Koşuyolu, Asmadalı Sk No:29 Kadıköy Tel : Faks: (216)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Koşuyolu, Asmadalı Sk No:29 Kadıköy Tel :444-3282 Faks: (216)325-5664 www.datasoft.com.tr"

Transkript

1 Değerli Datasoft Kullanıcısı; Datasoft Yazılım, Genel Muhasebe Programı, Đşletme Defteri Programı ve BBS (Büro Bilgi Sistemi) Serbest Meslek Defteri programı KDV Beyannamesi menüsüne, KDV Beyannamesinin 45. alanında gösterilen ve GIB Internet Vergi Dairesi, POS Bilgileri bölümünde yayınlanan Kredi Kartı ile Tahsil Edilen Teslim ve Hizmet Bedelleri tutarlarının; F6 POS Đndir fonksiyonu ile otomatik indirilmesi, F7 POS Göster fonksiyonu ile indirilmiş POS bilgilerinin Yıl ve Ay seçilerek gösterilmesi, KDV Beyannamesi e-beyanname XML oluşturma bölümünde, GIB Internet vergi dairesinden indirilen POS tutarları ile KDV tanımındaki 45.alan hesaplarının muhasebe hareketlerinden gelen değerin karşılaştırılması ve farklılık var ise uyarı mesajının verilmesini sağlayan; Datasoft Beyanname Đndirme Eklentisi güncellenerek kullanıcılarımızın hizmetine sunulmuştur. Bu kılavuzun amacı Datasoft POS Đndirme Eklentisinin kullanılması sırasında karşılaşılacak olası sorunları asgariye indirmek ve eklentinin siz değerli kullanıcılarımız tarafından verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamaktır. Bu çalışmamızın kullanıcılarımıza katkı sağlamasını umar çalışmalarınızda sağlık, başarı ve esenlikler dileriz. Saygılarımızla, 25 Nisan 2012 Datasoft Yazılım

2 Datasoft POS Đndirme eklentisinin çalıştırılması: Genel Muhasebe Programı: 1. Genel Muhasebe Programı, (E) Beyannameler Menüsü, (K) Beyanname Genel Parametreleri bölümüne girilir. 2. Sayfasın 3. bölümüne bu güncelleme ile eklenen Internet Vergi Dairesi (Bu Firmaya Özel) alanında bulunan; Kullanıcı Kodu : Firmanın GIB Internet vergi dairesine girebilmesi için bağlı bulunduğu vergi dairesinden aldığı kullanıcı kodu girilir. Parola : Internet Vergi Dairesi Parolası girilir (parola doğruluğu test edilmek amacıyla iki kez girilmesi istenecektir.) Şifre : Internet Vergi Dairesi Şifresi girilir (şifrenin doğruluğu test edilmek amacıyla iki kez girilmesi istenecektir.) Girilen Bilgiler kaydedilir. UYARI: Bu alana girilen bilgiler sadece bu firmaya özeldir. Halbuki bu alandan önceki bölümde bulunan e-beyan gönderenin bilgileri, Beyanname Parametrelerinde Genel seçilmiş tüm firmalar için ortaktır. 3. KDV Beyannamesi e-beyanname XML oluştur bölümüne girilir. 4. Beyanname dönemi alanına, düzenlenecek KDV beyannamesinin dönemi girilir. Normal hesap dönemine tabi olan firmalarda bu alana girilen değer beyanname düzenlenecek ayı belirtmektedir. UYARI: Firma Özel Hesap dönemine tabi ise, veya KDV beyannamesi 3 aylık olarak veriliyor ise döneme girilen değer kaçıncı beyanname olduğunun bilgisini belirtir Alan Değeri: satırının sağıda, GIB Internet vergi dairesinden POS bilgileri indirilmiş ise POS Bilgileri tutarı, indirilmemiş ise GIB POS Değeri Đndirilmemiş mesajı gözükecektir.

3 Sayfadaki Fonksiyon Tuşlarının Đşlevleri: F6 POS Đndir : KDV Beyannamesi düzenlenecek döneme ait GIB POS Bilgileri indirilmemiş ise, F6 POS Đndir fonksiyon tuşuna basılarak GIB Internet Vergi Dairesinden mükellefe ait POS Bilgileri indirilir. POS Bilgilerinin indirilebilmesi için: a. Vergi Dairesinden, mükellef için, Internet Vergi Dairesine girişi sağlayan kullanıcı kodu alınmış olmalıdır. b. Genel Muhasebe Programında, Beyanname Genel Parametrelerinde Internet Vergi Dairesi alanına bu bilgiler tanımlanmış olmalıdır. Datasoft POS Đndirme eklentisi, Internet Vergi Dairesine bağlantıyı, Sorgulamalar bölümüne girişi, bu bölümden POS bilgileri alanına girişi ve sorgulanacak POS Bilgileri dönemi otomatik olarak seçmektedir. Dönem ait POS değerli var ise eklenti POS Bilgilerini HTM uzantılı olarak Vergi/TC Kimlik numarası_yil_ay_pos şeklinde isimlendirerek,...\beyannameler\2012_byn\verginumarası\ dizini içerisine kaydetmektedir. Datasoft POS Đndirme eklentisi sayfasında iken dilerseniz, mükellefin POS bilgilerine ait başka dönemleri de seçerek Sayfayı Kaydet seçeneğini kullanarak POS Bilgilerinin indirilip kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Kapat seçeneği ile de sayfadan güvenli şekilde çıkmanız mümkündür. Uyarı: POS Bilgileri indirme ve kaydetme konusunda bir sorunla karşılaşıyor iseniz, Sistem konusunda destek aldığınız bilgisayar firması ile iletişime geçmenizi öneririz.

4 F7 POS Göster : KDV Beyannamesi düzenlenecek dönem ait GIB POS Bilgileri indirilmiş ise, F7 POS Göster fonksiyon tuşuna basılarak GIB Internet Vergi Dairesinden mükellefe ait indirilerek kaydedilmiş POS Bilgileri YIL ve AY tercihleri kullanıcı tarafından girilerek gösterilmesi sağlanır. POS Bilgileri indirilmiş ve kaydedilmiş ise, mükellefe ait POS Bilgileri tüm bankaları içerecek şekilde ekranda gösterilir. POS Bilgileri indirilmemiş ve F7 POS Göster Fonksiyonu çalıştırılmışsa, çalışma ekranınıza ilgili POS Bilgilerinin bulunamadığına dair HATA mesajı çıkacaktır. Bu HATA mesajında, POS Bilgilerinin hangi dizinde ve hangi isim ile aranılıp bulunamadığı da belirtilmektedir. F7 POS Bilgileri göster fonksiyonu çalıştırıldığında Gösterilecek AY ekranında iken TAB tuşuna basılarak YIL değerini değiştirmek mümkündür. F5 GĐB Değeri : KDV Beyannamesi düzenleneme aşamasında KDV Beyannamesinin 45.Alanına (Kredi Kartı ile Tahsil Edilen Teslim ve Hizmet Bedelleri Tutarları) aktarılacak tutarlarının hesaplanmasında iki yöntem mevcuttur. 1. Yöntem: KDV Beyannamesi tanımında 45. alan değerinin hangi hesaplardan alınacağı tanımlanır. Bu durumda 45. alan değeri tanımlı hesapların muhasebe kayıtlarından hesaplanarak oluşturulmaktadır. 2. Yöntem: KDV Beyannamesinin tanımında 45.alan için herhangi bir tanım yapılmaz. 45. alan değeri KDV Beyannamesi düzenleme aşamasında kullanıcı tarafından girilebilir. 45.Alan değeri için yöntem bu seçilmiş ise F5 GĐB Değeri fonksiyonu çalıştırılarak, GĐB Internet Vergi Dairesinden ilgili dönem için indirilmiş değerin 45.alana otomatik olarak aktarılması sağlanabilir. UYARI: 45.Alan değeri tanımdan geliyor ise, beyanname düzenleme aşamasında, 45. alan için kullanıcı tarafından girilen değerin hiçbir anlamı yoktur. Bu alana girilen değer beyannamenin oluşturulması aşamasında dikkate alınmaz.

5 Uyarı Mesajları: KDV Beyannamesi e-beyanname XML oluşturma aşamasında, GIB Internet Vergi Dairesinden POS Değeri indirilmiş ancak bu değer ile 45.alana aktarılacak muhasebe hesaplarına kaydedilen değer uyumsuz ise çalışma ekranınıza uyarı mesajı gelecektir. Mesaj içeriğinde Kredi Kartı ile Tahsil Edilen Teslim ve Hizmet Bedelleri için tanımlı hesaplardan bulunan değer gösterilecek ve GIB POS Bilgilerinden indirilen değerden farklı olduğu belirtilecektir. UYARI: GIB POS değeri çalışma ekranının sağ üst kısmında belirtildiği için ayrıca bu değer mesaj penceresine aktarılmamıştır. Hesaplardan alınan 45. alan değeri ile GIB Internet Vergi Dairesinden indirilen POS değeri farklı olsa bile, Tamam seçeneği ile beyanname oluşturma ekranına geçilir. Bu iki tutarın uyumsuz olması durumunda program uyumsuzluğu, beyanname düzenlenmesinde sorun olarak kabul etmemektedir. Đşletme Defteri Programı: 1. Đşletme Defteri Programı, (G) Beyanname ve Raporlar Menüsü, (M) XML Parametreleri, Paket Đşlemleri Genel Parametreleri bölümüne girilir. 2. Sayfasın 3. bölümüne bu güncelleme ile eklenen Internet Vergi Dairesi (Bu Firmaya Özel) alanında bulunan; Kullanıcı Kodu : Firmanın GIB Internet vergi dairesine girebilmesi için bağlı bulunduğu vergi dairesinden aldığı kullanıcı kodu girilir. Parola : Internet Vergi Dairesi Parolası girilir (parola doğruluğu test edilmek amacıyla iki kez girilmesi istenecektir.) Şifre : Internet Vergi Dairesi Şifresi girilir (şifrenin doğruluğu test edilmek amacıyla iki kez girilmesi istenecektir.) Girilen Bilgiler kaydedilir. UYARI: Bu alana girilen bilgiler sadece bu firmaya özeldir. Halbuki bu alandan önceki bölümde bulunan e-beyan gönderenin bilgileri, Beyanname Parametrelerinde Genel seçilmiş tüm firmalar için ortaktır.

6 3. KDV Beyannamesi bölümüne girilir. 4. Beyanname Dönemi: alanına düzenlenmek istenen beyannamemin dönemi (ayı) girilir Alan değeri satırında bir pencere açılarak, pencere içerisinde yılın tüm aylarının adı, 45.alan için değer girilmiş ise bu değerlerin tutarı, GIB Internet Vergi Dairesinden POS Değerli indirilmiş ise indirilen tutarlar, indirilmemiş ise (indirilmemiş) yazısı gözükecektir. 6. KDV Beyannamesi düzenlene aya ait POS Bilgileri indirmemiş ise F6 POS Đndir fonksiyonu çalıştırılarak GIB Internet Vergi Dairesinden işletmeye ait POS Bilgileri indirerek beyannameye aktarılacak alana otomatik kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. 7. POS Değerlerini daha önce indirmiş ve beyanname dönemine ait 45.alanda ki değer SIFIR ise F5 GĐB Değeri fonksiyon tuşunu kullanarak GĐB Değerinin 45. alana aktarılmasını sağlayabilirsiniz. 8. Beyanname düzenlenen ayla ilgili 45.alanda Alınan/Girilen değer ile GIB POS değeri aynı ise program bir mesaj vermeden 45. alan değerini KDV beyannamesinin 45. alanına aktaracaktır. Bu değerler farklı ise program uyarı mesajı verecek ve Tamam tercihi ile uyarı mesajı, beyannamenin oluşturulmasına engel teşkil etmeden ilgili döneme ait KDV beyannamesi oluşturulacaktır. KDV Beyannamesinde 45.alana girilen değer aktarılmış olacaktır. 9. KDV Beyannamesi verilme dönemi 3 aylık ise, GIB POS değerleri indirilme aşamasında 3 aylık bir defada indirilecek ve 45.alan değerine 3 aylık tutarlar toplanarak aktarılacaktır. BBS (Büro Bilgi Sistemi) Serbest Meslek Defteri Programı: (B) Serbest Meslek Defteri, (E) Beyanname ve Raporlar Menüsü, (L) Beyanname Genel Parametrelerinde Internet Vergi Dairesine girişi sağlayan kullanıcı kodu, parola ve şifre bilgileri girilip kaydedilir. (A) KDV Beyannamesi bölümünde dönem girildikten sonraki tüm işlem Đşletme Defteri Programı bölümünde anlatıldığı şekilde gerçekleştirilir.

DATASOFT HAL OTOMASYONU KULLANIM KILAVUZU;

DATASOFT HAL OTOMASYONU KULLANIM KILAVUZU; DATASOFT HAL OTOMASYONU KULLANIM KILAVUZU; Rev_2012_1226_005 İçindekiler 01_Uygulamanın İçeriği 01_Hal Otomasyonunun Özelliği 02_Cari Kartların Tanımlanması 03_Yeni bir (müstahsil) tanımlama 04_Stok Kartlarının

Detaylı

İşletme Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

İşletme Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 İŞLETME MODÜLÜ 1 İşletme... 4 1.1 Parametreler...4 1.1.1 İşletme Parametreler...5 1.1.2 Kullanım Tarihleri...6 1.1.3 Asgari Kar Grupları...7 1.1.4 Grup Tanımlamaları...7 Önemli Not!... 8 1.1.5 Aktif

Detaylı

GO Plus Sistem Yönetmeni

GO Plus Sistem Yönetmeni GO Plus Sistem Yönetmeni LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Sistem Yönetmeni...4 Yönetim...5 Terminaller...6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi...7 Gruplar...8 Kullanıcılar...9

Detaylı

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 içindekiler Yönetici Konsolu... 3 Sık Kullanılan Raporlara Kolay Ulaşım... 4 Farklı Tema Kullanımı... 5 Menü Kullanımı... 6 Geliştirilmiş CTRL+F Arama Kriterleri... 7

Detaylı

LKS2. Sistem İşletmeni

LKS2. Sistem İşletmeni LKS2 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2007 İçindekiler Sistem Yönetmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Gruplar... 7 Kullanıcılar... 8 Kullanıcının

Detaylı

S İ R K Ü L E R : 2 0 1 3 / 1 4

S İ R K Ü L E R : 2 0 1 3 / 1 4 05.01.2013 S İ R K Ü L E R : 2 0 1 3 / 1 4 İndirimli Oran İadesi İle İlgili Bilgiler Kanunu 119 Seri No.lu Genel Tebliği çerçevesinde İadesi alımları ile ilgili izlenmesi gereken hususlar ve bilgiler aşağıda

Detaylı

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 İçindekiler START İçindekiler... 2 Sistem İşlemleri... 5 Firma Tanımları... 6 Firma Detay Bilgileri... 7 Firmanın Genel Bilgileri... 7 Mali Müşavir Bilgileri... 8 Firma

Detaylı

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011

Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2011 İçindekiler İçindekiler... 2 İçindekiler... 2 Sistem İşletmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Rol Tanımları...

Detaylı

TEBEOS Kullanım Kılavuzu

TEBEOS Kullanım Kılavuzu TEBEOS Kullanım Kılavuzu Türk Eczacıları Birliğinin Meslektaşlarına Ücretsiz Hizmetidir. TeBEoS Sayfa 1 1. Sayım İşlemleri Stok sayım işlemlerinin yapılabilmesi için tebeos programından muhasebe ve stok

Detaylı

Sicil Yönetimi LOGO Kasım 2011

Sicil Yönetimi LOGO Kasım 2011 Sicil Yönetimi LOGO Kasım 2011 içindekiler Sicil Yönetimi... 5 Sicil Kartları... 6 Sicil Bilgileri... 8 Ana Bilgiler... 8 Ödeme Bilgileri... 11 Bordro Bilgileri... 13 Diğer Bilgiler... 14 Muafiyetler...

Detaylı

ETA MUHASEBE PROGRAMI

ETA MUHASEBE PROGRAMI Bilgisayarlı muhasebe, karmaşık zaman alıcı ve yorucu olan muhasebe işlemlerinin bilgisayar ortamında çok daha kolay yapılmasını sağlayan paket programlardır. Günümüz şartlarında elle tutulan muhasebe

Detaylı

Yeni Nesil e-defter 1.00.00. Kullanıcı Kılavuzu

Yeni Nesil e-defter 1.00.00. Kullanıcı Kılavuzu Yeni Nesil e-defter 1.00.00 Kullanıcı Kılavuzu Mart - 2014 e-defter 14.2.2012 tarihli 421 Sıra No lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğine göre e-defter kullanmak zorunda olan ve Yeni Nesil Programını kullananan

Detaylı

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. Logo

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. Logo TURKCELL HİZMETLERİ Kullanım Bilgileri Logo Mart 2012 İçindekiler TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 10 Mesaj Şablonları... 12 Toplu Mesaj Gönderimleri... 13 İş Akışlarında SMS

Detaylı

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. LOGO Kasım 2012

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. LOGO Kasım 2012 TURKCELL HİZMETLERİ Kullanım Bilgileri LOGO Kasım 2012 İçindekiler TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 8 Mesaj Şablonları... 10 Toplu Mesaj Gönderimleri... 11 İş Akışlarında SMS

Detaylı

Toplu İşlemler Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Toplu İşlemler Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 TOPLU İŞLEMLER MODÜLÜ 1 TOPLU işlemler... 4 1.1 Firma Seçimi...4 1.2 Personel Bildirimleri...5 1.2.1 Toplu Puantaj...5 Kazanç Tablosu... 6 1.2.2 Ödeme Bordrosu...7 1.2.3 Genel Rapor Tanımlama...8 1.2.4

Detaylı

1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 12

1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 12 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 12 4.1 GENEL... 12 4.1.1 Şirket Tanımları... 12 4.1.2 Kullanıcı Tanımları... 18 4.1.3 Şifre Değişikliği... 19

Detaylı

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ Bay-t Entegre PRO serisinin yeni modülü Dokunmatik Hızlı Satış, perakende satış yapan tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak dokunmatik ekranlara

Detaylı

LOGO BUSINESS SOLUTIONS TURKCELL HİZMETLERİ BİLGİ DOKÜMANI

LOGO BUSINESS SOLUTIONS TURKCELL HİZMETLERİ BİLGİ DOKÜMANI 2011 LOGO BUSINESS SOLUTIONS TURKCELL HİZMETLERİ BİLGİ DOKÜMANI İÇİNDEKİLER TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 8 Mesaj Şablonları... 10 Toplu Mesaj Gönderimleri... 11 İş Akışlarında

Detaylı

MUHASEBECĐ PAKETĐNDE B FORMLARINININ DÜZENLENMESĐ

MUHASEBECĐ PAKETĐNDE B FORMLARINININ DÜZENLENMESĐ MUHASEBECĐ PAKETĐNDE B FORMLARINININ DÜZENLENMESĐ Ürün Grubu Kategori Versiyon Önkoşulu [X] Entegre@6 (Muhasebeci Paketi) [X] Yeni Fonksiyon @6 4.0.12 Seti ve 4.0.10 Onaylı Sürüm Uygulama 6 Şubat 2008

Detaylı

Yeni Nesil e-fatura 1.00.00. Kullanıcı Kılavuzu

Yeni Nesil e-fatura 1.00.00. Kullanıcı Kılavuzu Yeni Nesil e-fatura 1.00.00 Kullanıcı Kılavuzu Kasım - 2013 Yeni Nesil e-fatura Programı Program açıldığında ilk olarak kullanıcı ve veritabanı bilgilerinin girildiği sisteme giriş ekranı gelmektedir.

Detaylı

e-fatura PORTALI (Kullanım Kılavuzu) Haziran 2012 ANKARA e-fatura Portalı Kullanım Kılavuzu Haziran 2012 Versiyon : 1.3 1/39

e-fatura PORTALI (Kullanım Kılavuzu) Haziran 2012 ANKARA e-fatura Portalı Kullanım Kılavuzu Haziran 2012 Versiyon : 1.3 1/39 e-fatura PORTALI (Kullanım Kılavuzu) Haziran 2012 ANKARA Versiyon : 1.3 1/39 GELĐR ĐDARESĐ BAŞKANLIĞI Uygulama ve Veri Yönetimi Daire Başkanlığı Versiyon : 1.3 2/39 Tanımlar ve Kısaltmalar... 5 1 Giriş...

Detaylı

Ücret Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Ücret Simülasyonu Nasıl Yapılır? Ücret Simülasyonu Nasıl Yapılır? Logo İnsan Kaynakları Ücret Simülasyonu Genel bütçeye hazırlık için IK bölümlerinin ücret ve bordro maliyetlerini senaryolaştırabileceği bir modüldür. Ücret simülasyonu

Detaylı

OYS OLAY YÖNETİM SİSTEMİ. Kullanım Kılavuzu. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu

OYS OLAY YÖNETİM SİSTEMİ. Kullanım Kılavuzu. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu OYS OLAY YÖNETİM SİSTEMİ Kullanım Kılavuzu Türkiye Halk Sağlığı Kurumu OLAY YÖNETİM SİSTEMİ Sisteme Giriş http://oys.thsk.gov.tr/oys Sisteme ilk defa giriş yapılıyorsa size verilen kullanıcı adını girdikten

Detaylı

E-FATURA PORTAL ÇÖZÜMÜ KULLANICI KILAVUZU

E-FATURA PORTAL ÇÖZÜMÜ KULLANICI KILAVUZU E-FATURA PORTAL ÇÖZÜMÜ KULLANICI KILAVUZU Ver 1.2 MART 2014 İçindekiler E-FATURA PORTAL ÇÖZÜMÜ... 1 TANIMLAMALAR, SEMBOLLER VE KISALTMALAR... 3 1. GIRIŞ... 4 2. PORTAL HAKKINDA... 4 2.1 GENEL... 4 2.2

Detaylı

Muhasebeleştirme LOGO Haziran 2008

Muhasebeleştirme LOGO Haziran 2008 Muhasebeleştirme LOGO Haziran 2008 İçindekiler LOGO-GO Muhasebeleştirme...3 Muhasebe Bağlantı Kodları...4 Muhasebe kodlarının kartlar üzerinden girilmesi...4 Muhasebe bağlantı kodları seçeneği ile...4

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 9/3/2011 LKS2 - GO PLUS Ürün Özellik Farkları Genel Özellikler 1. Yönetici Konsolu Yönetici konsolu, firma ile ilgili genel bilgilere kolay erişim sağlar. O anki

Detaylı

Ayarlar ve Araçlar LOGO Kasım 2011

Ayarlar ve Araçlar LOGO Kasım 2011 Ayarlar ve Araçlar LOGO Kasım 2011 İçindekiler Ayarlar... 4 Tip Tanımları... 6 Erişim Tipleri...6 Aile Bireyleri...7 Sağlık Kontrol Tipleri... 7 Öğrenim Durumu Tipleri... 7 Özel Durum Tipleri... 7 Ehliyet

Detaylı

E-FATURA PORTAL KULLANICI KULAVUZU ARALIK 2013

E-FATURA PORTAL KULLANICI KULAVUZU ARALIK 2013 E-FATURA PORTAL KULLANICI KULAVUZU ARALIK 2013 izibiz 2013 page 1 / 19 İçindekiler 1 TANIMLAMALAR, SEMBOLLER VE KISALTMALAR... 3 2 KULLANICI İŞLEMLERI... 4 2.1 KULLANICI AKTIFLEME... 4 2.2 GIRIŞ... 4 2.3

Detaylı

Personel Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Personel Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 PERSONEL MODÜLÜ 1 per9000 NT HAKKINDA... 6 2 Programa GİRİŞ... 8 3 SİSTEM Parametreleri... 10 3.1 Şirket Parametreleri... 10 3.1.1 Şirket Tanımı... 10 3.1.1.1 Firma Parametreleri... 10 3.1.1.2 Firma

Detaylı