Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri"

Transkript

1 Bireysel ve Ticari Klimalar Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri

2 Systemair Güveni Tedarikçi olarak siparişten teslimata, dokümantasyondan satış sonrası hizmetlere kadar her aşamada verdiğimiz tüm sözleri tutuyor, bize duyulan güveni asla boşa çıkarmıyoruz. Çünkü biz, en büyük kazancın güven ve itibar olduğunu çok iyi biliyoruz. İklimlendirme ürünlerini içeren bu katalog, müşterilerimize, Systemair in bu alanda neler sunabildiğine ilişkin genel bir bakış sunmaktadır. Daha ayrıntılı bilgilere, adresindeki online katalogumuzdan ulaşabilirsiniz. Systemair in fan, hava dağıtım ürünleri ve aksesuar yelpazesi, basılı olan ana katalogumuzda da yer almaktadır. Systemair, ürün geliştirme faaliyetleri konusunda, alanında lider firmadır. Ünite tasarımı, fanlar, motorlar, ısı geri kazanımlı üniteler, fan coil ve soğutma grupları, yüksek verimlilik ve düşük enerji tüketimi sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Systemair, kurulduğu günden bu yana her yıl büyüyen yapısıyla bu amaca hizmet etmektedir. Systemair, kaliteli ürünlerin güvenilir tedarikçisidir. Güvenilir ürün temin edilmesi, müşterilerimize işlerini daha hızlı tamamlama imkanı sunar. Biz Systemair de buna 'Güven' diyoruz. Systemair Systemair, teknik dokümantasyonlarında değişiklikler yapma hakkını saklı tutar. Güncel dokümantasyon için adresine başvurunuz.

3 İçindekiler 3 İçindekiler Systemair 4 Ürün Gamı 6 SPLIT Klimalar 8 SYSPLIT WALL INV 12 VRF Sistemler 14 SYSVRF Sistemleri Tanıtımı 16 SYSVRF Mini Heat Pump Dış Üniteler 18 SYSVRF 2 Borulu Heat Pump Dış Üniteler 20 SYSVRF 3 Borulu Heat Recovery Dış Üniteler 24 SYSVRF WALL - Duvar Tipi İç Üniteler 30 SYSVRF CASSETTE MINI 60x60 Kompakt Kaset Tipi İç Üniteler 32 SYSVRF CASSETTE - Dairesel Atışlı Kaset Tipi İç Üniteler 34 SYSVRF 1WAY - Tek Yöne Üflemeli Kaset Tipi İç Ünite 36 SYSVRF 2WAY - İki Yöne Üflemeli Kaset Tipi İç Ünite 38 SYSVRF CEILING - Yer/Tavan Tipi İç Üniteler 40 SYSVRF DUCT - Gizli Tavan Tipi (Kanallı) İç Üniteler 42 SYSVRF DUCT HP - Yüksek Basınçlı Gizli Tavan Tipi (Kanallı) İç Üniteler 44 SYSVRF FRESH - %100 Dış Havalı Gizli Tavan Tipi İç Üniteler 46 SYSVRF FLOOR EB - Kasetli Döşeme Tipi İç Ünite 48 SYSVRF FLOOR CB - Gizli Döşeme Tipi İç Ünite 50 SYSVRF HRV - Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Üniteleri 52 - DX Klima Santrali Bağlantı Kitleri 54 SYSVRF - Sistem Seçim Programı 55 - Bireysel ve Merkezi Kumandalar 56 - Boru Bağlantıları 58

4 4 Systemair Dünyada Systemair Skinnskatteberg, İsveç: Systemair AB nin genel merkezi Skinnskatteberg, İsveç tedir. Skinnskatteberg deki üretim, gelişmiş bilgisayar desteğine sahip modern makinelerle neredeyse tamamen otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca şirketin ölçüm alanındaki en gelişmiş test tesisi de burada yer almaktadır. Windischbuch, Almanya: Avrupa'nın önde gelen tünel fanı ve jet fan üreticilerindendir. Tesiste, fanlar ve modüler klima santralleri üretilmektedir. Hässleholm, İsveç: VEAB, elektrikli kanal ısıtıcıları konusunda Avrupa'nın önde gelen firmalarından biridir. Elektrik ve su bazlı ısıtma ve soğutma bataryaları üretimi yapar. Ukmerge, Litvanya: Isı geri kazanım sistemli küçük klima santralleri üretimi yapar. Maribor, Slovenya: EN sertifikalı, santrifüj duman tahliye fanları konusunda uzman bir tesistir. Hasselager, Danimarka: Modüler klima santrali üretimi yapılmaktadır. Bratislava, Slovakya: Bratislava daki fabrika, hava dağıtımı ürünleri ve EN sertifikalı yangın ve duman damperleri üretmektedir.

5 Systemair 5 Kalite: Systemair, ISO 9001, ISO ve ATEX gerekliliklerine göre sertifikalandırılmıştır. Araştırma ve geliştirme laboratuvarlarımız Avrupa nın en modern laboratuvarlarından biridir; ölçümler AMCA ve ISO gibi uluslararası standartlara uygun olarak yapılır. Enerjide tasarruf edin, işletme maliyetlerinizi düşürün! Green Ventilation etiketli ürünlerimiz, yüksek enerji tasarrufu potansiyeline sahiptir. Green Ventilation etiketli tüm ürünler, enerji ekonomisi ile verimliliği bir araya getirir. Kansas City, ABD Bouctouche, Kanada Dal, Eidsvoll, Norveç Hasselager, Danimarka Langenfeld, Almanya Windischbuch, Almanya Madrid, İspanya Skinnskatteberg, İsveç Hässleholm, İsveç Ukmerge, Litvanya Bratislava, Slovakya Maribor, Slovenya Milano, İtalya İstanbul, Türkiye Yeni Delhi, Hindistan Hyderabad, Hindistan Kuala Lumpur, Malezya Kuala Lumpur, Malezya: Asya pazarına yönelik ürünler üretilmektedir. Madrid, İspanya: Klima santralleri üretimi yapılmaktadır. Dal, Eidsvoll, Norveç: Tesiste, Norveç pazarı için klima santralleri üretilmektedir. Yeni Delhi, Hindistan: Yeni Delhi ve Noida daki fabrikalarda menfez ve difüzör üretilmektedir. Bouctouche, Kanada: Klima santrali ile ticari ve mesken uygulamaları için inline fan imal eden ana üretim tesisidir. Kansas City, ABD: ABD pazarı için fan üretimi yapılmaktadır. Milano, İtalya: İtalya daki fabrikada geniş bir su soğutma grubu yelpazesi geliştirmekte ve üretmektedir. İstanbul, Türkiye: Avrupa'nın önde gelen Klima Santrali üreticilerindendir. Tesiste; klima santralleri, fan coil ve ısı geri kazanım üniteleri üretilmektedir.

6 6 Ürün Gamı Ürün Gamı Systemair, geniş bir havalandırma ürünleri yelpazesi sunmaktadır. Duman tahliye fanları, tünel ve otopark fanları, ex-proof fanlar, ısı geri kazanımlı merkezi sistem klima santrallerinden küçük ev tipi klimalara, hava dağıtım ürünleri ve yangın damperlerine kadar oldukça çeşitli havalandırma ürünleri mevcuttur. Bu ürünler; evlere, ofislere, sağlık hizmeti verilen mekanlara, binalara, endüstriyel binalara, tünellere, otoparklara, eğitim tesislerine ve spor merkezleri gibi çeşitli mekanlara kurulur. Fanlar Systemair in farklı uygulamalarda kullanılmak üzere geniş bir fan yelpazesi bulunmaktadır. Ürün serimiz, kutulu yuvarlak kanallardan, duman tahliyesi için çekme, aksiyal ve ex-proof fanlara kadar her türlü fanı içerir. Tüm fanlarımız, en zor gerekliliklere uyacak şekilde tasarlanmıştır. Systemair, kullanımı kolay, yüksek kaliteli ve dayanıklı ürünler sunmaktadır. Kanal fanları Yuvarlak kanal tesisatları için kanal fanları Santrifüj fanlar Santrifüj beslemeli tek kademeli fanlar Dikdörtgen kanal fanları Dikdörtgen bağlantılı kanal fanları Kare kanal fanları Farklı uygulamalar için yüksek ortam sıcaklığı sağlayan modelleri vardır. Aksiyal fanlar Kanal veya duvar uygulaması için aksiyal fanlar Çatı fanları Yuvarlak veya kare bağlantılı çatı fanları Ex-proof fanlar Kanal, çatı veya duvar tasarımlı ex-proof fanlar Jet aksiyal fanlar Otopark ve tünel uygulamaları için aksiyal jet fanlar Yüksek sıcaklık fanları Systemair, 600 C/2 saat e kadar yüksek yangın dayanıklılığı olan fanlar tedarik eder.

7 Ürün Gamı 7 Klima santralleri Systemair, küçük ofis mekânlarından büyük endüstriyel binalara varan çeşitli uygulamalar için geniş bir fan yelpazesi sunar. Tüm seri, düşük enerji tüketimi ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiştir. Yangın ve duman damperleri Duman tahliye fanları Yangın dumanını tahliye etmek için yüksek verimli fanlar Yangın ve duman damperleri Duman ve yangının yayılmasını yavaşlatan damperler Konut havalandırması Isı geri kazanımı ve entegre kontrol sistemleri içeren tam kapsamlı klima santralleridir. Ocak üzerlerine ve duvarlara monte edilmek ya da tavan aralarına yatay olarak monte edilmek üzere tasarlanmıştır. Konut tipi üniteler m 2 yaşama alanı olan evler için. Davlumbazlar Düşük debilerde dahi kokuları yakalamak için idealdir. Hava dağıtım ürünleri Ürün serisi, geniş hava dağıtım ürünleri ve aksesuar seçeneklerini de içerir. Besleme, tahliye ve transfer cihazları Tavan veya duvarlara monte edilmek üzere tasarlanmıştır. Nozullu difüzörler Odalar için hava dağıtımında optimum esneklik ve rahatlık. Soğutma sistemleri Systemair klima ürünleri, çeşitli seçenek ve aksesuarlar sunan geniş ürün yelpazesine sahiptir. Soğutma grupları, harici kondenserler, fancoiller, split klimalar, VRF sistemleri.

8 SYSPLIT

9 Split Klimalar 9 Systemair SYSPLIT Klima Cihazları: SYSPLIT klima serisi, küçük ve orta büyüklükteki alanlar için özel olarak tasarlanmıştır. Son kullanıcıya, gelişmiş konfor sunar ve güç tüketimini çok büyük oranda azaltır. SYSPLIT klima serisinin geniş ürün yelpazesi, üstün performans ve kaliteye sahip olup, müşterilere daha fazla seçenek sunar. Tüm SYSPLIT sistemlerinde; yüksek sistem performansı, enerji verimliliği ve yüksek ısı transferi sağlayan ve ozon tabakasını inceltmeyen R-410A soğutucu akışkan kullanılmaktadır. Bu sayede, daha küçük boru ölçüleri ve daha kompakt iç ünite modelleri kullanılmaktadır. Yenilikçi ürünlerimiz, sizlere konforlu bir ortam yaratmak, sessiz ve verimli iklimlendirme sağlamak için ideal çözümleri sunar. SYSPLIT klima cihazlarının son nesli, günümüzde teknik açıdan en gelişmiş enerji verimliliği sağlayan sistemler arasındadır. SYSPLIT Bireysel Klima Sistemleri SYSPLIT WALL INV 12

10 10 Split Klimalar Ecodesign Yönetmeliği 2009/125 Sayılı ErP Direktifi Avrupa Parlamentosu, Avrupa da hava şartlandırma faaliyetleri ve diğer beyaz eşyalar ile ısı pompası, iklimlendirme, havalandırma vs. ile ilgili güç tüketimini azaltma hedefine ulaşmak için yeni yönetmeliği kabul etmiştir. Avrupa, 20/20/20 isimli stratejik planı ile 2020 yılı itibarıyla CO 2 emisyonunu %20 azaltmayı, %20 oranından daha fazla yenilenebilir enerji kullanmayı ve %20 oranından daha az birincil enerji tüketmeyi hedeflemektedir. AB, bu hedeflere erişilmesini kolaylaştırmak için enerji kullanan ürünleri, piyasaya sunarken çevreye duyarlı tasarım (Ecodesign) gerekliliklerini belirleyen ErP direktifini yayınladı. 12 kw tan düşük kapasitedeki split klimalar için minimum gereklilikler, aşağıdaki tabloda görülen yeni bir sezonsal verimlilik endeksine ve ses düzeyine bağlandı. A/C <6 kw A/C 6-12 kw SEER SCOP SEER SCOP SEER/SCOP min. 4,6 3,8 4,3 3,8 L w iç ünite max. 60 db(a) 65 db(a) L w dış ünite max. 65 db(a) 70 db(a) %20 daha az CO 2 gazı %20 daha fazla yenilenebilir enerji kullanımı %20 daha az birincil enerji kullanımı Performansın gerçek koşullarda ölçülmesi Avrupa Birliği, asgari gereklilikleri tesis etmek ve müşterilere satın almaları sırasında yardımcı olacak klima performansı hakkındaki bilgileri sunmak için, performansı, nesnel şekilde ölçme uygulaması getirmektedir yılına kadar kullanılan ve verimlilik değerlendirmesine (EER) bağlı olan metodoloji, tahmini ve gerçek performans arasındaki kayda değer farkı ortaya koymaktadır. Bu nedenle daha hassas bir yöntem tasarlanmıştır: sezonsal verimlilik oranı (SEER). İçerdiği en büyük değişiklikler arasında; soğutma ve ısıtma için farklı çalışma sıcaklıkları, hem kısmi hem de tam yükte enerji kullanımı olanağı, yedek bekleme ve kapalı modlarda güç kullanımı getirmesi bulunmaktadır. Çoğu sistemin kısmi yük koşullarında çalıştığı göz önüne alındığında, yeni metodoloji, bir ünitenin gerçek koşullardaki performansının daha iyi değerlendirilmesine olanak verecektir.

11 Split Klimalar 11 Yeni Enerji Sınıflandırması 1 Ocak 2014 ten itibaren Türkiye'de yürürlükte olan yeni enerji sınıflandırması Mevsimsel verimlilik kavramına geçiş süreci, SEER ve SCOP değerlerine dayanan enerji sınıfını ve iç-dış ünitelerin ses düzeyi gibi ana özellikleri gösteren tamamen yeni bir enerji etiketinin geliştirilmesini içermektedir. Isıtma modundaki enerji verimliliği, ürünün kurulacağı iklime göre üç farklı değer ile gösterilir. Ürünün üreticisinin ılıman iklim için değerleri ( Ortalama ısıtma değeri) göstermesi zorunlu, diğer iki iklim için olan değerleri göstermesi opsiyoneldir. Veriler ve enerji verimliliği sınıfları EN e göre belirlenir. Yeni etikette gösterilen enerji sınıfı; hem soğutma hem de ısıtma modunda, eski enerji etiketi mevsimsel SEER ve SCOP endekslerine değil özgün endekslere (EER ve COP) bağlı olduğu için eski enerji etiketli enerji sınıfı ile karşılaştırılamaz. Split klimalar için enerji verimliliği sınıfları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir: Enerji Verimliliği Sınıfı SEER SCOP A+++ SEER 8,50 SCOP 5,10 A++ 6,10 SEER < 8,50 4,60 SCOP < 5,10 A+ 5,60 SEER < 6,10 4,00 SCOP < 4,60 A 5,10 SEER < 5,60 3,40 SCOP < 4,00 B 4,60 SEER < 5,10 3,10 SCOP < 3,40 C 4,10 SEER < 4,60 2,80 SCOP < 3,10 D 3,60 SEER < 4,10 2,50 SCOP < 2,80 E 3,10 SEER < 3,60 2,20 SCOP < 2,50 F 2,60 SEER < 3,10 1,90 SCOP < 2,20 G SEER < 2,60 SCOP < 1,90

12 12 Duvar Tipi Inverter Split Duvar Tipi Inverter Split Klima SYSPLIT WALL INV HP Özellikler SYSPLIT WALL INV, küçük ofisler ve konutlar için en uygun maliyetli ve güvenilir çözümdür. Son derece yüksek verimli DC inverter kontrolü, oda sıcaklığının hassas şekilde kontrol edilmesini sağlar. Klimanın tüm ana ayarlarını gösteren büyük LCD ekranı şık görünümlüdür. Dış üniteler vana koruma kapaklıdır. Kendi kendine teşhis özelliği, klimanın çalışmasını sürekli olarak izler ve sistemi korur. Soğutucu akışkan sızıntı tespit özelliği, kompresörün bu sızıntı veya aşırı yük nedeniyle zarar görmesini önler. Soğuk katalist filtre, uçucu bileşikleri etkin şekilde ayrıştırır ve bakteri oluşumunu önleyici etkisi vardır. Yıkanabilir ve etkisini uzun süreyle korur. Ünite, turbo modu ile ayarlanan sıcaklığa daha çabuk ulaşmak için 20 dakika boyunca ultra yüksek hızda çalışır. İç ünitelerdeki hidrofil alüminyum kanatçıklar, soğutma ve ısıtma modunda ısı transferi verimini artırır. Kızılötesi uzaktan RM 52 (standart) Ünite, otomatik yeniden başlatma özelliği ile, elektrik kesintisinden önceki aynı değerlerle çalışmaya devam eder. Soğutucu akışkan, çevre dostu R-410A dır. RM 52 kızılötesi uzaktan dahildir. Ölçüler SYSPLIT WALL İÇ ÜNİTE SYSPLIT WALL DIŞ ÜNİTE A B D Hava girişi C B Hava girişi C E A Hava çıkışı Model A B C Model A B C D E

13 Duvar Tipi Inverter Split 13 Teknik özellikler İç Ünite Modeli SYSPLIT WALL IN 09 INV HP Q IN 12 INV HP Q IN 18 INV HP Q IN 24 INV HP Q Dış Ünite Modeli SYSPLIT WALL OUT 09 INV HP Q OUT 12 INV HP Q OUT 18 INV HP Q OUT 24 INV HP Q İç ünite ürün no Dış ünite ürün no Soğutucu akışkan R-410A Güç beslemesi V/Ph/Hz /1/50 Soğutma kapasitesi kw 2,64 (1,30~3,22) 3,22 (1,41~4,29) 4,98 (1,91~5,90) 6,45 (2,18~7,09) Çekilen güç W 790 (144~1.240) (139~1.650) (157~2.270) (204~2.730) Çalışma akımı A 3,4 (0,63~5,39) 4,4 (0,60~7,17) 6,7 (0,68~9,87) 8,7 (0,89~11,87) EER 3,34 3,22 3,21 3,23 SEER 5,6 5,6 6,1 5,9 Soğutma enerji etiketi A+ A+ A++ A+ Isıtma kapasitesi kw 2,93 (1,01~3,45) 3,66 (0,98~4,54) 5,28 (1,27~6,23) 6,74 (1,60~8,65) Çekilen güç W 730 (175~1.230) (177~1.620) (191~2.220) (293~3.090) Çalışma akımı A 3,2 (0,76~5,35) 4,4 (0,77~7,04) 6,2 (0,83~9,65) 7,9 (1,27~13,43) COP 4,01 3,63 3,71 3,72 SCOP (Ortalama) 3,8 3,8 3,8 3,8 Isıtma enerji etiketi A A A A İç Ünite Hava debisi (Y/O/D) m 3 /h 620/540/ /550/ /480/ /1.050/900 Ses basınç seviyesi (Y/O/D) db(a) 41/38/31 43/40/31 41/33/31 49/47/41 Ses güç seviyesi (Y) db(a) Ölçüler UxGxY mm 800x188x x188x x205x x235x315 Paket ölçüleri UxGxY mm 865x265x x265x x265x x395x350 Net/Brüt ağırlık kg 7,5/9,5 7,5/9,5 9/12,5 12,5/15,5 Dış Ünite Kompresör Tip Rotary İkiz rotary Ses basınç seviyesi (Y/O/D) db(a) Ses güç seviyesi (Y) db(a) Ölçüler UxGxY mm 780x250x x250x x285x x320x700 Paket ölçüleri UxGxY mm 910x335x x335x x355x x395x755 Net/Brüt ağırlık kg 28/30 28/30 34,5/37 47/50 Likit mm (inch) 6,35 (1/4 ) 6,35 (1/4 ) 6,35 (1/4 ) 9,52 (3/8 ) Boru çapları Gaz mm (inch) 9,52 (3/8 ) 9,52 (3/8 ) 12,7 (1/2 ) 15,9 (5/8 ) Drenaj mm Maks. çekilen akım A 9,0 11,5 12,5 13,5 Maks. hat uzunluğu m Maksimum yükseklik (kot) farkı m İç ortam sıcaklığı C soğutma / ısıtma Dış ortam sıcaklığı C soğutma / ısıtma Nominal koşullar İç ünite Dış ünite Borulama mesafesi Kot farkı Soğutma modu 27 C KT, 19 C YT 35 C KT 5 m 0 m Isıtma modu 20 C KT, 19 C YT 7 C KT, 6 C YT 5 m 0 m EN sertifikalı sezonsal verimlilik. Ses basınç seviye değerleri ortam koşullarına göre değişebilir.

14 14 VRF Sistemleri SYSVRF

15 VRF Sistemleri 15 Projeler İçin Esnek Çözümler: VRF Sistemler SYSVRF modüler sistemleri, özellikle oteller, restoranlar, perakende mağazaları, ofis binaları, vb. gibi iklim zonları farklılık gösteren hemen hemen tüm projelerde rahatlıkla kullanılabilir. Bir VRF sisteminde 4 adede kadar modüler dış ünite birleştirilebilir ve böylece 200kW lık soğutma kapasitesine ulaşılabilir. 64 adede kadar iç ünite bağlanabilir. Düşük işletme giderlerine sahip olan VRF klima sistemi, artan hava konforu taleplerini aynı sistem bünyesinde karşılayabilir. Tüm SYSVRF sistemleri, gelişmiş sistem performansı ve çok düşük çalışma ses seviyesi sağlayan DC Inverter kompresörlere ve DC Inverter fanlara sahiptir. Yeni nesil 3 borulu sistemler, üstün konfor keyfi sunan ve elektrik tüketimini son derece büyük bir oranda düşüren DC Inverter kompresörle donatılmıştır. Systemair ın SYSVRF serisi, farklı konfigürasyonlarda bulunabilir: Mini VRF Heat Pump Serisi, 2 Borulu Heat Pump VRF serisi ve 3 borulu Heat Recovery Serisi. SYSVRF Mini ve SYSVRF Modüler Sistemler SYSVRF AIR EVO HP mini 18 SYSVRF DUCT HP 44 SYSVRF AIR EVO HP 20 SYSVRF FRESH 46 SYSVRF AIR EVO HR 24 SYSVRF FLOOR EB 48 SYSVRF WALL 30 SYSVRF FLOOR CB 50 SYSVRF CASSETTE MINI 32 SYSVRF HRV 52 SYSVRF CASSETTE 34 AHU 54 SYSVRF 1WAY 36 SYSVRF seçim programı 55 SYSVRF 2WAY 38 sistemleri 56 SYSVRF CEILING 40 aksesuarları 58 SYSVRF DUCT 42

16 16 VRF Sistemleri VRF Systemair - SYSVRF Çok zonlu klima sistemi VRF sistemleri en çok, iklim bölgeleri büyük oranda bağımsız olan metrekareye kadar olan alanlar için yararlıdır (oteller, restoranlar, perakende alanları, ofis binaları vb). Aynı sistem, her odadaki hava parametrelerinin giderek artan taleplerini karşılarken işletme maliyetlerini düşük tutar. Dengeli ürün serisi Çok zonlu VRF serisi sürekli olarak optimize edilir. Systemair, pazar taleplerine yanıt olarak birden çok iç ünite tipi ve boyutu sunar: Duvar tipi, 60x60 dairesel atışlı kompakt kaset tipi, dairesel atışlı kaset tipi, yer-tavan tipi, ince gizli tavan tipi (kanallı), gizli tavan tipi (kanallı), yüksek statik basınçlı gizli tavan tipi. Az yer kaplayan VRF dış üniteler, kompakt boyutlarına karşın yüksek verimleri ile birçok alanda çözüm üretir. Tek bir soğutucu akışkan sisteminde dört adet modüler dış ünite birleştirilerek toplamda 200 kw'a varan soğutma kapasitesine ulaşılır. Öte yandan, 3 borulu ısı geri kazanım sistemi aynı anda ve bağımsız olarak soğutma ve ısıtma sağlar. Bunu gerçekleştirirken atık ısıdan yararlanılması sayesinde sistem verimi, maksimuma ulaşır. En konforlu sıcaklık Çok zonlu iklimlendirmenin önemli bir avantajı, rahat bir sıcaklığın sorunsuz ve hızlı bir şekilde elde edilmesinin yanında belirtilen parametreleri ± 0,5 C lik hata payı dahilinde koruyabilmesidir. Bu yüksek performans, soğutucu akışkan akışının doğru şekilde kontrolü ve soğutucu akışkanın elektronik genleşme vanaları yardımıyla birkaç ünite arasında yeniden dağıtma mekanizması sayesinde başarılmıştır. Yüksek enerji verimliliği Çok zonlu sistemlerin verimliliği oldukça yüksektir; çünkü elektrik enerjisi her seferinde kullanıcı gereksinimlerini yerine getirmek için gerekli olan miktarda kullanılır. İç üniteler, binanın yalnızca birkaç alanında çalışıyorsa, enerji tüketimi soğutucu akışkan debisi değiştirilerek (bununla orantılı olarak) düşürülür. Yönetim alanında sürekli gelişim Modern iklimlendirme sistemlerinde, otomasyona ve diğer altyapı bina sistemleriyle entegre kontrol sistemlerine olan talep giderek artmaktadır. Bunlar tam da Systemair kontrol sistemlerinin gelişiminin temelinde yatan ilkelerdir. Geleneksel iklimlendirme, kontrol sistemlerinin yanı sıra; kullanıcının sahip olduğu kişisel bilgisayar ve internet üzerinden kontrol olanağı gibi farklı imkânlarla, çeşitli bina yönetimi gereksinimlerini karşılayabilir. Tasarım sadeliği Systemair, çok zonlu bir sistemdeki tüm elemanların tam entegrasyonunu ve koordinasyonunu sağlayarak tasarımcının işini büyük oranda basitleştirir. Seçim süreci, yalın ve eksiksiz bir tasarım yazılımı kullanılarak mümkün olan en kısa sürede tamamlanabilir. Düşük ses seviyesi Hem iç hem dış ünitelerin düşük ses seviyesi, çok zonlu sistemlerin neredeyse fark edilmez olmasını sağlar.

17 VRF Sistemleri 17 SYSVRF Ürün Serisi Systemair 2014 yılında yeni kuşak VRF leri (çok zonlu sistemleri) piyasaya sürdü: SYSVRF serisinin temel çalışma prensibi, DC inverter teknolojisi ve scroll kompresörlerin avantajlarında saklıdır. Elde edilen sonuçlar, endüstrinin belirlediği yüksek standartlardan çok ötedir. Systemair, modern teknolojiler sayesinde ürünlerindeki enerji verimliliğini önemli oranda artırmış ve ses seviyelerini azaltmıştır. Kompakt boyutlar, kolay kurulum ve bakım kolaylığı sayesinde uygulama aralığını ticari alanlardan, büyük ticari alanlara genişletmiştir. SYSVRF Dış Üniteler SYSVRF mini 2 Borulu Heat Pump 12,0-16,0 kw SYSVRF modüler 3 Borulu Heat Recovery 25,0-180,0 kw SYSVRF modüler 2 Borulu Heat Pump 25,0-200,0 kw SYSVRF WALL SYSVRF CEILING SYSVRF CASSETTE MINI 1,5-5,6 kw 3,6-14,0 kw 2,2-5,6 kw SYSVRF CASSETTE SYSVRF 1WAY SYSVRF 2WAY SYSVRF İç Üniteler 2,8-14,0 kw SYSVRF DUCT 2,2-14,0 kw 1,8-3,6 kw SYSVRF DUCT HP 7,1-28,0 kw 2,2-7,1 kw SYSVRF FRESH 12,5-28,0 kw SYSVRF FLOOR EB 2,2-8,0 kw SYSVRF FLOOR CB 2,2-8,0 kw SYSVRF HRV m 3 /h AHU 7,0-73 kw Birbiriyle uyumlu dış ve iç ünite serileri SYSVRF Mini, Heat Pump ve Heat Recovery (Isı Geri Kazanım) serilerinin dış üniteleri, tüm SYSVRF iç ünite tipleriyle uyumludur. Kapasiteleri, 1,5 kw ile 28,0 kw arasında değişen 12 farklı iç ünite tipi ile toplam iç ünite sayısı, farklı tip ve kapasitelerde 40 a ulaşır. Havalandırma ihtiyacı, SYSVRF HRV üniteleri veya bir Systemair klima santrali ile AHU kontrol modülünün birleşimiyle sağlanabilir.

18 18 Mini VRF Heat Pump Mini VRF Dış Üniteler SYSVRF AIR EVO HP Özellikler DC Inverter kompresör ve DC fan motoru ile tam DC Inverter Mini VRF. Kompakt boyut ve uzun boru sistemi. Kısmi yükte yüksek verimlilik. %10 ile %100 arasında değişen kapasiteyi dengeli olarak sağlayan inverter dönel kompresör. Merkezi kontrol, BYS bağlantısı ve web erişim potansiyeli. Hidrofilik Blue Fin batarya, dayanıklılığı ve korozyon direncini artırır. Dört farklı yöndeki boru bağlantısı ile dış ünitenin kurulumu basitleşir. En çok 7 iç ünite bağlanabilir. İç ünitenin toplam birleşik kapasite endeksi %45 ile %130 arasında değişir. Ölçüler H A Model A C D B F E B C D E F H

19 Mini VRF 19 Teknik özellikler İç Ünite Modeli SYSVRF 120 AIR EVO HP Q 140 AIR EVO HP R 160 AIR EVO HP R Ürün no Güç beslemesi V/Ph/Hz /1/ /3/50 Soğutma kapasitesi kw 12,3 14,0 15,5 Çekilen güç kw 3,25 3,95 4,52 EER 3,78 3,54 3,43 Isıtma kapasitesi kw 13,2 15,4 17,0 Çekilen güç kw 3,47 4,16 4,77 COP 3,80 3,70 3,56 Maks. akım A Miktar Adet 1 Kompresör, Inverter, Rotary Çekilen güç W Soğutucu akışkan ml Hava debisi m 3 /h Ses basınç seviyesi db(a) 57 Soğutucu akışkan Tipi R-410A Miktarı kg 3,3 3,9 3,9 Ölçüler UxGxY mm 900x320x1.327 Paket ölçüleri UxGxY mm 1.030x435x1.456 Net/Brüt ağırlık kg 95/106 95/ /113 Boru ölçüsü Likit mm (in) 9,5 (3/8 ) Gaz mm (in) 15,9 (5/8 ) Maks. iç ünite bağlantı sayısı adet Dış ortam çalışma sıcaklık aralığı C Soğutma / Isıtma Nominal şartlar İç ünite Dış ünite Borulama mesafesi Kot farkı Soğutma modu 27 C KT, 19 C YT 35 C KT 5 m 0 m Isıtma modu 20 C KT, 19 C YT 7 C KT, 6 C YT 5 m 0 m Ses basınç değeri, ortam koşullarına göre değişebilir. Borulama Mesafesi Maksimum eşdeğer borulama mesafesi İlk branşmandan sonraki en uzun mesafe (en fazla iç ünitenin, ilk iç ünite branşmanına mesafesi) Dış üniteden iç üniteye maksimum kot farkı 100 m 30 m 8 m İç üniteden iç üniteye maksimum kot farkı. 20 m SYSVRF AIR EVO HP dış üniteleri Borulama mesafesi Kot farkı Toplam borulama mesafesi (gerçek) Gerçek mesafe Maksimum borulama mesafesi Eşdeğer mesafe Borulama mesafesi (en uzaktaki iç ünitenin, ilk iç ünite branşmanına mesafesi) Dış üniteden iç üniteye Dış ünite aşağıda maksimum kot farkı Dış ünite yukarıda İç üniteden iç üniteye maksimum kot farkı. İzin verilen değer 100 m 60 m 70 m 20 m 30 m 20 m 8 m

20 20 VRF Heat Pump Heat Pump VRF Dış Üniteler SYSVRF AIR EVO HP Özellikler SYSVRF AIR EVO HP R SYSVRF AIR EVO HP R Çok uzun borulama mesafesi ve geniş çalışma sıcaklık aralığı sayesinde geniş uygulama alanı. Toplam 200 kw kapasiteye sahip 4 temel ünitenin serbest ve modüler birleşimi. Üst sınıf enerji verimliliği. %10 ile %100 arasında değişen kapasiteyi dengeli olarak sağlayan DC Inverter Scroll kompresör. DC Inverter fan motoru. Yeni tasarım ısı esanjörü ile yüksek performans. 60 Pa a varan harici statik basınç (fabrika seçeneği, 20 Pa standart). En çok 64 iç ünite bağlanabilir. İç ünitenin toplam birleşik kapasite endeksi %50 ile %130 arasında değişir. Merkezi kontrol, BYS bağlantısı ve web erişim potansiyeli. SYSVRF 500 AIR EVO HP R Ölçüler SYSVRF 252/280 AIR EVO HP R SYSVRF 335/400/450/500 AIR EVO HP R

21 VRF Heat Pump 21 Teknik özellikler İç Ünite Modeli SYSVRF 252 AIR 280 AIR 335 AIR 400 AIR 450 AIR 500 AIR EVO HP R EVO HP R EVO HP R EVO HP R EVO HP R EVO HP R Ürün no Güç beslemesi V/Ph/Hz /3/50 Soğutma kapasitesi kw 25,2 28,0 33,5 40,0 45,0 50,0 Çekilen güç kw 5,88 7,20 9,05 12,31 14,02 15,20 EER 4,29 3,89 3,7 3,25 3,21 3,29 Isıtma kapasitesi kw 27,0 31,5 37,5 45,0 50,0 56,0 Çekilen güç kw 6,15 7,61 8,99 11,19 12,79 14,25 COP 4,39 4,14 4,17 4,02 3,91 3,93 Maks. akım A 20,8 22,1 23,7 31,8 32,8 35,4 Miktar Adet 1 Kompesör, Inverter, Scroll Kapasite W Miktarı ml Miktar Adet Kompresör, Sabit Scroll Kapasite W Miktarı ml Hava debisi m 3 /h Ses basınç seviyesi db(a) Soğutucu akışkan Tip R-410A Soğutucu akışkan miktarı kg Ölçüler UxGxY mm 960x765x x765x1.615 Paket ölçüleri UxGxY mm 1.025x830x x825x1.790 Net/brüt ağırlık kg 198/ / / /320 Likit borusu mm (in) 12,7 (1/2 ) 15,9 (5/8 ) 19,1 (3/4 ) Boru ölçüsü Gaz borusu mm (in) 25,4 (1 ) 31,8 (1 1/4 ) 31,8 (1 1/4 ) Yağ denge borusu mm (in) 6,35 (1/4 ) Dış ortam çalışma sıcaklık aralığı C Soğutma / Isıtma Nominal şartlar İç ünite Dış ünite Borulama mesafesi Kot farkı Soğutma modu 27 C KT, 19 C YT 35 C KT 5 m 0 m Isıtma modu 20 C KT, 19 C YT 7 C KT, 6 C YT 5 m 0 m Ses basınç değeri, ortam koşullarına göre değişebilir. Borulama mesafesi Maksimum eşdeğer borulama mesafesi İlk branşmandan sonraki en uzun mesafe (en fazla iç ünitenin, ilk iç ünite branşmanına mesafesi) Dış üniteden iç üniteye maksimum kot farkı İç üniteden iç üniteye maksimum kot farkı. SYSVRF 252 ile 2000 AIR EVO HP R Modelleri arasındaki dış üniteler Toplam borulama mesafesi (gerçek) Gerçek mesafe Maksimum borulama mesafesi Borulama mesafesi Eşdeğer mesafe Borulama mesafesi (en uzaktaki iç ünitenin, ilk iç ünite branşmanına mesafesi) Kot farkı Dış üniteden iç üniteye Dış ünite aşağıda maksimum kot farkı Dış ünite yukarıda İç üniteden iç üniteye maksimum kot farkı. İzin verilen değer m 175 m 200 m 40 m/90 m* 110 m 50 m/70 m** 30 m * En uzun boru uzunluğu 40 m'den fazla olduğunda, teknik kılavuzun kurulum kısmındaki spesifik koşulları karşılamalıdır. ** Kot farkı: 50 m den az ve 50 m ye eşit durumlarda standarttır, 50 m den yüksek uzunluklar özel olarak sağlanabilir.

22 22 VRF Heat Pump Kombinasyon SYSVRF AIR EVO HP Dış Ünite Kombinasyonu Tasarım Soğutma/ Isıtma kapasitesi kw Model Önerilen kombinasyon Dış ünite branşmanı Maks. iç ünite adedi 25,2/27 SYSVRF 252 AIR EVO HP R SYSVRF 252 AIR EVO HP R /31,5 SYSVRF 280 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R ,5/37,5 SYSVRF 335 AIR EVO HP R SYSVRF 335 AIR EVO HP R /45 SYSVRF 400 AIR EVO HP R SYSVRF 400 AIR EVO HP R /50 SYSVRF 450 AIR EVO HP R SYSVRF 450 AIR EVO HP R /56 SYSVRF 500 AIR EVO HP R SYSVRF 500 AIR EVO HP R /63 SYSVRF 560 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R x2 OUT 02 HP 33 61,5/69 SYSVRF 615 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R + SYSVRF 335 AIR EVO HP R OUT 02 HP 36 68/76,5 SYSVRF 680 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R + SYSVRF 400 AIR EVO HP R OUT 02 HP 39 73/81,5 SYSVRF 730 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R + SYSVRF 450 AIR EVO HP R OUT 02 HP 43 78/87,5 SYSVRF 780 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R OUT 02 HP 46 85/95 SYSVRF 850 AIR EVO HP R SYSVRF 400 AIR EVO HP R + SYSVRF 450 AIR EVO HP R OUT 02 HP 50 90/101 SYSVRF 900 AIR EVO HP R SYSVRF 400 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R OUT 02 HP 53 95/106 SYSVRF 950 AIR EVO HP R SYSVRF 450 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R OUT 02 HP /112 SYSVRF 1000 AIR EVO HP R SYSVRF 500 AIR EVO HP R x2 OUT 02 HP 59

23 VRF Heat Pump Kombinasyon 23 Tasarım Soğutma/ Isıtma kapasitesi kw Model Önerilen kombinasyon Dış ünite branşmanı Maks. iç ünite adedi 106/119 SYSVRF 1060 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R x2 + SYSVRF 500 AIR EVO HP R OUT 03 HP /126,5 SYSVRF 1130 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R + SYSVRF 400 AIR EVO HP R + SYSVRF 450 AIR EVO HP R OUT 03 HP /135 SYSVRF 1200 AIR EVO HP R SYSVRF 400 AIR EVO HP R x3 OUT 03 HP /137,5 SYSVRF 1230 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R + SYSVRF 450 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R OUT 03 HP /143,5 SYSVRF 1280 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R x2 OUT 03 HP /151 SYSVRF 1350 AIR EVO HP R SYSVRF 400 AIR EVO HP R + SYSVRF 450 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R OUT 03 HP /157 SYSVRF 1400 AIR EVO HP R SYSVRF 400 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R x2 OUT 03 HP /162 SYSVRF 1450 AIR EVO HP R SYSVRF 450 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R x2 OUT 03 HP /168 SYSVRF 1500 AIR EVO HP R SYSVRF 500 AIR EVO HP R x3 OUT 03 HP /175 SYSVRF 1560 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R x2 + SYSVRF 500 AIR EVO HP R x2 OUT 04 HP /182,5 SYSVRF 1630 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R + SYSVRF 400 AIR EVO HP R + SYSVRF 450 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R OUT 04 HP /188,5 SYSVRF 1680 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R + SYSVRF 400 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R x 2 OUT 04 HP /193,5 SYSVRF 1730 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R + SYSVRF 450 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R x 2 OUT 04 HP /199,5 SYSVRF 1780 AIR EVO HP R SYSVRF 280 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R x 3 OUT 04 HP /207 SYSVRF 1850 AIR EVO HP R SYSVRF 400 AIR EVO HP R + SYSVRF 450 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R x 2 OUT 04 HP /213 SYSVRF 1900 AIR EVO HP R SYSVRF 400 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R x 3 OUT 04 HP /218 SYSVRF 1950 AIR EVO HP R SYSVRF 450 AIR EVO HP R + SYSVRF 500 AIR EVO HP R x 3 OUT 04 HP /224 SYSVRF 2000 AIR EVO HP R SYSVRF 500 AIR EVO HP R x 4 OUT 04 HP 64

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Green Ventilation Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri 2 Systemair Dünyada Systemair

Detaylı

systemair Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları

systemair Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları systemair 2 Systemair Dünyada Systemair Skinnskatteberg,

Detaylı

SOĞUTMA. ticari ve konut uygulamaları için iklimlendirme

SOĞUTMA. ticari ve konut uygulamaları için iklimlendirme emura SOĞUTMA İKLİMLENDİRME ISITMA MERKEZİ SİSTEMLER ÜRÜN KALİTESİNDE LİDER FİRMA Daikin ticari, endüstriyel ve konut uygulamaları için yüksek enerji verimliliğine ve çok geniş bir seçim aralığına sahip,

Detaylı

Satış Müdürü Zafer Arı zaferari@contek.com.tr. Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Par serpilpar@contek.comtr.

Satış Müdürü Zafer Arı zaferari@contek.com.tr. Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Par serpilpar@contek.comtr. ŞİRKET PROFİLİ Contek, faaliyetlerine 87 yılında Almanya da Contek GMBH olarak başlamıştır. Halen Contek Klima San. Ve Tic.A.Ş nin ve iştirak şirketlerinin yurtdışı operasyonlarını yürütmektedir. 5 yılında

Detaylı

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar TERMO TEKNİK MERKEZİ ISITMA SİSTEMLERİ Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar Evomax www.termoteknik.com İÇİNDEKİLER Termoteknik ve Ideal Sterad Group un Tanıtımı 4 Yoğuşma Teknolojisi 5 Evomax Kazanın Özellikleri

Detaylı

Yeni enerji yönetmeliğine uygun Bosch Inverter klimalar, her mevsim dilediğiniz havayı sunar.

Yeni enerji yönetmeliğine uygun Bosch Inverter klimalar, her mevsim dilediğiniz havayı sunar. Yeni enerji yönetmeliğine uygun Bosch Inverter klimalar, her mevsim dilediğiniz havayı sunar. Bosch Klimalar 2015 www.bosch-home.com/tr Sadece bugünkü değil gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler.

Detaylı

Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın.

Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın. Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın. Bosch Klimalar 2013 www.bosch-home.com/tr BoschHomeTurkiye Sadece bugünkü değil gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler. Bosch un sürdürülebilir,

Detaylı

Siemens klimalarla evinizin havası hep temiz hep canlı.

Siemens klimalarla evinizin havası hep temiz hep canlı. Siemens klimalarla evinizin havası hep temiz hep canlı. 2015 Klima Ürün Kataloğu siemens-home.com/tr Siemens. Gelecek evinizde. Do ay tüketmemek için ak ll fikirler üretiyoruz. Siemens i bir dünya devi

Detaylı

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg.

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg. Hizmet yelpazesi Hizmet yelpazesi Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri www.arburg.com Etkili enjeksiyon kalıplama için ARBURG Ürün tasarımı Üretim planlaması

Detaylı

YÜKSEK YAPILARDA TESİSAT VE PRATİK BİLGİLER

YÜKSEK YAPILARDA TESİSAT VE PRATİK BİLGİLER 235 YÜKSEK YAPILARDA TESİSAT VE PRATİK BİLGİLER Rüknettin KÜÇÜKÇALI ÖZET Yüksek yapılar, Batı da olduğu gibi, Türkiye de de büyük şehirlerde daha yaygın olarak kullanılmaya başlanan bir yapı cinsidir.

Detaylı

Tam Yoğuşmalı Kazan. MGK-2 Serisi. 64 3.133 kw. MGK-2 390-470-550-630 Kapasite aralığı PRESTİJLİ PROJELER İÇİN PREMİKS KAZANLAR

Tam Yoğuşmalı Kazan. MGK-2 Serisi. 64 3.133 kw. MGK-2 390-470-550-630 Kapasite aralığı PRESTİJLİ PROJELER İÇİN PREMİKS KAZANLAR MGK2 Serisi Tam Yoğuşmalı Kazan PRESTİJLİ PROJELER İÇİN PREMİKS KAZANLAR MGK2 3904705630 Kapasite aralığı 64 3.133 kw Enerji tasarrufunda uzman marka MGK2 gaz yakıtlı 64 626 kw kapasite ve %17100 modülasyon

Detaylı

%30. Daire İstasyonu sistem konsepti projenizle en önde olun. www.tr.evoflat.danfoss.com. TASARIM REHBERİ A DAN Z YE Danfoss EvoFlat sistemi

%30. Daire İstasyonu sistem konsepti projenizle en önde olun. www.tr.evoflat.danfoss.com. TASARIM REHBERİ A DAN Z YE Danfoss EvoFlat sistemi TASARIM REHBERİ A DAN Z YE Danfoss EvoFlat sistemi Daire İstasyonu sistem konsepti projenizle en önde olun %30 Merkezi ısıtma konusunda bilinç arttırıldığında enerji tüketimi %30 düşürülebilmektedir. www.tr.evoflat.danfoss.com

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 YLL 2013 YIL 7 SAYI 50 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Açık Tip Devre Kesiciler 42 80 N HABİ Çoklu Dokunmatik Panel Yarı-Mutlak Lineer Kodlayıcı Kızılötesi Kamera

Detaylı

Ariston sizi ve geleceğinizi düşünüyor

Ariston sizi ve geleceğinizi düşünüyor SİSTEM ÜRÜNLERİ Ariston sizi ve geleceğinizi düşünüyor Doğaya ve yeşile ihtiyacımızın sürekli olacağını asla unutmuyoruz, doğaya saygılı ürünler üretiyoruz. Dünyanın dört bir yanında yaşayan milyonlarca

Detaylı

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri Mobil Hidrolik Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri İçindekiler Giriş Parker Hannifin Corporation...3 Global Mobil Sistemler...4 Ürün Çözümleri...6 Katma Değerli Programlar...8 Teknoloji Merkezleri...9

Detaylı

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler Uygulama Broşürü Uygulama alanları sayfa 10 Referanslar sayfa 14 Satış sonrası hizmetler sayfa 38 2 Uygulama Alanları Tüm uygulama alanları için doğru çözümler

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW Güç Devriminin de Ötesinde Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power müşterilerin yararına yenilikçi çözümler sunmak için teknoloji ile tasarımı birleştiren

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu

Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu 444 30 30 www.schneider-electric.com.tr 3 İçerik Enerji verimliliği ile ilgili engeller ve fırsatlar 6 Dünya çapında hazırlanan yönetmelikler enerji verimliliğini bir

Detaylı

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Yenilikçi fikirler. Yüksek teknoloji. Esnek sistemler. 6 8 7 17 12 10 11 13 1 2 3 9 16 15 14 4 5 Hänel Lean-Lift Esneklik, verimlilik

Detaylı

4 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Isı sektörünün genç ve dinamik firması Baykan Kombi, kurulduğu 1987 yılından itibaren tüketicilerin ihtiyaçlarını, duygularını ve yaşam tarzlarını dikkate

Detaylı

Baymak Türkiye nin gücü dünya teknolojisi ile birleşti

Baymak Türkiye nin gücü dünya teknolojisi ile birleşti Baymak Türkiye nin gücü dünya teknolojisi ile birleşti köklü bir geçmişe sahip olan Baymak, Tepeören de toplam. m yıllık alan üzerinde, iki üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Türkiye nin önde gelen

Detaylı

Hava Soğutmalı Scroll Soğutma Grupları ve Isı Pompaları CGAX/CXAX 40-165 kw

Hava Soğutmalı Scroll Soğutma Grupları ve Isı Pompaları CGAX/CXAX 40-165 kw Hava Soğutmalı Scroll Soğutma Grupları ve Isı Pompaları /CXAX 40-165 kw Müşterilerin Kalplerini Fethetme 1 Trane Conquest Müşterilerin Kalplerini Fethetme Binanız için HVAC ekipmanı seçerken önceliğiniz

Detaylı

GHP SERİSİ HİJYENİK PAKET KLİMA CİHAZLARI

GHP SERİSİ HİJYENİK PAKET KLİMA CİHAZLARI GHP SERİSİ HİJYENİK PAKET KLİMA CİHAZLARI GHP serisi hijyenik paket klima cihazları modern ameliyathanelerin ve temiz odaların özel gereksinimlerini karşılamak amacıyla dizayn edilmiş, en son teknoloji

Detaylı

Küçük Devler ve Octoplus Yıkama, Kurutma, Ütüleme

Küçük Devler ve Octoplus Yıkama, Kurutma, Ütüleme Küçük Devler ve Octoplus Yıkama, Kurutma, Ütüleme Miele Yıkama, Kurutma, Ütüleme Verimli ve geniş kapsamlı çamaşır bakımını garanti eder Daima Daha İyi Miele kalite demektir. Daima Daha İyi sloganı 110

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı.

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı. Viega bağlantı sistemleri Daima doğru bağlantı. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

Yağ Enjeksiyonlu Vidalı Kompresörler. GA 90 + /GA 110-160/GA 110-160 VSD (90-160 kw/125-200 hp)

Yağ Enjeksiyonlu Vidalı Kompresörler. GA 90 + /GA 110-160/GA 110-160 VSD (90-160 kw/125-200 hp) Yağ njeksiyonlu Vidalı Kompresörler G 90 + /G 110-160/G 110-160 VS (90-160 kw/125-200 hp) Üstün performans, maksimum avantaj G 90 + /G 110-160 ve G 110-160 VS kompresörler, en zorlu ortam koşullarında

Detaylı

OLASILIKLAR SONSUZDUR... SPLİT /SPLIT INVERTER. KONFORLU AKILLI ÇÖZÜMLER www.abkaygroup.com

OLASILIKLAR SONSUZDUR... SPLİT /SPLIT INVERTER. KONFORLU AKILLI ÇÖZÜMLER www.abkaygroup.com OLSILIKLR SONSUZDUR... SPLİT /SPLIT INVERTER KONFORLU KILLI ÇÖZÜMLER SPLİT KLİMLR TVN TİPİ (S4~5,10~11) DUVR TİPİ (S6~9, 10~11) INVERTER (TU/h) INVERTER INVERTER INVERTER 7,000 SY07LC 9,000 SY09LC SY09LD

Detaylı