Almış olduğunuz ürünün, doğru ve amaca uygun kullanımını sağlayarak size en iyi verimi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Almış olduğunuz ürünün, doğru ve amaca uygun kullanımını sağlayarak size en iyi verimi"

Transkript

1 Değerli Müşterilerimiz Almış olduğunuz ürünün, doğru ve amaca uygun kullanımını sağlayarak size en iyi verimi sunmasını diliyoruz. 1. Alacağınız ürünü satış noktamızda ve/veya adres teslimatında ambalajından çıkararak ve parçaları birlikte tek tek kontrol ederek alınız. Eksik malzeme, kırık veya hasarın tespit edilmesi durumunda Yetkili Bayiye yada en yakın Yetkili Servis' imize haber veriniz. Bu gibi durumda lütfen ürünün orijinal ambalajında koruyunuz. 2. Eksiksiz ve hasarsız teslim aldığımız ürüne ait kullanma kılavuzu ve garanti belgesi ' ni yetkili satıcımıza ONAYLATINIZ!. 3. Bu kılavuzun tamamını ürünümüzü montaj ettirmeden önce okumanızı ve bir başvuru kaynağı olarak saklamanızı önemle rica ediyoruz. 4. Yetkili Servis' i montaj için gerekli altyapı hazırlığını tamamladıktan sonra çağırınız. 5. İşlem sonu teknisyen, detaylı ve doğru olarak 'Hizmet Formu' nu yazmak, size imzalatmak ve kopyasını size vermek zorundadır. Lütfen ' Hizmet Formu' nu saklayınız. 6. Satıcımız ve Yetkili Servisimiz sizin istek veya şikâyetlerinizi gideremediği takdirde kılavuz içerisindeki iletişim bilgilerine müracaat ediniz. Saygılarımızla

2 NEDEN AKRİLİK? ZIMMER Akrilik Ürün Sistemleri; akrilik plakanın derece arasında ısıtılarak vakumlu şekillendirilmesi ve arka yüzeyine konulan 18 mm sunta ile birlikte üzerinin poliester takviyeli cam elyaf ile kaplanmasıyla elde edilir. AKRİLİĞİN ÜSTÜNLÜKLERİ - Kolay aşınmaz, - Hafiftir(25-50kg), - Dayanıklıdır, - Esnektir, - Hasarların derinliğine göre kum su zımparası ile zımparalanarak onarımı yapılabilir. - Isıya ve ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklıdır, - Alkol ve Seyreltik asitlerin büyük bir kısmından ve deterjandan etkilenmez, - Ortam sıcaklığında olması nedeniyle ısı kaybı olmaz ve bu nedenle enerji tasarrufu sağlar, - Yüzeyi parlaktır, - Özel cila ile eski halini alabilir, - Yüzey pürüzsüzlüğü sayesinde hijyeniktir, - Her türlü aksesuar montajına elverişlidir. - Her yere kolaylıkla monte edilebilir, - Sağlık açısından son derece güvenli bir malzemedir. ÜRÜNLERİMİZİN GENEL ÖZELLİKLERİ ZIMMER Akrilik sistemlerin üretiminde ana malzeme olarak en yüksek kalitede polimetil metakrilat, yani 'akrilik' kullanılıyor. Aşınma direnci yüksek olan akrilik, kolay temizlenebildiği ve mikrop barındırmadığı için tercih ediliyor. Akrilik insan doğasına en uygun malzemelerden birisi olarak biliniyor. Esnek bir yapıya sahip olan akrilik, darbelere karşı dayanıklılığını koruyor, deforme olmuyor. Yüzeyde oluşabilen en ufak bir çizik, polisaj uygulaması ile kolayca yok edilebilir. Akrilik ürünler renk pigmentlerinin homojen dağılımı sayesinde parlaklığını asla yitirmiyor, yıllar geçse de ilk günkü görünümünü koruyabiliyor. ZIMMER Akrilik Sistemlerinin üretiminde kullanılan akrilik plakalar TSEN SIO Akrilik Plakalar Standartlarıyla üretilmektedir. ZIMMER Akrilik Sistemleri satın alındıkları tarihten itibaren 3 yıl garanti kapsamındadır. 3 Yıl Garanti' uygulamasından yararlanabilmeniz için Garanti Belgesi' ni ürününüzü satın aldığınız ZIMMER Yetkili Satıcısı' na ya da akrilik ürünlerinizi monte eden yetkili servislerimize onaylatınız. Herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda. Danışma hattımızı arayarak irtibata geçiniz.

3 MONTAJ SIRASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR 1.Tüm ZIMMER ürünlerinin montajı, yer ve duvar kaplamalarının( seramik, fayans, endüstriyel kaplamalar vb.) döşemesi, vitrifiye elemanlarının ve armatürlerin takılması ardından kaba temizlik sonrasında yapılmalıdır. 2.Montaj öncesinde yatay ve düşey düzeylerin terazi ve gönye kontrolü yapılarak uyumsuzluklar tespit edilip giderilmelidir. 3.İlgili ürünün, kataloglarda yer alan boyutlarına dikkat edilerek, döşemedeki sifon noktasının şase bağlantılarının altına gelip gelmediği kontrol edilmelidir. 4.Yatay ve düşey yüzeylerde, döşenen ısıtma hattı ve duvardaki PVC boru tesisat hattı doğrultuları mutlaka örenilerek işaretleme yapılmalıdır. 5.Duvarda batarya olması halinde batarya yüksekliğinin montajlı küvet yüksekliğinden fazla olup olmadığı kontrol edilmelidir. 6.Montajın devam ettiği sürece matkap, çekiç, anahtar vb.el aletleri küvet içine konulmamalıdır. 7.Özellikle pençeli ayakkabı ile akrilik ürünlerin içine girilmemelidir. 8.Ürün üzerinde (panel dâhil) var olan şeffaf film tabakasını, ürünün duvarla öpüşen yerleri ve panelin içine giren yüzeyleri hariç montaj tamamlanmadan çıkarılmamalıdır. 9.Küvet ve duş tekneleri ile duvar arasına su sızdırmaması için mutlaka silikon uygulaması yapılmalıdır. 10.Matkap kullanılan yatay ve düşey düzey altındaki tesisatın hattına dikkat edilmelidir. 11.Montaj sırasında ürünün sigara ile teması olmamalıdır. 12.Bu ürünlerin tesisata montajı esnasında çizilmemesi için, ağızları plastik kaplı montaj anahtarı kullanılmalıdır. Böyle bir anahtar yoksa, normal anahtar ile sıkılacak parçalar için lastik, kalın bez gibi yumuşak koruyucu bir malzemeden yararlanılmalıdır. 13.Montaj tamamlandıktan sonra şeffaf film tabakası, müşteri yanında çıkarılıp düz küvet ve duş teknelerinde su sızdırmazlık testi yapılarak; masajlı küvetlerde ise masaj sistemi çalıştırılarak müşteriye servis formu imzalatılmalıdır. 14.Montaj sırasında dairede inşaat işleri devam ediyorsa ürünün olduğu bölümün kapalı tutulması tavsiye edilmektedir.

4 NAKLİYE ve TAŞIMA SIRASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR 1.Ürünler ambalaj üzerinde bulunan taşıma ve koruma işaretlerine uygun bir şekilde taşımalı ve yerleştirilmelidir. 2.Ürünlerin depolanması ve korunması esnasında kırılmaları önlemek amacı ile ambalajlar işaret yönünde ve üst üste gelmeyecek şekilde yerleştirilmelidir. 3.Katlara taşınması amacı ile açılan ambalaj içinde bulunan ürün parçaları kontrol edilerek ve korunaklı bir şekilde taşınmalıdır. 4.Ürün üzerinde bulunan koruyucu film tabakası taşıma, montaj işlemi ve tadilat işlemi bitmeden çıkarılmamalıdır. BAKIMDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR 1.Akrilik; alkol, seyreltik asitlere ve deterjanlara karşı dayanıklı olmasına rağmen ürünümüzü kuru temizlemede kullanılan organik eriyiklerden, boya çıkarıcı maddelerden, aseton ve diğer solventlerden uzak tutulmalıdır. 2.Yanmakta olan sigara, mum vb. şeyler akrilik ürün üzerine koyulmamalıdır. 3.Erimeyen sabun ürünleri( sabun ile vücut kirinin birleşiminden oluşan tabaka), kirler ve kireçli su ürün üzerinde iz bırakabilir. Aşırı kireçli su kullanımı sonucunda zamanla oluşabilecek korozyonu önlemek için, ayda bir defa krom aksamların kireç çözücü maddeler ile temizlenmesi tavsiye edilmektedir. 4.Yapılacak tüm temizleme işlemlerinde kesinlikle tuz ruhu kullanılmamalıdır. 5.Akrilik yüzeyinde oluşabilecek çizik, noktasal derinlik veya yarıkların giderilmesi için bir uygulama yapılmadan önce yetkili servisle veya doğrudan fabrika ile temasa geçilmelidir. 6.Montaj işleminden sonra banyo içerisindeki inşaat faaliyetleri devam edecek ise, duş teknesinin üzerindeki koruyucu film tabakası çıkarılmamalıdır ve ürüne tam koruma uygulanmalıdır.

5 GARANTİ ŞARTLARI 1.Garanti süresi malın tesliminde başlar ve aşağıda belirtildiği gibidir. Ürün Grubu: Akrilik Banyo Küvetleri Hidromasajlı Akrilik Banyo Küvetleri Akrilik Duş Tekneleri Kompakt Sistemler 2.Ürünün tek tek bütün parçaları ve tamamı firmamızın garanti kapsamındadır. 3.Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Tamir süresi maksimum 20 iş günüdür. Bu süre malın servis istasyonuna, servis istasyonu olmaması durumunda; sırasıyla malın satıcısı bayisi, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı ve imalatçısından birine teslim edildiği tarihte başlar. 4.Ürünün garanti süresi içerisinde, gerek malzeme, gerek işçilik, gerekse montaj bedeli ya da herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep edilmeksizin tamiri yapılacaktır. 5.Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın; -Teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içinde aynı arızanın dörtten fazla ortaya çıkması veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların altıdan fazla olması sonucu, maldan yararlanamamanın süreklilik kazanması, -Tamir için gereken azami sürenin aşılması -Servis istasyonunun mevcut olmaması halinde; sırasıyla ürünün satıcısı, bayisi, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı ve imalatçısından birinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi durumlarında, ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır. 6.Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. 7.Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için T.C. sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğüne başvurulabilir.

6 GARANTİ KAPSAMI DIŞINDAKİ DURUMLAR NAKLİYE DEPOLAMA: 1.Ürünlerin teslimatı sonrasında yapılacak nakliye ve taşımalar esnasında ürünlerin yüzeyinde oluşan deformasyonlar ya da darbe sonucu oluşabilecek kırılmalar. 2.İnşaat yerinde uzun süre kalan ürünlerin yüzeyinde oluşan deformasyon ve kırılmalar. 3.Ürünlerin depolanması ve kullanımı sırasında ortamdaki su veya rutubetten etkilenerek zarar görmesi. 4.Ürünlerin depolanması sırasında, üst üstte konularak birbirine zarar vermesi. MONTAJ: 1.Yetkisiz kişilerde yapılan hatalı montaj, bakım, onarım ve demontaj nedeniyle oluşan arızalar. 2.Teknik föylerde belirtilen standart altyapı ölçüleri dışında yapılan sıcak- soğuk su, pis su gider tesisatı duvar ve yer gönyesizliği nedeniyle ürünün montajını etkileyen faktörlerin oluşması 3.Küvet üstü armatür uygulamalarında deliklerin üretici veya yetkili servisler dışında açılması halinde oluşan arızalar. 4.Tesisattaki küçük parçacıklar (taş, kum, çakıl vb.) ve kireçlenmeden dolayı oluşan arızalar. 5.Hatalı elektrik tesisatı (topraksız kablo ve toprak hatsız elektrik tesisatı, voltaj dalgalanmaları) nedeniyle oluşan arızalar. 6.Tesisat şebeke basıncının 3-6 bat arası değerde olmamasından kaynaklanan arızalar. 7.Gömme uygulamalarında bırakılması zorunlu olan havalandırma ve ulaşım kapakçığının, giderin bırakılmaması nedeni ile oluşan arızalar ve uygulamalar. ( Havalandırma ve ulaşım kapakçığının ölçüleri minimum 30x30 ebadında olmalıdır. Sistemli ürünlerde havalandırma ve ulaşım kapakçığı motora, açma kapama butonuna yakın konumda olmalıdır. 8.Hidromasajlı ürünlerde kaçak akım koruma rölesinin olmamasından kaynaklanan durumlar.

7 KULLANIM, TEMİZLİK ve BAKIM 1.Kullanım kılavuzunda belirtilen kullanım fonksiyonları dışındaki uygulamalar nedeniyle yüzeyde, elektronik parçalarda oluşan deformasyonlar ve arızalar. 2.Asit içerikli temizleme maddeleri ve aşındırıcı toz içeren temizlik malzemeleri ile silinen ürünlerin yüzeyinde oluşan deformasyon ve matlıklar. 3.Sert temizleme maddeleri ( tel sünger, sertleştirilmiş sünger vb) ile silinen ürünlerin yüzeyinde oluşan deformasyon ve matlıklar. 4. Banyo mekânı içinde yapılacak tadilatlar esnasında kaynak elektrot kıvılcımları, yanıcı maddeler ve sigaranın ürün yüzeyinde oluşturduğu deformasyonlar. 5.Orijinal yedek parça dışında kullanılan parçalardan oluşan arızalar. DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR Masajlı küvetlerin garanti kapsamında olabilmesi için montajların yetkili servislerimizce yapılması gerekmektedir. Duvar karoların gönyeli, yer karolarının ise terazili ve düz olması gerekmektedir. Montaj öncesinde mekânın temizliği sağlanmalıdır. Özel küvetlerin gömme uygulamasında kesinlikle havalandırma ve müdahale kapakçığı bırakılmalıdır. Asimetrik küvetlerin ' sağ' ve 'sol' olmak üzere iki modeli bulunmaktadır. Asimetrik küvetler, asimetrik yüzeyden öne doğru bırakıldığında, sağdan daralmaya başlıyorsa 'sağ'; soldan daralmaya başlıyorsa 'sol' olarak adlandırılır. Altyapı ve duvardan batarya çalışmalarında küvetin ' sağ' ve 'sol' ayrımına dikkat edilmelidir. Küvet masajlı ise 16 amper sigorta ile koruma altına alınmalıdır. Masaj sisteminin kullanılmadığı durumlarda sigorta kapalı tutulmalıdır. Kullanılacak yerdeki su basıncı 3-6 bar arasında olmalıdır. Jetlerin istenilen etkiyi yapabilmesi için min. 3 barlık su basıncına ihtiyaç vardır. ZIMMER sistemli hidromasaj ürünlerinde su seviyesi sensoru ve kumanda kontrol kutusu bulunmaktadır. Küvet üstü batarya uygulamaları, her modele özgü farklılık göstermektedir. Belirtilen uygulamalardan kaynaklanan sorunlar garanti kapsamının dışındadır.

8 Masajlı küvetlerde, küvet üstü batarya uygulaması kesinlikle pompanın üzerine gelecek biçimde yapılmamalıdır. Masajlı küvetlerde, küvet kontrol kutusu giriş tarafına bakacak şekilde yerleştirilmelidir. Panel montajı sırasında ayak yükseklik ayarı, ayaklar panelin yüksekliğinde olacak biçimde yapılmalıdır. Dikdörtgen ve köşe küvet ile duş tekneleri ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. Masaj duş sistemlerinin 70x70 cm kare duş tekneleri ile birlikte kullanılması tavsiye edilmez. Duş teknesi, seramik üzeri montaj uygulamalarında duvar askı elemanları ile monte edilmelidir. Monoblok duş teknelerinde ayak ve panel uygulaması bulunmamaktadır. Tüm montaj ve arıza durumlarında yetkili servisi arayınız.

9 Ürünün alt kısmındaki ayaklardan yere tam oturması sağlanır. Ürün teraziye alınır. Yere göre hiza alınarak duvar dikmeleri için rehber noktalar belirlenir. Duvar dikmeleri için belirlenen yerlerden delikler açılır. Belirlenen yerlere her iki taraftaki duvar dikmeleri vidalanır. Akrilik kısmın sızdırmazlığı için yüzeyler ile arasında kalan boşluğa silikon çekilir.

10 Kabini oluşturan parçalardan alt oval ve dikey parçalar birleştirilir. Kabini oluşturan parçalardan üst oval ve dikey parçalar birleştirilir. Tüm parçalar biraraya getirilir ve iskelet tamamlanır. Oluşturulan iskelet duvar dikmeleri ile birleştirilir. Kabin içine önce sabit camlar yerleştirilir. Sabit camlar tırnaklar ile kabine sabitlenir.

11 Kapıların sızdırmazlık filtreleri ve dikey mıknatısları kenarlara takılır. Kapı kolları yerlerine vidalanır. Kapılar, tekerleklerin üst kısımdaki raylara Kapının kabinle olan eğiminin eşit olması için tekerlek üzerindeki vidalardan ayar oturtulması ile takılır. yapılır. Üst kısımdan yapılan ayar alt kısıma da uygulanır. Kapı stopları orta,en sol ve en sağ olmak üzere vidalanır.

12 GARANTİ BELGESİ Ürünlerimiz Hammadde, İşçilik ve İmalat hatalarına karşı 2 YIL GARANTİLİDİR. Tüketiciye tesliminden sonra meydana gelebilecek darbe, düşürme, sıvı deterjan haricindeki kimyasal maddeler ürüne zarar verebilir. Kaynak, ateş, lehim, harç, boya lekeleri ve arızaları Garanti dışında kalan hususlardır. Tarih:.../.../... SATICI FİRMANIN KAŞE VE İMZASI

faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu

faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu 8000 HŞ Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en

Detaylı

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 F Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HK LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD

Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Yoğuşmalı Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 Y LCD BK 25 Y LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en

Detaylı

PATLAÇ VALF KULLANIM KILAVUZU SMS SANAYİ MALZEMELERİ ÜRETİM VE SATIŞI A.Ş.

PATLAÇ VALF KULLANIM KILAVUZU SMS SANAYİ MALZEMELERİ ÜRETİM VE SATIŞI A.Ş. İÇİNDEKİLER. ÜRÜNÜN GENEL AÇIKLAMASI a. Ürünün Kullanım Amacı b. Ürün Kodlama Sistemi c. Patlatılmış Resim ve Parça Listesi d. Teknik Özellikler 0 e. Etiket Bilgileri. ÜRÜNÜN ÇALIŞMASI. ÜRÜNÜN KURULUMU

Detaylı

asaspen mimari pencere sistemleri Architectural Window Systems

asaspen mimari pencere sistemleri Architectural Window Systems asaspen mimari pencere sistemleri Architectural Window Systems İMALATÇI FİRMA ASAŞ ALÜMİNYUM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. MERKEZ Rüzgarlı Bahçe, Asaş İş Merkezi 34810 Kavacık - Beykoz / İSTANBUL Tel : 0216 680

Detaylı

Elektrikli Termosifon Kullanma Kılavuzu

Elektrikli Termosifon Kullanma Kılavuzu ECO BKT 500 DJ BKT 650 DJ BKT 800 DJ Elektrikli Termosifon Kullanma Kılavuzu 26 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite

Detaylı

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Beko ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş

Detaylı

Saç düzleştirme aleti Kullanma kılavuzu

Saç düzleştirme aleti Kullanma kılavuzu Saç düzleştirme aleti Kullanma kılavuzu K 5132 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi

Detaylı

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi Lcd Çift Eşanjörlü Kombi DGK 20 HR DGK 20 BI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9426 NM

Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9426 NM Buzdolabı Kullanma Kılavuzu B 9426 NM Lütfen önce bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY

Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY Bulaşık Makinesi Kullanma Kılavuzu D3 3001 SY www.beko.com Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi

Detaylı

Çay Makinesi Kullanma Kılavuzu K 3286

Çay Makinesi Kullanma Kılavuzu K 3286 Çay Makinesi Kullanma Kılavuzu K 3286 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün

Detaylı

Izgara ve Tost Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 759

Izgara ve Tost Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 759 Izgara ve Tost Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 759 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün

Detaylı

FLV 11 FTS. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu

FLV 11 FTS. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu FLV 11 FTS Elektrikli Yağlı Radyatör Kullanma Kılavuzu Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49)

Çamaşır Makinesi ALM 601. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) ALM 601 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523754 / 17-02-14.(19:49) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

MODEL : SLİMPEL EASY 17-25-40-70 KULLANMA KILAVUZU BU KILAVUZU DİKKATLE OKUYUN, KILAVUZDA YER ALAN TALİMATLARA KESİNLİKLE UYUNUZ

MODEL : SLİMPEL EASY 17-25-40-70 KULLANMA KILAVUZU BU KILAVUZU DİKKATLE OKUYUN, KILAVUZDA YER ALAN TALİMATLARA KESİNLİKLE UYUNUZ MODEL : SLİMPEL EASY 17-25-40-70 KULLANMA KILAVUZU BU KILAVUZU DİKKATLE OKUYUN, KILAVUZDA YER ALAN TALİMATLARA KESİNLİKLE UYUNUZ 1 İÇİNDEKİLER BELGENİN KAPSADIĞI ÜRÜNLER..3 1.GENEL UYARILAR..5 2.GARANTİ

Detaylı

MIG 350 S GAZALTI KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU

MIG 350 S GAZALTI KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU MIG 350 S GAZALTI KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU ÜRETİCİ : DEMİRİZ ELEKTRİK SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ADRES : Ortaköy Sanayi Bölgesi Kumru Sk. No:3 Selimpaşa Silivri / İstanbul TEL : 0 212 610 10 13 GSM :

Detaylı

FLV 11 TF. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu

FLV 11 TF. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu FLV 11 TF Elektrikli Yağlı Radyatör Kullanma Kılavuzu Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28)

Çamaşır Makinesi ALM 781. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) ALM 781 Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523648 / 05-09-13.(16:28) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

TORK GA 10 GAZ ALARM CİHAZI KULLANIM KILAVUZU

TORK GA 10 GAZ ALARM CİHAZI KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER ÇALIŞMA PRENSİBİ 4 TEMEL BİLGİLER 4 TEKNİK ÖZELLİKLER 5 MONTAJ 6 Paralel (Çoklu) Montaj 8 Tek Elektrik Bağlantısı 8 Çoklu Elektrik Bağlantısı 8 Montaj Uyarıları 9 UYARILAR 9 Kullanmadan önce

Detaylı

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45)

Çamaşır Makinesi ALM 581 A. Kullanma Kılavuzu. Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) ALM 581 A Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu Document Number 2820523218 / 14-12-12.(13:45) Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Altus ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek

Detaylı

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA KULLANIM KILAVUZU NATURE PLUS INV 9/12/18/24 A Değerli Müşterimiz, Öncelikle doğa ve teknoloji dostu bir VESTEL ürününü tercih ettiğiniz için sizi kutlarız. Beklentilerinizin üzerinde

Detaylı

GAZ YAKITLI ÜÇ GEÇİŞLİ SKOÇ TİP (MG) KALORİFER KAZANI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU. 444 0 499 www.isiteknolojisi.com.tr

GAZ YAKITLI ÜÇ GEÇİŞLİ SKOÇ TİP (MG) KALORİFER KAZANI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU. 444 0 499 www.isiteknolojisi.com.tr GAZ YAKITLI ÜÇ GEÇİŞLİ SKOÇ TİP (MG) KALORİFER KAZANI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU 444 0 499 www.isiteknolojisi.com.tr İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER GİRİŞ...5 GARANTİ VE SERVİS...6 GARANTİ ŞARTLARI...6 GARANTİ

Detaylı

KATI YAKITLI İKİ GEÇİŞLİ MANUEL YÜKLEMELİ MK TİPİ KALORİFER KAZANI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU. 444 0 499 www.isiteknolojisi.com.

KATI YAKITLI İKİ GEÇİŞLİ MANUEL YÜKLEMELİ MK TİPİ KALORİFER KAZANI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU. 444 0 499 www.isiteknolojisi.com. KATI YAKITLI İKİ GEÇİŞLİ MANUEL YÜKLEMELİ MK TİPİ KALORİFER KAZANI MONTAJ VE KULLANMA KILAVUZU 444 0 499 www.isiteknolojisi.com.tr İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER GİRİŞ...5 GARANTİ VE SERVİS...6 GARANTİ ŞARTLARI...6

Detaylı

Kompakt Sistem, Kompakt Ünite, Küvet & Duş Teknesi

Kompakt Sistem, Kompakt Ünite, Küvet & Duş Teknesi Kompakt Sistem, Kompakt Ünite, Küvet & Duş Teknesi Fotoğraf Sanatçısı: Adam Burton İçindekiler Ürün bilgileri 4-15 Farklı banyo ve kullanımlara uygun küvet ve duş teknesi seçenekleri 6 Duş tekneleri için

Detaylı

TS EN 50194-1. (NYS01 Model) Gaz Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu

TS EN 50194-1. (NYS01 Model) Gaz Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu TS EN 50194-1 (NYS01 Model) Gaz Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu Cihaz Hakkında: Ev ve benzeri yerlerde kullanılmak üzere havadaki patlayıcı gazları algılayabilen (doğalgaz ve LPG) bir cihazdır.

Detaylı

VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ

VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU BMH - L401 W / BMH - L401 X BULAŞIK MAKİNESİ Değerli Müşterilerimiz, Beklentilerinizin üzerinde ürün sunmayı amaç edinen VESTEL, modern tesislerinde özenle üretilen,

Detaylı

MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU

MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER Armatürlerin Genel Özellikleri 03 Tek Kumandalı Armatürler ve Kullanım Özellikleri 03 Salmastra Sistemine Sahip Armatürler ve Kullanım Özellikleri 03 Perlatörler,

Detaylı