İstanbul Kurumsal Gelişim ( İKG ) Proje Yönetimi proje yönetimi konulu eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde sürekli tercih edilen şirket olmak

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İstanbul Kurumsal Gelişim ( İKG ) Proje Yönetimi proje yönetimi konulu eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde sürekli tercih edilen şirket olmak"

Transkript

1 Hakkımızda İstanbul Kurumsal Gelişim ( İKG ) olarak bizler, 13 yılı aşkın süredir Türkiye nin önde gelen firmalarına Proje Yönetimi konulu eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Kurumumuz vizyonunu; proje yönetimi konulu eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde sürekli tercih edilen şirket olmak şeklinde belirlemiştir. Bu amacı gerçekleştirmek için proje yönetimi konularında uzmanlığımızı ve araştırmalarımızı her geçen gün daha da geliştirmek ve elde ettiğimiz bilgi birikimini eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizle paylaşıma açmak gayretindeyiz. Geçtiğimiz 13 yıllık sürede kurumumuz, den fazla firmadan den fazla katılımcıya eğitim hizmeti vermiştir. Kurumumuz, eğitim sektöründe çalışmalarına ilk olarak İTÜ Vakfı bünyesinde başlamış daha sonra 2003 yılı başında bağımsız bir şirket olarak sektörde yer almıştır. Proje Yönetimi alanınca verdiğimiz danışmanlık hizmetleri, Türkiye nin önde gelen bir çok kuruluşunda, proje yönetimi metodolojisinin benimsenmesine ve projelerin etkin şekilde yönetilmsesine ön ayak olmuştur. İKG, Türkiye de Proje Yönetimi alanında dünyaca kabul gören Project Management Institute (PMI ) tarafından akredite edilerek, REP (Registered Education Provider) belgesini alan ilk kurumdur. İKG, Kasım 2005 itibariyle GLOBAL REP ünvanına sahip olmuştur. PMI tarafından yürütülen akreditasyon sürecinde, kurumumuzun tüm eğitim içerikleri, eğitim dökümanları, eğitmenlerin yetkinlikleri (Project Management Professional - PMP ), referansları ve hizmet kalitesi ayrıntılı olarak incelenmiş ve İKG ye REP ünvanı verilmiştir. Farklı sektörlerde iş deneyimine sahip, uzman danışman kadromuz, eğitimlerini sektörlere göre düzenlenmiş vaka çalışmalarıyla zenginleştirmekte ve aktarılan bilgilerin iş hayatında nasıl kullanılabileceğini örneklerle göstermektedirler. Açık kurs ve kuruma özel eğitimlerin yanısıra İKG, Türkiye de ilk defa Proje Yönetimi Sertifika Programı nı düzenlemiştir. Bugüne kadar düzenlediği Proje Yönetimi Sertifika Programları nın sayısı 100 ü aşmıştır. Bu programda katılımcılara tüm dünyada genel kabul görmüş PMI (Project Management Institute ) metodolojisine göre Proje Yönetimi eğitimleri verilmekte ve yine PMI ın düzenlediği PMP (Project Management Professional ) sertifikasyonu sınavına hazırlık yapılmaktadır.

2 Hizmetlerimiz

3 Hizmetlerimiz Eğitim İstanbul Kurumsal Gelişim, Proje Yönetimi konulu eğitimler alanında uzmanlaşmış, köklü bir eğitim firmasıdır. Eğitimlerimiz kuruma özel (in-house) ve bireysel katılıma açık (open course) olarak verilmektedir. İstanbul Kurumsal Gelişim de kuruma özel (in-house) eğitimler 5 aşamada ele alınmaktadır: 1. Tanıma Aşaması (Bilgi toplama) 2. Toplantı Aşaması (Eğitim amaç ve detaylarını belirleme) 3. Eğitim Aşaması 4. Değerlendirme Aşaması (Katılımcı ve danışman değerlendirmeleri) 5. Eğitim Sonrası Destek (Follow Up) Aşaması İKG, Türkiye de ilk defa Proje Yönetimi Sertifika Programı nı düzenlemiştir. Bugüne kadar düzenlediği Proje Yönetimi Sertifika Programları nın sayısı 100 ü aşmıştır. Bu programda katılımcılara tüm dünyada genel kabul görmüş PMI (Project Management Institute ) metodolojisine göre Proje Yönetimi eğitimleri verilmektedir. Danışmanlık İstanbul Kurumsal Gelişim, Türkiye nin önde gelen firmalarına Proje Yönetimi alanında danışmanlık hizmeti vermektedir. Danışmanlık hizmetlerimiz, PMI metodolojisinin şirket kültürüne uygun şekilde yerleştirilmesi ve proje yönetim süreçlerinin desteklenmesi üzerine kuruludur. Danışmanlık faaliyetlerimizi, Türkiye de PMI proje yönetimi metodolojisinin ilk uygulayıcılarından Sn. Savaş Şakar yönetiminde, uzman danışman kadromuzla sürdürmekteyiz. Danışman kadromuz çeşitli sektörlerde deneyimli, PMP sertifikasına sahip, uzman proje yönetici lerinden oluşmaktadır. Projelerinizin yönetimine destek olmak, zayıf olduğunuz alanları güçlendirmek, uluslar arası geçerliliği olan PMI metodolojisini şirketinizde yerleştirmek ve geliştirmek için yanınızdayız.

4 Kısa Süreli Proje Yö

5 önetimi Eğitimleri Kısa Süreli Proje Yönetimi Eğitimleri 1.Basamak Eğitimler 1. Proje Yönetimi Metodolojisi ve Uygulamaları (2 Gün 14 Saat) 2. Bilişim Teknolojilerinde (IT/IS) Proje Yönetimi (3 Gün 21 Saat) 3. İnşaat Sektörüne Özel Proje Yönetimi (2 Gün 14 Saat) 4. Bankacılar İçin Proje Yönetimi Metodolojisi ve Uygulamaları (3 Gün 21 Saat) 5. Yöneticiler İçin Proje Yönetimi Süreci (2 Gün 14 Saat) 2. Basamak Eğitimler 1. İleri Düzey Proje Yönetimi ve Uygulamaları (3 Gün 21 Saat) 2. PMP (Project Management Professional ) Sınavı Hazırlık Eğitim Programı (3 Gün 21 Saat) 3. Proje Ofisi Ve Metodoloji Geliştirme Uygulamaları (3 Gün 21 Saat) 4. Proje Yönetimi Sanatı - Art of Project Management (1 Gün 7 Saat) 5. Bilişim Teknolojileri (IT/IS) Proje Yönetiminde İleri Yontemler - CMMI ve Agile (3 Gün 21 Saat) 6. Proje Oyunu = Proje Simülasyonu (1 Gün 7 Saat) 7. Yöneticiler İçin Proje Yönetimi Yaklaşımı (1 Gün 7 Saat) 8. Proje Paydaş ve İnsan Kaynaklarının Yönetimi (1 Gün 7 Saat) 9. Projelerde Risk Yönetimi (1 Gün 7 Saat) 10. Projelerde Kalite Yönetimi (1 Gün 7 Saat)

6 Uzun Süreli Sertifika

7 Programları Uzun Süreli Sertifika Programları Açık Kurs (Open Course) Proje Yönetimi Sertifika Programı (Open Course Bireysel Katılıma Açık) (60 Saat) Kuruma Özel (In-house) Bronz Paket Gümüş Paket Altın Paket Proje Yönetimi Sertifika Programı (5 gün 35 Saat ) Proje Yönetimi Sertifika Programı (8 Gün - 56 Saat + 1 Gün Danışmanlık) Proje Yönetimi Sertifika Programı (11 Gün 77 Saat + 2 Gün Danışmanlık)

8 Microsoft Project E

9 ğitimleri Microsoft Project Eğitimleri 1 Microsoft Project Professional Kullanarak Proje Planlaması, Yürütmesi, Kontrolü ve Analizi (Başlangıç ve İleri Düzey) (3 Gün 21 Saat) 2 Microsoft Project Server Kurulum ve Kurulum Eğitimi (2 Gün 14 Saat) 3 Microsoft Project Server Sistem Yönetimi Eğitimi (2 Gün 14 Saat) 4 Microsoft Project Professional / Server Kullanarak Proje Planlaması, Yürütmesi, Kontrolü ve Analizi (Proje Yöneticileri İçin) (2 Gün 14 Saat) 5 Proje Takım Üyeleri İçin Microsoft Project Server Kullanımı (Yarım Gün 4 Saat)

10 Proje Yönetimi ile İlişk

11 ili Diğer Eğitimler Proje Yönetimi ile İlişkili Diğer Eğitimler 1 Strateji Oluşturma ve Planlama (2 Gün 14 Saat) 2 Süreç Yönetimi ve Teknikleri (2 Gün 14 Saat) 3 İş Planı Hazırlama (Business Case) (2 Gün 14 Saat) 4 Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi (Proje Finansmanı) (2 Gün 14 Saat) 5 Yenilenebilir Enerji Sistemleri Planlama ve Yönetimi (2 Gün 14 Saat) 6 Kurumsal Risk Analizi ve Yönetimi (2 Gün 14 Saat)

12 Fırsat Eğitim Paket

13 leri Fırsat Eğitim Paketleri 1. Proje Yönetimi Metodolojisi ve Uygulamaları + PMP Sınavı Hazırlık Eğitim Programı ) FIRSAT 1 Toplam Süre : 2 Gün (14 Saat) + 3 Gün (21 Saat) = 5 Gün (35 Saat) Fırsat Paketimiz, PMP Sertifikası almak isteyen, ancak eğitim için uzun zaman ayıramayacak katılımcılarımız için hazırlandı. Bu paketimiz PMP Sertifikası için zorunlu olan minimum 35 saatlik eğitim ihtiyacını karşılamaktadır. 2. Proje Yönetimi Sertifika Programı + PMP Sınavı Hazırlık Eğitim Programı FIRSAT 2 Toplam: 81 Saat Proje yönetici adayları için hazırlandı. Bu paketimiz, proje yönetimi metodolojisinin temel ve ileri tekniklerine hakim olmak, Microsoft Project i uzman düzeyinde kullanmak ve PMP sınavına hazırlık yapmak isteyen katılımcılarımız için hazırlandı. 3. Proje Yönetimi Metodolojisi ve Uygulamaları + İleri Düzey Proje Yönetimi ve Uygulamaları FIRSAT 3 Toplam Süre : 2 Gün (14 Saat) + 3 Gün (21 Saat) = 5 Gün (35 Saat) Proje yönetimi metodolojisinin ayrıntılarını öğrenmek, ileri düzey uygulamalar yapmak isteyen katılımcılarımız için oluşturulmuş bir fırsattır. 4. Proje Yönetimi Metodolojisi ve Uygulamaları + Microsoft Project Professional Kullanarak Proje Planlaması, Yürütmesi, Kontrolü ve Analizi (Başlangıç ve İleri Düzey) FIRSAT 4 Toplam Süre : 2 Gün (14 Saat) + 3 Gün (21 Saat) = 5 Gün (35 Saat) Proje yönetimi metodolojisini öğrenmek ve proje süreçlerinde PMI metodolojisini, MS Project Professional kullanarak uygulamak isteyen katılımcılarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. Fırsat Paketleri içindeki 2. eğitim, 1. eğitimin bitiş tarihinden itibaren 6 ay içinde alınmalıdır.

14 Danışmanlık Alanl

15 arımız Danışmanlık Alanlarımız Proje Yönetimi Metodolojisi Geliştirme Proje Yönetimi Olgunluk Seviyesi Değerlendirme Proje Ofisi Kurma ve Metodoloji Geliştirme Danışmanlığı Proje Yöneticisi Danışmanlığı (Koçluk) Proje Gereksinim Analizi Proje Zaman Planlama Proje Bütçe Planlama Proje Risk Yönetimi Proje Tedarik Planlama Proje Kontrol Danışmanlığı Proje Yöneticisi Seçimi Danışmanlığı Proje Yöneticisi Değerlendirme Danışmanlığı Proje Ekibi Değerlendirme Danışmanlığı Proje Sunumu Danışmanlığı İş Planı Hazırlama Danışmanlığı Microsoft Project Server Danışmanlığı Microsoft Project Kullanım Danışmanlığı Proje Performans Ölçüm Danışmanlığı Proje Seçme ve Önceliklendirme Danışmanlığı Proje Dökümantasyonu Danışmanlığı Proje Yönetimi Yazılımı Seçim ve Uygulama Danışmanlığı

16 Turkuaz Eğitim ve

17 Toplantı Salonları Turkuaz Eğitim ve Toplantı Salonları İstanbul Kurumsal Gelişim olarak yıllardır Proje Yönetimi konulu eğitimler veriyoruz. Eğitimlerimizi, uzun yıllar otellerin veya müşterilerimizin salonlarında verdik. Türkiye de, özellikle de İstanbul da görmediğimiz, eğitim vermediğimiz pek az toplantı salonu kaldı. Bu eğitimler boyunca, salonların fiziki yapısından veya atmosferinden kaynaklı bir çok sıkıntıyla karşılaştık. Havasız, karanlık, kasvetli, konsantrasyon bozan ortamlarda eğitim yapmaya çalıştık. Müşterilerimizin kendi salonlarında yapılan eğitimlerde katılımcılarımız konuya konsantre olmakta zorlandı, günlük işler zaman zaman eğitimden öne çıktı. Otel salonlarında hiç bitmeyen sorunlar ve yüksek fiyatlar eğitimlerimizin kalite ve maliyetini olumsuz etkiledi. Yaptığımız anket çalışmalarında, katılımcılarımızla görüşmelerimizde hep şunu gördük: Fiziksel şartlar ve eksik hizmetten kaynaklı sorunlar eğitimlerimizin başarısını ve beğenilirliğini düşürüyordu. Bu durumdan yola çıktık ve şu fikri olgunlaştırdık: Profesyonel eğitim toplantıları için bir toplantı merkezi kurmak. Eğitim verdiğimiz tüm salonların olumlu ve olumsuz yönlerini inceledik, katılımcılarımızın konuyla ilgili görüşlerini aldık. Salonlarımız çok büyük olmamalıydı, kolayca göz teması kurulmalı, etkin katılım sağlanabilmeliydi. Katılımcılar kendini evindeymiş gibi rahat hissetmeli, huzurlu bir ortamda yalnızca eğitim konusuna odaklanmalıydı. Toplantı aralarında dinlenebilecekleri sakin, sıcak bir ortam ve rahatça ulaşabilecekleri ikramlar gerekliydi. Merkezimize geldiklerinde trafikten, stresten, günlük hayattan uzaklaşmalı; eğitim konusu dışında bir şey düşünmemeliydi yılı sonlarında bu fikri gerçekleştirme vaktinin geldiğine karar verdik. Salonlarımızın yerini Ataşehir in merkezinde, ama sessiz, ağaçlar arasında, huzurlu bir bölgede seçtik. Tüm salonlarımızın güneş ışığı almasına özen gösterdik. Havalandırma ve ısıtma-soğutma sistemlerini seçerken sessizliğine önem verdik, açılabilir pencereleri de unutmadık. Salonlarımızı projeksiyon cihazı, flipchart, mıknatıslı duvar panoları gibi kullanışlı eğitim malzemelerinin yanı sıra son derece konforlu sandalyeler ve düzeni kolayca değiştirilebilen modüler toplantı masalarıyla donattık. Kafeteryamızı gerektiğinde öğle yemekleri de yenebilecek şekilde tasarladık, katılımcılarımıza lezzetli yemekler sunabilecek iş ortaklarıyla anlaştık. Elektrik kesintilerine karşı otomatik devreye giren jeneratörümüzü kurduk ve 2011 Nisan ında yeni tesisimize taşındık. Salonlarımızda ilk eğitimleri kendimiz yaptık, tasarımı test ettik, küçük aksaklıkları düzelttik ve TURKUAZ Toplantı Salonları nı ortaya çıkardık.

18 PMI ve PMP

19 PMI ve PMP PMI Hakkında PMI (www.pmi.org) 1968 yılında Amerika nın Pensilvanya Eyaleti nde şu hedeflerle kurulmuştur: 1. Proje yönetimi konusunda profesyonelliğin gerekliliğini anlatmak ve yaymak 2. Proje yönetimiyle ilgili problemlerin, çözüm önerilerinin ve uygulama alanlarının tartışılabileceği bir ortam oluşturmak. 3. Endüstriyel problemleri çözmek amacıyla yapılacak araştırmaları koordine etmek. 4. Proje yönetimi sistemlerini kullanan kişiler arasında ortak bir dil yaratabilmek amacıyla terminoloji oluşturmak ve yaygınlaşmasını sağlamak. 5. Proje yönetimi uygulamalarıyla ilgili tanıtıcı ve eğitici klavuzlar hazırlanmasına destek olmak ve proje yönetimi alnında kariyer gelişimini özendirmek. PMI metodolojisine göre Proje Yönetimi Bilgi Alanları ve Proje Süreçleri aşağıdaki şekilde tanımlanır: Proje Süreçleri Planlama Süreçleri Kapatma Süreçleri Uygulama Süreçleri PMP (Project Management Professional) Olmak İçin Proje Yönetimi alanında kariyerinizi geliştirmek için atabileceğiniz en önemli adımlardan biri PMP (Project Management Professional) sertifikası almaktır. PMP (Project Management Professional) sertifikası 1984 ten beri PMI (Project Management Institute ) tarafından düzenlenen sınavlarla verilmektedir.

20 PMP Sınavı Hakk

21 ında PMP Sınavı Hakkında Bugün PMI, i aşkın PMP ile Proje Yönetimi alanında dünyada en önemli kurum durumuna gelmiştir. PMI metodolojisi tüm dünyada, proje yöneticileri, şirketler ve proje yönetimiyle ilgili tüm kuruluşlar tarafından kabul gören, en yaygın proje yönetimi metodolojisi durumundadır. Bir çok uluslar arası şirket, Proje Yöneticisi adaylarının PMP sertifikası sahibi olmasını şart koşmaktadır. PMP Sınavı na başvurabilmek için: 1. Başvuru tarihinden önceki son 8 sene içinde, lise ve önlisans mezunları 7500, lisans mezunları 4500 saatlik proje deneyimine (proje takım üyesi ya da yöneticisi olabilir) sahip olmak, 2. En az 35 saatlik Proje Yönetimi eğitimi almış olmak gerekir. İstanbul Kurumsal Gelişim tarafından verilen tüm eğitimler bu şartı karşılamak için geçerlidir. Bu şartları karşılayan adaylar, başvuru ücretini ödeyerek PMP sınavına girebilir. PMP sınavı, Prometric tarafından, on-line olarak uygulanmaktadır. Sınav, her aday için özel olarak kendi belirlediği sınav merkezinde ve tarihte yapılır. 200 soruluk çoktan seçmeli test yöntemiyle hazırlanmış olan sınav, toplam 4 saat sürmektedir. Sınav sonunda, anında değerlendirme yapılmakta, sonuç rapor halinde katılımcılara sunulmaktadır. Sınavı kazanamayanlar yeniden başvuru yapmak kaydıyla sınırsız sayıda sınava giriş hakkına sahiptirler. PMP sertifikasının geçerlilik süresi 3 yıldır. Bu süre içinde, PMI tarafından belirlenen yöntemlerle 60 PDU (Professional Development Unit) toplanması durumunda sertifika yenilenir. Aksi takdirde sınava tekrar girmek gerekmektedir. Proje yönetimi konulu eğitimler almak, konuyla ilgili kitap, makale vb. yayınlar yapmak, konferans, eğitim gibi faaliyetlerde konuşma yapmak ve kendi kendine öğrenme (self-directed learning) PDU toplamak için PMI tarafından belirlenen bazı yöntemlerdir. İstanbul Kurumsal Gelişim tarafından verilen tüm eğitimler ve yürütülen kendi kendine öğrenme (self-directed learning) çalışmaları ile PDU kazanmanız mümkündür.

22 Alcatel-Lucent

23 Referanslar Microsoft Türksat Mirsis Yazılım Tekfen Emlak BSH FIG Bosh Garanti Bankası Eczacıbaşı GVG AvivaSA T.C.D.D Actavis İlaçları Türk Telekom Oyak Çimento TEB TRT Polimeks Denizbank UNİVERA Turkcell Ziraat Bankası Ericsson Telekominikasyon DHL Garanti Bankası Arketipo Design SSM Probil Nebim Ernst and Young Komtaş Kıraça Holding Tübitak - UEKAE Orman Genel Müdürlüğü Vizyoneks Huawei Goodyear Netaş Koton CarrefourSA Arketipo Design Alsim Alarko Vodafone Abank Fleetcorp Türk Telekom Koltek Tepe İnşaat Başkent Elektrik Anadolu Sigorta Koçtaş Coşkunöz Holding Anadolu Sigorta Türk Tuborg Alcatel-Lucent Ekol Lojistik Anadolu Üniversitesi Shaya Kibar Holding Bizim Toptan Bank Asya Real Pfizer İş Bankası Erdemir Roketsan Avrupa Birliği Komisyonu İnci Holding İstikbal Koç Sistem Tursan Petrol Ofisi IBTECH Hayat Kimya TTNET Universal Yurtiçi Kargo Tursan Global Bilgi Yapı Kredi Schindler T. Finans Katılım Bankası Atos Origin Danone Ericsson Kerevitaş Met Global Bimsa Devoteam Secura Alsim Alarko PTT KOSGEB Superonline Masterguard Ülker Doğtaş Mobilya Soyak Enerji STM Marport Rollmech Hexagon Studio Global Bilgi Erişim Makina Otokar Isısan Renault Vakıfbank İpek Kağıt Liberty Sigorta Groupama Sigorta

24 Yakut Cd. Ulaşım Kozyatağı 02 Bağlantısı Çamlıca Bağlantısı İstanbul Çevre Yo BİLFEN Koleji Sedef Sitesi Meriç Cd. Sedef Cd. Bilim ve Sanat Mrk. Ataşehir Blv 9. Cd. Meriç Cd. İnci Sitesi Burger King Turkuaz Sitesi ATA-2 Plaza Sedef Cd. 7. Cd. Meriç Cd. Kadıköy Afet Yönetim Merkezi ATA Çarşı Mercan Sitesi Türk Telekom Migros MMM Turgut Özal Blv. Gardenya Plaza AYEDAŞ Kozyatağı 02 Bağlantısı Karaman Çiftliği Cd. Zümrüt Evleri Sitesi Ada Yakut Sitesi Şht. Şakir Elkovan Cd. Dereboyu Cd. Dereboyu Cd. Dereboyu Cd. Aykent Hukukçular Sitesi Yonca Sitesi Dilek Sabancı Cd. Işıklar Cd. İSTANBUL KURUMSAL GELİŞİM Danışmanlık Eğitim Reklam Hizmetleri Tic. Ltd. Sti. Atatürk Mah. 39. Ada Meriç Cad. Turkuaz Plaza T10 Blok Kat:2 D:24-29 Ataşehir / İstanbul Tel: (Pbx) Fax:

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7.

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7. İçindekiler İnsan Kaynakları Hizmetleri 3 İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4 Neden PwC? 7 Uzman Ekibimiz 9 Hizmetlerimizden Örnekler 11 Eğitimlerimiz - Business School 17 İnsan

Detaylı

KOSGEB SAMSUN İGEM 2010 İLK YARI EĞİTİM PROGRAMI

KOSGEB SAMSUN İGEM 2010 İLK YARI EĞİTİM PROGRAMI KOSGEB SAMSUN İGEM 2010 İLK YARI EĞİTİM PROGRAMI GENEL HÜKÜMLER 1. Bu dokümanda yer alan tüm eğitimler, Avrupa Birliği Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programının (CIP) bileşeni olan Girişimcilik

Detaylı

17. EĞITIMCILER ZIRVESI

17. EĞITIMCILER ZIRVESI 17. EĞITIMCILER ZIRVESI 28 29 Mayıs 2014, İstanbul Marriott Hotel Asia Ana Sponsor Resmi Sponsorlar 17. Eğitimciler Zirvesi Programı 1 gün / 28 Mayıs Çarşamba 2 gün / 29 Mayıs Perşembe 09.15 09.30 Hoşgeldiniz

Detaylı

DR. T. FİKRET YÜCEL ÖDÜL PROGRAMI

DR. T. FİKRET YÜCEL ÖDÜL PROGRAMI 2015 Dr. T. Fikret Yücel 1928 yılında Köyceğiz de (Muğla) doğan Fikret Yücel, 1950 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik Fakültesinden Yüksek Elektrik Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1965

Detaylı

ĐZOCAM TĐCARET VE SANAYĐ ANONĐM ŞĐRKETĐ KURUMSAL ĐLKELERĐ UYUM RAPORU

ĐZOCAM TĐCARET VE SANAYĐ ANONĐM ŞĐRKETĐ KURUMSAL ĐLKELERĐ UYUM RAPORU BÖLÜM I KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Şirketimiz, 31.12.2014 tarihinde sona eren faaliyet döneminde Sermaye Piyasası Kurulu nun 03.01.2014 tarih ve 28871 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan II-17.1

Detaylı

BAŞARAN NAS BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş. (a member of PricewaterhouseCoopers)

BAŞARAN NAS BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş. (a member of PricewaterhouseCoopers) BAĞIMSIZ DENETİM YÖNETMELİĞİ UYARINCA HAZIRLANAN 1 TEMMUZ 2013 30 HAZİRAN 2014 FAALİYET DÖNEMİNE AİT ŞEFFAFLIK RAPORU 1 TEMMUZ 2013 30 HAZİRAN 2014 FAALİYET DÖNEMİNE AİT ŞEFFAFLIK RAPORU Başaran Nas Bağımsız

Detaylı

İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ

İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ Gündem -- Eğitim ihtiyaç analizi - Eğitim bütçesi hazırlanması - Eğitim araştırması konu ve içerik belirlenmesi - Kurum içi eğitimci tespiti ve dış

Detaylı

Genel Yayın Yönetmeni Didem TEKİN. Yazı İşleri Nur GÜN. Reklam Rezarvasyon Ayşegül DOĞAN mezunrezarvasyon@yenibiris.com. İletişim editor@yenibiris.

Genel Yayın Yönetmeni Didem TEKİN. Yazı İşleri Nur GÜN. Reklam Rezarvasyon Ayşegül DOĞAN mezunrezarvasyon@yenibiris.com. İletişim editor@yenibiris. 1 2 3 Genel Yayın Yönetmeni Didem TEKİN Yazı İşleri Nur GÜN Reklam Rezarvasyon Ayşegül DOĞAN mezunrezarvasyon@yenibiris.com İletişim editor@yenibiris.com Ofset Hazırlık ve Baskı ÖMÜR MATBAACILIK A.Ş. Haramidere

Detaylı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU i ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU İçindekiler... i Ekler Listesi... iv Kısaltmalar Listesi... vi Anadolu Üniversitesi EUA Özdeğerlendirme Ekibi... viii 1. Giriş... 1 2. Ulusal ve Kurumsal

Detaylı

MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ SOSYAL ETKİ RAPORU

MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ SOSYAL ETKİ RAPORU MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ SOSYAL ETKİ RAPORU 2006-2010 Raporun hazırlanmasına katkı ve destek verenler: Milli Eğitim Bakanlığı Koç Holding Vehbi Koç Vakfı MLMM Bursiyerleri MLMM Proje Okulları Temsilcileri

Detaylı

TODAİE Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü 2008-2012 STRATEJİK PLANI

TODAİE Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü 2008-2012 STRATEJİK PLANI TODAİE Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü - STRATEJİK PLANI SUNUŞ Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE), Türkiye de kamu yönetiminin hem disiplin hem de uygulama olarak gelişmesine

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ T.C. T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU 2012 2012 T.C. ÖNSÖZ Sevgili Paydaşlarımız, Ülkemizin önde gelen akademik kurumlarından biri olan üniversitemizi, dünyanın da önde gelen akademik

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2010 YILI FAALİYET RAPORU NİSAN - 2011 Hazırlayan: GOÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Kampüsü TOKAT www.gop.edu.tr Dünya'da

Detaylı

2012 FAALİYET RAPORU

2012 FAALİYET RAPORU 2012 FAALİYET RAPORU T-BANK 2012 FAALİYET RAPORU 02 T-BANK / 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 KURUMSAL PROFİL Özet Finansal Bilgiler 04 Tarihçe 06 Ana Sözleşme de Yapılan Değişiklikler 07 Ortaklık

Detaylı

Eğitim. Kataloğu. YENİ YENİ. BSI Eğitimleri ile Tecrübenizi Uzmanlığa Dönüştürün. ISO 9001 ve ISO 14001

Eğitim. Kataloğu. YENİ YENİ. BSI Eğitimleri ile Tecrübenizi Uzmanlığa Dönüştürün. ISO 9001 ve ISO 14001 YENİ ISO 9001 ve ISO 14001 yeni revizyon eğitimleri ile İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri eklenmiştir. Eğitim ISO 9001 ve ISO 14001 Kataloğu. yeni revizyon eğitimleri ile İş Sağlığı ve Güvenliği YENİ

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler 4 Rektörden Mesaj 6 Tarihçe 8 İTÜ'lü Olmak 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü 24 Bilgisayar

Detaylı

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU NİSAN - 2013 Hazırlayan: GOÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Yerleşkesi TOKAT www.gop.edu.tr

Detaylı

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Aylık e-haber Bülteni Haziran 2010

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Aylık e-haber Bülteni Haziran 2010 Önsöz Bu sayımıza; bu ay düzenlediğimiz eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgilerle başlıyoruz. Siz de eğitimlerimize katılarak kişisel ve sektörel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu bültenimizde

Detaylı

2014 2012 Yılı İdare Faaliyet Raporu

2014 2012 Yılı İdare Faaliyet Raporu T.C. KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ 2014 2012 Yılı İdare Faaliyet Raporu Milletimiz her güçlük ve zorluk karşısında, durmadan ilerlemekte ve yükselmektedir. Büyük Türk Milletinin bu yoldaki hızını,

Detaylı

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014 İçindekiler 6 Rektörden Mesaj 8 Tarihçe 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü

Detaylı

Raporun Amacı ve Kapsamı

Raporun Amacı ve Kapsamı İçindekiler 1. Raporun Amacı ve Kapsamı, 3 2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı, 5 3. CEO nun Mesajı, 7 4. Kurumsal Profil, 9 Grup Şirketleri, 11 Ekonomik Göstergeler, 19 5. Strateji ve Yönetim, 22 Borusan

Detaylı

10. EĞİTİMCİLER ZİRVESİ. 06 07 HAZiRAN 07 / CROWNE PLAZA istanbul

10. EĞİTİMCİLER ZİRVESİ. 06 07 HAZiRAN 07 / CROWNE PLAZA istanbul 10. EĞİTİMCİLER ZİRVESİ 06 07 HAZiRAN 07 / CROWNE PLAZA istanbul Robert Evangelista Yazar The Business of Winning İş Yaşamında Kazanmak için Ne Gerekiyor? Yazar ve danışman Robert Evangelista, The Business

Detaylı

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU. Abalıoğlu Holding. Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2011-2012

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU. Abalıoğlu Holding. Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2011-2012 Abalıoğlu Holding Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2011-2012 İÇİNDEKİLER Küresel İlkeler Sözleşmesi... 5 İnsan Hakları... 6 Çalışma Koşulları:... 6 Çevre:... 6 Yolsuzlukla Mücadele:... 6 Raporun

Detaylı

TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ 2013 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ 2013 FAALİYET RAPORU TÜRKİYE KALİTE DERNEĞİ 2013 FAALİYET RAPORU 2013 Yılı Faaliyet Raporu İŞBİRLİKLERİMİZ Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) Ulusal İşbirliği Ortağı Amerikan Kalite Derneği (ASQ) Küresel İşbirliği Ortağı Ortadoğu

Detaylı

BMSPROJE KİMDİR BMSPROJE

BMSPROJE KİMDİR BMSPROJE BMSPROJE bir yazılım evidir. Kurumların her türlü ihtiyaçlarını analiz edip mühendislik disiplini altında iş süreçlerinize uygun otomasyon çözümleri sunmaktadır. BMSPROJE; Yazılım Proje Geliştirme, AR&GE

Detaylı

KALİTE YÖNETİMİ BAŞLANGIÇ VE DEVAM EĞİTİMLERİ

KALİTE YÖNETİMİ BAŞLANGIÇ VE DEVAM EĞİTİMLERİ KALİTE YÖNETİMİ BAŞLANGIÇ VE DEVAM EĞİTİMLERİ Kalite Uzmanlık İster ÖNSÖZ Otomotive Özgü Kalite Yönetim Eğitimleri Uygulama Odaklı Alman Otomotiv Üreticileri ve Tedarikçileri yararına 1 Ağustos 1997 yılından

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 1 Ekim 2008-30 Eylül 2009

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 1 Ekim 2008-30 Eylül 2009 BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 1 Ekim 2008-30 Eylül 2009 1 2 Bağlıca Kampüsü'nden bir kesit Yayına Hazırlayanlar: Prof. Dr. Zeynep Kayhan Ögr. Gör. Dr. Selmin Terzioğlu Ögr. Gör. Bülent Bingöl Handan Uzdil İÇİNDEKİLER

Detaylı

STM 2013 FAALİYET RAPORU

STM 2013 FAALİYET RAPORU 1 2 3 İçindekiler Bilkent Cyberpark Merkez Yerleşkesi (Merkez) Ankara Teknoloji Geliştirme Bölgesi Bilkent Cyberpark, E Blok, 5.Cadde, No: 6/A 06800, Bilkent Çankaya / ANKARA Tel: +90 312 266 35 50 (pbx)

Detaylı

Türkiye de E-Satınalma

Türkiye de E-Satınalma Satınalma Yıl: 1 Sayı: 8 Ağustos 2013 Satınalma ve Tedarik Zinciri Yöneticilerinin Dergisi www.satinalmadergisi.com Satınalma Profesyonellerine İlişkin Ulusal Meslek Standartları Türkiye de E-Satınalma

Detaylı