SUUDİ ARABİSTAN ANKARA KÜLTÜR ATEŞELİĞİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SUUDİ ARABİSTAN ANKARA KÜLTÜR ATEŞELİĞİ"

Transkript

1 SUUDİ ARABİSTAN ANKARA KÜLTÜR ATEŞELİĞİ İÇERİK: Suudi Arabistan da iş Fırsatları Türk Öğrencilere Suudi Arabistan Krallığı ndan Eğitim Bursu Bizden Haberler

2 HAKKIMIZDA: Suudi Arabistan Kültür Ataşeliği, Suudi Arabistan Krallığı Yükseköğretim Bakanlığı'nın Kardeş Türkiye Cumhuriyeti'nde resmi temsilcisidir ve Ankara da faaliyet göstermektedir. Kültür Ataşeliğimiz, Türkiye başta olmak üzere Ataşeliğimizin yetki alanında bulunan tüm ülkeler ( Azerbaycan - Arnavutluk - Bosna Hersek - Bulgaristan - Gürcistan - Dağıstan - Kazakistan - Kırgızistan - KKTC - Makedonya - Özbekistan - Rusya - Sırbistan - Türkmenistan ve Ukrayna da ) okuyan Suudi Arabistanlı öğrencilerle iletişimi sağlayan kurumdur. MİSYONUMUZ: Ataşeliğimiz Suudi Arabistan Krallığı ndaki kültürel, teknik ve bilimsel kalkınmayı göz önüne serecek kültürel ve akademik etkinlikler düzenlemeyi, ev sahibi ülkelerle kültürel ve akademik değişim programlarını etkin hale getirmeyi, ilişkileri güçlendirmeyi ve iş birliğine olumlu katkı sağlamayı hedeflemektedir.

3 SUUDĠ ARABĠSTAN DA Ġġ FIRSATLARI - Suudi Elektronik Üniversitesi Riyad da bulunan Suudi Elektronik Üniversitesi ne bağlı Sağlık Bilimleri ( Sağlık Bilişimi, Sağlık Bilişimi Yönetimi, Halk Sağlığı, Sosyoloji, Biyo-İstatistik, Psikoloji alanlarında) Bilgisayar ve BiliĢim (Yazılım Mühendisliği, Bilişim Teknolojisi, Bilişim Güvenliği, Hesap Teorisi) Ġdari ve Finans Bilimlerinde (Pazarlama, Finans, Ekonomi, İşletme, Operasyon yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri) çalışmak üzere erkek ve bayan yardımcı doçent, doçent ve profesör alınacaktır. Özellikle bayan adaylara ihtiyaç vardır. İlgilenen adayların özgeçmişleri ve başvuru yazılarını adresine göndermeleri Üniversite web adresi:

4 - Dammam Üniversitesi Dammam da bulunan Dammam Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Bölümünde görev yapmak üzere aşağıda belirtilen özelliklerde akademisyen alınacaktır. İlgilenenlerin cvlerini adresine göndermeleri Üniversite web adresi : - Yapım ve Mimari Mühendislik bölümü için en az Master seviyesinde, en az 5 en fazla 20 yıllık tecrübe sahibi 7 erkek akademisyen - Aydınlatma ve ışıklandırma tasarım bölümü için en az Master seviyesinde, en az 5 en fazla 20 yıllık tecrübe sahibi 1 erkek akademisyen - HVAC ve Mekanik Nakliyat bölümü için en az Doktora seviyesinde, en az 5 en fazla 20 yıllık tecrübe sahibi 1 erkek akademisyen - Yapı Elektrik Mühendisliği ve Tasarım/Suni Işıklandırma Tasarımı bölümü için en az Master seviyesinde, en az 5 en fazla 20 yıllık tecrübe sahibi 1 erkek akademisyen - Su tesisatı ve Kanalizasyon Mühendisliği ve tasarımı bölümü için en az master seviyesinde, en az 5 en fazla 20 yıllık tecrübe sahibi 1 erkek akademisyen - Yapı Mühendisliği Fiziği bölümü için en az doktora seviyesinde en az 5 en fazla 20 yıllık tecrübe sahibi 1 erkek akademisyen - Yapısal/Yeryüzü teknik Mühendisliği bölümü için en az Master seviyesinde, en az 5 en fazla 20 yıllık tecrübe sahibi 1 erkek akademisyen - Yapı Enformasyon Model bölümü için en az Master seviyesinde, en az 5 en fazla 20 yıllık tecrübe sahibi 1 erkek akademisyen.

5 - Ümmül Kurra Üniversitesi Mekke de bulunan Ümmül Kurra Üniversitesi nin farklı bölümlerine bay ve bayan olmak üzere çok sayıda akademisyen alınacaktır. Bölümler ve aranan özellikler aşağıda listelenmiştir. İlgilenenlerin cvlerini adresine göndermeleri Ümmül Kurra Üniversitesi web adresi : Ġki Kutsal Cami nin Muhafızı Enstitüsü Hac ve Umre AraĢtırmaları - Kent ve Mühendislik bölümü için Sivil Mühendislik yönetiminde uzmanlaşmış erkek Doçent - Kent ve Mühendislik bölümü için kent planlamasında uzmanlaşmış erkek profesör, yardımcı doçent ve araştırma görevlisi - Kent ve Mühendislik bölümü için Nakliyat mühendisliğinde uzmanlaşmış erkek araştırma görevlisi. - Çevre ve Sağlık bölümü için Kimya uzmanı erkek yardımcı doçent ve araştırma görevlisi - Çevre ve Sağlık bölümü için Masif arazi yönetiminde uzman erkek yardımcı doçent - İşletme ve Beşeri Bilimler bölümü için işletme uzmanı erkek araştırma görevlisi - İşletme ve Beşeri Bilimler bölümü için Ekonomi uzmanı erkek Doçent - Enformasyon bölümü için Enformasyon teknolojisinde uzman erkek araştırma görevlisi ve Doçent - Medya bölümü için Kitle İletişim uzmanı erkek Profesör.

6 El Kunfidah Mühendislik Fakültesi İlgilenenlerin cvlerini adresine göndermeleri - İnşaat Mühendisliği bölümü için Sivil Mühendislik uzmanı erkek Profesör. - İnşaat Mühendisliği bölümü için Toprak Mekanik Tesisi uzmanı erkek yardımcı Doçent. - Endüstri Mühendisliği bölümü için Tasarım ve Üretim uzmanı erkek yardımcı Doçent ve öğretim üyesi - İnşaat Mühendisliği Yapı, İnceleme ve Nakliyat uzmanı 4 erkek Doçent - Endüstri Mühendisliği Mühendislik Yönetim Sistemleri uzmanı erkek Doçent - İnşaat Mühendisliği bölümü için Proje Yönetimi erkek öğretim üyesi Islami Mirası Yeniden Canlandırma AraĢtırmaları Enstitüsü İlgilenenlerin cvlerini adresine göndermeleri - Kongre Organizasyonu bölümü için erkek yardımcı Doçent. (Vekil Dekan) - Etik ve Kalite Sigortası Bilimsel Araştırmaları için erkek öğretim üyesi (Vekil Dekan) - Uluslararası İletişim ve yayıncılık Bilimsel Araştırma bölümü için erkek öğretim üyesi ( Yayıncılık Vekil Dekan)

7 Eczacılık Fakültesi İlgilenenlerin cvlerini adresine göndermeleri - Farmakognozi bölümü için Farmakognozi uzmanı erkek Profesör ve Yardımcı Doçent. - Eczacılık bölümü için İlaç kimyası uzmanı erkek yardımcı Doçent - Farmakoloji bölümü için farmakoloji uzmanı 2 erkek Doçent - Klinik eczacılık uzmanı bayan Doçent Kunidah Sağlık Bilimleri Fakültesi İlgilenenlerin cvlerini adresine göndermeleri - EMS bölümü için anatomi, uzmanı erkek Profesör, Psikoloji uzmanı erkek Yardımcı Doçent, EM uzmanı 3 erkek Doçent, erkek biyokimya uzmanı Doçent, erkek AMB/EM uzmanı öğretim üyesi, erkek eczacılık uzmanı öğretim üyesi.

8 El Leeth Sağlık Bilimleri İlgilenenlerin cvlerini adresine göndermeleri - Halk Sağlığı bölümü için halk sağlığı uzmanı erkek Profesör ve öğretim üyesi, anatomi uzmanı erkek yardımcı Doçent, biyokimya uzmanı erkek yardımcı doçent, mikrobiyoloji uzmanı erkek Profesör, dokubilim uzmanı erkek profesör, fizyoloji uzmanı erkek Profesör, tıbbi istatistikler uzmanı erkek öğretim üyesi, salgın hastalıklar uzmanı erkek öğretim üyesi. El Leith Bölgesi Mühendislik Fakültesi İlgilenenlerin cvlerini adresine göndermeleri - İletişim ve Elektronik Mühendisliği bölümü için iletişim mühendisliği uzmanı erkek Profesör, kablosuz iletişim Mühendisliği uzmanı erkek yardımcı Doçent, nano-elektronik mühendisliği uzmanı yardımcı Doçent, Güç konusunda uzman erkek Doçent, dijital iletişim mühendisliği erkek Doçent, ileri elektronik mühendisliği Doçent, Dijital sinyal işleme uzmanı erkek Doçent, Kontrol uzmanı öğretim üyesi, çevre uzmanı erkek öğretim üyesi.

9 Halk Sağlığı ve Tıbbi Enformasyon Fakültesi İlgilenenlerin cvlerini adresine göndermeleri - Salgın hastalıklar bölümü için salgın hastalıklar uzmanı erkek Profesör - Sağlık Enformasyonu Yönetimi ve Teknolojisi bölümü için enformasyon sistemleri uzmanı erkek yardımcı Doçent - Sağlık Eğitimi bölümü için halk sağlığı uzmanı erkek yardımcı Doçent, aile sağlığı uzmanı erkek Doçent - Tıbbi istatistikler bölümü için biyoistatistik, halk sağlığı ve salgın hastalıklar uzmanı erkek Doçent - Sağlık enformasyonu bölümü için enformasyon sistemleri ve bilgisayar bilimleri uzmanı erkek Doçent Halk Sağlığı ve Tıbbi Enformasyon Fakültesi İlgilenenlerin cvlerini adresine göndermeleri - Patoloji bölümü için patoloji uzmanı erkek Profesör - Kamu tıp bölümü için aile sağlığı uzmanı erkek bayan Profesör - Tıbbi eğitim bölümü için tıbbi eğitim uzmanı erkek yardımcı Doçent - Tıbbi genetik bölümü için tıbbi genetik uzmanı erkek yardımcı Doçent - Ameliyathane için erkek Doçent - Anatomi bölümü için insan anatomisi uzmanı erkek Doçent

10 ĠĢletme Koleji İlgilenenlerin cvlerini Ve adresine göndermeleri - İşletme Bölümü için işletme uzmanı erkek profesör ve yardımcı Doçent, pazarlama bölümü için pazarlama uzmanı erkek yardımcı Doçent ve erkek Doçent, turizm ve misafirperverlik bölümü için turizm uzmanı erkek Doçent. El Jamoom Koleji İlgilenenlerin cvlerini adresine göndermeleri Ayrıca adresini ziyaret edebilirsiniz. - Matematik Bölümü için Mühendislik ve İstatistik uzmanı erkek Doçent, Bileşik Analiz uzmanı erkek Doçent - Muhasebe Bölümü için muhasebe uzmanı erkek Doçent ve yardımcı Doçent - Biyoloji bölümü için Fizyoloji uzmanı erkek Profesör, Jeoloji uzmanı erkek yardımcı Doçent.

11 Prenses Nura bint Abdulrahman Üniversitesi Riyad şehrinde bulunan Prenses Nura Üniversitesi bünyesine aşağıdaki alanlarda bayan yardımcı doçent, doçent ve profesör alınacaktır. 1. Tıp 2. Diş Hekimliği 3. Eczacılık 4. Sağlık ve Rehabilitasyon 5. Hemşirelik 6. Bilişim Teknolojileri 7. Sanat ve Tasarım 8. İşletme 9. Fen 10. Dil ve Tercüme 11. Ev Ekonomisi 12. Eğitim 13. Sosyal Hizmetler 14. Toplum 15. Edebiyat 16. Arap Dili Öğretimi Başvuru formunu doldurmak ve detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız : Üniversite Web Adresi: Eposta : Bağlantı için : , ,

12 TÜRK ÖĞRENCĠLERE SUUDĠ ARABĠSTAN KRALLIĞI EĞĠTĠM BURSU Ataşeliğimiz, Suudi Arabistan Krallığı Hükümeti'nin Türk öğrencilerine Suudi Yükseköğretim Kurumlarında (Sağlık Birimleri hariç) lisans, Master ve Doktora olmak üzere toplam (350) adet eğitim bursu (öğrencinin tüm giderleri karşılanmak üzere) aşağıda belirtilen koşullar çerçevesinde tahsis ettiğini duyurmaktan mutluluk duyar. 1 - Gerekli öğrenim belgelerine sahip adayların ( Lisans için lise, Yüksek Lisans için lisans ve Doktora için yüksek lisans) tahsis edilmiş burslardan yaralanmak isteklerini içeren yazılarını Arapça veya İngilizce olarak sunmaları 2 - Adayların tahsil görmek istediği 4 adet bölümü belirtmeleri Aday ayrıca okumak istediği Üniversite ve Fakülteyi de belirtebilir. 3 - Yüksek Lisans veya Doktora yapmak isteyen öğrencilerin referans mektuplarını dilekçeleri ekinde bulundurmaları 4 - Lisans için başvuran öğrencinin 25 yaş altında olması ve liseden mezun oluş tarihinden itibaren 5 yıl geçmemiş olması 5 - Adayların not ortalaması %80 ve üzeri olması gerekmekte olup 6 adet not çizelgesi (transkript) fotokopisi eklenmelidir. 6 - Başvuran adayların herhangi bir Yüksek Öğrenim Kurumundan disiplin cezası almamış ve atılmamış olmamış olmaları 7 - Daha önce başka bir üniversiteye kayıt yaptırmış olan öğrencilerin akademik kayıt belge kopyası. 8 - Pasaport fotokopisi. 9-4 adet fotoğraf Kapsamlı sağlık raporu. İlgilenen öğrencilerin Suudi Arabistan Devlet Üniversitelerine Web sayfaları üzerinden başvuru yapmaları ya da başvuruları Ataşeliğimize iletmesi

13 BĠZDEN HABERLER II. Uluslararası Kültür Turizmi Zirvesi Kültür Turizmi Fuarı na katıldık.

14 Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Milli Savunma Komisyonu Üyesi Dr. Halil Özcan ofisimize ziyarette bulundu.

15 Suudi Arabistan TV8 kanalı

16 Suudi Arabistan Skylife Dergisi Diğer Suudi Arabistan Bilgileri Kamil Koç July Kamil Koç September

17 Trabzon Belediyesiyle 2011 yaz ayında ortak olarak gerçekleştirdiğimiz etkinlik.

T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN,

T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN, T.C. PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında aşağıda belirtilen anabilim dallarına bağlı programlara, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri alınacaktır. A- EĞİTİM

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Şubat 2015 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı İÇİNDEKİLER TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9 MİSYON 13 VİZYON 13 1. AKADEMİK VE

Detaylı

T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde bulunan Anabilim Dalları'na 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı Güz Yarıyılında

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU Nisan 2014 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 2 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 8 TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI Haziran 2012 ÖNSÖZ Sevgili Marmaralılar, Ülkemizin önde gelen akademik kurumlarından biri olan üniversitemizi, dünyanın da önde gelen akademik kurumlarından

Detaylı

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu İlk Günden Bugüne Üniversitemiz Kurucusu ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Haberal tarafından 1980 yılında Türkiye Organ Nakli Yanık ve Tedavi Vakfı nın kurulması, daha sonra 1982 de ilk Diyaliz Merkezinin

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)

MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Kodu Adı *Hazırlık/ Eğitim Dili ÖSYM Kılavuz Süre kılavuz Türü Kontenjan En Küçük En Büyük KILAVUZ_ Bakınız. Tanıtım Kitapçıkları Linkleri Atatürk Eğitim Fakültesi 107210014

Detaylı

T.C. İstanbul Medipol Üniversitesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Önlisans ve Lisans Programlarına Yurt Dışından Öğrenci Kabulü Koşulları

T.C. İstanbul Medipol Üniversitesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Önlisans ve Lisans Programlarına Yurt Dışından Öğrenci Kabulü Koşulları T.C. İstanbul Medipol Üniversitesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Önlisans ve Lisans Programlarına Yurt Dışından Öğrenci Kabulü Koşulları Fakülte/YO/MYO Kontenjan Öğretim Dili Uluslararası Tıp Fakültesi

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 TABLOLAR LİSTESİ... 4 GRAFİK LİSTESİ... 5 SUNUŞ... 7 ÖNSÖZ... 9 1. BÖLÜM... 10 GİRİŞ... 10 1.1. ÇALIŞMANIN AMACI...

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI http://oidb.marmara.edu.tr/ Sevgili Öğrenciler, Üniversite yaşamına ilk adımınızı attığınız bu

Detaylı

2015-2016 Öğretim Yılı Uluslararası Öğrenci Kabulü (Lisans-Önlisans Programları için)

2015-2016 Öğretim Yılı Uluslararası Öğrenci Kabulü (Lisans-Önlisans Programları için) 2015-2016 Öğretim Yılı Uluslararası Öğrenci Kabulü (Lisans-Önlisans Programları için) 1) BAŞVURU ŞARTLARI B- Başvuracak Adaylar: a) Lise son sınıfta olmaları ya da mezun durumda bulunmaları koşuluyla;

Detaylı

* Alan İndeksleri (Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme Temel Alanı için)

* Alan İndeksleri (Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme Temel Alanı için) Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme Temel Alanı: Bu tablo ile ilgili kısaltmalar ve tanımlar dökümanın sonunda yer almaktadır. Başvuru Koşulları: Başvurulan doçentlik bilim alanı ile ilgili ve adayın

Detaylı

T.C. Selçuk Üniversitesi İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. Selçuk Üniversitesi İDARE FAALİYET RAPORU T.C. İDARE FAALİYET RAPORU 2007 Konya 2008 Milli Eğitimin gayesi yalnız hükümete memur yetiştirmek değil, daha çok memlekete ahlaklı, karakterli, cumhuriyetçi, inkılâpçı,olumlu, atılgan, başladığı işleri

Detaylı

İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN

İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN İLAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü ne 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı BAHAR Yarıyılı için aşağıda belirtilen Ana Bilim Dallarına karşılarında belirtilen sayıda

Detaylı

Invest in İNSAN KAYNAKLARI ÜNİVERSİTELER

Invest in İNSAN KAYNAKLARI ÜNİVERSİTELER Invest in İNSAN KAYNAKLARI ÜNİVERSİTELER Invest in İNSAN KAYNAKLARI - ÜNİVERSİTELER Türkiye de 100 ü devlet ve 67 si özel olmak üzere 167 üniversite bulunmaktadır. 2012 yılı itibariyle bu üniversitelerden

Detaylı

YURT DIŞINA LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GÖRMEK ÜZERE GÖNDERİLECEK ADAYLARI SEÇME VE YERLEŞTİRME 2012-YLSY KILAVUZU

YURT DIŞINA LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GÖRMEK ÜZERE GÖNDERİLECEK ADAYLARI SEÇME VE YERLEŞTİRME 2012-YLSY KILAVUZU Yükseköğretim Kurumlarının Öğretim Elemanı ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Uzman Personel İhtiyacını Karşılamak Amacıyla T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından YURT DIŞINA LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GÖRMEK ÜZERE

Detaylı

T.C. ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C. ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Çanakkale 2015 Çalışmadan, üretmeden, rahat yaşamayı alışkanlık haline getirmiş toplumlar,

Detaylı

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir, İlim ve Fenden Başka Yol Gösterici Aramak Gaflettir, Dalalettir, Cehalettir.

Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir, İlim ve Fenden Başka Yol Gösterici Aramak Gaflettir, Dalalettir, Cehalettir. Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir, İlim ve Fenden Başka Yol Gösterici Aramak Gaflettir, Dalalettir, Cehalettir. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I GENEL BİLGİLER A Misyon ve

Detaylı

T. C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI KOORDİNATÖRLÜĞÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

T. C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI KOORDİNATÖRLÜĞÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU T. C. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI KOORDİNATÖRLÜĞÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU OCAK 2015 0 İÇİNDEKİLER BİRİM YÖNETİCİ SUNUŞU.2 I-GENEL BİLGİLER GİRİŞ.... 4 1. Misyon ve Vizyon....

Detaylı

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018 T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018 NİSAN-2013 Gaziosmanpaşa Üniversitesi Stratejik Planı 2014-2018 Yönetim Kurulu nun 15.03.2013 tarihli toplantısında 2013/ 11-30 sayılı kararı;

Detaylı

T.C. AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

T.C. AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ T.C. AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ 2008 MALİ YILI FAALİYET RAPORU 2009 ANTALYA Bir millet, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak sonuçlar vermesi ancak ilim ve irfan

Detaylı

2006 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2006 YILI İDARE FAALİYET RAPORU I 2006 YILI İDARE FAALİYET RAPORU SUNUŞ......I İÇİNDEKİLER. 1 I- GENEL BİLGİLER. 2 A- Misyon ve Vizyon 4 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar.4 C- İdareye İlişkin Bilgiler 1- Fiziksel Yapı 6 2- Örgüt Yapısı..

Detaylı

A. B A Ş V U R U L A R D A A R A N A C A K Ş A R T L A R

A. B A Ş V U R U L A R D A A R A N A C A K Ş A R T L A R YALOVA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARI KONTENJAN VE BAŞVURU ŞARTLARI (2012-2013 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI) TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI ve KONTENJANLARI 1 İnsan

Detaylı

Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı

Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı Batı Avustralya daki Perth kenti, canlı ve kültürel olarak gelişmiş bir kent olup, Avustralya nın en büyük eyalet başkentleri arasında

Detaylı

YLSY-2011/2 KILAVUZU

YLSY-2011/2 KILAVUZU Yükseköğretim Kurumlarının Öğretim Elemanı ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Uzman Personel İhtiyacını Karşılamak Amacıyla T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından YURT DIŞINA LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GÖRMEK ÜZERE

Detaylı

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU Nisan 2012 KIRKLARELİ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı K I R K L A R E L İ Ü N İ V E R S İ T E S İ İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I- GENEL BİLGİLER

Detaylı

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 204 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 2 3 4 BOZOK ÜNİVERSİTESİ 204 YILI İDARE FAALİYET RAPORU BOZOK ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI Erdoğan Akdağ Kampüsü Divanlı Yolu 7. Km 66900 Merkez/YOZGAT

Detaylı

2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI

2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI T.C. NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ 2015 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI Tel: 0 282 250 15 00 Belgegeçer: 0 282 250 99 08 e-posta: strateji@nku.edu.tr Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Ocak 2015 Tekirdağ 1

Detaylı

AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ BATI AVRUPA PROGRAMLARI

AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ BATI AVRUPA PROGRAMLARI AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ BATI AVRUPA PROGRAMLARI 2015-2016 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI- İKİNCİ ÜNİVERSİTE- SINAVSIZ KAYIT BAŞVURU KILAVUZU Başvuru Tarihleri 25 Mart 30 Nisan 2015

Detaylı

TÜRKİYE DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

TÜRKİYE DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ TÜRKİYE DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlarımız İçin Türkiye de Eğitim Fırsatları 2012 YURTDIŞINDA YAŞAYAN VATANDAŞLARIMIZ İÇİN TÜRKİYE DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ Uluslararası arenadaki etkinliğinin

Detaylı