Yazılım Üreticileri/Sağlayacıları için IT-Matchmaker lisans kullanım koşulları. 1 Giriş

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yazılım Üreticileri/Sağlayacıları için IT-Matchmaker lisans kullanım koşulları. 1 Giriş"

Transkript

1 Yazılım Üreticileri/Sağlayacıları için IT-Matchmaker lisans kullanım koşulları 1 Giriş 1.1 Trovarit Yazılım Danışmanlık Ltd. Şti. (bundan böyle Trovarit olarak anılacaktır), yazılım üreticileri ve kullanıcıları arasında, bilgi işlem hizmetleri ve yazılım çözümleri ile ilgili aracı görevi üstlenerek, kendi web sitesi (www.itmatcmaker.com.tr) yada çözüm ortaklarının siteleri üzerinden internet tabanlı yazılım, çözüm seçim ve değerlendirme platformu hizmeti vermektedir. Trovarit, kullanıcıların, yazılım projelerinin tekliflendirmesi sürecinde, gerekli standart yada firmalara özel ihtiyaçlarını karşılaştırarak ve değerlendirerek, mevcut pazardaki çözümleri yada yazılımları analiz etmelerine olanak verir. Trovarit, yazılım üretici yada satıcı firmalara, potansiyel müşteri bilgilerinin toplanması ve kullanıcı tarafından talep edilen tekliflendirme sürecinin yönetilmesi konularında hizmet verir. Yazılım üretici yada servis veren firmaların "IT-Matchmaker" kullanım lisansı, aşağıdaki şartları kapsamaktadır. Bu şartlar "IT-Matchmaker" kullanıcıları ve Trovarit arasındaki ilişkiyi tedarikçi lisansı ile sözleşme altında düzenler. "IT-Matchmaker" a kayıt olmak, bu şartların kabul edildiği anlamına gelmektedir. Trovarit, bu lisans kullanım şartlarını önceden haber vermeksizin değiştirme ve düzenleme hakkını elinde tutar. Trovarit, yapılacak düzenleme yada değişiklikleri, zamanında ilgililere bildirecektir. 1.2 Trovarit, IT-Matchmaker için kullanıcı tiplerini şu şekilde tanımlar: Uygulama kullanıcıları yada İş Yazılımı Kullanıcısı, kendileri yada ileride firmada çalışan kişiler tarafından kullanılan, platform üzerinden yazılım çözümü arayan firmalardır. Tedarikçi (Yazılım yada çözüm sağlayan firmalar), iş yazılım çözümleri ve bilgi servis hizmeti üreten, onların satıcıları ( Value Added Reseller ), bağımsız yazılım tedarikçileri ("Independent Software Vendors") yada sistem entegratörleri ( "System integrators") dir. Danışman ise bağımsız çalışan ve bir yada birden fazla firma için yazılım çözümü arayan ve değerlendiren kişidir. 1.3 "IT-Matchmaker" ile tedarikçiler, çözümlerini ve ürünlerini, hedefledikleri gruplara ulaştırabilmek için platform üzerinde yayınlar, müşteri aday bilgilerine ulaşabilir ve yazılım ve projelerin tekliflendirme aşamasında yer alabilirler.

2 2 Kayıt / Bilgi girişi 2.1 Kullanıcı IT-Matcmaker ı kullanmadan önce kayıt yapmak zorundadır. 2.2 Kullanıcı kayıt sırasında girdiği tüm bilgilerin doğru olduğunu ve ileride bu doğru bilgiyi koruyacağını garanti eder. Kullanıcı herhangi bir takma ad kullanamaz. 2.3 Kayıt işleminin tamamlanması ile kullanıcı, aşağıda belirtilen lisans şartlarına bağlı "IT-Matchmaker" kullanımını düzenleyen giriş yetkisini Trovarit ten talep eder. Trovarit, kullanıcı için "IT-Matchmaker hesabını aktif hale getirerek bu talebi onaylar. Bu aktivasyon ile sözleşme geçerli hale gelir. 2.4 Trovarit, IT-Matchmaker, tedarikçi kaydını iki farklı yapıda değerlendirir. Bunlar Şirket Hesabı ve Kullanıcı Bazlı Hesap dır. Şirket hesabı, tedarikçi firmaya ait bilgileri,kullanıcı Bazlı Hesap ise kullanıcının kişisel bilgilerini yönetir. Kullanıcı Bazlı Hesap, ilgili kullanıcının hizmet verdiği şirket hesabının altında tanımlanmalıdır. Eğer şirket hesabı yok ise, otomatik olarak yaratılır ve onay işlemini takiben aktif hale getirilir. Ardından, bu şirket ile bağlantılı kullanıcılar tarafından açılan hesaplar, şirket hesabına bağlanabilir. 2.5 Kullanıcı Bazlı Hesap sadece kişisel kullanıma yöneliktir. Başkaları tarafından kullanılamaz. 2.6 Kullanıcı Bazlı Hesap ile ilgili olarak Trovarit, farklı yetkilendirme özellikleri sunar. "Yönetici", belli bir sınır olmaksızın, firma, ürün ve servisleri ile ilgili tüm bilgileri düzenleme, değiştirme, yeni kullanıcı hesabı yaratma, silme ve yetkilendirme, müşteri adayları ve teklifler ile ilgili bilgileri alma haklarına sahiptir. 2.7 İlgili şirket için açılmış ilk Kullanıcı Bazlı Hesap, "Yönetici" yetkisi alır. "Yönetici", aynı şirket içerisinde başka bir kullanıcıya bu yetkiyi transfer edebilir. Yönetici yetkisi verilmiş kullanıcı, kendisine yetki veren kullanıcı üzerinde işlem yapabilir. 2.8 Yönetici tarafından yaratılan Kullanıcı Bazlı Hesap, hiç bir kısıtlama olmaksızın lisans kullanım şartlarına tabi tutulur. 2.9 Tedarikçi olarak IT-Matchmaker" üzerinden kayıt, Kullanıcı Bazlı Hesaba bağlı da olsa şirket yaratma ve aktivasyon ile yazılım çözümü ve şirket ismin listelenmesi ücretsizdir. IT-Matchmaker üzerinde detaylı firma yada ürün bilgilerinin yer alması ücretlidir. Listeleme ve detaylı firma/ürün bilgilerinin yer almasının bedeli Trovarit in geçerli fiyat listesinde yer almaktadır ve üzerinden erişilebilir.

3 2.10 Şirket Hesabı ve Kullanıcı Bazlı Hesap süresizdir. Hesabın aktif hale getirilmesi için ön koşul, kayıt formunda belirtilen şirket ile ilgili zorunlu bilgilerin girilmiş olmasıdır. Ek olarak, tedarikçi, şirketi, çalışanları ve yazılım çözümü ile ilgili bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini garanti eder. Tedarikçi, bu bilgilerdeki herhangi bir değişiklikte Trovarit i anında bilgilendirmelidir. Herhangi bir çalışan şirketten ayrıldığında, bağlı hesabı artık geçerli değildir Trovarit aşağıdaki durumlarda, Şirket Hesabı ve Kullanıcı Bazlı Hesabı pasif duruma geçirme hakkını saklı tutar. - Tedarikçi bilgileri tam olarak girilmemiş, güncel değil yada Trovarit in doğruluğu yönünde endişelerinin olması halinde, - IT-Matchmaker kullanımında, bu lisans şartlarının herhangi biri yerine getirilmediğinde. Trovarit, tedarikçi tarafından sağlanan bilgilerin tam olarak girilmemiş olması, güncel olmaması yada doğruluğu yönünde endişesi olduğunda değiştirme hakkını saklı tutar Tedarikçinin listelenmesi için belirttiği ürün yada hizmetler, gerekçe gösterilmeden iptal edilebilir. Kayıtlı Kullanıcı Bazlı Hesap sebep gösterilmeden tedarikçi tarafından yazılı bir form ile (metin yada ) bloke edilebilir. Kullanıcı Bazlı Hesap yetkisi sebep gösterilmeden herhangi bir zamanda tedarikçi tarafından yazılı bir form ile (metin yada ) değiştirilebilir "IT-Matchmaker" Tedarikçi Lisansı, yazılım çözümleri yada bilgi teknolojileri hizmetleri veren tüzel kişilere yada şahıs şirketlerine verilmektedir. 3 Tedarikçinin Yükümlülükleri 3.1 IT-Matchmaker hesabının kayıt edilmesi ile, tedarikçi, şirketi yada sunmakta olduğu ürün ve hizmetler ile ilgili doğru, eksiksiz ve güncel bilgiyi vermek, ek olarak, değişiklik olduğunda bu bilgileri güncellemek zorundadır. 3.2 Trovarit ve tedarikçi arasında sorunsuz bir işbirliği için, tedarikçi yetkili olacak kişiyi atar ve sisteme kaydeder. Bu kişi yada kişiler, Trovarit ve tedarikçi arasında soruların yada sorunların çözümü konusunda koordinasyon görevini üstlenir. Yetkili kontak kişi, yönetici yetkisinde Kullanıcı Bazlı Hesap sahibi olmalıdır. Trovarit, Şirket Hesabı nın yönetici yetkisinin bu yetkili kontak kişide olduğunu varsayar. Eğer Şirket Hesabı na bağlı birden fazla yönetici hesabı var ise, tedarikçi hangisinin yetkili kontak olduğunu bildiren yazılı bir form ile Trovarit i bilgilendirmek zorundadır.

4 3.3 Tedarikçi, Kullanıcı Bazlı Hesap sahibi herhangi bir çalışanının işten ayrılması durumunda Trovarit i bilgilendirmek zorundadır. Ayrıca tedarikçi bu durumda ilgili Kullanıcı Bazlı Hesabı pasif hale getirmekle de yükümlüdür. 3.4 IT-Matchmaker içerisinde yayınlanan veri, içerik, özellik katalogları ve analiz sonuçları telif hakkına tabiidir. Kullanımına sadece IT-Matchmaker uygulamalarında izin verilmektedir. Tedarikçi, IT-Matchmaker ın içeriğini, kataloglarını, verileri ve analiz sonuçlarını IT-Matchmaker dışındaki uygulamalarda kullanamaz ve üçüncü bir şahsa yada şirkete dağıtamaz. Bu bilgiler, Internet platformu üzerinde IT-Matchmaker dışında üçüncü şahıslara yada şirketlere aktarılamaz. Tedarikçi tarafından İş Yazılım Kullanıcı bilgilerinin yada "IT- Matchmaker"ın yanlış kullanılması ile ilgili bir şüphe oluştuğunda, Trovarit tedarikçi hesabını bloke edebilir. İçerik, kataloglar, veriler ve analiz sonuçları sözleşmede belirtilen amaçlarda kullanılabilir. Eğer herhangi biri lisans kullanım şartlarını yerine getirmez ise Trovarit cezai bedel olarak para talep edebilir. 4 "IT-Matchmaker light" Yazılım Kullanıcı Bilgilerinin Dağıtımı (Müşteri Adayı Bulma) 4.1 "IT-Matchmaker light" lisansı ile, yazılım yada çözüm arayan firmalar (İş Yazılım Kullanıcıları) pazar analizi yaparlar. Trovarit, tedarikçilerin şirketi yada ürünleri ile ilgili sistemde kayıtlı bilgileri ile İş Yazılım Kullanıcı taleplerini karşılaştırarak eşleştirme yapar ve anonim bilgi olarak sunar. Trovarit, IT- Matchmaker içerisinde listelenen tedarikçi firmalara, bu yazılım yada çözüm arayışı içinde bulunan firmaların iletişim bilgilerini paylaşmayı teklif eder. 4.2 Anonim proje bilgisine bağlı olarak, tedarikçi, pazarlama amaçlı tüm iletişim ve proje bilgilerini alip almama konusunda karar verir. Eğer potansiyel müşteri ve proje bilgisini ( fırsat ) almaya karar verirse fiyat listesindeki şartlara göre tüm bilgileri elde edebilir. Premium Lead, oluştuğu andan itibaren ilk 5 iş günü içerisinde fiyat listesinde belirtilen şartlarda teklif edilen fırsattır. 4.3 Fırsatı alarak tedarikçi bu sayede satış yaparsa Trovarit e bir komisyon bedeli ödemeyi kabul eder. Komisyon bedeli 4.4 ve 4.5 maddelerinde belirtilmiştir. Satışın gerçekleştiği anda hesaplanan bedel için fatura kesilip 14 gün içinde ödenmesi gerekir. Onun haricinde tedarikçi eğer bir bedel ödeyip Premium- Lead paketini satın almışsa, ayrıca bir ücret ödeyecektir. Ücret aktüel fiyat listesinden alınabilir (bkz.www.it-matchmaker.com.tr ). Geçerli fiyat, potansiyel müşterinin anonim bilgisi ile beraber görüntülenir. Faturanın tahsilatı çıkış tarihinden itibaren 14 gündür.

5 4.4 Komisyon IT-Matchmaker light üzerinden yapılan satışın Komisyon bedeli projenin bedeline göre belirlenir, bunun için fiyat listesindeki oranlar geçerlidir (bkz. ). Proje bedeli sözleşme içinde belirtilen tüm ücretleri içerir (lisanslama ücreti, satınalma ücreti veya kullanım ücreti gibi) ve tedarikçi tarafından ayrıca verilen hizmetlerden elde edilecek olan kazanç buna dahildir.yazılım projelerinde sunulan donanım ve yazılım bakım bedelleri bu proje bedeline tabi değildir. Belirlenen proje bedeli son kullanıcının projeyi fazlandırması durumunda da geçerlidir. Proje bedeli IT-Matchmaker üzerinden girilen arama profili ile sınırlıdır. Eğer projenin içeriği arama profili haricinde büyütülürse bundan elde edilen kazanç komisyona tabi tutulmayacaktır. Eğer lisanslama sözleşmesi gerçekleşirse tüm lisanslama bedeli komisyonlama için baz alınacaktır. Eğer kiralama sözleşmesi gerçekleşirse lisanslama bedeli yerine yazılım kullanımı için toplam kiralama bedeli baz alınacaktır. Eğer tedarikçi yazılımı kiralayıp ardından son kullanıcıya lisansı devredecekse (Leasing Modeli) o zaman lisans bedeli ve toplam kiralama bedeli baz alınacaktır. Eğer kiralama sözleşmesine ek olarak donanım ve bakım sözleşmesi dahilse o zaman lisanslama bedeli yerine kiralama bedelinin 75% baz alınacaktır. Yazılım lisansının devredilmeyecek olan kiralama modellerinde en fazla 5 seneye kadarki kiralama bedeli baz alınacaktır. Eğer proje Açık Kaynak Kod Modeline göre uygulanırsa, lisans bedeli yerine piyasa değeri baz alınacaktır. Eğer tedarikçi projeye üçüncü şahıs veya firmaları dahil ederse tüm proje bedeli tedarikçi için geçerli olacaktır (Son Kullanıcı bu üçüncü şahıs veya firmayı dahil etmesi durumu değiştirmez). 4.5 Son kullanıcı bilinirliği Eğer tedarikçi IT-Matchmaker üzerinden aldığı son kullanıcı bilgilerinin kendisinde mevcut olduğunu ve son 3 ay içinde kendisine bir teklif sunduğunu (teklif verme dışındaki durumlar geçerli değildir) veya varolan bir bakım sözleşmesinin olduğunu kanıtlarsa o zaman baz alınan rakam 50% düşürülecektir (bkz. 4.4). Bu uygulamadan yararlanmak için teklifin sunulduğunu yazılı şekilde kanıtlamak gerekmektedir. 4.6 Tedarikçi ihaleye katılıp IT-Matchmaker ın kullanma sözleşmesini kabul ederse, bu kullanım hakkı arama profilinden belirlenen projenin herhangi bir diğer tedarikçinin almasıyla biter. IT-Matchmaker kullanım sözleşmesi ihaleyle bağlantılı olarak şu durumlarda devam eder: Eğer son kullanıcı herhangi sebeplerden dolayı alım sürecini geçici olarak durdurursa ve bu süre ortalama piyasadaki süreyi aşmazsa, Eğer ihale sürecinde son kullanıcı aradığı yazılım çözümünün içeriğini değiştirir, çoğaltır veya azaltırsa yada

6 Eğer son kullanıcı tedarikçiyi geçici olarak alım sürecine dahil etmezse, ( örneğin diğer teklifleri detaylı araştırmak için ) 4.7 Sipariş Alımı Zaman diliminden bağımsız olarak son kullanıcı lisansı dahilinde proje sözleşmesi hem tedarikçi hem son kullanıcı tarafından imzalandığında sipariş verilmiş olacaktır. Imza olmadığında bile eğer tedarikçi arama profili dahilinde son kullanıcıya herhangi bir hizmet verip fatura keserse yine sipariş verilmiş olarak sayılacaktır. Son kullanıcının projeden çekilme hakkı olsa bile (sözleşmede yer alan fesih hakkı), komisyon ödemesinde herhangi bir erteleme hakkını doğurmaz. Ancak son kullanıcıya sözleşmeyi sebepsiz olarak fesih etme hakkı verilmişse, sözleşmede belirtilen zaman içerisinde fesih gerçekleşmezse sipariş verilmiş olarak sayılacaktır. 4.8 Rapor ve Ispat Zorunluluğu Tedarikçi bir fırsatı satın alır ve fırsatta adı geçen firmadan proje siparişi alırsa, o zaman derhal bu durumu Trovarit e bildirmek zorundadır ve proje bedelini belirleyebilmek için gerekli tüm bilgileri aktarmaya mecburdur. Tedarikçi özellikle şu bilgileri paylaşmak zorundadır: Projenin toplam değerini (Satınalma ücreti, tüm BT-Öğelerin lisans/ kullanım bedellerini, arama profilinde belirlenen tüm hizmetlerin ücreti) Projenin ek vadelerini (Siparişin verildiği tarih ve projeden çekilme hakkının mühletini) Gerektiğinde: Projeden geri çekilme durumundaki bütün şartlar Onun haricinde yine tedarikçi proje bedelinin belirlenmesi için sözleşme içeriğini talep edildiğinde Trovarit e bildirmek zorundadır. Tedarikçi tüm bu bilgileri Trovarit ile paylaşmadığı takdirde Trovarit gecikme zammı talep etme hakkına sahip olacaktır. Tedarikçi eğer proje bedelini belirlemek için hemen proje bilgilerini Trovarit ile paylaşmazsa en geç 5 iş gününe kadar- o zaman proje bedeli diğer tedarikçilerin ihale sürecinde verdikleri proje bedelinin ortalaması olarak belirlenecektir. Eğer Trovaritin baz alacağı hiçbir bilgi yoksa o zaman proje bedeli ortalama piyasa değerine göre belirlenecektir. Düzeltme sadece Trovarit in kararı üzerine mümkündür. 4.9 Trovarit, fırsat bilgilerini en fazla 10 tedarikçiyle paylaşabilir. Bu bilgiler bir kere dağıtıldıktan sonra (örn. tüm iletişim bilgileri tedarikçinin IT-Matchmaker hesabında görünür) geri iade edilemez. Ancak Trovarit iade sebebini kabul ederse mümkündür.

7 5 "IT-Matchmaker professional" Yazılım Projelerinin tekliflendirme süreçlerinde bulunma 5.1 "IT-Matchmaker professional" lisansına sahip İş Yazılım Kullanıcı ları (platform üzerinde yazılım yada çözüm arayan kullanıcılar), genel beklentileri ve kendi firmalarına ait özel ihtiyaçları, ihtiyaç belirleme şablonları yardımı ile sistem üzerinde oluşturarak, IT-Matchmaker ın karşılaştırmasını sağlarlar ve favori tedarikçi listesine ulaşırlar. Ek olarak, İş Yazılım Kullanıcıları, ihtiyaç belirleme şablonunu baz alarak, eşleşen tedarikçi firma ürün yada çözümlerini değerlendirir ve gerektiğinde belirlediği tedarikçilerden IT-Matchmaker üzerinden teklif talep edebilir. 5.2 IT-Matchmaker üzerindeki tekliflendirme adımında, Trovarit bu bilgileri, potansiyel müşteri bilgisini talep eden ve tekliflendirme sürecinde bulunmak isteyen tedarikçi firmalara gönderir. Bu durumda tedarikçi firma, her bir proje için teklif aşamasında bulunma yada bulunmamaya karar verir. Eğer tedarikçi bulunmaya karar vermiş ise, Trovarit, tedarikçiye geçerli fiyat listesinde (bkz. ) yer alan bedeli faturalar. Aynı anda tedarikçi, teklif alan firmanın teklifi kabul etmesi durumunda, proje toplam bedeli üzerinden sözleşmede belirtilen değerlendirme hizmet bedelini (tekliflendirme katılımı sırasında onay aşamasınındaki fiyat listesi) Trovarit e ödemeyi kabul eder. Müşteri Bulma/Gösterme (Fırsat) ve değerlendirme bedelleri fatura tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ödenir. 5.3 Değerlendirme Bedeli - Değişken değerlendirme bedeli Trovarit in ihale sürecindeki aktüel fiyat listesindeki (bkz. ) oranlar kullanılarak toplam proje bedeli üzerinden hesaplanır. Toplam proje bedeli, yazılım lisansı ve proje süresinde verilecek uygulama hizmetlerine karşılık tedarikçi firmanın projeden elde edeceği toplam cirodur. Faturalanacak miktar teklifte belirtilen proje bedeli ile sınırlıdır. Bu teklifte yada sözleşmede fazlandırılan her bir proje adımı için geçerlidir. Teklifte yer almayan projedeki ek bütçe yada maliyet dikkate alınmayacaktır. Eğer sipariş yazılım kiralama sözleşmesi ile alınmış ise değerlendirme bedeli kiralama bedelinin %75 lik kısmından alınacaktır. Eğer açık kaynak modeli uygulanır ise ve lisans bedeli ödenmeyecek ise, her bir uzak erişim kullanıcısı için değerlendirme bedeli 1250 EURO nun % 3,5 luk kısmıdır. Eğer katılımcı yazılım tedarikçisi proje içerisine başka bir üçünçü parti firmayı alır ise, faturalanacak bedel toplam proje bedeli üzerinden hesaplanır. Teklif alan şirketin direk üçüncü parti firmaya sipariş vermesi yada üçüncü parti firmanın yazılım tedarikçisinin alt tedarikçisi yada taşeronu olması bu durumu değiştirmez.

8 5.4 "Sipariş verilmesi" Teslim tarihine bakılmaksızın, tedarikçi firma ile yazılım talep eden firma arasında sözleşme imzalandığı anda lisans şartlarına bağlı olarak Trovarit tarafından sipariş alınmış sayılır ve ardından tedarikçi firma bu siparişi onaylar. Yazılım talep eden firmanın ödemeyi projedeki belli kriterlere yada adımlara göre yapması Trovarit i tahsilatı erteleme yada yapmama sonucunu doğurmaz. 5.5 Son kullanıcı bilinirliği Eğer tedarikçi IT-Matchmaker üzerinden aldığı son kullanıcı bilgilerinin kendisinde mevcut olduğunu ve son 3 ay içinde kendisine bir teklif sunduğunu (teklif verme dışındaki durumlar geçerli değildir) veya varolan bir bakım sözleşmesinin olduğunu kanıtlarsa o zaman baz alınan rakam 50% düşürülecektir (bkz. 4.4). Bu uygulamadan yararlanmak için teklifin sunulduğunu yazılı şekilde kanıtlamak gerekmektedir. 5.6 "Onaylama ve bilgi verme yükümlülükleri Eğer IT-Matchmaker üzerinden teklif sürecine dahil olan tedarikçi firma, teklif alan firmadan sipariş alırsa, tedarikçi firma sipariş ile ilgili tüm biigileri, sipariş toplam tutarının üzerinde Trovarit payının hesaplanması amacıyla Trovarit e hemen göndermek zorundadır. Tedarikçi, özellikle aşağıdaki bilgileri acilen bildirmelidir : Toplam sipariş değeri (lisans / tüm yazılım bileşenlerinin kullanım bedelleri, yazılım uygulama ve geliştirme hizmet bedelleri) Siparişle ilgili belirlenen önemli tarihler (siparişi verilme tarihi, eğer uygulanacak ise iade ile ilgili belirlenen değerlendirme/karar tarihleri ) Eğer uygulanacak ise, iade ile ilgili şartlar ve haklar. Ek olarak, eğer Trovarit tarafından talep edilirse, tedarikçi sipariş ile ilgili tüm ilişkili sözleşme eklerini yada içeriğini vermek zorundadır. Eğer tedarikçi siparişi zamanında Trovarit e bildirmez ise, Trovarit geçen süre içerisinde geçerli oranlarda vade farkı faturası düzenler. Eğer yazılım üretici firma, sipariş bedelini hesaplanması için tüm bilgileri zamanında Trovarit e ulaştırmaz ise (yada Trovarit in talebinden sonra beş(5) iş günü içinde) sipariş bedeli, o proje için teklif veren tüm tedarikçilerin teklif bedellerinin ortalaması alınarak hesaplanır. Eğer sipariş miktarı ile ilgili bir bilgi oluşturulamaz ise, sipariş bedeli pazardaki benzer proje bedelleri dikkate alınarak hesaplanır. Bu hesaplama üzerinde yapılacak değişiklikler Trovarit in kontrolü altındadır.

9 6 Garanti 6.1 IT-Matchmaker ile Trovarit, internet kullanıcılarına yazılım çözümleri seçme ve tekliflendirme imkanı verir. Trovarit hiç bir zaman tedarikçi firma ve teklif alan firma arasındaki sözleşme içerisinde yer almaz. Yazılım tedarikçi firma ve teklif alan firma arasındaki sözleşmeye bağlı bir ilişki vardır. Trovarit, yazılım talep eden firma verilerin güncelliğini garanti etmez. Tekliflendirme süreci sonunda yazılım talep eden firma talebi geri çekebilir, iptal edebilir yada erteleyebilir. 6.2 Trovarit, IT-Matchmaker erişimi ile ilgili kesintisiz hizmet garantisi vermez. Ek olarak Trovarit, IT-Matchmaker ın teknik sorunlar ve aşırı yüklenmesi ile ilgili de garanti vermemektedir. Trovarit, IT-Matchmaker ın içeriğinin ve kapsamının korunması, erişim süreleri ve kullanıcı hakları ile ilgili değişiklik hakkını elinde tutar. 7 Veri Güvenliği 7.1 Trovarit, platform üzerinde güvenli bir uygulama amacıyla tedarikçi bilgilerini barındırma hakkına sahiptir. Trovarit, eğer veri güvenliği şartlarını sağlayan üçüncü parti firmalara verileri transfer edebilir. Ek olarak, Trovarit, istatistiksel amaçlı yada pazar araştırma verisi olarak bu bilgileri yayınlayabilir. 7.2 IT-Matchmaker a kayıt yapılması ile, yazılım tedarikçisi firma Trovarit e girilen bilgileri pazar araştırma ve pazarlama amacıyla saklamasına ve Trovarit e üye olan yada bağlantılı firmalara transfer etmesine izin verir. 7.3 Yazılım üretici yada satıcı firma herhangi bir zamanda yazılı bir form yada adresine göndererek kendi bilgilerinin Trovarit in bağlantılı firmalara bilgi transfer etme yetkisini iptal edebilir. 7.4 Tedarikçi, mevcut internet teknolojisi, veri güvenliğinin garantisinin olmadığını ve kişisel bilgiler içerse bile gönderilen lerin şifreli olmadığını kabul eder. 7.5 Tedarikçi, tekliflendirme sürecinde yazılım talep eden firmaya gerekli bilgileri doğru olarak göndermekle sorumludur. 7.6 Tedarikçinin yükümlülüğü güvenli veri transferi sağlamaktır. Trovarit, verinin silinmesi yada kaybından dolayı sorumlu tutulamaz. 8 Sorumluluk / Muafiyet Trovarit, organları ve yardımcı ögeleri ürün sorumluluğu yasası gereğince kişi hayatını,sağlığını ve fiziki durumunu tehlikeye atacak durumlar, bir hizmetin yerine getirilmesi için verilen garantinin söz konusu olduğu durumlar,kasıt ve ağır ihmalkarlık durumları ve yine yasal mevzuattan doğan değişik bağlayıcı yasal durumlar için sorumluluk alır. Zararın telafisi hakkı, bir kasıt ve ağır

10 ihmalkarlık söz konusu olmadığı sürece, önemli sözleşme yükümlülüklerinin ihlali ve diğer bütün doğal sözleşme koşulları ve önceden görülebilen zararlarla sınırlıdır. Bunların dışında kalan koşullar için TROVARIT sorumluluk taşımamaktadır. 9 Diğer 10 Final Web sayfası içerisindeki makaleler, yazılar, örnek pojeler gibi bilgiler açıkça bilgi amaçlı sunulmaktadır ve hiç bir durumda tavsiye olarak yorumlanamaz İş bu sözleşme, Türkiye Hükümeti kanunlarına tabii olacak ve bu kanunlar çerçevesinde yorumlanacaktır Herhangi bir anlaşmazlıkta yetkili mahkemeler İstanbul mahkemeleridir Bu lisans şartları ve sözleşmesinden ancak Trovarit Ltd. Şti. ile yazılı bir form üzerinden imzalanarak vazgeçilebilir. Bu koşullardan birinin veya birçoğunun kısmen veya tamamen işlevsiz kaldığı veya kalacağı durumlarda, sözleşmenin diğer koşulları bundan bağımsızdır ve etkilenmez. Aynı şekilde Türkiye Hukuk Sistemi nde yer almayan bir madde var ise bu, - Türkiye için diğer sözleşme maddelerini etkilemez - Almanya için diğer sözleşme maddelerini etkilemez. Istanbul, 01 Temmuz 2013 Trovarit Ltd. Şti.

VODAFONE NET İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. ÇEVRİMİÇİ HİZMETLER MÜŞTERİ SÖZLEŞMESİ

VODAFONE NET İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. ÇEVRİMİÇİ HİZMETLER MÜŞTERİ SÖZLEŞMESİ VODAFONE NET İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. ÇEVRİMİÇİ HİZMETLER MÜŞTERİ SÖZLEŞMESİ MADDE 1. TARAFLAR İşbu Çevrimiçi Hizmetler Müşteri Sözleşmesi ( Sözleşme ), Büyükdere Cad. No. 251, 34398 Maslak, İstanbul adresinde

Detaylı

TURK ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME SİSTEMLERİ A.Ş. GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLARI ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ

TURK ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME SİSTEMLERİ A.Ş. GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLARI ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ TURK ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME SİSTEMLERİ A.Ş. GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLARI ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ TURK ELEKTRONİK PARA ve ÖDEME HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ SÜREKLİ ÖDEME İLİŞKİLERİ GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLAR ÇERÇEVE

Detaylı

RinHOST Hizmet Sözleşmesi

RinHOST Hizmet Sözleşmesi RinHOST Hizmet Sözleşmesi Bu belge Düşkuyusu Bilişim Hizmetleri Tic.Ltd.Şti. tarafından, rinhost.com da verdiği hizmetler hakkında müşteri ile olan hukukunun tespiti için hazırlanmıştır. Firmamızdan hizmet

Detaylı

AVEA MOBİL TELEFON HİZMETLERİ KURUMSAL TİP ABONELİK SÖZLEŞMESİ

AVEA MOBİL TELEFON HİZMETLERİ KURUMSAL TİP ABONELİK SÖZLEŞMESİ 1 / V: 1.4 AVEA MOBİL TELEFON HİZMETLERİ KURUMSAL TİP ABONELİK SÖZLEŞMESİ Lütfen formu büyük harfle ve tükenmez kalem kullanarak, kutucukların dışına taşmayacak şekilde doldurun. Avea No Tarife Seçenekleri

Detaylı

Servis Açıklaması Kuru Piller için Garanti Dışı Pil Değişim Servisi (BRS)

Servis Açıklaması Kuru Piller için Garanti Dışı Pil Değişim Servisi (BRS) Servis Açıklaması Kuru Piller için Garanti Dışı Pil Değişim Servisi (BRS) Giriş Dell, Kuru Piller için Pil Değişim Servisi ( Servis(ler) ) sağlamaktan mutluluk duyar bu Servis Açıklaması ( Servis Açıklaması

Detaylı

Hostbey Yazılım Ve Bilişim Teknolojileri MÜŞTERİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Hostbey Yazılım Ve Bilişim Teknolojileri MÜŞTERİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ MÜŞTERİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ Bu sayfada yer alan sözleşme Hostbey Yazılım ve Bilişim Teknolojileri hizmetlerini kullanmaya başladığınız andan itibaren sizin için de geçerli ve bağlayıcı olacaktır. Lütfen

Detaylı

a) Müşteri Kodu: DAYNEX tarafından belirlenecektir. (Aynı müşteri kodu iki ayrı müşteriye verilemez)

a) Müşteri Kodu: DAYNEX tarafından belirlenecektir. (Aynı müşteri kodu iki ayrı müşteriye verilemez) www.daynex.com.tr SATIŞ SÖZLEŞMESİ MADDE 1 SÖZLEŞMENİN TARAFLARI İş bu sözleşme ; Tekstilkent Ticaret Merkezi İşhanı Blok Kat:5 No : 153 Esenler / İstanbul adresinde mukim DAYNEKS İNTERNET TEKNOLOJİLERİ

Detaylı

GENEL HİZMET SÖZLEŞMESİ

GENEL HİZMET SÖZLEŞMESİ GENEL HİZMET SÖZLEŞMESİ 1- Taraflar 1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan KaaNMedia İnternet Hizmetleri (Mustafa Kağan ÖZBİLGE) (KaaNMedia İnternet

Detaylı

İKİNCİ EL ARAÇLARIN GARANTİ FİLO İKİNCİ EL WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMASINA İLİŞKİN ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ ÖN BİLGİ FORMU

İKİNCİ EL ARAÇLARIN GARANTİ FİLO İKİNCİ EL WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMASINA İLİŞKİN ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ ÖN BİLGİ FORMU İKİNCİ EL ARAÇLARIN GARANTİ FİLO İKİNCİ EL WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMASINA İLİŞKİN ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ ÖN BİLGİ FORMU Önemli Açıklama: Ekte bir örneği yer alan İkinci El Araçların Garanti Filo

Detaylı

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ. Site: domaintedarik.com isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan web sitesi

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ. Site: domaintedarik.com isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan web sitesi ÜYELİK SÖZLEŞMESİ İşbu Üyelik Sözleşmesi (bundan sonra Sözleşme olarak anılacaktır); domaintedarik.com sitesi (bundan böyle Site olarak anılacaktır) tasarımcısı,yazılımcısı ve bu Sitenin her türlü fikri

Detaylı

FİRMA TANITIM FORMU ADINIZ:... SOYADINIZ:... ÜNVAN / GÖREV:... FİRMA ÜNVANI :... VERGİ DAİRESİ:... VERGİ NO:... ADRESİ:... ...

FİRMA TANITIM FORMU ADINIZ:... SOYADINIZ:... ÜNVAN / GÖREV:... FİRMA ÜNVANI :... VERGİ DAİRESİ:... VERGİ NO:... ADRESİ:... ... Düzenleme Tarihi:.../.../20... FİRMA TANITIM FORMU KİŞİSEL BİLGİLER ADINIZ:... SOYADINIZ:... ÜNVAN / GÖREV:... GSM:... E-POSTA:... TC:... WEB SİTESİ:... FİRMA BİLGİLERİ FİRMA ÜNVANI :... VERGİ DAİRESİ:...

Detaylı

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

1.2: Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler. Hizmet Sözleşmesi 1. Taraflar 1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri(hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Ömür AKGÜN - Data TR Bilişim Teknoloji Hizmetleri (Data TR olarak anılacaktır)

Detaylı

TUV Rheinland LGA Products GmbH (TRLP) Test ve Sertifikasyon Koşulları (PZO)

TUV Rheinland LGA Products GmbH (TRLP) Test ve Sertifikasyon Koşulları (PZO) TUV Rheinland LGA Products GmbH (TRLP) Test ve Sertifikasyon Koşulları (PZO) İçindekiler 1. Uygulamanın Kapsamı 2. Sözleşmesel Esaslar 3. Test Yönetmelikleri 4. Sertifikasyon Yönetmelikleri 5. Takip İzlemesi

Detaylı

DOMAİN HİZMETLERİ GENEL HİZMET VE KULLANIM SÖZLEŞMESİ. 1. Tarafları ve Konusu. 2. Hesap Açılışı

DOMAİN HİZMETLERİ GENEL HİZMET VE KULLANIM SÖZLEŞMESİ. 1. Tarafları ve Konusu. 2. Hesap Açılışı DOMAİN HİZMETLERİ GENEL HİZMET VE KULLANIM SÖZLEŞMESİ ÖNEMLİ: BU SÖZLEŞME, İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN BAŞVURULAR İÇİN GEÇERLİDİR, BİREYLER YA DA TÜZEL KİŞİLERLE DOMAİN HİZMETLERİ ARASINDA TÜM HİZMETLERİN

Detaylı

Kullanım Sözleşmesi. Etkinlik Dünyası: Etkinlik Dünyası Bilet ve İnternet Hizmetleri unvanlı, Etkinlik.com.tr sitesinin sahibi firmadır.

Kullanım Sözleşmesi. Etkinlik Dünyası: Etkinlik Dünyası Bilet ve İnternet Hizmetleri unvanlı, Etkinlik.com.tr sitesinin sahibi firmadır. Kullanım Sözleşmesi SİTEMİZE ÜYE OLARAK, KULLANICI SÖZLEŞMESİ'Nİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ VE ONAYLADIĞINIZI GAYRIKABİLİ RUCU KABUL, BEYAN ETMİŞ OLUYORSUNUZ. BU

Detaylı

MADDE 4 - MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ:

MADDE 4 - MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ: MADDE 1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI SATICI Email ALICI : Engin Yazılım ve Bilgisayar-Engin Dündar : info@enzep.com : Müşteri MADDE 2 - SÖZLEŞMENİN KONUSU: İş bu sözleşmenin konusu, Alıcının Satıcıya ait www.enzep.com

Detaylı

MÜŞTERİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

MÜŞTERİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ MÜŞTERİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ Bu sayfada yer alan sözleşme Onno Media hizmetlerini kullanmaya başladığınız andan itibaren sizin için de geçerli ve bağlayıcı olacaktır. Lütfen hizmetlerimizi kullanmaya başlamadan

Detaylı

IBM Makine Hizmetleri Dahil Hizmet Sözleşmesi

IBM Makine Hizmetleri Dahil Hizmet Sözleşmesi Önemli not: Bu Sözleşme, örnek niteliğinde bir Çerçeve Sözleşmelerdir ve bilgilendirme amaçlı olarak sunulmuştur. İmzalanmadığı müddetçe herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. İşleminize uygun Çerçeve Sözleşme

Detaylı

ÖZEL ENTEGRATÖR MÜŞTERİ HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ

ÖZEL ENTEGRATÖR MÜŞTERİ HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ Sözleşme No: Müşteri No: ÖZEL ENTEGRATÖR MÜŞTERİ HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ Madde 1. Sözleşmenin Tarafları İşbu müşteri hizmetleri sözleşmesi ( Sözleşme ); Mecidiyeköy Mah. Büyükdere Cad. Stadhan No:85 Kat:1

Detaylı

ÖZEL DURUM AÇIKLAMALARINA İLİŞKİN REHBER

ÖZEL DURUM AÇIKLAMALARINA İLİŞKİN REHBER ÖZEL DURUM AÇIKLAMALARINA İLİŞKİN REHBER I- YASAL ÇERÇEVE Bu rehber, Sermaye Piyasası Kanunu nun 1 ve 16/A maddeleri ve 22 nci maddesinin (e) bendi ile Seri:VIII, No:@ sayılı Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına

Detaylı

TELEKOM NET İLETİŞİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

TELEKOM NET İLETİŞİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. TELEKOM NET İLETİŞİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. ÇÖZÜM ORTAKLIĞI SÖZLEŞMESİ İşbu SÖZLEŞME, Çeliktepe Mah. İnönü Caddesi, Şairane Sok. No: 1, Daire: 4 Çeliktepe, Kağıthane 34413 - İSTANBUL adresinde faaliyet gösteren,

Detaylı

GENEL HİZMET SÖZLEŞMESİ 1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Speed Hosting Teknoloji

GENEL HİZMET SÖZLEŞMESİ 1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Speed Hosting Teknoloji GENEL HİZMET SÖZLEŞMESİ 1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Speed Hosting Teknoloji İletişim ve İnternet Hizmetleri (Ankara Online Teknoloji

Detaylı

PAYNET ÖDEME HİZMETLERİ BAYİ ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ

PAYNET ÖDEME HİZMETLERİ BAYİ ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ I. TARAFLAR : A. PAYNET ÖDEME HİZMETLERİ A.Ş. PAYNET ÖDEME HİZMETLERİ BAYİ ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ Adres : Göktürk Mahallesi Göktürk Cad. No:4, 34077 Eyüp / İstanbul e-mail : destek@paynet.com.tr Tel : 444

Detaylı

GENEL ŞARTLAR ve KOŞULLAR

GENEL ŞARTLAR ve KOŞULLAR GENEL ŞARTLAR ve KOŞULLAR 1. Giriş SPOTZER MEDIA GROUP B.V. MERKEZ AMSTERDAM HOLLANDA İSTANBUL MERKEZİ ŞUBESİ ( Spotzer ) küçük ve yerel işletmeler için dijital reklam ürünleri, dijital reklam hizmetleri

Detaylı

Kayıt Operatörü-Kayıt Operatörü Servis Sağlayıcı Sözleşmesi

Kayıt Operatörü-Kayıt Operatörü Servis Sağlayıcı Sözleşmesi Kayıt Operatörü-Kayıt Operatörü Servis Sağlayıcı Sözleşmesi Bu Kayıt Operatörü Kayıt Operatörü Servis Sağlayıcı Sözleşmesi ( Sözleşme ), kayıtlı işyeri Esentepe Mah. Elif Sok. No. 4 K.1 Şişli 34394 İstanbul

Detaylı

VODAFONE NET İNTERNET ERİŞİM HİZMETİ BİLGİ FORMU

VODAFONE NET İNTERNET ERİŞİM HİZMETİ BİLGİ FORMU VODAFONE NET İNTERNET ERİŞİM HİZMETİ BİLGİ FORMU GENEL BİLGİLER Abone Tipi Kurumsal Bireysel Abone Statüsü Vodafone NET Müşterisi Yeni Müşteri Hizmet Tipi Vodafone Net ADSL Hizmeti İNTERNET ERİŞİM HİZMETİ

Detaylı

BİREYSEL EMEKLİLİK MEVZUATI

BİREYSEL EMEKLİLİK MEVZUATI BİREYSEL EMEKLİLİK MEVZUATI GAZETESİ www.garantiemeklilik.com.tr Ocak 2014 Bireysel Emeklilik Sistemi Türkiye de Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu başta Maliye Bakanlığı, Çalışma ve

Detaylı

ALTINAY ELEKTRONİK E-TİCARET KULLANIM SÖZLEŞMESİ 1- Sözleşme Tarafları

ALTINAY ELEKTRONİK E-TİCARET KULLANIM SÖZLEŞMESİ 1- Sözleşme Tarafları Sözleşme Numarası : ALTINAY ELEKTRONİK E-TİCARET KULLANIM SÖZLEŞMESİ 1- Sözleşme Tarafları Bu sözleşme ; Firma Yetkili Adresi :.. :. :.,... İlçe :. İli :... Vergi dairesi : Vergi No : Yukarıda firma bilgileri

Detaylı

TELEKOM NET İLETİŞİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.

TELEKOM NET İLETİŞİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. TELEKOM NET İLETİŞİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. DOĞRUDAN SATIŞ İŞ ORTAKLIK (BAYİLİK) SÖZLEŞMESİ İŞ ORTAĞI BİLGİLERİ Ad ve Soyad: T.C. Kimlik No: Adres: e-posta: İrtibat Telefonu: GSM: Sponsorunuzun adı, soyadı

Detaylı

Korubin Gizlilik Sözleşmesi

Korubin Gizlilik Sözleşmesi Korubin Gizlilik Sözleşmesi 1. Taraflar a) www.korubin.com internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Gülük Mahallesi Nazımbey Caddesi No: 24/A PK: 38050 Melikgazi Kayseri TR adresinde mukim Korusu Ltd.

Detaylı