BİZ KİMİZ? Hakkımızda

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BİZ KİMİZ? Hakkımızda"

Transkript

1 T a n ı t ı m D o s y a s ı

2 BİZ KİMİZ? Hakkımızda NOVASIDE; kurumların bilişim teknolojilerine ilişkin tüm gereksinimlerini, farklı fikir ve bakış açılarıyla alışılagelmiş çözümlerin dışına çıkarak karşılamak üzere, 2010 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Dünyadaki en yeni teknolojileri takip ederek, sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübemiz ile, müşterilerimize artan küresel rekabet ortamında verimlilik, güç ve değer katacak tüm yenilikçi teknolojileri entegre etmek temel hedefimizdir. Danışmanlık, kurulum, işletim ve bakım zincirinin her parçasında ürettiği çözümlerde müşterilerinin beklentilerine tam olarak cevap vermeyi amaçlayan NOVASIDE, entegre bir kalite sistemi dahilinde süreçlerin yönetimini sağlamaktadır. NOVASIDE olarak hedeflerimize ulaşabilmek için, kalite sistemimizle birlikte, Bireysel Mükemmellik, Takım Çalışması, Sürekli Öğrenme ve Sürekli Gelişim gibi kurumsal değerlerimizle yol haritamızda ilerlemekteyiz.

3 Neden NOVASIDE? Koşulsuz müşteri memnuniyeti esasına bağlı çalışır. İhtiyaca uygun hızlı, etkili ve kalıcı çözümler sunar. Müşterilerinin geleceğe dönük olan ihtiyaçlarını önceden görüp fonksiyonel çözümler üreterek stratejik hedeflerini gerçekleştirmelerine destek olur. Sürekli gelişmekte olan teknolojinin gerisinde kalmayan dinamik ve yenilikçi bir ekibe sahiptir. Yeni teknolojileri yakından takip ederek geliştirdiği çözümlerle, müşterilerinin verimliliklerini artırıp, kurumsal bilgi birikimiyle de müşterilerine hizmet verdikleri alanlarda rekabet avantajı sağlamayı hedefler. Felsefemiz VİZYONUMUZ Bilgi Teknolojileri alanında uluslararası etkinliğe sahip bir kurum olmak. MİSYONUMUZ Müşterilerimizin gereksinimlerini, en yeni bilgi teknolojilerini kullanarak ve sahip olduğumuz kabiliyetlerimizi günden güne geliştirerek, hayatı kolaylaştıran ürün ve hizmetlerle karşılayabilmek. DEĞERLERİMİZ Teknolojik Yaratıcılık Yaşam Boyu Çalışkanlık Her Zaman Dayanışma İnsan Hayatına Yenilik Kaybolmayan Kalite Sürekli Gelişim Şeffaflık DürüstlüK Verimlilik Müşteri Odaklılık Güvenilirlik İş Prensiplerimiz Müşterilerimizin uzun vadeli iş ortağı olabilmek hedefi ile hareket etmekteyiz. Dönemsel ve belirli bir konuya dayalı projelerin yanında uzun vadeli sürekli gelişim projeleri ile de müşterilerimizin stratejik iş ortağı olabilmeyi amaçlamaktayız. Yürüttüğümüz çalışmalarda bütünleşik stratejik yaklaşım metodunu kullanarak sadece sorumlu olduğumuz hizmete odaklanmak yerine resmin bütününe bakarak kalıcı ve yapının bütününe uygun çözümler geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

4 SERVER SIDE İhtiyaçlarınıza Özel Marka Bağımsız Sunucu Çözümleri Sunucu Mimarileri Ülkemiz ve komşu ülkelerde bilişim teknolojileri alanında müşterilerimizin tüm donanım ve yazılım yatırımlarının en doğru ve en iyi performansın yanında maksimum verimlilik ve güvenlik politikaları ile kurulum ve devreye alma hizmetlerini yine müşterilerimizin kalite sistemlerinden ve beklentilerinden ödün vermeden gerçekleştirmekteyiz. TEKİL ve TÜMLEŞİK SUNUCU MİMARİLERİ Çoğu kurum ve kuruluş artan iş hacimleri ile beraber gelişen teknolojilerden maksimum verimliliği almak ister. Ortaya çıkan daha fazla iş uygulaması, daha fazla otomasyon, daha az problem, mekandan bağımsız global veri yönetimi, daha fazla iş zekası gibi bir çok kavram ile karşı karşıya kalır. Bu bağlamda da konunun uzmanı kurumlarla doğru yatırım ve doğru planlamayı yapmayı tercih ederler. Yanlış seçim ve yatırımların konuyu daha da karmaşık hale getireceği ve gerçek amacından uzaklaşıp daha maliyetli ve bilgi yönetimini daha da zorlu bir hale getireceği gerçektir. Söz konusu durumlarda oluşan karmaşıklığın değişen iş biçimlerine ve koşullarına uyumu zorlaştırabileceğini fark eden kuruluşlar, sunucu alt yapıları üzerinde denetimin tam şekilde kendilerinde olmasını istemeleri bilinci ile bilgi işlem ortamlarını basitleştirmeyi, iyileştirmeyi ve daha ölçümlendirilebilir bir yapıya kavuşturmayı amaçlamaktadırlar. Yine bu amaç doğrultusunda; Yeni uygulamaları ve teknolojileri hızla ve uygun maliyetle devreye alma Uygulama ve ağ hizmet düzeylerini iyileştirme İş inovasyonu girişimlerini gerçekleştirme Yanlış planlamalardan dolayı oluşan yatırım maliyetlerini azaltma İş büyümesini yönetme Ve en önemlisi ; esnek, erişilebilir ve uyarlanabilir bir bilgi işlem ortamı ile iş büyümesini destekleme şeklinde özetleyebiliriz.

5 NOVASIDE; bilgi işlem ortamınızı iyileştirmenize ve kullanımını, kullanılabilirliğini, güvenliğini ve yönetimini uygun maliyetlerle iyileştirmenize yardımcı olacak geniş bir sunucu tedarik, kurulum ve yönetim hizmetleri portföyü sağlar. Operasyonel inovasyonu destekleyen dinamik bir sunucu mimarisi oluşturmanıza yardımcı olabiliriz. YENİ SUNUCU ENTEGRASYON HİZMETLERİ İşletmenizde ortaya çıkmış yeni sunucu ihtiyaçlarının hem donanımsal hem de yazılımsal olarak doğru mimari ile kurumunuza kazandırılması için gereken danışmanlık, satınalma, devreye alma ve işletme operasyonlarına kadar süreçleri profesyonel bir şekilde yönetebiliriz. Tecrübelerimiz ve bilgi birikimimiz sayesinde ilgili teknolojilere daha hızlı geçiş yapabilmenizi ve daha kolay uyum sağlamanıza olanak vererek son kullanıcı hizmet düzeylerini de geliştirmenize katkıda bulunabiliriz. SUNUCU İYİLEŞTİRME ve BÜTÜNLEŞTİRME HİZMETLERİ İşletmenizde var olan sunucu ve sunucu sistemlerinin performanslarını iyileştirmek, verimliliğini arttırmak, ortaya çıkmış operasyonel maliyetleri azaltmak, iş büyümesini ve değişikliğini kolaylaştırmak amacıyla uyarlanabilirliğini arttırmak için sunucu ve sunucu sistemlerinin karmaşıklığını azaltmanıza yardımcı olabiliriz. Yeni sunucu engterasyonu ve sunucu iyileştirme ve bütünleştirme hizmetlerimiz ile kuruluşunuza özetle aşağıda ki konularda fayda sağlayabiliriz; Güvenlik açısından zengin yüksek kullanılabilirliğe sahip bir sunucu ve sunucular sistemi oluşturma. Üretkenliği, verimliliği inovasyonu arttırmak için gerekli teknolojilerden hızlı fayda sağlama. Değişen iş ve süreç gereksinimlerinize daha hızlı yanıt verme. Kuruluşunuzdaki BT varlıklarında ciddi iyileştirmeler sağlama. Toplam sahip olma maliyetlerini düşürme. Şirket içi kaynak kullanımını ve bu kaynakların kullanım becerilerini arttırma. Resmi mevzuatlara ve sorumluluklara karşı maksimum uyumluluğu sağlama.

6 SERVER SIDE Sunucularınızın Bakım ve Yönetimi Bize Emanet Sunucu Bakım & Destek ve Yönetim BT alt yapılarının vazgeçilmez yapı taşları sunuculardır. En basit uygulamalardan en karmaşık iş uygulamalarına kadar kurumların her türlü gereksinimlerini karşılayan fiziksel sunucu ve bu sunuculardaki yazılımsal sunucuların yönetimi profesyonel bir tecrübe ve bakış açısıyla mümkündür. Giriş seviyesi uygulamaların çalıştığı tekil sunuculardan performans ve güvenliğe dayalı en üst düzey sunucu katmanlarına kadar her türlü sunucu sisteminin sağlıklı ve kesintisiz çalışması kurumların en temel ihtiyacıdır. NOVASIDE bu ihtiyaçların ve kesintisiz çalışmanın gereklerini yerine getirmek ile ilgili her türlü riski önceden tespit edip gerekli önlemleri alarak kurumları en kötü senaryolardan uzak tutmayı hedefler. DONANIMSAL TARAF Sunucu ya da sunucu istasyonları çalışma koşullarına, bulunduğu ortama, iklimlendirme şartlarına, çalışma sürelerine kadar her türlü dış etkenlerden dolayı zaman içerisinde çeşitli arızalar ile çalışmalarını durdurabilirler. Bu durumun birden fazla sebebi ve etkilediği donanımsal parçalar olabilir. NOVASIDE bu tip durumlarda müşterilerinin mağduriyetini giderilmek ve müşterilerinin çalışmalarını devam ettirebilmeleri adına tüm fonksiyonları ile birebir çalışır. Bu bağlamda yedek sunucuların entegrasyonundan arıza vermiş sunucu ya da sunuculardaki ilgili donanımsal parçaların hızlı bir şekilde değişim süreçlerini en ince ayrıntısına kadar takip eder ve sunucu ya da sunucuların tekrar faaliyete geçebilmesi adına marka bağımsız her türlü profesyonel desteği titizlikle yapar.

7 YAZILIMSAL TARAF Sunucular donanım olarak tek başlarına hiçbir şey ifade etmezler. Sunucuların istenen hizmetleri yerine getirebilmesi için yine istenen hizmetlerle ilgili sunucu yazılımlarının doğru konfigürasyonlarla kurulması gerekmektedir. Sunucu yazılımlarının en temel üst öğesi ise sunucu işletim sistemleridir. İhtiyaç duyulan her türlü sunucu sisteminin sağlıklı çalışabilmesi için öncelikle bu sunucu işletim sistemlerin kurulması gerekmektedir. Bu konuya en yakın örnek Windows Server işletim sistemi yazılımları diyebiliriz. Windows sunucu işletim sistemleri en bilineni olsa da dünyada UNIX yada LINUX çekirdeğinde geliştirilmiş yüzlerce işletim sistemi mevcuttur. Bahsi geçen sunucu işletim sistemlerinin yanında kurumların faaliyet gösterdikleri iş kollarına göre değişkenlik gösteren çeşitli sunucu yazılımları da mevcuttur. Sunucu işletim sistemleri kendi başlarına çoğu zaman kısıtlı ihtiyaçları karşılamaktadır. Sunucu işletim sistemlerinin yanında gerçek sunucu ihtiyaçlarını tamamlayan alt sunucu mimarileri ve yazılımları mevcuttur. Veritabanı sunucusu, e-posta sunucusu, web sunucusu, yazıcı sunucusu, etki alanı sunucu ve denetleyicisi, medya sunucusu gibi örneklerini arttırabileceğimiz onlarca farklı hizmet ve ihtiyaca karşılık yazılımsal sunucularda mevcuttur. NOVASIDE bilgi birikimi ve tecrübeleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun marka bağımsız her türlü işletim sistemi ve alt sunucu yazılımlarının tedarik, kurulum ve entegrasyonunda profesyonel çözümler üretmektedir. Sistem Odaları Müşterilerimizin tüm bilişim faaliyetlerinin barındırma anlamında ana omurgasını oluşturan sistem odalarının, başta güvenlik olmak üzere tasarım, mimari, proje, iklimlendirme, alçak ve yüksek gerilim işleyişi, yapısal kablolama, kabin ölçeklendirmesi, felaket senaryolarına hazırlık gibi başlıklarda tüm yapılandırma hizmetlerinde anahtar teslim çözümler üretiyoruz. Konusunda uzman kadromuz uluslararası standartlarda sistem odalarının projelendirme, kurulum ve iyileştirme hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

8 NETWORK SIDE Bağlantınız Kopmasın Ağ Mimarileri Günümüzde en ufak işletmelerden en büyük işletmelere kadar tüm kurumlar bir şekilde ağ olarak nitelendirdiğimiz bilgisayarlar arası haberleşme sistemini kullanmaktadır. Bu bazen basit ev içi internet bağlantısı ve paylaşımı olduğu gibi bazen de karmaşık ağ topolojileri olarak karşımıza çıkabilir. Karmaşıklık derecesi ne olursa olsun bir haberleşme ağının verimliliği en doğru mimariyi baştan kurgulamakla doğru orantılıdır. Ağ mimarilerindeki temel amaç dağınık iş yapılarının yine dağınık kullanıcılar arasında verimli bir şekilde paylaşılmasıdır. Data, Ses, Görüntü gibi her türlü sınıfsal verinin hedef ya da hedeflere kayıpsız olarak ulaştırılması işletmelerin birincil ihtiyacıdır. Coğrafi olarak bir çok çeşidi olmasına karşın Yerel Alan ve Uzak alan olarak iki grupta toparlamak ağ mimarilerini özetlemekte çok daha yardımcı olabilmektedir. NOVASIDE gerek yerel gerekse uzak tüm ağ mimarilerinde kurulum aşamalarından satış sonrası destek aşamalarına kadar işletmelerin taleplerine ve ihtiyaçlarına marka bağımsız olarak en üst düzeyde hizmetler üretebilmektedir.

9 Ağ Bakım & Destek ve Yönetim Kurumsal ağ sistemlerindeki en ufak kesintiler bile bazen katlanılmaz ve hatta ciddi maddi kayıplarla sonuçlanabilir. Özellikle cloud(bulut) teknolojisini konuştuğumuz günümüz bilişim dünyasında ağ sistemlerinin sorunsuz ve performanslı çalışmasının üstü bir kez daha çiziliyor. Ar-Ge çalışmalarının ispatladığı belki de en önemli konulardan biri de fiber hat hızlarının bile ileride yetersiz kalacağı yönünde. Bu noktada işletmelerin hep yeni ve doğru teknolojilere yatırım yapması gerekliliği de ayrıca karşımıza çıkıyor. Gerek yeni sistemlerin entegrasyonu gerekse network sistemlerinin sürekliliğinin sağlanması noktasında kurumların her zaman profesyonel bir desteğe ihtiyacının olduğu bir gerçektir. NOVASIDE kurumların bilişim ağları ile ilgili olası her türlü gereksinimlerinde yine ihtiyaca ve taleplere yönelik çözümler sunabilmektedir. Bu bağlamda hem yeni kurulum hizmetleri hem de var olan sistemlerin geliştirilmesi ve yönetilmesi konusunda profesyonel hizmetler üretebilmektedir. BAŞLIKLARLA ÜRETİLEN NETWORK HİZMETLERİ Yapısal Kablolama Optical Transport (Optik Taşıma) Wide Area Network (Geniş Alan Ağ) Local Area Network (Yerel Alan Ağ) Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) Wireless LAN (Kablosuz Yerel Alan Ağ) Storage Area Network (Depolama Alan Ağı) İşletmelerin; ofis ya da binalarda yapısal kablolama gereksinimleri, kiralık devreler ile ilgili başvuru ve takip işlemlerinin yapılması, uzak ofisler arası veri, ses, video haberleşmesi ile ilgili alt yapıların kurulması ve yönetilmesi, VPN ağların oluşturularak güvenli bilgi paylaşımının sağlanması, geniş coğrafi alanlarda radyo frekans tabanlı ağların kurulması, her türlü network cihazlarının kurulumu, herhangi bir talebin mevcut sistemlere entegrasyonu, sistemlerin izlenmesi raporlanması gibi bir çok hizmet üretilebilmektedir. NOVASIDE kurulum yada ilgili entegrasyonlar sonrasında da periyodik bakım çalışmaları ve teknik destek hizmetleri ile müşterilerini yalnız bırakmamaktadır. Teknolojinin sürekliği değiştiği ve yenilendiği dünyamızda NOVASIDE teknik yeterliliğini müşterilerine daha kaliteli ve modern hizmetler üretebilmek adına yükselterek yenilemektedir.

10 CLIENT SIDE Kurum İçi Bilgisayarlarınız Bizim Kontrolümüzde İstemci Mimarileri DONANIMSAL TARAF Kişisel bilgisayar olarak da adlandırdığımız masaüstü ve dizüstü bilgisayarları genel olarak istemci sınıfına konumlandırsak da kurumlarda belirli işlerin yönetimini ya da veri işleme işlevlerini yerine getirecek donanımları sadece bu tip bilgisayarlarla sınırlandırmak doğru değildir. Kurumlar çoğu zaman en az donanımsal güce ihtiyaç duyulacak işlevler için yüksek maliyetli donanımsal istemci satın almak gibi bir hataya düşebilmektedirler. Bu tip önemli karar aşamalarında ihtiyaca uzun süreli cevap verebilecek optimum konfigürasyondaki istemci modellerinde karar kılmak işletmenin hem maliyet hem de performans beklentileri için önem teşkil etmektedir. Bu aşamada ihtiyaca cevap verebilecek doğru istemci modellemesini yapmak gerekliliği doğmaktadır. Konuyu istemci modellemesi olarak incelediğimizde ihtiyacın karşılığı olan donanımları (Masaüstü Bilgisayar, Dizüstü Bilgisayar, İnce İstemci, El Terminali, Kiosk vb. ) gerek fiyat-performans gerekse işlevsellik sınıflarında değerlendirip karar vermek gerekmektedir. NOVASIDE bu noktada kurumların ihtiyaç duyduğu donanımsal ihtiyaçlara hem istemci modellemesi hem de bu istemcilerin tedarik ve kurulum aşamalarında devreye girerek işletmelerin doğru yatırımları yapmasında ve önemli kararlar almasında destek verebilmektedir.

11 YAZILIMSAL TARAF İstemciler sunucu sistemlerinde olduğu gibi üzerlerine tanımlanmış işletim sistemleri (ince istemciler hariç) ve yine bu işletim sistemleri üzerinde yüklenmiş tümleşik uygulamalar ile gerçek kimliklerine kavuşarak kurumun ve kişilerin ihtiyaçlarına çözüm üretmektedir. Dünyada istemci tarafında Microsoft işletim sistemleri ağırlıklı olsa da azınlık olarak açık kaynak kodlu Linux işletim sistemleri de kullanılabilmektedir. İşletim sistemleri üzerinde yüklenmiş hesap tablosu, kelime işlem, sunum, e-posta, dijital medya, mühendislik çizim-dizayn, eğitim, gibi yüzlerce program ile kurumların ve kişilerin görevleri ile ilgili ihtiyaçlarına yanıt verebilmektedir. NOVASIDE olarak kurumların hizmet verdiği sektöre göre ihtiyaçlarına yönelik yazılımların alternatifleri ile değerlendirilerek temin edilmesi ve gerekli konfigürasyonlarda kurulumlarının yapılması konusunda çeşitli hizmetler üretebilmektedir. İstemci Bakım Destek ve Yönetim Gerek iş hayatımızda gerekse günlük yaşantımızda kullandığımız tüm istemciler çeşitli sebeplerden dolayı çalışmalarını durdurabilirler. İşletim sistemi hataları, donanımsal sıkıntılar, internet ortamından bulaşabilecek virüsler gibi yüzlerce sebep bu kesintilerin sebebi olabilir. Kesintisiz ve problemsiz çalışma isteği günümüz iş hayatında elbette tüm kullanıcıların en büyük arzusudur. Fakat bahsi geçen sebeplerden dolayı en ufak kesintiler dahi çoğu zaman kullanıcılara büyük sıkıntılar verebilmektedir. NOVASIDE kurumların istemciler tarafındaki olası problemlerine hızlı çözümler üretebilmekte ve kesintisiz çalışma için de bakım hizmetlerini müşteri odaklı bakış açılarıyla karşılayabilmektedir. Bu noktada NOVASIDE hizmet yelpazesini ikiye ayırmaktadır. SÖZLEŞMELİ BAKIM ve DESTEK HİZMETLERİ İşletmelerin gerek kesintisiz çalışabilme istekleri gerek olası problemlere öncelikli ve en hızlı müdahale istekleri doğrultusunda önerilen NOVASIDE hizmet paketidir. Bu hizmet paketinde işletmenin hacmi ne olursa olsun BT altyapısını bütünü ile devralarak işletmenin sağlıklı ve kesintisiz olarak hizmetlerini sürdürebilmesi ile ilgili her türlü önlem ve destek çözümleri üretilmektedir. SÖZLEŞMELİ BAKIM ve DESTEK HİZMETLERİNİN ARTILARI Personel istihdamının getirdiği zorluklar ve maliyetlerle karşılaştırıldığında daha uygun ve verimlidir. Üretilen hizmet aylık olarak tek bir ücret politikası ile faturalandırılır ve işletmenin ödeme vadesinde tahsil edilir. Herhangi bir servis sayı kısıtlaması yoktur. İl sınırları içerisinde gelen destek talebine en uygun servis biçimi ile en kısa sürede cevap verilir. İşletmenin ihtiyaç duyduğu IT danışmanlık hizmetleri ücretsiz olarak hizmet paketi içerisinde değerlendirilir. Kurumun BT alt yapısı sürekli olarak takip edilir ve gözlemlenir. İsteyen işletmeler ile gizlilik sözleşmesi imzalanır. 7 gün 24 saat işletmeyi koruma altına alan bir hizmet paketidir. İşletmeye özel periyodik bakım takvimlendirmesi ile maksimum verimlilik hedeflenir. SÖZLEŞMESİZ BAKIM ve DESTEK HİZMETLERİ İşletme tarafından ihtiyaç halinde talep edilen hizmet paketidir. Bu hizmet paketinde işletme herhangi bir servis talebinde bulunması durumunda NOVASIDE teknik ekibi tarafından gerekli müdahale gerçekleştirilerek istenen talep yerine getirilir. Bu hizmet karşılığında verilen hizmetin türü ve servis süresine göre ücretlendirme yapılarak işletmeye sunulur.

12 SECURE SIDE Önemli Verileriniz Ağınızdan Dışarı Sızmasın Ağ Güvenliği İşletmelerde sadece bir ağın kurulması, entegrasyonunun sağlanması ve sürekliliğinin kontrol edilmesi kadar söz konusu bilgisayar ağının her boyutta güvenliğini de sağlamak büyük önem taşır. Bir bilgisayar ağını korumak sadece önemli kaynaklara kullanıcı denetim kurallarını uygulamaktan ibaret değildir. Günümüzde internetin neredeyse hesaplanamaz boyuta ulaşması ve kurumlardaki bilgisayar sistemlerin de genişlemesi ile bilgisayar ağlarına yönlenebilecek tehditler için işletmeler bilgisayar ağlarını her zaman güncel güvenlik politikaları ile korumak zorundadır. Güvenlik politikaları ve buna bağlı oluşturulmuş alt yapılar değişen ve gelişen dünyaya göre güncellenmediğinde ortaya çıkan negatif durumların kurumlara büyük zarar verdiği gerçektir. Ağ güvenliği kavramını incelerken güvenliğin her kurum için farklılaştığı ve özelleştiği fikrini benimsemek problemlerin çözümünde ya da gerekli önlemlerin alınmasında daha hızlı yol alınmasını sağlayacaktır. NOVASIDE ağ güvenliğinin tek bir noktadaki çözümler ile hiçbir zaman yeterli derecede sağlanamayacağı, bu anlayışın her noktada uygulanması gerekliliği fikrini benimsemiştir. Ürettiği yada geliştirdiği tüm çözümlerde temel düşünce olarak bu fikri uygulamaktadır. NOVASIDE Ağ Güvenliği ana platformu altında aşağıdaki konularda hizmetler üretebilmektedir. GENİŞ ALAN AĞI GÜVENLİĞİ Servis sağlayıcılar tarafından yüksek hızlı geniş ağ bağlantılarının artması ile kiralık devre ihtiyaçları da azalmıştır. Servis sağlayıcılardan alınan bu tip paylaşımlı hizmetler kuruma özel verilerin başkaları tarafından da izlenebilme riskini doğurmuştur. Bu tip riskleri çeşitli algoritmalarda şifreleyerek ortadan kaldırmak mümkündür. AĞ GÜVENLİĞİ İZLEME & RAPORLAMA ve YÖNETİMİ İşletmeler ağ güvenliği için çeşitli yazılım veya donanım tabanlı ürünler kullanabilmektedir. Kullanılan ürünler sektördeki bir çok çözümden biri ya da birçoğu olabilir. Her bir ürünün kendine özgü kayıt tutma ve raporlama mekanizmaları mevcuttur. Muhtemel güvenlik açıklarının ya da teşebbüslerinin tüm kaynaklardan toplanarak tek bir noktadan izlenmesi ve anlamlı / anlaşılır sonuçlar elde edilmesi gerekmektedir. Bu sayede işletmenin ağ güvenliği ile ilgili daha doğru yönlendirilmesi sağlanabilmektedir.

13 KABLOSUZ AĞ GÜVENLİĞİ Kablosuz iletişim ve haberleşmenin yaygınlaşması ile işletmelerde mekan kavramı daha soyut bir hal almaya ve belirginliğini kaybetmeye başlamıştır. İşletme ağının belirli kurallar dışında kablosuz hale getirilmesi ya da bu kablosuz ağlar üzerinden paylaşıma açılması bir çok güvenlik açığına da sebep vermektedir. İşletmelerde kablosuz ağ teknolojilerinin kullanımına karar verilmesi ile beraber ortaya çıkabilecek açıkların önüne yazılım ve donanım çözümleri ile engel olunabilmektedir. KURUMSAL INTERNET YÖNETİM SİSTEMİ Internet in günlük hayatın bir parçası olması sebebiyle bir çok kurum mesai saatleri içerisinde personellerinin internette vakit harcaması ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu durum hem verimliliği düşürmekte hem de bazı internet politikalarının uygulanması gerekliliğini doğurmaktadır.kurumsal internet yönetim sistemi ile çalışanların performansını arttıracak, şirket verimliliğini yükseltecek servis ve çözümler uygulanabilmektedir. Bu servislerle; Çalışanların internet erişimlerinin kontrol altına alınması Internet bant genişliklerinin gereksiz harcanmasının önüne geçilmesi Şirket politikalarına uygun site bazında kısıtlamalar Kullanıcı bazında sınırlamalar Saat bazında sınırlamalar gibi bir çok standart ve geliştirilebilir özellikler ile şirket yararına kurallar ve davranış biçimleri oluşturulabilmektedir. PAYLAŞIM POLİTİKALARI İşletmeler bir çok kişi, grup ya da departmanlardan oluşmaktadır. Görevleri yada pozisyonları gereği hangi verilerin ve bilgilerin kimler tarafından izlenebileceği, değiştirebileceği ya da yönetebileceği kavramları şirket politikaları dahilinde istenen özelliklerdir. Şirketlerin hayati önem taşıyan verileri çoğu zaman işletme sahipleri tarafından gizli tutulmak istenir. Ya da her departmanın kendisiyle ilgili verilerin yine kendileri tarafından görülmesi talep edilir. Kullanıcı profillerine uygun olarak işletmedeki ağ sistemi çeşitli katmanlara ayrılarak güvenlik politikaları ile eş değer olacak biçimde bu ayrımsama yapılabilmektedir. KONTROLLÜ ERİŞİM SİSTEMLERİ Özellikle mobil kullanıcıların tek bir istemci ile hem kurum içinde hem de kurum dışında işlem yapmasından dolayı kötü içeriklerin işletme ağ kaynaklarına ulaşması daha kolay bir hale gelmektedir. Bu bağlamda yerel ağ kaynaklarına ulaşma talebinde bulunan istemcilerin kontrollü erişim sistemleri ile güvenlik seviyelerinin denetlenmesi, politikalara uygun olmayan istemcilerin engellenmesi, sağlanarak işletmeye zarar verecek güvenlik zafiyetlerinin önüne geçilebilmektedir.

14 SECURE SIDE Şirketinize Ait Tüm Verilerin Tek Sahibi Siz Olun Veri Güvenliği İşletmelerde yoğun emek ve know-how neticesinde ortaya çıkmış her türlü veri nin gizliliği şüphesiz o işletme için hayati önem taşımaktadır. Çoğu zaman işletmenin faaliyetlerini sürdürebilmesi bu veriler sayesinde olmaktadır. Bu veriler değişken olmakla beraber müşteri bilgileri, finansal bilgiler, Ar-Ge çalışmaları, operasyonel veriler gibi bir çok çeşit ve formatta ortaya çıkmış değerli bilgilerdir. Bu bilgilerin başka kişi ya da şirketler tarafından ele geçirilmesi işletmenin rekabet güçlerini ve saygınlıklarını kaybetmelerine sebep verebilir. Bu bilgilerin sürekli olarak kontrol altında tutulması gerekliliği tartışılmaz bir gerçektir. NOVASIDE gerek Ar-Ge çalışmalarında edinmiş olduğu tecrübe ile gerekse gerçekleştirmiş olduğu Veri Güvenliği projeleri ile işletmeye özel değerli bilgilerin şifrelenmesi, korunması, hak ihlallerinin engellenmesi konularında proaktif hizmetler üretebilmektedir. ŞİFRELEME ÇÖZÜMLERİ Veri güvenliğinin en önemli ve birincil katmanıdır. Özel verilerin şifreleme algoritmaları ne kadar güçlü olursa veri bir şekilde kopyalanmış olsa dahi içeriğinin çözümlenmesi de o güçlükte olacak ve çoğu zamanda imkansız hale gelecektir.novaside özel verilerin güçlü algoritmalarla şifrelenmesi ihtiyaçlarına uluslararası partner leri ile çözümler sunmaktadır. VERİ AMBARI ÇÖZÜMLERİ İşletme verileri genelde dağınık bir yapıdan ziyade veri ambarı olarak nitelendirilen sistemler üzerinde barındırılmaktadır. Gerek ticari verilerin gerekse şahsi verilerin kurum dışından veya kurum içinden yetkisiz kullanıcılar tarafından görüntülenmesi, sızdırılması-çalınması gibi ihtimallerin önüne geçme zorunluluğu mevcuttur. NOVASIDE veri ambarı şifreleme konularında müşterilerine alternatif çözümler ile bu tip ihtimalleri ortadan kaldırabilecek hizmetler sunmaktadır. VERİ SIZMASINI ENGELLEME ÇÖZÜMLERİ Verilerin korunması, şifrelenmesi kadar istenmeyen alanlara taşınması da günümüzde çok önem teşkil etmektedir. İşletmeler için hayati önem taşıyan verilerin nerede depolandığının bilinmesi, kopyalarının tespit edilmesi ve şirket dışına taşınmasının, kopyalanmasının ya da çalınmasının önüne geçilmesi gerekmektedir. NOVASIDE söz konusu özel verilerin depolama birimlerini, içeriğinin değiştirilmesi durumlarını kurduğu sistemlerle denetleyerek şirket dışına çıkartılmasını da engelleyebilmektedir.

15 YEDEKLEME ÇÖZÜMLERİ Alınan güvenlik önlemleri ne kadar fazla olursa olsun veri kaybı gibi bir durumla karşı karşıya kalmak işletmeleri büyük zararlara uğratabilir. Olası veri kayıplarının önüne geçmek ancak doğru kurgulanmış ve uygulanabilir olan yedekleme sistemleri ile mevcuttur. Veri büyüklüğü ve önem derecesi bu kurguların ve kuralların oluşturulmasında ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir. Verilerin yedeklenmesinde zamanlama, coğrafi konum, şifreleme, yedeklenecek veri yada verilerin büyüklüğü, verinin niteliği gibi analiz edilmesi gereken bir çok kavram mevcuttur. NOVASIDE işletmeler için hayati önem taşıyan tüm verilerin yedeklenmesi gerek işletme bünyesinde gerekse kendi veri merkezinde çeşitli çözümler sunabilmektedir. A-İşletme İçi Yedekleme Çözümleri Verilerinin düzenli olarak yedeklenmesini talep eden işletmelerde bu kurgunun oluşturulabilmesi için gerekli analizler yapılarak bir fizibilite raporu oluşturulmalıdır. Sunucu ya da istemcilerdeki verilerin hangi zamanlarda ve yine hangi yedekleme mantığı ile hangi ortama aktarılacağı sorularının cevapları aranmalıdır. Bu noktada kaynak ne olursa olsun hangi hedefe aktarılacağı ve bu hedefin fiziksel güvenliği önem teşkil etmektedir. Bu bazen önerilmese de maliyetlerden dolayı harici diskler olduğu gibi SAN, DAT gibi profesyonel ortamlar tercih edilmelidir. NOVASIDE işletme bünyesinde ki tüm yedekleme çözümlerini müşterilerine geliştirebilmektedir. B- İşletme Dışı Yedekleme Çözümleri İşletme l t içi i yedekleme sisteminde i ki donanımsal yatırım maliyetleri i ve yedeklerin bütünlüğünün kontrol edilmesi gereksinimlerinden dolayı işletmeler çoğu zaman yedekleme stratejilerini atlamaktadırlar. NOVASIDE bu konuda işletmelere farklı bir çözüm sunabilmektedir. İşletme nin yedeklenmesini talep ettiği sistem ya da sistemleri ile NOVASIDE veri merkezi arasında güvenli bir köprü oluşturularak istenilen zamanlarda istenilen verilerin NOVASIDE veri merkezi ne yedeklenmesi sağlanabilmektedir. Veriler şifreli olarak yedeklendiği için NOVASIDE ekibinin bu verilerden anlamlı sonuçlar çıkartması imkânsızdır. Bu sayede işletmeler yüklü donanım yatırımları ve kontrol mekanizmaları gibi süreçlerden kurtulmaktadırlar. Ayrıca veri yedekleme mantığının temel kuramlarından yedeklenen verinin güvenli ortama taşınması durumu da gerçekleştirilmiş olmaktadır. Herhangi bir felaket durumunda müşterinin faydalandığı hizmet paketine göre ilgili yedekler yine müşteriye istenen ortamlarda yine şifreli olarak istenen zamanda ulaştırılabilmektedir.

16 SECURE SIDE Dış Dünyaya Karşı Yeterince Güvende misiniz? İnternet Güvenliği Dış dünya olarak tabir ettiğimiz Internet ten kurum içine gelebilecek ve zarara uğratabilecek birçok tehlike mevcut. Bu zafiyetler bazen bir kullanıcının bilgisayarına casus yazılım indirmesi, bazen görüntülenen Internet sayfalarından bazen de e-posta lardan ortaya çıkabilmektedir. İşletmeler dış dünya ile olan bağlantılarında katı suretle çeşitli güvenlik katmanlarını kullanmak zorunda kalmaktadırlar. GÜVENLİK DUVARI İşletmelerin çoğunluk düzeyde güvenlik politikalarını Firewall(Güvenlik Duvarı) denilen sistemler üzerindeki doğru kurgulanmış kurallar oluşturmaktadır. Güvenlik duvarı olmayan bir işletmeyi çatısı olmayan bir eve benzetmek mümkündür. Günümüzde işletmelerin ağ sistemlerini kurgularken üzerinde hassasiyetle durmaları gereken konuların başında Internet Güvenliği Güvenlik Duvarı sistemleri gelmektedir. BÜTÜNLEŞİK GÜVENLİK DUVARI - UNIFIED THREAT MANAGEMENT Tüm tehdit yada güvenlik politikalarının tek bir donanımsal cihaz üzerinde kurgulandığı ve yönetildiği sistemlerin tümüne verilen isimdir. Bu sistemler içerisinde küçük bir işletmeden büyük bir işletmeye kadar ihtiyaç duyulan Antivirüs, İçerik Filtreleme, Saldırı Önleme Sistemleri(IPS), Sanal Özel Ağ (VPN) gibi çok ihtiyaca cevap vermektedir. NOVASIDE her boyuttaki işletmenin ihtiyaç duyduğu Bütünleşik Güvenlik Duvarı cihazlarında marka bağımsız tedarik, kurulum, yönetim, raporlama gibi konularda profesyonel çözümler üretebilmektedir.

17 SATIŞ & KURULUM ve DESTEK HİZMETLERİNİ VERDİĞİMİZ BAZI UTM SİSTEMLERİ CYBEROAM CISCO NETSAFE CHECKPOINT FORTINET JUNIPER SONICWALL WATCHGUARD ASTARO BARRACUDA NETWORKS ENDIAN ZYXEL CALYPTIX SMOOTHWALL İstemci Güvenliği Güvenlik tehditlerinin ve ortaya çıkan olumsuz sonuçların kaynakları incelendiğinde oran olarak iç ağ sisteminin dış ağ sistemine göre daha yukarıda olduğu gözlemlenmektedir. Daha açık bir tabirle iştlemelerde ortaya çıkan güvenlik açıklarının ağırlıklı olarak kullanıcı bilgisayarlarından kaynaklandığı görülmektedir. Bu noktada işletmelerde istemciler tarafında da ciddi önlemlerin, kuralların ve kontrollerin yapılması gerekliliği doğmaktadır. BÜTÜNLEŞİK ÇÖZÜMLER Bütünleşik istemci güvenliği çözümlerinde merkezi bir yönetim ve müdahale imkanları ile donatılmış bir sistemin kurulması işlemlerin hızlılığı ve bütünlüğü için önem teşkil etmektedir. Kullanıcı güvenlik duvarları, uygulama güvenlik duvarları, istemci tarafı anti virüs uygulamaları, fiziksel port kısıtlamaları, her türlü şifreleme sistemleri, port kontrol ve kısıtlamaları, güçlü kimlik doğrulama sistemleri gibi bir çok işlem bütünleşik çözümler içinde yer almaktadır. Bu uygulamalar ile verimli ve güvenli çalışma ortamlarının kurgulanması amaçlanmaktadır. NOVASIDE bu amaçlar doğrultusunda her türlü işletmeye özel araştırma, çözüm ve destek hizmetleri sunabilmektedir.

18 HARDWARE SIDE Doğru Satınalma için Birlikte Planlayalım İşletmeler gerek büyümelerine bağlı gerekse teknolojik yeniliklere ayak uydurabilmek için çoğu zaman çok çeşitli bilişim donanımı ihtiyaçları ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Genellikle hangi gereksinim için hangi çözümün doğru olacağı konusunda kuşkuya ve ikilime düşüp yanlış kararlar vermektedirler. Bir çok kez verilen bu yanlış kararlar işletmelerin aynı yatırımı iki defa yapmalarına sebep olmaktadır. NOVASIDE işletmelerin ihtiyaç duyduğu her türlü bilişim donanımı ve entegre sistemlerinde işletmeye özel tedarik ve satın alma hizmetleri üretmektedir. İlgili talepler doğrultusunda eğer işletme tarafından arzu edilirse taleplerin ihtiyaçlara yönelik uygunluğu NOVASIDE tarafından hazırlanan fizibilite raporu ile ölçümlendirilmektedir. İşletmelerin tüm satın alma operasyonlarından maksimum fayda ve verim ile donatılması NOVASIDE ın temel amacıdır. Kısa vadeli günlük çözümlerden ziyade uzun vadeli ve fiyat/performans kriterleri göz önünde tutulmaktadır. NOVASIDE işletmelerin ihtiyaç duyabileceği aşağıdaki tüm donanım ve sistemlerde satınalma operasyonları yürütebilmektedir. Tüm tekliflendirme-tedarik operasyonlarında alternatifli marka bağımsız çözümler sunabilmektedir.

19 DONANIM TEKNOLOJİLERİ UZMANLIK ALANLARIMIZDAN BAZILARI SUNUCU VE SUNUCU SİSTEMLERİ DEPOLAMA ve YEDEKLEME SİSTEMLERİ SUNUCU VE SUNUCU SİSTEMLERİ YAN BİLEŞENLERİ KİŞİSEL VE DİZÜSTÜ BİLGİSAYARLAR SİSTEM ODALARINA ÖZEL DONANIMLAR LAN,WAN NETWORK BİLEŞENLERİ NETWORK ALTYAPI BİLEŞENLERİ OEM DONANIMLAR ÇEVRESEL BİLEŞENLER NETWORK GÜVENLİK BİLEŞENLERİ İNCE İSTEMCİLER GÖRÜNTÜLEME TEKNOLOJİLERİ İNTERAKTİF BİLEŞENLER SELF SERVİS ve KİOSK ÜNİTELERİ İLETİŞİM SİSTEMLERİ DONANIMLARI TÜM KATMANLARDA VoIP BİLEŞENLER

20 SOFTWARE SIDE Belki de Tek Çözüm Firmanıza Özel Geliştirilmiş Bir Yazılım Sistemidir İşletmeler günümüz rekabet ortamında en önde yer almak ve global pazarda hedeflerini yükselterek var olmak isterler. Günümüzde sürekli değişen koşullar da göz önüne alındığında bu hedefleri gerçekleştirebilmek için güçlü bir temele sahip olunması gerekliliği doğmaktadır. Kurumların bu hedefler doğrultusunda ilerlemesini sağlayacak en temel bileşenlerden biri kurumsal iş uygulamaları çözümleridir. Bu uygulamalar ile temel süreç ve işlevlerin en etkili şekilde desteklenmesi ve faaliyet gösterilen sektöre özgü gereksinimlerin en üst düzeyde karşılanması amaçlanmaktadır. NOVASIDE farklı sektörlerden kazanılan iş süreçleri yönetimi birikimi, kurumsal kullanıcılardan edinilen hizmet deneyimi ve 12 yıllık araştırma-geliştirme ve proje uygulama tecrübesi ile işletmelerin kendilerine özgü ihtiyaç duyduğu her türlü inovasyon ve entegrasyona dayalı yazılım uygulamalarını geliştirebilmekte ve uyarlayabilmektedir. NOVASIDE; süreç analizi, kavramsal analiz, tasarım, geliştirme-kodlama, test, devreye alma, adaptasyon, eğitim, bakım ve garanti gibi pro aktif hizmetlerle müşterilerine ihtiyaç duydukları çözümleri üretir.

Sanallaştırma Nedir? Bahadır Demircioğlu. Şubat, 2013

Sanallaştırma Nedir? Bahadır Demircioğlu. Şubat, 2013 Sanallaştırma Nedir? Bahadır Demircioğlu Şubat, 2013 İçindekiler 1 Giriş.................................................... 2 2 Peki bu sanallaştırma bize ne gibi yararlar sağlayacak?..........................

Detaylı

VERİNETWORK BİLGİ VE İLETİŞİMTEKNOLOJİLERİ Anafartalar Mh. Sanayi Cd. Doğan Sk. No: 1/148 Ulus Altındağ / ANKARA

VERİNETWORK BİLGİ VE İLETİŞİMTEKNOLOJİLERİ Anafartalar Mh. Sanayi Cd. Doğan Sk. No: 1/148 Ulus Altındağ / ANKARA VERİNETWORK Türkiye genelinde hizmet veren firmaların teknoloji alt yapıları optimum seviyeye çıkartmayı hedeflemektedir. Kurumlara özel Müşteri ilişkileri yönetim yazılımları,kuruma özel yazılımlar ve

Detaylı

HAKKIMIZDA. Misyonumuz; Vizyonumuz;

HAKKIMIZDA. Misyonumuz; Vizyonumuz; HAKKIMIZDA SOFTKEY kurumsal teknoloji hizmetlerinde, müşteri odaklı yaklaşımı, rekabetçi fiyatları ve eksiksiz destek hizmeti sunmak amacıyla kurulmuştur. Sektörün önde gelen teknoloji firmaları ile iş

Detaylı

Lojistik ve Taşımacılık Sektöründe Yeni Hizmet Modeli. Lojistik ve Taşımacılık Sektöründe Yeni Hizmet Modeli

Lojistik ve Taşımacılık Sektöründe Yeni Hizmet Modeli. Lojistik ve Taşımacılık Sektöründe Yeni Hizmet Modeli Lojistik ve Taşımacılık Sektöründe Yeni Hizmet Modeli Lojistik ve Taşımacılık Sektöründe Yeni Hizmet Modeli HOŞGELDİNİZ Erdal Kılıç SOFT Gökhan Akça KoçSistem Lojistik ve Taşımacılık Sektöründe Yeni Hizmet

Detaylı

HAKKIMIZDA. Sizin Hayalleriniz. Bizim İşimiz. Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? İşimizde Uzmanız. Kalite Politikamız. Yenilikçi ve Üretkeniz

HAKKIMIZDA. Sizin Hayalleriniz. Bizim İşimiz. Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? İşimizde Uzmanız. Kalite Politikamız. Yenilikçi ve Üretkeniz Bizim İşimiz Sizin Hayalleriniz Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? İşimizde Uzmanız Mesleki yeterliliğini sağlamış insan kaynağına, teknik bilgiye ve donanıma sahibiz. HAKKIMIZDA Uluslararası teknik standartlara

Detaylı

Güvenli İnternet Teknolojileri. Kurumsal Şirket Tanıtımı

Güvenli İnternet Teknolojileri. Kurumsal Şirket Tanıtımı Güvenli İnternet Teknolojileri Kurumsal Şirket Tanıtımı - Hakkımızda - Vizyon & Misyon - Tarihçe INDEX - Faaliyetlerimiz - Marka - Hizmetlerimiz - Sistem Destek ve Uzmanlıklarımız - Kurumsal Danışmanlıklarımız

Detaylı

Kurumsal Yönetim Sistemleri Sistemleri

Kurumsal Yönetim Sistemleri Sistemleri Yazılım Danışmanlık Ltd. Şti. Kurumsal Yönetim Sistemleri Sistemleri Yönetim Kurumsal Yönetim Sistemleri Kurumsal Yönetim Sistemleri Kurumsal Akosis, sektörel olarak farklılık gösteren dinamikler ve iş

Detaylı

www. gelecege dokun.com

www. gelecege dokun.com www. gelecege dokun.com Rekabetçi ve yenilikçi çalışma anlayışı ile her geçen gün büyüyen Anitec yoluna emin adımlarla devam etmektedir. 20 yılı aşkın süredir teknolojik sistemler alanında faaliyet gösteren

Detaylı

intercomp.com.tr İşinizi büyütmenin en hızlı yolu Bilişimde doğru çözüm ortağınız

intercomp.com.tr İşinizi büyütmenin en hızlı yolu Bilişimde doğru çözüm ortağınız En doğru Teknoloji Yatırımı için Intercomp'u tercih edin! biz kimiz? Kuruluş, 1993, Bilişim 500 sıralamasında bilişim hizmetleri sıralamasında ilk 30 da, Sistem Entegratörü, 45 kişiden oluşan seritifikalı

Detaylı

KURUMSAL İŞ ÇÖZÜMLERİNDE 19 YILLIK DENEYİM. Tek Elden Teknoloji

KURUMSAL İŞ ÇÖZÜMLERİNDE 19 YILLIK DENEYİM. Tek Elden Teknoloji KURUMSAL İŞ ÇÖZÜMLERİNDE 19 YILLIK DENEYİM Tek Elden Teknoloji SİSBİM HAKKINDA Farklı sektör ve ölçekten firmalara tüm teknolojik alt yapıları ile ilgili kurumsal yazılım ve donanım çözümleri sunan IT

Detaylı

SIRA NO SORUMLU BİRİM FAALİYET SORUMLU DURUM AÇIKLAMA

SIRA NO SORUMLU BİRİM FAALİYET SORUMLU DURUM AÇIKLAMA T.Ü. BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İŞ PLANI FORMU Doküman No: BİDB-F-06 Yürürlük Tarihi: 01.01.2012 Revizyon No: 0 Tarihi: - TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İŞ PLANI FORMU SIRA NO SORUMLU

Detaylı

Profesyonel, verimli, yenilikçi sistemler...

Profesyonel, verimli, yenilikçi sistemler... ARKE Otomasyon Bil. Mak. San. ve Tic. Ltd. Şti. Atilla KARAÇAY Ramazan EKİN Proje & Yazılım 0.533 430 19 45 Üretim & Satış 0.533 223 13 46 atilla.karacay@arkeotomasyon.com ramazan.ekin@arkeotomasyon.com

Detaylı

MerSis. Bilgi Teknolojileri Yönetimi Danışmanlık Hizmetleri

MerSis. Bilgi Teknolojileri Yönetimi Danışmanlık Hizmetleri MerSis Bilgi Teknolojileri Yönetimi Danışmanlık Hizmetleri Bilgi Teknolojileri risklerinize karşı aldığınız önlemler yeterli mi? Bilgi Teknolojileri Yönetimi danışmanlık hizmetlerimiz, Kuruluşunuzun Bilgi

Detaylı

windesk.com.tr BT Servis Masası Uygulaması İç ve dış paydaş / müşterilere sunulan Hizmetler için ITIL uyumlu iş sürekliliği artışı sağlanır.

windesk.com.tr BT Servis Masası Uygulaması İç ve dış paydaş / müşterilere sunulan Hizmetler için ITIL uyumlu iş sürekliliği artışı sağlanır. windesk.com.tr WINDESKINTEGRA BT Servis Masası Uygulaması İç ve dış paydaş / müşterilere sunulan Hizmetler için ITIL uyumlu iş sürekliliği artışı sağlanır. sıgnum WINDESK Süreç Tabanlı Uygulama Platformu

Detaylı

CloudPro Server Backup. Güçlü bir Veri Yedekleme Çözümü ile İş Sürekliliğinizde Devamlılığın Anahtarı

CloudPro Server Backup. Güçlü bir Veri Yedekleme Çözümü ile İş Sürekliliğinizde Devamlılığın Anahtarı CloudPro Server Backup Güçlü bir Çözümü ile İş Sürekliliğinizde Devamlılığın Anahtarı CloudPro Server Backup Uygun Maliyetli Buluta Çözümü Küçük ve orta ölçekli birçok firma, kurumsal seviyede veri yedekleme

Detaylı

Pardus Vizyonu. Prof. Dr. Abdullah ÇAVUŞOĞLU 25.06.2014

Pardus Vizyonu. Prof. Dr. Abdullah ÇAVUŞOĞLU 25.06.2014 Pardus Vizyonu Prof. Dr. Abdullah ÇAVUŞOĞLU 25.06.2014 Gündem Pardus Projesi Hakkında Proje hedefleri Kamu göç projelerimiz Yürüteceğimiz Faaliyetler AKASYA Projesi Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar Açık kaynak

Detaylı

FİRMA TANITIM DOSYASI İÇİNDEKİLER. FİRMAMIZ HAKKINDA OFİSİMİZ FİRMANIN AMAÇ ve KONULARI ÇALIŞMALARIMIZDAN ÖRNEKLER. Ersun KARAASLAN Aliosman UZUN

FİRMA TANITIM DOSYASI İÇİNDEKİLER. FİRMAMIZ HAKKINDA OFİSİMİZ FİRMANIN AMAÇ ve KONULARI ÇALIŞMALARIMIZDAN ÖRNEKLER. Ersun KARAASLAN Aliosman UZUN FİRMA TANITIM DOSYASI İÇİNDEKİLER FİRMAMIZ HAKKINDA OFİSİMİZ FİRMANIN AMAÇ ve KONULARI ÇALIŞMALARIMIZDAN ÖRNEKLER Ersun KARAASLAN Aliosman UZUN FİRMAMIZ HAKKINDA Astek Bilişim, bilişim ve teknoloji sektöründe

Detaylı

T. C. TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ

T. C. TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ T. C. TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ TS ISO/IEC 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ, TS ISO/IEC 20000-1 BT HİZMET YÖNETİM SİSTEMİ Sunucu: Gürol GÖKÇİMEN 25.10.2014 Türk Standardları Enstitüsü 1 Güvenlik;

Detaylı

T. C. TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ

T. C. TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ T. C. TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ, TS ISO/IEC 20000-1 BT HİZMET YÖNETİM SİSTEMİ Sunucu: Gürol GÖKÇİMEN 1 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Bilgi : anlamlı veri, (bir kurumun

Detaylı

Tüm Lokasyonlarınızdaki BT Yönetimini Dinamik Ve Verimli Hale Getirin: Tivoli BigFix. Salih Abamor Yazılım Satış Yöneticisi

Tüm Lokasyonlarınızdaki BT Yönetimini Dinamik Ve Verimli Hale Getirin: Tivoli BigFix. Salih Abamor Yazılım Satış Yöneticisi Tüm Lokasyonlarınızdaki BT Yönetimini Dinamik Ve Verimli Hale Getirin: Tivoli BigFix Salih Abamor Yazılım Satış Yöneticisi Ajanda BigFix Đhtiyaçlar BigFix Çözüm Ailesi BigFix, kurumlar için yüksek performansta

Detaylı

BioAffix Ones Technology nin tescilli markasıdır.

BioAffix Ones Technology nin tescilli markasıdır. BioAffix Ones Technology nin tescilli markasıdır. ? NEDEN BİYOMETRİK DOĞRULAMA SUNUCU TABANLI BİYOMETRİK MICROSOFT WINDOWS OTURUM AÇMA UYGULAMASI Biyometrik veri taklit edilemez, şifre gibi unutulamaz!

Detaylı

Kaspersky Open Space Security: Release 2. İşletmeniz için birinci sınıf bir BT güvenliği çözümü

Kaspersky Open Space Security: Release 2. İşletmeniz için birinci sınıf bir BT güvenliği çözümü Kaspersky Open Space Security: Release 2 İşletmeniz için birinci sınıf bir BT güvenliği çözümü Güncellenmiş uygulamalar Updated applications Release 2 uygulamaları: Kaspersky Anti-virus for Windows Workstations

Detaylı

EKLER EK 12UY0106-5/A4-1:

EKLER EK 12UY0106-5/A4-1: Yayın Tarihi: 26/12/2012 Rev. :01 EKLER EK 12UY0106-5/A4-1: nin Kazandırılması için Tavsiye Edilen Eğitime İlişkin Bilgiler Bu birimin kazandırılması için aşağıda tanımlanan içeriğe sahip bir eğitim programının

Detaylı

KUŞCU GRUP. Alan Ağı Alt Yapı Çözümlerimiz KUŞCU GRUP. Bilişim Hizmetleri ŞTİ. İstanbul Ofis: Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad.Evren Sk.

KUŞCU GRUP. Alan Ağı Alt Yapı Çözümlerimiz KUŞCU GRUP. Bilişim Hizmetleri ŞTİ. İstanbul Ofis: Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad.Evren Sk. KUŞCU GRUP Alan Ağı Alt Yapı Çözümlerimiz KUŞCU GRUP Bilişim Hizmetleri ŞTİ. İstanbul Ofis: Aydıntepe Mah.Dr.Sadık Ahmet Cad.Evren Sk.No:3/1 TUZLA Tel: 0216 494 63 50 Fax:0216 494 63 51 Kayseri Ofis: Kayabaşı

Detaylı

İstanbul Bilişim Kongresi. Bilişim Yönetişimi Paneli CobiT ve Diğer BT Yönetim Metodolojileri Karşılaştırması. COBIT ve ISO 27001

İstanbul Bilişim Kongresi. Bilişim Yönetişimi Paneli CobiT ve Diğer BT Yönetim Metodolojileri Karşılaştırması. COBIT ve ISO 27001 İstanbul Bilişim Kongresi Bilişim Yönetişimi Paneli CobiT ve Diğer BT Yönetim Metodolojileri Karşılaştırması COBIT ve ISO 27001 Merve Saraç, CISA merve@mersis.com.tr MerSis Bilgi Teknolojileri Danışmanlık

Detaylı

Șirket Profilimiz Kusursuz IT Projeleri Kurumsal Sistem Çözümlerimiz Kurumsal Bilișim Hizmetlerimiz İș Ortaklarımız

Șirket Profilimiz Kusursuz IT Projeleri Kurumsal Sistem Çözümlerimiz Kurumsal Bilișim Hizmetlerimiz İș Ortaklarımız Șirket Profilimiz Kusursuz IT Projeleri Kurumsal Sistem Çözümlerimiz Kurumsal Bilișim Hizmetlerimiz İș Ortaklarımız Șirket Profilimiz Novatech Computer Systems, bilișim hizmetleri alanında müșterilerine

Detaylı

NComputing Erişim Cihazları Maksimum Esneklik ve Tasarruf Eylül 2010

NComputing Erişim Cihazları Maksimum Esneklik ve Tasarruf Eylül 2010 NComputing Erişim Cihazları Maksimum Esneklik ve Tasarruf Eylül 2010 Copyright 2010 dojop Teknoloji Hizmetleri Tic. Ltd. Şti Bilgi Teknolojilerinizde Devrim Yapın NComputing Erişim cihazları kişisel çalışma

Detaylı

BİLİŞİM SİSTEMLERİ GÜVENLİĞİNDE YENİ EĞİLİMLER

BİLİŞİM SİSTEMLERİ GÜVENLİĞİNDE YENİ EĞİLİMLER BİLİŞİM SİSTEMLERİ GÜVENLİĞİNDE YENİ EĞİLİMLER Dr. Hayrettin Bahşi bahsi@uekae.tubitak.gov.tr 11 Mart 2010 Gündem Bulut Hesaplama Sistemleri ve Bilgi Güvenliği Güvenli Yazılım Geliştirme Hayat Döngüsü

Detaylı

Hakkımızda. Vizyon & Misyon

Hakkımızda. Vizyon & Misyon 25 USD + KDV Hakkımızda Vizyon & Misyon Firmamız 5188 sayılı yasa kapsamındadır ve ALARM SİSTEMİ KURMA YETERLİLİK BELGESİ ALARM MERKEZİ KURMA VE İZLEME İZİN BELGESİ ne sahiptir. Verdiğimiz hizmet ve firmamızın

Detaylı

Lojistik ve Depolama Çözümleri

Lojistik ve Depolama Çözümleri Lojistik ve Depolama Çözümleri Hakkımızda MLA Logistics olarak sektörümüzde ki tecrübelerimizin bize kattığı duyarlılığı her alanda korumayı amaç edinmiş yapımız ve siz değerli müşterilerimizle uzun soluklu

Detaylı

MerSis. Bilgi Teknolojileri Bağımsız Denetim Hizmetleri

MerSis. Bilgi Teknolojileri Bağımsız Denetim Hizmetleri MerSis Bağımsız Denetim Hizmetleri risklerinizin farkında mısınız? bağımsız denetim hizmetlerimiz, kuruluşların Bilgi Teknolojileri ile ilgili risk düzeylerini yansıtan raporların sunulması amacıyla geliştirilmiştir.

Detaylı

IBM Güvenlik Sistemleri Yeni Nesil Güvenlik Bilgisi Toplama ve Olay Yönetimi

IBM Güvenlik Sistemleri Yeni Nesil Güvenlik Bilgisi Toplama ve Olay Yönetimi Yeni Nesil Güvenlik Bilgisi Toplama ve Olay Yönetimi 6 Aralık 2012 1 2012 IBM Corporation Gündem 2 Günümüzde BT güvenliği gereksinimi IBM güvenlik çerçevesi QRadar: Yeni Nesil Güvenlik Bilgisi Toplama

Detaylı

İşletmenize sınırsız fırsatlar sunar

İşletmenize sınırsız fırsatlar sunar İşletmenize sınırsız fırsatlar sunar İşletmenize Modern iş çözümleri, kurum içerisindeki insanların verimliliğini arttıracak yeni perspektifler sağlayarak onların tüm potansiyellerini kullanmalarına imkan

Detaylı

2. Hafta DEPOLAR VE DEPOLAMA 1. DEPO VE DEPOLAMA KAVRAMLARI. 2. Hafta

2. Hafta DEPOLAR VE DEPOLAMA 1. DEPO VE DEPOLAMA KAVRAMLARI. 2. Hafta Öğr. Gör. Murat BURUCUOĞLU Gerek üretim hattı için gereken malzeme ve hammaddeler, gerekse dağıtım için bekleyen tamamlanmış ürünleri genel olarak stok olarak tanımlamaktayız. Stoklar ekonomik gelişmenin

Detaylı

Logsign Hotspot. Güvenli, izlenebilir, hızlı ve. bağlantısı için ihtiyacınız olan herşey Logsign Hotspot da!

Logsign Hotspot. Güvenli, izlenebilir, hızlı ve. bağlantısı için ihtiyacınız olan herşey Logsign Hotspot da! Logsign Hotspot Misafir Ağlar İçin Yeni Nesil Bütünleşik Erişim ve Analitik Çözümü Misafir ağların her geçen gün artan ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yeni nesil mimari ile tasarlanmış olan Logsign

Detaylı

Venatron Enterprise Security Services W: P: M:

Venatron Enterprise Security Services W:  P: M: VENATRON Enterprise Security Services Ltd. Şti. Danger is a click away. (Tehlike bir tık ötede ) sloganı ile 2011 de Siber Güvenlik sektöründe yerini alan Venatron Security güvenlik ihlallerini önlemek

Detaylı

Merkez Ofis : Up Hill Towers A1 B Blok No:146 TR- 34746 Ataşehir / Istanbul

Merkez Ofis : Up Hill Towers A1 B Blok No:146 TR- 34746 Ataşehir / Istanbul Merkez Ofis : Up Hill Towers A1 B Blok No:146 TR- 34746 Ataşehir / Istanbul 27.02.2011 1 Giriş Okosis San. Ve Tic. Ltd. Şirketi, otomasyon sektörü için yazılım ve donanım çözümleri üretmek, konusunda profesyonel

Detaylı

Güneş Enerjisi nde Lider

Güneş Enerjisi nde Lider Güneş Enerjisi nde Lider GO Enerji, 2003 yılından itibaren, Güneş enerjisinden elektrik üretimi teknolojilerinde uzmanlaşmış ekibiyle faaliyet göstermektedir. Kendi markaları ile ABD den Avustralya ya

Detaylı

ÖNDER BİLGİSAYAR KURSU. Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimi İçeriği

ÖNDER BİLGİSAYAR KURSU. Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimi İçeriği ÖNDER BİLGİSAYAR KURSU Sistem ve Ağ Uzmanlığı Eğitimi İçeriği BÖLÜM 1 KİŞİSEL BİLGİSAYAR DONANIMI 1.1. Kişisel Bilgisayarlar ve Uygulamalar Bilgisayarların Kullanım Şekli ve Yeri Bilgisayar Tipleri (Sunucular,

Detaylı

KASPERSKY ENDPOINT SECURITY FOR BUSINESS

KASPERSKY ENDPOINT SECURITY FOR BUSINESS 1 KASPERSKY ENDPOINT SECURITY FOR BUSINESS Kurumsal unsurlar ve BT üzerindeki etkileri ÇEVİKLİK Hızlı hareket edin, çevik ve esnek olun İşletme sahiplerinin %66'sı kurumsal çevikliğin öncelik olduğunu

Detaylı

DESTEK TANITIM SUNUMU BİLGİSAYAR VE İLETİŞİM HİZMETLERİ TİCARET A.Ş

DESTEK TANITIM SUNUMU BİLGİSAYAR VE İLETİŞİM HİZMETLERİ TİCARET A.Ş DESTEK TANITIM SUNUMU BİLGİSAYAR VE İLETİŞİM HİZMETLERİ TİCARET A.Ş Biz Kimiz? Destek, bilişim sektöründe; danışmanlık, tasarım, satış, kuruluş, network, dış kaynak, teknik ve bakım hizmetleri veren, müşterilerine

Detaylı

Clonera Bulut Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Çözümü

Clonera Bulut Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Çözümü Clonera Bulut Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Çözümü Clonera Bulut Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Çözümü Kurumsal firmaların Bilgi Teknolojileri departmanlarından iki kritik beklentisi var: Verilerin

Detaylı

Sisteminiz Artık Daha Güvenli ve Sorunsuz...

Sisteminiz Artık Daha Güvenli ve Sorunsuz... Sisteminiz Artık Daha Güvenli ve Sorunsuz... Asistek Firewall kullanmanın pek çok yararı vardır: Asistek Firewall, tamamen web tabanlı ve esnek yapıya sahip Güvenlik Duvarı servislerini barındırarak çeşitli

Detaylı

AJANDA HAKKIMIZDA EĞİTİMLERİMİZ. Biz Kimiz? Vizyonumuz Misyonumuz Değerlerimiz. Eğitim Bölümlerimiz Eğitim İçeriklerimiz

AJANDA HAKKIMIZDA EĞİTİMLERİMİZ. Biz Kimiz? Vizyonumuz Misyonumuz Değerlerimiz. Eğitim Bölümlerimiz Eğitim İçeriklerimiz AJANDA HAKKIMIZDA Biz Kimiz? Vizyonumuz Misyonumuz Değerlerimiz EĞİTİMLERİMİZ Eğitim Bölümlerimiz Eğitim İçeriklerimiz BİZ KİMİZ? Eğitim Sektöründe 11 yıllık tecrübe ve bilgi birikimine sahip olarak yola

Detaylı

MERHABA. Techlife size teknolojiyi kullanırken hayatınızda sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirme fırsatını yakalamakta katkıda bulunmak istiyor.

MERHABA. Techlife size teknolojiyi kullanırken hayatınızda sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirme fırsatını yakalamakta katkıda bulunmak istiyor. İÇİNDEKİLER MERHABA ŞİRKET TANIMI BİLGİSAYAR DONANIM YAZILIM İNTERNET HİZMETLERİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DANIŞMANLIK TEKNİK SERVİS SINAV DEĞERLENDİRMELERİ ÇÖZÜM ORTAKLARI REFERANSLAR MERHABA Eğitim sektörüne

Detaylı

Bulut Bilişimin Hayatımızdaki Yeri İnternet Haftası Etkinlikleri 17 Nisan 2014. Yard.Doç.Dr.Tuncay Ercan tuncay.ercan@yasar.edu.tr

Bulut Bilişimin Hayatımızdaki Yeri İnternet Haftası Etkinlikleri 17 Nisan 2014. Yard.Doç.Dr.Tuncay Ercan tuncay.ercan@yasar.edu.tr Bulut Bilişimin Hayatımızdaki Yeri İnternet Haftası Etkinlikleri 17 Nisan 2014 Yard.Doç.Dr.Tuncay Ercan tuncay.ercan@yasar.edu.tr SaaS Gündem Kullanım alanları IaaS PaaS Sanallaştırma Hizmet Şekilleri

Detaylı

HP CloudSystem Matrix Yükseltme Uygulama Hizmetleri

HP CloudSystem Matrix Yükseltme Uygulama Hizmetleri HP CloudSystem Matrix Yükseltme Uygulama Hizmetleri HP Hizmetleri Teknik veriler HP CloudSystem Matrix ortamınızı yükseltirken, ortamınızdaki her bileşenin uygun ve ilgili ürün yazılımı sürümüne yükseltildiğinden

Detaylı

Bilgi İşlemde Yeni Bir Çağ. 2012 IBM Corporation

Bilgi İşlemde Yeni Bir Çağ. 2012 IBM Corporation Bilgi İşlemde Yeni Bir Çağ BT İşletim Maliyetleri Dünya Genelinde Sunucu, Güç, Soğutma ve Yönetim İçin Yapılan Harcamalar 100 %8 %29 %63 130 %11 %46 %43 175 %16 %51 %33 217 %12 %66 %22 tahmini 247 %11

Detaylı

Nagios XI Günümüzün talep gören kurumsal gereksinimleri için en güçlü BT altyapısı gözetim ve uyarı çözümüdür.

Nagios XI Günümüzün talep gören kurumsal gereksinimleri için en güçlü BT altyapısı gözetim ve uyarı çözümüdür. Nagios Enterprises, kurumsal ölçekte, BT altyapı gözetiminde endüstri standardı olan Nagios için resmi ürünler, hizmetler ve çözümler sunuyor. Dünya çapında yüz binlerce kullanıcıyla Nagios bilgi teknolojileri

Detaylı

ELDER Ar-Ge ÇALIŞTAYI 2015 SUNUMU. 16.04.2015 Aydem EDAŞ Elder Ar-Ge Çalıştayı 2015 Sunumu Sayfa 1

ELDER Ar-Ge ÇALIŞTAYI 2015 SUNUMU. 16.04.2015 Aydem EDAŞ Elder Ar-Ge Çalıştayı 2015 Sunumu Sayfa 1 ELDER Ar-Ge ÇALIŞTAYI 2015 SUNUMU 16.04.2015 Aydem EDAŞ Elder Ar-Ge Çalıştayı 2015 Sunumu Sayfa 1 İÇERİK 1. Ar-Ge Hedeflerimiz 2. Ar-Ge Önceliklerimiz 3. Teknoloji Yatırımlarımız 4. Ar-Ge Projelerimiz

Detaylı

Mobil Güvenlik ve Denetim

Mobil Güvenlik ve Denetim Mobil Güvenlik ve Denetim IV. Bilgi Teknolojileri Denetim ve Yönetişim Konferansı Ümit Şen, Ernst & Young 14 Mart 2013 Gündem Mobil veri üretimi ve kullanımına ilişkin sayısal bilgiler Mobil cihazlara

Detaylı

TURKCELL SIR BAŞLIK ALANI. Çağatay AYNUR Turkcell Kurumsal Satış Direktörü

TURKCELL SIR BAŞLIK ALANI. Çağatay AYNUR Turkcell Kurumsal Satış Direktörü BAŞLIK ALANI Çağatay AYNUR Turkcell Kurumsal Satış Direktörü Her Yerden Ulaşılabilir Servislerle Yeni Bir Dünya TARIM Mobil Cihazlar Başrolde (Milyon Adet) 1.500 1.000 500 Akıllı Telefonlar Tabletler Bilgisayar

Detaylı

ARGUS Plus Version 1.0.1 ERP Sistemi

ARGUS Plus Version 1.0.1 ERP Sistemi ARGUS Plus Version 1.0.1 ERP Sistemi ERP'ye Bakış ve ARGUS Plus Zaman içinde firmalar geliştikçe, iş yapış şekilleri değişmekte ve ihtiyaçları artmaktadır. Bir çok gelişen firma, gerçekleştirdikleri operasyonel

Detaylı

EKLER. EK 12UY0106-4/A5-2: Yeterlilik Biriminin Ölçme ve Değerlendirmesinde Kullanılacak Kontrol Listesi

EKLER. EK 12UY0106-4/A5-2: Yeterlilik Biriminin Ölçme ve Değerlendirmesinde Kullanılacak Kontrol Listesi EKLER EK 12UY0106-4/A5-1: nin Kazandırılması için Tavsiye Edilen Eğitime İlişkin Bilgiler Bu birimin kazandırılması için aşağıda tanımlanan içeriğe sahip bir eğitim programının tamamlanması tavsiye edilir.

Detaylı

İŞ SAĞLIĞI GÖZETİMİ YAZILIMI. Sağlıklı ve güvenli bir yaşam için

İŞ SAĞLIĞI GÖZETİMİ YAZILIMI. Sağlıklı ve güvenli bir yaşam için İŞ SAĞLIĞI GÖZETİMİ YAZILIMI Sağlıklı ve güvenli bir yaşam için 2 Biz Kimiz? Artı Metrik Bilişim Teknolojileri, iş yerlerinde sağlığın ve güvenliğin korunması, geliştirilmesi, işe bağlı hastalık ve kazaların

Detaylı

Compiere Açık kodlu ERP + CRM yazılımı. Hüseyin Ergün Önsel Armağan Serkan Demir

Compiere Açık kodlu ERP + CRM yazılımı. Hüseyin Ergün Önsel Armağan Serkan Demir Compiere Açık kodlu ERP + CRM yazılımı Hüseyin Ergün Önsel Armağan Serkan Demir ERP Nedir? ERP = Kurumsal Kaynak Planlama Organizasyonların farklı fonksiyonlarının ve departmanlarının kullandığı enformasyonu

Detaylı

Teknoloji Trendleri, Veri Merkezleri ve Uyum

Teknoloji Trendleri, Veri Merkezleri ve Uyum Teknoloji Trendleri, Veri Merkezleri ve Uyum Sinem Cantürk KPMG Türkiye Ortak, Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi Bölüm Başkanı 8 Aralık 2015 Teknoloji Trendleri Big Data Teknoloji Trendleri Big Data! 1956

Detaylı

WINDESKCONCENTO. sıgnum. Kurumsal İş Süreçleri Uygulamaları. windesk.com.tr

WINDESKCONCENTO. sıgnum. Kurumsal İş Süreçleri Uygulamaları. windesk.com.tr windesk.com.tr WINDESKCONCENTO Kurumsal İş Süreçleri Uygulamaları Kurumsal İş & Operasyonel süreçlerin performans tabanlı otomasyonu ile hizmet verimliliği ve kalitesinde artış sağlanır. sıgnum WINDESK

Detaylı

NComputing Erişim Cihazları Maksimum Esneklik ve Tasarruf

NComputing Erişim Cihazları Maksimum Esneklik ve Tasarruf NComputing Erişim Cihazları Maksimum Esneklik ve Tasarruf Eylül 2010 Copyright 2010 dojop Teknoloji Hizmetleri Tic. Ltd. Şti Bilgi Teknolojilerinizde Devrim Yapın NComputing Erişim cihazları kişisel çalışma

Detaylı

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İŞ TANIMLARI SIRA NO ADI SOYADI GÖREV TANIMLARI

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İŞ TANIMLARI SIRA NO ADI SOYADI GÖREV TANIMLARI SIRA NO ADI SOYADI BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI İŞ TANIMLARI GÖREV TANIMLARI 1 Fidan IŞIK DAİRE BAŞKANI Bilgi İşlem Daire Başkanlığında yapılan tüm işlerin sevk ve idaresini yapmak. SEKRETERLİK 1 Halit

Detaylı

Evrak Tarih ve Sayısı: 30/06/2014-12515

Evrak Tarih ve Sayısı: 30/06/2014-12515 Evrak Tarih ve Sayısı: 30/06/2014-12515 T.C. KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı *BEL9B1H4* Sayı : 82018567-612.01.01- Konu: Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem

Detaylı

noktadata ŞİRKET PROFİLİ AKILLI YAZILIML AR Version 1.0.1 - (c) 2016 - Tüm Hakları Saklıdır

noktadata ŞİRKET PROFİLİ AKILLI YAZILIML AR Version 1.0.1 - (c) 2016 - Tüm Hakları Saklıdır noktadata AKILLI YAZILIML AR w w w. n o k t a d a t a. c o m ŞİRKET PROFİLİ Version 1.0.1 - (c) 2016 - Tüm Hakları Saklıdır Noktadata :: Hakkımızda Uzun zamandır sektörde bitirdiği başarılı projeler ile

Detaylı

WINDESKPORTA. sıgnum. Müşteri Hizmetleri İletişim Merkezi. Uygulama Çözümü. windesk.com.tr

WINDESKPORTA. sıgnum. Müşteri Hizmetleri İletişim Merkezi. Uygulama Çözümü. windesk.com.tr windesk.com.tr WINDESKPORTA Müşteri Hizmetleri İletişim Merkezi Uygulama Çözümü Kurum içinde veya dışında faaliyet gösteren Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri İletişim Merkezi uygulama alanında, tek bir

Detaylı

Güç Parmaklarınızın Ucunda

Güç Parmaklarınızın Ucunda Güç Parmaklarınızın Ucunda BU YAKIT SEVİYESİNİ KONTROL ETMİŞ... BU ARIZA TESPİT ETMİŞ... BU BAKIM ZAMANI UYARISI VERMİŞ... BU AKÜ VOLTAJINI BAKMIŞ... BU RADYATÖR SU SEVİYESİNİ KONTROL ETMİŞ... WEB TABANLI

Detaylı

Lojistik Bilgi Teknolojileri ÖĞR. GÖR. MUSTAFA ÇETİNKAYA

Lojistik Bilgi Teknolojileri ÖĞR. GÖR. MUSTAFA ÇETİNKAYA Lojistik Bilgi Teknolojileri ÖĞR. GÖR. MUSTAFA ÇETİNKAYA LBT ulojistik Bilgi Teknolojileri temel olarak bilgisayar sistemlerini, bilgisayar ağlarını, bulut sistemlerini ve otomatik tanıma ve veri toplama

Detaylı

Uygulamaları ulut bilişime geçirmeden önce, firmanızın/şirketinizin ya da. işinizin gereksinimlerini göz önüne almanız gerekir. Aşağıda bulut bilişime

Uygulamaları ulut bilişime geçirmeden önce, firmanızın/şirketinizin ya da. işinizin gereksinimlerini göz önüne almanız gerekir. Aşağıda bulut bilişime Bulut Bilişim-Planlama Uygulamaları ulut bilişime geçirmeden önce, firmanızın/şirketinizin ya da işinizin gereksinimlerini göz önüne almanız gerekir. Aşağıda bulut bilişime geçemden önce dikkat edilmesi

Detaylı

LOGO İş Zekası çözümü ile kurumsal raporlama ve analizler. Cem Yılmaz Genel Müdür LOGOBI Yazılım

LOGO İş Zekası çözümü ile kurumsal raporlama ve analizler. Cem Yılmaz Genel Müdür LOGOBI Yazılım LOGO İş Zekası çözümü ile kurumsal raporlama ve analizler Cem Yılmaz Genel Müdür LOGOBI Yazılım Hakkımızda LOGOBI Yazılım A.Ş. iş zekası alanında faaliyet gösteren, Türkiye de sahip olduğu yüzlerce müşterinin

Detaylı

ANKARA 112 İL AMBULANS SERVİSİ BAŞHEKİMLİĞİ ÇAĞRI KAYIT VE OPERASYON YÖNETİM SİSTEMİ BİRİMİ GÖREV TANIMI. Revizyon Tarihi:

ANKARA 112 İL AMBULANS SERVİSİ BAŞHEKİMLİĞİ ÇAĞRI KAYIT VE OPERASYON YÖNETİM SİSTEMİ BİRİMİ GÖREV TANIMI. Revizyon Tarihi: Revizyon No:02 Sayfa No:1 / 7 BİRİM: Çağrı Kayıt ve Operasyon Yönetim Sistemi Birimi İŞİN ADI: Çağrı Kayıt ve Operasyon Yönetim Sistemi Birim Sorumlusu ve Çalışanları BAĞLI OLDUĞU BİRİM: Başhekim SORUMLU

Detaylı

Bilindiği üzere Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, bilgi ve bilgi varlıklarının

Bilindiği üzere Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, bilgi ve bilgi varlıklarının BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ VE İŞ SÜREKLİLİĞİ - 1 Bilindiği üzere Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, bilgi ve bilgi varlıklarının Gizliliği Tamlığı (Bütünlüğü) Erişebilirliği (Kullanılabilirliği) Üzerine

Detaylı

Özet Tanıtım Dokümanı

Özet Tanıtım Dokümanı Özet Tanıtım Dokümanı İstanbul, 2012 Kutluşah, yönetim, finans ve süreç danışmanlığı alanlarında hizmet veren güvenilir bir iş ortağıdır Toplamda 85 yılı aşkın finansal kuruluşlar, girişimcilik ve yönetim

Detaylı

SEÇKİN ONUR. Doküman No: Rev.Tarihi 01.11.2014. Yayın Tarihi 23.10.2013 Revizyon No 01 OGP 09 SEÇKİN ONUR BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

SEÇKİN ONUR. Doküman No: Rev.Tarihi 01.11.2014. Yayın Tarihi 23.10.2013 Revizyon No 01 OGP 09 SEÇKİN ONUR BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI Tanım: Bilgi güvenliği, kurumdaki işlerin sürekliliğinin sağlanması, işlerde meydana gelebilecek aksaklıkların azaltılması ve yatırımlardan gelecek faydanın artırılması için bilginin geniş çaplı tehditlerden

Detaylı

EKLER EK 12UY0106-5/A5-1:

EKLER EK 12UY0106-5/A5-1: Yayın Tarihi: 26/12/2012 Rev. :01 EKLER EK 12UY0106-5/A5-1: nin Kazandırılması için Tavsiye Edilen Eğitime İlişkin Bilgiler Bu birimin kazandırılması için aşağıda tanımlanan içeriğe sahip bir eğitim programının

Detaylı

KURUMSAL TANITIM. Kasım 2017

KURUMSAL TANITIM. Kasım 2017 KURUMSAL TANITIM Kasım 2017 KISACA TESLAKOM... TESLAKOM KİMDİR? (*) Ref: Tubisad, Deloitte 2017 ELEKTRONİK HABERLEŞME 15 B USD İLETİŞİM TEK. DONANIM 6,4 B USD TÜRKİYE BİLGİ ve İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ SEKTÖRÜ

Detaylı

2013/101 (Y) BTYK nın 25. Toplantısı. Üstün Yetenekli Bireyler Stratejisi nin İzlenmesi [2013/101] KARAR

2013/101 (Y) BTYK nın 25. Toplantısı. Üstün Yetenekli Bireyler Stratejisi nin İzlenmesi [2013/101] KARAR 2013/101 (Y) Üstün Yetenekli Bireyler Stratejisi nin İzlenmesi [2013/101] BTYK nın 2009/102 no.lu kararı kapsamında hazırlanan ve 25. toplantısında onaylanan Üstün Yetenekli Bireyler Stratejisi nin koordinasyonunun

Detaylı

Bütünleşik İletişim 9.0 İletişimde Yeni Çağ

Bütünleşik İletişim 9.0 İletişimde Yeni Çağ Bütünleşik İletişim 9.0 İletişimde Yeni Çağ Cisco Bütünleşik İletişim 9.0 (UC 9.0) İletişim ve işbirliğindeki en son teknoloji olan Cisco Bütünleşik İletişim Sistemi 9.0 (Cisco Unified Communications System

Detaylı

BİLGİ TEKNOLOJİSİ ALTYAPISI. Mustafa Çetinkaya

BİLGİ TEKNOLOJİSİ ALTYAPISI. Mustafa Çetinkaya BİLGİ TEKNOLOJİSİ ALTYAPISI Mustafa Çetinkaya Bilgi Teknolojisi Altyapısı Kurumların bilgi sistemi uygulamaları için platform sağlayan teknoloji kaynaklarıdır. Donanım, Yazılım, Danışmanlık Eğitim, Öğretim

Detaylı

Powered by www.etgigrup.com. www.vedubox.com

Powered by www.etgigrup.com. www.vedubox.com Powered by www.etgigrup.com www.vedubox.com Entegre E-Eğitim Sistemi Uzaktan Eğitim Sisteminiz 1DK da Hazır! Kolay Basit İnovatif Esnek Entegre Entegre Eğitim Platformu Uzaktan Eğitim, e-eğitim, Online

Detaylı

Dünyada Veri Kaçağı ve Veri Kaçağı Önleme (DLP) Sistemleri Tahsin TÜRKÖZ Bilişim Sistemleri Güvenliği Grubu

Dünyada Veri Kaçağı ve Veri Kaçağı Önleme (DLP) Sistemleri Tahsin TÜRKÖZ Bilişim Sistemleri Güvenliği Grubu Dünyada Veri Kaçağı ve Veri Kaçağı Önleme (DLP) Sistemleri Tahsin TÜRKÖZ Bilişim Sistemleri Güvenliği Grubu Mart, 2010 İçerik Veri Kaçağı Önleme Nedir? Dünyada ve Türkiye de Veri Kaçağı Teknoloji Ne Durumda?

Detaylı

Yazılım ve Uygulama Danışmanı Firma Seçim Desteği

Yazılım ve Uygulama Danışmanı Firma Seçim Desteği Yazılım ve Uygulama Danışmanı Firma Seçim Desteği Kapsamlı bir yazılım seçim metodolojisi, kurumsal hedeflerin belirlenmesiyle başlayan çok yönlü bir değerlendirme sürecini kapsar. İş süreçlerine, ihtiyaçlarına

Detaylı

OpenScape 4000 V7. Kurumsal Çözümler Her Zaman Fark Yaratır Ocak 2014

OpenScape 4000 V7. Kurumsal Çözümler Her Zaman Fark Yaratır Ocak 2014 OpenScape 4000 V7 Kurumsal Çözümler Her Zaman Fark Yaratır Ocak 2014 OpenScape 4000 V7 Hibrit Dağıtık Yapı Örneği OpenScape 4000 V7 SoftGate IPDA AP 3700 OpenScape Access 3 OpenScape 4000 V7 Sanal Dağıtık

Detaylı

Kısaca. Müşteri İlişkileri Yönetimi. Nedir? İçerik. Elde tutma. Doğru müşteri 01.06.2011. Genel Tanıtım

Kısaca. Müşteri İlişkileri Yönetimi. Nedir? İçerik. Elde tutma. Doğru müşteri 01.06.2011. Genel Tanıtım Kısaca Müşteri İlişkileri Yönetimi Genel Tanıtım Başar Öztayşi Öğr. Gör. Dr. oztaysib@itu.edu.tr 1 MİY Genel Tanıtım 2 MİY Genel Tanıtım İçerik Müşteri İlişkileri Yönetimi Nedir? Neden? Tipleri Nelerdir?

Detaylı

Dijital Dönüşümde Bulut Şirket!

Dijital Dönüşümde Bulut Şirket! Dijital Dönüşümde Bulut Şirket! Dijital dönüşüme ayak uyduran şirketler yoğun rekabet ortamında zaman, maliyet ve iş gücü avantajı elde etmektedir. eplatform ile dijital dönüşümde güvenilir alt yapı, uzman

Detaylı

BİLGİ GÜVENLİĞİ VE BİLGİ İŞLEM PROSEDÜRÜ

BİLGİ GÜVENLİĞİ VE BİLGİ İŞLEM PROSEDÜRÜ 1.AMAÇ: Kurumun otomasyon üzerindeki tüm bilgilerinin yönetimini, korunmasını, dağıtımını ve önemli işlevlerinin korunmasını düzenleyen kuralları ve uygulamaları belirlemeyi amaçlar. 2. KAPSAM: Bu talimat,

Detaylı

ORDU ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU

ORDU ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU ORDU ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ TABLOSU HİZMETİ SUNMAKLA GÖREVLİ / YETKİLİ KURUMLARIN / BİRİMLERİN ADI HİZMETİN SUNUM SÜRECİNDE SIRA NO KURUM KODU STANDART DOSYA PLANI

Detaylı

T.Ü. BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ. Revizyon No: 0 Tarihi: - TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ

T.Ü. BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ. Revizyon No: 0 Tarihi: - TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ Doküman No: BİDBF04 Yürürlük Tarihi: 01.01.2012 Revizyon No: 0 Tarihi: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI HİZMET ENVANTERİ SIRA NO KURUM KODU

Detaylı

1.Baskı Çözümleri: 2. Bilgisayar Bileşenleri: 1.Baskı Ürünleri. 1.1. Faks Cihazları. 1.2. Fotokopi Cihazları. 1.3. Tarayıcılar. 1.4.

1.Baskı Çözümleri: 2. Bilgisayar Bileşenleri: 1.Baskı Ürünleri. 1.1. Faks Cihazları. 1.2. Fotokopi Cihazları. 1.3. Tarayıcılar. 1.4. Yıldırım Bilişim - 2014 1.Baskı Çözümleri: 1.Baskı Ürünleri 1.1. Faks Cihazları 1.2. Fotokopi Cihazları 1.3. Tarayıcılar 1.4. Yazıcılar 2. Bilgisayar Bileşenleri: 2.1. Anakartlar 2.2. Bellekler 2.3. Ekran

Detaylı

Ağ Altyapısını Bulut a Taşıma

Ağ Altyapısını Bulut a Taşıma Ağ Altyapısını Bulut a Taşıma Network Bulut Çözümleri Batu AKALIN Güvenlik ve Ağ Hizmetleri Yöneticisi Anadolu Bilişim Hizmetleri Anadolu Bilişim Hakkında Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin Linkedin: linkedin.com/company/abh

Detaylı

BENZERSİZ SORUNLARA BENZERSİZ ÇÖZÜMLER

BENZERSİZ SORUNLARA BENZERSİZ ÇÖZÜMLER BENZERSİZ SORUNLARA BENZERSİZ ÇÖZÜMLER EĞİTİM PROGRAMLARI MATLAB İLE MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİ Amaç: Sistem tasarım ve analizinin MATLAB dilinde kolay programlama yoluyla tekrarlanabilir yapılara oturtulması

Detaylı

HATAY KHB BILGI İŞLEM BİRİMİ

HATAY KHB BILGI İŞLEM BİRİMİ TANIMLAR HBYS: Hastane Bilgi Yönetim Sistemi. Hatay Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve diğer sağlık tesislerinde kullanılan hasta kayıtlanın saklanmasına ve erişimine imkân veren bilgi sistemidir.

Detaylı

Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı. Doç. Dr. Ahmet KESİK 23 Şubat 2007

Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı. Doç. Dr. Ahmet KESİK 23 Şubat 2007 Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Doç. Dr. Ahmet KESİK 23 Şubat 2007 Neden Mali Yönetim Reformu Mali disiplin Kaynak tahsisi ve kaynakların stratejik önceliklere göre kullanılması Etkinlik

Detaylı

SERVER TANFER. Yazılım Ürünleri Satış Müdürü IBM Türk

SERVER TANFER. Yazılım Ürünleri Satış Müdürü IBM Türk SERVER TANFER Yazılım Ürünleri Satış Müdürü IBM Türk Rethink IT. Reinvent Business. Onur Buçukoğlu Tivoli Ürün Yöneticisi, Orta ve Doğu Avrupa / Türkiye / Rusya Başlıca Üç Dönüşüm Gerçekleşiyor Akıllı

Detaylı

BÖLÜM 2. Bilişim Sistemleri, İş Süreçleri ve İşbirliği. Doç. Dr. Serkan ADA

BÖLÜM 2. Bilişim Sistemleri, İş Süreçleri ve İşbirliği. Doç. Dr. Serkan ADA BÖLÜM 2 Bilişim Sistemleri, İş Süreçleri ve İşbirliği Doç. Dr. Serkan ADA İş Süreçleri - 1 İş süreçleri, bir ürün yada hizmet üretmek için gerekli olan faaliyetlerin bir derlemesidir. İşletme performansı

Detaylı

BT DENETİMİ EĞİTİMİ BÖLÜM 1 Bilgi Teknolojilerinin Hayatımızdaki Yeri

BT DENETİMİ EĞİTİMİ BÖLÜM 1 Bilgi Teknolojilerinin Hayatımızdaki Yeri BT DENETİMİ EĞİTİMİ BÖLÜM 1 Bilgi Teknolojilerinin Hayatımızdaki Yeri Kağan Temel CISA, ISO27001LA 27.5.2016 www.tebit.com.tr 1 EĞİTİMİN AMACI Eğitim Amaçları, Bu eğitim, genel BT denetim konuları, kontrolleri

Detaylı

6_ _ _n.mp4

6_ _ _n.mp4 SAP Business One SAP Business One http://gateteknoloji.com/wp-content/uploads/2016/12/1567832 6_306102789784420_1572539796541145088_n.mp4 Muhasebe araçlarından daha fazlasına mı ihtiyacınız var? Küçük

Detaylı

İstemci Yönetimi ve Genel Yazdırma Çözümleri

İstemci Yönetimi ve Genel Yazdırma Çözümleri İstemci Yönetimi ve Genel Yazdırma Çözümleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows; Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Bu

Detaylı

ASAŞ ALÜMİNYUM PROJE YÖNETİM SİSTEMİ

ASAŞ ALÜMİNYUM PROJE YÖNETİM SİSTEMİ II. AR-GE MERKEZLERİ İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ ZİRVESİ PROJE YÖNETİMİ ASAŞ ALÜMİNYUM PROJE YÖNETİM SİSTEMİ ASAŞ ALÜMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş. SUNUM PLANI 1. UYGULAMANIN KISA AÇIKLAMASI 2. UYGULAMANIN YENİLİKÇİ

Detaylı

BİLGİ GÜVENLİĞİ BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ www.bilgimikoruyorum.org.tr

BİLGİ GÜVENLİĞİ BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ www.bilgimikoruyorum.org.tr BİLGİ GÜVENLİĞİ BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ www.bilgimikoruyorum.org.tr PROJE HAKKINDA Bilgimi Koruyorum e Öğrenme Projesi DPT tarafından desteklenmiş olan Ulusal Bilgi Sistemleri Programı kapsamında gerçekleştirilmiş

Detaylı

İç Kontrol Uzmanı Pozisyonu İçin Doğru Kriterlere Sahip Olduğunuzdan Emin misiniz?

İç Kontrol Uzmanı Pozisyonu İçin Doğru Kriterlere Sahip Olduğunuzdan Emin misiniz? Türkiye nin en popüler iş arama ve işe alma platformları olan yenibiriş.com da 1500, kariyer.net te ise 2000 e yakın İç Kontrol başlıklı ilan bulunmaktadır. İç Kontrol Uzmanı Pozisyonu İçin Doğru Kriterlere

Detaylı

S.O.S Günışığı Lojistik Saha Operasyon Sistemi

S.O.S Günışığı Lojistik Saha Operasyon Sistemi S.O.S Günışığı Lojistik Saha Operasyon Sistemi 2013 Sayın Yetkili; Sunduğumuz danışmanlık hizmeti ve geliştirmiş olduğumuz yazılım çözümleriyle müşterilerimizin Bilgi Teknolojileri alanında sektörel rekabet

Detaylı

UE.18 Rev.Tar/No:09.05.2011/03 SAYFA 1 / 5

UE.18 Rev.Tar/No:09.05.2011/03 SAYFA 1 / 5 UE.18 Rev.Tar/No:09.05.2011/03 SAYFA 1 / 5 1. AMAÇ Türksat İnternet ve İnteraktif Hizmetler Direktörlüğü nün bilgi güvenliğini yönetmekteki amacı; bilginin gizlilik, bütünlük ve erişilebilirlik kapsamında

Detaylı