KUMRU GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KUMRU GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ"

Transkript

1 KUMRU GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ

2 ŞİRKETİMİZ HAKKINDA Sektörde deneyimli, hedefe odaklı, profesyonel çalışanları ve ülkemizin önde gelen lojistik, depolama, dış ticaret şirketleri ile yaptığı işbirlikleri sayesinde Kumru Gümrükleme Türkiye nin saygın Gümrük Müşavirlik şirketlerinden birisidir. Kadrosundaki uzman çalışanlarıyla sahip olduğu tüm bilgi, birikim ve tecrübesini müşterilerine yüksek kalitede ve proje odaklı sunmaktadır. Bu sayede müşteri ihtiyaç ve beklentilerinin doğru tespit edilerek gümrükleme maliyetlerinde fark edilebilir oranlarda maliyet avantajı elde edilmesini, hızlı çözümler üreterek zamanın etkin kullanılmasını sağlamaktadır. Her konuda desteğe hazır müşavirleri, müşteri temsilcileri ve kurumsal satış yöneticileri ile müşterilerine ayrıcalıklı bir hizmet sunmaktadır. Teknolojik alt yapısı ile Gümrük Müdürlükleri nde kesintisiz online bağlantı kurarak müşterilerinin tüm dış ticaret operasyonları, yatırım teşvik işlemleri, DİİB, lojistik ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. VİZYON & MİSYON Vizyonumuz : Globalleşen dünyada dinamik ve istikrarlı olarak sürekli yükseliş trendini yakalamak, Kanun ve Mevzuatlar ile ilgili yasal şartların öneminin bilincinde olmak ve bu şartlara uygun olarak hızlı ve kaliteli hizmet sunmak. Misyonumuz: Çözüm ve hizmetlerimizle sağladığımız güvenilirlik ve yüksek iş ahlakı anlayışımız doğrultusunda müşterilerimizin menfaatini maksimum seviyede tutup tüm işlemlerini minimum sürede bitirmek.

3 KUMRU HİZMET POLİTİKAMIZ Siz müşterilerimize hak ettiğiniz kaliteli hizmeti sunabilmemiz gerekliliğine inanarak; bilgili, mevzuata ve iş sürecinin tüm aşamalarına hakim personel ve idari kadromuzla hizmet vermekten onur duymaktayız. İsteklerinizin doğru anlaşılması, hatasız ve kısa zamanda uygulanabilmesi; sağlıklı bir iletişim, doğru bilgi akışı ve üstün performansla mümkündür. Hizmet işleyişi esnasında sizleri bilgilendirmemizin memnuniyetinizi artıracağı gerçeği ile, teknolojik gelişmelere ve sistemlere yatırım yapıyor ve bu konuda deneyim ve imkanlarımızı sonuna kadar kullanmayı hedefliyoruz. Kanun, yönetmelik ve mevzuata tam uyum asla taviz vermeyeceğimiz çalışma şartlarımızdandır. Bu konudaki kararlılığımız siz müşterilerimiz ve bizler için güven esasına dayanmaktadır. GÜVENİLİRLİK BİZİM EN TEMEL İLKEMİZDİR. Kanun, yönetmelik ve mevzuatlardaki değişiklikler tarafımızdan takip edilerek sizlere duyurulacak ve bu konuda üst düzeyde danışmanlık yapılacaktır. Rekabet üstünlüğü sağlamanın temelinde siz müşterilerimizin istekleri ve düşünceleri doğrultusunda hareket etmenin bilincinde olup, hizmet anlayışımızı sizlerin görüşleriyle geliştirerek büyümeyi hedefliyoruz. Bu bilinçle yönetim ve personel olarak uyum içinde üstün hizmeti vermek istiyoruz.

4 HİZMETLERİMİZ KUMRU Gümrük Müşavirliği dış ticaretin önemli bir ayağı olduğu bilinciyle hareket ederek; İhracat, ithalat, transit vb. işlemlerin gümrüklerle ilgili kısmını gerçekleştirmekte, Uluslar arası taşıma, depolama, sigortalama konularında müşterilerine alternatifler sunmakta, İthal ve İhraç edilecek eşya ile ilgili ön mevzuat çalışmaları yapmakta, Dış ticaretle ilgili her türlü soruna zamanında ve etkili çözümler üretmekte, Firmaların beklentileri doğrultusunda projeler hazırlamaktadır. Gümrük müşaviri yetki belgesine sahip idareci,danışmanlarımızın yönetiminde, ofis içi uygulama personelinin bölümlere ayrılmış bir yapıda çalışmasının yanında, belge ulaşımını hızlandırmak amacıyla oluşturulmuş motorlu kurye servisiyle hizmet vermektedir. Değişen koşullara uyum sağlamakta ve hizmetlerimizin içeriğini firmaların taleplerini de göz önüne alarak genişletmekteyiz. Hızlı, teknolojik, sağlıklı ve ekonomik hizmet vermek temel amacımızdır.

5 KUMRU İHRACAT Kumru Gümrük Müşavirliği ; İhraç konusu eşyanın G.T.İ.P.'nin tespit edilmesi. Eşyanın cinsine göre ilgili ihracatçı birliklerine kayıt işlemlerinin yaptırılması. İhracat rejiminde ve yönetmeliğinde yer alan usul ve esaslar çerçevesinde varsa ilgili mercilerden ön müsaadelerinin alınması ve özel belgelerin teminine ilişkin işlemlerin(sağlık Sertifikası, Kontrol Belgesi, ATR, EUR1, ve Menşei şahadetnamesi ülke durumuna göre Konsolosluk tasdik işlemleri) yapılması. Şirketin talebi doğrultusunda, yapılacak ihracatın satış şartlarına göre gümrük müşaviri tarafından düzenlenecek vesaiklerinin banka veya şirketin talimatına göre eşyaların alıcısına intikalinin sağlanması. Tüm evrakların tamamlanmasından sonra gümrük çıkış beyannamelerinin düzenlenmesi, ilgili gümrükten kabul ve tescil ettirilmesi, muayene ve tespitinin yapılması, araçlara yüklenmesi. Yüklenen aracın gümrük işlemlerinin tamamlanması. Şirketin talebi doğrultusunda, eşyanın beraberinde gidecek vesaikin nakliyeci firmaya teslim edilmesi. Eşyaların yurt dışı edilmesinden ve gümrükçe bilgisayar ortamında teyit alındıktan sonra beyannamenin kapatılması, Kapatılan gümrük çıkış beyannamelerinin mükellef nüshasının müşteriye teslim edilmesi. Geçici ihracat işlemlerinin yapılması. İhracat işlemlerinin tamamlanması için gerekli olan ve yukarıda belirtilmeyen diğer işlemlerin yapılmasını Sağlar.

6 İTHALAT Kumru Gümrük Müşavirliği ; İthal konusu eşyanın G.T.I.P. inin tespit edilmesi. Talep halinde ön müsaadelerin alınması. Konşimento (Ordino) alınması. T.C. Gümrük beyannamesini tanzim etmeden önce eşya hakkında tereddüt varsa küşat edilmesi. Gümrük kabul ve tescil işlemine başlayarak eşyanın muayenesinin yapılması. Eksiklik hasar veya yanlışlık varsa tutanaklarının yapılması, bilgi verilmesi gereken yerlerin bilgilendirilmesi tahakkuklarının yapılarak teminat veya parasının yatırılması. Eşyanın müşterinin belirttiği adrese tesliminin sağlanması. İthalatı teşvik,yatırım teşvik işlemlerinin yapılması. Gümrük vergi resim ve harçlarının hesaplanması ve müşteriye bildirilmesi. Gümrük vergi, resim ve harçlarını ihtiva eden çeklerin alınması, banka blokajlarının yaptırılarak zamanında yetkili mercilere ödemesinin sağlanması. Transit, özel ve genel antrepo işlemlerinin yapılması. Geçici ithalatta eşyanın girişinin yapılması, alınan müsaadelere uygun olarak, zamanında ve firmanın talimatı doğrultusunda çıkışının yapılması. Teminat Çözümü işlemlerinin yapılması. Gümrük beyannamesinin mükellef nüshasının ve benzeri belgelerin en kısa sürede iş sahibinin teslimini sağlar.

7 KUMRU MEVZUAT MÜŞAVİRLİK Gümrük Kanunu, Gümrük Yönetmeliği ve Dış Ticarette Standardizasyon v.b. mevzuat işlemleri sürekli olarak değişiklik göstermekte ve güncellenmektedir. Mevzuat departmanımız bu değişiklikleri en iyi ve en hızlı şekilde takip ederek müşterilerimize bildirmektedir. Resmi Gazete'de yayımlanan mevzuat değişiklikleri ile Gümrük, Dış Ticaret, Tarım, Sağlık ve benzeri kurumların mevzuat değişikliklerini içeren sirküler elektronik posta yoluyla müşterilerimize iletilmektedir

8 E. GÜMRÜK SİSTEMİ E. Gümrük Sistemi uygulamamızla müşterilerimizin kendilerine özel belirlenmiş olan şifre ile web sitemiz üzerinden programa giriş yapabilmektedir. Firmanız adına yapılan beyanname işlemleri, masraf girişleri, dijital arşiv,interaktif ihracat,dahilde işleme takibi vb. işlemleri takip edebileceğiniz ve işlem hareketlerinin çok kapsamlı olarak raporlanabileceği bir uygulamadır. Bu uygulamada istenilen veriler anlık olarak siz müşterilerimiz tarafından sorgulanabilmektedir. Kumru Gümrük Müşavirliği, üstün bir kalite ve teknolojiyle online hizmet sunmaktadır. Kumru Gümrükleme E. Gümrük Sistemi sürekli olarak güncellenmekte ve ihtiyaçlar doğrultusunda gümrük işlemlerinin değişik safhalarında yeni uygulama ve adımlar eklenmektedir. E. Gümrük Sistemi hizmetinden sadece Kumru Gümrükleme müşterileri özel şifreleriyle yararlanabilmektedir.

9 KUMRU NAKLİYE Kumru Gümrük Müşavirliği, Hava - Kara - Deniz yolllarında güçlü taşıyıcılar ile yaptığı ortak çalışmalar ve işbirliği nedeniyle gerek ihracatta, gerekse ithalatta müşterilerine taşıma konusunda alternatifler sunmaktadır. Bu sayede ihracatçı ve ithalatçı firmalara ekonomik ve güvenilir taşıma hizmeti sunulmaktadır.

10 SİGORTA Kumru Gümrük Müşavirliği, anlaşmalı sigorta kuruluşlarıyla çözüm ortaklığı yaparak eşyanın niteliğini, taşıma koşullarını, varış ülkesi şartlarını iyi analiz etmesi nedeniyle ihracatçı ve ithalatçı müşterilerine ürünlerini hem sağlıklı, hem de ekonomik olarak sigortalamaları konusunda destek vermektedir. Böylece ürünlerin gerek uluslararası, gerekse varış gümrüğünden firma deposuna kadar olan taşımalarda uğrayabileceği zararlar azami düzeyde karşılanmaktadır. TERCÜME Kumru Gümrük Müşavirliği; İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça, Bulgarca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca başta olmak üzere tüm dillerde gümrük belgelerinizin tercümesi anlaşmalı olduğumuz tercüme şirketine bağlı yeminli tercümanlar tarafından yapılmaktadır.

11 KUMRU PROJE Kumru Gümrük Müşavirliği, dış ticaret firmalarının büyüme yönündeki çabalarına, projeler sunarak destek vermektedir. Dahilde İşleme İzin Belgesi, Garanti Belgesi, Onaylanmış Kişi Statü Belgesi, Hariçte İşleme İzin Belgesi vb. avantajlardan yararlanılması için, bu izinlerin alınması, firmamızın faaliyetleri arasındadır. KURYE HİZMETLERİ Kumru Gümrük Müşavirliği için zaman; gümrük işlem ve hizmetlerinin en kısa sürede ve hatasız olarak tamamlanmasını ifade eder. Bu bilinç ve bakış açısıyla, hizmette bütünlüğün ve süratin gereği olarak şirketimiz Kumru Gümrük Müşavirliği, bünyesindeki kurye departmanına ait araç ve motorlu kuryeleriyle; işleme alınacak ithalat-ihracat dosyalarının evraklarını gümrük idarelerine, işlemleri tamamlanmış ithalat-ihracat dosyalarının evraklarını ve dosyalara ait hizmet faturalarını ise müşterilerinin adreslerinize hızlı bir şekilde ulaştırır.

12 Sorun değil çözüm üretiyoruz KUMRU Cumhuriyet Cad Sokak Rayana Residence A Blok Kat:4 Daire: 17 Beylikdüzü/İSTANBUL Tel : (Pbx) Fax:

zamanı sizin için kullanıyoruz

zamanı sizin için kullanıyoruz Güçlü, Saygın,Güvenilir,Nitelikli SEÇKİN Danışmanınız zamanı sizin için kullanıyoruz Hakkımızda Ekonomisi dış Dünyaya kapalı bir ülke düşünülemeyeceği gibi Ülkemizin ticaret politikalarının da Dünya Ticaret

Detaylı

Dünyayı ayağınıza getirir...

Dünyayı ayağınıza getirir... Dünyayı ayağınıza getirir... kon GÜMRÜK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. Örnek Mh. Şehit Cahar Dudayev Cad. Örnek İş Merkezi No.14 Kat.2 Ataşehir - İstanbul Tel: +90 216 324 05 95 Fax: +90 216 324 94 44

Detaylı

{ } Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti, Hızlı ve Güvenilir Hizmet

{ } Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti, Hızlı ve Güvenilir Hizmet { } Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti, Hızlı ve Güvenilir Hizmet { Şirket Profilimiz} 1990 yılında kurulmuş olan Pozitif Gümrük Müşavirliği, müşteri memnuniyeti ve kalite odaklı yaklaşımı ile sektörün tercih

Detaylı

ŞİRKET PROFİLİ KALİTE POLİTİKAMIZ & VİZYONUMUZ

ŞİRKET PROFİLİ KALİTE POLİTİKAMIZ & VİZYONUMUZ ŞİRKET PROFİLİ 1992 yılında Uluslararası Nakliye sektöründe hizmet vermeye başlayan Grupaj Servis, Dünya ticaretinin globalleşmesi ve ülkelerin sanayici ve dış ticarete yönelik girişimci bir yapıya kavuşması

Detaylı

AB CUSTOMS AGENCY ACADEMY

AB CUSTOMS AGENCY ACADEMY Dış Ticaret Belgeleri 2014 AB Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlık A.Ş Uzmanları Tarafından Hazırlanmıştır Tüm Hakları Saklıdır. https://www.abcustoms.eu SUNUŞ Dış ticaret mevzuatı sıklıkla revizyona tabi

Detaylı

NTSO STRATEJİK PLAN [2009- 2013]

NTSO STRATEJİK PLAN [2009- 2013] Büyük davamız, en medeni ve en müreffeh millet olarak varlığımızı yükseltmektir. Bu yalnız kurumlarında değil düşüncelerinde temelli bir inkılâp yapmış olan büyük Türk Milletinin dinamik idealidir. Bu

Detaylı

AB CUSTOMS AGENCY ACADEMY

AB CUSTOMS AGENCY ACADEMY DAHİLDE İŞLEME REJİMİ 2013 AB Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlık A.Ş Uzmanları Tarafından Hazırlanmıştır Tüm Hakları Saklıdır. https://www.abcustoms.eu SUNUŞ Dış ticaret mevzuatı sıklıkla revizyona tabi

Detaylı

PROJE VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ. hedeflerinizi kolaylaştıran çözümler. www.noktadanismanlik.net

PROJE VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ. hedeflerinizi kolaylaştıran çözümler. www.noktadanismanlik.net PROJE VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ hedeflerinizi kolaylaştıran çözümler www.noktadanismanlik.net PROJE VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ 2008 yılında Kayseri de kurularak faaliyetlerine başlayan Nokta Danışmanlık,

Detaylı

BÖLÜM 5 BMKİS KAPSAMINDA 2011 YILI İLERLEME HEDEFLERİ VE SONUÇLARI

BÖLÜM 5 BMKİS KAPSAMINDA 2011 YILI İLERLEME HEDEFLERİ VE SONUÇLARI 2011 KARINCA LOJİSTİK A.Ş. İLERLEME BİLDİRİM RAPORU İÇİNDEKİLER Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) Raporun Kapsamı Yönetim Mesajı BÖLÜM 1 KURUMSAL PROFİL 1.1. Tarihçe 1.2. Yönetim Stratejisi ve

Detaylı

KONYA SANAYİ ODASI ÜYE EL KİTABI SAYFA NO : 1/18 FORM NO : ÇÜEK -02

KONYA SANAYİ ODASI ÜYE EL KİTABI SAYFA NO : 1/18 FORM NO : ÇÜEK -02 ÜYE EL KİTABI YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER VE MEVZUAT 5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu na göre Odaların kuruluş amaçları ve görevleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir. Odalar,

Detaylı

BÖLÜM II 128. YILINDA DAHA DİNAMİK VE ÖZGÜN BİR KURUM: İZMİR TİCARET ODASI

BÖLÜM II 128. YILINDA DAHA DİNAMİK VE ÖZGÜN BİR KURUM: İZMİR TİCARET ODASI BÖLÜM II 128. YILINDA DAHA DİNAMİK VE ÖZGÜN BİR KURUM: İZMİR TİCARET ODASI 1. İzmir Ticaret Odası Tarihi İzmir Ticaret Odası, 1884 yılında başlatılan işlemler sonunda 1885 te kurularak İzmir in ticaret

Detaylı

Gümrük ve dış ticaret alanında güncel konular

Gümrük ve dış ticaret alanında güncel konular Gümrük ve dış ticaret alanında güncel konular İçindekiler Önsöz 1 1. Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF)... 2 2. Hiç ödenmeyen veya eksik ödenen KKDF hakkında Gümrük Kanunu nun uygulanması... 2 3.

Detaylı

2013 HESAP YILI. Kayıtlı Sermaye 100.000.000 TL. Çıkarılmış Sermaye 75.857.033 TL. Merkez Kocaeli

2013 HESAP YILI. Kayıtlı Sermaye 100.000.000 TL. Çıkarılmış Sermaye 75.857.033 TL. Merkez Kocaeli 2013 HESAP YILI 2013 Faaliyet Raporu Kayıtlı Sermaye 100.000.000 TL. Çıkarılmış Sermaye 75.857.033 TL. Merkez Kocaeli 24.03.2014 Pazartesi, Saat: 14:00 da G.O.S.B. İhsan Dede Cad. 700. Sokak Gebze / Kocaeli

Detaylı

Nihat ERGÜN Sanayi ve Ticaret Bakanı

Nihat ERGÜN Sanayi ve Ticaret Bakanı BAKAN SUNUŞU 2009 yılı bütün dünyayı derinden etkileyen küresel finansal krizin gölgesinde geçti. Dünyanın pek çok ülkesinde küresel krizin etkilerini azaltmak üzere bir yandan anlık ve geçici tedbirler

Detaylı

ANKARA TİCARET BORSASI STRATEJİK PLAN

ANKARA TİCARET BORSASI STRATEJİK PLAN ANKARA TİCARET BORSASI STRATEJİK PLAN 2010 2013 Başkan ın Sunuşu Neredeyse Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt Ankara Ticaret Borsası, sadece kanunla düzenlenen vazife sahalarında değil, üyelerine en iyi hizmeti

Detaylı

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ SÜRECİMİZ

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ SÜRECİMİZ Vizyonumuz Müşterilerin, tercih ettikleri global ekspres taşımacılık ve lojistik ortağı olarak, kalite, karlılık ve pazar payı alanlarında sektöre liderlik eden DHL e güvenmesi. Misyonumuz DHL; yerel alandaki

Detaylı

Rev. No: 1 KONTROL SAYFASI. Onaylayan: Kadri ŞAMAN. Görevi: Yönetim Kurulu Başkanı. Değişiklik Bilgileri. Bütün Yayın 0 Yeni Yayın 10.10.

Rev. No: 1 KONTROL SAYFASI. Onaylayan: Kadri ŞAMAN. Görevi: Yönetim Kurulu Başkanı. Değişiklik Bilgileri. Bütün Yayın 0 Yeni Yayın 10.10. /25 KONTROL SAYFASI Hazırlayan: Erdal Karakaşoğlu Görevi: Bilgi ve İletişim Teknolojileri Md. Tarih: İmza: Onaylayan: Kadri ŞAMAN Görevi: Yönetim Kurulu Başkanı Tarih: İmza: Sayfa No Geçerli Revizyon Değişiklik

Detaylı

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP

Detaylı

AB CUSTOMS AGENCY ACADEMY

AB CUSTOMS AGENCY ACADEMY Yetkilendirilmiş Yükümlü 2014 AB Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlık A.Ş Uzmanları Tarafından Hazırlanmıştır Tüm Hakları Saklıdır. https://www.abcustoms.eu SUNUŞ Dış ticaret mevzuatı sıklıkla revizyona tabi

Detaylı

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş. Series 9000 Yönetim Bilgi Sistemleri 1 MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP Günümüzde rekabet daha zor, riskler daha yüksek. Geçmişi ve bugünü

Detaylı

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Yayın No: 187 Nisan 2014 2 3 4 BAKAN SUNUŞU Ülkemiz, AK Parti Hükümetleri döneminde sağlanan siyasi istikrar ve uygulamaya

Detaylı

ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU. Faaliyet Raporu

ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU. Faaliyet Raporu ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU Faaliyet Raporu 2014 ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU İçindekiler 1. SUNUŞ 4 KISACA ANADOLUBANK HABAŞ GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI GENEL MÜDÜR ÜN MESAJI SERMAYE

Detaylı

GROUP ADAMS BELGELENDİRME DANIŞMANLIK GROUP ADAMS ACADEMY GROUP ADAMS. www. groupadams. org

GROUP ADAMS BELGELENDİRME DANIŞMANLIK GROUP ADAMS ACADEMY GROUP ADAMS. www. groupadams. org GROUP ADAMS, Ulusal sermayenin ve ulusal beyin gücünün meydana getirdiği, güçlü mali ve teknik imkanları ile; ülkemiz kalite alt yapısının oluşumunda temel yapı taşlarından biri olmayı hedefleyen ve bu

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU ZİRAAT SİGORTA A.Ş. Yayın Tarihi: Şubat 2015 Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporu 2014 Sayfa 1 / 13 İÇİNDEKİLER 1. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI... 3 BÖLÜM

Detaylı

ULUSLARARASI PAZARLAMA, DIŞ TİCARET ve OPERASYONU EĞİTİMLERİ 2015

ULUSLARARASI PAZARLAMA, DIŞ TİCARET ve OPERASYONU EĞİTİMLERİ 2015 ULUSLARARASI PAZARLAMA, DIŞ TİCARET ve OPERASYONU EĞİTİMLERİ 2015 Eğitimlerin Amacı İçerikler Eğitmenler Genel Yaklaşımlar Referanslar AMACIMIZ Değişen dinamikler, küresel ve ulusal krizler, daralan iç

Detaylı

linkedin.com/in/faveo instagram.com/faveodanismanlik

linkedin.com/in/faveo instagram.com/faveodanismanlik Kurucu Genel Müdür Ön Yazı Gümrük ve Dış Ticaret Eğitim ve Danışmanlık Tedarik Zincirleri Eğitim ve Danışmanlık Satınalma Eğitim ve Danışmanlık Pazarlama ve Satış Eğitim ve Danışmanlık Bireysel Gelişim

Detaylı

KIRIKKALE TİCARET BORSASI

KIRIKKALE TİCARET BORSASI KIRIKKALE TİCARET BORSASI YÖNETİCİ EL KİTABI ORGAN ÜYELERİ EL KİTABI Yenidoğan Mah. Osman Tiryaki Cad. No: 4/5 KIRIKKALE Tel : (318) 224 89 04 224 89 05 Faks : (318) 224 89 05 Web: www.kirikkaletb.org.tr

Detaylı

Mart 2013. LİNK BİLGİSAYAR Sistemleri Yazılım ve Donanım Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Mart 2013. LİNK BİLGİSAYAR Sistemleri Yazılım ve Donanım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu 2012 Mart 2013 LİNK BİLGİSAYAR Sistemleri Yazılım ve Donanım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ÖNSÖZ Link Bilgisayar olarak, kuruluş yılımız olan 1984'ten bu yana, geliştirdiğimiz yazılımlarla

Detaylı

D- KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 1. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI:

D- KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 1. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI: D- KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 1. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI: Şirketimiz 2006 yılı faaliyet döneminde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanan Kurumsal Yönetim İlkelerinde yer

Detaylı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), 1989 yılında

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), 1989 yılında TARİHÇE Gaziantep Sanayi Odası (GSO), 1989 yılında 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanunu kapsamında kurulmuştur. Kanunda da belirtildiği gibi GSO, üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak,

Detaylı