. Özel dr. natuk BIRKAN ORTAOKULU EGitim. Ögretim YIlI SOSYAL KULUPLER. ~ TANITIM KITAPCIGI,

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download ". Özel dr. natuk BIRKAN ORTAOKULU. 2014-2015 EGitim. Ögretim YIlI SOSYAL KULUPLER. ~ TANITIM KITAPCIGI,"

Transkript

1 . Özel dr. natuk BIRKAN ORTAOKULU ~.. EGitim. ~ Ögretim YIlI.. SOSYAL KULUPLER. ~ TANITIM KITAPCIGI,

2 1 Akıl Oyunları Alanı: Matematik Kulüp Eğitmeni: Azade KÜÇÜK - Oya KAYA - Akıl Oyunlarına ilgi duyan - Bu alanı seven öğrenciler tercih etmelidir. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Akıl Oyunları kulübü; 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıf seviyelerinde 8 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgilerle akıl oyunları becerilerini geliştirirler. - Zekayı geliştirmenin, en etkili yolları arasında beynimizi. öğrenme, kitap okuma ve bulmaca çözümü ile çalıştırılması bulunmaktadır. - Akıl Oyunları Kulübünün amacı da, öğrencilere bulmaca çözdürüp, zekâ oyunları oynatarak, onların bütünsel ve parçalayıcı düşünmesini, problem çözme yeteneklerinin artırılmasını ve farklı düşünebilmesini sağlatmada yardımcı olmaktır.

3 2 Bisiklet Alanı: Spor Bisiklet Eğitmeni: Murat SUYABATMAZ Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Bisiklet ve kask (Öğrenciye ait) - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Su matarası - Yedek tişört vb. - Bisiklet kullanma becerisine sahip olmak. - Bisiklet sporunu sevmek. - Kurallara uymak. - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Bisiklet Kulübü; 3,4, 5 ve 6. sınıf seviyelerinde 14 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Çalışmalar okul sahası dışında yapılacağı için veli izin yazısı gereklidir. - Bisiklet Kulübü, okulumuzu yarışmalarda temsil eder. - Bisikletli yaşamı ve bisiklet kültürünü geliştirmek. -Öğrencilerin bisiklet seçimi, kişisel ayarları, bisiklet kültürü ile bilgilenmelerini sağlamak, - Trafik eğitimi, spor disiplinleri konularında bilgi edinmelerini sağlamak.

4 3 Destination Imagination Alanı: Matematik Kulüp Eğitmeni: Berna ATLAY - Farklı bakış açılarıyla sorunlara çözümler geliştirmekten hoşlanan, anlık problem çözme becerisine sahip öğrenciler tercih etmelidir. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - D.I. kulübü; 6 ve 7. sınıf seviyesinde 5 kız/erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde yarışmalara katılır. - Destination Imagination Kulübünün amacı, öğrencilerin günlük hayatlarında karşılaşabilecekleri basitten karmaşığa her türlü problemin çözümünde yaratıcılıklarını kullanmayı ve yaratıcı düşünceyi bir yaşam tarzı olarak benimsetmektir. - Kulüp etkinlikleri bu beceriyi geliştirmek üzerine kuruludur. - Yarışmalara da hazırlık çalışmaları yapılmaktadır.

5 Flüt Alanı: Müzik Kulüp Eğitmeni: Nihan DENİZ - Enstrüman öğrenci tarafından karşılanır. - İyi bir müzik kulağına sahip olmak. - Solunum yollarıyla ilgili bir sağlık probleminin olmaması. - Diş teli kullanımının olmaması - Kurallara uymak. - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Flüt Kulübü; 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyesinde 12 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte solfej bilgisi, enstrüman hakkında temel ve teorik bilgiler alır, yıl boyu bireysel ve grup olarak çalışmalarını sürdürüp belirli törenlerde ve etkinliklerde performanslarını sergilerler. - Eğitim dönemi boyunca kullanılacak olan enstrüman veli tarafından sağlanır. - İlkel çağlardan günümüze kadar gelişerek varlığını sürdüren, nefes, diyafram, parmak koordinasyonunun hakim olduğu bu enstrümanı tanıtmak, müzik kültürünü geliştirmek ve aldığı eğitimle bu alanda da kendini göstermesini sağlamak. 4

6 5 Grafik ve Animasyon Alanı: Bilişim Teknolojileri Kulüp Eğitmeni: Mustafa ALBAYRAK - Grafik, animasyon ve teknolojiye ilgi duymak - Grafik ve animasyon alanları sevmek. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Grafik ve Animasyon Kulübü; 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerinde 20 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Proje tabanlı çalışmalarla yerel ve ulusal yarışmalara yönelik hazırlıklar yapılır. - Öğrencilerimizin grafik düzenleme ve animasyon hazırlama tekniklerini geliştirmek, - Grafik ve resimler üzerinde çalışmak, efektler uygulamak, etkileşimli animasyonlar hazırlamak Adobe Illustrator ve Adobe Flash programları kullanmayı sağlamak.

7 6 JMUN Alanı: Araştırma - Teknoloji - Yabancı Dil Kulüp Eğitmenleri: Gül Nihal ASLAN Zeynep DEMİRELLİ Robert NORD Peter BOYCE - Yeterli İngilizce seviyesine sahip olmak. - Düzgün konuşma özelliğini taşımak. - Hafta sonu ve okul sonrası çalışmalar konusunda özverili ve istekli olmak. - Kurallara uymak. - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - JMUN Kulübü; 7 ve 8. sınıf seviyelerinde 14 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler, kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde görev alarak ürünlerini sergiler. - Dünya sorunlarına öğrenci farkındalığını arttırmak ve hedef dilin sınıf ortamı dışına çıkarılarak gerçek yaşam bağlantısını kurmak, - Her yıl JMUN kulübü öğrencileri tarafından düzenlenen JMUN konferansını planlamak ve hayata geçirmek. - Okulumuzda ve farklı okullarda düzenlenen JMUN konferanslarına öğrenciler katılımını sağlamak.

8 7 Karikatür ve Mizah Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Eğitmeni: Zafer TEMOÇİN Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Kurşun kalem - Renkli kalemler - Silgi - Karikatür ve mizaha ilgi duymak - Karikatür sevmek. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Karikatür ve Mizah Kulübü; 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıf seviyelerinde 14 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okul içinde açılacak sergiler, yayınlanacak duvar gazeteleri ve basılı dergiler çıkarır. - Okul dışı gezilecek düzenler ve sergiler gezilir. - Karikatüre ilgi duyan öğrencilerin sanatsal üretim yoluyla yeteneklerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak. - Mizah duygularını geliştirerek ilerdeki yıllarda daha hoşgörülü, mutlu ve başarılı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmak.

9 8 Keman Alanı: Müzik Kulüp Eğitmeni: Beyhan ÖZTÜRK Kulüp Malzemeleri - Enstrüman öğrenci tarafından karşılanır. - İyi bir müzik kulağına sahip olmak. - Ritimsel belleği geliştirilebilir olmak. - Çalgı çalma becerisi geliştirilebilir olmak. - Materyallerin eksiksiz ve düzenli olarak getirilmesi. - Çalgıyı temiz kullanmak. - Gösteri öncesinde yapılacak çalışmalara katılma konusunda özverili olmak. - Yaylı Çalgılar Kulübü; 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerinde 10 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde görev alarak ürünlerini sergiler. - Eğitim dönemi boyunca kullanılacak olan enstrüman veli tarafından sağlanır. - Takım çalışması ve işbirliği yapmak. - Yaylı çalgılarda duruş, düzgün yay çekme, nota bilgisi entonasyon çalışmaları yapmak. - Repertuvar çalışmaları yaparak, orkestra ve orkestra üyesi olma duygusunu geliştirmek.

10 9 Klasik Müzik Orkestrası Alanı: Müzik Kulüp Eğitmeni: Gülgün YILDIZ - İyi bir müzik kulağına sahip olmak. - Ritimsel belleği geliştirilebilir olmak. - Çalgı çalma becerisi geliştirilebilir olmak. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Klasik Orkestra Kulübü; ve 8 sınıflar seviyesinde 10 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde ve etkinliklerde görev alarak ürünlerini sergiler. - Sesin beraberliğini yaratıcı bir ahenkle birleştirerek solfej, armoni bütünlüğüyle gerek geleneksel, gerekse evrensel müzik motifleriyle kendilerini ifade ederler.

11 Kukla Atölyesi Alan Adı: Gösteri Sanatları - Türkçe KulüpEğitmeni: Berna SÖĞÜTÇÜ - Burcu UĞAN - Sözel ifade, ezber yeteneği ve el becerilerine sahip olmak. - Materyallerin eksiksiz ve düzenli olarak getirilmesi. - Atölye malzemelerini önceden temin edip ilgili hafta yanında bulundurmak. - KuklaAtölyesi ; 5,ve 6. Sınıf seviyelerinde 14 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde görev alarak ürünlerini sergiler. - Kukla yapımı için gerekli materyaller veli tarafından karşılanır. - Bu kulüpteki aktiviteler öğrencilerimizin yaratıcılığını, hayalgücünü, sözel ifade becerilerini ve küçük kas gelişimini desteklemeyi amaçlamaktadır. - Öğrencilerimiz farklı malzemeler (kumaşlar, boncuklar, ipler, süsler, atık malzemeler, kaşık, çorap vb.) kullanarak kuklalar yaparlar. 10

12 11 Modern Dans Alanı: Spor Kulüp Eğitmeni: Hülya YALÇIN - Pervin TAMÖZ Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Küçül el havlusu - Su matarası - Yedek tişört vb. - Dansı sevmek. - Dansa ilgi duymak. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Modern Dans Kulübü; 2, 3, 4, 5, 6 ve 7.sınıf seviyelerinde 20 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde görev alarak ürünlerini sergiler. - Karma dans çalışmalarının bir arada yürütüldüğü, öğrencilerin yaratıcı yönlerini, beden dilleriyle ifade etmelerini sağlamak. - Gösteride kullanılacak kostümler veli tarafından karşılanır.

13 Okçuluk Alanı: Spor Kulüp Eğitmeni: Ayhan KAYA Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Okçuluk malzemeleri öğrenci tarafından karşılanır. - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Su matarası - Yedek tişört vb. - Okçuluk sporuna ilgi duymak - Okçuluk sporunu sevmek. - Materyallerin eksiksiz ve düzenli olarak getirilmesi. - Çalgıyı temiz kullanmak. - Gösteri öncesinde yapılacak çalışmalara katılma konusunda özverili olmak. - Okçuluk Kulübü; 5, 6 ve 7. sınıf seviyelerinde 12 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler; aldıkları temel bilgi ve beceriler üst seviye ulaştığında okçuluk ile ilgili spor kulüplerine yönlendirilir. - Okçuluk sporunun tarihini, güvenlik önlemleri almayı, yarışma ve oyun kurallarını kavrayıp uygulayacak duruma gelebilmeyi ve yayın teknik bilgilerini öğreten bir kulüptür. 12

14 13 Perküsyon ve Ritim Alanı: Müzik Kulüp Eğitmeni: Gökçe YALAZAN - İyi bir müzik kulağına sahip olmak. - Ritimsel belleği geliştirilebilir olmak. - Çalgı çalma becerisi geliştirilebilir olmak. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Perküsyon ve Ritim Kulübü; sınıflar seviyesinde 30 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli tören ve etkinliklerde görev alarak performanslarını sergilerler. - Öğrencilerimizin daha önceki yıllarda almış oldukları Orff Yaklaşımını temel alarak Dünya Perküsyon ve Ritimleriyle ( Latin, Küba, Afrika vb..) zenginleştirip çocuklarımızın ritmik yeteneklerini ve algılarını geliştirip kuvvetlendirmektir. - Vurmalı çalgılar ve perküsyon aletleri kullanılarak ritim orkestrası oluşturmak.

15 Robotik Alanı: Fen Bilimleri Bilişim Kulüp Eğitmeni: Ünal ALTINAY - Özge KARAER - Fen, matematik, bilgisayar konularına ilgi duymak. - Laboratuvar alanlarında bulunan malzemelere zarar vermemek, - Labortuvarı temiz kullanmak. - Öğretmenin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Robotik Kulübü; ve 7. sınıf seviyelerinde 16 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde görev alarak ürünlerini sergiler. - Öğrencilerimizin fen ve matematik eğitimine katkıda bulunarak karar verme ve çözüm üretme yeteneklerini geliştirmek. - Çizgi izleme, harita çıkarma, duvar takibi, ışık takibi, sese yönelim, robot futbolu vb. çalışmalarla öğrencilerimizi hazırlayarak yıl içerisinde ülke çapında hatta dünya çapında düzenlenen yarışmalara katılım sağlamak. 14

16 15 Senkronize Yüzme Alanı: Spor Kulüp Eğitmenleri: Sinem SATILMIŞ Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Spor çantası - Yüzücü mayosu - Yüzücü gözlüğü - Bone - Havlu - Terlik vb. giysiler. - Yüzme becerisi geliştirilmeye açık, - Müzik, dans alanlarına ilgi duymak. - Kurallara uymak. - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Senkronize yüzme kulübü, 2, 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıf seviyelerinde 14 kız öğrenciye açıktır. - Senkronize yüzme (su balesi) birçok spor branşını bünyesinde barındıran güç, esneklik estetik gerektiren bir spor branşıdır. - Öğrencilerimize senkronize branşını tanıtmak, ilgilinen ve yetenekli olan öğrencilerimizi spor kulubümüze yönlendirmek.

17 16 Su Topu Alanı: Spor Kulüp Eğitmeni: Berk YILMAZ Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Spor çantası - Yüzücü mayosu - Yüzücü gözlüğü - Bone - Havlu - Terlik vb. giysiler. - Spor ve su sporları branşına ilgi duyan ve bu branşı seven öğrenciler tercih etmelidir. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Su Topu Kulübü ; 5, 6 ve 7. sınıf seviyelerinde 16 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okul takımlarına destek veren bir kulüptür. - Tüm kas gruplarını çalıştırarak en doğru fiziksel gelişimin sağlanmasına yardımcı olmak. - Serbest, kurbağalama stillerinin eğitimleri konusunda üst düzey beceriler kazanarak su topu oyun becerilerini geliştirici çalışmalar yapmak.

18 17 Style Dans Alanı: Gösteri Sanatları Dans Eğitmeni: Eda KAYDIR Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Okul eşofmanı - T-shirt ve tayt - Spor ayakkabısı vb. giysiler. - Dansı sevmek. - Dansa ilgi duymak. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Style Dans Kulübü; 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıf seviyesinde 20 kız /erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde görev alarak ürünlerini sergiler. -Beynin vücuda hakimiyetini güçlendirip ritim duygusunu geliştirmek. - Beden hareklerinin müzik ritmine uyumunu geliştirken eğlenmeyi sağlamak. - Gösteride kullanılacak kostümler veli tarafından karşılanır.

19 18 TUBİTAK Matematik Olimpiyatları Alanı: Matematik Kulüp Eğitmeni: Halet SAYIN - Matematiğe ilgi duyan ve bu alanı seven,zorlu sorularla uğraşmaktan hoşlanan öğrenciler tercih etmelidir. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Tübitak Matematik Olimpiyat kulübü; 7-8 Sınıf seviyesinde 5 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde Tübitak Matematik Olimpiyatına katılır. - Kulübümüz öğrencilerimize soyut ve analitik düşünmeyi kazandırma; geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi amaçlar. Bu amaçla okulumuzu;seçilerek oluşturulan, matematiğe özel ilgili ve yetenekli öğrencilerle, matematik olimpiyatlarında temsil eder.

20 19 Web Tasarım Kategori : Dönüşümsüz Alanı: Web Tasarım Kulüp Eğitmeni: Fatih TOLA - Web Teknolojilerini sevmek. - Web Teknolojilerine ilgi duymak. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Öğrencilerimizin temel web tasarım becerilerini kazanarak, web sitesi yapabilecek düzeye erişmeleri hedeflenmektedir. - Ayrıca, resimler üzerinde işlem yapma ve resim düzenleme de kulübün konuları arasındadır. - Kulüp süresince HTML, Dreamweaver, Fireworks programları kullanılacaktır.

21 20 Basketbol Kategori: Dönüşümlü Alanı: Spor Kulüp Eğitmeni: Anıl ÖZTEN - Levent ÖZEN Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Küçül el havlusu - Su matarası - Yedek tişört vb. - Spor ve basketbol branşına ilgi duymak. - Basketbolu sevmek. - Kurallara uymak. - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Basketbol Kulübü; 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerinde 40 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Yetenekli öğrenciler, basketbol okul takımına yönlendirilir. - Basketbol oyun kurallarını, teknik ve taktiklerini kazandırmak, - Oyun geliştirici antrenmanlar ile takım ruhunu oluşturmak, - Öğrencinin kendine güvenini sağlamak, paylaşımı profesyonel bakış açısıyla yönlendirmek.

22 21 Çim Hokeyi Kategori: Dönüşümlü Alanı: Spor Kulüp Eğitmeni: Eşref AYVAZ Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Küçük el havlusu - Su matarası - Yedek tişört - Atlet vb. giysiler. - Spor ve çim hokeyi branşına ilgi duymak - Çim Hokeyini sevmek. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. Çim Hokeyi Kulübü; 5 ve 6. sınıf seviyelerinde 14 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okulumuzda salon ve çim hokeyi olarak oynanacak çim hokeyi branşı; ucu kıvrık" j" şeklinde bir sopayla rakip takımın kalesine doğru top sürmeye, pas vermeye ve topun kalelere taşınmasına dayanan bir takım oyunudur. - Öğrencilerin yoğun ders ortamından uzak, farklı bir spor dalıyla tanıştırmak amacıyla yapılmaktadır.

23 22 Desen Kategori: Dönüşümlü Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Eğitmeni: Gökçe OLGUNBAŞ - Görsel sanatlara ve plastik sanatlara ilgi duymak - Görsel ve plastik sanatları sevmek. - Kurallara uymak. - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Desen Kulübü; 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerinde 18 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Performans sergileyen bir kulüptür. - Karakalem çizim tekniklerini öğreterek iki ve üç boyutlu çalışmalara yansıtabilmek. - Öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmek, - Sanat ve sanat dallarını öğreterek resim sanatı hakkında bilgi sahibi olmalarını, plastik sanatlara karşı duyarlı olmalarını sağlamak. - Çizgi diliyle kendilerini ifade ederek görsel bakış açısı kazandırarak Natürmort çizim, figür, portre çalışmaları ile bakmak ile görmek arasındaki farkı kavrayarak kompozisyon ve desen çalışmaları yapmak. - Güncel resim sergileri de incelenerek görsel gelişimi desteklemek,

24 24 Film Eleştirisi Kategori: Dönüşümlü Alanı: Tarih - Sanat Kulüp Eğitmeni: Bahar LEKTEMUR - Gülcan YILDIZ - Tarih, sinema konularına ilgi duymak ve bu konuları sevmek. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Film Eleştirisi Kulübü; 5, 6, 7 ve. 8. sınıf seviyelerinde 20 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okul duvar gazetesi çıkarır. - İnsan haklarının gelişimi, felsefe ve tarih konularına değinmek. - Öğrencilerin yaş grubuna uygun filmler seçerek belli bir plan ve program dahilinde izleterek filmin konusu ve değindiği ana temayı tartışmak. - Tartışma sonucu elde dilen verileri, görsel ögelerle destekleyerek üç haftada bir, duvar gazetesi olarak yayımlamak.

25 24 Fotoğraf Kategori: Dönüşümlü Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Eğitmeni: Defne Sesin OKAY Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Fotoğraf makinesi USB, aktarım kablosu (Her ders getirilmesi zorunludur.) - Görsel sanatlara ve fotoğrafçılığa ilgi duymak. - Görsel sanatlara ve fotoğrafçılığı sevmek. - Kurallara uymak. - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Fotoraf Kulübü; 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerinde 12 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Çalışmalar okul dışında yapılacağı için veli izin yazısı gereklidir. - Performans sergileyen bir kulüptür. - Malzemeler veli tarafından karşılanır. - Fotoğrafın tarihçesi, çekim ve kolaj teknikleri, fotoğraf oluşturma ve fotoğrafta kompozisyon konularını içeren, sergiler ve yarışmalarda faaliyet gösteren bir kulüptür. - Ders bünyesinde çekim gezileri düzenlenir.

26 25 Futbol Kategori: Dönüşümlü Alanı: Spor Kulüp Eğitmeni: Selahattin SEYRAN Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Su matarası - Yedek tişört vb. - Spor ve futbola ilgi duymak. - Futbolu sevmek. - Kurallara uymak, öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Futbol Kulübü; 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerinde 24 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Futbol oyun kurallarını, hazırlayıcı oyunları, teknik geliştirici antrenmanları, öğrencinin kendin güvenini, takım ruhunun gelişimini sağlamak.

27 26 Görsel Tasarım Kategori: Dönüşümlü Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Eğitmeni: Tülay DAMGALI - Görsel sanatlara ilgi duymak. - Görsel sanatlara sevmek. - Kurallara uymak. - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Görsel Tasarım Kulübü; 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerinde 18 kız/erkek öğrenciye açıktır. - Performans sergileyen bir kulüptür. - Öğrencilerin; çeşitli malzemeler kullanarak sanatsal içerikli özgün tasarımlar oluşturmalarını sağlamak ve bu yönde yaratıcılıklarını geliştirmek. - Farklılıkları bulma, hayal kurma, sorgulama, yaratıcı düşünme, eleştirel düşüme, akıl yürütme gibi üst düzey zihinsel süreçleri kullanarak tasarım yapmak ve kendilerine ait özel ürünler üretmek.

28 27 Havacılık ve Maket Kategori: Dönüşümlü Alanı: Havacılık ve Maket Kulüp Eğitmeni: Alev KUBAL Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Kulüp öğretmeni tarafından öğrencilerden çeşitli malzemeler istenecektir. - Havacılık alanına ilgi duymak. - Havacılığı sevmek. - Kurallara uymak. - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Havacılık Kulübü; 3, 4, 5 ve 6. sınıf seviyelerinde 16 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okul dışı gezi ve sergi düzenlenir. - Bilim Sanat Kültür günleri programı çerçevesinde, Sarıyer Türk Havacılık Kurumu tarafından öğrencilere kulüp tamamlama sertifikası verilir ve öğrenciler yaptıkları Ata model uçaklarını törenle uçurur. - Ulu Önder Atatürk ün İstikbal göklerdedir. ilkesi doğrultusunda öğrencilerimize havacılık bilincinin oluşmasını sağlamak ve sevdirmek - Ata model uçak model yapımı teknik çalışmalarını yapmak.

29 28 Resim Katagori: Dönüşümlü Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Eğitmeni: Selahattin AYDIN Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Kulüp öğretmeni tarafından öğrencilerden çeşitli malzemeler istenecektir. - İstekli, - Plastik sanata ilgisi olan, - Resim sanatını seven, - Kurallara uymak. - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Resim kulübü ve 8. sınıf seviyelerinde 18 kız/erkek öğrenciden oluşur. - Performans sergileyen bir kulüptür. - Resim tekniklerini öğreterek iki ve üç boyutlu çalışmalara yansıtabilmek. - Öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmek. - Sanat ve sanat dallarını öğreterek resim sanatı hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak. - Plastik sanatlara karşı duyarlı olmalarını sağlamak. - Boya ve çeşitli resim malzemelerini kullanarak değişik resim tekniklerinden oluşan çalışmalar, - Sanat akımları ve sanatçıların eserlerinin incelenerek röprodüksiyon çalışmaları, - Kolaj, rölyef gibi uygulamalar.

30 29 Masa Tenisi Kategori: Dönüşümlü Alanı: Spor Kulüp Eğitmeni: Bigesu ABDULHAYOĞLU Serkan DEBRAN Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Küçül el havlusu - Su matarası - Yedek tişört vb. - Spor ve masa tenisine ilgi duyan. - Bu branşı seven öğrenciler tercih etmelidir. - Kurallara uymak. - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Masa Tenisi Kulübü; 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerinde 20 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Masa tenisi sporunu öğrencilerimize tanıtıp sevdirmek, - Oyun kuralları ve temel vuruş tekniklerini öğretmek ve uygulamak, - Öğrencilerimizin kendine güven, takım ruhu, sorumluluk bilinci ve motorik gelişimi gibi bedensel ve sosyal gelişimine katkı sağlamak, - Okul takımlarına sporcu yetiştirmek.

31 Satranç Kategori: Dönüşümlü Alanı: Spor Kulüp Eğitmeni: Tamer KARATEKİN - Satranç sporuna ilgi duyan - Bu sporu seven öğrenciler - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Satranç Kulübü, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerinde 18 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okul takımına sporcu yetiştirir. - Satrancın sanatsal yanını ön plana çıkararak öğrencinin iyiye, güzele ve doğruya yönelmesini, sanat ve sanatçıya saygı duymasını, düşünce disiplininin gelişmesine yardımcı olmayı ve girecekleri toplumda dengeli, örnek kişiler olarak yer almalarını sağlamak. 30

32 31 Seramik Kategori: Dönüşümlü Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Eğitmeni: Berin A. BEDİR Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Kulüp eğitmeni tarafından öğrencilerden çeşitli malzemeler istenecektir. - Görsel sanatlar ve seramik branşına ilgi duymak. - Kurallara uymak. - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. - Eğlenceli Seramik Kulübü; 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerinde 20 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Performans sergileyen bir kulüptür. - Öğrencilerin kendilerini özgürce ifade edebilecek çalışmalar yaratmalarına yardımcı olmak, - Seramik sanatının aşamalarını uygulamalı olarak yaşayıp hayallerin soyuttan somuta taşındığı keyifli, üretken, ürünler ortaya çıkarmak.

33 32 Moda Tasarımı Kategori: Dönüşümlü Alanı: Görsel Sanatlar Kulüp Eğitmeni: Müge AKTÜ Kulüp Malzeme İhtiyaçları -Kulüp öğretmeni tarafından öğrencilerden çeşitli malzemeler istenecektir. -Kulüp öğretmeni tarafından öğrencilerden çeşitli malzemeler istenecektir. - Tasarıma ilgi duymak - Yaratıcı olmak. - Sorumluluk duygusu gelişmiş olmak. - Moda Tasarımı Kulübü; 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerinde 18 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Performans sergileyen bir kulüptür. - Farklı türdeki malzemeleri bir araya getirerek, ilginç görsel tasarımlar yapmak. - Öğrencilerin kendilerini özgürce ifade edebilecek gerçeküstü çalışmalar yaratmalarına yardımcı olmak, - Yaratıcılığın soyuttan somuta taşındığı keyifli, üretken, tasarımlar ortaya çıkarmak.

34 33 Voleybol Kategori: Dönüşümlü Alanı: Spor Kulüp Eğitmeni: Öznur FİLCAN Kulüp Malzeme İhtiyaçları - Spor çantası - Okul eşofmanı - Spor ayakkabısı - Küçül el havlusu - Su matarası - Yedek tişört vb. - Spor ve voleybol branşına ilgi duyan. - Bu branşı seven. - Sınıf içi kurallara uymak - Öğretmenlerin verdiği görev ve sorumlulukları yerine getirmek. -Voleybol Kulübü; 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf seviyelerinde 20 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Okul takımına sporcu seçen bir kulüptür. - Voleybol oyun kurallarını, hazırlayıcı oyunları, teknikleri geliştirici antrenmanları, öğrencinin kendine güvenini, takım ruhunu, paylaşımı profesyonel bakış açısıyla yönlendirmek.

35 34 Pop Orkestrası Alanı: Müzik Kulüp Eğitmeni: Gökçe AYDINER -İyi bir müzik kulağına sahip olmak. - Ritimsel belleği geliştirilebilir olmak. - Çalgı çalma becerisi geliştirilebilir olmak. - Tasarıma ilgi duymak - Yaratıcı olmak. - Sorumluluk duygusu gelişmiş olmak. - Pop Orkestrası Kulübü; ve 8. sınıflar seviyesinde 10 kız / erkek öğrenciye açıktır. - Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde ve etkinliklerde görev alarak ürünlerini sergiler. - Sesin beraberliğini yaratıcı bir ahenkle birleştirerek solfej, armoni bütünlüğüyle güncel ve popüler müziklerle kendilerini ifade ederler.

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ LİSE SINIFLARI 401 - Basketbol / BASKETBALL Basketbol kulübü; Lise seviyelerinde 30 kız/erkek öğrenciye açıktır. Çalışmalar hava şartlarına

Detaylı

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI ÇAMLICA ORTAOKULU 2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ. 7. ve 8. SINIFLAR. 301-Basketbol/Basketball Kategori: Spor

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI ÇAMLICA ORTAOKULU 2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ. 7. ve 8. SINIFLAR. 301-Basketbol/Basketball Kategori: Spor EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI ÇAMLICA ORTAOKULU 2014-2015 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ 7. ve 8. SINIFLAR 301-Basketbol/Basketball 7. ve 8. sınıf seviyelerinde 24 kız/erkek öğrenciden oluşur. Çalışmalar hava

Detaylı

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır

Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez. Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor. Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder de Çocuklarınız Kendini Keşfediyor Yönder Öğrencisi Her Türlü Ulusal ve Uluslararası Sınavlara Hazırlanır Yönder Öğrencisi Kimselere Benzemez Yönder Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Kalitesi Kabul

Detaylı

Öğrenci Kulüpleri. Kulüp Seçimleri. Kulüp Tanıtım Kitapçığı. Eylül 2014. Kulüplerimiz;

Öğrenci Kulüpleri. Kulüp Seçimleri. Kulüp Tanıtım Kitapçığı. Eylül 2014. Kulüplerimiz; Kulüp Tanıtım Kitapçığı Kulüplerimiz; Eylül 2014 Basketbol Kulübü 2 Jimnastik ve Dans Kulübü (İO) Tasarım ve Origami Kulübü (İO) 2 3 Satranç 3 Müzik Kulübü 4 Resim Kulübü 5 Mini Drama Club (İO) 5 Bilim

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul İÇİNDEKİLER AVRUPA KOLEJİ 1 BİLİM DANIŞMA KURULU 2 Bilim Danışma Kurulu Üyeleri 2 KAZLIÇEŞME Avrupa Koleji

Detaylı

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi 2 4 6 10 14 16 18 20 22 Gelenekten Geleceğe Eğitim Felsefemiz Anaokulu İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Rehberlik Yabancı Dil Öğrenci Takip Sistemi 1 Gelenekten Geleceğe Arte Koleji, kuruluş enerjisini

Detaylı

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI ÖZEL FENERBAHÇE EĞİTİM KURUMLARI ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI 2013-2014 1 İÇİNDEKİLER Fenerbahçe Koleji Marşı Fenerbahçe Eğitim Kurumları OKULLARIMIZ Vizyonumuz Misyonumuz İlkelerimiz Anaokulu İlkokul Ortaokul

Detaylı

2014-2015 ÖĞRETİM YILI

2014-2015 ÖĞRETİM YILI 2014-2015 ÖĞRETİM YILI VEGA İLKOKULU VEGA ORTAOKULU ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul VİZYON-MİSYON VİZYON Tüm dünya tarafından tanınan, global eğitim alanında saygı duyulan, öğrenim standartlarının

Detaylı

Anabilim Eğitim Kurumları PAYDAŞLAR KILAVUZU 2012-2013 - 1 -

Anabilim Eğitim Kurumları PAYDAŞLAR KILAVUZU 2012-2013 - 1 - Anabilim Eğitim Kurumları PAYDAŞLAR KILAVUZU 2012-2013 - 1 - Büyük olmak için; Hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, Hiç kimseyi aldatmayacaksın, Ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek, O hedefe yürüyeceksin.

Detaylı

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN Hayal Ederek Başladık; 2 Başarmak için hayallerimize inandık. 15 yıldır bizlerle aynı rüyayı gören binlerce öğrenci ve velimizle hayalleri yaşanabilir

Detaylı

2014-2015 DERS YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ (Çarşamba 14.40-15.40: 9, 10, 11. Sınıf Öğrencileri ) KULÜP R. ÖĞRETMEN SINIF # ARANAN ÖZELLİKLER ve İÇERİK

2014-2015 DERS YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ (Çarşamba 14.40-15.40: 9, 10, 11. Sınıf Öğrencileri ) KULÜP R. ÖĞRETMEN SINIF # ARANAN ÖZELLİKLER ve İÇERİK 2014-2015 DERS YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ (Çarşamba 14.40-15.40: 9, 10, 11. Sınıf Öğrencileri ) KULÜP R. ÖĞRETMEN SINIF # ARANAN ÖZELLİKLER ve İÇERİK AŞÇILIK Ani BENGLİAN 11 10 Mutfakta aktif olarak çalışmayı

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ 15 TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Atatürk'ün 26 Mayıs 1937 de Halkevi nde okulumuz öğrencilerinin oynadıkları Ay Işığı Opereti ni izledikten sonra söylediği sözler. Tebrik ederim, çok muvaffak oldular.

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için)

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) 1- Feyziye Mektepleri Vakfının tarihçesi nedir? Feyziye Mektepleri Vakfı nasıl kurulmuştur? Işık Okullarının

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

2014-2015 VELİ EL KİTABI

2014-2015 VELİ EL KİTABI 2014-2015 VELİ EL KİTABI www.irmak.k12.tr Değerli Irmak Velileri, Tüm Irmak ailesine 2014-2015 eğitim öğretim yılına hoş geldiniz demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Etik ve estetik değerlere sahip,

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 İÇİNDEKİLER TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ...2 GİRİŞ...6 FİZİKSEL YAPI-GENEL TANITIM...8 ANAOKULUMUZ...9 İLKÖĞRETİM OKULUMUZ... 16 LİSEMİZ...

Detaylı

İLKÖĞRETİM ÖĞRETMEN ADAYLARININ MESLEKİ VE ÖZEL ALAN YETERLİKLERİ

İLKÖĞRETİM ÖĞRETMEN ADAYLARININ MESLEKİ VE ÖZEL ALAN YETERLİKLERİ EĞİTİM FAKÜLTELERİNİN ÖĞRETMEN YETİŞTİRME KAPASİTESİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ İLKÖĞRETİM ÖĞRETMEN ADAYLARININ MESLEKİ VE ÖZEL ALAN YETERLİKLERİ Editörler Yrd. Doç Dr. Abdurrahman EKİNCİ Öğrt. Gör. Ömer

Detaylı

Prof. Dr. Mehmet Zeki AYDIN

Prof. Dr. Mehmet Zeki AYDIN Prof. Dr. Mehmet Zeki AYDIN. Marmara Üniversitesi www.mehmetzekiaydin.com EMAİL:mza@mehmetzekiaydin.com TEL:0506.3446620 PROF.DR. MEHMET ZEKİ AYDIN ÖZGEÇMİŞİ 1959 yılı, Konya Çumra doğumlu. 1985 de Ankara

Detaylı

Bilim, Birlik, Başarı...

Bilim, Birlik, Başarı... Bilim, Birlik, Başarı... Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali

Detaylı

BÖLÜMÜMÜZDE ANLATILAN DERSLER

BÖLÜMÜMÜZDE ANLATILAN DERSLER BÖLÜMÜMÜZDE ANLATILAN DERSLER - Atatürk ilkeleri ve İnkılap Tarihi - I: Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile ilgili kavramları, Osmanlı yenileşme sürecini, I. ve II. Meşrutiyet Dönemlerini, buna paralel

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okullarının Sayın Velileri, Başkent Okulları olarak çalışmalarımız konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız

Detaylı

TEKNOLOJİ VE EĞİTİM, EĞİTİM TEKNOLOJİSİ ARAÇLARI VE OKULLARDA KULLANIMI

TEKNOLOJİ VE EĞİTİM, EĞİTİM TEKNOLOJİSİ ARAÇLARI VE OKULLARDA KULLANIMI TEKNOLOJİ VE EĞİTİM, EĞİTİM TEKNOLOJİSİ ARAÇLARI VE OKULLARDA KULLANIMI İÇİNDEKİLER 1.Giriş 2. Teknoloji Nedir? 3.Eğitim Teknolojisi Nedir? 3.1. Eğitim Teknolojisinde Kullanılan Araçlar 3.2.Eğitimde Teknolojinin

Detaylı

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir.

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir. Her dal eğilmez ama her ağaç meyve verir. Merhaba, Billtest Koleji, Bilfen Okulları liderliğinde kurulmuş olan, Danışmanlık ve Denetleme Organizasyonu Bilfen Okulları tarafından yapılan uluslararası standartlarda

Detaylı