ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni"

Transkript

1 Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği(ICF Türkiye) ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni 2015 H e k i m o ğ l u A l i P a ş a c d. A t i k M e d r e s e s i S k. N o : 2 / 1 F a t i h / İ s t a n b u l

2 Değerli Meslektaşlarım, çalışma sezonunu geride bıraktık. Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimizden hemen sonra takım koçluğu uygulaması ile işe başladık ve rengarenk mottosu ile yola koyulduk. Ana stratejilerimizi; ICF Türkiye Dernek Genel Üye ve Aktif Üye Sayısını Arttırmak Türkiye de Koçluğun ve Koçların Gelişimine Katkı Sağlamak Türkiye de ICF ve Koçluğun Etkin Tanıtımını Gerçekleştirmek ICF Türkiye İçin Kurumsal Bir Yapı Oluşturmak olarak belirledik ve 2016 Mayıs ayında bayrağı bir sonraki yönetime devrederken üyelerimizin bizler hakkında; Her sesi duymaya çalıştılar Farklı bir yaklaşımları vardı Bölgesel etki yarattılar Tatmin olmuş ve mutlu üyeler yarattılar Doğru koçluk algısını yaygınlaştırdılar Toplumun geniş kitlesine koçluk deneyimi yaşattılar Objektif, adil ve eşit uzaklıkta durdular Harbi çalıştılar demelerini arzu ettik.

3 Bu amaç çerçevesinde; Kurumsallaşmak ve düzenli üye kayıt işlemleri için Sekretarya Dönem aidat sorumluluklarını düzenli olarak yerine getiren üyelerimiz için Aktif Üye ayrımı Yeni Üye Oryantasyon toplantıları (2 kez = 40 yeni üye katılım) ICF akredite eğitim veren okullarda ICF Tanıtım toplantıları (4 kez = 90 potansiyel üye) Sabah Kahvesi Akşam Çayı aktiviteleri (16 kez = 340 katılım)

4 ÇYDD, YENİDENBİZ, ÖRAV, ODTÜ, İİBF, MÜ İŞLETME, ANKARA ADATEPE ROTARY, PEER COACHING projeleri (300 den fazla katılımcıya koçluk desteği) Eğitimler (Kundalini Yoga ile Nefes Eğitimi, Fasilitasyon Eğitimi) Koçluk Buluşmaları (Peryön ile ortaklaşa çalışma) İstanbul, Ankara ve İzmir de Üniversite, Lise, Organize Sanayi Bölgeleri, Rotary vb kuruluşlarda Koçluk Tanıtım Toplantıları (9 toplantı = 400 den fazla katılımcı)

5 PERYÖN İnsan Kaynakları Konferansı nda Fuar Standı (2000 den fazla ziyaretçi) Halkla İlişkiler PR Aktiviteleri (koçluk ile ilgili 250 den fazla basın haberi yayınlandı) ICF Türkiye 4. Koçluk Konferansı (İki Gün = 6 Atölye + 50 Konuşmacı Katılımcı)

6 Koçluk Sektör Araştırması (200 Profesyonel Koç, 100 Kurumsal Firma) Web sitemizin yeni tasarımı ve işleyişi Koçluk Tanıtım Filmleri (4 adet film) ICF Türkiye Şarkısı (Hayatın İpucu Nerhan Hepşen) Sezon sonunda tüm sesleri duyabilmek amacıyla Town Hall Meeting Boğaz Gezisi ve Yaza Merhaba partisi gibi aktiviteleri gerçekleştirdik. Tüm bu çalışmaları özveriyle, kendi özel zamanlarından ayırarak ve tam anlamıyla gönüllülük anlayışıyla gerçekleştiren; Yönetim Kurulu Üyelerimize, Çalışma kurullarında görev alan dostlarımıza, Ankara ve İzmir temsilcilerimize gönülden ve içtenlikle minnettar olduğumuzu tekrar tekrar ifade etmek istiyorum.

7 Birçok aktivitemize ve projemize katılarak bizlere destek veren, motive eden üyelerimize de çok teşekkür ediyorum. Yanı sıra; her ne kadar aktivitelerimize katılım yoğun olmakla birlikte, bizim yüksek beklentilerimizi karşılayamamış olmasını iş yoğunluğu, farklı öncelikler, trafik vs. nedenlerle anlayışla karşılıyorum ve gelecek dönemde çok daha yüksek katılımların olmasını diliyorum. Sevgili Dostlar, Emin olun ki; tamamen gönüllülük anlayışla, aktiviteleri hayata geçiren arkadaşlarımı motive eden ve daha da farklı ve güzel projeleri gerçekleştirme isteği için gerekli olan yegane şey, aktivitelere katılımınızın çok daha yüksek olmasıdır. Katılım sayılarımız arttıracak her türlü öneriye açık olduğumuzu ve beklediğimizi belirtmek isterim. Gelecek dönemde kapalı gişe oynayan çok sayıda farklı projelerde buluşmak ümidiyle Sevgiler, Naci Demiral Başkan UPKD/ICF Türkiye Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) Projeler Kurulu Merhaba Sevgili ICF Türkiye Koçları, ICF Türkiye Projeler Kurulu olarak; sizlerin desteği ile bu dönemde gerçekleştirdiğimiz projelerin bilgilerini paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Projelerimizde; koçluğun daha geniş kitlelere etkin tanıtımını, katılımcılara koçluğun faydasını ve etkinliğini yaşatmayı amaçlamaktayız. Çağdaş Yaşam Destekleme Derneği 2007 yılından bu yana sürdürülmekte olan ICF-ÇYDD Gençlerle El Ele projesi,2015 döneminde 75 Gönüllü Koçumuz un katkılarıyla İstanbul da 72, Ankara da 6, İzmir de 28, Bursa da 16, Eskişehir de 2 Hatay da 1 olmak üzere toplam 125 öğrencinin katılımıyla yürütülmüştür.

8 ÖRAV Öğretmen Akademisi Vakfı ile birlikte 2015 yılında hayata geçirdiğimiz Eğitime Destek Geleceğe Yatırım projemizde 28 gönüllü koçumuz, 39 öğretmene 6 seans gönüllü koçluk hizmeti vermişlerdir. Projemiz tüm Türkiye genelinde yürütülmekte ve koçlarımız hangi şehirde olursa olsun Türkiye nin her köşesinden başvuran öğretmenlerimize Skype üzerinden koçluk hizmeti vermeye devam etmektedirler. Anıttepe Rotary Kulübü Anıttepe Rotary Kulübü ile birlikte ICF in 20. Yılı Etkinlikleri kapsamında Gençler için Çözüm Odaklı Profesyonel Koçluk hizmeti olarak 13 Ankaralı ICF Türkiye koçumuz Anıttepe Rotary Kulübü tarafından burs sağlanan 25 öğrenciye koçluk hizmeti vermişlerdir. Bu projemiz, Antalya'da düzenlenen Rotary Bölge Toplantısı'nda, Gençliğe Hizmet Dalında Örnek Proje seçilmiştir. ODTÜ ODTÜ İİBF öğrencilerine; ICF in 20.Yılı Etkinlikleri kapsamında ODTÜ - ICF El Ele projesi ile 18 Ankaralı gönüllü koçumuz, 39 öğrencinin koçluğu deneyimlemesine destek olmuştur. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencileri ve öğretim görevlileri ile ICF Türkiye koçlarını buluşturan gönüllü projemizde 42 öğrenci ve öğretim görevlisi ile 22 gönüllü koçumuz çalışmıştır. Reciprocal Peer Coaching / Karşılıklı Koçluk Projesi ICF Global tarafından 5 dilde yürütülen projenin Türkçe düzenlenen oturumunun ikinci etabı, 8 ICF Türkiye koçunun katılımıyla tamamlanmıştır. Projemizi yeni dönemde de koçlarımızın katılımına sunmayı hedeflemekteyiz.

9 Yeniden Biz İş Hayatına yeniden katılmak isteyen Kadın istihdamına katkıda bulunmak üzere başlatılmış sosyal bir girişim olan Yenidenbiz.com ile ortaklaşa düzenlediğimiz projenin 2. Etabı tamamlanmıştır. ICF Türkiye Koçları olarak fark yaratmaya destek olan tüm koçlarımıza teşekkür ederiz. Önümüzdeki dönemde nice güzel projelere beraber imza atmak dileğiyle keyifli bir yaz tatili diliyorum. Sevgilerimle, L. Banu Akyüz Projeler Kurulu Lideri Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) Sosyal Medya Kurulu Sevgili Koçlar, Bildiğiniz gibi ICF Türkiye Sosyal Medya Kurulu olarak, web sitemizin ve sosyal medyada yer alan kurumsal hesaplarımızın yönetimini yapmaktayız. Sosyal Medya Çalışma Kurulumuzda gönülden çalışan üyemiz Emel Meriç in profesyonel proje yönetimiyle Şubat 2015 içinde web sitemizi yeni görünümüne kavuşturduk. Koçluk ile ilgili bilgilerin koçluğa ilgi duyan herkese daha iyi bilgi vermesi adına ayrıca üyelerimiz için etkinliklerimize, güncellenen unvan ve eğitim bilgilerine daha kolay erişimini sağlayacak şekilde yeniledik. Çok olumlu geri dönüşler aldığımız bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerimizi tekrar iletmek isteriz. Ayrıca gönülden çalışan diğer üyemiz Sinem Kutay ın değerli destekleri ile başlattığımız Linkedin, Facebook ve Twitter kanallarımızın yönetimine Çalışma Kurulumuza yeni dönem için yeni enerji getirecek Elif Alpcan ın katkıları ile devam edeceğiz. Sizlerin desteklerinizle sağlanacak zengin içeriklerle koçluğun daha geniş kitlelere erişmesini hedefliyoruz. Bizleri takip etmeye devam edin: Sosyal Medya'daki paylaşımlarımız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Aşağıdaki sosyal medya ikon larına tıklayarak bizi sosyal medya da takip edebilirsiniz, ICF Türkiye-Uluslar arası Profesyonel Koçluk Derneği

10 Nisan ayı itibari ile de ICF Türkiye olarak hazırlattığımız videolarımızın yayınlanması adına Youtube kanalımızı hayata geçirdik. Koçluğun doğru anlatımı için kanalımızı ve videolarımızı her platformda paylaşmanızdan büyük memnuniyet duyarız. ICF Türkiye Sizlerin değerli katkıları ile daha etkin ve etkili paylaşımlarımızı arttırmayı istiyoruz. Sevgilerimizle, Nuray Türkkan Kuruldan sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) Eğitim Kurulu Merhaba Sevgili Koçlar, ICF Türkiye Eğitim Kurulumuz, 2014 de yenilenen yapısıyla 9 Ekim'de ilk toplantısını yaparak çalışmalarına başladı. Kurulumuz, Yönkur üyesi başkanımız SouzanBachir dışında 6 kişiden oluşuyor yılı sonunda, ICF üyelerinin eğitim ve gelişim konusunda görüşlerini almak için bir eğitim tercih anketi düzenledik ve 15 Ekim'deki Sabah Kahvesi organizasyonuna katılan üyelerimize dağıttık. Toplam 23 kişinin cevapladığı anket sonuçları Eğitim Kurulumuzun plan ve faaliyetlerine ışık tuttu. 25 Ocak da Özlem Ataman ile Kundalini Yoga ile Nefes eğitimini organize ettik. 3 Mart da Uğur Saltık ile Fasilitasyonile Eğitim Tasarımı eğitimini gerçekleştirdik. Bu yıl kurul olarak gerçekleştirdiğimiz 8 toplantıda ağırlıklı olarak yenilenen Eğitim Kurulunun yapısını ve işlevini şekillendirmeye çalıştık. Yeni dönemde yeniliklerle çalışmalarımıza kaldığımız yerden edeceğiz. Koçların gelişimine ve ilgi alanlarına yönelik planladığımız eğitimlerimiz çok uygun fiyatlarla hem üyelerimize hem de ICF üyesi olmayan koçlara açık olacak.

11 Sevgilerimizle, Burcu Yularcı Eğitim Kurulu Lideri Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) Pazarlama Kurulu Birlikte Düşünmek ve Farklı Perspektiflerin Sinerjisi : Lead Your Life 2015 Koçluk Konferansı Merhaba Sevgili Koçlar, ICF Türkiye Pazarlama Kurulu olarak ; Koçluğu ve ICF Türkiye nin vizyon, misyon ve değerlerini anlatmak ve mesleğimiz hakkında farkındalığı arttırmak adına çalışmalar yapmaktayız. Bu sene de 20. yılımız sebebiyle ICF Global den aldığımız içerik ve iyi uygulamalar ile hızlı bir şekilde projelerimize başladık. Bu projelerimizin en ses getireni ise Nisan 2015 tarihlerinde yapılan Lead Your Life temalı 4. Koçluk Konferansı oldu. Şahane bir yolculuktu Birbirini o gün tanıyan koçlar ile nefis bir Istanbul sabahı buluştuk. Hayallerimizi hedeflerimizi paylaştık. Roller, yapılacaklar, planlar ve zaman konuşarak yolculuğumuza başladık. Bu süre zarfında, farklı hayaller peşinden giden arkadaşlarımız da oldu. Aramıza sonradan katılıp ekibimiz ile hemen Uyumu yakalayan dostlar da.

12 Amacımız, koçlar ve insan kaynakları profesyonelleri yanında, öğrenci, sanatçı gibi diğer sosyal gruplara da hitap eden ve koçluğun etki alanını analitik olarak da gösteren, farklı bir konferans tecrübesi yaşatmaktı. 8 ay boyunca keyifli ve öğrenme dolu bir çalışma dönemi sonunda güzel geribildirimler ile konferansımızı tamamladık. 4. kez Wyndham Grand İstanbul Levent te gerçekleştirilen 4. Koçluk Konferansının teması Lead Your Life tı (Hayatını Yönet). İş dünyasının yanı sıra eğitim, spor, sanat gibi yaşamın tüm alanlarında koçluk kavramının etkisinin ve katkısının ele alındığı konferans, ulusal ve uluslararası alanlarda deneyimli, konusunda uzman konuşmacıları bir araya getirdi.bu yıl ilk kez iki gün ve iki farklı konsepte düzenlenen konferansın ilk gününde 6 farklı konuda çalıştaylar gerçekleştirildi. Katılımcılara katılmak istedikleri çalıştaylar sorulup ilgi alanları doğrultusunda katılma şansları verildi. 4. Koçluk Konferansı nın ilk günü katılımcıların gelişimlerine odaklanan ve koçluk mesleğine katkıda bulunan atölye çalışmaları yapıldı. 45 kişilik gruplar halinde düzenlenen atölye çalışmaları, aynı anda üç paralel oturum halinde gerçekleşti. Çalıştay başkanlarımız da oldukça öğretici ve yaratıcı idi. Derin Demokrasi Yaklaşımı, Coaching with Emotional Brain - Duygusal Beyinle Koçluk, Bütünsel Spiral Dinamikler, Atıl Duran Koçluk Repertuarını Aktive Etmek, Kendimle Bir Randevu, Koçlukta Farkındalık ve Meditasyon Uygulamaları

13 Naci Demiral tarafından yapıldı. Konferansın ikinci günü bir süprizle açılış yapıldı. Sevgili Nerhan Hepşen in koçlar için yazıp bestelediği şarkı Hayatın Ipucu ile günümüz start aldı. Sonra açılış konuşması ICF Executive Director - CEO su Magdalena N. Mook ve Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği ( ICF Türkiye ) Başkanı Açılış konuşması ardından çok değerli ulusal ve uluslararası konuşmacılar ve panelistlerimiz ile günümüze devam ettik. Potansiyeliniz Gerçekliğiniz Olur, Eğer, Organizasyonel Kültürleri Sürdürebilirlikle Dönüştürme ve Koçluk Dünyasında Beklentilerin Derinlemesine Analizi Yönetim Kurulları Yönetme ve Geliştirme konulu paylaşımlar katılımcılar ile buluştu. Spor, CEO, İş Dünyasında Koçluğun İki Farklı Perspektifi, sanat ve eğitim panelleri ile yaşamın içinden bir günü tamamladık. Konferans sonrasında tüm katılımcılar ile anket çalışmamızı gerçekleştirdik. Neleri en iyi yaptık ve neleri farklı yapardık konularında toplantılar gerçekleştirdik. Ve yepyeni farklı bambaşka bir konferansla 5. Koçluk Konferansı ile sizlerle buluşmak için hazırlıklara başladık. Ebru Pilav Pazarlama Çalışma Kurulu Lideri Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) Üye İlişkileri ve Topluluk Çalışma Kurulu Merhaba Sevgili Koçlar, ICF Türkiye Üye İlişkileri ve Topluluk Çalışma Kurulumuz, üyelerimize yönelik ilk faaliyetini 9 Eylül de düzenlediği oryantasyon toplantısı ile gerçekleştirdi. Üyelerimizin mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla her ayın ikinci Salı günü Sabah Kahvesi ve her ayın dördüncü Salı günü Akşam Çayı başlığı altında konuşmacılarımız üyelerimizin ilgisini çeken çeşitli konuları işlediler.

14 faaliyet yılımızda yeni üyelerimize yönelik iki Oryantasyon toplantısı düzenledik. Yeni üye kazanmak amacıyla, İstanbul da dört koçluk okulunda ICF tarafından akredite edilmiş koçluk eğitim programı katılımcılarına ICF ve hizmetlerini tanıttık. Kurulumuz, Yönetim Kurulu üyesi Osman Erk, Füsun Kılınçlar ve Didem Yetkin İğdirsel den oluşuyor. 10 Haziran da düzenlediğimiz Town Hall Meeting ve sonrasında müzik eşliğinde üyelerimizi ağırladığımız danslı parti ile faaliyet yılımızı tamamlamış olduk. Düzenlediğimiz faaliyetlerle ilgili açıklamaları aşağıda sunuyoruz. Sevgilerimizle, Eser Ömeroğlu Üye İlişkileri ve Topluluk Çalışma Kurul Lideri Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) PaylaşıYorum, Oryantasyon Toplantısı 9 Eylül 2014 Bu dönem, yeni üyelerimize yönelik oryantasyon toplantımızın ilkini 9 Eylül Salı akşamı yaptık. Başkanımız Naci Demiral ın yaptığı sunumda ve sunum sonrası soru - cevap bölümünde aşağıdaki konular işlendi: ICF Global ve ICF Türkiye ile ilgili genel bilgiler, amaç, misyonu ve tarihçe, ICF üyeliğinin sağladığı yararlar, üye olmanın koşulları, unvanlandırma ile ilgili genel bilgi, çalışma kurulları, Sosyal Sorumluluk Projeleri. Katılımcıların ilgisini çeken ve pek çok sorunun cevaplandırıldığı toplantı sonrası, yeni üyelerimiz, çalışma kurullarında aktif görevler üstlenmek üzere kurullara kaydoldular. PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 14 Ekim 2014 Dilek Akgün Koçlukta Süpervizyon Üyelerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak üzere ayda iki kez düzenlediğimiz toplantıların

15 bu dönem ilkini 14 Ekim Salı günü yaptık. Sabah Kahvesi buluşmamızda, değerli Dilek Yıldırım Akgün, Koçlukta Süpervizyon başlıklı bir sunum yaptı. Sunumun içeriğinde yer alan konular şunlardı: Koçlukta süpervizyonun tanımı, faydaları, önemi; Süpervizör ve Mentor - Koç arasındaki ayırım ve Süpervizörün nitelikleri. Katılımcılardan gelen pek çok soruyu da yayınlayan Akgün, ülkemizde daha çok yeni bir alan olan koçlukta süpervizyon konusunda temel bilgilerin edinilmesine katkıda bulundu. PaylaşıYorum, Akşam Çayı 28 Ekim 2014 Nesrin Özkaya Koçlukta Yasal Sorumluluklar ve Sözleşme Hukuku Akşam Çayı buluşmalarımızın ilkini 28 Ekim Salı günü yaptık. Değerli Av. Nesrin Özkaya, Koçlukta Yasal Sorumluluklar ve Sözleşme Hukuku başlıklı sunumunda, koçluk mesleğinde yasal sorumlulukları, koçluk hizmet sözleşmesinin yasal açıdan değerlendirilmesini ve haksız rekabet haksız reklam konularını örnekler ve vakalarla birlikte ele aldı. Katılımcıların ilgisini çeken ve pek çok sorunun yöneltiği toplantı, koçluk hizmet sözleşmesinin kapsamı ve etki alanları konusunda detaylı bilgilerin edinilmesine büyük katkıda bulundu. PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 11 Kasım 2014 Adler Koçluk Ekolü ICF / ACTP Onaylı Eğitimlerin Felsefesi İçeriği ve Uygulaması 11 Kasım 2014 Sabah Kahvesi nde Adler Fakülte Liderlerinden Burcu Yalman PCC, ACPC ve Ahmet Süha Koçel PCC, ICF onaylı Adler eğitimlerinin felsefesi, içeriği ve uygulamaları konusunda üyelerimizi bilgilendirdi.

16 PaylaşıYorum, Koçluk Okullarında ICF Tanıtımı 13 Kasım 2014 Adler Koçluk Okulu Koçluk Okullarında eğitim gören potansiyel üyelere ICF tanıtımı yapmak üzere 13 Kasım 2014 de Adler Koçluk Okulu nu ziyaret ettik ve aşağıdaki konuları işledik: ICF Global ve ICF Türkiye ile ilgili genel bilgiler, amaç, misyon ve tarihçesi, ICF üyeliğinin sağladığı yararlar, Üye olmanın koşulları, Unvanlandırma ile ilgili genel bilgi, Çalışma Kurulları, Sosyal Sorumluluk Projeleri. PaylaşıYorum, Koçluk Okullarında ICF Tanıtımı 16 Kasım 2014 Sola Unitas Koçluk Okullarında eğitim gören potansiyel üyelere ICF tanıtımı yapmak üzere 16 Kasım 2014 de Sola Unitas Koçluk okulunu ziyaret ettik ve aşağıdaki konuları işledik: ICF Global ve ICF Türkiye ile ilgili genel bilgiler, amaç, misyon ve tarihçesi, ICF üyeliğinin sağladığı yararlar, Üye olmanın koşulları, Unvanlandırma ile ilgili genel bilgi, Çalışma Kurulları, Sosyal Sorumluluk Projeleri.

17 PaylaşıYorum, Akşam Çayı 25 Kasım 2014 Naci Demiral Bireysel Marka İmajı 25 Kasım 2014 Akşam Çayı nda, Bireysel Marka İmajı başlığı altında Başkanımız Naci Demiral bir sunum yaptı. Bu sunumda, rekabetçi ortamda, farklı hizmet sunarak, başarılı bir konumlandırmaya ulaşmanın esasları hakkında üyelerimize örnekleriyle birlikte kapsamlı pazarlama bilgileri ve aksiyonları aktarılmıştır. PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 09 Aralık 2014 Gülsün Zeytinoğlu ACTP Onaylı Eğitimlerin Felsefesi, İçeriği ve Uygulaması, ORSC İlişki Sistemleri Koçluğu 9 Aralık 2014 Sabah Kahvesi nde Gülsün Zeytinoğlu, PhD., Master Certified Coach, CPCC, ORSCC, ICF onaylı ORSC İlişki Sistemleri Koçluk eğitim programının felsefesi, içeriği ve uygulamaları konusunda üyelerimizi bilgilendirdi. PaylaşıYorum, Koçluk Okullarında ICF Tanıtımı 13 Aralık 2014 Dale Carnegie Koçluk Okullarında eğitim gören potansiyel üyelere ICF tanıtımı yapmak üzere 13 Aralık 2014 de Dale Carnegie Koçluk Okulunu ziyaret ettik ve aşağıdaki konuları işledik: ICF Global ve ICF Türkiye ile ilgili genel bilgiler, amaç, misyonu ve tarihçe, ICF üyeliğinin sağladığı yararlar, Üye olmanın koşulları, Unvanlandırma ile ilgili genel bilgi, Çalışma Kurulları, Sosyal Sorumluluk Projeleri. PaylaşıYorum, Akşam Çayı 23 Aralık 2014 Meral Dal Koçlar için Satış ve İknanın Temelleri 23 Aralık 2014 Akşam Çayı nda Yönetici Koçu-Mentor, Eğitmen Meral Dal, Koçlar İçin Satış ve İkna nın Temelleri başlıklı bir sunum yapmıştır. Bu sunumun içeriğinde şu konular yer almıştır:

18 Satışı Anlamak, İçimizdeki Satışçıyı Keşfetmek, Satışın Temel Basamakları, Müşterinin Satın Almasını Sağlamak, Etkileme ve İknanın Temelleri. PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 13 Ocak 2015 Burçin Ergünt Sosyal Medya Nedir? 13 Ocak 2015 Sabah Kahvesi nde, Mobil Pazarlama Sosyal Medya Ajans sahibi, girişimciyatırımcı Bürçin Ergünt, Sosyal Medya Nedir? başlıklı bir sunum yapmıştır. Sosyal ağların kısa tarihi ve tarih içinde ki evrimleri, Maslow'un ihtiyaçlar piramidinde ne oldu da sosyal ağlar yer buldu, Bir "Koç" için sosyal ağlardaki varlık ne kadar önemli, 14 yaşındaki oğlum neden sosyal ağlardan nefret ediyor, sunumun ara başlıklarını oluşturdu. PaylaşıYorum, Akşam Çayı 27 Ocak 2015 Gürkan Sarıoğlu, Belkıs Kazmirci, Elif Biçer Suner ICF Global 2014 Malmö Konferansından 27 Ocak 2015 Akşam Çayı nda, Gürkan Sarıoğlu, ACC; Belkıs Kazmirci, PCC ve Elif Suner, MBA, PCC ICF Global 2014 Malmö Konferansından başlıklı bir sunum yaparak, Malmö Konferansında işlenen dört önemli konuyu üyelerimize aktardılar.

19 PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 10 Şubat 2015 Sola Unitas Koçluk Ekolü ICF ACTP Onaylı Eğitimlerin Felsefesi, İçeriği ve Uygulaması 10 Şubat 2015 Sabah Kahvesi nde Umut Kısa, MCC, ICF onaylı Sola Unitas eğitimlerinin felsefesi, içeriği ve uygulamaları konusunda üyelerimizi bilgilendirdiler. PaylaşıYorum, Oryantasyon Toplantısı 24 Şubat 2015 Yeni Üyeler İçin Oryantasyon Toplantısı Yeni üyelerimize yönelik oryantasyon toplantımızın ikincisini 24 Şubat Salı akşamı yaptık. Yönetim Kurulu Üyesi Osman Erk in yaptığı sunumda ve sunum sonrası sorucevap bölümünde aşağıdaki konular işlendi: ICF Global ve ICF Türkiye ile ilgili genel bilgiler, amaç, misyonu ve tarihçe, ICF üyeliğinin sağladığı yararlar, Üye olmanın koşulları, Unvanlandırma ile ilgili genel bilgi, Çalışma Kurulları, Sosyal Sorumluluk Projeleri. PaylaşıYorum, Akşam Çayı 24 Şubat 2015 Diyetisyen Simge Çıtlak Sağlıklı Beslenme ve Koçluk 24 Şubat 2015 Akşam Çayı nda, Uzman Diyetisyen Simge Çıtak, Sağlıklı Beslenme ve Koçluk başlıklı

20 sunumunda, üyelerimize mesleğini icra ederken kullandığı koçluk süreç araçları ve NLP uygulamaları hakkında bilgi Verdi ve girişicilik deneyimlerini aktardı. PaylaşıYorum, Koçluk Okullarında ICF Tanıtımı 27 Şubat 2015 Erickson Coaching International Türkiye Koçluk Okullarında eğitim gören potansiyel üyelere ICF tanıtımı yapmak üzere 27 Şubat 2015 de Erickson Coaching International okulunu ziyaret ettik ve aşağıdaki konuları işledik: ICF Global ve ICF Türkiye ile ilgili genel bilgiler, amaç, misyon ve tarihçe, ICF üyeliğinin sağladığı yararlar, Üye olmanın koşulları, Unvanlandırma ile ilgili genel bilgi, Çalışma Kurulları, Sosyal Sorumluluk Projeleri. PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 10 Mart 2015 Serra Çınar Kişilik Envanterleri Değerlendirmeleri Koçlukta Kullanımı 10 Mart 2015 Sabah Kahvesi nde, Serra Çınar, PCC, Kişilik Envanterleri, Değerlendirmeleri ve Koçlukta Kullanımı başlıklı bir sunum yaptı. Bu sunumda, koçlukta bir araç olarak kullanılabilen 'Kişilik Envanteri/Değerlendirmeleri' hakkında genel bir bilgi verilmiştir ve uygulamalarda özellikle nelere dikkat edilmesi gerektiğinin üzerinde durulmuştur.

21 Akşam Çayı 24 Mart 2015 Dr. Sema Süvarioğlu, Dr. Serap Altekin, Dr. Ulaş Özcan Koçluk Nereye Kadar, Nerede Durmalıyız 24 Mart 2015 Akşam Çayı nda, Psikolog-Koç Sema Süvarioğlu Ph. D., PCC, Psikolog Serap Altekin Ph. D. ve Psikolog Ulaş Özcan Ph. D., Koçluk Nereye Kadar, Nerede Durmalıyız başlıklı panelde, koçluk ve psikoloji-terapi kavramları ve alanlar arasında ki sınırları karşılıklı görüş alış verişi ile irdelemişlerdir. PaylaşıYorum, Akşam Çayı 28 Nisan 2015 Selin Sertel Bilişsel Davranışçı Koçluk 28 Nisan 2015 Akşam Çayı nda, Selin Sertel, MA, ACC, Bilişsel Davranışçı Koçluk başlığı altında, Bilişsel Davranışçı Terapiden Bilişsel Davranışçı Koçluğa, Benimsenen Davranış Değişikliği Modelleri ve bu doğrultuda Koçluk Hedefleri, Stratejileri ve Müdahaleleri konularını işlemiştir. PaylaşıYorum, Sabah Kahvesi 12 Mayıs 2015 Hasan Tanla Koçluk Denilince Akla 12 Mayıs 2015 Sabah Kahvesi nde, Estima Araştırma Genel Müdürü Hasan Tanla, Koçluk Dünyasında Beklentilerin Derinlemesine Analizi başlıklı sunumunda koçluk sektörü ile ilgili yapılan çalışmanın çarpıcı sonuçlarını üyelerimize kapsamlı bir şekilde sunmuştur.

22 PaylaşıYorum, Akşam Çayı 26 Mayıs 2015 Gürkan Sarıoğlu ICF Unvanlanma Süreci ACC, PCC, MCC 26 Mayıs 2015 Akşam Çayı nda, Gürkan Sarıoğlu, ACC, ICF Unvanlanma Süreci, ACC, PCC, MCC başlıklı sunumu ile unvanlanma yolunda yürümekte olan üyelerimizin süreçle ilgili merak ettikleri tüm konular hakkında aydınlatıcı bilgiler sunmuştur. PaylaşıYorum, 10 Town Hall Meting + Parti 10 Çarşamba günü 18:30-20:00 saatleri arasında Kadıköy de demirli Bosfor gemisinde Town Hall Meeting yaptık. Bu toplantıda YK Başkanımız Naci Demiral, çalışma yılında gerçekleştirilmiş olan faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Ardından üyelerimizin görüş ve önerilerine geçildi. Üyelerimizin gündeme getirdiği görüş ve dilekler, YK tarafından üzerinde çalışılmak üzere not alındı. Bu görüşmeler sırasında üyelerimiz ve YK üyeleri arasında karşılıklı fikir alış verişinde de bulunuldu.

23 Town Hall Meeting in ardından Kadıköy limanından demir alan gemi boğaz turuna çıktı. Çok güzel bir havada, muhteşem boğaz manzarasına karşı düzenlenen kokteylde üyelerimiz ve misafirleri bol bol aralarında sohbet etme fırsatını buldular. Boğazın göz kamaştıran gece manzarasından ilham alan üyelerimiz ve misafirleri gece boyunca dans etmekten kendilerini alamadılar. Veda saati gelmeden önce Başkanımız Naci Demiral, ICF 20.Yıl pastasını, derneğimiz şarkısının eşliğinde kesti.

ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni

ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği(ICF Türkiye) ICF Türkiye PaylaşıYorum Bülteni 2014 H e k i m o ğ l u A l i P a ş a c d. A t i k M e d r e s e s i S k. N o : 2 / 1 F a t i h / İ s t a n b u l Değerli

Detaylı

2012 Faaliyet Raporu

2012 Faaliyet Raporu 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4. 6. 9. 10. 12. 14. 16. 24. 28. 30. 32. 2012 ye Genel Bakış Önsöz ÇMD Hakkında Yönetim ve Denetim Kurulumuz Üyelerimiz Komisyonlarımız Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ "ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ" AVRUPA VE TÜRKİYE DE ÇOCUK ÜNİVERSİTELERİ RAPORU

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ AVRUPA VE TÜRKİYE DE ÇOCUK ÜNİVERSİTELERİ RAPORU İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ "ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ" AVRUPA VE TÜRKİYE DE ÇOCUK ÜNİVERSİTELERİ RAPORU İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA

Detaylı

4 Temmuz - Ağustos. eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi

4 Temmuz - Ağustos. eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi 4 Temmuz - Ağustos eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi içindekiler 3 eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi Mayıs - Haziran Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Dergisi HABERLER 2 İki Ayda Bir Yayımlanır

Detaylı

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz İÇİNDEKİLER 4. 2013 Nasıl Geçti 6. Önsöz 9. ÇMD Hakkında 10. Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12. Üyelerimiz 14. Komisyonlarımız 16. Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz 29. Çağrı Merkezi Fuarları 30. Düzenlediğimiz

Detaylı

Yolda... Bu ilk KSS raporumuz. Burada daha yolun başındayız. Ama kararlıyız. Yolculuğumuzu herkesle paylaşmak istiyoruz...

Yolda... Bu ilk KSS raporumuz. Burada daha yolun başındayız. Ama kararlıyız. Yolculuğumuzu herkesle paylaşmak istiyoruz... Yolda... Hareket hayatın dinamiğidir. Her gün ıssız yollardan, küçük köylerden, dağ başlarından, devasa kentlerden, festivallerden geçen kısa ya da uzun yolculuklar yaşanır.yollar değişir, ülkeler geçilir,

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu

2014 Faaliyet Raporu 2014 Faaliyet Raporu 2015 te BÜMED in 30. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 2 14. Dönem Yönetim Kurulu 3 Yönetim Kurulu Başkanı nın mesajı 4 BÜMED Üyeleri 5 Üniversitemize

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında Genel Müdür ün Mesajı Yapı Kredi ve Bankacılık Sektörü Yapı Kredi ve Kurumsal Yönetim Yapı Kredi ve Sürdürülebilirlik Çalışanlarımız Müşterilerimiz

Detaylı

ARAŞTIRMA RAPORU. TKYD XXXX www.tkyd.org. Kurumsal Yönetim Semineri, Ankara 29 Eylül 2014. Kurumsal Yönetim. Röportaj: Aile Danışmanı Barbara Hauser

ARAŞTIRMA RAPORU. TKYD XXXX www.tkyd.org. Kurumsal Yönetim Semineri, Ankara 29 Eylül 2014. Kurumsal Yönetim. Röportaj: Aile Danışmanı Barbara Hauser Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yayınıdır. 3 Ayda Bir Yayınlanır. Ücretsizdir. KurumsalYönetim SAYI 25 SONBAHAR 2014 TKYD XXXX www.tkyd.org ARAŞTIRMA RAPORU Kurumsal Yönetim Semineri, Ankara 29 Eylül

Detaylı

Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak

Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak MİSYONUMUZ Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek, ülkemizin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak VİZYONUMUZ Cumhuriyetimizin 100. yılında sürdürülebilir kalkınma

Detaylı

MÜKEMMELLÝK YOLUNDA 20 YIL...

MÜKEMMELLÝK YOLUNDA 20 YIL... MÜKEMMELLÝK YOLUNDA 20 YIL... 2009 Çalýþma Raporu MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... KalDer Çalışma Raporu-2009 İşbirliklerimiz: İÇİNDEKİLER MİSYON-VİZYON 2009 YILI DEĞERLENDİRMESİ 1 MÜKEMMELLİK YOLCULUĞU 1

Detaylı

AKADEMİK FORUM 2014 MESLEKİ MÜKEMMELLİĞİN AKADEMİK GELECEĞİ ARAŞTIRMA, EĞİTİM, KARİYER

AKADEMİK FORUM 2014 MESLEKİ MÜKEMMELLİĞİN AKADEMİK GELECEĞİ ARAŞTIRMA, EĞİTİM, KARİYER AKADEMİK FORUM 2014 MESLEKİ MÜKEMMELLİĞİN AKADEMİK GELECEĞİ ARAŞTIRMA, EĞİTİM, KARİYER 1 AKADEMİK FORUM 2014 Mesleki Mükemmelliğin Akademik Geleceği Araştırma, Eğitim, Kariyer TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ

Detaylı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011 Faaliyet Raporu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Faaliyet Raporu 2011 04 Başkan ın Mesajı 06 Genel Müdürün Mesajı 09 Yönetim 11 Varoluş Nedenimiz ve Amacımız 14 Etkinlik Noktalarımız ve Saha Çalışmalarımız

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

Aksa, Facebook ta takipçileri ile buluşuyor

Aksa, Facebook ta takipçileri ile buluşuyor BİZDEN HABERLER Değerli Aksa Haber okurları ve sevgili çalışma arkadaşlarım, Sert koşullarda geçen bir kışın ardından, yazın ilk günlerini yepyeni umutlarla karşılıyoruz. 2015 in ilk çeyreğinde Aksa Akrilik

Detaylı

2014 DESTEKLE DEĞİŞTİR GÜNCELLEMELERİ

2014 DESTEKLE DEĞİŞTİR GÜNCELLEMELERİ 2014 DESTEKLE DEĞİŞTİR GÜNCELLEMELERİ Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) olarak dinamik ve etkin bir sivil toplum için, bu alana düzenli ve sosyal değişim odaklı kaynak aktarımının büyük önem taşıdığına

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ T.C. T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU 2012 2012 T.C. ÖNSÖZ Sevgili Paydaşlarımız, Ülkemizin önde gelen akademik kurumlarından biri olan üniversitemizi, dünyanın da önde gelen akademik

Detaylı

FESPA Eurasia, İkinci Senesinde Bölgesel Bir Fuar Olarak Konumunu Güçlendirdi

FESPA Eurasia, İkinci Senesinde Bölgesel Bir Fuar Olarak Konumunu Güçlendirdi YIL: 7 SAYI: 37 2 AYDA 1 YAYINLANIR. AÇIKHAVA REKLAMCILARI DERNEĞİ BÜLTENİDİR. ÜCRETSİZDİR. OCAK 2015 FESPA Eurasia, İkinci Senesinde Bölgesel Bir Fuar Olarak Konumunu Güçlendirdi BAŞKANDAN Değerli Meslektaşlarım,

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 TURKCELL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 RAPOR HAKKINDA Turkcell 2011 Sürdürülebilirlik Raporu yayınladığımız ikinci rapordur. 2009-2011 yıllarında etki alanımız içinde yer

Detaylı

CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Kasım-Aralık 2012 Sayı: 6. hızla. Sessiz kaldıkça. sona yaklaşıyoruz

CSR Turkey. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Kasım-Aralık 2012 Sayı: 6. hızla. Sessiz kaldıkça. sona yaklaşıyoruz CSR Turkey Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dergisi Kasım-Aralık 2012 Sayı: 6 Sessiz kaldıkça hızla sona yaklaşıyoruz İŞLETME 2023 CUMHURİYETİN 1OO. YILINDA KURUMSAL KURUMSAL SORUMLULUK PAZARYERİ SORUMLULUK

Detaylı

YIL: 7 SAYI: 40 2 AYDA 1 YAYINLANIR. AÇIKHAVA REKLAMCILARI DERNEĞİ BÜLTENİDİR. ÜCRETSİZDİR. FESPA nın 16 ncı Başkanı Yaşar Güvenen Oldu

YIL: 7 SAYI: 40 2 AYDA 1 YAYINLANIR. AÇIKHAVA REKLAMCILARI DERNEĞİ BÜLTENİDİR. ÜCRETSİZDİR. FESPA nın 16 ncı Başkanı Yaşar Güvenen Oldu YIL: 7 SAYI: 40 2 AYDA 1 YAYINLANIR. AÇIKHAVA REKLAMCILARI DERNEĞİ BÜLTENİDİR. ÜCRETSİZDİR. TEMMUZ 2015 FESPA nın 16 ncı Başkanı Yaşar Güvenen Oldu BAŞKANDAN Sevgili Meslektaşlarım, Türkiye de her sektörden

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur. Mustafa Kemal Atatürk Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir

Detaylı

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIM KİTAPÇIĞI 2012-2013

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIM KİTAPÇIĞI 2012-2013 ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIM KİTAPÇIĞI 2012-2013 Bu kitapçık, Koç Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı Öğrenci Etkinlikleri ve Gönüllü Projeler Ofisi tarafından Koç Üniversitesi Öğrenci Kulüplerinin tanıtımı için

Detaylı

ULUSLARARASI KALİTELİ EĞİTİME ERİŞİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ KONFERANS RAPORU

ULUSLARARASI KALİTELİ EĞİTİME ERİŞİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ KONFERANS RAPORU ULUSLARARASI KALİTELİ EĞİTİME ERİŞİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ KONFERANS RAPORU Yayına Hazırlayan: Ceyda Dedeoğlu Bu yayın, Darüşşafaka Cemiyeti tarafından 150. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen

Detaylı

yönetimden Değerli Anadolu Sigortalılar,

yönetimden Değerli Anadolu Sigortalılar, Aralık 2014 yönetimden Sevgili Anadolu Sigortalılar, Şirketimiz, sene başında yakaladığı olumlu prim üretim artış performansını üçüncü çeyrek itibarıyla başarı ile devam ettiriyor. Türkiye Sigorta Birliği

Detaylı

HAKKIMIZDA TARİHÇEMİZ MİSYONUMUZ VİZYONUMUZ ORGANİZE ETTİĞİMİZ ETKİNLİK TÜRLERİ

HAKKIMIZDA TARİHÇEMİZ MİSYONUMUZ VİZYONUMUZ ORGANİZE ETTİĞİMİZ ETKİNLİK TÜRLERİ 1 HAKKIMIZDA TARİHÇEMİZ Kulübümüz, ülkemizin en köklü eğitim-öğretim kurumlarının arasında yer alan Ege Üniversitesi nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ne bağlı olarak 2005 yılında Ege Üniversitesi

Detaylı

soroptimist dünyası Hazırlık ve Baskı:

soroptimist dünyası Hazırlık ve Baskı: OCAK 2011 İÇİNDEKİLER 01 Değerli Soroptimistler, soroptimist dünyası Hazırlık ve Baskı: Sayı: Ocak 2011 Baskı Tarihi:??????? Yayın Türü: Dergi Yaygın Süreli Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Yönetim

Detaylı

FAALİYET RAPORU PERYÖN - TÜRKİYE İNSAN YÖNETİMİ DERNEĞİ 2012-2013 DÖNEMİ 23. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 26 MART 2014

FAALİYET RAPORU PERYÖN - TÜRKİYE İNSAN YÖNETİMİ DERNEĞİ 2012-2013 DÖNEMİ 23. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 26 MART 2014 PERYÖN - TÜRKİYE İNSAN YÖNETİMİ DERNEĞİ 2012-2013 DÖNEMİ 23. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 26 MART 2014 FAALİYET RAPORU Atatürk Cad. No: 82/A Sıtkı Bey Plaza Kat:1 D: 9 Kozyatağı / İstanbul Tel: 0 216

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı