MÜSİAD. Gül, MÜSİAD. Heyeti İle Görüştü. MÜSİAD, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi. Düzce Şube Yeni Adresinde. Sayfa2

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MÜSİAD. Gül, MÜSİAD. Heyeti İle Görüştü. MÜSİAD, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi. Düzce Şube Yeni Adresinde. Sayfa2"

Transkript

1 Gül, MÜSİAD Heyeti İle Görüştü Sayfa2 E-Bülten Ağustos 2013 MÜSİAD MÜSİAD, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi Sayfa Sektör Kurulları İstişare Toplantısı Yalova'da Gerçekleşti MÜSİAD dan Kuzey Irak Çıkarması Düzce Şube Yeni Adresinde Sayfa 4

2 GÜL, MÜSİAD HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki MÜSİAD Heyeti, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Cumhurbaşkanlığı Çalışma Ofisi'nde kabul edildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul daki programları kapsamında, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki heyetle Tarabya Köşkü nde görüştü. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD ın hazırlamış olduğu 2013 Türkiye Ekonomi Raporu nu Cumhurbaşkanı Gül e sundu. Cumhurbaşkanı Gül, objektif bakış açısıyla hazırlanan MÜSİAD Ekonomi Raporlarının önemine değindi. Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, Gül e adına 150 adet fidan dikildiğine dair belgeyi takdim etti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, Arnavutköy bölgesine adına dikilen fidanlar için MÜSİAD Heyeti ne teşekkür etti. 2

3 MÜSİAD, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA BİR ARAYA GELDİ MÜSİAD Heyeti, İTO'ya Nezaket Ziyaretinde Bulundu Mayıs ayında İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanlığına seçilen İbrahim Çağlar ve İTO Yönetim Kurulu üyeleri, MÜSİAD Heyetini ağırladı. Bu ziyaretin aynı zamanda İbrahim Çağlar a hayırlı olsun ziyareti olduğunu belirten MÜSİAD Başkanı Olpak yeni görevinde İbrahim Çağlar ve dört yıl süreyle İstanbul iş dünyasına yön verecek olan yeni İTO Yönetim Kurulu na başarılar diledi. 3 MÜSİAD Heyeti, İstanbul Ticaret Borsası'na Konuk Oldu MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki heyet geçtiğimiz Mayıs ayında başkanlık seçimlerinin yapıldığı İstanbul Ticaret Borsası yeni Başkanı Ali Kopuz a ve İSTİB Yönetimi ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İSTİB Başkanı Ali Kopuz ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelen MÜSİAD Başkanı Olpak iş dünyasındaki sorun ve çözüm önerilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Olpak, İSTİB Başkanı Kopuz a MÜSİAD tarafından hazırlanan Güven Ekonomisinde Büyümenin Finansmanı konulu 2013 Türkiye Ekonomisi Raporu nu tanıttı.

4 MÜSİAD, ASKON'da ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan MÜSİAD Heyeti, iş dünyasının güncel konularıyla ilgili fikir alışverişinde bulundular. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Türkiye nin iktisadi ve ticari alanda her geçen gün, performansının ve potansiyelinin arttığını, son zamanlarda bazı ekonomik verilerde Avrupa ülkelerini de geçerek hızla yoluna devam ettiğini belirterek, Türkiye nin gelişimindeki temel taşlarını bizler oluşturuyoruz. Daha aydınlık geleceğe hep beraber yürümemiz gerekiyor diye konuştu. MÜSİAD-TÜMSİAD Buluşması Güncel meselelerin, ekonomik gelişmelerin, Suriye ve Mısır olaylarının konuşulduğu ziyarette, Olpak, MÜSİAD tarafından hazırlanan Güven Ekonomisinde Büyümenin Finansmanı konulu 2013 Türkiye Ekonomisi Raporu nu da paylaştı. İSO, MÜSİAD Heyeti'ni Ağırladı MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki heyet İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ı ziyaret ederek yeni İSO Yönetimi ne hayırlı olsun dileklerini iletti. 4 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları Nazım Özdemir, Ali Rıza Arslan, Kemal Yamankaradeniz, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Alipınar Topdaş ve Necmettin Öztürk le birlikte İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ı ziyaret ederek, İSO nun yeni yönetimini kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi.

5 DÜZCE ŞUBE YENİ ADRESİNDE Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Düzce Şubesi yeni hizmet binasının açılışına MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve çok sayıda davetli katıldı. Atatürk Bulvarı ndaki yeni hizmet binasına taşınan MÜSİAD Düzce Şubesi nin açılışı yapıldı. Açılış töreninde konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Şükür, bugünlerde bizim çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuz unsurlardan birisi diye düşünüyorum. Bunu da içten gelerek söylememiz gerekiyor. Etrafımıza baktığımızda bunun ne anlama geldiğini anlamak mümkün. Balık suda yaşarken suyun anlamını bilmezmiş. Ciddi bir şekilde istikrarın ne olduğunu anlatmaya gayret ediyorduk, maalesef yakın coğrafyamızda yaşanan ve nerdeyse bizimde her gün yaşanması sebebiyle kanıksadığımız acıların sebebi bu. Dolayısıyla şükre ihtiyacımız olduğu kanaatindeyim. Siyasi iktidarın getirmiş olduğu ekonomik istikrar ortamının olduğunu huzur ortamının olduğunu görüyoruz. Tabii ki iyinin iyisi var inşallah daha iyi günler göreceğiz. MÜSİAD ailesi yurtiçinde ve yurtdışında faaliyetlerini sürdürüyor. Düzce şubemiz de 66 noktamızdan bir tanesi. Yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diliyorum, dedi. MÜSİAD, ÇOCUKLARIN SEVİNCİNE ORTAK OLDU Düzce de Düzce Genç MÜSİAD ve Düzce İl Müftülüğü nün ortaklaşa düzenlemiş olduğu Bu Yaz Camideyiz programı MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ın da katıldığı ödül töreniyle sona erdi. Yaz tatili süresince Kuran-ı Kerim okumayı öğrenen çocukların sevinci hediye edilen tablet bilgisayar ve bisikletlerle bir kat daha arttı. 5 Genç MÜSİAD ve Düzce İl Müftülüğü nün ortaklaşa düzenlemiş olduğu Bu Yaz Camideyiz Projesi ödül töreni gerçekleştirildi. Bu yaz döneminde Kuran-ı Kerim okumayı öğrenen 21 çocuk hem bisiklet hem de tablet bilgisayar kazandı. Düzce Genç MÜSİAD ın destekleriyle cami tam anlamıyla bir eğitim yuvasına dönüştü.

6 SEKTÖR KURULLARI İSTİŞARE TOPLANTISI YALOVA DA YAPILDI MÜSİAD Şube Sektör Kurulları İstişare Toplantısı, Ağustos 2013 tarihleri arasında Şube Sektör Kurulları Yapılanması ve Marka Şube, Marka Şehir, Marka Sektör temasıyla Yalova da gerçekleştirildi. Sektör Kurulları ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nazım Özdemir, Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu Başkanı AliPınar Topdaş, Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu Başkan Yardımcıları Cevat Kır ve Yunus Aksu, Genel Merkez Sektör Kurulları Başkanları, Yardımcıları ve Şube Sektör Kurulları Başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirilen istişare toplantısına katılım yoğundu. Şube Sektör Kurulları İstişare Toplantısının ilk bölümü Sektör Kurulları ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nazım Özdemir in istişare toplantısı hakkında yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Ardından Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu Başkanı AliPınar Topdaş tarafından Sektör Kurulları Şube Yapılanması ve Çalışma Prensipleri hakkındaki sunumu gerçekleştirildi yılı içinde Genel Merkez Sektör Kurulları ile Şube Sektör Kurulları arasında koordinasyonun daha etkin bir şekilde sürdürülmesi adına oluşturulan Şube Sektör Kurullarından Sorumlu Çalışma Grubu ve üyelerimize Ar-Ge bilinci, proje yapma deneyimi ve bu alandaki destekleri almasına rehberlik etmek için oluşturulan İş Geliştirme, Proje ve Destekler Çalışma Grubu hakkında şubelere bilgi verildi. 6 İki gün boyunca süren toplantılar süren görüşmeler, Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu Başkan Yardımcısı Cevat Kır başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, şubelerin daha önce kendilerinden istenen Marka Şube, Marka Şehir, Marka Sektör konusundaki yapmış oldukları çalışma ve raporlar dinlendi. Şube temsilcilerinin görüş, öneri ve taleplerini bildirdiği toplantı sonuç bildirgesinin sunulmasının ardından, İsmail Karasu tarafından Pozitif Yaşam Becerileri konulu eğitim gerçekleştirildi.

7 MÜSİAD DAN KUZEY IRAK ÇIKARMASI Yurtdışı teşkilat ağını geliştirme hedefindeki MÜSİAD, Erbil Ofisi açılışı öncesi Musul ve Erbil de ziyaretlerde bulundu Ağustos 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen programda, Musul ve Erbil de bakanlar, ticaret odaları ve valiliklerle görüşmelerde bulunuldu. Ayrıca Musul Ticaret Odası nın ev sahipliğinde Musul İşadamları Derneği üyeleri ve Erbil İşadamları Derneği üyeleriyle ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi, çeşitli kamu kurumları ve özel kuruluşlar ziyaret edildi. Musul Valisi Alnujaif: MÜSİAD a her türlü desteği vermeye hazırız. Musul Valiliği ni ziyaret eden heyet, Vali Atheel Alnujaif tarafından kabul edildi. Görüşme sırasında Vali Alnujaif Türkiye yi çok sevdiklerini ve Musul da iş yapmak isteyen Türk işadamlarına ve MÜSİAD a her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ederken, her türlü proje için danışmanlık hizmetine öncelikli olarak ihtiyaç duyduklarını belirtti. Yeni dönemde Irak ta, birçok alanda iş imkânı doğacağını bu nedenle resmi kurumlar, odalar, birlikler ve sivil toplum kuruluşlarıyla iletişime geçilmesi gerektiğini dile getirdi. Kuzey Irak temaslarının ikinci gününde T.C. Erbil Başkonsolosu Mehmet Akif İnam la bir süre görüşen heyet, ardından Erbil Valisi Nevzat Hadi Mevlüt ü makamında ziyaret etti. Valiye Erbil de açılması planlanan MÜSİAD bürosu hakkında bilgiler verildi. 7 Erbil Valisi Mevlüt: Türkiye yi Erbil in gerçek ortağı olarak görüyoruz. Erbil Valisi Nevzat Hadi Mevlut, Erbil in Irak ın ekonomi merkezi olduğunu ve Irak ın diğer bölgelerindeki işadamlarının Erbil de ofisleri ve depolarının bulunduğunu, buradan diğer bölgelere aktarma yapıldığını belirterek Erbil in stratejik önemine dikkat çekti. Erbil de açılması planlanan MÜSİAD bürosunun, bölgedeki işadamlarına dünyanın kapısını açacağını düşündüklerini ve Türkiye yi Erbil in gerçek ortağı olarak gördüklerini söyledi. Erbil Sanayi ve Ticaret Bakanı Çelebi: MÜSİAD a gerekli destek verilecek. Erbil Sanayi ve Ticaret Bakanlığı nı da ziyaret eden heyet, Bakan Sinan Çelebi ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Bakan Çelebi, Erbil de 1202 Türk firmasının şubesi olduğunu ve 300 e yakın da yerleşik Türk firmasının bulunduğunu ifade ederek Erbil de iş yapmanın büyük avantajları olduğunun altını çizdi. Ayrıca, MÜSİAD bürosu için gerekli lojistik desteğin de sağlanacağını belirtti.

8 AĞUSTOS AYINDA ARAMIZA KATILAN ÜYELERİMİZ BÜLENT BİLGEN - AYDIN / EDLİ MİMARLIK MÜHENDİSLİK AHMET BULUT - BURSA / BES İŞ GÜV. MALZ. DERİCİLİK TEKS. KONF. İNŞ. TAAH. KİM. MAD. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. BÜLEND ENGİN - ÇANAKKALE / İÇDAŞ ÇELİK MEHMET ÖZKURNAZ - ÇANAKKALE / SSÇ.KALE VE ÇEVRE KÖY VE DİĞ. TAR. AMÇ. KOOP. BİRLİĞİ MUSTAFA AKKUŞ - ÇANAKKALE / AKKUŞ ECZANESİ AYDIN ÇETİN - ÇANAKKALE / ÖZEL AYYILDIZ MOTORLU TAŞITLAR SÜRÜCÜ KURSU İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. MEHMET KUTLU - ÇANAKKALE / ÇANAKKALE KUTLU MÜHENDİSLİK HÜSEYİN AVNİ ŞENOĞLU - ÇANAKKALE / ŞENPA OTO TURZ. DAY. TÜK. LTD. ŞTİ. İSMAİL SESSİZ - ÇANAKKALE / SES ELEKTRONİK SERVİS HİZMET SAN. LTD. ŞTİ. MUSTAFA BAYAR - ÇANAKKALE / KALE BAYAR İNŞAAT GIDA TURİZM LTD. ŞTİ. YASİN ÖZTÜRK - ÇANAKKALE / AVUKAT YASİN ÖZTÜRK ALPER TUNGA ATEŞ - ÇANAKKALE / ATEŞLER İNŞAAT TAAHÜT HASAN ÜNAL - ÇANAKKALE / MH. ÜNAL TARIM ÜRÜNLERİ HÜSEYİN YILDIRIM - ÇANAKKALE / HÜSEYİN YILDIRIM MALİ MÜŞAVİR 8 ADNAN TIĞLI - ÇORUM / DOĞU MOBİLYA YAŞAR TENİKECİ - ÇORUM / ARAR MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş FATİH TURBAY - ÇORUM / BİR MEDYA ALİ AYGÖREN - DENİZLİ / KONAKK RECİDENCE HOTEL SABAHATTİN GÜLDÖKMEZ - ERZİNCAN / SEFA ERZ. SEBZE VE MEYVE ALIM SATIM LTD. ŞTİ. CEMALETTİN COŞKUN - ERZİNCAN / İLKYILDIZ EKMEK VE UNLU MAMÜLLER ORHAN BULUT - ERZİNCAN / ORHAN BULUT İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. HASAN SEVEN - ERZİNCAN / HASAN SEVEN GIDA İNŞ. TURİZM PETR. HAYV. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ALİ SAHİD SERT - ERZİNCAN / ÖZEL ERZİNCAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ CENGİZ İKTİMUR - EYÜP / TİMUR TEKSTİL KUYUMCULUK İNŞ. GIDA İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. MUSTAFA YİĞİT - GAZİANTEP / YİĞİT METALİZE TEKSTİL SAN. LTD. ŞTİ. MUHAMET EYÜP YILDIZ - GAZİANTEP / METAPANEL YAPI ELM. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ALATTİN ERKOÇ - ISPARTA / EYMENLER SOĞUK HAVA VE PAKETLEME TES. SAN. TİC. A.Ş. NURİ ECEVİT - İSTANBUL / ORJİN MÜHENDİSLİK ISI SİSTEMLERİ SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ. ALİ SÜREYYA ECEVİT - İSTANBUL / EASY SOFTWARE ELEKTRONİK ARŞİV VE DOKÜMAN YÖN. SİST. LTD. ŞTİ. ENİS ALKAN - İSTANBUL / ALKANLAR ELEKTRİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ. İZZET AYATA - İSTANBUL / TAHA TEKSTİL MUZAFFER GÜLTEKİN - İSTANBUL / ÇUKURCUMA MÜZAYEDE KÜLTÜR VE SANAT EVİ ORHAN GÜLGÜN - İSTANBUL / GÜLGÜN HUKUK BÜROSU

9 AĞUSTOS AYINDA ARAMIZA KATILAN ÜYELERİMİZ MUSTAFA AKSU - İSTANBUL / DORUKOĞLU GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. MEHMET UMUR - İSTANBUL / UMURSAN UN MAMÜLLERİ GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. KAMBER ÇAL - İSTANBUL / OPTİMER SAĞLIK HİZ. MED. TUR. SAN. VE ORG. TİC. LTD. ŞTİ. KENAN ÖZTÜRK - İSTANBUL / NOVA YANGIN KORUNUM SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. ÖMER AVCIL - İSTANBUL / ANKAR DEKORATİF YALITIM SÜLEYMAN KORKMAZ - İSTANBUL / KORKMAZ TAŞIMACILIK VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. EMİN YAŞAR - KAYSERİ / YSR YAPI İNŞ. TAH. LTD. ŞTİ. MEHMET YAĞCI - KONYA / EVLİYA ŞEKERLEME SAN.TİC. LTD. ŞTİ. MUSTAFA KALYON - KONYA / PEHLİVAN END. MUTFAK GIDA İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. MEHMET SONER TAŞTEKİN - KONYA / SPC MAD. EN. İNŞ. TİC. A.Ş. RECEP EROL - KONYA / WOON GARDEN (ÇAY BAHÇESİ ÇİÇEKÇİLİK) MAHMUT SAMİ ŞAHİN - KONYA / SİMYA HİDROLİK PNÖMATİK ELK. MAK. İML. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. MEHMET YAMAN - KONYA / EFE ORMAN ÜRÜNLERİ İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. MUHAMMED ESKİCİ - KONYA / CELİLOĞULLARI KATI YAKITLAR LTD. ŞTİ. METİN KONCAGÜL - KONYA / TEKSİN KONTEYNER VE GALVANİZ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ERDOĞAN YILDIRIM - KONYA / BUSEPEN YAPI ELEMANLARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. HAMİT TÜRK - KONYA / KAMİL TÜRK HIRDAVAT NALBURİYE İNŞ. MLZ. NAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 9 MUSTAFA AVCI - KONYA / GÜNEŞ MOTOR SUPAPLARI SAN. VE TİC. A.Ş. HACI BAYRAM KÖSEOĞLU - MALATYA / GLOBAL MÜH. DOĞALGAZ İNŞ. ORM. ÜRÜN. BİL-TEK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. AHMET ÖZTÜRK - MANİSA / A.R.C. GROUP DAN. KAZ. İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. GÖKSEL SERTEL - MANİSA / SER-TEL AKAR OTO. TUR. VE GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ALİ AKÇAKAYA - UŞAK / ALYAK KÖMÜR OFİSİ SEYİT MAŞALLAH YAZICI - VAN / GLOBAL YAPI VE GAYRİMENKUL ÖNDER AYDIN - YOZGAT / SEZER MUHASEBE BÜROSU İSA ÖÇAL - YOZGAT / ÖCALLAR LTD. ŞTİ.

Başbakan Erdoğan MÜSİAD İftarında 2 Sayfa

Başbakan Erdoğan MÜSİAD İftarında 2 Sayfa E-Bülten Başbakan Erdoğan MÜSİAD İftarında Sayfa2 E-Bülten Temmuz 2013 MÜSİAD "İŞKUR ve Kadın İstihdamı" MÜSİAD da Ele Alındı MÜSİAD, Ekonomi Raporunu Başbakana Sundu Sayfa 5 Sayfa 3 Sayfa 4 Ankara İftarı

Detaylı

MÜSİAD MÜSİAD, Başbakanla Afrika Gezisi'nde. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, MÜSİAD da. Gana Cumhurbaşkanı MÜSİAD Üyelerine Seslendi

MÜSİAD MÜSİAD, Başbakanla Afrika Gezisi'nde. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, MÜSİAD da. Gana Cumhurbaşkanı MÜSİAD Üyelerine Seslendi E-Bülten MÜSİAD, Sayfa2 Başbakanla Afrika Gezisi'nde E-Bülten Ocak 2013 MÜSİAD İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, MÜSİAD da "2012 Değerlendirmesi & 2013 Beklentileri" MÜSİAD Ekonomi Anketi'ni

Detaylı

MÜSİAD. MÜSİAD ın 22. Olağan Genel Kurul u Gerçekleşti. Almanya'da Sekizinci Şube: "MÜSİAD Dortmund" MÜSİAD, Letonya ve Litvanya Gezisini Tamamladı

MÜSİAD. MÜSİAD ın 22. Olağan Genel Kurul u Gerçekleşti. Almanya'da Sekizinci Şube: MÜSİAD Dortmund MÜSİAD, Letonya ve Litvanya Gezisini Tamamladı MÜSİAD ın 22. Olağan Genel Kurul u Gerçekleşti Sayfa2 E-Bülten E-Bülten Nisan 2013 MÜSİAD MÜSİAD, Letonya ve Litvanya Gezisini Tamamladı Almanya'da Sekizinci Şube: "MÜSİAD Dortmund" Sayfa 4 Sayfa 3 MÜSİAD:

Detaylı

Birlik. Tekirdağ da. = Güç Ayrılığı. Sanayi Odası. www.cerkezkoytso.org.tr. Enis SÜLÜN. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Birlik Dergisi Dergisi

Birlik. Tekirdağ da. = Güç Ayrılığı. Sanayi Odası. www.cerkezkoytso.org.tr. Enis SÜLÜN. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Birlik Dergisi Dergisi Birlik Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Birlik Dergisi Dergisi Yıl : 1 Sayı : 2 Ağustos - Eylül - Ekim 2014 www.cerkezkoytso.org.tr info@cerkezkoytso.org.tr Cengiz GÜNAY TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ

Detaylı

1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk

1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz; 1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk Ticaret Kanunu ile özel sektörümüz dünya ile rekabetinde büyük bir avantaja

Detaylı

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 Bu faaliyet dönemimizde üç etkinliğimiz birer dönemsel sembol olarak kaydedilecektir Antalya Ticaret

Detaylı

MÜSİAD Son İrtibat Noktamız: Macaristan

MÜSİAD Son İrtibat Noktamız: Macaristan ABD'de Yoğun Temaslarda Bulunduk Sayfa2 E-Bülten E-Bülten Ekim 2011 MÜSİAD Son İrtibat Noktamız: Macaristan Bu Defa Van İçin Birleşiyoruz Sayfa 4 Vardan ' Türkiye'ye Yatırım Konferansı'nda Konuştu Sayfa

Detaylı

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12 N Z P T CARET ODASI Y l: Eylül 2013 Say : 12 Nizip Ticaret Odas Üyelerine Yönelik Ücretsiz Yay n d r NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı Nizip Ticaret Odası nda Meslek Komitesi

Detaylı

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Şubat / Mart 2011 Yıl 3 Sayı 17 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Şubat / Mart 2011 Yıl 3 Sayı 17 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU STSO AÇILIM Şubat / Mart 2011 Yıl 3 Sayı 17 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet KESKİNSOY

Detaylı

BÜLTENİ NİSAN - HAZİRAN 2012 SAYI:6

BÜLTENİ NİSAN - HAZİRAN 2012 SAYI:6 BÜLTENİ NİSAN - HAZİRAN 2012 SAYI:6 ÜLTENİ 2012NİSAN - HAZİRAN BÜLTENİ 2012 İRAN BÜLTENİ 2012NİSAN - HAZİRAN BÜLTENİ 2012 NİSAN - HAZİRAN BÜLTENİ 2012 AVİAD Hizmet Komitesi nin GÜSİAD ı Ziyareti 1 TEB

Detaylı

Dosya BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz

Dosya BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz Dosya 1 2 Dosya Dosya 5 BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz Son yılların en büyük dramlarının yaşandığı Mısır ve Suriye deki gelişmeleri üzülerek izliyoruz. Ülkemizde de etkisini hissettiğimiz bu olayların

Detaylı

DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle

DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle Genel Yayın Yönetmeni Denizli İş Dünyasının Büyük Başarısı DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle birlikteyiz. Üyeleri ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden Denizli Ticaret Odası,

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

Kapak İPEKYOLU YENİLENEBİLİR ENERJİ GÜNEY GAZ KORİDORU TRC1 BÖLGESİ TÜRKİYE NİN ORTA DOĞU VE AFRİKA YA AÇILAN KAPISIDIR

Kapak İPEKYOLU YENİLENEBİLİR ENERJİ GÜNEY GAZ KORİDORU TRC1 BÖLGESİ TÜRKİYE NİN ORTA DOĞU VE AFRİKA YA AÇILAN KAPISIDIR K A L K I N M A N I N Y O L U İPEKYOLU YIL:2 SAYI:4 HAZİRAN / ARALIK 2014 YENİLENEBİLİR ENERJİ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı / Taner YILDIZ GÜNEY GAZ KORİDORU Kapak Fatma ŞAHİN Büyükşehir Belediye Başkanı

Detaylı

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE. UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR

HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE. UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 8 HAZİRAN 2013 ÜNİVERSİTEMİZDE UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ (HUZEM) KURULUYOR Kısa adı HUZEM olan Hitit Üniversitesi Uzaktan

Detaylı

bunun göstergesi. İç piyasalarında buna olumlu tepki vereceğini öngörüyoruz. 2013 yılı sektörümüz için daha az sıkıntılı geçecektir.

bunun göstergesi. İç piyasalarında buna olumlu tepki vereceğini öngörüyoruz. 2013 yılı sektörümüz için daha az sıkıntılı geçecektir. BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz Küresel krizin etkilerinin sürdüğü, gaz-fren tartışmaları ile geçen 2012 yılının sonuna yaklaştığımız dönemde, Türkiye ekonomisinin 3 yıllık yol haritasını ortaya koyan Orta

Detaylı

Şimdi Bölgeye Yatırım Zamanı

Şimdi Bölgeye Yatırım Zamanı Depremle Yıkıldık 08 Mart 2010 günü saat 04.30 sıralarında ilimiz Karakoçan merkezli 6.0 şiddetinde meydana gelen depremde Palu, Kovancılar ve Karakoçan ilçelerimize bağlı köylerimizde çok sayıda ev yıkımış

Detaylı

Kadoil in Ücretsiz Dergisidir SAYI. Gönüllerde de büyüyoruz

Kadoil in Ücretsiz Dergisidir SAYI. Gönüllerde de büyüyoruz Kadoil in Ücretsiz Dergisidir SAYI 9 Gönüllerde de büyüyoruz Bu sayıda BAŞKANIN MESAJI hayallerimizi Daha da büyütelim Değerli İş Ortaklarımız, Sevgili Dostlarımız; 02 12 24 32 44 60 BAŞKANIN MESAJI 3

Detaylı

olası dalgalanmalara karşı borçlanmalarını çalıştıkları para birimi üzerinden yapmalarını

olası dalgalanmalara karşı borçlanmalarını çalıştıkları para birimi üzerinden yapmalarını Dosya 5 BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz Yüzde dört büyüme beklentisiyle girdiğimiz 2012 yılının tamamında % 3 ün altında bir büyüme bekliyoruz. 2012 de bir yandan ihracatta ülke ve ürün çeşitlendirmesine

Detaylı

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com İMTİYAZ SAHİBİ Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK GENEL YAYIN YÖNETMENİ Özhan SAY YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Mustafa AKGÖL GÖRSEL SANAT YÖNETMENİ M.Fatih ÖZSOY REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER

Detaylı

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM TURİZM TECRÜBE İŞİDİR Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM 18 yıllık deneyimini, 8 yıldır Kastamonu'luların hizmetine sunuyor Yurtiçi - yurtdışı uçak biletleri Yurtiçi - yurtdışı

Detaylı

Eskişehir TO, ABD ile ticari ilişkileri geliştiriyor

Eskişehir TO, ABD ile ticari ilişkileri geliştiriyor GÜNDEM ODALAR VE BORSALARDAN HABERLER 100 ODALAR ve BORSALAR TOBB ÜYELERİ HABERLER, GELİŞMELER VE GÖRÜŞLER Eskişehir TO, ABD ile ticari ilişkileri geliştiriyor Eskişehir Ticaret Odası (ETO), Eskişehir

Detaylı

Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi. VII. Ticaret ve Sanayi Şurası Düzenlendi. 37 STK dan Başbakan a Mektup. TOBB 70. Mali Genel Kurulu Yapıldı

Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi. VII. Ticaret ve Sanayi Şurası Düzenlendi. 37 STK dan Başbakan a Mektup. TOBB 70. Mali Genel Kurulu Yapıldı Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi 10 SİVAS TİCARET ve SANAYİ ODASI Adına İmtiyaz Sahibi Osman YILDIRIM Genel Yayın Yönetmeni ve Yazı İşleri Müdürü Orhan KOÇYİĞİT Yayın Kurulu Zeki ÖZDEMİR Osman YILDIZ

Detaylı

MENEMEN TİCARET ODASI Yönetim Kurulu Adına Coşkun YILDIZ 8-9. Genel YayınYönetmeni ve Yazı İşleri Müdürü Gönül ORUN

MENEMEN TİCARET ODASI Yönetim Kurulu Adına Coşkun YILDIZ 8-9. Genel YayınYönetmeni ve Yazı İşleri Müdürü Gönül ORUN 1 Haziran 2014 Yıl : 2 Sayı: 4 Ücretsizdir. MENEMEN TİCARET ODASI Yönetim Kurulu Adına Coşkun YILDIZ 3 Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi ve Ticaret Odası Konseyi Müşterek Toplantısı Yapıldı. 8-9 Genel

Detaylı

MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA. E - Bülten / Mart 2011. MÜSİAD 33. Şubesini Batman da Açtı

MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA. E - Bülten / Mart 2011. MÜSİAD 33. Şubesini Batman da Açtı TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA MÜSİAD Ekonomi Değerlendirme Toplantısı nda konuşan Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, gelişmiş ülkelerin emek piyasalarındaki olumsuz görünümün ve artan emtia fiyatları

Detaylı

Sunuş. MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku SUNUŞ

Sunuş. MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku SUNUŞ SUNUŞ MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku ve huzur ile kutlamaya hazırlanıyor. Ardımızda bıraktığımız dolu dolu geçen yıllarda ülkemiz ve üyelerimiz

Detaylı

Ankara Sanayi Odası yeni hizmet binası, 16

Ankara Sanayi Odası yeni hizmet binası, 16 16 Temmuz 2008 ANKARA SANAYİ ODASI NIN YENİ HİZMET BİNASI DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI Ankara Sanayi Odası yeni hizmet binası, 16 Temmuz 2008 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın katılımıyla

Detaylı

10. Dönem Faaliyet Raporu. Birlikte başardık...

10. Dönem Faaliyet Raporu. Birlikte başardık... 10. Dönem Faaliyet Raporu Birlikte başardık... 10. Dönem Faaliyet Raporu Sanayileşmek, en büyük milli davalarımız arasında yer almaktadır. Çalışması ve yaşaması için ekonomik elemanları memleketimizde

Detaylı

Tarımda, Avrupa da birinci, dünyada yedinciyiz... Cumhuriyet in ilanın birinci yılı.. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı M.

Tarımda, Avrupa da birinci, dünyada yedinciyiz... Cumhuriyet in ilanın birinci yılı.. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. ISSN:2148-2276 Cumhuriyet in ilanın birinci yılı.. İstanbul Ticaret ve Zahire Borsası'nın kurulduğu yıl olan 1924, aynı zamanda cumhuriyetin ilanının birinci yıldönümüne denk gelmektedir. 29 Ekim 1924

Detaylı

TARIMIN KALBİ KONYA DA ATTI

TARIMIN KALBİ KONYA DA ATTI TARIMIN KALBİ KONYA DA ATTI KONYA TARIM VE HAYVANCILIKTA HANGİ ALANLARDA BİRİNCİ SIRADA? ÖNEMLİ BİTKİSEL ÜRÜNLER AÇISINDAN KONYA NIN GEÇMİŞİ VE BUGÜNÜ KIDEM TAZMİNATI SORUNU VE KIDEM TAZMİNATI FONU İMTİYAZ

Detaylı