İş tanımımız... Mesafelere bakılmaksızın güvenli zamanlama ve görsel iletişim verilerini iletmektir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İş tanımımız... Mesafelere bakılmaksızın güvenli zamanlama ve görsel iletişim verilerini iletmektir."

Transkript

1 Marka

2 İş tanımımız... Mesafelere bakılmaksızın güvenli zamanlama ve görsel iletişim verilerini iletmektir.

3 İşimiz değişti Kablolu, optik ve kablosuz ağlardaki son gelişmeler işimizi temelden değiştirdi ve artık bize daha ekonomik, daha doğru ve uygulaması kolay, yeni imkanlar sunuyor. Yalnızca kısa bir süre önce, GORGY TIMING tarafından gerçekleştirilen süre dağılımı sadece süreyi bir saat üzerinde görüntüleme ve seri bağlanmış bilgisayarlara zamanı temin etmekten oluşuyordu. Bu anlayış artık tamamen demode oldu; iletişim ağları (Ethernet, Internet ve kablosuz WIFI ve WIMAX) üzerinde zaman senkronizasyonu çağına girdik. Bu da geri dönüşü olmayan bir etki yarattı: senkronizasyon değişimlerinin doğası daha geniş ve daha hızlı hale geldi ve mesafe artık bir engel olmaktan çıktı. GORGY TIMING uzun bir zamandır, şeffaflık ve müşteri memnuniyetine bakışıyla zaman iletiminin standartlaşmasının en ateşli destekçisidir. Bu katalog, işimizin nasıl ilerlediğini göstermek ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak uygulamayı seçmenizde size yardımcı olmak için oluşturuldu. Maurice Gorgy Usta saat üreticisi - Gorgy Timing'in kurucusu

4 Tam Yol İleri Günümüzde zaman bazında geliştirilen teknoloji ne kadar karmaşık olursa, uygulaması ve müşteri memnuniyetini gözeterek kullanılması da o kadar kolay olur. İletişim ağlarına bağlantı, zamanın dijital ya da analog saatlere iletilmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ne kadar uzak olursa olsunlar, aynı ağa bağlı tüm makinelerin senkronize edilmesini sağlar. NTP (Ağ Zaman Protokolü) ve yakında gelecek olan PTP (Doğruluk Zaman Protokolü, IEEE 1588) ile, Ethernet ağları üzerinden yayılma süresi önemsiz bir hale gelecek. Tanılama ve yapılandırma amaçlarıyla uzaktan kontrol ve izleme, ekipmanın kullanım oranını büyük oranda artırmaktadır. SNMP (Basit Ağ Yönetim Protokolü), HTTPS (Hiper Metin Aktarım Protokolü Güvenli Soketleri) veya TLS (Daha önceden SSL olan Aktarım Katmanı Güvenliği) gibi protokollerin kullanımı, kullanıcıya ekstra rahatlık ve güvenlik sağlamaktadır. Günümüzdeki kuruluşlarda, zaman senkronizasyonu artık bir gider kaynağı olarak düşünülmemelidir. Aksine, para tasarrufunda basit ve etkili bir yol sağlayabileceği için ele almaya değer bir konudur.

5 Her şey Hızlanıyor Tren taşımacılığında Trenler 300 km/s'den fazla hızlarda çalışabilir ve kazalardan kaçınılması gerekiyorsa zamanlama verilerini raylara ve trenlere ileten senkronizasyon teknolojisinin güvenilir ve güvenli olması gereklidir.

6 Her şey Hızlanıyor Hava taşımacılığında Hava yoluyla taşımacılık sürekli artmaktadır ve trafiğin düzenli akışını sağlamak için kontrol kulelerinde, havaalanlarında ve uçaklarda doğru zamanlama verilerine ihtiyaç duyulmaktadır.

7 Her şey Hızlanıyor Metrolarda Sürücüsüz ve operatörsüz çalışan trenler, Telecom SDH altyapısı ve yolcu bilgileri, tarih damgası ve sinyalleme cihazlarının senkronizasyonu için kesin zamanlamaya ihtiyaç duyarlar.

8 Her şey Hızlanıyor Deniz taşımacılığında Gemilerin mümkün olduğunca hafif olması gerekir. Zamanlama verileri, özel kablo ihtiyacının doğmaması için Ethernet ağı üzerinden iletilir. Saatler, saat dilimleri değişirken otomatik olarak güncellenme özelliğine sahip olmalıdır.

9 Her şey Hızlanıyor Telekomünikasyonda Telekomünikasyonun hızı daima artacaktır. Birkaç nanosaniyelik doğruluğa sahip zaman/frekans sunucuları, güvenilirliği artırmak ve gerçek zamanda şifreleme/şifre çözme, resimler, videolar ve sesi en iyi duruma getirmek için kullanılmaktadır. Bu, 10MHz, 5MHz ve 2.048MHz'lik frekanslar oluşturmak için gereken doğruluk seviyesidir. Ürünlerimiz, ağdaki bilgi akışını (ses, veri) kontrol ve senkronize eder.

10 Her şey Hızlanıyor Elektrik santrallerinde Elektriksel güç gereksinimleri üretimi mümkün olduğunca eksiksiz bir biçimde karşılamalıdır. Yük atma işleminin büyük bir doğruluk oranıyla tetiklenmesi ve senkronize edilmesi gerekir ve bu durumların kesin bir şekilde zamanlanması gerekir: "iyi zamanlama". Her şeyden önce elektrik santrallerinin tam olarak doğru zaman/frekans sunucuları tarafından düzenlenmesi gereklidir.

11 Her şey Hızlanıyor Şirketler, bankalar ve okullarda Daha ekonomik, güvenilir ve kullanımı kolay kablosuz zaman dağılımı. Tüm bu kurumların, zilleri veya başlama makineleri, kart okuyucular, giriş kontrol cihazları ve bilgisayarlar gibi aynı anda gerçekleşmesi gereken işlemleri gerçekleştiren saatleri, programlayıcıları vardır. Ayrıca, verilerde karışıklık olmasını önlemek için ulusal ve dünya çapındaki bağlı kuruluşlarını da hesaba katmaları gerekir. Tüm bu ekipman NTP (Ağ Zaman Protokolü) yoluyla ETHERNET ağına bağlıdır ve zamanlama verileri WTD Hertzian dalgaları yoluyla yerel olarak dağıtılır.

12 Her şey Hızlanıyor Radyo ve televizyonlarda Ulusal ve bölgesel program yayıncılığında yayın kesintilerinin senkronize olması gerekir. Konuşma zamanı doğru zaman bazında görüntülenmeli ve zamanlanmalıdır. Gazeteciler için ayrılan süre planlanır. Ulusal radyolar her saat doğru zaman sinyalini verir. Mobil dijital televizyon, kesinti olmadan bir hücreden diğerine geçişi garantilemek için doğruluk ve stabilite gerektirir.

13 Her şey Hızlanıyor Hastane ve acil servislerde Personelin resmi bir zaman göstergesine ihtiyacı vardır, ameliyathanelerde paslanmaz çelikten yapılan (sağlık standartlarına uyan) doğru saatlerin bulunması gerekir ve veri tabanlarının senkronize olması gerekir.

14 Her şey Hızlanıyor Acil müdahale ekiplerinde Çağrı yönetimi için atanan telefon santrallerinden, arama kaydı ekipmanı ve bilgisayarlara kadar tüm operasyonel cihazların, kurtarma operasyonlarının doğru kronolojik sıraya göre yapılabilmesi için mükemmel bir şekilde senkronize edilmesi gerekir.

15 Her şey Hızlanıyor Uçak, tren ve helikopterlerde Uçak ve yüksek hızlı trenlerde GPS (GLOBAL KONUMLAMA SİSTEMİ) üzerinde senkronize edilen ve "zamanın/frekansın kalbi" olarak bilinen kuvartz zaman tabanları, güvenilir bir şekilde yüksek doğruluk oranında zamanı sunar.

16 İki teknoloji güçlerini birleştirince... Senkronize zamanlama ve bilgisayar ağı teknolojisi, daha basit ve daha güvenli zaman referansı çözümleri sunmak amacıyla güçlerini birleştiriyor.

17 KABLOLU Kurulumlar VURUŞ SÜRESİ DAĞILIMI Ana saat basit bir telefon pair i yoluyla her dakikada 1 saniyelik kutuplanmış vuruş yayar ve tüm saatler aynı hızda bunu izler. Bu eski iletim yöntemi, 1897 yılında BRILLIE tarafından geliştirilmiştir. Küçük kurulumlar için (en fazla 10 saatin olduğu ve mesafenin 800 m'yi geçmediği) veya mevcut vuruş düzeneklerini yükseltmek için önerilir. AVANTAJLARI: - alıcı saatlerde düşük maliyet. DEZAVANTAJLARI: - zamanlama kurulumunu yapmak kolay değildir. - hatta bir kesinti olması halinde alıcı saatlerin el ile güncellenmesi gerekir. - özel kablolar gerektiğinden yerleşim masrafları yüksektir. - yakınlardaki telefon hatlarında interferansa sebep olur (24 Volt). ana-saat vuruş sinyali

18 KABLOLU Kurulumlar STANDART KODLU ZAMAN DAĞILIMI Ana saat veya zamanlama istasyonu, basit bir telefon çifti yoluyla alıcı saatlere AFNOR NFS standart mesajını iletir ve tüm binalarda saatlerin aynı olmasını sağlar. Her saniye otomatik, güvenli güncelleme gerçekleşir.ikili kodlarla yapılan bu iletim yöntemi 1987 yılında AFNOR tarafından standartlaştırılmıştır ve şu anda dünyada en yaygın olarak kullanılan yöntemdir saatten oluşan ve saatlerin bulunduğu hat başına 20 km'ye kadar uzun mesafeler için önerilir. AVANTAJLARI: - standart AFNOR kodu. - el ile müdahale gerektirmeden tüm saatler otomatik, sürekli ve anındagüncellenir. - telefon hattı veya optik fiber üzerinden ücretsiz bir çifti kullanarak düşük yerleşim masrafı. - zaman uzun mesafelere taşınabilir (20 km). - yakınlardaki telefon hatlarında interferansa sebep olmaz (modüle edilen kod 1000 Hz 2 Volt DC). DEZAVANTAJLARI: - her analog saat için vuruşlu saatlerden daha yüksek birim fiyatı. ana-saat AFNOR NFS sinyal Uygulamalar: Havaalanları, hava kontrol kuleleri, radyo/televizyon, tren yolu taşımacılığı, tramvaylar, fabrikalar, hastaneler.

19 KABLOSUZ Kurulumlar KABLOSUZ ZAMAN DAĞILIMI: WTD KABLOSUZ zaman dağılımı ile, bir veya birkaç binadaki saat ağı, kablo kullanılmadan senkronize edilebilir. 869 MHz mesaj, bağımsız saatler tarafından düzenli aralıklarla alınır. İnterferans olması durumunda bile, saatlerimiz kuvartz zaman tabanlarının hassasiyeti sayesinde çalışmaya devam eder. RADIO TIMING terminali, France Inter, DCF, NTP ve GPS vericilerinden zaman verilerini alır ve bunları analog saat ve programlayıcılara radyo yoluyla iletir. AVANTAJLARI: - daha düşük kurulum masrafları. - standart zamanlama mesajı. - görünür kabloların olmaması. - lityum pille çalışan saatlerimiz için 5 yıldan fazla otonomi. - analog saatler. - mevcut kurulumlara düşük maliyetli eklemeler. DEZAVANTAJLARI: - radyo kapsamı 250 m yarıçapla sınırlıdır (daha geniş kapsama için yineleyiciler gereklidir). Su geçirmez GPS anten DCF veya France Inter Radyo Zamanlaması Isı TGV saati Isıtma Uygulamalar: Ofisler, okullar, işletmeler, bankalar, havaalanları, tren istasyonları, huzur evleri, yönetim binaları... Ziller

20 NTP ETHERNET AND WIFI AĞLARINDA SENKRONİZE ZAMANLAMA Bir LEDI AĞI zaman sunucusu veya bir RT4000 istasyonu, ETHERNET ağı üzerinden zaman verilerini yayar. Bağlı saatler sürekli olarak mesajı alır ve şirketin bilgisayarlarıyla aynı saati görüntüler. GORGY TIMING, yayılım zamanını sürekli düzelten NTP'yi (Ağ Zaman Protokolü) kullanır ve bir şirketin saniyede binden daha fazla doğrulukla dünyanın öbür tarafındaki yabancı alt kuruluşuna Internet yoluyla zamanı göndermesini sağlar. AVANTAJLARI: - yenilikçi çözüm. - standart NTP RFC 1305 protokolü. - ekstra masraf olmadan bilgisayarların senkronizasyonu (PC, erişim kontrolü, zaman yönetimleri). - kablo kullanımında tasarruf. - zamanlama verileri INTERNET yoluyla taşınır. - güvenilir ve kullanımı kolay. - el ile müdahale gerektirmeden tüm saatler otomatik, sürekli ve anında güncellenir. - sınırsız sayıda saat ve bilgisayar. DEZAVANTAJLARI: - dijital ve analog saatler için daha yüksek birim maliyeti. Su geçirmez GPS anten DCF veya France Inter Erişim kontrolü Kart okuyucu LEDI Ağı Ethernet ağı Uygulamalar: Tren yolu taşımacılığı, metrolar, radyo/televizyon, fabrikalar, bankalar, menkul kıymetler borsası

21 Kombine Kurulumlar NTP + AFNOR KOMBİNE ZAMAN DAĞILIMI Bir LEDI AĞI zaman sunucusu veya RT4000 istasyonu tüm bilgisayar ağını NTP kullanarak senkronize eder. LEDI NETWORK IN, Ethernet ağı üzerindeki zamanı yakalar ve her saniyede kablolu bir bağlantı yoluyla alıcı saatlere AFNOR mesajını gönderir. Zamanlama mesajı, ETHERNET ağı üzerindeki LEDI NETWORK IN sayısını katlayarak sınırsız mesafeye taşınabilir ve tüm bilgisayar da senkronize edilir. AVANTAJLARI: - yenilikçi çözüm. - standart NTP RFC 1305 protokolü, standart AFNOR kodu. - zamanlama verileri INTERNET yoluyla taşınır. - el ile müdahale gerektirmeden tüm saatler otomatik, sürekli ve anında güncellenir. - senkronize edilebilen saat ve bilgisayar sayısı sınırı yoktur. - mevcut AFNOR kurulumları modifiye edilebilir ve yükseltilebilir. - tüm bilgisayar hiçbir masraf olmadan senkronize edilebilir. DEZAVANTAJLARI: - saatler arasında kablo bağlantısı gerekir. Su geçirmez GPS, DCF veya France Inter anten LEDI Ağı Giriş LEDI Ağı Ethernet ağı Uygulamalar: Tren taşımacılığı, metrolar, tramvaylar, fabrikalar, radyo/televizyon, hastaneler, havaalanları...

22 Kombine Kurulumlar NTP + WTD KOMBİNE ZAMAN DAĞILIMI Bir LEDI NETWORK zaman sunucusu veya bir RT4000 zaman istasyonu, tüm bilgisayar ağını NTP kullanarak senkronize eder. RADIO TIMING NETWORK terminalleri, ETHERNET ağıüzerinden zamanı alır ve bunu karasal olarak otonom saatlere iletir. Zamanlama mesajı, tüm bilgisayarı ve saat ağını senkronize etmek için ETHERNET üzerindeki terminallerin sayısını katlayarak, sınırsız mesafe üzerinden taşınabilir. AVANTAJLARI: - ekonomik ve yenilikçi bir çözüm. - standart NTP RFC 1305 protokolü. - kablo kullanımında tasarruf. - zaman INTERNET yoluyla iletilir. - el ile müdahale olmaksızın tüm saatlerin otomatik, sürekli ve anında güncellenmesi. - senkronize edilebilen saat ve bilgisayar sayısında sınır yoktur. - hiçbir ekstra masraf olmadan tüm bilgisayarın senkronizasyonu. DEZAVANTAJLARI: - dijital ve analog saatler için daha yüksek birim fiyatı. Su geçirmez GPS, DCF veya France Inter anten Erişim kontrolü Kart okuyucu LEDI Ağı Radyo Zamanlama Ağı Ethernet ağı Uygulamalar: İşletmeler, yönetimler, bankalar, tren taşımacılığı, metrolar, radyo/televizyon.

23 saniye 1980 yılında, Paris'te İç Mimarlar Ulusal Sendikasının (SNAI) Oscar'ı, LEDI 6/60 saatine verildi. O zamandan bu yana bu orijinal model klasik bir saat haline geldi. Böylece, saatin ışıldayan dalgası, logomuzun tasarımında ilham kaynağı oldu. Bu logo, geçen zamanın açısını ve eylemin başlaması için kalan 15 saniyeyi temsil etmektedir.

24 ZAMAN İLETİM MODLARI... Ana saatlerin, bir şirketin saat ve bilgisayarlarını, yalnızca tek bir üreticinin teknolojisine bağımlı olmadan senkronize edebilme özelliğine sahip olması gerekir.

25 İletim Modları Vuruş iletimi. Elektriksel zaman iletimindeki bu yöntem eski bir yöntemdir (1897) ve GORGY TIMING bu yöntemi senkronize edilecek yalnızca birkaç saatin olduğu veya mevcut kurulumların yükseltileceği yerlerde önerir. Teorik sinyal Gerçek sinyal RS485 kodlu iletim. Bu bilgisayarlı iletim kodu zamanın ekranlı basit bir telefon çifti üzerinden aktarılmasını sağlar. GORGY TIMING ise bunu AFNOR NFS 87500/IRIG B standart zamanlama kodu için kullanıyor. veya Optik fiber

26 İletim Modları AFNOR NFS IRIG B kodlu iletim Bu zaman/frekans standart koduyla, müşteriler ihtiyaçlarına en iyi uyan zamanlama cihazlarını bulmak için birçok saat tedarikçisi arasından özgürce seçim yapabilir. Bu genlik modülasyonlu kod, zamanı basit bir telefon hattı yoluyla 40 km mesafeye kadar 250'den fazla saate iletebilir. Yakınlardaki hatlarda interferans oluşmaz ve endüstriyel interferanslara da maruz kalmaz. Maksimum tepeden tepeye gerilim: 2 volt veya multipair kablo Saniye Dakika Saat Yılın günü Gün Yıl Ay Ayın günü veya optik kablo IRIG DCLS İletimi Bu basitleştirilmiş kod, modülasyon olmadan IRIG B zamanlama mesajını içerir. Veri mesafesi birkaç yüz metre ile sınırlıdır. veya optik kablo SMPTE EBU Kodlu İletim sesli-görsel uygulamalar için video ve ses sinyallerinin senkronizasyonunda standart kod.

27 İletim Modları PPS İletimi Saniye Başına Vuruş, zaman sinyallerinin programlanabilir aralıklarla yayınlanması. NTP İletimi AĞ ZAMAN PROTOKOLÜ RFC 1305, TCP/IP ağları yoluyla iletilir, yerel veya uzak ağlardaki veri yayılımının sapmasını hesaplar ve düzeltir (Kablolu Ethernet ağları veya WIFI atmosferik ağlar). PTP İletimi TCP/IP ağları üzerindeki bu Doğruluk Zaman Protokolü IEEE , fiziksel zaman/tarih ilkesini kullanarak yayılım zamanı sapmasını düzeltir ve birkaç nanosaniyelik doğruluk sağlar. UTP CAT5 veya UTP CAT5 WTD İletimi AFNOR standart zamanlama verileri MHz EN (EU), MHz EN (EU), FCC15.249(US), EN3O1.489FCC15.249(US), EN3O1.489 frekansında kablosuz dalgalar yoluyla iletilir MHz EN (EU), FCC15.249(US), EN3O1.489Boş bir alanda 5 km aralığına sahiptir.

28 Harici senkronizasyon kaynakları... Daha iyi bir doğruluk oranı için, kuvartz zaman tabanlarımız sekiz harici kaynak yoluyla farklı şekilde senkronize edilebilir.

29 Senkronizasyon Kaynakları UYDU IŞINLI ZAMAN REFERANSI GPS uydu senkronizasyonu GPS (Global Konumlama Sistemi), hem askeri hem de sivil uygulamalarda yardımcı konumlama ve zamanlama için 1575 GHz frekansta sürekli bir şekilde mesaj yayınlayan 24 uydudan oluşur. Özel bir anten UTC saatinde bu zamanlama mesajlarını alır. Üç uydunun yayını iyi alması, bir mikrosaniyeden fazla doğruluk için yeterlidir. GALILEO uydu senkronizasyonu Avrupa Galileo sistemi, 2008 yılında 30 uydusu ile tam çalışır duruma gelecektir. Şu anda doğrulama dönemi içindedir. İlk uydu Ocak 2006'dan veri deneysel olarak yayın yapmaktadır. Galileo, iki diğer sistem olan GPS ve GLONASS ile uyumlu olacaktır. Ayrıca GALILEO kurulu alanlarda %97 oranındaki kullanılabilirliği ile, GPS'nin %50'lik oranı ile kıyaslandığında daha yüksek doğruluk ve performansa sahip olacaktır. Zaman sinyalleri de UTC'de gönderilecektir.

30 Senkronizasyon Kaynakları RADYO İLETİMLİ ZAMAN REFERANSI Karasal radyo senkronizasyonu, aşağıdaki vericilerden alınan zaman sinyallerinin alınmasına dayanmaktadır: France Inter Radio France 162 khz LW, DCF 77.5kHz (Almanya), MSF 60 khz (Birleşik Krallık), WWVB 60 khz (ABD), JJY khz (Japonya). Sinyaller yerel zaman biçimindedir ve tüm bir mesajı içerir: saat, dakika, saniye, yılın günü, haftanın günü, ay, yıl, Yaz/Kış. Ana saatlerimizin ve bağımsız, radyo yoluyla senkronize edilebilen saatlerimizin aktif ofset antenleri otomatik zaman ve tarih güncellemesinin ve Yaz/Kış değişimlerinin yapılmasını sağlar. Anten ATOMİK SAAT Anten Alıcı Tarih Saat İhtiyaç başına kodlama Dekoder/ Kontrolör Yıl Ay Verici Hafta Gün Saat Dakika Verici İletim Anteni Her gün bir iki dakikalık iyi bir yayın alımıyla, saat senkronize edilebilir. Fakat yüksek stabilite değerine sahip kuvartzla donatılmış olmalıdır.

31 Senkronizasyon Kaynakları Diğer harici senkronizasyon kaynakları AFNOR NFS IRIG B KAYNAĞI NTP KAYNAĞI PTP KAYNAĞI ASCII KAYNAĞI SMPTE EBU KAYNAĞI VURUŞ SİNYALİ KAYNAĞI

32 Zaman tabanlarımız... Zaman tabanlarımız, harici bir senkronizasyon kaynağı başarısız olursa, en iyi doğruluğu sağlamak için kuvartz içerir.

33 Zaman Tabanları XO Standart kuvartz Frekans stabilitesini sağlamak için, GORGY TIMING, 0'a yakın kesme açısına, 25 C evirtim noktasına ve -20 C ila + 70 C arasında çalıştırma sıcaklığına sahip AT kesimi sentetik kuvartz kristallerini seçmiştir. Sapma: 1440 ila 5700 ms/ay arasında. TCXO Kuvartz TCXO (Sıcaklık Dengelemeli Kristal Osilatör), sıcaklık farklılıklarını dengeleyen entegre elektronik parçaları içeren kuvartz bir osilatördür. Elektronik parçalar, sıcaklık değişimlerine göre kuvartzın frekansını sürekli olarak düzenler. Sapma: 100 ila 300 ms/ay arasında. OCXO Kuvartz Bu sistem, bir ısıtma elemanı ve sıcaklık probuna sahip yalıtımlı bir kasa içinde yer almaktadır. Kuvartz, genellikle 70 C olan sabit bir sıcaklıkta korunur. Stabilite, termal kasanın kalitesine vekasada tekli veya çiftli duvar olup olmadığına bağlıdır. Sapma: 11 ila 27 ms/ay arasında.

34 En ileri teknoloji ile bir araya getirilen en yüksek kalitede bir dizi bileşen... İşimiz saat üretmektir ve ürünlerimiz, titreşimler ve yüksek hızlar kadar -20 C ila 80 C arasındaki sıcaklıklara dayanması amacıyla tasarlanmıştır.

35 Ürünlerimiz GORGY TIMING SİZE BUNLARI SUNABİLİR... Beş ürün grubu: Zamanlama istasyonları Zaman/frekans sunucuları Dijital saatler Analog saatler Görsel iletişim ekranları

36 Kararlı bir biçimde geleceğe bakmak... RADIO TIMING istasyonu ve LEDI NETWORK zaman sunucuları, saat yapımı ve bilgisayarlar arasında bir bağlantı oluşturur. Bu yeni NTP teknolojisiyle, mesafe ne olursa olsun yüksek hassasiyette zaman senkronizasyonunun geleceğine adım atarız...

37 RADIO TIMING LEDI NETWORK, RADIO TIMING SERİSİ Zamanlama istasyonları ve zaman sunucuları. Bu doğruluk zaman tabanları, saatlere, kart okuyuculara ve diğer elektronik cihazlara referans zamanı göndermede, zaman dağılımının kalbini oluşturur. GORGY TIMING 4 tür zaman tabanı geliştirmiştir: RADIO TIMING ana saatlerinden oluşan geleneksel seri, bir şirkette zamanın aynı olmasını sağlamak amacıyla saatlerin kablolu hatlarına bir zamanlama mesajı iletir. 2-6 bağımsız devreye sahip bir programlayıcı, zilleri başlatabilir ve makineleri etkinleştirebilir. Yeni RADIO TIMING zamanlama terminali serisi standart bir radyo frekansı üzerinden bir zaman mesajı gönderir ve saatlerin kablo ile bağlantı ihtiyacını ortadan kaldırır. Saatler mesajı alır ve günde birkaç kez otomatik olarak güncellenir. Kompakt modüller halindeki yeni RADIO TIMING RT 4000 zamanlama terminallerinin yeni nesli yalnızca tek bir rafta kullanıcının tüm teknik gereksinimlerini birleştirir. Zamanlama terminalleri, senkronizasyon girişleri, güç kaynağı ve çıkışlar, zamanlama kurulumunun tam güvenliğini ve bilgisayar ağının mükemmel senkronizasyonunu sağlayacak kadar fazladır. Tüm RT 4000 modüllerinin konfigürasyonu ve izlenmesi, HTTPS veya SNMP yoluyla, uzaktan kumanda kullanılarak gerçekleştirilir. NTP LEDI NETWORK zaman sunucularının yenilikçi serisi ETHERNET ağına bağlı cihazları ve bu ağa bağlı saatleri günceller. Uygulama basittir: "tak ve çalıştır".

38 RADIO TIMING Kararlı bir biçimde geleceğe bakmak...

39 RADIO TIMING

40 Bir sonraki adıma hazırlanmak için ortaklık... Amacımız bugün ne olduğunu yakalamak değildir, amacımız ağlardaki zaman/frekans alanında yarın olacakların bir adım ötesine geçmektir.

41 Zaman Frekans Zaman/frekans sunucuları Konu, uzun mesafelerde yüksek doğruluk oranında zaman kodlarını işlemek ve oluşturmak olduğunda, GORGY TIMING bu konudaki engin deneyimi ile kendini gösterir. Ocxo veya Rubidium osilatörleri, zamanlama terminallerimizin üretiminin kalbinde yer alır. Bu, OSCILLOQUARTZ (İsviçre) ile yaptığımız çift taraflı ortaklığın sebeplerinden biridir; bu şirket, kablosuz ağlarda ve iletim ağlarında 1012 hassasiyeti için günlük gereksinimleri karşılamak amacıyla tasarlanan, taşımacılık, elektrik santralleri, telekomünikasyon için osilatörlerin ve Caesium zaman/frekans sunucularının tarihi üreticisidir. Bu doğruluk derecesi 10 MHz, 5MHz ve 2.048MHz frekanslarını oluşturmak için gereklidir. Avrupa'da tek olan OSCILLOQUARTZ SWATCH GROUP'un bilgisi, SDH, Sonet, UMTS-3G ve Dijital Yayıncılık, Wimax, GSM backhaul ve uydu yoluyla GSM gibi. Bu sinerji, kendi pazarlarında lider olan bu iki şirketin zaman/frekans senkronizasyonu ve zaman senkronizasyonunu bir araya getiren global çözümler konusunda konumlarını belirler. Bu ortaklığın karşılıklı amacı taşımacılık ve telekomünikasyon endüstrileri için tüm telekomünikasyon türlerinin senkronizasyonunda "anahtar teslim" çözümler sunmaktır.

42 İşimizin yüzünü değiştiren çekici tasarım... Maurice Gorgy bu tasarımı 30 yıl önce yapmış olduğu halde, LEDI serisi oldukça yeni görünür ve bu da yaratıcılığımızın bir göstergesidir.

43 LEDI LEDI SERİSİ Elektronik aydınlatmalı diyotlara sahip dijital saatler. LEDI serisindeki bazı modeller yıllar önce tasarlanmıştır. Tasarımı ve teknolojisi kesinlikle yükseltilmiştir fakat GORGY TIMING orijinal modelleri olarak hemen ayırt edilebilir. Bu durum, analog saniye ekranı için tasarlanan ve ödül kazanan LEDI 6/60 için geçerlidir. Bu özel model, yıllar içinde klasik bir saat haline gelmiştir yılında, geliştirilmiş GORGY TIMING serisi alanında en kapsamlı hale gelecektir. Daha düz olan alüminyum kasasında çok daha sağlamdır ve sunduğu yenilik ise kullanıcının basit bir programlama yaparak elektronik aydınlatma diyotlarının rengini belirleyebilmesidir. Ekran 120 yerine 160 'lik açıdan okunabilir.

44 LEDI İşimizin yüzünü değiştiren çekici tasarım...

45 LEDI

46 Yenilikçi teknolojiyi içinde saklayan geleneksel bir konsept... Günümüzde, analog saatlerimizin görünüşleri, bilgisayar ve Hertzian ağlarının geleceğine büyük bir adım atan yenilikçi teknolojiyi içermektedir.

47 HANDI HANDI SERİSİ Analog saatler 1996 yılında GORGY TIMING yüz yaşındaki BRILLIE yapımını ve analog saat üretimini ele adı ve mühendis Lucien Brillie tarafından oluşturulan geleneksel bilgiyi kullanmayı sürdürdü. Büyük saatlerin üretiminde elektriği kullanan, konuşan saati yaratan ve TSF (Kablosuz) yoluyla saatlik sinyaller alarak otomatik güncelleştirmeyi ilk yapan Brillie'dir. GORGY TIMING çapları 300 ila 6000 mm arasında değişen yeni bir analog saat serisi sunmaktadır. HANDI'nin adım adım gerçekleştirdiği bu hareketler AFNOR, NTP ve WIFI zamanlama kodları yoluyla saatlerden oluşan bir ağda aynı zamanın korunmasını sağlayarak daha "akıllı" bir hale gelmiştir. HANDI saatleri uzun yıllar dayanması için tasarlanmıştır ve GORGY, LEDI dijital saat serisi ile tutarlı bir şekilde yalnızca geri dönüştürülebilir alüminyum kasalar sunarak bu geleneği sürdürmüştür.

48 HANDI Yenilikçi teknolojiyi içinde saklayan geleneksel bir konsept...

49 HANDI

50 Bilgimizin getirdiği mantıksal sonuç... güvenli iletim. mesafe ne olursa olsun zamanlama ve görsel iletişim verileri.

51 Görsel Ekran LEDICOM SERİSİ Görsel iletişim ekranları Bir şirketin iş gücünü motive etmek ve bir bağ oluşturmak için, günlük bazda modern iletişim yöntemlerini kullanmaktan daha iyi bir yol var mıdır? Önemli bir müşteri beklendiğinde, kutlanacak bir şey olduğunda, bir toplantı planlandığında, üretim sürecinde bir gecikme olduğunda, gösterilecek bir grafik olduğunda, tüm hizmetlerde, atölyelerde, bağlı şirketlerde kalite standartlarının karşılanması gerektiğinde. Temel bilgilerin, kesintiye uğramadan iletilmesi gerekiyorsa, şirketlerin, tüm personelin kullanabileceği görsel bir iletişim desteği sunması gerekir. WIFI ve WIMAX gibi kablolu, optik ve kablosuz ağlardaki teknolojik gelişmeler elektronik ekranlardan bilgi paylaşımını daha kolay hale getirmektedir. Aynı bilgiyi bir veya birkaç alanda yer alan bir kurumdaki tüm çalışanlara iletirken INTERNET sayesinde mesafe artık bir engel teşkil etmemektedir. Yazılım Ar&Ge departmanımız tarafından, insan/makine arayüzü bağlamında en çok işe yarayan ve kullanıcı dostu çözümleri sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

52 Görsel Ekran Bilgimizin getirdiği mantıksal sonuç...

53 Görsel Ekran

54 Uluslararası bir görevi olan küçük bir aile şirketi... GORGY TIMING üretiminin %50'den fazlasını ihraç etmektedir ve taşımacılık, telekomünikasyon, enerji, radyo ve televizyon alanlarında çok iyi bilinmektedir.

55 Yenilikçi Küçük bir şirket Maurice ve Monique Gorgy. Amandine ve Nicolas Gorgy. Biz bir geleneği sürdürmek istiyoruz... Gorgy Timing'de, ürünlerimizin bilinen kalitesini korumak ve artırmak amacıyla insani değerlerimize bağlı kalmak istiyoruz. Ürünlerimizin yenilikçi olarak kalması ve müşterilerimizin gereksinimlerini ve beklentilerini karşılaması gerekiyorsa, güvenli zamanlama verileri ve görsel iletişim alanlarında 30 yıldır edindiğimiz bilgiler ışığında geliştirmelerin dikkatli bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir. AFAQ IS0 901 sertifikası, müşteri memnuniyetini sürekli artırmak için yöntemlerimizi geliştirmemizi sağlamaktadır. GORGY TIMING'de, geliştirmeden pazarlamaya kadar tüm iş gücümüz bize katılmaktadır ve bu A'dan Z'ye katılım sayesinde yenilikçi, küçük bir şirketin sorumluluklarıyla karşı karşıya gelebiliyoruz. GORGY TIMING'de yalnızca bugünle ilgilenmeyiz, bilgisayar ağı teknolojisi ile sürekli gelişen alanımızda gelecekte ne olacağını tahmin etme amacını güderiz.

56 Bölgeler Üretim birimimiz ve genel merkezimiz La Mure'da yer almaktadır.

57 Araştırma ve Geliştirme Elektronik Yazılım Mekanik İşleme Daha fazla doğruluk, daha fazla stabilite, daha fazla esneklik HOROM, GORGY TIMING Fransa tarafından, Observatory of Besangon ve OSCIL- LOQUARTZ (SWATCH GROUP) İsviçre, Observatory of Neuchatel ile yürütülen bir Avrupa projesidir. Amacımız, çoklu osilatör saat (Maser, Hydrogen ve Caesium) ve ağlar üzerinden zaman/frekans dağılımı üretmektir. Bu teknoloji ticari saatler için hayal bile edilemeyen derecede doğruluk, stabilite ve güvenilirlik sunmaktır (10-13//10-14). Zaman ve frekans kaynakları, PTP (Doğruluk Zaman Protokolü) kullanılarak, bir mikrosaniyeden daha yüksek seviyede doğruluk oranında sahip yerel ve uzak ağlara iletilecektir. 2007/2008 yılında gerçekleştirilecek olan bu Avrupa araştırmasının amacı, esnek teknoloji ve uygulamalarla tüm telekomünikasyon ağı türlerinin senkronizasyon gereksinimlerini karşılamaktır.

58 Bağlı Şirketler GORGY TIMING, beş dilde teknik ve ticari belgeler sunarak dünya çapındaki müşterilerinin gereksinimlerini hızlı bir şekilde karşılamaktadır: İngilizce, Almanca, Çince, İspanyolca ve Fransızca. GORGY TIMING GmbH Siemens park Karlsruhe, Allemagne GORGY TIMING İspanya World Trade Center Barcelone, Espagne

59 Türkiye Ortağımız Radikal Elektronik Ltd. Şti. Tel: (212) Faks: (212) Adres: Ihlamur-Yıldız Cad. Keşşaf Sok., No:4/12 Beşiktaş, 34353, İstanbul

60 Endüstri Ortakları ALSTOM TELECITE - Kanada AREVA T&D - Dünya Çapında SCHNEIDER ELECTRIC - Fransa - İtalya - Hindistan SIEMENS - Almanya SINGAPORE TECHNOLOGIES ELECTRONICS LTD Singapur, Tayvan TELESTO BROADCAST SOLUTIONS PTE LTD - Singapur THALES GROUP - Dünya Çapında YOKOGAWA - Fransa - Japonya

61 Referanslar TOPLU TA IMACILIK Asya Havaalanları HONG KONG INTERNATIONAL AIRPORT LORAK-SHANGI SINGAPORE INTERNATIONAL AIRPORT - DAVAO INTERNATIONAL AIRPORT - Philippines UJUNG PENDANG AIRPORT/JAKARTA - INDONESIA CAMBOGIA AIRPORT - PHU MUY / NO BAI INT'L AIRPORTS Vietnam - CHENGDU AIRPORT - SANYA AIRPORT / CHINA - SRI LANKA INTERNATIONAL AIRPORT LAHORE KARACHI - PAKISTAN - BACOLOD SILAY AIRPORT - PHILIPPINES - MELBOURNE/VICTORIA/ BRISANE AIRPORTS AUSTRALIA (10 Sites) - NEW ZEALAND AIRPORTS (5 Sites) - TAHITI - POLYNESIA AIRPORT / NOUMEA CALEDONIAN AIRPORT Metrolar-Tramvaylar MRT HONG KONG - LRT SINGAPORE - SENKANG/PUNGGOL LINES LRT MANILA - PHILIPPINES - KAOHSIUNG MRT RED AND ORANGE LINES - TAIWAN AFR KA-ORTA DO U MYENGUE GABON - TABARKA- MAROCO / TUNIS CARTHAGE - TUNISIA -ANTANARIVO - MADAGASCAR - NOUAKCHOTT-MAURITANIA / DAHRAN - SAUDI ARABIA - TRIPOLI - BENGHAZI LYBIA / CAIRO - EGYPT - JORDAN AIRPORTS - KUWAIT INTERNATIONAL AIRPORT Metrolar-tramvaylar CAIRO - EGYPT Avrupa Havaalanları ROISSY 2 / PARIS - ORLY SUD/ PARIS NICE : MARIGNANE /MARSEILLES SATOLAS/LYON - MONTPELLIER - TOULOUSE - CORSICA - BRUSSELS/BELGIUM - FRANKFURT/GERMANY - COPENHAGEN/DENMARK -SPATA NEW INT'L AIRPORT ATHENS/GREECEf?PORTY LOTNIZCY WARSAW/POLAND - DUBLIN/SHANNON/CORK - IRELAND - BARCELONA/PAMPELONA - SPAIN VILNIUS - PALANGA/ LITHUANIA GATWICK AIRPORT - UK -HELSINSKI ATC AIRPORT - FINLAND - NICOSIA ATC AIRPORT - CYPRUS - LIEGE AIRPORT /BELGIUM Havaalanları SEYCHELLES - ST DENIS/ST PIERRE (Reunion Island) - MAURITIUS SRI LANKA AIRPORT - MALDIVES CIVIL AVIATION - SOUTH AFRICA : DURBAN, PORT ELIZABETH, BLOMFONTAINE - BUJUMBURA-BURUNDI / DAKAR- SENEGAL / COTONOU - BENIN / DOUALA -YAOUNDE - CAMEROON / BANGUI - ZAIRE - ABIDJAN - IVORY COAST / BURKINA FASO LIBREVILLE Metrolar-Tramvaylar PARIS - MARSEILLES - LILLE - STRASBOURG ST ETIENNE - GRENOBLE - NANTES - LYON - CAEN - VAL D'ORLY - TURINO ITALY / BUDAPEST HUNGARY - EDINBURG / DUBLIN

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 NİSN 2013 YI 7 SYI 48 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Şamandıralı Seviye Vanası ÖZ BÖM cretsiz WIN MT WOKING 2013 Fuar Davetiyeniz Dergidedir. 52 74 N HBİ Seviye

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ KABLOSUZ AĞLAR 523EO0320 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

Bir Daha Kesinti Yaşamayın.

Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Multichannel VPN Router Multichannel VPN Hub Her tür bağlantıya uygun Altı adetten fazla WAN bağlantısını tam olarak birleştirme Modüler tasarım sayesinde esneklik Farklı erişim

Detaylı

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler 2 Birlikte kendinizi güvende hissedeceğiniz bir firma Bosch Güvenlik Sistemleri'nin üstlendiği sorumluluk, risk altında olan ister can

Detaylı

Omron & Future proof. Technology & Trends P04. P10. P20. Geliştirirken yaratın! Sysmac platformunda yeni sürüm Anahtar teslim ambalajlama hattı

Omron & Future proof. Technology & Trends P04. P10. P20. Geliştirirken yaratın! Sysmac platformunda yeni sürüm Anahtar teslim ambalajlama hattı Omron & Future proof No.17 Tr Technology & Trends P04. P10. P20. Geliştirirken yaratın! Sysmac platformunda yeni sürüm Anahtar teslim ambalajlama hattı 2 No.17 3 Omron & Future proof İÇİNDEKİLER Kapakta,

Detaylı

UNIDRIVE M Genel Bakış

UNIDRIVE M Genel Bakış UNIDRIVE M Genel Bakış Üretim Otomasyonuna Yönelik AC ve Servo Sürücü Ailesi Unidrive M100 Unidrive M200 Unidrive M300 Unidrive M400 Unidrive M600 Unidrive M700 Unidrive M800 0,25 kw - 1,2 MW Ağır Çalışma

Detaylı

advance Türkiye nin en büyük vinç projesi Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol

advance Türkiye nin en büyük vinç projesi Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol Temmuz 2/2007 advance s Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol Hareket Kontrol Sistemleri Türkiye deki ilk 18 servo

Detaylı

Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu

Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu 444 30 30 www.schneider-electric.com.tr 3 İçerik Enerji verimliliği ile ilgili engeller ve fırsatlar 6 Dünya çapında hazırlanan yönetmelikler enerji verimliliğini bir

Detaylı

T.C FIRAT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ XDSL TEKNOLOJİLERİ BİTİRME ÖDEVİ. HAZIRLAYAN Mehmet YAKAN

T.C FIRAT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ XDSL TEKNOLOJİLERİ BİTİRME ÖDEVİ. HAZIRLAYAN Mehmet YAKAN T.C FIRAT ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ XDSL TEKNOLOJİLERİ BİTİRME ÖDEVİ HAZIRLAYAN Mehmet YAKAN Bitirme Yöneticisi Yrd.Doç.Dr.H.Hüseyin BALIK ELAZIĞ 2005 1

Detaylı

Kalite gelince, keyif alınır. İlly caffè: mükemmel espresso. Profinet: sizinle birlikte gelişti. 100.000 beygir gücü kontrol altında

Kalite gelince, keyif alınır. İlly caffè: mükemmel espresso. Profinet: sizinle birlikte gelişti. 100.000 beygir gücü kontrol altında Omron magazin - 2008 Kalite gelince, keyif alınır İlly caffè: mükemmel espresso Kaliteli, hava geçirmez kahve kutuları aromayı üç yıl daha uzun koruyor İlly nin bunu nasıl yaptığını sayfa 8 de öğrenin

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 KSIM 2013 YI 7 SYI 52 www.endustri-dunyasi.com Tutucu Sistemler ndüstride yer almanın yeni yolu, 32 58 N HBİ Manyetik Kilitleme Sistemi Dozaj Valfi Tornalama Uç Kaliteleri 20 40 53 Part

Detaylı

MOBOTIX MOBOTIX. Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu TR 6/12. Tam Panorama görüntüsü.

MOBOTIX MOBOTIX. Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu TR 6/12. Tam Panorama görüntüsü. TR 6/12 Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu The HiRes Video Company 180 Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Tam Panorama görüntüsü hemisferik teknolojisi sayesinde duvardanduvara ve tavandan tabana Sesli

Detaylı

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Yenilikçi fikirler. Yüksek teknoloji. Esnek sistemler. 6 8 7 17 12 10 11 13 1 2 3 9 16 15 14 4 5 Hänel Lean-Lift Esneklik, verimlilik

Detaylı

Sysmac: Tam entegre bir platform Tek bağlantı - Tek yazılım - Tek makine kontrolörü

Sysmac: Tam entegre bir platform Tek bağlantı - Tek yazılım - Tek makine kontrolörü Sysmac: Tam entegre bir platform Tek bağlantı - Tek yazılım - Tek makine kontrolörü FABRİKA OTOMASYONU HMI Programlama DB bağlantısı IT sistemleri MAKİNE KONTROLÜ Servo İnverter G/Ç - Güvenlik Görüntü

Detaylı

T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ UYGULAMALI İKTİSAT ANABİLİM DALI OECD ÜLKELERİNDE GENİŞBANT İNTERNET TALEBİ: PANEL VERİ UYGULAMASI

T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ UYGULAMALI İKTİSAT ANABİLİM DALI OECD ÜLKELERİNDE GENİŞBANT İNTERNET TALEBİ: PANEL VERİ UYGULAMASI T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ UYGULAMALI İKTİSAT ANABİLİM DALI OECD ÜLKELERİNDE GENİŞBANT İNTERNET TALEBİ: PANEL VERİ UYGULAMASI YÜKSEK LİSANS TEZİ Hazırlayan Mustafa Can KÜÇÜKER Tez

Detaylı

146 tüzel kuruluş 10,300 den fazla çalışan

146 tüzel kuruluş 10,300 den fazla çalışan AVRUPA DA HITACHI Hitachi nin Avrupa Ayağına Hoşgeldiniz Hitachi, sürdürülebilir kentsel gelişim sağlamayı amaçlamaktadır. Sürdürülebilirlik hedeflerini yakalayarak ve değerli doğal kaynakları koruyarak,

Detaylı

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri

GRUP SUNUMU. Güç ve Enerji Performansı çözümleri GRUP SUNUMU Güç ve Enerji Performansı çözümleri 2014 2015 Uzman çözümleriyle eksiksiz bir teklif GS Anahtarlama Aşırı gerilime karşı koruma Güç ve elektrik enerjisi denetimi Şebeke kalite analizi Reaktif

Detaylı

Emniyetli makinelerde yüksek performans

Emniyetli makinelerde yüksek performans No.18 TR Emniyetli makinelerde yüksek performans Technology & Trends 04. Entegre Emniyet iş başında 12. Yüz tanıma, HMI ile buluşuyor 16. Hızlı veri kaydı 2 Emniyetli makinelerde yüksek performans No.18

Detaylı

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 1 10 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 03 Test edilmiş güvenlik Fonksiyonel güvenlik için yeni standartlar 04 Baştan sona güvenlik Tüm uygulamalar için komple çözümler 06 Dedem Otomasyon San.

Detaylı

FREKANSLAR DEĞİŞTİ. TÜRKSAT 4A ya GEÇTİ, TELEVİZYONLARDA ANDROİD İSTİLASI TUYAD UYDU ELEKTRONİK FUARI 2015 TE TEKNOLOJİ TRENDLERİ

FREKANSLAR DEĞİŞTİ. TÜRKSAT 4A ya GEÇTİ, TELEVİZYONLARDA ANDROİD İSTİLASI TUYAD UYDU ELEKTRONİK FUARI 2015 TE TEKNOLOJİ TRENDLERİ Dijital İletişim Teknolojileri İhtisas Dergisi EKİM 2014 SAYI: 5 AYLIK SÜRELİ YAYINDIR ÜCRETSİZDİR TÜRKSAT 4A ya GEÇTİ, FREKANSLAR DEĞİŞTİ TELEVİZYONLARDA ANDROİD İSTİLASI TUYAD UYDU ELEKTRONİK FUARI 2015

Detaylı

ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ WEB TABANLI UZAKTAN KONTROL 481BB0008 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg.

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg. Hizmet yelpazesi Hizmet yelpazesi Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri www.arburg.com Etkili enjeksiyon kalıplama için ARBURG Ürün tasarımı Üretim planlaması

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ KABLOSUZ AĞ SİSTEMLERİ ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

BİLGİSAYAR AĞ SİSTEMLERİ

BİLGİSAYAR AĞ SİSTEMLERİ BİLGİSAYAR AĞ SİSTEMLERİ Bugün telefon, telgraf, radyo ve televizyon gibi araçların yanı sıra bilgisayar da iletişim amacıyla kullanılmaya başlanmış önemli bir iletişim aracıdır. Bilgisayarın iletişim

Detaylı

GüvenlİK & ACİL DURUM ULAŞTIRMA & ALTYAPI endüstri & TİCARET SAĞLIK & EĞİTİM

GüvenlİK & ACİL DURUM ULAŞTIRMA & ALTYAPI endüstri & TİCARET SAĞLIK & EĞİTİM Commend GÜVENLİK ve iletişim çözümleri GüvenlİK & ACİL DURUM ULAŞTIRMA & ALTYAPI endüstri & TİCARET SAĞLIK & EĞİTİM Commend Intercom Mimarisi Commend in sağladığı çözümler insan ve çevre göz önüne alınarak

Detaylı

MİKRODENETLEYİCİ TABANLI KABLOSUZ VERİ TOPLAMA UYGULAMALARI

MİKRODENETLEYİCİ TABANLI KABLOSUZ VERİ TOPLAMA UYGULAMALARI T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MİKRODENETLEYİCİ TABANLI KABLOSUZ VERİ TOPLAMA UYGULAMALARI Ömer ERİŞ YÜKSEK LİSANS TEZİ ELEKTRONİK BİLGİSAYAR EĞİTİMİ ANABİLİM DALI ELEKTRONİK-HABERLEŞME

Detaylı

Mayıs - Haziran 2015 ISSN 1307-3591 Say :13

Mayıs - Haziran 2015 ISSN 1307-3591 Say :13 Mayıs - Haziran 2015 ISSN 1307-3591 Say :13 Mitsubishi Electric ten Geleceğe Yönelik Fabrikalar için Nesnelerin İnterneti (IOT) Teknolojisine Dayalı Fabrika Kontrolörü e-f@ctory Enelsan dan Elektromanyetik

Detaylı

KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI MOBİL AĞLAR VE VERİ ERİŞİM STRATEJİLERİ FATİH ALAGÖZ YÜKSEK LİSANS TEZİ KAHRAMANMARAŞ TEMMUZ

Detaylı

www.senkronguvenlik.com.tr

www.senkronguvenlik.com.tr www.senkronguvenlik.com.tr Kusursuz hizmet eşsiz çözümler! Sizlere en iyi çözüm ve hizmetleri sunmak için uluslararası çözüm ortaklarımızla gücümüze güç katıyoruz. Daha fazla seçenek ve yeni teknoloji

Detaylı