YEDITEPE UNIVERSITY AKADEMİK YILI EYLÜL- OCAK YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YEDITEPE UNIVERSITY 2012 2013 AKADEMİK YILI EYLÜL- OCAK YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ"

Transkript

1 YEDITEPE UNIVERSITY AKADEMİK YILI EYLÜL- OCAK YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ Dersin Kodu; AFS 101 İspanyolca 1: (3 saat / haftada) Seviye: A1 İspanyolca Bölümü Kordinatörü:Jesús García Tel: ( / 1965) Dersin Amacı: İspanyolca Bölümü dersleri sekiz kurdan oluşur. Dersler haftada 2+1 şeklinde yapılır.öğrenciler dersleri kredili veya kredisiz olarak seçebilirler.uluslararası ilişkiler bölümünde de dersler haftada üç saattir. 101 seviyesinde Aula Internacional adındaki kitabı kullanmaktayız.bu kitap İspanyolca öğretiminde sözlü ifadeye önem veren, temeli iletişimsel yönteme dayalı bir metotdur.bu seviye 1. üniteden 4. ünitenin sonuna kadarki bölümü kapsar. Kullanılan Materyaller: Ana Kitap Aula Internacional 1 Alıştırma Kitabı Aula Internacional 1 Devam Durumu Bu dersi alan bütün öğrenciler derslere %80 devam etmek zorundadır.% 80 den fazla devamsızlık yapmaları durumunda,geçerli bir mazeretleri yoksa sınava giriş ve kura devam hakkını kaybederler. Sınavlar Bir ara sınav bir de final sınavı vardır. Değerlendirme Final sınavı (%50): Sınav: (% 35). Sözlü: (% 15).

2 İSPANYOLCA 1. SEVİYENİN DERS PROGRAMI HAFTA TARİH KONULAR & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM 1.ÜNİTE Tanışma ve Selamlaşma Kişisel Bilgiler Alfabe ve Telaffuz Eril ve Dişil isim ve sıfatlar (İlk hafta olduğundan öğrencilerin kitapları olmayacaktır buyüzden tekrar yapacağız ve önümüzdeki hafta kitaba başlayacağız.) İletişimde Temel Amaç: Bizim kim olduğumuzu açıklamak ve diğerlerinin kim olduğunu anlamak. A / ANLAMAK 1.Merhaba,Nasılsın? Tanışma 2.İspanyolca Kelimeler.. Ne demek? Anlamıyorum Sayılar (1-100) 3.Ünlüler. Nasıl söylenir? Meslekler,Ülkeler B /ARAŞTIRMAK VE DÜŞÜNMEK. 4. Resepsiyonda. Kişisel Bilgiler Selamlaşma ve Vedalaşma. Alfabe. Cins(eril,dişil).Kişi Zamirleri.Kişisel Bilgiler. Fiiller: Olmak ve Bulunmak, sahip olmak, çağırmak. Haber Kipinde Geniş Zaman:Düzenli Fiiller ar,-er, -ir. (Toplam üç grup olduğunun ve diğerlerinden ilerki konularda bahsedileceğinin belirtilmesi) & 12 EKİM 15 & 19 EKİM. 5 HOBİLER Üç çekim: -ar, -er, -ir. 6.Harfler ve sesler. Nasıl söylenir? Fonetik.Kelime C. / PRATİK YAPMAK VE İLETİŞİM KURMAK 7. Sınıftaki nesneler Ne demek? Nasıl yazılır? 8. Sınıfın ilk günü.

3 & 24 EKİM 30 EKİM & 2 KASIM Olmak, Sahip olmak,çalışmak, Ülkeler, meslekler. 9. Sınıf Arkadaşları Sınıf arkadaşları ile ilgili kart veya afiş. Ç./SEYEHAT ETMEK 10.Latin Müziği Bazı ispanyol müziklerini tanımak 11. Selamlaşma ve Vedalaşma. Farklı ülkelerde. D / KÜLTÜR 1. İspanyol isimleri. 2. Sayılar. (Bu bölümdeki alıştırmaları hocalarımız daha esnek uygulayabilir. Her hoca bu alıştırmaları sınıfta nasıl ve nezaman uygulayacağını bilir. Kitaptaki metinlerin daha üst seviyede olabileceğini göz önüne alıp ona göre dikkat etmek gerekir.) & 09 KASIM Soru zamirleri, aile, günler, aylar. 2.ÜNİTE İletişimde Temel Amaç: Ne yapmak istiyorum, sebeblerini ve sonuçlarını açıklamak. ANLAMAK. 1. Bu hafta sonu İstemek + mastar. 2. Bu aktiviteler ilgini çeker mi? İlgi çekmek. 3. Neden ispanyolca çalışıyorsun? Neden?. İçin Çünkü İçin B / ARAŞTIRMAK VE DÜŞÜNMEK. 4 Okuyormusun çalışıyormusun? Geniş zamanda -ar, -er, -ir ile biten fiil çekimleri. (Sy. 93, alıştırma 1) & 16 KASIM 5. isterim,istersin,ister İstemek fiili, _er takısıyla biten fiiller. Fiiller ve edatlar. C / PRATİK YAPMAK VE İLETİŞİM KURMAK

4 6 İspanyol dünyasında neler ilgini çeker? İlgilenmek fiili. Hoşa gitmek fiiline giriş.belirli tanım edatı. 7. İlginç yerler. İstemek + için, çünkü, için. Bu bölümün daha fazla bilgi ile desteklenmesi. 8.Hangi dilleri konuşuyorsun? Geniş zamandaki fiillerin kullanılması (1, 2 y 3 p. s.) & 23 KASIM 9. Bu kursta ne yapmak istersin? İstemek, İlgilenmek fiilleri.(çoğul kişi zamirlerinin de kullanılması) Ç / SEYEHAT ETMEK. 10. SENİ SEVİYORUM! İstemek = Sevmek. 11. Seni Seviyorum Hangi dilde? D / KÜLTÜR 1. Dünyada İspanyolca. 2. İspanyol Kültürü. 1 ve 2. ünitelerin tekrarı. 1 ARALIK ARA SINAV 12 3 & 7 ARALIK 4.ÜNİTE. ( Hangisi tercih edersin?) İletişimde Temel Amaç. Bir mağazada alişveriş yapmak. A / ANLAMAK 1. Tshirtler. 2. Hiçbir zaman saç kurutma makinesi taşımam. Filler:taşımak, istemek, gitmek, çıkmak, zorunda olmak. Bu mu bu mu? 3. İşaret zamirleri. Ne # Hangi. 4. Mavi çok küçük.

5 13 10 & 14 ARALIK 5 Mağazada. Mal olmak fiili. 6.Fiillerin 3.kisideki çekimi. -Yaşamak, gitmek, tercih etmek, keşfetmek Kelime çalışması: kıyafetler. Bütün saylar. İşaret zamirleri ve sıfatlarının Pepsi. El / La / Los / Las + sıfat. Ne + isim Hangi / Hangileri. Renkler. Zorunda Olmak Fiili + mastar. Tercih etmek fiili. Alişveriş.. B/ PRATİK YAPMAK VE İLETİŞİM KURMAK. 7. Bingo. 8. Hangi kazağı tercih edersin? El / la / los / las + sıfat. Kıyafetler. 9. Sınıfın çarsısı. 10. Dısarıda bir hafta sonu. C/ SEYAHAT ETMEK. 11. Bütün dünyada 200den fazla dükkan... KÜLTÜR. 1. Geleneksel köstümler & 21 ARALIK Ünite 5. Benim arkadaşlarım senin arkadaşlarındır. Comprender. 1. Kim? (pág. 42). 2. İletişim. (pág. 43). Boş zaman. Lucía ve Paco nun ailesi ARALIK Oldukça çekingen bir kişi.. Ünite yaşlarında bir adam. Tüm konuların tekrarı ( ). 4 OCAK Final Sınavı

6 YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK YILI EYLÜL - OCAK YABANCI DİLLER BÖLÜMÜ Kur; AFS 102 İSPANYOLCA 2: İspanyol Dili / yeni başlayanlar ( 3 saat / hafta) Seviye: A1 İspanyolca Bölüm Koordinatörü: Jesús García Tlf.: ( / 1965 ) Kurun Amacı: Bir kişinin karakterini tanımlamak.günlük alışkanlıklar ve yemekler hakkında konuşabilmek ve yazabilmek.yaşanılan semti tasvir etmek. Bir yere nasıl gidileceğini açıklamak. Öğretim kaynakları. - Kitap: "Aula Internacional (A1). Ders ve alıştırma kitabı. Devamsızlık. Bütün öğrenciler derslerin en azından %80 e devam etmeliler ve derslere zamanında girip zamanında çıkmalıdırlar. Resmi bir mazeret olmaksızın derslere %20 den daha fazla devamsızlık durumunda, öğrenciler sınava giriş ve kur hakkını kaybederler. Sınavlar. Bir vize ve final sınavı ; ve sözlü değerlendirme. Değerlendirme. Vize sınavı (35 % ). Final sınavı (50 % ). Sözlü Değerlendirme (15 %).

7 KUR: HAFTA TARİH & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL- İlk kurun tekrarı & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM Ünite: Qué hora es? (Saat kaç?) (sayfa. 52). Gramer: sayfa Todos los días.(hergün) Gramer: sayfa. 53. Más ejercicios bölümü: sayfa. 105 (: ). Sayfa. 108 (alıştırma: ). Repaso de los verbos irregulares en Presente de Indicativo.(geniş zamanda düzensiz fiillerin tekrarı) 4. Un día normal.(normal bir gün) Más ejercicios bölümü:.sayfa. 105 (:. 6.3). Practicar y comunicar. 7.Primero, después, luego.(önce,sonra, daha sonra) Más ejercicios bölümü: 105 (6.5). 107 (6.8). 5 8 & 12 EKİM 6. Horarios de trabajo(çalışma saatleri) Más ejercicios bölümü: sayfa. 106 (ej. 7). sayfa. 109 (ej. 14). 8. Yo también.(ben de) (sayfa. 55). Más ejercicios bölümü: 106 (ej. 6). sayfa. 107 (ej. 9). 9. Premios. (Ödüller)(sayfa. 55) EKİM Comprender. 1. Cuidas tu imagen?(görünüşüne dikkat eder misin?) (sayfa. 50). 2.Animales. (hayvanlar)(sayfa. 51). Viajar. 10 Estadísticas.(İstatistikler) 11. Cuando me levanto (Kalktığım zaman)(sayfa 56) & 24 EKİM 30 EKİM & 2 KASIM Ünite: 7 İletişimsel Amaç: comunicarse en un restaurante. (bir restoran da iletişim kurmak) Comprender. 1.Bocadillos.(Sandviçler) 2.De primero, qué desean? (İlk olarak ne arzu edersiniz?) Explorar y reflexionar. 3. La cuenta, por favor (Hesap lütfen!)

8 9 5 & 9 KASIM Practicar y comunicar. Gramer: sayfa. 61. Bares y restaurantes.(restoranlar ve barlar) Más ejercicios bölümü: sayfa. 111 (ejerc. 6). 6. Pescado fresco. (Taze balık) Más ejercicios bölümü: sayfa (alıştırma. 7). 7. Cómo tomas el café? (Kahveyi nasıl içersin?) Más ejercicios bölümü: sayfa (alıştırma. 8) & 16 KASIM 8. Cocina Latina. (Latin Mutfağı) Más ejercicios bölümü: sayfa. 110 (1, 2, 3). 9. El menú de hoy.(günün menüsü) 10. (Bugün nerede yemek yiyorsun) & 23 KASIM 1 ARALIK TEKRARI ARA SINAVI 12 3 & 7 ARALIK Lección 8. İletişimsel Amaç: Yaşadığın semti tasvir etmek..bir yere gidebilmek için bilgi istemek ve bilgi vermek. Comprender. 1.El barrio de San Andrés.(San Andrés Semti) Gramer: cuantificadores (sayfa. 69). Más ejercicios bölümü: sayfa. 115 (alıştırma. 7). Explorar y reflexionar & 14 ARALIK Comprender. (Benim yaşadığım semtde herşey var) Gramer: sayfa. 69. Expresar gustos: resaltar un aspecto. (zevkleri,beğenilen şeyleri ifade etme: en belirgin özelliklerin vurgulanması ) Más ejercicios bölümü: sayfa. 113 (alıştırma. 1). Crear una ciudad.(bir şehir kurmak) Perdona, sabe sihay? (Affedersiniz,..buralarda...var mı biliyor musunuz? ) Gramer: Pedir información (Bilgi istemek)(sayfa. 69). Más ejercicios bölümü: sayfa. 113 (ej. 2), Tres barrios con encanto.(üç büyüleyici semt) Mis lugares preferidos (tercih ettiğim yerler). Más ejercicios bölümü: sayfa. 114 (alıştırma 6) Tekrar:Presente de İndicativo) (v. regulares e irregulares). 7. Icaria. "Más ejercicios bölümü: sf..114 (alıştırma 4)

9 Sayfa. 115 alıştırmalar: 8 y 10). 8.Un barrio ideal (İdeal Semt) 9.Poder latino Más cultura. Madrid,Barcelona, Sevilla. (Latin gücü) (daha çok) kültür bölümü: Madrid,Barcelona, 10.Tekrar:Geniş zaman ve düzensiz fiil grupları (sayfa ) & 21 ARALIK 9 Ünite. Yemek pişirmeyi biliyormusun? İletişimde Temel Amaç: geçmiş zamanından konuşmak. 1. Bir arkadaşın özellikleri 3. Romantik bir kişi mi sin? Geçen haftaki konuların tekrarı. 5. Herhangi birini arıyorsun ki. 6. Özel insanlar. 9. Benim ailemle yaşıyorum. 2. Raquel için iki talip ARALIK Dokuzuncu üniteye devam ediyoruz. 4. Bilmiyormusun veya yapamıyorsun? 7. Hoşçakalın ailem! 8. Şoför, rehber, aşçı ve animatör aranıyor. 10. Ya sen? Neler yapmayı biliyorsun? 1. Maya burçları. 2. Yalnız yaşamak. TEKRAR 4 OCAK FİNAL SINAVI Kurs; AFS 201 İSPANYOLCA 3: İspanyol Dili. (3 saat / hafta) Seviye: A1. İspanyolca Bölümü Kordinatörü: Jesús García E-posta: Tlf.: ( / 1965 )

10 Kursun amacı: Bu kursta öğrenciler iki tane geçmiş zaman öğreniyor: pretérito perfecto y preterito indefinido. Tekrar geniş zamana dönüyor, fakat daha zor yazılarla. Öğrenim araç-gereçleri: - Kitaplar: Aula İnternacional 1 (ders kitabı ). Aula İnternacional 2 (ders kitabı). - Kitap : Alıştırma kitapları.). Derse devamlılık: Bütün öğrenciler derslere zamanında girmek ve çıkmak ve derslerin en az %80 ine katılmak zorundadır. Öğrenciler, yasal bir özürleri bulunmaksızın derslerin %80 inden fazlasına katılmadıkları takdirde sınava girme haklarını kaybedeceklerdir. Sınavlar: Bir tane vize sınavı ve bir tane final sınavı olacaktır. Değerlendirme: Final sınavı (%50): Sınav: (% 35). Sözlü: (% 15). 3.İSPANYOLCA KURSU ÖĞRENİM PROGRAMI ÇİZERGESİ HAFTA TARİH & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM & 12 EKİM 15 & 19 EKİM KONULAR İkinci kurs tekrarı. 10 ünite: Çok ilginç bir hayat. İletişimde Temel Amaç: Biyografi yazmak. Gramer: düzenli ve düzensiz fiiller Pretérito İndefinido. 3. Dün, bir ay önce. Pretérito İndefinido tekrarı. 4. Özgeçmiş. 2. Pedro Almodovar. 6. Bir hayat EKİM 7. El Ché. 5. Bir aşk hikayesi. 8. Senin Özgeçmişin. 1. Cinemanía.

11 8. İspanyol sineması kısa bir hikaye EKİM & 2 KASIM 05 & 09 KASIM Aula İnternacional 2 Ünite 1. İletişimde temel amaç: tavsiyler vermek. Gramer: geniş zaman (düzenli ve düzensiz fiilleri). 3. Yeni ispanyollar. Más ejercicios: Más ej.: 105 sayfa (1-2-7). 5. İki iş. 6. Benim özgeçmişim & 16 KASIM 1. Test oral. Más ejercicios. Más ej.: Sayfa 106 ( ). 2. Sınıflarda terror. Más ej. Sayfa 107 ( 8). 4.Me cuesta... 7.Dime cómo aprendes y Para aprender español Qué sabes? & 23 KASIM TEKRAR 1 ARALIK ViZE SINAVI 12 3 & 7 ARALIK 2 Ünite: Hogar, dulce hogar. 1. İki daire. 3.Çilginlar evi. 7. Önemli şeyler. 2. Emlakçı & 14 ARALIK Geçen haftaki konuların tekrarı. 4.Julian ın evi. 5. Çok farklılar. 8. Banyo, sonunda sağda. 6 Benim favori yerim. 10. İdeal ev. 9. Ev arkadaşı. 7. Andalusiyada bir şehir. 1. Buenos Aires & 21 ARALIK 3 Unite: Bu benimdir. İletisimde temel amaç: insanlarını tarif etmek. 1. Arkadaşlar. Gramer: Fizik göruşü. (sayfa 24). Más ejercicios: sayfa 112 (4). Sayfa

12 113 (5). 3.Kime benziyor. 5.Me llevo muy bien con & 28 ARALIK 4. Benim arkadaşlarım 2. María del Mar ın kardeşininin düğünü. 6. Partener aramak. 7. Senin arkadaşının kime benziyor? 8. Bir randevu. 9. Thomas, nasıldır? 10. Ailenin modelleri. TEKRAR 4 OCAK Final sınavı Kur; AFS 202 ISPANYOLCA 4 Ispanyol dili. ( 3 h. / hafta) Seviye: A.2. İspanyol bölüm koordinatörü: Jesús García Tlf.: ( / 1965) Kurun amacı: Bu kurda öğrenciler intermediate seviyesini elde edeceklerdir. Şimdiki zaman ve plan gelecek İR + A + İNFİNİTİVO öğrenecekler. Yazılı ve sözlü anlatım da ön plana çıkacaktır. Kelime bilgisine bağlı olarak, gazete bölümleri ve spor gibi konularda da bilgilendirileceklerdir. - Kitap Aula İnternacional 1 (ders kitabı) - Alıştırma kitabı. Devamsızlık: Bütün öğrencilerin derslerin en azından % 80 ine katılmaları gerekmektedir. (derste olma ve zamanında dersten çıkma anlamında) Resmi bir mazereti olmaksızın derslerin % 20 sinden fazlasına katılmayan öğrenciler sınava girme hakkını ve kuru kaybederler.

13 Sınavlar. Bir vize ve bir final sınavı olacaktır. Değerlendirme. Final sınavı (%50): Sınav: (% 35). Sözlü: (% 15). 4. KUR HAFTA TARİH KONULAR & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL 3 kur konularının tekrarı & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM & 12 EKİM 15 & 19 EKİM Ünite 4. Nasıl gidiyor her şey? Alıstırmalar Ünite 4. Nasıl gidiyor her şey? Alıstırmalar EKİM Ünite 4. Nasıl gidiyor her şey? Alıstırmalar EKİM & 02 KASIM Ünite 5. Boş zaman rehberi & 16 KASIM Ünite 5. Boş zaman rehberi & 23 KASIM 1 ARALIK TEKRAR VİZE SINAVI 12 3 & 7 ARALIK Ünite 7. Çok beğendik. Ünite 7. Çok beğendik.

14 13 10 & 14 ARALIK Ünite 7. Çok beğendik. Ünite 8. Biz çok iyiyiz & 21 ARALIK Ünite 8. Biz çok iyiyiz Ünite 8. Biz çok iyiyiz & 28 ARALIK 4 OCAK TEKRAR FİNAL SINAVI Kur; AFS 301 İSPANYOLCA 5 İspanyol Dili. ( 3 h. / hafta). Seviye: A2. İspanyolca bölüm koordinatörü: Jesús García Tlf.: ( / 1965) Kurun amacı: Bu kurda öğrenciler geçmiş zamanları öğreniyor. Ayrıca yeni bir fiil zamanı (şimdiki zamanın hikayesi) göşteriyoruz. : İspanyolca bölümü 7 kurdan oluşmaktadır. Her hafta 3 er saat verilir (2 + 1). Öğrenciler, kurları kredili yada kredisiz olarak seçebilirler. Mütercüm-tercümanlık bölümlerinde ispanyolca dersleri haftada 6 saattir. Öğretim Kaynakları. - Aula İnternacional 2 (ders kitabı) - Alıştırma kitabı)

15 Devamsızlık. Bütün öğrenciler derslerin en azından %80 e devam etmeliler ve derslere zamanında girip zamanında çıkmalıdırlar.resmi bir mazeret olmaksızın derslere %20 den daha fazla devamsızlık durumunda, öğrenciler sınava giriş ve kur hakkını kaybedeceklerdir. Sınavlar Bir vize ve bir final sınavı vardır. Değerlendirme Final sınavı (%50): Sınav: (% 35). Sözlü: (% 15). İSPANYOLCA 5.KUR DERS PROGRAMI: HAFTA TARİH KONULAR & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL 4 kur konularının tekrarı & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM 9. Ünite. Önce ve sonra & 12 EKİM 15 & 19 EKİM 9. Ünite. Önce ve sonra & 24 EKİM 30 EKİM & 2 KASIM 9. Ünite. Önce ve sonra 9 05 & 09 KASIM 10. Ünite. Özel anlar & 16 KASIM 10. Ünite. Özel anlar & 23 KASIM 10. Ünite. Özel anlar 1 ARALIK VİZE SINAVI 12 3 & 7 ARALIK 11 Ünite. Araştır ve karşılaştır. 11 Ünite. Araştır ve karşılaştır & 14 ARALIK 11 Ünite. Araştır ve karşılaştır.

16 11 Ünite. Araştır ve karşılaştır & 21 ARALIK Ünite 12. Yarın & 28 ARALIK Ünite 12 Yarın TEKRAR 4 OCAK FİNAL SINAVI Kur; AFS 302 ISPANYOLCA 6 İspanyol Dili. ( 3 h. / hafta). Seviye: B1. İspanyol bölüm koordinatörü: Jesús García Tlf.: ( / 1965) Kurun amacı: Bu kurda öğrencilerden orta seviyede bir başarı beklenmek. Haber kipinin bütün zamanların öğretiyoruz. Ayrıca dilek kipi zamanları öğrenmeye başliyorlar. Bağlı cümleler gibi yeni konuları öğrenecekler. Öğrenciler ispanyolca diline anlama ve konuşma olarak hakim olacaklardır. Öğretim Kaynakları. - Kitap Aula İnternacional 3 (ders kitabı) - Alıştırma kitabı.

17 Devamsızlık: Bütün öğrencilerin derslerin en azından % 80 ine katılmaları gerekmektedir. (derste olma ve zamanında dersten çıkma anlamında) Resmi bir mazereti olmaksızın derslerin % 20 sinden fazlasına katılmayan öğrenciler sınava girme hakkını ve kuru kaybederler. Sınavlar. Bir vize ve bir final sınavı olacaktır. Değerlendirme. Final sınavı (%50): Sınav: (% 35). Sözlü: (% 15). İSPANYOLCA 6. KUR DERS PROGRAMI ( YEDİTEPE İSPANYOLCA BÖLÜMÜ) HAFTA TARİH KONULAR & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL 5 kur konularının tekrarı & 28 EYLÜL ÜNİTE 5. Dilek Kipinin Şimdiki Zamanı & 12 EKİM 15 & 19 EKİM & 24 EKİM 30 EKİM & 2 KASIM ÜNİTE 5. Dilek Kipinin Şimdiki Zamanı ÜNİTE 5. Dilek Kipinin Şimdiki Zamanı 9 05 & 09 KASIM ÜNİTE & 16 KASIM ÜNİTE & 23 KASIM ÜNİTE 6 -miş li Geçmişin Hikayesi Nedenleri ve sonuçları hakkında konuşmak -miş li Geçmişin Hikayesi Nedenleri ve sonuçları hakkında konuşmak -miş li Geçmişin Hikayesi Nedenler ve sonuçlar hakkında konuşmak

18 1 ARALIK VİZE SINAVI 12 3 & 7 ARALIK ÜNİTE 7 İlgileri ve duyguları ifade etmek Anlaşmazlığı göstermek Tartışmak Kelimeler ÜNİTE 7 İlgileri ve dyguları ifade etmek Anlaşmazlığı göştermek Tartışmak Kelimeler & 14 ARALIK ÜNİTE 7 İlgileri ve duyguları ifade etmek Anlaşmazlığı göstermek Tartışmak Kelimeler ÜNİTE & 21 ARALIK UNİTE ARALIK UNİTE 8 İlgileri ve duyguları ifade etmek Anlaşmazlığı göstermek Tartışmak Kelimeler Ki ile cümleler Bunun için kullanılıyor Değerlendirmek Karşılaştırmak: en üstünlük derecesi Okuma çeviri Ki ile cümleler Bunun için kullanılıyor Değerlendirmek Karşılaştırmak: en üstünlük derecesi Okuma çeviri 4 OCAK TEKRAR FİNAL SINAVI

19 3.İSPANYOLCA KURSU ÖĞRENİM PROGRAMI ÇİZERGESİ HAFTA TARİH & 14 EYLÜL 17 & 21 EYLÜL & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM & 12 EKİM 15 & 19 EKİM KONULAR İkinci kurs tekrarı. 10 ünite: Çok ilginç bir hayat. İletişimde Temel Amaç: Biyografi yazmak. Gramer: düzenli ve düzensiz fiiller Pretérito İndefinido. 3. Dün, bir ay önce. Pretérito İndefinido tekrarı. 4. Özgeçmiş. 2. Pedro Almodovar. 6. Bir hayat EKİM 7. El Ché. 5. Bir aşk hikayesi. 8. Senin Özgeçmişin. 1. Cinemanía. 8. İspanyol sineması kısa bir hikaye EKİM & 2 KASIM 05 & 09 KASIM Aula İnternacional 2 Ünite 1. İletişimde temel amaç: tavsiyler vermek. Gramer: geniş zaman (düzenli ve düzensiz fiilleri). 3. Yeni ispanyollar. Más ejercicios: Más ej.: 105 sayfa (1-2-7). 5. İki iş. 6. Benim özgeçmişim & 16 KASIM 3. Test oral. Más ejercicios. Más ej.: Sayfa 106 ( ). 4. Sınıflarda terror. Más ej. Sayfa 107 ( 8). 4.Me cuesta... 7.Dime cómo aprendes y Para aprender español Qué sabes? & 23 KASIM TEKRAR 1 ARALIK ViZE SINAVI 12 3 & 7 ARALIK 2 Ünite: Hogar, dulce hogar.

20 2. İki daire. 3.Çilginlar evi. 7. Önemli şeyler. 2. Emlakçı & 14 ARALIK Geçen haftaki konuların tekrarı. 4.Julian ın evi. 5. Çok farklılar. 8. Banyo, sonunda sağda. 6 Benim favori yerim. 10. İdeal ev. 9. Ev arkadaşı. 7. Andalusiyada bir şehir. 1. Buenos Aires & 21 ARALIK 3 Unite: Bu benimdir. İletisimde temel amaç: insanlarını tarif etmek. 2. Arkadaşlar. Gramer: Fizik göruşü. (sayfa 24). Más ejercicios: sayfa 112 (4). Sayfa 113 (5). 3.Kime benziyor. 5.Me llevo muy bien con & 28 ARALIK 4. Benim arkadaşlarım 2. María del Mar ın kardeşininin düğünü. 6. Partener aramak. 7. Senin arkadaşının kime benziyor? 8. Bir randevu. 9. Thomas, nasıldır? 10. Ailenin modelleri. TEKRAR 4 OCAK Final sınavı Ders: AFS 401 ESPAÑOL 7 İspanyol dili. (haftada 3 saat) Seviye: B1

21 İspanyolca bölümünün koordinatörü: Jesús García Tlf: ( / 1965) Dersin amacı: Ögretim materyalleri: - Aula internacional 3 kitabı (yazılı metin kitabı) - Aula İnternacional 3 kitabı (alıştırma kitabı) Devamsızlıklar: Bütün öğrenciler %80 derslere devam etmek, sınıfta bulunmak ve dersi zamanında bırakmak zorundadırlar. Derslere yasal bir gerekçe olmadan %20 devamsızlıktan daha fazla gelmeme durumunda öğrenciler sınav olma hakkını ve ders alma hakkını kaybedeceklerdir. Sınavlar: Bir vize ve bir final. Değerlendirme: Final sınavı (%50): Sınav: (% 35). Sözlü: (% 15). İSPANYOLCA YEDİNCI KURS ÇALIŞMA PROGRAMI (YEDİTEPE İSPANYOLCA BÖLÜMÜ) HAFTA TARİH KONULAR & 14 EYLÜL & 28 EYLÜL 1 & 5 EKİM 6 kur konularının tekrarı. ÜNİTE 9. Hipotezleri ifade etmek için Gelecek Zaman. Gelecekte Geçmiş Zamanı. Eminim ki. Düşünmek (fikir vermek) / İnanmak Kelimeler Okuma ve Çeviri Alıstırmalar & 12 EKİM 15 & 19 EKİM ÜNİTE 9. Hipotezleri ifade etmek için Gelecek Zaman. Gelecekte Geçmiş Zamanı. Eminim ki. Düşünmek (fikir vermek) / İnanmak Kelimeler Okuma ve Çeviri

22 Alıstırmalar & 24 EKİM 30 EKİM & 2 KASIM 9 05 & 09 KASIM & 16 KASIM ÜNİTE 9. Hipotezleri ifade etmek için Gelecek Zaman. Gelecekte Geçmiş Zamanı. Eminim ki. Düşünmek (fikir vermek) / İnanmak Kelimeler Okuma ve Çeviri Alıstırmalar ÜNİTE 10 Edilgen Çatı ve filin şahıssız şekilleri Haberleşmek için şık şık kullanılan fiileri Kelimeler Okuma ve çeviri ÜNİTE 10 Edilgen Çatı ve filin şahıssız şekilleri Haberleşmek için şık şık kullanılan fiileri Kelimeler & 23 KASIM Okuma ve çeviri ÜNİTE 10 Edilgen Çatı ve filin şahıssız şekilleri Haberleşmek için şık şık kullanılan fiileri Kelimeler 1 ARALIK 12 3 & 7 ARALIK Okuma ve çeviri VİZE SINAVI ÜNİTE 11. Şart kipi Tavsiye etmek, önermek + dilek kipi Şimdiki Zaman Dilek Kipinden miş li Geçmişin hikayesi Okuma ve çeviri. ÜNİTE 11. Şart kipi Tavsiye etmek, önermek + dilek kipi Şimdiki Zaman Dilek Kipinden miş li Geçmişin hikayesi

23 13 10 & 14 ARALIK Okuma ve çeviri ÜNİTE 11. Şart kipi Tavsiye etmek, önermek + dilek kipi Şimdiki Zaman Dilek Kipinden miş li Geçmişin hikayesi Okuma ve çeviri Ünite 12. İspanyolca konuşulan ülkeleri genel bilgi ve kültürü. Geçen ünitelerinin tekarı & 21 ARALIK Ünite 12. İspanyolca konuşulan ülkeleri genel bilgi ve kültürü. Geçen ünitelerinin tekarı ARALIK Ünite 12. İspanyolca konuşulan ülkeleri genel bilgi ve kültürü. Geçen ünitelerinin tekarı TEKRAR 4 OCAK FİNAL SINAVI Dersin kodu: Ispanyolca I - AFSF 101 (4 saat). Mütercim - Tercümanlık. Seviye: A1. Dil Sorumlusu: Jesús García. telefon: // // Dersin amacı: Bu seviyede ögrenci selamlaşmak, ailesi hakkında konuşmak ve yaşadığı yeri tarif etmeyi ögreniyor. Örneğin: bir yere gitmeyi tarif etmek. Basit yazılari çevirmeyi öğreniyor. Ders süresi:

24 Haftada 4 saat olmak üzere. Ders materyali: Aula İnternacional 1 ve egzersiz kitabı. Devam durumu: Bu dersi kredili ya da kredisiz alan bütün ogrencilerin derslere % 80 devam zorunlulukları bulunmaktadır. Sinav: Bir yarıyılda bir vize, bir de final olmak üzere iki sınav verilir. Not ağırlığı: Vize: % 35. Final: % 50. Sözlü: % seviye Mütercim- Tercümanlık. Haftalar 1. hafta İcerikleri İspanyol alfabesi Selamlaşma ve vedalaşma. Tanıştırma. Kişisel tanımlama.. Telaffus İsimlerin ve sıfatların cinsleri. 2. hafta 1. Ünite. Biziz. 3. hafta 1. Ünite. Biziz. İspanyol alfabesi. Şahıs zamirleri Ser fiilinin kullanımı Sayılar Kişisel tanımlama, diyaloglar Kişisel bilgi isteme, verme. Saylar: Geniş zaman. Ser, estar, llamarse fiilleri Tercüme. İspanyol alfabesi. Şahıs zamirleri Ser fiilinin kullanımı Sayılar Kişisel tanımlama, diyaloglar

25 Kişisel bilgi isteme, verme. Saylar: Geniş zaman. Ser, estar, llamarse fiilleri Tercüme. 4. hafta 2. Ünite. İspanyolca öğrenmek istiyorum. İsimlerin ve sıfatların çoğulları Tanım edatı (el, la, los, las) İstemek + mastar halinde İlgilenmek Porque, para, por Dikte alıştırmaları Telefon numarası sorma Geniş zaman. ar, -er, -ir. Fiil çekimi alıştırmaları Önceki konuların tekrarı ve alıştırmalar Tercüme 5. hafta 2. Ünite İspanyolca öğrenmek istiyorum. İsimlerin ve sıfatların çoğulları İstemek + mastar halınde İlgilenmek Porque, para, por Dikte alıştırmaları Tanım edatı (el, la, los, las) Telefon numarası sorma Geniş zaman: -ar, -er, -ir. Fiil çekimi alıştırmaları Önceki konuların tekrarı ve alıştırmalar Tercüme 6. hafta 3. Ünite. Santiago nerededir? Sahip olmak (var,yok) Bulunmak Olmak + sıfat. Olmak + isim. Nicelik Zarfları: mucho,a,os,as Muy + sıfat. Fiil + çok. Tercüme 7. hafta 3. Ünite. Santiago nerededir? Sahip olmak (var,yok) Bulunmak Olmak + sıfat. Olmak + isim. Nicelik Zarfları: mucho,a,os,as Muy + sıfat. Fiil + çok. Tercüme Önceki konuların tekrarı (1-2-3). Vize sınavı

26 8. hafta 4. Ünite. Hangi tercih ediyorsun? Bir kıyafıt dükkanında dialoğu. İşaret sıfatları ve zamirleri El/la/los/las + sıfat Ne + isim. Hangi / Hangiler. Renkler. Sayılar: 100 hepsi. Tener que + mastar halinde Tercihler hakkında konuşmak. Tercih etmek fiil. Okuma ve tercüme 9. hafta 4. Ünite. Hangi tercih ediyorsun? Bir kıyafıt dükkanında dialoğu. İşaret sıfatları ve zamirleri El/la/los/las + sıfat Ne + isim. Hangi / Hangiler. Renkler. Sayılar: 100 hepsi. Tener que + mastar halinde Tercihler hakkında konuşmak. Tercih etmek fiil. Okuma ve tercüme 10. hafta 5. Ünite. Benim arkadaşlarım senin arkadaşlarındır. Görünüş ve karakter. Olmak. Görünmek + çok / yeterince / biraz + sıfatlar Beğenmek. İyelik sıfatları Aile. Okuma ve Tercüme. 11. hafta 5. Ünite. Benim arkadaşlarım senin arkadaşlarındır. Görünüş ve karakter. Olmak. Görünmek + çok / yeterince / biraz + sıfatlar Beğenmek. İyelik sıfatları Aile. Okuma ve Tercüme. 12. hafta 5. Ünite. Benim arkadaşlarım senin arkadaşlarındır 13. hafta Tekrar. Okuma ve Tercüme. Final sınavı Görünüş ve karakter. Olmak. Görünmek + çok / yeterince / biraz + sıfatlar Beğenmek. İyelik sıfatları Aile. Okuma ve Tercüme.

27 Dersin kodu: Ispanyolca 2 - AFSF 102 (4 saat). Mütercim - Tercümanlık. Seviye: A1. Dil Sorumlusu: Jesús García. telefon: // // Dersin amacı: Öğrenciler geçmiş zaman ve gelecek zamanla ifade etmeyi öğreniyor. Konuşma, yazma ve anlama yeteneklerini geliştirmek hedefleniyor. Bu seviyeye göre yazılari çevirmeyi öğreniyorlar. Ders süresi: Haftada 6 saat olmak üzere 90 saat. Ders materyali: Nuevo Ven 1. Curso de español para extranjeros. F. Castro, R. Morales & S. Rosa ve aynı serinin egzersiz kitabı. Devam durumu: Bu dersi kredili ya da kredisiz alan bütün öğrencilerin derslere % 80 devam zorunlulukları bulunmaktadır. Sinav: Bir yarıyılda bir vize, bir de final olmak üzere iki sınav verilir. Not ağırliğı: Vize: % 35. Final: % 50. Sözlü: % Seviye Mütercim Tercümanlık Haftalar İçerikler 1. hafta 8. Ünite Tener que + infinitivo Estar + gerundio Tercüme 2. hafta 8. Ünite Jugar, oir fiili Davet etme, randevü verme

28 Kabul etme, reddetme, ısrar etme Tercüme 3. hafta 9. Ünite Düzensiz fiillerin tekrarı İr + a + infinitivo 4. hafta 9. Ünite Gelecek zamanda planları anlatma Okuma, tercüme 5. hafta 10. Ünite Pretérito Perfecto ve kullanım alanları Bu zamanla kullanılan zaman sözcükleri Tercüme 6. hafta 10. Ünite Pret. Indefinido, kullanım alanları, ilgili alıştırmalar. Tercüme 7. hafta Önceki konuların tekrarı (8-9-10). Vize sınavı Dönemsonu 8. hafta 11. Ünite Pretérito indefinido ve kullanımı Pretérito Perfecto ve Pretérito indefinido Okuma, tercüme 9.hafta 11. Ünite Pretérito indefinido ve kullanımı Adjetivos y pronombres indefinidos Okuma, tercüme 10. hafta 12. Ünite Comparativos İşaret zamiri, kişi zamiri Okuma ve tercüme 11. hafta 12. Ünite Comparativos Llover ve nevar fiili Okuma ve tercüme 12. hafta 13. Ünite Pretérito imperfecto

29 İnsan vücudunun bölümleri Okuma ve tercüme 13. hafta 13. Ünite Pretérito imperfecto Bütün ünitelerin tekrarı Okuma ve tercüme Final sınavı Dersin kodu: Ispanyolca 3- AFSF 201 (4 saat). Mütecim - Tercümanlık. Seviye: A2. Dil Sorumlusu: Jesús García. telefon: // // Dersin amaci: Öğrenciler geçmiş zamanda bazı bileşik cümleleri kullanmayı ve biyografi yazmayı oğreniyor. Öğrenciler geçmis zamanı kullanmakla ilgili tam hakımiyet kazanıyor. Yazıları çevirmeye devam ediyor. Ders süresi: Haftada 6 saat olmak üzere 90 saat. Ders materyali: Nuevo Ven 1. Curso de español para extranjeros. F. Castro, R. Morales & S. Rosa ve aynı serinin egzersiz kitabı. Devam durumu: Bu dersi kredili ya da kredisiz alan bütün ogrencilerin derslere % 80 devam zorunlulukları bulunmaktadır. Sinav: Bir yarıyılda bir vize, bir de final olmak üzere iki sınav verilir. Not ağırlığı: Vize: % 40. Final: % 60. Mütercim Tercümanlık III /AFS(ABC) 201 DERSİN AMACI:

30 Orta düzeye bir giriş olan bu kurda,öğrencinin geçmiş, gelecek zamanları,zorunluluk hallerini ve karşılaştırma yapabilmeyi öğrenmesiyle iletişimde daha geniş bir hareket alanı bulması amaçlanır.ayrıca geniş zaman dilek kipine başlangıç yapılmasıyla da öğrenci dilek,istek öneri ve planlarını dile getirmeye başlar. 1. Hafta Ven 1 / Ünite 14 - Zorunluluk Bildirme ( hay que / tener que + mastar) - Doler(Ağrımak)fiilinin kullanımı - Yakın geçmiş ve geçmiş zaman - Kelime: İnsan Bedeni 2. Hafta..Ünite 14 - Dolaylı Tümleçde kişi zamirleri (Bana,sana,ona...,Beni,seni,onu...) - Şart Cümleleri - Kelime: Spor - Okuma ve Çeviri 3. Hafta..Ünite 15 - Geçmiş zamanda düzensiz fiiller - Biyografi - Geçmiş zaman ve Şimdiki zamanın hikayesinde estaba+ulaç - Kelime: Şehir 4. Hafta.Ünite 15 - Karşılaştırma ve En üstünlük dereceleri - Geçmiş zamanların tekrarı - Mientras y Cuando (Esnasında ve Sırasında )ile ilgili cümleler 5. Hafta Ven 2 / Ünite 1 - Yakın geçmiş ve geçmiş zamanın tekrarı - Llevar + Ulaç - Memnuniyet ifadeleri - Kelime: Kişilerin fiziksel özellikleri 6. Hafta - Se nin kullanımı - Biyografi 7. Hafta - TEKRAR

31 Ara Sınav 8. Hafta Ven 2 / Ünite 2 - Olmak ve Bulunmak fiillerinin kullanımı - Gelecek zamanda düzenli ve düzensiz fiiller - Kelime: Duygular, kişilik ve karakter 9. Hafta.Ünite 2 - Gelecek zaman - Parecer fiilinin kullanımı ve fikir vermek - Kelime: Hobiler 10. Hafta Ünite 3 - Dilek kipinde geniş zaman - Emir olumu ve olumsuz halleri - Kelime: Yemek tarifi ve yemekler 11. Hafta Ünite 4 - Dilek kipinde geniş zaman - Basit şart - Şahsı olmayan yapılar 12. Hafta.Ünite 4 - Basit şart - Miş li geçmiş zaman - Kelime: Yolculuk 13. Hafta - Konuların Tekrarı Final Sınavı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS RUSÇA I AFRA 101 1 3 + 0 3 3

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS RUSÇA I AFRA 101 1 3 + 0 3 3 DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Yarıyıl T+U Saat Kredi AKTS RUSÇA I AFRA 101 1 3 + 0 3 3 Ön Koşul Dersleri - Dersin Dili Dersin Seviyesi Dersin Türü Dersin Koordinatörü Dersi Verenler RUSÇA Lisans Seçmeli İMREN

Detaylı

Okuma, Bilimsel Yazı & Eleştirel Düşünme I

Okuma, Bilimsel Yazı & Eleştirel Düşünme I DERS KODU: AFE 123 / AFE 153 T.C. Yeditepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Bahar Dönemi 2012-2013 Ders Programı DERS ADI: Okuma, Bilimsel Yazı & Eleştirel Düşünme I KREDİ: 3 saat 3 kredi TELEFON:

Detaylı

T.C. Yeditepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Bahar Dönemi 2010-2011. Ders Programı

T.C. Yeditepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Bahar Dönemi 2010-2011. Ders Programı DERS KODU: AFE 123 T.C. Yeditepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Bahar Dönemi 2010-2011 Ders Programı DERS ADI: Okuma, Bilimsel Yazı & Eleştirel Düşünme I KREDİ: 3 saat 3 kredi TELEFON: 5780699

Detaylı

KARA HARP OKULUNDA DR. STEPHEN KRASHEN TARAFINDAN 17 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAPILAN SEMİNERİN ÇEVİRİSİ

KARA HARP OKULUNDA DR. STEPHEN KRASHEN TARAFINDAN 17 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAPILAN SEMİNERİN ÇEVİRİSİ KARA HARP OKULUNDA DR. STEPHEN KRASHEN TARAFINDAN 17 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAPILAN SEMİNERİN ÇEVİRİSİ BİRİNCİ OTURUM Günaydın! Burada bulunmak çok güzel. Bu sabah üç bardak kahve içtim ve kendimi harika

Detaylı

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU Geniş ve deneyimli kadrosuyla üniversitenin bütününe hizmet veren Yabancı Diller Yüksekokulu, dil öğretimindeki güncel yaklaşım ve yöntemlere dayalı olarak yabancı dil eğitimi

Detaylı

KATILIMDA ENGEL YOK PROJESİ EĞİTİCİ HAZIRLIK PROGRAMI TÜRK İŞARET DİLİ BAŞLANGIÇ PROGRAMI

KATILIMDA ENGEL YOK PROJESİ EĞİTİCİ HAZIRLIK PROGRAMI TÜRK İŞARET DİLİ BAŞLANGIÇ PROGRAMI Sayfa 1 KATILIMDA ENGEL YOK PROJESİ EĞİTİCİ HAZIRLIK PROGRAMI TÜRK İŞARET DİLİ BAŞLANGIÇ PROGRAMI Katılımda Engel Yok projesinden önce gençlik alanında katılımcı, kolaylaştırıcı, eğitmen veya koordinatör

Detaylı

Dünya Çapında Dil Eğitimi

Dünya Çapında Dil Eğitimi Dünya Çapında Dil Eğitimi 2013 Boston New York San Diego San Francisco Los Angeles Miami Montreal Toronto Vancouver London Cambridge Oxford Brighton Bristol Malta Cape Town İçindekiler EC Hakkında 4 Gideceğiniz

Detaylı

Amalfi Kıyılarında İtalyanca öğren. İlahi Kıyı da Öğren. Info: http://www.accademialeonardo.it/en/contact.html or email info@accademialeonardo.

Amalfi Kıyılarında İtalyanca öğren. İlahi Kıyı da Öğren. Info: http://www.accademialeonardo.it/en/contact.html or email info@accademialeonardo. Amalfi Kıyılarında İtalyanca öğren İlahi Kıyı da Öğren Info: http://www.accademialeonardo.it/en/contact.html or email info@accademialeonardo.it Tarih ve Deniz arasında Öğrenim için en ideal yer Olağanüstü

Detaylı

Dili yaşayarak öğrenin

Dili yaşayarak öğrenin Language Studies International - Tanıtım Broşürü 2013 Dili yaşayarak öğrenin İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA MALTA www.lsi.edu 2 Hoş geldiniz Welcome Willkommen Bienvenue Bienvenido

Detaylı

18 Yıllık yurtdışı eğitim deneyimimiz ile İngilizce eğitiminin kitabını yeniden yazdık

18 Yıllık yurtdışı eğitim deneyimimiz ile İngilizce eğitiminin kitabını yeniden yazdık 18 Yıllık yurtdışı eğitim deneyimimiz ile İngilizce eğitiminin kitabını yeniden yazdık DÖRTTE BİR ZAMANDA İNGİLİZCE Merkezi Londra'da bulunan Callan School'da Callan Metod ile yüzlerce Türk öğrencilerine

Detaylı

ogr ABI 2015-2016 www.meliksah.edu.tr

ogr ABI 2015-2016 www.meliksah.edu.tr Y ogr OKULU ABI 2015-2016 www.meliksah.edu.tr İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ... 4 I. HAZIRLIK OKULU HAKKINDA GENEL BİLGİ... 5 II. GENEL ESASLAR... 6 III. HAZIRLIK OKULU UYGULAMALARI... 7 A- ORYANTASYON (TANITIM GÜNÜ)...

Detaylı

İNGİLİZCE DİL KURSLARI. ingilizceyi HIZLICA. ÖGRENiN!

İNGİLİZCE DİL KURSLARI. ingilizceyi HIZLICA. ÖGRENiN! İNGİLİZCE DİL KURSLARI ingilizceyi HIZLICA ÖGRENiN! Reservi un curs a A2Z School of English, Dublin al preu més baix de tot el món i Llegeixi opinions d\'antics alumnes sobre A2Z School of English, Dublin

Detaylı

HEPSİ 1940'DAN BERİ PERSONELLERİNİN İNGİLİZCE EĞİTİMİNDE CALLAN METOD'U KULLANIYORLAR... ŞİMDİ SIRA SİZDE!

HEPSİ 1940'DAN BERİ PERSONELLERİNİN İNGİLİZCE EĞİTİMİNDE CALLAN METOD'U KULLANIYORLAR... ŞİMDİ SIRA SİZDE! HEPSİ 1940'DAN BERİ PERSONELLERİNİN İNGİLİZCE EĞİTİMİNDE CALLAN METOD'U KULLANIYORLAR... ŞİMDİ SIRA SİZDE! İŞTE SİZLERE İNGİLİZCE'DE KAZANDIRDIKLARIMIZ Bizden 100 / 160 saat eğitim alıyorsunuz Hiç İngilizce

Detaylı

İş başvuruları için ipuçları

İş başvuruları için ipuçları İş başvurusu ipuçları, iş için başvuru sürecinize en iyi şekilde hazırlanmanıza ve bu süreci en iyi şekilde geçirmenize yardımcı olacaktır. Bunların arasında iş başvuru mektuplarının ve özgeçmişin tasarlanmasına

Detaylı

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİ KİTAPÇIĞI İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI 2014-2015 1 Sevgili Öğrenciler, İzmir Ekonomi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu na hoş geldiniz.

Detaylı

TEMEL TÜRKÇE (A 1/ A 2) İÇİN SÖZ DAĞARCIĞI TESPİT DENEMESİ Doç. Dr. Fatma AÇIK 1

TEMEL TÜRKÇE (A 1/ A 2) İÇİN SÖZ DAĞARCIĞI TESPİT DENEMESİ Doç. Dr. Fatma AÇIK 1 TEMEL TÜRKÇE (A 1/ A 2) İÇİN SÖZ DAĞARCIĞI TESPİT DENEMESİ Doç. Dr. Fatma AÇIK 1 ÖZET: Dil olmadan söz, söz olmadan dil düşünülemez. Böyle olunca kelimelerin üzerinde kişinin egemenliği açıkça ortaya çıkar.

Detaylı

Dili yaşayarak öğrenin

Dili yaşayarak öğrenin Language Studies International - Tanıtım Broşürü 2012 Dili yaşayarak öğrenin İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA MALTA www.lsi.edu 2 Hoşgeldiniz Welcome Willkommen Bienvenue Bienvenido

Detaylı

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ. Hazırlık Elkitabı 2014-2015. Kuştepe Kampüsü İnönü Cad. No: 6 Kuştepe 34387 Şişli/İstanbul Tel: (212) 311 50 00

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ. Hazırlık Elkitabı 2014-2015. Kuştepe Kampüsü İnönü Cad. No: 6 Kuştepe 34387 Şişli/İstanbul Tel: (212) 311 50 00 İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ Hazırlık Elkitabı 2014-2015 Kuştepe Kampüsü İnönü Cad. No: 6 Kuştepe 34387 Şişli/İstanbul Tel: (212) 311 50 00 Dolapdere Kampüsü Hacıahmet Mah. Pir Hüsamettin Sok. No: 20 Dolapdere

Detaylı

LCCTV Manual. Mesleki dil testleri tasarlamada yöntem. Language Competence Certification Tools for the Vocations

LCCTV Manual. Mesleki dil testleri tasarlamada yöntem. Language Competence Certification Tools for the Vocations LCCTV Manual Mesleki dil testleri tasarlamada yöntem Language Competence Certification Tools for the Vocations Published by Westfälische Wilhelms-Universität Münster Arbeitsbereich Linguistik Hüfferstraße

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ALMANCA HAZIRLIK PROGRAMI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015

EGE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ALMANCA HAZIRLIK PROGRAMI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 EGE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ALMANCA HAZIRLIK PROGRAMI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 İÇİNDEKİLER I. TARİHÇE II. MİSYON & VİZYON III. AKADEMİK TAKVİM IV. EĞİTİM BİLGİLERİ DERSLER DERSLİKLER

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015

EGE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 EGE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 İÇİNDEKİLER I. TARİHÇE II. MİSYON & VİZYON III. AKADEMİK TAKVİM IV. EĞİTİM BİLGİLERİ DERSLER DERSLİKLER

Detaylı

ARAPÇA DİL ÖĞRENİMİNDE BAŞVURULABİLECEK BAZI TEKNİKLER

ARAPÇA DİL ÖĞRENİMİNDE BAŞVURULABİLECEK BAZI TEKNİKLER ARAPÇA DİL ÖĞRENİMİNDE BAŞVURULABİLECEK BAZI TEKNİKLER [KİŞİSEL] Burada anlatılanlar, sadece kişisel tecrübelere dayanarak elde edilen verilerdir. Arapça öğrenmeye çalışanlar bunu kendisine göre uyarlayabilir,

Detaylı

Meslek ve Mesleğe Geçiş Desteği olarak Ebeveynler (PACTS) Turkish

Meslek ve Mesleğe Geçiş Desteği olarak Ebeveynler (PACTS) Turkish Meslek ve Mesleğe Geçiş Desteği olarak Ebeveynler (PACTS) Turkish PACTS, St. Laurence Brotherhood tarafından, Öğretim, Bilim ve Eğitim Bakanlığı (Department of Education Science and Training) aracılığıyla

Detaylı

1. DENEME SINAVI TÜRKÇE

1. DENEME SINAVI TÜRKÇE 1. DENEME SINAVI TÜRKÇE Sınava Hazırlık B2 www.telc.net 1. DENEME SINAVI TÜRKÇE Sınava Hazırlık B2 Sınav araç gereçlerinin yayın hakkı telc ggmbh ye aittir. telc ggmbh nin yazılı izni olmadan sınav araç

Detaylı

Uluslararası İşe Yerleştirme Hazırlık Rehberi

Uluslararası İşe Yerleştirme Hazırlık Rehberi Uluslararası İşe Yerleştirme Hazırlık Rehberi Bu proje nin bütçesi AB Komisyonu tarafından desteklenmiştir. Bu yayın tamamen yazar ın kendi kişisel görüşlerini yansıtmakta olup AB Komisyonu bu kılavuz

Detaylı

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU. YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI. www.sfl.bou.edu.tr

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU. YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI. www.sfl.bou.edu.tr YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI www.sfl.bou.edu.tr 2 YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI Bu kitapçıkta yazan

Detaylı

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu ELS INTERNATIONAL PATHWAYS ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu Günümüz global iş piyasasına katılmak için, İngilizce uzmanlığı, başarmanızı

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

Avrupa Ellerinizde! uluslararası oryantasyon ve hazırlık bağımsız öğrenme çalışma kitabı. Ad: Kurs Adı: Eğitmen: Yurtdışındaki eğitim süresi:

Avrupa Ellerinizde! uluslararası oryantasyon ve hazırlık bağımsız öğrenme çalışma kitabı. Ad: Kurs Adı: Eğitmen: Yurtdışındaki eğitim süresi: Avrupa Ellerinizde! uluslararası oryantasyon ve hazırlık bağımsız öğrenme çalışma kitabı Ad: Kurs Adı: Eğitmen: Yurtdışındaki eğitim süresi: Staj yerleştirilmesi yapılacak ülke: İçerik Tanıtım... 3 Bölüm

Detaylı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı 1 Öğrenci Elkitabı 2014-2015 1. Hoşgeldiniz 2. Yabancı Diller Yüksekokulu Hakkında 2.1. Okulumuzun Tarihçesi 2.2. Misyon ve Vizyon 2.3. Okulumuz Nasıl İşler? 3. İYTE Hakkında

Detaylı