ALKEV O ZEL ANADOLU LİSESİ VE FEN LİSESİ KAYIT TAKVİMİ VE KILAVUZU

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ALKEV O ZEL ANADOLU LİSESİ VE FEN LİSESİ KAYIT TAKVİMİ VE KILAVUZU"

Transkript

1 ALKEV O ZEL ANADOLU LİSESİ VE FEN LİSESİ KAYIT TAKVİMİ VE KILAVUZU I rtibat Adresi: Alkent 2000 Mah. Mehmet Yeşilgül Cad. No: Büyükçekmece/I stanbul Telefon: Fax: Web :

2 ALKEV O ZEL ANADOLU VE FEN LİSESİ KAYIT TAKVİMİ Taban Puan İlânı 27 Haziran 2018 Web sitemizde duyurulur. Merkezi Sınav Puanı İlanı 26 Haziran O n Kayıt (26 Haziran Temmuz 2018) adresinde Okulumuzda ön kayıt başvuruları internetten yapılır. Ön kayıt başvuruları; 26 Haziran günü saat itibariyle başlayıp 1 Temmuz 2018 Pazar günü saat de sona erer. Kesin kayıt ve yedek kayıt listeleri, 1 Temmuz günü saat de hak edilen burslarla birlikte web sitemizde yayınlanır. 1. Kesin Kayıt 2 Temmuz 2018 Pazartesi günü, saatleri arasında 3 aşamalı olarak gerçekleşir. 1. aşamada, burslu olarak kesin kayıt yaptırmaya hak kazananların kayıtları saatleri arasında şahsen ya da vekaleten gerekli evraklarla birlikte okula gelinerek gerçekleşir. Belirtilen saat aralığında kaydı gerçekleşmemiş aday burs hakkını kaybeder. 2. aşamada, revize edilen kayıt ve burs listeleri saat da okulun görünür yerlerinde ve web sitesinde yayınlanır. Revize edilen listeler gereği burs oranı değişen ya da burs almaya hak kazanan adayların kesin kayıtları saatleri arasında gerçekleşir. 3. aşamada, son kez revize edilen kayıt ve burs listeleri saat da okulun görünür yerlerinde ve web sitesinde yayınlanır. Revize edilen listeler gereği burs oranı değişen ya da burs almaya hak kazanan adayların kayıtları ise saatleri arasında gerçekleşir. Burslu kayıtların tamamı 1.kayıt gününde gerçekleşir. Asil kayıt listesindeki adayların 1.kayıt gününde okulda olmaları büyük önem arz eder. Kurum, burs kontenjanını artırma hakkını ve 1. Kesin kayıt günü sonunda açığa çıkan bursların puan üstünlüğü doğrultusu,kullanım hakkını saklı tutar. 1. Yedek Kesin Kayıt 2. O n Kayıt 3 Temmuz 2018 Salı Temmuz 2018 Çarşamba Yedek kayıt listesindeki adayların kayıtlarının yapılması. 3 Temmuz 2018 Salı günü Saat 18.00'de 2. Ön kayıt taban puanı ve kontenjan ilân edilir. 2. Ön kayıt başvuruları, 3 Temmuz 2018 Salı günü saat itibariyle başlayıp, 4 Temmuz 2018 Çarşamba günü saat de sona erer. Kesin kayıt ve yedek kayıt listeleri, 4 Temmuz 2018 Çarşamba saat de web sitemizden ilan edilir. 2. Kesin Kayıt 5 Temmuz 2018 Perşembe saatleri arasında asil listelerin kesin kayıtları yapılır. Kesin kayıtlar sonrasında açık kontenjan olması halinde saat itibariyle güncel ön kayıt listelerinde yedek durumunda olup okulda bekleyenlerin imzaları alınır. Açık kontenjan kadar öğrencinin kesin kaydı puan sırasına göre yapılır. Saat 18.00'de serbest kayıt taban puanı ve kontenjan ilân edilir. 6 Temmuz Temmuz 2018 Her gün saat de ilan edilecek açık kontenjan dahilinde ön kayıt listesinden Serbest Kayıt Dönemi açıklanacak asil ve yedek aday kayıtları gerçekleşir. Ön kayıt ve kesin kayıt O n / Kesin / Yedek kayıt saatleri internet sitesinden duyurulur *** O n kayıt başvuruları her kayıt döneminde yeniden online olarak yapılmalıdır.

3 1. LİSELERE GEÇİŞ SINAVI SINAVLARI Bakanlıkça 8.sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Merkezi Sınav 2 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşmiştir. Okula öğrenci kayıt kabul işlemleri taban puan ilanı ve ön kayıt-kesin kayıt yoluyla yapılır. 2. OKULA BAŞVURU ŞARTLARI Adayların yerleştirilme işlemlerine dahil edilebilmesi için MEB tarafından yapılan 8.sınıf Merkezi Sınavına girmiş olma şartı aranır. Okulumuzun açıkladığı taban puan ve üzerinde puan almış her aday öğrenci başvuruda bulunabilir. 3. MSP (Merkezi Sınav Puanı) Öğrenci kayıtları, kayıt bölgesi şartı dışında resmî okullardaki şartlar esas alınmak, genellik ve eşitlik ilkelerine aykırı olmamak kaydıyla MSP (Merkezi Sınav Puanı) üstünlüğüne göre kontenjan dahilinde yapılır. 4. KAYITLARLA İLGİLİ ESASLAR 4.1.Kayıt kabullerde öğrenci velileri nüfus cüzdanı ve e-okul sistemine giriş için gerekli belgeleri ibraz edeceklerdir O n kayıtlar, elektronik ortamda internet üzerinden yapılacaktır Kesin kayıtlarda adayların puanlarının eşit olması durumunda sırasıyla; * 8.sınıf Yıl Sonu Başarı Puanı, * 7.sınıf Yıl Sonu Başarı Puanı, * 6.sınıf Yıl Sonu Başarı Puanı, * Merkezi sınav Matematik neti, * Merkezi sınav Türkçe neti, * Merkezi sınav Fen Bilimleri neti,yüksek olan puan eşitliğinin devam etmesi durumunda yaşı küçük olan aday kayıt önceliğine sahip olur Ön kayıt sonucunda okula kesin kaydını yaptırıp herhangi bir sebepten dolayı kaydını geri alan adayların ücret iadesi, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin ücretlerin iadesiyle ilgili 56.maddesi hükümlerine göre yapılır. Okullar açıldıktan sonraki dönemde kurumdan kaydın alınması durumunda ücret iadesi, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin güncel hükümlerine göre yapılır.

4 1. Kayıt Dönemi: a. 1. Ön kayıt, taban puanlarının ilanıyla birlikte 26 Haziran Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacaktır. Okulumuz, 1.ön kayıt dönemi için taban puanlarını 26 Haziran 2018 tarihinde web sitemizde ilan edilecektir. b. Ön kayıt işlemleri, 1 Temmuz 2018 Pazar saat de sona erecektir. c. Kayıt-kabul komisyonumuz ön kayıt listelerini asil ve yedek kayıtlar olmak üzere burs oranlarıyla birlikte, 1 Temmuz 2018 Pazar günü en geç saat de web sayfamızda yayınlayarak ilan edeceklerdir. d. Kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kesin kayıtları 2 Temmuz 2018 Pazartesi günü yapılacaktır. e. Burslu kayıtlar ve 1. Kesin kayıt, 3 aşamada gerçekleşecektir. 1. aşamada, burslu olarak kesin kayıt yaptırmaya hak kazananların kayıtları saatleri arasında şahsen ya da vekaleten gerekli evraklarla birlikte okula gelinerek gerçekleşir. Belirtilen saat aralığında kaydı gerçekleşmemiş aday burs hakkını kaybeder. 2. aşamada, revize edilen kayıt ve burs listeleri saat da okulun görünür yerlerinde ve web sitesinde yayınlanır. Revize edilen listeler gereği burs oranı değişen ya da burs almaya hak kazanan adayların kesin kayıtları saatleri arasında gerçekleşir. 3. aşamada, son kez revize edilen kayıt ve burs listeleri saat da okulun görünür yerlerinde ve web sitesinde yayınlanır. Revize edilen listeler gereği burs oranı değişen ya da burs almaya hak kazanan adayların kayıtları ise saatleri arasında gerçekleşir. Burslu kayıtların tamamı 1.kayıt gününde gerçekleşir. Asil kayıt listesindeki adayların 1.kayıt gününde okulda olmaları büyük önem arz eder. Kurum, burs kontenjanını artırma hakkını ve 1. Kesin kayıt günü sonunda açığa çıkan bursların puan üstünlüğü doğrultusu,kullanım hakkını saklı tutar. f. 3 Temmuz 2018 tarihinde saatleri arasında yedek kesin kayıtlar gerçekleştirilir. Saat de 2. Ön kayıt taban puanı ve açık kontenjan web sayfasında ilân edilir. 2. Kayıt Dönemi: a. 2. Ön kayıtlar, 3 Temmuz 2018 Salı günü itibariyle başlar. 4 Temmuz 2018 Çarşamba saat ye kadar internet üzerinden online olarak yapılır. Asil ve yedek kayıt listeleri 4 Temmuz 2018 Çarşamba günü saat de web sitesinden yayınlanır. b. 2. Kesin Kayıtlar, 5 Temmuz 2018 Perşembe günü saat e kadar asil liste kesin kayıt, saat sonrası yedek kesin kayıtlar gerçekleştirilir. 5 Temmuz 2018 Perşembe saat de serbest kayıt dönemi kontenjan ve taban puan ilanı web sitesinden duyurulur.

5 Serbest Kayıt Dönemi: a Temmuz 2018 tarihleri arasında anlık olarak açıklanan kontenjan ve puan ilanı ile kayıtlar devam eder. Nakiller : Nakil döneminde onaylı kurum yönetmeliklerimiz çerçevesinde belirtilen ve web sayfamızda ilan edilen kurallar çerçevesinde kayıt yapılır ALKEV ORTAOKULUNDAN GEÇİŞ PROSEDÜRÜ VE KAYIT TAKVİMİ ALKEV ORTAOKULUNDAN ANADOLU LİSESİ VE FEN LİSESİ GEÇİŞ PROSEDÜRÜ: ALKEV O zel Anadolu Lisesine Geçişler; a. ALKEV Özel Anadolu Lisesinin MEB tarafından onaylanmış kurum yönetmeliği gereğince, ortaokul öğrencilerinin lise kontenjanının belli bir yüzdesi kadarı merkezi sınav puanı üstünlüğüne göre belirlenen kontenjan dahilinde ALKEV Özel Anadolu Lisesine geçebilir. b. Kurum kontenjan hakkını saklı tutar ALKEV O zel Fen Lisesine Geçişler; a. ALKEV Özel Fen Lisesinin MEB tarafından onaylanmış kurum yönetmeliği gereğince okulun açıklayacağı taban puana göre Merkezi Sınav Puanı üstünlüğüne göre kontenjan dahilinde gerçekleştirilir. b. Kurum kontenjan hakkını saklı tutar.

6 ALKEV ORTAOKULUNDAN GEÇİŞ KAYIT TAKVİMİ: Merkezi Sınav Puanı İlanı 26 Haziran 2018 Salı internet adresinde Sıralama İlanı 26 Haziran 2018 Salı K12net üzerinden bireysel olarak duyurulur. Bursların ilanı 27 Haziran 2018 Çarşamba K12net üzerinden burs oranlarıyla birlikte bireysel olarak duyurulur. O n Kayıt Haziran Haziran 2018 Cuma günü saat ye kadar yapılması gerekmektedir. O n Kayıt: Muhasebe Birimine okulun Eğitim öğretim ücretinin %10 u kadarlık kısmı ödenir. Ön kayıt ödemesi yapılmayan öğrenciler burs hakkından yararlanamazlar. Burs hakkı elde eden öğrencilerin kesin kayıtlarının 2 Temmuz Temmuz 2018 Pazartesi Pazartesi saat ye kadar gerçekleşmesi gerekmektedir. Kesin kaydı gerçekleşmeyen öğrenci başarı bursu hakkından 1. Kesin Kayıt yararlanamaz. Kesin kayıt olup kaydını sonradan çeken öğrenciler burs hakkını kaybeder. Açıklamalar: Okullarımız belirtilen hazırlık sınıfı kontenjanlarını doldurmak zorunda değildir. Puan düşürmeyip kayıtlarını herhangi bir zamanda durdurabilir. Okulun taban puanı, her kayıt dönemi için Kayıt Kabul Komisyonunca yeniden tespit ve ilan edilecektir. ALKEV O ZEL ANADOLU VE FEN LİSESİ KAYIT KABUL KOMİSYONU