Priz. WAN hub. Ahize. LAN hub

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Priz. WAN hub. Ahize. LAN hub"

Transkript

1 KULLANICI KILAVUZU IP102 - IP TELEFON

2 ÖNSÖZ Cihaz Hakkında Bu cihazın kullanımı yerel yasa ve yönetmeliklere tabi olabilir. Yerel yasa ve yönetmeliklere uymak bazı veya tüm bölgelerde zorunluluk olabilir. Federal İletişim (FCC Beyanı) Bu cihaz FCC Yönetmeliğinin 15. kısmına uygunluk gösterir. Cihazın çalışması takip eden iki maddeye bağlıdır: (1) bu cihaz zararlı girişime sebep olamaz ve (2) bu cihaz, istenmeyen çalışma oluşturabilecek etkileşimler dahil alınan her etkileşimi kabul etmek zorundadır. Bu cihaz test edildi ve FCC Yönetmeliği 15. kısmına tabi A Sınıfı bir cihaz olduğu görüldü. A Sınıfı cihazlar yerleşim yerlerinde kullanımda ortaya çıkabilecek olan zararlı parazite karşı makul bir korumaya sahiptir. Bu cihaz radio frekansı enerjisi üretir, kullanır ve yayabilir. Üreticinin kullanma talimatlarına uyulmazsa radyo iletişiminde zararlı etkiye neden olabilir. Özel bir kurulumda etkileşimin oluşmayacağının hiçbir garantisi yoktur. Eğer bu cihaz herhangi bir radyo veya televizyon cihazına etkileşimde bulunuyorsa ki bu cihazı kapatıp açarak sınanabilir- kullanıcı etkileşimi aşağıdaki şekillerde düzeltmeyi deneyebilir. Alıcının antenini tekrar ayarlanması veya yerinin değiştirilmesi. Bu cihaz ile zararlı girişimi alan cihaz arasındaki mesafenin arttırılması. Bu cihazın güç kablosunun zararlı etkiyi alan cihazın takılı olduğu prizden başka bir prize takılması. Dağıtıcı firma veya radyo/tv teknisyeninden yardım istenmesi. Uyumluluk için sorumlu birimlerin net onayı dışında cihazda yapılacak olan değişiklikler kullanıcının cihazı çalıştırma yetkisini geçersiz kılar.

3 CE Notları (Avrupa Birliği Bu sembol cihazın AB EMC ve Düşük Gerilim Yönetmeliklerine uygunluğunu gösterir. Bu işaretler aşağıdaki teknik standartlara uygunluğu gösterir: EN Radyo Girişimini ölçmenin bilişim teknolojisi cihazlarına etkilerinin sınırları ve yöntemleri. EN Bilişim teknolojisi cihazları Bağışıklık karakteristikleri Ölçmenin sınırları ve yöntemleri EN Elektromanyetik uyumluluk (EMC) Kısım 3: Sınırlar Bölüm 2: Harmonik Akım Salınımları sınırları(cihaz giriş akımı azami faz başına 16 A). EN Elektromanyetik uyumluluk (EMC) Kısım 3: Sınırlar Bölüm 3: Akımı 16 Ampere kadar olan düşük gerilim kaynaklarında gerilim dalgalanmaları ve gidip gelmelerinin sınırlandırılması. EN Bilişim teknolojisi cihazlarının güvenliği NOT: EN salınımları iki sınıf altındadır: A Sınıfı tipik ticari alanlar içindir. B Sınıfı yerleşim alanları içindir. Bilgisayarınızın hangi sınıflandırmaya girdiğini belirlemek için bilgisayarın arkasındaki paneldeki FCC kayıt etiketine bakınız. Eğer A Sınıfı ise aşağıdaki uyarı geçerlidir: RF GİRİŞİM UYARISI: Bu A Sınıfı bir üründür. Ticari kullanımda bu ürün radyo frekansında (RF) etkileşimine neden olabilir. Bu durumda kullanıcı uygun tedbirler almak zorunda olabilir. Bu cihaz tipik B Sınıfı yerleşim alanlarında kullanılmaya uygundur.

4 Genel Bakış...1 Paketin İçindekiler...1 Telefonu Bağlamak...1 Özellikler...2 Telefon Defterini Kullanmak...3 Yeni Kayıt...3 Kayıt Değiştirme...3 Kayıt Silme...3 Hızlı Arama Ayarları...4 Telefonun Çalışması...5 Giriş...5 Donanım...5 Menü Dizini...7 Çağrı Cevaplamak...7 Arama Yapmak...7 Tuş takımı ile arama yapmak...7 Telefon defterinden arama yapmak...7 Bir SIP Sunucusunu / IP Adresini aramak...9 Hızlı Arama Yapmak...8 Tekrar Arama Yapmak...8 Çağrı Geçmişi...9 GelenAramalar...9 Aranan Numaralar...9 Kayıtları Silme...10 Arama Seçenekleri...10 Hoparlörü Kullanmak...10 Çağrıyı Beklemeye Almak...10 Üçlü Konferans...10 Çağrı Aktarmak...11 Çağrıları Yönlendirmek...11 Rahatsız Edilmeme Özelliği...11 Çağrı Engellemek...12 Çağrı Bekletmek...12 Sesli Mesajları Kontrol Etme...12 Karakteristikler...13

5 Genel Bakış Bu VoIP (Internet Protokolü üzerinden Ses) telefonu satın aldığınız için size kutlarız. Bu ürün size telefon şebekesi yerine network ağı üzerinden telefon aramaları yapma imkanı sağlar. Bu kılavuzu dikkatlice okuyarak ürünün çalışmasını ve özelliklerinden yararlanmayı öğrenebilirsiniz. Kurulum hakkında detaylı bilgi için lütfen araçlar CD sindeki ayarlama kılavuzuna bakınız. Paketin İçindekiler VoIP telefonunuzun kutusunu açtığınızda aşağıdaki tüm parçaların mevcut ve hasarsız olduğunu lütfen kontrol ediniz. Herhangi bir parça eksik veya hasarlı ise satıcısınızdan değişimini isteyiniz. VoIP Telefon Ahize Masaüstü/Duvara Montaj aparatı Ethernet Kablosu AC Güç Adaptörü Kullanıcı Kılavuzu Telefonu Bağlamak Aşağıdaki şekil VoIP telefonun güç şebekesi, LAN, WAN ve ahizeye bağlantılarını göstermektedir. Priz LAN hub WAN hub Ahize

6 Özellikler Bu masaüstü VoIP telefonu aşağıdaki özellikleri destekler: Çağrı engelleme Çağrı bekletme Çağrı aktarma Çağrı yönlendirme Son aranan numarayı arama Aktif çağrıyı beklemeye alma Üçlü konferans DND Rahatsız Edilmeme fonksiyonu Hoparlör 10 hızlı arama hafızası 140 adet rehber bilgisi saklama Telefon Defterini Kullanma Telefon defteri kişileriniz için yeni kayıtlar yaratmaya veya varolanları değiştirmeye yarar. Gelen çağrının veya aranan numaranın kaydını da yapabilirsiniz. Yeni Kayıt Yeni bir kayıt eklemek için: 1. Menu tuşuna basınız ve Tel. Defteri, Kayıt Ekle seçerek yeni bir kayıt ekleyiniz. Kaydın adını giriniz. 2. Enter tuşuna basarak adı kaydediniz. 3. Yeni kişinin telefon numarasını giriniz. 4. Enter tuşuna basarak numarayı kaydediniz. Kayıt Değiştirme Kaydın bilgilerini değiştirmek için: 1. Menu tuşuna basınız ve Tel Defteri, Kayıt Ara seçiniz. Enter tuşuna basarak kaydı görüntüleyiniz. 2. Bir kayıt seçmek için telefonu tarayınız, Enter tuşuna basarak iletişim bilgilerini görünüz. 3. Enter tuşuna basarak ismi değiştiriniz, tekrar basarak kaydediniz. 4. Gerekirse telefon numarasını da değiştiriniz, Enter tuşuna basarak kaydediniz. Kayıt Silme Telefon defterindeki kayıtların tümünü silebilir veya kayıtları tek tek silebilirsiniz. Tek bir kaydı silmek için: 1. Menu tuşuna basınız ve Tel. Defteri, Kayıt Ara seçiniz. 2. Enter tuşuna basarak defterdeki tüm kayıtları görünüz. Silmek istediğiniz kaydı seçip Delete tuşuna basınız. Seçili kayıt silinecektir. 1. Telefon defterindeki tüm kayıtları silmek için: 2. Menu tuşuna basınız ve Tel. Defteri seçiniz. 3. Hepsini Sil seçiniz ve aşağı yukarı oklarını kullanarak Evet seçerek Kabul ediniz veya Hayır seçerek işlemi iptal ediniz.

7 Hızlı Arama Ayarları M1~M10 tuşlarına sık kullandığınız numaraları atayarak hızlı arama özelliğini kullanabilirsiniz. Kayıtlı bir M tuşuna (M1 M10) bastığınızda elle girmek veya defterden aramak yerine numara otomatik olarak aranır. bkz. Hızlı Arama Hızlı arama tuşu atamak için: 1. Menu tuşuna basınız ve Tel. Defteri, Hızlı Arama seçiniz. 2. Telefon numarasını girip Enter tuşuna basınız. M1-M10 tuşlarından birini seçiniz. Telefonun Çalışması Giriş Bu bölüm IP102 VoIP telefonu rahatlıkla kullanmanıza yardımcı olacak önemli bilgiler içerir. Donanım Üst Görünüş Adı Açıklama 1 Ekran Aramaları ve durum bilgisini gösterir. 2 Menu Menüye erişmek veya seçiminizi iptal edip bir üst seviyeye geri dönmek için basınız. 3 Gelen arama Kırmızı ışık gelen aramayı gösterir. göstergesi 4 4 yönlü Listeler ve menülerin tamamını görebilmek için. navigasyon tuşları 5 Enter Menüye giriş veya onaylama. 6 Hızlı arama tuşları Önceden ayarlanmış hızlı arama numaralarını arama. (M1 - M10) 7 Sesli Mesaj Sesli mesajlarınızı dinleme. 8 Hoparlör Hoparlörü açarak eller-serbest görüşme imkanı. 9 Ses ayarı Zilin, ahizenin veya aktif görüşmenin sesini kısıp açabilirsiniz.

8 Adı Açıklama 10 Fonksiyon tuşları Telefon Defteri Kişisel telefon defteriniz. Tekrar Arama Son aranan numarayı aramak için basınız. Rahatsız Tüm gelen aramaları engellemek için basınız. Edilmeme Bekletme Aktif görüşmeyi bekletmek için basınız. Aktarma Aktif görüşmeyi sistemdeki bir VoIP telefona aktarmak için basınız. Konferans Üçlü konferans başlatmak için basınız. Yönlendirme Tüm gelen aramaları sistemdeki başka bir telefona yönlendirmek için basınız. Silme Aranmış numarayı silmek için basınız. 11 Rakamlar-Harfler Bu tuşlar ile telefon numarası ve metin giriniz. Arka Görünüş Adı Açıklama 1 WAN portu WAN kablosuna bağlanır. 2 LAN portu LAN kablosuna bağlanır. 3 DC 6V güç girişi AC güç kablosuna bağlanır. Menü Dizini Menü dizini ürünün ayarlarına erişmenizi ve cihazın ağ ayarlarını yapmanızı ve tercihlerinizi seçmenizi sağlar. Menü basit ve kolay erişilebilir bir şekilde kurulmuştur. Menüye erişmek için: Menu tuşuna basınız. İlk iki seçenek Tel. Defteri ve Arama Kaydı görünecektir. 4 yönlü navigasyon tuşlarını kullanarak menu seçeneklerini görebilirsiniz. Önceki adımı tekrarlayarak menüye, alt menülere ve seçeneklere erişebilirsiniz. Menu tuşuna basarak seçiminizi iptal edebilir ve bir üst seviye menüye dönebilirsiniz. Bir menu ayarını saklmaka için Enter tuşuna basınız.

9 Çağrı Cevaplamak Vermek Gelen aramalar zil sesi ve gelen arama göstergesindeki kırmızı ışık ile bildirilir. Gelen bir aramayı iki şekilde cevaplayabilirsiniz: Ahizeyi kaldırarak. Speaker tuşuna basarak. Arama Yapmak Tuş Takımı ile arama yapmak 1. Telefon numarasını tuş takımından giriniz. Yanlış bir rakam girdiyseniz Delete tuşuna basarak yanlış rakamı siliniz. 2. Tüm numarayı girdikten sonra 5 saniye bekleyiniz veya hemen aramak için # tuşuna basınız. Telefon Defterinden arama yapmak Bir numarayı telefon defterinizde kayıtlı numaralardan seçerek de arayabilirsiniz. Telefon defterinden arama yapmak için: 1. Menu tuşuna basarak menüye giriniz. 2. Tel. Defteri seçiniz ve Enter tuşuna basarak alt menüye giriniz. 3. Kayıt Ara yı seçiniz ve Enter tuşuna basarak kaydı bulunuz. Arama ekranı görünecektir. 4. İsmin ilk birkaç harfini yazıp Enter tuşuna bastığınızda arama yapılır. Aramanıza uyan isimlerin listesi görünür. 5. İstediğiniz numarayı seçiniz. 6. Ahizeyi kaldırınız veya Speaker tuşuna basarak aramayı yapınız. Bir IP Adresini / SIP Sunucusunu aramak VoIP telefonunuzun ayarları yapıldığında, aynı servis sağlayıcısı üzerindeki bir kullanıcıyı arayabilirsiniz. İlk kez arama yapmadan önce bir SIP sunucusuna kayıtlı olduğunuzdan emin olunuz. 1. Arama yapmadan önce bir proxy sunucuya kaydolmalısınız.(sip sunucu IPsi, Domain IPsi, kayıtlı isim ve şifre ile) 2. Aynı servis sağlayıcı üzerindeki bir numarayı aramak için kişinin kayıtlı numarasını girip # tuşuna basınız. 3. IP adresine de arama yapabilirsiniz. IP adresini girmek için nokta yerine * tuşunu kullanınız. (Ör.: 192*168*1*100) Hızlı Arama Yapmak Sık aranan numaralardan on adede kadarını hızlı arama hafısına alabilirsiniz. Böylece tüm numarayı girmek yerine tek bir tuşla aramayı gerçekleştirmiş olursunuz. Hızlı arama yapmak için: 1. M1~M10 tuşlarından birine basınız. (Numaralar önceden bu tuşlara atanmış olmalıdır) Tekrar Aramak Yakın zamanda aradığınız bir numarayı tekrar aramak için:

10 1. Redial tuşuna basınız. Son aradığınız numara otomatik olarak tekrar aranır. 2. Menu tuşuna basınız ve Arama Kaydı, Aranan No. lar seçiniz. Aşağı-yukarı okları kullanarak aranmış numaralar listesine göz atınız. 3. Seçili numarayı aramak için ahizeyi kaldırınız veya Speaker tuşuna basınız. Çağrı Geçmişi VoIP telefonu, gelen ve giden aramaların tüm bilgilerini saklar. Listeler en son aramadan eskiye doğru sıralanmıştır. Yeni kayıtlar eklendikçe eskileri silinir. 1. Menu tuşuna basınız ve Arama Kaydı seçerek görüşme bilgilerini görüntüleyiniz. Gelen ve giden 64 er kayıt tutulabilir. Gelen Aramalar Gelen Çağrılar listesi en son gelen aramalardan oluşur. Arayan numaraları silebilir veya saklayabilirsiniz. 1 Listeden bir kayıt seçip Enter tuşuna basınız. Aşağıdakilerden birini seçiniz: Kaydet: Numarayı telefon defterinize kaydeder. Sil: Numarayı arama listesinden siler. Aranan Numaralar Dialed Numbers listesi en son aranan numaralardan oluşur. Aranan numaraları silebilir veya saklayabilirsiniz. Listeden bir kayıt seçip Enter tuşuna basınız. Aşağıdakilerden birini seçiniz: Kaydet: Numarayı telefon defterinize kaydeder. Sil: Numarayı arama listesinden siler. Kayıtları Sil İhtiyaç duyulmayan arama listelerini silebilirsiniz. Arama listelerini silmek için Menu tuşuna basınız ve Arama Kaydı, Kayıt Silme seçiniz. Silmek istediğiniz kayıtların türünü seçiniz. Tümünü Sil Gelenleri Sil Arananları Sil Enter tuşuna basarak onaylayınız. Arama Seçenekleri Bir arama aktifken bazı ilave seçenekler de aktifleşir. Hoparlörü Kullanmak Eller-serbest görüşmek için cihazdaki hoparlörü kullanabilirsiniz. Hoparlörü kullanmak için: 1. Telefonda konuşurken Speaker tuşuna basarak hoparlörü çalıştırınız. Tekrar basarak aramayı sonlandırınız veya hoparlörü kapatınız. Çağrıyı Beklemeye Almak Bir çağrıyı, ikinci bir çağrı yapmak(gelen veya giden) için veya bir işle meşgulken geçici olarak bekletmek isteyebilirsiniz. Çağrıyı beklemeye almak için: 1. Hold tuşuna basarak çağrıyı beklemeye alınız. 2. İkinci bir gelen arama var ise Hold tuşuna bastığınızda birinci çağrı beklemeye alınır, ikinci çağrı cevaplanır.

11 Üçlü Konferans Çağrı bekletme ve beklemeye alma özellikleri üçlü konferans yapmaya yardımcı olur. Üçlü konferans yapmak için: 1. Birinci katılımcıyı arayınız. (Arama Yapmak) 2. Birinci katılımcıyı beklemeye alınız. (Çağrıyı Beklemeye Alma) 3. İkinci katılımcıyı arayınız. 4. Conference tuşuna basarak beklemedeki çağrıyı da görüşmeye dahil ediniz. 5. Görüşmeyi sona erdirmek için telefonu kapatınız. Çağrı Aktarmak Bir çağrıyı başka bir telefona aktarmak için: 1 Arama aktifken Transfer tuşuna basınız. 2. Çağryı aktarmak istediğiniz numarayı giriniz ve tekrar Transfer tuşuna basınız veya telefonu kapatınız. Çağrı aktarılacaktır. Çağrı Yönlendirme Cevaplamadığınız veya reddettiğiniz çağrıları başka bir numaraya yönlendirebilirsiniz. Çağrı yönlendirme özelliğini kullanmak için: 1. Menu tuşuna basınız ve Tel. Ayarları, Yönlendirme seçiniz. Aşağıdakilerden birini seçiniz: Tüm Çağrılar: tüm gelen aramaları yönlendirir. Meşgulde Yon: meşgulken gelen aramaları yönlendirir. Cevapsız Yon: cevap verilemeyen aramaları yönlendirir. Çalma Sayısı: belirlenen bir zil sayısından sonra aramaları yönlendirir. Enter tuşuna basarak yönlendirmeyi aktifleştiriniz. Seçilen çağrıların yönlendirileceği numarayı giriniz. Enter tuşuna basarak çağrıyı kaydediniz. Ayrıca, Yönlendirme tuşuna basarak Tüm Çağrılar ile aynı özelliği aktifleştirebilirsiniz. Rahatsız Edilmeme - DND Özelliği DND (Do not Disturb rahatsız edilmeme) özelliği tüm gelen aramaları telefonun zili çalmadan reddetmenize olanak sağlar. Rahatsız edilmeme özelliğini kulanmak için: 1. DND tuşuna basınız. 2. Ekranda Rah. Edilmeme mesajı görünür. 3. DND tuşuna tekrar basarak DND özelliğini kapatabilirsiniz. Çağrı Engellemek Tüm gelen aramaları veya belirlenen bir zaman aralığında gelen aramaları engelleyebilirsiniz. Çağrı engelleme özelliğini kullanmak için: 1. Menu tuşuna basınız ve Tel. ayarları, Çağrı Engelle seçiniz. Aşağıdakilerden birini seçiniz: Tüm Gelen: Tüm gelen ve giden aramalar engellenir. Zamana Göre: Engellemeyi kullan / kapat Zaman Girişi : Engelleme zamanı belirle. (Sadece Zaman Girişi özelliği kullanılırken çalışır) 2. Enter tuşuna basarak alt menüye giriniz. Aşağı-yukarı ok tuşlarını kullanarak çağrı engelleme ayarını seçiniz.

12 3. Çağrıları sadece belirli bir zaman aralığında engellemek istiyorsanız Zaman Girişi özelliğini kullanınız. 4. Gelen aramaların engellenmesini istediğiniz süreyi giriniz. Enter tuşuna basarak ayarları kaydediniz. Çağrı Bekletmek Halihazırda görüşme yaparken gelen bir başka çağrıya cevap verebilirsiniz. 1. Gelen bir arama olduğunda cihaz size iki bip sesi ile uyaracaktır. Hold tuşuna basarak iki arama arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu özelliğin web konfigürasyon ekranı üzerinden etkinleştirilmiş olması gereklidir. Sesli Mesajları Kontrol Etme Sesli mesaj özelliğini kullanmadan once bir ses mesaj kodu belirlemeniz gereklidir. Kod belirlendikten sonra kişisel sesli mesajlarınızı Voice MSG tuşuna basarak dinleyebilirsiniz. (Bu özellik için ITSP veya IP PBX gerekir.)

13 Karakteristikler Ağ İletişim Kuralları SIP v1 (RFC2543), v2 (RFC3261) IP/TCP/UDP/RTP/RTCP IP/ICMP/ARP/RARP/SNTP FTP/ DNS/ TFTP/ DHCP/ PPPoE Client HTTP /NAT/ DHCP server Ton Çaldırma Tonu Geri Çaldırma Tonu Çevir Sesi Meşgul Sesi Programlama Tonu Telefon Özellikleri Ses Ayarı Hızlı Arama Telefon Defteri Flash Hoparlör / Kulaklık-mikrofon girişi Arama Geçmişi Arayanı Gösterme Sesli Mesaj / Gelen Arama Göstergesi Codecler G.711: 64k bit/s (PCM) G.723: 6.3k / 5.3k bit/s G.726: 16k / 24k/ 32k/ 40k bit/s (ADPCM) G.729A: 8k bit/s (CS-ACELP) G.729B: adds VAD & CNG to G.729 IP Atamaları Statik IP DHCP PPPoE SIP Sunucusu Registrar Sunucu (3 SIP hesabı) Kayıp Paket Telafisi İntibak Eden Jitter Tamponu Güvenlik Web kurulumu için HTTP 1.1 basit / digest kimlik doğrulama SIP kimlik doğrulaması için MD5 (RFC 2069/RFC 2617) Servis Kalitesi (QoS) IEEE 802.1q VLAN ToS alanı Arama Özellikleri Görüşmeyi beklemeye alma Çağrı bekletme Çağrı yönlendirme Çağrı aktarma Çağrı engelleme Tekrar arama Üçlü konferans NAT Geçişi STUN Dış vekil sunucu Ayarlama Web tarayıcı TFTP Tuş takımı DTMF Özellikler Bant içi DTMF Bant dışı DTMF SIP bilgisi Donanım yazılımı güncellemesi TFTP HTTP Ses Kalitesi VAD: Ses hareketi dedektörü CNG: makul gürültü üreteci LEC: Hat eko yok edici

14

15

16 GENEL MÜDÜRLÜK Kore Şehitleri Caddesi Yzb. Kaya Aldoğan Sokak 16 Zincirlikuyu İstanbul Telefon: Faks : ANKARA MERKEZ OFİS Organize Sanayi Bölgesi Gazneliler Caddesi 10 Sincan Ankara Tel : Faks : İZMİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Şair Eşref Bulvarı 6/303 Çankaya İzmir Tel : Faks : ANTALYA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Lara Caddesi, 1504 Sokak 3/ Antalya Tel : Faks : VAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ Maraş Caddesi Şengüller Apt. D Van Tel : Faks :

OTEL TELEFONLARI KAREL ANALOG VE IP TELEFONLAR

OTEL TELEFONLARI KAREL ANALOG VE IP TELEFONLAR OTEL TELEFONLARI KAREL ANALOG VE IP TELEFONLAR AMT-6110 AMT-6110S ANALOG TELEFON AMT-6110 Tek Hatlı 10 Adet Misafir Servis Tuşlu Analog Telefon AMT-6110S Tek Hatlı 10 Adet Misafir Servis Tuşlu Handsfree

Detaylı

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ BİLGİ SİSTEMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ BİLGİ SİSTEMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI Belge Numarası: BST-MN-UC-0002 Başlık: Avaya E129 SIP Hızlı Başvuru Kılavuzu Yürürlük Tarihi: 16.12.2014 Sorumlu Birim: Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Daire Başkanlığı Sayfa 1 / 11 Avaya E129 SIP Telefon

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Giriş Ürünümüz kullanıcıların rahatlığını ve verimliliklerini arttırmak için dizayn edilmiştir. Uzun vadede, birden fazla işin aynı anda yapılmasına imkan veren yapısıyla, kurumların

Detaylı

Zilabs VoIP uygulaması için ADSL Ayarları

Zilabs VoIP uygulaması için ADSL Ayarları Zilabs VoIP uygulaması için ADSL Ayarları VoIP üzerinden santralinize çağrıların gelebilmesi için yapılması gereken iki temel aşama vardır: Statik IP adresine sahip olmak ve ADSL modeminizde port yönlendirmesi

Detaylı

www.airties.com 7/24 destek hattı 444 0 239 Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti Üç yıl garanti YM.WR.5341.UM.TR.D01REV07062011

www.airties.com 7/24 destek hattı 444 0 239 Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti Üç yıl garanti YM.WR.5341.UM.TR.D01REV07062011 www.airties.com Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti 7/24 destek hattı 444 0 239 7/24 destek hattı 444 0 239 Üç yıl garanti YM.WR.5341.UM.TR.D01REV07062011 Kablosuz yaşam Hızlı kurulum kılavuzu Kablosuz

Detaylı

Mobil Dahili Hızlı Referans Kılavuzu Sürüm 1.0

Mobil Dahili Hızlı Referans Kılavuzu Sürüm 1.0 Mobil Dahili Hızlı Referans Kılavuzu Sürüm 1.0 Mobil Dahilinizi Kullanma Sistemdeki tasarım esnekliği nedeniyle, Arama Kodlarınız ve Özellik Yetenekleri bu kılavuzda gösterilenlerden farklı olabilir. Sistem

Detaylı

İŞ YERİNDE HAREKET ÖZGÜRLÜĞÜ KAREL IP DECT SİSTEM

İŞ YERİNDE HAREKET ÖZGÜRLÜĞÜ KAREL IP DECT SİSTEM İŞ YERİNDE HAREKET ÖZGÜRLÜĞÜ KAREL IP DECT SİSTEM KAREL IP DECT SİSTEMİ, HER BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETME İÇİN, GELİŞMİŞ IP ÖZELLİKLERİ, ESNEK, ÖLÇEKLENEBİLİR YAPISI İLE EKONOMİK BİR KABLOSUZ HABERLEŞME ÇÖZÜMÜDÜR.

Detaylı

TT Ofis, TTNET Bayi ya da Çağrı Merkezi ne talebinizi bildirmeniz yeterlidir. Bu özellik talebinizi

TT Ofis, TTNET Bayi ya da Çağrı Merkezi ne talebinizi bildirmeniz yeterlidir. Bu özellik talebinizi TTNET Alo kullanım kolaylıkları nedir? Nasıl faydalanabilirim? Clip (Arayan Numaranın Aranan Abone Cihazında Görünmesi) Telefonunuzu arayan abonenin numarasının görünmesi özelliğidir. Bu özellik hattınıza

Detaylı

Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu

Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu Xerox WorkCentre M118/M118i Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu 701P42720 Bu kılavuz aşağıdakilerle ilgili yordamlar sağlar: Ekranlarda Gezinme sayfa 2 DHCP Kullanarak Ağ Ayarları sayfa 2 Statik IP Adresi

Detaylı

XPEECH Kullanıcı Kılavuzu

XPEECH Kullanıcı Kılavuzu XPEECH Kullanıcı Kılavuzu Versiyon: V1.1 Tarih: Aralık, 2013 Xpeech Technology Co., Ltd.(www.xpeech.com) 1/8 İçerik XPEECH KULLANICI KILAVUZU GİRİŞ... ERROR! BOOKMARK NOT DEFINED. 1. XPEECH KULLANICI WEB

Detaylı

Not: Güç kablosunu veya pilleri taktığınızda ekranda English ve Türkçe dillerinden birini seçmeniz istenir. [ ] veya [ ] tuşlarına basarak

Not: Güç kablosunu veya pilleri taktığınızda ekranda English ve Türkçe dillerinden birini seçmeniz istenir. [ ] veya [ ] tuşlarına basarak TM100 SMS ÖZELLİKLİ TELEFON MAKİNASI KULLANIM KILAVUZU 1. FONKSİYONLAR 1.1 Temel Fonksiyonlar ETSI 201912 protokol 1 üzerinden SMS İki satır numara ve karakter, bir satır ikonlar için üç satır LCD Fihrist

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu

Hızlı başlangıç kılavuzu www.philips.com/welcome adresinden ürününüzü kaydettirebilir ve destek alabilirsiniz CD250 CD255 SE250 SE255 Hızlı başlangıç kılavuzu 1 Bağlantı 2 Kurulum 3 Keyfini cıkarın Kutuda neler var Baz istasyonu

Detaylı

IP Telefon Sistemi Kullanım Kılavuzu

IP Telefon Sistemi Kullanım Kılavuzu IP Telefon Sistemi Kullanım Kılavuzu Hazırlayan: Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Aralık, 2011 İçindekiler 1 Set Düğmeleri... 2 2 Dâhili çağrı... 3 3 Harici Çağrı... 3 4 Dışarıdan

Detaylı

TAK-KONUŞ FV8010 ANALOG TELEFON ADAPTÖRÜ KULLANMA KILAVUZU

TAK-KONUŞ FV8010 ANALOG TELEFON ADAPTÖRÜ KULLANMA KILAVUZU TAK-KONUŞ FV8010 ANALOG TELEFON ADAPTÖRÜ KULLANMA KILAVUZU İthalatçı Firma : Teknocom Elektronik Ltd. Tel: 0212-2923171 www.teknocomelektronik.com.tr destek@teknocomelektronik.com Türkiye Yetkili Satıcısı:

Detaylı

Kaydırma ve Gezinme Çağrı görünümleri ve özellikler arasında geçiş yapmak için, Phone ekranının sağ üst tarafındaki Features düğmesini veya Phone

Kaydırma ve Gezinme Çağrı görünümleri ve özellikler arasında geçiş yapmak için, Phone ekranının sağ üst tarafındaki Features düğmesini veya Phone Kaydırma ve Gezinme Çağrı görünümleri ve özellikler arasında geçiş yapmak için, Phone ekranının sağ üst tarafındaki Features düğmesini veya Phone düğmesini kullanın. Phone ekranından Features listesine

Detaylı

IP Telefon Sistemi Kullanım Kılavuzu

IP Telefon Sistemi Kullanım Kılavuzu IP Telefon Sistemi Kullanım Kılavuzu Hazırlayan: Bursa Teknik Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Ekim 2015 İçindekiler 1 Set Düğmeleri... 2 2 Dâhili çağrı... 3 3 Harici Çağrı... 3 4 Dışarıdan Doğrudan

Detaylı

IPT 1010 IP Telefon Kurulum ve Kullanım Klavuzu

IPT 1010 IP Telefon Kurulum ve Kullanım Klavuzu IPT 1010 IP Telefon Kurulum ve Kullanım Klavuzu I. Kutu İçeriği IP Telefon Ahize Spiral Kordon Güç Adaptörü ( Ops. ) Kurulum Klavuzu II. IP Telefon Görünüm ( Ön ) Ahize Hoparlör 2x16 Character LCD Çağrı

Detaylı

IP TELEFON KULLANIM KILAVUZU

IP TELEFON KULLANIM KILAVUZU IP TELEFON KULLANIM KILAVUZU 2 IP TELEFON KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr ANKARA Tel : 0.312.293.01.00

Detaylı

Hızlı Kurulum Kılavuzu

Hızlı Kurulum Kılavuzu Hızlı Kurulum Kılavuzu SG-1400 ADSL2+ Router Rev:1.0.0 710903642 1. Modem i bağlama Aygıtı kurmadan önce, lütfen mevcut İnternet Servis Sağlayıcınız aracılığıyla geniş bantlı hizmetinizin sağlandığından

Detaylı

Yealink T26 IP Phone Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

Yealink T26 IP Phone Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Yealink T26 IP Phone Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Nisan 2012 Bu doküman Votel iletişim hizmetleri San. Ve Tic. A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. Hazırlayanlar: Mehmet ŞENGÜL Onaylayan:

Detaylı

HIZLI KULLANMA KLAVUZU

HIZLI KULLANMA KLAVUZU HIZLI KULLANMA KLAVUZU 7, 10 MODELLER : HOMEPRO vivimat PRO3 HOMEPRO vivimat COMFORT HOMEPRO vivimat PRIME HOMEPRO vivimat LITE SİSTEME GİRİŞ / LOGIN Ev içerisinden kullanmak için (LAN) iç IP kutusuna

Detaylı

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz.

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz. VLAN Yapılandırma Değerli Müşterimiz, VLAN özelliği ile yerel ağınızı segmentlere ayırarak bölebilir ve aynı ağ geçidini kullanarak internete çıkabilen bu segmentlerin birbirlerine erişimlerini engelleyebilirsiniz.

Detaylı

CLEARONE MAX IP KONFERANS CİHAZI

CLEARONE MAX IP KONFERANS CİHAZI CLEARONE MAX IP KONFERANS CİHAZI KURULUM/KULLANIM KILAVUZU Adım Adım Kurulum; 1 BAĞLANTI Genişletmek İçin; Maksimum 4 taneye kadar aşağıdaki şekilde genişletilir. 2 CİHAZ ÜZERİNDEN AYARLAMA IP VERME Cihaz

Detaylı

InMail Kullanım Kılavuzu

InMail Kullanım Kılavuzu InMail Kullanım Kılavuzu Basım 1.0b Nisan 2011 Bu sayfa boş bırakılmıştır İçindekiler Tablosu Aramaları Posta Kutusuna Gönderme...1 Telefonunuzu Sesli Postaya İletme...1 Tüm gelen aramaları posta kutunuza

Detaylı

OPERATÖR TELEFON SETÝ

OPERATÖR TELEFON SETÝ OPERATÖR TELEFON SETÝ KULLANIM KILAVUZU OPERATÖR TELEFON SETİ KULLANIM KILAVUZU REV AAC II OPERATÖR TELEFON SETİ ARAYÜZ KRİTERLERİ: - OP50 Operatör Telefon Seti, TT A.Ş. tarafından yayınlanan arayüz kriterlerine

Detaylı

Siemens Gigaset A580 IP Phone Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

Siemens Gigaset A580 IP Phone Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Siemens Gigaset A580 IP Phone Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Nisan-2012 Bu doküman Votel iletişim hizmetleri San. Ve Tic. A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. Hazırlayanlar: Mehmet ŞENGÜL

Detaylı

1608 IP TELEFON 1616 IP TELEFON

1608 IP TELEFON 1616 IP TELEFON AVAYA 1608-1616 IP tabanlı Telefon kullanım Kılavuzu 1608 IP TELEFON 1616 IP TELEFON Butonlar Açıklama Message Waiting Indicator Softkeys Değişken butonlar Message Mesaj butonu: Navigation Arrows Yon tuşları

Detaylı

Aykom www.aykom.com.tr. Yealink T20 IP Phone Kullanım Kılavuzu

Aykom www.aykom.com.tr. Yealink T20 IP Phone Kullanım Kılavuzu Aykom www.aykom.com.tr Yealink T20 IP Phone Kullanım Kılavuzu Mart 2012 1 Giriş...1 1.1 Uyarılar...1 1.2 Destek Bilgisi...1 1.3 Gerekli Donanım veya Yazılım...1 1.4 Tanımlamalar...2 2 Kurulum...2 2.1 Genel

Detaylı

www.airties.com 7/24 destek hattı 444 0 239 Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti Üç yıl garanti YM.WR.6372.UM.TR.D00REV24032011

www.airties.com 7/24 destek hattı 444 0 239 Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti Üç yıl garanti YM.WR.6372.UM.TR.D00REV24032011 www.airties.com Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti 7/24 destek hattı 444 0 239 7/24 destek hattı 444 0 239 Üç yıl garanti YM.WR.6372.UM.TR.D00REV24032011 Kablosuz yaşam Hızlı kurulum kılavuzu 2 VoIP Portlu

Detaylı

NBG416N. Kullanım Kılavuzu ve Garanti Kartı NBG416N

NBG416N. Kullanım Kılavuzu ve Garanti Kartı NBG416N NBG416N Kullanım Kılavuzu ve Garanti Kartı NBG416N Ürün Bakım ve Muhafaza Ürünü sadece orijinal adaptörü ile çalıştırınız. Ürünün kasasını hiçbir koşulda açmayınız, herhangi bir parçasını sökmeyiniz. Arıza

Detaylı

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız. VLAN Yapılandırma Değerli Müşterimiz, VLAN özelliği ile yerel ağınızı segmentlere ayırarak bölebilir ve aynı ağ geçidini kullanarak internete çıkabilen bu segmentlerin birbirlerine erişimlerini engelleyebilirsiniz.

Detaylı

Firewall Log Server. Kurulum Kılavuzu

Firewall Log Server. Kurulum Kılavuzu Firewall Log Server Kurulum Kılavuzu 1 Kurulum Seri Port Adaptör Girişi OPT Port WAN Portu LAN Portu 1 Bağlantı: - Kutu içerisinden çıkan Coslat cihazınızı çalıştırdıktan sonra ilk kurulum için bilgisayarınızın

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu

Hızlı başlangıç kılavuzu Adresinden ürününüzü kaydettirebilir ve destek alabilirsiniz www.philips.com/welcome SE650 SE655 Hızlı başlangıç kılavuzu 1 Bağlantı 2 Kurulum 3 Tadını çıkarın Kutunun içindekiler Baz istasyonu VEYA El

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu SE888

Hızlı başlangıç kılavuzu SE888 Hızlı başlangıç kılavuzu SE888 İçindekiler Baz ünitesi Not * Birden fazla ahize içeren paketlerde, ek ahizeler, şarj cihazları ve güç adaptörleri bulunur. ** Bazı ülkelerde, hat adaptörünü hat kablosuna

Detaylı

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız. Kurulum WEB UI Değerli Müşterimiz, Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz. Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Eternet (LAN) kablosu takınız.

Detaylı

Detaylı bilgi için www.ekont.com veya http://www.ekont.com/index.php?id=119 adreslerine göz atabilirsiniz. -1-

Detaylı bilgi için www.ekont.com veya http://www.ekont.com/index.php?id=119 adreslerine göz atabilirsiniz. -1- -1- -2- Temel Fonksiyonlar-Özellikler 1. Ücretsiz çağrı atarak kapı ve bariyer kumanda edebilme (1 adet kuru kontak çıkış) 2. Tüm programlama işlemlerinin SMS ile yapılabilmesi ve SMS ile geri bildirim

Detaylı

VoIP ve VoIP-PoE DUVARA MONTAJ HIZLI KURULUM EL KİTABI. VoIP & VoIP-PoE. Wi-SOS, Wi-CALL, Wi-PHONE SURFACE MOUNT TYPE QUICK INSTALLATION GUIDE

VoIP ve VoIP-PoE DUVARA MONTAJ HIZLI KURULUM EL KİTABI. VoIP & VoIP-PoE. Wi-SOS, Wi-CALL, Wi-PHONE SURFACE MOUNT TYPE QUICK INSTALLATION GUIDE VoIP ve VoIP-PoE Wi-SOS, Wi-CALL, Wi-PHONE DUVARA MONTAJ HIZLI KURULUM EL KİTABI VoIP & VoIP-PoE Wi-SOS, Wi-CALL, Wi-PHONE SURFACE MOUNT TYPE QUICK INSTALLATION GUIDE WIND İTH.İHR. LTD. ŞTİ. Tel. : (0216)

Detaylı

BlackRapid N+ Radyo kontrollü WLAN yönlendirici (router) Kısa kurulum kılavuzu

BlackRapid N+ Radyo kontrollü WLAN yönlendirici (router) Kısa kurulum kılavuzu BlackRapid N+ Radyo kontrollü WLAN yönlendirici (router) Kısa kurulum kılavuzu Ambalajın içindekiler... Sayfa 1 Ağ bağlantılarını oluşturmak... Sayfa 2 Ağın kurulması... Sayfa 3 Ambalajın içindekiler Bu

Detaylı

Bu kullanma kılavuzu Falcon B Type için geçerlidir. farklılıklar gösterebilir.

Bu kullanma kılavuzu Falcon B Type için geçerlidir. farklılıklar gösterebilir. falcon b type Bu kullanma kılavuzu Falcon B Type için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış farklılıklar gösterebilir. olup, ürün içerisindeki kılavuz ile Önsöz Değerli

Detaylı

Ecat 8. Hakbim Bilgi İşlem A.Ş. Versiyon

Ecat 8. Hakbim Bilgi İşlem A.Ş. Versiyon Ecat 8 Hakbim Bilgi İşlem A.Ş. Versiyon 2015 01.01 1 Ecat8 Nedir? Firmaların elektronik yedek parça kataloğu ihtiyacını karşılamak için Hakbim Bilgi İşlem tarafından geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam

Detaylı

PX24n Nano rev.6 Hibrid IP Santral KOLAY KURULUM KLAVUZU VER 2.00

PX24n Nano rev.6 Hibrid IP Santral KOLAY KURULUM KLAVUZU VER 2.00 PX24n Nano rev.6 Hibrid IP Santral KOLAY KURULUM KLAVUZU VER 2.00 Paket İçeriği PX24n rev.6 IP Santral paketi içeriği: PX24n rev.6 IP santralı, yönetici sayısal telefon setine entegre AC/DC Güç adaptörü

Detaylı

ecyber Kullanıcı Kılavuzu 1 / 1 1. ecyber hakkında... 1 2. Sistem gereksinimleri:... 2 Donanım:... 2 Yazılım:... 2 3. Kullanım Rehberi...

ecyber Kullanıcı Kılavuzu 1 / 1 1. ecyber hakkında... 1 2. Sistem gereksinimleri:... 2 Donanım:... 2 Yazılım:... 2 3. Kullanım Rehberi... ecyber Kullanıcı Kılavuzu 1 / 1 1. ecyber hakkında... 1 2. Sistem gereksinimleri:... 2 Donanım:... 2 Yazılım:... 2 3. Kullanım Rehberi... 3 İndirme... 3 Sunucu yazılım kurulumu... 3 Kurulum sayfası çıkacaktır...

Detaylı

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU Üniversitemiz Webmail servisi yenilenmiş olup Roundcube webmail üzerinden servis vermeye başlamıştır. Daha önce kullanılan SquirrelMail servisi https://oldwebmail.cankaya.edu.tr/

Detaylı

300 BANT KABLOSUZ ERİŞİM NOKTASI YÖNLENDİRİCİ

300 BANT KABLOSUZ ERİŞİM NOKTASI YÖNLENDİRİCİ 300 BANT KABLOSUZ ERİŞİM NOKTASI YÖNLENDİRİCİ Hızlı Kurulum Kılavuzu DN-7059-2 İçindekiler Paket İçeriği... Sayfa 1 Ağ Bağlantılarını Oluşturma... Sayfa 2 Ağ Kurulumu... Sayfa 3 Paket İçeriği Bu yönlendiriciyi

Detaylı

IP TELEFON Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu

IP TELEFON Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu IP TELEFON Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu SMT-i5243 Tanım IP Telefonlar sesi data paketlerine çevirerek her türlü data hattı üzerinden telefon görüşmesi sağlamaya yarayan cihazlardır. Bu sayede ADSL,

Detaylı

IP Office Phone Manager Pratik Kullanım Kılavuzu

IP Office Phone Manager Pratik Kullanım Kılavuzu IP Office Phone Manager Pratik Kullanım Kılavuzu Bu rehber doküman IP Office Phone Manager ürününün basit fonksiyonlarını açıklamak amacı ile hazırlanmıştır. Daha detaylı bilgi için IP Office Phone Manager

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU. VSP Teknoloji ile sıfır hatada Dünya standartlarında web kalite politikasına uygun web sitesi oluşturabileceksiniz

KULLANIM KILAVUZU. VSP Teknoloji ile sıfır hatada Dünya standartlarında web kalite politikasına uygun web sitesi oluşturabileceksiniz KULLANIM KILAVUZU VSP Teknoloji ile sıfır hatada Dünya standartlarında web kalite politikasına uygun web sitesi oluşturabileceksiniz Kullanıcı dostu kontrol panelli dünya standartlarında web tasarım uygulaması.

Detaylı

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu Modem ve Yerel Ağ Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

Karel Mobil. Kullanım Kılavuzu KULLANIM KILAVUZU

Karel Mobil. Kullanım Kılavuzu KULLANIM KILAVUZU KULLANIM KILAVUZU 1 2 KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr ANKARA Tel : 0.312.293.01.00 Faks : 0.312.267.21.05 ankara@karel.com.tr

Detaylı

Her bakımdan üstün performans. KX-HDV130 ve KX-HDV230 SIP telefonlar

Her bakımdan üstün performans. KX-HDV130 ve KX-HDV230 SIP telefonlar Her bakımdan üstün performans KX-HDV130 ve KX-HDV230 SIP telefonlar Her koşulda uygun maliyet Yeni nesil KX-HDV serisi telefonlar, ekonomik fiyatlarla olağanüstü esneklik ve kullanılabilirlik özellikleri

Detaylı

Arama görünümü, bağlı/kullanımda. Arama görünümü, çalıyor/uyarıyor. Arama görünümü, beklemede.

Arama görünümü, bağlı/kullanımda. Arama görünümü, çalıyor/uyarıyor. Arama görünümü, beklemede. LED ler Arama Görünümü Düğmesi LED leri Sürekli yeşil Yavaş yanıp sönen yeşil Hızlı yanıp sönen yeşil Sürekli kırmızı Arama görünümü, bağlı/kullanımda. Arama görünümü, çalıyor/uyarıyor. Arama görünümü,

Detaylı

Erişim Noktası Ayarları

Erişim Noktası Ayarları Erişim Noktası Ayarları Değerli Müşterimiz, Cihazınızı erişim noktası cihazı olarak kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir. Statik IP Tanımlama AirTies Kablosuz Erişim Noktası

Detaylı

AntiKor Güvenlik Sunucumu nereye yerleştirmeliyim?

AntiKor Güvenlik Sunucumu nereye yerleştirmeliyim? AntiKor Güvenlik Sunucumu nereye yerleştirmeliyim? AntiKor Güvenlik sunucusu, yerel ağ ile interneti sağlayan DSL modem veya Router arasına girerek bütün İnternet trafiğinin üzerinden geçmesini sağlar

Detaylı

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin Hoşgeldiniz TR Hızlı başlangıç kılavuzu 1 2 3 Bağlantı Kurulum Eğlenin Kutuda neler var? Telefon Baz istasyonu Baz istasyon için güç kaynağı Telefon kablosu 2 adet AAA şarj edilebilir pil Splitter Kullanıcı

Detaylı

VELİ KULLANIM KILAVUZU

VELİ KULLANIM KILAVUZU VELİ KULLANIM KILAVUZU Sayın Velimiz, ServisCELL Okul Servisi Çağrı ve Bilgilendirme Sisteminin amacı, velilerimizin okul servisi ile yaşayabileceği tüm sorunları çözmek, çocuklarımızın güvenliğini sağlamak

Detaylı

AYPZP X5 TABANLI ZİL PANELİ TEKNİK DETAYLAR

AYPZP X5 TABANLI ZİL PANELİ TEKNİK DETAYLAR AYPZP X5 TABANLI ZİL PANELİ TEKNİK DETAYLAR Altyapı kablolamasında CAT5 kablo alt yapısı kullanılır. Dış cephe ölçüsü 390 x 140 mm dir. Arka kasa ölçüsü 350 x 120 x 48 mm dir Daire numaraları, 2 haneli,

Detaylı

Başlangıç Ayarları. www.trippersoft.com

Başlangıç Ayarları. www.trippersoft.com Başlangıç Ayarları www.trippersoft.com Tripper > Kullanıcı Ayarları 1 LOGO Sys de TRİPPER kullanacaklar için birer kullanıcı açıyoruz. (Bu kullanıcıların her biri için LOGO programı içinde SATIŞ ELEMANI

Detaylı

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme Wi-Fi Direct Rehberi Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum Sorun Giderme İçindekiler Kılavuzlar Hakkında Bilgi... 2 Kılavuzlarda Kullanılan Semboller... 2 Feragatname... 2 1. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum SSID'yi

Detaylı

Airties Air5442 Modem Kurulum Kılavuzu

Airties Air5442 Modem Kurulum Kılavuzu Airties Air5442 Modem Kurulum Kılavuzu CİHAZIN ÖN PANELİNDEKİ LED lerin ANLAMI 1.Adım Web ara yüzünden hızlı kurulum yapmak için internet tarayıcınız açın 1. Modeminizi ethernet kablosu ile bağlayınız.

Detaylı

Hızlı Başlangıç: Ses ve Görüntüyü kullanma

Hızlı Başlangıç: Ses ve Görüntüyü kullanma Hızlı Başlangıç: Ses ve Görüntüyü kullanma Uygun bir mikrofon ve hoparlörlere sahipseniz, Microsoft Lync 2010 iletişim yazılımını sesli aramalar için kullanabilirsiniz. Kurumunuzda kullanımı önerilen,

Detaylı

AST-2008V ALARM CİHAZI KULLANIM KILAVUZU

AST-2008V ALARM CİHAZI KULLANIM KILAVUZU AST-2008V ALARM CİHAZI KULLANIM KILAVUZU Mavi ışıklı, LCD ekranlı 95 Kablosuz, 4 kablolu zonlu 6 grup telefon aramalı 10 saniye ses kayıtlı Uzaktan dinleme ve ayarlama fonksiyonu Detektörler için öğrenme

Detaylı

İNFOSET İNFOSET Ses Kayıt Sistemi v2.0. Sistem Kataloğu

İNFOSET İNFOSET Ses Kayıt Sistemi v2.0. Sistem Kataloğu İNFOSET İNFOSET Ses Kayıt Sistemi v2.0 Sistem Kataloğu İ N F O S E T S E S K A Y I T S İ S T E M İ V 2. 0 Sistem Kataloğu İnfoset Yazılım Marmara Cad.Yüksel Sok. 6/7 Pendik-İstanbul Telefon 216 379 81

Detaylı

BU CİHAZ BİLGİSAYAR BAĞLANTILI SİSTEM OLMAYIP, BAĞLI OLDUĞU BİLGİSAYAR İLE DEVAMLI İLETİŞİM YAPMAMAKTADIR. Mali Onaylı Yazarkasa

BU CİHAZ BİLGİSAYAR BAĞLANTILI SİSTEM OLMAYIP, BAĞLI OLDUĞU BİLGİSAYAR İLE DEVAMLI İLETİŞİM YAPMAMAKTADIR. Mali Onaylı Yazarkasa Hugin ALPHA Alpha ER-425TX ER-350N BU CİHAZ BİLGİSAYAR BAĞLANTILI SİSTEM OLMAYIP, BAĞLI OLDUĞU BİLGİSAYAR İLE DEVAMLI İLETİŞİM YAPMAMAKTADIR. Mali Onaylı Yazarkasa 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 Bilgisayar

Detaylı

Yapı Kredi Bankası Emekli Sandığı eprovizyon Sistemi Kullanma Klavuzu

Yapı Kredi Bankası Emekli Sandığı eprovizyon Sistemi Kullanma Klavuzu Yapı Kredi Bankası Emekli Sandığı eprovizyon Sistemi Kullanma Klavuzu 1. Provizyon Alınması : Programa kullanıcı ve şifre ile girildiğinde, Ana Sayfa ekranı açılacaktır. Hastanın provizyon işlemlerini

Detaylı

VENÜS EFES PANEL KULLANIM KILAVUZU

VENÜS EFES PANEL KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER Bekleme Modu...1 Daireyi Arama...1 Apartman Görevlisini Arama...1 Özel Şifreyle Kapı Açma...1 Kullanıcı Ayarlar Menüsü...2 Karşılama Ekranı-Metni Değiştirme...2 Kapı Açma Şifresi Değiştirme...2

Detaylı

Smartnet PRO-W Kullanım Kılavuzu

Smartnet PRO-W Kullanım Kılavuzu Sayfa 1 / 22 Kutu Đçeriği 1-) Smartnet PRO-W Kablosuz Adsl2+ 1Port Modem 2-) Güç adaptörü 3-) Sesli görüntülü interaktif kurulum CD si 4-) Türkçe Kulanım kitapçığı ve Garanti Belgesi 5-) Ayırıcı Splitter.

Detaylı

TL-WPS510U PRINT SERVER KURULUM DÖKÜMANI

TL-WPS510U PRINT SERVER KURULUM DÖKÜMANI TL-WPS510U PRINT SERVER KURULUM DÖKÜMANI 1 Başlarken Satın almış olduğunuz TL-WPS510U nun kullanım diagramı aşağıdaki gibidir. Cihazınızı bir ağ yazıcısı değilse veya kablolu ağ yazıcınızı kablosuz olarak

Detaylı

Ecza Depolarına Ait E-Fatura Aktarım Modülü

Ecza Depolarına Ait E-Fatura Aktarım Modülü Bilge Elektronik Ltd. Şti. Eczanem Otomasyon Sistemi Ecza Depolarına Ait E-Fatura Aktarım Modülü 1 1. SELÇUK/AS/NEVZAT/DİLEK Ecza Depoları E-Fatura Aktarımı.. 3 2. HEDEF Ecza Deposu E-Fatura Aktarımı..

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu

Hızlı başlangıç kılavuzu Ürününüzü şu adresten kaydettirin ve destek alın: www.philips.com/welcome CD490 CD495 Hızlı başlangıç kılavuzu 1 Bağlanın 2 Hazırlanma 3 Keyfini çıkarın Kutuda ne var Baz ünitesi (CD495) Baz ünitesi (CD490)

Detaylı

DRAYTEK VIGOR 3300V VoIP Örnek 1 (Temel Konfigürasyon Ve Kayıt)

DRAYTEK VIGOR 3300V VoIP Örnek 1 (Temel Konfigürasyon Ve Kayıt) DRAYTEK VIGOR 3300V VoIP Örnek 1 (Temel Konfigürasyon Ve Kayıt) VoIP fonksiyonuyla ilgili birçok değişik uygulama vardır. Bunların çoğu VoIP sunucusuna kaydolarak gerçekleştirilir(direk ip adresinden aramak

Detaylı

Hızlı Kullanım Kılavuzu

Hızlı Kullanım Kılavuzu GDR-1100S Serisi 4/8 Kanal H.264 DVR Hızlı Kullanım Kılavuzu Her hakkı saklıdır. 4/8 Kanal DVR Hızlı Kullanım Kılavuzu 1. Sabit Disk Kurulumu Uyarı: 1. Bir adet SATA disk destekler. Lütfen üretici firmanın

Detaylı

Ağ Nedir? Birden fazla bilgisayarın iletişimini sağlayan printer vb. kaynakları, daha iyi ve ortaklaşa kullanımı sağlayan yapılara denir.

Ağ Nedir? Birden fazla bilgisayarın iletişimini sağlayan printer vb. kaynakları, daha iyi ve ortaklaşa kullanımı sağlayan yapılara denir. TEMEL AĞ TANIMLARI Ağ Nedir? Birden fazla bilgisayarın iletişimini sağlayan printer vb kaynakları, daha iyi ve ortaklaşa kullanımı sağlayan yapılara denir WAN ve LAN Kavramları Bilgisayarlar ve paylaşılan

Detaylı

U y g u l a m a A i l e s i (Abakus 360, T-Panel, T-CRM) Tarayıcı Ayarları. IPera İletişim Teknolojileri

U y g u l a m a A i l e s i (Abakus 360, T-Panel, T-CRM) Tarayıcı Ayarları. IPera İletişim Teknolojileri U y g u l a m a A i l e s i (Abakus 360, T-Panel, T-CRM) Tarayıcı Ayarları Başlarken İletişim yönetimi için gerekli tüm araçları sunan OfisTelefonu 07 programları Abakus 360, T-Panel ve T-CRM, bir kuruluştaki

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH2006 TH2006RF RV0356 DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli durumlarda kullanmak üzere muhafaza

Detaylı

E-postaya Tarama Hızlı Kurulum Kılavuzu

E-postaya Tarama Hızlı Kurulum Kılavuzu Xerox WorkCentre M118i E-postaya Tarama Hızlı Kurulum Kılavuzu 701P42712 Bu kılavuz, aygıtındaki E-postaya Tara özelliğini ayarlama hakkında hızlı başvuru sağlar. Aşağıdakiler için yordamlar içerir: E-postaya

Detaylı

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz.

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz. Manual MESH Ayarları Değerli Müşterimiz, Kapsama alanını arttırmak için cihazınız ile tekrarlayıcı modunda çalışan bir ya da daha fazla AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) cihazından oluşan

Detaylı

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz.

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz. USB Disk Paylaşımı Değerli Müşterimiz, AirTies desteklediği USB Tak&Paylaş özelliği ile hiçbir ekstra donanıma ihtiyaç duymadan yaygın olarak kullanılan standart USB disk sürücülerinizi tüm ağınıza paylaştırmanıza

Detaylı

Sistem Telefonu Hızlı Referans Kılavuzu

Sistem Telefonu Hızlı Referans Kılavuzu Sistem Telefonu Hızlı Referans Kılavuzu Telefonunuzu Kullanma Örnek düzen gösterilmiştir Sistemdeki tasarım esnekliği nedeniyle, Arama Kodlarınız ve Özellik Yetenekleri bu kılavuzda gösterilenlerden farklı

Detaylı

Kolay Kullanım Kılavuzu

Kolay Kullanım Kılavuzu Kolay Kullanım Kılavuzu Kolay Kullanım ı telefonunuzu ilk açtığınızda veya cihazınızı sıfırladığınızda yönlendirmeleri takip ederek seçebilirsiniz. Kilitli Ekran Bu ekran cihazınızın en temel fonksiyonlarına

Detaylı

Connection Manager Kullanım Kılavuzu

Connection Manager Kullanım Kılavuzu Connection Manager Kullanım Kılavuzu Baskı 1.0 2 İçindekiler Bağlantı yöneticisi uygulaması hakkında 3 Başlarken 3 Bağlantı yöneticisi uygulamasını açma 3 Geçerli bağlantı durumunu görüntüleme 3 Uygulama

Detaylı

BİLGİ NOTU. SpeedTouch 585 Kablosuz ADSL Router

BİLGİ NOTU. SpeedTouch 585 Kablosuz ADSL Router BİLGİ NOTU SpeedTouch 585 Kablosuz ADSL Router SpeedTouch 585 Kablolu Ethernet Kurulumu (MS Windows 98) 1. 2. SpeedTouch Kurulum CD sini taktıktan sonra lütfen bekleyiniz. SpeedTouch Kurulum Sihirbazı

Detaylı

Doktor Web Tasarım ile sıfır hatada Dünya standartlarında web kalite politikasına uygun web sitesi oluşturabileceksiniz

Doktor Web Tasarım ile sıfır hatada Dünya standartlarında web kalite politikasına uygun web sitesi oluşturabileceksiniz KULLANIM KILAVUZU Doktor Web Tasarım ile sıfır hatada Dünya standartlarında web kalite politikasına uygun web sitesi oluşturabileceksiniz Her doktorun ihtiyacı olan doktor web sitesi, hasta ve doktor arasındaki

Detaylı

Zoiper Softphone Kullanım Kılavuzu

Zoiper Softphone Kullanım Kılavuzu Zoiper Softphone Kullanım Kılavuzu Mart 2012 Bu doküman Votel iletişim hizmetleri San. Ve Tic. A.Ş. tarafından Hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. Hazırlayanlar: Memduh BİLGİN Onaylayan: Yusuf ALAKAVUK

Detaylı

Kurumsal Güvenlik ve Web Filtreleme

Kurumsal Güvenlik ve Web Filtreleme S a y f a 1 antikor Kurumsal Güvenlik ve Web Filtreleme SshClient, Putty v.s. S a y f a 2 S a y f a 3 Yönetici olarak AntiKor a girmek için SshClient veya Putty programı kullanılır. IP olarak kurum içinden

Detaylı

3G Modem İstasyonu Kullanma Kılavuzu V:1.0 Model: 433R

3G Modem İstasyonu Kullanma Kılavuzu V:1.0 Model: 433R 3G Modem İstasyonu Kullanma Kılavuzu V:1.0 Model: 433R Ürün Beraberinde Gelenler: 1 adet 3G Modem İstasyonu 1 adet DC5V 1.2A Adaptör 1 adet USB Kablo 1 adet RJ45 Ethernet Kablo 1 adet CD-ROM (Kullanım

Detaylı

Kurumsal Güvenlik ve Web Filtreleme

Kurumsal Güvenlik ve Web Filtreleme S a y f a 1 antikor Kurumsal Güvenlik ve Web Filtreleme SshClient, Putty v.s. S a y f a 2 S a y f a 3 S a y f a 4 S a y f a 5 S a y f a 6 S a y f a 7 şeklini alır. Bu durumda kullanıcı yasaklı konumdadır.

Detaylı

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş Bu belge, Windows ortamında bir USB aygıt sunucusu gibi kullanılan Çok işlevli USB Ağ Sunucusunu kurmak ve yapılandırmak için gerekli olan

Detaylı

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz;

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Kurulum WEB UI Değerli Müşterimiz, Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Ethernet (LAN) kablosu takınız.

Detaylı

Network Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU

Network Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU Network Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU 1 2 Network Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.355.48.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr ANKARA

Detaylı

Kısa Kılavuz. Bağlantılar. Pilin takılması/pilin şarj edilmesi. Dijital Telsiz Telefon. Dijital Telesekreter. İlk şarj: 8 saat PQQW15648ZA

Kısa Kılavuz. Bağlantılar. Pilin takılması/pilin şarj edilmesi. Dijital Telsiz Telefon. Dijital Telesekreter. İlk şarj: 8 saat PQQW15648ZA TG8070_8090TR(tr-tr)_QG.fm Page 1 Friday, August 10, 2007 4:18 PM Kısa Kılavuz Dijital Telsiz Telefon Model No. KX-TG8070TR Dijital Telesekreter Model No. KX-TG8090TR Bağlantılar KX-TG8070 KX-TG8090 Çengel

Detaylı

Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri. Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi

Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri. Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Anadolu Üniversitesi Sınav Sistemi Genel Bilgi... 2 Giriş İşlemleri... 2 Sınav Seçme... 4 Bina Bilgileri... 5 Bina Ekleme...

Detaylı

www.airties.com 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti Üç yıl garanti YM.WR.5452.UM.TR.

www.airties.com 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti Üç yıl garanti YM.WR.5452.UM.TR. www.airties.com Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Üç yıl garanti YM.WR.5452.UM.TR.D00REV01102010 Kablosuz yaşam Hızlı kurulum kılavuzu

Detaylı

: 5240 IP TELEFON TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU

: 5240 IP TELEFON TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU 5240 IP TELEFON TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU CİNSİ MARKA MODEL : Telefon Santrali : Mitel : 5240 IP TELEFON İTHALATÇI FİRMA BİLGİLERİ ÜNVAN ADRES : Kdz Elektronik ve Telekomünikasyon İletişim Sistemleri A.Ş.

Detaylı

www.oncuguvenlik.com.tr

www.oncuguvenlik.com.tr BİLGİSAYARDAKİ YEREL AĞ IP ADRES (LAN IP) AYARLARI Bu kitapçık; 3 farklı işletim sisteminde, bilgisayarınızın otomatik aldığı ip adresini öğrenmeyi ve bilgisayarınıza sabit ip verme işlemlerini göstermektedir.

Detaylı

Görüntülü Sesli Posta Sürüm 8.5 ve Üstü için Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Görüntülü Sesli Posta Sürüm 8.5 ve Üstü için Hızlı Başlangıç Kılavuzu QUICK START GUIDE Görüntülü Sesli Posta Sürüm 8.5 ve Üstü için Hızlı Başlangıç Kılavuzu Visual Voicemail nedir? 2 Visual Voicemail telefonunuzda 2 Visual Voicemail Uygulamasına Erişim 3 Oturumun Açık Kalması

Detaylı

Vodafone Cep Sağlık. Kullanıcı Yardım Kılavuzu Sayfa isimlerine tıklayarak ilerleyebilirsiniz. İçindekiler

Vodafone Cep Sağlık. Kullanıcı Yardım Kılavuzu Sayfa isimlerine tıklayarak ilerleyebilirsiniz. İçindekiler Vodafone Cep Sağlık Kullanıcı Yardım Kılavuzu Sayfa isimlerine tıklayarak ilerleyebilirsiniz. Sayfa Adı Sayfa Numarası Kullanıcı Girişi 2 Profilim 3 Acil Durum Sağlık Bilgilerim 4 Özlük Bilgilerim 5 Sağlık

Detaylı

AVAYA 2410. Kullanıcı Rehberi

AVAYA 2410. Kullanıcı Rehberi AVAYA 2410 Kullanıcı Rehberi Koç Üniversitesi - Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü 2012 AVAYA 2410 TELEFON CİHAZI HIZLI KULLANIM KILAVUZU İLK BAKIŞ Telefon cihazımızın daha önceki dijital setlerle tuş özellikleri

Detaylı

ART S602W Standalone Kart Okuyucu

ART S602W Standalone Kart Okuyucu ART S602W Standalone Kart Okuyucu ART S602W Standalone kart okuyucuya ait genel bilgiler, montaj, kablolama, programlama bilgileri ve teknik özellikleri hakkında detaylı açıklama. www.artelektronik.com

Detaylı

İnternet Bağlantı Ayarları. Kablosuz Bağlantı Ayarları. Pirelli DRG A226G. Modem Kurulum Kılavuzu. VodafoneNET

İnternet Bağlantı Ayarları. Kablosuz Bağlantı Ayarları. Pirelli DRG A226G. Modem Kurulum Kılavuzu. VodafoneNET İnternet Bağlantı Ayarları Kablosuz Bağlantı Ayarları Pirelli DRG A226G Modem Kurulum Kılavuzu VodafoneNET 1.Adım Web Arayüzünden kurulum yapmak için, tarayıcınızı açarak adres çubuğuna http://192.168.1.1

Detaylı

NAVİGASYON CİHAZLARI ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

NAVİGASYON CİHAZLARI ÇÖZÜM ÖNERİLERİ NAVİGASYON CİHAZLARI ÇÖZÜM ÖNERİLERİ NAVİGASYON CİHAZLARINDA YAŞANAN BAŞLICA ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ EĞİTİM NAVİGASYON NASIL ÇALIŞIR? 1 Navigasyon cihazında bulunan GPS alıcısı, uydu sinyalleri aracılığıyla

Detaylı