Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz"

Transkript

1

2 Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz Gelişen teknoloji dünyasının öncü markası DARK ın yüksek teknoloji içeren akıllı cep telefonunu tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Dark Evo E40 akıllı cep telefonu günümüzün gelişmiş işletim sistemi Android platformunda çalışmak üzere tasarlanmıştır. Akıllı telefonlar bilgisayarın yerine getirdiği pek çok işlevi ve fonksiyonu yerine getirebilir ve kişiselleştirilebilir yapıdadır. Android işletim sistemine sahip Dark Evo E40 ile Google Play marketinde bulunan ve sürekli sayısı artan uygulamaları veya oyunları indirebilirsiniz. Dark Android işletim sistemli Evo E40 akıllı telefon, Google ın sunduğu farklı servisler yüklü olarak gelmektedir. Bu servislerden faydalanmak için bir Google hesabına sahip olmanız veya ilk kullanmaya başladığınızda yeni bir hesap oluşturmanız gerekir. Hesabınız ile oturum açmanız gerekecektir. Bunun yanı sıra telefonunuz ile beraber gelen yazılımları kullanabilir, sahip olduğunuz aktif bir veri bağlantısı (3G veya WiFi) sayesinde internette gezinebilir, e-posta hesaplarınıza erişebilir, randevularınızı takip edebilir veya sosyal ağlara bağlanabilirsiniz. Mesajlaşma, dosya ve uygulama indirme, yükleme, otomatik eşitleme veya konum hizmetlerinin kullanılması gibi veri iletişimi gerektiren hizmetler için servis sağlayıcınızın tarifesi üzerinden ücret ödemeniz gerekebilir. Sürekli veri akışı için servis sağlayıcınız ile görüşerek uygun bir veri tarifesi seçiniz. Ayrıntılı bilgi için servis sağlayıcınız ile temasa geçmenizi öneririz. Telif hakkı Telif hakkı 2013 Akortek Bilişim San. Ve Dış Tic. Bu kılavuzun içeriği telif hakkı yasaları ile korunmaktadır. İş bu kılavuzun hiçbir kısmı çoğaltılamaz, tercüme edilemez, dağıtılamaz, Akortek Bilişim in önceden yazılı izni olmaksızın fotokopi çekme, kaydetme veya herhangi bir veri depolama ve alma sistemine saklama da dahil olmak üzere elektronik veya mekanik olarak herhangi bir şekilde aktarılamaz.

3 YASAL UYARI Bu cihaz yoluyla erişilebilen bazı içerik ve hizmetler üçüncü şahıslara ait olup telif hakkı, patent, ticari marka ve/veya diğer fikri mülkiyet kanunları ile korunmaktadır. Tüm bu içerik ve hizmetler yalnızca ticari olmayan şahsi kullanıma yönelik olarak sunulmaktadır. İçeriğin sahibi veya hizmetin sağlayıcısının izin vermediği biçimde bu içerik ve hizmetlerin kullanımına izin verilmemektedir. Yukarıdaki hükümleri sınırlamaksızın, geçerli içerik sahibi veya hizmet sağlayıcısı tarafından açıkça izin verilmedikçe, bu cihaz yoluyla sunulan hiçbir içerik veya hizmeti değiştiremez, kopyalayamaz, yeniden yayımlayamaz, yükleyemez, postalayamaz, iletemez, çeviremez, satamaz, türetilmiş eserler oluşturamaz, kötüye kullanamaz veya hiçbir biçimde ya da ortamda dağıtamazsınız. ÜÇÜNCÜ ŞAHSA AİT İÇERİK VE HİZMETLER OLDUĞU GİBİ SUNULUR. DARK BU ŞEKİLDE SUNULAN İÇERİK VEYA HİZMETTEN ALINACAK FAYDAYI, HİÇBİR AMAÇLA, AÇIK VEYA KAPALI BİR İFADE İLE GARANTİ ETMEMEKTEDİR. DARK AÇIKÇA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA SATILMA GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA, ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ REDDEDER. DARK BU CİHAZ YOLUYLA SUNULAN HİÇBİR İÇERİK VEYA HİZMETİN DOĞRULUĞU, GEÇERLİLİĞİ, GÜNCELLİĞİ, YASALLIĞI VEYA EKSİKSİZLİĞİNİ GARANTİ ETMEMEKTE OLUP İHMALKARLIK DAHİL OLMAK ÜZERE HİÇBİR DURUMDA, BİR SÖZLEŞMEYE TABİ OLARAK YADA OLMADAN, BU TÜR HASAR İHTİMALİ BİLDİRİLMİŞ OLSA BİLE SİZİN VEYA ÜÇÜNCÜ BİR ŞAHSIN HERHANGİ BİR İÇERİK VEYA HİZMETİ KULLANMASININ BİR SONUCU OLARAK VEYA İÇERİLEN BİLGİLERLE BAĞLANTILI OLARAK YA DA BUNLARDAN KAYNAKLANAN DOĞRUDAN, DOLAYLI, TESADÜFİ, ÖZEL VEYA BİR FİİLİN SONUCU OLARAK ORTAYA ÇIKAN ZARARLARDAN, AVUKAT ÜCRETİ, MASRAFLAR VEYA DİĞER ZARARLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ. Üçüncü şahıs hizmetlerine, herhangi bir zamanda son verebilir veya ara verebilir ve DARK, hiçbir içerik ya da hizmetin herhangi bir süre boyunca kullanılabileceğine dair bir beyanda bulunmamakta veya garanti vermemektedir. Bu cihaz ile gelen içerik hizmetleri, DARK ın üzerinde hiçbir kontrolünün olmadığı ağlar ve iletim olanakları yoluyla üçüncü şahıslar tarafından iletilmektedir. Bu sorumluluk reddinin genel niteliğini sınırlandırmaksızın DARK açık bir ifade ile; bu cihaz yoluyla sunulan tüm içerik veya hizmetin kesilmesi ya da ertelenmesine dair sorumluluk veya yükümlülüğü reddetmektedir. DARK, içerik veya hizmetlerle ilgili müşteri hizmetlerinden sorumlu veya yükümlü değildir. İçerik veya hizmetlerle ilgili hizmete yönelik tüm soru ve talepler, doğrudan ilgili içerik ve hizmet sağlayıcılarına yapılmalıdır.

4 Önemli! Bu telefon ile birlikte gelen ses dosyaları, melodiler, duvar kağıtları, fotoğraflar ve diğer medyalar sadece bu telefonda kullanım ile sınırlıdır. Tüm bu belirtilen ürünlerin ticari veya diğer amaçlarla alınması ve kullanımı, telif hakkı kanunlarının ihlali anlamına gelmektedir. Kullanıcılar farklı medyaların yasadışı kullanımından tamamen kendileri sorumludur. Bu kılavuzu dikkatle okuyunuz! DARK, yanlış kullanım ya da burada belirtilen talimatlara aykırı kullanım sonucu oluşabilecek hasarla ilgili sorumluluk kabul etmez. Güvenliğiniz İçin! Dark EVO E40 akıllı cep telefonu 1999/5/EC nolu R&TTE Direktiflerine uygun olarak CE standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Kullanıcıların yaş ve sağlık durumundan bağımsız olarak güvenliğinin sağlanması için belirlenmiş özgül emilim oranı (SAR) güvenlik sınırlarına göre test edilmiştir. Dark, farklı model cep telefonlarda farklı seviyelerde olmasına karşın tüm akıllı cep telefon modellerinin kişilerin radyo dalgalarına maruz kalması ile ilgili kuralları gözeterek tasarlamıştır. Uluslararası İyonlaştırıcı Olmayan Radyasyonlardan Korunma Birliği (ICNIRP) tarafından 1999/519/EC, EN ve EN62311 ile belirtilmiş önerilen SAR güç limiti 10 g doku üzerine düşecek şekilde ortalama 2 W/kg 'dır. Bu model telefon için kulakta kullanılmak üzere testten edinilmiş en yüksek SAR değeri 0,416W/kg'dır (10 g); vücutta taşındığında ise 0,571 W/ Kg'dır (10 g). Dark EVO E40 model cep telefonu kulakta tutularak konuşulduğunda ve vücuttan 1,5cm uzaklıkta bulunduğunda radyo frekansına maruz kalma talimatlarına uymaktadır. Taşıma esnasında kılıf, kemer kancası veya tutucu kullanılıyorsa bu eşyalar metal içermemeli ve ürünü vücuttan en az 1,5 cm uzakta tutmalıdır. Telefonun şebeke ile kaliteli bir şekilde bağlantıda kalabilmesi veri dosyalarının ve mesajların iletilmesi için gereklidir. Bazı durumlarda veri dosyalarının veya mesajların iletilmesi böyle bir bağlantı sağlanıncaya kadar ertelenebilir. İletim tamamlanıncaya dek yukarıda belirtilen mesafe koşullarının sağlandığından emin olun. Ambalaj İçin Uyarı! Ulusal Çevre Mevzuatımız gereği ambalajlar, geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiştir. Ambalajların normal ev çöpüne atılmaması, yerel yönetimlerin belirttiği ambalaj toplama noktalarına atılması sağlanmalıdır.

5 AEEE Elektronik Atıkların Bertarafı: Bu ürün, geri dönüşümlü ve tekrar kullanılabilir yüksek kaliteli malzeme ve parçalardan üretilmiştir. Bu sebepten, artık kullanılamayacak duruma geldiğinde, normal ev çöpüne atılmamalı, elektrikli ve elektronik cihazların geri dönüşümü için kullanılan bir toplama noktasına verilmelidir. Bu durum ürün üzerinde, kullanım kılavuzunda veya ambalajda bulunan sembol ile belirtilir. Bu toplama yerlerini, lütfen bulunduğunuz yöredeki yerel yönetime sorunuz. Eski cihazları geri kazanıma vererek, çevre korumasına önemli bir katkıda bulunursunuz. Enerji Tasarrufu İçin Yapılması Gerekenler: - Telefonunuzu eğer bir kablosuz ağ ile kullanmıyorsanız, WiFi özelliğini devre dışı bırakınız. - Ürününüz bir internet sunucusu ile senkronizasyon yapmıyor ise uygulamaların ve hesapların otomatik senkronizasyon özelliğini kapatınız. - Güç tasarrufu modu için otomatik ekran parlaklık seçeneğini etkinleştirin. - Telefonunuzun ekranının arka aydınlatmasının kullanılmadığında otomatik olarak sönmesini devreye alın ve süresini sizin için en uygun şekilde ayarlayın. - Kullanmadığınız durumda Bluetooth bağlantısını devre dışı bırakın. - Kullanmadığınız uygulamaları arka planda kapatın. - Gerekli olmadıkça GPS bağlantısını devreye almayın ya da işiniz bittiğinde kapatın. - Şarj aletinde güç düğmesi bulunmamaktadır. Elektrik harcamaması için telefonunuzu şarj etmediğiniz durumlarda şarj adaptörünü fişten çıkartın. Trafik Güvenliği: Araç sürerken bir cihaz kullanmanın ciddi bir risk oluşturduğunu gösteren çalışmalar düşünüldüğünde, eller serbest kiti kullanılsa dahi (araba kiti, kulaklık...) sürücülerin araç hareket halinde iken telefonu kullanmaktan kaçınmaları istenmektedir. Sürüş esnasında, telefonunuzu ya da kulaklığınızı müzik ya da radyo dinlemek için kullanmayın. Telefonunuz çalışırken aracınızın ABS fren sistemi veya hava yastığı gibi elektronik sistemleriyle çakışabilecek elektromanyetik dalgalar iletebilir. Sorun olmamasını sağlamak için; cihazınızı ön panonun üzerine ya da bir hava yastığı açılma bölgesine koymayın. Ön panonun, cihaz radyo frekans enerjisi korumalı olup olmadığını aracınızın yetkili satıcısına ya da üreticisine sorun.

6 Kullanım Koşulları - Telefonunuzun performansını en uygun hale getirmek için belli aralıklarla kapatıp yeniden başlatmanız tavsiye edilir. - Bir uçağa binmeden önce telefonunuzu uçak moduna alın ve kapatın. - Sağlık tesislerinde belirlenen bölgeler hariç cihazınızı uçak moduna alın ve kapatın. - Günümüzde düzenli olarak kullanılan diğer birçok cihaz türünde olduğu gibi, bu cihazlar, başka elektrikli ya da elektronik cihazlarla ya da radyo frekanslarını kullanan cihazlarla çakışabilir. - Gaz ya da yanıcı sıvıların yakınındayken telefonunuzu kapatın ve kullanmayın. Yakıt deposu, benzin istasyonu, kimyasal tesisler veya patlama riski bulunan benzer ortamlardaki tüm işaret ve talimatlara kesinlikle uyun. - Cihaz açıkken, kalp pili, işitme cihazı ya da insülin pompası, vb. gibi medikal cihazlardan en az 15cm. uzak tutulmalıdır. Özellikle telefon kullanılırken, eğer varsa cihazın karşı tarafındaki kulağa tutulması önerilir. - İşitme bozukluğunu önlemek için, eller serbest modunu kullanırken telefonu kulağınızdan uzakta tutun çünkü yüksek ses işitme hasarına yol açabilir. - Çocukların denetim altında olmadan telefonu kullanmasına ve/veya telefonla ve aksesuarlarıyla oynamasına izin vermeyin. Telefonunuz çok küçük ve keskin kenarlar içeren parçalara sahiptir. Çocuklarca yutulması halinde boğulmaya sebebiyet verebilir. - Telefonunuzu daima dikkatlice kullanın, düşürmeyin, temiz ve tozsuz bir yerde tutun. - Aşındırıcı maddeler ile temizlemeyin. Elektronik eşya temizliğinde özel temizleyiciler kullanın. - Telefonunuzun kötü hava koşullarına ya da çevresel koşullara (nem, rutubet, yağmur, telefonun içine sıvı girmesi, toz, deniz havası, vb.) maruz kalmasına izin vermeyin. DARK tarafından tavsiye edilen çalışma sıcaklığı 5 C ila +45 C değerindedir. 35 C sıcaklığın üzerinde, telefonun ekranının okunaklılığı bozulabilir, ancak bu ciddi değil geçici bir durumdur. - Telefonunuzu açmayın, parçalarına ayırmayın ya da onarmaya çalışmayın. - Telefonunuzu düşürmeyin fırlatmayın ya da eğip bükmeyin. - Telefonunuzu otururken kırma riskine karşı arka cebinizde taşımayın. - Telefon veya aksesuarlarını doğrudan ateş veya tütün mamüllerine maruz bırakmayın. - Telefonunuzun ekranında hasar oluşmuş, ekran çatlamış veya kırılmışsa yaralanma riskini önlemek için cihazı kullanmayın. - Telefonunuzu boyamayın. - Sadece ürünle birlikte verilen pil şarj aletlerini ve aksesuarları kullanın. Başka tipteki şarj aleti ya da aksesuarların kullanılması telefona zarar verebilir ve garantiyi geçersiz kılabilir. - Telefonunuzun içerisindeki dosyalarınızı düzenli olarak yedekleyin. Cihazınızda saklanan tüm önemli bilgilerin yazılı bir kaydını tutun. - Telefonunuz dokunmatik algılamalı ekrana sahiptir, ekrana dokunurken ellerinizin temiz ve kuru olduğundan emin olun.

7 Sağlığınız İçin Bazı kişiler, yanıp sönen ışıklara maruz kaldıklarında ya da video oyunları oynadıklarında sara nöbeti geçirebilir ya da göz kararması yaşayabilir. Bu sara nöbetleri ya da göz kararmaları daha önce bunları yaşamayan bir insanda da görülebilir. Sara nöbeti ya da göz kararması yaşadı iseniz ya da ailenizde bu gibi vakalar görülüyorsa, lütfen cihazınızda video oyunları oynamadan ya da yanıp sönen ışık özelliğini etkinleştirmeden önce doktorunuza danışın. Ebeveynler çocuklarını video oyunu oynarken ya da cihazdaki yanıp sönen ışıkları içeren diğer özellikleri kullanırken izlemelidirler. Aşağıdaki semptomların herhangi biri oluştuğunda herkes kullanımı sonlandırmalı ve bir doktora görünmelidir: Kasılma, göz ya da kas seğirmesi, bilinç kaybı, istemsiz hareketler ya da dezoryantasyon. Bu gibi semptomların oluşmasını sınırlamak için lütfen aşağıdaki güvenlik önlemlerini alın: - Yorgun ya da uykusuz olduğunuzda oyun oynamayın ya da yanıp sönen ışık özelliğini kullanmayın. - Her saat içerisinde en az 15 dakikalık bir ara verin. - Bütün ışıkların açık olduğu bir odada oyun oynayın. - Ekranı olabilecek en uzak noktaya getirerek oynayın. - Oynarken elleriniz, dirsekleriniz ya da kollarınız yorulursa ya da acımaya başlarsa, oynamayı bırakın ve yeniden oynamaya başlamadan önce birkaç saat boyunca dinlenin. - Elleriniz, dirsekleriniz ya da kollarınız oyun sırasında ya da oyundan sonra acımaya devam ediyorsa, oyunu durdurun ve bir doktora görünün. - Telefonunuzda uzun süre oyun oynadığınızda, ellerinizde, kollarınızda, omuzlarınızda, boynunuzda ya da vücudunuzun diğer bölgelerinde bazen rahatsızlıklar hissedebilirsiniz. Tendon iltihabı, sinir başı sendromu ya da diğer kas-iskelet bozuklukları gibi sorunları önlemek için talimatları izleyin. - Kulaklık kullanarak uzun süreli yüksek sesle müzik dinlemek kulağınıza zarar verebilir. Gizliliğin Korunması Telefonunuz ile fotoğraf çekme ve/veya ses kaydetmeyle ilgili bulunduğunuz alandaki kanun ve düzenlemelere uymanız gerektiğini unutmayın. Bu gibi kanun ve düzenlemelere göre, gizlilik ihlali olarak değerlendirilebileceğinden başka insanların fotoğraflarını çekmek ve/veya seslerini kaydetmek ve bunları kopyalamak ya da dağıtmak suç unsuru olabilir.

8 Gerekirse, özel ya da gizli konuşmaların kaydedilebilmesi ya da başka bir kişinin fotoğrafının çekilmesiyle ilgili önceden yetkinin alınması yalnızca kullanıcının sorumluluğundadır; DARK markası, yetkili satıcısı ya da bayisi (operatör dahil) cihazın uygunsuz kullanımından kaynaklanabilecek herhangi bir sorumluluğu üstlenmez. PİL Dark Evo E40 ın enerjisi en yeni nesil Li-ion ile sağlanmaktadır. Pilin genel kullanımı ve ömrü ile ilgili olarak aşağıdakileri dikkatle okuyun. Telefonunuz ile pili ilk kez kullanmadan tam olarak şarj etmeniz gereklidir. İlk bir kaç şarjda tam dolum / tam boşalım yaptığınızdan emin olun. Bu prosedürü takip etmek pilinizi daha uzun ömürlü kullanmanızın yolunu açacaktır. Cihazı şarj etmek için cihaz ile beraber gelen şarj cihazını kullanabileceğiniz gibi cihazınızın yanındaki USB kablosu ile bilgisayara bağlayarak bilgisayarın USB portundan da şarj edebilirsiniz. Telefonunuzun pili tamamen boşalırsa, telefonunuzun tekrar açılabilmesi için bir kaç dakika şarjda bekletmeniz gerekecektir. Telefonunuzu hemen açmaya çalışmayın. Tehlikeli durumların oluşmasını önlemek için: - Zehirli duman ve yanık riski olması dolayısı ile pili kesinlikle açmaya çalışmayın. - Telefonunuzun pilini delmeyin, parçalarına ayırmayın ya da pilde kısa devreye yol açmayın. - Pili yakmayın ve 55 C sıcaklıkların üzerinde saklamayın. - Piller atık yönetmeliği kanununa göre uyumlu bir şekilde geri dönüştürülmelidir. Kesinlikle evsel atıkların arasına koymayın. Cihazınızın, pilin ve aksesuarların üzerindeki bu sembol, yaşam ömürlerinin sonunda toplama noktalarına götürülmeleri gerektiği anlamına gelir. Uygun bir şekilde geri dönüştürülmesi için ilgili yerel mercilere veya teknik merkezimize ulaşın. Bu noktalar: - Özel atık kutuları olan belediye atık imha merkezleri - Satış noktalarındaki toplama kutuları - Teknik merkezler Böylelikle geri dönüştürülecek maddelerin çevreye atılması önlenecek ve bileşenleri yeniden kullanılabilecektir.

9 Kişisel bilgilerinizi ve önemli verilerinizi güvende tutun Dark, telefonunuz içerisinde bulunan verilerin güvenliğinden ve oluşabilecek veri kayıplarından sorumlu değildir. Telefonunuzu kullanırken içerisinde bulunan verilerinizi sık sık yedekleyiniz. Telefonunuzu tamamen kullanım dışı bırakmak istediğinizde, kişisel bilgilerinizin yanlış amaçlar doğrultusunda kullanımını engellemek için tüm verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlayın. Google Market aracılığı ile uygulama indirirken, uygulamanın sizden istediği izinler ekranını dikkatlice okuyun. Birçok işleve veya kişisel bilgilerinizin önemli bir kısmına erişim sağlayan uygulamalar için özellikle dikkatli olun. Hesaplarınızı yetkisiz veya şüpheli kullanımlar için düzenli olarak kontrol edin. Kişisel bilgilerinizde herhangi bir yanlış kullanım izine rastlarsanız, hizmet aldığınız servis sağlayıcınız ile temasa geçerek kullandığınız hesap bilgilerinizi silin veya değiştirin. Telefonun çalınması veya kaybedilmesi halinde hesaplarınızın şifrelerini değiştirerek kişisel bilgilerinizi koruyun. Telefonunuzu güvenlik kısmında bulunan koruma yöntemlerinden birini veya SIM kartınızı PIN kullanarak izinsiz kullanımlara karşı koruma altına alın. Telefonuz teknik bir sıkıntı gösterdiğinde yetkili servise göndermeniz gerekirse, göndermeden önce tüm verilerinizi yedek aldığınızdan emin olun. Servise gönderilen telefonlardaki verilerin güvenliğinden Dark hiç bir şekilde sorumlu değildir ve servise ürününü gönderen kullanıcı bunu peşinen kabul etmiş sayılır. Uyarı! Tamamen dokunmatik ekran ve dokunmatik tuşlara sahip olması dolayısı ile görme engelli kişilerin bu telefonu kullanması tavsiye edilmez.

10 Dark EVO E40 a Yakından Bakış Tuşların İşlevleri Tuş İşlev 1 - Güç Tuşu Telefonunuz tamamen kapalı konumdayken, 2- saniye basılı tutarak açık duruma getirebilirsiniz. Telefonunuz uyku konumunda ise (cihaz çalışıyor ekran kapalı) bir kere kısa basarak karşılama ekranını getirebilirsiniz. Telefonunuz açık konumdayken bir kısa basarak uyku konumuna geçirebilirsiniz. Telefonunuz açık konumdayken uzun sure basarak ekrana Tamamen kapatma, Yeniden başlatma, Uçuş modu, Sessiz, Titreşim, Çalma seçim menüsünü getirebilirsiniz.

11 Tuş İşlev 2 - Kulaklık 3 - Ses Tuşları 4 Micro USB 5 - Menü Tuşu 6 Geri Tuşu 7 - Ana Ekran Tuşu Telefonunuzun ile kulaklıkla görüşme yapabilmek için bu bağlantı noktasına telefonunuza uygun bir microfonlu kulaklık bağlayabilirsiniz. Telefonunuzun konuşma ve zil tonu ses seviyesini ses tuşları ile ayarlayabilirsiniz. Telefonunuzu şarj etmek veya telefonunuz ile veri bağlantısı yapmak için bu bağlantıyı kullanacaksınız. Uygulamaların ayarlar menüsüne ulaşmak için bu tuşa dokunabilirsiniz. Bir önceki ekrana geri dönmek için dokununuz. Herhangi bir noktada kullanabilirsiniz. Herhangi bir noktada, uygulama içerisinde ana ekrana dönmek için kısa dokununuz. Ana ekranda iken bu tuşa uzun basarak son kullanılan veya şu an çalışan uygulama listesini ekrana getirebilirsiniz. 8 - Ön Kamera 9 - Arka Kamera Bu kamera ilefotoğraf veya video çekebilirsiniz. 10 Dış Hoparlör Eller serbet konuşma veya müzik dinlemede kullanılabilir dış hoparlör Bu kamera ile görüntülü görüşme yapabilir, fotoğraf veya video çekebilirsiniz.

12 İlk Adım Dark Evo E40 telefonunuzu kullanabilmek için öncelikle SIM kart/kartlarınızı ve pili cihazınıza takınız. SIM kart, batarya veya hafıza kartı takıp, çıkartmadan önce muhakkak güç düğmesinden telefonunuzu tamamen kapatınız. 1. Arka kapağı dikkatlice çıkartınız. 2. SIM kartınızı kesik köşesi aşağıda görüldüğü şekilde dikkatlice yuvaya takınız.

13 3. Hafıza kartını veri iletim noktaları cihaza (aşağı) bakacak şekilde aşağıdaki gibi yavaşça iterek yuvaya takınız. 4. Pili + ve kutupları doğru noktalara gelecek şekilde, iletken noktaları telefondaki temas noktalarına değecek şekilde yavaşça yuvasına takınız. 5. Pil, SIM kart ve varsa hafıza kartını taktıktan sonra arka kapağı tutucu kenarlara dikkat ederek takınız. Batarya, SIM kart ve Hafıza kartını çıkartmak için öncelikle telefonunuzu güç düğmesinden tamamen kapatınız Arka kapağı dikkatlice çıkartınız. Bataryayı alt kısımda bulunan noktadan yavaşça yukarı doğru kaldırarak çıkartınız. SIM kartı/kartları parmağınızla çekerek çıkartınız. Hafıza kartını parmağınızla çekerek çıkartınız.

14 Şarj Cihazları ve Şarj Etme Dark cep telefonu şarj cihazları ana şebeke gücüne bağlanarak 5 C ile 45 C sıcaklıkları arasında çalışır. Telefonunuz için dizayn edilen şarj cihazları, bilişim ve ofis ekipman kullanımı güvenlik standartlarına uygundur. Farklı elektriksel özellikler ve bağlantı tipleri dolayısıyla, bir bölgede satın aldığınız bir şarj cihazı, başka bir bölgede çalışmayabilir. Şarj cihazları sadece cep telefonunuzu şarj etmek amacı ile tasarlanmıştır, farklı bir amaçta kullanılmamalıdır. USB şarj kablosunu adaptörünüzün USB girişine bağlayın ve USB kablosunun ucunu telefonunuzun güç girişine bağlayın. USB güç adaptörünü ise ana şebeke elektrik prizine takın. Şarj aletinin yanlış takılması cihaza ciddi zarar verebilir. Hatalı takılma, orijinal olmayan şarj cihazı kullanımı gibi kullanıcının sebep olacağı hasarlar garanti kapsamına dahil değildir. Telefonunuz üzerinde şarj durum ledi bulunmaktadır. Şarj esnasında bildirim ledi kırmızı yanacaktır. Işık yeşile döndüğünde şarj işlemi tamamlanmış demektir. Şarj cihazınız ile telefonunuz arasındaki bağlantıyı kesebilirsiniz. Piliniz şarj olurken telefonunuzda ve bataryada ısı artışı olması normaldir. Eğer cihazınızda veya bataryada aşırı bir ısınma ya da koku duyarsanız hemen elektrik bağlantısını keserek şarj işlemine son verin ve ürününüzü teknik merkezimize ulaştırın. Telefonunuzu şarj kablosu takılı iken kesinlikle konuşmak, oyun oynamak, uygulama çalıştırmak için kullanmayınız. Bu tarz kullanım şarj girişinde kırılmaya sebep olabileceği gibi kısa devreye de sebep olabilir. Bu şekilde yaşanacak sıkıntılar cihazınızın garanti dışı kalmasına sebep olacaktır. Piliniz dolduktan sonra telefonunuzu şarj cihazına bağlı olarak bırakmayın, uzun süreli bırakma durumunda pilinizin ömrünü azaltabilir veya cihazınızda garanti kapsamı dışında kalacak hasara sebep olabilirsiniz. Şarj esnasında pilinizi telefonunuzdan çıkartmayınız. Aksi halde kısa devreye ya da telefonunuzun garanti dışı kalmasına sebep olabilirsiniz.

15 Telefonu Açmak / Kapatmak Dark EVO telefonunuzu açmadan önce SIM kartınızın takılı ve pilin şarjlı olduğuna emin olun. Cihazınızı güç tuşuna 2-3 saniye basılı tutarak açabilirsiniz. Telefonunuzu kapatmak için ana ekranda iken güç tuşuna uzun süre basın. Karşınıza kapatma ekranı gelecektir. Burada Kapat seçeneğine dokunun. Karşınıza gelecek Kapat menüsünden Tamam butonuna dokunarak telefonunuzu tamamen kapatabilirsiniz. Telefonunuzu Tutuş Şekli Telefonunuzun anten bulunan bölgelerini el veya farklı nesneler ile kapatmanız özellikle WiFi sinyal seviyenizi değiştirebilir. Ani sinyal düşüşü veya yetersiz sinyal seviyesinde konum veya tutuş değiştirin. Telefonu Beklemeye Almak / Açmak Dark EVO telefon varsayılan olarak otomatik beklemeye geçmek üzere tasarlanmıştır. Telefonunuzu belli bir süre kullanmadığınızda otomatik olarak ekranı kapatarak uyku moduna geçer. Dilerseniz çalışırken, herhangi bir anda güç tuşuna bir kez kısa basarak telefonunuzu bekleme/uyku konumuna alabilirsiniz. Uyku konumunda iken telefonunuz çağrı/mesaj/bildirim almaya devam edecektir. Telefonunuzu uyku konumundan çıkarmak için güç tuşuna bir kez kısa basınız. Kilidi açmak için kilidi dairenin dışına doğru sürükleyin. Eğer Güvenlik menüsünden bir şifreleme tipi seçtiyseniz, karşınıza daire yerine ilgili şifre açma ekranı gelecektir. Şifrenizi girerek telefonunuzu bekleme modundan çıkarabilirsiniz. Dokunmatik Ekran Kullanımı Tamamen hassas dokunmatik ekrana sahip Dark EVO akıllı telefonların ekran kullanımı için aşağıdakilere dikkat ediniz. Dokunma - Bir menü veya seçeneği seçmek ya da uygulama çalıştırmak için parmağınızın ucu ile bir kez dokunun. Dokunma ve basılı tutma Farklı ekran veya uygulamalarda seçenekler menüsünü açmak veya bir yerden bir yere taşımak istediğiniz bir öğeyi sürüklemek için sabit bir şekilde ilgili noktaya/öğeye dokunun ve parmağınızı bir müddet basılı tutun.

16 Sürükleme Sayfa veya menüler içerisinde aşağı, yukarı sağa veya sola hareket sağlamak için dokunmatik ekranda bir noktaya dokunarak parmağınızı kaldırmadan ilgili yöne doğru sürükleyin. Hızlıca sürükleme Sayfa veya menüler içerisinde aşağı, yukarı, sağa veya sola hızlı hareket sağlamak için dokunmatik ekranda bir noktaya dokunarak parmağınızı kaldırmadan ilgili yöne doğru hızlıca sürükleyin ve bırakın. Yakınlaştırma Galeride bakılan bir fotoğrafı veya bir internet tarayıcıdaki siteyi büyüterek görüntüyü yakınlaştırmak için iki parmağınız birbirine yakın bir şekilde yaklaştırmanın merkezine dokunun. Parmaklarınızı kaldırmadan birbirinden uzaklaştırın. Yakınlaştırmak için diğer bir yöntem ise ekrana hızlı bir şekilde iki kere dokunmaktır. Uzaklaştırma Galeride bakılan bir fotoğrafı veya bir Internet tarayıcıdaki bir siteyi küçültmek, görüntüyü uzaklaştırmak, orijinal boyutuna geri getirmek için iki parmağınız birbirinden açık bir bir şekilde ekrana dokunun. Parmaklarınızı kaldırmadan birbirine doğru yaklaştırın. Uzaklaştırmak için diğer bir yöntem ise yakın olan bir görüntüde ekrana hızlı bir şekilde iki kere dokunmaktır. Dark EVO akıllı telefonların dokunmatik algısı hassastır. Ekrana sert şekilde kesinlikle basmayın; yavaşça dokunmanız algılama için yeterli olacaktır. Tırnağınız ile ekrana bastırmayın. Yüksek teknolojili dokunmatik algılamaya sahip Dark Evo telefon parmak ucu gibi deri bulunan bölgeleri algılar. Dark akıllı telefon aynı anda birden çok noktada algılamaya sahiptir. Sadece seçmek istediğiniz noktaya dokunun, etrafındaki diğer uygulama veya tuşlara dokunmamaya özen gösterin. Ana Ekran Ana ekran telefonunuzun tüm fonksiyonlarına ulaşmanız için tasarlanmıştır. Masaüstüne Widget (masaüstü yardımcıları) ve sık kullandığınız uygulamaların kısayollarını ekleyebilir ve masaüstü arka planını özelleştirebilirsiniz. Ana ekranda boş bir noktadan sağa veya sola sürükleme yaparak özelleştirebileceğiniz farklı masa üstlerine ulaşabilirsiniz.

17 Ekranınızın alt kısmında yer alan alanda; Telefon, İnternet Tarayıcı, Tüm uygulamalar, Mesajlaşma ve Kamera uygulamalarına doğrudan erişim sunan kısayollar bulunur. Bu simgelere tek bir dokunuş ile erişebilirsiniz. Farklı bir ekranda iken ekranın alt ortasında bulunan Ana ekran dokunmatik tuşuna tek bir dokunuş ile ana ekrana geri gelebilirsiniz. Ana ekranda iken Ana ekran dokunmatik tuşuna basılı tutarak son kullanılan veya arka planda çalışan uygulama listesine erişebilir ve seçtiğiniz uygulamanın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ana Ekranın Özelleştirilmesi Ana ekrana yeni bir uygulama kısayolu veya masaüstü yardımcısı eklemek için simgesine dokunarak tüm uygulamalar alanına erişin. Burada ana ekranda veya yan ekranlarda yer almasını istediğiniz uygulama veya masaüstü yardımcısının üzerine dokunun ve basılı tutun. Parmağınızı kaldırmadan ana ekranda istediğiniz yere bırakabilir veya ekranın sağ/sol kenarına yaklaştırarak diğer masaüstlerine konumlandırabilirsiniz. Ana ekranda bir uygulama kısayolu veya masaüstü yardımcısı silmek için ilgili simgeye dokunun ve basılı tutun. Ekranın üst bölümünde bulunan Kaldır seçeneğine doğru ikonu götürün ve seçeneğin üzerinde bırakın. Simge silinecektir. Ana ekran ve masaüstünde bulunan simgeleri gruplayabilirsiniz. Gruplamak istediğiniz simgelerden birincisine dokunun ve basılı tutun. Parmağınızı kaldırmadan ikinci simgenin üzerine bırakın. Gruplandırdıktan sonra birden çok öğeyi sürükleyerek aynı gruba dahil edebilir, farklı gruplar oluşturabilirsiniz. Grubunuza bir isim vermek için gruba bir kez dokunun. Açılan grup penceresinin alt bölümüne dokunarak isimlendirme yapabilirsiniz. Ana Ekranın Arka Planının Değiştirilmesi Dark EVO akıllı telefon özelleştirilebilir arka plana sahiptir. Ana ekran veya masaüstü ekranlarından herhangi birinde iken boş bir noktaya dokunun ve basılı tutun. Karşınıza Canlı Duvar Kağıtları, Duvar Kağıtları, Galeri seçenekleri gelecektir. Sizin için özenle seçilmiş duvar kağıtlarına Duvar Kağıtları seçeneğine dokunarak

18 erişebilir veya Galeri seçeneğine dokunarak çektiğiniz fotoğraflardan birini arka plan yapabilirsiniz. Durum ve Bildirim Simgeleri Telefonunuzun üst bandında bir bildirim alanı bulunur. Bu bildirim alanında telefonunuzda o anda veya daha öncesinde gerçekleşmiş bildirim ve durum simgelerini görebilirsiniz. Simgeler hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz. Şebeke sinyal gücü göstergesi Şebeke sinyali aranıyor Mobil veri bağlantısı aktif: E: Edge, H: 3G SIM kart takılı değil Cevapsız çağrı bulunuyor Güncel Saat Uçak modu aktifleştirilmiş Okunmamış mesajınız var Bir uygulama indiriliyor İndirme tamamlandı Ayarlanmış bir alarm mevcut Aktif bir çağrı var Pil şarj durum göstergesi Pil şarj oluyor Aktif Kablosuz (WiFi) bağlantısı sağlandı Çevrede bağlanılabilir kablosuz ağlar mevcut Kulaklık bağlantısı aktif Bluetooth aktif çalışıyor Sadece titreşim profili aktif Tamamen sessiz profili aktif USB bağlantısı aktif Müzik dosyası çalıyor GPS Navigasyon bağlantısı aktif Önemli Uyarı / Erişim engellendi / Bağlantı problemi Bildirimlerin detaylarına göz atmak için ekranın üst bölgesinde bulunan bildirim alanına dokunun ve aşağı doğru çekin. Karşınıza gelecek olan ekranda bildirimlerin detaylarını görebilirsiniz. Bildirimleri temizlemek için simgesine bir kez dokunmanız yeterlidir. Bildirimler silinecek ve detaylı bildirim ekranı otomatik olarak kapanacaktır.

19 Hızlı Ayarlar Menüsü Ana ekranın üst tarafında yer alan bildirim alanına dokunup aşağı doğru çektiğinizde bildirim detay ekranı açılacaktır. Bu ekranın sağ üst köşesinde yer alan simgesine dokunduğunuzda aşağıdaki hızlı ayarlar menüsü açılacaktır. Burada telefonunuzun sık kullanılan ayarlarına hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

20 Bu simgeye bir kez dokunarak uçak modunu aktif hale getirebilirsiniz. Mod aktif hale geldiğinde simge mavi yanacaktır. Pilin şarj durumunu gösterir. Dokunduğunuzda ayarlar menüsünde bulunan pil kullanım detaylarına erişebilirsiniz. Kablosuz ağ bağlantısını tek dokunuşla açıp / kapatabilirsiniz. Uzun süre dokunduğunuzda ayarlar altındaki kablosuz ağ bağlantı seçenekleri menüsüne erişebilirsiniz.. Kullanmadığınız durumlarda pil tasarrufu için kapatmanız önerilir. Bluetooth bağlantısını tek dokunuşla açıp / kapatabilirsiniz. Uzun süre dokunduğunuzda ayarlar altındaki bluetooth ağ bağlantı seçenekleri menüsüne erişebilirsiniz. Kullanmadığınız durumlarda pil tasarrufu için kapatmanız önerilir. GPS Uydu Navigasyon bağlantısını tek dokunuşla açıp / kapatabilirsiniz. Uzun süre dokunduğunuzda ayarlar altındaki Konum Servisleri menüsüne erişebilirsiniz. Kullanmadığınız durumlarda pil tasarrufu için kapatmanız önerilir. 3G veri bağlantısını tek dokunuşla açıp / kapatabilirsiniz. Aktif veri bağlantısı ek bir ödemeye tabi olabilir. Servis sağlayıcınız ile veri tarifenizi görüşünüz. Belirlediğiniz dönemdeki toplam veri trafik boyutunuzu görebileceğiniz ekrana götürür. Bir kez dokunduğunuzda Genel, Sessiz, Toplantı, Dışarıda ses profilleri arasında seçim yapabileceğiniz ekran gelecektir. Basılı tuttuğunuzda ise ses profillerinin detaylarını ayarlayabileceğiniz menü ekranına gidebilirsiniz. Bir kez dokunduğunuzda ekran parlaklığınızı ayarlayabileceğiniz menünün gelmesini sağlar. Otomatik ekran kapatma süresi ile ilgili üç kademeden birini seçmenizi sağlar. Desteklenen uygulama ve ekranlarda telefonu döndürdüğünüzde eş zamanlı olarak ekranın otomatik olarak dönmesi özelliğini açıp, kapatabilirsiniz. Bir kez dokunarak alarm ayar menüsüne erişebilirsiniz.

Tablet Bilgisayar Kullanma Kılavuzu GTB 1030 3G

Tablet Bilgisayar Kullanma Kılavuzu GTB 1030 3G Tablet Bilgisayar Kullanma Kılavuzu GTB 1030 3G 3 TR YASAL UYARI Bu cihaz yoluyla erişilebilen bazı içerik ve hizmetler üçüncü şahıslara ait olup telif hakkı, patent, ticari marka ve/veya diğer fikri mülkiyet

Detaylı

Alcatel ONE TOUCH STAR ürününü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Umarız yüksek kaliteli mobil iletişim deneyiminizden memnun kalırsınız.

Alcatel ONE TOUCH STAR ürününü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Umarız yüksek kaliteli mobil iletişim deneyiminizden memnun kalırsınız. Alcatel ONE TOUCH STAR ürününü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Umarız yüksek kaliteli mobil iletişim deneyiminizden memnun kalırsınız. Cep telefonunun kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek

Detaylı

Hızlı Başlama Kılavuzu

Hızlı Başlama Kılavuzu ALCATEL ONE TOUCH GSM CEP TELEFONU TÜRKÇE TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU Model: ONE TOUCH 6033X 6033X Hızlı Başlama Kılavuzu Alcatel ONE TOUCH 6033X ürününü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Umarız ki

Detaylı

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide LG-D723TR. www.lg.com MFL68521506 (1.1)

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide LG-D723TR. www.lg.com MFL68521506 (1.1) TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu User Guide LG-D723TR MFL68521506 (1.1) www.lg.com TR IT GB NL PT ES DE BE FR NOT: Bu cihaz Türkçe karakterlerin tamamını ihtiva eden ETSI TS 123.038 V8.0.0 ve ETSI TS

Detaylı

GT-B3410W. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-B3410W. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-B3410W Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Bu kullanım kılavuzu cep telefonunuzun işlevleri ve özellikleri konusunda size yol göstermek için özel olarak hazırlanmıştır. Hemen başlamak

Detaylı

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide LG-D331TR. www.lg.com MFL68587617 (1.0)

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide LG-D331TR. www.lg.com MFL68587617 (1.0) TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu User Guide LG-D331TR MFL68587617 (1.0) www.lg.com TR IT GB NL PT ES DE BE FR NOT: Bu cihaz Türkçe karakterlerin tamamını ihtiva eden ETSI TS 123.038 V8.0.0 ve ETSI TS

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. * Cihazın kullanım ömrü 7 yıl, garanti süresi 2 yıldır. Samsung Çağrı Merkezi : 444 77

Detaylı

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide. www.lg.com MFL68043810 (1.0)

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide. www.lg.com MFL68043810 (1.0) TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu User Guide MFL68043810 (1.0) www.lg.com - Bu cihaz Türkiye ve tüm Avrupa ülkelerinde kullanımayöneliktir.wlan, Avrupa da kapalı alanlarda sınırlamaolmaksızın kullanılabilir

Detaylı

GT-I9003. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-I9003. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-I9003 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un üstün teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S5830 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung mobil aygıt aldığınız için teşekkür ederiz. Bu aygıt size, Samsung'un istisnai teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S5830 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un istisnai teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

GT-S8600. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S8600. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S8600 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un istisnai teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v

Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v Kullanıcı Kılavuzu LG-GS500v P/NO : MMBB0369520 (1.0) G www.lgmobile.com Bluetooth QD ID B016193 En son dijital mobil iletişim teknolojisi ile çalışmak üzere

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia X Dual SIM RM-980

Kullanım kılavuzu Nokia X Dual SIM RM-980 Kullanım kılavuzu Nokia X Dual SIM RM-980 Baskı 1.2 TR Kullanım kılavuzu Nokia X Dual SIM İçindekiler Güvenlik 3 Başlarken 4 Tuşlar ve parçalar 4 SIM kart, pil ve hafıza kartı takma 4 Kullanılacak SIM

Detaylı

Nokia C1-01/C1 02 Kullanım Kılavuzu

Nokia C1-01/C1 02 Kullanım Kılavuzu Nokia C1-01/C1 02 Kullanım Kılavuzu Baskı 1.2 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Destek 5 Başlarken 5 SIM kartı ve bataryayı takma 5 Tuşlar ve parçalar 6 Açma veya kapatma 6 Bataryayı şarj etme 6 Antenler

Detaylı

T Ü R K Ç E E N G L I S H

T Ü R K Ç E E N G L I S H BL40 Kullanıcı Kılavuzu P/N : MMBB0352260 (1.0) G BL40 Kullanıcı Kılavuzu T Ü R K Ç E E N G L I S H WiFi (WLAN) Bu cihaz, harmonik olmayan frekans kullanır ve tüm Avrupa ülkelerinde kullanılması amaçlanmıştır.

Detaylı

GT-P7500. Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu

GT-P7500. Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu GT-P7500 Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung P7500 satın aldığınız için tebrikler. Bu güçlü, her yere git cihaz, aktif yaşam stilinize uyan çok yönlü ve hafif yapısı ile

Detaylı

GOLDMASTER M9 WIFI Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu

GOLDMASTER M9 WIFI Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu GOLDMASTER M9 WIFI Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu www.goldmaster.com.tr 1 İÇİNDEKİLER 1. Güvenlik Bilgisi...5 2. Görünüm. 8 3.Kullanmadan Önce.10 SIM Kartın Takılması... 10 Hafıza Kartının TakılmasıHata!

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E C1505/C1504

Kullanım kılavuzu. Xperia E C1505/C1504 Kullanım kılavuzu Xperia E C1505/C1504 İçindekiler Xperia E Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Android nedir?...7 Telefona genel bakış...7 Montaj...9 Telefonu açma ve kapatma...11 Ekran kilidi...11 Kurulum

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4

Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4 Kullanım kılavuzu Nokia Asha 210 210.4 Baskı 1.1 TR Pișt... Yalnızca bu kılavuz değil, șunlar da var... Microsoft Mobile Servis Koşulları ve Gizlilik poliçesi hakkında bilgi almak için, www.nokia.com/

Detaylı

HTC ChaCha Kullanım kılavuzu

HTC ChaCha Kullanım kılavuzu HTC ChaCha Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutunun İçinde 8 HTC ChaCha 8 Alt kapak 10 SIM kartı 11 Bellek kartı 12 Pil 13 Gücü açma veya kapama 15 PIN'inizi girme 16 Parmak hareketleri

Detaylı

SM-N915F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu

SM-N915F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu SM-N915F Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 12/2014. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 S Pen 13 SIM veya USIM kartı ve pili kullanma

Detaylı

GT-N8005. Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu

GT-N8005. Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu GT-N8005 Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung mobil cihazı satın aldığınız için tebrikler. Bu güçlü, her yere git cihaz, aktif yaşam stilinize uyan çok yönlü ve hafif yapısı

Detaylı

SM-N910CQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. Turkish. 09/2014. Rev.1.0. www.samsung.com

SM-N910CQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. Turkish. 09/2014. Rev.1.0. www.samsung.com SM-N910CQ Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 09/2014. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 S Pen 13 SIM veya USIM kartı ve pili kullanma

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU. VSP355s

KULLANIM KILAVUZU. VSP355s KULLANIM KILAVUZU VSP355s Değerli Müşterimiz, Vestel telefon cihazımızı tercih etmekle kaliteli bir VESTEL ürünü satın almış bulunmaktasınız. Cihazınız, gerekli olan özeni ve bakımı sağladığınız takdirde

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia 301 301.1

Kullanım kılavuzu Nokia 301 301.1 Kullanım kılavuzu Nokia 301 301.1 Baskı 1.4 TR Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Microsoft Mobile Servis Koşulları ve Gizlilik poliçesi hakkında bilgi almak için, www.nokia.com/ privacy

Detaylı

SM-E500F SM-E500HQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. www.samsung.com. Turkish. 01/2015. Rev.1.0

SM-E500F SM-E500HQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. www.samsung.com. Turkish. 01/2015. Rev.1.0 SM-E500F SM-E500HQ Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 01/2015. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 SIM veya USIM kartını ve pili kullanma

Detaylı

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Mağazada detaylı bilgi edinebilirsiniz. Android, bir Google Inc. ticari markasıdır. Google

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia 515 515

Kullanım kılavuzu Nokia 515 515 Kullanım kılavuzu Nokia 515 515 Baskı 2.1 TR Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Bu kullanıcı kılavuzundaki talimatlar, var olan en son yazılım sürümüne göre hazırlanmıştır. Cihazınız var

Detaylı

KullanımKılavuz-MaxiPro.pdf 1 10.05.2012 15:18 C M Y CM MY CY CMY K

KullanımKılavuz-MaxiPro.pdf 1 10.05.2012 15:18 C M Y CM MY CY CMY K KullanımKılavuz-MaxiPro.pdf C M Y CM MY CY CMY K 1 10.05.2012 15: İçerik 1 Devam Etmeden Önce Okuyun... 1 1.1 Güvenlik Önlemleri... 1 1.2 Kişisel Bilgiler ve Veri Güvenliği... 3 1.3 Özellikler... 5 1.4

Detaylı