Beyoğlu Belediyesi nin, gelenekselleşen

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Beyoğlu Belediyesi nin, gelenekselleşen"

Transkript

1

2 Haziran ilden 20 den fazla köy derneği geleneksel tatlarını sergiledi 7. Yerel Tatlar Festivali coşkusu Belediyesi nin düzenlediği 7.Yerel Tatlar Festivali, bu yıl da Anadolu nun kültürel tatlarını ve renklerini na taşıdı. 6 ilden 20 nin üzerinde köy derneğinin katıldığı ve unutulmaz anların yaşandığı festivalde Kastamonu ve Giresun ilinin gecelerinde de coşku vardı. Antalya ve Aducra lezzetlerinin de sunulduğu Festivalin son ili olan Rize gecesi Kızılay Meydanı nda kutlandı. Belediyesi nin, gelenekselleşen Yerel Tatlar Festivali bu yıl yedinci kez düzenlendi. Belediyesi ile ilçedeki yerel derneklerin ortaklaşa düzenlediği festivale bu yıl 6 ilden 20 nin üzerinde köy derneği katıldı. Türkiye nin dört bir köşesinin kültürel tatlarını nda buluşturan festivalde yöresel yemeklerin yanı sıra o yöreye ait kıyafetler, eşyalar sergilendi, konserler düzenlendi, halk oyunları oynandı. Anadolu nun yöresel tatlarını nun çeşitli meydanlarında bir araya getiren festival Antalya ve Konya geceleriyle başladı, Alucra, Kastamonu ve Giresun gecesiyle devam etti. Kastamonu nun Yerel Tatları Kasımpaşa da Konya, Antalya ve Alucra nın tatlarını bir arada görerek ve tadarak farklı bir festival yaşayan lular, Kasımpaşa Kızılay Meydanı nda düzenlenen Kastamonu gecesinde de renkli bir gece yaşadı. Kastamonu yöresinin halk oyunuyla başlayan gecede, yerel sanatçıların konseri meydanı dolduranları coşturdu. Belediye Başkan Ahmet Misbah Demircan ın da katıldığı gecede Belediyesi başkan yardımcıları, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Dindarol, Kastamonu köy dernekleri başkanları ve çok sayıda Kastamonulu katıldı. Kastamonu Dernekler Federasyonu, İnebolu ve Çevresi İktisadi ve Kültürel Kalkınma Derneği, İnebolu Çubuk Köyü Derneği ve İnebolu Üçlüce Köyü Derneği başkanları gecenin sonunda Başkan Demircan a katkılarından ötürü teşekkür plaketi takdim etti. Giresun Haliç e Taşındı Anadolu nun yerel tatlarını ve kültürlerini lulara sunan festivalin bir diğer ili Giresun du. Giresunlular gecesi Hasköy sahilinde gerçekleştirildi. Etkinlik alanına kurulan stantlarda sergilenen yöreye has yemeklerin lezzeti geceye katılanlardan tam not aldı. Yörenin lezzetlerinden karalahana sarması, karalahana diblesi, ısırgan püresi, mısır ekmeği, fasulye turşusu, kiraz duzlaması ve pezik mıhlaması yoğun ilgi gördü. Mutfağından giyimine, türkülerinden horonuna, Giresun karşılamasına kadar Giresun un tüm zenginlikleri gecede tanıtıldı. Derneklerle buluşmaya önem veriyoruz Başkan Demircan alanı dolduranların açtığı nda mutluyuz, çünkü Giresunluyuz, Görele seni bağrına bekliyor, Yanımızda olduğun için teşekkürler Demircan pankartlarıyla karşılandı. Kemençe eşliğinde söylenen Karadeniz türküleriyle Giresun karşılaması oynayan Giresunlular, daha sonra kemençe eşliğinde horon tepti, belediye başkanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirmek için yarıştı. Festivalin son ili olan Rize gecesi de Kızılay Meydanı nda kutlandı.

3 Haziran Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu nu ziyaret etti Çubukçu dan siyasete şarkı molası Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yoğun siyasi çalışmaları arasında ziyaret ettiği Belediyesi Gençlik Merkezi nde gençlerle birlikte şarkı söyledi. Çubukçu ya Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan eşlik etti. Belediyesi nin Şişhane deki Gençlik Merkezi önemli bir ismi ağırladı. Çalışmalarına seçim bölgesi olan 2. bölgede devam eden Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yoğun siyasi çalışmaları arasında Belediyesi Gençlik Merkezi ni ziyaret etti. Bakan Çubukçu, Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ın eşliğinde ziyaret ettiği Şişhane deki Gençlik Merkezi nde gençlerle sohbet etti, şarkılar seslendirdi, tiyatro oyunu izledi. Gençlerle Şarkı Söylediler Bakan Çubukçu, Gençlik Merkezi nde ilk olarak ilçedeki öğrencilerin nu anlatan fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdi. Ardından Devlet Tiyatroları Sanatçısı Özlem Güveli Türker in eğitiminde tiyatro çalışmaları yürüten Gençlik Merkezi öğrencilerinin sahneye koyacağı Yaşasın Tiyatro adlı oyunun provasını izledi. Gençler arasında oldukça keyifli olduğu gözlenen Çubukçu, müzik atölyesinde Belediyesi Gençlik Orkestrası ile şarkı söyledi. Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ın da3 eşlik ettiği güftesi Nihat Asar a bestesi Teoman Alpay a ait olan Nasıl Geçti Habersiz şarkısını seslendiren Çubukçu oldukça keyifli dakikalar yaşadı. Daha sonra Başkan Demircan, Çubukçu ya Gençlik Merkezi hakkında bilgiler verdi. Avrupa gemisine katılan öğrenciler sertifikalarını aldılar Belediyesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü işbirliğiyle Şişhane deki Belediyesi Gençlik Merkezi nde düzenlenen Avrupa Gemisi Seminerleri ne katılan öğrenciler sertifikalarını Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ın elinden aldı. Belediyesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü işbirliğiyle Şubat- Mayıs 2011 tarihleri arasında Şişhanedeki Belediyesi Gençlik Merkezi nde düzenlenen Avrupa Gemisi Seminerleri nin final programı Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ın da katılımıyla Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü nde yapıldı. Gençler Avrupa nın çok kültürlü yapısını öğreniyor Programda bir konuşma yapan Demircan, sözlerine salonda bulunan tüm öğrencileri üniversiteli olarak hayal ettiğini belirterek başladı. nun kültür, sanat ve turizmin merkezi olduğunu, geleceğinin bu kavramlar üzerine şekillendiğini ve nun akıl ürettiğini dile getiren Demircan, Avrupa Birliği nin çok kültürlü yapısının gençler tarafından öğrenilmesinin bu bağlamda önemli olduğunu vurguladı.

4 Haziran 2011 lu gençler yelken Minik yelkenciler Ödüller Optimist Junior Kategorisi 1. Alp Baltalı - İstanbul Yelken Kulübü 2. Efe Urçar - İstanbul Yelken Kulübü 3. Ege Dündar - İstanbul Yelken Kulübü Optimist Kız Kategorisi 1. Çağla Özerdik - İstanbul Yelken Kulübü 2. Aleyna Pekiner - Galatasaray Yelken Kulübü 3. İrem Kuruner - Galatasaray Yelken Kulübü Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu işbirliğinde düzenlenen 5. Haliç Yelken Yarışları nefes kesen mücadeleyle sona erdi. Yarışlarda dereceye giren sporcular kupalarını Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ın elinden aldı Optimist Genel 1. Alp Baltalı - İstanbul Yelken Kulübü 2. Efe Urçar - İstanbul Yelken Kulübü 3. Ege Dündar - İstanbul Yelken Kulübü 4. Akın Bulgurlu - İstanbul Yelken Kulübü 5. Furkan Demirci - Yelken Kulübü Üç tarafı denizlerle çevrili nda yelken sporunu gençlere sevdirmek ve yaymak, Haliç i yelken sporunun merkezi yapmak amacıyla kurulan Belediyesi Yelken Kulübü nün her yıl düzenlediği Haliç Yelken Yarışları nın beşincisi yine nefes kesti. Belediyesi Yelken Kulübü nün ev sahipliğinde gerçekleşen yarışlara Belediyesi Yelken Kulübü, Marina Dragos Yelken Kulübü, İstanbul Yelken Kulübü ve Galatasaray Yelken Kulübü nün kız-erkek optimist takımları yarıştı. Haliç Köprüsü ve Unkapanı Köprüsü arasındaki parkurda çift eleme sistemi ile yapılan yarışlar izleyenlere keyifli saatler yaşattı yaş arası sporcuların rüzgara yelken açarak birincilik için mücadele ettiği yarışlarda İstanbul Yelken Kulübü tüm kategorilerde ödülleri topladı. Optimist Genel Kategoride İstanbul Yelken Kulübü nden Alp Baltalı birinci oldu. İkinciliği aynı kulüpten Efe

5 Haziran yarışlarında kıyasıya mücadele ettiler Haliç te nefes kesti Urçar, üçüncülüğü Ege Dündar aldı. Optimist Kızlar Kategorisinde İstanbul Yelken Kulübü nden Çağla Özerdik birinci olurken, Optimist Junior Kategorisinde aynı kulüpten Alp Baltalı birincilik kupasını aldı. Yelken Sporu Çocuklarımızın Geleceğini Şekillendirecek Yarış sonunda dereceye giren takımlara kupalarını Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan verdi. Sporcuları tek tek tebrik eden Demircan, Haliç Yelken Yarışları nın beşincisini düzenlemekten çok mutlu olduklarını belirterek, Haliç ve İstanbul Boğazı nın çevrelediği nda yaşayan çocuklarımızı denizle buluşturmak için 5 yıl önce yelken kulübümüzü kurduk. Bugüne kadar 50 sporcumuz lisanlarını alarak yelken sporcusu oldu. Beş yıldır düzenlenen bu yarışlar çocuklarımıza yelken sporu heyecanını yaşatıyor. Bugün burada yarışan, optimist teknesiyle kupa heyecanı yaşayan çocuklarımız ileride bu sporla hayatlarını belki kazanabilecekler. Spor sevgisi olarak başlayan bu yarışlar çocuklarımızın geleceğini şekillendirecek. lu çocuklar ilerde yelken sporunda başarılara imza atacak dedi.

6 Haziran 2011 Türk ve dünya gençleri Kefken Kampı nda buluşuyor Kefken Kampı ilk misafirlerini ağırladı Belediyesi Kefken Çevre ve Yaz Kampı nın bu yılki misafirlerinin ilk kafilesi kampa yerleşti. nda yaşayan toplam 350 genç, bir hafta boyunca, denizin, güneşin ve doğanın keyfini çıkardı. Bilgi ve becerilerini arttıran aktiviteler yapan gençler hafta sonu düzenlenen gala gecesinde hünerlerini sergiledi. Belediyesi Kefken Çevre ve Yaz Kampı nın 2011 yılı ilk misafirleri kampa yerleşti. Kasımpaşa dan hareket eden 350 lu genç Belediyesi ne ait otobüslerle İzmit in Kandıra ilçesine bağlı Kefken Köyü ndeki kampa ulaştı. Aileleri tarafından yolcu edilen gençler, bir hafta boyunca denizin, güneşin ve doğanın keyfini çıkardı, kendileri için hazırlanan programlara katıldı. Başkan, Kampı Ziyaret Etti Kamp sakinleri bir hafta boyunca, serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirdi. Kampı, her hafta sonu ziyaret eden Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ilk hafta giden gençleri de yalnız bırakmadı. Hafta sonu, kampı ziyaret eden Demircan, gençlerle birlikte vakit geçirdi. Ardından, bir hafta boyunca, bilgi ve becerilerini arttıran gençlerin amfi sahnede düzenledikleri gala programını izledi. Gençler, sahnedeki performanslarıyla adeta devleşti. Gençlik Korosu şarkılar söyledi, tiyatroya yeteneği olanlar oyun sahneledi, hafta boyunca sporla zaman geçiren gençler sahnede sportif performanslar sergiledi. Resim atölyesinin öğrencilerinin resimleriyle geçiş yaptığı sahnede oynanan halk oyunları izleyenleri büyüledi. ABD li Gençler Konserde Kampa bu yıl da ilçedeki gençlerin yanı sıra, her yıl olduğu gibi Türkiye den ve dünyadan gençler de katılacak. Bu misafirlerin ilki Amerika dan geldi. Amerika Yale Üniversitesi nin gençlerinden oluşan Whim N Rhythm A Capella Grubu, bir hafta boyunca kampta lu gençlerle birlikte tatil yaptı. Grup gala gecesinde sahne alarak bir de konser verdi. Programların sonrasında Demircan, kampa katılan öğrencilerle fotoğraf çektirdi, onlara hediye verdi Genç Yararlanacak 7 yıldır, yaş arası gençlerin katıldığı kamp bu yıl 12 hafta sürecek. 11 Eylül 2011 tarihinde sona erecek doğa harikası kampta, 5000 lu genç okul sezonunun yorgunluğunu atacak. Bugüne kadar gerek ndan, gerek Türkiye nin birçok şehrinden ve dünyanın pek çok ülkesinden toplam 32 bin 200 öğrenciyi ağırlayan kampa gençler birer haftalık periyotlarla katılacak.

7 Haziran Her gün değişen ve gelişen basına anlatıldı Başkan, bölge gazetecileriyle buluştu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle gençlerin vazgeçilmez mekanı olan Belediyesi Gençlik Merkezi nde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Oldukça samimi bir ortamda geçen kahvaltıda dünden bugüne nda nelerin değişip geliştiği konuşuldu. Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Belediyesi Gençlik Merkezi nde bölge gazetecileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Samimi bir sohbet ortamında geçen kahvaltıda nun tarihi değişimine değinen Demircan, tarihten bu yana hep kültürün ve sanatın merkezi olmuştur, biz de na bu özelliğine yakışır şekilde hizmet ediyoruz dedi. Demircan, belediye olarak gençlere verdikleri önemi şu sözlerle açıkladı: 7 yıldır Kefken Çevre ve Yaz Kampı nda in üzerinde gencimizi ağırladık, gençlik merkezinde 12 yaş üstü gencimize kültürel ve sosyal etkinlikler düzenledik, kültür gezileri yaptık. Artık Gelişen ve Değişen Bir Var Demircan, kahvaltıdan sonra gazetecilere gençlik merkezini gezdirdi. Kahvaltıya katılan gazetecilerle eğitim sınıflarına giren Demircan, müzik atölyesinde prova yapan Belediyesi Gençlik Orkestrası üyeleriyle sohbet etti. nda yaşayan gençlere aidiyet duygusu oluşturduklarını belirten Demircan: Ancak aidiyet duygusu oluşturduğunuz zaman gelişme ve başarı gösterebilirsiniz, artık nun esnafından tutun da öğrencisine kadar herkes kendini lu hissediyor diyerek gelişmenin motor gücünün katılımcı olmaktan geçtiğini söyledi. Demircan gazetecilerin nda 7 yılda neler değişti? sorusunu: Bölgedeki otellerin yatak sayısını 6 binden 20 bine çıkardık. Kültürün ve sanatın merkezi olan ilçede kültür-sanat atölyelerini açtık. Birçok kültür ve sanat etkinliği ve festivali düzenliyoruz. Ayrıca, kaybettiğimiz mahalle kültürünü açtığımız semt konaklarıyla yeniden kazandırmayı sağladık. Gençlik merkezimizde gençlerimizin kendilerini ifade edebilecekleri ve yeteneklerini ortaya çıkarabilecekleri çalışmalar başlattık. Bütün bunlar nda büyük bir değişimi sağlayan çalışmalarımızdan yalnız birkaçı diye cevaplandırdı. Demircan Bahçeşehirli öğrencilerini ağırladı Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Güncel Siyasal Konular ve Liderlik dersi verdiği Bahçeşehir Üniversitesi ndeki öğrencilerini makamında ağırladı. Öğrencilerine belediye binasını gezdiren, onlarla sohbet eden Demircan Haliç manzarasına hâkim bir restaurantta öğrencileriyle yemek yedi. Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Bahçeşehir Üniversitesi ndeki öğrencilerini makamında ağırladı. Dört yıldır Güncel Siyasal Konular ve Liderlik dersi verdiği öğrencileriyle Belediyesi nde bir araya gelen Demircan, bu dönemin son dersini makamında verdi. Sınıf ortamından farklı bir mekânda gerçekleşen ders Demircan ın keyifli üslubuyla birleşince ortaya neşeli bir kapanış dersi çıktı.

8 Yıl boyunca Belediyesi nin 10 semt konağında 30 farklı branşta eğitim alan 7000 kursiyer Hasköy sahilinde düzenlenen programla eğlenerek yorgunluk attı. Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, programın ardından sahile kurulan çadırda sergilenen el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı 5. Semt Konakları Genel Sergisi ni açtı. nun Semt Konakları çalışma Semt Konakları nda eğitim BEYOĞLU BELEDİYE MECLİS ÜYELERİMİZ Doğum Ta ri hi ve Ye ri Elazığ Memleketi Elazığ - Karakoçan Öğ re nim Du ru mu Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mes le ği İşçi İl Genel Meclisindeki Görevleri Kent Konseyi Komisyonu Üyesi Başkan Demircan a kursiyerler tablo hediye etti Ali Haydar ÖZCAN (CHP) Hak kın da Karakocan İlçesi Okçular Köyünde dünyaya geldi. Liseyi Karakocan Lisesi Edebiyat Bölümü birincisi olarak bitirdi. Daha sonra Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi nden mezun oldu yılında İstanbul Belediyesi Köprüler Müdürlüğünde göreve başladı. DİSK bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu te iş yeri Baş Temsilciliği ve Şube Denetim Kurulu Başkanlığına seçildi. SHP İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yaptı yılları arası Belediyesi nde iki dönem Belediye Meclis Üyeliğine seçilip daimi Encümen Üyeliği görevinde bulundu yılında CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2 dönem Belediye İş Sendikası Genel Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev yaptı tarihinden bu yana Denetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam ediyor. Ali Haydar Özcan, İ.B.B Deniz Hiz. Müdürlüğü nde çalışıyor. Evli ve 1 çocuk babasıdır. Belediyesi Semt Konakları nın eğitim yılı düzenlenen coşkulu program ve genel sergiyle sona erdi. Yıl boyunca Belediyesi nin 14 semt konağında 30 farklı branşta eğitim alan 7000 kursiyer Hasköy sahilinde düzenlenen programla eğlenerek yorgunluk attı. Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa Kaymakamı Hasan Şenses, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, semt konaklarının yöneticileri, eğitimcileri, kursiyerleri ve çok sayıda ilçe sakini katıldı. Coşkulu program, Belediyesi Semt Konakları Türk Sanat Müziği Kadınlar Korosu nun konseriyle başladı. han birb Türk sana perf nat sesl ranla H Kon Dem sem ne nakl len han oldu tildiğ sahi üniv mız ma için Has şefk mız öğre rara mel tı. S bir Sizle

9 malarıyla Başkan dan tam not aldı tim yılı şenlikle sona erdi NİSAN ladı. Semt konaklarında eğitim gören hanımlardan oluşan koro Türk Müziği nin birbirinden değerli eserlerini seslendirdi. Türkiye nin Türk Müziği üstadı ve keman sanatçısı Ali Yıldırır yönetimindeki koro performansıyla göz doldurdu. Türk Sanat Müziği nin hareketli eserlerini de seslendiren koro, Hasköy sahilini dolduranlara keyifli dakikalar yaşattı. Semt Konakları Hanımlarımızın Üniversitesi Oldu Konser sonrası sahneye gelen Başkan Demircan, konuşmasında semt konaklarının önemine değinerek, Semt konaklarımız yıl boyunca verilen eğitimlerle ilçemizdeki hanımlarımızın üniversitesi oldu. Şehir kültürünün üretildiği, insanlarımızın meslek sahibi olduğu gerçek bir üniversite oldu. Çocuklarımız için bir anaokulu, bakıma muhtaç kardeşlerimiz için sıcak bir yuva oldu. Hastalarımıza doktor oldu, şefkatli bir el oldu. Amacımız insanlara balık tutmayı öğretmek, niteliklerini artırarak, mutlu bir hayat sürmelerine imkan sağlamaktı. Semt konaklarını sizlere bir imkan olarak sunduk. Sizler bu imkanı en güzel Belediyesi Semt Konakları nda hizmet veren anaokullarının yılsonu gösterilerinde minikler hem yeteneklerini sergiledi hem de eğlendi. şekilde değerlendirdiniz. Şehir hayatına, aile ekonomisine, topluma fayda ve değer üretir hale geldiniz dedi. Kaymakamı Hasan Şenses de yaptığı konuşmada, semt konaklarının bir ruh, emek ve gelecek ürettiğini söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ise semt konaklarının eğitim adına çok önemli bir hizmet olduğunu belirtti. El Emekleri Göz Nurları Sergilendi Konuşmaların ardından Başkan Demircan, semt konakları yöneticilerine ve eğitimcilerine çalışmalarından ötürü teşekkür ederek çiçek takdim etti. Programın sonunda Demircan a bir de sürpriz vardı. Semt Konakları Yöneticileri ve Eğitimcileri Demircan ve eşi Ferda Demircan a katkılarından ve desteklerinden ötürü teşekkür çiçeği sundu, kursiyerlerin yaptığı yağlı boya tablosu hediye etti. Semt konaklarının resim branşına giden ve bir yarışmada dereceye giren öğrenciler de hediyelerini Demircan ın elinden alma mutluluğunu yaşadı. Program oldukça coşkulu ve renkli bir bölümle sona erdi. Semt konaklarının anaokullarında eğitim gören 400 anaokulu öğrencisinden 200 ü sahneye çıkarak kep attı. Sahneyi dolduran minikler kep atma töreninde renkli görüntüler oluşturdular. Minikler daha sonra çok sevdikleri Belediye Başkanlarıyla toplu fotoğraf çektirdiler. Programın ardından genel serginin açılışına geçildi. Sergiyi davetlilerle birlikte açan Demircan, Hamdolsun, şu eserlere, sizlere baktıkça çok yol kat ettiğimizi görüyorum, seviniyorum, gurur duyuyorum dedi.

10 Atık Pil Toplama kampanyası devam ediyor Pil toplayan öğrencilere ödül Haziran 2011 Belediyesi nce ilçedeki ilköğretim okullarında ve liselerde başlatılan Her Atık Çöp Değildir, Yarınlar Çöpe Gitmesin kampanyasında 40 bin çocuğa çevre bilinci kazandırıyor. Bu amaçla Atık Pil Toplama kampanyası gerçekleştiren Belediyesi en çok atık pil toplayan öğrencilere bilgisayar armağan ediyor. Belediyesi nin ilçedeki 40 bin ilköğretim okulu öğrencisiyle başlattığı Atık Pil Toplama kampanyasında ödüller verilmeye başlandı. Öğrencileri çevre kirliliğiyle mücadele konusunda bilinçlendirmek ve geri dönüşüm konusunda daha duyarlı olmalarını sağlamak amacıyla başlatılan Her Atık Çöp Değildir, Yarınlar Çöpe Gitmesin kampanyasının ilk ödülü Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ın katılımıyla Firuzağa İlköğretim Okulu nda düzenlenen törenle verildi. 5 bin 240 atık pilin toplandığı okulda birinci, en çok atık pil getiren öğrenciler arasında çekilen kurayla belirlendi. Çekilen kurada bilgisayar ödülünü, ana sınıfı öğrencisi İsmail Umut Çalışkan aldı. Ödülünü Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ın elinden alan minik İsmail hem çevreye duyarlı olmanın, hem de bilgisayar sahibi olmanın heyecanını aynı anda yaşadı. Dilnihat Özyeğin ve Okçumusa Bilgisayar Kazandı Her Atık Çöp Değildir, Yarınlar Çöpe Gitmesin kampanyasının ilk ayağını oluşturan Atık Pil Toplama kampanyasında ikinci ödül Dilnihat Özyeğin Anadolu Kız Meslek Lisesi ne gitti. Okulda düzenlenen törende önce öğrencilerin atık pil toplamayla ilgili tiyatro gösterisi izlendi, ardından okul korosunun seslendirdiği türküler dinlendi. Çekilen kurada bilgisayar ödülüne hak kazanan Mahmut Aksoy adlı öğrenci alkışlar eşliğinde çıktığı sahnede ödülünü Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ın elinden aldı. Okçumusa İlköğretim Okulu nda gerçekleştirilen üçüncü ödül töreninde ise yine kura sonucu Fahriye Kevser Güzel adlı öğrenci bilgisayar ödülünün sahibi oldu. Okçumusa İlköğretim Okulu nda yapılan ödül töreninde günün şampiyonu tek başına en çok pili toplayan öğrenci Ali Osman Güzel oldu. Güzel, 1 adet mp3 ile ödüllendirilerek törene katılanlardan büyük alkış aldı. Kampanyaya katılan Kadımehmet İlköğretim Okulu ve Kaptanpaşa İlköğretim Okulu öğrencilerinden dereceye girenler de yapılan törenle ödüllerine kavuştular.

11 Haziran mahalle sineğe karşı ilaçlanıyor Sineksiz günler için ilaçlamalar sürüyor Belediyesi bahar aylarında ilaçlama çalışmalarıyla kontrol altına aldığı ilçedeki sivrisinek ve karasinekle mücadele çalışmalarına hız verdi. nun 45 mahallesinde sürdürülen çalışmalarda, özellikle, sinek ve sivrisinek üremesine müsait olan alanlar periyodik aralıklarla ilaçlanıyor. Kış aylarında özellikle rögar ve yağmur mazgallarına yumurta bırakmaya hazırlanan sinek, sivrisinekle mücadele için ilaçlama çalışmalarını mart ayında başlatan Belediyesi, çalışmalarına havaların ısınması ile birlikte hız verdi. İlaçlama çalışmalarında amaç, larva döneminde haşereleri yok etmek, ilçe halkının yaz günlerini rahat ve sağlıklı bir şekilde geçirmelerini sağlamak... Belediyesi Veterinerlik İşleri Şefliği ilaçlama ekiplerince nun 45 mahallesinde sürdürülen çalışmalarda özellikle, sinek ve sivrisinek üremesine müsait olan alanlar periyodik aralıklarla ilaçlıyor. İlaçlama çalışmaları sivrisineklerin en yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde yapılıyor. Ekipler ayrıca, ilçedeki sivrisineklerin üremesine sebep olan kaynakları tespit ederek kurutuyor. yesi temizlik ekipleri tarafından her gün düzenli olarak çöpleri toplanan çöp konteynerleri temizliğin ardından ilaçlama ekipleri tarafından ilaçlanıyor. Özel Mülkiyete İlaçlama Hizmeti Veriliyor Belediyesi özel mülkiyetini (konut ya da işyeri) ilaçlatmak isteyen ilçe halkına hizmet götürüyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyenler Belediyesi nin numaralı çağrı merkezini arayarak taleplerini bildiriyor. Talepler Belediyesi Veterinerlik İşleri Şefliği tarafından değerlendirilerek belirtilen ev ve işyerlerinde ilaçlama yapılıyor. Özel mülkiyetlerde karasinek, sivrisinek, hamam böceği, fare, bit, pire ve tahtakurusu gibi hayvanlara karşı ilaçlama yapılıyor. Bu ilaçlama hizmeti cüzi bir ücret karşılığında veriliyor. Ücret tarifesi Belediye Meclisi tarafından alınan kararla belirleniyor. Okul ve İbadethaneler İlaçlanıyor Okul ve ibadethanelerin ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemleri de Veteriner İşleri Şefliği tarafından yapılıyor. Gelen talepler doğrultusunda ilaçlama ekipleri tarafından ilaçlanan okul ve ibadethanelerde rastlanan herhangi bir salgın hastalık tehdidinde ilaçlamalar sık yapılıyor. Ayrıca, okulların su depoları her yıl düzenli olarak temizleniyor. Çöp Konteynerleri İlaçlanıyor Yaz aylarının gelmesiyle tüketilen yaz meyvelerinden kavun, karpuz kabukları çöp torbalarında yoğunluk oluşturuyor. Bu yoğunlukla dolan çöp konteynerleri karasinek ve sivrisineklerin çoğalmasına sebep oluyor. Bu bakımdan, Beledi-

12 Haziran 2011 Devlet Bakanı Egemen Bağış nun Gençlik HepGenç Yaşam Koçu misyonuyla yedi yıldır yol alan Belediyesi Gençlik Merkezi nin Şişhane deki yeni binası Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ın katılımıyla açıldı. Açılışta, ünlü pop sanatçısı Emre Altuğ konseriyle doyasıya eğlenen gençler; kendilerine yepyeni dünyalar sunan Belediye Başkanı Demircan ı ayakta alkışladı. Belediyesi tarafından 7 yıldır hizmet veren gençlik merkezi, Hepgenç Yaşam Koçu sloganıyla Kasımpaşa dan Şişhane deki yeni binasına taşındı. Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, merkezin açılışını Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış la birlikte yaptı. Muhteşem bir törenle açılan merkezde ayrıca, Belediyesi ile AB Genel Sekreterliği arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmza töreninin ardından, gençlik merkezini gezen Bakan Bağış, Başkan Demircan dan bilgi aldı. Belediyesi Gençlik Orkestrası Büyüledi Hepgenç marka projelerinin üretildiği gençlik merkezinin açılış töreninde sahneye ilk olarak 70 kişilik Belediyesi Gençlik Orkestrası çıktı. lu gençlerden oluşan orkestra keman virtiözü Muhammed Yıldırır şefliğinde muhteşem bir konser verdi. Sahnedeki performanslarıyla davetlileri büyüleyen genç orkestra, konser sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Bakan Bağış: nda Gençlik Merkezi Doğru Bir Proje Açılış töreninde konuşan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Başkan Demircan ı tebrik ederek başladığı konuşmasında, Dünyanın her tarafı gezilse ndaki hoşgörü havasının teneffüs edilemeyeceğini ve

13 Haziran Gençlik Merkezine hayran kaldı Merkezi yeni adresinde ülkemizde herkese lazım. AB standartları, krizsiz bir demokrasi, krizsiz bir hukuk anlamına geliyor. Başkan Demircan: Bu Merkezde nun Geleceğini İnşa Ediyoruz Gençlik merkezinin sadece çeşitli birimleri olan bir binadan ibaret olmadığını belirten Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Biz burada bina değil, nun geleceğini inşa ediyoruz. Sadece, sinema, sergi, konser salonları olan kuru bir binayı hizmete açmıyoruz. Gençlik felsefemizi, gençliğe bakışımızı, gençliğe gelecekte umut olacak değerler sistemimizi yansıtan bir merkez açıyoruz. Hani Yunus Emre diyor ya: Ete kemiğe büründüm, Yunus HepGenç Yaşam Koçu Şişhane deki merkez, gerek projeleri, gerek dinamik mimarisi ile Belediyesi nin gençlik felsefesini ve gençliğe bakışını da ortaya koyuyor. Yaşantısıyla, dinamizmiyle, organizasyonlarıyla, turizmiyle, gençlik merkezleriyle hep genç, hep canlı, hep diri bir ilçe olan nun gençlerine yakışan merkez HepGenç Yaşam Koçu sloganıyla yol alıyor. HepGenç Yaşam Koçu ilçedeki gençlerin gelecek planlarını doğru yapabilmeleri için bir rehber ve yol haritası işlevi görüyor. Böylece, üretilen projelerle, gençlik ile geleceği paralel bir şekilde konumlandırılıyor ve çağın modern enstrumanlarıyla gençliği geleceğe taşıyor. Belediyesi adeta bir yaşam koçu olarak gençlerin potansiyellerini geliştirmeleri konusunda onlara yardım ediyor, seçeneklerini çoğaltıyor, yüreklendiriyor ve destek oluyor. Gençlerin önceliklerini belirlemesinde onlara yardımcı olmak, hedef belirlerken kendine güvenme dürtüsü kazandırmak ve özgüvenlerini en yüksek seviyeye çıkarmak için yapılan çalışmalar öncelikli sırada yer alıyor. Türkiye gibi genç bir ülkenin, gibi hoşgörü merkezinde gençlik merkezi açmasından daha doğru bir proje olamayacağını söyledi. Bağış, Ahmet Hamdi Tanpınar ın nu anlatırken kullandığı cümlelere dikkati çekerek, Şair için; 7-8 ırkın, birkaç dilin, bir o kadar din, ırk, örf ve ahlakın aynı teknede çalkalana çalkalana hazırlandığı gevşek, her an mayalanmaya hazır acayip bir hamurdur diyor şeklinde konuştu. Bağış, gençlik merkezinde hizmet verecek olan AB Bilgilendirme Ofisi hakkında şunları söyledi; Burada açılan AB merkezinden nda yaşayan herkes özellikle STK lar, gençler ve vatandaşlarımız yararlanacak. Özellikle AB fonlarına daha kolay başvurmak için bir altyapı oluşacak. AB standartları diye göründüm. İşte bu merkezimiz de, HepGenç misyonumuzun ete-kemiğe bürünmüş hali olacak dedi. Amaçlarının insanlığın en gözde miraslarından nun hep genç, hep dinamik kalması olduğunu ifade eden Demircan, kültürlerin buluştuğu bir havza, bir medeniyetler vitrini olan nun yaşantısıyla, dinamizmiyle, organizasyonlarıyla, turizmiyle, gençlik merkezleriyle, hep genç, hep canlı, hep diri bir ilçe olduğunu sözlerine ekledi. Emre Altuğ Coşturdu Protokol konuşmaları ve AB Bilgilendirme Ofisi nin açılışından sonra sahneye ünlü pop sanatçısı Emre Altuğ çıktı. Altuğ şarkılarıyla gençleri coşturdu. Sevilen şarkılarından oluşan konserde sanatçı zaman zaman gençlerle sohbet etti. Gençler, sanatçının son albümünden şarkıları dinlerken kendisine eşlik etti. Konser öncesi gençlik merkezini gezdiğini söyleyen Altuğ, çok etkilendiğini, geleceğin sanatçılarının bu merkezden çıkacağını söyledi.

14 Sosyal Tesisleri Belediyesi işletiyor Yeni yapılan Şehadet Camii ni Diyanet İşleri Başkanı açtı Haziran 2011 ilçesinin Örnektepe Mahallesi nde özgün mimariyle inşa edilen Şehadet Camii ve Belediyesi Sosyal Tesisi 27 Mayıs Cuma günü Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez tarafından açıldı. Be yoğlu ilçesinin Örnektepe Mahallesinde özgün mimariyle inşa edilen ve Belediyesi nin sosyal tesislerinin bünyesinde bulunduğu Şehadet Camii nin açılışı Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez tarafından yapıldı. Açılış törenine Kaymakamı Hasan Şenses, Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı, İlçe Müftüsü Recai Albayrak, AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Haydar Ali Yıldız, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Dindarol, AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adaylarından Ahmet Hamdi Çamlı, Prof. Dr. Türkan Dağlı, Av. Seçil Sayın Elmas ve çok sayıda ilçe halkı katıldı kişi kapasiteli kişinin yaşadığı Örnektepe Mahallesi nin ibadet mekanı olmasının yanında B e - yoğlu Belediyesi tarafından işletilecek sosyal tesisle klasik cami modelinin dışına çıkan Şehadet Camii Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış çift ezan okunmasıyla devam etti. Açılışta konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez camilerin insanların özgürlük mekanları olduğunu söyleyerek, camilerin insanlara Rabbini, kendini ve insanları sevmeyi öğrettiğini belirtti. Prof. Dr. Görmez, 2 bin 80 metrekare arazi üzerine, 1990 metrekare kapalı alanı bulunan ve 1200 kişinin aynı anda ibadet edebileceği iki katlı caminin ebediyen Şehadetlere mekan olması duasında bulundu. Başkan Demircan: Sağlık Ocağı, Sosyal Yardım Marketi ve Aşevi kurduk. Çocuklarımız, öğrencilerimiz için donanımlı eğitim sınıfları hazırladık. Şahadet Camii bugün bir külliye, mahalleye hayat veren bir ibadethane, çocuklarımız için bir eğitim yuvası ve vatandaşlarımız için sosyal bir mekan olarak hizmet verecektir dedi.

15 Haziran İstiklal (Hacı Hüsrev) Mahallesi Muhtarı Ali Ergin: 30 yılı aşkın muhtarlık deneyimimde Demircan ın yeri çok önemli Röportaj: Timur TAHMAZ Belediyesi nin hizmetlerinden oldukça memnun olduğunu söyleyen İstiklal (Hacı Hüsrev) Mahallesi Muhtarı Ali Ergin, Ahmet Misbah Demircan yönetiminin farkını hem kendisinin, hem de luların fark ettiğini söyledi. Mahalle Yapısı Nüfusu: Önemli Yerleri: İstanbul un en ünlü Roman yerleşimlerinden biri olan İstiklal (Hacı Hüsrev) Mahallesi, adını buradaki Hacı Hüsrev Caddesi nden alır. Hacı Hüsrev in İstanbul un fethi sırasında gemilerin Haliç e indirilmesini kolaylaştıran yağlama yöntemi ni bulan kişi olduğuna ilişkin bir söylenti vardır. Piyale Paşa Bulvarı arasında yükselen sırtta bulunan mahalle, günümüzde Hacı Hüsrev olarak adlandırılır. Mahallenin adı, halkın da isteğiyle 1991 de İstiklal olarak değiştirilir. Mahalle, Feriköy Mezarlığı ile sınırlı olup, önemli sayılan yerleri: Cura Baba Türbesi, Sahaf Muslihiddin Camii ve Türbesi, Piyale Paşa Bulvarı, İstiklal İlköğretim Okulu olarak sıralanıyor. 32 Yıllık Deneyim Yeniden Muhtar Yaptı Mahallede 1977 den 2009 a kadar 32 yıl boyunca muhtarlık görevini devam ettiren ve 2009 da kendi isteği ile aday olmayan İstiklal Mahalle Muhtarı Ali Ergin, görevi devrettiği yeni muhtarın istifa etmesiyle 12 Haziran 2011 seçimlerinde görevi tekrar teslim aldı. Mahallenin güvenini kazanan Ergin, ayağının tozuyla çalışmalarına başladığını ifade etti. Ergin: Halkın güvenini almak gurur verici. Görevime ara verdim; ama mahallemden kopmadım. Heyecanım daha da arttı. Belediyemizin desteği ile mahallemize hizmet verebilmenin azmi içinde olacağım. Beni bu göreve layık gören vatandaşların yüzünü de kara çıkarmayacağım dedi. Farkı tüm fark etti nda uzun yıllar muhtarlık görevinde bulunan tecrübeli Muhtar Ali Ergin, Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ın çalışmaları hakkındaki görüşlerini de şöyle paylaştı: nu karış karış gezip problemi yerinde çözmeyi alışkanlık eden bir Başkan var. İcraatları ile göz dolduruyor. İleri görüşlü ve hizmet adamı. Onca yıl muhtarlık dönemimde Sayın Demircan ın yeri çok farklı. O farkı tüm hissetti. Bu bakımdan kendimi çok şanslı buluyorum. Cenaze yakınlarını taşıyan otobüslerin sayıları artmalı Sağlık, eğitim, sanat ve daha pek çok alanda na getirilen hizmetlerle halkın çok daha mut- Ali Ergin 1937 Kasımpaşa doğumlu olan Ali Ergin, doğduğundan beri İstiklal (Hacı Hüsrev) Mahallesi nde ikamet ediyor. nda uzun yıllar esnaflık yapan Ergin, 1977 yılında mahallesinde muhtar seçildi. Üst üste 8 dönem, 32 yıl boyunca muhtarlık yapan Ergin, 12 Haziran 2011 seçimleri ile tekrar muhtar seçildi. Kasımpaşa da, Spor Kulübü, Cami ve Okul gibi birçok derneklerde yöneticilik de yapan Ergin, evli ve 3 çocuk babası. lu olduğunu söyleyen Ali Ergin, Belediyesi Cenaze Hizmetleri Birimi nin çalışmalarını da takdire şayan bulduğunu belirterek: Acılı günlerinde de halkının yanında olmayı ihmal etmeyecek kadar nazik ve düşünceli bir yerel yönetimimiz var; onlara teşekkürü bir borç biliriz. Bu anlamda cenaze yakınlarına ulaşım hizmeti veren otobüs desteğinin artırılması da faydalı olacaktır. dedi.

16 Genel Yayın Yönetmeni: Zafer TAHMAZ Hazırlık: Ajans SİS (0212) Baskı: Akademi (0212) Belediyesi nin ücretsiz yayınıdır. Kültürlerarası Sanat Diyalogları 2. kez nda Belediyesi nce Galata Kulesi Meydanı nda düzenlenen 2. Kültürlerarası Sanat Diyalogları nın dördüncü gününde İspanya rüzgarı esti. Dünya İspanyolca Günü kutlamalarında İspanyol müziğinden flamenkoya, İspanyol mutfağından oyunlarına kadar İspanya nın tüm renkleri meydanı dolduranlara unutulmaz bir gün yaşattı. Belediyesi nce düzenlenen ve kültürün-sanatın tüm renkleriyle devam eden 2. Kültürlerarası Sanat Diyalogları nda İspanya rüzgarı esti. 18 Haziran Cumartesi günü Galata Meydanı ndaki Dünya İspanyolca Günü kutlamaları farklı renklerdeki yüzlerce balonun gökyüzüne bırakılmasıyla başladı. İspanyollar, flamenko müziği eşliğinde meydanda toplanan yerli ve yabancı turistlere İspanyol kültürüne has sabah kahvaltısı ikram etti. Ardından İspanyolca kelimeler puzzle şeklinde yere yazıldı, yarışmalar düzenlendi, finale kalanlara ödüller verildi. Galata Meydanı nı İspanyanın renklerine boyayan etkinlikte, flamenkodan İspanyol müziğine, oyunlarından İspanyol mutfağına kadar İspanya nın tüm renkleri İstanbullularla buluştu. Nobori ve Happi Sergisi Japonya yı na Taşıdı 2.Kültürlerarası Sanat Diyalogları kapsamında İstanbullularla buluşan Nobori ve Happi adlı Geleneksel Japon Boyama Sanatı Sergisi Japonya yı na getirdi. Başkan Demircan a sergide Japonların geleneksel giysisi olan Happi hediye edildi. Geleneksel Japon Boyama Sanatı, Belediyesi nce düzenlenen 2.Kültürlerarası Sanat Diyalogları kapsamında İstanbullularla buluştu. Eskiden samurayların (Japonların asil askerlerine verilen isim) savaşlarda kullandığı noboriler (ince uzun bayraklar) İstanbul Japonya Konsolosluğu ndaki sergiyle görücüye çıktı. Geleneksel Japon Boyama Sanatı sanatçısı Morihiro Jojima ya ait sergide özellikle Tutna kuşu, Kore balığı ile uzun ve mutlu bir yaşamı simgeleyen kaplumbağa figürlerinin yer aldığı noboriler dikkat çekti. Sanatçının üç yılda hazırladığı sergiye Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ın yanı sıra İstanbul Japonya Başkonsolos Yardımcısı Kenti Ashido, Türk- Japon Kültür Değişim Derneği Başkanı Kanji İshimato ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Okmeydanı'nda sevinç. Çatma Mescit. Mahallesi

Okmeydanı'nda sevinç. Çatma Mescit. Mahallesi Bilge kentin yeni sesi Beyoğlu tarihi görüntüsüne adım adım yaklaşıyor... Titizlikle yapılan yol yenileme çalışmalarında tarihi doku, modern yöntemlerle işlenerek yeniden gün yüzüne çıkarılıyor. Sokaklar,

Detaylı

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Kudüs insanlık vicdanını temsil eder Filistin Dayanışma Platformu tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Zemininde Filistin

Detaylı

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır

Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla ekleniyor. THM sanatçısı Orhan Hakalmaz: Türkü yaşam kaynağımdır Haziran 2015 I Yıl: 6 I Sayı: 63 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayınıdır. KAYAŞEHİR KAPALI PAZARYERİ ŞAHİNTEPE SPOR PARKI Her Mahalleye Spor Parkı ve Kapalı Pazaryeri Projelerimize yeni tesisler hızla

Detaylı

GÜLTEPE KÜLTÜR MERKEZİ

GÜLTEPE KÜLTÜR MERKEZİ Modern Taksi Durakları Şoförleri Sevindirdi Kağıthane de bulunan taksi duraklarının yenileme çalışmaları Merkez Taksi Durağı açılışıyla başladı. Nurtepe Taksi Durağı nın yenilenmesiyle devam eden açılışlarda,

Detaylı

Yarım Asıra Yakışan Festival

Yarım Asıra Yakışan Festival 1963 2013 Festival Görkemli Kortejle Başladı 50 Yıl Önceye Dönüş Festivalin Çınarları Unutulmadı 50. Yıl Ödülü Çanakkale Halkının Oldu 8 41 2013 www.canakkale.bel.tr Yarım Asıra Yakışan Festival AYIN DOSYASI...

Detaylı

08 7 YILDA 25 BİN GECEKONDU YIKILDI. Altındağ Belediyesi nin açılış maratonu sürüyor. Altındağ Belediyesi ne bir büyük ödül daha...

08 7 YILDA 25 BİN GECEKONDU YIKILDI. Altındağ Belediyesi nin açılış maratonu sürüyor. Altındağ Belediyesi ne bir büyük ödül daha... SAYFA 01 sayfa 15 Nuri Pakdil Gençlik Merkezi sayfa sayfa 16 Karapürçek 16 Anafartalar Semt Stadı Konukevi Altındağ Belediyesi nin açılış maratonu sürüyor. sayfa 05 Her geçen gün yatırımlarına yenisini

Detaylı

ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı

ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı haziran 2012 sayı 27 ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı En Başarılı Belediye Başkanı sf.22 Türk Cumhuriyetleri Sempozyumu sf.18 AK Parti Ümraniye İlçe Kongresi sf.10

Detaylı

Muhtarlarımız bizim gözümüz, kulağımızdır Ayrım yapmaksızın her mahalleye eşit hizmeti

Muhtarlarımız bizim gözümüz, kulağımızdır Ayrım yapmaksızın her mahalleye eşit hizmeti Metro tünel çalışması başladı SANCAKTEPE ÜSKÜDAR 24 dk! İstanbul un trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak raylı sistemlerin bir parçası olan Üsküdar Ümraniye - Çekmeköy- Sancaktepe metro hattının tünel

Detaylı

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi Yıl: 3 Sayı: 8 Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi 52 62 2 DEĞİŞİMİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ 3 4 Saygıdeğer Sultangazililer!

Detaylı

ÖNDERLİ KADINLAR ÖNDER OLMAYA HAZIRLANIYOR

ÖNDERLİ KADINLAR ÖNDER OLMAYA HAZIRLANIYOR SAYFA SAYFA 01 01 12 Altındağ Dünya Engelliler Günü programında engeller aşıldı Altındağ Belediyesi ve ZİÇEV (Zihinsel yetersiz çocukları yetiştirme ve koruma vakfı) işbirliğiyle gerçekleştirilen 3 Aralık

Detaylı

Yakın zamanda Feridun Çelik, Başpınar, Doğantepe ve Beşikkaya mahallelerinde yaşanan tapu sorununa çözüm getiren Altındağ Belediyesi,

Yakın zamanda Feridun Çelik, Başpınar, Doğantepe ve Beşikkaya mahallelerinde yaşanan tapu sorununa çözüm getiren Altındağ Belediyesi, SAYFA SAYFA 01 01 Haber Yıl: 7 Sayı: 106 1-28 Şubat 2011 6 yıllık mücadelede mutlu son Altındağ Belediyesi nden yine müjdeli haber 09 03 Yabancı bir erkekle evlendiği için kendi vatanı tarafından reddedilen

Detaylı

MARMARA. Belediyelerimiz:.. Marmara' da e. Soyle~i: Bursaspor Teknik DirektorU: Ertugrul Saglam N ~~~~------------------

MARMARA. Belediyelerimiz:.. Marmara' da e. Soyle~i: Bursaspor Teknik DirektorU: Ertugrul Saglam N ~~~~------------------ ~< MARMARA BELEDiYELER BiRLiGi Marmara' da e tr e 1 ~ N ~- > z Ba~kan: Hendek Belediye Ba~kam Ali inci Soyle~i: Bursaspor Teknik DirektorU: Ertugrul Saglam 0 N ~~~~------------------ Belediyelerimiz:..

Detaylı

YIL:4 SAYI:25 ARALIK 2009. Engelliler Meclisi Gençlik Meclisi. Çanakkale Kent Konseyi. Kadın Meclisi

YIL:4 SAYI:25 ARALIK 2009. Engelliler Meclisi Gençlik Meclisi. Çanakkale Kent Konseyi. Kadın Meclisi YIL:4 SAYI:25 ARALIK 2009 Çanakkale Kent Konseyi Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi Gençlik Meclisi Çanakkale Kent Konseyi Kadın Meclisi Çanakkale Kent Konseyi / Prof. Dr. Türkan Saylan'ın İsmi

Detaylı

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ Bir Baþarý Öyküsü BURSA /YILDIRIM Başkan dan Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL İstanbul, geçmişi 8000 yıl öncesine dayanan, asırlar öncesinden başladığı medeniyet yolculuğu boyunca sayısız uygarlık

Detaylı

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ AYLIK HABER BÜLTENİ. Validebağ Semt Konağı na Kavuştu

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ AYLIK HABER BÜLTENİ. Validebağ Semt Konağı na Kavuştu Başlıyor... Ramazan Ayı, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun 27. Sayı ÜSKÜDAR BELEDİYESİ AYLIK HABER BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR Validebağ Semt Konağı na Kavuştu A ltunizade ve Acıbadem mahallelerinin kolayca

Detaylı

KAĞITHANE SÜREKLİ ZİRVEDE

KAĞITHANE SÜREKLİ ZİRVEDE KAĞITHANE İÇİN 2013 HUZUR VAKTİ Kağıthane Belediyesi, Ramazan ayında her mahallede sokak iftarı düzenleyerek, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergiledi. İftar yemeğine katılan mahalle sakinleri

Detaylı

Beyoğlu na Buz Pisti açılıyor

Beyoğlu na Buz Pisti açılıyor Nevizade Sokak restore ediliyor... Başkan Ahmet Misbah Demircan, Nevizade sokağı esnaflarının restorasyon çağrısına sonuna kadar destek vereceğini açıkladı. 3 Bilge kentin yeni sesi SAYI: 2 ŞUBAT 2012

Detaylı

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Bir milli eğitim programından söz ederken, eski devrin boş

Detaylı

kavuştu Başakşehir Metroya Otogar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metrosu Açıldı Türkçe Olimpiyatları na Görkemli Kapanış Temmuz 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 40

kavuştu Başakşehir Metroya Otogar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metrosu Açıldı Türkçe Olimpiyatları na Görkemli Kapanış Temmuz 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 40 Temmuz 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 40 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Otogar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metrosu Açıldı Başakşehir Metroya kavuştu Merhaba Ya Şehr-i Ramazan Mario Levi ile Röportaj

Detaylı

EDİTÖRDEN. Aziz YİĞİT Editör

EDİTÖRDEN. Aziz YİĞİT Editör EDİTÖRDEN Artvin Çoruh Üniversitesi olarak Nisan ayında yayınına başladığımız ve üçer aylık dönemleri kapsayacak biçimde çıkarmayı planladığımız bültenin ikinci sayısı ile bir kez daha sizlerle buluşmanın

Detaylı

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE SULTANGAZİ BELEDİYESİ KÜLTÜR HİZMETİDİR ÇAĞRI MERKEZİ 444 23 32 SAYI: 12 www.sultangazi.bel.tr SULTANGAZi YE DEV YATIRIM YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE HiZMETiNiZDEYiZ EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM Sosyal Projelerle

Detaylı

yalova nın şair, yazar ve veteriner başkanı

yalova nın şair, yazar ve veteriner başkanı MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ YAYIN ORGANIDIR - SAYI: 49 - ÜCRETSİZDİR www.marmara.gov.tr yalova nın şair, yazar ve veteriner başkanı Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da yok yok. Kendisi iyi bir şair,

Detaylı

Kefken kampımız rekora koşuyor...

Kefken kampımız rekora koşuyor... 15 Bilge kentin yeni sesi SAYI: 7 TEMMUZ 2012 BEYOĞLU BELEDİYESİ NİN AYLIK ÜCRETSİZ YAYINIDIR www.beyoglu.bel.tr 444 0 160 Dev projeler tamamlandığında Beyoğlu'nda çok büyük bir ekonomik değer ortaya çıkacak

Detaylı

71 milyon TL lik yatırım yaptı

71 milyon TL lik yatırım yaptı SAYFA 01 SIYAH MAVI KIRMIZI SARI YIL: 9 SAYI: 126 Altındağ Belediyesi 2012 yılında sayfa 07 71 milyon TL lik yatırım yaptı 2012 yılında 3260 gecekondu yıktık 2012 de 10 km yeni yol açtık 2012 de 102 bin

Detaylı

Binlerce Ümraniyeli Birlik ve Beraberlik Sofralarında Buluştu

Binlerce Ümraniyeli Birlik ve Beraberlik Sofralarında Buluştu ağustos 2013 sayı 41 Binlerce Ümraniyeli Birlik ve Beraberlik Sofralarında Buluştu Her Türlü Darbe Gayrimeşrudur sf. 06 Hedef: Her Yere Metro! sf. 08 Ramazan Bu Yıl da Bir Başka Yaşandı sf. 14 İstanbul

Detaylı

Ramazan İstanbul da Bir Başka Güzel

Ramazan İstanbul da Bir Başka Güzel Ramazan İstanbul da Bir Başka Güzel Temmuz 2012 Bu bülten sizindir alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Sevgili İstanbullular İstanbul umuzun daha yaşanır bir kent olması için yatırım ve hizmetlerimize, onbir

Detaylı

Safranbolu. Tarih ve Doğayla İç İçe. Ümraniyelilere Tapu Müjdesi sf.10. Hidayet Türkoğlu Spor Okulu sf.36. Sibel Eraslan Röportajı sf.

Safranbolu. Tarih ve Doğayla İç İçe. Ümraniyelilere Tapu Müjdesi sf.10. Hidayet Türkoğlu Spor Okulu sf.36. Sibel Eraslan Röportajı sf. şubat 2012 sayı 23 ümraniye belediyesi aylık süreli yayını Ümraniyelilere Tapu Müjdesi sf.10 Hidayet Türkoğlu Spor Okulu sf.36 Tarih ve Doğayla İç İçe Safranbolu Sibel Eraslan Röportajı sf.38 Safranbolu

Detaylı

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir İzmit te Bilgi ve Belge Yönetimi 04 GÜNCEL Çevreci Uğurböcekleri ÇEVRE 06 Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK 08 Yaz Spor Okullarına Veda SPOR 14 MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir Eylül 2013 Sayı:

Detaylı

Bağcılar PLATOSU ÇANAKKALE BAĞCILAR DA 100.YILDA BAĞCILAR BELEDİYESİ HİZMET BÜLTENİ

Bağcılar PLATOSU ÇANAKKALE BAĞCILAR DA 100.YILDA BAĞCILAR BELEDİYESİ HİZMET BÜLTENİ Bağcılar MART 2015 www.bagcilar.bel.tr BAĞCILAR BELEDİYESİ HİZMET BÜLTENİ 100.YILDA ÇANAKKALE PLATOSU BAĞCILAR DA İÇİNDEKİLER 17 Bağcılar Belediye Başkanlığı Adına Sahibi LOKMAN ÇAĞIRICI Belediye Başkanı

Detaylı

âşık veysel bir garip SANCAK KONAĞI VE GENÇLİK MERKEZİ NİN TEMELİ ATILDI Sancaktepe ye Yeni Bir Park Daha Meşeli Park Mahallemde Şenlik Var!

âşık veysel bir garip SANCAK KONAĞI VE GENÇLİK MERKEZİ NİN TEMELİ ATILDI Sancaktepe ye Yeni Bir Park Daha Meşeli Park Mahallemde Şenlik Var! YIL: 2 SAYI: 11 TEMMUZ-AĞUSTOS-EYLÜL 2012 KENT VE YAŞAM KÜLTÜRÜ DERGİSİ anadolu nun ortasında bir garip âşık veysel SANCAK KONAĞI VE GENÇLİK MERKEZİ NİN TEMELİ ATILDI Sancaktepe ye Yeni Bir Park Daha Meşeli

Detaylı