TARSUS AMERICAN COLLEGE

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TARSUS AMERICAN COLLEGE"

Transkript

1 ÖZEL TARSUS AMERiKAN KOLEJİ TARSUS AMERICAN COLLEGE OKUL KAYIT TAKVİMİ VE KILAVUZU İRTİBAT ADRESİ : Özel Tarsus Amerikan Koleji Caminur Mah. Cengiz Topel Cad. No: 44 Tarsus / Mersin TELEFONLAR : FAX : http :

2 ÖZEL TARSUS AMERİKAN KOLEJİ / TARSUS AMERICAN COLLEGE OKUL KAYIT TAKVİMİ TABAN PUAN İLANI *27 HAZİRAN, TEMMUZ, 2018/PAZAR 1. ÖN KAYIT DÖNEMİ BİTİŞ ÖN KAYIT BİTİŞ SAATİ ÖN KAYIT LİSTE İLAN SAATİ ASİL KESİN KAYIT DÖNEMİ 2 TEMMUZ, 2018/ PAZARTESİ SAAT: ARASI **3 TEMMUZ, 2018/SALI 1.YEDEK LİSTE KESİN KAYIT DÖNEMİ SAAT ARASI 4 TEMMUZ, 2018/ÇARŞAMBA 2. ÖN KAYIT DÖNEMİ SAAT: ARASI 5 TEMMUZ, 2018/PERŞEMBE 2. KESİN KAYIT DÖNEMİ SAAT: ARASI-ASİL LİSTE KESİN KAYIT SAAT: İTİBARİYLE YEDEK LİSTE KESİN KAYIT OKULDA OLUP, PUANI TUTANLARDAN AÇIK KONTENJAN SAYISI KADAR ***6 TEMMUZ, 2018/CUMA ***9 TEMMUZ, 2018/PAZARTESİ ***10 TEMMUZ, 2018/SALI ***11 TEMMUZ, 2018/ÇARŞAMBA *TABAN PUAN İLANI İLE OKULUN ÖN KAYIT DÖNEMİ BAŞLAR. **SAAT TAM 9.00 DA, OKUL BAHÇESİNDE HAZIR BULUNAN VE OKULUN ÖN KAYIT LİSTESİNDE YEDEKTE YER ALAN ÖĞRENCİLERDEN İSİM OKUNARAK KONTENJAN AÇIĞI KADAR ÖĞRENCİ KAYDI YAPILIR. YEDEK LİSTEDE BULUNAN ADAYLARIN SAAT TAM 9.00 DA OKULDA OLMALARI ZORUNLUDUR. OKULDA BULUNMAYAN ADAYLARIN KAYIT HAKLARI GEÇERSİZ SAYILACAKTIR. ***NDE, ÖN KAYIT VE KESİN KAYIT SAATLERİ WEB SİTEMİZDEN DUYURULACAKTIR. (

3 1. OKULUMUZA BAŞVURU ŞARTLARI Adayın, yerleştirilme işlemlerine dahil edilebilmesi için, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan merkezi sınava (LGS) katılmış ve sınavının Bakanlıkça geçerli sayılmış olması gerekir. Okulumuza, LGS ye girmiş ve okulun açıkladığı taban puan ve üzerinde puan almış her aday başvuruda bulunabilir. 2. KAYITLARLA İLGİLİ ESASLAR 2.1. Kayıt kabullerde öğrenci velileri resimli kimlik ve e-okul sistemine giriş için gerekli belgeleri ibraz edeceklerdir Ön kayıtlar, elektronik ortamda veya bizzat okula giderek, okulda sağlanacak elektronik ortamda yapılabilecektir Kesin kayıtlarda adayların puanlarının eşit olması durumunda, yaşı küçük adaya öncelik verilir Ön kayıt sonucunda okula kesin kaydını yaptırıp herhangi bir sebepten dolayı kaydını geri alan adayların ücret iadesi, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği nin ücretlerin iadesiyle ilgili 56. maddesi hükümlerine göre yapılır. 3. KAYIT ÇEKME Kesin kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt çekme işlemleri: Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği 56.3-a maddesinde belirtilen iade koşulları gözetilerek okul yıllık ücretinin %10 una karşılık gelen tutar kesilerek kalan kısım iade edilir. Kesin kayıt yaptırıp ayrılan öğrencilerin yerine yeni öğrenci kaydı, öğrencinin ayrılışı hangi kayıt dönemine denk gelmişse, o kayıt dönemi içindeki sıralama listesine göre yapılır. Okullar açıldıktan sonraki dönemde, herhangi bir okuldan kaydını alan öğrencinin ödediği ücretin iadesi, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği nin güncel hükümlerine göre yapılır.

4 4. KAYIT DÖNEMLERİ 1. Ön Başvuru ve 1. Ön Kayıt Dönemi: a. Ön Başvuru ve 1. Ön Kayıt, 27 Haziran, 2018 tarihinde, taban puanı ilanı ile başlayacak, 1 Temmuz, 2018/Pazar günü, saat: de sona erecektir. b. Adaylar, okulumuzca belirlenen taban puana göre, Haziran ve 01 Temmuz, 2018 tarihlerinde, elektronik olarak başvuruda bulunarak ön kayıtlarını yaptıracaklardır. c. Ön kayıt listeleri, 1 Temmuz, 2018 de en geç saat: de, okulda herkesin görebileceği bir yere asılacak ve okul web sayfasında yayınlayarak ilan edilecektir. d. Ön kayıt yaptıran öğrencilerin kesin kayıtları 2 Temmuz, 2018/Pazartesi saatleri arasında yapılacaktır. e. 2 Temmuz, 2018 tarihi, saat: itibariyle, kontenjanın dolmaması veya ilan edilen açık kontenjanın artması durumunda, 3 Temmuz, 2018/Salı günü, saatleri arasında yedek liste kayıtları yapılacaktır. 3 Temmuz, 2018/Salı günü, saat tam 9.00 da, okul bahçesinde hazır bulunan ve okulun ön kayıt listesinde yedekte yer alan öğrencilerden isim okunarak kontenjan açığı kadar öğrenci kaydı yapılır. Okulda devam eden kayıt işlemlerine, işlemler tamamlanana kadar saat gözetmeksizin devam edilir. Yedek listede bulunan adayların saat tam 9.00 da okulda olmaları zorunludur. Okulda bulunmayan adayların kayıt hakları geçersiz sayılacaktır. f. 3 Temmuz, 2018 tarihinde, saat: de, kayıt durumuna göre, 2. ön kayıt dönemi için açık kontenjan ve yeni taban puanı, okul web sayfamızdan ilan edilecektir. 2. Kayıt Dönemi: a. 2. Ön Kayıt, 4 Temmuz, 2018 tarihinde, elektronik olarak yapılacaktır. b. Adaylar, okulumuzca belirlenen taban puana göre, 4 Temmuz, 2018 tarihinde saat: itibariyle, başvuruda bulunarak ön kayıtlarını yaptıracaklardır. Ön kayıt işlemleri, saat 17.00'de tamamlanacaktır. c. Ön kayıt listeleri, 4 Temmuz, 2018 tarihinde en geç saat: de okulda herkesin görebileceği bir yere asılacak ve okul web sayfamızda yayınlayarak ilan edilecektir. d. Ön kayıt yaptıran öğrencilerin kesin kayıtları 5 Temmuz, 2018 tarihinde, saatleri arasında yapılacaktır. Saat tam te, kontenjan açığı olduğu takdirde okul bahçesinde hazır bulunan ve okulun ön kayıt listesinde yedekte yer alan öğrencilerden kontenjan açığı kadar öğrenci kaydı yapılacaktır.

5 Serbest Kayıt Dönemi: 6 Temmuz, 2018 tarihinde, saatleri arasında ön kayıt yapılır, liste saat: de ilan edilir arasında kesin kayıt yapılır. Saat tam te, kontenjan açığı olduğu takdirde, okul bahçesinde hazır bulunan ve okulun ön kayıt listesinde yer alan öğrencilerden kontenjan açığı kadar öğrenci kaydı yapılır. Kontenjan açığı olduğu takdirde aynı süreç, 9, 10 ve 11 Temmuz, 2018 tarihlerinde de işletilecektir. Nakiller: Nakil döneminde okullar onaylı kurum yönetmeliklerinde belirttikleri ve okul web sayfalarında ilan ettikleri kurallar çerçevesinde kayıt yaparlar. Açıklamalar: a. Herhangi bir dönemde okulumuzun taban puanı kayıt kabul komisyonlarınca tespit ve ilan edilecektir. b. Özel Tarsus Amerikan Koleji, belirtilen kontenjanlarını doldurmak zorunda değildir. ÖN KAYIT İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ.