OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU EKİM 2010

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU EKİM 2010"

Transkript

1 1. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU EKİM 2010

2 GÖRÜKLE Cİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ 1. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bu raporun hiçbir kısmı GÖRSİAD ın izni olmadan, tamamen, kısmen veya değiştirilerek yayımlanamaz, hiçbir şekilde iktibas edilemez, fotokopi dahil, elektronik veya mekanik yollarla kopyası yapılamaz, bilgi olarak depolanamaz ve çoğaltılamaz. Hazırlayan: Filiz Alkan Karakaş İbrahim Doğangün 1. GENEL DEĞERLENDİRME 3 2. GÖRSİAD PROFİLİ 5 3. GÖRSİAD ın VİZYONU ve MİSYONU 7 4. GÖRSİAD ve BÖLGE FİRMALARIMIZ 8 5. KURULUŞ VE SONRASI FAALİYETLER ( ) GELİR GİDER TABLOSU ( ) eklenecek GÖRSİAD YENİ DÖNEM FAALİYET PLANI 22 EKİM ADET BASILMIŞTIR. Yayın Numarası: GÖRSİAD 2010/001

3 1.BÖLÜ M GENEL DEĞERLENDİRME İlk genel kurulumuza yönelik faaliyet raporu olması nedeniyle, bu çalışmamızda örnek bir model oluşturulmayı, ilk asli yönetime ışık tutacak bir projeksiyon sunmayı amaçladık. Derneğimizin kurucuları olmamız itibariyle de bu hareketimizin ardında yatan bakış açımızı, düşüncelerimizi de paylaşmak istedik. Ülkemizde 1970 li yıllardan itibaren başlayan tarım toplumundan sanayi toplumuna hızlı geçiş sürecinde, bürokrasinin ve sanayicinin hem kendi içinde hem de birbiri ile bilgi paylaşımı, işbirliği ve yardımlaşma eksikliği enerjimizi ve kaynaklarımızı ne yazıktır ki halen verimsiz kullanmak sonucunu doğurmaktadır. Bu durum alt yapı ve çevresel sorunlarının çözümünde zafiyete yol açmakta, toplumsal gelişimimizi önemli ölçüde frenlemektedir. Toplumun belirleyici, yönlendirici kesimini oluşturan sanayici ve iş adamları olarak sahip olduğumuz üstün vasıfları; bir arada olmanın verdiği güç ve sinerji ile birleştirerek içinde yaşadığımız çevre ve olaylara karşı farkındalık bilincimizi uyarmak, ortak akıl ile bunları kendimiz, bölgemiz ve toplumumuz yararına yönlendirmek, gereğinde yönetmek durumundayız. Bu aynı zamanda bugünümüzü borçlu olduğumuz atalarımıza saygı, geleceğimiz olan çocuklarımıza karşı görev olarak algılanması gereken, kaçınamayacağımız bir sorumluluktur. Diğer taraftan, git gide zorlaşan, daha karmaşık hale gelen sosyal ve ekonomik ortamda, toplumsal barışa katkı sağlayacak, birlik ve dayanışma ruhumuzu besleyecek, ailemiz ve çalışanlarımız ile yaşam kalitemizi artıracak sosyal ve beşeri aktivitelere her geçen gün daha çok ihtiyaç duymaktayız. Bu noktada dernekleşme sahip olduğumuz potansiyelleri harekete geçirmek için en uygun koşulları sağlayan örgütlenme şekli olarak belirmektedir. Gereken önem ve özen gösterilmek kaydıyla. Anılan gerekçe ve ihtiyaçların yanı sıra derneğimizin yapılanmasında göz önünde bulundurduğumuz hususları daha net anlaşılmak adına kısaca belirtmekte yarar görüyoruz. Dernek olarak tüzüğümüzde kapsama alanımız coğrafik konum olarak oldukça uzun sayılabilecek Görükle, Gökçeköy, İrfaniye ve Başköy bölgelerinin tamamını kapsar şekilde belirlenmiştir. Bu belirleme yapılırken bir bütün olarak bölgemizin Bursa nın gelişmeye en açık bölgesi oluşu göz önünde bulundurularak, diğer dernek ve organize sanayi bölge yönetimlerinin kapsamına girmeyen, bir anlamda sahipsiz dağınık şekilde konumlanmış işletmelerin hepsinin bir çatı altında toplanması, bölge için önemli bir güç merkezi olunması amaçlanmıştır.

4 Bu yapılanma gereğinde oluşturulacak komiteler ile, her bir alt bölgenin kendi sorunlarının çözümü için herhangi bir tezat oluşturmayacağı gibi, bilakis güçlü dernek çatısı altında muhatap kamu kuruluşları nezdinde daha etkin olunacağı düşünülmüştür. Derneğin şimdilik aidatlardan oluşan mali bütçesi daha çok sosyal ve beşeri faaliyetler için yeterli olabilecek şekilde belirlenmiştir. İleride çeşitli faaliyetlerle artıracağımızı umduğumuz mali olanakların kullanımında mevcut üye dağılımının dikkate alınarak dengenin korunması spesifik bölgesel yatırım veya harcamalarda ise faydalanma ölçütünün esas alınması öngörülmüştür. Dernekler ile ilgili yasalarda yapılan son değişikliklerle derneğe üye olmak da üyelikten çıkmak da son derece basit ve kolay hale getirilmiştir. Zira varlık sebebi olarak; üyelerinin beklentilerine, ortak çıkar ve amaçlara uymayan bir çatı insanları bir arada tutamaz. Maalesef toplumumuzda amacından uzaklaşmış, sadece kaşık-çatal faaliyetlerinde bulunan, belirli bir zümrenin çıkarlarına hizmet eden bazı başarısız sığ kitlesel oluşumlar doğal olarak derneklere de kuşkulu bakışı doğurmuştur. Hepimiz bunlardan ve memleketin halinden kendi kendimize şikayet eder ve pek çoğumuzda olanlara seyirci kalmayı tercih ederiz. Halbuki çağdaş bir toplumun çağdaş bireyleri olarak; sesimizi duyurabileceğimiz, şikayet etmekten öte daha fazla bir şeyler yapabilme imkanı bulabileceğimiz ortamlara katılmak lazımdır. Geçici yönetim olarak, derneğimizi yapı ve organlarının daha net şekilleneceği ilk genel kurul toplantısına taşırken; çıkar birliği ve gönüllülük ilkesinden hareketle derneğimiz bünyesinde olmasını uygun ve yararlı bulduğumuz hemen hemen tüm firmalara ulaştık diyebiliriz. Katılım konusunda karar vermemiş olan firmalar olmakla beraber bugün itibariyle kurucu üyeler olarak 24 olan üye sayımızı 36 ya çıkarmış bulunuyoruz. Ne var ki, kendilerine ulaşma şansı bulamadığımız bazı firmalarımızda olmuştur. Biz bu firmalarımızı da doğal üyemiz olarak görüyoruz. Ancak inanıyoruz ki zamanla doğal üyemiz addettiğimiz bu firmalarımız da aramızda yerlerini alacaklardır. Derneğimizi kurmak ve ilk genel kurula taşımak olarak özetleyebileceğimiz misyonumuzu tüm firmalarımız olmasa da çoğunluğunu üyemiz yaparak yerine getirdiğimizi söyleyebiliriz. Tüzüğümüzde de belirtilen amaçlarımız doğrultusunda derneğimizi en iyi şekilde yönetecek, ileri taşıyacak başarılı bir yönetimin oluşması için ilginizi bekliyor, ilk genel kurulumuzun hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz. Saygılarımızla, Geçici Yönetim adına, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Doğangün GÖRSİAD 1. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU Sayfa 4 / 24

5 2.BÖLÜ GÖRSiAD PROFiLi M GÖRSİAD 21 Nisan 2010 da kurulmuş olup, bölge sınai ve ticari kuruluşlarını üst kimliği sıfatı ile çatısı altında toplayan; yasa ve etik kurallar çerçevesinde, toplum çıkarlarını esas alarak, kapsadığı alan itibariyle alt ve üst yapı sorunların çözümü, potansiyellerin değerlendirilmesi yönünde faaliyetlerde bulunmayı amaç edinmiş, bölgesel güç odağı bir sivil toplum örgütüdür. larımız 12 ana sektörde faaliyet göstermektedir. GÖRSİAD FİRMALARININ SEKTÖREL DAĞILIMI AMBALAJ 4 firma 6% TAŞIMACILIK 5 firma 7% DİĞER 5 firma 7% TEKSTİL 9 firma 12% AMBALAJ ELEKTRONİK 1 firma; 1% GIDA 6 firma 8% DİĞER ELEKTRONİK GIDA İNŞAAT KİMYA 16 22% MAKİNA 8 firma 11% İNŞAAT 13 firma 18% MAKİNA METAL EŞYA MOBİLYA TAŞIMACILIK MOBİLYA 3 firma 4% METAL EŞYA 1 firma 1% KİMYA 2 firma 3% TEKSTİL Şu an itibariyle kamu kurumlarınca referans kurum niteliğini taşımaktadır. GÖRSİAD üyelerinin çoğu ürün gamı, üyelerinin kendi içinde ticaret ve işbirliği yapmasına olanak verecek niteliktedir. GÖRSİAD üyeleri, teknolojik olarak kendini geliştirmiş, üretim kapasitesi ve verimlilik açısından da büyük bir aşama kaydetmiştir. Üyelerinin büyük bölümü ISO ve TS kalite belgelerini almış ve dış pazarlara yönelik artan trend de üretimler yapmaktadırlar.

6 BÖLGESEL FİRMA DAĞILIMI GÖRÜKLE 39 firma 56% IRFANIYE GÖKÇEKÖY 13 firma ; 19% BAŞKÖY BAŞKÖY 17 firma 25% IRFANIYE-GÖKÇEKÖY GÖRÜKLE GÖRSİAD SADECE ÜYE FİRMALARIN İSTİHDAM VERİLERİ Üyesi bulunan 36 firmanın toplam çalışan sayısı yakl kişi olup, kendi tedarikçileri ile birlikte yaklaşık kişiye istihdam sağlamaktadır. İdari Çalışan Sayısı 761 Üye lar Toplamı Diğer lar Tahmini Bölgedeki Tahmini İstihdam Üretim Tedarikçi Çalışan Çalışan Sayısı Sayısı GÖRSİAD KRONOLOJİ 09 Şubat firma yetkilisinin de katıldığı Nilüfer Belediye başkanı Sn. Mustafa Bozbey in daveti ile yapılan toplantıda dernek kurulması kararlaştırılmış, Bu amaçla İbrahim Doğangün (ETİS ENDÜSTRİ) Fikret Yeşilırmak (SENTAŞ TEKSTİL) ve Halit Bayram (BAYRAMOĞLU İNŞ.LTD.) dan oluşan üç kişilik komisyon görevlendirilmiştir. 08 Nisan Kafkas Pastanesinde 24 kurucu üye ile yapılan toplantıda Dernek ana tüzüğü görüşülerek imza edilmiş, geçici yönetim kurulu ve Dernek amblemi seçilmiştir. 21.Nisan İl Dernekler Müdürlüğü ne başvurumuz kabul edilmiş olup, saat 15:30 itibariyle Derneğimizin kuruluşu gerçekleşmiştir.

7 06.Haziran Sn. Filiz Alkan Karakaş Sekreter Vekili olarak görevlendirilmiştir. 3.BÖLÜ M GÖRSİAD ın VİZYONU ve MİSYONU* VİZYON : GÖRSİAD, düşünce ve inanç ayrımı gözetmeksizin, çağdaş hukuk ve katılımcı demokrasi anlayışı çerçevesinde bölgesinde yerleşik firmaların tümünü temsil edebilen; bölgesinin ve üyelerinin yararına işbirliğine olanak verecek, ortam yaratacak etkinlikleri yapan, destekleyen ve tam kamu desteğini sağlamış ve sürdürülebilir çevre dengesinin benimsendiği bir düzenin oluşmasına ve gelişmesine katkı sağlayan bölgesel güç odağı olmayı amaçlar. MİSYON : Bölgesel ve sektörel potansiyellerin değerlendirilmesi için faaliyetlerde bulunmak, bölgesini ve sanayiini bir bütün olarak geliştirmek için ortamlar ve koşullar yaratmak, Ülke menfaatleri çerçevesinde topluma hizmet ve üyelerine bilgi sağlamak, iş, etik, sosyal ve kültürel konularda öncü ve girişimci niteliklerine uygun geliştirici faaliyet ve girişimlerde bulunmak, Başta üyeleri olmak üzere bölgesinde yer alan tüm firmaların beraberlik ve işbirliğini sağlamak, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde oluşabilecek sorunlarının çözümünde yardımcı olmak, Ticaret ve sanayinin bilimsel ve teknolojik temellerini oluşturacak araştırma merkezlerinin kurulmasını teşvik ve yardım etmek, bu işlerle uğraşan özel ve kamu kuruluşları ve kişilerle işbirliği yapmak, Teknoloji üretimi ve üretimde rekabet gücünün arttırılması konularında gerekli girişimlerde bulunmak ve çalışmalar yapmak. GÖRSİAD IN vizyon ve misyonu, başlatılan yapılanma çalışmaları sürecinde günümüz koşullarına uygun olarak gözden geçirilmekte ve buna bağlı strateji ve hedefler geliştirilmektedir.

8 (*) Vizyon; Kurumun görebildiği en uzak yer, bakış genişliği, ya da uzak bir gelecekte ulaşmak istediği hedef olarak anlaşılmalıdır. misyon ise yüklendiği görev, varlık sebebi, vizyonunu oluşturan isler bütünü olarak tanımlanabilir. 4.BÖLÜ M GÖRSiAD VE BÖLGE FiRMALARI Sıra No. FİRMA BİLGİLERİ FİRMA ÜNVANI LOGO SEKTÖR FAALİYET KONUSU TEMSİL Cİ Adı ve Soyadı TEMSİLCİ BİLGİLERi TEMS. Ünvanı 1. ADA LASTİK KAUÇUK VE MAKİNE. LTD.ŞTİ. Otomotiv Sektörüne kauçuk, plastik ve termoplastik elastomer parçalar üretimi D. Sabır Kınalı 2. AKBEZ TEKSTİL SAN.TİC.LTD.ŞTİ. TEKSTİL Pamuklu Kumaş ve Dokumalar Murat Türkmen 3. ALPOL ARAS POLİMER KİMYA SAN VE TİC. LTD. KİMYA 2000 yılından beri kauçuk sektörüne hizmet vermektedir. hammaddelerin yanında özel hammaddeleri de üretimi Yavuz Bayrak 4. BAŞATLAR ORMAN ÜRÜNLERİ LTD.ŞTİ. İNŞAAT Ağaç, kereste ve orman ürünleri Hakan Başat 5. BİLKAR TARIM ÜRÜNLERİ GIDA çay ve çeşni üretimi Deniz Kurt 6. BURSA BETON SAN.TİC.A.Ş. İNŞAAT Hazır Beton A.Kadir Erdoğan Tesis Şefi 7. BURSA MODA TEKSTİL SAN.TİC.A.Ş. TEKSTİL Tekstil ürünleri : Kumaş Fikret Yeşilırma k

9 8. BURSA MODERN AMBALAJ SAN.TİC.LTD. AMBALAJ Ambalaj ve Kağıt ürünleri Can Çağlar 9. CEYLANİ YAPI DEKORASYON LTD. ŞTİ. MOBİLYA Mutfak -Kapı - Ahşap Dekorasyon Hayri Ceylani 10. DEMİRCİOĞLU ŞASE ENDÜSTRİ A.Ş. otobüs, kamyon ve dorse profil şase, körük taşıyıcı traversleri, viraj denge çubukları, körük alt pistonları ve üst pleytlerinin üretimi Osman Aşlav 11. DEMSAR OTOMOTİV LTD. ŞTİ. iç trim parçalar (Kapı iç panoları, halılıfrekanslı parçalar, vites körükleri, ticari yatak ve perdesi, yan kaplamalar, oturak ve sırt tahtaları vb.) üretimi Mehmet Demir 12. DİR-PA LASTİK KAPLAMA A.Ş. Soğuk Sistem Lastik Kaplama Merdan Yiğit Yön.K. Üyesi 13. DORUKMAK MAKİNA İNŞ. NAK. SAN. VE TİC. LTD. Rot ve Rotil grubu için toz lastikleri ve körük üretimi Alper Kurtuluş Y. 14. DURMAZLAR MAKİNA A.Ş. MAKİNA Saç işleme makinaları Hüseyin Durmaz Yön.Kur.Bşk. 15. DURSEL HALICILIK SAN.TİC.A.Ş MOBİLYA Ev Eşyaları ve Bahçe Mobilya Mehmet Yüksel Yön.Kur.Bşk. 16. ENVER BAYRAMOĞLU YAPI MALZ.LTD.ŞTİ. İNŞAAT İnşaat malz. Nazır Bayram Yön.Kur.Bşk ETİS END.METAL KAPLAMA TESİSLERİ LTD. ŞTİ. GENÇ GÖZDE TARIM ALETLERİ LTD.ŞTİ. MAKİNA MAKİNA 19. HASTAVUK GIDA A.Ş. GIDA Elektrolitik Yüzey İşlem ve Metal Kaplama Tesisleri : Çinko-Bakır-Nikel-Krom-Eloksal ve Alaşımlı Kaplama - Kataforez Tesisleri Üretimi traktör kabini,yumurta ve Civciv yetiştirme kafes sistemleri ve Katı Yakıtlı Sıcak Hava Jeneratörü üretimi, Cnc destekli fason saç işleme Damızlık yumurtadan, yumurtalık ve etlik civcive, yarkadan yem üretimine kadar tavukçuluğun her alanında faaliyet göstermektedir. İbrahim Doğangün Ertuğrul Genç Barış Sezer Yön.Kur.Bşk. Yön.K. Üyesi 20. İZCAN TEKSTİL BRODE TUR.YURT İŞLT.LTD.ŞTİ. TEKSTİL Tekstil ürünleri : Brode ve gipür perde Osman Can 21. KOÇASLAN OTOMOTİV İNŞ.TAŞ. LTD.ŞTİ. OTOMOTİV çekici ve treyler satışı - aksesuar ve yedek parça satışı - Mekanik bakım, onarım, yenileme ve test servisi. Yakup Koçaslan 22. KOÇASLANLAR OTOMOTİV LTD.ŞTİ. OTOMOTİV Renault Trucks çekici satışı - aksesuar ve yedek parça satışı - Mekanik bakım, onarım, yenileme servisi. Ahmet Koçaslan Yön.Kur.Bşk.

10 23. KOLİSAN AMBALAJ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. AMBALAJ oluklu mukavva ve kutu ambalaj Cavit Fişek Fabrika 24. KURTSAN GIDA LTD.ŞTİ. GIDA Bitki, meyve ve sağlık çayları üretimi Ayhan Kurt Fabrika 25. MARMARA BİRLİK GIDA 26. MEHMET ORUÇ İNŞAAT LTD.ŞTİ. İNŞAAT sofralık salamura siyah zeytinde; Ülkemizin Düzenleyici, Belirleyici, Yönlendirici, Bilgilendirici, Organize edici, Öncü kuruluşudur. Emlak, İnşaat ve Yapı Malzemeleri İsmail Acar Mehmet Oruç Y. 27. MEHMET VATANSEVER MAKİNA LTD.ŞTİ. MAKİNA 28. PENGUEN GIDA A.Ş. GIDA Kumaş kurutma ve boyama makineleri ve Gıda Reçel, konserve, hazır yemek, salça, turşu, meyve preparatları, bisküvi ve dondurma sosları, kurutulmuş meyve şekerlemeleri, dondurulmuş gıda Yüksel Vatanseve r Ş.Aykan Sözüçetin Ortağı 29. POLİKOR A.Ş. KİMYA Doymamış polyester reçineleri ve çeşitli polyester ürünleri üretimi Hamit Tuna 30. RİETER ERKURT OTOM.YAN SAN.TİC.A.Ş. Otomotiv Yan Sanayii : Otomotiv Tekstili Dris Bouarfa 31. ŞAHİNLER MAKİNA A.Ş. MAKİNA Toplu Silindir makinaları, Profil ve Boru Kıvırma makinaları, Hidrolik Kombine Makas ve Delme makinaları üretimi Orhan Şahin Yön.Kur.Bşk. 32. ŞENTÜRKLER A.Ş. OTOMOTİV Mekanik bakım, onarım hizmetleri Sami Şentürk 33. TEKNİK LİDER PLASTİK LEVHA LTD.ŞTİ. PS - ABS - PP - PE plastik levha üretimi Termoforming (vakum) şekillendirme işlemleri. Arif Güleç 34. TURKAS AMORTİSÖR SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. Gazlı amortisor çeşitlerini geliştirmekte ve üretmektedir. Refik Öztüfekçi 35. YAĞMURLU SAN.TİC.LTD.ŞTİ. MAKİNA DEMİR-ÇELİK ÜRÜN İMALATI VE TEDARİKLERİ Servet Güler 36. YSL OTOMOTİV YAN LTD. ŞTİ. Otomotiv Ana ve Yan Sanayi, Sürücü ve Yolcu Koltuk - Hava Süspansiyon - Hidrolik Araç Kapı, Mobilya vd.koltuk Sistemleri Selahattin Güneş ÜYELİK İÇİN EVRAK BEKLENEN FİRMALAR

11 37. ACT BETON İNŞAAT Beton Boru - Prefabrik Beton Elemanları Ömer Sağcan 38. BEKA-MAK MAK.SAN.TİC.A.Ş. MAKİNA Metal kesme makinaları (şerit ve hidrolik kollu Testere) İbrahim Çetiner Yön.Kur.Bşk. 39. HA-SEL LTD.ŞTİ. Otomotiv Yan Sanayii fren kampanaları, fren diskleri, volant muhafazaları, eksoz manifoltları ve pik döküm özel siparişlerinin üretimi Selçuk Alyelken Ticaret 40. MEDEX KAĞIT AMBALAJ Ambalaj ve Kağıt ürünleri Mehmet Mete 41. MİNTEKS VE TİCARET A.Ş. TEKSTİL havlu ve bornoz setleri üretimi Emin Nallar 42. ORJİN OTOMOTİV KALIP GIDA MAD.LTD.ŞTİ. Binek otomobil ve hafif ticari araçlar için Salıncak, Denge Kolu, Rotil, Rot Başı. Z Rot, Rot Mili üretimi Mesut Adalı 43. OTO PLAST OTOMOTİV YAN LTD. ŞTİ. Orhan Türker 44. SİMGE MAT A.Ş. İNŞAAT Asfalt Muzaffer Özel Koord. 45. TRAFEZ TRİFLON İNŞAAT Poliüretan dolgulu sandviç panel çatı ve cephe kaplama Bülent Sevenler 46. TURESİM MAKİNA SAN. LTD. ŞTİ. MAKİNA Hallaç, pamuk atma makinalari-elyaf ve paçavra açma makinasi (sifanöz)-elyaf kesme ve bileme makinasi Hasan Türesim 47. YESTAŞ PREFABRİK İNŞAAT Prefabrik Yapı inşaat Adnan Şentürk Yön.Kur. Bşk. ÜYELİK KONUSUNDA HENÜZ KARAR BİLDİRMEYEN FİRMALAR 48. DOĞAÇ İNŞ.ve TEKNİK MÜŞ.SAN.TİC.A.Ş. İNŞAAT İnşaat malz. Ferhat Kalkan 49. HARPUT TEKSTİL MENSUCAT LTD.ŞTİ. TEKSTİL Tekstil Muhammed Etkeser Yön.Kur. Bşk. 50. LİNDE GAZ A.Ş. Bursa Bölgesi DİĞER Sınai Gazları : Hava gazları, yakıt gazları ve diğer gazlar.

12 51. MATAY OTOM.YAN SAN. A.Ş. Otomotiv Yan Sanayii : egzoz setleri üretimi Bekir Girgin 52. MURSAN MARİN DENİZ VE MOT. ARAÇ. LTD.ŞTİ. DİĞER Fiberglass tekne Tanyer Ceylan Üretim 53. NNY ENDÜSTRİYEL SATIŞ EKİPMANL. LTD.ŞTİ. AMBALAJ Alüminyum-Plexiglass Resim Çerçeve ve Fuar Standları Yüksel Koçoğlu 54. OBERG MAKİNE pvc, alüminyum işleme makinaları - Kapı pencere üretim konstrüksiyonları Mehmet Çerezci OKSAN KAUÇUK KALIP OTOMOTİV ÜR. LTD.ŞTİ. SELSAN ELEKTRONİK LTD.ŞTİ. ELEKTRONİK Motor-amortisör bağlantı takozları, direksiyon-aks körükleri, stabilizer çubuğusalıncak burçları, rot başı lastikleri,endüstriyel kauçuk parçalar Elektronik Aletler, Aydınlatma Gereçleri, Yangın, Güvenlik ve Afetlerden Korunma Ekipmanları, Otel Ekipmanları, Elektronik Parçalar İsmail Ircan Deniz Batmaz 57. SET BETON MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş. İNŞAAT Beton İlker Ünal Tesis Şefi 58. TAMEK GIDA A.Ş. GIDA Tuncer Göksu Depo ÜYELİK KONUSUNDA OLUMSUZ VEYA BİLGİ ALINAMAYAN FİRMALAR 59. AKSAN PANEL RADYATÖR METAL EŞYA İsmail Gürşah Kaboğlu 60. AKTOSUNLAR BOYA NALBURİYE LTD. ŞTİ. İNŞAAT nalburiye Metin Aktosun 61. CEMDEMİR İNŞ. TAAH. ÇELİK KONST.SAN. A.Ş. İNŞAAT Çelik Konstrüksiyon binalar, Markalama, Doğrultma Makinası, Kimyasal Proses Tankları, Boru Köprüleri, Boru ve Proses Askı Sist. -Vinçler Cemal Özdemir Yön.Kur. Bşk. 62. GÖKBORA ULUSLARARASI NAK. A.S. BURSA TAŞIMA Ali Cansevdi 63. KADIOĞULLARI TEKSTİL LTD.ŞTİ. TEKSTİL Tekstil İdris Şemsi Uğur Ortağı 64. PANELSAN ORMAN ÜRÜNLERİ LTD.ŞTİ. MOBİLYA Çatı ve Cephe Sist. Metin Mustafa - oğlu

13 65. POLİKAP POLİETİLEN KAP VE PLAS. LTD.ŞTİ. İNŞAAT AQUA park ürünleri Mehmet Yaşar 66. SITTNAK ULUSLAR ARASI NAKLİYAT A.Ş. TAŞIMA uluslararası taşımacılık Mustafa Yazıcı Proje.ve İş Gel. 67. TEKİN AYAKKABI LTD. ŞTİ. DİĞER Ayakkabı imalatı Muammer Tekin 68. YILSER METAL YED. PARÇA SAN.TİC. LTD.ŞTİ. Profil üretimi Yıldız Eraydın 5.BÖLÜ M GÖRSiAD KURULUS VE SONRASINDA GERÇEKLESEN FAALiYETLER ( ) Geçici yönetim olmamız nedeniyle; yaptığımız faaliyetler esas itibariyle derneğimizi genel kurulumuzda oluşacak asli yönetime hazır bir şekilde teslim etmeğe yönelik olmuştur. Bu arada önümüze gelen, zaten var olan konular ile ilgili çabalarımız da olmuştur. Bunların çoğunda hedeflenen sonuç alınamasa dahi en azından bazı süreçlerin harekete geçmesi sağlanmıştır. En azından muhatap olunan mevcut yapı ve organizasyonlar tanınmış, bir anlamda yeni yönetime ivme kazandıracak bilgi birikimi ve deneyim elde edilmiştir. 09 Şubat 2010 da Nilüfer Belediye başkanı Sn. Mustafa Bozbey in daveti ile 33 firma yetkilisinin de katılımı ile gerçekleşen toplantıda belediye başkanımızın önerisi ile dernek kurulması kararlaştırılmış, bu amaçla İbrahim Doğangün (ETİS ENDÜSTRİ) Fikret Yeşilırmak (SENTAŞ TEKSTİL) ve Halit Bayram (BAYRAMOĞLU İNŞ.LTD.) dan oluşan üç kişilik komisyon görevlendirilmesi ile dernek kurma çalışmaları başlatılmıştır. FAALİYETLERİMİZ :

14 1-08 Nisan Kafkas Pastanesinde 24 kurucu üye ile yapılan toplantıda Dernek ana tüzüğü görüşülerek imza edilmiş, geçici yönetim kurulu ve Dernek amblemi seçilmiştir. Amblemde üretimi temsil eden değişik renklerle görsellik kazandırılmış fabrikalar motifi kullanılmış, birlik ve ilişkileri temsilen renk kaynaşmaları vurgulanmıştır. Ayrıca Çağdaşlığı temsilen modern figürler ile bezenmiştir Mayıs 2010 Dernek faaliyetlerinin bağımsız olarak yürütülebilmesi için mevcut bina kiralanmıştır Nisan İl Dernekler Müdürlüğü ne başvurumuz kabul edilmiş olup, saat 15:30 itibariyle Derneğimizin kuruluşu gerçekleşmiştir Haziran Sn. Filiz Alkan Karakaş Sekreter Vekili olarak görevlendirilmiştir. 5- Derneğimiz; tüm kurucu üyelerinin katılımı ile Perşembe günü Görükle Belediye binasında Nilüfer Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bozbey in davetlisi olarak Kurucu üyelerimizin çoğunluğunun katıldığı bir toplantı gerçekleştirmiştir. Sıcak asfalt çalışması ile ilgili talebimiz üzerine; Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ile asfalt yapılacak yerler hakkında bilgi almak, dernek olarak çalışmanın kapsamı hakkında görüş ve değerlendirmelerimizin paylaşılacağı bir teknik toplantının hafta içerisinde (7-11 Haziran) yapılması uygun görülmüştür. 6- NİLÜFER BELEDİYESİ İLE İÇİ YOL ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN TOPLANTI : Dernek binamızda yönetim kurulu üyelerimizin katılımı ile Başkan yardımcısı Sayın Recep Tanlak ve ilgili belediye yetkilileri ile İÇİ YOL ÇALIŞMALARI na ilişkin bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda asfaltlamadan önce alt yapı çalışmalarının tamamlanması için, tüm ilgili kurumlara gerekli yazışmaların yapılmasının önemi üzerinde durulmuş, bilahre, Belediye Ulaştırma Müdürlüğü tarafından tarihinde Tedaş, Telekom, Buski ve Bursagaz a yazılar gönderilmiştir. 7- GÖRSİAD WEB SAYFASI : Web sayfamız ilişkin çalışmalar son aşamasına gelmiştir. 8- BÜRO'NUN TEFRİŞİ (KISMEN) TEDAŞ - TELEFON ABONELİK İŞLEMLERİ - VERGİ DAİRESİ İŞLEMLERİ, MALİ MÜŞAVİR SEÇİMİ VE ANLAŞMA, MATBU EVRAK VE FORMLAR hazırlanmıştır. 9- NİLÜFER BELEDİYESİ İŞ EDİNDİRME PROGRAMI İLE ORTAK ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI. Belediye nin oluşturduğu iş Ofisi ile Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde; iş arayan vatandaşlar ve işverenler arasında işgücü arz ve taleplerini buluşturulduğu bir çalışma GÖRSİAD 1. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU Sayfa 14 / 24

15 10- TÜRKİYE ÇAPINDAKİ DERNEKLERİ İLE TEMASLAR : Beyaz Eşya Yan Sanayicileri Derneği (BEYSAD) - Bağlantı Elemanları Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) - Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ve Kauçuk Derneği gibi Türkiye çapındaki derneklerle yönetici düzeyinde irtibat kurulmuş, yardımlaşma ve bilgi paylaşımı konusunda olumlu işaretler alınmıştır. 11- ULUDAĞ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ZİYARET : 22 Haz 2010 İ.Doğangün, F.Yeşilırmak ve F.A.Karakaş ın katılımıyla Uludağ İhracatçılar Birliği Sekreteri Sn. Mümin Karacakayalılar ön tanışma niteliğinde ziyaret edilmiştir. Destek ve işbirliği konularında mesajlar alınmış olup, Bilişim Teknolojileri, Elektrik- Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisi olmak üzere 6 programda eğitim verilecek olan UİB Otomotiv Anadolu Teknik Lisesi nin eğitim-öğretim yılında açılacağı; oldukça geniş ve modern olarak tasarlanan fuaye ve benzeri sosyal alanlarının ihtiyaç halinde derneğimize açılabileceği konuşulmuştur. UİB Otomotiv Anadolu Teknik Lisesi nde eğitim alacak öğrencilerin, uygulanan programlarla, meslekî bilgi ve becerileri kazanıp, iş hayatına hazırlanmaları, ilgi, yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına hazırlanmaları, yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmeleri ve otomotiv endüstrisinin ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanların yetiştirileceği bu örnek eğitim kompleksinin bölgemizde yer alacak olmasının önemi üzerinde durulmuştur. Bakanlığa devredilecek kompleksin yönetiminde birlik tarafından kurulacak eğitim vakfının rol üstleneceği, bu hususta derneğimizin de bazı katkılarının olabileceği, henüz şantiye halinde olan okulun bizzat Mümin bey ve diğer UİB yetkililerinin katılımıyla derneğimiz in ziyaretine memnuniyetle açılacağı belirtilmiştir. 12- LÖDER Lösemililer Derneği Rehabilitasyon Merkezi nin temel atma töreni: Vali Şahabettin Harput ve diğer devlet erkanının katılımıyla gerçekleşen, yapımını işadamı Sebahattin Gazioğlu nun üstlendiği, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Onkolojisi ve Hematolojisi Bölümünde tedavi gören ve başka şehirlerden çocuğunun tedavisi için Bursa ya gelip uzun süren tedavi sırasında konaklama sıkıntısı yaşayan ailelerin konaklama ihtiyacı için yapılacak konuk evinin temeli töreninde Başkanı ve Sekreter vekili olarak Derneğimiz temsil edilmiştir. Tören öncesi ve sonrasında Bursa Valisi Sn. Şahabettin Harput, BTSO başkanı Sn. Celal Sönmez ve BTSO Meclis başkanı Sn. İlhan Parseker ile görüşülmüş, Derneğimiz hakkında ve derneğimizin tanıtımı için yapılacak davet ile ilgili kısa bilgiler verilmiştir. GÖRSİAD 1. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU Sayfa 15 / 24

16 13- BTSO MECLİS BAŞKANI -TOBB YÖNETİM KUR. ÜYESİ İ. PARSEKER ZİYARETİ: Yönetim Kurulu üyelerinin tamamı ve üyelerimizden Servet Güler (YAĞMURLU), Deniz Kurt ( BİLKAR), Aziz Kurt (KURTSAN) un katılımıyla BTSO Meclis Başkanı ve aynı zamanda TOBB Yönetim Kurulu Üyesi 0lan Sn. İlhan Parseker makamında ziyaret edilmiştir. Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette Yeni istihdam olanakları ve yüksek katma değer yaratmak açısından, yatırımların en uygun sektör ve alanlarda gerçekleştirilmesi için gerekli olan ve bir türlü çıkarılamayan ülkemiz ve bölgemiz sanayi kapasitesinin belirlenmesine yönelik sanayi envanteri konusu ve diğer sorunlar değerlendirilmiştir. Ayrıca derneğimiz kapsam alanında bulunan Simpet Akaryakıt (BP) işletmeleri nedeniyle derneğimize üye olacaklarını, dernek faaliyetlerimize mümkün her türlü katkıyı memnuniyetle sağlayacaklarını belirtmişlerdir. 14- ASİAD- AKÇALAR Cİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ BAŞKANI ZİYARET : Derneğimiz Başkanı ve Sekreter vekili F.A.Karakaş ın katılımıyla ASİAD başkanı ve Çevre İnşaat Prefabrik firmasının sahibi Sn. Cevdet Yüce Belediye ile yapılan toplantı da bahsi geçen Akçalar sanayisinde yaşadıkları deneyimler hakkında bilgi almak ve ön tanışma niteliğinde ziyaret edilmiştir. Kendisinden derneğimizde tecrübelerinden yararlanacağımız konuların görüşüleceği bir toplantıya katılması için söz alınmıştır. Ayrıca bölgemizde bulunan yerlerinden dolayı derneğimize üye olabileceklerini de belirtmişlerdir.

17 Nilüfer Belediye Ulaştırma Müdürlüğü tarafından tarihinde Tedaş, Telekom, Buski ve Bursagaz ile yapılan yazışmaların paralelinde anılan bu kurumlar ile dernek olarak doğrudan temas kurma ihtiyacı duyulmuş bu yönde aşağıda belirtilen ziyaretler yapılmıştır. 15- ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. ZİYARET : ; 09:30-10:30 Bşk. İ.Doğangün, G.Sekreter V. F.A.Karakaş ve Nilüfer Bel. Görükle Bölge Sorumlusu Sn. Gonca Hüyüklü nün katılımıyla Müdürü Sn. Hüseyin GÜNBEY makamında ziyaret edilmiştir. Kurum devir aşamasında olduğu için gerekli olursa personel desteği alınmak kaydı ile olanakların sunulacağı sözü alınmıştır. 16- BURSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ - (BUSKİ) ZİYARET : ; 13:00-13:30 Bursa Su ve Kanalizasyon idaresi (BUSKİ) Müdürü Sn. İsmail Hakkı ÇETİNAVCI yağmursuyu, kanalizasyon ve içme suyu konularında bölgemizin daha yaşanır bir hale getirilmesi ve sorunların bir an önce giderilmesi amacı ile Buski Müdürlüğü ne alt yapı sorunlarını kapsayan yazılı müracaat yapılmıştır. Müracaatımıza cevaben aldığımız tarih ve M.16.0.BBB /6126 sayılı yazıda, Buski Müdürlüğünce bölgede onaylı kanalizasyon ve yağmursuyu avan projesi bulunduğu, sağlıklı uygulama projelerinin hazırlanabilmesi için tarih ve M.16.0.BBB /6027 sayılı yazı ile Nilüfer Belediye Başkanlığından bölgedeki imar yollarına ait onaylı yol projelerinin istendiği bildirilmiştir. Onaylı yol projeleri kendilerine aktarıldığında, bölgede uygulama projeleri hazırlanarak 2011 yılı yatırım programları kapsamına alınacağı bildirilmiştir. 17- TÜRK TELEKOM BURSA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARET : ; 09:30-10:30 Batı 2.Bölge Müdürü Sn. İrfan YILDIZ makamında ziyaret edilmiştir. Verdiğimiz dilekçemiz neticesinde, 22 Tem 2010 tarihinde 14:30 da Planlama Müdürlüğünden Şef Mühendis Meltem Özbaşaran ve Şef Tekniker Hikmet Bey in yer aldığı Telekom saha tespit ekibi ile durum değerlendirme ve tespit çalışmaları yapılmıştır. Bazı firmaların yerlerinin tespit edilememiş olmasından dolayı bizden yardım talep edilmiş, bu firmaların yerleri harita üzerinden gösterilmiş, Gökçeköy civarı ise gidilerek, yerinde inceleme ve gerekli tespit çalışmaları yapılmıştır. Bölgemizde henüz açılmayan yollar dahil birkaç sokakta eksikler olduğunu tespit etmiş olmamızla birlikte, Telekom'un alt yapı çalışmaları ile ilgili çok fazla sıkıntısı olmadığı gözlemlenmiştir. Buna rağmen bölge komple ele alınarak geniş kapsamlı bir proje hazırlanarak, rapor halinde tarafımıza gönderilecektir. 18- ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ GÖRÜKLE ŞUBE AÇILIŞ TÖRENİ : Sn.Mustafa Bozbey in açılışını yaptığı törende derneğimiz temsil edilmiştir. GÖRSİAD 1. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU Sayfa 17 / 24

18 19- GÖRÜKLE İPEK SPOR YARDIM YEMEĞİ : Görükle İpek Spor Yardım Yemeğine Dernek adına katılınmış, Dernek ismi ile (şahsi ödeme yapılarak) 1000 TL bağışlanmıştır. 20- DİR-PA LASTİK ŞUBE AÇILIŞI : Dernek olarak davetimizi kabul eden Belediye Başkanımız Sn.Mustafa Bozbey in kurdelesini kestiği açılışta derneğimiz temsil edilmiştir. 21- NİLÜFER BELEDİYESİ LAR 2 Proje Çalışması: Avrupa Birliği ve İç İşleri Bakanlığının ortak yürüttüğü proje kapsamında, Merkez İlçe Belediyeler ile ilgili vatandaşlık memnuniyeti ölçümleme çalışmalarına ilişkin bölgemizi temsilen bilgilendirme toplantısına katılınmıştır.

19 22- Görükle Kadınlar Derneğine Mutfak Tezgahı yaptırılmıştır. 23- ASFALTLAMA İÇİN YAPILAN TEMASLAR : B.B. BAŞKAN VEKİLİ Sn. MUHSİN ÖZLÜKURT ve FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANI FEHMİ ÖKTEN ile yapılan temaslar neticesinde Yol Bakım Onarım Şube Müdürlüğü yetkilisi Sn. Halil Arı ile (7 Eylül 2010) bölgede inceleme ve tespit çalışması yapılmış, Görükle Sanayi Bölgesinde asfaltlama için zemini uygun ve acil asfalt ihtiyacı olan 2,5 km. yol ölçülmüştür BÜYÜKŞEHİR BEL. GEN.SEKRETER YARDIMCISI MUSTAFA ALTIN ZİYARETİ : Simgemat Koordinatörü Sn. Muzaffer Özel bey inde eşlik ettiği; Yönetim kurulu olarak tanışma niteliğindeki ziyaretimizde; bölgemizden (B.Balıklı) biri olarak derneğimizi çok önemsediklerini, bahsettiğimiz sorunlarımızın çözümü için gereken ilgiyi göstereceklerini belirtmişlerdir. Adeta bir fahri üyemiz olarak görebileceğimizi, gerektiğinde rahatlıkla kapısını çalabileceğimizi hissettik.

20 25- AKTOPRAKLIK KAZI ALANINDA OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILAN ARKEOPARKTA ESKİ EV CANLANDIRMASI İÇİN GEREKEN, SİTE İÇİN KİRLİLİK ARZEDEN İNŞAAT ARTIĞI TOMRUKLARIN HEDİYE EDİLMESİ ASİAD bölgesinde destek verdiği Arkeolojik kazı çalışmaları kapsamında; gün yüzüne çıkarılmakta olan MÖ dönemine ait yerleşimde bulunan evlerin (teknik çalışmalarla belirlenen) bire bir benzerlerinin yapılarak, o dönemin canlandırıldığı arkeolojik bir park çalışması yapıldığını öğrendik. Derneğimiz aracılığı ile; binamız önünde atıl durumda bulunan yakl. İki kamyon (bu evlerin yapımında zor bulunan eskitilmiş kütük) malzeme Nilüfer Belediyesine ait kamyonla bedelsiz olarak Akçalar Aktopraklık Höyüğü kazı alanına gönderilmiştir. 26- AKTOPRAKLIK HÖYÜĞÜ KAZI ALANI GEZİSİ : Kazı çalışmaları başkanı Prof.Dr. Necmi Karul derneğimize teşekküre binaen, derneğimiz üyelerini (eş ve çocuları dahil) kazı bölgesine davet üzerine gerçekleştirilmiştir. Höyükte yer alan yerleşimlerin tarih öncesi dönemden, Geç Roma dönemine uzandığı, höyüğün özellikle ilk çiftçi toplulukların ortaya çıkışı ve Anadolu'dan Avrupa'ya yayılımını kanıtlayan kritik bir öneme sahip olduğu belirtilmektedir. PARKTA ETNOGRAFİK BİR KÖY Sit alanının uygun bir kesimine, çevre köylerden getirilecek geleneksel mimarlık örneklerinin aslına uygun bir şekilde yeniden inşa edildiği etnografik bir köy oluşturulması, aslına uygun şekilde inşa edilen yapılara işlevler yüklenerek geleneksel bir köy yaşamının canlandırılması ve bu şekilde alanın eğitici bir gezi güzergahı olması yanında yaz okulları kapsamında düzenlenecek etkinliklerle öğrencilerin eğitiminde kullanılabilecek bir yapıyı içermesi düşünülmüş.

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2011 YILI FAALİYET RAPORU

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2011 YILI FAALİYET RAPORU GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2011 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU...3 A. VİZYON VE MİSYON...4 B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR...4 C. AJANSA İLİŞKİN BİLGİLER...4 1. Fiziksel

Detaylı

TARSUS TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

TARSUS TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU TARSUS TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tarsus Ticaret Borsası, 2014 yılında kalite hedefleri ve hedeflediği yatırımları gerçekleştirerek önemli bir konuma yükseldi. Yönetim olarak hedeflediğimiz

Detaylı

Daha Güçlü Bir GOSBSAD için Üyelik Geliştirme. Sanayi Bakanı Nihat Ergün GOSB'u ziyaret etti

Daha Güçlü Bir GOSBSAD için Üyelik Geliştirme. Sanayi Bakanı Nihat Ergün GOSB'u ziyaret etti NİSAN-MAYIS-HAZİRAN 2010 SAYI: 20 G E B Z E O R G A N İ Z E S A N A Y İ B Ö L G E S İ S A N A Y İ C İ L E R İ D E R G İ S İ Daha Güçlü Bir için Üyelik Geliştirme Adil Kanıöz Yönetim Kurulu Başkanı Sanayi

Detaylı

Etkinlik 11 BAYOSB yatırımcısına özel kredi 36 EGEKOBİDER kahvaltı buluşmaları. İçindekiler

Etkinlik 11 BAYOSB yatırımcısına özel kredi 36 EGEKOBİDER kahvaltı buluşmaları. İçindekiler İçindekiler Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi İşletmeler Derneği EGE KOBİDER Adına İmtiyaz Sahibi Fettah GÜVENTÜRK Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ahmet KAPLAN Yayın Kurulu Aydın TELSEREN Prof. Dr. Edip TEKER Fahrettin

Detaylı

SULTANGAZiBELEDiYESi. FAALiYET RAPORU2012

SULTANGAZiBELEDiYESi. FAALiYET RAPORU2012 2 3 Abdullah GÜL Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Başbakan 4 5 Dr. Mimar Kadir TOPBAŞ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Cahit ALTUNAY Sultangazi Belediye Başkanı 6 7 SULTANGAZiBELEDiYESi FAALiYET

Detaylı

GOSB Genel Kurul Yönetimine Geçiyor

GOSB Genel Kurul Yönetimine Geçiyor GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ SANAYİCİLERİ DERGİSİ KASIM 2011 l SAYI: 24 GOSB Genel Kurul Yönetimine Geçiyor Kuruluşumuzdan Bugüne Emeği Geçen Müteşebbis Heyet Üyelerimize Teşekkür Ederiz Başar Nuhoğlu:

Detaylı

OSB'LERİ KİM YÖNETMELİ? GOSB kalitesini mükemmellikle taçlandırdı. Osman Erkan. Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı

OSB'LERİ KİM YÖNETMELİ? GOSB kalitesini mükemmellikle taçlandırdı. Osman Erkan. Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı NİSAN-MAYIS-HAZİRAN 2009 SAYI: 16 GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ SANAYİCİLERİ DERGİSİ GOSB kalitesini mükemmellikle taçlandırdı OSB'LERİ KİM YÖNETMELİ? Osman Erkan Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi

Detaylı

Üyelerimizle sıcak temas, sorunları çözmede etkili! Salihli nin yanı sıra Kula ve Selendi den iş dünyasını temsilen 3 bine yakın üyesi bulunan

Üyelerimizle sıcak temas, sorunları çözmede etkili! Salihli nin yanı sıra Kula ve Selendi den iş dünyasını temsilen 3 bine yakın üyesi bulunan 2 4-Başkandan 5-Meclis Başkanlık Divanı 6-Meclis Üyeleri 7-Yönetim Kurulu 8-Disiplin Kurulu 9-TOBB Genel Kurul Delegeleri 10.11-Meslek Komiteleri 12- Oda Mevzuatı 13-TOBB Genel Kurulu 14-AB Uyum Komisyonu

Detaylı

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI Yayın Kurulu Abdülkadir DÖLEK Genel sekreter Aslı ÖZYAMANOĞLU Didem ÖZER Aarıştırma Yayın Müdürlüğü Baskı Güven Ofset 0324 321 14 16 Tasarım Hüseyin Akyar Başkandan Türkiye

Detaylı

SALİHLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

SALİHLİ TİCARET VE SANAYİ ODASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU 4-Başkandan 5-Meclis Başkanlık Divanı 6-Meclis Üyeleri 7-Yönetim Kurulu 8-Disiplin Kurulu 9-TOBB Genel Kurul Delegeleri 10.11-Meslek Komiteleri 12- Oda Mevzuatı 13-TOBB Genel Kurulu 14-AB Uyum Komisyonu

Detaylı

Çaycuma. TSO Filyos Limanı ile ilgili Raporunu Ulaştırma Bakanlığı na iletti. Odamız I. Meslek Grubu Toplantısı yapıldı

Çaycuma. TSO Filyos Limanı ile ilgili Raporunu Ulaştırma Bakanlığı na iletti. Odamız I. Meslek Grubu Toplantısı yapıldı Ekonomi 1 Ekonomi 2 Ekonomi Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Ekonomi Dergisi u Yıl: 1 Sayı: 2 u Sahibi Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat SARSIK u Sorumlu Müdür Önder ALKAN

Detaylı

Yýl: 19 Sayý: 222 Şubat 2011 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasý Yayýn Organý www.ticaretgazete.net. II. Trabzon İpek Yolu. İşadamları Zirvesi

Yýl: 19 Sayý: 222 Şubat 2011 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasý Yayýn Organý www.ticaretgazete.net. II. Trabzon İpek Yolu. İşadamları Zirvesi Yýl: 19 Sayý: 222 Şubat 2011 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasý Yayýn Organý www.ticaretgazete.net II. Trabzon İpek Yolu İşadamları Zirvesi Baþkanýn kaleminden Oda Üyeleri ve Bölge İşadamlarını Zirveye Hazırlamak

Detaylı

NİZİP TİCARET ODASI 2013 FAALİYET RAPORU

NİZİP TİCARET ODASI 2013 FAALİYET RAPORU NİZİP TİCARET ODASI 2013 FAALİYET RAPORU 1 YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU Mehmet ÖZYURT YÖNETİM KURULU BAŞKANI Yaşadığımız çağda küreselleşmeye bağlı olarak ortaya çıkan gelişmeler, teknolojik ilerlemeler

Detaylı

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik.

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik. Doğtaş Mobilya 1972 yılında Hacı Ali Doğan ın Doğan Mobilya yı kurması ile Doğan ailesi mobilyacılık sektörüne ilk adımını atmıştır.1987 yılında Hacı Ali Doğan altı oğlu ile birlikte Biga da Doğtaş A.Ş.

Detaylı

Ayın röportajı bölümümüzü ise bu ay, aynı zamanda Samsunlu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar a ayırdık.

Ayın röportajı bölümümüzü ise bu ay, aynı zamanda Samsunlu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar a ayırdık. STSO AÇILIM Ekim - Kasım 2013 Yıl 5 Sayı 33 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Necmi ALIÇ Yayın Kurulu Haluk AKYÜZ Mustafa

Detaylı

Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.

Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür. Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür. ÖNSÖZ Günümüzde Türkiye de ve Dünya da iş hayatında çok hızlı değişimler yaşanmaktadır. Sanayiciler

Detaylı

ESKİŞEHİR TİCARET ODASI STRATEJİK PLAN

ESKİŞEHİR TİCARET ODASI STRATEJİK PLAN ESKİŞEHİR TİCARET ODASI STRATEJİK PLAN 2012-2015 İÇİNDEKİLER Sayfa No 1. BÖLÜM: GİRİŞ 3 2. BÖLÜM: STRATEJİK PLANLAMA YAKLAŞIMI 5 3. BÖLÜM: DURUM ANALİZİ 5 3.1 - Tarihsel Gelişim 5 3.2 - Yasal Yükümlülükler

Detaylı

BURDUR TİCARET BORSASI 2013-2016 STRATEJİK PLAN

BURDUR TİCARET BORSASI 2013-2016 STRATEJİK PLAN - STRATEJİK PLAN Burdur, 1 İÇİNDEKİLER Sayfa No 1 GİRİŞ... 6 1.1 Konunun Önemi... 6 1.2 Planın Amacı ve Kapsamı...6-7 2 STRATEJİK PLANLAMA VE YASAL MEVZUAT... 7 3 HAZIRLIK ÇALIŞMALARI... 8 3.1 Planın Sahiplenilmesi...

Detaylı

Tasarım ve inovasyon. www.bebka.org.tr

Tasarım ve inovasyon. www.bebka.org.tr www.bebka.org.tr Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Üç Ayda Bir Yayınlanır Yıl 3 Sayı 13 Ocak - Şubat - Mart 2015 Tasarım ve inovasyon BEBKA, yeni fikirlerin ışığıyla aydınlanacak bir geleceğe inanıyor

Detaylı

SUNUŞ. STRATEJiK PLAN 2011-2015

SUNUŞ. STRATEJiK PLAN 2011-2015 STRATEJiK PLAN 2011-2015 SUNUŞ Vilayetler Hizmet Birliği, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu ile belirlenmiş görev ve sorumluluklarını kurulduğu tarihten itibaren üstün hizmet anlayışı içerisinde

Detaylı

kobigündem Yüreklere okul açıldı Genç girişimci adayları kolları sıvadı yeni yönetimi gümbür gümbür ASTAŞ Isıl İşlem in yatırımları durmuyor

kobigündem Yüreklere okul açıldı Genç girişimci adayları kolları sıvadı yeni yönetimi gümbür gümbür ASTAŞ Isıl İşlem in yatırımları durmuyor kobigündem Gündem Oluşturur A Y L I K İ Ş D Ü N Y A S I D E R G İ S İ YIL: 2 SAYI: 8 TEMMUZ-AĞUSTOS 2011 Adana Valisi İLHAN ATIŞ Adana Metal Sanayi Sitesi Başkanı CENGİZ ERDOĞANOĞLU KOSGEB Adana Hizmet

Detaylı

DENiZLi LOBiSiNiN ANKARA'DA TEŞViK ÇIKARMASI

DENiZLi LOBiSiNiN ANKARA'DA TEŞViK ÇIKARMASI TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Yeni TTK bir devrimdir, ancak rötuşlara ihtiyaç var Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ancak, bazı rötuşlara ihtiyaç var. TOBB yeni

Detaylı

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal ATATÜRK

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU. (1 Ocak-31 Aralık 2014)

2014 YILI FAALİYET RAPORU. (1 Ocak-31 Aralık 2014) 2014 YILI FAALİYET RAPORU (1 Ocak-31 Aralık 2014) TRB1 (Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli) Düzey 2 Bölgesi Şubat 2015 İÇİNDEKİLER I. GENEL BİLGİLER... 6 A. MİSYON VE VİZYON... 6 B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR...

Detaylı

GOSB'lu olmak. GOSB'un yıldızları. GOSB'a övgü. 23 yılda dinamik değişim. Otoyol sorunu çözülecek

GOSB'lu olmak. GOSB'un yıldızları. GOSB'a övgü. 23 yılda dinamik değişim. Otoyol sorunu çözülecek TEMMUZ-AĞUSTOS-EYLÜL 2008 SAYI: 13 GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ SANAYİCİLERİ DERGİSİ GOSB'lu olmak GOSB'da üretim yapan kuruluşlar, bölgenin yarattığı değeri anlatıyor... GOSB'un yıldızları İSO ilk 500

Detaylı

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU 2 SUNUŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU 2008 yılının ikinci yarısında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve 2009 yılı ikinci yarısından itibaren aktif

Detaylı

2013 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2013 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 213 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu : Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu

Detaylı

ANKARA-VİYANA HATTINDA YENİ DÖNEM

ANKARA-VİYANA HATTINDA YENİ DÖNEM Kasım 2014 Sayı: 5 www.atonet.org.tr ISSN: 25 2552 2554 /atobulten /atobulten ANKARA-VİYANA HATTINDA YENİ DÖNEM Ankara 199 Ülkeye İhracat Yapıyor ATO Başkanı Bezci, MAPIC Fuarı na katıldı Kongre Ve Ziyaretçi

Detaylı

Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı

Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı Türkçe versiyon Altındağ Nilüfer Osmangazi Tepebaşı Umeå Yıldırım Elif Karadenizli Bostancıoğlu Süleyman Yavuz Yiğit Bağdaş Ali Gülbay Süleyman

Detaylı

BEKSİAD ÇALIŞTAY RAPORU

BEKSİAD ÇALIŞTAY RAPORU BEKSİAD (Bebe - Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İş Adamları Derneği) ÇALIŞTAY RAPORU Hazırlayan: BUTEKOM (Bursa Tekstil ve Konfeksiyon ARGE Merkezi) Bursa, 31.12.13 GİRİŞ... 3 1. ÇALIŞTAYDA İZLENEN

Detaylı