EL300 ÇOK KANALLI SU KONTROL ÜNİTESİ TETHYS INSTRUMENTS 57, CHEMIN DU VIEUX CHÊNE, MEYLAN -FRANCE-

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "EL300 ÇOK KANALLI SU KONTROL ÜNİTESİ TETHYS INSTRUMENTS 57, CHEMIN DU VIEUX CHÊNE, 38240 MEYLAN -FRANCE-"

Transkript

1 ÇOK KANALLI SU KONTROL ÜNİTESİ TETHYS INSTRUMENTS 57, CHEMIN DU VIEUX CHÊNE, MEYLAN -FRANCE- TEL : FAX : MAIL : - WEB :

2 ÇOK KANALLI SU KONTROL ÜNİTESİ modüler konsepte uygun olarak tasarlanmış universal su kontrol ünitesidir. Bir çok prob ve konfigürasyona uygun tek veya çok kanallı çalışabilir. ph, ORP, iletkenlik, çözünmüş oksijen, AKM ve sıcaklık ölçümlerini yapan problarla kolaylıkla haberleşebilir. En fazla 16 kanal eklenebilir. Kullanıcı dostu arayüzü 10 dakikada bir ölçüm periyotlu konfigürasyonun bir aylık bütün verilerini (grafik gösterimi dahil) hafızasına kaydedebilir. Bir USB port sayesinde cihaza kayıtlı 5000 veri, konfigürasyon ve kalibrasyon verileri bir USB flaş diske kolaylıkla aktarılabilir MA çıkış modülleri her bir ölçüm kanalı için ayrı ayrı olacak şekilde (maksimum 12 adet) anakart üzerine takılabilir. RS232 PORTu MODBUS protokolünü destekler. Her parametrenin ölçüm değeri bu yolla SCADA sistemine aktarılabilir. Yeni WEB tabanlı arayüz sayesinde analizör uzaktan kumanda edilebilir. İnternet bağlantısı için Wi- Fi ya da ethernet modülü opsiyonel olarak seçilmelidir.

3 AVANTAJLAR Floresans Tekniği ile Oksijen Ölçümü Floresans tekniğiyle çalışan oksijen sensörü düşük işletim maliyeti ve stabil oluşuyla diğer problardan daha avantajlıdır. Bu sensörler, herhangi bir elektrolid değişimi ya da membran değişimine gerek duymaksızın çalışırlar. Probun periyodik olarak kalibre edilmesi de söz konusu değildir. Sürekli akış olmasa da ölçüm yapar, çünkü oksijen tüketimi yoktur. Floresasans Dedektör Mavi Filtre Referans Dedektör Kırmızı Filtre LED Işık Kaynağı RUTENYUM TABANLI LUMINOPHORE YALITIM MEMBRANı DO PRINCIPLE DAYANIKLI ENDÜSTRİYEL PROBLAR Bütün sensörler çok zor koşullarda çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Yüksek AKM'li sularda dahi sorunsuz bir şekilde çalışırlar. ph Probu İletkenlik Probu Çözünmüş Oksijen Probu Yüksek Aralık AKM Probu Düşük Aralık AKM PROBU Daha az Bakım Gerektirir EL400 istenilen periyotta 12V çıkış verebilir. Bu çıkış sayesinde hava kompresörüyle ya da basınçlı suyla sensör temizliği yapılabilir. IP65 su geçirmeyen kasasıyla yıllarca sorunsuz çalışır.

4 AVANTAJLAR KULLANICI-DOSTU ARAYÜZ Çok kullanışlı hassas arayüzlü renkli dokunmatik ekran ve 8 farklı dil seçeneği sayesinde (Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca ve Türkçe) bütün konfigürasyonlar kolayca yapılabilir. Bir çok test fonksiyonu (vana açma kapama, ışık şiddeti değeri, pompalarvs..) sayesinde sorun çözme işi kolaylıkla yapılabilir. Analizörün bütün konfigürasyonu gerektiğinde USB flaş diske kaydedilebilir, bu dosya daha sonradan cihaza aktarılabilir. MODÜLER KONSEPT anakartında, çeşitli modüllerin takılabileceği 12 adet soket vardır Giriş modülleri ph, iletkenlik gibi sensör girişleri dışında 4-20mA girişler ve röle kartları da modül olarak eklenebilmektedir. Modbus ile haberleşen problar direkt olarak RS485 portuna takılır. Otomatik scan özelliğiyle bütün probları otomatik olarak tanır. DSP400 TFT - 12 SOKET M1 M2 M3 M4 M5 M6 M7 M8 M9 M10 M11 M12 HABERLEŞME 4-20 MA çıkış modülleri her bir ölçüm kanalı için ayrı ayrı olacak şekilde (maksimum 12 adet) anakart üzerine takılabilir. RS232 PORTu MODBUS protokolünü destekler. Her parametrenin ölçüm değeri bu yolla SCADA sistemine aktarılabilir. Status bilgisi, hatalar kalibrasyon değerleri ve pompa çalışma süreleri gibi bilgiler de parametre olarak eklenebilir. Yeni WEB tabanlı arayüz sayesinde analizör uzaktan kumanda edilebilir. İnternet bağlantısı için Wi-Fi ya da ethernet modülü opsiyonel olarak seçilmelidir. Bir USB port sayesinde cihaza kayıtlı 5000 adet konfigürasyon ve kalibrasyon verileri bir USB flaş diske kolaylıkla aktarılabilir. Kaydedilen ölçümler Excell'e aktarılıp veri incelemesi yapılabilir. Analizörün yazılımı da USB disk ile güncellenir.

5 TEKNİK DÖKÜMAN PARAMETRELER STANDART ARALIK TEKRARLANABİLİRLİK ph / PH ORP +/ MV +/- 1 MV Çözünmüş Oksijen 0-25 MG/L O2 +/ MG/L O2 İLETKENLİK μs +/- 1 μs AKM MG/L AKM 0-30,000 MG/L AKM Okumanın +/- 1% veya +/- 2 MG/L AKM Sıcaklık 0-80 C +/- 0.1 C * : TYPICAL REPEATABILITY ON LOW VALUES, MEASURING CONDITIONS MAY AFFECT THE REPEATABILITY

6 Özellikler Numune SIcaklığı Islat Malzemeler Ölçüm Süresi Ölçüm Aralığı Hafıza Güç Kaynağı Ekran Haberleşme Sertifikalar Kabin Boyutlar Ağırlık 0-60 C PVC, KARBON, POLYPHENYLENE SULFId (RYTON), cam < 5 Sn Sürekli ya da periyodik, 1 dakikadan 720 dakikaya kadar ölçüm aralığı seçilebilir. Her bir parametre için 5000 tarih ve zaman ile kayıtlı ölçüm (16 kanala kadar) VAC 50/60 HZ 40 VA - 12V DC 3A Renkli TFT LCD 320 X240 PIXEL LED ışıklı - RS232, MODBUS veya HTTP/WEB arayüzü - RS485 problar için (DO, AKM) - USB - WI-FI (IEEE802.11B) Opsiyonel - ETHERNET (IEEE802.3) Opsiyonel CE, EN , EN Epoksi kaplamalı çelik, IP65, duvara asma aparatı 300 X 200 X 110 MM 6 KG Graphic Design & Industrial Design by magdesign, Magali Leynaud - (+33)