ALAN VE ZEMN BÖLGELER

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ALAN VE ZEMN BÖLGELER"

Transkript

1 ALAN VE ZEMN Oyun alanı; 4000mmx2000mm boyutlarındadır. Oyun alanı, kaıt ile kaplanmı düzgün bir zemindir. Alan üzerinde, oyun çizgileri, bankalar, banka barkodları ve kasa barkodları tamamı siyah olacak ekilde basılacaktır. Oyun sahasının genel görünümü ve uzunluk ölçüleri için ekil-1'e bakınız. BÖLGELER Bankalar, oyun alanı kenarlarında bulunan, barkodlarla tanımlı, Yeni Kuru ve Yeni Türk Lirası bırakma bölgeleridir. Oyun sahasında toplam 8 adet banka mevcuttur. Kasalar, oyun alanının ortasında yer alan, barkodlarla tanımlı, Yeni Kuru ve Yeni Türk Lirası alma bölgeleridir. Oyun sahasında toplam 4 adet kasa mevcuttur. Salıncak, her kasa bir salıncak mekanizmasına sahiptir. Salıncaklar, içerisinde paraların bulunduu kasa bölgesine sabitlenmi mekanik bir sistemdir. (Ölçüler ve sistem detayları için ekil-2'ye bakınız.)

2 ekil-2 : Kasa Bölgesi - Salıncak Mekanizması Salıncaklar, paraların üzerinde bulunduu 150mmx100mm boyutunda, robotların uygulayıcı kuvvetle, kasa çizgisine paralel salınım hareketi yapabilen metal bir levhaya sahiptir. Salıncak tek dorultuda hareket edebilir dier, dorultularda hareket edemez. Salınım hareketi yapabilen metal levhanın yerden yükseklii 250 mm'dir. Salınım yapan levha 50mm yukarıda bulunan hareke olanaı salayan silindire sabitlenmitir. Levhanın altında salıncaın dengesini salayan 100mm uzunluunda silindir bir çubuk mevcuttur. ÇZGLER VE BARKODLAR Oyun çizgileri, 2 farklı kalınlıkta oyun sahasını ve yolları belirleyen çizgilerdir. Ana hatları belirleyen çizgiler 20mm kalınlıında, Ara hatları belirleyen çizgiler 10mm kalınlıında olacaktır. Barkodlar, 10mm aralıklı, her biri 10mm kalınlıında 2 ila 5 çizgiden oluur. Barkodların genilii 70mm olup, ana çizgiden 30mm uzaklıkta konumlanmıtır. (ekil- 3' e bakınız.) Banka çizgileri, ana çizgiden 70 mm uzaklıkta, 5 mm kalınlıında çizgilerle, 200 mm x 100 mm olan banka alanını sınırlayacak ekilde çizilmitir. (ekil-3' e bakınız.) Balama Bölgesi çizgileri, ekil-1'de h uzunluu ile gösterilen balama çizgisinin 115 mm yanlarında, 250mm x 250mm balama alanının köelerini sınırlayacak ekilde 5mm kalınlıında çizgilerdir.

3 ekil-3 : Çizgiler ve Barkodlar DEKENLER Kasa ve Bankaların barkod numaraları oyun günü belli olacaktır. ekil-1'de belirtilmi olan numaralar temsilidir. 10mm kalınlıında çizilmi olan, ara çizgilerin ekilleri oyun günü belli olacaktır. Ara çizgiler, Oyun alanının merkezine göre simetri oluturacak herhangi bir ekilde çizilecektir. MAKNELER Her takım kendi dizayn ettii sistemi ina eder. Mekanik sistem el yapımı olmalıdır. Elektronik sistem, Sabancı Üniversitesi tarafından gönderilen devre elemanları kullanılarak oluturulabilir. Her takım sadece 1(bir) adet tam-otomatik robot ile katılabilir. Özellikleri : Makine el yapımı ve tam-otomatik olmalıdır. Oyun süresince ve bitiminde sahada hareketli/hareketsiz parça bırakmamalıdır. Makine takım elemanlarından biri tarafından tek müdahale ile ve ilk 30 sn. içinde balatılmalıdır. Makine oyuna balarken üzerinde para bulundurulamaz. Otomatik makine oyun sahası dıına çıkamaz. Oyun sırasında makineye fiziksel müdahalede bulunulamaz. Makine uzaktan kumanda ile kontrol edilemez. Sinyal alıcı ve vericileri taıyamaz.

4 Güç Kaynaı : Her takım kendi bataryasını temin etmekle yükümlüdür. Organizasyon Komitesi batarya destei salamayacaktır. Pil voltajları 24 VDC'den düük olmalıdır. Tehlike arz eden veya uygunsuz görülen güç kaynakları kullanan takımlar, teknik komite tarafından yarımadan men cezası alır. Aırlık : Makinenin bütün parçaları ile toplam aırlıı 5 kilogramı geçmemelidir. Boyutlar : Makinenin boyutları 250mm x 250mm x 300mm'yi aamaz. Oyun balayıp makine hareket ettikten sonra makine boyutları deiebilir. OBJELER Oyunda kullanılacak YTL (Yeni Türk Lirası) ve YKr (Yeni Kuru) tamamı resmi metal para olacaktır. Aaıda listelenmi olan para setleri kasalara birer birer daıtılacaktır. o SET No.1 = 10 YKr - 15 (on be) adet o SET No.2 = 25 YKr - 8 (sekiz) adet o SET No.3 = 50 YKr - 5 (be) adet o SET No.4 = 1 YTL - 3 (üç) adet Her oyunda 4 set yani 1 takım para kullanılacaktır. Kasalarda bulunan para miktarları; 150 YKr, 200 YKr, 250 YKr ve 300 YKr olacaktır. E zamanlı olarak, yarıan takımlar için tek bir takım para (ortak olarak) kullanılacaktır. ki takım en çok parayı toplamak için yarıacaktır.

5 TAKIM ELEMANLARI Her takım aynı üniversite veya enstitüye kayıtlı 3 örenciden oluur. Oyun sahasında veya yapılacak müdahalelerde örencilerden sadece biri aktif rol alabilir. Yarımacıların, yarımanın yapılacaı tarihlerde halen üniversite örencisi olması gerekmektedir. Yarımanın yapıldıı akademik dönemde mezun olmu örencilerin yarımaya katılması veya takım oluturmaları mümkündür. Yarımaya sadece Lisans düzeyinde örenim gören örenciler katılabilir. Tekrar : KARILAMALAR / MAÇLAR Takım robotun yolunu kaybetmesi durumunda 1 kereye mahsus tekrar hakkı kullanabilir. Tekrar almak isteyen takımın yetkilisi hakemden izin aldıktan sonra, robota elle müdahalede bulabilir. Elle müdahale süresi 20 sn'yi geçemez. Tekrar hakkı istendiinde robot nerede olursa olsun, elle müdahale sonrasında balama bölgesine alınır ve tekrar oyuna balatılır. Elle müdahale süresince robota parça ekleme, çıkarma ve/veya deitirme ilemleri yapılamaz. Takımlardan birinin tekrar hakkı kullanması oyun akıını etkilemez, dier takım oyuna devam eder. Turnuva : Turnuva lig usulü eleme maçları ile balayacak, bir üst tura çıkanlar arasında çeyrek final, yarı final ve final karılamaları yapılacaktır. Eleme maçları her takımın 3 karılama yapacaı ekilde kura yöntemi ile belirlenecektir. Yapılan 3 karılamadan toplamda en çok puan toplama kriterine göre sıralama yapılacaktır. Eleme maçlarından bir üst tura çıkan takımlar arasında, eleme usulü ile çeyrek final, yarı final ve final karılamaları yapılacaktır. Süre : Her karılamanın resmi süresi 3 dakikadır. Karılamalar arasında makinenin gerekli kontrolleri ve oyun alanına getirilmeleri için takımlara 1 dakikalık hazırlık zamanı tanınır. Karılamanın 3 dakika'dan kısa sürme koulları : Kasalarda bulunan tüm paraların toplanıp, bankalara yatırılmı olması,

6 Kasalarda ve robotlarda yüklü para bulunmaması, ki takımın da oyundan men edilmi olmasıdır. Toplanılan Puanların Sayılması : Yarıan takımlar kendi bankalarına bıraktıkları para cinsi ve adedi kadar puan kazanacaklardır. Bankalara bırakılan para cinsine göre puan deerleri öyledir : Her 10 YKr için 10 puan Her 25 YKr için 25 puan Her 50 YKr için 50 puan Her 1 YTL için 100 puan Yarıan takımlar kendi makine haznelerine aldıkları para cinsi ve adedine göre puan kazanacaklardır. Makine haznesine alınan para cinsine göre puan deerleri öyledir : Her 10 YKr için 1 puan Her 25 YKr için 2 puan Her 50 YKr için 4 puan Her 1 YTL için 8 puan Oyun süresi -3 (üç) dakika- sonunda diskalifiye olmamı ve ilk 30 sn içinde hareket etmi her robot 50 puan kazanır. Banklara bırakılan kuru miktarını ekranda YTL olarak gösterebilen her takım, gösterdii miktarın 10 katı puan kazanır. (Örn1: 10 adet 10 YKr için 1.0 gösterilmesi gerekir. Örn2: 3 adet 50 YKr için 1.5 gösterilmesi gerekmektedir.) Yanlı gösterilen tutarlar için puan verilmeyecektir. Kazananın Belirlenmesi : Oyun süresince en çok puan toplayan takım galip sayılır. Takımların berabere kalması durumunda kazanana sırasıyla u kurallar çerçevesinde karar verilir : Oyun süresince en az ceza puanı almı olan takım, Bankaya daha fazla meblada para yatırmı olan takım. Bütün artların eit olması durumunda takımlar tekrar yarıılar.

7 KURAL HLAL ve CEZALAR Oyun sahasına düürülen her para 5 puan kaybına yol açar. Yarıma süresi bitiminde haznesinde bankaya yatırılmamı, birden fazla çeit para olması durumunda haznede bulunan miktarı en yüksek para cinsinin toplamı artı puan olarak sayılır. Bunun dıındaki cinslerin her bir adedi puan deeri kadar eksi puan olarak takım puanından düürülür. Makinenin saha dıına çıkması 25 puan düürülmesine sebep olur. hlalin devam ettii her 5 sn. için 25 puan düürülür. Oyun toplamında, 50 ceza puanı alan takım diskalifiye olur. DSKALFYE / OYUNDAN MEN CEZASI Oyun toplamında 50 ceza puanı alan takım diskalifiye olur. Makinenin oyun sahasına ve oyun elemanlarına kasten zarar vermesi diskalifiye sebebidir. Rakip takımın makinesine zarar veren makineler jüri kararı ile diskalifiye olur. Dürüst oyun ilkesine aykırı her türlü hareket diskalifiye sebebidir. Uzaktan kumanda kontrolü olan ve/veya sinyal vericisi taıyan makineler oyundan men edilir. ÖDÜLLER Her takıma topladıı YTL x 10 tutarında ödül verilecektir. Birinci'nin topladıı YTL miktarı 25, kincinin 20, Üçüncünün ise 15 ile çarpılarak ödüllendirilecektir. Örnein YTL toplayarak birinci olan takım YTL x 25 = YTL ödül kazanacaktır. SABANCI ÜNVERSTES TARAFINDAN GÖNDERLECEK OLAN SUBOARD o Devre Elemanları MALZEMELER

8 ICD DEBUGGER o Devre Elemanları o Balantı Kablosu CD o Kullanma Kılavuzu o MPLAB programı MALYET Makinelere, Sabancı Üniversitesi tarafından temin edilen malzemeler hariç, maksimum 200 YTL masraf yapılabilir. Makinelerin her türlü taınması ve maliyetinden yarımacı takım sorumludur. DER Hakemler kurallarda belirtilmeyen durumlarda inisiyatif kullanma yetkisine ve karar verme hakkına sahiptirler. Anlamazlıa düülen konularda son kararı hakem komitesi verir. Yarıma Komitesi'nin kurallarda deiiklik yapma hakkı saklıdır. Yapılacak her türlü deiiklik komite tarafından bütün katılımcılara duyurulacaktır. Yarımaya sadece el yapımı makineler katılabilir. Her takım makinesini temsil ettii kurumun tanıtıcı malzemesi ile süsleme hakkına sahiptir.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Kural Kitabı MOTOKROS BRANŞI KURALLARI

Türkiye Motosiklet Federasyonu Kural Kitabı MOTOKROS BRANŞI KURALLARI Türkiye Motosiklet Federasyonu 95 MOTOKROS BRANŞI KURALLARI 96 Türkiye Motosiklet Federasyonu Türkiye Motosiklet Federasyonu 97 Sorumluluk... 99 Güvenlik Önlemleri... 100 1 Sportif Yönetmelik... 101 1.1

Detaylı

ETA : SQL BLGSAYAR PROGRAMLARI KULLANIM KTABI

ETA : SQL BLGSAYAR PROGRAMLARI KULLANIM KTABI ETA : SQL BLGSAYAR PROGRAMLARI KULLANIM KTABI ETA BLGSAYAR YAYINLARI YAYIN NO : 27 Bu kitaptaki bilgiler önceden uyarı yapmadan deitirilebilir ve ETA Bilgisayar adına verilmi herhangi bir taahhüt nitelii

Detaylı

Sumo Robot Yarışma Kuralları

Sumo Robot Yarışma Kuralları Sumo Robot Yarışma Kuralları Bölüm 1 Genel Kurallar (Amaç) Madde 1: Bu kurallar Sumo Robot Turnuvasının kurallarını ve düzenlemelerini belirler. (Tanım) Bölüm 2 Müsabakanın Tanımı Madde 2: Her bir robot

Detaylı

Her hakkı saklıdır. POS A.. 2004 Döküman ver. 2.20 Genius Ofis Kullanım Kılavuzu 06.10.04 1

Her hakkı saklıdır. POS A.. 2004 Döküman ver. 2.20 Genius Ofis Kullanım Kılavuzu 06.10.04 1 GENIUS OFS KULLANIM KILAVUZU 1 ÇNDEKLER GENIUS OFS...1 KULLANIM KILAVUZU...1 PROGRAM ÇNDE EKRANLARIN GENEL KULLANIMI...4 KAYIT LEMLER...4 Genel...6 Kullanıcı Girii...6 Ana Menü...6 1. TANIMLAR...7 Stok

Detaylı

VOLEYBOL OYUN KURALLARI

VOLEYBOL OYUN KURALLARI VOLEYBOL OYUN KURALLARI 2009 2012 2009 2012 VOLEYBOL OYUN KURALLARI 1 FIVB TARAFINDAN ONAYLANAN ULUSLARARASI VOLEYBOL OYUN KURALLARI İÇİNDEKİLER OYUNUN ÖZELLİKLERİ FASIL I KURALLARIN VE HAKEMLİĞİN FELSEFESİ

Detaylı

TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ (TBL) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ

TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ (TBL) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ (TBL) YÖNETİM ESASLARI YÖNERGESİ TBL Yönetim Esasları Yönergesi - 2-16.07.2014 İÇİNDEKİLER LİGİN TANIMI, KURULLAR VE YÖNETİM 8 1. LİGİN TANIMI 8 2. LİG DANIŞMA KURULU 8 3. LİG KURULU

Detaylı

Kurucunun Adı ve Soyadı

Kurucunun Adı ve Soyadı GELEN LETMELER BORSASI A.. ANA SÖZLEMES (TASLAK) KURULU Madde 1- Aaıda ad ve soyadları, ikametgahları ve tabiiyetleri yazılı kurucular tarafından, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde

Detaylı

2014 TOSFED OTO-DRAG KUPASI 05.01.2014

2014 TOSFED OTO-DRAG KUPASI 05.01.2014 2014 TOSFED Oto-Drag Kupası Kuralları 2014 TOSFED OTO-DRAG KUPASI 05.01.2014 1.1 TOSFED Oto-Drag Kuralları 136 TOSFED, Türkiye de TOSFED Oto-Drag Yarışmalarının yapılması için, Otomobil Sporları Yarışma

Detaylı

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ġenlġğġ OYUNLAR KILAVUZ KĠTAPÇIĞI

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ġenlġğġ OYUNLAR KILAVUZ KĠTAPÇIĞI GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ġenlġğġ OYUNLAR KILAVUZ KĠTAPÇIĞI 1 YAĞ SATARIM BAL SATARIM OYUN KURALLARI YAĞ SATARIM BAL SATARIM OYUNU OYUN KURALLARI OYUN ALANI: 1. Oyun Alanı: Bu oyun açık alanda veya kapalı

Detaylı

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI A..'NN B TP ALTIN BORSA YATIRIM FONU 1.000.000 ADET 1. TERTP KATILMA PAYLARININ HALKA ARZINA LKN ZAHNAMEDR.

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI A..'NN B TP ALTIN BORSA YATIRIM FONU 1.000.000 ADET 1. TERTP KATILMA PAYLARININ HALKA ARZINA LKN ZAHNAMEDR. BU ZAHNAME KATILMA PAYLARININ SATIININ YAPILDII YERLERDE FON ÇTÜZÜÜ VE HER AY TBARYLE HAZIRLANAN, FONA LKN MAL BLGLERN YER ALDII AYLIK RAPORLARLA BRLKTE TASARRUF SAHPLERNN NCELEMESNE SUNULMAK VE ÜCRETSZ

Detaylı

MİNİ-BASKET OYUN KURALLARI

MİNİ-BASKET OYUN KURALLARI MİNİ-BASKET OYUN KURALLARI 2012 2013 SEZONU İÇİNDEKİLER MİNİ-BASKET OYUNUNUN FELSEFESİ... 3 OYUN 4 1. MİNİ-BASKET TANIM... 4 BOYUTLAR VE DONANIM 4 2. SAHA BOYUTLARI... 4 3. ÇİZGİLER... 4 4. DONANIM...

Detaylı

TÜRKİYE BİLARDO FEDERASYONU ÜÇ BANT DİSİPLİNİ FERDİ ŞAMPİYONALAR TALİMATI

TÜRKİYE BİLARDO FEDERASYONU ÜÇ BANT DİSİPLİNİ FERDİ ŞAMPİYONALAR TALİMATI TÜRKİYE BİLARDO FEDERASYONU ÜÇ BANT DİSİPLİNİ FERDİ ŞAMPİYONALAR TALİMATI MADDE 1 AMAÇ : Ferdi yada kulüp lisanslı sporcularımızın müsabaka performansının artmasını imkan yaratmak, bilardo sporunun gelişmesine

Detaylı

PLAJ VOLEYBOLU OYUN KURALLARI 2013-2016. 33. FIVB Kongresince Onaylanmış

PLAJ VOLEYBOLU OYUN KURALLARI 2013-2016. 33. FIVB Kongresince Onaylanmış PLAJ VOLEYBOLU OYUN KURALLARI 2013-2016 33. FIVB Kongresince Onaylanmış 1 İÇİNDEKİLER OYUNUN ÖZELLİKLERİ Bölüm 1 : TESİSLER VE DONATIM 1. Oyun Sahası 1.1 Ölçüler 1.2 Oyun sahasının yüzeyi 1.3 Oyun alanındaki

Detaylı

Türkiye Motosiklet Federasyonu ENDURO 2012 KURALLAR KİTABI

Türkiye Motosiklet Federasyonu ENDURO 2012 KURALLAR KİTABI Türkiye Motosiklet Federasyonu ENDURO 2012 KURALLAR KİTABI Kitaba Ulaşmak İçin Barkodu Taratınız. Genel Hükümler 4 Sorumluluk 4 1 Sportif Yönetmelik 5 1.1 Giriş 5 1.2 Resmi Görevliler 5 1.2.1 Genel Direktör

Detaylı

Türkiye Motosiklet Federasyonu Kural Kitabı ENDURO BRANŞI KURALLARI

Türkiye Motosiklet Federasyonu Kural Kitabı ENDURO BRANŞI KURALLARI Türkiye Motosiklet Federasyonu 133 ENDURO BRANŞI KURALLARI 134 Türkiye Motosiklet Federasyonu Türkiye Motosiklet Federasyonu 135 Sorumluluk... 137 1 Sportif Yönetmelik... 139 1.1 Giriş... 139 1.2 Resmi

Detaylı

Türkiye Motosiklet Federasyonu ENDURO 2011 KURALLAR KĠTABI

Türkiye Motosiklet Federasyonu ENDURO 2011 KURALLAR KĠTABI Türkiye Motosiklet Federasyonu ENDURO 2011 KURALLAR KĠTABI Ġçindekiler Genel Hükümler 4 Sorumluluk 4 Güvenlik Önlemleri 5 1 Sportif Yönetmelik 6 1.1 Giriş 6 1.2 Organizatörler 6 1.3 Resmi Görevliler 7

Detaylı

Resim 3 : Örtülü Elektrod arkı ile yapılan birletirme amaçlı kaynak uygulamaları

Resim 3 : Örtülü Elektrod arkı ile yapılan birletirme amaçlı kaynak uygulamaları METAL KAYNAININ TANIMI Metalik malzemeleri, ısı, basınç ya da ikisi birden kullanılarak ERGTME gerçekletirilip, çounlukla kaynak edilecek metalik malzeme ile aynı ya da çok yakın sıcaklıkta eriyebilen

Detaylı

ELSA Türkiye Ord. Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu. 13. Kurgusal Duruşma Yarışması. Kurallar

ELSA Türkiye Ord. Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu. 13. Kurgusal Duruşma Yarışması. Kurallar ELSA Türkiye Ord. Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu Kurallar A. Kısaltmalar ve Açıklamalar 1. ELSA Türkiye: ELSA Avrupa Genç Hukukçular Derneği Türkiye Genel Merkez Yönetim Kurulunu ifade eder. 2. A.A.

Detaylı

TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU ALT YAPI FAALİYETLERİ YÖNERGESİ

TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU ALT YAPI FAALİYETLERİ YÖNERGESİ TÜRKİYE HENTBOL FEDERASYONU ALT YAPI FAALİYETLERİ YÖNERGESİ İçindekiler BÖLÜM I FAALİYETLERİN AMACI VE YÖNTEMİ... 1 1.... AMAÇ...1 2.... KAPSAM...1 3.... DAYANAK...1 4.... ORGANİZASYONLARIN IMAJI...1 5....

Detaylı

Madde 2. Takımlar Her takım 4 oyuncudan oluşur (3 oyuncu sahada, bir oyuncu yedek).

Madde 2. Takımlar Her takım 4 oyuncudan oluşur (3 oyuncu sahada, bir oyuncu yedek). 3x3 Resmi Oyun Kuralları Ocak 2015 Resmi FIBA Basketbol oyun kuralları sadece bu belgede belirtilen 3x3 oyun kuralları için değil bütün oyun durumları için geçerlidir. Madde 1. Saha ve Top Müsabaka 3x3

Detaylı

TSSF-Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış Yarışma Talimatı. Serbest Dalış Teknik Kurulu-SDTK

TSSF-Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış Yarışma Talimatı. Serbest Dalış Teknik Kurulu-SDTK TSSF-Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış Yarışma Talimatı Serbest Dalış Teknik Kurulu-SDTK Bu doküman, SDTK tarafından Türkiye de yapılan Serbest Dalış yarışmalarını CMAS kuralları çerçevesinde

Detaylı

CarrefourSA City Park Bakırköy Alıveri Merkezi naatı Betonarme Temel leri halesi 6 Ç SALII VE GÜVENL TÜZÜÜ

CarrefourSA City Park Bakırköy Alıveri Merkezi naatı Betonarme Temel leri halesi 6 Ç SALII VE GÜVENL TÜZÜÜ CarrefourSA City Park Bakırköy Alıveri Merkezi naatı Betonarme Temel leri halesi 6 Ç SALII VE GÜVENL TÜZÜÜ 12 Sayfa OCAK 2006 KAPSAM : Madde 1- : çi salıı ve i güvenlii ile ilgili çalımalarda bulunmak

Detaylı

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ Amaç ve Kapsam MADDE 1. a) 2547 sayılı Kanun un 65. maddesi hükmü gereğince Üniversitelerarası Kurul tarafından hazırlanan bu Yönetmelik Yükseköğretim kurumlarında

Detaylı

Bankpozitif Kredi ve Kalkınma Bankası Anonim irketi'nden

Bankpozitif Kredi ve Kalkınma Bankası Anonim irketi'nden Bankpozitif Kredi ve Kalkınma Bankası Anonim irketi'nden Ortaklıımızın halka arz edilecek 100.000.000.-TL nominal deerli tahvillerinin satıına ilikin duyurudur. Söz konusu tahviller, Sermaye Piyasası Kanunu

Detaylı

KORFBOL OYUN KURALLARI (1 TEMMUZ 2012/1 EYLÜL 2013 DEĞİŞİKLİKLERİYLE BİRLİKTE) BÖLÜM 1. SAHA ve MALZEME

KORFBOL OYUN KURALLARI (1 TEMMUZ 2012/1 EYLÜL 2013 DEĞİŞİKLİKLERİYLE BİRLİKTE) BÖLÜM 1. SAHA ve MALZEME KORFBOL OYUN KURALLARI (1 TEMMUZ 2012/1 EYLÜL 2013 DEĞİŞİKLİKLERİYLE BİRLİKTE) GİRİŞ ve TANIMLAR Korfbol, dikdörtgen bir alanda oynanan, her bir takımın 4 er erkek ve kadın sporcudan oluştuğu ve bu oyuncuların

Detaylı

BASKETBOL FEDERASYONU

BASKETBOL FEDERASYONU TÜRK YE BASKETBOL FEDERASYONU 2004 BASKETBOL OYUN KURALLARI BASKETBOL OYUN KURALLARI 2004 Haziran 2004 Sayfa 4/81 NDEK LER NC KURAL - OYUN...8 Madde 1 Tan mlar...8 NC KURAL SAHA VE DONANIM...8 Madde 2

Detaylı

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır BAKANLIĞA VEKÂLET ETME İŞLEMİ

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır BAKANLIĞA VEKÂLET ETME İŞLEMİ T.C. Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 29 Haziran 2015 PAZARTESİ YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ BAKANLIĞA VEKÂLET ETME İŞLEMİ T.C. BAŞBAKANLIK 23 Haziran 2015

Detaylı

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU FUTBOL MÜSABAKA TALİMATI

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU FUTBOL MÜSABAKA TALİMATI TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU FUTBOL MÜSABAKA TALİMATI MADDE 1 AMAÇ Bu Talimat, futbol müsabakalarının Uluslararası Futbol Oyun Kuralları na göre gerçekleşmesi amacıyla düzenlenmiştir. MADDE 2 TANIMLAR Bu

Detaylı

DEN ZBANK ANON M RKET YÖNET M KURULU BA KANLI I NDAN OLA ANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI NA DAVET

DEN ZBANK ANON M RKET YÖNET M KURULU BA KANLI I NDAN OLA ANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI NA DAVET DENZBANK ANONM RKET YÖNETM KURULU BAKANLII NDAN OLAANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI NA DAVET Sayın Ortaklarımıza, Bankamız sermayesinin 290,000,000,000,000.- (ikiyüzdoksantrilyon)tl sından 316,100,000,000,000.-

Detaylı

2014 2015 SEZONU TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ

2014 2015 SEZONU TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ 2014 2015 SEZONU TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ MADDE 1 KUPANIN OLUŞUMU ve KATILIM ŞARTLARI (1) TFF nin ulusal düzeyde düzenlediği kupanın ismi Türkiye Kupası dır. Türkiye Kupası nın isimlendirme

Detaylı