İstanbul Aydın Üniversitesi Mezunlar Derneği

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İstanbul Aydın Üniversitesi Mezunlar Derneği"

Transkript

1 İAÜMED Başkanından, İstanbul Aydın Üniversitesi Mezunlar Derneği (İAÜMED) 13 Nisan 2007 tarihinde kuruldu. İstanbul Aydın Üniversitesi mezun ve mensup bireylerini bir arada tutmak ve mezunlarının üniversiteleri ile ilişkilerini devam ettirmeleri amacıyla kurulmuştur civarında üyesi ve hizmetleri ile mezun ve mensuplarını bir arada tutarak, İstanbul Aydın Üniversitesi camiasının mezun ve mensuplarına destek vermektedir 2018 yılın da, siz değerli üyelerimize farklı başlıklar altında buluşma olanakları sağlayabilmek amacıyla, etkinlik ve faaliyetlerimizin içeriğini geliştirmek, sayı ve çeşitliliğini artırmak için çalıştığımız bir yıl olacak. Farklı bölümlerden, farklı sektörlerden bir çok mezunumuzu, gelen öneri ve talepler ve ilgi çekebileceğini düşündüğümüz başlıklar altında düzenlediğimiz kurs, seminer, söyleşi ve konferanslar ile bir araya getirmeyi planlıyoruz. Mezunlarımızın deneyimlerini paylaşarak üniversitemiz öğrencilerine destek olabilecekleri buluşmalar gerçekleştireceğiz. Bizlerin bir arada oldukça, geleceğin çok daha güzel olacağına eminiz. Bu düşünceyle, üniversitemize desteğimizi en iyi şekilde devam ettirebilmek için, camiamız içindeki birlikteliğin ve dayanışmanın geliştirilmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar verdiğiniz ve bundan sonra vereceğiniz tüm emek ve desteklere teşekkür ederiz. İstanbul Aydın Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkan Prof. Dr. Özer KANBUROĞLU

2 ARKEOLOJİ ve BELGESEL 18 Ekim Yılı İstanbul Aydın Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı mezunu, sunucu ve yapımcı Nuray KARDENİZ in eğitmenliğinde düzenlenen Arkeoloji ve Belgesel söyleşisi ile yeryüzünde insan etkisinin ulaşmadığı bir yer bulmak oldukça güç. Özellikle de bizim coğrafyamızda. Üzerinde yaşadığımız topraklar binlerce yıllık bir kültürel birikiminin yansıması. Günümüz dünyası tam anlamıyla Anadolu ve yakın çevresinde şekillendi. Herkes için sıradanlaşmış kavramların oluşmasını sağlayan o küçük adımlar. Sahip olduğumuz ve kullandığımız her şey aslında müthiş hikâyeler barındıran küçük birer zaman makinası ve bunu insanlığa hangi yöntemler ile aktarabiliriz konusu üyelerimiz ile paylaşıldı.

3 KAVGA ETME SANATI 26 Ekim 2017 İstanbul Aydın Üniversitesi Mezunlar Derneği ~İAÜMED~ üyelerinin kişisel gelişimine destek olmak ve sosyal hayatta fayda sağlamak amacı ile 26 Ekim 2017 tarihinde Yaşam Koçu Mustafa Emin PALAZ tarafından Kavga Etme Sanatı semineri düzenlendi. İlişki bir sanattır ve bu sanatın en incelikli noktası kavga etme anıdır. İnsanların karakterlerinin en karanlık yanları kriz anlarında ortaya çıkabilir. Bu nedenle kavga anlarına biraz daha dikkatli bakmak gerekebilir. Peki saatlerce boşa tartışmayı önlemek, tartışmanın ana noktasını kaçırmamak, kavgayı bitirmek ve çözüm sağlamak için neler yapmalı? Sorularının ince ayrıntıları üyeler ile paylaşıldı.

4 TEMEL SEVİYE İŞARET DİLİ EĞİTİMİ 11 Kasım 2017 İstanbul Aydın Üniversitesi Mezunlar Derneği ve İstanbul Aydın Üniversitesi Engelsiz Yaşam Merkezi ortak iş birliği ile düzenlenen ve 8 hafta 48 saat süre ile düzenlenen Temel Seviye İşaret Dili Eğitimi Türk İşaret Dili ni aktif bir şekilde kullanabilme, işitme engellilerle iletişim kurabilme, istenilenleri anlatabilme, işaret dilinde tercümanlık yapabilme ve işaret dilini öğretebilme bilgi ve becerisinin eğitimi verildi. Eğitim sonunda düzenlenen sınavda başarılı üyelere Eğitim Sertifikası verildi.

5 MEDYA İÇERİĞİ ÜRETİMİ (Belgesel) 28 Kasım 2017 Belgesel türleri, belgesel nasıl çekilir, Türkiye de ve günümüzde yeri ve önemini gibi konuların ele alındığı söyleşide konuşmacı Hatice DEMİR tecrübelerini ile üyelerimiz ile paylaştı. Keyifli bir sohbet sonrası üyelerimiz ile hatıra fotoğrafı çektiren Hatice DEMİR, İAÜMED Koordinatörü Halil ÖZDEK tarafından teşekkür plaketi takdim edildi

6 ETKİN BEDEN DİLİ & BİR BEDEN DİLİ MUCİZESİ GÜÇ DURUŞU 30 Kasım 2017 Bedenlerimizin kendilerine ait bir dilleri vardır ve beden dili hareketleri ve anlamları her zaman nazik değildir. Kullandığınız beden dili, beden dili okuma teknikleri ile kim olduğunuz hakkında alıcıya bir takım mesajlar verebilir. Yanlış vücut dili kullanarak kariyerinizi sabote ediyor olabilirsiniz. Beden dili hareketleri ve anlamları, zayıf tokalaşmalar, çok yakınlaşmak gibi konuların ele alındığı ve yoğun katılımcı olduğu seminerde Eğitmen Levent AYHAN ile keyifli anlar yaşandı. Eğitim sonrası katılım sağlayan İAÜMED üyelerine katılım belgesi verildi.

7 MÜLAKATA GİDEN DOĞRU YOL 30 Kasım 2017 İstanbul Aydın Üniversitesi Mezunlar Derneği İAÜMED üyelerinin kişisel gelişiminin yanında kariyer gelişimine de destek olmak amacı ile Eğitmen Seçil BAYDAŞ moderatörlüğünde Mülakata Giden Doğru Yol semineri düzenlendi. Üyelerin cv hazırlama, iş arama, mülakata hazırlık ve iş görüşmelerinde izleyeceği strateji üzerinde bilgi paylaşımı gerçekleştirildi.

8 BAŞARILI BİR LİDERİN 10 TEMEL STRATEJİSİ 29 Kasım 2017 Tüm şirketlerin başarısında, yöneticilerinin liderlik kabiliyetlerinin payı büyüktür. Yönetici olarak görev yapacak olanların belirli liderlik özelliklerine sahip olması gerekir. Bu özelliklerden bazıları öğrenilebilirken, bazıları da kişinin karakteri ile ilgilidir. Liderlik için gereken en temel özelliklerden biri çalışanların, üstlerinin yönetebilecek otoriteleri olduğuna inanmaları ve liderin bu pozisyondaki izlemesi gereken yöntemlerden bahsedildi. İstanbul Aydın Üniversitesi Mezunlar Derneği geleceğin yöneticilerine ve yönetici adaylarına kariyer yolunda destek sağlamak amacı ile Başarılı Bir Liderin 10 Temel Stratejisi semineri düzenledi. Hangikredi.com Genel Müdürü Yılmaz SONIŞIK ın konuşmacı olarak katıldığı eğitim sonrası üyelerin soruları yanıtlandı.

9 DİKEY GEÇİŞ SINAVI KURSU İstanbul Aydın Üniversitesi Mezunlar Derneği YGS den ilgili puan türünden 140 puan barajını geçen öğrenciler iki yıllık Meslek Yüksek Okullarını tercih edebilir. Nitelikli işgücüne duyulan ihtiyaç nedeni ile MYO mezunlarına iş dünyasının ihtiyacı artmaktadır. Ayrıca mezun öğrenciler dikey geçiş sınavı ile iki yıllık ön lisans programını dört yıllık lisans diploması ile tamamlayabilir. 13 Nisan 2007 tarihinde kurulan İstanbul Aydın Üniversitesi Mezunlar Derneği iki yıllık programını dört yıllık lisans eğitimine tamamlayarak lisans diploması almak isteyen üyelerine 2010 yılı itibari her yıl kasım yada aralık ayı içerisinde DGS kursu açar ve DGS kursu maratonu sınavın yapılacağı haftaya kadar sürer. Bu süre zarfında DGS de çıkacak konular ve konular ile ilgili soru çalışmaları, zaman yönetimi çalışmaları, deneme sınavları yapılır. Hafta sonu yapılan dersler hafta içerisinde de üyelerin sorularını, rehberlik yaparak destek sağlar. DGS sınav sonrasında da tercihler ile ilgili tüm MYO öğrencilerine rehberlik yapılır. 3 Aralık 2017 tarihinde 1000 öğrencinin katılımı ile İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Kampüsünde DGS Seviye belirleme sınavı gerçekleştirildi DGS Kursu 10 Aralık 2017 itibari ile başladı.