NEZİH HEKİM ÇALIŞMA HAYATI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "NEZİH HEKİM ÇALIŞMA HAYATI"

Transkript

1 NEZİH HEKİM Doçent Doktor, PhD, FRSM, Biyokimya Uzmanı SANKO ÜNİVERSİTESİ Sağlık Bilimleri Fakültesi Biyokimya ana Bilim Dalı Gaziantep Türkiye GSM: ÇALIŞMA HAYATI SANKO Üniversitesinin kurucu öğretim üyesi, Rektör Danışmanı ve Sağlık Bilimleri Fakültesinde Biyokimya Ana Bilim Dalı Başkanı Boğaziçi Üniversitesi, Yaşam Bilimleri Enstitüsünde ISTKA destekli İnovita Projesi kapsamında yaşam bilimlerinde inovasyon platformunun kuruluşunda kurucucu yönetici (proje müdürü) olarak çalıştı. OKAN Üniversitesinde Genetik&Biyomühendislik bölümünün kurucu öğretim üyesi olarak ders verdi Aralık Dr.Pakize I.Tarzi Laboratuarlarının kurucusu ve Tıbbi Direktörü. Dr.Pakize I.Tarzi Laboratuarları 1982 yılının sonlarında Dr.Pakize İ.Tarzi Hanımefendi ve Mahmut Tarzi Beyefendi nin desteği ile Dr.Nezih Hekim tarafından kurulmuştur. Bugün, İstanbul içerisinde 12 şubeden oluşmuş bir ağ ve çok gelişmiş bir merkez laboratuara sahiptir (İstanbul Laboratuarı). Ayrıca Dr.hekim, Dr.Pakize İ.Tarzi Kliniği, İstanbul Memorial Hastanesi ve Jinemed hastanesinin hastane laboratuarlarını kurmuş, işletmiş ve İstanbul Memorial Hastanesinin JCI tarafından akredite edilmesini gerçekleştirmiştir. Dr.Nezih Hekim bütün bu süreç içerisinde, başarılı bir laboratuar ağı ve bu ağı besleyen bir merkez laboratuar ile hastane laboratuarlarının kurulması, işletilmesi ve akreditasyonu ile ilgili başrılı deneyimlere sahip olmuştur Türkiye deki en başarılı ilk birkaç referans laboratuarlarından biri olan Centro Laboratuarının kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesi. Centro Laboratuarı bugün yüzlerce hastane klinik ve özel laboratuara hizmet veren akredite bir laboratuardır.

2 1982 yılında Kısa dönem Askerlik Hizmetini Yapmıştır Max-Planck Enstitüsünde (Max-Planck Institute for Experimental Endocrinology, Hannover, Germany) Konuk Bilim adamı olarak çalışmıştır. Dr.Hekim, Max-Planck Enstitüsünde steroit hormon reseptörlerinin kromatografik yöntemlerle saflaştırılması, sukroz dansite gradyan santrüfügasyonu ve jel-elektroforezi ile karakterizasyonu, radioimmunoassay dizaynı, enzim immobilizasyonu, östrojen reseptörlerinin genetik kontrolleri ve protein modifikasyonları konusunda deneyim kazanmıştır İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyokimya Kürsüsünde Androjen Reseptörlerinin Fizikokimyasal Özellikleri adlı uzmanlık tezini hazırlamış ve sunmuştur Bergen Tıp Fakültesinde Predoctoral Fellow (University of Bergen, Faculty of Medicine, Hormone Laboratory, Norway). Dr.Hekim, Bergen Tıp Fakültesinde nükleer reseptör proteinlerinin saflaştırılması,steroit hormon reseptörlerinin fizikokimysal özelliklerinin belirlenmesi, biopsi materyallerinde sitozolik ve nükleer steroit hormon reseptörlerinin analizi, radioimmunoassay ve gaz kromatografisi ile rutin endokrinolojik testler konusunda deneyim kazanmıştır. May.1977 Haz.1977 Londra Üniveristesi Tıp Fakültesinde kursa katıldı (Course Participitant, London University, Faculty of Medicine, Middlesex Hospital, London, UK) Radyoizotopik işaretleme, antikor eldesi, immunoassay sistemlerinin dizaynı, ölçüm güvencesi konularında kursa katılmıştır May.1977 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyokimya Kürsüsünde Edirne Tıp Fakültesi Kadrosu ile Biyokimya İhtisası yapmak üzere asistan olmuştur. In house test sistemleri kurma ve rutin klinik kimya laboratuar deneyimi,

3 İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Endokrinoloji Bölümünde Araştırma Asistanı Dr.Hekim henüz öğrenciyken kadrolu devlet memuru olarak İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Endokrinoloji Bölümünde endokrinoloji laboratuarının kurucularından biri olmuş ve manüel endokrin testlerin optimizasyonu, validasyonu, uygulaması, klinik kimya ve endokrin testlerin otomasyonu, oluşturulan plazma havuzları ile kalite kontrolü konularında deneyim kazanmıştır. AKADEMİK YAŞAMI 2014 SANKO Üniversitesinin kurucu öğretim üyesi, Rektör Danışmanı ve Sağlık Bilimleri Fakültesinde Biyokimya Ana Bilim Dalı Başkanı OKAN Üniversitesi, Genetik ve Biyomühendislik Bölümünde Doçent Yeni Yüz Yıl Üniv. Tıp fakültesinde Yard.Doçent İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Araştırmalar Bölümünde sözleşmeli olarak çalışmış ve bilimsel aktivitelere katılmıştır. Moleküler Tıp Derneğinin kurucu üyesi ve başkan yardımcısı yılına kadar TÜBİTAK, Genetik Mühendisliği ve Biyoteknoloji Araştırma Enstitüsünde yönetim kurulu üyesi. Nörolojik kimya konusundaki uluslararası başarıları nedeni ile 3P Ödülü almıştır Marmara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsünde biyokimyada doktor (PhD) ünvanını almıştır İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünde sözleşmeli olarak Moleküler Biyoloji dersleri vermektedir. İstanbul Teknik Üniversitesinde En İyi Öğretim Üyesi seçilmiştir Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Biyokimya Ana Bilim Dalında sözleşmeli olarak lisans üstü ders programlarında ileri biyokimya dersleri, vermiştir Dr.Hekim Max-Planck bursu ile ödüllendirilmiş ve Max-Planck Enstitüsünde (Max-Planck Institute for Experimental Endocrinology, Hannover, Germany) Konuk Bilim adamı olarak Prof.Dr.PW Jungblut ile çalışmış, IGG Type-II yu keşfetmiş ve östrojen reseptörlerinde common core hipotezinin geçerliliğini ispat etmiştir.

4 NORAD bursu ile ödüllendirilmiş ve Bergen Tıp Fakültesinde Predoctoral Fellow olarak (University of Bergen, Faculty of Medicine, Hormone Laboratory, Norway) Prof. K.F.Stoa ile androjen reseptörleri konusunda çalışmıştır British Counsil bursu ile Londra Üniveristesi Tıp Fakültesinde Prof. Roger Ekins in hazırladığı immunolojik ölçüm sistemlerine ilişkin kursa katıldı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyokimya Kürsüsünde Edirne Tıp Fakültesi Kadrosu ile Biyokimya İhtisası yapmış ve Biyokimya Uzmanı Ünvanını almıştır İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesinde kimya ve Fizik eğitimini tamamlayarak kimya ve Fizik de lisanas (BS) diplomasını almıştır Üniversite eğitimine Ankara Üniversitesi Diyarbakır Tıp Fakültesinde başladı.

5 ULUSLAR ARASI INDEKSLERE GEÇMİŞ ORJİNAL MAKALELERİ 43 Bilge I, Poyrazoglu S, Bas F, Emre S, Sirin A, Gokalp S, Eryilmaz S, Hekim N, Darendeliler F. Ambulatory blood pressure monitoring and renal functions in term small-for-gestational age children. Pediatr Nephrol Jan;26(1): Cizmecioglu FM, Etiler N, Ergen A, Gormus U, Keser A, Hekim N, Hamzaoglu O, Hatun S. Association of adiponectin, resistin and high sensitive CRP level with the metabolic syndrome in childhood and adolescence. Exp Clin Endocrinol Diabetes Nov;117(10): Turgut G, Eksilioglu A, Gencay N, Gonen E, Hekim N, Yardim MF, Sakiz D, Ekinci E.Pore structure engineering for carbon foams as possible bone implant material. J Biomed Mater Res A Jun 1;85(3): Guran T, Ersu R, Karadag B, Karakoc F, Demirel GY, Hekim N, Dagli E. Withdrawal of inhaled steroids in children with non-cystic fibrosis bronchiectasis. J Clin Pharm Ther Dec;33(6): Guran T, Ersu R, Karadag B, Akpinar IN, Demirel GY, Hekim N, Dagli E. Association between inflammatory markers in induced sputum and clinical characteristics in children with non-cystic fibrosis bronchiectasis. Pediatr Pulmonol Apr;42(4): Oguz A, Uzunlulu M, Yorulmaz E, Yalçın Y, Hekim N, Fici F. Effect of nebivolol and metoprolol treatments on serum asymmetric dimethylarginine levels in hypertensive patients with type 2 diabetes mellitus Anadolu Kardiyol Derg. 2007,7:

6 37. Oguz A, Uzunlulu M, Hekim N. Hepcidin is not a marker of chronic inflammation in atherosclerosis. Anadolu Kardiyol Derg Sep;6(3): Tutunculer F, Darendeliler F, Aygun M, Hekim N. Macroprolactinemia in childhood and adolescence: a cause of hyperprolactinemia Turk J Pediatr Apr-Jun;48(2): Zeybek U, Isbir T, Ergen HA, Yilmaz H, Hekim N, Akoglu E. Effects of cholesteryl ester transfer protein TAQ1B polymorphism in renal transplant patients. Transplant Proc Jun;38(5): Hekim N, Ergen A.,Yaylım I.,Yılmaz H, Zeybek U., Öztürk O, İsbir T No association between methylenetetrahydrofolate reductase C677T polymorphism and breast cancer. Cell Biochem Funct (1): Aybey B, Ergenekon G, Hekim N, Yarat A, Kurai Y, Onsun N.. Glutathione peroxidase (GSH-Px) enzyme levels of patients with acne vulgaris. J Eur Acad Dermatol Venereol Nov;19(6): Yurdakul S, Hekim N, Soysal T, Fresko I, Bavunoglu I, Ozbakir F, Tabak F, Melikoglu M, Hamuryudan V, Yazici H. Fibrinolytic activity and d-dimer levels in Behcet's syndrome. Clin Exp Rheumatol Jul-Aug;23(4 Suppl 38):S53-8.

7 31. Gezer A, Atasu T, Hekim C, Stenman U.H and Hekim N. Hyperprolactinemia does not always mean HYPERPROLACTINEMIA! European J Obstetrics & Gynecology and Rep Biol 2004, In pres, Accepted 23 June Bilici A, Doventas A, Karadag B, Hekim N, Tezcan V. Hypercalcemia associated with a uterine leiomyoma. Gynecol Oncol. Apr; 93(1):269-71, Hekim N, Demirel GY, Uras F, Yardimci T. Hematotoxic effects of several chemicals: Employing apoptosis for cytotoxicity assays. Proceedings of the XVII Meeting of the International Society of Hematology. Monduzzi Editore S.P.A. Graz Austria September 7-10, Darendeliler F, Bas F, Karaaslan N, Hekim N, Bundak R, Saka N, Gunoz H. The effect of growth hormone treatment on biochemical indices in hypophosphatemic Rickets. Horm Res 55 (4): , Ozsavci D, Yardimci T, Demirel GY, Uras F, Hekim N, Ulutin ON. Apo A-I binding to platelets detected by flow cytometry. Throm Res 103 (2): , Ceyhan BB, Karakurt S and Hekim N. Plasma adrenomodullin levels in asthmatic patients. J Asthma 38 (3): , Ozsavci D, Yardimci T, Demirel GY, Hekim N, Demiralp EE, Uras F, Bekiroglu N, Aydin H, Bayik M. Flow cytometric assay of platelet glycoprotein receptor numbers in hypercholesterolemia. Clin Chem 46 (6): 513 Part 2 Suppl. S, 2000

8 24. Canbakan B, Dobrucali A, Celik A, Canbakan M, Bal K, Erzin Y, Tuncer M, Göksel S, Uzunismail H, Yurdakul S, Oktay E, Hekim N, Dundar G. Gastritis localization and GERD incidence in patients with Cag(+) and Cag(-) Helicobacter pylori infection. Wiener Medizinishce Wochenschrift150 (5): 91-3, Tukel R, Kora K, Hekim N, Oguz H, Alagol F. Prolactin response to TRH in patients with panic disorder, Psychiat Res 95 (1): 75-81, Tukel R, Kora K, Hekim N, Oguz H, Alagol F. Thyrotropin stimulating hormone response to thyrothropin releasing hormone in patients with panic disorder. Pychoneuroendocrino 24 (2): , Karabiyik N, Oguz F, Sidal M, Hekim N, Kayserili H. A case of Brachyolmia. Turkish J Pediatr 39 (3): , Kadioglu P, Hamuryudan V, Hekim N, Ozbakir F, Yurdakul S, Yazici H. Von Willebrand factor antigen and angiotensin converting enzyme levels in Takayusu Arteritis. Brit J Rheumatol 36 (8): , Korugan U, Altuntas Y and Hekim N. Can insulin mediated suppression of FFA and glycerol be used to evaluate the lipolytic activity during intra venous insulin tolerance test? Diabetologia 40: Suppl.1, Altuntas Y, Korugan U and Hekim N. Comparison of insulin tolerance test with various simple and safe methods in the in the prediction of insulin sensitivity. Diabetologia. 40: Suppl. 1, 1997.

9 17. Hekim N, Korugan U, Altuntas Y. Comparison of different metabolic and antropometric parameters in reflection of insulin sensitivity in premenopausal women. Diabetologia 39: Suppl. 1, Oguz F, Sidal M, Bayram C, Sansoy N and Hekim N. Ocular involvement in 2 symptomatic congenital erythropoietic porphyria. Eur J Pediatr 152 (8): , Hamuryudan V, Yurdakul S, Ozbakir F, Yazici H and Hekim N. Monozygotic twins concordant for Behcet Syndrome. Arthritis Rheum 34 (8): , Sahmay S, Coke A, Hekim N, Atasu T. Maternal, umblical, uterine and amniotic prostaglandin E and prostaglandin F2 Alpha levels in labor. J Int Med Res 16 (4): , Yazici H, Mat C, Deniz S, Iscimen A, Yurdakul S, Tuzun Y, Hekim N, Yazici Y. Sebum production is increased in Behcet s Syndrome and even more so in Rheumatoid Arthritis. Clin Exp Rheumatol 5 (4): , Yazici H, Hekim N, Ozbakir F, Yurdakul S, Tuzun Y, Pazarli H, Muftuoglu A. von Willebrand factor in Behcet s Syndrome. J Rheumatol 14(2): , Jungblut PW, Hekim N, Meyer HHD, Sierralta WD, Szendro PI. Subcellular distribution, properties and interrelationship of estrogen receptors in endometrium and other target tissues. J Clin Chem Clin Bio 21 (8): , Jungblut PW, Hekim N, Meyer HHD, Szendro PI. Immunoreactivity of te core of estrogen receptors found in different subcellular compartments of target cells from a variety of mammalian species. J Steroid Biochem 19 (1): 87-94, Hekim N, Meyer HHD, Szendro PI, Jungblut PW. Validation of the common core hypothesis of estrogen receptors with precipitating and steroid releasing antibodies. H-S Z Physiol Chem 364 (6): , 1983.

10 08. Heinrich HD, Meyer HHD, Hekim N, Szendro PI, Jungblut PW. Precipitating and steroid releasing anti serum against the estrogen receptor. J Steroid Biochem 17 (3): R45-R Szendro PI, Hekim N, Meyer HHD, Jungblut PW. False and true antibodies against the estradiol receptor. H-S Z Physiol Chem 363 (9): , Hekim N. Interactions of estradiol receptors and tryptic fragment with unspecific immunoglobulins. Acta Endocrinol-COP 99: Suppl. 246, Szendro PI, Hekim N, Meyer HHD, Jungblut PW. Validation of the common core hypothesis of estradiol receptors with precipitating and steroid releasing antibodies. Acta Endocrinol-COP 99: Suppl. 246, Hekim N, Sayın E, Demirkaya E, Berkay F. Serum IgM Level as an index of malignancy in brain tumors. Acta Neurochirur 59 (3-4): , Stoa KF, Hekim N, Dahl O, Hoisaeter PA. Binding of androgens and progestins in human testis. J Steroid Biochem 11 (1): , Hoisaeter PA, Hekim N, Dahl O, Stoa KF. Androgen binding in normal and malignant human testis tissues. Scand J Urol Nephrol : Suppl. 48, Stoa KF, Dahl O, Hekim N, Hoisaeter P. Androgen and progesterone binding in human testis cytosol. J Steroid Biochem Mol Biol 9 (9): , 1978.

11

Prof. Dr. N. Nuray Ulusu

Prof. Dr. N. Nuray Ulusu Prof. Dr. N. Nuray Ulusu Personal Nationality: T.C. Information Date of Birth: March 28, 1963 Place of Birth: Ankara, TURKEY Present position: Professor of Biochemistry Koç University School of Medicine

Detaylı

Derece Alan Üniversite Yıl. Lisans Eczacılık Hacettepe Üniversitesi 1990 Y. Lisans Farmasötik Toksikoloji Hacettepe Üniversitesi 1993

Derece Alan Üniversite Yıl. Lisans Eczacılık Hacettepe Üniversitesi 1990 Y. Lisans Farmasötik Toksikoloji Hacettepe Üniversitesi 1993 PROF. DR. BELMA KOÇER GÜMÜŞEL 1. Adı Soyadı: Belma Koçer Gümüşel (Giray) 2. Doğum Tarihi: 06 / 07 / 1969 3. Unvanı: Prof. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Eczacılık Hacettepe Üniversitesi

Detaylı

TÜRKİYE ENDOKRİNOLOJİ VE METABOLİZMA DERNEĞİ BÜLTENİ

TÜRKİYE ENDOKRİNOLOJİ VE METABOLİZMA DERNEĞİ BÜLTENİ TÜRKİYE ENDOKRİNOLOJİ VE METABOLİZMA DERNEĞİ BÜLTENİ Üç ayda bir yayımlanır Üyelere ücretsiz olarak gönderilir Sayı 25 Ocak-Şubat-Mart 2009 11 th EUROPEAN CONGRESS of ENDOCRINOLOGY DERNEĞİMİZ TARAFINDAN

Detaylı

BİRİM FAALİYET RAPORU

BİRİM FAALİYET RAPORU ERCİYES ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2009 MALİ YILI BİRİM FAALİYET RAPORU Ocak 2010 1 BİRİM YÖNETİCİSİNİN SUNUŞU 1968 yılında kurulan fakültemiz 44 anabilim dalı, 25 bilim dalı ile eğitim ve araştırma faaliyetlerini

Detaylı

S.S.K. İstanbul Eğitim Hastanesi. Pittsburgh Üniversitesi. Departmanında

S.S.K. İstanbul Eğitim Hastanesi. Pittsburgh Üniversitesi. Departmanında ÖZGEÇMİŞ. Adı Soyadı: Saime Hale Kırımlıoğlu (Onmuş) 2. Doğum Tarihi: 0.06.968 3. Unvanı: Doç. Dr 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Y. Lisans TIP Ankara Üniversitesi 984-990 Tıpta Uzmanlık

Detaylı

EK-4 ÖRNEK ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Lisans / Doktora Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesi. Nöroloji Haseki Devlet Hastanesi 1994-1995

EK-4 ÖRNEK ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl Lisans / Doktora Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesi. Nöroloji Haseki Devlet Hastanesi 1994-1995 1. Adı Soyadı: Gül (Atalay) Başaran EK-4 ÖRNEK ÖZGEÇMİŞ 2. Doğum Tarihi: 30.04.1969 3. Unvanı: Profesör 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans / Doktora Tıp Fakültesi İstanbul Üniversitesi

Detaylı

Biyofizik Anabilim Dalı, Kayışdağı Cad. No 32 Ataşehir, İstanbul

Biyofizik Anabilim Dalı, Kayışdağı Cad. No 32 Ataşehir, İstanbul PROF. DR. BEKİ KAN' IN ÖZGEÇMİŞİ Doğum Yeri ve Tarihi : İstanbul, 30.11.1951 Uyruğu : T.C. Adresi : Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, Biyofizik Anabilim Dalı, Kayışdağı Cad. No 32 Ataşehir, İstanbul

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı :Serdar Ceylaner 2. Doğum Tarihi :23 Şubat 1971 3. Unvanı :Doçent 4. Öğrenim Durumu :Uzman Doktor 5. Çalıştığı Kurum :Yüksek İhtisas Üniversitesi Derece Alan Üniversite Yıl Lisans

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: NİMET AYGÜL DEMİROL Doğum Tarihi ve yeri: 3 TEMMUZ 1970 - Konya Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans TIP FAKÜLTESİ HACETTEPE Üniversitesi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı :Hande Yapışlar 2. Ünvanı :Yardımcı Doçent 3. Öğrenim Durumu: Doktora

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı :Hande Yapışlar 2. Ünvanı :Yardımcı Doçent 3. Öğrenim Durumu: Doktora ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı :Hande Yapışlar 2. Ünvanı :Yardımcı Doçent 3. Öğrenim Durumu: Doktora Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Biyoloji Hacettepe Ünv. Fen Fak. 1996-2000 Y.Lisans Fizyoloji Erciyes Ünv.

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ 05.07.2015 ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ Adı Soyadı: Koray Mehmet Zeynel Karabekiroğlu Doğum Tarihi/Yeri: Ağustos 1977 / İstanbul Yabancı Diller: İngilizce, İtalyanca Öğrenim Durumu ve Akademik Dereceleri:

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Doçent İç Hastalıkları İstanbul Üniversitesi 1999-2006. Profesör İç Hastalıkları İstanbul Üniversitesi 2006-..

ÖZGEÇMİŞ. Doçent İç Hastalıkları İstanbul Üniversitesi 1999-2006. Profesör İç Hastalıkları İstanbul Üniversitesi 2006-.. ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Aydın Tunçkale Doğum Tarihi: 22.07.1966 Ünvanı: Profesör Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Tıp İstanbul 1989 Yüksek Lisans İç Hastalıkları İstanbul 1994 Doktora İç

Detaylı

çindekiler [Contents]

çindekiler [Contents] çindekiler [Contents] Hoşgeldiniz Mesajı... S 3 Destekleyen Kuruluşlar... S 6 Komiteler... S 7 Bilimsel Program... S 8 Davetli Konuşmac Özetleri... S 21 Sözlü Sunum Özetleri... S 73 Poster Program ve Özetleri...

Detaylı

Görevler: Görev Unvanı Görev Yeri Yıl Arş. Gör. Erciyes Üniversitesi 1992-1995 Yrd. Doç. İnönü Üniversitesi 1996-2001 İnönü Üniversitesi

Görevler: Görev Unvanı Görev Yeri Yıl Arş. Gör. Erciyes Üniversitesi 1992-1995 Yrd. Doç. İnönü Üniversitesi 1996-2001 İnönü Üniversitesi Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Tıp Fakültesi Cumhuriyet Üniversitesi Y. Lisans Tıp Fakültesi Cumhuriyet Üniversitesi Doktora/S.Yeterlik/Tıpta Uzmanlık Halk Sağlığı Erciyes Üniversitesi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : AYLA HARMANCI 2. Doğum Tarihi : 09-01-1975 3. Unvanı : Yrd Doç Dr 4. Öğrenim Durumu : Doktora 5. Çalıştığı Kurum : Yüksek İhtisas Üniversitesi Derece Alan Üniversite Yıl Lisans

Detaylı

Marmara Medical Journal Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dergisi

Marmara Medical Journal Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dergisi Marmara Medical Journal Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dergisi Editör Prof. Dr. Mithat Erenus Koordinatörler Seza Arbay, MA Dr. Vera Bulgurlu Editörler Kurulu Prof. Dr. Mehmet Ağırbaşlı Prof. Dr. Serpil

Detaylı

BOĞAZİÇİ TIP DERGİSİ

BOĞAZİÇİ TIP DERGİSİ Meral Aban Canan Ağalar Fatih Ağalar Fatmanur Akgün Haldun Akoğlu Şami l Aktaş Berrin Aktekin Nevzat Alkan Turgut Alp Dilek Erdoğan Arı Aysun Karatay Arsan Metin Arslan Zuhal Aykaç Serap Aykut Ülkü Aypar

Detaylı

TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı (UİDB) Atatürk Bulvarı 221 Kavaklıdere, Ankara/TÜRKİYE Tel: 0312 427 50 39-427 23 02 Faks: 0312 427

TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı (UİDB) Atatürk Bulvarı 221 Kavaklıdere, Ankara/TÜRKİYE Tel: 0312 427 50 39-427 23 02 Faks: 0312 427 TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı (UİDB) Atatürk Bulvarı 221 Kavaklıdere, Ankara/TÜRKİYE Tel: 0312 427 50 39-427 23 02 Faks: 0312 427 74 83-427 40 24 www.tubitak.gov.tr/uidb Temmuz 2012 2012

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ DOÇ. DR. H.ŞEYDA ÖZCAN

ÖZGEÇMİŞ DOÇ. DR. H.ŞEYDA ÖZCAN ÖZGEÇMİŞ DOÇ. DR. H.ŞEYDA ÖZCAN İletişim Bilgileri Adres: Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Guzelbahçe sok. No: 20, 34365 Nisantasi-Istanbul Tel: 0212 311 2665 e-posta: sozcan@ku.edu.tr D.Tarihi:

Detaylı

Prof.Dr. Faruk ÖKTEM

Prof.Dr. Faruk ÖKTEM Prof.Dr. Faruk ÖKTEM 1. Adı Soyadı: Faruk Öktem 2. Doğum Tarihi: 08.08.1965 3. Unvanı: Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Lisans, lisans üstü, Tıpta Uzmanlık, Tıpta Yandal Uzmanlık Derece Alan Üniversite Yıl

Detaylı

Doç.Dr. Fazıl Mustafa CESUR

Doç.Dr. Fazıl Mustafa CESUR Doç.Dr. Fazıl Mustafa CESUR DoğumTarihi: 03/04/1966 Doğum Yeri: Isparta Ankara Ergenekon İlkokulu ve Ankara Atatürk Anadolu Lisesi nden mezun oldu 1992 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ni bitirdi

Detaylı

1996-2001 İstanbul Üniversitesi, Cerrahpasa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

1996-2001 İstanbul Üniversitesi, Cerrahpasa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı 1 Doç. Dr. Banu Kumbak AYGÜN, 1972 İstanbul doğumludur. Hacettepe (ing) Tıp Fakültesi nden 1996 yılında mezun olan Dr. Aygün Kasım 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi nde Kadın

Detaylı

2010-2011 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

2010-2011 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU 2010-2011 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL 2011 Önsöz Medipolitan Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan İstanbul Medipol Üniversitesi henüz bir yaşını tamamlamış durumdadır. Güçlü kurumsal

Detaylı

Doç Dr. Sadettin GÜNGÖR

Doç Dr. Sadettin GÜNGÖR Doç Dr. Sadettin GÜNGÖR Branşı : Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Perinatoloji Uzmanı Doğum Tarihi : 1964 Yabancı Dil : İngilizce Aldığı Eğitimler ve Çalıştığı Kurumlar: İlk ve Orta öğrenimini Kayseri

Detaylı

P-051 P-051. Beş yıllık aile hekimliği uygulaması olan bir bölgede hipertansiyon sıklığı ve kontrolü

P-051 P-051. Beş yıllık aile hekimliği uygulaması olan bir bölgede hipertansiyon sıklığı ve kontrolü Epidemiyoloji Epidemiology P-05 Beş yıllık aile hekimliği uygulaması olan bir bölgede hipertansiyon sıklığı ve kontrolü Hakan Özhan, Habib Cil, Yasin Türker, Recai Alemdar, Mesut Aydın, Ahmet Kaya, Serkan

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ ve ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ ve ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ ve ESERLER LİSTESİ özgeçmiş ADI SOYADI DOĞUM TARİHİ-YERİ : Mustafa Akarçay : 8 Haziran 1972 - Malatya KİŞİSEL BİLGİLER AİLE DURUMU EŞİ : Evli, iki çocuk sahibi : Tülay Akarçay (Eczacı) EĞİTİM

Detaylı

18. Ulusal Biyokimya Kongresi Özetleri

18. Ulusal Biyokimya Kongresi Özetleri Türk Biyokimya Dergisi [Turkish Journal of Biochemistry - Turk J Biochem] 2004; 29 (1); 1-176. Özetler [Abstracts] 18. Ulusal Biyokimya Kongresi Özetleri [The abstracts of 18 th National Biochemistry Congress]

Detaylı

Prof. Dr. Nadire Yeşim ÇETİNKAYA ŞARDAN

Prof. Dr. Nadire Yeşim ÇETİNKAYA ŞARDAN Prof. Dr. Nadire Yeşim ÇETİNKAYA ŞARDAN Eğitim Durumu 1979-1982 : Kurtuluş Ortaokulu 1982-1985 : Ankara Lisesi 1985-1992 : Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) 1992 : Tıp Doktoru 1992-1996

Detaylı

Türk. Editör ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü / Managing Editor Bülent ALTUN : baltun@hacettepe.edu.tr. Türkçe Dil Editörü / Turkish Language Editor

Türk. Editör ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü / Managing Editor Bülent ALTUN : baltun@hacettepe.edu.tr. Türkçe Dil Editörü / Turkish Language Editor ISSN: 00-778 Nefroloji Türk Türk Nefroloji Derneği nin Yayım Organıdır Offi cial Journal of the Turkish Society of Nephrology Önceki Başkanlar Previous Presidents Ekrem Şerif Egeli (970-979) Kemal Önen

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Yüksek Lisans Tıbbi Farmakoloji GATA Tıp Fakültesi 1985-1988

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Yüksek Lisans Tıbbi Farmakoloji GATA Tıp Fakültesi 1985-1988 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: İsmail Tayfun UZBAY İletişim Bilgileri Adres: Altunizade Mah., Haluk Türksoy Sk., No:14, 34662 Üsküdar İstanbul Telefon: 532 6435702 Mail: tuzbay@uskudar.edu.tr; uzbayt@yahoo.com

Detaylı