ARTEMİS ARTEMİSGENÇ ARTEMİSÇOCUK. katalog ARALIK KASIM 2012

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ARTEMİS ARTEMİSGENÇ ARTEMİSÇOCUK. katalog ARALIK 2011 - KASIM 2012"

Transkript

1 ARTEMİS ARTEMİSGENÇ ARTEMİSÇOCUK katalog ARALIK KASIM 2012

2 Genel Yayın Yönetmeni Ilgın Sönmez Artemis Yaratıcı Yönetim photorepublic Yazı İşleri Müdürü Yeliz Üslü Editörler Alp Özalp Seçil Ersek Alkım Özalp Grafik Karen Yardımlı Ayşe Asmin Gündoğdu Murat Yıldırım ARTEMİS YAYINLARI Ticarethane Sokak No 53 Cağaloğlu İstanbul (212) facebook Artemis Severler Her türlü bilgi için Gül Bakioğlu (212) dahili 134 Genel Dağıtım Alfa Basım Yayım Dağıtım Ltd. Şti. Tel Faks ARTEMİS YAYINLARI Alfa Yayın Grubu nun tescilli markasıdır.

3 supernatural oğullar savaşı R. Dessertine & D. Reed Sam ve Dean in annesi, esrarengiz ve şeytani bir güç tarafından tam yirmi yedi yıl önce öldürülmüştü. O günden sonra Sam ve Dean in babası, Amerika nın arka sokaklarında, karanlık köşelerde yaşayan doğaüstü yaratıklar hakkındaki her şeyi iki kardeşe öğretecekti. Bu yaratıkların nasıl yok edileceğini de Lucifer ın peşine düşen iki kardeş, Güney Dakota daki ufak bir kasabada, kendine Don diyen bir melekle karşılaşıyor. Bu meleğin onlara ilginç bir teklifi var Meleğin teklifini kabul eden iki kardeş, evlerinden çok uzaklara, Şeytan ın herkesten gizlediği bir sırrı öğrenmeye gönderiliyor. Popüler televizyon dizisindeki karakterlerin önceden yayınlanmamış maceralarını konu alan yepyeni bir Supernatural kitabı. KİTAP ADI: Supernatural Oğullar Şavaşı YAZAR ADI: R. Dessertine & D. Reed SAYFA: 352 BASIM TARİHİ: Kasım 2012 ISBN:

4 New York Times çoksatarı Ölümcül Oyuncaklar serisi devam ediyor. Kayıp ruhlar şehri Cassandra Clare Tabii Jace, Clary ve Simon ın başındaki tehlikeler de Jace le Clary yeniden karşılaştığında, Clary korkunç gerçekle yüzleşti. İblis Lilith in büyüsü altındaki Jace, kötülüğün hizmetkarı olmuştu. Gölge Avcıları şimdi ne yapacaktı? Kaybedilen geri istenebilir miydi? Aşk için ödenecek bedel, ne olabilirdi? Günah ve kurtuluş işbirliği yaptığında, kime güvenmek gerekirdi? KİTAP ADI: Kayıp Ruhlar Şehri YAZAR ADI: Cassandra Clare SAYFA: 636 BASIM TARİHİ: Kasım 2012 ISBN:

5 muhteşem gatsby F. Scott Fitzgerald TOPLUMU SARSAN YASAKLAR, SİNDİ- RİLMEMİŞ ÖZGÜRLÜKLER, CAZ VE BİR AMERİKAN RÜYASI TRAJEDİSİ Muhteşem Gatsby, F. Scott Fitzgerald ın kariyerinin en büyük başarısı olarak kabul ediliyor. Caz Çağı nın bu en önemli eseri, on yıllardır her yaştan okurun beğenisini topladı ler Amerikasında, The New York Times ın, Cin ulusal içkimiz ve seks ulusal saplantımızdı! dediği bir dönemde geçiyor bu ustalıkla kaleme alınmış hikaye. Sınıflar arasındaki derin uçurumları gözler önüne sererken okura eşi bulunmaz bir edebiyat şöleni sunuyor. Varlıklı Jay Gatsby ve güzeller güzeli Daisy Buchanan arasındaki aşk, Long Island daki gösterişli partiler, baş döndürücü bir atmosferde çağını aşan bir sesle okura ulaşıyor. Altı kez sinemaya uyarlanan Muhteşem Gatsby, yirminci yüzyıl edebiyatının en büyük klasiklerinden biri olarak kabul ediliyor. KİTAP ADI: Muhteşem Gatsby YAZAR ADI: F. Scott Fitzgerals SAYFA: 208 BASIM TARİHİ: Kasım 2012 ISBN:

6 numaran bende var Sophie Kinsella Aşık mıyım? Bilmiyorum. Beni sevip sevmediğini bilmiyorum. Onu sevip sevmediğimi bilmiyorum. Tek diyebileceğim, aklımdan hiç çıkmayan tek kişi o. Duymak istediğim onun sesi. Görmeyi umduğum onun yüzü. Bravo bana! Kaybettim :( Şu dünyada kaybetmemem gereken tek şeyi kaybettim. Nişan yüzüğümü! Magnus un üç nesillik aile yadigarı. Ve şimdi, tam da annesiyle babasının döndüğü gün kaybettim. Kaybetmek için o günü buldum. Derin derin nefes al, Poppy. Olumlu düşün :) Bir hayır yemeğinde kızlarla iki kadeh şampanya devirdikten sonra Poppy nin hayatı bir anda tepetaklak oldu. Yalnızca nişan yüzüğünü kaybetmekle kalmadı, arkasından yaşanan panikte cep telefonundan da oldu. Titrek bacaklarla otelin lobisinde dört dönerken, bir çöp kutusunda terkedilmiş bir telefon buldu. E, mal bulanındır demişler! Artık otele bir numara bırakabilirdi. Kaderinde vardı demek ki! Tek sorun şuydu ki, telefonun sahibi işadamı Sam Roxton, onunla aynı fikirde değildi. Cep telefonunu geri istiyordu ve Poppy nin, tüm mesajlarını okumasından ve özel hayatına burnunu sokmasından hiç hoşlanmamıştı. Üstüne üstlük yüzüğü bulana kadar Poppy nin tek elle idare etmesi gerekecekti (!) Düğün hazırlıkları, Sam in geçici asistanlığı vazifesi ve başına bizzat açtığı türlü belalar yüzünden işler iyice karışacaktı. KİTAP ADI: Numaran Bende Var YAZAR ADI: Sophie Kinsella SAYFA: 428 BASIM TARİHİ: Kasım 2012 ISBN:

7 Süper zeki bir kadının über salak hikayesi Arzum Uzun Evet, kainatta benim kadar rezil aşk acıları yaşayan pek çok, hatalarından ders almayan pek az kadın vardı. Bense sürünüp sürünüp ölmüyor, inadına aşık oluyordum yani Bununla gururlanabilirdim değil mi? İnsan, akıllanmayan bir hayvandı ve Bilun Yılmaz, hayvanın önde gideniydi! Bilun Yılmaz ın herkesi kıskandıran, peri masallarından hallice, muhteşem bir hayatı vardı... Yakışıklı ve ünlü bir sevgilisi, genç yaşında edindiği parlak bir kariyeri, muhteşem dostları, birbirinden ünlü modacıların tasarımlarıyla dolu bir giyinme odası ve Nişantaşı nda güzel bir evi. Ama hiçbir şey sandığı kadar uzun sürmeyecekti. Tam da en mutlu olduğu günde, hayatının en büyük kazıklarından birini yiyecek ve bu kazığın üstüne yiyeceği kazıkları hayal bile edemeyecekti. Bakalım Bilun her şeyin üstesinden nasıl gelecekti? KİTAP ADI: Süper Zeki Bir Kadının Über... YAZAR ADI: Arzum Uzun SAYFA: 492 BASIM TARİHİ: Kasım 2012 ISBN:

8 DÜNÜ VE YARINI UNUTUP BUGÜNDE YAŞAYACAKSINIZ Hayatla bütünleşmek Eckhart Tolle İçsel amacınız uyanmak. İşte bu kadar basit. Bu amacı gezegendeki bütün insanlarla paylaşıyorsunuz. İçsel amacınız, evrenin ve bütünün önemli bir parçası. Sizi siz yapan ve insanlığı birleştiren tek güç. Dışsal amacınız ise zamanla değişebilir. İnsandan insana farklılık gösterebilir. Dışsal amacınıza ulaşmanın temelinde içsel amacınızı bulmak ve onunla uyum içinde yaşamak yatar. Gerçek başarının sırrı budur. KİTAP ADI: Hayatla Bütünleşmek YAZAR ADI: Eckhart Tolle SAYFA: 184 BASIM TARİHİ: Kasım 2012 ISBN:

9 boleyn gelini Brandy Purdy Utangaç ve sıradan bir genç kız olan Leydi Jane Parker, VIII. Henry nin ihtişam ve entrika dolu sarayında yaşayacağını hayal bile edemezdi. Ta ki yakışıklı George Boleyn le tanışana kadar. Evlenecekleri haberini aldığında mutluluktan havaya uçan Jane in aşk dolu birliktelik hayalleri, George un kız kardeşi Anne le tanıştığında sönüverdi. George, kız kardeşine delicesine tutkundu, müstakbel eşineyse soğuk ve mesafeli davranıyordu. Anne, aralarında Kral Henry nin de olduğu geniş bir hayran kitlesi edinirken, Jane in kırgınlığı ve yalnızlığı günden güne büyüyordu. Henry nin kraliçesi olmak, Anne i İngiltere nin en güçlü kadını yapacaktı. Ancak bir varis özlemiyle yanıp tutuşan Henry, dakikası dakikasına uymayan dikbaşlı karısından bıkmaya başladığında, tarihin en büyük ihanet oyunu sahneye konacaktı Sonu düşmanlarını bile yasa boğan Anne den pervasız Katherine Howard a kadar Henry nin beş kraliçesini anlatan Boleyn Gelini, hırsın, şehvetin, kıskançlığın, tarihin yönünü değiştirecek güçte bir aşkın ve korkunç bedelleri olan bir intikamın hikayesi. KİTAP ADI: Boleyn Gelini YAZAR ADI: Brandy Purdy SAYFA: 384 BASIM TARİHİ: Kasım 2012 ISBN:

10 umutsuz romantik Harriet Evans Laura Foster umutsuz bir romantik. Bu onun en büyük kusuru. Arkadaşları, ailesi, çevresindeki herkes bunu biliyor. Laura bile aklının ya beş karış havada, ya da romantik bir kitapta olduğunu kabul ediyor. Henüz beyaz atlı prensini bulamasa da, dünyayı tozpembe görmenin neresi yanlış ki? Fakat Laura nın son ilişkisi de felaketle sonlanınca, erkeklere ve romantik hayallere kesinkes tövbe etti. Hayatı lime lime olmuş haldeyken bir şapşal gibi anne babası ve büyükannesiyle tatile çıktı. Yaş toplamının neredeyse 200 olduğu, sıkıcılıkta sınır tanımayan bu tatilde, Laura, saçlarını teker teker yolacak hale geldi. Tam da bileklerini kör bıçaklarla kesmeyi aklından geçirirken aksi ama seksi bir yabancıyla tanışmasın mı! İyi ama bu yabancı göründüğü gibi biri mi? Acaba Laura yine her şeyi yanlış mı anladı? Beyaz atlı prensini sonunda bulmuş muydu, yoksa yine kaderin çiftesini mi yiyecekti? Aaa! Kadınların da çektiği! Tatlı Laura. Kalbimiz seninle. KİTAP ADI: Umutsuz Romantik YAZAR ADI: Harriet Evans SAYFA: 600 BASIM TARİHİ: Kasım 2012 ISBN:

11 sevgili kadınım Gillian Bagwell On Yedinci Yüzyıl İngilteresine damga vuran bir kadının, o kadının, Londra nın tekinsiz sokaklarından saraya uzanan inanılmaz yükselişi... Zeki ve güzeller güzeli Nell Gwynn, hayata gözlerini açar açmaz yoksullukla tanışmıştı. Annesinin sevgisizliği ve acımasızlığından kaçan Nell, çok küçük yaşta, fahişeliğin acımasız ve tehlikeli yolunda buldu kendini. Ancak çok geçmeden İngiltere tiyatrosunun büyülü dünyası Nell i çağıracaktı. Hazırcevaplığı, ince mizah anlayışı ve sıradışı yeteneği, genç kadına Kral ın Tiyatrosu nda yer açtı. Başrollerin vazgeçilmez ismine dönüşen Nell in çekiciliği ve kıvrak zekâsı onu şöhrete, sayısız hayrana ve en çok istediği adamın kalbine kavuşturacaktı. Herkesin başını döndüren Nell, İngiltere nin en güçlü adamının, bizzat Kral ın dikkatini çektiğinde hayatı, hayal bile edemeyeceği şekilde değişti. Bedenini ve kalbini Charles a teslim eden güzel Nell, sarayın acımasız ve gösterişli dünyasında ayakta kalmaya çalışırken, aklının alamayacağı bir yıkıma ve arzuya tanıklık edecekti. KİTAP ADI: Sevgili Kadınım YAZAR ADI: Gillian Bagwell SAYFA: 448 BASIM TARİHİ: Kasım 2012 ISBN:

12 Charlaine Harris Tuhaf ve seksi garson kız Sookie Stackhouse a kapılmamanın yolu yok. Bizi de al Sookie! Bizi de! Louisiana, Bon Temps da yaşayanlar, vampirlerle ilgili çok az şey biliyor. Kurtadamlarla ilgiliyse hiçbir şey. Tabii herkesin sevgilisi ve her şeyden haberdar -istemeden de olsa- Sookie Stackhouse dışında. Ta ki o güne kadar... Çünkü, kurtadamlar ve şekil-değiştiriciler kendilerini ölümlü dünyaya ifşa etti. Ve bunun hiç de hoş sonuçları olmadı. Sookie nin yakından tanıdığı biri, feci şekilde can verdi. Ancak Sookie nin katili bulmak konusundaki kararlılığı, karşılaştığı daha büyük bir sorun yüzünden yok olup gidecekti. Vampirlerden ve kurtadamlardan çok daha yaşlı, güçlü ve gizemli bir doğaüstü ırk, savaşa hazırlanıyordu. Ve Sookie, bu savaşın ortasında, yemin bizzat kendisiydi. Şahane... Harris, doğaüstü dünyaları müthiş bir mizah anlayışıyla bizim dünyamızla birleştiriyor. - Tulsa World Popüler dizi TRUEBLOOD ı doğuran serinin dördüncü romanı... Korkunç Katrina Kasırgası ndan ve vampir zirvesindeki patlamadan sonra Sookie Stackhouse güvende ama şaşkındı. Her şeyin normale dönmesi için can atıyordu. Erkek arkadaşı Quinn de kayıplara karışmıştı. Ayrıca Louisiana daki vampirlerin ve doğaüstü yaratıkların hoşuna gitsin veya gitmesin, dengeler değişiyordu. Sookie bitmek bilmeyen savaşlarda tehlikeyle, ölümle ve bir kez daha, sevdiği birinin ihanetiyle karşılaşacaktı. Bu amansız kavgalar bittiğinde ve akan kanlar artık kuruduğunda ise Sookie nin hayatı sonsuza kadar değişecekti Harris, cesur bir göz kırpışıyla hem tuhaf olasılıklarla, hem de çılgın bir tempoyla dolu bir dünya yaratıyor. - The Anniston Star Harris in türleri birarada kullanışı muhteşem. Hem gizem, hem korku, hem de romantizm dolu! - Milwaukee Journal Sentinel 12 KİTAP ADI: Peri Ölüsü YAZAR ADI: Charlaine Harris SAYFA: 368 BASIM TARİHİ: Kasım 2012 ISBN: KİTAP ADI: Kötünün Ölüsü YAZAR ADI: Charlaine Harris SAYFA: 420 BASIM TARİHİ: Şubat 2012 ISBN:

13 kırmızı kolye Sally Gardner Bu hikayede her şey var. Cinayet, Gizem, tutku ve hatta sihir... Paris, Soylular yemeklere doymayıp danstan dansa koşarken, dedikodu yapıp kumar oynayarak kendilerini kaçınılmaz bir felakete doğru sürüklerken, fakir ve aç halk devrim hayalleri peşinde! Yann Margoza, bir kahraman olmak için doğmuş. Cüce Tetu, Yann ın dostu ve akıl hocası. Sido, aptal Marki de Villeduval in nefret ettiği kızı. Ve kötü kalpli Kont Kalliovski, soylu sınıfının yarısını kendine esir etmiş bir şeytan. Hikaye Paris ten Londra ya ve sonra tekrar Paris e uzanıyor. Devrim hız kazanırken özgürlük ve eşitlik hayalleri, korku çarkları arasında eziliyor. KİTAP ADI: Kırmızı Kolye YAZAR ADI: Sally Gardner SAYFA: 380 BASIM TARİHİ: Kasım 2012 ISBN:

14 günah pazarı Laurell K. Hamilton Adım Anita Blake. Ülkenin bütün yasal vampir avcıları arasında öldürme rekoru bende! Yalnız, aynı başarıyı özel hayatımda gösterdiğimi söyleyemeyeceğim. Kimse canavarlarla yatan bir kadına güvenmez ne de olsa. Neyse. Uzatmayayım. Vampir bir seri katil, bana Las Vegas tan postayla kesik bir baş gönderdiğinde, Günahlar Şehri nin yetkililerini uyarmam gerektiğini anlamıştım. Durum düşündüğümden daha kötüydü. Çok sayıda polis memuru ve bir vampir avcısı doğaüstü yöntemlerle öldürülmüştü. Las Vegas a ulaştığımda üç federal ajan daha bana katıldı. Bu iyi bir şeydi çünkü bu kadar güçlü ve tehlikeli bir katili avlarken her türlü desteğe ihtiyacım olacaktı! KİTAP ADI: Günah Pazarı YAZAR ADI: Laurell K. Hamilton SAYFA: 744 BASIM TARİHİ: Kasım 2012 ISBN:

15 OLİMPOS KIZLARI Elena Kedros Sid, Luve ve Hoon liseye yeni başlıyor. Sid bir eskrim şampiyonu. Luce bir erkeği nasıl etkileyeceğini çok iyi biliyor. Hoon ise bir dahi. Aralarında ortak nokta olduğu söylenemez. Garip bir rastlantı hariç! Üçü de aynı gün doğmuş. Ve... Birdenbire ortaya çıkan bir düşman, beliren tuhaf güçler. kristallere dönüşen büyülü gözyaşları ve uzak bir dünyadan gelen bir haberci... Bunların hepsi tesadüf olamaz. Sid, Luce ve Hoon onları savaşa çağıran bir kaderle birbirleerine bağlı olduklarını anladılar. Yaşadıkları dünyayı ve Olimpos u kurtarmak için güçlerini birleştirip savaşmak zorundalar. KİTAP ADI: Olimpos Kızları YAZAR ADI: Elena Kedros SAYFA: 228 BASIM TARİHİ: Kasım 2012 ISBN:

16 yaşama kültürü üzerine serisi İpek Ongun 16 KİTAP ADI: Duyarlı Davranışlar YAZAR ADI: İpek Ongun SAYFA: 216 BASIM TARİHİ: Ekim 2012 ISBN: KİTAP ADI: Sabah Pırıltıları YAZAR ADI: İpek Ongun SAYFA: 252 BASIM TARİHİ: Ekim 2012 ISBN: KİTAP ADI: Lütfen Beni Anla YAZAR ADI: İpek Ongun SAYFA: 300 BASIM TARİHİ: Ekim 2012 ISBN: KİTAP ADI: Bu Hayat Sizin YAZAR ADI: İpek Ongun SAYFA: 278 BASIM TARİHİ: Ekim 2012 ISBN: KİTAP ADI: Yarım Elma Gönül Olma YAZAR ADI: İpek Ongun SAYFA: 278 BASIM TARİHİ: Ekim 2012 ISBN: KİTAP ADI: Bir Pırıltıdır Yaşamak YAZAR ADI: İpek Ongun SAYFA: 312 BASIM TARİHİ: Ekim 2012 ISBN: Genç kadınlar ve erkekler için... Gündelik yaşamda duyarlı davranışlar... Birkaç örnek mi istiyorsunuz, buyrun okuyun. Cep telefonu ve bilgisayarı uygarca kullanma yöntemleri... İş yaşamında yazılı olmayan ama insanı başarıya götüren davranışlar... Giyimde ve makyajda asla ve asla yapılmaması gerekenler... Belki kıkırdayacaksınız... Belki hüzünlenip düşüncelere dalacaksınız zaman zaman... Dahası, her birlikteliğimizde olduğu gibi bu kez de bir şeyleri paylaşacağız sizinle. Dostlarla sohbetler tüm bunların toplamı değil midir zaten? Bolca atılan kahkahalar, zaman zaman dolan gözler, durup düşünmeler ve çokça, hem de pek çokça paylaşmalar... Biz bu işi başardık! Kutlarım sizi sevgili gençler! Böyle bir kitap yazılması önerisi sizlerden geldi. Bu fikri yurdun dörtbir yanından yazdığınız sevgi dolu mektuplarla desteklediniz, yönlendirdiniz. Ve başardınız! Bugüne dek biz anne babalar konuştuk, sizler dinlediniz. Oysa bu kitapta siz gençler konuştunuz, biz anne babalar dinledik. Neler anlattınız neler... Eğer siz bu kitabı Diskoya gitmek için nasıl izin alırım? ı öğrenmek için satın aldıysanız, vah verdiğiniz paralara... Yok eğer gençliğinizi derinlemesine ve saatleri dakikalarla yaşamak, gerçek anlamda yaşamak konusunda bir şeyler öğrenmek için aldıysanız, o zaman başka. Peki nasıl olacak bu gençliği gerçek anlamda yaşamak? Bazı şeylerin farkına vararak... Gençlerin işine yarayabilecek yaşamla ilgili yazılar ve benim iflah olmaz armağan verme sevdam bir araya gelince, onlara bir sürpriz yapıp sevdikleri yazılarımı bir kitapta toplayarak, yarım elma gönül alma misali, sevgili gençlere sunayım, diye düşündüm. Bu kitabımı bana mektup yazan gençlere adıyorum çünkü onlar bana zaman içinde yitip gitmeyecek armağanlar verdiler. Yaşamın pırıltısını yakalamaya çalışan, sürekli, usanmadan araştıran, soran, öğrenen, daha iyiyi, daha güzeli amaçlayan... Yaşamdaki mutlulukların yanıp sönen pırıltılardan oluştuğunun bilincinde... Bu pırıltıların hiçbirini kaçırmadan, yaşamın her kesitini binbir renkle süsleyerek yaşamak isteyen gençtir, modern ve seçkin genç. Siz de böyle olmak istemez misiniz?..

17 Orhan Kemal 17 KİTAP ADI: İnci nin Maceraları YAZAR ADI: Orhan Kemal SAYFA: 64 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN: KİTAP ADI: Uyku YAZAR ADI: Orhan Kemal SAYFA: 72 BASIM TARİHİ: Ekim 2012 ISBN: Türk edebiyatının en özgün ve gerçekçi yazarlarından Orhan Kemal, yazdığı roman, oyun ve öykülerin hepsinde yoksul, hayatla mücadele etmek zorunda olan ama umudunu, yaşama sevincini kaybetmeyen insanlardan söz eder. İnci nin Maceraları ndaki yedi öykü, yine aynı dünyanın çocuklarını anlatıyor. Türk edebiyatının en özgün ve gerçekçi yazarlarından Orhan Kemal, yazdığı roman, oyun ve öykülerin hepsinde yoksul, hayatla mücadele etmek zorunda olan ama umudunu, yaşama sevincini kaybetmeyen insanlardan söz eder. Uyku daki yedi öykü, yine aynı dünyanın çocuklarını anlatıyor.

18 kayıp gül ekim yağmurları Serdar Özkan 65 i aşkın ülkede 44 dilde okunan Türk romancı Serdar Özkan ın yeni kitabı Kayıp Gül Ekim Yağmurları hayata, kendinize ve AŞK a bakışınızı değiştirecek. Kitapları, Penguin (ABD), Random House (İngiltere), Hachette, Bertelsmann, RCS Libri gibi, dünyanın en seçkin ve prestijli yayınevleri tarafından yayınlanan Serdar Özkan ın yeni romanı yüreğinizi ısıtacak. Daha ilk kitabının bütün dünyada Simyacı, Küçük Prens ve Martı gibi klasiklerle kıyaslanması bir romancı için sık rastlanan bir durum değil. Deccan Herald HİNDİSTAN Bu romanın bizi birleştirmeye gücü var. TVA Televizyonu - KANADA Serdar Özkan ismi şimdiden Paulo Coelho, Richard Bach ve hatta Antoine de Saint- Exupéry ile birlikte anılıyor. Corriere della Sera İTALYA Türklerin Küçük Prens i tüm dünyayı büyülüyor. Helsinki Sanomat FİNLANDİYA KİTAP ADI: Kayıp Gül Ekim Yağmurları YAZAR ADI: Serdar Özkan SAYFA: 210 BASIM TARİHİ: Ekim 2012 ISBN:

19 AŞK, SYDNEY Yİ ÇAĞIRIYORDU. KALBİNE Mİ, YOKSA AİT OLDUĞU DÜNYAYA MI İHANET EDECEKTİ? altın zambak Richelle Mead Sydney Sage bir Simyacı. Büyüyle uğraşan, insan ve vampir dünyaları arasında köprü görevi gören bir grubun üyesi. Simyacıların asıl görevi vampirlerin sırlarını korumak. Bir de insanların hayatlarını. Sydney nin en büyük hayali üniversiteye gitmekti, ama onun yerine, kendini Palm Springs, California daki gösterişli bir yatılı okulda buldu. Moroi Prensesi Jill Dragomir i, Moroi Sarayı nı içsavaşa sürüklemek isteyen saldırganlardan korumakla görevlendirilmişti. Eski hataları yüzünden bir zamanlar gözden düşen Sydney, artık sadakati ve itaatkarlığıyla herkese örnek gösterilen bir Simyacı ydı. Ancak Sydney, Jill, Eddie ve özellikle de Adrian la yakınlaştıkça, eski Simyacı inançlarını, aile kavramını ve gerçek aidiyet duygusunu sorgulamaya başlayacaktı. Ona her konuda uyan, hoş, akıllı Brayden la yakınlaşması da zaten karışık olan aklını iyice karıştıracaktı... KİTAP ADI: Altın Zambak YAZAR ADI: Richelle Mead SAYFA: 480 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN:

20 gizemli oyuncu Jinny Webber Kate Collins in sarhoş babası, küçük erkek kardeşi ve yaşlı büyükannesi dışında kimsesi yoktu. Üstelik sevmediği biriyle evlendirilmek üzereydi. Hayalini kurduğu hayat onun gibi sıradan bir köylü kız için imkansız görünse de, Kate in kaderinde çok büyük bir başarı yazılıydı. Hem de William Shakespeare ve Kraliçe Elizabeth in şahit olduğu bir başarı! Ancak gizlediği kimliği ortaya çıkarsa hayatı tehlikeye girecekti! Kader ağlarını örerken Kate, kendini sürükleyici olduğu kadar tehlikeli bir maceranın içinde bulacaktı. Hayalleri bir bir gerçekleşirken kıskançlığı, nefreti ve en önemlisi aşkı öğrenecekti. Hayatta ve sahnede erkeklere meydan okuyan bir kızın tehlikeli ve cesur serüveni sizi tiyatronun büyülü dünyasına götürecek! KİTAP ADI: Gizemli Oyuncu YAZAR ADI: Jinny Webber SAYFA: 506 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN:

21 SALTANATININ GÖZÜ KARA SULTANI MAHPEYKER KÖSEM İN BEKLENMEDİK YÜKSELİŞİNİN HİKAYESİ kara kraliçe kösem Demet Altınyeleklioğlu Çocuk yaşta Milos tan koparıldığında bütün hayallerine veda etti Nasya. Kaderi, ona hizmetçi olacağını fısıldasa da asi bir denizkızıydı o. Cehennem beklerken cenneti bulduğu Osmanlı Sarayı nda kraliçe olmaya ant içmişti. Entrikalara, hiç uyumayan düşmanlara, sinsice kol gezen ölüme ve ihanetlere, zekâsı ve insanı büyüleyen güzelliğiyle meydan okudu. Talihi kendine aşık eden, Osmanlı nın yolunu çizen Mahpeyker Kösem Sultan dı artık o. Ancak uğruna gençliğini, çocuklarını, vicdanını, umutlarını feda ettiği taht, kime sadık kalmıştı ki ona kalsın? Koskoca bir devleti, sayısız padişahı dize getiren, onu Osmanlı da Kösem yapan zekası, sonunda kadere boyun eğecekti belki de... Ama, cihana hükmeden Mahpeyker Kösem Sultan dı o. Tarihi padişahlar değil, o yazmıştı. Ve ant olsun ki, adı tarih sayfalarından eksik kalmayacaktı. Azrail, bir tek canını alabilirdi. Varsın, alsındı! KİTAP ADI: Kara Kraliçe Kösem YAZAR ADI: Demet Altınyeleklioğlu SAYFA: 800 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN:

22 sert oyun Sara Paretsky New York Times çoksatarı V. I. Warshawski romanında Chicago nun karmaşık siyasetinin dünü, bugünü ve yarını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor. Chicago da en sevilen oyun beyzboldur. Fakat işin içine politika, ticaret ve yasalar girdiğinde oyunun adı sert oyun olur. Warshawski den, Lamont Gadsden adında, kırk yıldır kayıp bir adamı bulması istendi. Dedektifin bir sonuca varmayacağını düşündüğü bu soruşturma, beklenmedik biçimde ölümcül bir hal alacaktı. Şehrin ırkçılık dolu, utanç verici geçmişi ve beklenmedik bir anda ortaya çıkan aile sırları ise Warshawski yi derinden sarsacaktı. Dedektifin hiç tanışmadığı genç kuzeni Petra nın bir seçim kampanyasında çalışmak için Chicago ya gelmesi, işlerin daha da karışmasına sebep olurken, heyecanlı ve bir o kadar da sevimli Petra nın, kuzeninin sevgisini kazanması uzun sürmeyecekti. Birilerinin Warshawski nin ofisine zorla girmesinin ardından Petra ortadan kaybolacak ve V. I. ne pahasına olursa olsun sevgili kuzenini bulmak için ne gerekiyorsa yapacaktı. Onunla ilgili bazı şüpheleri olsa bile... KİTAP ADI: Sert Oyun YAZAR ADI: Sara Paretsky SAYFA: 516 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN:

23 İNSANLIK TARİHİYLE İLGİLİ BİLDİKLERİNİZİ UNUTMAYA HAZIR OLUN! TANRILARIN ARABALARI Erich Von Däniken Dünyaca müthiş bir üne sahip olmanın yanısıra alanında kültleşen Tanrıların Arabaları, gezegenimizin, başka dünyalardan gelen yaratıklar tarafından ziyaret edildiğinin kanıtı olarak kabul ediliyor. Erich von Däniken tarihi kalıntıları, kayıp şehirleri, roket alanlarını inceliyor ve insanlık tarihine müdahalede bulunan dünyadışı varlıklara dair bilimsel kanıtları ortaya koyuyor. En inanılmazı da, Däniken in teorisi, atalarımızın bizzat bu galaktik öncüler olduğunu öne sürüyor ve bunu arkeolojik buluntularla kanıtlıyor... KİTAP ADI: Tanrıların Arabaları YAZAR ADI: Erich Von Däniken SAYFA: 200 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN:

24 meleklerin kanı Nalini Singh New York Times çoksatarı yazar Nalini Singh, meleklerin vampirlere hükmettiği, kana susamış yaratıklarla dolu ama bir o kadar da baş döndürücü bir dünyanın kapılarını aralıyor Ölmeden önce göreceğiniz son şey, onun gözleri olacak... Vampir avcısı Elena Deveraux, işinde en iyisi olduğunu biliyordu. Ancak yeni görevi için doğru kişi olup olmadığından emin değildi. Üstelik öldürücü bir güzelliğe sahip ve hiçbir ölümlünün kızdırmak istemeyeceği Başmelek Raphael tarafından görevlendirilmişti. Elena nın başarısızlık gibi bir seçeneği yoktu. Görevi imkansız olsa bile. Bu kez peşine düştüğü kişi, yoldan çıkmış bir vampir değil, yoldan çıkmış bir başmelekti. Elena, kendini daha önce benzeri görülmemiş bir cinayetler zincirinin tam ortasında bulacak ve tutkunun tehlikeli uçurumlarına doğru çekilecekti. Bu av onun sonunu getirmese bile, Raphael in baştan çıkarıcı dokunuşlarına kendini teslim etmesi, Elena nın hayatının en büyük hatası olabilirdi. Çünkü başmelekler, ölümlü oyuncaklarıyla oynarken onları fark etmeden kırabilirdi. KİTAP ADI: Meleklerin Kanı YAZAR ADI: Nalini Singh SAYFA: 472 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN:

25 Nehirlerin Kadını Philippa Gregory Güller Savaşı sırasında, ateş hattında tehlikeli bir yolculuk yapan Bedford Düşesi Jacquetta nın büyüleyici hikayesi eşliğinde, bir ülkenin kaderinin değişimine tanıklık edeceksiniz. Nehir tanrıçası Melusina nın soyundan gelen Jacquetta, doğumundan itibaren geleceği görme yeteneğine sahipti. Çocuk yaşta amcasının evine yaptığı bir ziyarette, kendi gücünün tıpatıp benzerini, büyücülükle suçlanan genç mahkum Jeanne d Arc ta gördü. Birlikte tarot falı baktıkları sırada, Felek Çarkı kartının büyük sırrına ortak oldular. Ne yazık ki Jeanne ın kaderinde, korkunç bir ölümle karşı karşıya kalmak vardı. Jacquetta, düş görmeye cüret eden bir kadını bekleyen tehlikelerle işte o zaman tanıştı. Kendini, hazır olmadığı bir evlilik, zamansız ayrılıklar ve amansız ölümlerle dolu çalkantılı bir hayatın içinde buldu Jacquetta. Yolu, Kral VI. Henry nin sarayına düştüğünde, yeni kraliçenin sadık ve yakın arkadaşı olacak ve bir krallığın entrikalarında kaybolacaktı. Her şeye rağmen, kralı, kraliçesi ve kızı Elizabeth için savaşmaktan vazgeçmedi. Felek Çarkı, İngiltere tahtına hiç kimsenin beklemediği birini geçirecekti ve bu kişiyi sadece Jacquetta biliyordu. KİTAP ADI: Nehirlerin Kadını YAZAR ADI: Philippa Gregory SAYFA: 620 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN:

26 karakozak operasyonu Cem Şancı SAVAŞLAR BAŞLAMADAN KAZANILIR. Arap Baharı isyanları sonrasında kendi halkına karşı silah kullanan Suriye ye savaş açmak üzere olan NATO, Türkiye tarafından durdurulmuştu. Savaş ilan edilmeden önce Türkler çok önemli bir operasyon gerçekleştirmek zorundaydı. Neydi bu gizli operasyon?.. Osmanlı İmparatorluğu nun kurucusu Osman Gazi nin dedesi Süleyman Şah ın mezarı, Suriye de, Türkiye sınırının 30 kilometre güneyinde, bugün Karakozak denilen mevkide yer alıyordu. Suriye, I. Dünya Savaşı sonrasında, bu türbenin de bulunduğu küçük bir alanı manevi değeri nedeniyle Türkiye ye devretmişti. Türk askeri tarafından korunan, gönderine Türk bayrağı çekilen bu türbe ve karakol, aynı zamanda Türkiye nin, kendi sınırları dışındaki tek toprağıydı. Türkiye ve müttefikleri Suriye ye savaş açtığında, herkes savaşın ilk mermisinin Karakozak Karakolu na atılacağını biliyordu. Suriye, olası bir savaş ihtimaline karşı tanklarını karakolun etrafında teyakkuzda bekletiyordu. Türkiye ise bu tankları devre dışı bırakmak ve ülke dışında sahip olduğu tek toprağı korumak için on bir kişilik seçkin bir ekibi görevlendirmişti. NATO, Suriye ye savaş açtığını 48 saat içinde açıklayacaktı... KİTAP ADI: Karakozak Operasyonu YAZAR ADI: Cem Şancı SAYFA: 246 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN:

27 mayanın günlüğü serisi İpek Ongun 27 KİTAP ADI: Mayanın Günlüğü Haydi Tanışalım YAZAR ADI: İpek Ongun SAYFA: 32 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN: KİTAP ADI: Mayanın Günlüğü Güzel Bir Gün YAZAR ADI: İpek Ongun SAYFA: 32 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN: KİTAP ADI: Mayanın Günlüğü İşte Benim Ailem YAZAR ADI: İpek Ongun SAYFA: 32 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN: KİTAP ADI: Mayanın Günlüğü Haydi Oyuna YAZAR ADI: İpek Ongun SAYFA: 32 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN: Altı dürüst adamım var bana hizmet eden. Tüm bildiklerimi onlardan öğrendim ben. Adları, ne ve neden ve ne zaman ve nasıl ve nerede ve kim dir onların. -R. Kipling Öğlen uykusundan uyanınca annemin kucağında mayalanmaya bayılıyorum! Sonra gidip kapıda dikiliyorum. Annem, Dışarı mı çıkmak istiyorsun, diye onun zekâ düzeyine hiç ama hiç yakıştırmadığım bir soru soruyor. E, herhalde yani... Yoksa ne diye kapıda dikileyim... Bugün harika bir gündü. Bütün aile Meral Babaannemle Murat Dedemin evinde toplandık. O kocaman evi, hele de kocaman bahçesini çok seviyorum. İşte orada sarı-beyaz tenteli, salıncaklı kanepede anneannemle iki dedem oturmuş konuşuyorlar... Ayımı unutunca, Oyalanma ama Mayacığım, diyor annem, bak geç kalıyoruz. Ben kahvaltımın tadını çıkarmayı seviyorum, annemse evin içinde koşturup duruyor. Bugün oyun grubuna katılacağım ya, annem çantamı hazırlıyor. Önce tıp-tıp-tıp mutfağa koşuyor, meyveleri dilimliyor, termosuma su dolduruyor...

28 vedaya zaman yok Linwood Barclay Arkasında iz bırakmayan bir kayıptı o. Şimdiye kadar... Evde çıt çıkmıyordu. Ne işe gitmeye hazırlanan annesiyle babasının seslerini duyuyordu, ne de okula geç kalan erkek kardeşinin gürültüsünü. Acaba önceki gece yüzünden onu cezalandırıyorlar mıydı? Ders çalışması gerekirken arkadaşlarıyla dışarı çıkmış, dönüşte de babasıyla tartışmıştı. Herkes neredeydi? Neden ailesi ortadan kaybolmuştu? Bu gizemin üzerinden yirmi beş yıl geçse de, Cynthia nın kafası hala cevaplanmamış sorularla doluydu. Ailesi öldürülmüş müydü? Yoksa kaçırılmış mıydı? Eğer hayattalarsa onu neden terk etmişlerdi? KİTAP ADI: Vedaya Zaman Yok YAZAR ADI: Linwood Barclay SAYFA: 464 BASIM TARİHİ: Eylül 2012 ISBN: Vedaya Zaman Yok, ara sokaklarda geçen heyecan verici bir macera. Linwood Barclay, tek bir yanlış adım bile atmıyor ve okuru şaşırtmaya devam ediyor. Vedaya Zaman Yok u gece okumaya başlamayın yoksa bitirene kadar gözünüze uyku girmeyecek demektir. - Charlaine Harris

Sizin Jules Verne iniz hangisi?

Sizin Jules Verne iniz hangisi? ... IYI KITAP.... Aylik Okul Öncesi, Çocuk ve Gençlik Kitaplari Gazetesi. Haziran 2015 SayI 75.. Ücretsizdir www.iyikitap.net Sizin Jules Verne iniz hangisi Küçük yaşlardan itibaren okumaya başlayan herkesin

Detaylı

29 Mayıs 2002 günü, Fransa'da bu kitaba son noktayı koymadan birkaç saat önce, Lourdes'daki kutsal kaynaktan biraz su almaya gittim.

29 Mayıs 2002 günü, Fransa'da bu kitaba son noktayı koymadan birkaç saat önce, Lourdes'daki kutsal kaynaktan biraz su almaya gittim. 29 Mayıs 2002 günü, Fransa'da bu kitaba son noktayı koymadan birkaç saat önce, Lourdes'daki kutsal kaynaktan biraz su almaya gittim. Yetmişlerinde gösteren bir beyefendi bana seslendiğinde, katedralin

Detaylı

Güldür be kız Canım Acıyor

Güldür be kız Canım Acıyor Güldür be kız Canım Acıyor Adı: Hilal Nickname: Mariah Candan Selman & Demet Macunlar Kitabın hazırlanma aşamasında desteklerini esirgemeyen; T.Özer, Taylan Ece, Ferdi Korucu, Formula, Hüseyin Gürsu, Özgür

Detaylı

Filantropi Seminerleri. "Başrolde Ödüllü Kadınlar Var"

Filantropi Seminerleri. Başrolde Ödüllü Kadınlar Var Filantropi Seminerleri "Başrolde Ödüllü Kadınlar Var" Seminer Deşifresi 11 Aralık 2014 Sabancı Center, Hacı Ömer Konferans Salonu İstanbul Konuşmacılar: Sheryl WuDunn, Pulitzer Ödüllü Gazeteci, Half The

Detaylı

CAPITOL MUTSUZ, HUZURSUZLUK ARTIYOR, ATEŞLE DANS EDEN KIZ BİR KIVILCIM YAKTI, YERİN ALTINDAN YÜKSELEN İSYAN ŞİMDİ PATLAMA NOKTASINDA!

CAPITOL MUTSUZ, HUZURSUZLUK ARTIYOR, ATEŞLE DANS EDEN KIZ BİR KIVILCIM YAKTI, YERİN ALTINDAN YÜKSELEN İSYAN ŞİMDİ PATLAMA NOKTASINDA! CAPITOL MUTSUZ, HUZURSUZLUK ARTIYOR, ATEŞLE DANS EDEN KIZ BİR KIVILCIM YAKTI, YERİN ALTINDAN YÜKSELEN İSYAN ŞİMDİ PATLAMA NOKTASINDA! KIVILCIMLAR PARLIYOR, ALEVLER YAYILIYOR VE CAPITOL İNTİKAM İSTİYOR.

Detaylı

Aiyleen Dardan BİNBİR ACI İran'da başlayan gerçek bir yaşamın nefes kesen öyküsü... A. Dardan bu kitapta yaşadığı büyük dramı sergilerken, din farkı

Aiyleen Dardan BİNBİR ACI İran'da başlayan gerçek bir yaşamın nefes kesen öyküsü... A. Dardan bu kitapta yaşadığı büyük dramı sergilerken, din farkı Aiyleen Dardan BİNBİR ACI İran'da başlayan gerçek bir yaşamın nefes kesen öyküsü... A. Dardan bu kitapta yaşadığı büyük dramı sergilerken, din farkı yüzünden kendinin ve kocasının toplumdan nasıl dışlandıklarını

Detaylı

Anılardan Bir Demet. Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Anıları SAĞLIK SEN YAYINLARI

Anılardan Bir Demet. Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Anıları SAĞLIK SEN YAYINLARI Anılardan Bir Demet Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Anıları SAĞLIK SEN YAYINLARI SAĞLIK SEN YAYINLARI: 2 Sağlık Sen Adına Sahibi: Mahmut KAÇAR Genel Başkan Genel Yayın Yönetmeni Mahfuz SUNAR Genel

Detaylı

kalemizleri@ tedankara.k12.tr Mayıs 2014 Yıl: 13 / Sayı: 13 Kalem İzleri, TED Ankara Koleji Vakfı Okulları nın ücretsiz yayın organıdır.

kalemizleri@ tedankara.k12.tr Mayıs 2014 Yıl: 13 / Sayı: 13 Kalem İzleri, TED Ankara Koleji Vakfı Okulları nın ücretsiz yayın organıdır. kalemizleri@ tedankara.k12.tr Mayıs 2014 Yıl: 13 / Sayı: 13 Kalem İzleri, TED Ankara Koleji Vakfı Okulları nın ücretsiz yayın organıdır. IV. ULUSAL GENÇ ELEŞTİRMENLER SEMPOZYUMU NDAN kalemizleri@ tedankara.k12.tr

Detaylı

Biz haber etmeden haberimizi alırsın, Yedi yıllık yoldan kuş kanadı ile gelirsin... Nazım Hikmet SİNAN TANYILDIZ 05

Biz haber etmeden haberimizi alırsın, Yedi yıllık yoldan kuş kanadı ile gelirsin... Nazım Hikmet SİNAN TANYILDIZ 05 Biz haber etmeden haberimizi alırsın, Yedi yıllık yoldan kuş kanadı ile gelirsin... Nazım Hikmet SİNAN TANYILDIZ 05 Bir Köşede Durdum... Dostça... Sinan Tanyıldız Onlarca yıldır her sabah Dostça isimli

Detaylı

GOA. Ferrari'sini Satan Bilge ROBIN S. SHARMA

GOA. Ferrari'sini Satan Bilge ROBIN S. SHARMA GOA Ferrari'sini Satan Bilge ROBIN S. SHARMA FERRARİ'SİNİ SATAN BİLGE kitabı üzerine övgüler "Ferrari'sini Satan Bilge bir hazine; gerçek başarı ve mutluluk için zarif ve güçlü bir formül. Robin S. Sharma

Detaylı

Mehmet Bilâl. Türk Hafif Yazıları

Mehmet Bilâl. Türk Hafif Yazıları Türk Hafif Yazıları Mehmet Bilâl Türk Hafif Yazıları Editör: Feryal Tilmaç Sürüm: Mart 2007 Kapak Tasarım: Nazlı Ongan 2007 altkitap Yapıtın tüm yayın hakları saklıdır. Tanıtım için yapılacak kısa alıntılar

Detaylı

Her macerada daha yukarıdan düşmek

Her macerada daha yukarıdan düşmek ... IYI KITAP.... Aylik Okul Öncesi, Çocuk ve Gençlik Kitaplari Gazetesi. Haziran 2014 SayI 64.. Ücretsizdir www.iyikitap.net Her macerada daha yukarıdan düşmek Scott Westerfeld in Çirkinler, Güzeller,

Detaylı

NESLİN DEĞİŞEN SESİ OKUL DERGİSİ

NESLİN DEĞİŞEN SESİ OKUL DERGİSİ NESLİN DEĞİŞEN SESİ OKUL DERGİSİ İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her

Detaylı

limit sizsiniz KENDİ KANATLARIYLA UÇMA DERSLERİ

limit sizsiniz KENDİ KANATLARIYLA UÇMA DERSLERİ limit sizsiniz KENDİ KANATLARIYLA UÇMA DERSLERİ MÜMİN SEKMAN, Kişisel gelişim ve sosyal başarı türünde kitapların yazarıdır. "Başarılı olmak öğrenilebilir" düşüncesini savunan yazarın kitapları: 1. Ya

Detaylı

DIZI. En bilinen. çok özel. sebepleri. Babalar Günü hediye MOSKOVA. Emlak piyasası canlanıyor mu? Mutlaka görülmesi. gereken yer...

DIZI. En bilinen. çok özel. sebepleri. Babalar Günü hediye MOSKOVA. Emlak piyasası canlanıyor mu? Mutlaka görülmesi. gereken yer... 3 4 0 7 7 t n Şubat - Mart 2015 Sayı 13 www.intowndergisi.com Haziran - Temmuz 2014 Sayı 9 www.intowndergisi.com Babalar Günü hediye En bilinen terk etme sebepleri seçenekleri Seçim sonrası Göktürk CAN

Detaylı

Martı Nisan 2014. Yasemin Sungur @yaseminsungur. Merhaba,

Martı Nisan 2014. Yasemin Sungur @yaseminsungur. Merhaba, 1 Martı Nisan 2014 Merhaba, İşte Nisan. En sevdiğim ay. Çünkü ben doğmuşum. Yazarımız Zeliha da bu ay doğmuş, ikimizin doğum günü aynı gün. Yani Nisan ayını daha çok sevmem için nedenlerim önemli..:) Yasemin

Detaylı

Arkadaşlar! Devrimimiz Türkiye nin yüzyıllar için mutluluğunu üstlenmiştir. Size düşen onu kavrayarak ve takdir ederek çalışmaktır.

Arkadaşlar! Devrimimiz Türkiye nin yüzyıllar için mutluluğunu üstlenmiştir. Size düşen onu kavrayarak ve takdir ederek çalışmaktır. ÖNE ÇIKANLAR KİTAP İPEK ÇALIŞLAR MİMAR MUSTAFA TONER KOLEKSİYON MUHTAR KATIRCIOĞLU TELEVİZYON ENGİN ALTAN DÜZYATAN PORTRE TULUHAN TEKELİOĞLU SÖYLEŞİ DENİZ HERTZ SAYI: 14 Arkadaşlar! Devrimimiz Türkiye

Detaylı

Bijlage HAVO. Turks 1,2. tijdvak 1. Tekstboekje. 700023-1-046b

Bijlage HAVO. Turks 1,2. tijdvak 1. Tekstboekje. 700023-1-046b Bijlage HAVO 2007 tijdvak 1 Turks 1,2 Tekstboekje 700023-1-046b 700023-1-046b 2 lees verder Tekst 1 Çalışan annelerin çocuklarını bekleyen büyük... Son yıllarda ortaya çıkan ve bakıcı kadın sendromu adı

Detaylı

Bijlage HAVO. Turks 1,2. tijdvak 1. Tekstboekje

Bijlage HAVO. Turks 1,2. tijdvak 1. Tekstboekje Bijlage HAVO 2007 tijdvak 1 Turks 1,2 Tekstboekje 700023-1-046b 700023-1-046b 2 lees verder Tekst 1 Çalışan annelerin çocuklarını bekleyen büyük... Son yıllarda ortaya çıkan ve bakıcı kadın sendromu adı

Detaylı

Kontrast Fotoğraf Dergisi Sayı 17 / Mayıs - Haziran 2010

Kontrast Fotoğraf Dergisi Sayı 17 / Mayıs - Haziran 2010 Afsad ın ücretsiz yayınıdır. Kontrast Fotoğraf Dergisi Sayı 17 / Mayıs - Haziran 2010 2 Foto-Haber 5 İMece İlker Maga 6 Soyut Fotoğraf Gökhan Bulut 7 f/64özcan Yurdalan 8 Söyleşi Nayef Hashlamoun 13 Yorum

Detaylı

Çizgi Filmlerdeki. Masumiyet. YAZAR Öznur AK

Çizgi Filmlerdeki. Masumiyet. YAZAR Öznur AK ! Çizgi Filmlerdeki Masumiyet YAZAR Öznur AK ! Çizgi Filmlerdeki Masumiyet Çizgi film Karakterlerine Psikolojik ve Sosyo-Kültürel Bir Bakış YAZAR Öznur AK ! Çizgi Filmlerdeki Masumiyet Öznur AK oznurak123@gmail.com

Detaylı

Geçen hafta Müjdat Gezen in kitaplarını

Geçen hafta Müjdat Gezen in kitaplarını Aydınlık ÜLKÜ TAMER 16 Ocak 2015 Cuma 3 Müjdat lı anılar Geçen hafta Müjdat Gezen in kitaplarını indirdim raftan. Hepsini bir daha okudum. Okurken de sahnede, kamera önünde geçirilmiş koca bir ömürü düşündüm.

Detaylı

Edi Gürman Timurhan ve Ersin Salman a teşekkürler. İletişim: twitter.com/isilcinmen Kitaptaki bazı isimler değiştirilmiştir.

Edi Gürman Timurhan ve Ersin Salman a teşekkürler. İletişim: twitter.com/isilcinmen Kitaptaki bazı isimler değiştirilmiştir. 1 Edi Gürman Timurhan ve Ersin Salman a teşekkürler. İletişim: twitter.com/isilcinmen Kitaptaki bazı isimler değiştirilmiştir. 2 Bu kitap Anneme, Babama, Oya Teyze ye Şehnaz a Selin e Coni ye ve Amip e

Detaylı

Ülkeye yeni bir ruh gerekli

Ülkeye yeni bir ruh gerekli 21 Mart 2014 Cuma BİR İLK! Alıklar Birliği nin kahramanı Ignatius ilk kez Kitap a konuştu Yıl: 2 Sayı: 108 DAMLA YAZICI s.14 Orhan Bursalı dan : Hey Türkiye Nasılsın Ülkeye yeni bir ruh gerekli n6 ERDEM

Detaylı

haziran 2012 Konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir. Edouard Manet

haziran 2012 Konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir. Edouard Manet haziran 2012 Konuşan bir martıdır, filozoftur, yaşam dersleri verir, gelişime inanır, özgürlüğün temsilcisidir. Edouard Manet 2 martı* mart 2012 martı* martı* haziran 2012 yasemin ne der Martı Gözünle

Detaylı

ELMAS TARLALARI & ZENGİN OLMA HAKKINIZ

ELMAS TARLALARI & ZENGİN OLMA HAKKINIZ ELMAS TARLALARI & ZENGİN OLMA HAKKINIZ Dr. Russell Conwell Editör: Melik Duyar www.megahafiza.com Çağların Değişmez Klasiği ELMAS TARLALARI VE ZENGİN OLMA HAKKINIZ Dr. Russell Conwell Editör: Melik Duyar

Detaylı

Bağımsızlık ve Cumhuriyet Ateşi Hiç Sönmez!

Bağımsızlık ve Cumhuriyet Ateşi Hiç Sönmez! Sayı: İlkbahar 10/8 Bağımsızlık ve Cumhuriyet Ateşi Hiç Sönmez! 16-19 Mayıs Bağımsızlık İçin İlk Adım etkinlikleri bu yıl da coşkuyla kutlandı Tarihe tanıklık eden bir semt: Vişnezade Pazarın ablası: Aysel

Detaylı

OCAK 2015. Yıl: 1 Sayı: 9

OCAK 2015. Yıl: 1 Sayı: 9 OCAK 2015 Yıl: 1 Sayı: 9 Bir hicret sevdasıdır ruhumu sardı yine. Ruhum gibi pervasız yoldaşlar da bulundu. Ruhum karıştı gitti bu kar tanelerine; Şimdi yağan kar değil, ruhumdur kar yerine... Cahit Sıtkı

Detaylı

DIŞARIDAKİLER * * * * *

DIŞARIDAKİLER * * * * * İçindekiler GİRİŞ...2 TELEFON SESİ İLE UYANMAK...4 GÖK GÜRÜLTÜSÜYLE UYANMAK... 7 10 YIL ÖNCE... 8 RASTLANTI...11 İŞÇİLER - GÜÇLÜLER...16 DERNEKÇİLİK... 19 MÜLTECİLER...22 YURTDIŞINDAKİLER... 25 GÖZLER

Detaylı

Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı?

Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı? Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı? Yaşamın içinde kaybettiğimiz hayat, bilginin içinde kaybettiğimiz bilgelik nerde? T. S. Eliot Bu kitap hayata bakış açınıza bakma davetidir. Einstein ın deyişiyle, bir sorunu

Detaylı