YEDITEPE UNIVERSITY AKADEMİK YILI EYLÜL- OCAK YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YEDITEPE UNIVERSITY 2012 2013 AKADEMİK YILI EYLÜL- OCAK YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ"

Transkript

1 YEDITEPE UNIVERSITY AKADEMİK YILI EYLÜL- OCAK YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ Dersin Kodu; AFS 101 İspanyolca 1: (3 saat / haftada) Seviye: A1 İspanyolca Bölümü Kordinatörü:Jesús García Tel: ( / 1965) Dersin Amacı: İspanyolca Bölümü dersleri sekiz kurdan oluşur. Dersler haftada 2+1 şeklinde yapılır.öğrenciler dersleri kredili veya kredisiz olarak seçebilirler.uluslararası ilişkiler bölümünde de dersler haftada üç saattir. 101 seviyesinde Aula Internacional adındaki kitabı kullanmaktayız.bu kitap İspanyolca öğretiminde sözlü ifadeye önem veren, temeli iletişimsel yönteme dayalı bir metotdur.bu seviye 1. üniteden 4. ünitenin sonuna kadarki bölümü kapsar. Kullanılan Materyaller: Ana Kitap Aula Internacional 1 Alıştırma Kitabı Aula Internacional 1 Devam Durumu Bu dersi alan bütün öğrenciler derslere %80 devam etmek zorundadır.% 80 den fazla devamsızlık yapmaları durumunda,geçerli bir mazeretleri yoksa sınava giriş ve kura devam hakkını kaybederler. Sınavlar Bir ara sınav bir de final sınavı vardır. Değerlendirme Final sınavı (%50): Sınav: (% 35). Sözlü: (% 15).

2 İSPANYOLCA 1. SEVİYENİN DERS PROGRAMI HAFTA TARİH KONULAR & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM 1.ÜNİTE Tanışma ve Selamlaşma Kişisel Bilgiler Alfabe ve Telaffuz Eril ve Dişil isim ve sıfatlar (İlk hafta olduğundan öğrencilerin kitapları olmayacaktır buyüzden tekrar yapacağız ve önümüzdeki hafta kitaba başlayacağız.) İletişimde Temel Amaç: Bizim kim olduğumuzu açıklamak ve diğerlerinin kim olduğunu anlamak. A / ANLAMAK 1.Merhaba,Nasılsın? Tanışma 2.İspanyolca Kelimeler.. Ne demek? Anlamıyorum Sayılar (1-100) 3.Ünlüler. Nasıl söylenir? Meslekler,Ülkeler B /ARAŞTIRMAK VE DÜŞÜNMEK. 4. Resepsiyonda. Kişisel Bilgiler Selamlaşma ve Vedalaşma. Alfabe. Cins(eril,dişil).Kişi Zamirleri.Kişisel Bilgiler. Fiiller: Olmak ve Bulunmak, sahip olmak, çağırmak. Haber Kipinde Geniş Zaman:Düzenli Fiiller ar,-er, -ir. (Toplam üç grup olduğunun ve diğerlerinden ilerki konularda bahsedileceğinin belirtilmesi) & 12 EKİM 15 & 19 EKİM. 5 HOBİLER Üç çekim: -ar, -er, -ir. 6.Harfler ve sesler. Nasıl söylenir? Fonetik.Kelime C. / PRATİK YAPMAK VE İLETİŞİM KURMAK 7. Sınıftaki nesneler Ne demek? Nasıl yazılır? 8. Sınıfın ilk günü.

3 & 24 EKİM 30 EKİM & 2 KASIM Olmak, Sahip olmak,çalışmak, Ülkeler, meslekler. 9. Sınıf Arkadaşları Sınıf arkadaşları ile ilgili kart veya afiş. Ç./SEYEHAT ETMEK 10.Latin Müziği Bazı ispanyol müziklerini tanımak 11. Selamlaşma ve Vedalaşma. Farklı ülkelerde. D / KÜLTÜR 1. İspanyol isimleri. 2. Sayılar. (Bu bölümdeki alıştırmaları hocalarımız daha esnek uygulayabilir. Her hoca bu alıştırmaları sınıfta nasıl ve nezaman uygulayacağını bilir. Kitaptaki metinlerin daha üst seviyede olabileceğini göz önüne alıp ona göre dikkat etmek gerekir.) & 09 KASIM Soru zamirleri, aile, günler, aylar. 2.ÜNİTE İletişimde Temel Amaç: Ne yapmak istiyorum, sebeblerini ve sonuçlarını açıklamak. ANLAMAK. 1. Bu hafta sonu İstemek + mastar. 2. Bu aktiviteler ilgini çeker mi? İlgi çekmek. 3. Neden ispanyolca çalışıyorsun? Neden?. İçin Çünkü İçin B / ARAŞTIRMAK VE DÜŞÜNMEK. 4 Okuyormusun çalışıyormusun? Geniş zamanda -ar, -er, -ir ile biten fiil çekimleri. (Sy. 93, alıştırma 1) & 16 KASIM 5. isterim,istersin,ister İstemek fiili, _er takısıyla biten fiiller. Fiiller ve edatlar. C / PRATİK YAPMAK VE İLETİŞİM KURMAK

4 6 İspanyol dünyasında neler ilgini çeker? İlgilenmek fiili. Hoşa gitmek fiiline giriş.belirli tanım edatı. 7. İlginç yerler. İstemek + için, çünkü, için. Bu bölümün daha fazla bilgi ile desteklenmesi. 8.Hangi dilleri konuşuyorsun? Geniş zamandaki fiillerin kullanılması (1, 2 y 3 p. s.) & 23 KASIM 9. Bu kursta ne yapmak istersin? İstemek, İlgilenmek fiilleri.(çoğul kişi zamirlerinin de kullanılması) Ç / SEYEHAT ETMEK. 10. SENİ SEVİYORUM! İstemek = Sevmek. 11. Seni Seviyorum Hangi dilde? D / KÜLTÜR 1. Dünyada İspanyolca. 2. İspanyol Kültürü. 1 ve 2. ünitelerin tekrarı. 1 ARALIK ARA SINAV 12 3 & 7 ARALIK 4.ÜNİTE. ( Hangisi tercih edersin?) İletişimde Temel Amaç. Bir mağazada alişveriş yapmak. A / ANLAMAK 1. Tshirtler. 2. Hiçbir zaman saç kurutma makinesi taşımam. Filler:taşımak, istemek, gitmek, çıkmak, zorunda olmak. Bu mu bu mu? 3. İşaret zamirleri. Ne # Hangi. 4. Mavi çok küçük.

5 13 10 & 14 ARALIK 5 Mağazada. Mal olmak fiili. 6.Fiillerin 3.kisideki çekimi. -Yaşamak, gitmek, tercih etmek, keşfetmek Kelime çalışması: kıyafetler. Bütün saylar. İşaret zamirleri ve sıfatlarının Pepsi. El / La / Los / Las + sıfat. Ne + isim Hangi / Hangileri. Renkler. Zorunda Olmak Fiili + mastar. Tercih etmek fiili. Alişveriş.. B/ PRATİK YAPMAK VE İLETİŞİM KURMAK. 7. Bingo. 8. Hangi kazağı tercih edersin? El / la / los / las + sıfat. Kıyafetler. 9. Sınıfın çarsısı. 10. Dısarıda bir hafta sonu. C/ SEYAHAT ETMEK. 11. Bütün dünyada 200den fazla dükkan... KÜLTÜR. 1. Geleneksel köstümler & 21 ARALIK Ünite 5. Benim arkadaşlarım senin arkadaşlarındır. Comprender. 1. Kim? (pág. 42). 2. İletişim. (pág. 43). Boş zaman. Lucía ve Paco nun ailesi ARALIK Oldukça çekingen bir kişi.. Ünite yaşlarında bir adam. Tüm konuların tekrarı ( ). 4 OCAK Final Sınavı

6 YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK YILI EYLÜL - OCAK YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ Kur; AFS 102 İSPANYOLCA 2: İspanyol Dili / yeni başlayanlar ( 3 saat / hafta) Seviye: A1 İspanyolca Bölüm Koordinatörü: Jesús García Tlf.: ( / 1965 ) Kurun Amacı: Bir kişinin karakterini tanımlamak.günlük alışkanlıklar ve yemekler hakkında konuşabilmek ve yazabilmek.yaşanılan semti tasvir etmek. Bir yere nasıl gidileceğini açıklamak. Öğretim kaynakları. - Kitap: "Aula Internacional (A1). Ders ve alıştırma kitabı. Devamsızlık. Bütün öğrenciler derslerin en azından %80 e devam etmeliler ve derslere zamanında girip zamanında çıkmalıdırlar. Resmi bir mazeret olmaksızın derslere %20 den daha fazla devamsızlık durumunda, öğrenciler sınava giriş ve kur hakkını kaybederler. Sınavlar. Bir vize ve final sınavı ; ve sözlü değerlendirme. Değerlendirme. Vize sınavı (35 % ). Final sınavı (50 % ). Sözlü Değerlendirme (15 %).

7 KUR: HAFTA TARİH & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL- İlk kurun tekrarı & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM Ünite: Qué hora es? (Saat kaç?) (sayfa. 52). Gramer: sayfa Todos los días.(hergün) Gramer: sayfa. 53. Más ejercicios bölümü: sayfa. 105 (: ). Sayfa. 108 (alıştırma: ). Repaso de los verbos irregulares en Presente de Indicativo.(geniş zamanda düzensiz fiillerin tekrarı) 4. Un día normal.(normal bir gün) Más ejercicios bölümü:.sayfa. 105 (:. 6.3). Practicar y comunicar. 7.Primero, después, luego.(önce,sonra, daha sonra) Más ejercicios bölümü: 105 (6.5). 107 (6.8). 5 8 & 12 EKİM 6. Horarios de trabajo(çalışma saatleri) Más ejercicios bölümü: sayfa. 106 (ej. 7). sayfa. 109 (ej. 14). 8. Yo también.(ben de) (sayfa. 55). Más ejercicios bölümü: 106 (ej. 6). sayfa. 107 (ej. 9). 9. Premios. (Ödüller)(sayfa. 55) EKİM Comprender. 1. Cuidas tu imagen?(görünüşüne dikkat eder misin?) (sayfa. 50). 2.Animales. (hayvanlar)(sayfa. 51). Viajar. 10 Estadísticas.(İstatistikler) 11. Cuando me levanto (Kalktığım zaman)(sayfa 56) & 24 EKİM 30 EKİM & 2 KASIM Ünite: 7 İletişimsel Amaç: comunicarse en un restaurante. (bir restoran da iletişim kurmak) Comprender. 1.Bocadillos.(Sandviçler) 2.De primero, qué desean? (İlk olarak ne arzu edersiniz?) Explorar y reflexionar. 3. La cuenta, por favor (Hesap lütfen!)

8 9 5 & 9 KASIM Practicar y comunicar. Gramer: sayfa. 61. Bares y restaurantes.(restoranlar ve barlar) Más ejercicios bölümü: sayfa. 111 (ejerc. 6). 6. Pescado fresco. (Taze balık) Más ejercicios bölümü: sayfa (alıştırma. 7). 7. Cómo tomas el café? (Kahveyi nasıl içersin?) Más ejercicios bölümü: sayfa (alıştırma. 8) & 16 KASIM 8. Cocina Latina. (Latin Mutfağı) Más ejercicios bölümü: sayfa. 110 (1, 2, 3). 9. El menú de hoy.(günün menüsü) 10. (Bugün nerede yemek yiyorsun) & 23 KASIM 1 ARALIK TEKRARI ARA SINAVI 12 3 & 7 ARALIK Lección 8. İletişimsel Amaç: Yaşadığın semti tasvir etmek..bir yere gidebilmek için bilgi istemek ve bilgi vermek. Comprender. 1.El barrio de San Andrés.(San Andrés Semti) Gramer: cuantificadores (sayfa. 69). Más ejercicios bölümü: sayfa. 115 (alıştırma. 7). Explorar y reflexionar & 14 ARALIK Comprender. (Benim yaşadığım semtde herşey var) Gramer: sayfa. 69. Expresar gustos: resaltar un aspecto. (zevkleri,beğenilen şeyleri ifade etme: en belirgin özelliklerin vurgulanması ) Más ejercicios bölümü: sayfa. 113 (alıştırma. 1). Crear una ciudad.(bir şehir kurmak) Perdona, sabe sihay? (Affedersiniz,..buralarda...var mı biliyor musunuz? ) Gramer: Pedir información (Bilgi istemek)(sayfa. 69). Más ejercicios bölümü: sayfa. 113 (ej. 2), Tres barrios con encanto.(üç büyüleyici semt) Mis lugares preferidos (tercih ettiğim yerler). Más ejercicios bölümü: sayfa. 114 (alıştırma 6) Tekrar:Presente de İndicativo) (v. regulares e irregulares). 7. Icaria. "Más ejercicios bölümü: sf..114 (alıştırma 4)

9 Sayfa. 115 alıştırmalar: 8 y 10). 8.Un barrio ideal (İdeal Semt) 9.Poder latino Más cultura. Madrid,Barcelona, Sevilla. (Latin gücü) (daha çok) kültür bölümü: Madrid,Barcelona, 10.Tekrar:Geniş zaman ve düzensiz fiil grupları (sayfa ) & 21 ARALIK 9 Ünite. Yemek pişirmeyi biliyormusun? İletişimde Temel Amaç: geçmiş zamanından konuşmak. 1. Bir arkadaşın özellikleri 3. Romantik bir kişi mi sin? Geçen haftaki konuların tekrarı. 5. Herhangi birini arıyorsun ki. 6. Özel insanlar. 9. Benim ailemle yaşıyorum. 2. Raquel için iki talip ARALIK Dokuzuncu üniteye devam ediyoruz. 4. Bilmiyormusun veya yapamıyorsun? 7. Hoşçakalın ailem! 8. Şoför, rehber, aşçı ve animatör aranıyor. 10. Ya sen? Neler yapmayı biliyorsun? 1. Maya burçları. 2. Yalnız yaşamak. TEKRAR 4 OCAK FİNAL SINAVI Kurs; AFS 201 İSPANYOLCA 3: İspanyol Dili. (3 saat / hafta) Seviye: A1. İspanyolca Bölümü Kordinatörü: Jesús García E-posta: Tlf.: ( / 1965 )

10 Kursun amacı: Bu kursta öğrenciler iki tane geçmiş zaman öğreniyor: pretérito perfecto y preterito indefinido. Tekrar geniş zamana dönüyor, fakat daha zor yazılarla. Öğrenim araç-gereçleri: - Kitaplar: Aula İnternacional 1 (ders kitabı ). Aula İnternacional 2 (ders kitabı). - Kitap : Alıştırma kitapları.). Derse devamlılık: Bütün öğrenciler derslere zamanında girmek ve çıkmak ve derslerin en az %80 ine katılmak zorundadır. Öğrenciler, yasal bir özürleri bulunmaksızın derslerin %80 inden fazlasına katılmadıkları takdirde sınava girme haklarını kaybedeceklerdir. Sınavlar: Bir tane vize sınavı ve bir tane final sınavı olacaktır. Değerlendirme: Final sınavı (%50): Sınav: (% 35). Sözlü: (% 15). 3.İSPANYOLCA KURSU ÖĞRENİM PROGRAMI ÇİZERGESİ HAFTA TARİH & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM & 12 EKİM 15 & 19 EKİM KONULAR İkinci kurs tekrarı. 10 ünite: Çok ilginç bir hayat. İletişimde Temel Amaç: Biyografi yazmak. Gramer: düzenli ve düzensiz fiiller Pretérito İndefinido. 3. Dün, bir ay önce. Pretérito İndefinido tekrarı. 4. Özgeçmiş. 2. Pedro Almodovar. 6. Bir hayat EKİM 7. El Ché. 5. Bir aşk hikayesi. 8. Senin Özgeçmişin. 1. Cinemanía.

11 8. İspanyol sineması kısa bir hikaye EKİM & 2 KASIM 05 & 09 KASIM Aula İnternacional 2 Ünite 1. İletişimde temel amaç: tavsiyler vermek. Gramer: geniş zaman (düzenli ve düzensiz fiilleri). 3. Yeni ispanyollar. Más ejercicios: Más ej.: 105 sayfa (1-2-7). 5. İki iş. 6. Benim özgeçmişim & 16 KASIM 1. Test oral. Más ejercicios. Más ej.: Sayfa 106 ( ). 2. Sınıflarda terror. Más ej. Sayfa 107 ( 8). 4.Me cuesta... 7.Dime cómo aprendes y Para aprender español Qué sabes? & 23 KASIM TEKRAR 1 ARALIK ViZE SINAVI 12 3 & 7 ARALIK 2 Ünite: Hogar, dulce hogar. 1. İki daire. 3.Çilginlar evi. 7. Önemli şeyler. 2. Emlakçı & 14 ARALIK Geçen haftaki konuların tekrarı. 4.Julian ın evi. 5. Çok farklılar. 8. Banyo, sonunda sağda. 6 Benim favori yerim. 10. İdeal ev. 9. Ev arkadaşı. 7. Andalusiyada bir şehir. 1. Buenos Aires & 21 ARALIK 3 Unite: Bu benimdir. İletisimde temel amaç: insanlarını tarif etmek. 1. Arkadaşlar. Gramer: Fizik göruşü. (sayfa 24). Más ejercicios: sayfa 112 (4). Sayfa

12 113 (5). 3.Kime benziyor. 5.Me llevo muy bien con & 28 ARALIK 4. Benim arkadaşlarım 2. María del Mar ın kardeşininin düğünü. 6. Partener aramak. 7. Senin arkadaşının kime benziyor? 8. Bir randevu. 9. Thomas, nasıldır? 10. Ailenin modelleri. TEKRAR 4 OCAK Final sınavı Kur; AFS 202 ISPANYOLCA 4 Ispanyol dili. ( 3 h. / hafta) Seviye: A.2. İspanyol bölüm koordinatörü: Jesús García Tlf.: ( / 1965) Kurun amacı: Bu kurda öğrenciler intermediate seviyesini elde edeceklerdir. Şimdiki zaman ve plan gelecek İR + A + İNFİNİTİVO öğrenecekler. Yazılı ve sözlü anlatım da ön plana çıkacaktır. Kelime bilgisine bağlı olarak, gazete bölümleri ve spor gibi konularda da bilgilendirileceklerdir. - Kitap Aula İnternacional 1 (ders kitabı) - Alıştırma kitabı. Devamsızlık: Bütün öğrencilerin derslerin en azından % 80 ine katılmaları gerekmektedir. (derste olma ve zamanında dersten çıkma anlamında) Resmi bir mazereti olmaksızın derslerin % 20 sinden fazlasına katılmayan öğrenciler sınava girme hakkını ve kuru kaybederler.

13 Sınavlar. Bir vize ve bir final sınavı olacaktır. Değerlendirme. Final sınavı (%50): Sınav: (% 35). Sözlü: (% 15). 4. KUR HAFTA TARİH KONULAR & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL 3 kur konularının tekrarı & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM & 12 EKİM 15 & 19 EKİM Ünite 4. Nasıl gidiyor her şey? Alıstırmalar Ünite 4. Nasıl gidiyor her şey? Alıstırmalar EKİM Ünite 4. Nasıl gidiyor her şey? Alıstırmalar EKİM & 02 KASIM Ünite 5. Boş zaman rehberi & 16 KASIM Ünite 5. Boş zaman rehberi & 23 KASIM 1 ARALIK TEKRAR VİZE SINAVI 12 3 & 7 ARALIK Ünite 7. Çok beğendik. Ünite 7. Çok beğendik.

14 13 10 & 14 ARALIK Ünite 7. Çok beğendik. Ünite 8. Biz çok iyiyiz & 21 ARALIK Ünite 8. Biz çok iyiyiz Ünite 8. Biz çok iyiyiz & 28 ARALIK 4 OCAK TEKRAR FİNAL SINAVI Kur; AFS 301 İSPANYOLCA 5 İspanyol Dili. ( 3 h. / hafta). Seviye: A2. İspanyolca bölüm koordinatörü: Jesús García Tlf.: ( / 1965) Kurun amacı: Bu kurda öğrenciler geçmiş zamanları öğreniyor. Ayrıca yeni bir fiil zamanı (şimdiki zamanın hikayesi) göşteriyoruz. : İspanyolca bölümü 7 kurdan oluşmaktadır. Her hafta 3 er saat verilir (2 + 1). Öğrenciler, kurları kredili yada kredisiz olarak seçebilirler. Mütercüm-tercümanlık bölümlerinde ispanyolca dersleri haftada 6 saattir. Öğretim Kaynakları. - Aula İnternacional 2 (ders kitabı) - Alıştırma kitabı)

15 Devamsızlık. Bütün öğrenciler derslerin en azından %80 e devam etmeliler ve derslere zamanında girip zamanında çıkmalıdırlar.resmi bir mazeret olmaksızın derslere %20 den daha fazla devamsızlık durumunda, öğrenciler sınava giriş ve kur hakkını kaybedeceklerdir. Sınavlar Bir vize ve bir final sınavı vardır. Değerlendirme Final sınavı (%50): Sınav: (% 35). Sözlü: (% 15). İSPANYOLCA 5.KUR DERS PROGRAMI: HAFTA TARİH KONULAR & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL 4 kur konularının tekrarı & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM 9. Ünite. Önce ve sonra & 12 EKİM 15 & 19 EKİM 9. Ünite. Önce ve sonra & 24 EKİM 30 EKİM & 2 KASIM 9. Ünite. Önce ve sonra 9 05 & 09 KASIM 10. Ünite. Özel anlar & 16 KASIM 10. Ünite. Özel anlar & 23 KASIM 10. Ünite. Özel anlar 1 ARALIK VİZE SINAVI 12 3 & 7 ARALIK 11 Ünite. Araştır ve karşılaştır. 11 Ünite. Araştır ve karşılaştır & 14 ARALIK 11 Ünite. Araştır ve karşılaştır.

16 11 Ünite. Araştır ve karşılaştır & 21 ARALIK Ünite 12. Yarın & 28 ARALIK Ünite 12 Yarın TEKRAR 4 OCAK FİNAL SINAVI Kur; AFS 302 ISPANYOLCA 6 İspanyol Dili. ( 3 h. / hafta). Seviye: B1. İspanyol bölüm koordinatörü: Jesús García Tlf.: ( / 1965) Kurun amacı: Bu kurda öğrencilerden orta seviyede bir başarı beklenmek. Haber kipinin bütün zamanların öğretiyoruz. Ayrıca dilek kipi zamanları öğrenmeye başliyorlar. Bağlı cümleler gibi yeni konuları öğrenecekler. Öğrenciler ispanyolca diline anlama ve konuşma olarak hakim olacaklardır. Öğretim Kaynakları. - Kitap Aula İnternacional 3 (ders kitabı) - Alıştırma kitabı.

17 Devamsızlık: Bütün öğrencilerin derslerin en azından % 80 ine katılmaları gerekmektedir. (derste olma ve zamanında dersten çıkma anlamında) Resmi bir mazereti olmaksızın derslerin % 20 sinden fazlasına katılmayan öğrenciler sınava girme hakkını ve kuru kaybederler. Sınavlar. Bir vize ve bir final sınavı olacaktır. Değerlendirme. Final sınavı (%50): Sınav: (% 35). Sözlü: (% 15). İSPANYOLCA 6. KUR DERS PROGRAMI ( YEDİTEPE İSPANYOLCA BÖLÜMÜ) HAFTA TARİH KONULAR & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL 5 kur konularının tekrarı & 28 EYLÜL ÜNİTE 5. Dilek Kipinin Şimdiki Zamanı & 12 EKİM 15 & 19 EKİM & 24 EKİM 30 EKİM & 2 KASIM ÜNİTE 5. Dilek Kipinin Şimdiki Zamanı ÜNİTE 5. Dilek Kipinin Şimdiki Zamanı 9 05 & 09 KASIM ÜNİTE & 16 KASIM ÜNİTE & 23 KASIM ÜNİTE 6 -miş li Geçmişin Hikayesi Nedenleri ve sonuçları hakkında konuşmak -miş li Geçmişin Hikayesi Nedenleri ve sonuçları hakkında konuşmak -miş li Geçmişin Hikayesi Nedenler ve sonuçlar hakkında konuşmak

18 1 ARALIK VİZE SINAVI 12 3 & 7 ARALIK ÜNİTE 7 İlgileri ve duyguları ifade etmek Anlaşmazlığı göstermek Tartışmak Kelimeler ÜNİTE 7 İlgileri ve dyguları ifade etmek Anlaşmazlığı göştermek Tartışmak Kelimeler & 14 ARALIK ÜNİTE 7 İlgileri ve duyguları ifade etmek Anlaşmazlığı göstermek Tartışmak Kelimeler ÜNİTE & 21 ARALIK UNİTE ARALIK UNİTE 8 İlgileri ve duyguları ifade etmek Anlaşmazlığı göstermek Tartışmak Kelimeler Ki ile cümleler Bunun için kullanılıyor Değerlendirmek Karşılaştırmak: en üstünlük derecesi Okuma çeviri Ki ile cümleler Bunun için kullanılıyor Değerlendirmek Karşılaştırmak: en üstünlük derecesi Okuma çeviri 4 OCAK TEKRAR FİNAL SINAVI

19 3.İSPANYOLCA KURSU ÖĞRENİM PROGRAMI ÇİZERGESİ HAFTA TARİH & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM & 12 EKİM 15 & 19 EKİM KONULAR İkinci kurs tekrarı. 10 ünite: Çok ilginç bir hayat. İletişimde Temel Amaç: Biyografi yazmak. Gramer: düzenli ve düzensiz fiiller Pretérito İndefinido. 3. Dün, bir ay önce. Pretérito İndefinido tekrarı. 4. Özgeçmiş. 2. Pedro Almodovar. 6. Bir hayat EKİM 7. El Ché. 5. Bir aşk hikayesi. 8. Senin Özgeçmişin. 1. Cinemanía. 8. İspanyol sineması kısa bir hikaye EKİM & 2 KASIM 05 & 09 KASIM Aula İnternacional 2 Ünite 1. İletişimde temel amaç: tavsiyler vermek. Gramer: geniş zaman (düzenli ve düzensiz fiilleri). 3. Yeni ispanyollar. Más ejercicios: Más ej.: 105 sayfa (1-2-7). 5. İki iş. 6. Benim özgeçmişim & 16 KASIM 3. Test oral. Más ejercicios. Más ej.: Sayfa 106 ( ). 4. Sınıflarda terror. Más ej. Sayfa 107 ( 8). 4.Me cuesta... 7.Dime cómo aprendes y Para aprender español Qué sabes? & 23 KASIM TEKRAR 1 ARALIK ViZE SINAVI 12 3 & 7 ARALIK 2 Ünite: Hogar, dulce hogar.

20 2. İki daire. 3.Çilginlar evi. 7. Önemli şeyler. 2. Emlakçı & 14 ARALIK Geçen haftaki konuların tekrarı. 4.Julian ın evi. 5. Çok farklılar. 8. Banyo, sonunda sağda. 6 Benim favori yerim. 10. İdeal ev. 9. Ev arkadaşı. 7. Andalusiyada bir şehir. 1. Buenos Aires & 21 ARALIK 3 Unite: Bu benimdir. İletisimde temel amaç: insanlarını tarif etmek. 2. Arkadaşlar. Gramer: Fizik göruşü. (sayfa 24). Más ejercicios: sayfa 112 (4). Sayfa 113 (5). 3.Kime benziyor. 5.Me llevo muy bien con & 28 ARALIK 4. Benim arkadaşlarım 2. María del Mar ın kardeşininin düğünü. 6. Partener aramak. 7. Senin arkadaşının kime benziyor? 8. Bir randevu. 9. Thomas, nasıldır? 10. Ailenin modelleri. TEKRAR 4 OCAK Final sınavı Ders: AFS 401 ESPAÑOL 7 İspanyol dili. (haftada 3 saat) Seviye: B1

21 İspanyolca bölümünün koordinatörü: Jesús García Tlf: ( / 1965) Dersin amacı: Ögretim materyalleri: - Aula internacional 3 kitabı (yazılı metin kitabı) - Aula İnternacional 3 kitabı (alıştırma kitabı) Devamsızlıklar: Bütün öğrenciler %80 derslere devam etmek, sınıfta bulunmak ve dersi zamanında bırakmak zorundadırlar. Derslere yasal bir gerekçe olmadan %20 devamsızlıktan daha fazla gelmeme durumunda öğrenciler sınav olma hakkını ve ders alma hakkını kaybedeceklerdir. Sınavlar: Bir vize ve bir final. Değerlendirme: Final sınavı (%50): Sınav: (% 35). Sözlü: (% 15). İSPANYOLCA YEDİNCI KURS ÇALIŞMA PROGRAMI (YEDİTEPE İSPANYOLCA BÖLÜMÜ) HAFTA TARİH KONULAR & 14 EYLÜL & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM 6 kur konularının tekrarı. ÜNİTE 9. Hipotezleri ifade etmek için Gelecek Zaman. Gelecekte Geçmiş Zamanı. Eminim ki. Düşünmek (fikir vermek) / İnanmak Kelimeler Okuma ve Çeviri Alıstırmalar & 12 EKİM 15 & 19 EKİM ÜNİTE 9. Hipotezleri ifade etmek için Gelecek Zaman. Gelecekte Geçmiş Zamanı. Eminim ki. Düşünmek (fikir vermek) / İnanmak Kelimeler Okuma ve Çeviri

22 Alıstırmalar & 24 EKİM 30 EKİM & 2 KASIM 9 05 & 09 KASIM & 16 KASIM ÜNİTE 9. Hipotezleri ifade etmek için Gelecek Zaman. Gelecekte Geçmiş Zamanı. Eminim ki. Düşünmek (fikir vermek) / İnanmak Kelimeler Okuma ve Çeviri Alıstırmalar ÜNİTE 10 Edilgen Çatı ve filin şahıssız şekilleri Haberleşmek için şık şık kullanılan fiileri Kelimeler Okuma ve çeviri ÜNİTE 10 Edilgen Çatı ve filin şahıssız şekilleri Haberleşmek için şık şık kullanılan fiileri Kelimeler & 23 KASIM Okuma ve çeviri ÜNİTE 10 Edilgen Çatı ve filin şahıssız şekilleri Haberleşmek için şık şık kullanılan fiileri Kelimeler 1 ARALIK 12 3 & 7 ARALIK Okuma ve çeviri VİZE SINAVI ÜNİTE 11. Şart kipi Tavsiye etmek, önermek + dilek kipi Şimdiki Zaman Dilek Kipinden miş li Geçmişin hikayesi Okuma ve çeviri. ÜNİTE 11. Şart kipi Tavsiye etmek, önermek + dilek kipi Şimdiki Zaman Dilek Kipinden miş li Geçmişin hikayesi

23 13 10 & 14 ARALIK Okuma ve çeviri ÜNİTE 11. Şart kipi Tavsiye etmek, önermek + dilek kipi Şimdiki Zaman Dilek Kipinden miş li Geçmişin hikayesi Okuma ve çeviri Ünite 12. İspanyolca konuşulan ülkeleri genel bilgi ve kültürü. Geçen ünitelerinin tekarı & 21 ARALIK Ünite 12. İspanyolca konuşulan ülkeleri genel bilgi ve kültürü. Geçen ünitelerinin tekarı ARALIK Ünite 12. İspanyolca konuşulan ülkeleri genel bilgi ve kültürü. Geçen ünitelerinin tekarı TEKRAR 4 OCAK FİNAL SINAVI Dersin kodu: Ispanyolca I - AFSF 101 (4 saat). Mütercim - Tercümanlık. Seviye: A1. Dil Sorumlusu: Jesús García. telefon: // // Dersin amacı: Bu seviyede ögrenci selamlaşmak, ailesi hakkında konuşmak ve yaşadığı yeri tarif etmeyi ögreniyor. Örneğin: bir yere gitmeyi tarif etmek. Basit yazılari çevirmeyi öğreniyor. Ders süresi:

24 Haftada 4 saat olmak üzere. Ders materyali: Aula İnternacional 1 ve egzersiz kitabı. Devam durumu: Bu dersi kredili ya da kredisiz alan bütün ogrencilerin derslere % 80 devam zorunlulukları bulunmaktadır. Sinav: Bir yarıyılda bir vize, bir de final olmak üzere iki sınav verilir. Not ağırlığı: Vize: % 35. Final: % 50. Sözlü: % seviye Mütercim- Tercümanlık. Haftalar 1. hafta İcerikleri İspanyol alfabesi Selamlaşma ve vedalaşma. Tanıştırma. Kişisel tanımlama.. Telaffus İsimlerin ve sıfatların cinsleri. 2. hafta 1. Ünite. Biziz. 3. hafta 1. Ünite. Biziz. İspanyol alfabesi. Şahıs zamirleri Ser fiilinin kullanımı Sayılar Kişisel tanımlama, diyaloglar Kişisel bilgi isteme, verme. Saylar: Geniş zaman. Ser, estar, llamarse fiilleri Tercüme. İspanyol alfabesi. Şahıs zamirleri Ser fiilinin kullanımı Sayılar Kişisel tanımlama, diyaloglar

25 Kişisel bilgi isteme, verme. Saylar: Geniş zaman. Ser, estar, llamarse fiilleri Tercüme. 4. hafta 2. Ünite. İspanyolca öğrenmek istiyorum. İsimlerin ve sıfatların çoğulları Tanım edatı (el, la, los, las) İstemek + mastar halinde İlgilenmek Porque, para, por Dikte alıştırmaları Telefon numarası sorma Geniş zaman. ar, -er, -ir. Fiil çekimi alıştırmaları Önceki konuların tekrarı ve alıştırmalar Tercüme 5. hafta 2. Ünite İspanyolca öğrenmek istiyorum. İsimlerin ve sıfatların çoğulları İstemek + mastar halınde İlgilenmek Porque, para, por Dikte alıştırmaları Tanım edatı (el, la, los, las) Telefon numarası sorma Geniş zaman: -ar, -er, -ir. Fiil çekimi alıştırmaları Önceki konuların tekrarı ve alıştırmalar Tercüme 6. hafta 3. Ünite. Santiago nerededir? Sahip olmak (var,yok) Bulunmak Olmak + sıfat. Olmak + isim. Nicelik Zarfları: mucho,a,os,as Muy + sıfat. Fiil + çok. Tercüme 7. hafta 3. Ünite. Santiago nerededir? Sahip olmak (var,yok) Bulunmak Olmak + sıfat. Olmak + isim. Nicelik Zarfları: mucho,a,os,as Muy + sıfat. Fiil + çok. Tercüme Önceki konuların tekrarı (1-2-3). Vize sınavı

26 8. hafta 4. Ünite. Hangi tercih ediyorsun? Bir kıyafıt dükkanında dialoğu. İşaret sıfatları ve zamirleri El/la/los/las + sıfat Ne + isim. Hangi / Hangiler. Renkler. Sayılar: 100 hepsi. Tener que + mastar halinde Tercihler hakkında konuşmak. Tercih etmek fiil. Okuma ve tercüme 9. hafta 4. Ünite. Hangi tercih ediyorsun? Bir kıyafıt dükkanında dialoğu. İşaret sıfatları ve zamirleri El/la/los/las + sıfat Ne + isim. Hangi / Hangiler. Renkler. Sayılar: 100 hepsi. Tener que + mastar halinde Tercihler hakkında konuşmak. Tercih etmek fiil. Okuma ve tercüme 10. hafta 5. Ünite. Benim arkadaşlarım senin arkadaşlarındır. Görünüş ve karakter. Olmak. Görünmek + çok / yeterince / biraz + sıfatlar Beğenmek. İyelik sıfatları Aile. Okuma ve Tercüme. 11. hafta 5. Ünite. Benim arkadaşlarım senin arkadaşlarındır. Görünüş ve karakter. Olmak. Görünmek + çok / yeterince / biraz + sıfatlar Beğenmek. İyelik sıfatları Aile. Okuma ve Tercüme. 12. hafta 5. Ünite. Benim arkadaşlarım senin arkadaşlarındır 13. hafta Tekrar. Okuma ve Tercüme. Final sınavı Görünüş ve karakter. Olmak. Görünmek + çok / yeterince / biraz + sıfatlar Beğenmek. İyelik sıfatları Aile. Okuma ve Tercüme.

27 Dersin kodu: Ispanyolca 2 - AFSF 102 (4 saat). Mütercim - Tercümanlık. Seviye: A1. Dil Sorumlusu: Jesús García. telefon: // // Dersin amacı: Öğrenciler geçmiş zaman ve gelecek zamanla ifade etmeyi öğreniyor. Konuşma, yazma ve anlama yeteneklerini geliştirmek hedefleniyor. Bu seviyeye göre yazılari çevirmeyi öğreniyorlar. Ders süresi: Haftada 6 saat olmak üzere 90 saat. Ders materyali: Nuevo Ven 1. Curso de español para extranjeros. F. Castro, R. Morales & S. Rosa ve aynı serinin egzersiz kitabı. Devam durumu: Bu dersi kredili ya da kredisiz alan bütün öğrencilerin derslere % 80 devam zorunlulukları bulunmaktadır. Sinav: Bir yarıyılda bir vize, bir de final olmak üzere iki sınav verilir. Not ağırliğı: Vize: % 35. Final: % 50. Sözlü: % Seviye Mütercim Tercümanlık Haftalar İçerikler 1. hafta 8. Ünite Tener que + infinitivo Estar + gerundio Tercüme 2. hafta 8. Ünite Jugar, oir fiili Davet etme, randevü verme

28 Kabul etme, reddetme, ısrar etme Tercüme 3. hafta 9. Ünite Düzensiz fiillerin tekrarı İr + a + infinitivo 4. hafta 9. Ünite Gelecek zamanda planları anlatma Okuma, tercüme 5. hafta 10. Ünite Pretérito Perfecto ve kullanım alanları Bu zamanla kullanılan zaman sözcükleri Tercüme 6. hafta 10. Ünite Pret. Indefinido, kullanım alanları, ilgili alıştırmalar. Tercüme 7. hafta Önceki konuların tekrarı (8-9-10). Vize sınavı Dönemsonu 8. hafta 11. Ünite Pretérito indefinido ve kullanımı Pretérito Perfecto ve Pretérito indefinido Okuma, tercüme 9.hafta 11. Ünite Pretérito indefinido ve kullanımı Adjetivos y pronombres indefinidos Okuma, tercüme 10. hafta 12. Ünite Comparativos İşaret zamiri, kişi zamiri Okuma ve tercüme 11. hafta 12. Ünite Comparativos Llover ve nevar fiili Okuma ve tercüme 12. hafta 13. Ünite Pretérito imperfecto

29 İnsan vücudunun bölümleri Okuma ve tercüme 13. hafta 13. Ünite Pretérito imperfecto Bütün ünitelerin tekrarı Okuma ve tercüme Final sınavı Dersin kodu: Ispanyolca 3- AFSF 201 (4 saat). Mütecim - Tercümanlık. Seviye: A2. Dil Sorumlusu: Jesús García. telefon: // // Dersin amaci: Öğrenciler geçmiş zamanda bazı bileşik cümleleri kullanmayı ve biyografi yazmayı oğreniyor. Öğrenciler geçmis zamanı kullanmakla ilgili tam hakımiyet kazanıyor. Yazıları çevirmeye devam ediyor. Ders süresi: Haftada 6 saat olmak üzere 90 saat. Ders materyali: Nuevo Ven 1. Curso de español para extranjeros. F. Castro, R. Morales & S. Rosa ve aynı serinin egzersiz kitabı. Devam durumu: Bu dersi kredili ya da kredisiz alan bütün ogrencilerin derslere % 80 devam zorunlulukları bulunmaktadır. Sinav: Bir yarıyılda bir vize, bir de final olmak üzere iki sınav verilir. Not ağırlığı: Vize: % 40. Final: % 60. Mütercim Tercümanlık III /AFS(ABC) 201 DERSİN AMACI:

30 Orta düzeye bir giriş olan bu kurda,öğrencinin geçmiş, gelecek zamanları,zorunluluk hallerini ve karşılaştırma yapabilmeyi öğrenmesiyle iletişimde daha geniş bir hareket alanı bulması amaçlanır.ayrıca geniş zaman dilek kipine başlangıç yapılmasıyla da öğrenci dilek,istek öneri ve planlarını dile getirmeye başlar. 1. Hafta Ven 1 / Ünite 14 - Zorunluluk Bildirme ( hay que / tener que + mastar) - Doler(Ağrımak)fiilinin kullanımı - Yakın geçmiş ve geçmiş zaman - Kelime: İnsan Bedeni 2. Hafta..Ünite 14 - Dolaylı Tümleçde kişi zamirleri (Bana,sana,ona...,Beni,seni,onu...) - Şart Cümleleri - Kelime: Spor - Okuma ve Çeviri 3. Hafta..Ünite 15 - Geçmiş zamanda düzensiz fiiller - Biyografi - Geçmiş zaman ve Şimdiki zamanın hikayesinde estaba+ulaç - Kelime: Şehir 4. Hafta.Ünite 15 - Karşılaştırma ve En üstünlük dereceleri - Geçmiş zamanların tekrarı - Mientras y Cuando (Esnasında ve Sırasında )ile ilgili cümleler 5. Hafta Ven 2 / Ünite 1 - Yakın geçmiş ve geçmiş zamanın tekrarı - Llevar + Ulaç - Memnuniyet ifadeleri - Kelime: Kişilerin fiziksel özellikleri 6. Hafta - Se nin kullanımı - Biyografi 7. Hafta - TEKRAR

31 Ara Sınav 8. Hafta Ven 2 / Ünite 2 - Olmak ve Bulunmak fiillerinin kullanımı - Gelecek zamanda düzenli ve düzensiz fiiller - Kelime: Duygular, kişilik ve karakter 9. Hafta.Ünite 2 - Gelecek zaman - Parecer fiilinin kullanımı ve fikir vermek - Kelime: Hobiler 10. Hafta Ünite 3 - Dilek kipinde geniş zaman - Emir olumu ve olumsuz halleri - Kelime: Yemek tarifi ve yemekler 11. Hafta Ünite 4 - Dilek kipinde geniş zaman - Basit şart - Şahsı olmayan yapılar 12. Hafta.Ünite 4 - Basit şart - Miş li geçmiş zaman - Kelime: Yolculuk 13. Hafta - Konuların Tekrarı Final Sınavı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. İspanyolca I AFSA 101 1 3 + 0 3 3

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. İspanyolca I AFSA 101 1 3 + 0 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İspanyolca I AFSA 101 1 3 + 0 3 3 Ön Koşul Dersleri - Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler İspanyolca Lisans Seçmeli

Detaylı

ADRES BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS

ADRES BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS ADRES BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İspanyolca I (ÇEVİRİBİLİM) AFSF 101 1 2 + 2 3 3 Ön Koşul Dersleri - Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler İspanyolca

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. İspanyolca 6 AFSA 302 2 3 + 0 3 3

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. İspanyolca 6 AFSA 302 2 3 + 0 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İspanyolca 6 AFSA 302 2 3 + 0 3 3 Ön Koşul Dersleri AFSA 301 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler İspanyolca Lisans

Detaylı

aders BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İspanyolca 4 AFSA 202 2 3 + 0 3 3

aders BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İspanyolca 4 AFSA 202 2 3 + 0 3 3 aders BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İspanyolca 4 AFSA 202 2 3 + 0 3 3 Ön Koşul Dersleri AFSA 201 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler İspanyolca

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. İspanyolca VI (ÇEVİRİBİLİM) AFSF 302 2 2 + 2 3 3

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. İspanyolca VI (ÇEVİRİBİLİM) AFSF 302 2 2 + 2 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İspanyolca VI (ÇEVİRİBİLİM) AFSF 302 2 2 + 2 3 3 Ön Koşul Dersleri AFSF 301 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler

Detaylı

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2010-2011 ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İTALYANCA HAZIRLIK BÖLÜMÜ

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2010-2011 ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İTALYANCA HAZIRLIK BÖLÜMÜ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ 2010-2011 ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İTALYANCA HAZIRLIK BÖLÜMÜ Dersin adı: İTALYANCA C : A1 A2 seviyesi (30 saat/hafta) Koordinatör : Cristiano Bedin Yer

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. İspanyolca III (ÇEVİRİBİLİM) AFSF 201 1 2 + 2 3 3

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. İspanyolca III (ÇEVİRİBİLİM) AFSF 201 1 2 + 2 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İspanyolca III (ÇEVİRİBİLİM) AFSF 201 1 2 + 2 3 3 Ön Koşul Dersleri AFSF 102 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İSPANYOLCA 5 AFSA 301 1 3 + 0 3 3

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İSPANYOLCA 5 AFSA 301 1 3 + 0 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İSPANYOLCA 5 AFSA 301 1 3 + 0 3 3 Ön Koşul Dersleri AFSA 202 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler İSPANYOLCA Lisans

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. İspanyolca III AFSA 201 1 3 + 0 3 3

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. İspanyolca III AFSA 201 1 3 + 0 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İspanyolca III AFSA 201 1 3 + 0 3 3 Ön Koşul Dersleri AFSA 102 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler İspanyolca

Detaylı

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEK OKULU

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEK OKULU YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEK OKULU Dersin Kodu : AFYA 101 Dersin Adı : Yabancılar için Türk Dili ve Kültürü I Okutman : E-posta : Telefon : 0.216.578 00 00 (Dahili: 2178) Ders Amacı Yabancılar

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. Deniz Suna Gül, Kezban Talak Eyüboğlu

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. Deniz Suna Gül, Kezban Talak Eyüboğlu DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS ALMANCA 5 (ÇEVİRİBİLİM) AFGF 301 1 2 + 2 3 3 Ön Koşul Dersleri AFGF 202 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler Almanca

Detaylı

Almanca Uluslararası İşletme Bölümü için İngilizce II

Almanca Uluslararası İşletme Bölümü için İngilizce II DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl Almanca Uluslararası İşletme Bölümü için İngilizce II AFEC 362 T+U Saat Kredi AKTS 2 0+6 3 5 Ön Koşul Dersleri AFEC 361 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Ingilizce

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. Uluslararası Almanca İşletme İngilizce III AFEC 363 1 0 + 6 3 5. Ön Koşul Dersleri AFEC 362

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. Uluslararası Almanca İşletme İngilizce III AFEC 363 1 0 + 6 3 5. Ön Koşul Dersleri AFEC 362 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS Uluslararası Almanca İşletme İngilizce III AFEC 363 1 0 + 6 3 5 Ön Koşul Dersleri AFEC 362 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü

Detaylı

T.C ÇANKAYA KAYMAKAMLIĞI Yeni Karaca Eğitim Merkezi Müdürlüğü

T.C ÇANKAYA KAYMAKAMLIĞI Yeni Karaca Eğitim Merkezi Müdürlüğü T.C ÇANKAYA KAYMAKAMLIĞI Yeni Karaca Eğitim Merkezi Müdürlüğü SAYI:2015/ 03.005 T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI Size özel Genel İngilizce Programları (Başlangıç Düzeyi, Orta Düzey, Orta Üstü Düzey)

Detaylı

Almanca Uluslararası İşletme Bölümü için İngilizce I

Almanca Uluslararası İşletme Bölümü için İngilizce I DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS Almanca Uluslararası İşletme Bölümü için İngilizce I AFEC 361 1 0+6 3 5 Ön Koşul Dersleri - Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Ingilizce Lisans

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS FRANSIZCA I (ÇEVİRİBİLİM) AFFF 101 1 2 + 2 3 3

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS FRANSIZCA I (ÇEVİRİBİLİM) AFFF 101 1 2 + 2 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS FRANSIZCA I (ÇEVİRİBİLİM) AFFF 101 1 2 + 2 3 3 Ön Koşul Dersleri - Dili Seviyesi Türü Koordinatör ü Dersi Verenler Yardımcıları Amacı İçeriği Fransızca

Detaylı

Teori (saat/hafta) Laboratuar (saat/hafta) Yabancı Dil II FTR116 2. Bahar 3-3 4 Önkoşullar Yok Dersin dili Türkçe-İngilizce Dersin Türü Zorunlu

Teori (saat/hafta) Laboratuar (saat/hafta) Yabancı Dil II FTR116 2. Bahar 3-3 4 Önkoşullar Yok Dersin dili Türkçe-İngilizce Dersin Türü Zorunlu YABANCI DİL II Dersin Adı Kodu Yarıyıl Teori (saat/hafta) Uygulama (saat/hafta) Laboratuar (saat/hafta) Yabancı Dil II FTR116 2. Bahar 3-3 4 Önkoşullar Yok Dersin dili Türkçe-İngilizce Dersin Türü Zorunlu

Detaylı

Dersin Adı Kodu Yarıyıl (saat/hafta) (saat/hafta) (saat/hafta) AKTS Yabancı Dil III FTR215 Güz 3-3 4 Önkoşullar

Dersin Adı Kodu Yarıyıl (saat/hafta) (saat/hafta) (saat/hafta) AKTS Yabancı Dil III FTR215 Güz 3-3 4 Önkoşullar Yabancı Dil III Dersin Adı Kodu Yarıyıl Teori Uygulama Laboratuar (saat/hafta) (saat/hafta) (saat/hafta) AKTS Yabancı Dil III FTR215 Güz 3-3 4 Önkoşullar Yok Dersin dili İngilizce Dersin Türü Zorunlu Dersin

Detaylı

AKTS (saat/hafta) (saat/hafta) (saat/hafta) Yabancı Dil I BES123 1.Güz 3-3 4

AKTS (saat/hafta) (saat/hafta) (saat/hafta) Yabancı Dil I BES123 1.Güz 3-3 4 Yabancı Dil I Teori Uygulama Laboratuar Dersin Adı Kodu Yarıyıl AKTS (saat/hafta) (saat/hafta) (saat/hafta) Yabancı Dil I BES123 1.Güz 3-3 4 Önkoşullar Dersin dili Dersin Türü Dersin öğrenme ve öğretme

Detaylı

YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ TEMEL İNGİLİZCE III YD-211 II/I 2+0+4 4 5

YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ TEMEL İNGİLİZCE III YD-211 II/I 2+0+4 4 5 YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ Dersin Adı Kodu Sınıf / Y.Y. Ders Saati (T+U+L) Kredi AKTS TEMEL İNGİLİZCE III YD-211 II/I 2+0+4 4 5 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Önkoşulu Dersin

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. İtalyanca 1 AFIA 101 1 3 + 0 3 3

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS. İtalyanca 1 AFIA 101 1 3 + 0 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İtalyanca 1 AFIA 101 1 3 + 0 3 3 Ön Koşul Dersleri - Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler İtalyanca Lisans Seçmeli

Detaylı

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI 5. SEVİYE ÖĞRENCİ ÖĞRETİM PROGRAMI

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI 5. SEVİYE ÖĞRENCİ ÖĞRETİM PROGRAMI Seviye: 5 CEFR Seviyesi: B2 Ders programı: Dersler 8 hafta sürmektedir. Öğrenciler, her gün 5 saat olmak üzere haftanın beş günü İngilizce eğitimi almaktadırlar. (8x 25 saat= 200 saat) Ofis saatleri: Okutmanlar,

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS FRANSIZCA V AFFA 301 1 3 + 0 3 3

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS FRANSIZCA V AFFA 301 1 3 + 0 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS FRANSIZCA V AFFA 301 1 3 + 0 3 3 Ön Koşul Dersleri AFA 202 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler Fransızca Lisans

Detaylı

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI 2. SEVİYE ÖĞRENCİ ÖĞRETİM PROGRAMI 2014-2015

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI 2. SEVİYE ÖĞRENCİ ÖĞRETİM PROGRAMI 2014-2015 Seviye: 2 CEFR Seviyesi: A2 İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI Ders programı: Dersler 8 hafta sürmektedir. Öğrenciler, her gün 4 saat olmak üzere haftanın beş günü İngilizce eğitimi almaktadırlar. (8x 20 saat=

Detaylı

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS Teknik İngilizce II EEE112 2 3+0 3 4 Ön Koşul Dersleri Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü İngilizce Lisans Zorunlu / Yüz Yüze Dersin

Detaylı

Syllabus LANG 290: TURKISH SING LANGUAGE ( SIGN LANG) Spring 2014

Syllabus LANG 290: TURKISH SING LANGUAGE ( SIGN LANG) Spring 2014 Syllabus LANG 290: TURKISH SING LANGUAGE ( SIGN LANG) Spring 2014 Öğretim Üyesi: CANAN TÜRKOĞLU Ofis: SOS 136 Ofis Saatleri: Salı 09.00-10.00; Perşembe 09.00-10.00 E-mail: cturkoglu@ku.edu.tr Telefon:

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS FRANSIZCA VI AFFF 302 2 2 + 2 3 3

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS FRANSIZCA VI AFFF 302 2 2 + 2 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS FRANSIZCA VI AFFF 302 2 2 + 2 3 3 Ön Koşul Dersleri AFFF 301 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler Fransızca Lisans

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS FRANSIZCA III AFFA 201 1 3 + 0 3 3

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS FRANSIZCA III AFFA 201 1 3 + 0 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS FRANSIZCA III AFFA 201 1 3 + 0 3 3 Ön Koşul Dersleri AFFA 102 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler Fransızca Lisans

Detaylı

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI 1. SEVİYE ÖĞRENCİ ÖĞRETİM PROGRAMI 2014-2015

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI 1. SEVİYE ÖĞRENCİ ÖĞRETİM PROGRAMI 2014-2015 Seviye: 1 CEFR Seviyesi: A1 Ders programı: Dersler 8 hafta sürmektedir. Öğrenciler, her gün 4 saat olmak üzere haftanın beş günü İngilizce eğitimi almaktadırlar. (8x 20 saat= 160 saat) Ofis saatleri: Okutmanlar,

Detaylı

DERS ÖĞRETİM PROGRAMI FORMU

DERS ÖĞRETİM PROGRAMI FORMU DERS ÖĞRETİM PROGRAMI FORMU ECTS Ders Dersin Adı Kodu Yarıyılı Kredisi Kredisi (Saat/Hafta) Uygulama (Saat/Hafta) İş Hayatı İçin 2 Laboratuar 9053032 6 2 İngilizce (Saat/Hafta) Dersin Dili İngilizce Dersin

Detaylı

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS Yabancı Dilde Okuma ve Konuşma BIL221 3 4+0 4 4 Ön Koşul Dersleri Yok Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü İngilizce Lisans Zorunlu

Detaylı

YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ

YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ Dersin Adı Kodu Sınıf / Y.Y. Ders Saati (T+U+L) Kredi AKTS İLERİ İNGİLİZCE I YD-112 I/I 2+0+7 5,5 9 Dersin Dili : İNGİLİZCE Dersin Seviyesi : Lisans

Detaylı

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS. Türkçe 1: Yazılı Anlatım TRD 101 1 2+0 2 2

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS. Türkçe 1: Yazılı Anlatım TRD 101 1 2+0 2 2 DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS Türkçe 1: Yazılı Anlatım TRD 101 1 2+0 2 2 Ön Koşul Dersleri Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Türkçe Lisans Zorunlu / Yüz Yüze

Detaylı

Teori (saat/hafta) Anlatım, Tartışma, Soru-Yanıt, Dinleme ve konuşma çalışmaları, Takım/Grup Çalışması, Rol Oynama/Dramatize Etme

Teori (saat/hafta) Anlatım, Tartışma, Soru-Yanıt, Dinleme ve konuşma çalışmaları, Takım/Grup Çalışması, Rol Oynama/Dramatize Etme Yabancı Dil II Dersin Adı Kodu Yarıyıl Yabancı Dil I Önkoşullar Dersin dili Dersin Türü Dersin öğrenme ve öğretme teknikleri Dersin sorumlusu(ları) Dersin amacı Dersin öğrenme çıktıları YAD102 Yok İngilizce

Detaylı

YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ

YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ Dersin Adı Kodu Sınıf / Y.Y. Ders Saati (T+U+L) Kredi AKTS İLERİ İNGİLİZCE II YD-122 I/II 2+0+5 2+0+5 7 Dersin Dili : İNGİLİZCE Dersin Seviyesi :

Detaylı

YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ

YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ Dersin Adı Kodu Sınıf / Y.Y. Ders Saati (T+U+L) Kredi AKTS TEMEL İNGİLİZCE IV YD-221 II/II 1+0+ 3 5 Dersin Dili : İNGİLİZCE Dersin Seviyesi : Lisans

Detaylı

T.C. MALTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TÜRK DİLİ-1 DERS PROGRAMI 2011-2012 AKADEMİK YILI

T.C. MALTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TÜRK DİLİ-1 DERS PROGRAMI 2011-2012 AKADEMİK YILI T.C. MALTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TÜRK DİLİ-1 DERS PROGRAMI 2011-2012 AKADEMİK YILI Dersin adı: TÜRK DİLİ-1 Dersin kodu: TRD 151 AKTS kredisi: 2 1. yıl 1. yarıyıl Lisans Zorunlu 2s/hafta Teorik:

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS ERP (İŞLETMELERDE KAYNAK PLANLAMA) MAN 430 8 3 + 0 3 5

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS ERP (İŞLETMELERDE KAYNAK PLANLAMA) MAN 430 8 3 + 0 3 5 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS ERP (İŞLETMELERDE KAYNAK PLANLAMA) MAN 430 8 3 + 0 3 5 Ön Koşul Dersleri - Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Almanca Lisans Zorunlu Dersin Koordinatörü

Detaylı

MÜNEVVER ÖZTÜRK ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 5. SINIF SINAV TARİHLERİ VE KONULARI

MÜNEVVER ÖZTÜRK ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 5. SINIF SINAV TARİHLERİ VE KONULARI MÜNEVVER ÖZTÜRK ORTAOKULU 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 5. SINIF SINAV TARİHLERİ VE NOT: Sınav tarihleri ve Yıllık Ders Planına göre öngörülmüştür. Öğrencilere sınav öncesi TÜRKÇE 19.03.2015 Sözcükte,

Detaylı

DERS KATEGORİSİ TEORİ+UYGULAMA (SAAT) Arapça Kolay Metinler II Seçmeli SEÇ122 2+0 2 3 ÖN KOŞUL DERSLERİ. DERSİN VERİLİŞ BİÇİMİ (Örgün ya da Uzaktan)

DERS KATEGORİSİ TEORİ+UYGULAMA (SAAT) Arapça Kolay Metinler II Seçmeli SEÇ122 2+0 2 3 ÖN KOŞUL DERSLERİ. DERSİN VERİLİŞ BİÇİMİ (Örgün ya da Uzaktan) KAFKAS ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ/YÜKSEKOKULU/MESLEK YÜKSEKOKULU/ENSTİTÜSÜ DOĞU DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ DERS TANITIM VE UYGULAMA BİLGİLERİ DERSİN ADI DERS KODU TEORİ+UYGULAMA (SAAT) KREDİSİ

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KEPEZ İZMİRLİOĞULLARI ORTAOKULU 7. SINIF İNGİLİZCE DERS İŞLEME YOL HARİTASI

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KEPEZ İZMİRLİOĞULLARI ORTAOKULU 7. SINIF İNGİLİZCE DERS İŞLEME YOL HARİTASI EKİM 2 & 4 EKİM EKİM 1 4 412 EYLÜL 3 AY HAFTA SAAT 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KEPEZ İZMİRLİOĞULLARI ORTAOKULU 7. SINIF İNGİLİZCE DERS İŞLEME YOL HARİTASI UNITE 1 HEDEFLER KAZANIMLAR Okuduğu metnin konusunu

Detaylı

Teori (saat/hafta) Anlatım, Tartışma, Soru-Yanıt, Dinleme ve konuşma çalışmaları, Takım/Grup Çalışması, Rol Oynama/Dramatize Etme

Teori (saat/hafta) Anlatım, Tartışma, Soru-Yanıt, Dinleme ve konuşma çalışmaları, Takım/Grup Çalışması, Rol Oynama/Dramatize Etme Yabancı Dil I Dersin Adı Kodu Yarıyıl Yabancı Dil I Önkoşullar Dersin dili Dersin Türü Dersin öğrenme ve öğretme teknikleri Dersin sorumlusu(ları) Dersin amacı Dersin öğrenme çıktıları YAD101 Yok İngilizce

Detaylı

ELİT Yazılım. EDO English Discoveries Online

ELİT Yazılım. EDO English Discoveries Online ELİT Yazılım EDO English Discoveries Online Bilgisayar Destekli İngilizce İnteraktif Online Eğitim English Discoveries Online (EDO) TOEFL testlerinin üreticisi ETS grubu, EDUSOFT firması eğitim teknolojisi

Detaylı

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS. Öğretim Tek. Ve Mat.Tasarımı MB 202 4 2+2 3 4

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS. Öğretim Tek. Ve Mat.Tasarımı MB 202 4 2+2 3 4 DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS Öğretim Tek. Ve Mat.Tasarımı MB 202 4 2+2 3 4 Ön Koşul Dersleri Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Türkçe Lisans Zorunlu / Yüz Yüze

Detaylı

İhtiyaç ve Tutum Analizi Anketi. Sevgili Öğrenciler,

İhtiyaç ve Tutum Analizi Anketi. Sevgili Öğrenciler, İhtiyaç ve Tutum Analizi Anketi Sevgili Öğrenciler, Bu anket MLARG: risk grubundaki gençler için cep telefonu üzerinden İngilizce öğrenme (Proje Numarası: 2009-TR1-LEO05-08674) adında bir Avrupa Birliği

Detaylı

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS Teknik İngilizce II BIL122 2. 3+0 3 3 Ön Koşul Dersleri BIL121 Teknik İngilizce I Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü İngilizce Lisans

Detaylı

YEDITEPE UNIVERSITY 2011 2012 ACADEMIK Yılı Bahar Dönemi Yabancı Diller Yuksek Okulu

YEDITEPE UNIVERSITY 2011 2012 ACADEMIK Yılı Bahar Dönemi Yabancı Diller Yuksek Okulu YEDITEPE UNIVERSITY 2011 2012 ACADEMIK Yılı Bahar Dönemi Yabancı Diller Yuksek Okulu Ders İsmi: AFJ 101 JAPONCA 1: Başlangıç seviye (3saat/hafta) Okutman: Kyoko Yamaguchi Vrboski Dersin yapıldığı yer:

Detaylı

Teori (saat/hafta) Laboratuar (saat/hafta) Yabancı Dil IV FTR214 Bahar 3-3 4 Önkoşullar

Teori (saat/hafta) Laboratuar (saat/hafta) Yabancı Dil IV FTR214 Bahar 3-3 4 Önkoşullar YABANCI DİL IV Dersin Adı Kodu Yarıyıl Teori Laboratuar Yabancı Dil IV FTR214 Bahar 3-3 4 Önkoşullar Dersin dili Dersin Türü Dersin öğrenme ve öğretme teknikleri Dersin sorumlusu(ları) Dersin amacı Dersin

Detaylı

KIRGIZİSTAN TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ MODERN DİLLER YÜKSEK OKULU MÜTERCİM - TERCÜMANLIK BÖLÜMÜ LİSANS PROGRAMI

KIRGIZİSTAN TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ MODERN DİLLER YÜKSEK OKULU MÜTERCİM - TERCÜMANLIK BÖLÜMÜ LİSANS PROGRAMI BİRİNCİ YIL KODU BİRİNCİ YARIYIL ADI BES - 105 Beden Eğitimi ve Spor 0 2 0 MTR - 101 Leksikoloji 3 0 3 MTR - 103 Yazılı Anlatım I 2 0 2 MTR - 105 Çeviriye Giriş I 3 0 3 MTR - 107 Gramer I 2 2 3 MTR - 109

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS RUSÇA I AFRA 101 1 3 + 0 3 3

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS RUSÇA I AFRA 101 1 3 + 0 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS RUSÇA I AFRA 101 1 3 + 0 3 3 Ön Koşul Dersleri - Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler RUSÇA Lisans Seçmeli İMREN

Detaylı

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI İNGİLİZCE DERS PROGRAMI

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI İNGİLİZCE DERS PROGRAMI MALTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI İNGİLİZCE DERS PROGRAMI Dersin adı: İngilizce Dersin kodu: E N G 2 5 1 AKTS Kredisi: 2 2.yıl - 1.yarıyıl Lisans Seçmeli 14h/ 30s Teorik: 14h/30s

Detaylı

Ünite 1: Wie heißt du? Wo wohnst du? Woher...? Pekiştirme, kendini ve başkalarını tanıtma 3.

Ünite 1: Wie heißt du? Wo wohnst du? Woher...? Pekiştirme, kendini ve başkalarını tanıtma 3. YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ İN İN KODU: HAFTALIK SAATİ: AKADEMİK DÖNEM: KİTABI: ALMANCA 1 AFGE101/AFG(A-C) 101 AFGE 4 Saat/AFG(A-C) 3 Saat BAHAR 2013 Studio d A1 okuma ve yazma becerilerinin geliştirilmesini

Detaylı

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ - DERS İZLENCESİ. Öğretim planındaki AKTS ITALYANCA I 222000000001292 3 0 0 3 4

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ - DERS İZLENCESİ. Öğretim planındaki AKTS ITALYANCA I 222000000001292 3 0 0 3 4 BEYKENT ÜNİVERSİTESİ - DERS İZLENCESİ Ders Kodu Teorik Uygulama Lab. Ulusal Kredi Öğretim planındaki AKTS ITALYANCA I 222000000001292 3 0 0 3 4 Ön Koşullar : Bu dersin ön koşulu ya da yan koşulu bulunmamaktadır.

Detaylı

Okutman Doğan ACUN Tel: (372) 266 74 96 / 169 (Dahili) E-Posta: falcocosmo@hotmail.com

Okutman Doğan ACUN Tel: (372) 266 74 96 / 169 (Dahili) E-Posta: falcocosmo@hotmail.com TEMEL DÜZEY (A1) İTALYANCA KURSU ÖN KAYIT ve BİLGİ FORMU KATILIMCININ: ADI SOYADI TELEFONU E-POSTA ADRESİ İLETİŞİM ADRESİ ETKİNLİĞİN: KOORDİNATÖRÜ SÜRELERİ Okutman Doğan ACUN Tel: (372) 266 74 96 / 169

Detaylı

Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı- Tezli Yüksek Lisans Programı Ders İçerikleri

Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı- Tezli Yüksek Lisans Programı Ders İçerikleri Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı- Tezli Yüksek Lisans Programı Ders İçerikleri 1. Yıl Ders Planı 1. Yarıyıl Türkçe Öğretiminde Çağdaş Yaklaşımlar ETO701 1 2 + 1 7 Türkçe öğretiminde geleneksel uygulamalardan

Detaylı

Öğrenciler 2 yıllık çalışma sürecinde;

Öğrenciler 2 yıllık çalışma sürecinde; Diploma Programı Çerçevesi Diploma programı her kültürün kendisine adapte edebileceği esnek bir program sunarak kendi değerlerini yitirmeyen uluslararası farkındalığa ulaşmış bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Detaylı

First Discoveries Seviyesi Kullanım Kılavuzu

First Discoveries Seviyesi Kullanım Kılavuzu First Discoveries Seviyesi Kullanım Kılavuzu FIRST DİSCOVERİES SEVİYESİNE HOŞ GELDİNİZ FIRST DISCOVERIES-BAŞLANGIÇ First Discoveries, seviyesine ulaşmak için ComLearning Online English ana sayfasından

Detaylı

DERS KATEGORİSİ TEORİ+UYGULAMA (SAAT) Arapça dan Türkçe ye Çeviri II AE106 2+0 2 2 ÖN KOŞUL DERSLERİ. DERSİN VERİLİŞ BİÇİMİ (Örgün ya da Uzaktan)

DERS KATEGORİSİ TEORİ+UYGULAMA (SAAT) Arapça dan Türkçe ye Çeviri II AE106 2+0 2 2 ÖN KOŞUL DERSLERİ. DERSİN VERİLİŞ BİÇİMİ (Örgün ya da Uzaktan) KAFKAS ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ/YÜKSEKOKULU/MESLEK YÜKSEKOKULU/ENSTİTÜSÜ DOĞU DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ DERS TANITIM VE UYGULAMA BİLGİLERİ DERSİN ADI DERS KODU TEORİ+UYGULAMA (SAAT) KREDİSİ

Detaylı

ATILIM ÜNİVERSİTESİ Yabancı Diller Bölümü 2012-2013 Bahar KAM 332 ELEŞTİREL OKUMA

ATILIM ÜNİVERSİTESİ Yabancı Diller Bölümü 2012-2013 Bahar KAM 332 ELEŞTİREL OKUMA ATILIM ÜNİVERSİTESİ Yabancı Diller Bölümü 2012-2013 Bahar KAM 332 ELEŞTİREL OKUMA Amaç KAM 332 dersinin sonunda, öğrenciler okuma becerileri konusunda kendilerine güvenlerini ve bağımsızlıklarını temel

Detaylı

(22 Aralık 2012, Cumartesi) GRUP A. 2012-2013 Türkçe Ortak Sınavı Lise Hazırlık Sınıfı

(22 Aralık 2012, Cumartesi) GRUP A. 2012-2013 Türkçe Ortak Sınavı Lise Hazırlık Sınıfı 2012-2013 Türkçe Ortak Sınavı Lise Hazırlık Sınıfı AÇIKLAMALAR 1. Soruların cevaplarını kitapçıkla birlikte verilecek optik forma işaretleyiniz. 2. Cevaplarınızı koyu siyah ve yumuşak bir kurşun kalemle

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ön Koşul Dersi bulunmamaktadır.

DERS BİLGİLERİ. Ön Koşul Dersi bulunmamaktadır. DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS Yabancı Dil Öğr. Ölçme ve Değerlendirme YDI402 8.Yarıyıl 3+0 3 4 Ön Koşul Dersleri Ön Koşul Dersi bulunmamaktadır. Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin

Detaylı

2015 SONBAHAR DÖNEMİ TAKSİM ve ATAKÖY İSPANYOLCA KURSLARI

2015 SONBAHAR DÖNEMİ TAKSİM ve ATAKÖY İSPANYOLCA KURSLARI ERKEN KAYIT İNDİRİMİ haftaiçi kursları için 7 EYLÜL PAZARTESİ 2015 SONBAHAR DÖNEMİ TAKSİM ve ATAKÖY İSPANYOLCA KURSLARI KAYIT : SEVIYE TESPIT SINAVI: 25 Ağustos tan itibaren Pazartesi den Cumartesi ye

Detaylı

2011-2012 GÖKYÜZÜ EĞİTİM KURUMLARI

2011-2012 GÖKYÜZÜ EĞİTİM KURUMLARI 2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÖKYÜZÜ EĞİTİM KURUMLARI Şubat Ayı E-Bülteni 1 İÇİNDEKİLER 1. Doğum günü Olan Yıldızlarımız 2. Mihver Dersler 3. Branş Dersler 4. Kulüpler 2 DOĞUM GÜNÜ OLAN YILDIZLARIMIZ

Detaylı

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS Türk Dili II TD 102 2. 2+0 2 2 Ön Koşul Dersleri Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Türkçe Lisans Zorunlu / Yüz Yüze Dersin Koordinatörü

Detaylı

ÇOCUĞUM BAŞARACAK MI?

ÇOCUĞUM BAŞARACAK MI? ÇOCUĞUM BAŞARACAK MI? Öncelikle başarıp, başaramadıklarına karar vermek için hedefimiz belli olmalı. Yabancı dil öğreniminde çocuğunuz için nasıl bir hedef düşünüyorsunuz, o, kendisi için ne düşünüyor?

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İŞLETME ALMANCASI II MAN 104 2 3 + 0 2 2. Program Öğrenme Çıktıları 5, 12

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İŞLETME ALMANCASI II MAN 104 2 3 + 0 2 2. Program Öğrenme Çıktıları 5, 12 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS İŞLETME ALMANCASI II MAN 104 2 3 + 0 2 2 Ön Koşul Dersleri Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Almanca Lisans Zorunlu Dersin Koordinatörü Dersi

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. YDI411 Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi I YDI 401 Yabancı Dil öğretiminde Meteryal Geliştirme ve uygulama

DERS BİLGİLERİ. YDI411 Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi I YDI 401 Yabancı Dil öğretiminde Meteryal Geliştirme ve uygulama DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS Türkçe nin Yabancı Dil Olarak Öğretilmesi II YDI404 8.Yarıyıl 2+0 2 4 Ön Koşul Dersleri YDI411 Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi I YDI 401 Yabancı

Detaylı

ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΝ ΑΣΙΑΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ Μάθηµα : ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ II ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟΝ

ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΝ ΑΣΙΑΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ Μάθηµα : ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ II ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΝ ΑΣΙΑΤΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ Μάθηµα : ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ II ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΠΡΟΦΟΡΙΚΟ ΛΟΓΟ (70005Γ) DİNLEME İSTEKLER (9) Metinleri dinleyelim

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T + U Saat Kredi AKTS

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T + U Saat Kredi AKTS Ders Kodu Yarıyıl T + U Saat Kredi AKTS BÖLGESEL İKTİSAT VE KALKINMA Ön Koşul Dersleri DERS BİLGİLERİ ECON 584 2 veya 3 3 + 0 3 6 Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler

Detaylı

Yabancı Diller Yüksekokulu Almanca Birimi

Yabancı Diller Yüksekokulu Almanca Birimi Yabancı Diller Yüksekokulu Almanca Birimi Genel Bilgiler Yabancı Diller Almanca Birimi Üniversitemizin tüm Fakülte ve Yüksekokul öğrencilerine seçmeli ya da zorunlu Almanca Dil Eğitimi dersleri verir.

Detaylı

5. Sınıf (Hazırlık) 5. Sınıf 6. Sınıf 7. Sınıf 8. Sınıf Story Time My Word Bank

5. Sınıf (Hazırlık) 5. Sınıf 6. Sınıf 7. Sınıf 8. Sınıf Story Time My Word Bank ORTAOKUL YAYINLARI 5. Sınıf (Hazırlık) 5. Sınıf 6. Sınıf 7. Sınıf 8. Sınıf Story Time My Word Bank 2 4 6 8 10 12 13 5. SINIF HAZIRLIK PRENSİP KRİTER Step serisinde yer alan materyaller ve aktiviteler,

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ DEKANLIĞI DERS/MODÜL/BLOK TANITIM FORMU. Dersin Kodu: MME 1007

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ DEKANLIĞI DERS/MODÜL/BLOK TANITIM FORMU. Dersin Kodu: MME 1007 Dersi Veren Birim: Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Dersin Türkçe Adı: TEKNİK İNGİLİZCE I Dersin Orjinal Adı: TECHNICAL ENGLISH I Dersin Düzeyi:(Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) Lisans Dersin

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS KÜLTÜRLERARASI YÖNETİM MAN 338 6 3 + 5 3 5

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS KÜLTÜRLERARASI YÖNETİM MAN 338 6 3 + 5 3 5 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS KÜLTÜRLERARASI YÖNETİM MAN 338 6 3 + 5 3 5 Ön Koşul Dersleri Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Almanca Lisans Zorunlu Dersin Koordinatörü Dersi

Detaylı

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI 3. SEVİYE ÖĞRENCİ ÖĞRETİM PROGRAMI 2014-2015

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI 3. SEVİYE ÖĞRENCİ ÖĞRETİM PROGRAMI 2014-2015 Seviye: 3 CEFR seviyesi: A2+ / B1 Ders programı: Dersler 8 hafta sürmektedir. Öğrenciler, her gün 5 saat olmak üzere haftanın beş günü İngilizce eğitimi almaktadırlar. (8x 25 saat= 200 saat) Ofis saatleri:

Detaylı

Seviye 1 Ünite 2 Çalışma Planı

Seviye 1 Ünite 2 Çalışma Planı Seviye 1 Ünite 2 Çalışma Planı Değerli Öğrencimiz, İşte bu haftanın çalışma planı. Bu planda detaylandırılmış aktiviteler üzerine 5-6 saat çalışmanızı öneriyoruz. Tavsiyemiz bütün aktiviteleri bir defada

Detaylı

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS. Rusca III BİS405 7 2+0 2 3

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS. Rusca III BİS405 7 2+0 2 3 DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS Rusca III BİS405 7 2+0 2 3 Ön Koşul Dersleri Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Türkçe Lisans Yüz Yüze / Seçmeli Dersin Koordinatörü

Detaylı

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS MESLEKİ İNGİLİZCE II İLH 418 8 2+0 2 3

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS MESLEKİ İNGİLİZCE II İLH 418 8 2+0 2 3 DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS MESLEKİ İNGİLİZCE II İLH 418 8 2+0 2 3 Ön Koşul Dersleri Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Türkçe Lisans Yüz Yüze / Seçmeli Dersin

Detaylı

1-Anlatım 2-Soru ve Cevap 3-Sunum 4-Tartışma

1-Anlatım 2-Soru ve Cevap 3-Sunum 4-Tartışma DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS ARAP DİLİ VE EDEBİYATI I İLH 103 1 2+0 2 3 Ön Koşul Dersleri Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Türkçe Lisans Yüz Yüze / Zorunlu

Detaylı

1. BÖLÜM SAHİH FİİLLER MAZİ FİİL Fiili Mazi iki kısımdır: a) Mazi Malum b) Mazi Meçhul MAZİ MALUM: Mazi malum üç şekil üzere bulunur: gibi. آ ت ب gelir. kalıbında ف ع ل 1) gibi. ع ل م gelir. kalıbında

Detaylı

Öğretim planındaki AKTS ITALIANCA II 222000000001244 3 0 0 3 4

Öğretim planındaki AKTS ITALIANCA II 222000000001244 3 0 0 3 4 Ders Kodu Teorik Uygulama Lab. Ulusal Kredi Öğretim planındaki AKTS ITALIANCA II 222000000001244 3 0 0 3 4 Ön Koşullar : c) Yok: Bu dersin ön koşulu ya da yan koşulu bulunmamaktadır. Önerilen Dersler :

Detaylı

Giovanni dışında bütün örenciler çok çalışıyor. O hiç çalışmıyor ama sınıfın en başarılı öğrencisi. Çok iyi Türkçe konuşuyor.

Giovanni dışında bütün örenciler çok çalışıyor. O hiç çalışmıyor ama sınıfın en başarılı öğrencisi. Çok iyi Türkçe konuşuyor. OKUMA - ANLAMA: ÖĞRENCİLER HER GÜN NELER YAPIYORLAR? 1 Türkçe dersleri başladı. Öğrenciler her gün okula gidiyorlar, yeni şeyler öğreniyorlar. Öğretmenleri, Nazlı Hanım, her Salı ve her Cuma günü sınav

Detaylı

DERS KATEGORİSİ TEORİ+UYGULAMA (SAAT) Öğrencileri, öğrendikleri kurallar doğrultusunda konuşmaya yönlendirme.

DERS KATEGORİSİ TEORİ+UYGULAMA (SAAT) Öğrencileri, öğrendikleri kurallar doğrultusunda konuşmaya yönlendirme. KAFKAS ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ/YÜKSEKOKULU/MESLEK YÜKSEKOKULU/ENSTİTÜSÜ DOĞU DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ DERS TANITIM VE UYGULAMA BİLGİLERİ DERSİN ADI DERS KODU TEORİ+UYGULAMA (SAAT) KREDİSİ

Detaylı

Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı- Tezli Ortak Yüksek Lisans Programı Ders İçerikleri

Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı- Tezli Ortak Yüksek Lisans Programı Ders İçerikleri Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı- Tezli Ortak Yüksek Lisans Programı Ders İçerikleri 1. Yıl Ders Planı Türkiye Türkçesi ETO703 1 2 + 1 8 Türk dilinin kaynağı, gelişimi; Türkiye Türkçesinin diğer dil ve lehçelerle

Detaylı

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS İş Hukuku BIL411 7 2+0 2 5 Ön Koşul Dersleri Yok Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Türkçe Lisans Seçmeli / Yüz Yüze Dersin Koordinatörü

Detaylı

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ İNSANİ BİLİMLER VE EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÇAĞDAŞ TÜRK LEHÇELERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ DÖRT YILLIK-SEKİZ YARIYILLIK DERS PROGRAMI

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ İNSANİ BİLİMLER VE EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÇAĞDAŞ TÜRK LEHÇELERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ DÖRT YILLIK-SEKİZ YARIYILLIK DERS PROGRAMI ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ İNSANİ BİLİMLER VE EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÇAĞDAŞ TÜRK LEHÇELERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ DÖRT YILLIK-SEKİZ YARIYILLIK DERS PROGRAMI ZORUNLU DERSLER BİRİNCİ YIL BİRİNCİ YARIYIL 1 YDİ 101

Detaylı

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS. Rehberlik MB 403 7 3+0 3 3

Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS. Rehberlik MB 403 7 3+0 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyılı T+U Saati Ulusal Kredisi AKTS Rehberlik MB 403 7 3+0 3 3 Ön Koşul Dersleri Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Türkçe Lisans Zorunlu / Yüz Yüze Dersin Koordinatörü

Detaylı

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ Ders Tanıtım Formu Dersin Adı GRAFİK TASARIM VE MASAÜSTÜ YAYINCILIK Öğretim Dili Türkçe Dersin Verildiği Düzey Ön Lisans (X) Lisans ( ) Yüksek Lisans( ) Doktora( ) Eğitim Öğretim Sistemi Örgün Öğretim

Detaylı

Seviye 1 Ünite 2 Çalışma Planı

Seviye 1 Ünite 2 Çalışma Planı Seviye 1 Ünite 2 Çalışma Planı Değerli Öğrencimiz, İşte bu haftanın çalışma planı. Bu planda detaylandırılmış aktiviteler üzerine 4-6 saat çalışmanızı öneriyoruz. Tavsiyemiz bütün aktiviteleri bir defada

Detaylı

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ Ders Tanıtım Formu Dersin Adı Öğretim Dili STAJ Türkçe Dersin Verildiği Düzey Ön Lisans (X) Lisans ( ) Yüksek Lisans( ) Doktora( ) Eğitim Öğretim Sistemi Örgün Öğretim (X) Uzaktan Öğretim( ) Diğer ( )

Detaylı

LATİNCE GRAMER I 1. DERS DÜZENİ 2. DERSE DEVAM ZORUNLULUĞU 3. DERS İÇİN GEREKLİ KAYNAKLAR 4. DİJİTAL KAYNAKLAR 5. DERSİN İŞLENİŞ BİÇİMİ

LATİNCE GRAMER I 1. DERS DÜZENİ 2. DERSE DEVAM ZORUNLULUĞU 3. DERS İÇİN GEREKLİ KAYNAKLAR 4. DİJİTAL KAYNAKLAR 5. DERSİN İŞLENİŞ BİÇİMİ LATİNCE GRAMER I 1. DERS DÜZENİ 2. DERSE DEVAM ZORUNLULUĞU 3. DERS İÇİN GEREKLİ KAYNAKLAR 4. DİJİTAL KAYNAKLAR 5. DERSİN İŞLENİŞ BİÇİMİ 6. DERSE HAZIRLANMA 7. DERSTEKİ BAŞARININ DEĞERLENDİRİLMESİ 8. İLETİŞİM

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KEPEZ İZMİRLİOĞULLARI ORTAOKULU 5. SINIF İNGİLİZCE DERS İŞLEME YOL HARİTASI

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KEPEZ İZMİRLİOĞULLARI ORTAOKULU 5. SINIF İNGİLİZCE DERS İŞLEME YOL HARİTASI 7- EKİM 0-0 -7 EYLÜL 6-0 0-0 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KEPEZ İZMİRLİOĞULLARI ORTAOKULU 5. SINIF İNGİLİZCE DERS İŞLEME YOL HARİTASI SÜRE AY HAFTA SAAT KONULAR HEDEFLER KAZANIMLAR Unite : My Daily Routine (Günlük

Detaylı

DERS BİLGİLERİ TÜRKÇE I: YAZILI ANLATIM TRD 101 1 2 + 0 2 2

DERS BİLGİLERİ TÜRKÇE I: YAZILI ANLATIM TRD 101 1 2 + 0 2 2 DERS BİLGİLERİ Ders Adı Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS TÜRKÇE I: YAZILI ANLATIM TRD 101 1 2 + 0 2 2 Ön Koşul Dersleri Yok Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler Dersin

Detaylı

YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ RUSÇA DERS İÇERİKLERİ

YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ RUSÇA DERS İÇERİKLERİ YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ RUSÇA DERS İÇERİKLERİ AVRUPA DİL BİRLİĞİ B1 SEVİYESİ Mütercim Tercümanlık Bölümü Mütercim Tercümanlık Bölümü için, haftada 6 saatlik 6 seviye olarak planlanan bu programda amaçlanan,

Detaylı

DERS TANIMLAMA FORMU. Proje/Ala n Çalışması 1. 2 0 0 - - 2 2

DERS TANIMLAMA FORMU. Proje/Ala n Çalışması 1. 2 0 0 - - 2 2 Dersin Kodu ve Adı : TRD101 Türk Dili I DERS TANIMLAMA FORMU Programın Adı: Makine Mühendisliği Yarıyıl Teor i Eğitim ve Öğretim Yöntemleri (ECTS) Uyg. Lab. Proje/Ala n Çalışması Diğer Topla m Krediler

Detaylı

T. C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ Yabancı Diller Bölümü 2012-2013 Güz KAM 432 Topluluk Önünde Konuşma

T. C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ Yabancı Diller Bölümü 2012-2013 Güz KAM 432 Topluluk Önünde Konuşma T. C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ Yabancı Diller Bölümü 2012-2013 Güz KAM 432 Topluluk Önünde Konuşma KAM 432 İşletme Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü dördüncü sınıf öğrencileri için zorunlu bir

Detaylı

HEMŞİRELİK VE BAKIM HİZMETLERİ BÖLÜMÜ ÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMI DERS İÇERİKLERİ I.YARIYIL

HEMŞİRELİK VE BAKIM HİZMETLERİ BÖLÜMÜ ÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMI DERS İÇERİKLERİ I.YARIYIL İÇG101 Matematik HEMŞİRELİK VE BAKIM HİZMETLERİ BÖLÜMÜ ÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMI DERS İÇERİKLERİ I.YARIYIL Küme, sayılar, sayılarla ilgili işlemler, modüler aritmetik, cebir, polinomlarla uygulamalar, oran

Detaylı

Planlanan Öğrenme Çıktıları ve Alt Beceriler: Bu dersi başarıyla tamamlayabilen öğrenciler;

Planlanan Öğrenme Çıktıları ve Alt Beceriler: Bu dersi başarıyla tamamlayabilen öğrenciler; MALTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ İNGİLİZCE I DERS PROGRAMI 2011-2012 Dersin adı: İngilizce Dersin kodu: ENG 151 AKTS Kredisi: 2 1.yıl - 1.yarıyıl Lisans Zorunlu 14h/ 30s Teorik: 14h/30s Dersin dili:

Detaylı

DERS TANIMLAMA FORMU

DERS TANIMLAMA FORMU Dersin Kodu ve Adı : TRD101 Türk Dili II DERS TANIMLAMA FORMU Programın Adı:Kimya Mühendisliği Yarıyıl Eğitim ve Öğretim Yöntemleri (ECTS) Teori Uyg. Lab. Proje/Alan Çalışması Krediler Diğer Toplam ECTS

Detaylı

KAFKAS ÜNIVERSİTESİ FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESI SLAV DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ RUS DİLİ VE EDEBİYATI ANABİLİM DALI DERSLERİN İÇERİĞİ I.

KAFKAS ÜNIVERSİTESİ FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESI SLAV DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ RUS DİLİ VE EDEBİYATI ANABİLİM DALI DERSLERİN İÇERİĞİ I. KAFKAS ÜNIVERSİTESİ FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESI SLAV DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ RUS DİLİ VE EDEBİYATI ANABİLİM DALI DERSLERİN İÇERİĞİ I.YARIYIL RU 103 Rus Edebiyati Tarihi 2-0-2 Rusça okutulan bu derste

Detaylı

YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ

YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ YABANCI DİLLER BÖLÜM BAŞKANLIĞI DERS TANITIM BİLGİLERİ Dersin Adı Kodu Sınıf / Y.Y. Ders Saati (T+U+L) Kredi AKTS TEMEL İNGİLİZCE I YD- I/I 2+0+7 5,5 9 Dersin Dili : İNGİLİZCE Dersin Seviyesi : Lisans

Detaylı