HCS Yüksek Performans Otomatik Daire Testereleri HCS 70 HCS 90 E HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "HCS Yüksek Performans Otomatik Daire Testereleri HCS 70 HCS 90 E HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF"

Transkript

1 HCS Yüksek Performans Otomatik Daire Testereleri HCS 70 HCS 90 E HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF

2 2 Gelenekten gelen Mükemmellik Testere ile kesmek dünyamız, tutkumuz ve ustalığımız. Yaratıcı, yüksek performanslı kesim teknolojimizi ve güçlü EİSELE markasını birleştirerek komple kesim sistemleri sunan bu piyasadaki pazar lideri konumundayız. Yüksek kaliteli ürünlerimiz yeteneğimiz ve mühendislik becerilerimizin sonucudur. Know How umuz tecrübe ve iletişim sonucu oluşmuştur. Bununla gurur duyuyoruz. Christian Behringer ve Thomas Grosskopf BEHRINGER EISELE nin yöneticileri Dünya çapında faaliyet gösteren bir aile şirketi olarak, müşterilerimizin bize 100% güvenmesini istiyoruz. Bunu elde etmek için takım ruhu ile güvenilir, pazar şartlarına uygun ve kesin çözümler bulmak için çalışıyoruz. Tasarım, imalat, montaj ve satış sonrası hizmet birimlerimiz bunun için el ele verip, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmek için tek ruh olmuştur. Her şeyi tek elden elde etmek için. Herşey BEHRINGE de üretilmektedir. BEHRINGER adı buna teminattır.

3 Gelenekten gelen Mükemmellik 3 Gelenekten gelen Mükemmellik Testere ile kesmeye duyduğumuz tutku bizi bant testere ve daire testere sanayisindeki liderliğe sürüklemiştir. Yenilikçi Testere teknolojisi Sizin güvenli yatırımınız Atölye ya da yüksek kalite sanayi tipi testereleri yüksek performans ve hassasiyet için her zaman bir adım ileride olmak hedefimizdir. Lider testere bıçak üreticilerle sıkı iş birliğinde olup; çelik, alüminyum ve özel alaşımlı malzemeler veya müşteri malzemeleri ile deney kesimler yapıp yeni hedeflere ulaşmaya çalışıyoruz. Günümüzün zorlu piyasa şartlarında, bu sayede müşterilerimize önemli bir avantaj sağlamış oluyoruz. Bu yatırım ile ilk günden itibaren kar etmeye başlayacaksınız. Biz BEHRINGER iz tutkuyla Takımımızdaki her birinin hırsı bizi ileriye götürüyor. Yüksek vasıflı mühendis ve teknisyenlerimiz ürünlerimizi geliştirmek için sürekli çalışmaktadır. Yüksek kalite testerelerimizi verimli ve çözüm odaklı tasarlamaktadırlar. Her zaman mükemmeli bulmak için her zaman yeni hedeflere ulaşmak için. BEHRINGER de üretildi Almanya da üretildi Kızıl demirden bitmiş ürüne : Kapsamlı üretim derinliği, en son teknoloji işleme merkezi ve yüksek standartlı kalite kontrol sistemi sayesinde, üretimin her aşamasında en yüksek standart sağlanmaktadır. Uzun yıllardır kazandığımız şekillendirilebilir ve dökme demir alanındaki tecrübemiz ve en son teknoloji dökümhanemiz sayesinde makinalarımızdaki döküm bileşenler en üst kalite standardına ulaşmıştır. Sonuç: Her orijinal BEHRINGER ve BEHRINGER EISELE testeresinde olduğu gibi, maksimum performansı elde etmek için yüksek dayanıklılık ile sağlam konstrüksiyon ve yüksek kesim hassasiyeti ile uzun hizmet ömrü.

4 4 Müşteri odaklı kesim çözümleri Müşteri odaklı kesim çözümleri Müşterilerimizin, testere ile kesme konusunda neye ihtiyaç duyduklarını, çok iyi biliyoruz. Sürekli temas halinde olduğumuz müşterilerimizin, ihtiyaçlarını çok iyi anlıyoruz. EISELE BEHRINGER in güçlü markası Konu çelik veya çelik olmayan malzemeleri kesmeye gelince, BEHRINGER EISELE tam uzmanıdır yılında geleneksel EISELE firmasının BEHRİNGER grubuna dâhil olması ile, bu alandaki boşluğu doldurarak, piyasadaki komple çözüm sunan az testere üreticilerinden biri haline geldik. BEHRINGER EISELE kesim prosesine yeni bir anlam kazandırarak, saniyeler içinde bir kesim çevrimi fikri ile, en yüksek kalite ve uzun ömrü simgelemektedir. Kişisel çözümler bizim gücümüz Müşterinin kendine has kesim prosesine, malzeme beslemesi, giriş ve çıkış dâhil, BEHRINGER EISELE cevap verebilecek uzman ortağınız. Müşterilerimizi dinleyip önerilerimizi sunmakla kalmayıp, istek üzerine komple proje yönetimini de üstlenebiliyoruz. Testerelerimizin modüler ve diş yüzey yapısı sayesinde 100% lük çözümler mümkün olup, kesim süresince de prosesin verimli olmasını sağlıyoruz. Biz yakındayız dünyanın neresinde olursanız Müşterilerimiz nerede üretiyorsa, biz oradayız ulusal ve uluslararası. Almanya, Fransa, Amerika Birleşik Devletlerinde ve Çin deki şubelerimiz ile dünya çapında 40 den fazla mümessilliklerimiz sayesinde. Böylece her zaman müşterinin yanı başında olabiliyor, pazarı, sanayisini ve taleplerini biliyoruz. İyi geliştirilmiş satış sonrası hizmet ağımız ve kalifiye servis elemanlarımız sayesinde, müşterilerimize gereken her türlü desteği hızlı ve çözüm odaklı verebiliyoruz. Geniş yedek parça stokumuz ve kendi üretimimiz sayesinde yedek parça ihtiyacını hızlı ve güvenli sağlayabiliyoruz 30 yıllık sorunsuz görevini yapan testerelerimiz için bile bu geçerlidir.

5 Müşteri odaklı kesim çözümleri 5 HCS-Standartları Temel Modeller HCS 70 HCS 90 E Yenilikçi soğutma sistemli HCS Multi Fluid serisi HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF

6 6 HCS Standarları HCS-Sınıfı: Yüksek Performans ve Hassasiyette de 1 Numara BEHRINGER EISELE HCS ful otomatik testere ile çalışanlar performansı, verimliliği ve hassasiyeti başka bir boyutta deneyimleyeceklerdir. HCS Sınıfın Özellikleri 8-26 kw ile tahrik ünitesi Mükemmel kesim performansı için Servo motorlu besleme eksenleri Mükemmel kesim kalitesi için HCS serisinin ful otomatik yüksek performans çelik kesme daire testereleri, her ihtiyaca cevap verebilecek ve çözüm sunabilecek niteliktedir temel modellerden başlayarak en üst Multi Fluid serisine kadar. Hangi tip hiç fark etmez; Tüm HCS serisindeki modeller en üst kesim kalitesi ve performansı simgelemektedir ve kendilerini kısa zamanda amorti eder. Bu dolu malzeme ve kalın duvarlı profil kesimlerde bile geçerlidir. Yüksek performansın temel sebeplerinden biri, emsalsiz tasarımı ve kusursuz uyan bileşenleridir. Bu makine bileşenlerine kolay ulaşmak da zaman tasarrufunu sağlamaktadır. Komple çevrelenmiş makine gövdesi En son iş güvenliği standartlarına uygun 1 Mikro püskürtmeli soğutma ve yağlama sistemi Minimum miktarlarda yağlama uygulamaları için 2 Eşsiz BEHRINGER EISELE Olağanüstü güçlü ve dayanıklı yapısı her HCS modelin temel yapısını oluşturmaktadır. Böylece tıpkı bir BEHRINGER EISELE den beklenildiği gibi, mükemmel titreşim söndürme ve optimum güç iletimi sağlanmış oluyor. Bunun sonucunda da hizmet ömrü uzamakla kalmıyor, daha kaliteli bir kesim yüzeyi, kesim hızı ve hassasiyet elde edilmiş oluyor Eğim iyidir Eğimli testere konsolu sayesinde, talaş tahliyesi en iyi şekilde olmaktadır BEHRINGER EISELE nın bu ve bunun gibi birçok buluşu daire kesim alanında devrim yaratmıştır. 1 Talaş konveyörü 2 Testere konsolu 3 Huni biçimli makine gövdesi 4 Mafsallı kontrol paneli 5 Sağlam ve güçlü makine temeli

7 HCS Standarları 7 Huni biçimli makine ayağı Her model, kesim ünitesinin altında, huni biçimli makine ayağına sahiptir. Bu özellik sayesinde, talaşın talaş konveyörüne kolayca tahliyesi ve de soğutma sıvının akıtılması mümkündür. Ayrıca temizliği de çok kolaydır. Soğutma tanklı talaş konveyörü Talaş konveyörü HCS serinin standart özelliğidir. Yüksek performans kesimlerde çabuk talaş boşaltımı zorunludur. Makinenin altında bulunduğundan, temizliği için de kolayca dışarı sürülebilir. Malzeme klempleme ünitesi Güçlü ve hidrolik kumandalı ünite birçok noktadan klempleme yaptığı için sessiz ve yumuşak bir kesim prosesi sağlamaktadır. Servo tahrikli besleme tutucu Servo tahrikli besleme tutucu sayesinde malzeme saniyeler içinde tam olması gereken yere pozisyonlanabiliyor. Avantaj: Kesim boyları tam, kısa çevrim zamanı ve minimum tolerans. Kolay kullanılabilir kontrol ünitesi Her şey bir bakışta kontrol altında! Kontrol ünitesi çok anlaşılabilir ve basit. Menüde programlama yaparken, hata yapma olasılığı çok az. Güçlü ve titreşimi düşük dişli kutusu Testere ünitesinin kalbi, kendi üretimimiz olan sonsuz dişli ünitesi. Testere bıçağının minimum titreşimde çalışmasını sağlamaktadır. Böylece hem kesim kalitesini artırıp hem de testere bıçak ömrü artmaktadır.

8 8 HCS Serisi HCS 70 HCS 70 ve HCS 90 E: Bir üst sınıfa giriş HCS teknolojisine giriş: Büyük ölçekli üretimler hem kaliteli hem verimli. Bu yatırım çabuk amorti edilmektedir. HCS 70 Yüksek enerjisi olan temel model Yüksek performanslı kesime girişinizin başından itibaren karlı ve kolay olması için, yüksek performanslı ful otomatik daire testerenin tasarımının nasıl olması gerektiğini biliyoruz. BEHRINGER EISELE nin HCS 70 ve HCS 90 E tipi daire testerelerin tüm bileşenleri yüksek kalitede olup, teknik açıdan da tüm zorlu talepleri karşılamaktadır. Bu sınıftan beklenen eksiksiz çalışma performansına, her iki modelde mevcut olup sadece verimli olmaya odaklı bir makina. 8 kw lik sürücü gücü ve 315mm e kadar kullanılabilen testere bıçak çapı ile birçok talebe cevap verebilmektedir. HCS 70 de denenmiş ve test edilmiş tüm yenilikler mevuttur. Temel modelde bıçak hız aralığı dak - ¹ dır, bu birçok talebe cevap vermektedir.

9 HCS Serisi HCS 90E 9 HCS 90 E Komple Sistem Paketi Behringer Eisele HCS yüksek performanslı kesim teknolojisi sizlere, yüksek performanslı soğuk çelik kesimi, yükleme magazini ve talaş konveyör özelliklerini, paket halinde sunmaktadır. Dikkat çeken özellik; geniş yelpazedeki sanayi taleplerini kapsayan bu sistem, fiyat / performans oranında en yüksek kaliteyi sağlamaktadır. HCS 90E, 0,90 a kadar dolu ve tüp malzemelerin soğuk kesimi için en uygun daire testeresidir. 65 mm e kadar dikdörtgen profilleri magazin ile yüklemekte mümkündür, ancak bu özellik opsiyondur. HSC 90E nin özellikleri HCS 90E nin standart içerdikleri: HCS90 yüksek performanslı otomatik soğuk daire testere SM90 yükleme magazini Talaş konveyörü HCS90E kendi içinde tamamlanmış, oldukça kompakt bir ünitedir. Eğer başka bileşenler veya aletler eklenecekse, taleplerinize tamamıyla uyacak olan ısmarlama tasarımları size önermekteyiz. Teknik Data Model HCS 70 HCS 90 E Testere bıçak çapı [mm] 250 / 285 / / 285 / 315 Kesim aralığı 90 çap [mm] Kesim aralığı 90 kare [mm] 10 x x x x 65 Standart bıçak hızı [1/dak.] Tahrik gücü frekans kontrollü [kw] 8 8 Min.kalan parça uzunluğu [mm] Besleme boyu tek strokta [mm] Maks.malzeme besleme hızı [mm/sn.] Testere besleme hızı [mm/sn.] 0,5-40 0,5-40 Ölçüler (magazinsiz) B x E x Y [mm] 2020 x 1736 x x 1850 x 2000 Yaklaşık ağırlık (magazinsiz) [kg]

10 10 HCS Çoklu Akış HCS Çoklu Akış (Multi fluid): Sınırlar Yeniden Tanımlanıyor Bu emsalsiz! Çoklu akış soğutma kavramı, HCS serisinin yüksek kesme performansını oldukça arttırmaktadır. Daha kısa çevrim zamanı, yüksek verim kesim işlemi esnasında soğutma ucu sayesinde HCS MF serisinin çoklu akış kavramı yüksek performans elde etmenizi sağlamaktadır. Çoklu akış sistemi, yüksek alaşımlı paslanmaz ve takım çeliklerinin, Inconel Hastelloy gibi nikel bazlı alaşımların ve Titanyumların kesimi için mükemmel bir sistemdir. Taleplerinize bağlı olarak, soğutma/ yağlama bileşenleri en etkili yollarla birleştirilebilir. Sonuç; etkili soğutma, takım ömrünü arttırırken yüksek besleme oranlarına ve daha kısa kesim çevrimlerine de izin vermektedir. Geniş testere bıçak çapı yelpazesiyle (520mm e kadar) kombine edilmiş HCS çoklu akış, sistemli otomatik soğuk kesim testeresi; kâr ve kullanılabilirlik açasından rakipsizdir. Islak işlemler için soğutma nozulları En az seviyelerde yağlama için mikro spreyleme aparatı Kuru işlemler için vorteks soğutma tüpü

11 HCS Çoklu Akış 11 Testere Bıçaklarının Modüler Kullanımı Behringer Eisele nin felsefesi: En az testere bıçak çapı seçimiyle, mümkün olan en büyük çapların kesimi. Bunun arkasındaki mantık: Küçük çaplı testere bıçaklarının fiyatı daha az ve buna ilave olarak daha ince oldukları için kesim işlemi sırasında malzeme kaybını azalmaktadır. BEHRİNGER EİSELE nin değişik çaptaki testere bıçaklarının bu makinede kullanılabilmesi, bu yatırımı daha karlı kılmaktadır. 2 veya 3 adet değişik çaptaki testere bıçakları ile her HCS daire testere farklı ölçülerdeki malzemeye uygun ayarlanabilir. Bu maksimum üretkenliği ve karlılığı getirmektedir. Bir diğer avantaj: Testere bıçağının değişmi 3 dakika sürmektedir. (BVA) Bıçak Titreşim Sönümleyici Geniş karbür metal yataklar arasındaki mükemmel etkileşim ve talaşları uzaklaştıran etkili fırça sistemi sayesinde, sadece en üst seviyede servis ömrü değil, hassas kesim yüzeyi ve hızlı kesme işlemi de sağlanmış olmaktadır. Değişik bıçak kalınlıklarına göre kolayca ayarlanabilmektedir. Çoklu Akış Soğutma Sistemi Uygulamaya veya malzeme karakterine bağlı olarak, 3 adet soğutma/yağlama bileşenleri en etkili yollarla makineye kombine edilebilmektedir. Islak uygulamalar için soğutucu jet nozullar En az yağlama miktarı için mikro spreyleme aleti Kuru işlemler için soğutucu vorteks tüpleri Talaş Konveyoru Yeni talaş konveyörü, yerden tasarruf ederek soğutma tankını ve pompasını bünyesinde barındırmaktadır. Bu, talaşların hızlı boşaltılmasını ve kolay temizlenip bakımının yapılmasını da sağlamaktadır. Teknik Data Model HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF Testere bıçak çapı [mm] 285 / 315 / / 360 / / 420 / 460 / / 520 BVA Bıçak Titreşim Sönümleyici opsiyonel opsiyonel standart standart Kesim aralığı 90 çap [mm] Kesim aralığı 90 kare [mm] 12 x x x x x x x x 150 Standart bıçak hızı [1/dak.] Tahrik gücü frekans kontrollü [kw] Min.kalan parça uzunluğu [mm] Besleme boyu tek strokta [mm] Maks.malzeme besleme hızı [mm/sn.] Testere besleme hızı [mm/sn.] 0,5-40 0,5-40 0,5-40 0,5-40 Ölçüler (magazinsiz) B x E x Y [mm] 2660 x 2650 x x 2650 x x 2650 x x 2650 x 2450 Yaklaşık ağırlık (magazinsiz) [kg]

12 12 Yükleme Magazinleri Müşteriye Özel Kesim Sistemleri: Yükleme Magazinleri En kısa çevrim beklentisi, malzeme taşıma işlemine daha büyük bir görev vermektedir. BEHRINGER EISELE bunu çözmektedir sistematik bir biçimde. Bizim anladığımız: HCS nin kesim prosesindeki hızı, malzeme besleme kapasitesine bağlıdır. Bu sebeple, müşterilerimizin 100% performansı yakalayabilmeleri için, malzeme taşıma işlemini en uygun hale getirdik. Bizim yaklaşımımız: kesim sırasında magazin ile makinenin senkronize çalışmasıdır. Set up zamanlarını azaltmak için, kesme işlemi esnasında gelecek parçanın yüklenmesi ve otomatik olarak makine içine beslenmesidir. Malzemeyi makine içine yüklemek için, çeşitli tiplerde yükleme magazinleri mevcuttur. Paket Yükleme Magazini BM Geniş yükleme kapasitesi Kolay taşıma Çubukların yığından otomatik ayrıştırılması Yuvarlak malzemeler için uygun

13 Yükleme Magazinleri 13 Genel Amaçlı Çubuk Yükleme Magazini USM Yuvarlak malzemelerin otomatik yüklenmesi Dikdörtgen profillerin yüklenmesi (opsiyonel) Sağlam yapı, tamir gerektirmez Hızlı ve basit yükleme işlemi Sabit Ağırlık Özelliği %100 İyi Parça Çubuk Yükleme Magazini SM Yuvarlak malzemelerin otomatik yüklenmesi Sağlam yapı, tamir gerektirmez Hızlı ve basit yükleme işlemi Yassı Yükleme Magazini FM Neredeyse her tip profil yüklenmesi için Çeşitli malzemeler için esnek yükleme sistemi Besleme tarafından kalan parçanın taşınması mümkün Aktif geri-depolama özelliği ile yassı yükleme magazini (opsiyonel) Bu özellik, özellikle dövme sanayisinde yararlıdır. Malzeme çapının otomatik sorgulanması, kesim parçasının ağırlığının kesin olmasını garantilemektedir. Kesimden önce malzeme ölçülür; çap ve boy ayarlanarak kesin ağırlık elde edilmiş olur. Kişisel talepleriniz için, mühendislerimize komple çözümlerimizi sorabilirsiniz.

14 14 Boşaltma Üniteleri Müşteriye Özel Kesim Sistemleri: Boşaltma Üniteleri Eğer kesim işleminden konuşuyorsak, boşaltma işlemini de düşünmek zorundayız. Kesilen parçaları ister depoya, ister kutuya; siz nereye isterseniz oraya taşıyabiliyoruz. Eğer yerden tasarruf etmeye ve güvenilir çözümlere ihtiyacınız varsa, bizim ile irtibata geçiniz. Sizlere kapsamlı boşaltma ve ayırma sistemleri sunabiliriz. Eğimli makaralı konveyörler, boşaltma kayışları ve ayırma mekanizmalı mafsallı zincir konveyörler boşaltma da yer alır. Tüm proses e entegre edilebilen özellik HCS makinelerine aşağıdaki işlemler ile bağlantı yapabilirsiniz: Pah verme Delme Tartı Ölçüm Paketleme Size tam anlamıyla danışmanlık yapabiliriz. Çıkış Portalı Kesilen parçaların kesim alanından güvenilir bir şekilde uzaklaştırılması Kesilen parçaların, servo tahrik ile tanımlanan noktalara boşaltımı ve taşınması

15 Boşaltma Üniteleri 15 Anahtar (standart donanım) Kısa Parçalar için ideal Parçalar 2 konteynerin içine boşaltılabilir. (örneğin: ön kesim ve kısa kalan son parçalar için ayrı konteyner) Boşaltma Tutucuları Hidrolik tahrikli veya servo motorlu Düzgün ve güvenilir bir yolla kesilen parçaların kesim alanından uzaklaştırılması Makaralı konveyöre veya kayışlı konveyöre transfer İtici Üniteli Kayışlı Konveyör Boşaltma tutucuları ile bağlantılı Kısa parçaları da içeren güvenilir malzeme transportu Boşaltma için parçaların çeşitli kutulara itilmesi Toplama Kutulu Eğimli Makaralı konveyör Çıkış besleme portalına direkt bağlıdır Parçaların çift taraflı boşaltılması mümkündür İtici Üniteli Tahrikli Makaralı Konveyör Orta ve uzun parçaların düzgün boşaltımı ve taşınması Parçalar kolayca uzaklaştırılacakları yerden kutuların içine itilirler Otomatik Palet İstasyonlu Robot Hücresi Kesilen parçaların organizasyonu için esnek sistem

16 BEHRİNGER EİSELE ürün gammı Dikey soğuk kesim daire testere VMS Yukarı hareketli açılı soğuk kesim daire testere PSU Full otomatik alüminyum soğuk kesim daire testere VA-L Full otomatik çelik soğuk kesim daire testere HCS Yükleme magazini, boşaltma ekipmanı ve malzeme taşıma sistemleri Komple kesim sistemleri kapsamlı konseptler Mevcut üretim hatlarına entegrasyon Behringer Eisele GmbH Austrasse 29 Almanya, Weilheim / Teck Telefon +49 (0) / Fax +49 (0) / Teknik değişiklik hakkı saklı tutulur. BE2112T01tr

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg.

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg. Hizmet yelpazesi Hizmet yelpazesi Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri www.arburg.com Etkili enjeksiyon kalıplama için ARBURG Ürün tasarımı Üretim planlaması

Detaylı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı / Perfect Welding / Solar Energy / Perfect Charging Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000 MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı 2 Artık yepyeni standartlar

Detaylı

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Yenilikçi fikirler. Yüksek teknoloji. Esnek sistemler. 6 8 7 17 12 10 11 13 1 2 3 9 16 15 14 4 5 Hänel Lean-Lift Esneklik, verimlilik

Detaylı

journal Dünya prömiyeri: CELOS ve yeni tasarımıyla DMC 850 V nº 1 2014 Güçlü dik işleme için 3. jenerasyon DMC V serisi www.dmgmori.

journal Dünya prömiyeri: CELOS ve yeni tasarımıyla DMC 850 V nº 1 2014 Güçlü dik işleme için 3. jenerasyon DMC V serisi www.dmgmori. DMG MORI müşterileri ve ilgililer için dergi DMG MORI den CELOS Fikirden hazır ürüne 2014 te 24 adet dünya prömiyeri, 2014 yılında 24 dünya, bunun 9'u ilk yarıda DMG MORI Sistemler Maksimum verim artışı

Detaylı

VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe

VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe w w w. v a r o l m a k i n a. c o m VAROL MAKİNA 1994 yılından bugüne ağaç işleme ve mobilya makinaları sektöründe faaliyet göstermektedir. Bu süreçte daima yüksek kalite ve hizmet anlayışını kendine görev

Detaylı

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri Mobil Hidrolik Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri İçindekiler Giriş Parker Hannifin Corporation...3 Global Mobil Sistemler...4 Ürün Çözümleri...6 Katma Değerli Programlar...8 Teknoloji Merkezleri...9

Detaylı

Orta yük taşıma. KUKA robotları

Orta yük taşıma. KUKA robotları Orta yük taşıma kapasiteleri için KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Ya daha iyisi olun ya da iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 KSIM 2013 YI 7 SYI 52 www.endustri-dunyasi.com Tutucu Sistemler ndüstride yer almanın yeni yolu, 32 58 N HBİ Manyetik Kilitleme Sistemi Dozaj Valfi Tornalama Uç Kaliteleri 20 40 53 Part

Detaylı

Schlafhorst MÜŞTERİ DERGİSİ / 01.2014 / TR. Express. Schlafhorst

Schlafhorst MÜŞTERİ DERGİSİ / 01.2014 / TR. Express. Schlafhorst Schlafhorst MÜŞTERİ DERGİSİ / 01.2014 / TR Schlafhorst Express. YENİLİKLER BD 6 / ZinserRing 72 / 2Impact FX TEKNOLOJİ PreciFX / ZinserSpeed 5M / Pratikteki devir sayısı 160.000 rpm. MÜŞTERİLER Linqing

Detaylı

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler Uygulama Broşürü Uygulama alanları sayfa 10 Referanslar sayfa 14 Satış sonrası hizmetler sayfa 38 2 Uygulama Alanları Tüm uygulama alanları için doğru çözümler

Detaylı

Dolgulu çukur yüzeyler tek adımda. be the first. Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi.

Dolgulu çukur yüzeyler tek adımda. be the first. Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi. Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi. Eylül 2014 İlk çıraklar Shangai'de eğitime başlıyor ENGEL ikili mesleki eğitim ihracat ediyor Sayfa 7 Fakuma 2014'deki ENGEL standına hoş geldiniz Yenilikçi uygulamalar,

Detaylı

INA-Lineer Teknoloji. Güç, Kalite, Sınırsız Seçenek

INA-Lineer Teknoloji. Güç, Kalite, Sınırsız Seçenek INA-Lineer Teknoloji Güç, Kalite, Sınırsız Seçenek INA-Lineer Teknoloji Akıllı Ürün ve Sistem Çözümleri INA, FAG ve LuK gibi çok güçlü markalara sahip Schaeffler Grubu, üst düzey rulman teknolojisi, komponent

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 NİSN 2013 YI 7 SYI 48 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Şamandıralı Seviye Vanası ÖZ BÖM cretsiz WIN MT WOKING 2013 Fuar Davetiyeniz Dergidedir. 52 74 N HBİ Seviye

Detaylı

advance Siemens Teknolojisiyle Donatılan Fatih, Sefere Hazır Özel Sayı

advance Siemens Teknolojisiyle Donatılan Fatih, Sefere Hazır Özel Sayı advance Özel Sayı Şubat 1 / 2009 s Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Muhteşem Renkler Simatic PCS7 ile yapılan otomasyon, Hintli boya üretim tesisinde önemli iyileştirmeler sağlamaktadır Hareket Kontrol

Detaylı

Tasarımdan seri üretime kadar maksimum esneklik

Tasarımdan seri üretime kadar maksimum esneklik ENGEL in plastik endüstrisine yönelik dergisi Şubat 2015 The ENGEL HL-Ödülleri 2015 Şimdi başvurun! Üç kategoride Sayfa 9 ENGEL NPE 2015 te Beş Yıldızlı Endüstri Yeterliliği Sayfa 10 Hızlı, esnek ve kompakt

Detaylı

VOLVO LASTİKLİ YÜKLEYİCİ F-SERİSİ - L350F VIP BROŞÜR

VOLVO LASTİKLİ YÜKLEYİCİ F-SERİSİ - L350F VIP BROŞÜR VOLVO LASTİKLİ YÜKLEYİCİ F-SERİSİ - L350F VIP BROŞÜR 2 3 GÜVEN GÜVEN İbaresi: - Bir kişiye, kuruma, plana vs. tam itimat. - Dayanmak/yaslanmak. 4 5 Çoğu kişi güvenliğini Volvo ya emanet eder çünkü mühendislik

Detaylı

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ Atık su w a s t e w a t e r / / g r u n d f o s / / p a g e s 2 G R U N D F yönetimi profesyonellerinin geleceğine bakın Atık Su Profesyonelleri ile yeni bir bakış

Detaylı

Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar

Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar Yeni. Hızlı. Hassas. KUKA küçük robotlar KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları

Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları Yüksek yük taşıma kapasiteli KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası www.krone.de BiG X 1100 Dünyanın en güçlü silaj makinası Geniş görüş açılı konforlu kabin Mükemmel operatör konforu için joystick 1,078 hp ye kadar

Detaylı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer Sanayici Dostlarım; Türkiye de sanayi sektörüne teknoloji anlamında destek olan ürün arayışlarımız devam etmekle birlikte, satışı yapılmış olan tezgahlara

Detaylı

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Bireysel ve Ticari Klimalar Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Systemair Güveni Tedarikçi olarak siparişten teslimata, dokümantasyondan satış sonrası hizmetlere kadar her aşamada verdiğimiz

Detaylı

Omron & Future proof. Technology & Trends P04. P10. P20. Geliştirirken yaratın! Sysmac platformunda yeni sürüm Anahtar teslim ambalajlama hattı

Omron & Future proof. Technology & Trends P04. P10. P20. Geliştirirken yaratın! Sysmac platformunda yeni sürüm Anahtar teslim ambalajlama hattı Omron & Future proof No.17 Tr Technology & Trends P04. P10. P20. Geliştirirken yaratın! Sysmac platformunda yeni sürüm Anahtar teslim ambalajlama hattı 2 No.17 3 Omron & Future proof İÇİNDEKİLER Kapakta,

Detaylı

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor.

Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. BUGÜN YARIN DAİMA Yönetim Merkezi & Ataevler Durmazlar 1956 yılından beri sürekli gelişmeyi hedef alıyor. Üretim teknolojileri sektöründe dünyanın en modern üretim tesislerinden birine sahip olması, 3

Detaylı

Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Vol. 64 / Ekim 2014 / TR. link

Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Vol. 64 / Ekim 2014 / TR. link Rieter Spun Yarn Systems Müşteri Dergisi Vol. 64 / Ekim 2014 / TR link 04 EVENT ITMA Asya `da Rieter uzmanlığı 15 MARKETS & TRENDS Yeni J 20 dünyanın en verimli hava jetli iplik makinası 18 K 46 kompakt

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 YLL 2013 YIL 7 SAYI 50 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Açık Tip Devre Kesiciler 42 80 N HABİ Çoklu Dokunmatik Panel Yarı-Mutlak Lineer Kodlayıcı Kızılötesi Kamera

Detaylı

UNIDRIVE M Genel Bakış

UNIDRIVE M Genel Bakış UNIDRIVE M Genel Bakış Üretim Otomasyonuna Yönelik AC ve Servo Sürücü Ailesi Unidrive M100 Unidrive M200 Unidrive M300 Unidrive M400 Unidrive M600 Unidrive M700 Unidrive M800 0,25 kw - 1,2 MW Ağır Çalışma

Detaylı