Savile V7 Oto Güvenlik Koltuğu Kullanım Kılavuzu Oto Güvenlik Koltuğunu kullanmaya başlamadan önce bu kılavuzdaki talimatları mutlaka okuyunuz.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Savile V7 Oto Güvenlik Koltuğu Kullanım Kılavuzu Oto Güvenlik Koltuğunu kullanmaya başlamadan önce bu kılavuzdaki talimatları mutlaka okuyunuz."

Transkript

1 Savile V7 Oto Güvenlik Koltuğu Kullanım Kılavuzu Oto Güvenlik Koltuğunu kullanmaya başlamadan önce bu kılavuzdaki talimatları mutlaka okuyunuz. İleride referans olabilmesi için kullanma talimatını saklı tutunuz.

2 Değerli Aileler Çocuğunuzu korumak için Savile V7 yi tercih etmiş olmanıza teşekkür ederiz. Bu oto güvenlik koltuğu ECE44/04 Avrupa Standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Çok sıkı kalite kontrol altında imal edilmiş ve en sıkı Avrupa Birliği ürün onayı işlemlerinden geçmiştir. Ancak yine de doğru biçimde monte edilmediği ve talimatlara uygun biçimde kullanılmadığı takdirde koruma sağlayamaz. Oto koltuğu sadece ECE16 standardına uygun 3 nokta emniyet kemeri bulunan otomobillere monte edilmelidir. Oto güvenlik koltuğunun fonksiyonlarından en iyi şekilde yararlanabilmek için kullanmadan önce, çocuğunuzun boyuna ve kilosuna uygun olarak ayarlamaları yapınız. Araştırmalar çok sayıda oto güvenlik koltuğunun kurulumlarının yanlış yapıldığını ortaya koymuştur. Bu yüzden lütfen zaman ayırıp, tüm kullanım talimatını okuyun ve koltuğu talimatlara uygun olarak kurun ve kullanın. Oto güvenlik koltuğu ancak kullanma talimatına uygun kurulum ve kullanımda maksimum güvenlik sağlar. Araştırma-geliştirme ekibimiz tarafından yürütülen çalışmalar, kullanıcı testleri ve müşteri geri bildirimleri çocuk güvenliği alanında son derece güncel donanıma sahip olduğumuzu göstermiştir. Ürünün kullanımına ait herhangi bir sorunuz veya sorununuz olursa lütfen tereddüt etmeden bizimle irtibata geçiniz.

3 GÜVENLİK ve UYARILAR: 1-Bu oto koltuğu Grup I+II+III(9-36 kg) dahilindeki 9 aylıktan 12 yaşa kadar çocukların kullanımına uygundur. 2-Lütfen kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Hatalı kurulum ciddi yaralanmalara sebep olabilir. Bu durumda imalatçı herhangi bir sorumluluk kabul etmez. 3-Yalnızca ECE 16 veya eşdeğer bir standarda uygun, 3 nokta emniyet kemeri bulunan otomobillerde kullanılabilir. 4-Bu oto koltuğu aktif hava yastığı bulunan koltuklarda asla kullanılmamalıdır. 5- Çocuğunuzu oto koltuğuna oturtmadan önce koltuğun otomobilinizin koltuğuna doğru olarak monte edilmiş olduğundan emin olunuz. 6- Çocuğunuzu oto koltuğuna oturttuktan sonra emniyet kemerinin doğru olarak takıldığından ve kemer tokasının doğru olarak kilitlendiğinden emin olunuz. Acil bir durumda tokayı vakit kaybetmeden açıp çocuğunuzu koltuktan çıkartınız. 7-Oto koltuğunu kılıfı ve emniyet kemerlerine takılı olan koruma aparatları olmadan asla kullanmayınız. 8-Aşırı ısınma çocuğunuza zarar verebileceğinden oto koltuğu direk güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. 9-Zarar görmüş veya eskimiş koltuk ve emniyet kemeri parçaları yenisi ile değiştirilmelidir. 10-Herhangi ani fren veya kaza anında çocuğa zarar verebileceğinden otomobilinizin içinde veya raflarında sabitlenmemiş hiçbir eşya bulundurmayınız. 11-Oto koltuğunun herhangi bir yerinde değişiklik yapmaya veya parça eklemeye çalışmayınız. Aksi takdirde koltuğun güvenliği ve özellikleri tehlikeye girebilir. 12-İçinde çocuğunuz olmasa dahi oto koltuğu aracınızda sabitlenmiş olarak kalmalıdır. Çocuğunuzu emniyet kemeri takılıyken asla refakatsiz bırakmayınız. 13- Oto koltuğunu aşındırıcı ve yıpratıcı malzemelerden koruyunuz. 14-İmalatçı ikinci el ürünlerin kalitesini garanti etmez. 15-Kullanım veya kurulumla ilgili bir sorun yaşarsanız lütfen yetkili Baby Max bayi veya servisini arayınız.

4 KOLTUĞUN BÖLÜMLERİ: Sırt Dayanağı Baş Yastığı Omuz Kemeri Geçiş Yuvası Emniyet Kemeri Kayışı Koltuk Tabanı Koruma Aparatı Emniyet Kemeri Tokası Kemer Tokası Pedi Bel Kemeri Geçiş Yuvası Kemer Uzunluk Ayar Mandalı Çevirmeli Ayar Düğmesi Kemer Uzunluk Ayar Kayışı

5 Oto Koltuğu Emniyet Kemeri Omuz Kısmı Geçiş Yuvaları Otomobil Emniyet Kemeri Geçiş Yuvası Otomobil Emniyet Kemeri Geçiş Yuvası Kemer Kancası Sabitleyici Conta Bağlantı Mili

6 KURULUM: OTO KOLTUĞUNUN MONTAJINA UYGUN 3 NOKTA EMNİYET KEMERİ MONTAJA UYGUN OLMAYAN EMNİYET KEMERİ Kurulumuna uygun olan koltuklar işaretiyle gösterilmiştir. Kurulumuna uygun olmayan koltuklar ise işaretiyle gösterilmiştir. Hava yastığı aktifken kurulumu uygun değildir. Sadece 3 nokta emniyet kemeri mevcutsa kurulumu uygundur.

7 EMNİYET KEMERİNİN ÇOCUĞUNUZUN BOYUNA GÖRE AYARLANMASI: 1. Emniyet Kemerini uzatmak için bir elinizle kemer uzunluk ayar mandalına basarken diğer elinizle emniyet kemerini omuz kısmından kendinize doğru çekiniz (Şekil 1). 2. Omuz kemerlerini koltuğun arka tarafında bulunan kemer kancasından çıkarınız (Şekil 2). 3. Omuz kemerlerini koltuğun ön kısmından çekerek geçiş yuvalarından çıkarınız ve çocuğunuz için en uygun olacak yükseklikteki yuvadan geri sokunuz (Şekil 3 ve 4). 4. Koltuğun arka kısmından omuz kemerlerini kemer kancasına geri geçiriniz (Şekil 5). 5. Çocuğunuz oto koltuğuna oturduktan ve emniyet kemerini bağladıktan sonra kemer uzunluk ayar kayışını hafifçe çekerek emniyet kemeri uzunluğunu azaltabilir ve çocuğunuzun güvenle seyahat etmesine uygun olacak düzeye getirebilirsiniz (Şekil 6). NOT: Kemerin Kıvrılmamış Olduğundan Emin Olunuz.

8 OTO KOLTUĞUNUN KURULUMU: GRUP I (9-18kg arası çocuklar) İÇİN: 1- Oto koltuğunu otomobilin yolcu koltuğuna oturtunuz. Sırt dayanağının otomobilin koltuğuyla mümkün olduğunca yapışık olmasını sağlamak için çevirmeli ayar düğmesini kullanarak koltuğun yatış açısını ayarlayabilirsiniz. NOT: a) Otomobilin yolcu koltuğunun dik konumda olduğundan emin olunuz. b) Emniyet kemerinin kıvrılmamış olmasına dikkat ediniz. c) Oto koltuğu, otomobilin yolcu koltuğuyla mümkün olduğunca bitişik olmalıdır. 2- Otomobil emniyet kemerinin bel ve omuz kısımlarını birlikte oto koltuğunun gövdesinin arkasında bulunan yuvadan geçiriniz ve oto koltuğunun diğer yanındaki yuvadan geçirip arkadan çıkarmak vasıtasıyla kemer tokasına takarak bağlayınız. Kemerin kıvrılmamış veya sıkışmamış olduğundan emin olarak gerginliğini ayarlayınız.

9 3- Oto Koltuğu Emniyet Kemerini uzatmak için bir elinizle kemer uzunluk ayar mandalına basarken diğer elinizle emniyet kemerini omuz kısmından kendinize doğru çekiniz. 4- Emniyet Kemerini açmak için toka üzerindeki kırmızı düğmeyi aşağı doğru kaydırınız. Tokadan kurtarılan kemerlerin sağ ve sol bölümlerini iki yana ayırarak birbirinden kurtarınız. 5- Bebeğinizi oto koltuğuna oturtunuz.

10 6- Sağ ve sol kemerleri ortada birleştirerek emniyet kemeri tokasına takarak kemeri bağlayabilirsiniz. Kemerin tam olarak kilitlendiğini hafifçe çekerek kontrol ediniz. 7- Kemer uzunluk ayar kayışını hafifçe çekerek emniyet kemeri uzunluğunu azaltabilir ve çocuğunuzun güvenle seyahat etmesine uygun olacak düzeye getirebilirsiniz. 8- Çocuğunuz için en uygun uzunluk, kemerle çocuğunuzun arasında boşluk kalmaması, ancak kemerin de çocuğunuzu ters bir pozisyona sokacak kadar sıkmaması olarak tanımlanabilir. Emniyet kemeri, çocuğunuza rahatsızlık vermeyecek düzeyde, mümkün olduğunca sıkı olmalıdır. OTO KOLTUĞUNUN KURULUMU: GRUP II (15-25kg arası çocuklar) İÇİN: 1- Omuz kemerlerini koltuğun arka tarafında bulunan kemer kancasından çıkarınız (Şekil I). 2- Omuz kemerlerini koltuğun ön kısmından çekerek geçiş yuvalarından çıkarınız (Şekil II).

11 3- Ek taban kaplamasını kaldırınız ve kemer tokasını kaplama üzerindeki delikten aşağı bastırarak geçirdikten sonra kaplamayı çıkarınız (Şekil IV), ve kemer tokasını koltuk tabanının önündeki yuvarlak yuvasına getiriniz (Şekil V). 4- Oto koltuğunu otomobilin yolcu koltuğuna oturtunuz. Sırt dayanağının otomobilin koltuğuyla mümkün olduğunca yapışık olmasını sağlamak için çevirmeli ayar düğmesini kullanarak koltuğun yatış açısını ayarlayabilirsiniz. 5- Çocuğunuzu oto koltuğuna oturtunuz (Şekil 10) ve otomobil emniyet kemerini oto koltuğu arkasındaki geçiş yuvasından geçirdikten sonra çocuğunuzun üzerinden de geçirip diğer yandaki geçiş yuvasından dışarıya çıkarınız ve kemer tokasına takarak bağlayınız (Şekil 11 ve 12). 6- Emniyet kemerinin sıkılığından ve kıvrılmamış ya da sıkışmamış olduğundan kontrol ederek emin olunuz. OTO KOLTUĞUNUN KURULUMU: GRUP II+III (15-36kg arası çocuklar) İÇİN: 1- Sabitleyici contayı tornavidanın ucunu kullanarak çıkarınız (Şekil12). 2- Bağlantı milini çekerek çıkarınız (Şekil 13).

12 3- Koltuk kaplamasının lastik bağlantılarını iki yandaki düğme benzeri çıkıntılardan çıkarınız ve kaldırınız (Şekil 14). 4- Koltuk iskeletinde, iki yan iç tarafta kalan vidaları sökünüz ve sırt dayanağıyla tabanı ayırınız (Şekil 15). Daha sonra tabanın kumaş kaplamasını takınız. 5- Tabanı ters çeviriniz ve çevirmeli ayar düğmesini saat yönünde döndürünüz. Arka kısımdaki sırt dayanağı bağlantı kısmı içeri girecektir (Şekil 16).

13 6- Koltuğun taban kısmı, Yükseltici Oto Koltuğu (Booster) olarak kullanımıza hazır hale gelmiştir. Koltuğun taban kısmını otomobilinizin yolcu koltuğuna oturtunuz ve ittirerek olabildiğince arkaya yaslayınız. 7- Çocuğunuzu koltuğun taban kısmına oturtunuz (Şekil 17). Otomobil emniyet kemerini omuz kısmı çocuğunuzun omzundan ve bel kısmı iki yandaki kol dayanaklarının altındaki yuvasından geçecek şekide tokasına takarak bağlayınız (Şekil 18). TEMİZLİK VE BAKIM: Koltuk kılıfını çıkarmak için omuz kemerlerini arka taraftaki emniyet kemeri germe tokasından çıkarınız. Daha sonra omuz kemerlerini ön taraftan çekerek yuvalarından çıkarınız. Koltuğun arkasında her iki tarafta bulunan ve kılıfı koltuğa bağlayan çıt-çıtları açınız. Taban kılıfının lastik bağlantılarını çözünüz ve kılıfı çıkarınız.

14 DİKKAT! Koltuk kılıfı bir güvenlik gerecidir. Oto koltuğunu asla kılıfı olmadan kullanmayınız. Başka marka ürünlerin kılıfını takarak çocuğunuzun güvenliğini riske atmayınız. Orijinal kılıf dışındaki kılıfların kullanılması, oto koltuğunuzun çocuğunuzu tam anlamıyla korumasını engelleyebilir. TEMİZLİK: Koltuktan çıkarılan kılıf soğuk su ve renk açmayan bir sabun kullanılarak elde yıkanabilir. Koyu renk kumaşların yıkama sonrası hafif renk atması olasıdır. Yıkama esnasında deterjan, leke çıkarıcı, veya benzeri temizlik malzemeleri kullanılmamalı ve yıkanan kılıf kurutma makinesinde kurutulmamalıdır. Kuru temizleme yapılmaz. ECE R44/04 oto koltukları için en güncel Avrupa Standardıdır ve Haziran 2006 da uygulamaya geçmiştir.

15 UYARI! 1-Bu koltuk evrensel bir bebek ürünüdür. 44,04 standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Otomobillerin hepsine olmasa da büyük bir çoğunluğuna uyumludur. 2-Eğer otomobilin koltuklarının, evrensel bir oto koltuğunun monte edilmesine uygun olduğu, otomobilin kullanım kılavuzunda belirtilmişse doğru bir kurulum yapılabilir. 3-Bu otomobil koltuğu daha eski otomobil koltuğu modellerine oranla daha sıkı testlerden geçerek evrensel ibaresini kazanmıştır. 4- Herhangi bir konuda şüpheniz varsa yetkili servisle irtibat kurunuz.

ÇOCUK OTO KOLTUĞU KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

ÇOCUK OTO KOLTUĞU KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU 4045 ÇOCUK OTO KOLTUĞU KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU Kullanmaya başlamadan önce Kullanma Kılavuzunu Dikkatlice okuyunuz ve verilen talimatlara riayet ediniz. Daha sonraki kullanımlar için muhafaza ediniz

Detaylı

4001W Spark Yürüteç Kullanım Kılavuzu Ürünün kurulum ve kullanımından önce tüm kullanma talimatlarını lütfen dikkatlice okuyunuz.

4001W Spark Yürüteç Kullanım Kılavuzu Ürünün kurulum ve kullanımından önce tüm kullanma talimatlarını lütfen dikkatlice okuyunuz. 4001W Spark Yürüteç Kullanım Kılavuzu Ürünün kurulum ve kullanımından önce tüm kullanma talimatlarını lütfen dikkatlice okuyunuz. İleride referans olması için kullanma talimatını saklayınız. PARÇALAR:

Detaylı

www.hyundaiclubtr.com www.hyundaiclubtr.com www.hyundaiclubtr.com www.hyundaiclubtr.com TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

www.hyundaiclubtr.com www.hyundaiclubtr.com www.hyundaiclubtr.com www.hyundaiclubtr.com TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU TANITMA VE ULLANMA ILAVUZU A030A0A-GAT Çalıştırma Bakım Teknik Özellikler Tanıtma ve ullanma ılavuzu içinde yer alan bütün bilgiler, yayın tarihinde geçerlidir. Hyundai, yürütülmekte olan kesintisiz ürün

Detaylı

VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION

VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION Değerlİ Volvo sahibi VOLVO YU SEÇTİĞİNİZ İCİN TEŞEKKÜRLER Volvo nuzu, uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı

Detaylı

SW 138 Beşik Salıncak. Kullanım Kılavuzu

SW 138 Beşik Salıncak. Kullanım Kılavuzu SW 138 Beşik Salıncak Kullanım Kılavuzu Ürünün kurulum ve kullanımından önce tüm kullanma kılavuzunu dikkatle okuyunuz. İleride referans olması için kullanma talimatını saklayınız. c Parçalar: 1- Asma

Detaylı

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION VOLVO Kullanici el kıtabi WEB EDITION S40 2006 Değerli Volvo sahibi Volvo nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen

Detaylı

VOLVO. Kullanici el kıtabi S80. TP 7820 (Turkish). AT 0520. Printed in Sweden, Elanders Infologistics Väst AB, Mölnlycke 2005 WEB EDITION

VOLVO. Kullanici el kıtabi S80. TP 7820 (Turkish). AT 0520. Printed in Sweden, Elanders Infologistics Väst AB, Mölnlycke 2005 WEB EDITION VOLVO TP 7820 (Turkish). AT 0520. Printed in Sweden, Elanders Infologistics Väst AB, Mölnlycke 2005 Kullanici el kıtabi WEB EDITION S80 2006 İçindekiler Kılavuzun arkasında alfabetik bir dizin bulunmaktadır.

Detaylı

VOLVO V60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition

VOLVO V60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition VOLVO V60 KULLANICI EL KİTABI Web Edition DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45)

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) ALM 581 A Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28)

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) ALM 781 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition

VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI. Web Edition VOLVO S60 KULLANICI EL KİTABI Web Edition DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın

Detaylı

VOLVO V50 KULLANICI EL KİTABI WEB EDITION

VOLVO V50 KULLANICI EL KİTABI WEB EDITION VOLVO V50 KULLANICI EL KİTABI WEB EDITION DEĞERLİ VOLVO SAHİBİ VOLVO'YU SEÇTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı

Detaylı

Honda Yetkili Servisiniz

Honda Yetkili Servisiniz 00-Hybrid 10/10/08 10:54 AM Page 2 Bu kullanım kılavuzu aracınızın kalıcı bir parçası olarak düşünülmeli ve aracınız satıldığında, yeni araç sahibine araç ile birlikte teslim edilmelidir. Bu kullanım kılavuzu

Detaylı

V70 & XC70 KULLANICI EL KİTABI

V70 & XC70 KULLANICI EL KİTABI V70 & XC70 KULLANICI EL KİTABI DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği

Detaylı

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Superb Kullanma kılavuzu

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Superb Kullanma kılavuzu SIMPLY CLEVER ŠKODA Superb Kullanma kılavuzu Bu kullanma kılavuzunun yapısı (açıklamalar) Elinizdeki bu kılavuz, gerekli bilgileri bulmanızı ve okuyarak anlamanızı kolaylaştırmak için, tamamen sistematik

Detaylı

S80 KULLANICI EL KİTABI

S80 KULLANICI EL KİTABI S80 KULLANICI EL KİTABI DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu D4 9121 E Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Döküman Numarası 2820523049/ 02-08-12.(11:52) www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Beko ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49)

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) ALM 601 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER WEB EDITION K ULLANICI EL KİTABI DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve

Detaylı

VE13P-EU VE15P-EU VE18P-EU

VE13P-EU VE15P-EU VE18P-EU Kullanım Kılavuzu Orijinal Kullanım Kılavuzu VE13P-EU VE15P-EU VE18P-EU Company information: www.vipercleaning.eu info-eu@vipercleaning.com 41528EU (2) 2014-03#2-3238 KULLANIM KILAVUZU TÜRKÇE İÇİNDEKİLER

Detaylı

rainbowsystem.com Rexair LLC Troy, Michigan 2011 Rexair LLC R14449ad-2 Printed in U.S.A.

rainbowsystem.com Rexair LLC Troy, Michigan 2011 Rexair LLC R14449ad-2 Printed in U.S.A. rainbowsystem.com Rexair LLC Troy, Michigan 2011 Rexair LLC R14449ad-2 Printed in U.S.A. e2 Type 23p Wet Dust Can t Fly (ISLAK TOZ UÇAMAZ) PRENSIBI ÜZERINE KURULU RAINBOW, EVINIZDEKI KIR VE HAVADAKI PARÇACIKLARDAN

Detaylı

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi

Detaylı

VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ

VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU BMH - L401 W / BMH - L401 X BULAŞIK MAKİNESİ Değerli Müşterilerimiz, Beklentilerinizin üzerinde ürün sunmayı amaç edinen VESTEL, modern tesislerinde özenle üretilen,

Detaylı

4 a dan z ye çocuk oto koltuğu rehberi

4 a dan z ye çocuk oto koltuğu rehberi A DAN Z YE 2012 Volkswagen in katkılarıyla ^Rd d]did Z^ad\PZ ^]P btevx]xix VÛbcTa\T]XiX] QXa h^[dsda ÇOCUK OTO :>;CDöD HAYAT KURTARIR! Ün l ü l e r n e de di? DEMET KUTLUAY TOLGA KAREL MİNE ÇAYIROĞLU BUKET

Detaylı

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU

Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU İçindekiler İçindekiler Giriş... 2 Paketi inceleyin... 2 Birimi inceleyin... 2 Güvenlik... 3 Güvenlik terminolojisi ve işaretleri... 3 Çevresel güvenlik... 4

Detaylı

Sayın BERNINA Müşterisi, Yeni BERNINA ile keyifli ve yaratıcı saatler diliyorum.

Sayın BERNINA Müşterisi, Yeni BERNINA ile keyifli ve yaratıcı saatler diliyorum. BERNINA 710 Giriş Sayın BERNINA Müşterisi, Tebrikler! BERNINA üzerinde karar kıldınız ve böylece yıllarca keyifle kullanacağınız bir ürüne sahip oldunuz. 100 yılı aşkın bir süredir, aile şirketimiz müşteri

Detaylı

rainbowsystem.com Rexair LLC Troy, Michigan 2011 Rexair LLC R15637ad-3 Printed in U.S.A.

rainbowsystem.com Rexair LLC Troy, Michigan 2011 Rexair LLC R15637ad-3 Printed in U.S.A. rainbowsystem.com Rexair LLC Troy, Michigan 2011 Rexair LLC R15637ad-3 Printed in U.S.A. e2 Type 23p Wet Dust Can t Fly (ISLAK TOZ UÇAMAZ) PRENSIBI ÜZERINE KURULU RAINBOW, EVINIZDEKI KIR VE HAVADAKI PARÇACIKLARDAN

Detaylı

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER WEB EDITION K ULLANICI EL KİTABI DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve

Detaylı