İMMİB ENDÜSTRİYEL TASARIM YARIŞMALARI ALMANAK VE FİLMİNİN HAZIRLANMASI, TASARIM VE BASKI HİZMETLERİ ŞARTNAMESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İMMİB ENDÜSTRİYEL TASARIM YARIŞMALARI ALMANAK VE FİLMİNİN HAZIRLANMASI, TASARIM VE BASKI HİZMETLERİ ŞARTNAMESİ"

Transkript

1 İMMİB ENDÜSTRİYEL TASARIM YARIŞMALARI ALMANAK VE FİLMİNİN HAZIRLANMASI, TASARIM VE BASKI HİZMETLERİ ŞARTNAMESİ A- KONU ve KAPSAM İşbu Sözleşmenin konusu, İDDMİB talimatları doğrultusunda aşağıda belirtilen teknik şartlara ve hükümlere uygun olarak, İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışması nın 2015 yılı dahil son 11 yıllık geçmişini anlatan ALMANAK ın içerik hazırlığı, tasarımı, basımı ve çoğaltılması ile aynı konulu KISA TANITIM FİLMİNİN prodüksiyon hizmetlerinin verilmesidir. B- TARAFLAR İşbu şartname, Dış Ticaret Kompleksi A- Blok Çobançeşme Mevkii Sanayi Caddesi Yenibosna- Bahçelievler İstanbul adresinde mukim İstanbul Maden ve Metaller İhracatçıları Birliği (Bundan sonra İDDMİB olarak anılacaktır) ile Almanak ve Filmin yayın, basım, çoğaltım ve prodüksiyon hizmetlerinin alınacağı firma (Bundan sonra YÜKLENİCİ FİRMA olarak anılacaktır) arasında söz konusu faaliyetlerin teknik ve hukuki detaylarını kapsamaktadır. C- GENEL HUSUSLAR I- AMAÇ VE İÇERİK: İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmaları, katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, endüstriyel tasarım etkinliklerinin yaygınlaştırılması ve özendirilmesi, ihracata yönelik rekabet gücünün arttırılması amacıyla düzenlenmektedir. İlki 2005 yılında düzenlenen yarışmaların on birincisinin finali, 2015 yılının Haziran ayında gerçekleştirilecektir. Seçici Kurul üyeleri arasında ünlü tasarımcıların, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu profesyonellerinin, Türkiye ve dünyada marka olmayı başarmış sektör kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin ve İMMİB yetkililerinin yer aldığı yarışmalara 10 yılda 3500'e yakın proje başvurusu alınmış, 350'den fazla proje ödüllendirilmiştir. Her sene birbirinden yaratıcı ve yetenekli tasarımcı ve öğrencilerin katılım gösterdiği yarışmalarımız, sanayicilerimiz ve basın yayın kuruluşlarınca da ilgiyle karşılanmaktadır. Yarışmalarımıza katılan bazı eserler üretime geçme şansını yakalarken, proje sahibi tasarımcılarımız da ihracatçı firmalarımızda istihdam edilme imkânına kavuşmaktadır. Söz konusu ALMANAK ve ona bağlı olarak FİLM ÇALIŞMASI ile amaç; 11 inci yılını geride bırakan yarışmanın, geçmişten bugüne kat ettiği mesafeyi ortaya koyacak nitelikte kalıcı eserler ortaya koymaktır. Bu çerçevede, başlangıçtan itibaren dereceye giren tasarımcıların bugün geldikleri nokta ve çalışma konumları ile yarışmanın onların hayatına nasıl etki ettiği sorularını araştıran röportajlar; kazanan tasarımların ürünlere dönüşüm süreçleri ile ilgili firmalarla yapılan görüşmeler; İMMİB ve ETMK yetkilileri ile yarışmaya emeği geçmiş kişilerin görüş ve anlatımları ALMANAK ve FİLME yansıtılacaktır. 11 yıllık yarışma geçmişi, final geceleri ve ödül kazanan tasarımların fotoğrafları ve diğer görsel unsurlarıyla her iki çalışmaya aktarılacaktır.

2 ALMANAK ın içerik formatı ve tasarımı YÜKLENİCİ FİRMA tarafından hazırlanacak ve İDDMİB Proje Komitesi nin onayına sunulacak ve onaya istinaden çalışma başlatılacaktır. İMMİB 2015 Endüstriyel Tasarım Yarışmalarının Ödül Töreni 2015 Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Hazırlanacak ALMANAK ilgili gecede dağıtılacak ve FİLM gecede gösterilecektir. Çalışma takvimi buna göre oluşturulacaktır. YÜKLENİCİ FİRMA, çalışma takvimini sözleşme tarihi itibariyle bir hafta içinde, İDDMİB in göstereceği yetkili kurula sunacaktır. Yarışmanın 11 inci yılının ödül töreninde gösterilecek olan film internet ortamında da yayınlanacaktır. Film tamamlandıktan sonra İDDMİB in talep ettiği tüm farklı formatlarda kaydedilip teslim edecektir. II- ALMANAK IN TEKNİK ÖZELLİKLERİ: Boyut: 22,5 x 28,5 cm Adet: Sayfa: arası Kapak: 500 adedi: 2,5 mm mukavva üstüne 170 gr parlak kuşe sıvama hardcover 2000 adedi: 300 gr parlak kuşe İç kağıt: 115 gr parlak kuşe Cilt: 2000 adedi İplik dikiş + Amerikan; 500 adedi hardcover, iplik dikiş Renk: 4+4 Laminasyon: Selefon + lokal lak Ekstra: 500 adet hardcover kapaklı ALMANAK için 350 gr Bristol kağıt üzerine 4 renk baskı özel bıçaklı ve selefonlu kutu IV- FİLM İN İÇERİK VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ: ALMANAK ın hazırlığı sırasında İDDMİB tarafından oluşturulacak Proje Komitesi nin belirlediği ve aralarında, İDDMİB yetkilileri, işadamları, tasarımcılar ve yarışmanın kazananlarının bulunduğu isimlerle aktüel kamera çekimlerine dayalı röportajlar gerçekleştirilecektir. Proje Komitesi nin denetiminde tespit edilecek röportaj yapılacak isim sayısının 20 kişi civarında olması öngörülmektedir. Filmin kurgusu, metin yazarlığı YÜKLENİCİ FİRMA tarafından hazırlanarak İDDMİB Proje Komitesi nin onayına sunulacak ve onaya istinaden çalışmaya başlatılacaktır. Proje Komitesi ayrıca YÜKLENİCİ FİRMA ya geçmiş yılların final gecelerinin fotoğraf ve video kayıtlarını temin edecek ve bu görüntülerin uygun kurgu ve montajla filmin içerisinde kullanılmasını talep edecektir. Esas olarak yarışmanın 11 inci yılının gala töreninde gösterilecek olan film internet ortamında da yayınlanacaktır. HD kalitesinde çekilecek film, yaklaşık 10 dakika süreli olacaktır. Talep doğrultusunda daha kısa süreli bir versiyonu da hazırlanacaktır. Söz konusu filmlerin İngilizce alt yazılı versiyonları da hazırlanacaktır. Film, özgün müzik ve görsel efektlerle zenginleştirilecektir. Filmin prodüksiyon aşamasında kullanılması gereken minimum teknik ekipmanlar, aşağıdaki gibidir. Teknik olarak muadil modeller, marka bazında farklılık gösterebilir.

3 KAMERA: LENS: MONİTÖR: TAŞIMA: SES: IŞIK: Canon EOS 6D Kamera Blackmagic Cinema Camera 4K Canon 50mm 1.4 lens Zeiss 28mm 2.0 lens Canon 35mm T/1.5 lens Full Frame Cinematik Manuel Diyafram Zeiss 35mm lens Distagon f/2.0 T* ZE 35 mm Geniş Açı Marshall Electronics 7'' HDMI Monitör Lanparte Profesyonel Omuz Aparatı Follow Focus Power Station HDMI Splitter Blackbird Camera Stabilizer Manfrotto 501HDV Kafa/546B Alüminyum Ayaklar Değişken Teflon Sistem Sennheiser Evolution Yaka Mikrofon (2 ADET) Sennheiser Evolution G3 100 Kablosuz Yaka Mikrofon ME2 Lavalier Mikrofon Aputure Amaran LED BiColor (2 ADET) RedHead 800Watt (2 ADET) C- - İDARİ HUSUSLAR Gerek YÜKLENİCİ FİRMA tarafından ve gerekse YÜKLENİCİ FİRMA aracılığıyla III. kişilere yaptırılan, İDDMİB için tasarlanmış, üretilmiş, uygulanmış ve hazırlanmış web sitesi, fotoğraf, video da dahil olmak üzere her türlü materyalin basımı, yayımı, çoğaltımı, görsel ve yazılı basında gösterimi dahil olmak üzere mülkiyetinin ve fikri haklarının münhasıran sahibi her halükarda ve Sözleşme sona erdikten sonra (ya da herhangi bir nedenle Sözleşmenin feshedilmesi halinde) dahi İDDMİB indir. Söz konusu fikri hakların herhangi bir sebeple kendiliğinden İDDMİB e geçmediği durumlarda, YÜKLENİCİ FİRMA bu hakları İDDMİB e ücretsiz ve gayri kabili rücu olarak devredeceğini peşinen beyan, kabul ve taahhüt eder. YÜKLENİCİ FİRMA, ALMANAK ve FİLMİN tüm içeriklerini, ayda en az bir kez çalışmaya ilişkin hazırlayacağı proje ilerleme raporunu ve prodüksiyon öncesi son halini, İDDMİB tarafından oluşturulan Proje Komitesi ne onaylatmakla yükümlüdür. YÜKLENİCİ FİRMA nın vereceği fiyat teklifi şartnameye konu tüm işlerin gerektirdiği yurtiçi ulaşım ve konaklama bedelleri ile alt tedarikçilerin maliyetlerini de kapsamalıdır. Proje Komitesi tarafından yurtdışı seyahati talep edilecek olursa, bu işlerin maliyet ve giderleri İDDMİB in onayı halinde gerçekleştirilir ve İDDMİB e fatura edilir. İDDMİB, proje dahilindeki çalışmaların Teknik Şartlara ve İDDMİB talimatlarına uygun hazırlanıp basılarak kendisine teslimi için Proje Komitesi oluşturmaktan, zamanında toplamaktan ve içerik için gerekli taleplerini YÜKLENİCİ FİRMA ya eksiksiz ve zamanında iletmekten sorumludur. YÜKLENİCİ FİRMA, proje dahilinde oluşturulan tüm çalışmaların yayınlanan en son halinin

4 dijital kaydının kopyasını İDDMİB e teslim edecektir. İDDMİB, çalışmalarda yer alan yazı, fotoğraf ve videoların dijital kayıtlarını YÜKLENİCİ FİRMA dan onay almaksızın kullanabilecektir. YÜKLENİCİ FİRMA tarafından üretilen materyaller ile ilgili olarak 3. şahıslar tarafından FSEK kapsamında yapılacak başvurulardan ve tazminat taleplerinden doğacak tüm sorumluluklar YÜKLENİCİ FİRMA ya aittir. YÜKLENİCİ FİRMA, İDDMİB in üyelerine ait her türlü bilgi dahil olmak üzere, İDDMİB in ticari sırları, çalışma ve yönetime ilişkin bilgileri ve tüm yazılı veya sözlü bilgilerin ve İDDMİB adına yürütülen araştırma ve çalışmalardan elde ettiği bilgilerin gizli bilgiler olduklarını ve İDDMİB in yazılı izni olmadan hiç kimseye açıklamamayı / hiç kimseyle paylaşmamayı ve bunun için tüm tedbirleri almayı taahhüt edecektir. YÜKLENİCİ FİRMA, işin gerçekleştirilmesinde görev alan üçüncü kişilerin de bu taahhüde uygun davranmasını sağlayacaktır. Aksi takdirde YÜKLENİCİ FİRMA, İDDMİB in uğrayacağı maddi ve manevi tüm zararları tazmin ile mükelleftir. Bu taahhüt Sözleşme bittikten sonrası için de geçerli olacaktır. D- ÖDEME VE MALİ HUSUSLAR Ödemeler, işbu sözleşme ile belirlenen hizmetlerin YÜKLENİCİ FİRMA tarafından tam ve eksiksiz olarak sunulması şartıyla; YÜKLENİCİ FİRMA tarafından düzenlenen faturanın İDDMİB e tebliği ve İDDMİB tarafından onaylanmasını müteakiben 30 gün içinde yapılacaktır. YÜKLENİCİ FİRMA, prodüksiyon maliyetlerinin getirdiği ön ödemeleri yapabilmek için, toplam fiyat teklifinin %25 nispetini geçmeyecek oranda iş avansı talep edebilir. İş avansı talebi önceden bildirilmesi ve İDDMİB tarafından onaylanması halinde ödenecektir. İşbu Sözleşmeden doğan damga vergisi, her türlü vergi, resim, harç YÜKLENİCİ FİRMA tarafından ödenecektir. E- TEKLİF VEREMEYECEK OLANLAR: Aşağıda yazılı kimseler, doğrudan doğruya veya dolaylı olarak teklif veremezler, teklif vermiş olsalar dahi tespiti halinde teklifleri dikkate alınmaz ve satın alma kararı alınmışsa iptal edilir. a. Satın almayı yapacak TİM/Birlik Yönetim Kurulunda ve Denetim Kurulunda görev alan üyeler, TİM/Birlik personeli, b. Satın almayı yapacak TİM/Birlikten ayrılan personel ile Yönetim ve Denetim Kurulu üyeliğinden ayrılmış bulunanlar, ayrıldıkları tarihten itibaren üç yıl müddetle, c. Bu fıkranın (a) ve (b) bentlerinde sayılanların eşleri ile birinci derece kan ve sıhrî hısımları, d. Bu fıkranın (a) ve (b) ve (c) bentlerinde sayılanların ortak olduğu tüzel kişilikler, e. Daha önce kendisine iş verildiği halde, usulüne göre sözleşme yapmak istemeyen İstekliler ile sözleşme yapıldıktan sonra taahhüdünden vazgeçen ve mücbir sebepler dışında taahhütlerini, sözleşme hükümlerine uygun olarak yerine getirmediği tespit edilen İstekliler. F.TEKLİF MEKTUBU HAZIRLAMA: 1. YÜKLENİCİ FİRMA, Şartnamede detayları belirtilen hizmet için fiyatlandırma yaparak, toplam fiyatı rakamla ve yazıyla belirten imzalı teklif mektubunu, YÜKLENİCİ FİRMA ya ait

5 imza sirküleri, ve ticaret sicil gazetesi fotokopisi ile birlikte Kapalı Zarf ile zarfın üzerine YÜKLENİCİ FİRMA nin isim ve teklif konusu yazılmak ve zarfın kapanan kısmı da YÜKLENİCİ FİRMA tarafından imzalanmak suretiyle elden en geç 9 Ocak 2015 tarihi saat (17:00) ye kadar, Çobançeşme Mevkii, Sanayi Caddesi, Dış Ticaret Kompleksi Metaller Sekör Şubesine elden teslim edilmesi gerekmektedir. Söz konusu gün ve saatten sonraki gönderimler hiçbir surette değerlendirilmeyecektir. Teklif İçeriği Fiyat Teklifi 1. İş Örnekleri ve Referans Listesi 2. Faaliyet Belgesi 3. Vergi Levhası 4. İmza Sirküleri 5. Vergi Dairesi ve SGK dan Borcu Yoktur Yazısı 6. Teminat Mektubu 7. Taahhütname belgesi 2. Teklifte fiyatlar, KDV hariç olarak belirtilmiş olacaktır. 3. Teklif mektubu birden fazla sayfayı içeriyorsa, her sayfa, firma yetkilisi tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olacaktır. 4. İlgili mevzuatta bulunan mücbir (zorlayıcı) sebepler dışında firma; teklifin uygun görülüp sözleşmenin imzalanmasından itibaren en fazla 15 gün içinde ilgili mevzuatta belirtilen mercilere işin gerektirdiği her türlü bildirim ve başvuruyu yapacak ve İDDMİB i bilgilendirecektir. G. İHALE DIŞI BIRAKILMA NEDENLERİ Aşağıda belirtilen durumlardaki istekliler, bu durumlarının tespit edilmesi halinde, ihale dışı bırakılacaktır; 1. Türkiye nin veya kendi ülkesinin mevzuat hükümleri uyarınca kesinleşmiş sosyal güvenlik borcu olan, 2. Türkiye nin veya kendi ülkesinin mevzuat hükümleri uyarınca kesinleşmiş vergi borcu olan, 3. İhale tarihinden önceki 5 yıl içinde, mesleki faaliyetlerinden dolayı yargı kararıyla hüküm giyenler. H. TEKLİFLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ VE FİRMA SEÇİM KRİTERLERİ 1. Teklifler, İDDMİB Yönetim Kurulu ile Genel Sekreterlikten oluşacak bir Komisyon tarafından değerlendirilecektir. 2. Değerlendirmede, uygun fiyat ve YÜKLENİCİ FİRMA nın benzer işlerde tecrübe ettiği hizmet kalitesi göz önünde bulundurulacaktır. 3. Değerlendirme sonuçları YÜKLENİCİ FİRMA lara yazılı olarak bildirilecektir. 4. YÜKLENİCİ FİRMA, yapılan değerlendirme sonucunda teklifleri hakkında alım kararı verilmemesi halinde İDDMİB den her ne nam altında olursa olsun herhangi bir tazminat ve sair talep haklarının olmadığını kabul ve taahhüt ederler. I. İHALEDEN VAZGEÇME

6 1. İDDMİB gerekli gördüğü takdirde ihaleyi yapmama hakkına sahiptir. 2. YÜKLENİCİ FİRMA, İDDMİB in herhangi bir nedenle ihaleyi yapmaktan vazgeçmesi halinde İDDMİB den her ne nam altında olursa olsun herhangi bir tazminat ve sair talep haklarının olmadığını kabul ve taahhüt ederler. J. TEMİNAT 1. YÜKLENİCİ FİRMA, anlaşma sonucu yapılacak Sözleşme nin imzalanmasıyla birlikte verilecek fiyat teklifi üzerinden yıllık cironun % 10 u tutarındaki kat i ve süresiz banka teminat mektubunu teminat olarak BİRLİK e verecektir. 2. Teklif dosyası içerisinde fiyat teklifi üzerinden yıllık cironun % 5 i tutarındaki geçici teminat mektubu teminat olarak İDDMİB e verecektir. K. TAAHHÜTNAME 1. YÜKLENİCİ FİRMA Teknik ve Teklif şartnamesini kabul ettiğine dair YÜKLENİCİ FİRMA nın antetli kağıdına ıslak kaşe, onaylı ve imzalı belgeyi teklif mektubu ile birlikte ibraz etmek zorundadır. 2. YÜKLENİCİ FİRMA Teknik ve Teklif şartnamede yer alan maddeleri ihlal ettiği taktirde İDDMİB in 1 ( bir) aylık fatura tutarı üzerinden uygulayacağı % 25 lik cezai bedel kesintisini kabul ve taahhüt eder. L. HİZMET SÜRESİ M.GİZLİLİK: 1. İmzalanacak sözleşme imza tarihinde yürürlüğe girecek olup, YÜKLENİCİ FİRMA nın söz konusu sözleşme ile üstlenecek olduğu yükümlülüklerin tam ve eksiksiz olarak yerine getirilmesi ve İDDMİB in kabulü ve ile sona erecektir. 1. YÜKLENİCİ FİRMA, imzalanacak sözleşmenin içeriğini ve bu sözleşme kapsamında BİRLİK hakkında edindiği her çeşit bilgiyi gizli tutacaktır. Bu sır tutma yükümlülüğü sözleşmenin bitiminden sonra da devam eder. 2. Belirtilen sır tutma yükümlülüğü, sözleşmenin yürürlüğe girmesi ile, hukuki düzenlemeler çerçevesinde, kendisine bu bilgiler verilebilecek olan işçilere, serbest elemanlara, alt işverenlere ve üçüncü kişilere de sirayet eder. 3. YÜKLENİCİ FİRMA, sır tutma yükümlülüğüne aykırı hareket ederse ve bu yükümlülüğe aykırı hareket etmediğini ispatlayamaz ise, İDDMİB e her aykırı hareketi için, hemen muaccel olmak üzere, İDDMİB tarafından belirlenecek miktarda cezai şartı ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. İDDMİB in cezai şart ödenmesi talebi İDDMİB in saklama şartına uyması gerekliliğini ortadan kaldırmaz. İDDMİB in ve diğer tüm 3.tarafların bundan dolayı uğrayacağı zararın ayrıca tazminini talep etme haklı saklıdır. N- GENEL HUSUSLAR: Tekliflerin değerlendirilmesinden sonra yüklenici firma ile yapılacak sözleşmede yukarıda belirtilen bütün koşullar yer alacaktır. Sözleşmenin bir maddesi hukuken geçersiz ise ya da geçersiz hale gelirse, bundan

7 sözleşmenin diğer maddeleri etkilenmez. Hukuken geçersiz maddelerin yeri, sözleşme taraflarınca zaman kaybetmeden sözleşmenin sahip olduğu ekonomik amaca en yakın geçerli madde ile doldurulur. Taraflar arasında çıkacak her türlü anlaşmazlıklarda İDDMİB defter kayıt, belgeleri ve bilgisayar kayıtları tek başına kesin delil teşkil edecektir. Taraflar sözleşmedeki adreslerini tebligat adresi olarak gösterdiklerini, adres değişikliklerinin yazılı olarak noter kanalı ile bildirilmediği takdirde, bu adreslere yapılan her türlü tebligatın geçerli olacağını kabul ve taahhüt ederler. Sözleşmeden doğan her türlü damga vergisi, resim, harç YÜKLENİCİ FİRMA tarafından ödenecektir. İşbu Şartnameden doğacak uyuşmazlıkların hallinde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2023 HEDEFİNDE DOĞAL TAŞ GÜÇ BİRLİĞİ PROJESİ FİRMA İHTİYAÇ ANALİZİ HİZMETİ ALINMASINA YÖNELİK ŞARTNAME

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2023 HEDEFİNDE DOĞAL TAŞ GÜÇ BİRLİĞİ PROJESİ FİRMA İHTİYAÇ ANALİZİ HİZMETİ ALINMASINA YÖNELİK ŞARTNAME A- TARAFLAR İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2023 HEDEFİNDE DOĞAL TAŞ GÜÇ BİRLİĞİ PROJESİ FİRMA İHTİYAÇ ANALİZİ HİZMETİ ALINMASINA YÖNELİK ŞARTNAME Bu Şartnamede teklif isteyen taraf İstanbul Maden

Detaylı

ELEKTRİK ELEKTRONİK VE HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (TET) TET AR-GE PROJE PAZARI 4 TEKLİF VE TEKNİK ŞARTNAMESİ

ELEKTRİK ELEKTRONİK VE HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (TET) TET AR-GE PROJE PAZARI 4 TEKLİF VE TEKNİK ŞARTNAMESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK VE HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (TET) TET AR-GE PROJE PAZARI 4 TEKLİF VE TEKNİK ŞARTNAMESİ I. SATIN ALMANIN KONUSU Madde 1 - TARAFLAR Bu Şartnamede teklif isteyen taraf Elektrik Elektronik

Detaylı

SINGAPORE STONE SHOW 2015 İMİB UR-GE PROJESİ YURT DIŞI FAALİYETİ TÜRKİYE STANDI KONSTRÜKSİYON VE DEKORASYON ÇALIŞMASI (8-11 ARALIK 2015, SİNGAPUR)

SINGAPORE STONE SHOW 2015 İMİB UR-GE PROJESİ YURT DIŞI FAALİYETİ TÜRKİYE STANDI KONSTRÜKSİYON VE DEKORASYON ÇALIŞMASI (8-11 ARALIK 2015, SİNGAPUR) SINGAPORE STONE SHOW 2015 İMİB UR-GE PROJESİ YURT DIŞI FAALİYETİ TÜRKİYE STANDI KONSTRÜKSİYON VE DEKORASYON ÇALIŞMASI (8-11 ARALIK 2015, SİNGAPUR) TARAFLAR: Bu şartnamede teklif isteyen taraf İstanbul

Detaylı

ELEKTRİK ELEKTRONİK VE HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ CRM SİSTEMİ HİZMET ALIM TEKLİF ŞARTNAMESİ

ELEKTRİK ELEKTRONİK VE HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ CRM SİSTEMİ HİZMET ALIM TEKLİF ŞARTNAMESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK VE HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ CRM SİSTEMİ HİZMET ALIM TEKLİF ŞARTNAMESİ İSTANBUL, 2014 1 1. TARAFLAR Bu Şartnamede teklif isteyen taraf Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları

Detaylı

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ WEB SİTESİ PRODÜKSİYONU TEKLİF VE TEKNİK ŞARTNAMESİ www.turkishmineral.com

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ WEB SİTESİ PRODÜKSİYONU TEKLİF VE TEKNİK ŞARTNAMESİ www.turkishmineral.com İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ WEB SİTESİ PRODÜKSİYONU TEKLİF VE TEKNİK ŞARTNAMESİ www.turkishmineral.com 1-TEKNİK ŞARTNAME: A TEMEL PRODÜKSİYON ÇALIŞMASI: Bu şartname, İstanbul Maden İhracatçıları

Detaylı

ÇELĠK ĠHRACATÇILARI BĠRLĠĞĠ A. NURĠ ÇOLAKOĞLU ANADOLU VE. ÖN YETERLĠLĠK ġartnamesġ

ÇELĠK ĠHRACATÇILARI BĠRLĠĞĠ A. NURĠ ÇOLAKOĞLU ANADOLU VE. ÖN YETERLĠLĠK ġartnamesġ ÇELĠK ĠHRACATÇILARI BĠRLĠĞĠ A. NURĠ ÇOLAKOĞLU ANADOLU VE ENDÜSTRĠ MESLEK LĠSESĠ YAPIM ĠġĠ ÖN YETERLĠLĠK ġartnamesġ I- ĠHALENĠN KONUSUNA ĠLĠġKĠN HUSUSLAR Madde 1- Ġdareye iliģkin bilgiler 1.1. İdarenin;

Detaylı

TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Kazan ANKARA

TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Kazan ANKARA TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Kazan ANKARA YAPIM İŞLERİ İHALESİ TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Sayfa 1/18 İÇİNDEKİLER 1. TANIMLAR... 3 2. TEKLİF VEREBİLMEK

Detaylı

İHALENİN KONUSU VE TEKLİF VERMEYE İLİŞKİN HUSUSLAR

İHALENİN KONUSU VE TEKLİF VERMEYE İLİŞKİN HUSUSLAR TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMUNUN 4734 SAYILI KAMU İHALE KANUNUNUN 3 ÜNCÜ MADDESİNİN (G) BENDİ KAPSAMINDA AÇIK İHALE USULU İLE YAPACAĞI HİZMET ALIMLARINDA UYGULANACAK İDARİ ŞARTNAME (Bu İdari Şartnamede

Detaylı

AÇIK İHALE USULÜ İLE İHALE EDİLEN PERSONEL TAŞIMASI İÇİN SERVİS OTOBÜSÜ KİRALANMASI İŞİNE AİT İDARİ VE TEKNİK ŞARTNAME

AÇIK İHALE USULÜ İLE İHALE EDİLEN PERSONEL TAŞIMASI İÇİN SERVİS OTOBÜSÜ KİRALANMASI İŞİNE AİT İDARİ VE TEKNİK ŞARTNAME AÇIK İHALE USULÜ İLE İHALE EDİLEN PERSONEL TAŞIMASI İÇİN SERVİS OTOBÜSÜ KİRALANMASI İŞİNE AİT İDARİ VE TEKNİK ŞARTNAME I- İHALENİN KONUSU VE TEKLİF VERMEYE İLİŞKİN HUSUSLAR Madde 1- İş Sahibi İdareye İlişkin

Detaylı

TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Kazan ANKARA

TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Kazan ANKARA TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Kazan ANKARA YAPIM İŞLERİ İHALESİ TEKLİF ALMA ŞARTNAMESİ TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Sayfa 1/19 İÇİNDEKİLER 1. TANIMLAR... 3 2. TEKLİF VEREBİLMEK

Detaylı

TÜRKİYE RADYO-TELEVİZYON KURUMUNUN 4734 SAYILI KAMU İHALE KANUNUNUN 3 ÜNCÜ MADDESİNİN (G) BENDİ KAPSAMINDA AÇIK İHALE USULU İLE YAPACAĞI MAL ALIMLARINDA UYGULANACAK TİP İDARİ ŞARTNAME (Bu İdari Şartnamede

Detaylı

ARAS EDAŞ ARAS ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. TESİS YAPIM İŞLERİ İHALE ŞARTNAMESİ

ARAS EDAŞ ARAS ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. TESİS YAPIM İŞLERİ İHALE ŞARTNAMESİ ARAS EDAŞ ARAS ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. TESİS YAPIM İŞLERİ İHALE ŞARTNAMESİ İŞİN ADI : YÜKLENİCİ :...................... TEKLİF TARİHİ :..................... YATIRIMLAR VE TESİS KOORDİNATÖRLÜĞÜ././201.. tarih

Detaylı

XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ

XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ TÜRK MİKROBİYOLOJİ CEMİYETİ (TMC) XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2016 yılında düzenlenecek olan XXXVII. Türk Mikrobiyoloji Kongresi organizasyonu

Detaylı

Mal Alımı İçin İhale İlanı

Mal Alımı İçin İhale İlanı İHALE DOSYASI Mal Alımı İçin İhale İlanı Adapa Bilgi Sistemleri Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş, İzmir Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Projesi kapsamında T P M A N Toplam Verimlilik Yönetimi Sisteminin Geliştirilmesi

Detaylı

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI ANKARA

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI ANKARA T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI ANKARA SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI 3 KALEM AKARYAKIT ÜRÜNÜ ALIMI İŞİNE İLİŞKİN İDARİ ŞARTNAME İHALE DOSYA NUMARASI: 12/ TARİH :.../.../2012 SAAT :...:00

Detaylı

Bölüm A: Ġsteklilere Talimatlar

Bölüm A: Ġsteklilere Talimatlar TEKLĠF DOSYASI 1 Bölüm A: Ġsteklilere Talimatlar 2 ĠSTANBUL HAZIRGĠYĠM VE KONFEKSĠYON ĠHRACATÇI BĠRLĠĞĠ (ĠHKĠB) AÇIK ĠHALE USULÜ ĠLE ĠHALE EDĠLECEK TEKSTĠL VE KONFEKSĠYON SEKTÖRÜ DEĞER ZĠNCĠRĠ PROJESĠ

Detaylı

Bölüm A: İsteklilere Talimatlar

Bölüm A: İsteklilere Talimatlar TEKLİF DOSYASI Bölüm A: İsteklilere Talimatlar Kalkınma Ajansları Tarafından Mali Destek Sağlanan Projeler Kapsamındaki İhaleler için İSTEKLİLERE TALİMATLAR İhaleye katılacak olan isteklilerin aşağıda

Detaylı

UMEY ENERJİ, ENDÜSTRİYEL VE İLERİ TEKNOLOJİK CİHAZLAR, LED AYDINLATMA, MÜHENDİSLİK VE AR-GE LTD. ŞTİ. TRB1/13/İYMDP/0107 REFERANS NOLU

UMEY ENERJİ, ENDÜSTRİYEL VE İLERİ TEKNOLOJİK CİHAZLAR, LED AYDINLATMA, MÜHENDİSLİK VE AR-GE LTD. ŞTİ. TRB1/13/İYMDP/0107 REFERANS NOLU UMEY ENERJİ, ENDÜSTRİYEL VE İLERİ TEKNOLOJİK CİHAZLAR, LED AYDINLATMA, MÜHENDİSLİK VE AR-GE LTD. ŞTİ. TRB1/13/İYMDP/0107 REFERANS NOLU İLERİ TEKNOLOJİ POWER LED ELEMANLARI İLE UZUN ÖMÜRLÜ, DÜŞÜK MALİYETLİ

Detaylı

5-6- II- İHALEYE KATILMAYA İLİŞKİN HUSUSLAR

5-6- II- İHALEYE KATILMAYA İLİŞKİN HUSUSLAR GÜNEY MARMARA KALKINMA AJANSI AÇIK İHALE USULÜ İLE İHALE EDİLEN BÖLGESEL YENİLİK STRATEJİSİ VE EYLEM PLANI HAZIRLANMASI İŞİ İDARİ ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER I- İHALENİN KONUSU VE TEKLİF VERMEYE İLİŞKİN HUSUSLAR

Detaylı

TR10/12/BTK/0038. "Mobil Teknoloji Geliştirme Laboratuvarı. Hizmet Alım İhalesi

TR10/12/BTK/0038. Mobil Teknoloji Geliştirme Laboratuvarı. Hizmet Alım İhalesi SR Ek 3 - Teklif Dosyası TEKLİF DOSYASI TR10/12/BTK/0038 "Mobil Teknoloji Geliştirme Laboratuvarı Projesi" Hizmet Alım İhalesi Bölüm A: İsteklilere Talimatlar ) Kalkınma Ajansıarı Tarafından Mali Destek

Detaylı

İHALE İLANI ÜÇ BOYUTLU KOORDİNAT ÖLÇÜM CİHAZI SATIN ALINACAKTIR.

İHALE İLANI ÜÇ BOYUTLU KOORDİNAT ÖLÇÜM CİHAZI SATIN ALINACAKTIR. BU SİTEDE YAYINLANAN BİLGİLER ASIL BELGENİN YERİNE GEÇMEZ. YAYINLANAN BELGELER İLE ORJİNAL İHALE BELGELERİ ARASINDAKİ FARKLILIKLARDA ORJİNAL BELGE GEÇERLİDİR. BURADAKİ BİLGİLER SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR.

Detaylı

SR Ek 3 Teklif Dosyası TEKLİF DOSYASI

SR Ek 3 Teklif Dosyası TEKLİF DOSYASI TEKLİF DOSYASI 1 Bölüm A: İsteklilere Talimatlar 2 Kalkınma Ajansları Tarafından Mali Destek Sağlanan Projeler Kapsamındaki İhaleler için İSTEKLİLERE TALİMATLAR İhaleye katılacak olan isteklilerin aşağıda

Detaylı

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği TOTBİD Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği XXV. ULUSAL TÜRK ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ KONGRESİ (2015) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2015 yılında düzenlenecek olan XXV. Ulusal

Detaylı

Prodea Bilgi Teknolojileri LTD. ŞTİ Kurumsal ERP Uygulayıcılarına Yönelik Mobil Süreç Yönetim Paketi Projesi Mal Alımı İhalesi TEKLİF DOSYASI

Prodea Bilgi Teknolojileri LTD. ŞTİ Kurumsal ERP Uygulayıcılarına Yönelik Mobil Süreç Yönetim Paketi Projesi Mal Alımı İhalesi TEKLİF DOSYASI Prodea Bilgi Teknolojileri LTD. ŞTİ Kurumsal ERP Uygulayıcılarına Yönelik Mobil Süreç Yönetim Paketi Projesi Mal Alımı İhalesi TEKLİF DOSYASI Bölüm A: İsteklilere Talimatlar Kalkınma Ajansları Tarafından

Detaylı

SR Ek 3 Teklif Dosyası Söz. Ek-1: Genel Koşullar TEKLİF DOSYASI 1

SR Ek 3 Teklif Dosyası Söz. Ek-1: Genel Koşullar TEKLİF DOSYASI 1 Söz. Ek-1: Genel Koşullar TEKLİF DOSYASI 1 Söz. Ek-1: Genel Koşullar Bölüm A: İsteklilere Talimatlar 2 Söz. Ek-1: Genel Koşullar Kalkınma Ajansları Tarafından Mali Destek Sağlanan Projeler Kapsamındaki

Detaylı

DEDAŞ DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ

DEDAŞ DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ DEDAŞ DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ ŞANLIURFA (VİRANŞEHİR-CEYLANPINAR İLÇELERİ HARİÇ) İLİNDE OSOS PROJESİ KAPSAMINDA MODEM, PANO, SAYAÇ MONTAJ İŞİ İHALE İLANI DEDAŞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. YAPIM

Detaylı

ODTÜ KUZEY KIBRIS KAMPUSU REKTÖRLÜĞÜ

ODTÜ KUZEY KIBRIS KAMPUSU REKTÖRLÜĞÜ ODTÜ KUZEY KIBRIS KAMPUSU REKTÖRLÜĞÜ TEKNİK HİZMET FAALİYETLERİ İNŞAAT İŞLERİ İŞÇİLİK HİZMET ALIMI İŞİ İHALE DOSYASI (BELLİ İSTEKLİLER ARASINDA) 1 İÇİNDEKİLER 1. Belli İstekliler Arasında İhale Şartnamesi,

Detaylı

İHALEYE DAVET MEKTUBU

İHALEYE DAVET MEKTUBU Sayın Proje Adı CEMER KENT EKIPMANLARI SA. TIC. LTD. STI. : İHALEYE DAVET MEKTUBU : Sonsuz Enerji Kaynağı Güneşten Doğa Dostu Enerji Üretim 19/12/2013 1. Sizi aşağıda belirtilen mal /hizmet / yapım işi

Detaylı

İHALE İLANI KABLO SATIN ALINACAKTIR. İhale Kayıt Numarası : 2015/26400 b) Telefon ve Faks Numarası: 0(222) 224 00 00 (4435-4436)/ 225 50 60-225 72 72

İHALE İLANI KABLO SATIN ALINACAKTIR. İhale Kayıt Numarası : 2015/26400 b) Telefon ve Faks Numarası: 0(222) 224 00 00 (4435-4436)/ 225 50 60-225 72 72 BU SİTEDE YAYINLANAN BİLGİLER ASIL BELGENİN YERİNE GEÇMEZ. YAYINLANAN BELGELER İLE ORJİNAL İHALE BELGELERİ ARASINDAKİ FARKLILIKLARDA ORJİNAL BELGE GEÇERLİDİR. BURADAKİ BİLGİLER SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR.

Detaylı

ĠLANLI USUL ĠÇĠN STANDART GAZETE ĠLANI FORMU

ĠLANLI USUL ĠÇĠN STANDART GAZETE ĠLANI FORMU ĠLANLI USUL ĠÇĠN STANDART GAZETE ĠLANI FORMU Mal Alımı için ihale ilanı Martest Analiz Laboratuvarları Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, Dicle Kalkınma Ajansı KOBİ Mali Destek Programı kapsamında sağlanan

Detaylı