Görmeyenler için : G.FULLER kimdir?

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Görmeyenler için : G.FULLER kimdir?"

Transkript

1 Görmeyenler için : - Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz Büyükada daki Splendid Palas Hotel de gerçekleşen ve 13 CIA ajanının katıldığı gizemli toplantının peşini bırakmamış. - Deligöz, CIA nın ünlü Türkiye masası şeflerinden Henry Barkey ve Graham Füller in yer aldığı toplantının yapıldığı günlerde otelde kalanlarla ilgili Savcılığa suç duyurusunda bulunmuş. G.FULLER kimdir? yılında CIA Türkiye masası şefi olarak atanıyor, 1967 ile 1969 arası İzmir de FETÖ bu örgütü kuruyor. - Fethullah Gülen 1999 da Amerika ya sağlık sorunlarını bahanesi ile gidiyor. - ABD İç Güvenlik Bakanlığı Gülen'e kalıcı oturma izni vermeyince konu Amerikan bölgesel mahkemesine taşınıyor. - Mahkemede Fethullah Gülen e referans ve kefil olan şahıslar Graham Füller ve ABD nin Ankara eski Büyükelçisi Morton Abramowitz. Amerikan casusuluk filmlerinde gibi ilginç öykünün tamamı aşağıda. Deligöz: İhanet toplantısında 13 CIA ajanı vardı 15 Temmuz gecesi Büyükada da gerçekleşen ve 13 CIA ajanıyla, 21 i Türk 42 ismin katıldığı ihanet toplantısına, AK Parti li Deligöz suç duyurusu yaptı.

2 AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, 15 Temmuz darbe gecesi İstanbul Büyükada daki Splendid Palas Hotel de gerçekleşen ve 13 CIA ajanının katıldığı gizemli toplantının peşini bırakmadı. Toplantı için otele gelen yabancıların yanı sıra o geceyle birlikte 3 gece otelde konaklayanların tam listesine ulaştı. Deligöz, CIA nın ünlü Türkiye masası şeflerinden Henry Barkey ve Graham Füller in yer aldığı toplantının yapıldığı günlerde otelde kalanlarla ilgili Savcılığa suç duyurusunda bulundu. Orhan Deligöz, ihanet toplantısının detaylarını STAR a anlattı. Deligöz olayla ilgili özetle şunları söyledi: 21 TÜRK, 42 KİŞİ İstanbul Büyükada da Splendid Palas Hotel de kamera sistemi bulunmuyor. Biz bu otelde kalan kişilerin isim listesine ulaştık. Toplam 42 kişi o gün ve devamındaki iki gece otelde kalıyordu. ABD vatandaşı Ellen Laipson, Henry Jak Barkey, Julya Romano ile Marma Daoudu nun yanısıra, İran, Rus, Ukrayna, Alman uyruklu isimlerin de yer aldığı toplam 42 kişi konaklıyor İstanbul Büyükada da Splendid Palas Hotel de. 42 kişi var, ama 40 kişi görünüyor kayıtlarda. Konaklayanların bazıları o toplantıya katılmamış olabilir, ancak o isimlerin de yine savcılar tarafından sorgulanmaları gerekiyor. FULLER VE BARKEY Toplantıya başkanlık eden kişiler Graham Füller ve Henry Barkey. Bu ikisi CIA Türkiye masası direktörlerindedir. Onlar, İran daki nükleer silahlarla ilgili toplantı yaptık diyorlar. Çağrıda bulundum savcılarımıza, orada bulunan herkesi tek tek tutup sorguya çektiklerinde ortaya çıkacaktır ne konuştukları. İran ın nükleer silahıyla ilgili bir toplantı yapıyorsanız Türk Dışişleri ve istihbaratının mutlaka bilgisi dahilinde olması gerekiyor. Bizim istihbaratımızın da, dışişleri bakanlığımızın da öyle bir bilgisi yok. KAYIT BİR GÜN SONRA Bir gün öncesi otele girişler başlıyor, ama kayıtlarda bir sonraki gün gösteriliyor girişleri. Ve darbe günü toplantı yapılıyor. İran ın nükleer silahlarını konuştularsa, Barkey in niye otel

3 görevlilerine feveran bir şekilde çabuk buraya canlı yayın cihazları kurun. Ben CNN ile Amerika daki TV kanallarıyla canlı bağlantı kuracağım deyip talimat veriyor? CANLI BAĞLANTI İSTEDİ Barkey, akşam saatlerinde ben Amerika da CNN televizyonuyla bağlantı kuracağım diye otel yetkililerinden oralara cihaz kurulmasını istiyor. Fakat bir şeyler oluyor. Kuramıyorlar. Kendisi, cep telefonundaki sim kartı çıkartarak başka bir sim kartla görüşme yapıyor o saatlerde. Sinirli ve sert bir şekilde. Buna da otel çalışanları şahit. Demek ki, İran ın nükleer silahlarını konuşmak değil. Orada darbeyi konuştukları kesin ve net. FULLER E KRAL DAİRESİ Otele girişleri bir gün önce olmasına rağmen bir gün sonra gösteriyorlar. Füller de büyük ihtimalle otel sahibinin kral dairesinde kaldığı için görünmedi. Otelde kalanların listesinde bir şey dikkat çekiyor. Aynı isim iki odada gösterilmiş. Bu şekilde. Mesela ayın 17 sinde giriş yapmış görünen D.K, hem 57, hem de 63 nolu odada görünüyor. Bu şekilde önemli bir isim daha gizlendi. Yunanistan a kaçan ya da kaçırılan helikopterde Füller in olduğunu düşünüyoruz. Bunu ifade ettiğimizde Yunanistan hükümeti ve Füller yalanlamadı. O gece neredeydi açıklasın. 8 Türk askeri kaçıyor. Bunların 3-4 ü astsubay, 1 i yüzbaşı. Darbeyi yapan generaller dağlarda sürünerek kaçıyor, iki astsubay helikopter ile gidiyor. Mantıklı geliyor mu? Bunlar, teknik eleman ve o gittikleri helikopter savaş helikopteri değil. 25 kişilik askeri yolcu taşıma helikopteri. Toplantıya katılan ajanların bir kısmını kaçırdığını düşünüyoruz. Yunanistan ın, darbe gecesi yaklaşan helikopteri havada parçalaması, sınırlarından sokmaması lazım. Demek ki, öyle bir yerden emir ve talimat aldı ki Yunan devleti, gıkını çıkaramadı. Ve bu helikopter oraya indi. Askerler sorgulanamasın diye can güvenliği var diye ilk 2-3 günde, 3-4 defa yer değiştirttiler. FULLER FETÖ NÜN HAMiSi... Graham Füller 1964 yılında CIA Türkiye masası şefi olarak atanıyor, 1967 ile 1969 arası İzmir de FETÖ bu örgütü kuruyor. Fethullah Gülen 1999 da Amerika ya sağlık sorunlarını bahanesi ile gidiyor. İç Güvenlik Bakanlığı bu şahsa kalıcı oturma izni vermiyor. Konu Amerikan bölgesel mahkemesine taşınıyor. Mahkemede Fethullah Gülen e referans ve kefil olan şahıslardan birisi Graham Füller, diğeri ise ABD nin Ankara eski Büyükelçisi Morton Abramowitz. Ve ilgili mahkemenin kararı daha ilginç olup Amerika nın çıkarları için kullanılabilecek bir Türk vatandaşı olduğuna kanaat getirerek sürekli oturma izni mahkeme tarafından verilmiştir.

4 İŞTE O MEŞHUR ÇAN... Bu bir haçlı seferi. Kudüs ü işgal eden Hıristiyanlar oluk oluk Müslüman kanı akıttılar. Kurtuluş ve Çanakkale savaşında da yine Haçlı seferleri vardı. Bugün de aynı şeyi yaptıklarını düşünüyorum. Ajanlar Splendid Palas Hotelden ayrılırken toplantı masası üzerinde Pensilvanya yazılı bir çan bırakmış veya unutmuş...özellikle Pensilvanya çanının masada bulundurulması da manidardır. O çanın masada oluşu bile, Pensilvanya yazmasından dolayı bu işte FETÖ nün maşa edildiğinin bir işareti. 2 MİLYAR DOLARDAN KALANLAR DA AYNI HELİKOPTERDE GİTTİ Bir şey daha var. Büyük bir ihtimal. Campbell diye bir komutanı var ISAF komutanıydı. (ISAF Komutanı General John F. Campbell) Darbe haftası süresi doldu emekliye ayrıldı. Campbell ın makalelerde geçiyor. Darbe öncesi 6 aylık süreçte iki kez Türkiye ye geldiği, 2 milyar dolar para getirdiği, bu paraların da Nijerya daki Arap bankasından çekildiği, Türkiye de dağıttıkları duyumları var. Türkiye de iki yerde toplantı yapıyor bu Campbell. Biri İncirlik Üssü nde. Biri de Erzurum Askeri Hava Üssü nde. Dolayısıyla 2 milyar dolardan dağıtılmayan, darbeden sonra kullanılacak olan kısımların bu helikopterle ajanlarla birlikte kaçırıldığını düşünüyoruz. OTELDE KALANLARIN TAM LİSTESİ Temmuz geceleri otelde konaklayanların tam listesi şöyle: (Kişilik haklarına yönelik sorun oluşturmaması açısından isimlerin baş harflerini kodlayarak veriyoruz)

5 LİNK : / [status publish] [geotag on] [publicize off twitter facebook] [category istihbarat] [tags CIA DOSYASI, Büyükada, Henry Barkey, Graham Füller, CIA ajanı]