Ülker Çikolata ya Yeni Bir Lezzet Kat, Fikirlerinle Fark Yarat!!!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Ülker Çikolata ya Yeni Bir Lezzet Kat, Fikirlerinle Fark Yarat!!!"

Transkript

1 Ülker Çikolata ya Yeni Bir Lezzet Kat, Fikirlerinle Fark Yarat!!! Ülker Çikolata nın yeni lezzeti için fark yaratacak bir kampanya yapmaya var mısın? Bu çalışmada sizlerden hayal ettiğiniz ürününüzle ilgili yepyeni bir lansman kampanyası planlamanızı bekliyoruz. Lansman kampanyanızı geliştirmeniz için size yol gösterecek bilgilerle birlikte cevaplamanızı istediğimiz soruları aşağıdaki briefte görebilirsiniz. Kampanya İletişim Fikri Nedir?: Marka konumlandırmasını hayata geçiren, ilham verici ve kampanyanın merkezinde yer alan yaratıcı fikir. Tüm iletişim noktalarında ortak bir mesaj kullanılmasını sağlar. Etkili ve verimli bir kampanya yaratılması için önemlidir. Kampanya fikri aşağıdaki sorulara cevap vermelidir: o Hedef kitlenin neyi bilmesini istiyorsunuz? o Hedef kitlenin ne hissetmesini istiyorsunuz? o Nasıl bir algı oluşturmak istiyorsunuz? o Ne yapmalarını istiyorsunuz/sonuçta hangi davranışları istiyorsunuz? Kampanya İletişim Fikri Nasıl Olmalı?: Tüketici faydasını yansıtacak kampanya iletişim fikri; o Basit ve net olmalı o İlgi çekici olmalı o Marka kimliğini yansıtmalı o Rekabetten farklılaşmalı Hayatta çikolata tüketilen anlar özeldir. Bu anlar; çocuklar için eğlenceli, daha fazlasını isteyenler için kendilerini şımarttıkları, ya da sadece hayatı daha güzel hale getirmek için yaşanan bir tatlı yeme deneyimi anı olabilir. Ülker Çikolata uzun yıllardan gelen tecrübesi ve kalitesi ile tüketicinin tüm duyu organlarına hitap eden bir yeme deneyimi sunar (kokusu, tadı, kırılma anındaki sesi, görüntüsü ve çikolata dokusu). Bu sebeple Ülker Çikolata demek hayattaki çikolatalı anlar demektir. Ülker Çikolata'nın iletişim kampanyası da bu hayattaki Ülker Çikolatalı anları, Ülker Çikolata'nın kalitesi ve lezzetini vurgulayarak; içten, olumlu, tutkulu, cömert ve titiz bir ton ile tüketiciye iletir.

2 Kampanya Sloganı Nedir?: Slogan, bir ürünün veya markanın iddiasını ve felsefesini ortaya koyan ve hisleri tetikleyen en önemli iletişim araçlarından biridir. Slogan, bir markanın amaç ve araçlarını genel olarak tanımlayan bir deyiş veya sözcük listesine verilen isimdir. Slogan, akılda kalıcı, kısa ve markanın vaad ettiği ürün deneyimini ifade eden metindir yılında yayında olan Ülker Çikolata kampanyası sloganı; ''Bolca Lezzet, Bolca Mutluluk - Güle Güle Yiyin!'' markanın lezzetine vurgu yaparken, marka özünü oluşturan hayattaki çikolatalı anları da ortaya koymaktadır. Kampanya Ana Görseli Nedir?: Markanın, kampanya iletişim fikrini görsel olarak tanımlayan ana poster görselidir. Bu görselde genellikle ürün logosu, ürün görseli, slogan ve ambalaj görseli yer almaktadır. Kampanyanın bu ana görseli, iletişim planında yol gösteren ana unsurlardan biridir. Kampanya İletişim Planı Nedir?: İletişim planı, iletişim method, teknik ve yaklaşımların kullanılarak markanın hedefine ulaşmasını amaçlayan bir dizi eylemdir. Pazarlama İletişim planı, şirketlerin, ürünleri ve markaları hakkında müşterilerini bilgilendirmeye, ikna etmeye ve hatırlatmaya çalıştıkları araçtır. Pek çok pazarlama iletişim aracı olmakla beraber çalışması kapsamında sizlerden kullanmanızı beklediğimiz pazarlama iletişim araçları aşağıdaki gibidir; 1. Reklam 2. Digital pazarlama 3. Etkinlik

3 1. Reklam: Firmanın, herhangi bir fikir, ürün veya hizmetini, sistematik plan ve yönetim içinde, tüketiciyi özendirerek, ilgi çekerek, onun belirlenmiş davranışları göstermelerini sağlamak amacıyla yapılan, geniş çaplı, ücretli ve yoğun tanıtımlardır. TV, Radyo, Sinema, Dergi, Gazete ve Açıkhava gibi mecralar reklamın en güçlü kullanımlarıdır. Ayrıca ambalajın dış ve iç yüzeyleri, broşürler, kitapçıklar, posterler, el ilanları, ilan panoları, teşhir levhaları, satış noktası malzemeleri, semboller ve logolar da reklam dahilindedir. Aşağıda TV, Dergi/Gazete, radyo ve açıkhava reklam mecralarına ilişkin deha detaylı tanım ve örnekler yer almaktadır. TV: TV kanalları ana kanallar ve tematik kanallar olmak üzere ikiye ayrılır; Tv de reklam kullanım alanları normal ve özel olmak üzere ikiye ayrılır. Normal kullanımları reklam kuşakları içerisinde reklam filmlerinin yayınlanması anlamına gelir. Özel kullanımlar ise program önünde ve sonunda sunar-sundu jenerikleri, program içi ürün entegrasyonu (dijital /seneryoya dahil edilerek/gerçek ürün kullanılarak), program içi canlı tanıtımlar ve alt bant uygulamalarıdır.

4 Dergi / Gazete: Dergi mecrası planlamalarda hedef kitle ve kampanya uygunluğu dahilinde kullanılır. Dergi özel uygulamalar açısında alternatif fikirlerin farklılaşabileceği bir mecradır. Gazete mecrası medya tüketimi alışkanlıkları açısından planlamalarda sıkça kullanılan bir mecradır. Bu mecrada standart ilan kullanımı yapılabildiği gibi özel proje bazlı çalışmalar da yapılabilinir.

5 Bolca Lezzet Bolca Mutluluk - Güle Güle Yiyin sloganı ve ürün görseli maksimum olacak şekilde dergi ve gazete ilanı olarak kullanılmıştır. Radyo: Radyo mecrası planlaması yapılırken erişim anlamında hedef kitleye uygunluğuna bakılır. Belirlenen frekanslarda kampanya içeriği bazında normal spot kullanımı yapılabileceği gibi dj talk gibi özel projelerde yapılabilinir, sponsorluklar satın alınabilinir. Ülker Çikolata Jıngle ı en çok dinlenen radyolarda tüm spot aralarında yer aldı. Ayrıca Kadir Çöpdemir & Pascal Nouma'nın Ara Gaz programına sponsor olundu. Program için özel hazırlanan senaryolar ile ayrıca #hashtag uygulaması ile sosyal medyaya da entegre edildi. Açıkhava: Açıkhava mecrası uygun hedef kitlelerde ki kampanyaları destekleyici, tamamlayıcı bir mecradır. Açıkhavada yüksek frekans ve uzun dönemli kullanımlar. Özel uygulama ve ayırt edici prodüksiyon uygulamalar ile fark yaratılan bir mecra olarak kampanyalarda değerlendirilmelidir. Açıkhava günümüz dünyasında Tv dışında kalan her yerdir. Yönlendirme, satış aktiviteleri ve bilinirlikte çok etkilidir.

6 Ülker Çikolata kampanya ana görseli açıkhava uygulamasında otobüs durak, raket, metro, billboard gibi mecralarda kullanılmıştır. 2. Dijital Pazarlama: Tüketicilerle ilişki kurmak, bilinirlik yaratmak, imajını geliştirmek veya ürün ve hizmetlerin satışını sağlamak için tasarlanmış online aktivite ve programlardır. Dijital pazarlama TV, radyo, dergi gibi geleneksel medyadan uzak yöntemlerle, markanızı ve işinizi desteklemek ve tanıtmak amacıyla internet, sosyal medya, mobil ve diğer interaktif platformları kullanmaktır. Dijital pazarlama aynı zamanda interaktif pazarlama, online pazarlama, e- marketing ve web pazarlama diye de geçmektedir. Dijital pazarlama interaktif olarak güçlü bir mecra olmasından dolayı hedef kitleye ulaşmak açısından etkilidir. Farklı, dikkat çekici özel uygulamalar yapılabilirliği açısından değerli bir kaynaktır. Ülker Çikolata Gülümseme Bulaşıcıdır Filmi: Ülker Çikolata Gülümseme Bulaşıcıdır animatik filmi ile viral bir kampanya yürütmüştür. İnternet reklamları aracılığıyla filmin yayılması ve devamında organik yayılmayla tüketiciyle buluşması sağlanmıştır. Viral filmin yanı sıra, bir twitter'la entegre bir mikro site kampanyası da uygulanmıştır. Kullanıcılar TW hesapları ile bağlandıktan sonra, uygulama arayüzünden içerisinde GÜLÜMSE kelimesinin harfleri geçen tweetlerini attılar. Atılan tweetlere ayrıca #gulumse eklendi. Ör: Gül ki güller açsın yüzünde. Mutluluk sarsın dört bir yanını.

7 3. Etkinlik: Marka etkileşimi oluşturmak amacıyla tasarlanmış, şirket/marka sponsorluğundaki faaliyetlerdir. Genellikle lansmanı yapılan yeni ürünleri tanıtmak, marka bilinirliği oluşturmak, dikkat çekmek, hedef kitle ile etkileşime girmek ve satışa yönlendirmek amacıyla yapılan bu etkinlikler Alışveriş merkezleri, cadde, meydan, üniversite ve iş merkezlerinde yapılmaktadır. Markanın hedef kitlesinin ilgisini çekebilecek her türlü sampling (ürün dağıtım) ektkinlikleri, stand kurulumu, oyunlar, yarışmalar, konserler ve tanıtımlar etkinlikler içinde kabül edilmektedir.

8 Ülker Çikolata ya Yeni Bir Lezzet Kat, Fikirlerinle Fark Yarat!!! Bu Çalışmadaki Hedefiniz: Bu aşamada sizden beklentimiz oluşturduğunuz yeni ürününüz için Ülker Çikolata nın mevcut marka ve ürün değerlerine hitap edecek ve hedef kitlenize duyuracak yepyeni bir lansman kampanyası geliştirmek. Yeni bir lansman kampanyası, aşağıdaki tüm konular hakkında karar verilmesini içerir. 1. Kampanya Fikri: (Tüm iletişim kampanyanızın merkezinde yer alacak yaratıcı fikir nedir?) 2. Kampanya Sloganı: (Akılda kalıcı, kısa ve markanın vaad ettiği yeni ürün deneyimini ifade eden bir slogan yazmanızı bekliyoruz.) 3. Kampanya Ana Görseli: (İletişim kampanyanızda size yol gösterecek kampanya ana görselinizi çizmenizi bekliyoruz. Bu ana görselde geliştirmiş olduğunuz yeni ürününüze ait logonuz, sloganınız ve ürün görselinizin mutlaka olması gerekiyor.) 4. Kampanya İletişim Planı Hayal ettiğiniz yeni ürününüzü hedef kitlenize duyurabilmek ve satın almaya yönlendirmek amacıyla sizin geliştireceğiniz bir kampanya iletişimi oluşturmanızı bekliyoruz. Yeni kampanyanızın iletişim planını oluştururken aşağıdaki araçları mutlaka kullanmanızı istiyoruz. Hatırlatma: İletişim planınız en az bir reklam filmi, digital pazarlama ve etkinlik aktivitesinden oluşmalıdır. 1. Reklam: Reklam filmi kampanya filminde zorunlu bir iletişim planıdır. Yeni kampanya fikrinizi hayata geçirmenizi bekliyoruz. Bunun için maksimum 45 saniyelik bir TV reklam filmi çekerek bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Yeni TV filminizde geliştirmiş olduğunuz yeni ürününüzü hedef kitlenize tanıtmalı, ürünün marka bilinirliğinizi oluşturmalı ve hedef kitlenizi satın almaya yönlendirmelisiniz. Bu reklam filmi aynı zamanda Ülker Çikolata marka değerlerine uygun, yaratıcı ve dikkat çekici olmalıdır. TV reklam filmini çektikten sonra zamanınız kalırsa, Açıkhava, radyo, dergi/gazete ilanları da geliştirilebilirsiniz. 2. Dijital Pazarlama: Bir digital pazarlama etkinliği yapmak zorunludur. Yeni kampanyanız için dijitalde uygulanabilecek güzel, yaratıcı ve uygulanabilir bir dijital pazarlama fikri paylaşmanızı bekliyoruz. Bu bir micro site, facebook aplikasyonu, online oyun, yarışma veya aklınıza gelebilecek herhangi bir uygulama olabilir. Sizden oluşturduğunuz bu fikri ve uygulamanın mekanizmasını kısaca anlatmanızı, mümkünse çizimlerle desteklemenizi bekliyoruz.

9 3. Etkinlik: En az bir etkinlik yapmak zorunludur. Yeni ürününüzü hedef kitlenize tattırmanız çok önemli. Bunun için sizlerden yaratıcı bir etkinlik planlayarak ürününüzü tüketicilerinizle buluşturmanızı, onlara tanıtmanızı ve farklı, yaratıcı bir deneyim yaşatmanızı bekliyoruz. Etkinliğinizi nerede nasıl kurgulayacağınızı, neler yapacağınızı kısaca anlatmanızı, mümkünse çizimlerle desteklemenizi bekliyoruz. Sunumu ve videonu 31 Mayıs 2013 tarihe kadar aşağıdaki bilgilerden yararlanarak sisteme yükleyebilirsin. Tüm sorularını e yazabilirsin. SUNUM VE VİDEO YÜKLEMEDE DİKKAT EDİLECEK KONULAR 1-Facebook/yildizkariyer sayfasından uygulamasına izin ver. Böylece yarışma içeriği ile ilgili her şeyi bu sayfadan görebileceksin. 2-Karşına sadece 2.aşamaya geçmiş olan takımların görebileceği bir sayfa çıkacak. sayfada DETAY yazan butona tıklayacaksın. Bu 3-Detay butonuna tıkladıktan sonra BRIEFI İNDİR ve hemen yanında ki SUNUMU YÜKLE butonlarını göreceksin. 4-SUNUMU YÜKLE butonuna tıklayarak, projeni buradan yükleyebilirsin. 5-Ayrıca çektiğin reklam filmini VİDEO YÜKLE yazan butondan yükleyebilirsin. Videonun 100 MB geçmemesi gerekiyor. Reklam filmini sağlıklı değerlendirebilmemiz için önerdiğimiz formatlar : MPEG4, WMV, H.264i FLV. REKLAM FİLMİ ÖZEL ÖDÜLLERİ Bildiğiniz gibi bu aşamada finale kalan 10 takım belirlenecek. Finale kalan takımların yanı sıra reklam filmi en beğenilen( facebook.com/yildizkariyer) takım seçilecek. Seçimlerde reklam filminin ürünün hedef kitlesine uygunluğu, ürünü ne kadar iyi anlattığının yanı sıra videoların facebook sayfamızdaki beğeni sayıları da dikkate alınacaktır. Takım üyelerinin her birine Casio Zs 20 Dijital Fotoğraf Makinası ödülü verilecektir.

10 Aşağıdaki formatı sunum giriş sayfanızda kullanınız. Aşağıdaki formatı video giriş sayfanızda kullanınız.

Ülker Çikolatalı Gofret e bir yenilik katarak fark yaratmaya var mısın?

Ülker Çikolatalı Gofret e bir yenilik katarak fark yaratmaya var mısın? Ülker Çikolatalı Gofret e bir yenilik katarak fark yaratmaya var mısın? Ülker Çikolatalı Gofret için yepyeni bir ürün tasarla, fikirlerinle fark yarat! Bu çalışmada sizlerden Ülker Çikolatalı Gofret için

Detaylı

Gücünü köklerinden alan, tecrübesini dünden bugüne taşıyan ve kaliteli hizmetini yarına taşımak için adım atan markamızın, karakterindeki sağlamlık,

Gücünü köklerinden alan, tecrübesini dünden bugüne taşıyan ve kaliteli hizmetini yarına taşımak için adım atan markamızın, karakterindeki sağlamlık, Gücünü köklerinden alan, tecrübesini dünden bugüne taşıyan ve kaliteli hizmetini yarına taşımak için adım atan markamızın, karakterindeki sağlamlık, profesyonel bakış acısı ve bünyesindeki tüm diğer markaları

Detaylı

www.verinetwork.com www.eozcelik.com

www.verinetwork.com www.eozcelik.com ADWORDS, SEO, YOUTUBE, SOSYAL MEDYA, NETWORK- PC BAKIM, WEB YAZILIM TASARIM www.verinetwork.com www.eozcelik.com Google Reklam Nedir? Dünyanın en ünlü ve lider arama motoru olan Google firmasının internet

Detaylı

GELİŞEN TELEVİZYON VE SİNEMA TEKNOLOJİLERİNİN TELEVİZYON REKLAM FİLMİ YAPIM SÜRECİNDE KULLANIMI

GELİŞEN TELEVİZYON VE SİNEMA TEKNOLOJİLERİNİN TELEVİZYON REKLAM FİLMİ YAPIM SÜRECİNDE KULLANIMI T.C. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ RADYO TELEVİZYON ANABİLİM DALI GELİŞEN TELEVİZYON VE SİNEMA TEKNOLOJİLERİNİN TELEVİZYON REKLAM FİLMİ YAPIM SÜRECİNDE KULLANIMI YÜKSEK LİSANS TEZİ DANIŞMAN

Detaylı

T.C. DOKUZ EYLÜL ÜNİVETSİTESİ İZMİR MESLEK YÜKSEK OKULU MAKİNE RESİM KONSTRÜKSİYON PROGRAMI REKLAMCILIK

T.C. DOKUZ EYLÜL ÜNİVETSİTESİ İZMİR MESLEK YÜKSEK OKULU MAKİNE RESİM KONSTRÜKSİYON PROGRAMI REKLAMCILIK GİRİŞ Bir mala veya hizmete ilişkin bir iletiyi (mesajı), sözlü yada görüntülü olarak pazar birimlerine sunmak için yapılan eylemlere reklam yapmak denir. İleti yada mesaj da reklam diye adlandırılır.

Detaylı

ADVERGAMING ve MARKA İLİŞKİSİ

ADVERGAMING ve MARKA İLİŞKİSİ ADVERGAMING ve MARKA İLİŞKİSİ Hicran Özlem ILGIN Namık Kemal Üniversitesi, Marmara Ereğlisi Meslek Yüksek Okulu, Tekirdağ hoilgin@nku.edu.tr ABSTRACT In 1994, internet advertising which is emerged by the

Detaylı

E-ticaret. enterprise europe

E-ticaret. enterprise europe E-ticaret enterprise europe Bu kitapçık Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul Merkezi faaliyetleri çerçevesinde hazırlanmıştır. Bu kitapçıkta yer alan bilgiler firmaları

Detaylı

21. YÜZYIL OKURYAZARLIĞI

21. YÜZYIL OKURYAZARLIĞI 1 21. YÜZYIL OKURYAZARLIĞI Medya Okuryazarlığına Genel Bir Bakış ve Sınıf İçi Etkinlikler Tessa Jolls Elizabeth Thoman Ders Plan Tasarımı / Yazımı: Jeff Share Çevirenler Yrd. Doç. Dr. Cevat ELMA Yrd.

Detaylı

MEHMET KEMAL DEDEMAN ARAŞ TIRMA VE GELİ Ş T İ RME PROJE YARIŞ MASI - 2012

MEHMET KEMAL DEDEMAN ARAŞ TIRMA VE GELİ Ş T İ RME PROJE YARIŞ MASI - 2012 Yarýna bir deðer býrak TURÝZM SEKTÖRÜ ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ Mehmet Kemal Dedeman Araþtýrma ve Geliþtirme Proje Yarýþmasý KONAKLAMA ÝÞLETMELERÝNÝN PAZARLANMASINDA ÝNTERNETÝN ETKÝN KULLANIMINA YÖNELÝK BÝR MODEL

Detaylı

Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri

Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri Muhammet Altındal 1 1 Marmara Üniversitesi, Gazetecilik Bölümü, Bilişim Yüksek Lisans, İstanbul muhammetaltindal@gmail.com Özet: Ekonomi,

Detaylı

Yaratıcılığın şefleri! En lezzetli fikirleriniz servise hazır mı?

Yaratıcılığın şefleri! En lezzetli fikirleriniz servise hazır mı? Yaratıcılığın şefleri! En lezzetli fikirleriniz servise hazır mı? 2015 INDEX Önsöz 1 Bir Bakışta Felis 2015 2-3 Jüri Başkanları 4 Takvim 9 Felis 2014 Kazananları 10 Katılım Koşulları 14 Ödüllerin Amacı

Detaylı

Pazarlama Yönetimi. Levent VURGUN Yrd.Doç.Dr. lvurgun@turgutozal.edu.tr

Pazarlama Yönetimi. Levent VURGUN Yrd.Doç.Dr. lvurgun@turgutozal.edu.tr Pazarlama Yönetimi Levent VURGUN Yrd.Doç.Dr. MOBİL PAZARLAMA Mobil Pazarlama Amerikan Mobil Pazarlama Birligi MMA nın (Mobile Marketing Association) yapmıs olduğu tanıma göre mobil pazarlama; organizasyonlara

Detaylı

Sunuş...7. Oğuz Özcan, Değişim Sarmalında Marka...11. Bilal Arıoğlu, Reklam Mecraları ve Gelişimi...9

Sunuş...7. Oğuz Özcan, Değişim Sarmalında Marka...11. Bilal Arıoğlu, Reklam Mecraları ve Gelişimi...9 2 3 4 İÇİNDEKİLER Sunuş...7 Oğuz Özcan, Değişim Sarmalında Marka...11 Bilal Arıoğlu, Reklam Mecraları ve Gelişimi...9 Kemal Kaptaner, Yeni Dönemde Pazarlama İletişimi...13 Pelin Özkan, Yeni Marka Değeri:

Detaylı

TANITIM AMAÇLI SOSYAL MEDYA KULLANIMI: GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ÖRNEĞİ

TANITIM AMAÇLI SOSYAL MEDYA KULLANIMI: GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ÖRNEĞİ TANITIM AMAÇLI SOSYAL MEDYA KULLANIMI: GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ÖRNEĞİ Mete KAZAZ Elif TÜMEN ÖZET Teknolojinin gelişmesi, iletişim araç ve yöntemlerinden yaralanma şeklini değiştirmiştir. Günümüz kurum

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

GİRİŞ. Esasların Yapısı bölümüne bakın.

GİRİŞ. Esasların Yapısı bölümüne bakın. GİRİŞ Sorumlu Reklam ve Pazarlama İletişimi Faaliyetleri Reklam ve diğer pazarlama iletişim araçları, reklamverenlerle tüketiciler arasındaki iletişimi sağlayan en önemli unsurların başında gelir. Her

Detaylı

Zafer Kalkınma Ajansı İLETİŞİM VE TANITIM STRATEJİ BELGESİ

Zafer Kalkınma Ajansı İLETİŞİM VE TANITIM STRATEJİ BELGESİ Zafer Kalkınma Ajansı İLETİŞİM VE TANITIM STRATEJİ BELGESİ Yatırım Destek ve Tanıtımı Strateji Belgesi GİRİŞ Zafer Kalkınma Ajansı, Bakanlar Kurulu nun 14.07.2009 tarih ve 2009/15236 sayılı kararı ile

Detaylı

T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINI NO: 2537 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINI NO: 1508 MEDYA PLANLAMA

T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINI NO: 2537 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINI NO: 1508 MEDYA PLANLAMA T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINI NO: 2537 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINI NO: 1508 MEDYA PLANLAMA Yazarlar Doç.Dr. Hasan Kemal SUHER (Ünite 1, 8) Doç.Dr. Hüseyin ALTUNBAŞ (Ünite 2, 5) Yrd.Doç.Dr. Bilgen BAŞAL

Detaylı

DİJİTAL MASAL ANLATMAZ! BAŞVURU KITAPÇIĞI 2014

DİJİTAL MASAL ANLATMAZ! BAŞVURU KITAPÇIĞI 2014 DİJİTAL MASAL ANLATMAZ! BAŞVURU KITAPÇIĞI 2014 Dijital Masal Anlatmaz! Bir varmış bir yokmuş... bir vakitler çoook güzel bir reklam varmış... Bu reklam o kadar güzelmiş ki herkes onu konuşuyormuş... miş,

Detaylı

PAZARLAMA İLETİŞİMİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR: OYUNA DAYALI REKLAM VE ÖRNEK UYGULAMALAR. Samet KAVOĞLU *

PAZARLAMA İLETİŞİMİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR: OYUNA DAYALI REKLAM VE ÖRNEK UYGULAMALAR. Samet KAVOĞLU * PAZARLAMA İLETİŞİMİNDE YENİ YAKLAŞIMLAR: OYUNA DAYALI REKLAM VE ÖRNEK UYGULAMALAR ÖZ Samet KAVOĞLU * Rekabetin ulusal sınırları aşarak, küresel düzeye ulaştığı günümüz iş dünyasında başarılı olmak için

Detaylı

EK II: SONUÇLARIN YAYGINLAŞTIRILMASI VE KULLANILMASI

EK II: SONUÇLARIN YAYGINLAŞTIRILMASI VE KULLANILMASI Ek II Sonuçların yaygınlaştırılması ve kullanılması EK II: SONUÇLARIN YAYGINLAŞTIRILMASI VE KULLANILMASI YARARLANICILARA YÖNELİK UYGULAMA REHBERİ GİRİŞ Sonuçları yaygınlaştırma ve kullanmaya yönelik faaliyetler,

Detaylı

Kendi Biskrem ini Hayal Et!!!

Kendi Biskrem ini Hayal Et!!! Kendi Biskrem ini Hayal Et!!! Bir Biskrem versem benim için yeni bir ürün geliştirir misiniz? Bu çalışmada sizlerden yepyeni bir ürün geliştirmenizi bekliyoruz. Bisküvi pazarı ve Biskrem ile ilgili detayları,

Detaylı

Sustainable Economic Development and ICT Sector Programme in the northern part of Cyprus EuropeAid/127043/C/SER/CY Dijital Pazarlama Eğitimi

Sustainable Economic Development and ICT Sector Programme in the northern part of Cyprus EuropeAid/127043/C/SER/CY Dijital Pazarlama Eğitimi Sustainable Economic Development and ICT Sector Programme in the northern part of Cyprus EuropeAid/127043/C/SER/CY 1 Dijital Pazarlama Eğitimi 2 Neden dijital pazarlama? Site tasarımında ve kampayanlarda

Detaylı

DOĞAL (NATIVE) REKLAM OYUN KİTABI

DOĞAL (NATIVE) REKLAM OYUN KİTABI DOĞAL (NATIVE) REKLAM OYUN KİTABI ALTI DOĞAL REKLAM KATEGORİSİ, SEKTÖRDE DİKKATE ALINMASI GEREKEN ALTI HUSUS VE IAB TAFAFINDAN ÖNERİLEN AÇIKLAMA PRENSİPLERİ Bu belgede, dijital endüstride kafa karışıklığını

Detaylı

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri PROJESOFT? NEDEN Gelişmiş SEO Bölümü Profesyonel Kampanya Yönetimi Profesyonel e-ticaret çözümleri 02 İşiniz, İşimizdir! Esnek Tasarım Modülü Toplu

Detaylı

KÜRŞAT TUNCEL GAYRİMENKULDE PAZARLAMA SÜRECİ

KÜRŞAT TUNCEL GAYRİMENKULDE PAZARLAMA SÜRECİ KÜRŞAT TUNCEL GAYRİMENKULDE PAZARLAMA SÜRECİ Pazarlama sürecine klasik bir başlangıç Pazarlama 7P den oluşur; Product, Place, Price, Promotion, Personnel, Phsical Facilities ve Process Management. A. ÜRÜN

Detaylı

8kek neden Kek dünyasında tek?

8kek neden Kek dünyasında tek? 8kek neden Kek dünyasında tek? İlk olarak bu bilgiyi vererek başlamak istedik, çünkü aslında bilmeniz gereken en önemli bilgi bu. 2008 yılındaki lansman kampanyasıyla birlikte kek dünyasına bomba gibi

Detaylı

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart 2014. Güçlü iletişim. Güçlü grup

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart 2014. Güçlü iletişim. Güçlü grup 1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart 2014 44 Güçlü iletişim Güçlü grup sunuş 01 Zorlu Holding iletişimde fark yaratıyor Günümüzde kitle iletişim araçlarının son

Detaylı

REKABETÇİ SEKTÖRLER PROGRAMI İLETİŞİM ve TANITIM KİTAPÇIĞI

REKABETÇİ SEKTÖRLER PROGRAMI İLETİŞİM ve TANITIM KİTAPÇIĞI PROGRAMI İLETİŞİM ve TANITIM KİTAPÇIĞI Bu kitapçık Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti nin mali desteğiyle üretilmiştir. Bu yayının içeriğinden sadece International Consulting Expertise (ICE) sorumludur

Detaylı

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr 1 İşinizi internete taşıma rehberi www.isinizinternette.com.tr 2 İnternete Hoş Geldiniz İşinizi internete taşıma rehberi, web sitesi hazırlamayı ve e-ticaret yapmayı kolaylıkla anlayabilmeniz için tasarlanmıştır.

Detaylı