BİLGİSAYAR EĞİTİMLERİ. Ücretsiz HAFTA İÇİ SABAH EXCEL UYGULAMALARI VE HAFTA İÇİ AKŞAM MS ACCESS 2007 KURS BAŞVURULARI / 5.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BİLGİSAYAR EĞİTİMLERİ. Ücretsiz HAFTA İÇİ SABAH EXCEL UYGULAMALARI VE HAFTA İÇİ AKŞAM MS ACCESS 2007 KURS BAŞVURULARI 2 0 1 2 / 5."

Transkript

1 HAFTA İÇİ SABAH EXCEL UYGULAMALARI VE HAFTA İÇİ AKŞAM MS ACCESS 2007 KURS BAŞVURULARI BİLGİSAYAR EĞİTİMLERİ Ücretsiz / 5. D Ö N E M

2 G E N E L B İ L G İ L E R Kursumuz, Beyoğlu Eğitim Biriminde bulunan özel bilgisayar sınıfında yapılmaktadır. Sınıfımız,12 kişilik olup her kursiyere bir bilgisayar tahsis edilmektedir. Ücretsiz Bilgisayar Kurslarımıza başvuru yapacak olan üyelerimizin Oda ödemelerini düzenli yapıyor olması ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekmektedir. Başvuruların değerlendirilmesi için Kayıt formunda Eğitim Bilgilerinin eksiksiz girilmesi gereklidir. Ö N E M L İ U Y A R I L A R Kesin kayıta hak kazanıp, belirtilen tarihlerde mazeret bildirmeden kesin kaydını yaptırmayanlar Oda nın düzenlediği diğer Ücretsiz Eğitimlerden faydalanamayacaktır. Kursa kaydı olup, ilk gün mazeretsiz eğitime katılmayanların kayıtları iptal edilerek yedek listelere dönülecek ve bundan sonraki eğitimlere katılamayacaklardır Kurs süresince 8 ders saati eğitime katılmayanların kayıtları iptal edilerek bundan sonraki kurslara başvuramayacaklardır.

3 Ö N K A Y I T B A Ş V U R U L A R I Ön kayıt başvuruları, Aralık 2012 tarihleri arasında web sayfamız üzerinden ön kayıt başvuru formu doldurularak yapılacaktır. Ön kayıt başvuruları, yoğunluğa göre daha erken bitebilir. Ön Kayıt Başvuru İptali; İptal işlemleri, en geç 25 Aralık 2012 tarihine kadar web üzerinden iptal edilebilir. Bu tarihten sonra adresine dilekçe ile bildirilebilir. K E S İ N K A Y I T B A Ş V U R U L A R I Ön kayıt başvurularından sonra, başvuru sırasına göre gruplandırma yapılarak kesin kayıt listeleri belirlenmektedir. Kesin kayıta hak kazananlar ve yedek listede bulunanlara 27 Aralık 2012 tarihinde SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. Kesin Kayıtlar Aralık 2012 tarihlerinde, saatleri arasında eğitimin alınacağı, Beyoğlu den şahsen başvuru ile alınacaktır. Kesin kayıtta, 1 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir. Başvuru formu kesin kayıt sırasında doldurulacaktır.

4 M S E X C E L U Y G U L A M A L A R I K U R S U N A K İ M L E R B A Ş V U R A B İ L İ R? MS Office programlarını aktif olarak kullanamayan, en az İnternet kullanımı düzeyinde olan tüm kullanıcılar veya basit Excel formüllerini kullanabilenler başvurabilir. P R O G R A M I N İ Ç E R İ Ğ İ Tamamen Uygulamaya yönelik, basit Excel formülleri ile başlayıp İleri düzey konu başlıklarını da kapsayacak programdaki konu başlıkları: 4 İşlem formülleri, Eğer Formülleri, Dizi formüller Mantıksal, Metinsel, Arama ve Başvuru İşlevleri, Veri İşlemleri (Filtre-Gelişmiş Filtre) Veri Araçları (Alttoplam ve Özet tablo) Durum Çözümlemesi(Hedef ara ve Senaryo), Form Denetimleri.

5 M S A C C E S S E Ğ İ T İ M L E R İ N E K İ M L E R B A Ş V U R A B İ L İ R? MS Office eğitimlerini tamamlayanlar katılabilir. Başvuru formunda daha önce alınan eğitim ile ilgili bilgilerin girilmesi zorunludur. P R O G R A M I N İ Ç E R İ Ğ İ Access e Giriş Access Tablo Yapısı Tablo Oluşturmak Sorgu Oluşturmak, Formlar, Raporlar

6 HAFTA İÇİ AKŞAM MS ACCESS 2007/ OCAK 2013 HAFTA İÇİ SABAH MS EXCEL 2007 Uygulamaları/ OCAK 2013