2.1.2.Aynı Sunucu Şasesi üzerine İNTEL ve AMD tabanlı sunucular takılabilmelidir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2.1.2.Aynı Sunucu Şasesi üzerine İNTEL ve AMD tabanlı sunucular takılabilmelidir."

Transkript

1 ŞASE TİPİ SUNUCULAR ve SANALLAŞTIRMA YAZILIMI ALIMI İŞİ TEKNİK ŞARTNAME 1.GENEL KOŞULLAR İstekliler, teknik şartnamenin tüm maddelerine açık, anlaşılır ve yeterli teknik düzeyde sırasıyla cevap vereceklerdir (Okunmuştur, anlaşılmıştır vb. türündeki cevaplar kabul edilmeyecektir). 2.TEKNİK ÖZELLİKLER Sunucu Şasesi; Bir Sunucu Şasesi en az 12 adet çift işlemcili sunucuyu destekleyecektir. Şayet şase bunu desteklemiyorsa ilave şaselerle bu sayıya ulaşılabilir Aynı Sunucu Şasesi üzerine İNTEL ve AMD tabanlı sunucular takılabilmelidir Teklif edilecek Sunucu Şasesi üzerinde yedekli yönetim modülleri bulunacaktır. Yönetim modülleri ile şase üzerindeki bütün sunucular uzaktan yönetilebilmeli, işletim sistemi dahil grafik ekran görüntüleri uzaktaki sisteme yönlendirilebilmelidir Sunucu Şasesi üzerinde en az 4 adet bağlantı modülü takılabilmesi için boş genişleme yuvası bulunmalıdır Sunucu Şasesi üzerinde güç kaynağı en az N+N yedekli ve hot plug yapıda olmalıdır. Şase üzerinde güç kaynağı adedi, şasenin tam kapasiteyle doluyken tüm sunucuları destekleyecek adette olmalıdır. Şase üzerindeki güç kaynağı yuvaları redundant olarak teklif edilmelidir KKTC de elektrik standardı, İngiltere de olguğu gibi 235V 50 Hz dir. Teklif edilecek tüm donanımların, voltaj dalgalanmaları (15V ±) da gözönünde tutularak,bu voltaj değerine göre çalışma garantisi verilmelidir Sunucu Şasesi nin tüm donanım birimleri, sıcaklık, nem etkenleri açısından aşağıdaki ofis ortamında işleyebilmelidir; İşleyiş Sıcaklığı : 10 C - 35 C Nem Oranı : % Sunucu şasesi ve diğer ekipmanları üretim esnasında birleştirilmiş olacak ve bu şekilde teslim edilecektir Önerilecek sunucuların Novell, Suse Linux Ent.Server, RedHat Ent.Linux, Citrix XenServer, Windows 2008 ve VMWare işletim sistemleri için sertifikalı ya da uyumlu oldukları belgelenecektir Sunucu şasesi en fazla 12U yüksekliğinde olacaktır Şase içerisindeki tüm bağlantılar redundant yapıyı desteklemelidir.

2 Teklif edilen modüller, şaseye takılan/takılacak tüm sunuculara 2 adet 10gbps ethernet erişimi sağlamalıdır Teklif edilen modüller, birbiri ile yedekli yapıda çalışabilecek, arıza durumda sistemde kesinti oluşturmadan yedeği üzerinde çalışabilmelidir Teklif edilen modüller, bant genişliğinin sanal olarak yönetilmesini desteklemelidir Teklif edilen modüller, şaseye takıldığında, sunucuların birbirleri ile 10Gbps hızında haberleşebilmelidir Teklif edilen modüllerin her biri üzerinde en az 4 adet boş 10Gbit hızında SFP+ destekli port bulunmalıdır Teklif edilen modüller ile artan sunucu ethernetlerinin her birinin bant genişlikleri istenilen şekilde arttırılıp azaltılabilecek şekilde ayarlanabilmelidir Teklif edilen modüller, şasi nin elektriği kesilmeden takılıp çıkartılabilen hot-plug yapıda olmalıdır Teklif edilen modüllerin sağladığı tüm opsiyonlar, sanallaştırma platformları tarafından desteklenmelidir Teklif edilen modüller, orjinal, daha önce kullanılmamış ve ambalajında temin edilmelidir. 2.2 Şase Tipi Sunucular Teklif edilen her bir sunucu üzerinde en az 2 adet 2.30GHz/16-core/16MB/115W veya teknolojik olarak daha üstün AMD işlemci bulunmalıdır İşlemciler, 64 bit sözcük uzunluğuna sahip olmalıdır Teklif edilen sunucuların en az 16MB L2 ön bellek ve 16 MB L3 önbelleğe (cache) sahip olmalıdır Teklif edilen her bir sunucu üzerinde en az 128GB Registered DDR RAM bellek bulunmalıdır. Her sunucu üzerinde 16 adet DIMM yuvası bulunmalıdır Firma teklif ettiği ürünün 5 yıl yedek parça dahil garantisini, verdiği teklife dahil edecektir. Garanti paketinde mesai saatleri içinde üreticiye donanımsal arıza veya çağrı bildirme işlemleri de garanti süresince geçerli olacaktır Teklif edilen her bir sunucu üzerinde en az 1 adet Dual Port 10Gb Converged Network Adapter entegre olarak bulunmalıdır Teklif edilen her bir sunucu üzerinde en az 1 adet RAID kontrolcü olmalı ve bu kontrolcü üzerinde en az 1GB FBWC bellek olmalıdır. Kontrolcü Raid 0 ve 1 seviyelerini desteklemelidir Teklif edilen sunucular Windows, RHEL, SLES, VMware, Citrix XenServer gibi işletim ve sanallaştırma platformları ile uyumlu olmalıdır.

3 2.2.9.Kurumumuz bünyesinde mevcut bulunan 2 adet HP veri depolama ünitelerinin teklif edilecek sunuculara bağlantıları için depolama ünitelerine takılacak 2 adet HP 10 Gbit ethernet modülü ve bu modüllerin sisteme bağlanacağı kablolar teklife dahil edilecektir Teklif edilen sunucular üzerinde, en az iki adet, SAS arayüzünü kullanan, 15000RPM hızında çalışan, en az 250GB ham sığaya sahip sabit disk bulunmalıdır Teklif edilen sunucular üzerinde, en az 512MB belleğe sahip, RAID 0 ve RAID 1 veya eşdeğer koruma sağlayan RAID kartı bulunmalıdır Teklif edilen sunucular üzerindeki diskler hot-swap özellikte olmalıdır Teklif edilen sunucular üzerinde, sunucunun uzaktan yönetimini sağlayacak uzaktan yönetim modülü bulunmalıdır. Uzaktan yönetim modülü SSL erişimine ve kendine ait bir ethernet erişim noktasına sahip olmalıdır. Uzaktan yönetim modülünün kullanımı için lisans gerekiyor ise en az beş yıl süreli kullanım lisansı sağlanmalıdır Teklif edilen ürünlere ait teknik özellikler, sürücüler ve kullanım kılavuzları, üretici firmanın web sayfasından ulaşılabilir olmalıdır Teklif edilen ürünlere ait yedek parçaların her biri parça numarasına sahip olmalı ve gerektiğinde bu parça numarası ile satın alınabilir olmalıdır Teklif edilen sunucular Linux ve Windows server işletim sistemleri ile WMWare ve Xenserver sanallaştırma yazılımlarının güncel sürümlerine tam uyumlu olarak çalıştırabilmelidir. 2.3 Sanallaştırma Yazılımı Sanallaştırma yazılımı için 4 adet fiziksel sunucu uzerindeki 8 (sekiz) tane işlemciyi sanallastıracak lisans ile sanallaştırma yazılımı teklif edilecektir Sanallaştırma yazılımı birden fazla sanal sunucunun donanım kaynaklarını kullanarak ortak çalışmasına olanak sağlamalıdır Sanallaştırma yazılımı fiziksel bir sunucu arızası oluşması durumunda ya da fiziksel sunucunun işletim sistemine ulaşılamadığı durumlarda otomatik olarak ilgili sanal sunucuları bu sunuculara yapılmış baglantılar kopmadan başka fiziksel sunuculara konumlandırıp çalıştırabilmelidir Sanallaştırma yazılımı, 5.madde de belirlenen fiziksel sunucu arıza durumlarında, sanal makinenin kesintisiz çalışmasına olanak sağlamalıdır Sanallaştırma yazılımı ile sistem performansının, CPU, disk, memory vb. parametreler ile anlık ya da geçmişe yönelik raporları alınabilmelidir Sanallaştırma yazılımı, sanal makineye verilen disklerin veya sanal makinelerin bulunduğu dosya sisteminin sistem çalışırken büyütülebilmesini desteklemelidir Sanallaştırma lisansı hiçbir donanıma ve donanım üreticisine bağımlı olmayacaktır. Aynı anda ve/veya farklı zamanlarda istenilen tüm donanım markalarında (uyumluluk listesinde olmak şartı ile) kullanılabilmeli ve yazılım üreticisinden tüm bu donanımlar üzerinde destek alabilmelidir.

4 2.3.8.Sanallaştırma yazılımı tüm sanal sunucuların tek bir merkezden yönetimini sağlayan merkezi yönetim yazılımı özelliklerini üzerinde taşıyabilecektir Sanallaştırma yazılımı, sanal sunucuları online olarak yedekleme kabiliyetine sahip olmalıdır Sistem yönetim personeli sanallaştırma yazılım üreticisine herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan doğrudan çağrı açabilmeli ve doğrudan destek alabilmelidir Sanallaştırma yazılımı lisansı OEM olmayacaktır. Yazılım üreticisinin kendisinden alınıp teklif edilecektir Tedarikçi firma, yazılım lisanslarını kurumun adına, yetkili dağıtım kanalı aracılığıyla yazılım üreticisinden temin ettiğini belgeleyebilmelidir Tüm Sanallaştırma yazılım ve bileşenlerinin 3(üç) yıllık güncelleme, sürüm yükseltme, güvenlik yaması ve ek bileşen güncelleştirmeleri sağlanmalıdır. Teklif edilen yazılımlar için hafta içi mesai saatlerinde ya da 7*24 teknik destek sağlanmalidir Teklif edilen sanallaştırma yazılımı en üst versiyon olmalı ve yukarıda anılan bütün özellikleri ile birlikte teklif edilmelidir. 2.4 Ağ Anahtarlayıcısı Teklif edilecek Şase Sunucu 10Gbps Anahtarlayıcı Modüller ile idarenin elinde mevcut olan HP4300 depolama üniteleri arasında 10Gbps bağlantı yapılmasında kullanılacaktır Anahtar üzerinde en az 24 adet 1000Base-T port bulunmalıdır Anahtar üzerine en az 4 adet 1000Base-SX,LX,LH, 100Base-FX, 100-BX, 1000-BX mini-gbic/transceiver modül takılabilmelidir En az 4 adet 10-GbE porta kadar destek verebilmelidir. 10-GbE fiber portlar X2 veya SFP+ olmalıdır. Bunun için gerekli portlar teklife dahil edilmelidir Ayrıca 4 adet 10 gbit direkt baglanabilen iki ucu 10gbit sfp+ tranciever olan kablo teklife dahil edilmelidir /100/1000 portlar Auto-MDIX özelliğine sahip olmalı böylelikle çapraz veya düz bağlantı ayarlaması otomatik olarak yapılmalıdır Cihazın backplane kapasitesi 128 Gbps degerinden az olmamalıdır IEEE 802.1Q (4,094 VLAN ID) VLAN ID si işaretleme desteği ve en az 256 adet port bazında VLAN tanımlanabilmelidir Layer 3 yönlendirme desteklenecektir. Statik yönlendirme, RIPv1 ve RIPv2 desteği olacaktır sFlow veya NetFlow gibi veri akışı izleme protokollerinin en az birinin desteği bulunmalıdır.

5 TCP/UDP Port numaralarına gore Layer 4 düzeyinde trafik önceliklendirme desteği olmalıdır Hız sınırlama (Rate Limiting) özelliği olmalıdır Yazılım güncellemeleri ürünün satınalma tarihinden itibaren en az 5 yıl süre ile ücretsiz olarak sağlanmalıdır Cihaza harici yedek güç kaynağı takılabilmelidir.

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KAMPÜSÜ SİSTEM ODASININ İYİLEŞTİRİLMESİ VE BİLGİSAYAR ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KAMPÜSÜ SİSTEM ODASININ İYİLEŞTİRİLMESİ VE BİLGİSAYAR ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ T.C. BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KAMPÜSÜ SİSTEM ODASININ İYİLEŞTİRİLMESİ VE BİLGİSAYAR ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde bulunan ve Sağlık Kampüs ağına hizmet

Detaylı

TARİŞ ÜZÜM BİRLİĞİ MERKEZİ SUNUCU ALT YAPISI OLUŞTURMA PROJESİ TEKNİK ŞARTNAME

TARİŞ ÜZÜM BİRLİĞİ MERKEZİ SUNUCU ALT YAPISI OLUŞTURMA PROJESİ TEKNİK ŞARTNAME TARİŞ ÜZÜM BİRLİĞİ MERKEZİ SUNUCU ALT YAPISI OLUŞTURMA PROJESİ TEKNİK ŞARTNAME PROJENİN TANIMI Tariş Üzüm Birliği Genel Müdürlüğü Birimleri ile Birliğe bağlı 2 işletme ve 14 kooperatifin ortak kullanımı

Detaylı

DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yedekleme Sistemi ve Kule Tipi Sunucu Alım Teknik Şartnamesi Haziran -2013 t Yedekleme Sistemi ve Kule Tipi Sunucu Alım Teknik Şartnamesi

Detaylı

T.C ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI KAMERA, PARMAK İZİ VE YÜZ TANIMA SİSTEMLERİNİN BİLİŞİM ALTYAPISINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR...

Detaylı

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI E-SINAV SİSTEM ALTYAPISINA YÖNELİK DONANIM VE HİZMET ALIMINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR... 3

Detaylı

TÜRKİYEDE BULUNAN ÇİMENTO FABRİKALARI EMİSYONLARININ ÇEVRİMİÇİ İZLENMESİ PROJESİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

TÜRKİYEDE BULUNAN ÇİMENTO FABRİKALARI EMİSYONLARININ ÇEVRİMİÇİ İZLENMESİ PROJESİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ TÜRKİYEDE BULUNAN ÇİMENTO FABRİKALARI EMİSYONLARININ ÇEVRİMİÇİ İZLENMESİ PROJESİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ 1. KONU KAPSAM 1.1. Bu projenin konusu ve kapsamı; Türkiye de faaliyet gösteren Çimento Fabrikalarının

Detaylı

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU İŞ SÜREKLİLİĞİ ve SİSTEM ALTYAPISI GELİŞTİRİLMESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU İŞ SÜREKLİLİĞİ ve SİSTEM ALTYAPISI GELİŞTİRİLMESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ YÜKSEKÖĞRETİM KURULU İŞ SÜREKLİLİĞİ ve SİSTEM ALTYAPISI GELİŞTİRİLMESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. AMAÇ Kurumumuz bünyesinde aynı lokasyonda yer alan iki veri merkezinin aktif olarak kullanılmasını sağlayarak

Detaylı

TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. YENİ NESİL GÜVENLİK DUVARI TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. YENİ NESİL GÜVENLİK DUVARI TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKSAT UYDU HABERLEŞME KABLO TV VE İŞLETME A.Ş. YENİ NESİL GÜVENLİK DUVARI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU : Türksat Genel Müdürlüğü Gölbaşı Uydu Kampus de kurulması planlanan Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Sistemi

Detaylı

IP TELEFON ve AĞ GÜVENLİK SİSTEMLERİ

IP TELEFON ve AĞ GÜVENLİK SİSTEMLERİ IP TELEFON ve AĞ GÜVENLİK SİSTEMLERİ A B S.NO ÜRÜN ADI MİKTARI IP TELEFON SİSTEMİ 1 Çağrı Sunucusu 2 2 PRI Modem 1 3 Telekom Ses Geçidi (Voice Gateway) 1 4 IP Telefon TİP1 100 5 IP Telefon TİP2 300 6 IP

Detaylı

KURUMSAL GÜVENLİK DUVARI ALIM İHALESİ -TEKNİK ŞARTNAME-

KURUMSAL GÜVENLİK DUVARI ALIM İHALESİ -TEKNİK ŞARTNAME- Madde 1. Genel Maddeler KURUMSAL GÜVENLİK DUVARI ALIM İHALESİ -TEKNİK ŞARTNAME- 1.1.Teknik Şartnamedeki tüm maddeler sırası ve madde numarası ile birlikte Kurumsal Güvenlik Duvarı Sistemi Alımı İşi Teknik

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ. OMURGA ANAHTAR ve KENAR ANAHTAR TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ. OMURGA ANAHTAR ve KENAR ANAHTAR TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ OMURGA ANAHTAR ve KENAR ANAHTAR TEKNİK ŞARTNAMESİ Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde Kartlı Geçiş Sistemi ve IP Tabanlı Kapalı Devre Kamera Güvenlik

Detaylı

GENEL HUSUSLAR. SIRA MALZEME Birim Miktar 1 Merkez Omurga Anahtar Adet 1 2 10 Gigabit DMZ Dağıtım Anahtarı Adet 1

GENEL HUSUSLAR. SIRA MALZEME Birim Miktar 1 Merkez Omurga Anahtar Adet 1 2 10 Gigabit DMZ Dağıtım Anahtarı Adet 1 GENEL HUSUSLAR 1. Teklif edilecek tüm anahtarlar aynı üreticiye ait olacaktır ve ihale tarihinde üreticinin WEB sayfasında yayınlanmış olan ürünler olacaktır. Üretimi bitmiş (End of Life] cihazlar kesinlikle

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar TEKNİK ŞARTNAME S.N. 1 MALZEMENİN ADI 64GB (8x8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit MİKTARI BİRİMİ ÖZELLİKLERİ 1 ADET 64 GB (8X8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit

Detaylı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BİL Gİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI GÜVENLİK D UVARI ALIMI TEKNİK ŞAR TNAMESİ

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BİL Gİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI GÜVENLİK D UVARI ALIMI TEKNİK ŞAR TNAMESİ T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI BİL Gİ İŞLEM DAİRESİ BAŞKANLIĞI GÜVENLİK D UVARI ALIMI TEKNİK ŞAR TNAMESİ İÇİNDEKİLER 1. Kapsam 2. Tanımlar 3. Genel Hükümler 4. Teknik Koşullar 5. Ödemeler 6. İşin Süresi 7. Diğer

Detaylı

ahmeteksi@tff.org mail adresinden veya 0 212 362 22 98 no lu telefondan detaylı bilgi alınabilir.

ahmeteksi@tff.org mail adresinden veya 0 212 362 22 98 no lu telefondan detaylı bilgi alınabilir. ÜNİTESİ : Satın Alma Müdürlüğü SAYI : 2014/1164 KONU : TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU AĞ GÜVENLİK DUVARI SİSTEMİ VE LOGLAMA İŞİ 15.01.2014 SON BAŞVURU TARİHİ : 27 Ocak 2014 Saat 15.00 Türkiye Futbol Federasyonu

Detaylı

ANKARA SANAYĠ ODASI I. ORGANĠZE SANAYĠ BÖLGESĠ. ELEKTRĠK DAĞITIM ġebekesġ YAPIM ĠġĠ ĠHALESĠ. SCADA TEKNĠK ġartnamesġ

ANKARA SANAYĠ ODASI I. ORGANĠZE SANAYĠ BÖLGESĠ. ELEKTRĠK DAĞITIM ġebekesġ YAPIM ĠġĠ ĠHALESĠ. SCADA TEKNĠK ġartnamesġ ANKARA SANAYĠ ODASI I. ORGANĠZE SANAYĠ BÖLGESĠ ELEKTRĠK DAĞITIM ġebekesġ YAPIM ĠġĠ ĠHALESĠ SCADA TEKNĠK ġartnamesġ ġubat-2011 ANKARA 138 ĠÇĠNDEKĠLER 1. GENEL... 141 1.1 Kalite Belgeleri, Referanslar ve

Detaylı

TÜRKİYE İŞ KURUMU GÜVENLİK VE LİSANS İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRKİYE İŞ KURUMU GÜVENLİK VE LİSANS İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKİYE İŞ KURUMU GÜVENLİK VE LİSANS İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Ocak 2009 İŞKUR Güvenlik ve Lisans İhalesi Teknik Şartnamesi Sayfa 1 / 11 1. KONU, AMAÇ VE KAPSAM 1.1. KONU Bu teknik şartname, Türkiye İş

Detaylı

EK- 4 IP AĞ TEKNİK ŞARTNAMESİ

EK- 4 IP AĞ TEKNİK ŞARTNAMESİ EK- 4 IP AĞ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1 KAPSAM Bu Teknik Şartname, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü nün bir ucu İzmir diğer ucu Ankara (Devamlılık fiber odası) olmak üzere, üzerinden video&audio

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR

TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR TEKNİK ŞARTNAME HAZIRLARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BAZI HUSUSLAR 1. Teknik şartnamede yer alacak hükümler ve talep edilecek her husus; tereddüde, yanlış anlamaya ve bir isteğin diğeri ile çelişmesine

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde bina içi

Detaylı

Milli Eğitim Bakanlığı. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü. Milli Eğitim Bakanlığı. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Milli Eğitim Bakanlığı. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü. Milli Eğitim Bakanlığı. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezi Sistemi Alımı Teknik Şartnamesi 2007, Ankara Atatürk Bulvarı Kızılay

Detaylı

Güvenlik Duvarı Teknik Şartname

Güvenlik Duvarı Teknik Şartname 1. Güvenlik Duvarı Teknik Özellikleri Güvenlik Duvarı Teknik Şartname 1.1. Güvenlik duvarı cihazları donanım ve yazılım bütünü (appliance) olarak teklif edilecektir 1.2. Güvenlik duvarı cihazları üretici

Detaylı

KONU VE GENEL AÇIKLAMALAR... 3 1.1 AMAÇ... 3 1.2 KAPSAM... 3 1.3 GENEL AÇIKLAMALAR...

KONU VE GENEL AÇIKLAMALAR... 3 1.1 AMAÇ... 3 1.2 KAPSAM... 3 1.3 GENEL AÇIKLAMALAR... TCDD 2. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BEYLİKOVA (ESKİŞEHİR) MALZEME DEPOSUNUN GÜVENLİĞİ VE KORUNMASI İÇİN KAPALI DEVRE KAMERA (CCTV) SİSTEMİ KURULMASI İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ -NİSAN 2014- - Sayfa 1/16 - İÇİNDEKİLER 1.

Detaylı

BOĞAZİÇİ KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ MÜKELLEFLER GRUP BAŞKANLIĞI YENİBOSNA HİZMET BİNASI GENEL TADİLAT İŞİ ELEKTRİK TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ

BOĞAZİÇİ KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ MÜKELLEFLER GRUP BAŞKANLIĞI YENİBOSNA HİZMET BİNASI GENEL TADİLAT İŞİ ELEKTRİK TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ BOĞAZİÇİ KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ MÜKELLEFLER GRUP BAŞKANLIĞI YENİBOSNA HİZMET BİNASI GENEL TİLAT İŞİ ELEKTRİK TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ Tadilat yapılacak Hizmet Binasında genel olarak aşağıda sıralanan

Detaylı

Enerjimiz Herseye Yeter

Enerjimiz Herseye Yeter IP TELEFON SANTRALİ TEKNİK ŞARTNAMESİ Çağrı yönetimi işini üstlenmek üzere çağrı yönetici yazılımı ve bu yazılımın çalışacağı üreticinin önereceği donanım alımı yapılacaktır. Sistem üzerindeki bütün cihazlar

Detaylı

TANIMLAR VE KISALTMALAR TRT-SAS:

TANIMLAR VE KISALTMALAR TRT-SAS: 1. AMAÇ VE KAPSAM Bu şartname, TRT Arşiv Dairesi Başkanlığı nda kurulmak üzere satın alınacak olan sayısal arşiv sisteminin; fonksiyonel ve teknik özelliklerinin belirlenmesi, projelendirmesi, montajı,

Detaylı

TOPLU ULAŞIM ARAÇ TAKİP VE KAMERA PROJESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TOPLU ULAŞIM ARAÇ TAKİP VE KAMERA PROJESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TOPLU ULAŞIM ARAÇ TAKİP VE KAMERA PROJESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Proje kapsamında kurulacak araç takip ve kamera altyapısına ait detaylar aşağıdadır. 2. Kurulacak sisteme ilişkin Merkez Donanım ve yazılımı

Detaylı

İHALE TEKNİK ŞARTNAMESİ

İHALE TEKNİK ŞARTNAMESİ T.C. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ YÖNETİMLİ WIRELESS CONTROLLER ve ACCESS POINT SİSTEMİ LOGLAMA YAZILIMI MİSAFİR HOTSPOT UYGULAMASI İHALE TEKNİK ŞARTNAMESİ OCAK 2014 Bilgi İşlem Daire Başkanlığı A.

Detaylı

BĠLGĠ SĠSTEMLERĠ MODERNĠZASYON PROJESĠ TEKNĠK ġartname

BĠLGĠ SĠSTEMLERĠ MODERNĠZASYON PROJESĠ TEKNĠK ġartname BĠLGĠ SĠSTEMLERĠ MODERNĠZASYON PROJESĠ TEKNĠK ġartname 2012 MALİ SUÇLARI ARAŞTIRMA KURULU BAŞKANLIĞI T.C. Maliye Bakanlığı Dikmen Kampüsü N Blok 06100 Çankaya, ANKARA ĠÇĠNDEKĠLER 1 GİRİŞ... 5 2 TANIM ve

Detaylı

1. Teklif edilecek cihazlar, donanım ve yazılım olarak tek parça olacaktır.

1. Teklif edilecek cihazlar, donanım ve yazılım olarak tek parça olacaktır. Network Trafik Yük Dengeleme Cihazı Teknik Şartname 1. Teklif edilecek cihazlar, donanım ve yazılım olarak tek parça olacaktır. 2. Butun moduller cihaz üzerinde eş zamanlı çalışacaktır. 3. Cihazın throughput

Detaylı