HTC Desire 310. Kullanıcı Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "HTC Desire 310. Kullanıcı Kılavuzu"

Transkript

1 HTC Desire 310 Kullanıcı Kılavuzu

2 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC Desire Arka kapak 8 SIM kartı 9 Bellek kartı 10 Pil 11 Gücü açma veya kapama 14 Telefonunuzu kurma HTC Desire 310 cihazını ilk kez ayarlama 15 Bir güncellemeyi yükleme 15 Güncellemelerini elle kontrol etme 15 Yeni telefonunuzla ilk haftanız Temel Bilgiler 16 HTC BlinkFeed 22 Metin ile çalışma 25 Pil 29 Kamera Android Kamera Kullanımı 31 Galeri ve Video Seçkileri Galeri uygulamasındand fotoğrafları ve videoları görüntüleme 32 Fotoğrafları düzenleme 32 Video Seçkilerini izleme ve düzenleme 33 Kişiselleştirme HTC Desire 310 cihazını tamamen kendinizin kılma 34 Duvar kâğıdınızı değiştirme 34 Çalıştırma çubuğunu özelleştirme 35 Ana ekranınıza bir widget ekleme 35 Ana ekranınıza uygulamalar ve diğer kısayolları ekleme 36 Giriş ekranınızdaki widget'leri ve simgeleri yeniden düzenleme veya kaldırma 37 Uygulamaları bir klasörde gruplama 38 Bir Ana ekran panelini ekleme 39 Ana ekranınızı değiştirme 39 Bir widget'i kilit ekranına ekleme 39

3 3 İçerikler Telefon aramaları Arama yapma 40 Bir hızlı arama numarasını arama 40 Acil bir arama yapma 41 Arama yanıtlama veya reddetme 41 Bir arama sırasında ne yapabilirim? 41 Konferans görüşmesi yapma 42 Arama Geçmişindaki aramaları kontrol etme 43 Sessiz, titreşim ve normal modları arasında geçiş yapma 43 İletiler Android Mesajlaşma üzerinden metin veya multimedya iletisi gönderme 44 Kişiler Kişiler listeniz 45 Kişisel kişi bilgilerini ayarlama 45 Yeni bir kişi ekleme 46 Bir kişinin bilgilerini düzenleme 46 Bir kişiyle iletişime geçme 46 SIM kartınızdan kişileri alma 46 Kişileri bellekten alma 47 Kişi bilgilerini gönderme 47 Kişi grupları 47 Arama ve web tarayıcı HTC Desire 310 ve Web üzerinde arama 48 Google Now ile anında bilgi alma 49 Web'i Tarama 50 Bir web sayfasını favorilere ekleme 51 Gözatma geçmişinizi temizleme 51 E-posta E-posta hesabı ekleme 52 Postanızı kontrol etme 53 E-posta iletisi gönderme 53 E-posta iletisini okuma ve yanıtlama 54 E-posta iletileri arama 54 Gmail Gelen Kutunuzu görüntüleme 55 Gmail'de bir e-posta iletisi gönderme 55 Gmail hesabında e-posta iletilerine yanıt verme veya bu iletileri iletme 56 Müzik Müzik dinleme 57 Müzik şarkı listeleri oluşturma 58 Sıraya bir şarkı ekleme 58 Seyahat ve haritalar Konum hizmetlerini açma veya kapatma 59

4 4 İçerikler Google Haritalar Hakkında 59 Haritalarda gezinme 59 Bir konum arama 60 Yakınınızdaki yerleri ve etkinlikleri keşfetme 62 Yol tarifi alma 62 Google Play ve diğer uygulamalar Google Play'den uygulama alma 64 Web'den uygulama indirme 65 Uygulama kaldırma 66 Saat uygulamasını kullanma 66 Takvim'i görüntüleme 67 YouTube'da video izleme 68 İnternet bağlantıları Veri bağlantısı 69 Veri kullanımınızı yönetme 70 Wi-Fi 71 Bir sanal özel ağa (VPN) bağlanma 72 HTC Desire 310'uWi-Fi etkin nokta olarak kullanma 74 USB bağlantısı ile telefonunuzun İnternet bağlantısını paylaşma 74 Bluetooth Bluetooth kulaklığı bağlama 76 Bir Bluetooth cihazıyla eşleşmeyi bozma 76 Depolama Bellek türleri 77 HTC Desire 310 cihazından/cihazına dosya kopyalama 77 HTC Desire 310 ile veri şifreleme 78 Yedekleme ve sıfırlama Yedekle 79 Sıfırla 79 Ayarlar ve güvenlik Hesap ekleme ve eşitleme 81 Bir hesabı kaldırma 81 Uçak modunu açma veya kapatma 81 Otomatik ekran döndürmeyi kapatma 82 Ekran kapanmadan önce geçecek süreyi ayarlama 82 Ekran parlaklığını elle ayarlama 82 Ekran dilini değiştirme 82 Sertifikalarla çalışma 83 PIN numarası ile SIM kartınızı koruma 83 HTC Desire 310'ü ekran kilidi ile koruma 84 TalkBack ile HTC Desire 310'te Gezinme 84 Ticari markalar ve telif hakları

5 5 İçerikler Dizin

6 6 Bu kılavuzda kullanılan işaretler Bu kılavuzda kullanılan işaretler Bu kılavuzda, faydalı ve önemli bilgileri vurgulamak için şu semboller kullanılmıştır: Bu bir nottur. Bir notta genellikle bir işlemi yapmayı veya yapmamayı tercih etmeniz durumunda ne olacağı gibi ek bilgiler verilir. Not ayrıca sadece bazı durumlarda geçerli olabilecek bilgiler de verir. Bu bir ipucudur. Bir ipucunda, belirli bir adımı veya prosedürü gerçekleştirmenizin alternatif bir yöntemi verilir veya faydalı bulabileceğiniz bir seçenek bildirilir. Bu, belirli bir görevi tamamlamak veya belirli bir özelliğin düzgün şekilde çalışması için gerek duyduğunuz önemli bilgiyi belirtir. Bu işaret, güvenlik önlemi bilgilerini, yani olası sorunları engellemek için dikkat etmeniz gereken bilgileri belirtir.

7 7 Kutudan çıkarma Kutudan çıkarma HTC Desire GÜÇ 2. Ses düzeyi denetimleri 3. Ön kamera 4. Ahize kulaklığı 5. 3,5 mm kulaklık jakı 6. USB konektör

8 8 Kutudan çıkarma Arka kapak Arka kapağı çıkarma 1. HTC Desire 310'yi, aşağı doğru bakar şekilde sıkıca tutun. 2. Başparmağınızı veya parmağınızı kullanarak, HTC Desire 310'nin altında bulunan küçük açıklıktan arka kapağı açın. Arka kapağı yerine takma 1. Arka kapağı, HTC Desire 310 cihazının üst kısmı ile hizalayın. 2. Kapağı yerine kilitlemek için arka kapağın yanlarına ve alt kısmına basın. Arka kapak yerine kilitlendiğinde tıklama sesi duyacaksınız.

9 9 Kutudan çıkarma SIM kartı SIM kart, telefon numaranızı, hizmet ayrıntılarını ve telefon kişilerini ve/veya metin mesajlarını saklamak için bellek içerir. SIM kartını takma (Örneğin adaptörle mikro SIM veya değiştirilmiş SIM gibi) daha küçük SIM'lerin takılması, kartın yerine oturmamasına veya kart yuvasının zarar görmesine neden olabilir. 1. Arka kapağı çıkarın. 2. Pili çıkartın. 3. SIM kartın altın kontakları aşağı doğru, kesik köşesi dışa doğru bakacak şekilde, SIM kartını SIM kartı yuvasına sokun. 4. SIM kartı yerine itin. SIM kartının çıkarılması SIM kartınızı çıkarmadan önce HTC Desire 310 cihazınızı kapattığınızdan emin olun. 1. Arka kapağı çıkarın. 2. Pili çıkartın. 3. SIM kartı SIM kart yuvasından kaydırarak çıkarın.

10 10 Kutudan çıkarma Bellek kartı Fotoğraflarınızı, videolarınızı ve müziklerinizi kaydetmek için bir bellek kartı kullanın. Bellek kartının takılması 1. Arka kapağı çıkarın. 2. MicroSD kartı yerleştirmeden önce pili çıkardığınızdan emin olun. 3. MicroSD kartı altın kontakları aşağı dönük olacak şekilde bellek kartı yuvasına yerleştirin ve sonuna kadar itin.

11 11 Kutudan çıkarma Bellek kartının çıkarılması 1. Arka kapağı çıkarın. 2. MicroSD kartı çıkarmadan önce pili çıkardığınızdan emin olun. 3. MicroSD kartı yuvasından dışarıya doğru kaydırın. Pil Pili çıkarma 1. Arka kapağı çıkarın. 2. Baş parmağınızla ya da herhangi bir parmağınızla arkadaki pil bölmesinden pili kaldırarak çıkartın.

12 12 Kutudan çıkarma Pili takma Lütfen yalnızca kutuda verilen orijinal pilleri veya önerdiğimiz yedek parçaları kullanın. 1. Arka kapağı çıkarın. 2. Pili (önce açıktaki bakır kaplı kontakları gelecek şekilde) pil yuvasına takın.

13 13 Kutudan çıkarma Pili şarj etme HTC Desire 310 cihazınızı açıp kullanmaya başlamadan önce pili şarj etmeniz önerilir. Pili şarj etmek için sadece HTC Desire 310 ile gelen adaptörü ve USB kablosunu kullanın. Pil gücü çok zayıfladığında şarj işlemini bilgisayarınızdan USB bağlantısı yerine güç adaptörü ile gerçekleştirin. Güç veya araç adaptörü kullanarak şarj ederken pili HTC Desire 310 cihazından çıkarmayın. 1. USB kablosunun küçük ucunu USB konektörüne takın. 2. USB kablosunun diğer ucunu güç adaptörüne takın. 3. Pil şarjını başlatmak için güç adaptörünü elektrik prizine takın. Aşırı ısınmayı engellemek üzere bir güvenlik önlemi olarak pil şarjı durdurulur. İnterneti kullanırken pili şarj etmeniz halinde HTC Desire 310 cihazınız ısınabilir. Bu durum normaldir. Enerji tasarrufu sağlamak için şarj işlemi bittikten sonra güç adaptörünü prizden çekin.

14 14 Kutudan çıkarma Gücü açma veya kapama Gücü açma Ekran açılıncaya kadar ÜSTÜ düğmesini basılı tutun. HTC Desire 310'u ilk kez açtığınızda, ayarlarını yapmanız gerekecektir. Gücü kapatma 1. Ekran kapalıysa, tekrar açmak için ÜSTÜ düğmesine basıp, ardından ekran kilidini açın. 2. ÜSTÜ düğmesini birkaç saniye basılı tutun. 3. Seçenekler menüsünde Kapat seçeneğine dokunun. 4. Tamam 'a dokunun.

15 15 Telefonunuzu kurma Telefonunuzu kurma HTC Desire 310 cihazını ilk kez ayarlama İlk kez açtığınızda, HTC Desire 310 cihazını ayarlamanız istenecektir. İnternet bağlantınızı seçmek, Google hesabınızda oturum açmak ve başka işlemler yapmak için aygıt üstü kurulumu inceleyin. Konum temelli hizmetler ve çevrimiçi hesaplarınızın otomatik eşitlenmesi gibi İnternet'e bağlanma gerektiren bazı özellikler ek veri ücretlerine neden olabilir. Bu ücretleri ödememek için Ayarlar altındaki bu özellikleri devre dışı bırakın. Bir güncellemeyi yükleme İnternet bağlantısı açıksa ve yeni bir yazılım güncelleştirmesi varsa, bir bildirim alacaksınız. 1. Bildirimler panelini kaydırarak açın ve sistem güncelleme bildirimine dokunun. 2. Veri bağlantınızı kullanarak güncellemeyi indirmek istemiyorsanız, Yalnızca Wi-Fi üzerinden güncelle öğesini seçin. 3. İndir öğesine dokunun. 4. İndirme işlemi tamamlandığında, Şimdi yükle'yi seçin ve Tamam'a dokunun. Güncellemeden sonra HTC Desire 310 yeniden başlatılır. Güncellemelerini elle kontrol etme 1. Ayarlar'a gidin ve Telefon hakkında'ya dokunun. 2. Yazılım güncelleştirmeleri > Şimdi kontrol et'e dokunun. HTC Desire 310, güncelleme olup olmadığını kontrol eder. Internet bağlantınız yoksa mobil veriyi açmanız veya bir Wi-Fi ağına bağlanmanız istenir. Bağlandıktan sonra, güncellemeleri kontrol etmek için Şimdi kontrol et öğesine dokunun.

16 16 Yeni telefonunuzla ilk haftanız Yeni telefonunuzla ilk haftanız Temel Bilgiler Ekran gezinti düğmeleri HTC Desire 310, ekranın altında yönü değiştirdiğinizde dönen ekran gezinti düğmelerine sahiptir. Bir önceki ekrana gider. Ana ekrana gider. En son kullanılan uygulamaların küçük resimlerini gösterir. Google aramaya erişmek için herhangi bir gezinti düğmesinden yukarı çekin. Dokunma hareketleri Ana ekranında gezinmek, uygulamaları açmak, listelerde dolaşmak ve daha fazlası için dokunma hareketlerini kullanın. Dokunun Uygulama ve ayar simgeleri gibi ekran öğelerini seçmek için parmağınızla ekrana dokunun veya ekran düğmelerine basın.

17 17 Yeni telefonunuzla ilk haftanız Basma ve basılı tutma Bir öğe için (örn. metin iletisi) kullanılabilecek seçenekleri açmak üzere öğeye basın ve basılı tutun. Kaydırma veya sürükleme Diğer Ana ekrana gitmek, sonraki e-postayı okumak ve daha fazlası için parmağınızı hızlı bir şekilde ekran boyunca dikey ya da yatay olarak çekin. Sürükleme Sürüklemeye başlamadan önce basın ve bir süre parmağınızı hafifçe baskı uygulayarak basılı tutun. Sürükleme sırasında, hedef konuma varmadan parmağınızı serbest bırakmayın.

18 18 Yeni telefonunuzla ilk haftanız Hafifçe vurma Ekrana hafifçe vurma, ekranda parmağınızı kaydırmaya benzer ama ondan farklı olarak, Ana ekranında sağa ve sola giderken ya da kişiler veya mesaj listesinde kaydırma yaparken gibi sadece parmağınızı hafif ve hızlı vuruşlarla kaydırmanız gerekir. İki parmakla kaydırın Galeri ya da web tarayıcısı gibi bazı uygulamalarda bir resmi veya metni görüntülerken yakınlaştırmak için iki parmağınızı birbirinden ayırın. Resim ya da metni uzaklaştırmak için iki parmağınızı birbirine yaklaştırın.

19 19 Yeni telefonunuzla ilk haftanız Uyku modu Uyku modu, ekran kapalıyken HTC Desire 310 cihazını düşük güç moduna getirerek pilden tasarruf eder. Ayrıca, HTC Desire 310 çantanızdayken, yanlışlıkla düğmeye basılmasını da önler. Uyku moduna geçme Ekranı kapatmak ve Uyku moduna geçmek için ÜSTÜ düğmesine kısa bir süre basın. HTC Desire 310, bir süre boşta bırakıldığında da otomatik olarak Uyku moduna geçer. Ayarlar > Ekran'da HTC Desire 310 uykuya geçmeden önceki süreyi değiştirebilirsiniz. Uyku modundan çıkma HTC Desire 310'u uyku modundan el ile çıkarmak için ÜSTÜ düğmesine basın. Ekran kilidini açmanız gerekebilir. HTC Desire 310, gelen bir arama aldığınızda otomatik olarak uyku modundan çıkar. HTC Desire 310'un kilidini açma Varsayılan ekran kilidini kullanıyorsanız, HTC BlinkFeed, widget panellerindeki uygulama kısayolları ve daha fazlasını açmadan önce HTC Desire 310'un kilidini açmanız gerekir. Kilidi açmak için, kilit simgesine basılı tutun ve ardından herhangi bir yöne sürükleyin. Uygulama açma Ana ekranının alt kısmındaki başlatma çubuğunda bulunan uygulamaya dokunun. Uygulamalar ekranını görmek için, öğesine dokunun. Daha sonra kullanmak istediğiniz uygulamaya dokunun. Uygulamalar ekranında, öğesine dokunun ve aradığınız uygulamanın adını girin.

20 20 Yeni telefonunuzla ilk haftanız En son açılan uygulamalar arasında geçiş yapma En son açtığınız uygulamalara kolayca erişebilirsiniz. 1. düğmesine dokunun. 2. En son açılan uygulamaları görmek için parmağınızı aşağı veya yukarı kaydırın. Listeden uygulamayı kaldırmak için sola veya sağa sürükleyin. Uygulamaya geri dönmek için yalnızca dokunun. Hızlı Ayarları kullanma Hızlı Ayarlar içindeki desenlere dokunarak Wi-Fi, Bluetooth ve diğerlerini kolayca açın. Ayrıca, Kişiler uygulamasında profilinizi görüntülemek gibi birkaç kısayol bulacaksınız. 1. Bildirimler panelini açmak için durum çubuğundan aşağı çekin. 2. öğesine dokunarak Hızlı Ayarlar'a geçin.

21 21 Yeni telefonunuzla ilk haftanız Bildirimler paneli Bildirim simgeleri sizi inmekte olan yeni dosyalar gibi devam eden etkinlikler, alarmlar, takvim etkinlikleri ve yeni mesajlar konusunda bilgilendirir. Bildirim simgeleri gördüğünüzde, aldığınız bildirimlerin ayrıntılarını kontrol etmek üzere Bildirimler panelini açın. 1. Bildirimler panelini açmak için, parmağınızı ekranın üstünden aşağı doğru sürükleyin. Birkaç bildirim varsa, tümünü görmek için ekranı aşağı doğru kaydırın. Hızlı ayarlar bölümünden Bildirim paneline hızlı bir şekilde erişebilmek için, simgesine dokunun. 2. Bildirimler panelinde: Eposta önizlemeleri ve takvim etkinlikleri gibi daha fazla bilgiye ulaşmak için belirli bildirimleri genişletebilirsiniz. Bir bildirimi genişletmek için iki parmağınızı ayırın. Kapatmak için iki parmağınızı birbirine yakınlaştırın. Bazı bildirimlerde hemen bir şeyler yapmanıza olanak sağlayan simgeler göreceksiniz. Örneğin, cevapsız bir çağrınız varsa, geri aramak veya bir metin mesajı ile yanıtlamak için ilgili simgelere dokunun. İlgili uygulamayı açmak için soldaki bildirim simgesine dokunun. Listeden yalnızca bir bildirimi kaldırmak için bu bildirimi sola veya sağa sürükleyin. 3. Bildirimler panelini kapatmak için, panelin alt çubuğundan yukarı doğru kaydırma yapın veya düğmesine basın. Tüm bildirimleri silmek ve Bildirimler panelini kapatmak için dokunabilirsiniz. öğesine de

22 22 Yeni telefonunuzla ilk haftanız HTC Desire 310 ekranını yakalama Oyunda aldığınız yüksek puanı göstermek, HTC Desire 310 özellikleri hakkında bir blog yazmak veya çaldığınız bir şarkı hakkında bir durum güncellemesi göndermek mi istiyorsunuz? Ekranın fotoğrafını çekmek ve onu Galeri'den paylaşmak çok kolay. ÜSTÜ ve SES DÜZEYİNİ AZALT düğmelerine aynı anda basılı tutun. Ekran, Galeri içindeki Ekran görüntüsü albümüne kaydedilir. Zil sesinizi, bildirimleri ve sesleri değiştirme 1. Ayarlar'a gidin. 2. Ses profilleri > öğesine dokunun. 3. Zil sesi ve bildirim sesini değiştirmek için Telefon zil sesi veya Varsayılan bildirim sesi'ne dokunun. HTC BlinkFeed Dinamik Ana ekranınız Doğrudan HTC BlinkFeed ile arkadaşlarınız ile iletişimde kalın ya da ilgilendiğiniz en son haberleri alın. Sosyal ağlar, haber kaynakları ve çok daha fazlası görünür. İçeriği görüntülemek ya da bir gönderi ya da durum güncellemesi hakkında yorum yapmak için bir desene dokunun. Akışı manüel olarak yenilemek için yukarı kadar gidin ve ekranı aşağı doğru çekin. HTC BlinkFeed'de iken sayfanın başına dönmek için düğmesine basabilirsiniz. düğmesine ya da HTC BlinkFeed üzerinde, gösterilecek beslemelerin türünü seçmek üzere kayar menüyü açmak için sağa kaydırın. Seçilen beslemelerden makale karışımını ve favori haber kaynaklarınızı görmek için Parlak noktalar'i seçin.

23 23 Yeni telefonunuzla ilk haftanız HTC BlinkFeed açma veya kapatma 1. HTC BlinkFeed öğesinde veya herhangi bir widget panelinde, Ana ekranını özelleştirmek için iki parmağınızı birlikte kaydırın. 2. Beslemeler panelini göstermek veya gizlemek için BlinkFeed açık/kapalı'ya dokunun. Beslemeleri seçme Tek bir kaydırma ile en ilgili içerik ve gönderilerle ilgili güncellemeleri alın. HTC BlinkFeed üzerinde hangi uygulamaların gösterileceğini seçin. Popüler haber kanalları ve web sitelerini veya Eğlence gibi bir kategori seçebilirsiniz. Ayrıca sosyal ağlardaki arkadaşlarınızdan gelen gönderileri de gösterebilirsiniz. 1. HTC BlinkFeed üzerinde, kayar menüyü açmak parmağınızı sağa çekin. 2. > Konular ve hizmetler'e dokunun. İçeriği ilk defa seçmeyi denediğinizde, ilgi alanlarınıza göre içeriği otomatik olarak seçmek için sosyal ağ hesabınızda oturum açmak isteyip istemediğiniz sorulur. 3. HTC BlinkFeed üzerinde gösterebildiğiniz farklı besleme türlerinden seçim yapmak için sola veya sağa kaydırın. Haber medya kaynakları, sosyal ağlar ve daha fazlasını seçebilirsiniz. Beslemelerden henüz eklenmiş içeriklerin HTC BlinkFeed üzerinde görüntülenmesi birkaç dakikanızı alabilir. Seçkiler beslemesini özelleştirme HTC BlinkFeed için konuları ve hizmetleri seçtiğinizde, seçilen kaynaklardan üst sıralardaki trend makaleler, son durum güncellemeleri ve daha fazlası gösterilir. Geçici olarak Seçkiler beslemenizde daha az öğe göstermek isterseniz, seçilen bazı konularınızı ve hizmetlerinizi filtreleyebilirsiniz. 1. HTC BlinkFeed üzerinde, kayar menüyü açmak parmağınızı sağa çekin. 2. > Ayarlar öğesine dokunun. 3. Öne çiken konuları seç'e dokunun. 4. Seçkiler beslemesinde görünmesini istediğiniz haber kaynaklarını ve konuları seçin. Yerel ayarları ekleme veya kaldırma Birden fazla konumda geçerli etkinlikleri güncel mi tutmak istiyorsunuz? Birkaç yerel ayar ekleyebilirsiniz. 1. HTC BlinkFeed üzerinde, kayar menüyü açmak parmağınızı sağa çekin. 2. > Konular ve hizmetler'e dokunun. 3. Öne çıkan haber başlıkları veya Kategoriler sekmesinde, > Sürüm ekle'ye (veya Sürümleri kaldır'a) dokunun.

24 24 Yeni telefonunuzla ilk haftanız İlgi alanınıza ait konuları ekleme Daha özel bir konu mu arıyorsunuz? HTC BlinkFeed üzerinde göstermek için, ilgi alanıza giren konuları arayın ve seçin. 1. HTC BlinkFeed üzerinde, kayar menüyü açmak parmağınızı sağa çekin. 2. > Konular ve hizmetler'e dokunun. 3. Özel konular sekmesine kaydırın, öğesine dokunun ve aradığınız konuyu girin. 4. Bir sonuca dokunun ve ardından öğesine dokunarak Özel konular sekmesine ekleyin. HTC BlinkFeed üzerinde makaleleri okuma 1. HTC BlinkFeed üzerindeyken, okumak istediğiniz makaleyi bulmak için yukarı veya aşağı kaydırın. 2. Makaleyi görüntülemek için desen dokunun. İlgili makaleler bulunursa, bağlantıları görmek için sona doğru ilerleyebilirsiniz. Makaleleri daha sonrası için kaydetme Potansiyel olarak ilgi çekici makaleyi okumaya zamanınız mı yok? Makaleleri okuma listenize işaretleyebilirsiniz. Aşağıdakilerden birini yapın: Bir makaleyi görüntülerken öğesine dokunun. Beslemeler panelinde, işaretlemek istediğiniz makale desenini basılı tutun. Ardından Sonra oku'ya dokunun. Okuma listesini kayar menüde bulacaksınız. HTC BlinkFeed öğesinde desenleri silme Bir desenden kurtulmak mı istiyorsunuz? Artık HTC BlinkFeed öğesinde herhangi bir deseni kolayca kaldırabilirsiniz. 1. HTC BlinkFeed öğesinde, kaldırmak istediğiniz deseni basılı tutun. 2. Kaldır öğesine dokunun. Sosyal ağlarınıza gönderme Ana ekranından kolaylıkla bir durum güncellemesi gönderebilirsiniz. 1. HTC BlinkFeed üzerinde, kayar menüyü açmak parmağınızı sağa çekin. 2. > Oluştur'a dokunun ve ardından bir sosyal ağ seçin. 3. Durum güncellemenizi oluşturun ve sosyal ağınızda yayınlayın.

25 25 Yeni telefonunuzla ilk haftanız Metin ile çalışma Metni seçme, kopyalama ve yapıştırma Web tarayıcısı ve E-posta gibi uygulamalarda, metin seçip kopyalayabilir, metni yapıştırabilir veya paylaşabilirsiniz. 1. Bir kelimeye dokunun ve basılı tutun. 2. Seçmek istediğiniz metni vurgulamak için başlangıç ve bitiş referans noktalarını sürükleyin. 3. Kopyalamak istediğiniz metni seçtikten sonra > Kopyala öğesine dokunun (veya öğesine dokunun). Seçili metin panoya kopyalanır. 4. Bir metin giriş alanında (örneğin bir e-posta oluştururken), metni yapıştırmak istediğiniz noktaya dokunun ve basılı tutun. 5. Yapıştır öğesine dokunun. Bağlanılan bir web sayfasının adresini kopyalamak için, bağlantıyı basılı tutup Bağlantı URL\'sini kopyala (veya Bağlantı adresini kopyala) öğesine dokunun. Metin paylaşma 1. Paylaşmak istediğiniz metni seçtikten sonra > Paylaş (veya ) öğesine dokunun. 2. Seçilen metnin yapıştırılacağı veya paylaşılacağı, e-posta iletisi ya da sosyal ağ durum güncellemesi gibi bir yeri seçin. HTC Sense klavye Yazma işlemi HTC Sense klavye ile hızlı ve doğru yapılabilir. Kelime öngörüsü de yazarken zaman kazandırır. Siz yazdıkça, arasından seçim yapabileceğiniz sözcük önerileri alacaksınız. Öngörülü metin sözlüğüne eklediğiniz yeni sözcükleri yedekleyebilirsiniz. Bkz. 27. sayfadaki Kelime öngörüsü ile metin girme. Sadece konuşarak kelimeleri girebilirsiniz. Bkz. 28. sayfadaki Konuşarak metin girme. İz klavyesini açın, böylece parmağınızı bir harften diğerine kaydırarak kelimeleri girebilirsiniz. Bkz. 28. sayfadaki İz klavyesini kullanma. Rakam ve simge klavyesine erişmek için ekranı sağa kaydırın. Diller arasında geçiş yapmak için ekranı sola kaydırın.

26 26 Yeni telefonunuzla ilk haftanız Tuşlarda, sayısal ve simge klavyesine geçiş yapmaya gerek kalmadan ekleyebileceğiniz ikincil rakamlar, noktalama işaretleri ve diğer karakterler vardır. Örneğin, bir rakam eklemek için ilk sıradaki bir tuşu basılı tutun. Geniş emoji yelpazesi arasından bir seçim yapın. Klavye üzerinde navigasyonel ok tuşlarını gösterin veya gizleyin. Ayarlar'dan ok tuşlarını etkinleştirirseniz, yalnızca dikey klavye üzerinde görüntüleneceklerdir. Metin girme Uygulamada bir metin alanına dokunduğunuzda, ekran klavyesi kullanılabilir hale gelir. Harfleri ve rakamları girin, klavye düzenini veya dilini vs. değiştirin. Noktalama işaretleri ve simgelerinin yanı sıra, harfleri ve sayıları girmek için ekran klavyesindeki tuşlara dokunun. Büyük harf girmek için simgesine dokunun. Büyük harf kilidini açmak için iki kez dokunun. Rakam, sembol veya aksanlı harf girmek için üstteki gri karakterli tuşlara basın ve parmağınızı basılı tutun. Bazı tuşlarla ilişkilendirilmiş birden fazla karakter veya aksan vardır. Sayı ve sembol tuşlarını göstermek için sağa kaydırma yapın. Ana klavyeye geçmek için sola kaydırma yapın. Ekran klavyesini kapatmak için öğesine basın. Klavye ayarlarını açmak için, tuşun üstünde görürseniz virgül tuşunu basılı tutun. Ya da, Ayarlar > Dil ve giriş'e gidin ve HTC Sense Girişi yanındaki öğesine dokunun. Bir klavye düzeni seçme Yazı stilinize uyan bir klavye düzeni seçin. 1. Ayarlar'a gidin ve ardından Dil ve giriş'e dokunun. 2. HTC Sense Girişi öğesinin yanındaki öğesine dokunun. 3. Klavye seçimi > Klavye türleri öğesine dokunun. 4. Kullanmak istediğiniz düzenini dillerini seçin. Klavye dilleri arasında seçim ve geçiş yapma HTC Desire 310 üzerinde birden fazla klavye dili varsa, ekran klavyesinde hangi dillerin etkinleştirileceğini seçebilirsiniz. 1. Ayarlar'a gidin ve ardından Dil ve giriş'e dokunun. 2. HTC Sense Girişi öğesinin yanındaki öğesine dokunun. 3. Klavye seçimi öğesine dokunun ve daha sonra istediğiniz dilleri seçin. Klavye düzenini değiştirmek için, aşağıdakilerden birini yapın:

27 27 Yeni telefonunuzla ilk haftanız Ekran klavyesinde sola kaydırma yapın (iz klavyesi kullanıyorsanız bu özellik yoktur). Kullanmak istediğiniz klavye dilini görene kadar dil tuşuna (örn., ) dokunun. Dil tuşunu basılı tutun ve daha sonra parmağınızı kullanmak istediğiniz klayve diline sürükleyin. Kelime öngörüsü ile metin girme Nasıl yazıldığından emin olmadığınız kelimeleri yazmaya başladığınız oldu mu? Kelime öngörüsü özelliği ile, önerilen kelimeler klavyenin hemen üzerinde görüntülenir. Kelime öngörüsü ve sonraki kelime öngörüsü varsayılan olarak etkin durumda sunulur. Kelime öngörüsü modunda metin girmek için, aşağıdakilerden birini yapın: Tahmin listesine vurgulu bir kelime girmek için boşluk çubuğuna dokunun. Öneri listesinden bir sözcüğe dokunun. Daha fazla seçenek görmek için öneri listesinin yanındaki oka dokunun. Öneri listesinden kazara yanlış bir kelime seçmeniz halinde, istediğiniz zaman geri dönebilir ve başka bir öneriyi seçmek için doğru kelimeye dokunabilirsiniz. Kelime öngörüsü için ikinci dili ayarlama Kelime öngörüsünün çift dilli olmasını ayarlayabilirsiniz. Siz yazdıkça, seçmiş olduğunuz dillerde sözcük önerileri alacaksınız. Yalnızca Latin tabanlı klavye kullanırken çift dilli tahmin mevcuttur. 1. Ayarlar'a gidin ve ardından Dil ve giriş'e dokunun. 2. HTC Sense Girişi öğesinin yanındaki öğesine dokunun. 3. Klavye seçimi > Çift dilde tahmin öğesine dokunup istediğiniz dili seçin. Kelime öngörü sözlüğüne kelime veya kelime grubu ekleme Sık kullanılan adları, kısaltmaları ve hatta kelime öbeklerini kelime öngörü sözlüğüne ekleyerek onları tahmin listesinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Kelimeler ve kelime gruplarına metin kısayolları oluştururken daha da hızlı yazın. "Sonra görüşmek üzere" yazmak yerine, sgü kısayolunu ekleyerek birkaç vuruştan tasarruf edin. Mesaj veya e-postanızda yalnızca "sgü" yazın, daha sonra kelime öbeğini tamamlamak için boşluk tuşuna dokunun. 1. Ayarlar'a gidin ve ardından Dil ve giriş'e dokunun. 2. HTC Sense Girişi öğesinin yanındaki öğesine dokunun.

28 28 Yeni telefonunuzla ilk haftanız 3. Kişisel sözlük > öğesine dokunun. 4. Bir kelime veya kelime grubu girin, daha sonra metin kısayolunu girin. 5. Sözlüğe ekle'ye dokunun. Kelime öngörü sözlüğündeki bir kelimeyi veya kelime grubunu düzenleme veya silme 1. Ayarlar'a gidin ve ardından Dil ve giriş'e dokunun. 2. HTC Sense Girişi öğesinin yanındaki öğesine dokunun. 3. Kişisel sözlük öğesine dokunun. Bir kelimeyi, kelime öbeğini veya kısayolu düzenlemek için listedeki öğeye dokunun. Bir öğeyi silmek için öğeye dokunun ve ardından öğesine dokunun. İz klavyesini kullanma Ekran klavyesindeki tuşlara basmak yerine, sözcükleri yazmak için "iz sürebilirsiniz." Ayarlar > Dil ve giriş > HTC Sense Giriş altında İz klavyesini açmanız gerekir. 1. Sözcük girmek için parmağınızı bir harften diğerine kaydırın. 2. Sözcük tamamlandığında parmağınızı kaldırın. 3. Metni girmeye devam etmek istiyorsanız, sonraki sözcüğü girmek için parmağınızı harfler üzerinde kaydırın. İz sürdükten beliren sözcük sizin istediğiniz sözcük değilse: Öneri listesinden bir sözcüğe dokunun. Daha fazla seçenek görmek için öneri listesinin yanındaki oka dokunun. İz klavyesini açma veya kapatma 1. Ayarlar'a gidin ve ardından Dil ve giriş'e dokunun. 2. HTC Sense Girişi öğesinin yanındaki öğesine dokunun. 3. İz klavyesi seçeneğini işaretleyin veya işaretini kaldırın. Konuşarak metin girme Yazmaya vaktiniz yok mu? Girmek için sözcükleri söylemeyi deneyin. 1. Metni girmek istediğiniz alana dokunun. 2. Ekran klavyesinde, öğesini basılı tutun.

29 29 Yeni telefonunuzla ilk haftanız 3. Animasyonlu mikrofon düğmesini gördüğünüzde ve "Şimdi konuşun" kelimeleri belirdiğinde, girmek istediğiniz kelimeleri söyleyin. Ses giriş dilini ayarlamak için, mikrofon düğmesinin üzerindeki dil çubuğuna dokunun. Bir ya da daha fazla dil seçebilirsiniz. Uygun diller değişiklik gösterebilir. 4. Sözcük, söylediğiniz ile eşleşmiyorsa ve altı çizili ise, silmek veya daha fazla seçenek görmek için altı çizili sözcüğe dokunun. 5. Noktalama işaretlerini, isimlerini söyleyerek girin (örneğin "virgül" diyerek). Pil Pil kullanımını kontrol etme Pili kullanan uygulamaların bir listesini çıkarın. Her bir uygulamanın pili ne kadar ve ne süre ile kullandığını da görebilirsiniz. 1. Ayarlar'a gidin. 2. Pil'e dokunun. 3. Pili nasıl kullandığını kontrol etmek için bir uygulamaya dokunun. Ne kadar pil kullanıldığını göreceksiniz. Pilin daha uzun süre dayanmasını sağlamak Yeniden şarj edilmesi gerekene kadar pilin ne kadar dayanacağı HTC Desire 310 cihazını kullanımınıza bağlıdır. Pil ömrünü arttırmak istediğiniz zamanlarda aşağıdaki ipuçlarını deneyin: Pil kullanımınızı kontrol edin Pil kullanımınızı izlemek, en çok enerjiyi neyin harcadığını belirlemeye yardımcı olur; böylece bu konuda ne yapacağınızı seçebilirsiniz. Ayrıntılar için bkz. 29. sayfadaki Pil kullanımını kontrol etme. Bağlantılarınızı yönetin Kullanmadığınız kablosuz bağlantıları kapatın. Mobil veriler, Wi Fi veya Bluetooth gibi bağlantıları açmak veya kapatmak için Ayarlar'a gidin. Yalnızca belirli bir konum gerektiğinde GPS'i açın. Bazı uygulamaları arkaplanda GPS kullanmaktan alıkoymak için, GPS uyduları ayarını kapalı tutun. Navigasyon veya konum tabanlı uygulamalar kullanırken kesin konumunuza ihtiyacınız olduğunda açın. Bu ayarı açmak veya kapatmak için Ayarlar'a gidin ve Konum erişimi'ne dokunun. Ekranınızı yönetin Parlaklığı azaltma, kullanılmıyorken ekranın uyumasını sağlama ve onu basit bir düzende tutma pil gücünden tasarruf etmeyi sağlar.

30 30 Yeni telefonunuzla ilk haftanız Otomatik parlaklık (varsayılan) kullanın veya parlaklığı manuel olarak azaltın. Ekran kararmasını daha kısa bir süreye ayarlayın. Uygulamalarınızı yönetin En yeni yazılım ve uygulama güncellemelerini yükleyin. Güncellemeler bazen pil performans iyileştirmelerini içerebilir. Hiçbir zaman kullanmadığınız uygulamaları kaldırın veya devre dışı bırakın. Çoğu uygulama, siz onları kullanmasanız da arkaplanda işlem yapar veya veri eşitler. Artık ihtiyaç duymadığınız uygulamalar varsa kaldırın. Eğer bir uygulama önyüklenmiş olarak geldiyse ve kaldırılamıyorsa uygulamayı kapatmak da sürekli çalışmasını veya veri eşitlemesini engelleyebilir. Ayarlar > Uygulamalar içinde, Tümü sekmesine kaydırma yapın, uygulamaya ve Devre dışı bırak öğesine dokunun. Arkaplan verilerini ve eşitlemeyi sınırlandırın Arka plan veri ve eşitleme, eğer arkaplanda veri eşitleme yapan pek çok uygulamanız varsa, çok fazla pil gücü kullanabilir. Hangi uygulamalar için daha uzun eşitleme süreleri veya manuel eşitleme ayarlanabileceğini belirleyin. Çok sayıda e-posta hesabınız varsa, bazı hesapları el ile eşitlemeyi düşünün. Google Play Store'da, > Yazılımları otomatik güncelleştir'e dokunun ve ardından uygulamaları el ile güncelleştirmeyi seçin. Diğer ipuçları Pil gücünden biraz daha tasarruf etmek için aşağıdaki ipuçlarını deneyin: Zil sesini ve ortam sesini kısın. Titreşim ve sesli geri bildirim kullanımını en aza indirin. Ayarlar'da Ses profilleri > 'ne dokunun ve hangilerine ihtiyacınız olmadığını ve hangilerinin kapatılabileceğini seçin. Pili optimize etmek için daha fazla seçenek bulabileceğiniz için uygulamalarınızın ayarlarını kontrol edin.

HTC Desire 500 cihazınız Kullanım kılavuzu

HTC Desire 500 cihazınız Kullanım kılavuzu HTC Desire 500 cihazınız Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC Desire 500 7 Arka kapak 8 mikro SIM kartı 9 Bellek kartı 10 Pil 11 Gücü açma veya kapama 12 Telefonunuz ile ilgili hızlı

Detaylı

HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu

HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu HTC One cihazınız Kullanıcı kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC One 7 SIM kartı 8 Pili şarj etme 9 Gücü açma veya kapama 10 Telefonunuz ile ilgili hızlı bir kılavuz mu istiyorsunuz? 10 Telefonunuzu

Detaylı

HTC Desire C Kullanım Kılavuzu

HTC Desire C Kullanım Kılavuzu HTC Desire C Kullanım Kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC Desire C 8 Arka kapak 9 Pili çıkarma 10 SIM kartı 11 Bellek kartı 12 Pili şarj etme 13 Gücü açma veya kapama 13 HTC Desire C cihazını

Detaylı

HTC ChaCha Kullanım kılavuzu

HTC ChaCha Kullanım kılavuzu HTC ChaCha Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutunun İçinde 8 HTC ChaCha 8 Alt kapak 10 SIM kartı 11 Bellek kartı 12 Pil 13 Gücü açma veya kapama 15 PIN'inizi girme 16 Parmak hareketleri

Detaylı

HTC Desire S Kullanım kılavuzu

HTC Desire S Kullanım kılavuzu HTC Desire S Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutunun İçinde 8 Telefonunuz 8 Alt kapak 10 Pil yuvası kapağı 12 SIM kartı 13 Bellek kartı 14 Pil 15 Telefonunuzu açma veya kapama 17 PIN'inizi

Detaylı

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutu İçeriği 8 HTC Sensation XL with Beats Audio 8 Arka kapak 10 SIM kartı 11 Pil 12 Gücü açma veya kapama 14 PIN'inizi

Detaylı

Windows Phone 8S by HTC Kullanıcı kılavuzu

Windows Phone 8S by HTC Kullanıcı kılavuzu Windows Phone 8S by HTC Kullanıcı kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma Telefonunuz 8 Alt kapak 9 SIM kart 10 Bellek kartı 11 Pil 13 Gücü açma veya kapatma 14 Telefonunuzu kurma PIN numaranızı

Detaylı

HTC. Cep Telefonu. ONE V Serisi Tüm Modeller Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu

HTC. Cep Telefonu. ONE V Serisi Tüm Modeller Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu HTC Cep Telefonu ONE V Serisi Tüm Modeller Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Kutudan çıkarma HTC One V 8 Alt kapak 9 SIM kartı 11 Bellek kartı 13 Pili şarj etme 15 Gücü açma veya

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia S LT26i

Kullanım kılavuzu. Xperia S LT26i Kullanım kılavuzu Xperia S LT26i İçindekiler Xperia S Kullanım kılavuzu...6 Bașlarken...7 Nedenleri ve niçinleriyle Android...7 Genel bakıș...7 Montaj...8 Cihazı açma ve kapatma...9 Ekran kilidi...10 Kurulum

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia L C2105/C2104

Kullanım kılavuzu. Xperia L C2105/C2104 Kullanım kılavuzu Xperia L C2105/C2104 İçindekiler Xperia L Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Bu Kullanım Kılavuzu Hakkında...7 Android nedir?...7 Telefona genel bakış...7 Montaj...8 Cihazı açma ve kapatma...9

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E C1505/C1504

Kullanım kılavuzu. Xperia E C1505/C1504 Kullanım kılavuzu Xperia E C1505/C1504 İçindekiler Xperia E Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Android nedir?...7 Telefona genel bakış...7 Montaj...9 Telefonu açma ve kapatma...11 Ekran kilidi...11 Kurulum

Detaylı

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı ve bataryayı takma 9 Hafıza kartı takma 11 Şarj etme 12 Telefonu açma veya kapatma

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906

Kullanım kılavuzu. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 Kullanım kılavuzu Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gerekli?...9 Cihazınızı şarj etme...10 Temel konuları

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 Kullanım kılavuzu Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 İçindekiler Xperia Z Ultra Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gerekli?...11

Detaylı

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8 Cihazınızı şarj etme...9 Temel konuları öğrenme...10

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206 Kullanım kılavuzu Xperia E3 D2202/D2203/D2206 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

Nokia 603 Kullanım Kılavuzu

Nokia 603 Kullanım Kılavuzu Nokia 603 Kullanım Kılavuzu Baskı 1.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 6 Tuşlar ve parçalar 6 SIM kartı takma 6 Hafıza kartı takma 8 Telefonunuzu şarj etme 10 Bir aramanın, şarkının veya

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553 Kullanım kılavuzu Xperia Z3+ E6553 İçindekiler Başlarken...7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış...7 Ekranı koruma...8 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gereklidir?...10

Detaylı

Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu

Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu Vodafone Group 2015. 2015. Vodafone Vodafone and ve the Vodafone Vodafone logoları logos Vodafone are trade marks Group un of Vodafone ticari markasıdır. Group. Any Burada

Detaylı

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Ayrıntılı bilgi için satıcınıza danışın. Facebook, Facebook, Inc. firmasının ticari markasıdır. Google, Android, YouTube ve diğer markalar

Detaylı

Nokia 808 PureView Kullanım Kılavuzu

Nokia 808 PureView Kullanım Kılavuzu Nokia 808 PureView Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı takma 8 Hafıza kartı takma 9 Bataryayı şarj etme 11 Telefonu açma veya kapatma

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia M2 D2303/D2305/D2306

Kullanım kılavuzu. Xperia M2 D2303/D2305/D2306 Kullanım kılavuzu Xperia M2 D2303/D2305/D2306 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım Kılavuzu Hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gerekli?...9 Cihazınızı

Detaylı

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Mağazada detaylı bilgi edinebilirsiniz. Android, bir Google Inc. ticari markasıdır. Google

Detaylı

Kullanım kılavuzu. ST23i/ST23a. miro

Kullanım kılavuzu. ST23i/ST23a. miro Kullanım kılavuzu ST23i/ST23a miro İçindekiler Önemli bilgiler...6 Android ne ve neden?...7 Uygulamalar...7 Başlarken...8 Montaj...8 Telefonu açma ve kapatma...10 Kurulum sihirbazı...10 Ekran kilidi...10

Detaylı

Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu

Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 Bir aramanın, şarkının veya videonun ses seviyesini değiştirme 9 Tuşları veya ekranı kilitleme

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503 Kullanım kılavuzu Xperia Z2 D6502/D6503 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 Baskı 1.0 TR Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 İçindekiler Güvenlik 4 Başlarken 5 Tuşlar ve parçalar 5 Geri, başlat ve bul tuşu 5 Anten konumları 6 SIM kartı takma 6 Depolama

Detaylı

2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1

2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1 Kullanım Kılavuzu 2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1 Acer ICONIA TAB Model numarası: Seri numarası*: Satın alma tarihi: Satın alma

Detaylı

GT-P7500. Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu

GT-P7500. Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu GT-P7500 Mobil İnternet Cihazı Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung P7500 satın aldığınız için tebrikler. Bu güçlü, her yere git cihaz, aktif yaşam stilinize uyan çok yönlü ve hafif yapısı ile

Detaylı