UZMAN YARDIMCISI ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ (15 HAZİRAN 2015 VE İZLEYEN GÜNLER)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "UZMAN YARDIMCISI ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ (15 HAZİRAN 2015 VE İZLEYEN GÜNLER)"

Transkript

1 UZMAN YARDIMCISI ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ (15 HAZİRAN 2015 VE İZLEYEN GÜNLER)

2 Bankamızın İstanbul da bulunan Genel Müdürlük Bölümleri ile Kurumsal Şubelerinde görevlendirilmek üzere Uzman Yardımcıları alınacaktır. Sınavın, genel yetenek testi ve mesleki bilgi testinden oluşan ilk aşaması 15 Haziran 2015 ve izleyen günlerde gerçekleştirilecektir. Sınav başvuruları 9 Haziran 2015 Salı günü saat a kadar kabul edilecektir.

3 BAŞVURU KOŞULLARI a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, b. İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birini çok iyi derecede bilmek, aşağıda yer alan yabancı dil seviye tespit sınavlarından asgari olarak belirtilen sonuçları elde etmiş ve söz konusu durumu tarihine kadar geçerliliğini koruyan bir sınav sonuç belgesi ile belgeleyebilecek durumda olmak, (Yabancı dil sertifikaları değerlendirme merkezi aktiviteleri aşamasında ibraz edilmelidir.) YABANCI DİL SINAV / KURUM ADI PUAN / SEVİYE (EN AZ) İNGİLİZCE TOEFL (IBT)* 85 ALMANCA GOETHE ENSTİTÜSÜ GOETHE ZERTIFIKAT C1 (ZMP) GOETHE ZERTIFIKAT C2 (GDS) FRANSIZCA FRANSIZ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ) TEF (FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ) DALF C1 DALF C2 699 *TOEFL sınavının CBT ve PBT versiyonları kabul edilmeyecektir. TOEFL sınavına yeni girecek adaylar 1239 kod numarasını belirterek sonuçlarını doğrudan Bankamıza da gönderebilirler.

4 c. Yazılı sınav tarihi itibarıyle 30 yaşını doldurmamış olmak (15 Haziran 1985 ve sonrasında doğanlar başvurabilecektir), d. Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak ya da en erken Ağustos 2016 celp dönemine kadar tecilli ya da muaf olmak (Sınav tarihinde askerlik görevini yürütmekte olanların en geç 2015 Haziran ayı içinde terhis olacak durumda bulunmaları gerekmektedir.), e. Üniversitelerin, 4 yıllık eğitim verilen aşağıdaki bölümlerinden mezun olmak (İlgili bölümlerin yetkili makamlarca tanınmış, yabancı ülkelerdeki eşitlerinden mezun olup bu durumu belgeleyebilen adayların da başvuruları kabul edilmektedir). Lisans son sınıf öğrencilerinin en geç 2015 Haziran ayı içinde mezun olup, bu durumu aynı tarih itibarıyla belgeleyebilmeleri gerekmektedir.

5 BÖLÜM Finans Matematiği Muhasebe ve Finansman Aktüerya Halkla İlişkiler Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları(*) Aktüerya Bilimleri Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Pazarlama Avrupa Birliği İlişkileri Halkla İlişkiler ve Tanıtım Pazarlama / Satış Yönetimi Bankacılık Hukuk Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bankacılık ve Finans İktisat Sermaye Piyasası Bankacılık ve Finansman İletişim Sermaye Piyasası Denetim Derecelendirme Bankacılık ve Sigortacılık İletişim Bilimleri Sigortacılık Bilgi Teknolojileri İnsan Kaynakları Yönetimi Sigortacılık ve Risk Yönetimi Bilgisayar Bilimleri(*) İnşaat Mühendisliği(*) Sistem Mühendisliği(*) Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği(*) İstatistik Siyaset Bilimi Bilgisayar Donanımı ve Teknolojisi(*) İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bilgisayar Mühendisliği(*) İş İdaresi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bilgisayar Sistemleri ve Ağları(*) İşletme Telekomünikasyon Mühendisliği(*) Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri İşletme Bilgi Yönetimi Toplumsal ve Siyasal Bilimler Bilgisayar Uygulamalı Ekonomi İşletme Enformatiği Uluslararası Finans Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri İşletme Mühendisliği Uluslararası İlişkiler Bilgisayar-Enformatik İşletme-Ekonomi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Bilişim Sistemleri Mühendisliği(*) Kamu Yönetimi Uluslararası İşletme Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Kontrol Mühendisliği(*) Uluslararası İşletme Yönetimi (Almanca) Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Küresel ve Uluslararası İlişkiler Uluslararası İşletmecilik Ekonometri Makine Mühendisliği(*) Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Ekonomi Makine ve İmalat Mühendisliği(*) Uluslararası Ticaret Ekonomi ve Finans Maliye Uluslararası Ticaret ve Finansman Ekonomi-Yönetim Bilimleri Matematik Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Ekonomi-Yönetim Bilimleri Programları Matematik Mühendisliği Uluslararası Ticaret ve Lojistik Elektrik Mühendisliği(*) Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Elektrik-Elektronik Mühendisliği(*) Matematik-Bilgisayar Uluslararası, İktisat, İşletme Programları Elektronik Mühendisliği(*) Mekatronik Mühendisliği(*) Uygulamalı Matematik Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği(*) Muhasebe Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar Endüstri Mühendisliği Muhasebe Bilgi Sistemleri Yazılım Mühendisliği(*) Endüstri Sistemleri Mühendisliği Muhasebe Sigortacılık ve Risk Yönetimi Yönetim Bilimleri Enformasyon Teknolojileri Muhasebe ve Denetim Yönetim Bilişim Sistemleri Enformatik Muhasebe ve Finans Yönetimi Yönetim ve Organizasyon Enformatik (Almanca) Muhasebe ve Finansal Yönetim (*) Söz konusu bölümlerden mezun kişilerin başvuruları; işletme, iktisat, ekonomi, maliye, bankacılık ve dengi dallarda yüksek lisans yapmış olmaları şartı ile kabul edilecektir. Yüksek lisans mezuniyetini en geç 2015 Haziran ayı içinde belgeleyebilmek gerekmektedir.

6 f. Daha önce, Bankamızın yaptığı sınavların herhangi birinin mülakat aşamasında ya da Bankamız uzman yardımcılığı ve müfettiş yardımcılığı sınavlarının değerlendirme merkezi aktiviteleri aşamasında başarısız sayılmamış olmak, g. Daha önce yapılan Uzman Yardımcılığı sınavlarına bir defadan fazla katılmamış olmak, h. Sağlık durumu Türkiye nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak (Bu durum, evrak hazırlama aşamasında adaylardan istenecek tam teşekküllü bir hastaneden alınmış sağlık kurulu raporuyla belgelendirilecektir), i. Kamu haklarından yoksun bulunmamak, j. Affa uğramış olsa bile herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak, k. Resmi dairelere, kurum ya da kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü altında bulunmamak.

7 SINAV Sınav Tarihi ve Yeri Sınavın yazılı aşaması 15 Haziran 2015 ve izleyen günlerde İstanbul da gerçekleştirilecektir. Sınav Başvuru ve Davetleri Sınava başvurular 9 Haziran 2015 Salı günü saat 10:00 a kadar sadece ik.isbank.com.tr adresinde yer alan İş Başvuru Formu üzerinden yapılabilecektir. Şubelerimiz veya Genel Müdürlük birimlerimiz aracılığıyla sınav başvurusunda bulunmak mümkün değildir. Sınav ile ilgili tüm davet ve duyurular 11 Haziran 2015 Perşembe günü saat 18:00 den itibaren İş Başvuru Formunda yer alan Başvuru Durum Takip alanından yapılacaktır. Bu tarihten itibaren Başvuru Durum Takip alanının kontrol edilmesi önem taşımaktadır. Sınav Kapsamı I. Aşama II. Aşama III. Aşama Genel Yetenek Testi Mesleki Bilgi Testi Değerlendirme Merkezi Aktiviteleri Mesleki Kişilik Envanteri Panel Mülakat

8 I. Aşama Sınavın, genel yetenek testi ve mesleki bilgi testi bölümlerinden oluşan ilk aşaması aynı gün içinde tamamlanacak olup ilgili aşama sonucunda uygun bulunan adaylar ileri bir tarihte gerçekleştirilecek olan II. aşama değerlendirmelerine katılacaklardır. Genel Yetenek Testi: Sayısal ve sözel yeteneği ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır. Yetenek testi süresi: 70 dakikadır. Mesleki Bilgi Testi: Adayların bir sonraki sayfada yer alan yedi konudan istedikleri üç konuyu seçerek bu konulara ilişkin soruları cevaplandırmaları gerekmektedir. Mesleki bilgi testinin süresi: 2 saattir.

9 MESLEKİ BİLGİ TESTİ KONULARI EKONOMİ GRUBU Makro-Mikro Ekonomi Maliye Politikası-Kamu Maliyesi Para-Kredi Banka; Politika - Teori Mali Sistem Uluslararası İktisat İktisadi Matematik FİNANSAL MATEMATİK GRUBU Paranın Zaman Değeri Basit-Bileşik Faiz, Nominal-Efektif Faiz Faizlendirme ve İskontolama Getirinin Enflasyondan Arındırılması Anüite Hesaplamaları Tahvil ve Bono Fiyatlaması Bugünkü Değer İç Verim Oranı Farklı Yatırım Alternatiflerinin Karşılaştırılması Yatırım Geri Ödeme Dönemi HUKUK GRUBU Medeni Hukuk Borçlar Hukuku Ticaret Hukuku MUHASEBE GRUBU Genel Muhasebe Mali Tablolar Analizi Maliyet ve Yönetim Muhasebesi İŞLETME GRUBU Yönetim ve Organizasyon Finansal Yönetim Pazarlama EKONOMETRİ - İSTATİSTİK GRUBU Ana Kütle ve Alt Ana Kütle Parametre Tahmin Edicilerinin Örnekleme Dağılımları Hipotez Testleri ve Güven Sonuçları; Otokorelasyon, Varyansların Eşitliği Gösterge Değişken Teknikleri ve Dizi Uygulamaları Veri Toplama, Verilerin Düzenlenmesi, Tasnif ve Gruplama Kavramlarının İncelenmesi Serilerin Çeşitleri, Merkezi Eğilim Ölçüleri, Analitik Ortalamalar, Analitik Olmayan Ortalamalar Dağılma Ölçüleri, Dağılma Kavramı ve İstatistikteki Önemi, Özel Olasılık Dağılımları, Ortalama ve Standart Sapma Değişim Katsayısı, İndeksler Portföy Yönetimi Grubu Menkul Kıymetler Piyasası Etkin Pazar Kuramı, Fiyatlandırma Modelleri (Capm, Apt) Risk Katsayıları Teknik Rasyolarla Modeller Döviz-Altın Piyasası Modelleri Verimlilik (Yield) Modelleri Getiri (Return) Modelleri

10 II. Aşama Değerlendirme Merkezi Aktiviteleri: Adayların görevlerinde gösterecekleri performansı, iş simülasyonlarıyla gözlemleme olanağı sağlayan uygulamalardır. Mesleki Kişilik Envanteri: Adayların kendi yetkinliklerini nasıl değerlendirdiklerini, davranış ve eğilimleriyle ilgili soruları yanıtlayarak aktardıkları değerlendirme aracıdır. III. Aşama Panel Mülakat: Üst düzey yöneticilerimizin katıldığı ve Bankamızda çalışmak için aranan temel yetkinliklerin sorgulandığı bir mülakat şeklidir. BELGE HAZIRLAMA Yukarıda belirtilen işe alım süreci sonucunda uygun bulunan adaylara, Bankamız ihtiyaçları doğrultusunda görev teklifi yapılarak, işe alım aşamasının bir parçası olan belge hazırlama süreci başlatılacaktır. Bu belgeler üzerinden yapılacak değerlendirme sonucunda uygun bulunan adayların işe alımı gerçekleşecektir. Başvuru yaparken kendileri hakkında gerçekdışı bilgiler veren adaylar, söz konusu durumun alım sürecinin hangi aşamasında fark edildiğine bakılmaksızın süreç dışında bırakılacaklardır.

11 TÜRKİYE İŞ BANKASI VE UZMAN YARDIMCILIĞI POZİSYONUYLA İLGİLİ BİLGİLER Uzman Yardımcısının Görevi Genel Müdürlük ve Kurumsal Şubelerde, görev yaptığı birimin faaliyetlerini Banka mevzuatı çerçevesinde takip etmek, uygulamak ve geliştirmektir. Çalışma Yerleri Bankamız Uzman Yardımcılığı sınavlarında başarılı olanlar, Genel Müdürlük Bölümlerimizde ve Kurumsal Şubelerimizde görevlendirilir. Kariyer Yolu Bankamızda işe başlayan stajyer uzman yardımcıları bir yılın sonunda uzman yardımcısı olurlar. Bu unvanlara sahip çalışanlar belirli bir süre sonra katıldıkları yeterlilik sınavlarında başarılı olmaları halinde uzman olmaya hak kazanırlar. Daha sonra performanslarına göre, Bankamızın yönetici kadrolarına atanırlar.

12 İş te Yönetim Kurumsal kimliği, kendine özgü çağdaş yönetim tarzı ve günümüz koşullarında örneğine az rastlanan insan odaklı ve yerleşik kurallarla yönetilen yapısı, Bankamızı rakiplerinden ve sektörde yer alan diğer firmalardan farklı ve ayrıcalıklı kılmaktadır. Öte yandan sahip olduğu benzersiz sermaye yapısıyla Bankanın %40,15 payına sahip olan İş Bankası mensupları kurumun hem çalışanı hem de ortağı konumundadır. Yöneticilerini kurum içinden yetiştiren ve üst pozisyonlara hazırlayan Bankamız, yönetim yapısıyla çalışanlarına güvenli ve ulaşılabilir kariyer olanakları sunmaktadır.

13 İş te Çalışan Hakları Bankamızda çalışanlarımız, 4857 sayılı İş yasası ile sağlanan hak ve güvencelere sahip olmalarının yanında, çalışanlarımızın nakil ve atamaları, ücret, terfi gibi hakları Bankamız ve BASİSEN (Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası) arasında iki yıllık dönemlerde imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile düzenlenir. Sağlık, özlük, sosyal, maddi gibi haklar Toplu İş Sözleşmesi ile belirlenmektedir. Bankamızda ücretler ve diğer parasal haklar, değişen ekonomik koşullara göre ayarlanır. Tüm personelimizde olduğu gibi Uzman Yardımcıları da aylık ücretlerine ek olarak yılda 4 maaş tutarında ikramiye ve Bankamız Ana Sözleşmesi gereğince kâra bağlı olarak yılda bir kez kâr payı alırlar. Tüm çalışanlarımızın, çocuklarının ve sosyal güvenlik kapsamında olmayan eşlerinin sağlık harcamaları, belirli esaslar çerçevesinde Bankamızca karşılanmaktadır. Ayrıca, bakmakla yükümlü olunan anne, baba ve kardeşler de belirli limitler dahilinde sağlık yardımlarından yararlandırılmaktadır. Bunların dışında, evlenen ya da çocuğu olan çalışanlarımıza Evlilik/Doğum Yardımı yapılmaktadır.

14 İş te Eğitim Bankamızda Uzman Yardımcısı olarak işe başlayan çalışanlarımız İstanbul da düzenlenen ve bankacılık konularında profesyonel gelişimlerini destekleyecek bir eğitimden sonra göreve başlarlar. Dışarıdan yönetici transferi yapmayan Bankamızda, çalışanların görev aldıkları alanların gerektirdiği teknik bilgilere sahip olmalarını sağlamak, üst pozisyonlara hazırlanmalarına destek olmak, yetkinliklerine uygun donanımları kazandırmak amacıyla işe girişten itibaren geniş kapsamlı eğitim ve gelişim programları düzenlenmektedir. Ayrıca, nitelikleri uygun olan çalışanlarımızın yurtdışında düzenlenen eğitim ve konferans gibi etkinliklere katılımları sağlanarak farklı bakış açıları geliştirmelerine olanak tanınmaktadır.

15 İş te Yaşam Bankamızda çalışanlarımızın motivasyonunu yükseltecek, ekip ruhunun oluşmasını ve takım çalışmasını destekleyecek sosyal aktiviteler düzenlenirken, Banka dışında çeşitli organizasyonlara sağlanan katılımlarla da çalışanlarımız teşvik edilmektedir.

16 Gelin, büyük başarılara birlikte imza atalım. Başvurular ik.isbank.com.tr üzerindeki Özgeçmiş Bilgileri Formu nun Sınava Başvur sayfası üzerinden yapılacaktır. Sorularınız için adresine mail atabilir ya da numaralı telefondan İnsan Kaynakları Yardım Masası ile iletişime geçebilirsiniz.

22 ŞUBAT 2015 ANKARA BÖLGESİ MEMUR ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ

22 ŞUBAT 2015 ANKARA BÖLGESİ MEMUR ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ 22 ŞUBAT 2015 ANKARA BÖLGESİ MEMUR ALIM SINAVI BAŞVURU BİLGİLERİ Memur alım sınavı 22 Şubat 2015 Pazar günü gerçekleştirilecektir. Ankara Bölgesine bağlı iller Ankara, Çankırı ve Kırıkkale dir. Görev teklifleri

Detaylı

T.C. TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU DENETÇİ, UZMAN ve DESTEK PERSONELİ ALIMI SEÇME SINAVI İLANI

T.C. TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU DENETÇİ, UZMAN ve DESTEK PERSONELİ ALIMI SEÇME SINAVI İLANI T.C. TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU DENETÇİ, UZMAN ve DESTEK PERSONELİ ALIMI SEÇME SINAVI İLANI 1) DENETÇİ KADROSU İÇİN AÇIK BULUNAN ve ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR (9 ADET) 5648 Sayılı Tarım

Detaylı

86. yıl. 1929 dan bugüne

86. yıl. 1929 dan bugüne 1929 dan bugüne 86. yıl Tercih Edilen İş Ortağı Faaliyet Raporu 2014 Genel Bilgiler 2014 Yılı Faaliyet Raporu Merkez: Harbiye Mah. Maçka Caddesi No: 35 34367 Şişli - İstanbul Telefon : (0212) 231 47 30

Detaylı

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDE BİR UYGULAMA ÖRNEĞİ: İNGİLTERE SAYIŞTAYI

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDE BİR UYGULAMA ÖRNEĞİ: İNGİLTERE SAYIŞTAYI İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDE BİR UYGULAMA ÖRNEĞİ: İNGİLTERE SAYIŞTAYI Yaşar UZUN GİRİŞ İnsan kaynakları yönetimi, kamu yönetiminde giderek önem kazanan ve yaygın olarak uygulanmaya başlanan stratejik yönetim

Detaylı

YÖNETMELİK ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ TEFTİŞ KURULU YÖNETMELİĞİ

YÖNETMELİK ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ TEFTİŞ KURULU YÖNETMELİĞİ 31 Ekim 2012 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 28453 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: YÖNETMELİK ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ TEFTİŞ KURULU YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak

Detaylı

SİGORTA ACENTELERİ VE ACENTELİK FAALİYETİ DENETİM REHBERİ TASLAĞI

SİGORTA ACENTELERİ VE ACENTELİK FAALİYETİ DENETİM REHBERİ TASLAĞI T.C. BAŞBAKANLIK HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI Sigorta Denetleme Kurulu SİGORTA ACENTELERİ VE ACENTELİK FAALİYETİ DENETİM REHBERİ TASLAĞI ARALIK 2013 AÇIKLAMA Bu Rehberde, Hazine Müsteşarlığı tarafından yapılacak

Detaylı

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır KANUN

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır KANUN T.C. Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 14 Mart 2014 CUMA YASAMA BÖLÜMÜ KANUN Sayı : 28941 MİLLÎ EĞİTİM TEMEL KANUNU İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE

Detaylı

BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ NE UYUM BEYANI

BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ NE UYUM BEYANI BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ NE UYUM BEYANI 1 Ocak - 31 Aralık 2014 faaliyet dönemini kapsayan Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporu, Sermaye Piyasası Kurulu ( SPK ) nun 3 Ocak 2014 tarih, 28871

Detaylı

T.C.DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS/LİSANS ÖĞRETİMİ STAJ YÖNERGESİ

T.C.DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS/LİSANS ÖĞRETİMİ STAJ YÖNERGESİ T.C.DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS/LİSANS ÖĞRETİMİ STAJ YÖNERGESİ (Üniversite Senatosunun 20.11.2008 tarih ve 2008/20 sayılı toplantısında kabul edilerek, 25.03.2009 tarih, 2009/4 sayılı Mütevelli Heyeti

Detaylı

BAĞIMSIZ DENETİM YÖNETMELİĞİ (TASLAK) BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

BAĞIMSIZ DENETİM YÖNETMELİĞİ (TASLAK) BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar BAĞIMSIZ DENETİM YÖNETMELİĞİ (TASLAK) BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu Yönetmeliğin amacı; bağımsız denetim ile bağımsız denetim kuruluşlarına ve denetçilere ilişkin

Detaylı

01.01.2014 30.06.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

01.01.2014 30.06.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 01.01.2014 30.06.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU Seri II 14.1 Sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliğine göre hazırlanmıştır. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. DRT Bağımsız Denetim

Detaylı

BÖLÜNME RAPORU : EURO YATIRIM MENKUL DEĞERLER ANONİM ŞİRKETİ. : Yıldızposta cad. no 17/4 Gayrettepe İstanbul

BÖLÜNME RAPORU : EURO YATIRIM MENKUL DEĞERLER ANONİM ŞİRKETİ. : Yıldızposta cad. no 17/4 Gayrettepe İstanbul BÖLÜNME RAPORU MADDE 1 BÖLÜNME İŞLEMİNE TARAF ŞİRKETLERİ TANITICI GENEL BİLGİLER Bölünen Ortaklık : EURO YATIRIM MENKUL DEĞERLER ANONİM ŞİRKETİ Vergi Dairesi ve No su : Mecidiyeköy 9860028832 İkametgahı

Detaylı

HALKA ARZ VE BORSA İSTANBUL DA İŞLEM GÖRME

HALKA ARZ VE BORSA İSTANBUL DA İŞLEM GÖRME HALKA ARZ VE BORSA İSTANBUL DA İŞLEM GÖRME Borsa İstanbul Pazarlama ve Satış Bölümü T: 0212 298 25 50 F: 0212 298 25 00 www.borsaistanbul.com www.bilincliyatirimci.org HALKA ARZ VE BORSA İSTANBUL DA İŞLEM

Detaylı

Yönerge No: 2 ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İÇ DENETİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUK YÖNERGESİ

Yönerge No: 2 ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İÇ DENETİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUK YÖNERGESİ Yönerge No: 2 ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İÇ DENETİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUK YÖNERGESİ ŞUBAT/2013 ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İÇ DENETİM DAİRESİ BAŞKANLIĞI GÖREV,

Detaylı

- 1-2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU

- 1-2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU - 1 - İÇİNDEKİLER TABLOLAR... 4 GRAFİKLER... 5 ŞEKİLLER... 5 KISALTMALAR... 6 YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU... 8 GENEL SEKRETER SUNUŞU... 9 A. GENEL BİLGİLER... 11 A.1. Misyon ve Vizyon... 11 A.2. Yetki,

Detaylı

YÖNETMELİK. BĠRĠNCĠ KISIM BaĢlangıç Hükümleri

YÖNETMELİK. BĠRĠNCĠ KISIM BaĢlangıç Hükümleri 11 Temmuz 2014 CUMA Resmî Gazete Sayı : 29057 YÖNETMELİK Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan: BANKALARIN ĠÇ SĠSTEMLERĠ VE ĠÇSEL SERMAYE YETERLĠLĠĞĠ DEĞERLENDĠRME SÜRECĠ HAKKINDA YÖNETMELĠK BĠRĠNCĠ

Detaylı

İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN

İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN 10103 İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN Kanun Numarası : 5651 Kabul Tarihi : 4/5/2007 Yayımlandığı R.Gazete : Tarih

Detaylı

İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN

İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN 10103 İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN Kanun Numarası : 5651 Kabul Tarihi : 4/5/2007 Yayımlandığı R.Gazete : Tarih

Detaylı

8.1.6. SERMAYE PİYASASINDA FAALİYETTE BULUNANLAR İÇİN LİSANSLAMA VE SİCİL TUTMAYA İLİŞKİN ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞ

8.1.6. SERMAYE PİYASASINDA FAALİYETTE BULUNANLAR İÇİN LİSANSLAMA VE SİCİL TUTMAYA İLİŞKİN ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞ 8.1.6. SERMAYE PİYASASINDA FAALİYETTE BULUNANLAR İÇİN LİSANSLAMA VE SİCİL TUTMAYA İLİŞKİN ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞ (Seri: VIII, No: 34) (11/8/2001 tarihli ve24490 sayılı Resmi Gazete de yayımlanmıştır.)

Detaylı

DOĞTAŞ KELEBEK MOBİLYA SAN. ve TİC. A.Ş. ARA DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU 01.01.2015-31.03.2015

DOĞTAŞ KELEBEK MOBİLYA SAN. ve TİC. A.Ş. ARA DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU 01.01.2015-31.03.2015 DOĞTAŞ KELEBEK MOBİLYA SAN. ve TİC. A.Ş. ARA DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU 01.01.2015-31.03.2015 (II-14.1 Sayılı Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği ne İstinaden Hazırlanmış)

Detaylı

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7.

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7. İçindekiler İnsan Kaynakları Hizmetleri 3 İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4 Neden PwC? 7 Uzman Ekibimiz 9 Hizmetlerimizden Örnekler 11 Eğitimlerimiz - Business School 17 İnsan

Detaylı

T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANA BİLİM DALI

T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANA BİLİM DALI T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANA BİLİM DALI İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİNDE PERSONEL SEÇİMİ VE PSİKOTEKNİK TESTLERİN ÖNEMİ YÜKSEK LİSANS TEZİ Hazırlayan Emel ERDOĞDU

Detaylı

GARANTİ FAKTORİNG A.Ş. 01 OCAK 31 MART 2015 YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

GARANTİ FAKTORİNG A.Ş. 01 OCAK 31 MART 2015 YÖNETİM KURULU ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU 01 OCAK 31 MART 2015 İÇİNDEKİLER BÖLÜM I. GENEL BİLGİLER... 1 Kurumsal Profil... 1 Şube Bilgileri... 2 Sermaye ve Ortaklık Yapısı... 3 Ortaklar Hakkında Genel Bilgi... 4 Türkiye Garanti Bankası A.Ş....

Detaylı

ÜLKER BİSKÜVİ SANAYİ A.Ş. 01.01.2014 30.09.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU

ÜLKER BİSKÜVİ SANAYİ A.Ş. 01.01.2014 30.09.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU ÜLKER BİSKÜVİ SANAYİ A.Ş. 01.01.2014 30.09.2014 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORU SERMAYE PİYASASI KURULU NUN SERİ II, 14.1 NOLU SAYILI TEBLİĞİNE İSTİNADEN HAZIRLANMIŞTIR. Şirketimizin, 2014 yılı dokuz aylık faaliyetleri

Detaylı

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU 2 SUNUŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU 2008 yılının ikinci yarısında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve 2009 yılı ikinci yarısından itibaren aktif

Detaylı

ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş.

ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. 31 MART 2015 ARA DÖNEM YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Rapor Dönemi : 01.01.2015 31.03.2015 Tescilli Şirket Adı : ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. Tescil

Detaylı

Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı

Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı Türkiye ve İsveç te İnsan Kaynakları Yönetimi - El Kitabı Türkçe versiyon Altındağ Nilüfer Osmangazi Tepebaşı Umeå Yıldırım Elif Karadenizli Bostancıoğlu Süleyman Yavuz Yiğit Bağdaş Ali Gülbay Süleyman

Detaylı

TÜRKİYE İŞ KURUMU KANUNU

TÜRKİYE İŞ KURUMU KANUNU 8477 TÜRKİYE İŞ KURUMU KANUNU Kanun Numarası : 4904 Kabul Tarihi : 25/6/2003 Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 5/7/2003 Sayı : 25159 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 42 BİRİNCİ KISIM Türkiye İş Kurumunun

Detaylı

TOBB ETÜ MBA: Her Zaman Bir Adım Önde...

TOBB ETÜ MBA: Her Zaman Bir Adım Önde... EKONOMİ ve teknoloji Ünİversİtesİ Sosyal Bİlİmler ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÜKSEK LİSANS (MBA) PROGRAMI TOBB ETÜ MBA: Her Zaman Bir Adım Önde... I İşletme Yüksek Lisans Eğitiminin Doğal Adresi:...Tanım Gereği

Detaylı