CAZ GÜNLERİ HAZİRAN 2015

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "CAZ GÜNLERİ 02-30 HAZİRAN 2015"

Transkript

1 06 07 HAZİRAN-TEMMUZ 2015 SERGİ AKBANK GÜNÜMÜZ SANATÇILARI ÖDÜLÜ 03 HAZİRAN-31 TEMMUZ 2015 CAZ GÜNLERİ HAZİRAN 2015 DANS GÖSTERİSİ EFOR NEGATİF EFEKT 09/11 HAZİRAN 2015 AKBANK ÇOCUK TİYATROSU AİLE AĞACI 06/13 HAZİRAN 2015

2

3 AKBANK GüNüMüZ ödülü AKBANK CONTEMPORARY ARTISTS PRIZE exhıbıtıon 3 Haziran - 31 Temmuz rd June - 31 th July 2015 Sanatçılar / Artists Alp Şeker, Ayşe İri, Bestami Gerekli Betül Sertkaya, Burak Dikilitaş Elif Erker, Elif Köse, Ferhat Akay Furkan Öztekin, Gizem Dinç, Gürkan Mıhçı H. Burak Yel, Hazal Ünsal, Mehmet Öğüt Soner Ulu, Şafak Gürboğa, Volkan Kızıltunç Küratör / Curator Philippe Van Cauteren AKBANK GÜNÜMÜZ SANATÇILARI ÖDÜLÜ SERGİSİ Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü, çağdaş sanat alanındaki gelişmeleri desteklemek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve Akbank Sanat işbirliğiyle düzenlenen yarışma sonuncunda sanatçılara verilmiştir. Jüri tarafından değerlendirilen başvurular arasından seçilen 17 eser 03 Haziran - 31 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen sergide sanatseverlere sunuluyor. 30 yılı aşkın süredir Türkiye de çağdaş sanatın oluşumuna katkıda bulunan Günümüz Sanatçıları Sergisi yeni yapısıyla bir kere daha genç sanatçıların başvurularını değerlendirererk sergiye katılacakları seçti. Sergi her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye deki sanatın düzeyini yansıtıyor. Günümüz Sanatçıları Sergisi ikili bir işlev taşıyor. Bugüne kadar Türkiye nin sanat dünyasında söz sahibi olmuş, hatta dünyaya açılma olanağını bulmuş neredeyse tüm sanatçıların katıldığı bu sergiler, bir yandan çağdaş sanatın geldiği noktayı vurguluyor ve onun öncü işaretlerini veriyor. Diğer yandan da kendini ifade etme olanağını henüz kazanamamış gençlere kendilerini duyurmak, tanıtmak olanağını sunuyor sergisi de her iki düzeydeki işlevi sürdürecek. AKBANK CONTEMPORARY ARTISTS PRIZE EXHIBITION Akbank Contemporary Artisit Prize is granted through a competition initiated with the collaboration of the Painting and Sculpture Museum Association and Akbank Art Center, with the aim of contributing to the new developments in the field of contemporary art and providing support for young artists. 17 artwork selected from the applications evaluated by the jury will be presented in the exhibition between June 03 th, July 31 th. The Contemporary Artists Exhibition that has been contributing to the development of contemporary art in Turkey for over 30 years has once again evaluated the applications of young artists and selected the participants of the exhibition with its new structure this year. As each year, the exhibition reflects the current condition of art in Turkey. The Contemporary Artists Exhibition bares a dual function. On the one hand, these exhibitions that have been showcasing nearly every artist that has had the chance of having a say in the art scene in Turkey and even around the world, emphasize the state of affairs in contemporary art, as well as being a pioneering indicator of things to come. While on the other hand, providing young artists who have not yet had the possibility of self-expression a chance to present and introduce themselves. The exhibition in 2014 will continue carrying out these two functions.

4 AKBANK SANAT CAZ GÜNLERİ Hayatın bütün titreşimlerine açık olan, onunla beslenen caz, herkesin kendisinden bir şeyler bulacağı renkleriyle sizinle kucaklaşıyor. Akbank Sanat Caz Günleri nde, dünyanın en önemli sanatçıları arasında gösterilen üstün yetenekli gitarist Dave Allen, Carmen McRae, Chet Baker, Philip Glass, Randy Brecker gibi sanatçı ve gruplarla proje yapmış olan efsane batarist Joey Baron, çağdaş müzik alanında büyük başarılar elde etmiş bas gitarist Drew Gress ten oluşan Amerikan Trio nun 2 Haziran da vereceği konserle açılışı yapılacak olan Caz Günleri, Osmanlı Minyatürleri adlı senfonik yapıtıyla Hollanda da Genç Besteciler Yarışması nda ikincilik ödülünü kazanan ve günümüzün en yetenekli müzisyenleri arasında gösterilen Evrim Demirel in 4 Haziran da vereceği konser ile devam edecek. Yapmış olduğu başarılı albümlerle büyük çıkış yakalayan uluslararası caz vokalisti Şenay Lambaoğlu 10 Haziran da sahne alacak. En iyi Avrupa müzisyen ve saksafoncu ödüllerinin sahibi olan ve otoriteler tarafından da kuşağının en yetenekli saksafoncusu olarak gösterilen İtalyan sanatçı Francesco Bearzatti, 16 Haziran da izleyicilerle buluşacak. İsveç Folk & Dünya Müziği Ödülü Yarışması nda yılın en iyi CD si ödülünü kazanan, şarkılarını Arapça ve Fransızca söyleyen, sayısız ödül sahibi, söz yazarı, dansçı ve oyuncu olan dünyaca ünlü Cezayirli sanatçı Karima Nayt, 30 Haziran da Caz Günleri nin son konserinde yer alacak.

5 CAZ GÜNLERİ AMERİKAN TRIO 02 HAZİRAN SALI Saat: Dave Allen, gitar Joey Baron, davul Drew Gress, bas Dünyanın en önemli sanatçıları arasında gösterilen ateşli, zarif ve ürkütücü bir kabiliyete sahip olan gitarist Dave Allen, dünya çapında örnek gösterilen ve Carmen McRae, Dizzy Gillespie, Tony Bennett, Hampton Hawes, Chet Baker, Philip Glass, Randy Brecker gibi sanatçı ve gruplarla çalışmış efsane batarist Joey Baron, çağdaş müzik alanında büyük başarılar elde etmiş New York lu bas gitarist Drew Gress, Akbank Sanat ta izleyici için bir araya geldi. Dave Allen İnanılmaz bir beceri, harmonik bir üretkenlik, güçlü ve melodik bir algı, kusursuz grup uyumu, kayda değer bir icra kabiliyeti ve becerikli müzisyenlerden oluşan muhteşem bir grup. - JazzGuitarLife Dave Allen enstrümanını kullanması açısından günümüzün en özgün seslerinden biridir. Kendisi besteleri ve enstrümanını kullanma yolu ile sürekli olarak kompleks ritimler ve dinamik lirik tarzı melodiler içeren eşsiz bir vizyon yaratma eğiliminde oldu. Son 15 yıldır trio ve kuartetler yöneterek New York sanat çevresinde varlığını artırarak hissettirdi. Son birkaç yıl içerisinde Dave Allen, Chris Cheek, Sam Newsome, Donny McCaslin, Mark Shim, Eric McPherson, Matt Penman, Jhone Riley gibi birçok sanatçı ile çalıştı. Joey Baron Virginia, Richmond da 1955 te doğan Joey Baron, örnek olmuş bir caz bateristidir e kadar on yıl Bill Frisell grubunda çalmış olmasının yanında, dünya çapında, Laurie Anderson, Art Pepper, Stan Getz, Lee Konitz, Joe Lovano, Vinicus Cantuaria, Jay McShann, David Bowie, The Los Angeles Philharmonic, Big Joe Turner, John Abercrombie, Mel Lewis, Pat Martino, Harry Sweets Edison, David Sanborn, Al Jarreau, Jim Hall, Marian McPartland, John Scofield, gibi birçok sanatçı ve grupla çalıştı. Müziği kendi kendine müzisyenleri izleyerek, radyo, televizyon ve albümleri dinleyerek öğrendi. Ed Sullivan show guests ten The Wild Wild West televizyon şovunda yer alan Art Blakey, Ray Charles, Booker T. & the M.G. s, James Brown, The Beatles and Jimi Hendrix e kadar birçok etkilendiği sanatçı oldu. John Abercrombie ile çalışmaları sonucunda 6 albüm ECM den çıkarıldı. Drew Gress New York lu bas gitarist Drew Gress, 1980 ile 1990 lı yıllarda çağdaş doğaçlama müzik dalında bir hayli bilinir hale geldi lerin sonuna doğru Quartet Joint Venture nin kurucularından biri oldu ve Enja Spanning den üç albüm çıkardı. Gress, bütün Avrupa da konserler gerçekleştirdiği gibi Asya, Orta, Kuzey ve Güney Amerika da da sahne performansları gerçekleştirdi.

6 CAZ GÜNLERİ EVRİM DEMİREL ENSEMBLE 04 HAZİRAN PERŞEMBE Saat: Evrim Demirel, piyano-continuum Bora Uymaz, tanbur Volkan Topakoğlu, kontrbas Erdem Göymen, davul İzmir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü nde eğitim gördü ve Nergis Sakirzade den piyano dersi aldı. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Teori-Kompozisyon Bölümü nde Elhan Bakihanov ile kompozisyon çalıştı, bu kurumun ön lisans diplomasını aldıktan sonra Hollanda ya giderek Rotterdam Konservatuvarı nda Klaas de Vries ile kompozisyon, Rene Uijlenhoet ile elektronik müzik ve Rob van Kreeveld ve Johan Clement ile caz piyano çalıştı, bu okulun kompozisyon ve caz piyano bölümlerinden mezun oldu ve kompozisyon dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Evrim Demirel, şu an halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Duysal Tasarım Bölümü nde öğretim görevliliği yapmaktadır. Evrim Demirel in yapıtları, Hollanda yayınevi Donemus tarafından yayınlandı; Avrupa daki birçok yeni müzik festivalinde yer aldı, Hollanda, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Kolombiya, İtalya, Estonya ve Türkiye de seslendirildi. Evrim Demirel in müziği caz, Türk folkloru ve Osmanlı müziği etkisini taşır. Zengin bir melodik yapı ve ritmik çeşitliliğin yanı sıra, durağan bir armoni anlayışı ile çok katmanlı çağdaş bir tını elde eden Evrim Demirel, birçok yapıtında Türk, Doğu ve Batı çalgılarını birlikte kullanmaktadır. Caz Piyanisti İçin Konçerto bu birleşime iyi bir örnek olarak gösterilebilir. Hollanda nın önde gelen çağdaş müzik topluluklarının canlı kayıtlarından oluşmuş Makamsız adlı albümü 2006 yılında Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Evrim Demirel in önderliğinde kurulan Evrim Demirel Ensemble bildiğimiz müzikal unsurları bilmediğimiz bir bakış açısıyla yeniden yorumluyor. Kalan Müzik etiketiyle piyasaya çıkan Ada albümünde Demirel in bestelerinin yanı sıra Hafız Post a ait fazla bilinmeyen bir ilahiye de yer verildi.

7 CAZ GÜNLERİ ŞENAY LAMBAOĞLU BAND 10 HAZİRAN ÇARŞAMBA Saat: Şenay Lambaoğlu, vokal Ekin Cengizkan, davul Baki Duyarlar, piyano Kağan Yıldız, bas Şenova Ülker, trompet Almanya nın Kiel şehrinde doğan Şenay Lambaoğlu, İstanbul Üniversitesi Avrupa Topluluğu na girdi. Bu yıllarda İstanbul da birçok caz müzisyeni ile çalışma fırsatı buldu yılında Boston da Milli Bermeyo ile çalışma fırsatı bulan sanatçı ve aynı dönemlerde Sheila Jordon un Harvard Üniversitesi nde düzenlediği vokal workshop una katıldı. İstanbul a döndüğünde Randy Esen ile tanıştı ve caz vokal calışmalarına onunla devam etti yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü ne girdi ve burada Yıldız Dağdelen in şan öğrencisi oldu yılında Ukrayna da Kiev kentinde İlyas Mirsayev in caz albümü kayıtlarında ve konserlerinde yine aynı proje kapsamında yer aldı yılında kurulan Beck s Big Band pojesinde caz solisti olarak birçok konserde çok değerli müzisyenlerle çalıştı yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nde yüksek lisansını tamamladı yılında Cem Köksal a ait Siyah Beyaz Masallar adında Türkçe sözlü bir rock albümünde yer aldı yılında İstanbul Caz Festivali nde Nilüfer Verdi ve Andreas Buchmann ile aynı sahneyi paylaştı. Çeşitli performanslarda yer alan sanatçı aynı zamanda Kürşat Başar Dörtlüsü ile birçok projeye imza attı. Düzenlemelerini Ercüment Orkut un yaptığı ilk solo albüm çalışmasının stüdyo kayıtları 2012 yılında tamamlandı ve müzikseverlerin beğenisine sunuldu. 19. İstanbul Caz Festivali nde Fransız Trompetçi Mederic Collignon ile İçimde Aşk Var albüm projesi ile sahne aldı yılında 17. Uluslararası Caz Festivali kapsamında sahne aldı. Sanatçının Zarf Tümleci adını verdiği ikinci albümü 2014 yılı Mayıs ayında DMC etiketiyle çıktı. Albüm kayıtlarında Barış Doğukan Yazıcı ve Utku Akyol trompette, Yahya Dai ve Engin Recepoğulları saksafonda, Cem Tuncer ve Cenk Erdoğan gitarda, Ercüment Orkut ve Can Çankaya piyanoda, Volkan Hürsever kontrbasta ve Ediz Hafızoğlu davulda Şenay Lambaoğlu ile birlikte çalıştılar. Müzikal yaşamını çeşitli konserler ve sanatsal projelerle sürdürmektedir.

8 CAZ GÜNLERİ FRANCESCO BEARZATTI TINISSIMA QUARTET 16 HAZİRAN SALI Saat: Francesco Bearzatti, saksafon, klarnet, elektronik çalgılar, vokal Giovanni Falzone, trompet Danilo Gallo, kontrbas, bas gitar, bas flüt Zeno De Rossi, davul, perküsyon En iyi Avrupa müzisyen ödülü sahibi Baerzatti otoriteler tarafından kuşağının en yetenekli saksafoncusu olarak gösterilmektedir te İtalyan eleştirmenleri tarafından Genç Yetenek Birincilik Ödülü nü (Top Jazz), En İyi Tenor Saksafon Ödülü ardından da Müsica Jazz tarafından En İyi Saksafoncu Ödülü nü almıştır. Francesco Bearzatti, 1966 yılında İtalya nın Pordenone şehrinde doğdu yılında Kaiser Lupowitz Trio yu kurdu. Ponomarev ve davulcu Ben Riley in de yer aldığı toplulukla ABD turnesine çıktı yılında ilk albümü olan Suspended Steps i yayınladı. Aldo Romano nun efsane soprano saksafoncu Sidney Bechet yi andığı Because of Bechet albümündeki performansı ile yıldızı parlayan Bearzatti birçok festivalde günümüzün yıldız Norveçli müzisyenleri Nils Petter Molvaer ve Eivind Aarset ile birlikte sahne aldı. Sicilya da doğan Giovanni Falzone, Umbria Jazz Clinics tarafından 2000 yılında yılın yeteneği, 2009 yılında Academie du Jazz tarafından yılın en iyi ikinci Avrupalı müzisyeni seçildi. Top Jazz 2011 tarafından yılın en iyi bakır üflemeli müzisyeni seçilen sanatçı Around Ornette albümü ise yılın en iyi CD si ödülünü aldı. Kalın ve pes seslerin virtüözü olan Danilo Gallo, 12 telli bas gitar ve bas flüt çalmaktadır. Dünyanın en önemli müzisyenleri ile çalışan Gallo, 2010 yılında İtalyan caz medyası tarafından yılın basçısı seçildi. Çağdaş İtalyan müzik sahnesinin en aranılan davulcularından biri olan Zeno de Rossi, caz dan rock a, deneysel müzikten klezmer e kadar farklı projelerde hem müzisyen hem de besteci olarak yer almaktadır de İtalya da yılın caz davulcusu seçildi.

9 CAZ GÜNLERİ KARIMA NAYT 30 HAZİRAN SALI Saat: Karima Nayt, vokal Youcef Gri, bendir, perküsyon Olle Linder, gitar Andreas Unge, bas Mikael Augustsson, bandoneon Fredrik Gille, perküsyon Dünyaca ünlü Cezayirli sanatçı Karima Nayt, Yaylı Çalgılar Dörtlüsü BİS Quartet eşliğinde Akbank Sanat Caz Günleri nde sahne alıyor. Yaşanmışlıklar üzerine söz yazan ünlü şarkıcı, dansçı ve oyuncu Karima Nayt 30 Haziran da izleyicisiyle buluşuyor. Cezayirli şarkıcı, modern dansçı ve aktris olan Karima Nayt, çok yönlü bir sanatçı olup dünya çapında izleyicileri büyülemiştir. Cezayir Ulusal Konservatuvarı tarafından ödüllendirilen Karima, dans kariyerine başladığı zaman, film ve sahnedeki oyunculuk kariyerine de başladı. Kahire nin dinamik kültürel hayatından etkilenen Karima, 1998 de buraya taşınmaya karar verir. Kendisi sonradan Kahire Operası nda, modern dans topluluğunda solo dansçı olur. Ayrıca Grammy ödüllü müzisyen ve besteci Fathy Salama ve grubu Sharkiat ta şarkıcılığa başlar. Karima, dünya çapındaki festival ve sahnelerde hem şarkıcı, hem de dansçı olarak rol aldı ve sayısız ödül kazandı. Bunlara 16. Uluslararası Kahire Deneysel Tiyatro Festivali nde, Mohamed Shafik in Masada Wagner i Dinlerken eserinde gösterdiği performansla kazandığı En İyi Kadın Aktris Ödülü dahildir de Kahire den ayrıldığından beri çoğunlukla Avrupa da çalıştı, çeşitli dans prodüksiyonlarında yer aldı ve uzun zamandır beklenen solo albümü Quoi d Autre? u çıkardı. 13 farklı karakter hakkında 13 şarkı içeren albüm İsveç te çıktı ve 2013 te İsveç Folk&Dünya Müziği Ödülü Yarışması nda 2012 yılının en iyi CD si ödülünü kazandı. Tüm güftelerini kendi yazan sanatçı, şarkılarını Cezayir Arapçası, klasik Arapça ve Fransızca dillerinde söyler. Sanatını icra ettiği sesi onun sosyal konular, hatıralar, saklı şeyler hakkında konuşmasına izin verir; kahkahalar ve gözyaşları yerine gerçek olan, görmüş yaşanmış şeyleri şarkılarında dile getirir.

10 SİNEMA ATÖLYESİ YALÇIN SAVURAN SİNEMADA GÖRME BİÇİMLERİ 05/12/19/26 HAZİRAN CUMA Saat: PERFORMANS SORUNLU İNSAN KAYNAĞI 13 HAZİRAN CUMARTESİ 25 TEMMUZ CUMARTESİ Saat: Sinemanın bir dil olduğunu düşünür ve kabul ederiz. Ama bu dilin bir sistemi olduğunu kabul edemeyiz. Şayet bir sistem ve bu sistemi çözecek bir kodu olsaydı, tüm filmleri açıklamak son derece basitleşecek ve nasıl yönlendirildiğimizi anlamak çok daha kolay olacaktı; ama bir o kadar da sıkıcı ve yavan! Farklı yönetmenlerin farklı zaman dilimlerinde ürettikleri filmlerden alınmış fragmanlar eşliğinde bir yolculuk; görüntü okumaları, görüntüye dair izdüşümleri. Edilgin izleyici konumundan etkin izleyici konumuna geçişin aşamaları. Her yönetmen bize benzer ya da farklı okuma ve görme biçimleri sunarken, bilinç, bilinç akışı, bilinç dışı alanlarda da gezinmemizi sağlayacak. Sinemanın bir kültür olduğunu unutmayanlar için. Bilet Fiyatı: 20 TL Kontenjan her atölye için 40 kişi ile sınırlıdır. Yazan: Yaman Ömer Erzurumlu Yöneten: Wilhelm Schneck & Yaman Ömer Erzurumlu Oynayanlar: Erkan Kortan, Onur Tuna, Cemre Buğra Ün, Yaman Ömer Erzurumlu, İhsan Dehmen Yönetmen Yardımcıları: Kathrin Hildebrand, Sena Doruk, Doğa Uğurel, Leyla Demirhan Ses Tasarım: İhsan Dehmen, Onur Kahraman Bir İstanbul akşamı. Sizin gibi bir grup katılımcı ile uluslararası bir STK nın davetini kabul ederek Akbank Sanat Galerisi nde buluştunuz. Karşılayanlar, galeride gönlünüzce dolaşmaya davet ediyor sizi. Bir ses sizi eserleri sergilenen sanatçılar gibi cesur olmaya davet ediyor önce. Geniş düşünmenizi fısıldıyor. Ne demek bu şimdi? Sabırlı olun. Sizi çevreleyen eserlere tekrar bakın ve bize kendinizi anlatın. Çocukluğunuzu mesela. Tablodaki tanıdık mı geldi? Bu yerleştirme size neyi anımsatıyor? Ya sokaktaki kalabalık! Buradan bakınca neye benziyorlar? Sorunlu İnsan Kaynağı dinamik bir çalışma. Her defasında Akbank Sanat Galerisi nde sergilenen eserler ve galerinin mimarisini kullanarak tasarlanıyor. Ne kadar parçası olacağınız sizin cesaretinize ve fırsatları değerlendirme arzunuza kalmış. Her bir çalışmada galerinin, serginin ve katılımcıların bileşenleri olduğu yeni bir form oluşuyor, bir an sergideki eserlerden biri oluyor ve hemen arkasından yitiyor. Bir sonraki buluşmada farklı eserler ve katılımcılarla farklı bir formda tekrar oluşturulana dek... Bir Akbank Sanat & Altıdan Sonra Tiyatro & Lokstoff işbirliğidir.

11 ÇAĞDAŞ SANAT ATÖLYESİ FOTOĞRAF ÖYKÜLERİ NİLAY YILMAZ / ATÖLYE Her anın bir hikayesi vardır; kimi zaman geçmişe kimi zaman da geleceğe uzanır. Yaşadığımız ana taşıdıklarımız da hem bu hikayelerin toplamı, hem de toplamından ötedir. Bizi biz, o anı o an yapan bu hikayeler bir fotoğraf karesi gibi zihnimizde sıralanır. Kendilerini sürekli anımsatır. Bu karelerin öyküleri anlatıldıkları, işitildikleri ve görüldükleri her an içinde değişir ve dönüşür, çünkü o anla olan deneyimimizle kurduğumuz ilişki ve anlam da sürekli değişir. Kimi zaman gördüklerimizi anlamak ve anlatmak için yaşarız, kimi zaman da anlattıklarımızı görebilmek için. Anlar her an ölümsüzleşir, yine yeniden üretilerek yaşanır. Yazar ve akademisyen Nilay Yılmaz tarafından yönetilecek atölyede, fotoğraflar arasında gezilecek, fotoğrafların hikayeleri içindeki anlar kırpılarak o anlardan yeni öykülere yolculuk edilecektir. BASKI ATÖLYESİ ÖZGÜN BASKIRESİM ATÖLYESİ SERİGRAFİ-LİTOGRAFİ BASKI Fotoğraf ve yazının kolajlandığı yaratıcı yazma süreci dramadan beslenecek, sözcükler diğer sanatların da desteği ile öyküleştirilecektir. 12 Haziran Cuma Haziran Cuma Akbank Sanat bünyesindeki Özgün Baskıresim Atölyesi nde 20 yılı aşkın süredir Türkiye nin önde gelen sanatçılarına serigrafi ve litografi baskıresim yapabilme imkânı sunulmaktadır. Özgün baskıresim, adından da anlaşılacağı gibi sınırlı sayıda üretilen ve her baskının numaralanarak, sanatçının imzası ile hazırlandığı bir baskı tekniğidir. Sanatçının kendisi tarafından her renk için ayrı bir kalıp çizilip hazırlandığı ve kalıpların sanatçının yönetiminde tek tek basılması ile gerçekleştirildiği bir tekniktir. Haziran ve Temmuz ayında atölyede sanatçı Can Aytekin, atölye koordinatörleri Ahmet Sarı ve Olcay Kuş yönetiminde litografi baskı yapacaktır. Atölye, Çarşamba günleri saatleri arasında izleyiciye açıktır. Sanatseverler özgün baskıresim çalışmalarını her aşamasıyla atölyede izleyebilirler.

12 DANS GÖSTERİSİ EFOR NEGATİF EFEKT 09 HAZİRAN SALI 11 HAZİRAN PERŞEMBE Saat: Efor Koreografi: Gizem Bilgen, Mert Öztekin Dansçılar: Gizem Bilgen, Mert Öztekin, Evrim Akyay Yük, üzerine almak zorunda olduğun ağır bir görevdir, sorumluluk gerektirir. Tedirginlik verir. Engel koyar, sınırlar. Ancak sınırları aştığında engeller kalkar, yükün hafifler, geriye sadece paylaştığın sorumluluk alanları kalır. sorumluluk alanlarında, tutumlarını açıkça belli etmek zorunda olduğun gerçek bir sorgulama süreci başlar Negatif Efekt Koreografi: Önder Çevik Müzik: John Hopkins Dansçılar: Sıla Aşık, Emre Camadan, Önder Çevik Kaç yaşama dokundun, kaç yaşam sana dokundu? Dramla beslenip, yaralarını büyütürken hipnotize hayatların hiçbirinin sana ait olmadığının farkında mısın? Her şey en başta bir hiçti. Ne geçmiş, ne gelecek, sadece sonsuz şimdi vardı. Birbirini tekrarlayan hikâyeler ve aşklar, negatif duyguları çekti. Peki, şimdi korkuyu mu seçecektik, yoksa sevgiyi mi? Çünkü evrende tek yol sevgiydi.

13 DANS ATÖLYESİ DANS DERSLERİ DANS HAZİRAN DANS ATÖLYESİ MÜZİK- OYUN 06/13 HAZİRAN CUMARTESİ YETİŞKİNLER İÇİN Başlangıç Seviyesi Salı/Cuma: Cumartesi: Salı/Çarşamba/Perşembe/Cuma: Orta ve İleri Seviye Çarşamba/Perşembe: ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DANS DERSLERİ 4-6, 7-9 ve yaş arası çocuklarla yapılan dans derslerinin ana hedefi dans ile oyun arasında yaratıcı bir yolculuğa çıkmaktır. Atölyelerde yapılan çalışmalar; herhangi kalıplaşmış bir dansı uygulamaya çalışmamak, çocukların bedensel-kinetik gelişimine katkı sağlamaktır. Doğaçlama prensiplerine dayalı dersler, zihin ve beden koordinasyonunu geliştirmeyi, yaratıcı düşünebilmeyi, fiziksel kabiliyetlerini artırmayı amaçlamaktadır. Dans ederek hayal edelim. Dans ederek ifade edelim. Gelin dans edelim. 1. grup Saat: (7-9 yaş) 2. grup Saat: (4-6 yaş) 3. grup Saat: (10-12 yaş) Bilet Fiyatı: 15 TL Dans gösterisi yapıldığı günlerde, dersler yapılmayacaktır.

14 ÇOCUK TİYATROSU SON OYUNLAR AİLE AĞACI 06/13 HAZİRAN CUMARTESİ Saat: Oyunumuzun kahramanı Penny nin ailesinde herkes bir şey için para ister. Kendisi bütün cep harçlığını, en sevdiği çizgi romanın ilk baskısını almak için biriktirir. Küçük kardeşi Luke oyuncaklarından bıkmıştır ve yeni bir oyuncak alacak parası kalmamıştır. Penny nin annesi ise pahalı parfümler ve yeni elbiseler almaya bayılmaktadır. Evin her tarafı, en son çıkan elektronik eşyalarla doludur. Beraber oldukları boş zamanlarında, birlikte vakit geçirmek yerine hep bunlarla oynamaktadırlar. Ancak babaları işini kaybedince her şey değişmeye başlar. Penny ve ailesi paranın neleri alıp alamayacağını anlayarak, birbirlerinin gerçek değerini hatırlarlar yaş arası çocuklar içindir. Yetişkin: 6 TL Çocuk: 3 TL Yazan: Rachell Barnett Yöneten: Lerzan Pamir Çeviren: Mehmet Ergen Oyuncular: Defne Kasapoğlu, Burcu Afşin Kubilay Çamlıdağ, Baran Güler Dekor-Kostüm: Jemima Robinson Işık Tasarım: Yakup Çartık Müzik: Çiğdem Erken

15 ÇOCUK ATÖLYELERİ SARKİS / SU İÇİNDE SULUBOYA ATÖLYESİ (6-12 YAŞ) 06/13/20/27 HAZİRAN CUMARTESİ Saat: Çağdaş Sanat Atölyesi nde 6-12 yaş arası çocuklar, eğitmen gözetiminde Sarkis in su içinde suluboya tekniğini öğrenip kendi eserlerini yaratacaklardır. Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır. YARATICI DRAMA ATÖLYESİ (9-12 YAŞ) 06/13/20/27 HAZİRAN CUMARTESİ Saat: Drama atölyesi özgüven, yaratıcılık, hayal etme ve insani yönleri kuvvetlendirici programı ile çocuklara hayata çok daha hazır bireyler olma yolunda destek veriyor. Hayatın farklı renklerini erken yaşlarda keşfetmek istiyorsanız, haydi sahneye! Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır. OYUNCAK HEYKEL ATÖLYESİ (7-14 YAŞ) 06 HAZİRAN CUMARTESİ Saat: Hiç heykelle oynanmaz deme! Artık heykeller de hayatımızın bir parçası ve hatta oyuncaklarımız olabiliyor. Kendi hayallerimizdeki oyuncak heykellerimizi yapabilir ve bu heykellerimizle daha sonra oynayabiliriz. Yapacağın oyuncak heykelin ismini şimdiden düşünmeye başla! Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır. MİNİ MOZAİK ATÖLYESİ (7-12 YAŞ) 13 HAZİRAN CUMARTESİ Saat: Mini mini parçaların yan yana gelmesiyle oluşan mozaik tekniği Akbank Sanat ta çocukların hayalleriyle renkleniyor. Rengarenk mini boncuklar, çocukların yaratıcılıkları ve bolca eğlence Akbank Sanat ta sizleri bekliyor! Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır. ÇOCUK ATÖLYELERİ LİNOL BASKI ATÖLYESİ (9-14 YAŞ) 20 HAZİRAN CUMARTESİ Saat: Baskı sırası çocuklarda! Akbank Sanat Çağdaş Sanat Atölyesi ndeki özgün baskı/baskı resim altyapısını kullanarak, çocuklara profesyonel bir özgün baskı/baskı resim atölyesinde çalışma imkanı vermiş olacağız. Hem özgün baskı/baskı resim için kullanılan malzemeleri tanıyacaklar, hem de onları kullanarak yaratıcı bir linol baskı çalışması yapabilecekler. Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır. SANATIN YAPI TAŞI: OYUN (7-14 YAŞ) 20 HAZİRAN CUMARTESİ Saat: Oyun insanın ilk sanatıdır (Jean-Paul). Çocuklar oyuna zevkle, eğlenerek, tüm benlikleriyle katılırlar, oyunun içinde kendilerini geliştirir ve ilk yaratıcı deneyimlerini yaşarlar. Şimdi Akbank Sanat Beyoğlu nda çocukları zevkle, eğlenerek ve yaratarak oynamaya, sanat yapmaya davet ediyoruz! 3 boyutlu tekniği kullanarak çocuklar hayal güçlerini oyun vasıtası ile sanata dönüştürerek çok farklı ve kendilerini geliştirdikleri bir deneyim yaşayacaklar Tüketmeye değil, var olanı yeniden ve başka şekilde üretmeye dayanan bu çalışmada, her çocuğun yarattığı eser, daha sonra başka çocuklar tarafından da işlenerek yeni eserlere dönüştürülecek, yeni hayatlar kazanacak. Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır. AİLECE MOZAİK ATÖLYESİ (6-12 YAŞ) 27 HAZİRAN CUMARTESİ Saat: Ufak parçaların yan yana gelmesiyle oluşan mozaik resimler! Bu sefer bu parçaları ailelerimizle beraber polimer killeri kullanarak Millefiori tekniği ile yaparken kaliteli, yaratıcı ve eğlenceli vakit geçireceğiz. Bakalım çocuklarla yetişkinlerin hayallerinin birlikteliği neler ortaya çıkaracak! Bolca yoğurma, hayal gücü, eğlence ve yaratıcılık! Bilet fiyatı: 20 TL (2 kişilik/1 yetişkin+1 çocuk) Katılımcı sayısı 20 (10 çocuk-10 yetişkin) kişi ile sınırlıdır.

16 ÇOCUK ATÖLYELERİ SARKİS / SU İÇİNDE SULUBOYA ATÖLYESİ (6-12 YAŞ) 04/11/25 TEMMUZ CUMARTESİ Saat: Çağdaş Sanat Atölyesi nde 6-12 yaş arası çocuklar, eğitmen gözetiminde Sarkis in su içinde suluboya tekniğini öğrenip kendi eserlerini yaratacaklardır. Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır. YARATICI DRAMA ATÖLYESİ (9-12 YAŞ) 04/11/25 TEMMUZ CUMARTESİ Saat: Drama atölyesi özgüven, yaratıcılık, hayal etme ve insani yönleri kuvvetlendirici programı ile çocuklara hayata çok daha hazır bireyler olma yolunda destek veriyor. Hayatın farklı renklerini erken yaşlarda keşfetmek istiyorsanız, haydi sahneye! Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır. OYUNCAK HEYKEL ATÖLYESİ (7-14 YAŞ) 04 TEMMUZ CUMARTESİ Saat: Hiç heykelle oynanmaz deme! Artık heykeller de hayatımızın bir parçası ve hatta oyuncaklarımız olabiliyor. Kendi hayallerimizdeki oyuncak heykellerimizi yapabilir ve bu heykellerimizle daha sonra oynayabiliriz. Yapacağın oyuncak heykelin ismini şimdiden düşünmeye başla! Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır. ÇOCUK ATÖLYELERİ MİNİ MOZAİK ATÖLYESİ (7-12 YAŞ) 11 TEMMUZ CUMARTESİ Saat: Mini mini parçaların yan yana gelmesiyle oluşan mozaik tekniği Akbank Sanat ta çocukların hayalleriyle renkleniyor. Rengarenk mini boncuklar, çocukların yaratıcılıkları ve bolca eğlence Akbank Sanat ta sizleri bekliyor! Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır. LİNOL BASKI ATÖLYESİ (9-14 YAŞ) 25 TEMMUZ CUMARTESİ Saat: Baskı sırası çocuklarda! Akbank Sanat Çağdaş Sanat Atölyesi ndeki özgün baskı/baskı resim altyapısını kullanarak, çocuklara profesyonel bir özgün baskı/baskı resim atölyesinde çalışma imkanı vermiş olacağız. Hem özgün baskı/baskı resim için kullanılan malzemeleri tanıyacaklar, hem de onları kullanarak yaratıcı bir linol baskı çalışması yapabilecekler. Katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır. SANATIN YAPI TAŞI: OYUN (7-14 YAŞ) 25 TEMMUZ CUMARTESİ Saat: Oyun insanın ilk sanatıdır (Jean-Paul). Çocuklar oyuna zevkle, eğlenerek, tüm benlikleriyle katılırlar, oyunun içinde kendilerini geliştirir ve ilk yaratıcı deneyimlerini yaşarlar. Şimdi Akbank Sanat Beyoğlu nda çocukları zevkle, eğlenerek ve yaratarak oynamaya, sanat yapmaya davet ediyoruz! 3 boyutlu tekniği kullanarak çocuklar hayal güçlerini oyun vasıtası ile sanata dönüştürerek çok farklı ve kendilerini geliştirdikleri bir deneyim yaşayacaklar Tüketmeye değil, var olanı yeniden ve başka şekilde üretmeye dayanan bu çalışmada, her çocuğun yarattığı eser, daha sonra başka çocuklar tarafından da işlenerek yeni eserlere dönüştürülecek, yeni hayatlar kazanacak. Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır.

17 FESTİVALİ'NDEN SEÇKİLER 04/11/25 TEMMUZ CUMARTESİ Saat: /15/22 TEMMUZ ÇARŞAMBA FESTİVALİ'NDEN SEÇKİLER 02/09/23/30 TEMMUZ PERŞEMBE 03/10/24/31 TEMMUZ CUMA FESTİVAL KISALARI 04 Temmuz Cumartesi Temmuz Çarşamba Kovalı Süvari 7 Yabani Ot 11 Dün Bugün Yarın 17 Semer 17 Suret Temmuz Cumartesi Temmuz Çarşamba Mükemmel Bir Gün 5 Altın Kızlar 14 Ne Topraktır Ne de Asfalt 16 Kırmızı Işık - Fransa Çok Güzel 15 Adem Başaran Temmuz Çarşamba Temmuz Cumartesi Memento Mori 4 Asfur 20 Dondurma 16 Wong Kar Wai Üzerine Kısa Bir Film 29 Etkinlikler ücretsizdir. DÜNYADAN KISALAR 02 Temmuz Perşembe Temmuz Cuma Unter Uns Das Blau 10 Torn 22 Erlösung Temmuz Cuma Temmuz Perşembe Ferdinand Knapp 15 Matka Ziemia 30 Le Mal Du Citron Temmuz Perşembe Temmuz Cuma Roadtrip 20 La Llamada 20 Zarautzen Erosi Zuen 16 Berlin Troika Temmuz Cuma Temmuz Perşembe Me+Her 12 Tišina Mujo 11 Glissière 17 Springtij 27 Etkinlikler ücretsizdir.

18 06 07

19 02 HAZİRAN SALI CAZ GÜNLERİ AMERİKAN TRIO Saat: HAZİRAN PERŞEMBE CAZ GÜNLERİ EVRİM DEMİREL ENSEMBLE Saat: HAZİRAN CUMA SİNEMA ATÖLYESİ YALÇIN SAVURAN SİNEMADA GÖRME BİÇİMLERİ Saat: Bilet: 20 TL 06 HAZİRAN CUMARTESİ ÇOCUK TİYATROSU AİLE AĞACI Saat: Yetişkin: 6 TL Çocuk: 3 TL ÇOCUK ATÖLYELERİ SARKİS / SU İÇİNDE SULUBOYA ATÖLYESİ Saat: YARATICI DRAMA ATÖLYESİ Saat: OYUNCAK HEYKEL ATÖLYESİ Saat: HAZİRAN SALI DANS GÖSTERİSİ EFOR NEGATİF EFEKT Saat: HAZİRAN PERŞEMBE DANS GÖSTERİSİ EFOR NEGATİF EFEKT Saat: HAZİRAN CUMA SİNEMA ATÖLYESİ YALÇIN SAVURAN SİNEMADA GÖRME BİÇİMLERİ Saat: Bilet: 20 TL ÇAĞDAŞ SANAT ATÖLYESİ FOTOĞRAF ÖYKÜLERİ NİLAY YILMAZ / ATÖLYE Saat: HAZİRAN CUMARTESİ ÇOCUK TİYATROSU AİLE AĞACI Saat: Yetişkin: 6 TL Çocuk: 3 TL ÇOCUK ATÖLYELERİ SARKİS / SU İÇİNDE SULUBOYA ATÖLYESİ Saat: YARATICI DRAMA ATÖLYESİ Saat: MİNİ MOZAİK ATÖLYESİ Saat: PERFORMANS SORUNLU İNSAN KAYNAĞI Saat: HAZİRAN SALI CAZ GÜNLERİ FRANCESCO BEARZATTI TINISSIMA QUARTET Saat: PERFORMANS SORUNLU İNSAN KAYNAĞI Saat: HAZİRAN CUMARTESİ ÇOCUK ATÖLYELERİ SARKİS / SU İÇİNDE SULUBOYA ATÖLYESİ Saat: YARATICI DRAMA ATÖLYESİ Saat: LİNOL BASKI ATÖLYESİ Saat: SANATIN YAPI TAŞI: OYUN Saat: HAZİRAN CUMA SİNEMA ATÖLYESİ YALÇIN SAVURAN SİNEMADA GÖRME BİÇİMLERİ Saat: Bilet: 20 TL 27 HAZİRAN CUMARTESİ ÇOCUK ATÖLYELERİ SARKİS / SU İÇİNDE SULUBOYA ATÖLYESİ Saat: YARATICI DRAMA ATÖLYESİ Saat: AİLECE MOZAİK ATÖLYESİ Saat: Bilet: 20 TL 30 HAZİRAN SALI CAZ GÜNLERİ KARIMA NAYT Saat: HAZİRAN ÇARŞAMBA CAZ GÜNLERİ ŞENAY LAMBAOĞLU BAND Saat: HAZİRAN CUMA SİNEMA ATÖLYESİ YALÇIN SAVURAN SİNEMADA GÖRME BİÇİMLERİ Saat: Bilet: 20 TL ÇAĞDAŞ SANAT ATÖLYESİ FOTOĞRAF ÖYKÜLERİ NİLAY YILMAZ / ATÖLYE Saat:

20 02 TEMMUZ PERŞEMBE 03 TEMMUZ CUMA 04 TEMMUZ CUMARTESİ ÇOCUK ATÖLYELERİ SARKİS / SU İÇİNDE SULUBOYA ATÖLYESİ Saat: YARATICI DRAMA ATÖLYESİ Saat: OYUNCAK HEYKEL ATÖLYESİ Saat: Saat: TEMMUZ ÇARŞAMBA 11 TEMMUZ CUMARTESİ ÇOCUK ATÖLYELERİ SARKİS / SU İÇİNDE SULUBOYA ATÖLYESİ Saat: YARATICI DRAMA ATÖLYESİ Saat: MİNİ MOZAİK ATÖLYESİ Saat: Saat: TEMMUZ ÇARŞAMBA 22 TEMMUZ ÇARŞAMBA 23 TEMMUZ PERŞEMBE 25 TEMMUZ CUMARTESİ ÇOCUK ATÖLYELERİ SARKİS / SU İÇİNDE SULUBOYA ATÖLYESİ Saat: YARATICI DRAMA ATÖLYESİ Saat: LİNOL BASKI ATÖLYESİ Saat: SANATIN YAPI TAŞI: OYUN Saat: Saat: PERFORMANS SORUNLU İNSAN KAYNAĞI Saat: TEMMUZ PERŞEMBE 31 TEMMUZ CUMA 09 TEMMUZ PERŞEMBE 24 TEMMUZ CUMA 10 TEMMUZ CUMA

Martı Nisan 2014. Yasemin Sungur @yaseminsungur. Merhaba,

Martı Nisan 2014. Yasemin Sungur @yaseminsungur. Merhaba, 1 Martı Nisan 2014 Merhaba, İşte Nisan. En sevdiğim ay. Çünkü ben doğmuşum. Yazarımız Zeliha da bu ay doğmuş, ikimizin doğum günü aynı gün. Yani Nisan ayını daha çok sevmem için nedenlerim önemli..:) Yasemin

Detaylı

MARLIFE 05 İSTANBUL HOLLYWOOD IŞIKLARININ ALTINDA İSTANBUL YILLARDIR TÜM GÜZELLİĞİYLE HOLLYWOOD YAPIMCILARININ EN GÖZDE ÇEKİM MEKANLARINDAN BİRİ...

MARLIFE 05 İSTANBUL HOLLYWOOD IŞIKLARININ ALTINDA İSTANBUL YILLARDIR TÜM GÜZELLİĞİYLE HOLLYWOOD YAPIMCILARININ EN GÖZDE ÇEKİM MEKANLARINDAN BİRİ... MARLIFE 05 MAR YAPI NIN DERGİSİDİR. SATILAMAZ. ÜÇ AYDA BİR YAYINLANIR. MART-MAYIS 2013 İSTANBUL HOLLYWOOD IŞIKLARININ ALTINDA İSTANBUL YILLARDIR TÜM GÜZELLİĞİYLE HOLLYWOOD YAPIMCILARININ EN GÖZDE ÇEKİM

Detaylı

Sahibi: Tiyatro Yapım Yayıncılık Nevra Tic. ve San. Ltd. Şti adına: Cemal Demirkanlı Genel Yayın Yönetmeni: Dikmen Gürün Uçarer Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Savcılıoğlu Amatör Mustafa Demirkanlı Yayın Koordınatörü

Detaylı

Prof. Dr. Sevil Gürgan 74 Öztin Akgüç. Prof Dr. Celal Tümer 78. Bizim Dünyamız Anılarımız Meral Uzgören. Gurme My Fish

Prof. Dr. Sevil Gürgan 74 Öztin Akgüç. Prof Dr. Celal Tümer 78. Bizim Dünyamız Anılarımız Meral Uzgören. Gurme My Fish indeks 2 N D E S I 8 K6Portre Konuk Yazar Prof. Dr. Sevil Gürgan 74 Öztin Akgüç Prof Dr. Celal Tümer 78 14-20 Aktüalite 48 Sağlık Prof. Dr. Şule Meray Yücetaş 68 58 Çocuk Prof. Dr. Berrin Akman 80 52 Panoramik

Detaylı

Dosya Gayrimenkul. Röportaj Kobi: Dişbudak Genpor Afyon Şubesi Aksaray İstanbul Şubesi. Yemek Kültürü Yöresel Et Yemekleri

Dosya Gayrimenkul. Röportaj Kobi: Dişbudak Genpor Afyon Şubesi Aksaray İstanbul Şubesi. Yemek Kültürü Yöresel Et Yemekleri ÜÇ AYLIK İLETİŞİM DERGİSİ / 2014 / SAYI 30 Dosya Gayrimenkul Röportaj Kobi: Dişbudak Genpor Afyon Şubesi Aksaray İstanbul Şubesi Yemek Kültürü Yöresel Et Yemekleri Gelişme-Kanuni Düzenleme İş Güvenliği

Detaylı

i n d e k s 26-35 14-17 18-25 K7Portre N D E S indeks Kariyer Prof. Dr. Aşkın Tümer 69 Konuk Yazar Turgut Özakman Rengim Gökmen Bizim Dünyamız

i n d e k s 26-35 14-17 18-25 K7Portre N D E S indeks Kariyer Prof. Dr. Aşkın Tümer 69 Konuk Yazar Turgut Özakman Rengim Gökmen Bizim Dünyamız indeks 2 N D E S I 8 K7Portre Konuk Yazar Turgut Özakman Rengim Gökmen 14-17 Aktüalite 38 Sağlık Dr. Ömer Çobanoğlu 74 18-25 Duyurularýmýz 40 Kiþisel Geliþim Uzm. Psk. Hülya Üstel Kökdemir 42 Gurme Butcha

Detaylı

BAUART CAZ OKULU BAKİ DUYARLAR:

BAUART CAZ OKULU BAKİ DUYARLAR: BAUART CAZ OKULU BAKİ DUYARLAR: 1967'de nesilden nesle birbirinden öte müzisyen kimliklerine sahip Duyarlar ailesinin bir üyesi olarak İstanbul'da doğan müzisyen, henüz 11 yaşındayken Belediye Konservatuarında

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

İSMEK BRANŞ LİSTESİ. Bilgisayar Teknolojileri: Bilgisayar İşletmenliği Grafikerlik Muhasebe Yardımcılığı Web Tasarımı.

İSMEK BRANŞ LİSTESİ. Bilgisayar Teknolojileri: Bilgisayar İşletmenliği Grafikerlik Muhasebe Yardımcılığı Web Tasarımı. İSMEK BRANŞ LİSTESİ Mesleki ve Teknik Eğitimler: Bahçıvanlık Berberlik Eğitimi Bilgisayar Bakım-Onarım Bilgisayarlı Modelistlik Bilgisayarlı Stilistlik Cilt Bakımı Deri Hazır Giyim Diksiyon Eğitici Annelik

Detaylı

Intel ile eğitim protokolu

Intel ile eğitim protokolu Dünyanın üçüncü büyük üniversitesiyiz Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, Köln de düzenlediği basın toplantısında üniversitemizin çalışmaları konusunda bilgi verdi. Prof. Dr. Aydın, Batı Avrupa daki faaliyetlerin

Detaylı

2. Dönem, Sayı 7 Yazdırılabilir Sürüm

2. Dönem, Sayı 7 Yazdırılabilir Sürüm 2. Dönem, Sayı 7 Yazdırılabilir Sürüm Bu sürüm, bilgisayardan okuyacağı her şeyi, öncesinde yazıcı çıktısını alarak okuyanlar için hazırlandı. Resim yok, renk yok, yazılar 1 punto daha büyük, 4 sütun yerine

Detaylı

Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ekim-Kasım-Aralık 2011. Gücüne güç kat

Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ekim-Kasım-Aralık 2011. Gücüne güç kat Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ekim-Kasım-Aralık 2011 35 Gücüne güç kat sunuş 01 Uzun soluklu bir yaşam için Son yıllarda dünyada gelişimin itici gücü haline gelen iş dünyası,

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

Kendilerine ait odaları düşleyen kadınlar...

Kendilerine ait odaları düşleyen kadınlar... sayı: 13 / Mart-Mayıs 2012 Kendilerine ait odaları düşleyen kadınlar... +1 Bu da Benim Artım nce Belli Bardakta Şekersiz Lütfen... Karanlıkla ışığın buluştuğu yerde Rembrandt ve Çağdaşları Bilinmeyen yönleri

Detaylı

Kapak görseli: Elif Çağlar

Kapak görseli: Elif Çağlar Kapak görseli: Elif Çağlar PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 1 Mart, 19:00 SEMİNER Hipnoz ile Kolay Öğrenme Adil Maviş Gateway Öğrenci Topluluğu 4 Mart, 20:00 KONSER Özgen Akçagül ve Blue Note

Detaylı

Her kolejlinin içinde bir çılgın vardır. Çünkü böyle yetiştiler.

Her kolejlinin içinde bir çılgın vardır. Çünkü böyle yetiştiler. Her kolejlinin içinde bir çılgın vardır. Çünkü böyle yetiştiler. Her kolejlinin içinde bir çılgın vardır. Çünkü böyle yetiştiler. 125. 135. 45. yıl özel SAYI 16 11/13 editör CEYDA AYDEDE ACI 73 SEV Yönetim

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

HENRY COWELL IN PİYANODAN FARKLI TINI ELDE ETME TEKNİKLERİ

HENRY COWELL IN PİYANODAN FARKLI TINI ELDE ETME TEKNİKLERİ HENRY COWELL IN PİYANODAN FARKLI TINI ELDE ETME TEKNİKLERİ Elif ÖNAL Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin Piyano Anasanat Dalı için

Detaylı

İSMEK BRANŞ LİSTESİ. Bilgisayar Teknolojileri: Bilgisayar İşletmenliği Grafikerlik Muhasebe Yardımcılığı Web Tasarımı.

İSMEK BRANŞ LİSTESİ. Bilgisayar Teknolojileri: Bilgisayar İşletmenliği Grafikerlik Muhasebe Yardımcılığı Web Tasarımı. İSMEK BRANŞ LİSTESİ Mesleki ve Teknik Eğitimler: Bahçıvanlık Berberlik Eğitimi Bilgisayar Bakım-Onarım Bilgisayarlı Modelistlik Bilgisayarlı Stilistlik Cilt Bakımı Deri Hazır Giyim Diksiyon Eğitici Annelik

Detaylı

PRAG'DA BRUCE SPRINGSTEEN KALİTE YAŞAMIN KENDİSİDİR

PRAG'DA BRUCE SPRINGSTEEN KALİTE YAŞAMIN KENDİSİDİR BULU AĞUSTOS 2012 SAYI 13 www.sev.org.tr MA PRAG'DA BRUCE SPRINGSTEEN KALİTE YAŞAMIN KENDİSİDİR AMERİKAN KOLEJLERİ'NDE RENGâRENK BAHAR TÜRK POP MÜZİĞİNİN 50 YILI TATLININ DAYANILMAZ CAZİBESİ Merhaba Değerli

Detaylı

iyi örnekler eğitimde konferans 2011

iyi örnekler eğitimde konferans 2011 SABANCI ÜNİVERSİTESİ Karaköy letişim Merkezi Bankalar Caddesi No 2, Kat 5 Karaköy 34420 stanbul T +90 (212) 292 05 42 F +90 (212) 292 02 95 erg.sabanciuniv.edu eğitimde iyi örnekler konferans 2011 e itimde

Detaylı

İçindekiler Ömer Çelik / Kültür ve Turizm Bakanı Münir Karaloğlu / Van Valisi Lemi Bilgin / Devlet Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni

İçindekiler Ömer Çelik / Kültür ve Turizm Bakanı Münir Karaloğlu / Van Valisi Lemi Bilgin / Devlet Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni 1 İçindekiler 2 5 7 9 11 13 15 17 18 20 22 24 26 28 30 32 34 36 38 40 Ömer Çelik / Kültür ve Turizm Bakanı Münir Karaloğlu / Van Valisi Lemi Bilgin / Devlet Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Esat Tanrıverdi

Detaylı

KLASİK, CAZ ve DANS 14-15

KLASİK, CAZ ve DANS 14-15 KLASİK, CAZ ve DANS 14-15 15. sezonumuzu karşılarken... İstanbul un kültür ve sanat hayatına açılan penceresi İş Sanat, 15. yılını kutladığı yeni sezonuna merhaba diyor. Yıl boyu sanat, yıl boyu festival

Detaylı

Sophokles in yukarıdaki şiirinde öne çıkarmaya. çalıştığı şey özgürlük tür; özgür insanın yaratıcı. gücü ve mücadele azmidir. Özgür insanın, hayatın

Sophokles in yukarıdaki şiirinde öne çıkarmaya. çalıştığı şey özgürlük tür; özgür insanın yaratıcı. gücü ve mücadele azmidir. Özgür insanın, hayatın II Sophokles in yukarıdaki şiirinde öne çıkarmaya çalıştığı şey özgürlük tür; özgür insanın yaratıcı gücü ve mücadele azmidir. Özgür insanın, hayatın hangi alanında bulunursa bulunsun, engellenemeyen yaratıcı

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur. Mustafa Kemal Atatürk Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir

Detaylı

2 okul 2 sorun. Y l: 13 Say : 287 Fiyat: 1 TL TİYATRO. Bu başka Mexico Akatlar Kültür Merkezi 6 DA

2 okul 2 sorun. Y l: 13 Say : 287 Fiyat: 1 TL TİYATRO. Bu başka Mexico Akatlar Kültür Merkezi 6 DA Beşiktaş Gazetesi IPhone ve IPad (ios) uygulaması AppStore da... Ücretsiz indirin İsmail Ünal aday mı? HENÜZ bu konu hakkında yorum yapmak erken ama yine de söyleyeyim. İSMAİL BAŞTUĞ (Siyaset ve Spor)

Detaylı

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın:

Bu bilince ulaşana sosyal insan/adam gibi adam derim Şu sözlerdeki güzelliğe bakın: II olsun heyecanına kapılırsın. Var olanları koruma ve sahiplenme duygun gelişir. Sosyal insan a dönüşen varlığının, yararlandığın tarihsel kültürel ve maddi olanakların ürünü olduğu gerçekliğine ulaşırsın.

Detaylı

Merhaba, Prof. Dr. Mete Çamdereli İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı. Prof. Dr. Mete Çamdereli

Merhaba, Prof. Dr. Mete Çamdereli İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı. Prof. Dr. Mete Çamdereli 1 Merhaba, İtalik in yeni sayısı ve yeni haberleriyle yeniden buluşuyoruz. Üç güzel haber de üniversitemizden ve fakültemizden var. İlki uzun yıllardır çıkan Gazetem yayın hayatına son verdi ve yeni bir

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni ÖZ-DE-BİR SINAVI 8. SINIFLAR BİRİNCİSİ EGE ERDEM TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ ANKARA BÖLGE İKİNCİSİ ARIN TEKİNEL Şubat-Mart 2013 Sayı: 4 SERGIEV POSAD AVRUPA KUPASI ŞAMPİYONASI BİRİNCİSİ

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN N AN DO UM AÇILI KUTLAMA DO UM GÜNÜ YILDÖNÜMÜ MAYIS 2014 SAYI: 21 TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 21 MAYIS 2014 İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte

Detaylı