Başaran Group. Böylesi büyük bir grubun parçası olmamız bize duyulan güveni ikiye katlıyor.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Başaran Group. Böylesi büyük bir grubun parçası olmamız bize duyulan güveni ikiye katlıyor."

Transkript

1

2

3 Başaran Group 2007 yılında Başaran Group a bağlı olarak Hüseyin Başaran tarafından büyük hedeflerle kurulan CMB Yachts Tersanesi genç ve dinamik yapısıyla, dünyanın en hızlı gelişen yat üretim bölgelerinden Antalya Serbest Bölgesi nde yer alıyor. Turizm, inşaat, havacılık, yatçılık, factoring ve gıda gibi birçok alanda faaliyet gösteren Başaran Group un Türkiye Yönetim Merkezi İstanbul, Avrupa Şubesi ise Almanya nın Dusseldorf kentinde bulunuyor. Böylesi büyük bir grubun parçası olmamız bize duyulan güveni ikiye katlıyor. With it s youthful and dynamic back up, CMB Yachts has been organized with full of inspiring and developing targets by Hüseyin BAŞARAN as a member of Başaran Group on 2007 and is located at the one of the world s most improving territory Antalya Free Zone. Başaran Group who works at many different areas such as tourism, construction, aviation, yachting, factoring, food production, is located on Istanbul as a main management Office in Turkey and on Europe locates on Dusseldorf in Germany. For sure, to being a member of such a big company doubles our customers trusts for us.

4 raftsmanship AGNIFICENCE oldness Custom Made olarak ürettiğimiz teknelerin her birinin kendilerine has ruhları ve tarzları var. Çünkü her biri sizden, gücünüzden ve hayallerinizden ilham alınarak geliştirildi, CMB Yachts yaratıcı gücü ile imzalandı. Teknelerimizin her bir köşesinde ayrı bir estetik deha, her detayında şaşırtıcı bir teknik zeka görürsünüz. Her şey eşsiz, sofistike ve yenilikçi Bütün bu özellikleri çağrıştıran markamız CMB nin açılımı da çizgimizi çok doğru anlatıyor: Craftsmanship, Magnificence, Boldness. Üretimlerinde ustalığını konuşturarak akıllara durgunluk veren göz kamaştırıcı ve cesur tasarımları hayata geçiren CMB Yachts, adını sonuna kadar hak ediyor. All our yachts, which are custom made have their own unique souls and styles. Because all of them have inspired from you, your strength and your dreams; designed by the CMB Yachts creative power. You can see the aesthetic genius and amazing technical intelligence in every detail on our yachts. Everything is unique, sophisticated and innovative Our brand CMB is also inspired by these features: Craftsmanship, Magnificence, Boldness. CMB Yachts that creates magnificent and gorgeous designs totally deserves its name.

5 Ebedi Dizayn Tımeless Desıgn Sonsuz ve sınırsız, coşkun ama dengeli, sade ama yenilmez Doğal zekânın akıcı çizgileri ile hayatın dinamizminin cömert yansıması Arzuların tam karşılığı, ayrıcalıkların amacı, sonucu CMB Yachts ile dünyanın ve gücünüzün ucu bucağı yok. Çünkü CMB Yachts, bütün enerjisini hayatın ritmini oluşturan bu evrensel güçlerden alıyor. Denizleri geçip tüm zamanları aşan tasarım ve üretim becerileri, hayallerin ötesinde bir araya gelerek dünyanın arzuladığı ultra lüks yat modelleri ortaya çıkarıyor. Bir anlamda, hayallerinizin dehamızla birleştiği bir güç gösterisi. Bugüne kadar her projesi, dünyanın en prestijli kuruluşlarınca ödüllendirilen CMB Yachts ın kanıtlanmış başarısıyla en ünlü tasarımcılar ve usta eller ile gücünüzün eseri olarak tamamen arzularınıza özel üretilecek eşsiz bir yat konsepti Güven ve güvenlik işimizin en önemli parçası. Ruhunuzdan yükselen coşkuyla denizlere açılırken kendinizi her anlamda mükemmel hissetmeniz bizim için çok önemli. Hayalinizdeki yatı ünlü tasarımcıların dâhiyane çizgileri ile şekillendirip en kaliteli malzemeleri en iyi ustalarla işliyor ve söz verdiğimiz zamanda mutlulukla denize indiriyoruz. O ana kadar üst mükemmeliyetçilik ve yüksek bir hassasiyetle güvenlik kriterlerini en yukarılarda tutarak her detayın üzerinde incelikle duruyor ve en gelişmiş makine ve teçhizatla en ileri teknolojilerden faydalanıyoruz. Kullandığımız mobilya ve aksesuarlarda da yüksek değerleri sürdürmeye had safhada özen gösteriyoruz. Timeless and borderless, sharp but balanced, pure but invincible Generous delusion of the Dynamics of life by the fluent norms of natural intelligence Total answer of all desires, purpose and the conclusion of privilege. There is no borders for your and world s intensity with CMB Yachts. Because, CMB Yachts inspire from all the rhythms of life and universal energy. We give you most desirable ultra luxury yachts by designs over the seas and centuries, producing skills beyond the dreams Imagine a yacht concept that is going to be designed by the most famous designers, produced by the most talented wrights due to all your desires and show your power by CMB Yachts that rewarded by the world s most prestigious companies at all projects. Trust and safety is the most important part of our job. It is very important for us to make you fill perfect and gorgeous on all way while you are sailing with the glow of your soul. We built the dream yacht of yours and let you go to the blue sea at the exact time that we promise by designing with brilliant minds of our engineers, processing with the best qualified materials. While we are doing all these, we use the best equipment and modern technologies by keeping ahead through our perfection and safety mentality and being sensible and sensitivity. We also pay attention to use the best furniture and accessories.

6 Denizlerin Doğası Gibi Lıke The Nature Of The Sea Biz çalışma ruhumuzu denizlerin coşkusundan, sonsuzluğundan, dinamizminden aldık. Bu ruhun incelikli yansımalarını ürettiğimiz yatların her noktasında hissedebilirsiniz. İlhamını deniz tutkunlarının özgürlükçülüğü ile zenginleştiren heyecan dolu ruhumuzu projelerimizde daha net görün, zihninizden geçen o büyüleyici yatın nasıl daha da güzel bir şekilde vücut bulduğunu görüp hayranlığınızı çoğaltın diye hep önemli işlere imza atmış, alanında fark yaratabilen üst nitelikli tasarımcılar, mühendisler ve ustaları bir araya getirdik. Sonrası doğal bir yetenek ve akıcı bir zeka eseri olarak kendiliğinden geldi Dünyanın en kaliteli yatlarını dünyanın en ileri üretim teknikleri ile birleştirdiğimiz ödüle doymayan projeler. Denizi de insanı da öyle iyi tanıyor ve seviyoruz ki ikisinin de nasıl bir tutku ile bağlı olduğunu çok iyi biliyoruz. İşte biz, bu tutkuyu sonsuza kadar birbirine bağlı kılacak, ikisine de çok yakışacak benzersiz projeler yapıyoruz; tıpkı kendi doğalarının bir parçası gibi Denizlere, okyanuslara, uzak ufuklara olan tutkunuzu projelerimizde en doğal hali ile yansıtmamız gerektiğini düşünüyoruz. Yarattığımız projeler öyle hayranlık uyandırıcı ki sanki denizler tüm güçlerini onları taşımak için kullanıyor ve hep onları bekliyormuş gibi bir uyumla yüzdürüyor. Sizin tutkunuzu da böylesi kusursuz bir uyumdan başkası yansıtamaz. We inspired by the nature of the excitement, eternity and dynamic of sea. You can feel this at all our produced yachts. Just because to make you feel more surprised and excited when you see the yacht of your dreams come true, we try to collect the best designers, engineers and wrights who made extraordinary designs, able to make unexpected and absolute designs. After that all has happened naturally as a conclusion of brilliant mind and natural talent. The projects never say enough to awards born by combining the world s best yachts with the world s best technology. We all in love with the sea and humanity and know both very well, so we can understand the passionate bonds between sea and humanity. So we do projects that can overdose the passion with sea and person and combine these together forever and also suits gently each other just like their natures We think that we have to reflect your desires to sea, ocean and far horizon to our projects as natural as can be. Our creations are so enthusiastic that sea use all its force to call them and let them flow in an unexpected harmony. For sure that only such a perfect harmony can reflect your passion and desire.

7 47 metrelik Orient Star ve 46 metrelik Mystic yatları, tamamen kompozit sistem teknolojisiyle üretilmiş dünyanın en büyük motor yatlarından olma özellikleri ile öne çıkıyor. Bu özellikleri ile beraber mega kompozit motor yatlar arasında en zorlu denizlere karşı müthiş dirençli yapıları ve inanılmaz performansları ile dikkat çeken bu iki devin, dünya çapında ses getirmesi de emeklerimizin beklenen sonucuydu. 47 meters Orient Star and 46 meters Mystic, are one of the largest yachts in the world, which we reproduced by totally composite system technology. These two yachts had enormous popularity over the world between the all mega motor yachts, which was expected consequence due to these structures and being extraordinary endurance and fantastical high performance. WELCOME ON BOARD

8 46 M MYSTIC

9 Dünyadaki tüm zevkler, sesler, güzellikler onun güzelliği karşısında susuyor. Onda başka bir hava, tam tanımlayamadığımız bir şey var Evet onu biz yarattık; ama ruhunu evrenin mistik güçlerinden aldığına inanıyoruz. Hepsi ruhuna bir şey katmış sanki; Morpheus rüyalarından, Apollon sanatından, Athena zekasından, Herakles gücünden, Ploutos zenginliğinden, Helios ve Bendis ışığından, Boreas rüzgarından, Eros aşkından... Bu zengin ruha son dokunuşu ise denizlerin efendisi Poseidon yapmış. All habits, tastes, voices, beauties in the world end against its beauty. It has something else, something that we cannot describe We produced it but we believe that it takes its strength from the mystic powers of universe. They all have added something to its spirit; It has remnants from the dreams of Morpheus, art of Apollo, brilliant of Athena, power of Heracles, wealth of Pluto, light of Helios and Bendis, wind of Boreas, love of Eros.. And the last touch to this wealthy soul was made of by the God of Seas; Poseidon.

10 Mystic in kendi masalı ise asıl sahibi ile buluşunca başladı. Şimdi kim bilir hangi denizlerde hangi ufuklara yol alıyor But real story of Mystic has started when he meet with its real owner. Who knows in which sea she is and where is sailing

11 Exterıor Exterıor CMB Yachts, 46 metrelik boyu ile Türkiye de bugüne dek üretilmiş en büyük GRP Kompozit motor yat olan MYSTIC i gururla sunar. CMB Yachts are proud to present MYSTIC, which at 46m is the largest GRP Composite motor yacht to be built in Turkey to date.

12 Sun Deck & Bar Area

13 Maın Deck Exterıor Çömertçe şekillendirilmiş ana kıç güverte al fresco yemek deneyimi sunmak için tasarlanmıştır. Bu bölge rahat bir oturma alanı ile tamamlanmakta ve salonda yer alan bara mükemmel bir erişim sağlamaktadır. The generously proportioned aft deck has been designed to offer the ultimate al fresco dining experience. This is also complemented by a more relaxed seating area and gives perfect access to the main saloon bar.

14 Saloon & Dınıng

15 MYSTIC bu bölgeyi tamamen sahibine ayırarak en lüks ve özel yatçılık deneyimini yaşatmak üzere tasarlanmıştır. MYSTIC has been designed to offer the owner the most luxurious and private yachting experience by dedicating this entire area to the owner s suite. Brıdge Deck Exterıor

16 Master Cabın

17 Master Bathroom Aydınlık ve havadar master banyo altın kaplama mozaik çinilerle, aynalı duvarlarla dekore edilmiştir ve geniş bir jakuzi ile ayrı bir duşu bulunmaktadır. Master kabin ve banyo arasında geniş bir gömme dolap yer almaktadır. The light and airy master s bathroom is lavishly decorated with gold mosaic tiles, mirrored walls and incorporates a large bath and separate shower. Situated between the master s cabin and bathroom is an ample walk-in wardrobe.

18 Misafir konaklama bölgesi her birinin kendi banyosu olan 2 adet çift kişilik yataklı ve 2 adet ikiz yataklı kabinlerden oluşmaktadır. The remaining guest accommodation comprises two double and two twin cabins all with en suite bathrooms. Guest Cabıns

19 Mystic içerikli bir jimnastik salonu, sauna, duş odası ve sinema gibi alanları ile size çeşitli aktiviteler sunmaktadır. Amongst the on-board facilities, Mystic sports a comprehensive gym, sauna, shower room and cinema. Gym & Cınema

20 Wheelhouse & Engıne Room

21 Galley & Pantry

22 Crew Area

23 Teknik Bilgiler İsim Tam Boy Su Hattı Boyu Genişlik Su Çekimi Deplasman Tip Malzeme MYSTIC 45,95 m ,67 m m. 2,40 m. 270 tons (yüksüz) 455 GT Motor Yat Kompozit Elyaf / Epoksi / Corecell Köpük Makine Jeneratör Maks. Hız Seyir Hızı Menzil (10 knots) 2 x MTU 12V 2000 M rpm 2 x Northern Lights 105 kw. 1 x Northern Light 55 kw. (Liman Jeneratörü) Tank Kapasiteleri Yakıt Temiz Su Pis Su Arıtma Sistemi Vacum Sistemi Stabilizer Baş & Kıç Pervane Hamann Sewage Treatment System EVAC Vacuum System & Technıcal Specıfıcatıons Genel Yerleşim Planı Name Length Over All Length Waterline Beam Draft Displacement Type Construction MYSTIC 45,95 m ,67 m m. 2,40 m. 270 tons (not loaded) 455 GT Motor Yacht Composite E-glass/ Epoxy/ PVC-Corecell foam Engines Generators Max Speed Cruising Speed Range at 10 Knots 2 x MTU 12V 2000 M rpm 2 x Northern Lights 105 kw. 1 x Northern Light 55 kw. (Harbour Generator) Tank Capacities Fuel Fresh Water Collecting Hamann Sewage Treatment System EVAC Vacuum System Arcturus Marine TRAC 540 Zero Speed Stabilizer American BowThrusters 20 Bow-Stern Thrusters Sewage Treatment Vacuum System Stabilizer Thrusters Misafir Personel 10 kişi (4 Misafir Kabini + 1 Ana Suit) 9 kişi (4 Ranzalı Personel Kabini) + Kaptan Kabini Accommodation for Guests Accommodation for Crews 10 persons (4 Guest Cabins + 1 Master Cabin) 9 persons (4 Cabins with Berths) + Captain Klaslama İnşaat & Mühendislik Yapısal Mühendislik Sistem & Elektrik Mühendisliği Dış Dizayn İç Dizayn RINA Charter Class Unrestricted Notation MCA LY2 Code Classification RINA Charter Class Unrestricted Notation MCA LY2 Code Builder Naval Architect CMB Yachts Structural Engineers High Modulus / SP GURIT - England Systems & Electrical Engineers CMB Yachts Styling DIANA Yachts Design - Netherland Interior Design Schnaase Interior Design - Germany 16 knots 10 knots 3000 nm. yaklaşık L L L. CMB Yachts High Modulus / SP GURIT - İngiltere CMB Yachts DIANA Yachts Design - Hollanda Schnaase Interior Design - Almanya 16 knots 10 knots 3000 nm. approx L L L. Arcturus Marine TRAC 540 Zero Speed Stabilizer American BowThrusters 20 Bow-Stern Thrusters & General Arrangement Plan

24 A Never Endıng Dream... Asla Bitmeyen Bir Rüya...

25 47 M ORIENT STAR

26 Daha doğmadan önce, sahibinin rüyalarında parıldamaya başladı Orient Star. Ondan sonra ilk gören biz olduk ışığını, aklımızda canlandı. Kağıtlara sığmadı hayalimizdeki güzelliği, metaller zorlandı şeklini almakta en başta... Günlerden bir gün Orient Star gerçek hayattaki karşılığını buldu. Dünyadaki hiçbir şeyin göstermeye cesaret edemediği yansımasını Akdeniz e düşürdü. Sonra usta ellerimiz aldı onu, kağıda çizgisini, metale şeklini, makineye onun için işlemeyi öğretti Haftaların, ayların sonunda ise vücuda geldi Orient Star, gökyüzünden sonra denizlerde yüzmeye başladı. Artık denizler onun gökyüzü oldu... The Orient Star has started to shine on the dreams of its owner way before to born. After that we were the first ones that saw its lights, it twinkles on our minds. The beauty and the glory can not be drawn on papers, steel can not be shaped at the beginning. And one day Orient Star has got a body on earth. Its reflection that no one able to dare to show has been fallen to The Mediterranean. Then our talented hands have taught to pencil, steel and the machines how to draw that beauty on the paper, how to shape and how to built After weeks and months, The Orient Star has own his body and started to flow on the sea after the sky. Now the sea becomes it s sky

27 Orient Star, çağının tüm yenilik ve teknolojilerini fazlasıyla yansıtan özellikleri ile en iyi dizayn ödülünü sonuna kadar hak ediyor. Orient Star the composite mega motor yacht deserves the best design award with it s ability to reflect all modern and technologic structures of its era.

28 Exterıor Exterıor Net ve çarpıcı dizaynı birinci sınıf kalitede kıymetli malzeme ve mobilyalarla birleştiren mega yat, sunduğu konforlu, ferah iç yapısı ile sahibinin alıştığı yüksek standartlarla dolu rahat yaşamdan hiçbir yerde vazgeçmediğinin göstergesi... It s the mirror that shows the owner never give up his standards where ever he is by the clear and charming first class furniture and equipment of Orient Star and the providence of the comfort and natural luxury.

29 Sun Deck Dış mekan yaşam deneyimi için özel önem gösterilmiştir. Muhteşem dizayn edilmiş güneşlenme güvertesi, büyük bir bar ve atmosferik LED aydınlatmalarla birlikte özel tasarım oturma gruplarıyla enfes bir atmosfer sunuyor. Ferah güneşlenme bölgesi, güneşlenme yatakları ve dinlenme bölgesiyle çevrili spa havuzundan oluşmaktadır. Particular attention has been paid to enhance the outdoor living experience. The superb sun deck boasts a large bar and shaded seating area with atmospheric LED lighting. The spacious sunbathing area incorporates sun beds and a spa pool surrounded by relaxation pads.

30 Maın Deck Exterıor

31 Saloon & Dınıng Lüks bir şekilde döşenmiş ana salon muhteşem bir rahatlama sağlıyor. Ayrıca konforlu bir lounge alanı, ayrı bir yemek odası, en son teknoloji görsel ve işitsel ekipmanlar ve kıç ana güvertedeki rahatlama köşesi ile birleşen bar sunulan bazı ayrıcalıklardır. The luxuriously furnished main saloon is wonderfully relaxing and offers a comfortable lounge area, separate formal dining area, the latest technology audio / visual equipment and full bar leading to the aft deck relaxing area. Saloon & Dınıng

32 Saray gibi görkemli owner kabin optimum rahatlama sağlayacak şekilde dekore edilmiştir. Nefis çarşaf, halı ve özel tasarım mobilyalar ve etkileyici son dokunuşlar ile görkemli bir alan sunmaktadır. The palatial owner s suite is sumptuously decorated to afford optimum relaxation. Exquisite bed linen, carpets and designer furnishings adds the finishing touches to the splendid interior which also incorporates a study. Owner s Suıte Owner s Suıte

33 Daha verimli hizmet sunabilmek için mutfak, kiler, yemek odası gibi bölgelerde otomatik kayar kapı geçişleri bulunmaktadır. Automatic sliding doors link to lounge to the sizeable dining area which can be conveniently accessed from galley for efficient service. Galley & Pantry

34 Brıdge Deck Exterıor Brıdge Deck Exterıor

35 Sky Lounge Orient Star da her şey kontrol altında Teknedeki tüm sistemler otomasyon sistemi ile kontrol ediliyor. ipad ve iphone ile teknede dilediğiniz sistemi kontrol edebilir, gerekli ayarlamayı yapabilirsiniz. Bu teknede özgür bırakacağınız tek şey ruhunuz Everything is under control on Orient Star. Everything is automatic and you can control or arrange whatever you need by iphone or ipad. The only thing that you let free is your soul

36 Guest Double Cabıns Guest Double Cabıns

37 Misafir konaklama bölgesi her birinin kendi banyosu olan 2 adet çift kişilik yataklı ve 2 adet ikiz yataklı kabinlerden oluşmaktadır. The remaining guest accommodation comprises two double and two twin cabins all with en suite bathrooms. Guest Twın Cabıns Guest Twın Cabıns

38 Crew Area Crew Area

39 Wheelhouse & Captaın s Cabın Wheelhouse & Captaın s Cabın

40 Engıne Room

41 Teknik Bilgiler İsim Tam Boy Su Hattı Boyu Genişlik Su Çekimi Deplasman Tip Malzeme ORIENT STAR 47 m ,67 m m. 2,47 m. 290 tons (yüksüz) 495 GT Motor Yat Kompozit Elyaf / Epoksi / Corecell Köpük Makine Jeneratör Maks. Hız Seyir Hızı Menzil (10 knots) 2 x MTU 12V 2000 M rpm 2 x Kohler 100 kw. 1 x Kohler 50 kw. (Liman Jeneratörü) Tank Kapasiteleri Yakıt Temiz Su Pis Su Arıtma Sistemi Vacum Sistemi Stabilizer Baş & Kıç Pervane Hamann Sewage Treatment System EVAC Vacuum System & Technıcal Specıfıcatıons Genel Yerleşim Planı Name Length Over All Length Waterline Beam Draft Displacement Type Construction ORIENT STAR 47 m ,67 m m. 2,47 m. 290 tons (not loaded) 495 GT Motor Yacht Composite E-glass/ Epoxy/ PVC-Corecell foam Engines Generators Max Speed Cruising Speed Range at 10 Knots 2 x MTU 12V 2000 M rpm 2 x Kohler 100 kw. 1 x Kohler 50 kw. (Harbour Generator) Tank Capacities Fuel Fresh Water Collecting Hamann Sewage Treatment System EVAC Vacuum System Arcturus Marine TRAC 540 Zero Speed Stabilizer American BowThrusters 20 Bow-Stern Thrusters Sewage Treatment Vacuum System Stabilizer Thrusters Misafir Personel 10 kişi (4 Misafir Kabini + 1 Ana Suit) 9 kişi (4 Ranzalı Personel Kabini) + Kaptan Kabini Accommodation for Guests Accommodation for Crews 10 persons (4 Guest Cabins + 1 Master Cabin) 9 persons (4 Cabins with Berths) + Captain Klaslama İnşaat & Mühendislik Yapısal Mühendislik Sistem & Elektrik Mühendisliği Dış Dizayn İç Dizayn RINA Charter Class Unrestricted Notation MCA LY2 Code Classification RINA Charter Class Unrestricted Notation MCA LY2 Code Builder Naval Architect CMB Yachts Structural Engineers High Modulus / SP GURIT - England Systems & Electrical Engineers CMB Yachts Styling CMB Yachts Interior Design Tara Bernerd & Partners - England 15 knots 10 knots 3000 nm. yaklaşık L L L. CMB Yachts High Modulus / SP GURIT - İngiltere CMB Yachts CMB Yachts Tara Bernerd & Partners - İngiltere 15 knots 10 knots 3000 nm. approx L L L. Arcturus Marine TRAC 540 Zero Speed Stabilizer American BowThrusters 20 Bow-Stern Thrusters & General Arrangement Plan

42 Denizi İçeri Alın Let The Sea In Akılcı tasarım çözümleri ile her köşede bir ferahlık yaratma fırsatı yakalayan tasarımcılarımız, yüksek standartlarınızı tüm detaylarda hissettirmeyi başarırken doğanın büyüleyici standartlarını da unutmadı. İskele ve sancak tarafındaki balkon kapıları açılarak denizin tüm ruhuyla odanın içinde hissedilmesi sağlandı. Akılları baştan alan güzellikte bir atmosfer yaratan bu özellik sayesinde kapalı alanda dahi doğanın sunduğu lüks ile nasıl da uyum içinde olduğunuzu hep hatırlamanızı, denizi her an derin bir nefes gibi içeride hissetmenizi, istediğiniz zaman denizi soluyabilmeniz için bir ayrıcalık daha sunmak istedik. Bunların dışında dış mekân yerleşim planı da planda olmayan her türlü organizasyona, partiye ya da sakinliğe, huzura uyum sağlıyor. Our designers who let you to feel fresh and comfort with the detailed designs in every corner, also do not forget to impress the miraculous standards of nature at the time impressing your high standards. By the balcony doors on port and starboard side, we let the sea breeze goes inside your room. With this we want to give you another privilege due to feel the holly breath of sea, to feel the harmony between you and the luxury of nature even you are inside and let you feel the infinity of sea at anytime. At the mean time exterior design lets you ready to any kind of surprise parties, organizations and also silence and peace.

43 Etkileyici Sessizlik Impressıve Sılence Mystic, Orient Star ya da Mina Belki de hayallerinizden ustaca çekip ortaya çıkardığımız size özel başka bir yat. Onu karşınızda ilk gördüğünüz anda dünyadaki her şey silinir, aklınızdaki tüm sesler susar Artık sadece o ve hızlanan kalp atışlarınızın sesi vardır. İşte bu, her teknemizin ilk görüşte yarattığı şok edici hayranlığın sonucu; bir süre sonra yerini tutkulu bir aşka bırakan etkileyici sessizlik. Mystic, Orient Star or Mina Or maybe another yacht which is special for you that we build from deep inside your fantasies. When you first see it, everything goes dark and every sounds stop. Now it is just you and your yacht and the sound of your heart beating And this is the first impression of our yachts that turns into a passionate love after a while impressive silence.

44 Kıskandırıcı Envıable Kıskançlık herkes için bazen kaçınılmaz olabilir. Sahip olmak için hırslarınızı kışkırtan, duygularınızı kabartan, kalbinizi hızlandıran güzellikler vardır; bazıları sahip olur bazıları kıskanır. Buna bir çare var mıdır? Teknelerimizin hayranlık uyandıran çizgileri, detayları öyle etkileyicidir ki ilk bakışta artık aurasına kapılmışsınızdır... Ya bize gelir bu tılsımı çözer ya da etkisinin geçmesini uzun süre beklersiniz. Karar sizin. Jealousy is unavoidable for anyone sometimes. There are many beauties that you desire to own, that makes your heart beat faster, that makes you emotional, someone has it and the rest jealous. Is there any cure for this? You be seized to our yachts at the first seen because they have enthusiastic and magnificent details and seduce you. You can visit us and break this chain or you wait to lose the impression. The choice is yours.

45 Hayal Dream Biz teknelerimizi sizin hayal denizinden alır, gerçek denizlere ulaşmasını sağlarız. Bu inanılmaz yolculukta kaptan bizken keyfini süren siz olursunuz. Gözünüzü açtığınızda ise hayallerinizin de ötesinde bir güzelliğin içinde ama fazlası ile size ait bir gerçeği yaşamaya başlarsınız; sizi ne kadar iyi anladığımızı görüp yüzünüzde içten bir teşekkür gülümsemesi ile İşte o anda elinizde mutluluk kadehi, belki yalnız belki sevdikleriniz ile engin ufuklara doğru keyifle yol almaya hazırsınızdır. We create our designs by picking them from your imagination sea and let them reach the reality. At this incredible journey you are our guest of honor while we are the captain. And after all these when you wake up, you start to live the reality and beauty beyond your dreams which is totally yours. And you fulfill with joy and the smile on your face means that how we understood you correctly. At that moment, you are ready to sail to wide horizons and toasting to happiness alone or with your loved ones.

46 Armoni Harmony Ürettiğimiz ihtişamlı teknelere baktığınızda sadece suyun üzerinde duran bir deniz aracı değil, özgür ruhların hayalleri üzerinde yüzen, tutkularla bezenmiş, gerçekleşen bir rüya görürsünüz. Öyle bir rüya ki sizin rüyalarınızda çoğalır, bir gün sizi de içine alır. İşte bu, CMB Yachts ın etkileyicilik sırrını açıklayan, rüyaları gerçeğe, gerçekleri rüyaya çeviren cennetvari harmoni. Sizin için özel olarak üreteceğimiz teknede sadece denizin üzerinde özgürce süzülüşünüzün, iç huzurunuzun ve arzularınızın büyüleyici bir fonda canlanışının sesini duyarsınız. Sizinle uyuyan sizinle uyanan eşsiz bir uyum ve güzellik abidesi When you see our yachts you don t see just a vessel that flows on the sea, you see far beyond this. You see a dream that came true that flows over the free spirits covered by the passion and desire to the sea. That is such a dream that grows with your dreams and eventually takes you in again and again. That is the harmony that explains the CMB Yachts secret of charming, make the dreams come true and gives you a truth, which is a harmony You only be with your free flow over the sea and hear the voice of your peaceful spirit and desires with our yacht that is produced just for you. A master piece and a unique beauty monument that wakes you up and goes to sleep with you.

47 World Of CMB YACHTS

48 Hayal Dream & Gerçek Realıty Hayal ve gerçek birbirine hiç bu kadar yaklaşmamıştı. Gerçek bir yat deneyimi için hayalleriniz sizi çağırıyor. Dream and realıty never be so close and touchable. Your dreams call you to touch them wıth a real yacht experıence.

49 The Internatıonal Yacht Awards The Internatıonal Yacht Awards Ödüller Gücünü müşterileri ile birlikte dünyanın en prestijli kuruluşlarının da onayladığı CMB Yachts, şaşırtıcı teknik unsurlarla birleştirerek ürettiği mega yatlarla her projesini çok önemli ödüllerle taçlandırıyor. İşte başarımızın tescili en önemli ödüllerimiz Mystic adı ile ürettiğimiz 46 metrelik mega motor yatı, 2011 yılında The International Yacht Awards 40 Metre Üzeri En İyi Motor Yatı kategorisinde büyük ödülün sahibi olurken, 2012 de 47 metrelik Orient Star da bu kez 50 Metre Altı En İyi Konsept Dizayn kategorisinde yine büyük ödüle layık görüldü. Ayrıca 2011 de En iyi Çıkış Yapanlar kategorisinde katıldığımız ShowBoats International yarışmasında finale kalarak CMB Yachts Tersanesi nin iddialı gücünü dünyanın bütün yat tutkunlarına tarafsız bir gözle göstermiş olduk. İngiltere nin lider iç dizayn dergisi Design et al organizasyonu olan The International Yacht&Aviation Awards bu konuda dünyanın en prestijlilerinden biri olarak kabul ediliyor. Sınırları aşan en iyi tasarımları ödüllendirmek, sıra dışı yetenekleri ortaya çıkarmak ve eşsiz fırsatlar yaratmak amacıyla verilen ödüller dünyaya da ilham ve heyecan kaynağı oluyor. Tüm diğer Design et al ödülleri gibi, The International Yacht & Aviation Awards da kapalı bir panel şeklinde gerçekleştirilmez. Kısa bir liste, online olarak sektör profesyonelleri ile birlikte Design et al okuyucuları ve müşterilerinin açık oylamasına sunulur. Bu oylama şekli organizasyonu diğerlerinden ayıran ve onu daha gerçekçi kılan bir özellik olarak dikkat çekiyor. Show Boats Desıgn Awards Show Boats Design Awards, süper yat endüstrisinde en önemli otoritelerden biri olan Londra merkezli Boat International Media tarafından düzenleniyor. Sektördeki yaratıcı yetenekleri ve sektörün en yetenekli tasarım ekiplerinin becerilerini gün yüzüne çıkaran ödül töreni, bu yeteneklerin herkesçe kabul görmesini sağlıyor. The International Yacht & Aviation Awards organized by the leader interior design magazine Design et al, are one of the prestigious awards of the world. These awards are inspiring all over the world and their purpose is to reward the designs that can break the rules, find the unique talents and create opportunities. Such as the other Design et al awards, these awards are not given behind the closed doors. A list goes public and the readers of the magazine by the help of the professionals of the yacht sector. This voting system makes these awards much more realistic and makes them unique. Show Boats Desıgn Awards Show Boats Design Awards, organized by one of the authorities of Super Yacht Industry Boat International Media. These awards let the brilliant and unpredictable designers to sow their faces and to become known designers over the world. Awards CMB Yachts gets his strength from his clients and may prestigious companies and organizations keeps to collect many awards for its modern and technological mega yacht projects. Here are our awards that prove our success. Our high standardized products by your trust, makes us the owner of the world s the most prestigious awards. We have had the The best motor yacht over 40 meters award of International Yacht Awards competition by our 46 meters, mega motor yacht called Mystic on On 2012 we own the award at The best concept design less than 50 meters by our 47 meters yacht Mina. Also, we proved or success to became the finalist at the Showboats International Competition on 2011 at the category of Newcomer of the Year. Her yıl büyük bir organizasyonla dağıtılan ödüller büyük bir onur kaynağı oluşturması ile beraber dünyanın en seçkin süper yat sahipleri ile tasarımcıları ve sektör liderlerini bir araya getiriyor. The awards have their owners with a glorious ceremony every year and also let the boat owners, designers and sector leaders come together and meet each other.

MİMARLIK VE PROJELER CAMİİ MOSQUE LONDRA GALERİ LONDON GALLERY GÖRSEL KAYIT VISUAL LOG

MİMARLIK VE PROJELER CAMİİ MOSQUE LONDRA GALERİ LONDON GALLERY GÖRSEL KAYIT VISUAL LOG Mimarlık, Sanat ve Tasarım Dergisi. Architecture, Art and Design Magazine Aralık 2011-Şubat 2012 / December 2011-February 2012 Architecture / Mimari : 38 ISSN 1304-6578 Ücretsizdir / Free of Charge Türkiye

Detaylı

Hanifi Tekin Yönetim Kurulu Başkanı / Board of Directors Chairman

Hanifi Tekin Yönetim Kurulu Başkanı / Board of Directors Chairman 2 Kuruluşumuzun 34. yılını kutladığımız 2014 yılında şirketimiz; genç ve dinamik bir firma olarak sektörümüzde gelişmiş ve modern yeniliklerin altına imza atarak, ülkemizin ekonomisine yeni katkılar sağlama

Detaylı

MEGAYATLARIN YENİ YUVASI NEW HOME OF MEGAYACHTS

MEGAYATLARIN YENİ YUVASI NEW HOME OF MEGAYACHTS Şubat / Nisan 2015 February / April 2015 MEGAYATLARIN YENİ YUVASI NEW HOME OF MEGAYACHTS PALMARINA BODRUM DA HEM İŞ HEM TATİL BUSINESS AND PLEASURE AT PALMARINA BODRUM MONACO DA 10 MÜKEMMEL MEKAN 10 PERFECT

Detaylı

MERKEZİNDE İNSAN, ÇİZGİSİNDE İSTANBUL VAR ISTANBUL STYLING, FOCUSED ON YOU

MERKEZİNDE İNSAN, ÇİZGİSİNDE İSTANBUL VAR ISTANBUL STYLING, FOCUSED ON YOU İSTANBUL MERKEZİNDE İNSAN, ÇİZGİSİNDE İSTANBUL VAR ISTANBUL STYLING, FOCUSED ON YOU SANA DÜN BİR TEPEDEN BAKTIM AZİZ İSTANBUL! GÖRMEDİM GEZMEDİĞİM, SEVMEDİĞİM HİÇBİR YER. ÖMRÜM OLDUKÇA GÖNÜL TAHTIMA KEYFİNCE

Detaylı

YAZ - SUMMER 2014. Time to refresh. Yenİlenme zamanı ECOLOGICAL VACATION DESTINATIONS EKOLOJİK TATİL DESTİNASYONLARI. Call of The Sea DENİZİN ÇAĞRISI

YAZ - SUMMER 2014. Time to refresh. Yenİlenme zamanı ECOLOGICAL VACATION DESTINATIONS EKOLOJİK TATİL DESTİNASYONLARI. Call of The Sea DENİZİN ÇAĞRISI YAZ - SUMMER 2014 L U X U R Y L I V I N G M A G A Z I N E Time to refresh Yenİlenme zamanı ECOLOGICAL VACATION DESTINATIONS EKOLOJİK TATİL DESTİNASYONLARI Call of The Sea DENİZİN ÇAĞRISI İçindekiler Contents

Detaylı

DEDEMAN QUARTERLY DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 07 YAZ-SUMMER 2010

DEDEMAN QUARTERLY DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 07 YAZ-SUMMER 2010 DEDEMAN QUARTERLY DQ DQ DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 07 YAZ-SUMMER 2010 Bu Yaz Bodrum da Neler Olacak? What s going on in Bodrum this summer? Endüstriyel Tasarımın Dünü Ve Bugünü The past and present of

Detaylı

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ CEBRAİL TAŞ A SUCCESS STORY CEBRAİL TAŞ

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ CEBRAİL TAŞ A SUCCESS STORY CEBRAİL TAŞ www.maritim.com.tr Say / Issue 8 K fl / Winter 2012 TATİLDE KESİNLİKLE KULLANILMAMASI GEREKEN CÜMLELER PHRASES A TRAVELER SHOULD NEVER USE BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ CEBRAİL TAŞ A SUCCESS STORY CEBRAİL TAŞ BELEK

Detaylı

LİDERLİK SANATI. Bülten. The art of leadership SAYFA PAG E. Deridesen Yasemin Sertkaya. Texon Stan Lamp. Forelli İbrahim Alkan. St.

LİDERLİK SANATI. Bülten. The art of leadership SAYFA PAG E. Deridesen Yasemin Sertkaya. Texon Stan Lamp. Forelli İbrahim Alkan. St. Bülten Palamut Group BULLETIN PALAMUT GROUP BÜLTEN BULLETIN Sayı Number 5 Mart March 2015 LİDERLİK SANATI nedir bu Lİderlİk? şirket kültürüne ne gibi katkılar sağlar? Lİder doğulur mu yoksa sonradan da

Detaylı

MODA TASARIMI. Şölen Kipöz Bölüm Başkanı, Head. Bölümü

MODA TASARIMI. Şölen Kipöz Bölüm Başkanı, Head. Bölümü MODA TASARIMI FASHION D Bölümü 2001 yılında eğitim ve öğretimine başladığında hedef olarak uluslararası moda markaları yaratacak ve böylece Türkiye nin tasarım ülkesine dönüşüm sürecinde istihdam açığını

Detaylı

YERYÜZÜ CENNETİ KHAO LAK A HEAVEN ON EARTH KHAO LAK. Portre. Alışveriş Sezon Trendlerinden Haberler. Röportaj TUYED Başkanı Kerem Köfteoğlu

YERYÜZÜ CENNETİ KHAO LAK A HEAVEN ON EARTH KHAO LAK. Portre. Alışveriş Sezon Trendlerinden Haberler. Röportaj TUYED Başkanı Kerem Köfteoğlu look Elite World Otelleri yayınıdır Para ile satılmaz İlkbahar 2015 Sayı: 03 A publication of Elite World Hotels Not sold separately Spring 2015 Issue: 03 YERYÜZÜ CENNETİ KHAO LAK A HEAVEN ON EARTH KHAO

Detaylı

Bulutların üstünde hava hep açıktır. Above the clouds, the sky is always clear. O. Aruoba

Bulutların üstünde hava hep açıktır. Above the clouds, the sky is always clear. O. Aruoba TMMOB MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ ÇOCUK VE MİMARLIK ÇALIŞMA GRUBU BÜLTENİ UCTEA CHAMBER OF ARCHITECTS OF TURKEY ANKARA BRANCH BULLETIN OF CHILDREN AND ARCHITECTURE STUDY GROUP Bulutların üstünde hava

Detaylı

Anadolu Ateşi Cersaie Fuarı nda büyüledi

Anadolu Ateşi Cersaie Fuarı nda büyüledi Kasım-Aralık / November-December 2007/No.23 Haberler / News Anadolu Ateşi Cersaie Fuarı nda büyüledi Fire of Anatolia Charms at the Cersaie Trade Fair Türk seramiklerinin dünyada markalaşma faaliyetlerini

Detaylı

MM B Endüstriyel Tasar m Yar flmalar 2010. MM B Industrial Design Contests 2010

MM B Endüstriyel Tasar m Yar flmalar 2010. MM B Industrial Design Contests 2010 MM B Endüstriyel Tasar m Yar flmalar 2010 Bünyesinde 26.000 i aflk n ihracatç firmay bar nd ran ve her y l ülke ihracat n n üçte birini gerçeklefltiren stanbul Maden ve Metaller hracatç Birlikleri ( MM

Detaylı

MAKSDER BAŞKANI, Munis Tezbaşaran dedi ki...

MAKSDER BAŞKANI, Munis Tezbaşaran dedi ki... ŞUBAT / FEBRUARY 2013 / Sayı 1 Türkçe - English Orman Sanayi İşadamları Türkiye Satış Fiyatı 5 Tl dir GAZETESİ www.orsiad.com.tr Sektörün Geleçeği ZOW Essentials seminerinde çizildi... Mimar, iç mimar

Detaylı

A SUCCESS STORY ÖZGÜR HAK

A SUCCESS STORY ÖZGÜR HAK www.maritim.com.tr Say / Issue 9 İlkbahar / Spring 2013 DÜNYA EN ÇOK İSTANBUL DA KAHVE İÇMEYİ SEVİYOR ISTANBUL IS THE BEST CITY FOR DRINKING COFFEE BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ ÖZGÜR HAK A SUCCESS STORY ÖZGÜR HAK

Detaylı

Delta DELUXE, kentin kalbinde yükselen bir başyapıt... Delta DELUXE, a master piece rising up at the very heart of the city

Delta DELUXE, kentin kalbinde yükselen bir başyapıt... Delta DELUXE, a master piece rising up at the very heart of the city İSTANBUL Delta DELUXE, kentin kalbinde yükselen bir başyapıt... Delta DELUXE, a master piece rising up at the very heart of the city Konut sahibi edindirdiğimiz yüzbinlerce kişiyi müşteri olarak değil,

Detaylı

MARMARİS İÇMELER MAVİ VE YEŞİLİN EŞSİZ UYUMU MARMARİS İÇMELER, THE UNIQUE HARMONY OF BLUE AND GREEN

MARMARİS İÇMELER MAVİ VE YEŞİLİN EŞSİZ UYUMU MARMARİS İÇMELER, THE UNIQUE HARMONY OF BLUE AND GREEN look Elite World Otelleri yayınıdır Para ile satılmaz Yaz 2015 Sayı: 04 A publication of Elite World Hotels Not sold separately Summer 2015 Issue: 04 MAVİ VE YEŞİLİN EŞSİZ UYUMU MARMARİS İÇMELER MARMARİS

Detaylı

İSVİÇRE KAYAK CENNETİ: SKI HEAVEN SWITZERLAND. Portre: Gazeteci, Yazar, Müzisyen Kürşat Başar. Alışveriş: Sezon Trendlerinden Haberler

İSVİÇRE KAYAK CENNETİ: SKI HEAVEN SWITZERLAND. Portre: Gazeteci, Yazar, Müzisyen Kürşat Başar. Alışveriş: Sezon Trendlerinden Haberler look Elite World Otelleri yayınıdır Para ile satılmaz Kış - 2014 Sayı: 02 A publication of Elite World Hotels Not sold separately Winter 2014 Issue: 02 KAYAK CENNETİ: İSVİÇRE SKI HEAVEN SWITZERLAND Bizden

Detaylı

TÜRSAB. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Association of Turkish Travel Agencies OCAK 2015 JANUARY 355

TÜRSAB. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Association of Turkish Travel Agencies OCAK 2015 JANUARY 355 Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Association of Turkish Travel Agencies OCAK 2015 JANUARY 355 TÜRSAB HİLTON ANTAKYA MÜZE OTEL HİLTON ANTAKYA MUSEUM HOTEL DİLEK YARIMADASI DİLEK PENINSULA TRAVEL TURKEY

Detaylı

UNESCO YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ ÖDÜLLÜ ÇİNİ SANATÇISI: Mehmet Gürsoy UNESCO LIVING HUMAN TREASURE AWARD WINNER ÇiNi ARTIST Mehmet GürSOY

UNESCO YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ ÖDÜLLÜ ÇİNİ SANATÇISI: Mehmet Gürsoy UNESCO LIVING HUMAN TREASURE AWARD WINNER ÇiNi ARTIST Mehmet GürSOY Bilim, Teknik ve Endüstri Dergisi. Scientific, Technical and Industrial Journal Kasım - Şubat 2013 November - February 2014 Sector / Sektör : 44 ISSN 1304-6578 Ücretsizdir / Free of Charge Türkiye Seramik

Detaylı

TECE MİMARLIK CARLO SCARPA OLIVETTI SHOWROOM TASARIM BİENALİ HILTON GOLDEN HORN HOTEL

TECE MİMARLIK CARLO SCARPA OLIVETTI SHOWROOM TASARIM BİENALİ HILTON GOLDEN HORN HOTEL Mimarlık, Sanat ve Tasarım Dergisi. Architecture, Art and Design Magazine Kasım 2012-Şubat 2013 November 2012-February 2013 Architecture / Mimari : 41 ISSN 1304-6578 Ücretsizdir / Free of Charge Türkiye

Detaylı

SETUR İLE YENİ MACERALAR, YENİ KEŞİFLER NEW ADvENTURES, NEW DISCOvERIES WITH SETUR

SETUR İLE YENİ MACERALAR, YENİ KEŞİFLER NEW ADvENTURES, NEW DISCOvERIES WITH SETUR SONBAHAR/AUTUMN 2013/05 ÜCRETSİZ/COMPLIMENTARY SONBAHAR/AUTUMN 2013/05 ÜCRETSİZ/COMPLIMENTARY AFRİKA HEP HAZIR, PEKİ YA SİZ? AFRICA IS ALWAYS READY FOR YOU, WHAT ABOUT YOU? HOŞGELDİN YENİ YIL! WELCOME

Detaylı

global brand of Turkey Kastamonu Entegre nin kalbine bir Gül dokundu, her yer mis gibi Cennet koktu... GAZETESİ FLOORING DELUXE...

global brand of Turkey Kastamonu Entegre nin kalbine bir Gül dokundu, her yer mis gibi Cennet koktu... GAZETESİ FLOORING DELUXE... DOMOTEX 2013 ün Öne Çıkan Eseri: PETROL TAHMİNLERİ KORKUTUYOR! FLOORING DELUXE... Hodri meydan diyorum!... Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Veysel Eroğlu, Hiç kimsenin ormanlık alanlarda yer işgal

Detaylı

KITA nın ABD üssü KITA s Main Base in USA

KITA nın ABD üssü KITA s Main Base in USA KITA nın ABD üssü KITA s Main Base in USA Houston IATA da zirveyi zorluyoruz We are pushing the limits for Air Cargo Melek Yatırımın Yolları How to Meet with Business Angels Tek Tıkla Kontrol Webtracks

Detaylı

THINK SIMPLE LIVE LOUD

THINK SIMPLE LIVE LOUD THINK SIMPLE LIVE LOUD 4-5 Aralık LÜTFİ KIRDAR KONGRE ve SERGİ SARAYI December, 4-5 ISTANBUL CONVENTION & EXHIBITION CENTRE Stratejik İş Ortağı Strategic Partner Ana Sponsor Main Sponsor Ana Tekstil Sponsoru

Detaylı

1 2 4 5 6 7 Editör Editor derya@bbmdergisi.com Türkiye bisküvi ve makarna pazarı ve geleceği Değerli okurlar, BBM Dergisi nin üçüncü sayısıyla yeniden karşınızdayız. Parantez Group olarak Türkiye deki

Detaylı

Sayı:11. Nab 25 YAŞINDA / N A B i s 2 5 Y e a r s O l d

Sayı:11. Nab 25 YAŞINDA / N A B i s 2 5 Y e a r s O l d Sayı:11 NAB Holding A.Ş Haydar Aliyev Caddesi Memduh Paşa Yalısı No:21 Kireçburnu-Sarıyer-İstanbul-Türkiye Tel: +90 212 223 15 15 Nab 25 YAŞINDA / N A B i s 2 5 Y e a r s O l d BİZDEN HABERLER / NEWS Baku

Detaylı

Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı

Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı MESSAGE OF THE CHAIRMAN Yorum İnşaat olarak şirketimizin temelini oluşturan kültür, ulusal ve uluslararası alanda çalışmaya dayalı stratejik ortaklıklar kurmak ve bu

Detaylı

İçindekiler Contents. Kültürün kökenleri Origins of culture 4. Yeni bir iş kültürü A new work culture 6. Ortak yaratım Co-creation 8

İçindekiler Contents. Kültürün kökenleri Origins of culture 4. Yeni bir iş kültürü A new work culture 6. Ortak yaratım Co-creation 8 The Next Work İçindekiler Contents Kültürün kökenleri Origins of culture 4 Yeni bir iş kültürü A new work culture 6 Ortak yaratım Co-creation 8 Tasarımı Açık İş teması etrafında düşünmek Thinking design

Detaylı

ESK NEWS Inside this issue:

ESK NEWS Inside this issue: October 2014 ESK NEWS Inside this issue: KEY DATES Secondary Environment & Traffic Week 23/11 The official newsletter of The English School of Kyrenia an exceptional school Primary Parents Evening 25-27/11

Detaylı