DCN Next Generation Sistem Mükemmellikten bahsedin

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DCN Next Generation Sistem Mükemmellikten bahsedin"

Transkript

1 DCN Next Generation Sistem Mükemmellikten bahsedin

2 2 DCN Yeni Nesil Sistem Konferanslar konusunda eksiksiz deneyim Toplantılarda optimum yapı ve verimlilik Kullanım alanında kanıtlanmış güvenilirlik Modern, ödüllü tasarım Çok yüksek konuşma anlaşılırlığı 3 tercüme kanalı artı konuşmacı kanalı Oy verme olanağı Eksiksiz konferans yönetimi için modüler yazılım çözümleri Üçüncü parti cihazlarıyla esnek arayüz sağlama Kablolu ve kablosuz ünitelerle kolay sistem genişletme Toplantınız her zaman emin ellerde Bosch Dijital Kongre Ağı (DCN) Yeni Nesil, dijital konferans yönetiminin ayırt edici nadide bir parçasıdır. Tüm işlemlerde üstün estetik çekicilik, güvenilirlik, esneklik ve kontrol sağlar. Ayrıca, konferans sistem yönetiminde bir üst seviyeye geçmenizi sağlar. Bunun nedeni, Bosch tasarımcılarının tüm konferans zincirinde herkesi memnun eden bir sistem oluşturmak üzere deneyimli delegeler, tercümanlar ve operatörler ile yoğun bir şekilde çalışmasıdır. Kısacası, Bosch DCN Yeni Nesil ile rahat olabilirsiniz. Toplantınız emin ellerde. Verimlilik ve üretkenlik garanti DCN Yeni Nesil, toplantı verimliliğini ve üretkenliğini en üst düzeye çıkaran gelişmiş ve kanıtlanmış özellikler sunarak, halihazırda dünyada takdir kazanmıştır. En basit düzeyinde, konuşma ve dinlemeyi bir operatöre ihtiyaç duyulmaksızın kolayca yönetir. En gelişmiş düzeyinde, dünyanın dört bir yanından binlerce katılımcıya ev sahipliği yapabilen en karmaşık uluslararası konferansları kolaylaştırmak ve yönetmek için entegre ve çok dilli bir iletişim altyapısı sunar. Dahası, DCN Yeni Nesil ile yılların deneyimine sahip güvenilir ve köklü bir ortak olan Bosch'un desteğinden de faydalanabilirsiniz. Bosch, dünyaca ünlü bir profesyonel servis mühendisleri ağına sahiptir. Bu nedenle konferans denilince ilk Bosch akla gelir.

3 DCN Yeni Nesil Sistem 3

4 4 DCN Yeni Nesil Sistem Her yönüyle konferans kolaylığı Esnek sistem tasarımı DCN Yeni Nesil, ister kalıcı bir sistem ister düzenli olarak değiştirilmesi veya genişletilmesi gereken bir konfigürasyon olsun, konferans ortamınızda tam kontrol sağlar. Sistem bir uygulama yazılımı ile birlikte veya uygulama yazılımı olmadan çalışan Merkezi Kontrol Ünitesi'ne (CCU) dayanır. Delege üniteleri birbirine basit bir devre geçişli konfigürasyon ile bağlıdır. Bunun yanında, kamera veya tercüman masaları gibi diğer modüller ve bileşenler eksiksiz ve özel bir sistem oluşturmak üzere tam esneklikle birleştirilebilir. Kolay sistem genişletme DCN Yeni Nesil, çok yönlülük göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Sistem istediğiniz kadar küçük veya büyük olabilir ve genişletilmesi her zaman kolaydır. Yeni delege ünitelerini var olan ünitelere takmanız veya kablosuz kongre ünitelerini ulaşılması zor ya da geçici konumlar için bağlayacak güvenli bir Kablosuz Erişim Noktası (WAP) eklemeniz yeterlidir. WAP kongre güvenliğini sağlamak için gelişmiş 28 bit AES Rijndael şifreleme kullanır. Sistem adede kadar delege ünitesini destekler ve kamera, genel seslendirme sistemleri, dokunmatik ekran denetleyiciler ve video konferans arayüzleri gibi çok çeşitli harici bileşenlerle uyumludur. 2 4 Yedek omurga ile ses genişletme Ses genişleticiler (analog veya dijital), ses kaydı ve/veya diğer odalara ses dağıtımı için kolayca bağlanabilir. CobraNet cihazları, Ethernet ağları üzerinden gerçek zamanlı dijital ses dağıtımı için de kullanılabilir. Dil kanallarını izleyicilere dağıtmak için de Integrus vericisi sisteme entegre edilebilir. Tüm bu cihazlar kayıpsız, yüksek hızlı ve aynı zamanda güvenli ve yedek bir omurga oluşturan fiber optik kablo kullanılarak bağlanabilir. 6 5

5 DCN Yeni Nesil Sistem 5 Bosch DCN Yeni Nesil, hepsi aynı merkezi kontrol ünitesine bağlı kablolu ve kablosuz delege ünitelerinin bir karışımını içerebilir. Sisteminizi genişletirken veya ulaşılması zor koltuklarda üniteler kurarken sıra dışı rahatlık deneyimini yaşayın Merkezi kontrol ünitesi 3 2 Dijital ses genişletici 3 Integrus verici 4 CobraNet ünitesi 5 Concentus üniteleri 6 Gömme montaj üniteler 7 Kongre üniteleri Kablosuz kongre üniteleri 9 Tercüman masaları 0 Integrus yayıcı Integrus alıcılar 7 2 Kablosuz Erişim Noktası 3 Kamera 4 DCN kontrol yazılımı 5 Dokunmatik ekran 6 6 LCD video ekranı 8

6 6 DCN Yeni Nesil Sistem Her toplantı için kusursuz kongre çözümü Her seviyede yenilik DCN Yeni Nesil serisi ihtiyaçlarınıza tam olarak uyacak birçok farklı seçenek sunmaktadır. İster kompakt bir masa üstü ister özel tasarım bir gömme montaj olsun, her ünite Bosch tarafından geliştirilen teknolojiyle donatılır: tıpkı yüksek kaliteli takılabilir mikrofonlar, mükemmel anlaşılırlık için özel hoparlörler ve cep telefonu parazitlerinden kesinlikle etkilenmeyen teknolojiler gibi. DCN Yeni Nesil gömme montaj serisi prestijli if ürün tasarımı ödülüne layık görülmüştür. Lüks gümüş ve koyu kömür rengi cilalarıyla farklı dekorlara uyabilir. Diğer seçenekler arasında elektronik oylama, kimlik kartları ve eşzamanlı tercüme için 3 adede kadar kanal sunan dahili kanal seçiciler yer almaktadır. Diyaloğu teşvik eden ödüllü tasarım Tasarım, insanların birbirleriyle etkileşimlerinde önemli bir rol oynar ve yapıcı diyalogları teşvik eden bir ortam oluşturmak için hayati öneme sahiptir. DCN Yeni Nesil, şık kontrol paneli ve sezgisel yerleşimi ile daha ilk görüşte çok tanıdık bir his uyandırır. Gelişmiş akustik ve ekran teknolojisi takip ederken işitmeyi ve okumayı o denli kolaylaştırır ki, yeni kullanıcılar bile kolaylık ve kontrole sahip olmanın rahatlığını yaşar. Konusu ne olursa olsun bu her konferans için iyi bir haberdir. Modüler gömme montaj üniteler, özel sabit montajların masalara ve koltuk kolluklarına entegre edilebilmesini sağlar. Salon sahipleri İkili Kongre Ünitelerini kullanarak mikrofon ünitesi sayısından tasarruf edebilir. Bu ünitelerde her delege için iki ayrı konuşma düğmesi ve kişisel tercüme kanallarına sahip ayrı kulaklık bağlantıları bulunur.

7 DCN Yeni Nesil Sistem 7 Kablolu veya kablosuz sürümler halinde bulunan kompakt masa üstü kongre üniteleri, belediye konseyleri gibi küçük toplantı yerleri için idealdir. Tüm Concentus üniteleri, akustik performansı artırarak (20 khz'e kadar) ve geri beslemeyi azaltarak üstün konuşma anlaşılırlığı sunan yenilikçi düz panel hoparlörlere sahiptir. İlave (ikili) kanal seçici ve beş adet adreslenebilir oylama düğmesine sahip genişletilmiş sürümlerle birlikte basit konuşma fonksiyonlarına sahiptir. Basit konuşmadan oylamaya varan farklı sürümlere sahip olan Concentus masa üstü ünitesi, kanal seçici, kimlik kartı okuyucu ve Çince ve Japonca gibi simgeye dayalı dizeler dahil tüm standart Uluslararası Windows karakterlerini gösterebilen arkadan aydınlatmalı LCD ekranı bulunan sürümlere genişletilebilir. DCN Yeni Nesil, geçerli konuşmacının resmini monitörlerde veya büyük ekranlarda otomatik olarak gösterebilir. Bu özellik, sistemi bilhassa Bosch AutoDome kameralarla birlikte kullanıldığında Video Konferans için uygun hale getirir. Autodome, Bosch Sicherheitssysteme GmbH'nin tescilli ticari markasıdır.

8 8 DCN Yeni Nesil Sistem Güvenli ve güvenilir elektronik oylama olanağının kullanılması, toplantılarınızın verimliliğini en üst düzeye çıkarır. Oylama sonuçlarını kolayca saklayabilme ve katılımcılar için yazdırabilme veya görüntüleyebilme özellikleri toplantıların verimliliğini artırmaya katkıda bulunur.

9 DCN Yeni Nesil Sistem 9 Toplantı süreçlerini hızlandırır Çok yönlü oylama DCN Yeni Nesil, standart parlamento tarzı oylama olanakları sunar. Özel uygulama yazılımını kullanarak oylama işlevsellikleri, izleyici tepkisi, çoklu seçenek ve izlenme oranı oylamasını kapsayacak şekilde genişletilebilir. Pusulalar önceden yüklenip gerçek zamanlı olarak içe aktarılabilir ve sonuçlar konferans salonundaki düz ekranlarda veya özel ekranlarda anlık olarak görüntülenebilir. Başkan veya operatör her zaman oylamayı başlatma ve durdurma üzerinde tam denetime sahiptir. Delege kaydı ve kimlik tanıma Konferans katılımcıları PIN kodları, kimlik kartları veya parmak izi okuyucuları gibi biyometrik araçlar yardımıyla kaydedilebilir ve tanınabilir. Kimlik kartı kullanılırken, kart okuyucu salon girişine monte edilebilir veya delege ünitesine entegre edilebilir, böylece delegeler kendi koltuklarını seçebilir ve sistem kimlikleri ve koltuk yerini otomatik olarak saptar. Bireysel izinler programlamak ve böylece delegelerin yalnızca hakları olan belirli işlevleri kullanmasını sağlamak da mümkündür. Alternatif olarak, delege ünitesinde bir düğme kullanılarak tanımlama olmaksızın kolay kayıt gerçekleştirilebilir. En son seri Concentus ünitesinin LCD ekranı kesintisiz arka aydınlatmaya sahiptir ve meclis oylaması, çoktan seçmeli yanıt veya izleyici yanıtları için oylama sonuçlarını doğrudan gösterebilir.

10 0 DCN Yeni Nesil Sistem Dil engellerini ortadan kaldırır Tercüman memnuniyeti için tasarlanmıştır Ergonomik şekilde tasarlanmış tercüman masası, tercümanlar için güçlü ve sezgisel bir araçtır. Tasarımı tercümanların görevini daha kolay ve daha az yorucu kılmaya ilişkin kapsamlı araştırmalara dayanır. Düğmelerin mantıksal konumu ve sesli geri besleme olanağı sayesinde özellikle görme engelli tercümanlar için kullanışlıdır. Daha fazla tercüman memnuniyeti daha yüksek kaliteli tercüme sağlayarak, toplantı mekanınızın ününü artırır. Esnek konfigürasyon Üniteyi sistem kablolarına bağlayın (burada otomatik olarak tanınır), çalıştırın ve kullanmaya başlayın. Bu özellik, belirli bir etkinliğin dil gereksinimlerine bağlı olarak ünite ekleyip çıkarabileceğiniz ve bir anda çok odalı bir salonu yapılandırabileceğiniz anlamına gelir. Son dakika değişiklikleri yapabilme esnekliğiyle yüksek kaliteli tercüme hizmetleri alırsınız. Rakipsiz konferans özellikleri sağlar. Delegeler, delege ünitelerindeki dahili kanal seçicileri kullanarak konuşmacı dilini veya 3 tercüme kanalından herhangi birini seçebilirler.

11 DCN Yeni Nesil Sistem Sezgisel ekranı tüm dillerin, konuşmacı dillerinin, zaman ve diğer değerli bilgilerin kapsamlı bir genel açıklamasını verir. Sesli uyarılar ve kabartmalar görme engelli tercümanlar için yönlendirme sağlar DCN Yeni Nesil tercüman masası, deneyimli tercümanlarla yakın işbirliği yapılarak tasarlanmıştır. Dünya çapında takdir kazanması ve tercümanların tercih ettiği seçenek olması şaşırtıcı değildir. Kablosuz iletişim rahatlığı sunan Integrus cep alıcıları tercüme kanallarını dinlemek için kullanılabilir.

12 2 DCN Yeni Nesil Sistem Daha fazla özellik için kontrol yazılımı İşlevsellik yeni ufuklara taşınıyor DCN Next Generation Sistemi gelişmiş mikrofon, oylama ve tercüme işlevleriyle toplantı verimliliğini artırır. Ek uygulama yazılımıyla bu işlevsellik ve toplantınızın verimi yeni ufuklara taşınır. Örneğin, sistem yapılandırması, sinoptik kontrol, gelişmiş oylama yönetimi, delege veritabanı, yoklama ve erişim kontrolü ve Toplantı Kayıt Cihazı uygulaması kullanılırken dijital ses kaydı seçenekleri mevcuttur. Güçlü Konferans Yazılımı Paketi Bosch tarafından geliştirilen DCN Konferans Yazılımı Paketi, müşterilere kontrol ve özelleştirme için çeşitli olanaklar sunar. Operatör, konfigürasyon uygulaması ile başlayarak, her toplantı için tüm gereksinimleri ve gerekli yetkileri kolayca ayarlayabilir. Bunlar arasında sinoptik düzen, delegeler, tercümanlar, gündem, konuşmacı listesi, oylama oturumları ve diğer bileşenler yer alır. Paket, gelişmiş kayıt özellikleri için XML akışları ve üçüncü parti uygulamalarıyla arayüz sağlama için API işlevi gibi bir dizi gelişmiş veri seçeneği içermektedir. Paketin tamamı önemli ölçüde ergonomiktir ve standart dokunmatik ekran monitörler için optimize edilmiş operatör uygulaması, gerçek zamanlı sistem yönetimini mümkün olduğunca sezgisel hale getirir. İçeriksel yardım dosyaları anında destek sağlar ve yazılım tasarımı, renk körü kullanıcıları bile hesaba katar. Sezgisel bir tasarımda akıllı kontrol Bosch tarafından küçük salonlar için tasarlanan Sinoptik Mikrofon ve Oylama Yazılımı, yüksek düzeyde sezgisel grafiksel kullanıcı arayüzüne sahip, bağımsız bir yazılım uygulamasıdır. Tüm işlevler tek bir pencereden kontrol edilir, dokunmatik ekran etkileşimi desteği verilir ve çoğu önemli dilde ekran yardımı mevcuttur. Yazılım otomatik koltuk tahsisi, sinoptik mikrofon izleme ve kontrolü ve oylama yönetiminin yanı sıra görüntüleme amacıyla gerçek zamanlı oylama sonuçlarının Microsoft PowerPoint 2 'e gönderilmesi dahil çok çeşitli kolaylaştırıcı özellikleri destekler. DCN Konferans Yazılım Paketi üstün ergonomik yapısı ve standart dokunmatik ekranlı monitörler için optimize edilmiş özellikleriyle sezgisel ve kolay kullanım sağlar. 2 PowerPoint, Microsoft Corp.un tescilli ticari markasıdır.

13 DCN Yeni Nesil Sistem 3 Tek bir sistemde birden fazla ürün Birçok özellik, birçok avantaj Hangi delege ünitesini seçerseniz seçin, size küçük ve doğrudan tartışmalar ya da büyük çok dilli uluslararası toplantılar dahil tüm toplantılarınızın verimlilik ve üretkenliğini en üst düzeye çıkarmanız için tasarlanan (ve kanıtlanmış) birden fazla özellik sunulur. Avantajlar Özellikler DCN Concentus DCN Gömme montaj DCN Kongre DCN Kablosuz kongre Planlı kongre Kongre sistemi Farklı diller Tercüme Operatör kontrolü PC, dokunmatik ekran Bilgi ekranı Geniş ölçekli ekranlar Konuşanı görme Otomatik kamera kontrolü Oylama Oylama düğmeleri Katılım kaydı ve erişim kontrolü PIN Katılım kaydı ve erişim kontrolü Kimlik kartları Özel görüşme Dahili haberleşme Mesajlar Ünitede LCD ekran

14 4 DCN Yeni Nesil Sistem Küçük toplantılardan... Kongreyi yönlendirme ve denetleme Delegeler, mikrofon düğmesine basarak konuşma talebinde bulunur. CCU tarafından bekleme listesine birden fazla istek otomatik olarak gönderilir. Başkan konuşma isteklerini kayıt altına alabilir ve dikkat uyarısı verip tüm delege mikrofonlarını susturan bir öncelik tuşuyla delegeleri geçersiz kılabilir. Sistem ayrıca delegelerin mikrofon açma/kapatma tuşunu kullanmasını gerektirmeyen bir ses modu da içerir. Bu özellik, tartışmaları hızlandırır. 5 Oyların toplanması ve sayılması Sistem beş tür oylamayı destekler: parlamenter, lehte/ aleyhte, seçmeli oylama, fikir oylaması ve izleyici tepkisi. Concentus başkan ünitesi kullanılarak oy pusulasıyla oy verme işlemi başlatılıp durdurulabilir ve sonuçlar ünitenin grafiksel LCD panelinde gösterilir. Oylama bilgisayar ya da dokunmatik ekran kullanan bir operatör tarafından uzaktan da denetlenebilir ve sonuçlar gerçek zamanlı olarak ve çeşitli biçimlerden sayısal özel ekranlara veya büyük ekranlara aktarılabilir. Operatör olmadan video desteği Video konferans için kullanılanlar dahil tüm monitörlerde, geçerli konuşmacının adıyla birlikte resmi gösterilebilir. Hem kablolu hem de kablosuz ünitelerde, mikrofon açma/kapatma düğmesine basmadan mikrofon kullanımını mümkün kılan bir ses modu bulunur. Böylece tüm delegeler ses modunun desteklediği hızlı tartışmalara katılabilir.

15 DCN Yeni Nesil Sistem Oylama özelliğine sahip kongre üniteleri 2 Oylama özelliğine sahip kongre başkan ünitesi 3 Merkezi kontrol ünitesi 4 Modüler AutoDome 5 Bosch Plena Genel Seslendirme Sistemi ve XLA 3200 Sıralı Hoparlörler 2

16 6 DCN Yeni Nesil Sistem...gelişmiş uluslararası konferanslara Yazılım denetimleri ekleme Gelişmiş yazılım işlevleri operatörlere ek denetim düzeyi sağlar. İzinleri yapılandırmaya, gündem oluşturmaya, delege listesi oluşturmaya, kimlik kartlarını programlamaya, sinoptik düzenlere ve elektronik oylamaya yönelik özellikler mevcuttur. İzleyici kaydı İzleyici kaydı, delegelerin girişte veya konferans ünitesinde kendilerini tanıtmasına imkan verir. Delege yerlerine PIN kodu kabul eden kimlik kartı okuyucular takılabilir. Yüksek güvenlik gerektiren durumlarda, DCN Concentus ve DCN gömme montaj ünitelerine biyometrik doğrulama için parmak izi okuyucu eklenebilir. 4 Eşzamanlı tercüme Tercüme gereken durumlarda, sese dayanıklı kabinler DCN tercüman birimleriyle donatılabilir. Tercüme edilen her dil, delege ünitelerine veya gömme montaj kanal seçicilere bağlı kulaklıklara otomatik olarak dağıtılır. Delegelere daha fazla hareket özgürlüğü sağlamak için tercüme edilen diller kablosuz Integrus cep alıcılarına da yönlendirilebilir. 3 3 Gelişmiş yazılım işlevleri operatörlere ek denetim düzeyi sağlar. İzinleri yapılandırmaya, gündem oluşturmaya, delege listesi oluşturmaya, kimlik kartlarını programlamaya, sinoptik düzenlere ve elektronik oylamaya yönelik özellikler mevcuttur.

17 DCN Yeni Nesil Sistem Kart okuyucu modülüne sahip gömme montaj üniteler 2 Kart okuyucu modülüne sahip gömme montaj başkan üniteleri 3 Tercüman masası * 4 Integrus alıcılar 5 Integrus yayıcı 6 DCN Kontrol Yazılımına sahip bilgisayar ve dokunmatik ekran * Resimde gösterilen tercüman kabinleri yalnızca örnek amaçlıdır ve gerçek bir durumu temsil etmez. Ses yalıtımı ve tercüman kabinlerinin diğer genel özelliklerine ilişkin gereksinimler ISO (Uluslararası Standardizasyon Örgütü) tarafından şu belgelerde belirtilmektedir: ISO Simultane tercüme için sabit kabinler ISO Simultane tercüme için taşınabilir kabinler

18 8 DCN Yeni Nesil Sistem Değişen ihtiyaçlarınızın hızına ayak uydurur Kablolu ve kablosuz seçeneklerle esnekliği sabittir DCN Next Generation Sistemi kablolu veya kablosuz üniteler ya da ikisinin birleşimi kullanılarak kurulabilir. Bir arada kullanıldığında, sistem her iki ünite türünün de kendine özgü özelliklerine sahip olur. Kablolu sistemler daha büyük konferanslar veya ulaşılması zor pozisyonlar için kablosuz tartışma üniteleri ile genişletilebilir. Daha da büyük organizasyonlar için daha fazla CCU eklenebilir ve konfigürasyon ne olursa olsun gelişmiş yazılım işlevleri çalışmayı kolaylaştırır. 9 6 Olanakları artırma DCN konferans öğeleri birkaç farklı yoldan bir araya getirilebilir. Tercüme sistemi 32 dil kanalına kablosuz dağıtım için bir Integrus sistemiyle birleştirilebilir. Ayrıca, kurulumun tamamı için yayıncılık, bina yönetimi ve genel seslendirme sistemleri gibi üçüncü parti sistemlere arayüz sağlanabilir. Özelleştirilmiş bir çözüm olarak, oylama işlevleri ve çevrimiçi verilere anlık erişim için ayrı dokunmatik ekranlar eklenebilir Uzaktaki katılımcılara içerik yayınlama Sistem Internet'i kullanarak saha dışındaki delegeler için ses, video ve verilere tam erişim sağlayabilir, böylece bu delegeler konuşmaları takip edebilir, sunum slaytlarını görüntüleyebilir, canlı toplantı videosunu görebilir, oylama sonuçlarını ve mesajları alabilir ve daha fazlasını yapabilir. Standart çözümler ve birçok seçenek tek başına yeterli olmadığında, Bosch'un Özel Ürün ve Proje Çözümleri Grubu tarafından özel bir çözüm oluşturulabilir. Bu grup olağandışı çözümler üretmekte uzmandır ve farklı boyut, görünüm ve işlevselliğe sahip ürünleri alternatif sistem ayarlarıyla sunabilmektedir.

19 DCN Yeni Nesil Sistem Concentus delege üniteleri 2 Concentus başkan ünitesi 3 Kablolu kongre üniteleri 4 Kablosuz kongre üniteleri 5 Kablosuz erişim noktası 6 Pil paketi şarj cihazları 7 Tercüman masası * 8 Integrus alıcılar 9 Integrus yayıcı 0 Merkezi kontrol ünitesi Dijital ses genişletici 2 CobraNet ünitesi 3 Integrus verici 4 DCN kontrol yazılımı * Resimde gösterilen tercüman kabinleri yalnızca örnek amaçlıdır ve gerçek bir durumu temsil etmez. Ses yalıtımı ve tercüman kabinlerinin diğer genel özelliklerine ilişkin gereksinimler ISO (Uluslararası Standardizasyon Örgütü) tarafından şu belgelerde belirtilmektedir: ISO Simultane tercüme için sabit kabinler ISO Simultane tercüme için taşınabilir kabinler

20 Yaratıcılık ve Kalite Geleneği Bosch markası, 00 yıldan uzun bir süredir dünyanın her yerinde kalite ve güven ile birlikte anılıyor. Dünya çapında bir marka olan Bosch, yüksek hizmet ve destek anlayışıyla yenilikçi teknolojiler sunmaktadır. Bosch Güvenlik Sistemleri tüm dünyada kamusal, kurumsal ve konut ihtiyaçlarına yönelik elektronik güvenlik sistemleri ile genel seslendirme ve kongre-konferans çözümleri sunmaktadır. Bosch Güvenlik Sistemleri Daha fazla bilgi için lütfen adresini ziyaret ediniz veya adresine mail atınız. Bosch Security Systems, 20 Hollanda da basılmıştır Değişiklik yapma hakkı saklıdır CO-EH-tr-0_F0U559752_02 Yerel yönetim kablosuz onayı DCN Kablosuz donanımı lisanssız bir bantta çalışmasına rağmen yerel belgelendirme mevzuatına tabidir. Ülkenizdeki durumu kontrol etmek için lütfen size en yakın Bosch temsilcisiyle iletişim kurun.

DCN Next Generation Sistemi Mükemmellikten bahsedin

DCN Next Generation Sistemi Mükemmellikten bahsedin Yaratıcılık ve Kalite Geleneği Bosch markası, 00 yıldan uzun bir süredir dünyanın her yerinde kalite ve güven ile birlikte anılıyor. Dünya çapında bir marka olan Bosch, yüksek hizmet ve destek anlayışıyla

Detaylı

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde...

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... 2 DCN Kablosuz Kongre Sistemi Kablosuz Kongre Sistemi kolaylık ve esneklikte son nokta Modern, gelecek teknolojisiyle uyumlu çözüm Mekanı hiç etkilemeyen

Detaylı

Bosch DCN NG Sınırsız iletişim...

Bosch DCN NG Sınırsız iletişim... Bosch DCN NG Sınırsız iletişim... Güçlü yeni yazılım paketiyle! 2 DCN Yeni Nesil Farklı olmak için tasarlandı Bosch Dijital Kongre Ağı (DCN) Yeni Nesil, dijital konferans yönetiminin ayırt edici yeni yüzüdür.

Detaylı

CCS 900 Ultro Toplantı Sistemi Etkin toplantı teknolojisi

CCS 900 Ultro Toplantı Sistemi Etkin toplantı teknolojisi Yaratıcılık ve Kalite Geleneği Bosch markası, 0 yıldan uzun bir süredir dünyanın her yerinde kalite ve güven ile birlikte anılıyor. Dünya çapında bir marka olan Bosch, yüksek hizmet ve destek anlayışıyla

Detaylı

Bosch DCN NG Uygulama Broşürü

Bosch DCN NG Uygulama Broşürü Bosch DCN NG Uygulama Broşürü Güçlü yeni yazılım paketiyle! DCN Yeni Nesil DCN Yeni Nesil kongre sistemleri: Her türlü büyüklükte konferanslar için uygun sistem mimarisi DCN Sistemi, en büyük uluslararası

Detaylı

Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Güvenliğe giden hızlı yol

Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Güvenliğe giden hızlı yol Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Güvenliğe giden hızlı yol 2 Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Güvenliğe giden hızlı yol Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi serisi, okullar,

Detaylı

Bosch CCS 800 Ultro Toplantı Sistemi Esnek Çözüm...

Bosch CCS 800 Ultro Toplantı Sistemi Esnek Çözüm... Bosch CCS 800 Ultro Toplantı Sistemi Esnek Çözüm... 2 CCS 800 Ultro Toplantı Sistemi...hepsi bir arada çözümle gelen yenilik Mükemmel dijital MP formatında kayıt ve dinleme Dijital akustik geri besleme

Detaylı

Bosch 1200 Serisi Yangın Paneli Değer verdiklerinizi koruyun

Bosch 1200 Serisi Yangın Paneli Değer verdiklerinizi koruyun Bosch 1200 Serisi Yangın Paneli Değer verdiklerinizi koruyun 2 1200 Serisi Yangın Paneli Rahatlık kurmak İhtiyaçlarınıza göre tasarlanmış eksiksiz koruma 1200 Serisi Yangın Paneli, yangın koruma için esnek,

Detaylı

Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi Planlarınız kadar esnek

Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi Planlarınız kadar esnek Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi Planlarınız kadar esnek 2 Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi ile endişelerinizden kurtulun Sistemi ihtiyaçlarınız belirler sadece size gereken için ödeme yaparsınız Uzak

Detaylı

Praesideo Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Her koşulda mesajlarınızı iletin

Praesideo Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Her koşulda mesajlarınızı iletin Praesideo Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Her koşulda mesajlarınızı iletin 2 Praesideo Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi İnsanları bilgilendirmenin ve korumanın en iyi yolu

Detaylı

Bosch Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Güvenliğe giden hızlı yol

Bosch Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Güvenliğe giden hızlı yol Bosch Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Güvenliğe giden hızlı yol 2 Bosch Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Güvenliğe giden hızlı yol Bosch Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons

Detaylı

Plena Genel Seslendirme Sistemi Easy Line Ses yönetimi artık daha kolay

Plena Genel Seslendirme Sistemi Easy Line Ses yönetimi artık daha kolay Plena Genel Seslendirme Sistemi Easy Line Ses yönetimi artık daha kolay 2 Plena Genel Seslendirme Sistemi Easy Line Kaliteli genel seslendirme için pratik bir yol Bölge etiketleme ve ayar göstergeleriyle

Detaylı

Integrus Dil Dağıtım Sistemi Mükemmelliğin dili

Integrus Dil Dağıtım Sistemi Mükemmelliğin dili Integrus Dil Dağıtım Sistemi Mükemmelliğin dili 2 Integrus Dil Dağıtım Sistemi Dijital dil dağıtımında üst düzey konfor Üstün bir dinleme deneyimi için gelişmiş dijital teknoloji Güvenli kızılötesi dağıtım

Detaylı

"Alarm Paneli Devrede" Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı

Alarm Paneli Devrede Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı "Alarm Paneli Devrede" Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı 2 Önce güvenlik Doğal olarak, ev veya küçük iş yeriniz için mümkün

Detaylı

Her koşulda mesajlarınızı iletin.

Her koşulda mesajlarınızı iletin. Her koşulda mesajlarınızı iletin. PRAESIDEO Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi boschsecurity.com PRAESIDEO Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi 3 İnsanları bilgilendirir ve korur

Detaylı

Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü

Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü 2 Modüler Tavan Hoparlörü Kullanıcıyı düşünerek tasarlanmıştır Neredeyse tüm tavan koşulları için mükemmel Yenilikçi modüler mimari Kolay kurulum

Detaylı

Konvansiyonel Yangın Paneli 500 Serisi Alfabe Kadar Kolay

Konvansiyonel Yangın Paneli 500 Serisi Alfabe Kadar Kolay Konvansiyonel Yangın Paneli 500 Serisi Alfabe Kadar Kolay 2 Kurulumu, Konfigürasyonu, Bakımı ve Kullanımı Kolay bir Yangın Paneli. Bütün dedektör alanları için durum göstergeli LCD ekran Kolay konfigürasyon

Detaylı

Konut güvenliği çözümleri Konut projeleri için Easy Series

Konut güvenliği çözümleri Konut projeleri için Easy Series Konut güvenliği çözümleri Konut projeleri için Easy Series 2 Easy Series Güvenlik Paneli Kolay ve güvenilir koruma sağlar Konut projelerinize değer katın Prestijli apartman blokları, yüksek binalar ve

Detaylı

CCS 1000 D Dijital Toplantı Sistemi Kompakt ve çok yönlü. CCS 1000 D Dijital Toplantı Sistemi 1

CCS 1000 D Dijital Toplantı Sistemi Kompakt ve çok yönlü. CCS 1000 D Dijital Toplantı Sistemi 1 CCS 1000 D Dijital Toplantı Sistemi Kompakt ve çok yönlü CCS 1000 D Dijital Toplantı Sistemi 1 2 CCS 1000 D Dijital Toplantı Sistemi Tak ve kullan işlevselliği, kullanım kolaylığı ve verimli toplantılar

Detaylı

LC4 Geniş Açılı Tavan Hoparlörü En kompakt. En etkili.

LC4 Geniş Açılı Tavan Hoparlörü En kompakt. En etkili. LC4 Geniş Açılı Tavan Hoparlörü En kompakt. En etkili. 2 LC4 Geniş Açılı Tavan Hoparlörü Kompakt, kalite ve eşsiz kapsama Sektör lideri geniş yayılma açısıyla, gerekli hoparlör sayısını azaltır Yüksek

Detaylı

Karşınızda AutoDome Easy Küçük ve orta ölçekli uygulamalar için mükemmel çözüm

Karşınızda AutoDome Easy Küçük ve orta ölçekli uygulamalar için mükemmel çözüm Karşınızda AutoDome Easy Küçük ve orta ölçekli uygulamalar için mükemmel çözüm Ortama uyum sağlamak üzere tasarlanmış PTZ kamera Klasik PTZ Dome kameralar bütçeniz için çok pahalı geliyorsa ve sabit Dome

Detaylı

Bosch'tan REG-Sentry Otomatik araç geçiş kontrol sistemi

Bosch'tan REG-Sentry Otomatik araç geçiş kontrol sistemi Bosch'tan REG-Sentry Otomatik araç geçiş kontrol sistemi 2 Bosch REG-Sentry otomatik araç geçiş kontrol sistemi REG-Sentry, Araç Plakası Tanıma (LPR) tabanlı bir araç geçişi kontrol çözümüdür Eksiksiz

Detaylı

Bosch tan ileri düzey koruma için Yerel Güvenlik Ağı (LSN) teknolojisi ile birlikte kapsamlı, son teknoloji ürünü yangın algılama sistemi.

Bosch tan ileri düzey koruma için Yerel Güvenlik Ağı (LSN) teknolojisi ile birlikte kapsamlı, son teknoloji ürünü yangın algılama sistemi. Lüks oteller için özel yangın koruması. Türkiye de bulunan Kempinski Hotel The Dome Bosch tarafından geliştirilmiş, eksiksiz bir yangın algılama sistemi ile korunuyor. Kempinski 2 Bosch tan ileri düzey

Detaylı

Bosch'tan AEGIS Aydınlatıcılar Güvenlik Aydınlatması

Bosch'tan AEGIS Aydınlatıcılar Güvenlik Aydınlatması Bosch'tan AEGIS Aydınlatıcılar Güvenlik Aydınlatması 2 AEGIS Aydınlatıcılar AEGIS Aydınlatıcılar Güvenlik Aydınlatması Patent bekleyen Constant Light teknolojisi, LED verim kaybını dengeler. Black Diamond

Detaylı

Bosch Genel Seslendirme Sistemi Akustik mükemmelliğe giden yolda öncü

Bosch Genel Seslendirme Sistemi Akustik mükemmelliğe giden yolda öncü Bosch Genel Seslendirme Sistemi Akustik mükemmelliğe giden yolda öncü 2 Akustik mükemmelliğe giden yolda öncü Gelişmiş akustik uzmanlık Tasarımda ve elektro-akustik teknolojisinde 60 yıldan fazla deneyime

Detaylı

MIC 500 Serisi Sağlam, dış mekanda kullanım amaçlı pan-tilt-zoom kamera

MIC 500 Serisi Sağlam, dış mekanda kullanım amaçlı pan-tilt-zoom kamera MIC 500 Serisi Sağlam, dış mekanda kullanım amaçlı pan-tilt-zoom kamera 2 MIC 500 Serisi Gözetim alanında standartları belirler ff Şehir içi kullanıma uyum sağlaması için çekici ve kompakt tasarım ff Sağlam,

Detaylı

Toplantı Salonları ve Elektronik www.labirent.com.tr Bina Otomasyon ve Elektronik Sistemler Ltd. Şti.

Toplantı Salonları ve Elektronik www.labirent.com.tr Bina Otomasyon ve Elektronik Sistemler Ltd. Şti. Toplantı Salonları ve Elektronik Sistemler Tasarımı 2014 www.labirent.com.tr Toplantı Salonları Elektronik Sistemleri Görüntüleme sistemleri: Büyük monitörler, Video Wall Sistemleri Toplantı Masası Hareketli

Detaylı

MIC 550 Serisi Sağlam, dış mekan hareketli pan-tilt-zoom kamera

MIC 550 Serisi Sağlam, dış mekan hareketli pan-tilt-zoom kamera MIC 550 Serisi Sağlam, dış mekan hareketli pan-tilt-zoom kamera 2 MIC 550 Serisi Video güvenlik sektöründe standartları belirler Video güvenlik sistemleri içerisinde bulunduğu ortamla uyumlu görünümde

Detaylı

Toplantı Salonları ve Elektronik

Toplantı Salonları ve Elektronik Toplantı Salonları ve Elektronik Sistemler Tasarımı 2015 www.labirent.com.tr Toplantı Salonları Elektronik Sistemleri Görüntüleme üe e ss sistemleri: e Büyük monitörler, Video Wall Sistemleri Toplantı

Detaylı

Plena Genel Seslendirme Çözümleri Ses yönetimine esnek bir yaklaşım

Plena Genel Seslendirme Çözümleri Ses yönetimine esnek bir yaklaşım Plena Genel Seslendirme Çözümleri Ses yönetimine esnek bir yaklaşım 2 Plena Genel Seslendirme Çözümleri Kolay genişletilebilir genel seslendirme sisteminiz Yerel süper market, daha büyük bir mağaza zinciri,

Detaylı

Odak noktamız 7/24 uzaktan erişim ve kamera kontrolüdür. Dynamic Transcoding

Odak noktamız 7/24 uzaktan erişim ve kamera kontrolüdür. Dynamic Transcoding Odak noktamız 7/24 uzaktan erişim ve kamera kontrolüdür Dynamic Transcoding 2 Dynamic Transcoding Her zaman, her yerde 7/24 uzaktan erişim ve kontrol Sınırlı bant genişliği mobil cihazlarda HD video yayınlamayı

Detaylı

Kaliteli iletişim iş yerinde verim artışı

Kaliteli iletişim iş yerinde verim artışı Panasonıc KX-TGP600, akıllı IP kablosuz telefon sistemi Kaliteli iletişim iş yerinde verim artışı KX-TGP600, birçok sektör için tek sistem KX-TGP600'ın çok yönlülüğü, onu birçok farklı endüstri ve sektör

Detaylı

Bosch Plena Genel Seslendirme Çözümleri Ses yönetimine esnek bir yaklaşım

Bosch Plena Genel Seslendirme Çözümleri Ses yönetimine esnek bir yaklaşım Bosch Plena Genel Seslendirme Çözümleri Ses yönetimine esnek bir yaklaşım 2 Plena Genel Seslendirme Çözümleri Kolay genişletilebilir genel seslendirme sisteminiz Yerel süper market, daha büyük bir mağaza

Detaylı

Bosch Video Yönetim Sistemi IP ile geleceğinizi güvence altına alıyor

Bosch Video Yönetim Sistemi IP ile geleceğinizi güvence altına alıyor Bosch Video Yönetim Sistemi IP ile geleceğinizi güvence altına alıyor IP video güvenlik sistemleri Hepsini bir araya getirmek Bosch Video Yönetim Sistemi (VMS), IP ağınız üzerinden iletilen tüm IP, video,

Detaylı

DICENTIS Kablosuz Konferans Sistemi Maksimum esneklik. Sıfır çakışma.

DICENTIS Kablosuz Konferans Sistemi Maksimum esneklik. Sıfır çakışma. DICENTIS Kablosuz Konferans Sistemi Maksimum esneklik. Sıfır çakışma. 2 Mobil nesil için kablosuz konferans Diğer Wi-Fi ağlarıyla aynı anda bulunma için standart Wi-Fi teknolojisi. Çakışmasız kablosuz

Detaylı

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler 2 Birlikte kendinizi güvende hissedeceğiniz bir firma Bosch Güvenlik Sistemleri'nin üstlendiği sorumluluk, risk altında olan ister can

Detaylı

Bosch Extreme'i aldı Extreme CCTV grubu ürünleri artık Bosch tarafından sunuluyor

Bosch Extreme'i aldı Extreme CCTV grubu ürünleri artık Bosch tarafından sunuluyor Bosch Extreme'i aldı Extreme CCTV grubu ürünleri artık Bosch tarafından sunuluyor 2 I Bosch Extreme'i aldı Bütünlük, Yenilikçilik ve Performans Extreme CCTV, Derwent ve Forward Vision markalarını barındıran

Detaylı

Bina Teknolojileri. Sintony 60: Güvenlik tasarım ile tanıştı

Bina Teknolojileri. Sintony 60: Güvenlik tasarım ile tanıştı Bina Teknolojileri Sintony 60: Güvenlik tasarım ile tanıştı Yaşam kalitesi İhtiyaçlarımı karşılayacak, evimin tasarımıyla uyumlu, kullanımı kolay ve güvenli bir çözüm istiyorum. İhtiyaç Evinizde yüksek

Detaylı

4k ultra HD teknolojisi. Odak noktamız her yerde her ayrıntıyı görmenizi sağlamaktır

4k ultra HD teknolojisi. Odak noktamız her yerde her ayrıntıyı görmenizi sağlamaktır 4k ultra HD teknolojisi Odak noktamız her yerde her ayrıntıyı görmenizi sağlamaktır 2 teknolojisi Her yerde her ayrıntıyı görmenizi sağlıyor Büyük bir alanı kapsamak ve uzun bir mesafeden nesneleri tanımlamak

Detaylı

PLENA matrix Dijital Ses Sistemi Şaşırtıcı Derecede Esnek. Güçlü Kontrol.

PLENA matrix Dijital Ses Sistemi Şaşırtıcı Derecede Esnek. Güçlü Kontrol. PLENA matrix Dijital Ses Sistemi Şaşırtıcı Derecede Esnek. Güçlü Kontrol. 2 PLENA matrix Dijital Ses Sistemi Mükemmel ses performansı için çok yönlü seçiminiz Birden fazla bölgede kablosuz kontrol Kolay

Detaylı

Odak noktamız karanlığı tamamen görünür kılmaktır. starlight teknolojisi

Odak noktamız karanlığı tamamen görünür kılmaktır. starlight teknolojisi Odak noktamız karanlığı tamamen görünür kılmaktır starlight teknolojisi 2 starlight teknolojisi Benzersiz 7/24 kameraları Aydınlatma koşullarından bağımsız olarak net ve işe yarar görüntülere güvenebilseniz

Detaylı

22" FHD LED Monitör, VGA, DVI Girişleri ve Üstün Ergonomik Tasarım

22 FHD LED Monitör, VGA, DVI Girişleri ve Üstün Ergonomik Tasarım 22" FHD LED Monitör, VGA, DVI Girişleri ve Üstün Ergonomik Tasarım VG2233-LED ViewSonic VG2233-LED, yüksek talepleri olan iş profesyonelleri için ideal olan 21,5 inç'lik bir ekrandır. 1920x1080 Full HD

Detaylı

Profesyonel Dedektör Serisi Alarm vermesi ve vermemesi gereken zamanları çok iyi bilir. Artık sprey algılamalı çok noktalı anti-mask teknolojisi ile!

Profesyonel Dedektör Serisi Alarm vermesi ve vermemesi gereken zamanları çok iyi bilir. Artık sprey algılamalı çok noktalı anti-mask teknolojisi ile! Profesyonel Dedektör Serisi Alarm vermesi ve vermemesi gereken zamanları çok iyi bilir Artık sprey algılamalı çok noktalı anti-mask teknolojisi ile! Üstün Bosch teknolojisi yakalama performansını artırır

Detaylı

DICENTIS. Wireless Conference System. User manual

DICENTIS. Wireless Conference System. User manual DICENTIS Wireless Conference System tr User manual DICENTIS İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik 4 2 Bu kılavuz hakkında 5 2.1 Hedef kitle 5 2.2 Telif hakkı ve feragatname 5 2.3 Belge geçmişi 5 3 Sisteme

Detaylı

DICENTIS. Wireless Conference System. User manual

DICENTIS. Wireless Conference System. User manual DICENTIS Wireless Conference System tr User manual DICENTIS İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik 4 2 Bu kılavuz hakkında 5 2.1 Hedef kitle 5 2.2 Telif hakkı ve feragatname 5 2.3 Belge geçmişi 5 3 Sisteme

Detaylı

wlsn* çift yönlü kablosuz iletişim Daha fazla güvenlik için hızlı yöntem

wlsn* çift yönlü kablosuz iletişim Daha fazla güvenlik için hızlı yöntem wlsn* çift yönlü kablosuz iletişim Daha fazla güvenlik için hızlı yöntem * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı 2 wlsn nedir? Bosch Güvenlik Sistemleri nin kablosuz Local Security Network wlsn çözümü, en sok teknoloji

Detaylı

GATSO T-SERİSİ. Trafik denetlemenin geleceği

GATSO T-SERİSİ. Trafik denetlemenin geleceği GATSO T-SERİSİ Trafik denetlemenin geleceği GATSO T-Serisi: maksimum esneklik minimum maliyet Yol güvenliği Bugünün etkin çözümleri için ihtiyacı: Çok yönlü kullanım T-Serisi rakipsiz kullanılabilirliği

Detaylı

Epson Toplantı Çözümleri İNSANLARI, MEKANLARI VE BİLGİYİ BİR ARAYA GETİRİN

Epson Toplantı Çözümleri İNSANLARI, MEKANLARI VE BİLGİYİ BİR ARAYA GETİRİN Epson Toplantı Çözümleri İNSANLARI, MEKANLARI VE BİLGİYİ BİR ARAYA GETİRİN SUNUMLARI SOHBETE, FİKİRLERİ YARATICILIĞA VE VERİMLİLİĞİ ÜRETKENLİĞE DÖNÜŞTÜRÜN YARATIN, BİRLİKTE ÇALIŞIN VE PAYLAŞIN İnsanlar,

Detaylı

DICENTIS Konferans Sistemi

DICENTIS Konferans Sistemi DICENTIS Konferans Sistemi tr Kullanım Kılavuzu DICENTIS İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik 4 2 Bu kılavuz hakkında 5 2.1 Hedef kitle 5 2.2 Telif hakkı ve feragatname 5 2.3 Belge geçmişi 5 3 Genel

Detaylı

SC-T47. Genel Bakış. sertifikası. İnce İstemci

SC-T47. Genel Bakış. sertifikası. İnce İstemci Genel Bakış ViewSonic SC-T47 PC, güçlü Intel J1900 2GHz CPU ile Windows 8 Embedded Standard işletim sistemi kullanır. SC-T47, Citrix ICA/HDX, VMware PCoIP ve Microsoft RemoteFX gibi başlıca uzak ağ protokollerinin

Detaylı

Network IP Çözümleri Digital Signage

Network IP Çözümleri Digital Signage Altındağ Mh. Yüzüncü Yıl Cd. İlke Apt. No: 31/7 Antalya / Türkiye T. 242 247 5001 F. 242 247 5002 aira@aira.com.tr Network IP Çözümleri Digital Signage Index 1. Network / Ağ Çözümleri 1.1 Wireless / Kablosuz

Detaylı

SafeLine SL1. SafeLine SL1, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar.

SafeLine SL1. SafeLine SL1, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar. Kataloğu - SafeLine 2011, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar. EN81-28 ve EN81-70 koşullarını yerine getirerek, asansörün en gelişmiş teknoloji olduğunu gösterirken ihtiyacınız olan tüm

Detaylı

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu P/N 1070300-TR REV B ISS 17NOV10 Telif Hakkı 2010 UTC Fire & Security. Tüm hakları saklıdır. Ticari markalar ve patentler UltraView adı

Detaylı

SC-T46. Genel Bakış. sertifikası. İnce İstemci

SC-T46. Genel Bakış. sertifikası. İnce İstemci Genel Bakış ViewSonic SC-T46 PC, güçlü Intel N2930 1.8GHz CPU ile Windows 8 Embedded Standard veya Linux işletim sistemi kullanır. SC-T46, Citrix ICA/HDX, PCoIP ve Microsoft RemoteFX gibi başlıca uzak

Detaylı

Orta ölçekli şirketler için uçtan uca işbirliği sunuyoruz.

Orta ölçekli şirketler için uçtan uca işbirliği sunuyoruz. Orta ölçekli şirketler için uçtan uca işbirliği sunuyoruz. İletişiminiz ne kadar iyi? Bu, günümüzün mobil ve sanal iş alanı ortamında çalışanları iş ortakları ve müşterileri arasında kesintisiz iletişim

Detaylı

DCN multimedya Konferans Sistemi Bilgilendir. Etkile. İlham Ver.

DCN multimedya Konferans Sistemi Bilgilendir. Etkile. İlham Ver. DCN multimedya Konferans Sistemi Bilgilendir. Etkile. İlham Ver. 2 DCN multimedya Konferans Sistemi - Bosch Bilgilendir. Etkile. İlham Ver. Böylece herkesi harekete geçir Birçok toplantı ve konferansın

Detaylı

CXT UNO TEK BİR KOMPAKT PAKETTE UZUN YILLARIN DENEYİMİ

CXT UNO TEK BİR KOMPAKT PAKETTE UZUN YILLARIN DENEYİMİ ENDÜSTRİYEL VİNÇLER NÜKLEER VİNÇLER LİMAN VİNÇLERİ AĞIR YÜK FORKLİFTLERİ SERVİS TAKIM TEZGAHI SERVİSİ CXT UNO TEK BİR KOMPAKT PAKETTE UZUN YILLARIN DENEYİMİ 2 Konecranes CXT UNO HAYATİ ÖZELLİKLERE ODAKLANMA

Detaylı

Divar. Uygulama kılavuzu. Divar application guide

Divar. Uygulama kılavuzu. Divar application guide Divar Uygulama kılavuzu Bosch Divar application Divar Ayrıntılı guide Dijital Kayıt Aygıtı Bosch Divar Ayrıntılı Dijital Kayıt Aygıtı Divar (Digital Versatile Recorder), dijital CCTV ye geniş bir kullanıcı

Detaylı

24" FHD LED Monitör, VGA, DVI Girişleri ve Üstün Ergonomik Tasarım

24 FHD LED Monitör, VGA, DVI Girişleri ve Üstün Ergonomik Tasarım 24" FHD LED Monitör, VGA, DVI Girişleri ve Üstün Ergonomik Tasarım VG2433-LED ViewSonic VG2433-LED, yüksek talepleri olan iş profesyonelleri için ideal olan 23,6 inç'lik bir ekrandır. 1920x1080 FullHD

Detaylı

Kodak 1500. Ağıziçi Kamera. İdeal sohbet başlatıcısı

Kodak 1500. Ağıziçi Kamera. İdeal sohbet başlatıcısı Kodak 1500 Ağıziçi Kamera İdeal sohbet başlatıcısı Her görüntüyü mükemmel bir görüntü haline getirin Gerçek Otomatik Odaklanma İnsan gözü gibi, kameranın patentli Likit lens teknolojisi kamera ile görüntüsü

Detaylı

Polytex Tekstil Yönetim Sistemi

Polytex Tekstil Yönetim Sistemi Polytex Tekstil Yönetim Sistemi MEDİKUS MEDİKUS Ltd. Şti. Profesyonel Hastane Çözümleri Cinnah Cad. Farabi Sok. No:30/1, 06690 Ankara, Türkiye Tel. +90 (312) 428 83 40 Faks. +90 (312) 428 83 42 medikus@medikus.com.tr

Detaylı

Bosch Yüksek Hızlı Konumlandırma Sistemi 1 saniyede o! Görüntüyü her koşulda ekranda ve odakta tutar

Bosch Yüksek Hızlı Konumlandırma Sistemi 1 saniyede o! Görüntüyü her koşulda ekranda ve odakta tutar Bosch Yüksek Hızlı Konumlandırma Sistemi 1 saniyede 0 100 o! Görüntüyü her koşulda ekranda ve odakta tutar Yüksek hızlı konumlandırma sistemi 1 saniyede 0-100º! Uygulamaların güvenlik kameralarından sık

Detaylı

AKILLI KİLİTLEME ÇÖZÜMÜ

AKILLI KİLİTLEME ÇÖZÜMÜ AKILLI KİLİTLEME ÇÖZÜMÜ Kapınızı akıllı bir çözüme dönüştürün. akıllı kilitleme çözümü, kapı kilidinizi akıllı telefonunuzdan, tablet bilgisayarınızdan ve çok sayıda geçiş kontrol cihazından kontrol etmenize

Detaylı

DCN multimedya. Konferans Sistemi. tr Kullanım Kılavuzu

DCN multimedya. Konferans Sistemi. tr Kullanım Kılavuzu DCN multimedya Konferans Sistemi tr Kullanım Kılavuzu DCN multimedya İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik 4 2 Bu kılavuz hakkında 5 2.1 Hedef kitle 5 2.2 Telif hakkı ve feragatname 5 2.3 Belge geçmişi

Detaylı

Wolvox Kapı Ekranı. AKINSOFT Wolvox Kapı Ekranı Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.02.01

Wolvox Kapı Ekranı. AKINSOFT Wolvox Kapı Ekranı Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.02.01 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 15.11.2014 1 1. KULLANIM AMACI Personel takip sistemi kullanmak isteyen tüm işletmeler için geliştirilmiştir. WOLVOX İnsan Kaynakları programı

Detaylı

Yüksek çözünürlüklü ses

Yüksek çözünürlüklü ses Şu ülkeye ait satış öncesi broşürü: Türkiye () Kablosuz Bluetooth kulaklık 40 mm sürücülü/arkası kapalı Kulak üstü Yumuşak kulak yastıkları SHB7250/00 Yüksek çözünürlüklü ses için dijital bas kuvvetlendirme

Detaylı

JABRA PRO 935. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/pro935

JABRA PRO 935. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/pro935 JABRA PRO 935 Kullanım Kılavuzu jabra.com/pro935 2015 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/ S'nin tescilli markasıdır. Buraya dahil edilmiş olan tüm diğer tescilli markalar ilgili sahiplerinin

Detaylı

Sony FY14 BRAVIA B2B. Yeni FY14 Bravia B2B serisi tanıtımı

Sony FY14 BRAVIA B2B. Yeni FY14 Bravia B2B serisi tanıtımı Yeni FY14 Bravia B2B serisi tanıtımı Sony FY14 BRAVIA B2B Uygun maliyetli kurumsal ekran, eğitim ve kurumsal TV uygulamaları için etkileşimli seçeneklere sahip ince, dikkat çekmeyen, enerji tasarruflu

Detaylı

Bir üst düzeye çıkarılmış esneklik MAP 5000 hırsız alarm sistemleri

Bir üst düzeye çıkarılmış esneklik MAP 5000 hırsız alarm sistemleri Bir üst düzeye çıkarılmış esneklik MAP 5000 hırsız alarm sistemleri 2 MAP 5000 Hırsız alarmı sistemleri Yeni standartları belirleyen esnek üstün teknoloji Hırsız alarmı sistemleri modern güvenlik konseptlerinin

Detaylı

ModulA. Daha da fazlasını ister misiniz? Pompadan daha fazlası www.masgrup.com

ModulA. Daha da fazlasını ister misiniz? Pompadan daha fazlası www.masgrup.com ModulA Daha da fazlasını ister misiniz? Pompadan daha fazlası www.masgrup.com Yeni Biral ModulA: Konu enerji verimliliği ise, pompa teknolojisi modüller halinde yapılandırılabilen bu üstün çözüm hiç bu

Detaylı

Başkan Ünitesi (gömme tip) Delege Ünitesi (gömme tip)

Başkan Ünitesi (gömme tip) Delege Ünitesi (gömme tip) RX-300 Dijital Konferans Sistemi Merkez Ünite Başkan Ünitesi Delege Ünitesi Başkan Ünitesi (gömme tip) Delege Ünitesi (gömme tip) : RX-M300 : RX-C300 : RX-D300 : RX-C550-30 : RX-D550-30 1. Sistem Öns nsöz

Detaylı

Solution Ultima ICP-CC488 Güvenebileceğiniz ev güvenliği

Solution Ultima ICP-CC488 Güvenebileceğiniz ev güvenliği Solution Ultima ICP-CC488 Güvenebileceğiniz ev güvenliği Evinizi ve ailenizi korumak artık çok kolay. Kullanıcı dostu Ultima güvenlik sistemi ile herşeyi tek bir dokunuşla halledebilirsiniz. Rahatlayabilirsiniz.

Detaylı

24" FHD LED Monitör, VGA ve DVI Girişleri VA2445-LED Öne Çıkan Özellikler

24 FHD LED Monitör, VGA ve DVI Girişleri VA2445-LED Öne Çıkan Özellikler 24" FHD LED Monitör, VGA ve DVI Girişleri VA2445-LED ViewSonic VA2445-LED, evde veya ofiste kullanım için ideal LED arka aydınlatmalı, parlak, ince ön çerçeve tasarımına sahip, 24 inç (23,6 Vis) geniş

Detaylı

CR24 Oransal sıcaklık kontrol termostatı. Bireysel sıcaklık kontrolü için sistem çözümleri

CR24 Oransal sıcaklık kontrol termostatı. Bireysel sıcaklık kontrolü için sistem çözümleri CR24 Oransal sıcaklık kontrol termostatı Bireysel sıcaklık kontrolü için sistem çözümleri + Havalı, sulu ve karışık ısıtma soğutma sistemlerine uygun bireysel konfor ürünleri Oransal oda sıcaklığı kontrol

Detaylı

Intel Eğitim Çözümleri. En İleri Teknolojilerle, Dijital Eğitimde Yeni Bir Döneme Geçin

Intel Eğitim Çözümleri. En İleri Teknolojilerle, Dijital Eğitimde Yeni Bir Döneme Geçin Intel Eğitim Çözümleri En İleri Teknolojilerle, Dijital Eğitimde Yeni Bir Döneme Geçin Intel Eğitim Çözümleri Gelişmiş Öğrenci ve Öğretmen Sınıf Yönetim Yazılımı GELIŞMIŞ ÖĞRENCI VE ÖĞRETMEN ETKILEŞIMI

Detaylı

Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu

Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu 06-2016 / v1.0 I. Ü rün Bilgileri I-1. Paket İçeriği - RE11S x 2 - Çok Dilli Hızlı Kurulum Kılavuzu (HKR) ve Kullanım Kılavuzu

Detaylı

DICENTIS Konferans Sistemi Bilgilendir. Etkile. İlham ver. DICENTIS Konferans Sistemi 1

DICENTIS Konferans Sistemi Bilgilendir. Etkile. İlham ver. DICENTIS Konferans Sistemi 1 DICENTIS Konferans Sistemi Bilgilendir. Etkile. İlham ver. DICENTIS Konferans Sistemi 1 2 DICENTIS Konferans Sistemi DICENTIS Konferans Sistemi 3 Bosch Konferans Sistemleri 125 yıldan uzun bir süredir,

Detaylı

Konferans Sistemi DCN Next Generation. Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

Konferans Sistemi DCN Next Generation. Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Konferans Sistemi DCN Next Generation tr Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Konferans Sistemi İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik 9 1.1 Önemli Tedbirler 9 1.2 DCN-WLIION Pil Paketi 9 1.3 Feragatname 9 1.4

Detaylı

Network IP Çözümleri Digital Signage

Network IP Çözümleri Digital Signage Altındağ Mh. Yüzüncü Yıl Cd. İlke Apt. No: 31/7 Antalya / Türkiye T. 242 247 5001 F. 242 247 5002 aira@aira.com.tr Network IP Çözümleri Digital Signage Index 1. Network / Ağ Çözümleri 1.1 Yapısal Kablolama

Detaylı

etailer Kit TAB 2 A8 Tablet 2015 Lenovo Kurum İçi. Tüm hakları saklıdır.

etailer Kit TAB 2 A8 Tablet 2015 Lenovo Kurum İçi. Tüm hakları saklıdır. etailer Kit TAB 2 A8 Tablet TAB 2 A8 etailer Kit'e Dahil Edilenler PPT Önerilen nüsha (Özet, Genel Bakış, Temel Özellikler) Fotoğraf Kılavuzu 3 boyutlu model bağlantısı Örnek düzen (Amazon, Flipkart) 2

Detaylı

Sade ve tam ekran masaüstü kullanımının temel çıkış noktası, aranılan özelliğe çabuk erişimi sağlayan yenilikçi kullanıcı deneyimidir.

Sade ve tam ekran masaüstü kullanımının temel çıkış noktası, aranılan özelliğe çabuk erişimi sağlayan yenilikçi kullanıcı deneyimidir. Netsis 3 Netsis 3 Netsis 3, Netsis ERP ürün ailesinin 3. Boyuta taşınmış yeni arayüz ve işlevleriyle karşımıza çıkan yeni yüzüdür. 3. Boyut, Logo ürün ailesi için ortak bir hedefi işaret eder, çünkü yapılan

Detaylı

Harici Aygıtlar. Kullanıcı Kılavuzu

Harici Aygıtlar. Kullanıcı Kılavuzu Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft ve Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markalarıdır. Bu belgede yer

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu SE888

Hızlı başlangıç kılavuzu SE888 Hızlı başlangıç kılavuzu SE888 İçindekiler Baz ünitesi Not * Birden fazla ahize içeren paketlerde, ek ahizeler, şarj cihazları ve güç adaptörleri bulunur. ** Bazı ülkelerde, hat adaptörünü hat kablosuna

Detaylı

JABRA BOOST. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/boost

JABRA BOOST. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/boost Kullanım Kılavuzu jabra.com/boost 2014 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer ticari markalar, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.

Detaylı

2-Bağlantı Noktalı USB/HDMI Kablosu KVM Anahtarı

2-Bağlantı Noktalı USB/HDMI Kablosu KVM Anahtarı 2-Bağlantı Noktalı USB/HDMI Kablosu KVM Anahtarı Kullanım Kılavuzu DS-11900 Sürüm 1.0 İçindekiler 1 GİRİŞ... 3 1.1 ÖZELLİKLER... 3 1.2 FİZİKSEL ÇİZİMİ... 3 1.3 PAKET İÇİNDEKİLER... 4 2 TEKNİK ÖZELLİKLER...

Detaylı

JABRA STEEL. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/steel. jabra

JABRA STEEL. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/steel. jabra jabra Kullanım Kılavuzu jabra.com/steel 2015 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer ticari markalar, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.

Detaylı

Girdi ve Giriş Aygıtları

Girdi ve Giriş Aygıtları Girdi ve Giriş Aygıtları 1 Girdi nedir? Girdi, bilgisayarın belleğine girilen veri ve talimatlardır. 2 Giriş Aygıtları Nelerdir? Giriş aygıtı, kullanıcıların bir bilgisayara veri ve talimatları girmelerine

Detaylı

JABRA STEALTH UC. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/stealthuc

JABRA STEALTH UC. Kullanım Kılavuzu. jabra.com/stealthuc Kullanım Kılavuzu jabra.com/stealthuc 2015 GN Netcom A/S. Tüm hakları saklıdır. Jabra, GN Netcom A/S'nin tescilli ticari markasıdır. Bu belgede anılan tüm diğer ticari markalar, kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.

Detaylı

EASYLAB çeker ocak kontrolörlerine yönelik

EASYLAB çeker ocak kontrolörlerine yönelik .5 X X testregistrierung Kontrol panelleri Tipi Kontrolör yapılandırmasına ait bağlantı soketi EASYLAB çeker ocak kontrolörlerine yönelik kontrolörleri ile birlikte kullanılacak kontrol panelleri, çalışma

Detaylı

OpenScape 4000 V7. Kurumsal Çözümler Her Zaman Fark Yaratır Ocak 2014

OpenScape 4000 V7. Kurumsal Çözümler Her Zaman Fark Yaratır Ocak 2014 OpenScape 4000 V7 Kurumsal Çözümler Her Zaman Fark Yaratır Ocak 2014 OpenScape 4000 V7 Hibrit Dağıtık Yapı Örneği OpenScape 4000 V7 SoftGate IPDA AP 3700 OpenScape Access 3 OpenScape 4000 V7 Sanal Dağıtık

Detaylı

İlk Kez GIGABYTE Notebook kullanma

İlk Kez GIGABYTE Notebook kullanma GIGABYTE Notebook satın aldığınız için sizi kutlarız! Bu kılavuz size notebook kurulumuna başlamanızda yardımcı olacaktır. Nihai ürün konfigürasyonu satın aldığınız andaki modeline bağlıdır. GIGABYTE,

Detaylı

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin Hoşgeldiniz TR Hızlı başlangıç kılavuzu 1 2 3 Bağlantı Kurulum Eğlenin Kutuda neler var? Telefon Baz istasyonu Baz istasyon için güç kaynağı Telefon kablosu 2 adet AAA şarj edilebilir pil Splitter Kullanıcı

Detaylı

Her bakımdan üstün performans. KX-HDV130 ve KX-HDV230 SIP telefonlar

Her bakımdan üstün performans. KX-HDV130 ve KX-HDV230 SIP telefonlar Her bakımdan üstün performans KX-HDV130 ve KX-HDV230 SIP telefonlar Her koşulda uygun maliyet Yeni nesil KX-HDV serisi telefonlar, ekonomik fiyatlarla olağanüstü esneklik ve kullanılabilirlik özellikleri

Detaylı

KALİTELİ İLETİŞİM MALİYET AZALTMA GÜCÜ PANASONIC KX-TGP600 AKILLI IP KABLOSUZ TELEFON SİSTEMİ

KALİTELİ İLETİŞİM MALİYET AZALTMA GÜCÜ PANASONIC KX-TGP600 AKILLI IP KABLOSUZ TELEFON SİSTEMİ KALİTELİ İLETİŞİM MALİYET AZALTMA GÜCÜ PANASONIC KX-TGP600 AKILLI IP KABLOSUZ TELEFON SİSTEMİ TAMAMEN KABLOSUZ İLETİŞİM ÇÖZÜMÜ KX-TGP600 Kalite önemli, maliyet düşürme de dikkate alınması gereken bir konu

Detaylı

ENDÜSTRİYEL. Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri

ENDÜSTRİYEL. Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri ENDÜSTRİYEL Pazarlara Yönelik Sinyal İletim Çözümleri Rüzgar Çiftlikleri için Çözümler Enerji endüstrisinde değişim rüzgarları esiyor. Bugün ve gelecekteki başarı için yüksek kullanılabilirlik yönetilebilen

Detaylı

ViewSonic EP1031r, hepsi tek bir dijital eposter olan 10 duvara monte edilmiş çoklu ortamdır. Perakende POS, otel lobileri ve resepsiyon, konferans

ViewSonic EP1031r, hepsi tek bir dijital eposter olan 10 duvara monte edilmiş çoklu ortamdır. Perakende POS, otel lobileri ve resepsiyon, konferans 10.1 Çoklu ortam dijital posteri EP1031r ViewSonic EP1031r, hepsi tek bir dijital eposter olan 10 duvara monte edilmiş çoklu ortamdır. Perakende POS, otel lobileri ve resepsiyon, konferans ve sergi alanlarında

Detaylı

Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu

Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler önceden

Detaylı

Konftel 55Wx Hızlı Referans Kılavuzu

Konftel 55Wx Hızlı Referans Kılavuzu TÜRKÇE Konftel 55Wx Hızlı Referans Kılavuzu Konftel 55Wx masa üstü telefonunuza, cep telefonunuza ve bilgisayarınıza bağlanabilen bir konferans ünitesidir. Konftel in benzersiz ses teknolojisi, OmniSound

Detaylı

Sistem Nasıl Çalışıyor: Araç İzleme ve Filo Yönetim Sistemi

Sistem Nasıl Çalışıyor: Araç İzleme ve Filo Yönetim Sistemi arvento Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemleri ile araçlarınızı 7 gün 24 saat on-line ve geçmişe yönelik olarak izleyebilir, hızlarını, izlemiş oldukları güzergahı, duraklama yaptıkları yerleri uzaktan

Detaylı

Harici Aygıtlar. Kullanıcı Kılavuzu

Harici Aygıtlar. Kullanıcı Kılavuzu Harici Aygıtlar Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari markasıdır. Bu belgede yer alan bilgiler önceden

Detaylı