YÖNETİM İLKELERİMİZ. Ahmet Köksal COŞKUN Bölge Müdürü

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YÖNETİM İLKELERİMİZ. Ahmet Köksal COŞKUN Bölge Müdürü"

Transkript

1 Ahmet Köksal COŞKUN Bölge Müdürü

2 VAR OLUŞ GAYESİNDEN UZAKLAŞAN KURUMLAR, ZAMANLA YOK OLURLAR

3 ORMAN İŞLETMELERİNİN VAR OLUŞ GAYELERİ NEDİR? 1- Ormanları Korumak 2- Ormanları Geliştirmek 3- Ormanları İşletmek

4 ORMANLARI NASIL KORUMALIYIZ? 1- insanlara sevgi ile yaklaşacağız. Kalpler sevgi ile kazanılır. Ormanı bekçi değil, sevgi korur. ( Atasözü ) 2- Halkın ihtiyaçlarını yasal yollardan karşılayacağız. Aç insan fırını kırar. ( Atasözü ) 3- Halka ormanları niçin korumamız gerektiğini anlatmalıyız. Eğitim Sürekli Eğitim

5 ORMANLARI NASIL GELİŞTİRMELİYİZ? 1- Tensil, bakım, rehabilitasyon çalışmalarına önem vereceğiz. 2- Geçmişte yapılan çalışmaların saha emniyetini sağlayacağız. 3- Gençlik ve Kültür Bakım çalışmalarını tam zamanında ve tekniğine uygun yapacağız.

6 ORMANLARI NASIL İŞLETMELİYİZ? 1- Ağaca damga vuruncaya kadar silvikültürü, vurduktan sonra ekonomiyi esas alacağız. 2-Emvalin en çok para ettiği zamanlarda pazarlayacağız. 3-Kesilen emvallerin değer kaybetmemesi için en kısa sürede satacağız. 4-Müşteri taleplerine ve standardizasyona uygun mal üreteceğiz. 5-Üretim sırasındaki kayıpları en aza indireceğiz.

7 ORMAN İŞLETMELERİ NASIL OLMALI? 1- Orman İşletmesi olduğu tabelasından değil, çevre düzeninden anlaşılmalı. Aslan yattığı yerden belli olur. Atasözü 2- Ülkemizin en köklü teşkilatı olduğumuz ve ülkemiz alanının dörtte birinden biz sorumlu olduğumuz unutulmamalı. 3- Ormancılığın bir ekip işi olduğu unutulmamalı. 4- Zor şartlarda yapılan çalışmalar hakkında kamuoyu bilgilendirilmeli. 5- Çevre ve ormanın her geçen gün daha da değer kazanacağı akıldan uzak tutulmamalı.

8 ADALET Zengin-fakir, köylü-kentli, işçi-memur memur, partili-partisiz ayırımı yapmadan herkese adaletle davranacağız.

9 SAMİMİYET Yaptığımız işte samimi olacağız. Sadece Devlet Memuru olduğumuz için çalıştığımızı bileceğiz.

10 HİZMET En büyük hizmet insana hizmettir.kainatta her şey doğrudan veya dolaylı olarak insana hizmet için var edilmiştir. Öyleyse bizde insana hizmet etmenin bilincinde olacağız.

11 İSTİŞARE ETMEK Yapacağımız bir iş hakkında o işle ilgili tüm taraflarla istişare edeceğiz.çalışanlarımızın ve orman köylümüzün konu ile ilgili fikirlerini alacağız.bu şekilde verilecek karar hem çalışanların o işi şevkle,azimle yapmasını sağlayacak, hem de sonuca en iyi şekilde varılmasını sağlayacaktır.

12 TENKİT DEĞİL, TAKDİR ETMEK Her şeyin öncelikle güzel yönüne bakacağız. Öncelikle güzellikleri takdir edeceğiz. Noksanlıklar varsa tatlı üslupla düzelteceğiz.

13 BİLGİLİ VE İLGİLİ OLMAK Yaptığımız işleri hangi mevzuata göre yaptığımızı bileceğiz.mevzuattan ayrılmadan yapamayacağımız işleri niçin yapamadığımızı talep sahiplerine ilgiyle izah edeceğiz.

14 HESAP VEREBİLMEK ŞEFFAF OLMAK Yaptığımız ve yapacağımız her işin mutlaka hesabını vereceğimizi bileceğiz. Şeffaf olacağız.

15 TEMİZ OLMAK, UYGUN GİYİNMEK İçi temiz, dışı temiz, çalıştığı mekanlar temiz bir yönetim anlayışında olacağız.

16 ÇALIŞANLARINI DÜŞÜNMEK İşçi-memur tüm çalışanların dertleriyle ilgileneceğiz. İyi günde, kötü günde birlikte olacağız. Gerek çalışanların, gerekse vatandaşların kurumumuzdan memnun olmasını sağlayacağız.

17 ZAMANI İYİ DEĞERLENDİRMEK Zaman bizim için bir sermayedir.iyi değerlendireceğiz.planlı olacağız.günü,haftayı,ayı ve yılı iyi planlayacağız.

18 BİRLİK OLMAK Birlikten kuvvet doğar. 1 rakamı tek başına 1 kuvvetindedir. İki tane 1 bir araya gelirse 11 kuvvetindedir. Bir vücudun organları, yada bir fabrikanın çarkları olduğumuzu düşünmek. Her personelin yaptığı iş bizim için önemlidir.

19 İYİ GÜNDE, KÖTÜ GÜNDE BİRLİKTE OLMAK Personelimizin, bizden emekli olanların mutluluklarını ve acılarını paylaşacağız. Emekli olanlara ilgi ve alakamızı azaltmayacağız.

20 SIR TUTMAK Ağızdan çıkanın sır olmaktan çıktığını, hiç bir şeyin gizli saklı kalmayacağını bileceğiz.

21 DOĞRU SÖZLÜ OLMAK, YALAN SÖYLEMEMEK Gerek vatandaşa karşı gerekse aramızda kesinlikle yalan söylemeyeceğiz.

22 GÜLER YÜZLÜ VE TATLI DİLLİ OLMAK Gerek personel arasında, gerekse vatandaşlara karşı işini yapamasak bile tatlı dilli ve güler yüzlü olmalıyız. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. (Atasözü)

23 AZ KONUŞUP, ÇOK İŞ YAPMAK Lüzumsuz konuşmalarla boşa zaman harcamayacağız. İşimizle ilgili olacağız. O anda iş yoksa kendi konularımızla ilgili mevzuatı okuyacağız.

24 İŞLERİ TAM ve ZAMANINDA YAPMAK Programlar zamanında gerçekleştirilecek, yazılan yazılara zamanında cevap verilecek. Unutmamak gerekir ki bir işi zamanında yapmak geç yapmaktan daha kolaydır. Vatandaşın taleplerine en geç 1 ay içinde cevap vereceğiz.

25 YERİNDE OLSAM İLKESİNİ DÜŞÜNMEK Özellikle olumsuz durumlarda, vatandaşın ve karşımızdaki amir veya memurun yerine kendimizi koyup bir daha düşüneceğiz. Anlık karar vermeyeceğiz.

26 YAPTIĞIMIZ İŞİN HANGİ MEVZUATA DAYANDIĞINI BİLECEĞİZ. Taklitçi değil tahkikçi olacağız.

27 İŞE SÜRÜKLENEN DEĞİL, İŞİ SÜRÜKLEYEN OLACAĞIZ. Planda, programda olan işlerimizi bir emre gerek kalmadan zamanında kendi isteğimizle yapacağız.

28 HATA YAPMAMAYA GAYRET EDECEĞİZ İstemeyerek yaptığımız hatadan dönmeyi erdemlik sayacağız.

29 YENİLİKLERE AÇIK OLACAĞIZ. Sürekli kendimizi geliştireceğiz. Gerek mevzuattaki,gerekse teknolojideki yenilikleri takip edeceğiz. Zamanın gerisinde kalmayacağız.yeni teknolojilerden kurumumuz çalışanlarını da faydalandıracağız.

30 TASARRUFLU OLACAĞIZ. Zamanı ve Devletin malzemelerini en iyi şekilde kullanacağız.

31 HEDİYE KABUL ETMEYECEĞİZ. Bazen bir hediyenin çok ağır bedeli olabilir. Bu sebeple hediye kabul etmediğimizi insanları kırmadan onlara söylemeliyiz.

32 BEN DEĞİL BİZ DEMESİNİ BİLMEK Bizler yaptığımız işleri işçisiyle-aşçısıyla, memuruyla-amiriyle bir ekip olarak yapmaktayız. Bu sebeple elde edilen iyi sonuçları hep birlikte yaptığımızı bileceğiz.

33 SABIRLI OLMAK İnsana zorluklara sabretme gücü verilmiştir. Bu gücü bulunduğumuz ana yoğunlaştıracağız. İleriye ve geriye dağıtmayacağız.

34 ÖFKEMİZİ KONTROL ETMEK. Her insanda az veya çok öfke duygusu vardır. Kontrol edilerek yerinde kullanılırsa faydalıdır. Ancak kontrolümüzden çıkarsa şahsımıza ve kurumumuza büyük zararlar verebilir. Hırs çıkınca göz kararır, hırs inince yüz kararır bundan dolayı atasözü olmuştur.

35 ORMAN KÖYLÜSÜ İLE İLİŞKİLER. 1- Kendimizi köylünün yerine koyacağız. 2- Odamıza geldiğinde derdini dinleyip bir çay içireceğiz. 3- Talebi mevzuata uygunsa kısa sürede yapacağız, değilse ikna edeceğiz. 4- Konuşurken yüzüne bakacağız.

36 DİĞER KURUMLARLA İLİŞKİLER 1- Diyaloğu esas alacağız. 2- Kurumları zaman zaman ziyaret edeceğiz. 3- Diğer Kurum yönetici ve çalışanlarına ormancılık faaliyetleri hakkında bilgi vereceğiz, 4- Mümkünse ormana götürerek bizzat çalışmaları göstereceğiz. 5- Ormandan olan taleplerine yasal çerçevede ve makul düzeyde yardımcı olacağız.

37 ASTLARLA İLİŞKİLER 1- İyi yönetici astların kabiliyetlerini en iyi kullanandır. Yapılacak işi astların görüşünü olarak ortaya çıkaracağız. 2- Astlarımıza değer vereceğiz. 3- Astlarımızı rencide etmeyecek şekilde hitap edeceğiz. 4- Astımızın odasındayken ona emir vermeyeceğiz. 5- Emir verirken asla yap, getir, gibi emirler değil, yaparmısın, getirirmisin veya yapalım, şeklinde emir vereceğiz.

38 AYNI DÜZEYDEKİLERLE İLİŞKİLER 1- Arkadaşlarımızı sevelim. Sevilmenin yolu sevmekten geçer. 2- Tek başına ismiyle değil, bey,hanım şeklinde hitap edelim. Ahmet bey, Fatma hanım gibi. 3- Arkadaşlarımızın aleyhinde konuşmayalım, konuşturmayalım.

39 Ahmet Köksal COŞKUN Orman Bölge Müdürü

Anadolu Grubu olarak bizler,

Anadolu Grubu olarak bizler, Anadolu Grubu ailesi, her ailenin olduğu gibi, köklerini kurucularının çalışma felsefelerinden alan ortak değerlere sahiptir. Bu değerler Anadolu Grubu nu Anadolu Grubu yapan değerlerdir. Bunlar Anadolu

Detaylı

İçindekiler Sunuş 6 Etik Nedir? 10 Kamu Yönetiminde Etiğin Önemi 13 Kamu Görevlilerinin Karşılaşabilecekleri Etik İkilemler 16 Etiğe İlişkin Örgütsel Yapı 20 Kamu Görevlileri Etik Kurulu 21 Etik Komisyonları

Detaylı

BORUSANLI NIN EL KİTABI İş İlkeleri, İş Etiği ve İnsan Kaynakları Uygulamaları

BORUSANLI NIN EL KİTABI İş İlkeleri, İş Etiği ve İnsan Kaynakları Uygulamaları BORUSANLI NIN EL KİTABI İş İlkeleri, İş Etiği ve İnsan Kaynakları Uygulamaları 2012 Değerli Borusanlılar, Borusan Grubu nun 1944 yılından bu yana benimsediği kurumsal değerleri ve çalışma prensipleri çalışanlarımız

Detaylı

Temmuz 2009 İş Makineleri. DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Sayı 11

Temmuz 2009 İş Makineleri. DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Sayı 11 Temmuz 2009 İş Makineleri DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Sayı 11 Haber Sunuş Haber 2009 yılının ilk yarısını geride bıraktık. Yılın ilk yarısı her ne kadar bizler için sıkıntılı başlasa da gerek satış

Detaylı

ZARAFET UZMANI SÖYLEŞİ

ZARAFET UZMANI SÖYLEŞİ SÖYLEŞİ ZARAFET UZMANI Gökhan Dumanlı, Türkiye de bir ilk olan Zarafet Akademisi nin kurucusu. Gittikçe zarafet ve nezaketten uzaklaştığımız şu günlerde Gökhan Dumanlı ile zarafeti, görgü kurallarını ve

Detaylı

Satış Görüşmeleri-Makaleler

Satış Görüşmeleri-Makaleler Satış Görüşmeleri-Makaleler 1- SATIŞ GÖRÜŞMESİ NASIL YAPILIR? Satışın en kritik zamanı, satış temsilcisi ve müşterinin karşı karşıya geldiği ilk tanışma ânıdır. Bu karşılaşmaya satışın kalbi denilir. Alıcılara

Detaylı

YOL GÖSTERİCİ İLKELER. A.O. Smith Corporation Davranış Kuralları

YOL GÖSTERİCİ İLKELER. A.O. Smith Corporation Davranış Kuralları Doğru Davranış İlkeleri (Etik) ve Uyum YOL GÖSTERİCİ İLKELER A.O. Smith Corporation Davranış Kuralları Dürüstlük kimse görmezken bile doğru şeyi yapmaktır - Albert Einstein İÇİNDEKİLER A. O. SMITH DEĞERLER

Detaylı

Yöntem Construction. Mükemmellik Yolculuğu. Nurol Sarıçiçek. Usta, öğrendikçe usta olur. Enisa Group. Yöntem Construction

Yöntem Construction. Mükemmellik Yolculuğu. Nurol Sarıçiçek. Usta, öğrendikçe usta olur. Enisa Group. Yöntem Construction Yöntem Construction Mükemmellik Yolculuğu Usta, öğrendikçe usta olur Nurol Sarıçiçek Enisa Group Yöntem Construction Nurol Sarıçiçek Önsözü: STFA: Kitaplardan ve hocalarımızdan öğrendiklerimize ( Bilgi

Detaylı

KALİTE ÇEMBERLERİ Üyeler Kimlerden Oluşur? Bir Çemberde Kaç Üye Bulunur? Kimlerin Katılabileceğine Nasıl Karar Verilir?

KALİTE ÇEMBERLERİ Üyeler Kimlerden Oluşur? Bir Çemberde Kaç Üye Bulunur? Kimlerin Katılabileceğine Nasıl Karar Verilir? KALİTE ÇEMBERLERİ Üyeler Kimlerden Oluşur? İdeal olan durum, bir çemberin üyelerinin ya aynı çalışma alanından olmaları ya da benzer işler yapmalarıdır. Böylece, seçilen sorunlar hepsi için ortak olacaktır.

Detaylı

ÇALIŞMA YAŞAMINDA İŞBİRLİĞİ

ÇALIŞMA YAŞAMINDA İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMA YAŞAMINDA İŞBİRLİĞİ HAKLAR, SORUMLULUKLAR VE İŞ BARIŞI TEMELİNDE İLETİŞİM VE İYİ YÖNETİM UYGULAMALARI EL KİTABI HAZIRLAYAN: Özlem Yurdanur ÖZGENÇ Copyright Uluslararası Çalışma Örgütü, 2012 Birinci

Detaylı

KALİTE ÇEMBERLERİ. Prof.Dr. Erhan Öner / Kalite Çemberleri / 2002 1

KALİTE ÇEMBERLERİ. Prof.Dr. Erhan Öner / Kalite Çemberleri / 2002 1 KALİTE ÇEMBERLERİ Üyeler Kimlerden Oluşur? İdeal olan durum, bir çemberin üyelerinin ya aynı çalışma alanından olmaları ya da benzer işler yapmalarıdır. Böylece, seçilen sorunlar hepsi için ortak olacaktır.

Detaylı

AKADEMİK BAKIŞ Uluslararası Hakemli Sosyal Bilimler E-Dergisi ISSN:1694 528X Sayı: 9 Mayıs 2006

AKADEMİK BAKIŞ Uluslararası Hakemli Sosyal Bilimler E-Dergisi ISSN:1694 528X Sayı: 9 Mayıs 2006 YÖNETİCİLERDE DEĞER YARGILARI Gümran UÇAR, Celal Bayar Üniversitesi, Salihli Meslek Yüksekokulu, Manisa- Türkiye ÖZET Bir örgütü başarıya ulaştıran en önemli etmenlerden birisi örgütün başında iyi bir

Detaylı

T.C. TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ KURULUŞ, GÖREV VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

T.C. TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ KURULUŞ, GÖREV VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç: MADDE 1- T.C. TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ KURULUŞ, GÖREV VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar Belediyemiz tarafından belde

Detaylı

İş İlkeleri Bildirgesi

İş İlkeleri Bildirgesi İş İlkeleri Bildirgesi BANKA YATIRIMLAR HAYAT SİGORTASI BİREYSEL EMEKLİLİK ING Grup (ING) global bir finansal hizmetler kuruluşudur. Misyonumuz müşterilerimize finansal geleceklerini yönetmeleri amacı

Detaylı

SEMPOZYUM 16-17-18 Nisan 2010. CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA DOĞRU ÜNİVERSİTE VİZYONUMUZ (Tebliğler)

SEMPOZYUM 16-17-18 Nisan 2010. CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA DOĞRU ÜNİVERSİTE VİZYONUMUZ (Tebliğler) SEMPOZYUM 16-17-18 Nisan 2010 CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA DOĞRU ÜNİVERSİTE VİZYONUMUZ (Tebliğler) Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi Ankara - 2010 SEMPOZYUM 16-17-18 Nisan 2010 CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA

Detaylı

T.C. ÇUBUK BELEDİYE BAŞKANLIĞI TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV YETKİ SORUMLULUK VE ÇALIŞMA ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

T.C. ÇUBUK BELEDİYE BAŞKANLIĞI TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ GÖREV YETKİ SORUMLULUK VE ÇALIŞMA ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK GÖREV YETKİ SORUMLULUK VE ÇALIŞMA ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK BÖLÜM 1 GENEL HÜKÜMLER MADDE : 1 AMAÇ : Temiz bir çevrede insanların sağlıklı, mutlu çağdaş bir şekilde yaşama haklarından hareketle yerleşim

Detaylı

Voith Grubu Davranış Kuralları (Code of Conduct)

Voith Grubu Davranış Kuralları (Code of Conduct) Voith Grubu Davranış Kuralları (Code of Conduct) İçindekiler Voith Gmbh Genel Müdürlüğünden Önsöz 3 Voith Grubunun Kurumsal Değerleri ile Uyumlu Hareket etmek 1. Giriş ve İlkelerin Açıklanması 4 2. Müşteriler,

Detaylı

İş Etiği ve Davranış Kuralları için Standartlar

İş Etiği ve Davranış Kuralları için Standartlar İş Etiği ve Davranış Kuralları için Standartlar İçindekiler Mesaj 1 İş etiği İlkeleri 3 İş etiği Modeli 4 Bu kitapçik 5 İşleriMizin YürütülMesi 7 kamu Müşterileri ve kamu Görevlileri ile çalişma 11 Başkalari

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK RANDEVU VE KONUK KABULÜ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK RANDEVU VE KONUK KABULÜ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK RANDEVU VE KONUK KABULÜ ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

PETROL-İŞ SENDİKASI GRUP ÇALIŞMALARI

PETROL-İŞ SENDİKASI GRUP ÇALIŞMALARI PETROL-İŞ SENDİKASI GRUP ÇALIŞMALARI BAHAR 2013 1 İÇİNDEKİLER SENDİKAL FAALİYETLERDE AKTİF ÇALIŞACAK ÜYELERİN TEMEL ÖZELLİKLERİ NELER OLMALIDIR...4 İŞYERİNDE SENDİKASIZ ÇALIŞANLARIN ( yüklenici, taşeron

Detaylı

Sayı 1. 08 Kasım 2014. Röportajlar ile. Etİk dolu

Sayı 1. 08 Kasım 2014. Röportajlar ile. Etİk dolu TÜRKİYE nin geniş kapsamlı İlk Etİk edergisi Sayı 1 Etİk dolu etikite İle geldik 08 Kasım 2014 Röportajlar ile ela Etİka ödül törenleri Türkİye NİN GENÇ ETİK LİDERLERE İHTİYACI VAR etik DEĞERLER MERKEZİ

Detaylı

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME KILAVUZU

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME KILAVUZU TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME KILAVUZU Bekleyen üyeleriyle ve ulaşabileceği herkesle, telefondan iletişim kurmak isteyenlere bu örnekler yol gösterecektir. Yüz yüze görüşmeler için de kullanabilir veya

Detaylı

Evet, Türk esnaf sanatkarları adına

Evet, Türk esnaf sanatkarları adına BAŞKANDAN UMUTLANDIK Evet, Türk esnaf sanatkarları adına umutlandığımızı ifade etmeliyim. Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli nin Ankara da 4. Esnaf Şurası nda söylediği Güçlü esnaf, güçlü ekonominin

Detaylı

İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİLERİ NASIL ÇALIŞIR?

İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİLERİ NASIL ÇALIŞIR? İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİSİ E İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİLERİ NASIL ÇALIŞIR? İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİLERİ NASIL ÇALIŞIR 1 2 İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİLERİ NASIL ÇALIŞIR İŞYERİ SENDİKA TEMSİLCİLERİ NASIL ÇALIŞIR?

Detaylı

SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş. (TÜRKİYE) YAYINIDIR.

SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş. (TÜRKİYE) YAYINIDIR. SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş. (TÜRKİYE) YAYINIDIR. YIL: 2013 I SAYI: 19 SY.1 R3 (01.01.2011) Denizli nin Misafirperverliği - 2 Birçok projemizi 8\16 Haber takipçileri için dolaşıyoruz. Yenilenen 8/16

Detaylı

İŞ TEFTİŞİ UYGULAMALARI SEMİNERİ

İŞ TEFTİŞİ UYGULAMALARI SEMİNERİ İŞ TEFTİŞİ UYGULAMALARI SEMİNERİ Yayın No: 342 1 Temmuz 2014 Hoşdere Caddesi, Reşat Nuri Sokak No:108-06540 Çankaya - Ankara / TÜRKİYE Tel: (312) 439 77 17 (pbx) Faks: (312) 439 75 92-93-94 www.tisk.org.tr

Detaylı

Davranış Kuralları Xxxxxxxx. Vodafone Davranış Kuralları. Vodafone Way İlkeleri Doğrultusunda Çalışmak

Davranış Kuralları Xxxxxxxx. Vodafone Davranış Kuralları. Vodafone Way İlkeleri Doğrultusunda Çalışmak Davranış Kuralları Xxxxxxxx Vodafone Davranış Kuralları 1 Vodafone Way İlkeleri Doğrultusunda Çalışmak Davranış Kuralları Xxxxxxxx Yaptığımız her şeyde güven esastır. 2 Davranış Kuralları Xxxxxxxx İcra

Detaylı

MAHALLİ İDARELERİN SPORLA İLGİLİ İŞLEVLERİ VE SPOR KULÜPLERİNE YARDIMLARI

MAHALLİ İDARELERİN SPORLA İLGİLİ İŞLEVLERİ VE SPOR KULÜPLERİNE YARDIMLARI MAHALLİ İDARELERİN SPORLA İLGİLİ İŞLEVLERİ VE SPOR KULÜPLERİNE YARDIMLARI Yaşar ATEŞ Sayıştay Uzman Denetçisi 1. GİRİŞ 1982 Anayasasının Gençliğin korunması başlıklı 58 inci maddesinin ikinci fıkrasında,

Detaylı

Etik Kurallara Uyum 2. Temel Değerlerimiz ve İlkelerimiz 3. Pazara İlişkin Kurallar 4. Ortaklığımız ve Hissedarlarımıza İlişkin Kurallar

Etik Kurallara Uyum 2. Temel Değerlerimiz ve İlkelerimiz 3. Pazara İlişkin Kurallar 4. Ortaklığımız ve Hissedarlarımıza İlişkin Kurallar İÇİNDEKİLER 1. Etik Kurallara Uyum 1.1 Sorumluluk 1.2 Yasaların ve Etik Kurallarımızın İhlalinin Sonuçları 2. Temel Değerlerimiz ve İlkelerimiz 2.1 Dürüstlük ve Adil Davranma 2.2 Müşteri Memnuniyeti 2.3

Detaylı

Ekler 1. Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi (2 Yıllık) İş Takvimi 2. Gönül Elçisi Başvuru Formu 3. Gönül Elçisi Aylık Faaliyet Raporu Formu

Ekler 1. Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi (2 Yıllık) İş Takvimi 2. Gönül Elçisi Başvuru Formu 3. Gönül Elçisi Aylık Faaliyet Raporu Formu İçindekiler Önsöz 1. Hoşgeldiniz 2. Neden Gönüllülük? 3. Gönüllülük a. Gönüllülük Nedir? b. Gönüllüler Neden Önemlidir? c. Neden Gönüllü Olunur? d. Neden Gönüllü Olunmaz? e. Gönüllü Ne Yapar? f. Gönüllü

Detaylı