ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni"

Transkript

1 Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği(ICF Türkiye) ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni 2015 H e k i m o ğ l u A l i P a ş a c d. A t i k M e d r e s e s i S k. N o : 2 / 1 F a t i h / İ s t a n b u l

2 Değerli Meslektaşlarım, çalışma sezonunu geride bıraktık. Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimizden hemen sonra takım koçluğu uygulaması ile işe başladık ve rengarenk mottosu ile yola koyulduk. Ana stratejilerimizi; ICF Türkiye Dernek Genel Üye ve Aktif Üye Sayısını Arttırmak Türkiye de Koçluğun ve Koçların Gelişimine Katkı Sağlamak Türkiye de ICF ve Koçluğun Etkin Tanıtımını Gerçekleştirmek ICF Türkiye İçin Kurumsal Bir Yapı Oluşturmak olarak belirledik ve 2016 Mayıs ayında bayrağı bir sonraki yönetime devrederken üyelerimizin bizler hakkında; Her sesi duymaya çalıştılar Farklı bir yaklaşımları vardı Bölgesel etki yarattılar Tatmin olmuş ve mutlu üyeler yarattılar Doğru koçluk algısını yaygınlaştırdılar Toplumun geniş kitlesine koçluk deneyimi yaşattılar Objektif, adil ve eşit uzaklıkta durdular Harbi çalıştılar demelerini arzu ettik.

3 Bu amaç çerçevesinde; Kurumsallaşmak ve düzenli üye kayıt işlemleri için Sekretarya Dönem aidat sorumluluklarını düzenli olarak yerine getiren üyelerimiz için Aktif Üye ayrımı Yeni Üye Oryantasyon toplantıları (2 kez = 40 yeni üye katılım) ICF akredite eğitim veren okullarda ICF Tanıtım toplantıları (4 kez = 90 potansiyel üye) Sabah Kahvesi Akşam Çayı aktiviteleri (16 kez = 340 katılım)

4 ÇYDD, YENİDENBİZ, ÖRAV, ODTÜ, İİBF, MÜ İŞLETME, ANKARA ADATEPE ROTARY, PEER COACHING projeleri (300 den fazla katılımcıya koçluk desteği) Eğitimler (Kundalini Yoga ile Nefes Eğitimi, Fasilitasyon Eğitimi) Koçluk Buluşmaları (Peryön ile ortaklaşa çalışma) İstanbul, Ankara ve İzmir de Üniversite, Lise, Organize Sanayi Bölgeleri, Rotary vb kuruluşlarda Koçluk Tanıtım Toplantıları (9 toplantı = 400 den fazla katılımcı)

5 PERYÖN İnsan Kaynakları Konferansı nda Fuar Standı (2000 den fazla ziyaretçi) Halkla İlişkiler PR Aktiviteleri (koçluk ile ilgili 250 den fazla basın haberi yayınlandı) ICF Türkiye 4. Koçluk Konferansı (İki Gün = 6 Atölye + 50 Konuşmacı Katılımcı)

6 Koçluk Sektör Araştırması (200 Profesyonel Koç, 100 Kurumsal Firma) Web sitemizin yeni tasarımı ve işleyişi Koçluk Tanıtım Filmleri (4 adet film) ICF Türkiye Şarkısı (Hayatın İpucu Nerhan Hepşen) Sezon sonunda tüm sesleri duyabilmek amacıyla Town Hall Meeting Boğaz Gezisi ve Yaza Merhaba partisi gibi aktiviteleri gerçekleştirdik. Tüm bu çalışmaları özveriyle, kendi özel zamanlarından ayırarak ve tam anlamıyla gönüllülük anlayışıyla gerçekleştiren; Yönetim Kurulu Üyelerimize, Çalışma kurullarında görev alan dostlarımıza, Ankara ve İzmir temsilcilerimize gönülden ve içtenlikle minnettar olduğumuzu tekrar tekrar ifade etmek istiyorum.

7 Birçok aktivitemize ve projemize katılarak bizlere destek veren, motive eden üyelerimize de çok teşekkür ediyorum. Yanı sıra; her ne kadar aktivitelerimize katılım yoğun olmakla birlikte, bizim yüksek beklentilerimizi karşılayamamış olmasını iş yoğunluğu, farklı öncelikler, trafik vs. nedenlerle anlayışla karşılıyorum ve gelecek dönemde çok daha yüksek katılımların olmasını diliyorum. Sevgili Dostlar, Emin olun ki; tamamen gönüllülük anlayışla, aktiviteleri hayata geçiren arkadaşlarımı motive eden ve daha da farklı ve güzel projeleri gerçekleştirme isteği için gerekli olan yegane şey, aktivitelere katılımınızın çok daha yüksek olmasıdır. Katılım sayılarımız arttıracak her türlü öneriye açık olduğumuzu ve beklediğimizi belirtmek isterim. Gelecek dönemde kapalı gişe oynayan çok sayıda farklı projelerde buluşmak ümidiyle Sevgiler, Naci Demiral Başkan UPKD/ICF Türkiye Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) Projeler Kurulu Merhaba Sevgili ICF Türkiye Koçları, ICF Türkiye Projeler Kurulu olarak; sizlerin desteği ile bu dönemde gerçekleştirdiğimiz projelerin bilgilerini paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Projelerimizde; koçluğun daha geniş kitlelere etkin tanıtımını, katılımcılara koçluğun faydasını ve etkinliğini yaşatmayı amaçlamaktayız. Çağdaş Yaşam Destekleme Derneği 2007 yılından bu yana sürdürülmekte olan ICF-ÇYDD Gençlerle El Ele projesi,2015 döneminde 75 Gönüllü Koçumuz un katkılarıyla İstanbul da 72, Ankara da 6, İzmir de 28, Bursa da 16, Eskişehir de 2 Hatay da 1 olmak üzere toplam 125 öğrencinin katılımıyla yürütülmüştür.

8 ÖRAV Öğretmen Akademisi Vakfı ile birlikte 2015 yılında hayata geçirdiğimiz Eğitime Destek Geleceğe Yatırım projemizde 28 gönüllü koçumuz, 39 öğretmene 6 seans gönüllü koçluk hizmeti vermişlerdir. Projemiz tüm Türkiye genelinde yürütülmekte ve koçlarımız hangi şehirde olursa olsun Türkiye nin her köşesinden başvuran öğretmenlerimize Skype üzerinden koçluk hizmeti vermeye devam etmektedirler. Anıttepe Rotary Kulübü Anıttepe Rotary Kulübü ile birlikte ICF in 20. Yılı Etkinlikleri kapsamında Gençler için Çözüm Odaklı Profesyonel Koçluk hizmeti olarak 13 Ankaralı ICF Türkiye koçumuz Anıttepe Rotary Kulübü tarafından burs sağlanan 25 öğrenciye koçluk hizmeti vermişlerdir. Bu projemiz, Antalya'da düzenlenen Rotary Bölge Toplantısı'nda, Gençliğe Hizmet Dalında Örnek Proje seçilmiştir. ODTÜ ODTÜ İİBF öğrencilerine; ICF in 20.Yılı Etkinlikleri kapsamında ODTÜ - ICF El Ele projesi ile 18 Ankaralı gönüllü koçumuz, 39 öğrencinin koçluğu deneyimlemesine destek olmuştur. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencileri ve öğretim görevlileri ile ICF Türkiye koçlarını buluşturan gönüllü projemizde 42 öğrenci ve öğretim görevlisi ile 22 gönüllü koçumuz çalışmıştır. Reciprocal Peer Coaching / Karşılıklı Koçluk Projesi ICF Global tarafından 5 dilde yürütülen projenin Türkçe düzenlenen oturumunun ikinci etabı, 8 ICF Türkiye koçunun katılımıyla tamamlanmıştır. Projemizi yeni dönemde de koçlarımızın katılımına sunmayı hedeflemekteyiz.

9 Yeniden Biz İş Hayatına yeniden katılmak isteyen Kadın istihdamına katkıda bulunmak üzere başlatılmış sosyal bir girişim olan Yenidenbiz.com ile ortaklaşa düzenlediğimiz projenin 2. Etabı tamamlanmıştır. ICF Türkiye Koçları olarak fark yaratmaya destek olan tüm koçlarımıza teşekkür ederiz. Önümüzdeki dönemde nice güzel projelere beraber imza atmak dileğiyle keyifli bir yaz tatili diliyorum. Sevgilerimle, L. Banu Akyüz Projeler Kurulu Lideri Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) Sosyal Medya Kurulu Sevgili Koçlar, Bildiğiniz gibi ICF Türkiye Sosyal Medya Kurulu olarak, web sitemizin ve sosyal medyada yer alan kurumsal hesaplarımızın yönetimini yapmaktayız. Sosyal Medya Çalışma Kurulumuzda gönülden çalışan üyemiz Emel Meriç in profesyonel proje yönetimiyle Şubat 2015 içinde web sitemizi yeni görünümüne kavuşturduk. Koçluk ile ilgili bilgilerin koçluğa ilgi duyan herkese daha iyi bilgi vermesi adına ayrıca üyelerimiz için etkinliklerimize, güncellenen unvan ve eğitim bilgilerine daha kolay erişimini sağlayacak şekilde yeniledik. Çok olumlu geri dönüşler aldığımız bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerimizi tekrar iletmek isteriz. Ayrıca gönülden çalışan diğer üyemiz Sinem Kutay ın değerli destekleri ile başlattığımız Linkedin, Facebook ve Twitter kanallarımızın yönetimine Çalışma Kurulumuza yeni dönem için yeni enerji getirecek Elif Alpcan ın katkıları ile devam edeceğiz. Sizlerin desteklerinizle sağlanacak zengin içeriklerle koçluğun daha geniş kitlelere erişmesini hedefliyoruz. Bizleri takip etmeye devam edin: Sosyal Medya'daki paylaşımlarımız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Aşağıdaki sosyal medya ikon larına tıklayarak bizi sosyal medya da takip edebilirsiniz, ICF Türkiye-Uluslar arası Profesyonel Koçluk Derneği

10 Nisan ayı itibari ile de ICF Türkiye olarak hazırlattığımız videolarımızın yayınlanması adına Youtube kanalımızı hayata geçirdik. Koçluğun doğru anlatımı için kanalımızı ve videolarımızı her platformda paylaşmanızdan büyük memnuniyet duyarız. ICF Türkiye Sizlerin değerli katkıları ile daha etkin ve etkili paylaşımlarımızı arttırmayı istiyoruz. Sevgilerimizle, Nuray Türkkan Kuruldan sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) Eğitim Kurulu Merhaba Sevgili Koçlar, ICF Türkiye Eğitim Kurulumuz, 2014 de yenilenen yapısıyla 9 Ekim'de ilk toplantısını yaparak çalışmalarına başladı. Kurulumuz, Yönkur üyesi başkanımız SouzanBachir dışında 6 kişiden oluşuyor yılı sonunda, ICF üyelerinin eğitim ve gelişim konusunda görüşlerini almak için bir eğitim tercih anketi düzenledik ve 15 Ekim'deki Sabah Kahvesi organizasyonuna katılan üyelerimize dağıttık. Toplam 23 kişinin cevapladığı anket sonuçları Eğitim Kurulumuzun plan ve faaliyetlerine ışık tuttu. 25 Ocak da Özlem Ataman ile Kundalini Yoga ile Nefes eğitimini organize ettik. 3 Mart da Uğur Saltık ile Fasilitasyonile Eğitim Tasarımı eğitimini gerçekleştirdik. Bu yıl kurul olarak gerçekleştirdiğimiz 8 toplantıda ağırlıklı olarak yenilenen Eğitim Kurulunun yapısını ve işlevini şekillendirmeye çalıştık. Yeni dönemde yeniliklerle çalışmalarımıza kaldığımız yerden edeceğiz. Koçların gelişimine ve ilgi alanlarına yönelik planladığımız eğitimlerimiz çok uygun fiyatlarla hem üyelerimize hem de ICF üyesi olmayan koçlara açık olacak.

11 Sevgilerimizle, Burcu Yularcı Eğitim Kurulu Lideri Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) Pazarlama Kurulu Birlikte Düşünmek ve Farklı Perspektiflerin Sinerjisi : Lead Your Life 2015 Koçluk Konferansı Merhaba Sevgili Koçlar, ICF Türkiye Pazarlama Kurulu olarak ; Koçluğu ve ICF Türkiye nin vizyon, misyon ve değerlerini anlatmak ve mesleğimiz hakkında farkındalığı arttırmak adına çalışmalar yapmaktayız. Bu sene de 20. yılımız sebebiyle ICF Global den aldığımız içerik ve iyi uygulamalar ile hızlı bir şekilde projelerimize başladık. Bu projelerimizin en ses getireni ise Nisan 2015 tarihlerinde yapılan Lead Your Life temalı 4. Koçluk Konferansı oldu. Şahane bir yolculuktu Birbirini o gün tanıyan koçlar ile nefis bir Istanbul sabahı buluştuk. Hayallerimizi hedeflerimizi paylaştık. Roller, yapılacaklar, planlar ve zaman konuşarak yolculuğumuza başladık. Bu süre zarfında, farklı hayaller peşinden giden arkadaşlarımız da oldu. Aramıza sonradan katılıp ekibimiz ile hemen Uyumu yakalayan dostlar da.

12 Amacımız, koçlar ve insan kaynakları profesyonelleri yanında, öğrenci, sanatçı gibi diğer sosyal gruplara da hitap eden ve koçluğun etki alanını analitik olarak da gösteren, farklı bir konferans tecrübesi yaşatmaktı. 8 ay boyunca keyifli ve öğrenme dolu bir çalışma dönemi sonunda güzel geribildirimler ile konferansımızı tamamladık. 4. kez Wyndham Grand İstanbul Levent te gerçekleştirilen 4. Koçluk Konferansının teması Lead Your Life tı (Hayatını Yönet). İş dünyasının yanı sıra eğitim, spor, sanat gibi yaşamın tüm alanlarında koçluk kavramının etkisinin ve katkısının ele alındığı konferans, ulusal ve uluslararası alanlarda deneyimli, konusunda uzman konuşmacıları bir araya getirdi.bu yıl ilk kez iki gün ve iki farklı konsepte düzenlenen konferansın ilk gününde 6 farklı konuda çalıştaylar gerçekleştirildi. Katılımcılara katılmak istedikleri çalıştaylar sorulup ilgi alanları doğrultusunda katılma şansları verildi. 4. Koçluk Konferansı nın ilk günü katılımcıların gelişimlerine odaklanan ve koçluk mesleğine katkıda bulunan atölye çalışmaları yapıldı. 45 kişilik gruplar halinde düzenlenen atölye çalışmaları, aynı anda üç paralel oturum halinde gerçekleşti. Çalıştay başkanlarımız da oldukça öğretici ve yaratıcı idi. Derin Demokrasi Yaklaşımı, Coaching with Emotional Brain - Duygusal Beyinle Koçluk, Bütünsel Spiral Dinamikler, Atıl Duran Koçluk Repertuarını Aktive Etmek, Kendimle Bir Randevu, Koçlukta Farkındalık ve Meditasyon Uygulamaları

13 Naci Demiral tarafından yapıldı. Konferansın ikinci günü bir süprizle açılış yapıldı. Sevgili Nerhan Hepşen in koçlar için yazıp bestelediği şarkı Hayatın Ipucu ile günümüz start aldı. Sonra açılış konuşması ICF Executive Director - CEO su Magdalena N. Mook ve Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği ( ICF Türkiye ) Başkanı Açılış konuşması ardından çok değerli ulusal ve uluslararası konuşmacılar ve panelistlerimiz ile günümüze devam ettik. Potansiyeliniz Gerçekliğiniz Olur, Eğer, Organizasyonel Kültürleri Sürdürebilirlikle Dönüştürme ve Koçluk Dünyasında Beklentilerin Derinlemesine Analizi Yönetim Kurulları Yönetme ve Geliştirme konulu paylaşımlar katılımcılar ile buluştu. Spor, CEO, İş Dünyasında Koçluğun İki Farklı Perspektifi, sanat ve eğitim panelleri ile yaşamın içinden bir günü tamamladık. Konferans sonrasında tüm katılımcılar ile anket çalışmamızı gerçekleştirdik. Neleri en iyi yaptık ve neleri farklı yapardık konularında toplantılar gerçekleştirdik. Ve yepyeni farklı bambaşka bir konferansla 5. Koçluk Konferansı ile sizlerle buluşmak için hazırlıklara başladık. Ebru Pilav Pazarlama Çalışma Kurulu Lideri Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) Üye İlişkileri ve Topluluk Çalışma Kurulu Merhaba Sevgili Koçlar, ICF Türkiye Üye İlişkileri ve Topluluk Çalışma Kurulumuz, üyelerimize yönelik ilk faaliyetini 9 Eylül de düzenlediği oryantasyon toplantısı ile gerçekleştirdi. Üyelerimizin mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla her ayın ikinci Salı günü Sabah Kahvesi ve her ayın dördüncü Salı günü Akşam Çayı başlığı altında konuşmacılarımız üyelerimizin ilgisini çeken çeşitli konuları işlediler.

14 faaliyet yılımızda yeni üyelerimize yönelik iki Oryantasyon toplantısı düzenledik. Yeni üye kazanmak amacıyla, İstanbul da dört koçluk okulunda ICF tarafından akredite edilmiş koçluk eğitim programı katılımcılarına ICF ve hizmetlerini tanıttık. Kurulumuz, Yönetim Kurulu üyesi Osman Erk, Füsun Kılınçlar ve Didem Yetkin İğdirsel den oluşuyor. 10 Haziran da düzenlediğimiz Town Hall Meeting ve sonrasında müzik eşliğinde üyelerimizi ağırladığımız danslı parti ile faaliyet yılımızı tamamlamış olduk. Düzenlediğimiz faaliyetlerle ilgili açıklamaları aşağıda sunuyoruz. Sevgilerimizle, Eser Ömeroğlu Üye İlişkileri ve Topluluk Çalışma Kurul Lideri Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) PaylaşıYorum, Oryantasyon Toplantısı 9 Eylül 2014 Bu dönem, yeni üyelerimize yönelik oryantasyon toplantımızın ilkini 9 Eylül Salı akşamı yaptık. Başkanımız Naci Demiral ın yaptığı sunumda ve sunum sonrası soru - cevap bölümünde aşağıdaki konular işlendi: ICF Global ve ICF Türkiye ile ilgili genel bilgiler, amaç, misyonu ve tarihçe, ICF üyeliğinin sağladığı yararlar, üye olmanın koşulları, unvanlandırma ile ilgili genel bilgi, çalışma kurulları, Sosyal Sorumluluk Projeleri. Katılımcıların ilgisini çeken ve pek çok sorunun cevaplandırıldığı toplantı sonrası, yeni üyelerimiz, çalışma kurullarında aktif görevler üstlenmek üzere kurullara kaydoldular. PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 14 Ekim 2014 Dilek Akgün Koçlukta Süpervizyon Üyelerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak üzere ayda iki kez düzenlediğimiz toplantıların

15 bu dönem ilkini 14 Ekim Salı günü yaptık. Sabah Kahvesi buluşmamızda, değerli Dilek Yıldırım Akgün, Koçlukta Süpervizyon başlıklı bir sunum yaptı. Sunumun içeriğinde yer alan konular şunlardı: Koçlukta süpervizyonun tanımı, faydaları, önemi; Süpervizör ve Mentor - Koç arasındaki ayırım ve Süpervizörün nitelikleri. Katılımcılardan gelen pek çok soruyu da yayınlayan Akgün, ülkemizde daha çok yeni bir alan olan koçlukta süpervizyon konusunda temel bilgilerin edinilmesine katkıda bulundu. PaylaşıYorum, Akşam Çayı 28 Ekim 2014 Nesrin Özkaya Koçlukta Yasal Sorumluluklar ve Sözleşme Hukuku Akşam Çayı buluşmalarımızın ilkini 28 Ekim Salı günü yaptık. Değerli Av. Nesrin Özkaya, Koçlukta Yasal Sorumluluklar ve Sözleşme Hukuku başlıklı sunumunda, koçluk mesleğinde yasal sorumlulukları, koçluk hizmet sözleşmesinin yasal açıdan değerlendirilmesini ve haksız rekabet haksız reklam konularını örnekler ve vakalarla birlikte ele aldı. Katılımcıların ilgisini çeken ve pek çok sorunun yöneltiği toplantı, koçluk hizmet sözleşmesinin kapsamı ve etki alanları konusunda detaylı bilgilerin edinilmesine büyük katkıda bulundu. PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 11 Kasım 2014 Adler Koçluk Ekolü ICF / ACTP Onaylı Eğitimlerin Felsefesi İçeriği ve Uygulaması 11 Kasım 2014 Sabah Kahvesi nde Adler Fakülte Liderlerinden Burcu Yalman PCC, ACPC ve Ahmet Süha Koçel PCC, ICF onaylı Adler eğitimlerinin felsefesi, içeriği ve uygulamaları konusunda üyelerimizi bilgilendirdi.

16 PaylaşıYorum, Koçluk Okullarında ICF Tanıtımı 13 Kasım 2014 Adler Koçluk Okulu Koçluk Okullarında eğitim gören potansiyel üyelere ICF tanıtımı yapmak üzere 13 Kasım 2014 de Adler Koçluk Okulu nu ziyaret ettik ve aşağıdaki konuları işledik: ICF Global ve ICF Türkiye ile ilgili genel bilgiler, amaç, misyon ve tarihçesi, ICF üyeliğinin sağladığı yararlar, Üye olmanın koşulları, Unvanlandırma ile ilgili genel bilgi, Çalışma Kurulları, Sosyal Sorumluluk Projeleri. PaylaşıYorum, Koçluk Okullarında ICF Tanıtımı 16 Kasım 2014 Sola Unitas Koçluk Okullarında eğitim gören potansiyel üyelere ICF tanıtımı yapmak üzere 16 Kasım 2014 de Sola Unitas Koçluk okulunu ziyaret ettik ve aşağıdaki konuları işledik: ICF Global ve ICF Türkiye ile ilgili genel bilgiler, amaç, misyon ve tarihçesi, ICF üyeliğinin sağladığı yararlar, Üye olmanın koşulları, Unvanlandırma ile ilgili genel bilgi, Çalışma Kurulları, Sosyal Sorumluluk Projeleri.

17 PaylaşıYorum, Akşam Çayı 25 Kasım 2014 Naci Demiral Bireysel Marka İmajı 25 Kasım 2014 Akşam Çayı nda, Bireysel Marka İmajı başlığı altında Başkanımız Naci Demiral bir sunum yaptı. Bu sunumda, rekabetçi ortamda, farklı hizmet sunarak, başarılı bir konumlandırmaya ulaşmanın esasları hakkında üyelerimize örnekleriyle birlikte kapsamlı pazarlama bilgileri ve aksiyonları aktarılmıştır. PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 09 Aralık 2014 Gülsün Zeytinoğlu ACTP Onaylı Eğitimlerin Felsefesi, İçeriği ve Uygulaması, ORSC İlişki Sistemleri Koçluğu 9 Aralık 2014 Sabah Kahvesi nde Gülsün Zeytinoğlu, PhD., Master Certified Coach, CPCC, ORSCC, ICF onaylı ORSC İlişki Sistemleri Koçluk eğitim programının felsefesi, içeriği ve uygulamaları konusunda üyelerimizi bilgilendirdi. PaylaşıYorum, Koçluk Okullarında ICF Tanıtımı 13 Aralık 2014 Dale Carnegie Koçluk Okullarında eğitim gören potansiyel üyelere ICF tanıtımı yapmak üzere 13 Aralık 2014 de Dale Carnegie Koçluk Okulunu ziyaret ettik ve aşağıdaki konuları işledik: ICF Global ve ICF Türkiye ile ilgili genel bilgiler, amaç, misyonu ve tarihçe, ICF üyeliğinin sağladığı yararlar, Üye olmanın koşulları, Unvanlandırma ile ilgili genel bilgi, Çalışma Kurulları, Sosyal Sorumluluk Projeleri. PaylaşıYorum, Akşam Çayı 23 Aralık 2014 Meral Dal Koçlar için Satış ve İknanın Temelleri 23 Aralık 2014 Akşam Çayı nda Yönetici Koçu-Mentor, Eğitmen Meral Dal, Koçlar İçin Satış ve İkna nın Temelleri başlıklı bir sunum yapmıştır. Bu sunumun içeriğinde şu konular yer almıştır:

18 Satışı Anlamak, İçimizdeki Satışçıyı Keşfetmek, Satışın Temel Basamakları, Müşterinin Satın Almasını Sağlamak, Etkileme ve İknanın Temelleri. PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 13 Ocak 2015 Burçin Ergünt Sosyal Medya Nedir? 13 Ocak 2015 Sabah Kahvesi nde, Mobil Pazarlama Sosyal Medya Ajans sahibi, girişimciyatırımcı Bürçin Ergünt, Sosyal Medya Nedir? başlıklı bir sunum yapmıştır. Sosyal ağların kısa tarihi ve tarih içinde ki evrimleri, Maslow'un ihtiyaçlar piramidinde ne oldu da sosyal ağlar yer buldu, Bir "Koç" için sosyal ağlardaki varlık ne kadar önemli, 14 yaşındaki oğlum neden sosyal ağlardan nefret ediyor, sunumun ara başlıklarını oluşturdu. PaylaşıYorum, Akşam Çayı 27 Ocak 2015 Gürkan Sarıoğlu, Belkıs Kazmirci, Elif Biçer Suner ICF Global 2014 Malmö Konferansından 27 Ocak 2015 Akşam Çayı nda, Gürkan Sarıoğlu, ACC; Belkıs Kazmirci, PCC ve Elif Suner, MBA, PCC ICF Global 2014 Malmö Konferansından başlıklı bir sunum yaparak, Malmö Konferansında işlenen dört önemli konuyu üyelerimize aktardılar.

19 PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 10 Şubat 2015 Sola Unitas Koçluk Ekolü ICF ACTP Onaylı Eğitimlerin Felsefesi, İçeriği ve Uygulaması 10 Şubat 2015 Sabah Kahvesi nde Umut Kısa, MCC, ICF onaylı Sola Unitas eğitimlerinin felsefesi, içeriği ve uygulamaları konusunda üyelerimizi bilgilendirdiler. PaylaşıYorum, Oryantasyon Toplantısı 24 Şubat 2015 Yeni Üyeler İçin Oryantasyon Toplantısı Yeni üyelerimize yönelik oryantasyon toplantımızın ikincisini 24 Şubat Salı akşamı yaptık. Yönetim Kurulu Üyesi Osman Erk in yaptığı sunumda ve sunum sonrası sorucevap bölümünde aşağıdaki konular işlendi: ICF Global ve ICF Türkiye ile ilgili genel bilgiler, amaç, misyonu ve tarihçe, ICF üyeliğinin sağladığı yararlar, Üye olmanın koşulları, Unvanlandırma ile ilgili genel bilgi, Çalışma Kurulları, Sosyal Sorumluluk Projeleri. PaylaşıYorum, Akşam Çayı 24 Şubat 2015 Diyetisyen Simge Çıtlak Sağlıklı Beslenme ve Koçluk 24 Şubat 2015 Akşam Çayı nda, Uzman Diyetisyen Simge Çıtak, Sağlıklı Beslenme ve Koçluk başlıklı

20 sunumunda, üyelerimize mesleğini icra ederken kullandığı koçluk süreç araçları ve NLP uygulamaları hakkında bilgi Verdi ve girişicilik deneyimlerini aktardı. PaylaşıYorum, Koçluk Okullarında ICF Tanıtımı 27 Şubat 2015 Erickson Coaching International Türkiye Koçluk Okullarında eğitim gören potansiyel üyelere ICF tanıtımı yapmak üzere 27 Şubat 2015 de Erickson Coaching International okulunu ziyaret ettik ve aşağıdaki konuları işledik: ICF Global ve ICF Türkiye ile ilgili genel bilgiler, amaç, misyon ve tarihçe, ICF üyeliğinin sağladığı yararlar, Üye olmanın koşulları, Unvanlandırma ile ilgili genel bilgi, Çalışma Kurulları, Sosyal Sorumluluk Projeleri. PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 10 Mart 2015 Serra Çınar Kişilik Envanterleri Değerlendirmeleri Koçlukta Kullanımı 10 Mart 2015 Sabah Kahvesi nde, Serra Çınar, PCC, Kişilik Envanterleri, Değerlendirmeleri ve Koçlukta Kullanımı başlıklı bir sunum yaptı. Bu sunumda, koçlukta bir araç olarak kullanılabilen 'Kişilik Envanteri/Değerlendirmeleri' hakkında genel bir bilgi verilmiştir ve uygulamalarda özellikle nelere dikkat edilmesi gerektiğinin üzerinde durulmuştur.

21 Akşam Çayı 24 Mart 2015 Dr. Sema Süvarioğlu, Dr. Serap Altekin, Dr. Ulaş Özcan Koçluk Nereye Kadar, Nerede Durmalıyız 24 Mart 2015 Akşam Çayı nda, Psikolog-Koç Sema Süvarioğlu Ph. D., PCC, Psikolog Serap Altekin Ph. D. ve Psikolog Ulaş Özcan Ph. D., Koçluk Nereye Kadar, Nerede Durmalıyız başlıklı panelde, koçluk ve psikoloji-terapi kavramları ve alanlar arasında ki sınırları karşılıklı görüş alış verişi ile irdelemişlerdir. PaylaşıYorum, Akşam Çayı 28 Nisan 2015 Selin Sertel Bilişsel Davranışçı Koçluk 28 Nisan 2015 Akşam Çayı nda, Selin Sertel, MA, ACC, Bilişsel Davranışçı Koçluk başlığı altında, Bilişsel Davranışçı Terapiden Bilişsel Davranışçı Koçluğa, Benimsenen Davranış Değişikliği Modelleri ve bu doğrultuda Koçluk Hedefleri, Stratejileri ve Müdahaleleri konularını işlemiştir. PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 12 Mayıs 2015 Hasan Tanla Koçluk Denilince Akla 12 Mayıs 2015 Sabah Kahvesi nde, Estima Araştırma Genel Müdürü Hasan Tanla, Koçluk Dünyasında Beklentilerin Derinlemesine Analizi başlıklı sunumunda koçluk sektörü ile ilgili yapılan çalışmanın çarpıcı sonuçlarını üyelerimize kapsamlı bir şekilde sunmuştur.

22 PaylaşıYorum, Akşam Çayı 26 Mayıs 2015 Gürkan Sarıoğlu ICF Unvanlanma Süreci ACC, PCC, MCC 26 Mayıs 2015 Akşam Çayı nda, Gürkan Sarıoğlu, ACC, ICF Unvanlanma Süreci, ACC, PCC, MCC başlıklı sunumu ile unvanlanma yolunda yürümekte olan üyelerimizin süreçle ilgili merak ettikleri tüm konular hakkında aydınlatıcı bilgiler sunmuştur. PaylaşıYorum, 10 Town Hall Meting + Parti 10 Çarşamba günü 18:30-20:00 saatleri arasında Kadıköy de demirli Bosfor gemisinde Town Hall Meeting yaptık. Bu toplantıda YK Başkanımız Naci Demiral, çalışma yılında gerçekleştirilmiş olan faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Ardından üyelerimizin görüş ve önerilerine geçildi. Üyelerimizin gündeme getirdiği görüş ve dilekler, YK tarafından üzerinde çalışılmak üzere not alındı. Bu görüşmeler sırasında üyelerimiz ve YK üyeleri arasında karşılıklı fikir alış verişinde de bulunuldu.

23 Town Hall Meeting in ardından Kadıköy limanından demir alan gemi boğaz turuna çıktı. Çok güzel bir havada, muhteşem boğaz manzarasına karşı düzenlenen kokteylde üyelerimiz ve misafirleri bol bol aralarında sohbet etme fırsatını buldular. Boğazın göz kamaştıran gece manzarasından ilham alan üyelerimiz ve misafirleri gece boyunca dans etmekten kendilerini alamadılar. Veda saati gelmeden önce Başkanımız Naci Demiral, ICF 20.Yıl pastasını, derneğimiz şarkısının eşliğinde kesti.

ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni

ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği(ICF Türkiye) ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni 2014 H e k i m o ğ l u A l i P a ş a c d. A t i k M e d r e s e s i S k. N o : 2 / 1 F a t i h / İ s t a n b u l Değerli

Detaylı

UPKD/ICF TÜRKİYE 2014-2016 STRATEJİLERİ 23 HAZİRAN 2014

UPKD/ICF TÜRKİYE 2014-2016 STRATEJİLERİ 23 HAZİRAN 2014 UPKD/ICF TÜRKİYE 2014-2016 STRATEJİLERİ 23 HAZİRAN 2014 ANA STRATEJİLERİMİZ ICF Türkiye Dernek Genel Üye ve Aktif Üye Sayısını Arttırmak Türkiye de Koçluğun ve Koçların Gelişimine Katkı Sağlamak Türkiye

Detaylı

TEMMUZ 2017 BÜLTEN. Koçluk, Eğitim, Danışmanlık. Tel: +90(216)

TEMMUZ 2017 BÜLTEN. Koçluk, Eğitim, Danışmanlık.  Tel: +90(216) TEMMUZ 2017 BÜLTEN Koçluk, Eğitim, Danışmanlık Tel: +90(216) 337 01 64 E-mail: info@houseofhuman.com www.houseofhuman.com ileri sayfa Kurumsal Eğitimler...04 ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimleri...1

Detaylı

Sevgili Rotary Ailem merhaba,

Sevgili Rotary Ailem merhaba, Sevgili Rotary Ailem merhaba, Eylül ayında Toplum Liderleri Geliyor adlı projemize kaynak yaratabilmek için Spa Sağlık projemizi gerçekleştirdik.projemize katılan üyelerimiz ve yakınları aktiviteyi çok

Detaylı

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları 2013 / 2014 SAYI: 19 İklim Değişikliği Konferansı Haftanın Bazı Başlıkları Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı Hayatın İçinde Öğreniyoruz İklim Değişikliği Konferansı Tanıdık ve Tanıttık Uludağ

Detaylı

2016 Yılı GençKal Proje Raporu

2016 Yılı GençKal Proje Raporu 2016 Yılı GençKal Proje Raporu KalDer bünyesinde yer alan GençKal (Genç KalDer liler), kalite ve çağdaş yönetim anlayışını öğrenip içselleştirecek, liderlik niteliklerine sahip üniversite öğrencilerinden

Detaylı

Toplantı No: Toplantı Yeri: WELLBORN OTEL - Toplantı Tarihi: Toplantı Saati: 19:30 - Dönem Toplantı No: 35.

Toplantı No: Toplantı Yeri: WELLBORN OTEL - Toplantı Tarihi: Toplantı Saati: 19:30 - Dönem Toplantı No: 35. Toplantı No: 1099 - Toplantı Yeri: WELLBORN OTEL - Toplantı Tarihi: 29.02.2016 Toplantı Saati: 19:30 - Dönem Toplantı No: 35 1 Kuruluş Tarihi: 19.03.1993 - Charter Tarihi: 23.04.1997 Yönetim Kurulu & Başkanın

Detaylı

Ağustos 2011. DemirDöküm Konsey İletişim Bülteni

Ağustos 2011. DemirDöküm Konsey İletişim Bülteni Ağustos 2011 DemirDöküm Konsey İletişim Bülteni İçindekiler Konsey Başkan ının Mesajı...5 Konsey Kick Off..6 Yeni İş Modeli ve VIP Servis Açılışları...7 Konsey ve Komitelerin Tanıtımı..8 Komitelerin Amaçları...10

Detaylı

Gezimiz, meslekler ve bölümler ile ilgili olarak birçok

Gezimiz, meslekler ve bölümler ile ilgili olarak birçok Ankara Üniversite Oryantasyon Gezisi Mesleki rehberlik çalışmaları çerçevesinde 9. sınıf öğrencilerimize Ankara gezisi düzenlendi. Öğrencilerimizin, birçok üniversite ve bölüm hakkında bilgi sahibi olmalarını

Detaylı

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ ve SOSYAL MEDYADA REKLAM UYGULAMALARI

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ ve SOSYAL MEDYADA REKLAM UYGULAMALARI SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ ve SOSYAL MEDYADA REKLAM UYGULAMALARI SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ ve SOSYAL MEDYADA REKLAM UYGULAMALARI Sosyal medya yönetimine artık diğer pazarlama aktivasyonları gibi stratejik bir bakış

Detaylı

Koçluk Yaklaşımı ile Verimli ve Etkili Yaşam

Koçluk Yaklaşımı ile Verimli ve Etkili Yaşam Kurumsal Koçluk Programı Koçluk Yaklaşımı ile Verimli ve Etkili Yaşam Sektörü ve fonksiyonu ne olursa olsun, kurumsal yaşam içerisinde en büyük fark yaratan yetkinlik artık iletişim haline geldi. Kurumsal

Detaylı

TÜRKONFED GENEL SEKRETERLER TOPLANTISI ĠÇ VE DIġ ĠLETĠġĠM EĞĠTĠMĠ

TÜRKONFED GENEL SEKRETERLER TOPLANTISI ĠÇ VE DIġ ĠLETĠġĠM EĞĠTĠMĠ TÜRKONFED GENEL SEKRETERLER TOPLANTISI ĠÇ VE DIġ ĠLETĠġĠM EĞĠTĠMĠ 23-25 EKİM 2015 / ALANYA TÜRKONFED Genel Sekreterler Koordinasyon Toplantısı, İç ve Dış İletişim Eğitimi, 23-25 Ekim 2015 tarihleri arasında

Detaylı

Executive House Workshop

Executive House Workshop Yönetici Kulübü Çalıştayı Çalıştayı Tasarlayan: H. Handan Öztürk H. Handan Öztürk firma ismi KANKALİTE den esinlenerek bu çalıştayı siz değerli yöneticiler için tasarlamıştır. KAN = Takviye & Beslenme

Detaylı

İçindekiler. Hakkımızda Misyon Vizyon TKYD Üyelik Ayrıcalıkları Faaliyetler

İçindekiler. Hakkımızda Misyon Vizyon TKYD Üyelik Ayrıcalıkları Faaliyetler w İçindekiler Hakkımızda Misyon Vizyon TKYD Üyelik Ayrıcalıkları Faaliyetler Çalışma Grupları Eğitim Programları İhtisas Programları Anadolu Seminerleri Kurumsal Yönetim Kütüphanesi Yayınlar Zirve ve Paneller

Detaylı

JCI Antalya. Nisan-Mayıs-Haziran 2010 Haber Bülteni. Antalya

JCI Antalya. Nisan-Mayıs-Haziran 2010 Haber Bülteni. Antalya Etkinlik: Networking Performansınızı Geliştirin Tarih: Nisan 2010 Yer: Dedeman Otel JCI Salonu Network (iş ağı) kavramını daha iyi tanımak ve iş ağı performansımızı geliştirmek üzere üyelerimiz ve iş dünyasındaki

Detaylı

AIMCO C o a c h i n g

AIMCO C o a c h i n g AIMCO C o a c h i n g Kurumsal Koçluk Programı 2014 Kış Dönemi İş Yaşamında Koç Yaklaşımı ile Verimli ve Etkili İş Yaşamı Sektörü ve fonksiyonu ne olursa olsun, kurumsal yaşam içerisinde en büyük fark

Detaylı

212 Derece Hakkında. Koçluk Modelimiz ve Koçluk İlkelerimiz. Neden 212 Derece? Koçlukta Temel Aldığımız İlkeler

212 Derece Hakkında. Koçluk Modelimiz ve Koçluk İlkelerimiz. Neden 212 Derece? Koçlukta Temel Aldığımız İlkeler Tanıtım Kataloğu Koçluk Modelimiz ve Koçluk İlkelerimiz 212 Derece Hakkında Akademimiz Can Deniz Timur tarafından profesyonel koçluk ve kişisel gelişim programları vermek üzere 2014 yılında Ankara da kuruldu.

Detaylı

Toplantı No: Toplantı Yeri: WELLBORN OTEL - Toplantı Tarihi: Toplantı Saati: 19:30 - Dönem Toplantı No: 28.

Toplantı No: Toplantı Yeri: WELLBORN OTEL - Toplantı Tarihi: Toplantı Saati: 19:30 - Dönem Toplantı No: 28. Toplantı No: 1092 - Toplantı Yeri: WELLBORN OTEL - Toplantı Tarihi: 11.01.2015 Toplantı Saati: 19:30 - Dönem Toplantı No: 28 1 Kuruluş Tarihi: 19.03.1993 - Charter Tarihi: 23.04.1997 Yönetim Kurulu & Başkanın

Detaylı

OKULUMUZU ZİYARET ETTİ

OKULUMUZU ZİYARET ETTİ SABANCI ÜNİVERSİTESİ OKULUMUZU ZİYARET ETTİ Okulumuz üniversite tanıtım çalışmaları kapsamında 15 Ekim 2015 Perşembe günü Sabancı Üniversitesi yetkililerini konuk etti. Üniversite tanıtımında; kampüs,

Detaylı

AIMCO. İş Yaşamında Koç Yaklaşımı ile Etkili İlişki Yönetimi. Kurumsal Koçluk Programı

AIMCO. İş Yaşamında Koç Yaklaşımı ile Etkili İlişki Yönetimi. Kurumsal Koçluk Programı AIMCO Kurumsal Koçluk Programı İş Yaşamında Koç Yaklaşımı ile Etkili İlişki Yönetimi Sektörü ve fonksiyonu ne olursa olsun, kurumsal yaşam içerisinde en büyük fark yaratan yetkinlik artık iletişim haline

Detaylı

Marmara Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Sertifika Programı Marmara University Corporate Communication & Brand Management Program

Marmara Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Sertifika Programı Marmara University Corporate Communication & Brand Management Program Marmara Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Sertifika Programı Marmara University Corporate Communication & Brand Management Program Amaç Kurumsal iletişim bir kuruluşun hedeflediği kitleye

Detaylı

Yıl 1 & Sayı 06 VI. Genel Toplantı 5 Haziran Salı günü 60 kişilik yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ve Yapı Kredi Bankası Organize

Yıl 1 & Sayı 06 VI. Genel Toplantı 5 Haziran Salı günü 60 kişilik yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ve Yapı Kredi Bankası Organize Haziran 2007 Yıl 1 & Sayı 06 VI. Genel Toplantı 5 Haziran Salı günü 60 kişilik yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ve Yapı Kredi Bankası Organize Sanayi Şube Müdürü Sn. Osman Oytun NAĐPOĞLU ve ekibinin

Detaylı

U.R BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ DÖNEMİ 10. MUTAT BAŞKANIN MEKTUBU

U.R BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ DÖNEMİ 10. MUTAT BAŞKANIN MEKTUBU U.R 2430. BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ 2015-2016 DÖNEMİ 10. MUTAT BAŞKANIN MEKTUBU Uluslararası Rotary Başkanı: K.R Ravi RAVINDRAN U.R 2430. Bölge Guvarnörü: Canan ERSÖZ U.R 2430. Bölge Rotaract

Detaylı

TEGEP te Neler Oluyor?

TEGEP te Neler Oluyor? Gündem Mayıs 2013 02 TEGEP te Neler Oluyor? Eğitim ve gelişim alanında referans olabilecek çalışmalar kapıda! 07 TEGEP - ASTD İşbirliği 05 Zirvede Buluşalım! 09 Tegep Eğitim Profesyonellerini Geliştiriyor

Detaylı

DALYAN INNER WHEEL KULÜBÜ 2014-2015 BÜLTEN TARIHI: 27.01.2015 TOPLANTI NO: 5 BÜLTEN NO

DALYAN INNER WHEEL KULÜBÜ 2014-2015 BÜLTEN TARIHI: 27.01.2015 TOPLANTI NO: 5 BÜLTEN NO DALYAN INNER WHEEL KULÜBÜ 2014-2015 BÜLTEN TARIHI: 27.01.2015 TOPLANTI NO: 5 BÜLTEN NO : 5 2014-2015 Dönemi Uluslararası Teması ; Light The Path Yolu Aydınlat International Inner Wheel Başkan Abha Gupta

Detaylı

U.R. 2440. BÖLGE ROTARACT TEMSİLCİLİĞİ 2015-2016 DÖNEMİ BAŞKANLAR EĞİTİM SEMİNERİ. Rtc. Gözde Çiftçi

U.R. 2440. BÖLGE ROTARACT TEMSİLCİLİĞİ 2015-2016 DÖNEMİ BAŞKANLAR EĞİTİM SEMİNERİ. Rtc. Gözde Çiftçi U.R. 2440. BÖLGE ROTARACT TEMSİLCİLİĞİ 2015-2016 DÖNEMİ BAŞKANLAR EĞİTİM SEMİNERİ H i z m e t l e r i n i z d ü n y a y a a r m a ğ a n o l s u n Rtc. Gözde Çiftçi U.R. 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği

Detaylı

Sayı. OR-AN Rotary Kulübü. Eylül. Kuruluş : 7 Ekim 1997. John Kenny UR Başkanı. Hasan Akduman Dönem Guvernörü 2009-2010. Zeynep Gökalp Dönem Başkanı

Sayı. OR-AN Rotary Kulübü. Eylül. Kuruluş : 7 Ekim 1997. John Kenny UR Başkanı. Hasan Akduman Dönem Guvernörü 2009-2010. Zeynep Gökalp Dönem Başkanı Sevgili Dostlarım, Dönemimizin 2 ayını geride bıraktık. Yaz aylarının güzel günlerini tatil ile değerlendiren dostlarımız artık Ankara ya döndüler. Çocukların okulları başladı. Sevgili Çocuklarımıza yeni

Detaylı

Trans Terapi ve Dayanışma Grubu Toplantılarının Yedincisi Gerçekleşti. SPoD CHP Beyoğlu Belediyesi Başkan Aday Adayı Gülseren Onanç ile görüştü

Trans Terapi ve Dayanışma Grubu Toplantılarının Yedincisi Gerçekleşti. SPoD CHP Beyoğlu Belediyesi Başkan Aday Adayı Gülseren Onanç ile görüştü Trans Terapi ve Dayanışma Grubu Toplantılarının Yedincisi Gerçekleşti SPoD un ve Uzman Psikiyatrist Dr. Seven Kaptan ın gönüllü işbirliğiyle düzenlenen Trans Terapi Toplantısı nın yedincisi 4 Eylül Çarşamba

Detaylı

BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ

BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ BASIN YAYIN BİRLİĞİ OCAK-ŞUBAT 2015 ETKİNLİK BÜLTENİ 1. 2014 Türkiye Kitap Pazarı İstatistikleri Açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ISBN Ajansı, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü ve Yayımcı Meslek

Detaylı

TR www.gencyasaminsesleri.org

TR www.gencyasaminsesleri.org 2014 YILI FAALİYETLERİ GENÇ YAŞAMIN SESLERİ DERNEĞİ 2014 YILI FAALİYETLERİ TR www.gencyasaminsesleri.org BİZ KİMİZ? 2009 yılında kurulan derneğimiz Kastamonu gençliğinin ufkunu genişletmek, özgüvenlerini

Detaylı

SPONSORLUK DOSYASI 14 Ocak 2016 / Sabancı Center

SPONSORLUK DOSYASI 14 Ocak 2016 / Sabancı Center SPONSORLUK DOSYASI 14 Ocak 2016 / Sabancı Center Kurumsal yönetime inancınızı paylaşmak, sürdürülebilir kalkınma hedefiyle ilerlemek için IX. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi nde yerinizi alın! Uluslararası

Detaylı

IODA-International Organization Development Association Uluslararası Organizasyonel Gelişim Platformu Türkiye

IODA-International Organization Development Association Uluslararası Organizasyonel Gelişim Platformu Türkiye IODA-International Organization Development Association Uluslararası Organizasyonel Gelişim Platformu Türkiye Tanışma Toplantısı 9 Ekim 2015 OUR FIELD OUR WORLD OUR IMPACT Akış IODA Nedir? Neden IODA Türkiye?

Detaylı

HAZİRAN 2017 BÜLTEN. Koçluk, Eğitim, Danışmanlık. Tel: +90(216)

HAZİRAN 2017 BÜLTEN. Koçluk, Eğitim, Danışmanlık.  Tel: +90(216) HAZİRAN 2017 BÜLTEN Koçluk, Eğitim, Danışmanlık Tel: +90(216) 337 01 64 E-mail: info@houseofhuman.com www.houseofhuman.com ileri sayfa Kurumsal Eğitimler...04 ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimleri...1

Detaylı

BİYOMED. e-bülten - Mayıs 2013

BİYOMED. e-bülten - Mayıs 2013 BİYOMED e-bülten - Mayıs 2013 Biyomed büyüyor Biyomedikal Mühendisleri Derneği (BİYOMED), ülkemizdeki Biyomedikal Mühendislerinin bir araya gelmesi ve Biyomedikal Mühendisliği meslek kültürü oluşturma

Detaylı

TOBB GGK nın Onursal Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başkanı Sayın Ali Sabancı dır.

TOBB GGK nın Onursal Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başkanı Sayın Ali Sabancı dır. TOBB GGK, TOBB bünyesinde teşekkül ettirilen ve TOBB Yönetim Kurulu nun alacağı kararlara ışık tutan, genç girişimcilik konusunda genel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan istişari

Detaylı

GAYRİMENKULDE KADIN LİDERLER Strateji Planı

GAYRİMENKULDE KADIN LİDERLER Strateji Planı GAYRİMENKULDE KADIN LİDERLER 2016-2020 Strateji Planı NASIL BAŞLADI? ULI bünyesinde, 2016 yılında, gayrimenkul sektöründe çalışan kadınların çalışma hayatlarındaki sorunlarının ve ihtiyaçlarının belirlenmesi,

Detaylı

PAYLAŞMAK CÖMERTLİKTİR

PAYLAŞMAK CÖMERTLİKTİR PAYLAŞMAK CÖMERTLİKTİR Okulumuz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü tarafından 17 Mayıs 2016 Salı günü öğrencilerimizin katılım ve destekleriyle okul bahçemizde yardıma ihtiyaç duyan aileler yararına

Detaylı

JCI Bahçeşehir 2015 NİSAN MAYIS BÜLTENİMİZ

JCI Bahçeşehir 2015 NİSAN MAYIS BÜLTENİMİZ JCI Bahçeşehir 2015 NİSAN MAYIS BÜLTENİMİZ 01 Nisan Tarihin de www.jcibahcesehir.com Web Sitemiz Aktif hale geldi. ITS Group / JCI Kültür Genel Sekreteri Merve Akman a Çok Teşekkürler! 02 Nisan Tarihinde

Detaylı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ DİCLE ÜNİVERSİTESİ PROJE KOORDİNASYON UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı ETKİNLİK BÜLTENİ 1 Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 2008

Detaylı

Oxford Big Read İç Anadolu Bölge Finalistleri. Yabancı Diller Festivali 2016

Oxford Big Read İç Anadolu Bölge Finalistleri. Yabancı Diller Festivali 2016 Oxford Big Read İç Anadolu Bölge Finalistleri Okulumuzun Ana-B sınıfından Ada SEZGİN, Ana-D sınıfından Nil YÜCESAN ve 2-A. sınıfından Arda Hasan ÖRGÜ Türkiye genelinde düzenlenen Oxford Big Read kitap

Detaylı

SPONSORLUK DOSYASI 14 Ocak 2015 / Sabancı Center

SPONSORLUK DOSYASI 14 Ocak 2015 / Sabancı Center SPONSORLUK DOSYASI 14 Ocak 2015 / Sabancı Center Kurumsal yönetime inancınızı paylaşmak, sürdürülebilir kalkınma hedefiyle ilerlemek için VIII. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi nde yerinizi alın!

Detaylı

aimco Koçluk Yaklaşımı ile Verimli ve Etkili İş Yaşamı Kurumsal Koçluk Programı

aimco Koçluk Yaklaşımı ile Verimli ve Etkili İş Yaşamı Kurumsal Koçluk Programı aimco Kurumsal Koçluk Programı Koçluk Yaklaşımı ile Verimli ve Etkili İş Yaşamı Sektörü ve fonksiyonu ne olursa olsun, kurumsal yaşam içerisinde en büyük fark yaratan yetkinlik artık iletişim haline gelmiştir.

Detaylı

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI

TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED OKULLARI 14. MÜDÜRLER TOPLANTISI ESKİŞEHİR DE YAPILDI TED Okulları müdürleri arasında iletişim ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla düzenlenen TED Okulları Müdürler Toplantıları nın on dördüncüsü,

Detaylı

EYLÜL - EKİM BÜLTENİ

EYLÜL - EKİM BÜLTENİ EYLÜL - EKİM BÜLTENİ İSTANBUL GENÇ BARIŞ İNİSİYATİFİ DERNEĞİ Mecidiyeköy Mahallesi Şehit Er Cihan Namlı Caddesi No: 39/8 Şişli/İstanbul 1 GBİ ARTIK BM KÜRESEL İŞBİRLİĞİ AĞI ÜYESİ! DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE FESTİVAL

Detaylı

1 2.ADIM. Profesyonel, Etik, Pozitif Değişim Sağlayan KOÇLUK! BİZİ DAHA YAKINDAN TANIYIN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN 3.ADIM .ADIM

1 2.ADIM. Profesyonel, Etik, Pozitif Değişim Sağlayan KOÇLUK! BİZİ DAHA YAKINDAN TANIYIN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN 3.ADIM .ADIM BİZİ DAHA YAKINDAN TANIYIN 212 Derece Koçluk Akademisine hoş geldiniz! Profesyonel, Etik, Pozitif Değişim Sağlayan KOÇLUK! Binlerce kilometrelik seyahatler, küçük bir adımla başlar. -Lao Tzu 1 2.ADIM.ADIM

Detaylı

Page 1 of 6. Öncelikle, Edirne de yaşanan sel felaketi için çok üzgünüz. Tüm Edirne halkına, şahsım ve üniversitem adına geçmiş olsun demek istiyorum.

Page 1 of 6. Öncelikle, Edirne de yaşanan sel felaketi için çok üzgünüz. Tüm Edirne halkına, şahsım ve üniversitem adına geçmiş olsun demek istiyorum. Page 1 of 6 Edirne Valisi Sayın Dursun Ali Şahin, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası nın değerli üyeleri ve temsilcileri, Bilgi birikimi ve üslubunu,

Detaylı

Hale ALTUNEL. Hale Altunel Kişisel ve Kurumsal Gelişim Akademisi. Kurucu/Eğitmen

Hale ALTUNEL. Hale Altunel Kişisel ve Kurumsal Gelişim Akademisi. Kurucu/Eğitmen Hale ALTUNEL Hale Altunel Kişisel ve Kurumsal Gelişim Akademisi Kurucu/Eğitmen Kişisel Bilgiler Uyruğu: T.C. Doğum Yılı: 1979 Unvanları: Lisanslı Master Koç NLP Uzmanı Profesyonel Tiyatrocu Veteriner Hekim

Detaylı

Misyonumuz İnsan yönetimi konusunda lider bir sivil toplum kuruluşu olmak

Misyonumuz İnsan yönetimi konusunda lider bir sivil toplum kuruluşu olmak Misyonumuz İnsan yönetimi konusunda lider bir sivil toplum kuruluşu olmak PERYÖN - TÜRKİYE İNSAN YÖNETİMİ DERNEĞİ 12. İNSAN YÖNETİMİ ZİRVESİ Lades Olmam Çünkü MUTLULUK AKLIMDA PERYÖN - Türkiye İnsan Yönetimi

Detaylı

Rutinler temamız kapsamında sabah sporu yaptık, grup sohbetleri ile paylaşımlarda bulunduk. Sabah sporunda reçel yaptık, hayali reçellerimizi

Rutinler temamız kapsamında sabah sporu yaptık, grup sohbetleri ile paylaşımlarda bulunduk. Sabah sporunda reçel yaptık, hayali reçellerimizi Rutinler temamız kapsamında sabah sporu yaptık, grup sohbetleri ile paylaşımlarda bulunduk. Sabah sporunda reçel yaptık, hayali reçellerimizi pişirdik. Topla tanışma oyunları oynadık. Heykel ol, adını

Detaylı

UGLA nın AÇILIŞI Türkiye den, İstanbul dan ve 14 ülkeden gençler

UGLA nın AÇILIŞI Türkiye den, İstanbul dan ve 14 ülkeden gençler UGLA nın AÇILIŞI UGLA nın yeni dönemine Türkiye den, İstanbul dan ve 14 ülkeden gençler ile başladık. Açılışa Türkiye den ve Hollanda dan ortaklarımız ve paydaşlarımız katıldı. Corio nun CEO su Gerard

Detaylı

ODA YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ

ODA YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ ODA YÖNETİM KURULU FAALİYETLERİ 27.12.2011 24.01.2012 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SINIRLARININ GENİŞLETİLMESİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MÜCAVİR ALANLARININ İL SINIRLARINA GENİŞLETMESİ İLE İLGİLİ YAPILMAKTA OLAN YASAL

Detaylı

İSTANBUL ATAŞEHİR ROTARY KULÜBÜ DÖNEMİ BÜLTENİ

İSTANBUL ATAŞEHİR ROTARY KULÜBÜ DÖNEMİ BÜLTENİ İSTANBUL ATAŞEHİR ROTARY KULÜBÜ 2017-18 DÖNEMİ BÜLTENİ Bülten No:4 Kulüp Toplantı No: 929 Dönem Toplantı No: 14 Toplantı Tarihi: 10.10.2017 www.atasehirrotary.org U.R. Başkanı: Ian H.S. Riseley U.R. 2420.

Detaylı

İtibar Yönetimi Zirvesi

İtibar Yönetimi Zirvesi SPONSORLUK DOSYASI İtibar Yönetimi Zirvesi Sayın Yetkili, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak, 3 Aralık 2015 tarihinde üniversitemizde Kurumsal İletişim ve İtibar Yönetimi

Detaylı

2016 Programı Kapanış ve Akademi Etkinliği

2016 Programı Kapanış ve Akademi Etkinliği 2016 Programı Kapanış ve Akademi Etkinliği Aralık 2016 İLK FIRSAT 2016 KAPANIŞ ETKİNLİĞİ Katılımcılar İlk Fırsat kapsamında sivil toplum kuruluşlarında çalışmalarının yanı sıra yaklaşık 180 saatlik İlk

Detaylı

KOCAELİ 1. ÜNİVERSİTE TANITIM FUARI VE KARİYER GÜNLERİ FİNAL RAPORU

KOCAELİ 1. ÜNİVERSİTE TANITIM FUARI VE KARİYER GÜNLERİ FİNAL RAPORU KOCAELİ 1. ÜNİVERSİTE TANITIM FUARI VE KARİYER GÜNLERİ FİNAL RAPORU Bu yıl birincisi düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarı ve Kariyer Günleri organizasyonunun katılımcılar ve ziyaretçiler gözünden etkililiğin

Detaylı

SPoD, Ruh Sağlığı Çalıştayının 5 incisini Düzenledi

SPoD, Ruh Sağlığı Çalıştayının 5 incisini Düzenledi SPoD, Ruh Sağlığı Çalıştayının 5 incisini Düzenledi Ruh sağlığı uzmanlarıyla beraber yürütülen 40 saatlik çalıştay programının, trans danışanlara yönelik beşinci ve son kısmı; 3 Kasım'da İstanbul Bilgi

Detaylı

U.R BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ DÖNEMİ 11. MUTAT BAŞKANIN MEKTUBU

U.R BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ DÖNEMİ 11. MUTAT BAŞKANIN MEKTUBU U.R 2430. BÖLGE KARADENİZ EREĞLİ ROTARACT KULÜBÜ 2015-2016 DÖNEMİ 11. MUTAT BAŞKANIN MEKTUBU Uluslararası Rotary Başkanı: K.R Ravi RAVINDRAN U.R 2430. Bölge Guvarnörü: Canan ERSÖZ U.R 2430. Bölge Rotaract

Detaylı

TÜRKİYE- ALMANYA EĞİTMEN DEĞİŞİM PROGRAMI KATILIMCI ÇAĞRISI

TÜRKİYE- ALMANYA EĞİTMEN DEĞİŞİM PROGRAMI KATILIMCI ÇAĞRISI TÜRKİYE- ALMANYA EĞİTMEN DEĞİŞİM PROGRAMI KATILIMCI ÇAĞRISI Program Hakkında YFU-Youth For Understanding 1951 yılında kurulmuş, kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur. YFU, dünya çapında 50 den

Detaylı

5Element Eğitim ve Danışmanlık EĞİTİM KATALOĞU

5Element Eğitim ve Danışmanlık EĞİTİM KATALOĞU 5Element Eğitim ve Danışmanlık EĞİTİM KATALOĞU 2016 Çatışma Yönetimi: Kişi, Ekip ve Organizasyon Değişimi Koçluk Yaklaşımı ile Yönetmek Eğiticinin Eğitimi: Eğitime ve Kişiye Özel Ekip Yönetimi: Bütünsel

Detaylı

Yıldızlar Zirveyi aydınlatıyor...

Yıldızlar Zirveyi aydınlatıyor... Yıldızlar Zirveyi aydınlatıyor... İLKİNİ GEÇTİĞİMİZ YIL GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ SPOR İLETİŞİMİ ZİRVESİ, SPOR MARKALARI VE KURUM MARKALARININ BİR ARAYA GELMESİNİ SAĞLAYAN, SPOR MARKALARI VE KURUM MARKALARININ

Detaylı

22 Şubat 2018 SPONSORLUK DOSYASI

22 Şubat 2018 SPONSORLUK DOSYASI 22 Şubat 2018 SPONSORLUK SPONSORLUK Türkiye nin en görkemli MICE sektörü buluşması AMEzing Parti, Turizm Medya Grubu organizasyonunda, ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines ın ikinci gününde,

Detaylı

AD DRONE. Tüm görüş ve önerileriniz için

AD DRONE. Tüm görüş ve önerileriniz için AD DRONE Dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte aynı orantıda internet dünyasıyla olan bağlarımız güçlenmeye devam ediyor. İşte tam da bu adımda AD Drone ekibi olarak sizleri güler yüz ve sıcakkanlılığımız

Detaylı

Tiyatro Gösterisi Su Damlası Sabancı Müzesi Gezimiz Öğretmenler Günü Kutlamamız Yılbaşı Kermesimiz Bahar Kermesimiz Yardım Kampanyamız

Tiyatro Gösterisi Su Damlası Sabancı Müzesi Gezimiz Öğretmenler Günü Kutlamamız Yılbaşı Kermesimiz Bahar Kermesimiz Yardım Kampanyamız Bülten Tarihi 17 Haziran 2016 Yıl boyunca öğrencilerimizin ve velilerimizin beklentilerini karşılamak ve okulumuz ile ailelerimizin arasındaki bağı daha da kuvvetlendirmek üzere çalışmalar yaptık. Okul

Detaylı

JCI BURSA e-bülten Mart-Haziran 2015

JCI BURSA e-bülten Mart-Haziran 2015 6 Mart 2015 Resmi Kurum Ziyaretleri 6 Mart 2015 günü, JCI olarak, JCI Türkiye Başkanımız Ahmet Erhan Tanyeri ile birlikte Vali Vekili Sn. Vedat Müftüoğlu nu ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Sn. Atilla

Detaylı

UFI EUROPEAN CONFERENCE 2017 FUAR ENDÜSTRİSİ KÜRESEL BİRLİĞİ AVRUPA FUARCILIK KONFERANSI MAYIS 2017 KÖLN ALMANYA

UFI EUROPEAN CONFERENCE 2017 FUAR ENDÜSTRİSİ KÜRESEL BİRLİĞİ AVRUPA FUARCILIK KONFERANSI MAYIS 2017 KÖLN ALMANYA UFI EUROPEAN CONFERENCE 2017 FUAR ENDÜSTRİSİ KÜRESEL BİRLİĞİ AVRUPA FUARCILIK KONFERANSI 2017 10 12 MAYIS 2017 KÖLN ALMANYA Aykut TERZİOĞLU Uluslararası İlişkiler Müdürlüğü Fuarcılık Şefi UFI EUROPEAN

Detaylı

Doğum Tarihi : Doğum Yeri : İstanbul Uyruğu : T.C. Medeni Hali : Bekar Ehliyet : B Sınıfı. Eğitim Durumu

Doğum Tarihi : Doğum Yeri : İstanbul Uyruğu : T.C. Medeni Hali : Bekar Ehliyet : B Sınıfı. Eğitim Durumu Fidan AYDIN 0 554 775 58 49 Adres: Mehmet Akif Mah. Karakucak sokak no:1/5 Ümraniye/İSTANBUL E-mail: fidanimsi@gmail.com Linkedin: Fidan Aydın www.fidanimsi.com Doğum Tarihi : 22.09.1991 Doğum Yeri : İstanbul

Detaylı

Zirve Takvimi

Zirve Takvimi 2016-2017 Zirve Takvimi İK profesyonellerinin buluşma noktası... 2016-2017 Zirve Takvimi 13. Seçme Yerleştirme & Yetenek Yönetimi Zirvesi 5-6 Ekim 2016, İstanbul Marriott Hotel Asia Performans, Ücret ve

Detaylı

Etkinlik Yönet. Etkinlik ve Etkinlik Mobil Uygulamanızı Geliştirmenin En Kolay Yolu

Etkinlik Yönet. Etkinlik ve Etkinlik Mobil Uygulamanızı Geliştirmenin En Kolay Yolu Etkinlik Yönet Etkinlik ve Etkinlik Mobil Uygulamanızı Geliştirmenin En Kolay Yolu 02 Etkinlik Yönet Etkinlik Uygulamanız da Etkinliğiniz kadar özel olsun Etkinlik Yönet ile etkinliğinizin mobil uygulamasını

Detaylı

Öğrenmek İstiyorum Kampanyası

Öğrenmek İstiyorum Kampanyası Öğrenmek İstiyorum Kampanyası TRABZON DA KAMPANYAYA İLGİ ARTIYOR sağlık üreme sağlığı bilgilerinin girmesine yönelik olarak başlanan Öğrenmek İstiyorum Kampanyası kapsamında Trabzon da ilgi gün geçtikçe

Detaylı

Çocuğa karşı Şiddeti Önlemek için Ortaklık Ağı

Çocuğa karşı Şiddeti Önlemek için Ortaklık Ağı 2015 2016 2017 Çocuğa karşı Şiddeti Önlemek için Ortaklık Ağı 2015 2017 2015 Gösterge temelli izleme ve raporlama eğitimleri, toplantılar, yayınlar... I1. Genel Kurul, 8 Mayıs, Ankara Çalışma grupları

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ BAHÇELİEVLER KAMPÜSÜ 23-24 Aralık 2014. w w w.sektorgunleri. c o m

MARMARA ÜNİVERSİTESİ BAHÇELİEVLER KAMPÜSÜ 23-24 Aralık 2014. w w w.sektorgunleri. c o m MARMARA ÜNİVERSİTESİ BAHÇELİEVLER KAMPÜSÜ 23-24 Aralık 2014 M.Ü. İşletme Kulübü 2014 yılında isim değiştirerek Marmara Üniversitesi Yaratıcı İşletmeciler Kulübü adını almıştır. M.Ü. İşletme Kulübü, 2002

Detaylı

Sponsor Ol Rengini Seç Kendini Göster

Sponsor Ol Rengini Seç Kendini Göster Sponsor Ol Rengini Seç Kendini Göster PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği), Türkiye'de çağdaş insan kaynakları yönetimi anlayışlarının yaygınlaştırılmasına ve gelişimine liderlik eden, bu konuda ülkemizin

Detaylı

İşimizi aşımızı müşterimizi Sosyal Medyayla BÜYÜTÜYORUZ.

İşimizi aşımızı müşterimizi Sosyal Medyayla BÜYÜTÜYORUZ. Yeni nesil dijital liderlik ajansı İşimizi aşımızı müşterimizi Sosyal Medyayla BÜYÜTÜYORUZ. Dijital yolculukta, 48 milyon sabit internet kullanıcısı, 45.3 milyon mobil internet kullanıcısı 8 milyon aktif

Detaylı

EPWN İstanbul. Giriş

EPWN İstanbul. Giriş EPWN İstanbul Giriş Avrupa Profesyonel Kadınlar Ağı ("EPWN") EPWN, tüm sektörlerden ve sanayilerden profesyonel kadınlar için dinamik ve hızlı büyüyen çevrimdışı ve çevrimiçi bir ağ ve liderlik geliştirme

Detaylı

Trans Terapi Toplantıları Devam Ediyor

Trans Terapi Toplantıları Devam Ediyor Biz Kimiz? Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği, LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks) bireylerin insan haklarının yanı sıra sosyal ve ekonomik haklarıyla

Detaylı

Stratejik Planlama ve Politika Geliştirmede Katılımcılık

Stratejik Planlama ve Politika Geliştirmede Katılımcılık Stratejik Planlama ve Politika Geliştirmede Katılımcılık Kutluhan TAŞKIN Kurumsal ve Stratejik Yönetim Dairesi Başkanı Kamuda Katılım: İngiltere Örneği Paneli 4 Nisan 2012 1 Stratejik Yönetim Araştırması

Detaylı

Veli toplantıları, veli öğretmen görüşme gün ve saatlerine düzenli olarak katılmak,

Veli toplantıları, veli öğretmen görüşme gün ve saatlerine düzenli olarak katılmak, Veli toplantıları, veli öğretmen görüşme gün ve saatlerine düzenli olarak katılmak, Çocuğunun internette zararlı içeriklerin yer aldığı sitelere erişmesini engellemek, 51 Okul rehberlik servisi ile işbirliği

Detaylı

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (07 Aralık Ocak 2016)

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (07 Aralık Ocak 2016) ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (07 Aralık 2015-15 Ocak 2016) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

2015 Mart 2016 Mart deuder.org.tr 1

2015 Mart 2016 Mart deuder.org.tr 1 2015 Mart 2016 Mart 1 Üniversitesine DEĞER katan Mezun Mezunlarına DEĞER veren Üniversite Dokuz Eylül e Değer Dokuz Eylüllü ye Değer 2 DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ 20 Temmuz 1982 tarihinde kuruldu. 34 Yaşındayız

Detaylı

UPÖY 2. YAZ KAMPI RAPORU

UPÖY 2. YAZ KAMPI RAPORU UPÖY 2. YAZ KAMPI RAPORU ANTALYA OLYMPOS AĞUSTOS 2017 YAZI İŞLERİ VE BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR BİRİMİ Meslek alanımızın değerli tüm öğrencilerine merhaba; Akdeniz Üniversitesi'nde gerçekleştirilen 14. Ulusal

Detaylı

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

ÖZEL OKAN İLKOKULU EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKAN İLKOKULU 2016 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI. Sayın Velilerimiz merhabalar, Okan Koleji İlkokulu olarak; Mayıs ve Haziran aylarını da planlanan konular ve belirlenen etkinlikleri gerçekleştirerek geçirdik.

Detaylı

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ

OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ OCAK-ŞUBAT-MART 2007 BÜLTENİ TEMA SEMİNERİ Yüksekokulumuzda 10 Ocak 2007 günü TEMA Vakfı nın düzenlediği Erozyon, Çevreye Verdiği Zararlar ve Alınabilecek Önlemler konulu seminer verildi. Seminer tema

Detaylı

ENDAZE. TMMOB Gemi Mühendisleri Odası. GMO YÖNETMELİKLERİNİN GÜNCELLENMESİ GÜNDEMİYLE TOPLANTI YAPILDI

ENDAZE. TMMOB Gemi Mühendisleri Odası.  GMO YÖNETMELİKLERİNİN GÜNCELLENMESİ GÜNDEMİYLE TOPLANTI YAPILDI ENDAZE TMMOB Gemi Mühendisleri Odası GMO YÖNETMELİKLERİNİN GÜNCELLENMESİ GÜNDEMİYLE TOPLANTI YAPILDI Gemi ve Deniz Teknolojisi dergisinin özel sayısıdır. Gemi Mühendisleri Odası üyelerine faks ve e-posta

Detaylı

GençKal

GençKal KalDer Türkiye Kalite Derneği GençKal KalDer Ana Faaliyet Alanları Rekabet Gücünü Artırmada Destek Faaliyetleri Ulusal Kalite Hareketi Rehberlik Değerlendirme Hizmetleri Kıyaslama Çalışmaları Ulusal ve

Detaylı

BİZ SİZ HEPİMİZ. Biz: Hakkımızda I Siz: Misyonumuz I Hepimiz: Vizyonumuz

BİZ SİZ HEPİMİZ. Biz: Hakkımızda I Siz: Misyonumuz I Hepimiz: Vizyonumuz www.tugva.org BİZ Türkiye Gençlik Vakfı, merkezi Türkiye, çalışma alanı dünya olan, yenilikçi olmaktan ve icat çıkarmaktan çekinmeyen yeni nesil gençlik vakfı dır. TÜGVA, geleneklerine bağlı kalarak, çağın

Detaylı

S P O N S ORLU K DOSYASI TRABZON

S P O N S ORLU K DOSYASI TRABZON S P O N S ORLU K DOSYASI 17 19 20 21 M AY I S TRABZON Kodla17 Takvimi Etkinlik Tarihleri ve Saati Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kongre Merkezi 19 20 21 MAYIS 2017 10:00 18:00 2017

Detaylı

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği KURUMSAL YÖNETİM SEMİNERLERİ PROJE DOSYASI Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) Hakkında Kurumsal yönetim anlayışının ülkemizde tanınması, gelişmesi ve en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi misyonuyla

Detaylı

25-29 NİSAN 2012 MARDAN PALACE - KUNDU/ ANTALYA. Tüm Sağlık Yöneticileri Davetlidir. ORGANİZASYON www.ohsadkurultayi.org

25-29 NİSAN 2012 MARDAN PALACE - KUNDU/ ANTALYA. Tüm Sağlık Yöneticileri Davetlidir. ORGANİZASYON www.ohsadkurultayi.org 25-29 NİSAN 2012 MARDAN PALACE - KUNDU/ ANTALYA Tüm Sağlık Yöneticileri Davetlidir ORGANİZASYON www.ohsadkurultayi.org TÜRKİYE SAĞLIK SEKTÖRÜ YİNE ANTALYA DA BULUŞUYOR! Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları

Detaylı

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği. Tanıtım Sunumu 2017

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği. Tanıtım Sunumu 2017 Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Tanıtım Sunumu 2017 İÇİNDEKİLER Hakkımızda Misyon Vizyon Organizasyon Yapısı TKYD Yönetim Kurulu TKYD Üyelik Ayrıcalıkları Faaliyetler Çalışma Grupları Eğitim Programları

Detaylı

LOJİSTİK SEKTÖRÜ SOSYAL MEDYA ARAŞTIRMASI

LOJİSTİK SEKTÖRÜ SOSYAL MEDYA ARAŞTIRMASI LOJİSTİK UYGULAMALARI VE ARAŞTIRMALARI MERKEZİ LOJİSTİK SEKTÖRÜ SOSYAL MEDYA ARAŞTIRMASI Şubat, 2014 Fikri Mülkiyet Hakları Saklıdır ÇALIŞMA EKİBİ Bülent TANLA (Danışman) Prof. Dr. Okan Tuna (Koordinatör-Raportör)

Detaylı

- İş dünyası ve akademik dünyayı çevreleyen oluşumlarımız ile 600 ün üzerinde Profesyonel Konuşmacı ve Akademisyen ile işbirliği içindeyiz.

- İş dünyası ve akademik dünyayı çevreleyen oluşumlarımız ile 600 ün üzerinde Profesyonel Konuşmacı ve Akademisyen ile işbirliği içindeyiz. Hakkımızda BMI Conferences, 2004 yılından bu yana eğitim danışmanlık sektörünün vizyoner markası olan Business Management Institute organizasyonudur. Ulusal ve uluslararası uzmanların katılımıyla gerçekleştirdiği

Detaylı

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı. Doç. Dr. Turan EROL un. Avrupa Birliği Eşleştirme Projesi. Kapanış Toplantısı Konuşması. 11 Aralık 2007.

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı. Doç. Dr. Turan EROL un. Avrupa Birliği Eşleştirme Projesi. Kapanış Toplantısı Konuşması. 11 Aralık 2007. Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Doç. Dr. Turan EROL un Avrupa Birliği Eşleştirme Projesi Kapanış Toplantısı Konuşması 11 Aralık 2007 SPK Ankara Sayın Bakanım, Değerli Büyükelçiler, Saygıdeğer Konuklar,

Detaylı

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ

BAŞKAN : Özcan KALAYCI Bülent YILDIRIM BAŞKAN: SAYMAN : Nesrin FİDAN ÜYE : Figen GÖNEN. info@antalyafalezrotary.org KOMİTELER TOPLANTI BİLGİLERİ Binota-Kalyan BANERJEE Nilüfer&İsmail KAHYAOĞLU Demet Salih PEKER Bilge & Özcan KALAYCI U.R ve BÖLGE YÖNETİMİ YÖNETİM KURULU U.R. BAŞKANI Binota Kalyan BANERJEE 2430 GUVARNÖRÜ Nilüfer İsmail KAHYAOĞLU

Detaylı

KalDer Türkiye Kalite Derneği

KalDer Türkiye Kalite Derneği KalDer Türkiye Kalite Derneği GençKal KalDer Ana Faaliyet Alanları Rekabet Gücünü Artırmada Destek Faaliyetleri Ulusal Kalite Hareketi Rehberlik Değerlendirme Hizmetleri Kıyaslama Çalışmaları Ulusal ve

Detaylı

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri

Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri TED-MEB İngilizce Öğretmenleri Bilgi Paylaşım Seminerleri TED Genel Merkezimiz ve MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 21 Ekim 2014 tarafından imzalanan protokol kapsamında,

Detaylı

İNTERNETTE B2B İLE İŞİNİZİ BÜYÜTÜN SEMİNERİ

İNTERNETTE B2B İLE İŞİNİZİ BÜYÜTÜN SEMİNERİ Sayı 43 Mayıs 2013 e-bülten İTO BİLİŞİM H e r a y ı n i l k h a f t a s ı İ T O w e b s i t e s i n d e y a y ı n l a n ı r İNTERNETTE B2B İLE İŞİNİZİ BÜYÜTÜN SEMİNERİ Mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım,

Detaylı

TürkiyeEnerjiForumu. Enerji profesyonellerinin vazgeçilmez doruğu 12.yaşında! ANTALYA. 15-19 Nisan 2014. Club Med Palmiye, Kemer

TürkiyeEnerjiForumu. Enerji profesyonellerinin vazgeçilmez doruğu 12.yaşında! ANTALYA. 15-19 Nisan 2014. Club Med Palmiye, Kemer Uluslararası 06 TürkiyeEnerjiForumu 12. Yıl Club Med Palmiye, Kemer 2014 ANTALYA 15-19 Nisan 2014 Enerji profesyonellerinin vazgeçilmez doruğu 12.yaşında! Antalya da unutulmuz tarihi zirve için geriye

Detaylı

TED OKULLARI İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ BÖLGESEL EĞİTİMLERİ

TED OKULLARI İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ BÖLGESEL EĞİTİMLERİ TED OKULLARI ÖĞRETMENLERİ EĞİTİMLERİ İNGİLİZCE BÖLGESEL 10.01.2015 tarihinde TED okullarında görev yapan İngilizce öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini arttırmak amacıyla TED Samsun Koleji nde Bölgesel

Detaylı

MAGROTEX 15 RESMİ SPONSORLUK DOSYASI. www.mardintarimfuari.com MAGROTEX MAR 16-19 NİSAN 2015 MOVAPARK MARDİN FUAR ALANI. www.mardintarimfuari.

MAGROTEX 15 RESMİ SPONSORLUK DOSYASI. www.mardintarimfuari.com MAGROTEX MAR 16-19 NİSAN 2015 MOVAPARK MARDİN FUAR ALANI. www.mardintarimfuari. 15 RESMİ SPONSORLUK DOSYASI TARIM GIDA HAYVANCILIK MAKİNE HİZMET www.mardintarimfuari.com 2. Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı 16-19 NİSAN MOVAPARK MARDİN FUAR ALANI www.mardintarimfuari.com Organizasyon

Detaylı

Ayrımcılık ve Yeni Medyada Nefret Söylemi Eğitmen Eğitimi Raporu 10-13 Şubat 2011 İstanbul, Türkiye - Green Park Hotel

Ayrımcılık ve Yeni Medyada Nefret Söylemi Eğitmen Eğitimi Raporu 10-13 Şubat 2011 İstanbul, Türkiye - Green Park Hotel Ayrımcılık ve Yeni Medyada Nefret Söylemi Eğitmen Eğitimi Raporu 10-13 Şubat 2011 İstanbul, Türkiye - Green Park Hotel Eğitim Konuları: Önyargıdan Ayrımcılığa, Ayrımcılık ve Uluslararası Hukuk, Ayrımcılık

Detaylı