KABLOSUZ Hi-Fi SİSTEM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KABLOSUZ Hi-Fi SİSTEM"

Transkript

1

2 KABLOSUZ Hi-Fi SİSTEM Sadece Sonos, Hi-Fi ses ile kablosuz ağınızı (Wi-Fi), çok sağlam bir ağ ile dünya üzerindeki sistem içinde (SonosNet) birleştirerek, dünya üstündeki herhangi bir kaynaktan tüm müzikleri herhangi bir alanda çalmanıza olanak tanır.

3

4 DÜNYADAKİ TÜM MÜZİK KULAKLARINIZA AKSIN Hep bildiğiniz şarkılar ve çıkıştaki sanatçılar. Eskiler. Bağımsızlar. Rock. Caz. Sonos, kişisel müzik koleksiyonunuzun yanı sıra, Spotify, Pandora gibi müzik servisleriyle ve binlerce ücretsiz İnternet radyo istasyonuyla uyumlu olan kablosuz bir sistemdir. Android* akıllı telefonunuz veya tabletinizde, iphone, ipad ve ipod touch ınızda sakladığınız müziği kablosuz olarak Sonos sisteminde çalın. MÜZİK ARŞİVİNİZ Mükemmel müzik arşivini biriktirdiniz, indirdiniz ve düzenlediniz. Artık kulaklıkları bir kenara bırakıp müziği özgür bırakma zamanı. Sonos, bilgisayarınızdaki veya harici bir cihazdaki müzik arşivinizi, evdeki her odaya kablosuz olarak dağıtır. ÜCRETSİZ İNTERNET RADYOSU Dünya çapında yerel istasyonlar ve yayınlar ücretsiz İnternet radyo istasyonu, şovları ve internet yayınlarıyla aranızda hiçbir engel yok. Kablosuz olarak bağlanın ve dinlemeye başlayın. MÜZİK SERVİSLERİ Aklınıza gelen her şarkıyı, evin herhangi bir yerinde, anında dinleyebilirsiniz. Kendi radyo istasyonunuzu yaratın, yeni çıkan parçaları keşfedin veya favori sanatçınızın çıkardığı her parçayı bulun. Sınırlarından kurtulmuş müzik anlayışı budur. Mevcut müzik servisleri bölgeye gore farklılık gösterir. Google Play aracılığıyla indirilmiş müziğin yine de bilgisayarınıza senkronlanması gerekir.

5

6 DİLEDİĞİNİZ HER YERDE MÜZİK İster ekleme yapın, ister sıfırdan başlayın. Sonos un herkese ve her odaya uygun bir hoparlör sistemi var. Soldan sağa CONNECT (üst) CONNECT:AMP (alt) BRIDGE SUB PLAYBAR PLAY:1 PLAY:5 PLAY:3

7

8 PLAYBAR MÜZİKSEVERLER İÇİN SOUNDBAR PLA gerçekçi seslerle, canlı konserlerin müthiş ses dalgalarıyla ve dünya üstündeki tüm müziğin kablosuz akışıyla her mekânı doldurur. Ve bunu sadece, Hi-Fi sesi yüksek çözünürlüklü TV nize getiren kullanımı kolay hoparlör sistemiyle yapar. SİNEMA SESİ KALİTESİ PLAYBAR altı orta woofer ve üç tweeter dan oluşur. Bunlardan ikisi, player ın her bir yanına dış açıyla yerleştirilir ve böylece ses daha geniş bir alana yayılır. SİSTEM OLARAK STEREO PLAYBAR, müzik arşivinizi, ücretsiz İnternet radyonuzu ve daha fazlasını kablosuz olarak dağıtan, yüksekteknolojili, hepsi bir arada stereo sistemi güçlendirir. Playbar Ürün Video

9 Playbar Ürün Video

10 PLAY:5 ORİJİNAL, DAHA BÜYÜK MEKAN, DAHA FAZLA SES KABLOSUZ HOPARLÖR Ses için Hi-Fi dinamo olan hepsi bir arada player. PLAY:5 ın beş hoparlörü ve amplifikatörleri ile kulaklarınıza inanamayacaksınız. Biriyle başlayın ve evinizin her köşesi favori notalarınızla dolana dek arttırın. BİLLUR GİBİ VE MEKANI DOLDURAN SES KALİTESİ Beş dijital atanmış amplifikatörle güçlendirilmiş beş entegre hoparlör: iki tweeter, iki orta driver ve bir subwoofer daha büyük ve daha karmaşık ses ekipmanlarıyla yarışan üstün ses kalitesi sunar. TAMAMEN DİJİTAL SES MİMARİSİ Tıpkı sanatçıların tercih ettiği gibi, belirgin ses reprodüksiyonunun keyfini çıkarın. Tüm filtre ayarlamaları, aktif denkleştirme ve zamanhizalaması, dijital alanda gerçekleşir ve böylece ses kalitesi veya enerjisinde hiçbir şey kaybetmez.

11 Play5 Ürün Video

12 PLAY:3 ZENGİN VE MEKANI KAPLAYAN SES İÇİN ÇOK YÖNLÜ KABLOSUZ HOPARLÖR Etkili sesi kompakt bir boyutla birleştiren, çok yönlü, hepsi bir arada player. Üç tane atanmış dijital amplifikatörle güçlendirilmiş üç hoparlöre sahip olan PLAY:3 mekanınızı duvardan duvara sesle dolduracak. İster yatay, ister dikey yerleştirin; ister rafa koyun, isterseniz duvara monte edin. Küçük mekanlar ve müziğe aç alanlar için mükemmel seçim. KÜÇÜK PAKETTE ETKİLİ SES Üç dijital amplifikatörle güçlendirilmiş üç hoparlör, temiz ve kusursuz ses kalitesi sunar. Bas elemanı güçlü alçak notalar üretirken iki orta driver ve bir tweeter sesi doldurur. HER MEKAN VE ALAN İÇİN ÇOK YÖNLÜ PLAY:3 ü yatay veya dikey olarak yerleştirin ve dahili sensör, temiz ve dengeli ses için hoparlörün çıkışını geliştirsin. Mutfak, banyo, yatak odası, yani herhangi bir odada.

13 Play3 Ürün Video

14 PLAY:1 DERİN, BERRAK Hi-Fi SES SUNAN KOMPAKT HOPARLÖR Başka hiçbir kablosuz hoparlörde böyle bir Hi-Fi sesi, bu kadar kompakt bir tasarımın içinde bulmak mümkün değil. Dönen yüksek sesler, gümbürdeyen alçak sesler ve her ses düzeyinde derin, berrak ses. Dünya üstündeki tüm müziği herhangi bir mekana doldurabilirsiniz. DUYMAKLA KALMAYIN, DİNLEYİN. PLAY:1 in kişiselleştirilebilir sürücüleri ve yazılımı, mükemmel Hi-Fi müzik için, berrak yüksek sesler ve derin, yuvarlanan alçak seslerle zengin ve güçlü bir ses sunar. MÜZİĞİNİZ HER YERDE OLSUN. PLAY:1 in şık, çok yönlü tasarımı, evinizde müziğe ihtiyaç duyulan her yere kolaylıkla uyum sağlar. Yer ne kadar dar olursa olsun şaşırtıcı derecede etkili bir sese sahiptir.

15 Play1 Ürün Video

16 SUB RUHU TİTRETEN SES. KALP ÇARPICI TASARIM. TEK-TUŞLA KURULUM. Müziğin, omurgayı kıvıran, çeneyi düşüren, tüm bedende hissedilen deneyimine bir sismik adım daha yaklaşın. İster Beethoven ın heybetli 5. senfonisini, ister son dönemde popüler olan gümbürdeyen bas tınılarını dinleyin, SUB her tonun, vuruşun, sıçramanın ve salınımın etkisini duymanıza ve hissetmenize olanak tanır. Tüm Sonos güçlendirilmiş bileşenlerle çalışır: PLAY:1, PLAY:3, PLAY:5, PLAYBAR ve CONNECT:AMP YÜKSEK VE TEMİZ SES İki güç kesen hoparlör karşılıklı yerleştirilir ve böylece kabin titreşimi yüzünden müzikte hiçbir ses veya enerji kaybı olmaz. YÜKSELTİLMİŞ GÜÇ SUB ı güçlendiren, hoparlörler ve akustik mimariyle mükemmel biçimde uyum sağlayan iki adet en son teknoloji ürünü Class-D dijital amplifikatör.

17 Sub Ürün Video

18 EV SİNEMA SİSTEMİNİ SALLAYACAK MÜKEMMEL GRUP: PLAYBAR + SUB VE BİR ÇİFT PLAY:1 Güç ve incelikli dört adet çok yönlü performer her şeyi çalar ve sesi muhteşem kılar: en sevdiğiniz filmler, TV şovları, oyunlar ve dünya üzerindeki bütün müzikler için üç boyutlu 5.1 ses.

19

20 CONNECT STEREO NUZU SIRADIŞI SES KALİTESİ YAŞATAN SONOS SİSTEMİNE DÖNÜŞTÜRÜN Stereo-severler keyiflenebilirsiniz. Bu, Hi-Fi ınızı Wi-Fi yapan bir Sonos player. Sadece favori stereo nuzu, ev sinema sistemini veya amfili hoparlörünüzü CONNECT e bağlayın ve mevcut ekipmanınızla bir dünya dolusu müziğe kablosuz olarak ulaşın. Yeni jenerasyon müzik anlayışına hoş geldiniz. MEVCUT SES EKİPMANINIZLA BİRLİKTE ÇALIŞIR Ev sinema sisteminizi ve diğer ses cihazlarınızı sorunsuz bir biçimde Sonos Kablosuz Hi-Fi Sisteme entegre eder. ÜSTÜN SES KALİTESİ Analog, optik ve koaksiyel dijital ses çıkışları, en iyi performans için tasarlanmıştır. Sabit veya değişebilen ses çıkış seçenekleri esnek ses kontrolü sağlar.

21 Connect Ürün Video

22 CONNECT:AMP HOPARLÖRLERİNİZİ ZEMİNİ TİTRETEN, ETKİLEYİCİ BİR SONOS SİSTEMİNE DÖNÜŞTÜRÜN Dünya üzerindeki tüm müzikleri favori hoparlörlerinizden dağıtmak istiyorsanız aradığınız Sonos player budur. CONNECT:AMP ı sadece müzik arşivi rafınıza, zemin standına, dışarıya veya tavan içi hoparlörlere yerleştirin ve herhangi bir alıcıya bile gerek kalmadan bir dünya dolusu müzikle her bir odayı kasıp kavurun. Receiver a gerek yok. FAVORİ HOPARLÖRLERİNİZLE BİRLİKTE ÇALIŞIR Dahili amplifikatör, herhangi bir hoparlörü birkaç dakika içinde bir Sonos sistemine dönüştürebileceğiniz anlamına gelir. HER ODADA MERAKLISINA ÖZEL SES KALİTESİ Güçlü Class-D dijital amplifikatörler, her kanal için 55 w la büyük ya da küçük hoparlörleri çalıştırır.

23 Connect:Amp Ürün Video

24 ÇOK GÜÇLÜ KABLOSUZ BAĞLANTI SONOS BRIDGE Router ınız müzik çalmak istediğiniz odada bulunmadığında, Sonos kurmak için mükemmel seçimdir. Kablolama yok. Karmaşık programlamalar yok. Sadece BRIDGE i router ınıza bağlayın ve Sonos player ı evin içinde dilediğiniz yere yerleştirin. Sisteminiz geliştikçe BRIDGE tüm Sonos bileşenlerinizi tek bir dokunuşla internete bağlayarak, odadan odaya çok sağlam bir kablosuz bağlantı sağlar. İKİ YÖNLÜ MÜZİK AKIŞI Dilerseniz player larınızdan birini doğrudan router ınıza bağlayın, ya da router ınız müzik çalmak istediğiniz odada değilse tüm player larınızı kablosuz olarak internetteki sınırsız müzikle buluşturmak için BRIDGE kullanın. ÇOK SAĞLAM KABLOSUZ BAĞLANTI Sonos müziği, kablolar, parazit veya bant genişliği savaşları olmaksızın dilediğiniz yere getirir. Çünkü tescilli, kablosuz örgüsel ağımız olan SonosNet üzerinden çalışır ve bu ağ, evinizde mevcut bulunan kablosuz ağla yarışmaz veya ona etkide bulunmaz.

25

26 DAHA KOLAY KONTROL Kumandayı bulamıyor musunuz? Çünkü bir kumanda yok. Sonos player ınızın kumandasını, kablosuz olarak akıllı telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınızla yapın ve her odada başka bir şarkı, ya da her yerde aynı şarkıyı, mükemmel senkronla çalın. AKILLI TELEFON VEYA TABLET Ücretsiz Sonos Controller App i indirin ve tüm Sonos sisteminizi Android akıllı telefonunuz veya tabletinizle, iphone, ipod touch veya ipad inizle kumanda edin. BİLGİSAYAR Mac veya PC nizden anında kumanda için sadece ücretsiz Sonos Controller App i indirin.

27

28 TEK BAŞINA MUHTEŞEM. HEP BİRLİKTE DEVRİM NİTELİĞİNDE. Oturma odasında. Mutfakta. Televizyon odasında. İçeride. Dışarıda. Yukarıda. Aşağıda. Her odada başka bir şarkı, ya da tüm evde aynı şarkıyı, mükemmel bir senkronla çalın. Sonos bileşenleri, tüm evinizi müzikle dolduran zengin, üç boyutlu dinleme deneyimi yaratmak için kablosuz olarak birbirlerine bağlanırlar. Sonos hoparlörler modüler bir sistemin parçaları olduğundan, hoparlörleri kablosuz olarak eşleştirmek ve eviniz için mükemmel kurulumu yaratmak oldukça kolaydır. Daha kapsayıcı stereo dinleme deneyimi için iki tane hepsi-bir-arada hoparlörü eşleştirin. En üst düzey müzik alanını yaratmak için SUB ekleyin veya destansı bir ev sinema sistemi için PLAYBAR, SUB ve iki adet PLAY:1 i birleştirin.

29

30 MUSIC PLAYBAR SUB PLAY:5 İşletim sistemleri (kaydedilmiş dosyalar için) Windows XP SP3 veya üstü Macintosh OS X (10.6 veya üstü) CIFS destekleyen NAS (Network Attached Storage) cihazlar Desteklenen İnternet radyosu MP3 (streaming), WMA Desteklenen ses formatları sitesini ziyaret edin / desteklenen formatlar için müzik Apple Airplay Sonos, derin, yoğun dokulu Hi-Fi sesi, evinizin her odasında, kablosuz olarak doğrudan iphone, ipad veya ipod touch ınızdan itunes müziğinizi çalar. Desteklenen çalma listeleri itunes, WinAmp, Windows Media Player, ve MusicMatch (.m3u,.pls,.wpl) İnternet radyo istasyonları, online müzik servisleri ve yazılım yükseltmeleri için internet bağlantısı (DSL, kablolu modem veya LAN-tabanlı yüksek hızlı internet bağlantısı) gereklidir. İnternet özelliği için bir servis sağlayıcıya ayrı bir ücret ödenmesi gerekebilir; yerel ve/ya uzun mesafe telefon bedelleri uygulanabilir. Not: Tüm özellikler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilirler. Amplifikatör Dokuz adet Class-D dijital amplifikatör Hoparlörler Üç tweeter, altı orta driver Dijital ses girişi Optik Toslink S/PDIF Kontrol Dual IR receiver Ayarlanabilir ton ve ses kontrolleri Alana-özel bas, tiz, balans ve yükseklik kontrolü Stereo Pair ayarı Sol ve sağ kanal olarak hizmet etmek için iki PLAY:3 ü gruplayın. Çoklu konumlandırma Duvarda TV nin altına veya üstüne ya da masanın üzerine düz bir şekilde yerleştirin. Ağ köprüleme 2-portlu Ethernet anahtarı (10/100 Mbps, auto MDI/MDIX) Internet bağlantısı için Boyutlar (Y x D x G)/Ağırlık 3.35 x 5.51 x in. (85 x 140 x 900 mm)/11.9 lb (5.4 kg) Amplifikatör İki adet Class-D dijital amplifikatör Hoparlörler Karşılıklı yerleştirilmiş iki güç kesen hoparlör Frekans aralığı 25 Hz e Dijital ses Sıfır kayıplı ses kalitesi için Digital Signal Processing devresi Çoklu konumlandırma Dik yerleştirin veya düz yatırın Ağ köprüleme 1-portlu Ethernet anahtarı (10/100 Mbps, auto MDI/MDIX) Internet bağlantısı için Boyutlar (Y x D x G)/Ağırlık 15 x 6.2 x 15.8 in. (380 x 158 x 402 mm)/36.3 lb (16 kg) Amplifikatör Beş adet Class-D dijital amplifikatör Beş driver hoparlör sistemi İki tweeter, iki 3 in. orta driver, ve bir 3.5 in. subwoofer Kulaklık Otomatik algılamalı 3.5 mm kulaklık bağlantısı Ses girişi Otomatik algılamalı 3.5 mm ses giriş bağlantısı Ayarlanabilir ton ve ses kontrolleri Mekana-özel bas, tiz, balans ve yükseklik kontrolü Stereo Pair ayarı Sol ve sağ kanal olarak hizmet etmek için iki PLAY:5 i gruplayın. Ağ köprüleme 2-portlu Ethernet anahtarı (10/100 Mbps, auto MDI/MDIX) Internet bağlantısı için Boyutlar (Y x D x G)/Ağırlık 8.50 x x 4.80 in. (217 x 365 x 123 mm)/9.15 lb (4.15 kg)

31 PLAY:3 Amplifikatör Üç adet Class-D dijital amplifikatör Üç driver hoparlör sistemi Bir tweeter, İki orta driver ve bir bas elemanı Ayarlanabilir ton ve ses kontrolleri Mekana-özel bas, tiz, balans ve yükseklik kontrolü Stereo Pair ayarı Sol ve sağ kanal olarak hizmet etmek için iki PLAY:3 ü gruplayın. Ethernet portu Tekli Ethernet portu Boyutlar (Y x D x G)/Ağırlık 5.2 x 10.6 x 6.3 in. (132 x 268 x 160 mm)/5.71 lb (2.6 kg) PLAY:1 Amplifikatör İki adet Class-D dijital amplifikatör İki driver hoparlör sistemi Bir tweeter ve bir 3.5 in. midwoofer Ayarlanabilir ton ve ses kontrolleri Mekana-özel bas, tiz, balans ve yükseklik kontrolü Stereo Pair ayarı Sol ve sağ kanal olarak hizmet etmek için iki PLAY:1 i gruplayın. Ethernet portu Tekli Ethernet portu Boyutlar (Y x D x G)/Ağırlık 6.36 x 4.69 x 4.69 in. ( x x mm)/4.08 lb (1.85 kg) CONNECT:AMP Giriş bağlantıları Analog (RCA) Amplifikatör Class-D. Nominal güç 110 W RMS (8 ohm a 2x55 W devamlı ortalama güç, THD+N<0.02%) her iki kanal da çalışır halde, 22 Hz- 20 khz- AES17 ölçüm bant genişliği Otomatik geçişli Subwoofer çıkışı Otomatik algılamalı RCA türü, 80 Hz geçiş; alçak frekansları subwoofer a, yüksek frekansları hoparlöre göndermek için çıkışı otomatik olarak ayarlar. Ayarlanabilir ton ve ses kontrolleri Alana-özel bas, tiz, balans ve yükseklik kontrolü Ağ köprüleme 2-portlu Ethernet anahtarı (10/100 Mbps, auto MDI/MDIX) Internet bağlantısı için CONNECT Giriş bağlantıları Otomatik algılamalı analog (RCA) Çıkış bağlantıları Analog (RCA), dijital (optik ve koaksiyel) Ses kalitesi THD+N <0.009%, 20 Hz-20 khz Ayarlanabilir ton ve ses kontrolleri Alana-özel bas, tiz, balans ve yükseklik kontrolü Ağ köprüleme 2-portlu Ethernet anahtarı (10/100 Mbps, auto MDI/MDIX) Internet bağlantısı için Boyutlar (Y x D x G)/Ağırlık 2.91 x 5.35 x 5.51 in. (74 x 136 x 140 mm)/1.5 lb (0.69 kg) BRIDGE Ağ köprüleme 2-portlu Ethernet anahtarı (10/100 Mbps, auto MDI/MDIX) Internet bağlantısı için Boyutlar (Y x D x G)/Ağırlık 1.61 x 4.33 x 4.33 in. (41 x 110 x 110 mm)/0.59 lb (270 gr) Boyutlar (Y x D x G)/Ağırlık 3.50 x 7.28 x 8.15 in. (89 x 185 x 207 mm)/5.1 lb (2.3 kg)

32 SONOS, HOPARLÖRLERİN MANCHESTER UNITED I. MEVCUT DÜZENİNİZİ DEĞİŞTİRECEK VE ÖDEDİĞİNİZ PARAYA DEĞECEK. ÇÜNKÜ MUHTEŞEM BİR ŞEY. Huffington Post, Temmuz 2013 SONOS GERÇEKTEN BİR HARİKA. Stuff, Ağustos 2013 BÜTÜNCÜL, DAHİYANE SONOS DENEYİMİ; İYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ ÖZELLİKLER; GENİŞ, DERİN VE DETAYLI SES DÜZENİ What HiFi, Mayıs 2013 Detaylı bilgi için: Sonos Inc. Tüm hakları saklıdır. SONOS ve tüm Sonos ürün isimleri ve sloganları Sonos, Inc. SONOS Reg. U.S. Pat. & Tm. Off tescilli markaları veya kayıtlı tescilli markalarıdır. iphone, ipod touch, ipad ve itunes Apple Inc. tescilli markalarıdır. Android Google Inc. tescilli markasıdır. Tüm diğer ürünler ve hizmetler kendi hak sahiplerinin tescilli markaları veya hizmet markaları olabilirler.