BAYİ SİPARİŞ VE MUHASEBE SİSTEMİ TREEGRUP BİLİŞİM KULLANIM KLAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BAYİ SİPARİŞ VE MUHASEBE SİSTEMİ TREEGRUP BİLİŞİM KULLANIM KLAVUZU"

Transkript

1 1 BAYİ SİPARİŞ VE MUHASEBE SİSTEMİ TREEGRUP BİLİŞİM KULLANIM KLAVUZU

2 2 İçindekiler 1. Genel Anlatım (Sayfa 3) 1.1 Önsöz 2. Sipariş Yönetimi (Sayfa 4-5) 2.1 Sipariş Yönetimi 3. Ürün Yönetimi (Sayfa 6-9) 3.1 Ürün Ekle 3.2 Ürünler 3.3 Kategori Yönetimi 3.4 Renk Yönetimi 3.5 Beden Yönetimi 3.6 Marka Yönetimi 4. Cari Yönetimi (Sayfa 10-12) 4.1 Firma Ekle 4.2 Firmalar 4.3 Ödeme İşlemleri 4.4 Satış İşlemleri 4.5 Alış / İade İşlemleri 4.6 Evrak Yönetimi 5. Raporlar (Sayfa 13) 5.1 Cari Raporlar 5.2 Ürün ve Sipariş Raporları 5.3 Genel Durum Raporları 6. Genel Ayarlar (Sayfa 13-15) 6.1 Genel Tanımlamalar 6.2 Yönetici Tanımlamaları 6.3 Kargo Tanımlamaları 6.4 Ön Yüz Tanımlamaları

3 3 ÖNSÖZ Değerli Kullanıcı; Bayi sipariş sisteminde ürün ekleme, sipariş yönetimi, tanımlamalar ve genel ayarlar gibi birçok modül kullanım konusunda zorluk çekilmemesi için en basit yapıda tasarlanmıştır. Ürün tanıtımı ve E-ticaret satışı yapan birçok firmanın başlıca sorun yaşadığı konu olan ürünlerin sisteme eklenmesidir. Ürünlerin sisteme girişini yaparken en pratik şekilde tasarladığımız varyant modülü, birçok varyantı olan ürününüzü 2 dakika gibi kısa bir sürede eklemenize olanak vermektedir. Tamamıyla kullanımı basite indirgenmiş bayi sistemimiz bünyede ek bir personel gücü ihtiyacı doğurmadan ticaretinizi kolaylaştırmaktadır. Bayi sistemini kullanmaya başlayınca birçok işlemde diğer sistemlerden çok daha kolay olduğunu fark edeceksiniz.

4 4 Sipariş Yönetimi Sipariş Yönetimi Sipariş yönetimi menüsünde gelen siparişlerinizi listeleyebilir, detaylarını görebilir ve sipariş durumunu değiştirebilirsiniz. Açıklamaları aşağıdaki harita üzerinden görebilirsiniz. 1. Alan (Sipariş Durumu) Sipariş durumu alanında karşımıza 4 farklı seçenek çıkmaktadır, bunlar sırasıyla; Onay Bekliyor; Siparişlerinizde sadece onay bekliyor olanları listelemenize yardımcı olur. Onaylandı; Sadece onaylanan siparişlerinizi listelemenize yardımcı olur. Kargoya Verildi; Kargoya verilen tüm siparişlerinizi listelemeye yardımcı olur. İptal Edildi; Listelemelerde sadece iptal edilen siparişlerinizi görüntülemeye yardımcı olur. Sekil 1 2. Alan (Ödeme Tipi) Bu alan, hangi siparişleriniz hangi ödeme tipiyle verilmiş sorusuna cevap bulmak için geliştirilen bir listeleme tipidir. 3. Alan (Fiyat Aralığı) Verilen sipariş tutarlarını belirli bir fiyat aralığında listelemenize yardımcı olur. 4. Alan (Tarih Aralığı) Verilen sipariş tutarlarını belirli bir tarih aralığında listelemenize yardımcı olur.

5 5 5. Alan (Cari Grubu) Önceden oluşturduğunuz Müşteri / Bayi Gruplarınıza göre siparişlerinizi listelemeye yardımcı olur. 6. Alan (Cari Grubu) Bu alan, oluşturduğunuz plasiyer personellerinizin vermiş olduğu siparişlerini ayrı ayrı listelemenize yardımcı olur. 7. Alan (Sipariş Durumu) Seçenekli alanda siparişin en son hangi durumda olduğunu belirten seçenekler bulunmaktadır. Bu alan stok durumu için önem taşır. Örn. Sipariş İptal Edildi ve Onay Bekliyor durumundayken sipariş içeriğindeki ürünler stoklardan düşmemiştir, sipariş durumu Onaylandı ve Kargoya Verildi durumundayken siparişte bulunan ürünler stoklardan düşmüş durumda olacaktır. 8. Alan (Siparişi Görüntüle) Bu alanda siparişte bulunan ürünlerin satış adetini, stok kodlarını, sipariş ödeme ve müşteri teslim bilgilerini görebilir, çıktı veya excel e aktarabilirsiniz. Sekil 2 1. Alan (Kalan Stok) Bu alanda gelen sipariş yapılırken bir yandan mevcut stok adetiyle stok kontrolü yapılabilmektedir.

6 6 Ürün Yönetimi Ürün Ekle Ürün ekleme 3 aşamada gerçekleşmektedir. Sistem farklılıklarına göre ürün ekleme özellikleri değişiklik göstermektedir. Kategori, Marka ve Bayi tanımlamanızı yaptıktan sonra ürün ekleme sayfasında bulunan veri girişlerini sırasıyla yapabilirsiniz. 1. Aşamada bulunan özellikler Ürün Görünürlüğü; Ekli olan veya yeni ekleyeceğiniz ürünün bayiler tarafından görünürlük durumunun ayarlandığı butondur. Ürün Kategori ve Markası; Bu iki seçenekte ürünün hangi kategori ve markaya ait olduğunu kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Bayi Görünürlüğü; Ekleyeceğiniz ürünü hangi bayinin veya bayilerin görüp göremeyeceği yetkisinin tanımlandığı alandır. Desi; Eklenen ürünün ağırlığı veya çapına göre belirleyeceğiniz desinin girildiği alandır. Bu alan kargo ücretlerinin tanımlanması sonrası müşteriye doğru kargo ücretini yansıtmanıza yardımcı olur. İndirim Tipi; Ürüne belirleyeceğiniz bir oranda indirim tanımlamanıza yardımcı olur. Kdv Dahil; Ürüne girilen fiyatlara Katma Değer Vergisinin dahil olup olmadığının belirlendiği seçenektir. Kdv Oranı; Eklenecek ürünün KDV sınıfının tanımlandığı alandır. Varyant Fiyat Yönetimi; Bu alanda eklediğiniz ürünün eğer varyantları var ise ve her varyanta ayrı fiyat uygulamak istiyorsanız Detaylı seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Detaylı varyant seçeneğiniz aktif ise her varyant a ayrı fiyat tanımlayabilir ve bu fiyatları bayi sınıflarına göre farklılaştırabilirsiniz. Sonrasında ürün görsellerini yükleyerek 2. Aşama olan Ürün Varyant bölümüne giriş yapabilirsiniz. Eğer ürününüzde her varyant fiyatı aynı ise Standart seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Standart varyant seçeneğiniz aktif ise eklenecek ürünü 5 ayrı bayi sınıfına ayrı fiyatlardan giriş yapabilirsiniz. Sonrasında ürün görsellerini yükleyerek 1. Aşama olan Ürün Varyant bölümüne giriş yapabilirsiniz. Kdv Oranı; Eklenecek ürünün KDV sınıfının tanımlandığı alandır.

7 7 2. Aşamada bulunan özellikler Üründe Eğer Detaylı Varyant Yönetimi Seçiliyse; Şekil 3 de bulunan stok kodu alanına varyant stok kodunu girdikten sonra ayrı varyantlara ayrı bayi fiyat tanımlaması yapabilirsiniz. Şekil 3 Şekil3 de bulunan bayi sisteminde Detaylı stok takibi özelliği aktif olduğu için stoklarda problem yaşamamanızı sağlamak amaçlı yalnızca stok adedi 0 olan ürünleri silmeye yetkiniz bulunuyor. Eğer bayi sisteminizi profesyonel paket olarak aldıysanız bir sonraki adımda ürün alımı bölümünden stok girişlerinizi yapabilirsiniz. Eğer bayi sisteminiz standart paket ise bu ekranda stok girişi yapabilirsiniz.

8 8 Üründe Eğer Standart Varyant Yönetimi Seçiliyse; Şekil 4 Ürününüzde standart varyant seçiliyse 2. Adım olan Ürün Varyant bölümünde sadece ürün kodu girmeniz yeterli olacaktır. Şekil 3 üzerinde seçili alanlarda görüldüğü gibi 1. Ve 2. Alanlarda ekli ürününüzü düzenlerken varyant silme yetkisi stoklar 0 ise yöneticiye atanmaktadır. 3. Aşamada bulunan özellikler Ürün ön izleme bölümünde sisteminiz standart stok sistemli çalışıyorsa ürününüzün son kontrolünü yaptıktan sonra onaylamanız yeterli olacaktır. Ürün ön izleme bölümünde sisteminiz detaylı stok yönetimi şeklinde çalışıyorsa şekil 5 de bulunan işaretli buton ile girilen ürüne direk alım yapabilir veya sonra Cari Yönetimi ana menüsü altında bulunan Alış / Satış işlemleri menüsünden alış veya iade yapabilirsiniz. Şekil 5

9 9 Ürünler Bu kategoride sisteme ekli olan tüm ürünlerinizi görüntüleyebilir, süzebilir ve güncelleyebilirsiniz. Kategori Yönetimi Bu menüde kategori ekleyebilir, sisteme ekli olan kategorileri görüntüleyebilir ve kolaylıkla güncelleyebilirsiniz. Renk Yönetimi Renk yönetimi, ürünlerinize ait renk seçeneklerini varyant girişleri için oluşturacağınız modüldür. Özellik Yönetimi Ürünlerinize ait varyant özelliklerini kolaylıkla tanımlayacağınız, tanımlı olan özellikleri düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Marka Yönetimi Bu menüde marka ekleyebilir, sisteme ekli olan markaları görüntüleyebilir ve kolaylıkla güncelleyebilirsiniz. Buton Fonksiyonları Yukarıda ki görselde bulunan butonu kaydı silmeye, butonu ise kaydı düzenlemenize yardımcı olur. Şekil 6

10 10 Cari Yönetimi Firma Ekle Firma ekle sayfasında bulunan veri giriş alanları ve detay anlatımları aşağıdadır. Unvan / Adı Soyadı: Ekleyeceğiniz müşteri veya tedarikçinizin ad - ünvan girişi bu alana yapılmalıdır. Cari Tipi: Eklenecek firmanın Alıcı (Müşteri) veya Satıcı (Tedarikçi) mi olup olmadığının belirlendiği alandır. Risk Limiti: Ekleyeceğiniz müşterilerinizin ticari güvenilirliğine göre belirleyeceğiniz açık hesap sipariş tavan limitidir. Örn. Her hangi bir müşterinizin en fazla TL lik bir açık hesap ürün almasını istiyorsanız bu alana belirteceğiniz tutar TL olmalıdır. Bu şekilde tanımlı müşteriniz açık hesap siparişlerde en fazla TL sipariş geçebilecek, limit aşma durumunda sipariş tutarını cari hesaba aktarmak yerine diğer ödeme yöntemleriyle geçebilecektir. Cari Grubu: Firma eklemeden önce ürünlerinizin fiyat politikasını belirlerken, hangi bayilerin hangi sınıflarda olduğu ve bu sınıflarında hangi fiyat dilimini göreceğinin belirlendiği alandır. Örn. Nakit ürün alımı yapan firmaların tamamını A SINIFI bayi olarak tanımladığınız varsayalım, ekleyeceğiniz firma ise riski yüksek ve vade ile ödeme yapan bir firma olsun. Bu firmayı ayrı tanımlanmış başka bir sınıf altına atmanız için geliştirilen bir seçenektir. Görünürlükler: Bu seçenekte ekleyeceğiniz firmanın aşağıda bulunan KDV, İndirim, Kargo Ücreti gibi seçenekleri görsün mü görmesin mi yetkisini kolaylıkla tanımlayabilirsiniz. Örn. Ekleyeceğiniz firmadan sipariş kargo bedellerini almak istemiyorsanız Kargo Ücreti alanını görünmez yapabilirsiniz. Cari Ödeme Seçenekleri: Eklenecek firmanın ticari riskine göre belirleyeceğiniz firmaya özel ödeme yöntemlerinin atandığı alandır. Örn. Riski yüksek bir firma oluşturuyorsanız, firmaya sadece k.kartı, kapıda ödeme ve havale seçeneğini tanımlayabilir, cari hesap ödeme seçeneğini gizleyebilirsiniz. Eğer ekleyeceğiniz firma riski düşük ve açık hesap çalışabileceğiniz bir firma ise cari hesap ödeme yöntemini tanımlayabilirsiniz.

11 11 Firmalar Bu menüde ekli olan tüm firmaları listeleyebilir, güncellemeyebilir ve bakiye durumlarını görebilirsiniz. Ödeme İşlemleri Ödeme işlemlerinde müşterilerden alınan nakit veya evraklı tahsilatların yanı sıra tedarikçilere verilen ödemelerinde girişlerini yapabilirsiniz. 1. Alan (Tutarı) Ödeme veya tahsilat tutarını girileceği alandır. Şekil 7 2. Alan (İşlem Tipi) Yapılacak işlemin tahsilat mı yoksa ödeme mi olduğunu belirlediğiniz alandır. 3. Alan (İşlem Detayı) Tahsilatın veya ödemenin Nakit, Çek mi veya Senet mi olduğunu belirlediğiniz alandır. Sonrasında ilgili verilerin girişlerini yaparak işlemi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Satış İşlemleri Bu menüde listelediğiniz firmanın yanında bulunan login görseline tıklayarak o firma personeliymiş gibi giriş yaparak sipariş verebilmeniz için geliştirilmiştir.

12 12 Alış / İade İşlemleri Bu menüde detaylı stok takibi yapmanız için gerekli olan ürün/hizmet alış ve iade işlemlerini yönetebilirsiniz. İlk adımda alış veya iade yapacağınız ürünü sistemde bulmak için kodu, kategorisi veya adına göre sorgulatarak ürünü bulabilir, sonrasında işlem yap diyerek alış veya iade işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Her ürünün geçmiş alış veya iade işlemlerini ürün detayında kolaylıkla görebilir, mevcut stok durumunu öğrenebilirsiniz. Evrak Yönetimi Bu menüde müşterilerinizden tahsil ettiğiniz evrakları listeleyebilir, dilerseniz tedarikçilerinize ciro edebilirsiniz. 1. Alan (Ciro Edilecek Firma) Bu seçenekte tahsil edilen evrağı hangi firmaya ciro edileceğini seçebiliyoruz. Şekil 8 2. Alan (Ciro ET) Bu alanda ciro edilecek firma bölümünde seçilen firmaya listelenmiş olan çeki veya senedi ciro onayını vererek ciro işlemini tamamlayabilirsiniz. 3. Alan (Verilen Evraklar) Ciro işlemi sonrası tedarikçi firmanın hesabından düşen çek veya senedi görüntüleyebilir, dilerseniz ciro işlemini iptal edebilirsiniz.

13 13 Raporlar Cari Raporlar Cari raporlar sayfasında Bayi/Toptancılarınızın yanı sıra tedarikçilerinizin cari işlem hareketlerini görebilir, en çok alım yapan cariler gibi birçok cari raporlarına ulaşabilirsiniz. Ürün / Sipariş Raporları Cari raporlar sayfasında Bayi/Toptancılarınızın yanı sıra tedarikçilerinizin cari işlem hareketlerini görebilir, en çok alım yapan cariler gibi birçok cari raporlara ulaşabilirsiniz. Genel Durum Raporları Genel durum raporlarında firmanızın dönemsel satış istatistiklerini ve kar/zarar durum raporları gibi genel raporlamaları görüntüleyebilirsiniz. Genel Ayarlar Genel Tanımlamalar Bu menüde sistemin işleyişi için gerekli olan ana tanımlamalar yapılmaktadır. Sistem Para Birimi Bu alanda yeni para birimi tanımlayabilir ve mevcut para birimini değiştirebilirsiniz. Dikkat: Sistem sadece tek bir para birimi üzerinden çalışmaktadır. Hesap Numaraları Bu seçenekte tanımladığınız banka hesap bilgileri müşterilerinizin sipariş sonrası görecekleri hesap numaralarıdır.

14 14 Cari Grubu Tanımlama Bu menü fiyat politikanız için önemlidir. Bu bölümde sınıflandırdığınız bayilerin hangi fiyat alanını göreceğini tanımlayabilirsiniz. Örn. A Sınıfı bayilere sadece Fiyat 3 ü görüntületebilir, sonrasında güncelleyerek Fiyat 1 i gösterebilirsiniz. Fotoğraf Ebatı Eklediğiniz ürünlerde bulunan resimleri müşterilerinizin hangi ebatlarda görmesini belirleyeceğiniz alandır. Büyük resim ve küçük resim ebatlarını ayrı ayrı tanımlayarak listelemeleri değiştirebilirsiniz. Yönetici Tanımlamaları Sisteme giriş yapan yönetici veya plasiyerlerin oluşturulduğu, yetkilerinin tanımlandığı ve listelendiği alandır. Kargo Tanımlamaları Sisteme giriş yapan yönetici veya plasiyerlerin oluşturulduğu, yetkilerinin tanımlandığı ve listelendiği alandır. Kargo Ücreti Ayarları Yurtdışı firmalar kargo ücretini görmesin: Farklılaşan yurtdışı kargo bedellerinden doğacak zararları engellemek için bu alanda tüm yurtdışı müşterilere kargo ücreti alanında Kargo bedelleri hesaplanarak tarafınıza dönüş yapılacaktır. Notunu göstermek için tasarlanmıştır. Yurtiçi Ücretsiz Kargo Limiti: Bu alanda sepet sizin belirleyeceğiniz bir tutara ulaşınca kargo otomatik olarak ücretsiz olmaktadır. Örn. Alana 250 TL girerek 250 TL üzeri alımlarda tüm müşterilere ücretsiz kargo tanımlamasını yapabilirsiniz.

15 15 Desi Ücret Tanımlama Bu seçenekte desi bilgisi girilen ürünleri hangi ülkelerde hangi kargo ücretleriyle fiyatlandırılacağının tanımlandığı alandır. Örn. Almanya dan sipariş veren bir firmanın sepetinde toplamda 100 desilik bir ürün olduğunu varsayalım, sistem eğer siz tarafından tanımlı desi aralıklarında 100 desiyi bulursa tanımlı fiyatı kullanıcıya gösterecektir. Eğer sorgulamada tanımlı desi ücreti bulamazsa firma karşısına Kargo bedelleri hesaplanarak tarafınıza dönüş yapılacaktır. Notunu gösterecektir. Önyüz Tanımlamaları Web Site Ayarları Ürünler web sitesinde yayınlansın: Bu seçenekte ürünlerin bayi olmayan müşteriler tarafından görünmesine olanak verebilirsiniz. Oturum açmayan kullanıcılar yalnızca giriş ekranını görebilsin: Bu alan bayiniz olmayan kullanıcıların sadece şifreli giriş ekranını görebilmelerini sağlamanız için düzenlenmiştir. İletişim Bilgileri Bayilerinizin göreceği iletişim bilgilerinizin girişlerini bu alandan yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tanımlama Varsayılan Ülke dir. Bu tanımlama, kargo tanımlaması yaparken girilmesi zorunlu olan alandır. Diğer Önyüz Ayarları Duyurular, Sayfalar, Slider Yönetimi ve Reklam Yönetimi gibi birçok önyüz düzenlemeleri de bu kategori altında yapabilirsiniz.

WOLVOX ERP E-Business

WOLVOX ERP E-Business AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Oluşturma Tarihi : 01.03.2011 Düzenleme Tarihi : 01.03.2011 Sayfa 1 Copyright 2011 İçindekiler Dizini 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...11 2. KULLANIMI...11

Detaylı

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu 1 İÇİNDEKİLER ODESİS YÖNETİM KONSOLUNA GİRİŞ...6 1. BİLGİLENDİRME PANELİ...7 HESAP MAKİNESİ... 7 KURLAR... 7 GÖRÜNÜM STİLLERİ...

Detaylı

Ekonomik Seri Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Ekonomik Seri Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 SATIN ALMA YÖNETİMİ 1. SATIN ALMA YÖNETİMİ... 4 1.1 Kartlar... 4 1.1.1 Satın Alma Kartları Yardım Tuşları... 5 1.1.2 Cari Hesaplar... 9 1.1.2.1 Cari Hesap Tanıtım Kartı (041110)... 9 Teminat bilgileri

Detaylı

AKINSOFT E-Ticaret. Yardım Dosyası. Copyright 2011 AKINSOFT. Sayfa 1. Doküman Versiyon : 1.02.02 Tarih : 10.10.2012

AKINSOFT E-Ticaret. Yardım Dosyası. Copyright 2011 AKINSOFT. Sayfa 1. Doküman Versiyon : 1.02.02 Tarih : 10.10.2012 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.02 Tarih : 10.10.2012 Sayfa 1 Copyright 2011 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı sayesinde internet sitenizden ürünlerinizi tanıtabilir,

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur.

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. Değerli Acentemiz, BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. BiletBank, 30 yıllık IATA tecrübesi

Detaylı

SATIŞ YÖNETİMİ. Vr.15 (9000 Serisi) 1 Satış Yönetimi

SATIŞ YÖNETİMİ. Vr.15 (9000 Serisi) 1 Satış Yönetimi SATIŞ YÖNETİMİ 1. SATIŞ YÖNETİMİ... 9 1.1 KARTLAR... 9 1.1.1 Cari Kartları Yardım Tuşları... 9 1.1.2 Cariler... 14 1.1.2.1 Cari Tanıtım Kartı (041110)... 14 1.1.2.2 Cari Hesap Adresleri (041210)... 22

Detaylı

2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. Satış yönetimi

2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. Satış yönetimi Satış Yönetimi 1 SATIŞ YÖNETİMİ 1. SATIŞ YÖNETİMİ... 11 1.1 Kartlar... 11 1.1.1 Cari Kartları Yardım Tuşları... 12 1.1.2 Cariler... 17 1.1.2.1 Cari Tanıtım Kartı (041110)... 18 Teminat bilgileri ekranı...

Detaylı

Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 SATIN ALMA MODÜLÜ 1. SATIN ALMA Modülü... 9 1.1 Kartlar... 10 1.1.1 Satın Alma Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.2 Satıcılar... 13 1.1.2.1 Satıcı Tanıtım Kartı... 13 Adresler:... 17 Yetkililer:... 18

Detaylı

Ekonomik Seri Finans Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Ekonomik Seri Finans Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 FİNANS YÖNETİMİ 1. FİNANS YÖNETiMİ NE GİRİŞ... 5 1.1 Kartlar... 6 1.1.1 Kartlar Menüsü Yardım Tuşları... 6 1.1.2 Banka Tanıtım Kartı (071500)... 10 Banka Detay Bilgileri... 11 Mevduat Tiplerine Göre

Detaylı

TE (Ticari Entegre / Trading Entegration)

TE (Ticari Entegre / Trading Entegration) YAYLASOFT Ticari ve Sektörel Bilgisayar Programları KULLANIM KLAVUZU 2006 TE (Ticari Entegre / Trading Entegration) Stok, Cari, Kasa, Fatura, Döviz ve Taksit hesaplarınızı rahatlıkla takip edebileceğiniz,

Detaylı

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU 4.0 Kullanıcı Kılavuzu Tüm hakları saklıdır 2010 1 İçindekiler 1 İÇINDEKILER... 2 2 VERSIYONLAR TARIHÇESI... 4 3 KISALTMALAR... 4 4 GENEL SISTEM ÖZELLIKLERI... 5 4.1 AYRINTILI

Detaylı

2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. Hizmet ve Masraf yönetimi

2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. Hizmet ve Masraf yönetimi Hizmet ve Masraf Yönetimi 1 HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ 1 Hİzmet ve Masraf Yönetimi... 6 1.1 Kartlar ve Reçeteler... 6 1.1.1 Kartlar Menüsü Yardım Tuşları... 6 1.1.2 Hizmet Tanıtım Kartı (041500)... 10 1.1.3

Detaylı

İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM) 1 İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM)... 2 1.1 KARTLAR... 2 1.1.1 Cariler ile ilişkiler (150001)... 2 1.1.2 Cari hesap tanıtım

İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM) 1 İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM)... 2 1.1 KARTLAR... 2 1.1.1 Cariler ile ilişkiler (150001)... 2 1.1.2 Cari hesap tanıtım İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM) 1 İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM)... 2 1.1 KARTLAR... 2 1.1.1 Cariler ile ilişkiler (150001)... 2 1.1.2 Cari hesap tanıtım kartı (041110)... 3 1.1.3 Cari hesap adresleri (41210)...

Detaylı

İÇİNDEKİLER. www.logo.com.tr

İÇİNDEKİLER. www.logo.com.tr , İÇİNDEKİLER Standart Özellikler... 3 Yönetici Konsolu... 3 Kullanım Kolaylıkları... 3 Sihirbazlar...5 Alternatifli Anamenü... 5 Arayüz Uyarlama... 5 Grup Şirketi... 5 Tedarikçi Performans İzleme... 6

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010 Sayfa-1 Copyright 2010 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir.

Detaylı

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ 1400 Sokak No : 9 D : 7 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 21 35 Pbx Fax : 463 08 04 web adresi : www.akbimkoc.com mail adresi akbimkoc@akbimkoc.com SDDOP Programı

Detaylı

AKINSOFT NetSürücü. Yardım Dosyası

AKINSOFT NetSürücü. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 01.02.02 Tarih: 10.02.2015 1 İÇİNDEKİLER 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...3 2. KAYIT..6 3. MUHASEBE.20 4. BANKA 26 5. ARAÇ TAKİP.28 6. DERS PROGRAMI.32

Detaylı

HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ

HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ 1 HİZMET VE MASRAF YÖNETİMİ... 5 1.1 KARTLAR VE REÇETELER... 5 1.1.1 Kartlar Menüsü Yardım Tuşları... 5 1.1.2 Hizmet Tanıtım Kartı (041500)... 8 1.1.3 Hizmet Reçetesi (041700)...

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti

Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti ARIMA 4.0 Kullanım Kılavuzu Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti Sakarya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Esentepe Kampüsü A Blok Z11 Z12 Serdivan / Sakarya Telefon: +90 264 273 32

Detaylı

Perakendeci Firmalar İçin Mağazacılık Yazılımı. Küçük Ölçekli, Bağımsız Mağazalar için Nebim V3 Başlangıç Sürümü

Perakendeci Firmalar İçin Mağazacılık Yazılımı. Küçük Ölçekli, Bağımsız Mağazalar için Nebim V3 Başlangıç Sürümü Perakendeci Firmalar İçin Mağazacılık Yazılımı Küçük Ölçekli, Bağımsız Mağazalar için Nebim V3 Başlangıç Sürümü Küçük Ölçekli, Bağımsız Mağazalar için Nebim V3 Başlangıç Sürümü Mağazanızda satışınızı artırmak

Detaylı

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Çok Uluslu Operasyonlar Hedefleyen, Çok Kanallı, Büyük Ölçekli Firmalar için Nebim V3 Enterprise Edition Nebim V3 Enterprise

Detaylı

DARA PLUS CARİ HESAP MODULU

DARA PLUS CARİ HESAP MODULU DARA PLUS CARİ HESAP MODULU İÇİNDEKİLER 1:CARİ HESAP -Cari kart açma ve değişiklik -Cari hareket giriş ve değişiklik -Yönetici işlemler -SMS gönderme -Plasiyer işlemleri -Cari hesap kargo etiketi -Raporlar

Detaylı

Asistan foto, bütün işlerinizi en iyi şekilde düzenleyen mükemmel bir raportördür. Bütün ticari hareketlerinizi, satışlarınızı,

Asistan foto, bütün işlerinizi en iyi şekilde düzenleyen mükemmel bir raportördür. Bütün ticari hareketlerinizi, satışlarınızı, 2 ÖNSÖZ Asistan foto, Lodos tarafından fotoğraf stüdyoları için özel olarak üretilmiş bir otomasyon paketidir. Fotoğraf stüdyonuzdaki tüm işlerinizin bilgisayar ortamında kontrol ve takibini sağlar. Asistan

Detaylı

www.logo.com.tr Tiger2 ile Gelen Yeni Özellikler

www.logo.com.tr Tiger2 ile Gelen Yeni Özellikler Tiger2 ile Gelen Yeni Özellikler İçindekiler Yönetici Konsolu nun yeni arayüzü ile anlık göstergeler emrinizde!...3 Bırakın sizi Tiger2 nin Sihirbazları yönlendirsin....3 Aynı işlemleri tekrar tekrar yapmayın....4

Detaylı

AKINSOFT RentAgent. Yardım Dosyası

AKINSOFT RentAgent. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 01.02.02 Tarih: 30.07.2015 1 İÇİNDEKİLER 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...3 2. ARAÇ KAYIT 7 3. CARİ.16 4. KİRALAMA 21 5. İŞLEM KAYIT 34 6. PERFORMANS

Detaylı

Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz.

Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz. Katipos cihazının montajı 2 Giriş 3 Kullanıcı tanımları ve yetkilendirme 3 Ürün (Stok) işlemleri 3 Stok tanımlama 4 Barkod ve raf etiketi yazdırma 4 Stok uyarı sistemi 5 Cari işlemleri 5 Cari tanımlama

Detaylı

Tercüme Ofis Programı

Tercüme Ofis Programı Tercüme Ofis Programı Tercüme Takip, Tercüman Bilgileri, Cari, Stok,Fatura, İrsaliye, Sipariş,Teklif, Kasa,Banka, Çek, Senet, Personel, Ödeme Planı, Hızlı Satış (Barkodlu), Call Center, İş Programı, Kur

Detaylı

2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI

2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 2011 LKS2 - GO PLUS ÜRÜN FARK DOKÜMANI 9/3/2011 LKS2 - GO PLUS Ürün Özellik Farkları Genel Özellikler 1. Yönetici Konsolu Yönetici konsolu, firma ile ilgili genel bilgilere kolay erişim sağlar. O anki

Detaylı