ÖZEL MARMARA İLKOKULU EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME BÜLTENİ - 4 -

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ÖZEL MARMARA İLKOKULU 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME BÜLTENİ - 4 -"

Transkript

1 ÖZEL MARMARA İLKOKULU EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 4.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME BÜLTENİ - 4 -

2 Sayın Velimiz, 9 Şubat Mart 2015 tarihleri arasında Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Türkçe ve Matematik derslerinde hedeflenen kazanımlar tamamlanmış; 3.Klasik Sınavlar ve 3.Genel Değerlendirme Sınavları yapılmıştır. 4. bültenimiz 23 Mart 2015 tarihinde başlayıp 08 Mayıs tarihinde tamamlanacak olan konuları içermektedir. Aşağıda belirtilen konulara yönelik çalışmalar yapılmış ve etkinlikleri tamamlanmıştır. 9 Şubat Mart 2015 tarihleri arasında; 9 Şubat Mart 2015 tarihleri arasında 3. Konu Tarama Testleri, 3.Klasik Sınavlar ve 3.Genel Değerlendirme Sınavı yapılmıştır Mart 2015 tarihinde İstanbul Uzay gezimiz yapılmıştır. TÜRKÇE derslerinde; YENİLİKLER ve GELİŞMELER temasında, Bilim ve Teknoloji şiiri, Kitabın Serüveni serbest okuma metni, Yeni Bir Buluş, Yeni Bir Dünya dinleme metni ile Yenilikler ve Gelişmeler tema sonu değerlendirmesi yapılacaktır. SAĞLIK ve ÇEVRE temasında, Babaanne ve Ihlamur Ağacı dinleme metni, Lale Anne öyküleyici metini, Sağlık Öğüdü şiiri işlenecektir. Bu metinlerin incelenme sürecinde öğrencilerin dinleme, konuşma, okuma, yazma ve görsel okuma becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Dilbilgisinde iki nokta, üç nokta, noktalı virgül, tırnak işareti, kesme işareti basit-türemişbirleşik sözcükler, büyük ünlü uyumu işlenecektir. ATASÖZLERİ: Akıllı düşman akılsız dosttan iyidir. Güneş balçıkla sıvanmaz. DEYİMLER: Geniş bir nefes almak Yüreği yanmak Ağzı yanmak MATEMATİK derslerinde; 5. ve 6. ÜNİTELERDE Payı ve paydası en çok iki basamaklı doğal sayı olan kesirleri, kesrin birimlerinden elde ederek isimlendirme, Payı ve paydası en çok iki basamaklı olan kesirleri sayı doğrusunda gösterme, Kesirleri karşılaştırma, Üçgenleri kenar uzunluklarına göre sınıflandırma Üçgenleri açı ölçülerine göre sınıflandırma Üçgenin iç açılarının ölçülerinin toplamını belirleme, Milimetre ve santimetre, santimetre-metre ve metre-kilometre arasındaki ilişkileri açıklama, Uzunluk ölçme birimlerinin kullanıldığı problemleri çözme ve kurma Düzlemsel şekillerin çevre uzunluklarını belirleme, Kare ve dikdörtgenin çevre uzunlukları ile kenar uzunlukları arasındaki ilişkiyi belirleme, Eşit paydalı en çok dört kesri, büyükten küçüğe veya küçükten büyüğe doğru sıralama, Payları eşit, paydaları birbirinden farklı en çok dört kesri, büyükten küçüğe veya küçükten büyüğe doğru sıralama,

3 Bir çokluğun belirtilen bir basit kesir kadarını belirleme, Açıölçer, gönye veya cetvel kullanarak dik üçgen, kare ve dikdörtgeni çizme Paydaları eşit kesirlerle çıkarma işlemi yapma konuları işlenmiştir. FEN BİLİMLERİ derslerinde; IŞIK VE SES temamız ve GEZEGENİMİZ DÜNYA temalarımız işlenmiştir. Fen bilgisi temalarımızı yaşantıya dönüştürüp kalıcılığını arttırmak için İstanbul Uzay gezimizi gerçekleştirdik. Temalarımızın tamamı laboratuvar dersi deneyleriyle desteklenmektedir. SOSYAL BİLGİLER derslerinde; İYİ Kİ VAR temamızda Çevresindeki teknolojik ürünleri, kullanım alanlarına göre sınıflandırma İnsanlığın kullandığı belli başlı zaman ölçme araçlarını ve belirleme yöntemlerini tanıma Kullandığı teknolojik ürünlerin zaman içindeki gelişimini kavrama Teknolojik ürünlerin hayatımızda ve çevremizde yaptığı değişiklikleri dikkate alarak geçmişle bugünü karşılaştırma Çevresindeki ihtiyaçlardan yola çıkarak kendine özgü ürünler tasarlama Teknolojik ürünleri kendisine, başkalarına ve doğaya zarar vermeden kullanma HEP BİRLİKTE temamızda İnsanların belli amaç çerçevesinde oluşturdukları sosyal örgüt, resmi kurum ve grupları fark etme Ön bilgi ve yaşantısını kullanarak çevresindeki belli başlı sosyal problemler ya da ihtiyaçlarla grup, kurum ve sosyal örgütleri ilişkilendirme çalışmaları yapılmıştır. DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ derslerinde; Son İlahî Kitap Kur an-ı Kerim Kur an-ı Kerim'in Hz. Muhammed e İndirilişi Kur an-ı Kerim in Kitap Hâline Getirilmesi ve Çoğaltılması Kur an-ı Kerim in İç Düzeni 1. Ayet 2. Sure 3. Cüz konuları işlenmiştir. 23 Mart Mayıs 2015 tarihleri arasında; 23 Mart- 08 Mayıs tarihleri arasında sırasıyla 4. kazanım tarama testleri (01-02 Nisan 2015), 4. klasik sınavlar ( Nisan 2015)ve 4. GDS sınavımız (15 Nisan 2015) yapılacaktır. TÜRKÇE derslerinde; SAĞLIK ve ÇEVRE temasında, Tatilde Sağlık bilgilendirici metin, Yaralı Leylek serbest okuma metni, Sağlık ve Çevre tema sonu değerlendirmesi yapılacaktır. DOĞAL AFETLER temasında, Korkunç Bir Sel dinleme metni, Kasırgalar bilgilendirici metni, Yıkılmasın şiiri, Doğal Afetler tema sonu değerlendirmesi yapılacaktır.

4 DEĞERLERİMİZ temasında, Geleneksel Halk Oyunlarımız bilgilendirici metni, Bayrağım şiiri işlenecektir. Bu metinlerin incelenme sürecinde öğrencilerin dinleme, konuşma, okuma, yazma ve görsel okuma becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Dilbilgisinde eylemler, cümlenin öğeleri, paragraf, ünsüz benzeşmesi ve ünsüz yumuşaması konuları işlenecektir. MATEMATİK derslerinde; Aynı çevre uzunluğuna sahip farklı geometrik şekiller oluşturma Düzlemsel şekillerin çevre uzunluklarını hesaplamayla ilgili problemleri çözme ve kurma Sütun grafiğini oluşturma ve yorumlama Bir çokluğun belirtilen bir basit kesir kadarını belirleme Kesirlerle toplama ve çıkarma işlemlerini gerektiren problemleri çözme ve kurma Bir bütün 10 ve 100 eş parçaya bölündüğünde, ortaya çıkan kesrin birimlerinin ondalık kesir olduğunu belirtme Ondalık kesirleri virgül kullanarak yazma Ondalık kesirlerin tam kısmını, kesir kısmını ve basamak adlarını belirtme İki ondalık kesri karşılaştırarak aralarındaki ilişkiyi büyük, küçük ve eşit sembolüyle gösterme Bir alanı, standart olmayan alan ölçme birimleriyle tahmin edme ve birimleri sayarak tahminini kontrol etme Düzlemsel bölgelerin alanlarının, bu alanı kaplayan birim karelerin sayısı olduğunu belirleme Karesel ve dikdörtgensel bölgelerin alanlarını birim karelerini kullanarak hesaplama Litre ve mililitre arasındaki ilişkiyi belirtme, dönüşüm yapma Bir kaptaki sıvının miktarını, litre ve mililitre birimleriyle tahmin edme ve ölçme yaparak tahminini kontrol etme. Litre ve mililitre ile ilgili problemleri çözme ve kurma konuları işlenecektir. FEN BİLİMLERİ derslerinde; GEZEGENİMİZ DÜNYA temamıza devam edilecektir. Canlılar Dünyasını Gezelim Tanıyalım teması işlenecektir. Temalarımızın tamamı laboratuvar dersi deneyleriyle desteklenecektir. SOSYAL BİLGİLER derslerinde; HEP BİRLİKTE temamızda Çevremizdeki Kurumların Hayatımıza Etkileri Sosyal ve Eğitsel Etkinliklerimiz Etkinlik Öneriniz İNSANLAR ve YÖNETİM temamızda Yerel Yönetim Birimlerimiz Bizim İçin Çalışanlar: Belediyemiz ve Faaliyetleri Kamuoyu ve Yerel Yönetimler Büyük Millet Meclisi ve Ulusal Egemenlik konuları işlenecektir.

5 DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ derslerinde; Kur an-ı Kerim in İç Düzeni 1 Ayet 2. Sure 3. Cüz 5. Bilge İnsan: Hz. Lokman Sevmek ve Sevilmek Bir İhtiyaçtır. Sevgi Allah ın Bize Verdiği Bir Nimettir Allah Yarattıklarını Sever Dostluk ve Kardeşliğin Temeli Sevgidir İslam Dini Dostça ve Kardeşçe Yaşamayı Öğütler Aile Toplumun Temelidir konuları işlenecektir. Milli Eğitim Bakanlığı programı ile örtüştürdüğümüz IB Dünya Okulu olarak PYP uygulamaktayız tarihleri arasında Madde ünitesi; Doğada bulunan maddeler değişim gösterirler. ana fikri doğrultusunda ve maddenin ne olduğu, özellikleri ve değişimi sorgulama hatları hedef alınarak ünite tamamlandı tarihleri arasında Bizim için Var ünitesi; İnsanlar sivil toplum örgütleri aracılığı ile topluma hizmet ederler. ana fikri doğrultusunda ve örgütlenme ihtiyacımız, sivil toplum örgütleri hizmetleri, sivil toplum örgütlerine katkılarımız sorgulama hatlarıyla Sosyal Bilgiler dersindeki Hep Birlikte ünitesine destek verilerek ünite tamamlanacaktır tarihleri arasında Uzaktaki Arkadaşlarım ünitesi; Dünyadaki çeşitli ülkelerde yaşayan toplumların ortak ve farklı özellikleri vardır. ana fikri doğrultusunda ve ülkelerin dünya üzerindeki konumları, toplumların ortak ve farklı özellikler, toplumlar arası etkileşim sorgulama hatları hedef alınarak ünite tamamlanacaktır. MÜZİK derslerinde; Halk çalgılarını ve Aşık Veysel i tanıyacağız. Üç dörtlük vuruşu öğrenip enstrüman çalışması yapacağız. İdil Biret in hayatı ve eserlerini sınıf seviyesinde tanıyacağız. Do re mi ve 23 Nisan Şarkıları öğreneceğiz. GÖRSEL SANATLAR derslerinde; 23 Nisan Sergisi, Kişisel sergiler ve yıl sonu sergisi için proje hazırlıkları yapılacaktır.

6 İNGİLİZCE MC derslerinde; 9 Şubat Mart 2015 tarihleri arasında planlanmış konular tamamlanmıştır. 20 Mart tarihinde 2. dönem 1. MC sınavı uygulanmıştır. Sınav öncesi 50 puanlık bir quiz verilmiştir. Countable - Uncountable Nouns / a few a little How much How many some any Past Continuous PYP sergisi kapsamında grup projeleri ile sunuma ve sergiye hazırlık çalışmaları, Öğrenilen gramer yapılarının hikayelerle, videolarla ve grup çalışmaları ile genel tekrarı, Cambridge Movers sınavına yönelik çalışmalar, İNGİLİZCE RW derslerinde; 9 Şubat Mart 2015 tarihleri arasında planlanmış konular tamamlanmıştır. The Monster Under The Stairs kitabının okunması ve hazırlanan çalışma kitapçığının tamamlanması, Okunan kitapla ilgili yazma ve konuşma çalışmaları, Oxford Anthology kitabındaki How Bear Lost His Tail ve The Golden Slipper hikayelerinin okunması, PYP sergisi için sunum hazırlıkları, Cambridge Movers sınavına yönelik çalışmalar. ALMANCA derslerinde; 9 Şubat Mart 2015 tarihleri arasında planlanmış konular tamamlanmıştır. Meine Mutter ist Lehrerin von Beruf ( Ebeveynlerinin mesleklerini belirtebilme) Die Adjektive ( Sıfatlar) Meine Mutter ist nett ( Aile bireylerini betimleyebilme) Die Lebensmittel- Ich esse und trinke ( Temel gıda maddelerinin öğrenilmesiyle yemek ve içmek fiilerinin çekimlenebilmesi) Ich mag Orangensaft ( Sevilen yiyecek ve içecekleri sayabilme) Die Körperteile ( Vücudun bölümleri) Meine Haare sind blond ( Kendi görünüşü hakkında bilgi verebilme)

7 FRANSIZCA derslerinde; 9 Şubat Mart 2015 tarihleri arasında planlanmış konular tamamlanmıştır. Dire les métiers de leurs parents ( Ebeveynlerinin mesleklerini belirtebilme) Dire les adjectifs ( Sıfatlar) Présentation de leur famille ( Aile bireylerini betimleyebilme) Les boissons et les nourritures / Conjugaison des verbes boire et manger ( Temel gıda maddelerinin öğrenilmesiyle yemek ve içmek fiilerinin çekimlenebilmesi) Dire les boissons et les nourritures préférées ( Sevilen yiyecek ve içecekleri sayabilme) Le corps ( Vücudun bölümleri) La description physique ( Kendi görünüşü hakkında bilgi verebilme) İSPANYOLCA derslerinde; 9 Şubat Mart 2015 tarihleri arasında planlanmış konular tamamlanmıştır. Decir las profesiones de los padres. ( Ebeveynlerinin mesleklerini belirtebilme) Decir los adjetivos. ( Sıfatlar) Describir los miembros de la familia. ( Aile bireylerini betimleyebilme) Aprender las comidas / Conjugación de los verbos comer y beber ( Temel gıda maddelerinin öğrenilmesiyle yemek ve içmek fiilerinin çekimlenebilmesi) Decir las comidas preferidas. ( Sevilen yiyecek ve içecekleri sayabilme) El cuerpo. ( Vücudun bölümleri) La descripción física. ( Kendi görünüşü hakkında bilgi verebilme)

8 BEDEN EĞİTİMİ derslerinde öğrencilerimiz; BASKETBOL -Öğrenciler takım sporlarından birini öğrenecekler. KALDIRMA VE TAŞIMALAR -Vücut ve alan farkındalığı için buna yönelik oyunlar oynatılır. -Sağlık topunu elde taşıma çalışması yapma.basketbol etkinliği;öğrenciler sırayla pota ya atış yaparak işbirliğiyle çalışmayı öğrenecekler İSTASYON ÇALIŞMASI -Nesneleri vücudun farklı bölümlerini kullanarak hareket ettirmeye çalışarak vücut ve alan farkındalığını öğrenecek. ATMALAR VE TUTMALAR -Topu belirli hedeflere yuvarlamayı öğrenecekler. -Sağlıklı beslenme konusunda araştırma yaptırılır ve karşılıklı değerlendirme yapacaklar. ATLAMALAR VE SIÇRAMALAR -Öğrenciler Komut alarak İş birliği ile çalışmayı ve kendini değerlendirmeyi öğrenecekler. NESNE KONTROLÜ -Farklı hız ve seviyelerde hareket eden nesneleri kontrol etmeyi öğrenecekler.öğrenciler sıçrayan topu farklı seviyelerde yakalamaya çalışacaklar. SAĞLIK TOPU İLE ÇALIŞMALAR -Öğrenciler eşli çalışmalar yapmayı ve nesne kontrolünü öğrenecekler. BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ derslerinde; Excel programı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hazırladığımız tablolara formüller kullanarak işlem yaptıracağız. Bu bilgilerimizi çeşitli uygulamalarla pekiştireceğiz. Yine Excel programında grafik hazırlamayı öğreneceğiz Power point ile hazırladığımız sunumlara ses ve film eklemeyi öğreneceğiz. PYP sunumlarımızı hazırlarken bu bilgilerimizden yararlanacağız.

ÖZEL BAHÇELİEVLER İHLAS İLKOKULU 2012-2013 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI 4.SINIF MATEMATİK DERSİ ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK PLANLARI

ÖZEL BAHÇELİEVLER İHLAS İLKOKULU 2012-2013 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI 4.SINIF MATEMATİK DERSİ ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK PLANLARI 8 EYLÜL 01 AÇI VE AÇI ÖLÇÜSÜ GEOMETRİ AÇI VE AÇI ÖLÇÜSÜ 17 1 EYLÜL 01 ÜÇGEN, KARE VE DİKDÖRTGEN ÜNİTE 1 : 01-013 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI.SINIF MATEMATİK DERSİ ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK PLANLARI GEOMETRİYE YOLCULUK

Detaylı

SİS 5 (Nisan 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır.

SİS 5 (Nisan 2015) SINIF A DERS ÜNİTE KAZANIM. 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 1 Türkçe 2. sınıf 2 Türkçe 2. sınıf 3 Türkçe 2. sınıf 4 Türkçe 2. sınıf 5 Türkçe 2. sınıf 6 Türkçe 2. sınıf 7 Türkçe 2. sınıf 8 Türkçe 2. sınıf 9 Türkçe 2. sınıf 10 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama

Detaylı

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (13 Mayıs 2013 21 Haziran 2013) bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz MEB

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (13 Mayıs 2013 21 Haziran 2013) bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz MEB 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (13 Mayıs 2013 21 Haziran 2013) Sayın Velimiz, 13 Mayıs 2013 21 Haziran 2013tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012)

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) Sayın Velimiz, Sizlerle daha önce paylaştığımız gibi okulumuzda PYP çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda 6 PYP disiplinler üstü teması ile ilgili

Detaylı

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş.

OYD Okul Yayın Danışmanlık A.Ş. 2. sınıf 1 1. tema 4 Okuduğunu Anlama Okuduklarında karşılaştırmalar yapar. 2. sınıf 2 1. tema 4 Okuduğunu Anlama Okuduklarında sebep sonuç ilişkileri kurar. 2. sınıf 3 2. tema 1 Okuduğunu Anlama Okuduklarında

Detaylı

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

SİS 3 2012 (OCAK.2013) 2.SINIFLAR

SİS 3 2012 (OCAK.2013) 2.SINIFLAR SİS 3 2012 (OCAK.2013) 2.SINIFLAR SINIF A KTB DERS ÜNİTE KAZANIM 2. sınıf 1 Türkçe 2. Okuduğunu Anlama Okuma öncesi, okuma sırası ve sonrasında metinle ilgili soruları cevaplandırır. 2. sınıf 2 Türkçe

Detaylı

Yeni Öğretim Programlarını İnceleme ve Değerlendirme Raporu

Yeni Öğretim Programlarını İnceleme ve Değerlendirme Raporu Yeni Öğretim Programlarını İnceleme ve Değerlendirme Raporu 30 Mayıs 2005 Not: Bu rapor http://www.erg.sabanciuniv.edu/ adresinde erişime açık olarak sulunmuş olup, okurlarımızla paylaşmak amacıyla izin

Detaylı

İSTEK TARABYA BÜLTENİ

İSTEK TARABYA BÜLTENİ IB Dünya Okulu İSTEK TARABYA BÜLTENİ 2013/2014 Ocak İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK OKULLARI OCAK 2014 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESI PAZAR 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Aslan

Detaylı

Matematiğin tanımı, diğer bilimlerle ilişkisi, kümeler ve kümelerle işlemler, sayı sistemi kurma, doğal sayılar, değişik tabanlı

Matematiğin tanımı, diğer bilimlerle ilişkisi, kümeler ve kümelerle işlemler, sayı sistemi kurma, doğal sayılar, değişik tabanlı DERS İÇERİKLERİ I.YARIYIL Temel Matematik I (2-0-2) Matematiğin tanımı, diğer bilimlerle ilişkisi, kümeler ve kümelerle işlemler, sayı sistemi kurma, doğal sayılar, değişik tabanlı sayılar, tam sayılar,

Detaylı

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (10 Eylül-19 Ekim 2012)

4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (10 Eylül-19 Ekim 2012) 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (10 Eylül-19 Ekim 2012) Sayın Velimiz, Sizlerle daha önce paylaştığımız gibi okulumuzda PYP çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda 6 PYP disiplinler üstü teması ile ilgili

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

MATEMATİK DERSİ 6-8. SINIFLAR

MATEMATİK DERSİ 6-8. SINIFLAR T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı İLKÖĞRETİM MATEMATİK DERSİ 6-8. SINIFLAR ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU Arazi 25,00 20,00 1 1 1 1 1 1 15,00 1 10,00 5,00 1 0,00 5 den az 5-9

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ 15 TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ORTAÖĞRETİM MATEMATİK DERSİ (9, 10, 11 ve 12. SINIFLAR) ÖĞRETİM PROGRAMI ANKARA 2013 İÇİNDEKİLER PROGRAMIN GENEL AMAÇLARI... I PROGRAMIN ÖĞRENCİLERE

Detaylı

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi 2 4 6 10 14 16 18 20 22 Gelenekten Geleceğe Eğitim Felsefemiz Anaokulu İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Rehberlik Yabancı Dil Öğrenci Takip Sistemi 1 Gelenekten Geleceğe Arte Koleji, kuruluş enerjisini

Detaylı

3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu

3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu 3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI İLKÖĞRETİM TÜRKÇE DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU (1-5.

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI İLKÖĞRETİM TÜRKÇE DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU (1-5. T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI İLKÖĞRETİM TÜRKÇE DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU (1-5. SINIFLAR) Devlet Kitapları Müdürlüğü Basım Evi ANKARA - 2009 TALİM VE TERBİYE KURULU

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI k12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2012-2013 İÇİNDEKİLER TÜRK EĞİTİM DERNEĞİ...2 GİRİŞ...6 FİZİKSEL YAPI-GENEL TANITIM...8 ANAOKULUMUZ...9 İLKÖĞRETİM OKULUMUZ... 16 LİSEMİZ...

Detaylı

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir.

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir. Her dal eğilmez ama her ağaç meyve verir. Merhaba, Billtest Koleji, Bilfen Okulları liderliğinde kurulmuş olan, Danışmanlık ve Denetleme Organizasyonu Bilfen Okulları tarafından yapılan uluslararası standartlarda

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AVRUPA KOLEJİ OKULLARI ÖĞRENCİ VELİ EL KİTABI Eylül 2014 İstanbul İÇİNDEKİLER AVRUPA KOLEJİ 1 BİLİM DANIŞMA KURULU 2 Bilim Danışma Kurulu Üyeleri 2 KAZLIÇEŞME Avrupa Koleji

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Atatürk'ün 26 Mayıs 1937 de Halkevi nde okulumuz öğrencilerinin oynadıkları Ay Işığı Opereti ni izledikten sonra söylediği sözler. Tebrik ederim, çok muvaffak oldular.

Detaylı

Ministry of National Education and Culture Department of Educational Planning and Programme Development

Ministry of National Education and Culture Department of Educational Planning and Programme Development K.K.T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Talim ve Terbiye Dairesi Ministry of National Education and Culture Department of Educational Planning and Programme Development TEMEL EĞİTİM ORTAOKUL DÖNEMİ AKADEMİK İNGİLİZCE

Detaylı

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz.

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz. ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Aralık 2014-23 Ocak 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

TEMEL TÜRKÇE (A 1/ A 2) İÇİN SÖZ DAĞARCIĞI TESPİT DENEMESİ Doç. Dr. Fatma AÇIK 1

TEMEL TÜRKÇE (A 1/ A 2) İÇİN SÖZ DAĞARCIĞI TESPİT DENEMESİ Doç. Dr. Fatma AÇIK 1 TEMEL TÜRKÇE (A 1/ A 2) İÇİN SÖZ DAĞARCIĞI TESPİT DENEMESİ Doç. Dr. Fatma AÇIK 1 ÖZET: Dil olmadan söz, söz olmadan dil düşünülemez. Böyle olunca kelimelerin üzerinde kişinin egemenliği açıkça ortaya çıkar.

Detaylı

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ (16 Aralık 2013-24 Ocak 2014) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 16 Aralık 2013-24 Ocak 2014 tarihleri arasında

Detaylı