ÖZEL İZMİR AMERİKAN KOLEJİ KAYIT TAKVİMİ VE KILAVUZU

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ÖZEL İZMİR AMERİKAN KOLEJİ KAYIT TAKVİMİ VE KILAVUZU"

Transkript

1 ÖZEL İZMİR AMERİKAN KOLEJİ KAYIT TAKVİMİ VE KILAVUZU İRTİBAT ADRESİ : İnönü Cad. No Göztepe-İzmir TELEFONLAR : FAX : http :

2 ÖZEL İZMİR AMERİKAN KOLEJİ KAYIT TAKVİMİ TABAN PUAN İLANI 27 HAZİRAN TEMMUZ 2018 PAZAR 1. ÖN KAYIT DÖNEMİ BİTİŞ ÖN KAYIT BİTİŞ SAATİ ÖN KAYIT LİSTE İLAN SAATİ ASİL KESİN KAYIT DÖNEMİ 2 TEMMUZ 2018 PAZARTESİ SAAT ARASI 3 TEMMUZ 2018 SALI 1.YEDEK LİSTE KESİN KAYIT DÖNEMİ SAAT :00 ARASI 4 TEMMUZ 2018 ÇARŞAMBA 2. ÖN KAYIT DÖNEMİ SAAT ARASI 5 TEMMUZ 2018 PERŞEMBE 2. KESİN KAYIT DÖNEMİ ARASI ASİL LİSTE KESİN KAYIT İTİBARIYLA YEDEK LİSTE KESİN KAYIT OKULDA OLUP, PUANI TUTANLARDAN AÇIK KONTENJAN KADAR 6 TEMMUZ 2018 CUMA 9 TEMMUZ 2018 PAZARTESİ 10 TEMMUZ 2018 SALI 11 TEMMUZ 2018 ÇARŞAMBA *TABAN PUAN İLANI İLE OKULUN ÖN KAYIT DÖNEMİ BAŞLAR. *YEDEK LİSTE KAYITLARINDA KAPILAR KAPANDIKTAN SONRA OKULDA İŞLEMİ DEVAM EDENLERİN KAYIT İŞLEMLERİNE, İŞLEMLER TAMAMLANANA KADAR SAAT GÖZETMEKSİZİN DEVAM EDİLİR. *NDE, ÖN KAYIT VE KESİN KAYIT SAATLERİNİ WEBSİTEMİZDEN DUYURULACAKTIR.

3 1. OKULUMUZA BAŞVURU ŞARTLARI Adayın, yerleştirilme işlemlerine dahil edilebilmesi için, Bakanlığımız tarafından yapılan merkezi sınava (LGS) katılmış ve sınavının Bakanlıkça geçerli sayılmış olması gerekir. Okulumuzda, LGS ye girmiş ve okulun açıkladığı taban puan ve üzerinde puan almış her aday başvuruda bulunabilir. 2. KAYITLARLA İLGİLİ ESASLAR 2.1. Kayıt kabullerde öğrenci velileri Resimli Kimlik ve e-okul sistemine giriş için gerekli belgeleri ibraz edeceklerdir Ön kayıtlar, elektronik ortamda veya bizzat okula giderek okulda sağlanacak elektronik ortamda yapılabilecektir Kesin kayıtlarda adayların puanlarının eşit olması durumunda yaşı küçük adaya öncelik verilir Ön kayıt sonucunda okula kesin kaydını yaptırıp herhangi bir sebepten dolayı kaydını geri alan adayların ücret iadesi, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği nin ücretlerin iadesiyle ilgili 56. maddesi hükümlerine göre yapılır. Kesin kayıt yaptırıp ayrılan öğrencilerin yerine, öğrencinin ayrılışı hangi kayıt dönemine denk gelmişse o kayıt dönemi içinde sıralama listesine göre yeni öğrenci kaydı yapılır. Okullar açıldıktan sonraki dönemde herhangi bir okuldan kaydını alan öğrencinin ödediği ücretin iadesi, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği nin güncel hükümlerine göre yapılır. 3. KAYIT ÇEKME Kesin kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt çekme işlemleri: Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği 56.3-a maddesinde belirtilen iade koşulları gözetilerek okul yıllık ücretinin %10 una karşılık gelen tutar kesilerek kalan kısım iade edilir. Kesin kayıt yaptırıp ayrılan öğrencilerin yerine, öğrencinin ayrılışı hangi kayıt dönemine denk gelmişse o kayıt dönemi içinde sıralama listesine göre yeni öğrenci kaydı yapılır. Okullar açıldıktan sonraki dönemde herhangi bir okuldan kaydını alan öğrencinin ödediği ücretin iadesi, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği nin güncel hükümlerine göre yapılır.

4 4. KAYIT DÖNEMLERİ 1. Ön Başvuru ve 1. Ön Kayıt Dönemi: a. Ön Başvuru ve 1. Ön Kayıt, Haziran 2018 tarihlerinde taban puanı ilanı ile başlayacak, 1 Temmuz 2018 Pazar günü saat de sona erecektir. b. Adaylar, okulumuzca belirlenen taban puana göre Haziran ve 01 Temmuz 2018 tarihlerinden elektronik olarak başvuruda bulunarak ön kayıtlarını yaptıracaklardır. c. Ön kayıt listeleri 1 Temmuz 2018 de en geç saat de okulda herkesin görebileceği bir yere asılacak ve web sayfasında yayınlayarak ilan edilecektir. d. Ön kayıt yaptıran öğrencilerin kesin kayıtları 2 Temmuz 2018 Pazartesi 09:00-17:00 saatlerinde yapılacaktır. e. 2 Temmuz 2018 tarihi saat itibarıyla kontenjanın dolmaması veya ilan edilen açık kontenjanın artması durumunda 3 Temmuz 2018 Salı günü saat arasında yedek liste kayıtları yapılacaktır. 3 Temmuz 2018 Salı günü saat tam da okul bahçesinde hazır bulunan ve okulun ön yedek listesinde yer alan öğrenciler en yüksek puandan en düşük puana doğru kayıt işlemine devam edebilir. f. Okul, 3 Temmuz 2018 tarihi saat de kayıt durumuna göre 2. ön kayıt dönemi için açık kontenjan ve yeni taban puanı, web sayfamızdan ilan edilecektir. 2. Kayıt Dönemi: a. 2. Ön Kayıt, 4 Temmuz 2018 tarihinde elektronik olarak yapılacaktır. b. Adaylar, okulumuzca belirlenen taban puana göre 4 Temmuz 2018 tarihinde itibarıyla başvuruda bulunarak ön kayıtlarını yaptıracaklardır. Ön kayıt işlemleri, saat 17.00'de tamamlanacaktır. c. Ön kayıt listeleri 4 Temmuz 2018 en geç saat de okulda herkesin görebileceği bir yere asılacak ve web sayfamızda yayınlayarak ilan edilecektir. d. Ön kayıt yaptıran öğrencilerin kesin kayıtları 5 Temmuz 2018 tarihinde saat arasında yapılacaktır. Saat tam te, kontenjan açığı olduğu takdirde okul bahçesinde hazır bulunan ve okulun ön kayıt listesinde yedekte yer alan öğrencilerden kontenjan açığı kadar öğrenci kaydı yapılır.

5 Serbest Kayıt Dönemi: 6 Temmuz 2018 tarihlerinde saat arasında ön kayıt yapılır, Liste de ilan edilir arasında kesin kayıt yapılır. Saat tam te kontenjan açığı olduğu takdirde okul bahçesinde hazır bulunan ve okulun ön kayıt listesinde yer alan öğrencilerden kontenjan açığı kadar öğrenci kaydı yapılır. Kontenjan açığı olduğu takdirde aynı süreç, Temmuz 2018 tarihlerinde de işletilecektir. Nakiller: Nakil döneminde okullar onaylı kurum yönetmeliklerinde belirttikleri ve web sayfalarında ilan ettikleri kurallar çerçevesinde kayıt yaparlar. Açıklamalar: a. Herhangi bir dönemde okulumuzun taban puanı kayıt kabul komisyonlarınca tespit ve ilan olunacaktır. b. Özel İzmir Amerikan Koleji belirtilen kontenjanlarını doldurmak zorunda değildir.