İstanbul Edinburgh Manchester

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İstanbul Edinburgh Manchester"

Transkript

1

2

3 İstanbul Edinburgh Manchester

4 yaratıcı fikirler, hedefe ulaştıran çözümler Yaratıcı fikirler kuşkusuz önemli. Ancak uygulanabilir ve hedefe ulaştırır olmaları daha da önemli. Türkiye de 15 yıldır müşterilerimize basılı ve elektronik iletişimin tüm alanlarında özgün yaratıcı entegre katma değeri yüksek tasarım-içerik-üretim çözümleri sunuyoruz. Tayburn İskoçya nın 30 yıllık bilgi birikimi ve hizmet anlayışı ile... Tayburn Kurumsal, İskoçya nın en büyük, Birleşik Krallık ın ise ilk 10 kurumsal iletişim şirketi arasında yer alan Tayburn ün Türkiye deki ortak girişimidir da 15. hizmet yılını kutlayan Tayburn Kurumsal, Türkiye pazarı hakkındaki engin deneyimini Tayburn İskoçya nın 30 yıllık bilgi birikimi ve hizmet anlayışı ile destekliyor, müşterilerinin kurumsal iletişim ihtiyaçlarına güçlü çözümler geliştiriyor. Tayburn Grubu nun global müşterileri arasında Hilton, Uluslararası Edinburgh Festivali, Marine Harvest, Diageo, Smirnoff, Royal Bank of Scotland, Scottish Power, Scottish & Newcastle, Aggreko, Parker ve Glasgow University gibi pek çok büyük marka ve şirket yer alıyor. Kalite, yenilikçilik ve müşteri memnuniyetinin simgesi... Tayburn Kurumsal, tasarımdan kurumsal iletişime, reklamdan yeni medyaya (web ve elektronik ürünler) kadar çeşitlilik gösteren geniş bir ürün ve hizmet gamına sahiptir. Tayburn Kurumsal, farklı sektörlerde faaliyet gösteren geniş bir müşteri kitlesine müşteri memnuniyetine odaklı bir anlayışla hizmet veriyor, sunduğu ürün ve hizmetlerle, müşterilerinin hedef kitleleri ile doğru, sürdürülebilir ve getirisi yüksek iletişim kurmalarını sağlıyor.

5 Tayburn Kurumsal GRI nin kurumsal paydaşıdır. Global Reporting Initiative (GRI) in kurumsal paydaşı olan Tayburn Kurumsal kurumun global ve çok taraflı paydaş süreci kapsamında, dünya genelinde kabul edilen sürdürülebilirlik raporlaması ilkelerini geliştirme misyonuna destek veriyor. Türkiye de kurumsal iletişim piyasasına öncülük etmeye devam eden Tayburn Kurumsal sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk raporlaması ile hizmet kapsamını daha da genişletiyor. Tayburn Kurumsal Global Compact i destekliyor. Tayburn Kurumsal 29 Temmuz 2009 da Global Compact taahhüdünü Birleşmiş Milletler e bildirmiş; başvurusu 3 Ağustos 2009 da onaylanmıştır. Tayburn Kurumsal Global Compact in 10 ilkesini günlük faaliyetlerine uygulamanın ötesinde, müşterilerinin COP (Communication on Progress - Gelişme Raporu) projelerinde hizmet veriyor, raporlama alanındaki engin deneyimini yeni ufuklara taşıyor. Tayburn ün kurumsal iletişim çözümleri dünyasına hoşgeldiniz.

6 Ürün ve hizmetlerimiz Raporlama ve Yatırımcı İlişkileri İhtisas Editörlüğü Pazarlama Marka Web ve Elektronik Ürünler

7 Raporlama ve Yatırımcı İlişkileri Basılı ve online kurumsal raporlama ve yatırımcılar ile iletişim için Tayburn Kurumsal müşterilerinin tüm paydaşları (yatırımcılar, hissedarlar, kreditörler, iş ortakları, müşteriler, STK ları, çalışanlar ve toplum) ile doğru zamanda doğru yerde, kesintisiz ve şeffaf iletişim kurmalarını sağlayan çözümler sunuyor. > Basılı faaliyet raporları, > Elektronik faaliyet raporları (Web ve CD), > Sürdürülebilirlik raporları, > KSS (Kurumsal Sosyal Sorumluluk) raporları, > Gelişme raporları (COP-Communication on Progress/ BM Global Compact), > Yatırımcı ilişkileri web siteleri, > Yatırımcı (road show) sunumları Tayburn Kurumsal ın 1994 ten beri sayısız çözüm ürettiği ana başlıkları oluşturuyor.

8 Yatırımcı ilişkilerinde katma değeri yüksek hizmetler Yatırımcı ilişkilerinin temelinde, kurumsal bilgilerin paydaş kitlelerine iletilmesi ihtiyacı ve gereği yer alıyor. Günümüz yatırımcı ilişkileri hız ve şeffaflık gerektiriyor. Ulusal ve uluslararası mevzuatın (SPK, BDDK, Sarbanes Oxley, NYSE, LSE vd.) gereklerini takip etmek ve hızla yerine getirmek tüm halka açık şirketler için önem taşıyor. Doğru bilgiyi, doğru zamanda kolay anlaşılır ve kolay erişilir bir formatta sunmak, bugünün dünyasında yatırımcı ilişkileri ile uğraşan herkesin ortak hedeflerinin başında geliyor. Türkiye de uygulamada bulunan ve kurumsal raporlama ile yatırımcı ilişkilerini düzenleyen en güncel mevzuatı yakından izleyen Tayburn Kurumsal tüm gerekleri ürün/hizmetlerine yansıtıyor, tam uyumu gözetiyor.

9 Sürdürülebilirlik raporlaması Sürdürülebilirlik raporlaması, ekonomik kalkınma ve sürdürülebilirliğin, ekonomik aktörlerin faaliyetlerinin bir sonucu olarak geliştiği gerçeğinden hareketle 1990 lı yıllardan itibaren yaygınlaşmaya başlayan bir raporlama türüdür. Çevre odaklı başlayan bu raporlama türü, zaman içinde şirketlerin topluma katkısı ve işin sürdürülebilirliğinin önem kazanmasıyla beraber bugünkü formatına ulaşmıştır. Halen gönüllü bir inisiyatif olan sürdürülebilirlik raporlaması, Global Reporting Initiative (GRI) ve benzeri bağımsız düzenleme, gözetim ve denetim platformlarının da katkısı ve sürdürülebilirlik konusunda dünya çapında artan duyarlılığa paralel olarak hızla yaygılaşmakta. GRI tarafından öngörülen çerçevede üretilen sürdürülebilirlik raporları, şirketlerin sürdürülebilir kalkınmaya katkılarının ölçülmesinde çok değerli bir referans malzemesi oluşturduğu gibi kurumların gerek rakiplerine oranla gelişimlerinin izlenmesi gerekse zaman içinde performansların takibi açısından kıyaslama görevi görüyor.

10 İhtisas Editörlüğü Mesajları kitlelere doğru biçimde iletebilmek için Editörlük faaliyetleri kurumsal müşterilerin, paydaşları ve hedef kitleleri ile gerçekleştirdikleri iletişimde ihtiyaç duydukları Türkçe ve yabancı dillerdeki içerik geliştirme ve metin yazma çalışmalarını içeriyor. Tayburn Kurumsal bu kapsamda, > Türkçe, > İngilizce, > Fransızca, > Almanca, > İtalyanca, > İspanyolca, > Rusça, > Çince, > Arapça ve diğer dillerde, kurumsal iletişimin tüm ürünlerini içeren geniş bir yelpazede katma değeri yüksek hizmetler sunuyor. Edinburgh ofisi ve New York da faaliyet gösteren bir editörlük şirketi ile geliştirilmiş bulunan sinerjik işbirliği, içerik geliştirme ve metin yazımı hizmetlerinde dünya standardında bir kalitenin sunulmasını olanaklı kılıyor. İçerik geliştirme ve editörlük, Tayburn Kurumsal ı sektöründe ve rekabette farklı kılan en kilit konulardan biridir.

11 Pazarlama Üretim-hizmet-tüketim döngüsündeki tüm kurumsal iletişim ihtiyaçları için Tayburn Kurumsal ın pazarlama başlığı altındaki faaliyetleri, müşterilerin ihtiyaç duyduğu > reklam kampanyaları, > kurumsal tanıtım filmleri, > ilanlar (yurt içi ve yurt dışı), > web tabanlı çözümler, > broşürler, > tanıtım setleri, > elektronik sunumlar, > ajandalar ve takvimler gibi farklı ürün ve hizmetlerin terzi işi bir yaklaşımla geliştirilmesini ve üretimini kapsıyor.

12 Marka Kurumsal markalar ve tüketici markaları için Marka faaliyetleri, kurumsal ve tüketici markaların yaratılması, geliştirilmesi ve standartlarının belirlenip korunması konularındaki çalışmaları kapsıyor. Tayburn Kurumsal bu kapsamda > A dan Z ye kurumsal kimlik geliştirme, > logotype ve amblem tasarımı, > marka lansmanı veya relansmanı, > danışmanlık hizmetleri sunuyor.

13 Web ve Elektronik Ürünler Gerçekçi beklentiler, ulaşılabilir hedefler için Tayburn Kurumsal ın web alanındaki taahhüdü, işlerliği yüksek ve hedef kitlesiyle iletişimi güçlü çözümler yaratmaktır. Yaratıcılığı, hedefe ulaştıran çözümlerle birleştirme anlayışını web alanındaki hizmetlerinin de temeli olarak algılayan Tayburn Kurumsal, kurumsal web sitelerinden yatırımcı ilişkileri web sitelerine, e-ticaret çözümlerinden web faaliyet raporlarına ve web reklam-tanıtım kampanyalarına kadar çeşitlilik gösteren çözümler üretiyor. Tayburn Kurumsal internet tasarımının farklı bir anlayış gerektirdiğini biliyor ve buna uygun yetkinlikleri bünyesinde barındırıyor. Tayburn Kurumsal diğer kurumsal iletişim ürünlerinde olduğu gibi internet çözümlerinde de > kıyas analizi (rakiplere oranla konum) > planlama > içerik geliştirme - editörlük > tasarım geliştirme ve uygulama > kodlama (programlama) > destek ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Elektronik raporlama ürünleri artan ilgi görüyor. Hız, pratiklik ve göreceli tasarruf sağlayan elektronik raporlama ürünleri artan oranda taleple karşılaşıyor. Son 10 yılda gerek web faaliyet raporu gerekse elektronik faaliyet raporu talep eden müşteri sayısı önemli oranda artarken, Türkiye de üretilen ilk web faaliyet raporunu 2004 yılında Garanti Bankası için hayata geçiren Tayburn Kurumsal daha geniş kitlelerle data etkin iletişim için yenilikçi ürünler üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor.

14 İlişkiler Raporl ve Yatı

15 ama rımcı i

16 AÇEV Faaliyet Raporu (Proje, Tayburn Kurumsal ın sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilmiştir.)

17 Anadolu Hayat Emeklilik Faaliyet Raporu

18 Anadolu Sigorta Faaliyet Raporu

19 AvivaSA Hayat ve Emeklilik Faaliyet Raporu

20 Coca-Cola İçecek Faaliyet Raporu

21 Çelebi Hava Servisi Faaliyet Raporu

22 DanceBase s Faaliyet Raporu

23 Deva Holding Faaliyet Raporu

24 Doğuş Holding Faaliyet Raporu

25 Doğuş Otomotiv Faaliyet Raporu

26 Federation of Euro-Asian Stock Exchanges Faaliyet Raporu

27 Finans Emeklilik Faaliyet Raporu

28 Finans Leasing Faaliyet Raporu

29 Forth Port s Faaliyet Raporu

30 Garanti Emeklilik ve Hayat Faaliyet Raporu

31 Halkbank Faaliyet Raporu

32 İş Bankası Faaliyet Raporu

33 İş GYO Faaliyet Raporu

34 İş Portföy Yönetimi Faaliyet Raporu

35 Kartonsan Faaliyet Raporu

36 Koç Holding Faaliyet Raporu

37 Kolin Grubu Faaliyet Raporu

38 Migros Faaliyet Raporu

39 Millî Re Faaliyet Raporu

40 Moonlight Perakendecilik (Migros Ticaret) Faaliyet Raporu

41 OYAK Faaliyet Raporu

42 Şişecam Faaliyet Raporu

43 TEB Faaliyet Raporu

44 TSKB Faaliyet Raporu

45 Türk Eximbank Faaliyet Raporu

46 Türk Telekom Faaliyet Raporu

47 Vakıfbank Faaliyet Raporu

48 Vestel Beyaz Eşya Faaliyet Raporu

49 Vestel Elektronik Faaliyet Raporu

50 World Federation of Exchanges Faaliyet Raporu

51 Yapı Kredi Faktoring Faaliyet Raporu

52 Yapı Kredi Koray Faaliyet Raporu

53 Yapı ve Kredi Bankası Faaliyet Raporu

54 Yapı Kredi Leasing Faaliyet Raporu

55 Yapı Kredi Sigorta Faaliyet Raporu

56 Ziraat Bankası Faaliyet Raporu

57 Zorlu Enerji Faaliyet Raporu

58 İhtisas Editörlü

59 ğü

60 İçerik geliştirme ve editörlük Tayburn Kurumsal ın en değerli rekabet avantajını oluşturuyor... Farklı disiplinler altında anahtar teslimi sunduğumuz çözümlere ek olarak, Türkçe den Rusça ya, İngilizce den Çince ye kadar farklı dillerde editörlük hizmetleri sunuyor, müşterilerimizin dünyanın dört bir yanındaki farklı hedef kitlelerine, mesajlarını en doğru biçimde iletmelerini sağlıyoruz. Anadolu Sigorta Kurumsal web sitesi İngilizce editörlüğü Corio Kurumsal iletişim malzemeleri İngilizce editörlüğü Çelebi Holding Grup şirketleri kurumsal iletişim malzemelerinin Türkçe, İngilizce, Yunanca, Macarca ve Rusça vd dillerde editörlüğü Eurobank Tekfen Faaliyet raporu Türkçe ve İngilizce editörlüğü Fiba Gayrimenkul Kurumsal web sitesi ve iletişim malzemeleri İngilizce editörlüğü Fiba Group Kurumsal iletişim malzemeleri İngilizce ve Rusça editörlüğü Garanti Bankası Şubesiz Bankacılık (web, ATM) mecralarının İngilizce, Rusça, Çince, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca editörlüğü Garanti Portföy Yönetimi Faaliyet raporu Türkçe ve İngilizce editörlüğü ING Bank Faaliyet raporu Türkçe ve İngilizce editörlüğü

61 innova Kurumsal iletişim malzemeleri İngilizce editörlüğü İş Bankası Kurumsal iletişim malzemelerinin İngilizce editörlüğü İş Portföy Yönetimi Kurumsal web sitesi İngilizce editörlüğü Kolin Grubu Kurumsal iletişim malzemeleri İngilizce, Rusça ve Arapça editörlüğü Makyol İnşaat Kurumsal iletişim malzemelerinin Türkçe, İngilizce, Rusça ve Fransızca dillerinde editörlüğü OYAK Grup şirketlerinin kurumsal iletişim malzemelerinin İngilizce editörlüğü Şekerbank Faaliyet raporu Türkçe ve İngilizce editörlüğü TEB Kurumsal iletişim malzemelerinin İngilizce editörlüğü TEB Faktoring Kurumsal web sitesi İngilizce editörlüğü Türk Eximbank Üst düzey konuşma metinlerinin İngilizce editörlüğü Tepav Basın bültenlerinin İngilizce editörlüğü Zorlu Holding Grup şirketleri kurumsal iletişim malzemelerinin Türkçe, İngilizce, Rusça, Fransızca ve Almanca editörlüğü

62 Pazarl

63 ama

64 AvivaSA Hayat ve Emeklilik 2009 Ajanda

65 Corio Türkiye Tanıtım Seti

66 Çelebi Hava Servisi İlan

67 Çelebi Hava Servisi Sunum Kitabı

68 Çelebi Hava Servisi Yer Hizmetleri El Kitabı (GHM)

69 Çelebi Holding Broşür Seti

70 Çelebi Marina Marina Rehberi

71 Enerjisa Broşür

72 Enpay Broşür Seti ve Katalog

73 Federation of Euro-Asian Stock Exchanges Dönemsel Yayınlar (InterFEAS Magazine)

74 Geoduvar Broşür

75 İMKB Bilgilendirme Seti

76 innova İlan

77 İş Portföy Yönetimi İlanlar

78 İş Portföy Yönetimi Factsheet

79 İş Portföy Yönetimi Yeni Yıl Kartı

80 Kartonsan 2009 Masa Takvimi

81 Kartonsan İlan

82 Kartonsan İlan

83 Kartonsan Promosyon Seti

84 Kartonsan Tanıtım Seti

85 Kolin Grubu 2009 Ajanda-Defter-Takvim Seti

86 Kolin İnşaat Katalog

87 Macrocenter Bülten

88 Makyol Katalog

89 Makyol Broşür

90 Migros Broşür

91 Millî Re İlan

92 Millî Re Yeni Yıl Kartı

93 Port Akdeniz Broşür

94 Prekons İlan

95 Royal Bank of Scotland Reklam Filmi

96 SAMS Broşür

97 Scottish Royal Mail Özel Anma Pulu Serisi

98 University of Edinburgh Tanıtım Seti

99 World Federation of Exchanges Dönemsel Yayınlar (Focus Magazine)

100 Mark

101 a

102 ADA Alışveriş Merkezi Kurumsal Kimlik

103 Arıkanlı Holding Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik

104 Baileys Kurumsal Kimlik ve Ambalaj Tasarımı

105 Chewits Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik

106 Enpay Kurumsal Kimlik

107 Febris Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik

108 Geoduvar Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik

109 Glenglassaugh Kurumsal Kimlik ve Ambalaj Tasarımı

110 H Electrics Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik

111 Island Ices Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik

112 Johnnie Walker Kurumsal Kimlik ve Ambalaj Tasarımı

113 Makyol Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik

114 MMZ Onur Boru Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik

115 Newcastle Importers Kurumsal Kimlik ve Ambalaj Tasarımı

116 Pura Kurumsal Kimlik ve Ambalaj Tasarımı

117 Princes (Shippam s) Kurumsal Kimlik ve Ambalaj Tasarımı

118 SATIS (GarantiBank International N.V.) Logo Tasarımı

119 Say Terzi Logo Tasarımı

120 Scottish Water Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik

121 Tekira Alışveriş Merkezi Kurumsal Kimlik

122 TerasPark Alışveriş Merkezi Kurumsal Kimlik

123 Unversity of Edinburgh - Business School Kurumsal Kimlik

124 Vehbi Koç Vakfı Logo Tasarımı

125 Yalın Tan-Jeyan Ülkü Mimarlık Logo Tasarımı ve Kurumsal Kimlik

126 Web ve Elektron Ürünler

127 ik

128 ADA Alışveriş Merkezi Web Sitesi

129 Anadolu Hayat Emeklilik 2008 Elektronik Rapor (CD)

130 AvivaSA Hayat ve Emeklilik 2008 Elektronik Rapor (CD)

131 Bimeks 2007 Elektronik Rapor (CD)

132 Coca-Cola İçecek 2008 Elektronik Rapor (Web ve CD)

133 Çelebi Güvenlik Web Sitesi

134 Çelebi Hava Servisi Web Sitesi

135 Çelebi Holding Kurumsal Tanıtım DVD si

136 Çelebi Marina Web Sitesi

137 Çe-Tur Web Sitesi

138 Destek Finans Faktoring Web Sitesi

139 Doğuş Holding 2007 Elektronik Rapor (CD)

140 Doğuş Otomotiv 2007 Elektronik Rapor (CD)

141 Enerjisa Web Sitesi

142 Enpay Web Sitesi

143 Federation of Euro-Asian Stock Exchanges 2008 Elektronik Rapor (CD)

144 Fiba Capital Holdings Web Sitesi

145 Fiba Faktoring Web Sitesi

146 Fiba Grubu Web Sitesi

147 GarantiBank International N.V. (Almanya) Web Sitesi

148 GarantiBank International N.V. (Avrupa) Web Sitesi

149 GarantiBank International N.V. (Hollanda) Web Sitesi

150 Girişim Faktoring Web Sitesi

151 Halkbank 2008 Elektronik Rapor (Web)

152 Halkbank Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Sunumu

153 Halkbank Yatırımcı İlişkileri Sunumları

154 İş Bankası 2008 Elektronik Rapor (Web ve CD)

155 İş GYO 2008 Elektronik Rapor (CD)

156 Kapital Factoring Web Sitesi

157 Kartonsan Web Sitesi

158 Koç Holding 2007 Elektronik Rapor (Web ve CD)

159 Kolin Grubu 2008 Elektronik Rapor (CD)

160 Makyol Web Sitesi

161 Migros Elektronik Sunum

162 Millî Re 2008 Elektronik Rapor (CD)

163 Port Akdeniz Web Sitesi

164 Prekons Web Sitesi

165 R.R. Pottery Web Sitesi (Proje, Tayburn Kurumsal ın sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilmiştir.)

166 SATIS (GarantiBank International N.V.) Mikro Web Sitesi ve CD

167 Tansaş Elektronik Sunum

168 TEB 2008 Elektronik Rapor (Web)

169 Tekfen Holding Elektronik Sunum

170 TSKB 2008 Elektronik Rapor (Web ve CD)

171 Türk Eximbank 2008 Elektronik Rapor (CD)

172 Yapı Kredi Faktoring Web Sitesi

173 Yoma Restaurant Web Sitesi

174 Ziraat Bankası 2008 Elektronik Rapor (Web ve CD)

175 Zorlu Holding Elektronik Kurumsal Profil

176 1994 ten bu yana hizmet sunduklarımız: Holdingler/Şirket Grupları Arıkanlı Holding Avrupa & Amerika Holding Borusan Holding Çalık Holding Çelebi Holding Deva Holding Doğan Holding Doğuş Holding EastPharma Fiba Holding GİSAD Grubu GSD Grubu Koç Holding Kolin Grubu Kürüm Şirketler Grubu OYAK Rumeli Holding Taboğlu Holding Tekfen Holding Uzel Grup Zorlu Grubu Borsa/Birlik/Vakıf/Federasyon AÇEV Emeklilik Gözetim Merkezi Federation of Euro-Asian Stock Exchanges İMKB Kredi Kayıt Bürosu Tepav Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği TZH Vakfı Vehbi Koç Vakfı World Federation of Exchanges (Fransa) Bankacılık ABank Anadolubank Atlasbank Bank Asya Bank Kapital BKT (Arnavutluk) Banque du Bosphore (Fransa) C Bank Çalık Bank Demirbank Dışbank Etibank Eximbank Family Finans Kurumu Finansbank Finansbank Romania (Romanya) Garanti Bankası GarantiBank International N.V. (Hollanda) GSD Bank Halkbank ING Bank İktisat Bankası İş Bankası Kalkınma Bankası Kentbank MNG Bank Osmanlı Bankası Oyak Bank Pamukbank Pinebank (ABD) Şekerbank TEB TEB NV (Hollanda) Tekfenbank Tekstilbank TSKB Ulusal Bank Vakıfbank Yapı ve Kredi Bankası YKB Nederland NV (Hollanda) Ziraat Bankası Faktoring C Factoring Destek Finans Faktoring Ege Factoring Ekspo Factoring Factofinans Fiba Faktoring Garanti Faktoring Girişim Faktoring GSD Factoring İstanbul Factoring K Factoring Kapital Factoring Kent Factoring MNG Faktoring Pamuk Factoring Süzer Factoring TEB Factoring Tekstil Factoring Toprak Factoring Yapı Kredi Faktoring Yaşar Factoring Leasing Atlas Leasing Demir Leasing Dünya Leasing Ege Leasing EGS Leasing Finans Leasing Garanti Leasing İktisat Leasing İstanbul Leasing K Leasing Kent Leasing Pamuk Leasing Rant Leasing Süzer Leasing TEB Leasing Tekstil Leasing Toprak Leasing Yapı Kredi Leasing Yaşar Leasing

177 Sigortacılık AK Emeklilik Anadolu Hayat Emeklilik Anadolu Sigorta AvivaSA Emeklilik ve Hayat Başak Emeklilik Demir Hayat Sigorta Finans Emeklilik Finans Sigorta Garanti Emeklilik ve Hayat Garanti Sigorta Millî Reasürans Polaris Sigorta Toprak Sigorta Yapı Kredi Sigorta Yatırım/Portföy Yönetimi/GYO Corio Türkiye Fiba Capital Holdings Fiba Gayrimenkul Finans Yatırım Garanti Portföy Yönetimi GFC Menkul Değerler İktisat Yatırım İş GYO İş Portföy Yönetimi Kalkınma Menkul Değerler Kent Yatırım MNG Yatırım OYAK Yatırım TEB Yatırım Yapı Kredi Koray Sanayi/Üretim/Ticaret ADA Alışveriş Merkezi Armin Elektrik Bimeks Coca-Cola İçecek Doğuş Otomotiv Enpay GAP Güneydoğu Tekstil GİSAD Dış Ticaret İzocam Kartonsan Koleksiyon Mobilya Korteks Koska MMZ Onur Boru Propet R.R. Pottery SAY Terzi SOM Civata Şişecam Tekira Alışveriş Merkezi TerasPark Alışveriş Merkezi TÜPRAŞ Uzel Makine Ülker Gıda Ünal Tarım Vestel Beyaz Eşya Vestel Digital Vestel Elektronik Perakendecilik BİM Gima Macrocenter Migros Moonlight (Migros Ticaret) Tansaş Enerji Aygaz Çalık Enerji Enerjisa ESGAZ Zorlu Enerji İnşaat/Taahhüt GAP İnşaat Geoduvar Kolin İnşaat Kolsan Makyol Prekons SAMS Çimento/Madencilik Adana Çimento Bolu Çimento Elazığ Çimento Entegre Harç Hekimhan Madencilik Mardin Çimento Oysa Çimento Ünye Çimento Hizmet Accor Services Acıbadem Sağlık Grubu ACS Danışmanlık Consul Danışmanlık Çanakkale Kolin Hotel ve Kongre Merkezi Çanakkale Liman İşletmesi Çelebi Güvenlik Çelebi Hava Servisi Çelebi Marina Çe-Tur Febris Grey Worldwide MEF Dersaneleri Moss Travel Papsi Port Akdeniz Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü Siemens Insight (İngiltere) Strata Training Consulting Tedra Danışmanlık Tez Tour Y&R Reklamevi Yalın Tan-Jeyan Ülkü Mimarlık Yoma Restaurant Bilişim/Telekomünikasyon AVEA Intertech innova OYTEK Türk Telekom

178 Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için: Ronaldo Manosa Ediz Usman Nilgün Yılmazcan Süleyman Seba Cad. Acısu Sok. 1/15 Maçka İstanbul Tel (0212) Faks (0212) Bu broşürün basımını yapan a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

179

180

Fark yaratan tasarım çözümleri

Fark yaratan tasarım çözümleri Fark yaratan tasarım çözümleri We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally accepted sustainability reporting

Detaylı

We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally

We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally Bilginin çözüm gücü We are a registered Organizational Stakeholder of the Global Reporting Initiative (GRI) and support the mission of the GRI to develop globally accepted sustainability reporting guidelines

Detaylı

Yarat c, entegre kurumsal iletiflim çözümleri

Yarat c, entegre kurumsal iletiflim çözümleri Yarat c, entegre kurumsal iletiflim çözümleri 2006 stanbul Edinburgh London Manchester 1994'ten bu yana Türkiye'de müflterilerimize hizmet sunman n ayr cal n yafl yoruz. Tayburn Kurumsal ve Tayburn Tasar

Detaylı

2012 Faaliyet Raporu

2012 Faaliyet Raporu Faaliyet Raporu İçindekiler 1 2 3 4 6 8 10 16 26 38 44 50 58 64 Vizyon / Misyon / İlkeler / Değerler Çalışma Pensiplerimiz Başkanın Mesajı Küresel İletişim Kilometre Taşları Rakamlarla İndeks Süreli Yayınlar

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu

2014 Faaliyet Raporu 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 2 BİR BAKIŞTA İNDEKS 2014 4 VİZYON / MİSYON / İLKELER / DEĞERLER / HEDEFLER 6 BAŞKAN MESAJI indeks içerik iletişim danışmanlık ve tic. ltd. şti. 8 FAALIYET ALANLARIMIZ

Detaylı

YEREL KALKINMA İÇİNDEKİLER. 04 Geçmişten Bugüne Şekerbank. 10 Yönetim Kurulu Başkanımızın Mesajı. 14 Vizyonumuz, Misyonumuz ve Değerlerimiz

YEREL KALKINMA İÇİNDEKİLER. 04 Geçmişten Bugüne Şekerbank. 10 Yönetim Kurulu Başkanımızın Mesajı. 14 Vizyonumuz, Misyonumuz ve Değerlerimiz SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 GENEL BAKIŞ STRATEJİ VE YÖNETİM YEREL KALKINMA ODAKLI BANKACILIK İNSAN ODAKLI BANKACILIK İÇİNDEKİLER 02 Hayalden Doğan Banka 04 Geçmişten Bugüne Şekerbank 06 Raporumuz Hakkında

Detaylı

- - - - Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2011

- - - - Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2011 - - - - - - - Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2011 Rapor İçeriği: Koç Holding in yürüttüğü çalışmalar Topluluk Şirketleri'nden Arçelik, Aygaz, Ford Otosan, Koç Bilgi Grubu, Opet, Otokar,

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 İÇİNDEKİLER Rapor Hakkında CEO nun Mesajı Yapı Kredi Hakkında Yönetişim Çalışanlarımız Sürdürülebilir Bankacılık Doğal Kaynakların Korunması Toplum Performans Tabloları GRI

Detaylı

GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ

GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ GARANTİ Senin için İÇİNDEKİLER 2. Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 3. Olağan Genel Kurul Gündemi BÖLÜM 1 - GARANTİ HAKKINDA 6. Kurumsal Profil 7. Garanti Bankası Ortaklık Yapısı 8. Vizyonumuz, Misyonumuz,

Detaylı

Raporun Amacı ve Kapsamı

Raporun Amacı ve Kapsamı İçindekiler 1. Raporun Amacı ve Kapsamı, 3 2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı, 5 3. CEO nun Mesajı, 7 4. Kurumsal Profil, 9 Grup Şirketleri, 11 Ekonomik Göstergeler, 19 5. Strateji ve Yönetim, 22 Borusan

Detaylı

GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ

GARANTİ NİN ENTEGRE İŞTİRAKLERİ Kalbinizi ipler ve barların üzerine atın, vücudunuz onu takip edecektir. Jules Léotard (Trapez sanatını keşfeden Fransız akrobasi sanatçısı. Bir jimnastik eğitmeninin oğlu olarak dünyaya gelen Leotard,

Detaylı

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013

ZAMANIN RUHUNU OKUMAK KOÇ TOPLULUĞU KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK RAPORU 2013 ZAMANIN RUHUNU OKUMAK Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2013 RAPOR İÇERİĞİ Koç Holding in yürüttüğü çalışmalar Topluluk şirketlerinden Arçelik, Aygaz, Ford Otosan, Koç Bilgi Grubu, Opet,

Detaylı

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. 2010 Faaliyet Raporu

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. 2010 Faaliyet Raporu Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. 2010 Faaliyet Raporu Türkiye nin Sabancı sı... Değer Yaratan... 1 sabancı holding 2010 faaliyet raporu 3 sabancı holding 2010 faaliyet raporu Sorumlu... 5 sabancı holding

Detaylı

Ürün Sorumluluğumuz...59. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı. İş birimlerimiz...59. Operasyon Yönetimi...88. Genel Müdürün Mesajı...

Ürün Sorumluluğumuz...59. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı. İş birimlerimiz...59. Operasyon Yönetimi...88. Genel Müdürün Mesajı... Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı...1 Ürün Sorumluluğumuz...59 İş birimlerimiz...59 Genel Müdürün Mesajı...5 Operasyon Yönetimi...88 Risk Yönetimi...94 Dünden Bugüne Akbank ve Sürdürülebilirlik...9 Müşteri

Detaylı

Risk Yönetiminde Yeni Dönem

Risk Yönetiminde Yeni Dönem www.kkb.com.tr 2012 Faaliyet Raporu Bir dağcı, tırmanışına başlamadan önce tüm ekipmanını yanına alır ve sağlamlıklarını kontrol eder. Planlamasını yapar ve patikasını belirler. Güvenli bir tırmanışta

Detaylı

BÜYÜK. BU Raporda KÜÇÜK TASARRUFLARdan oluşan

BÜYÜK. BU Raporda KÜÇÜK TASARRUFLARdan oluşan BU Raporda KÜÇÜK TASARRUFLARdan oluşan BÜYÜK POTANSİYEL VAR! AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. Ticaret sicil numarası: 27158 Genel Müdürlük Adres: Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:12 34768 Ümraniye

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 TURKCELL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2011 RAPOR HAKKINDA Turkcell 2011 Sürdürülebilirlik Raporu yayınladığımız ikinci rapordur. 2009-2011 yıllarında etki alanımız içinde yer

Detaylı

Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu. Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon

Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu. Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon İçindekiler Giriş 2 Özet Finansal ve Operasyonel Göstergeler Derecelendirme Notları 4 Vestel de 2013 Yılının Satırbaşları 6 Yönetim

Detaylı

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU Nisan 2012 İçerik 1. Bir Bakışta 1.1. Vizyon ve Misyon 1.2. Yatırım Alanları 1.3. Hissedar Değeri 2. Yönetim 2.1. Onursal Başkan ın Mesajı 2.2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 2.3.

Detaylı

Sürdürülebilir bir dünya için...

Sürdürülebilir bir dünya için... Sürdürülebilir bir dünya için... Yıllık rapor 2008 İÇİNDEKİLER BÖLÜM I - Sunuş 02 Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 03 Olağan Genel Kurul Gündemi 04 Garanti Hakkında 06 Garanti nin Vizyonu, Misyonu,

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş.

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bir Bakışta 1 Vizyon ve Misyon 2 Kurum Profili 4 Yatırım Alanları 6 Başlıca Göstergeler Yönetim 8 Onursal Başkan ın Mesajı 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 İcra

Detaylı

RAPOR İÇERİĞİ. Küresel İlkeler Sözleşmesi. İçindekiler:

RAPOR İÇERİĞİ. Küresel İlkeler Sözleşmesi. İçindekiler: Koç Topluluğu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 2012 RAPOR İÇERİĞİ Koç Holding in yürüttüğü çalışmalar Topluluk şirketlerinden Arçelik, Aygaz, Ford Otosan, Koç Bilgi Grubu, Opet, Otokar, Otokoç Otomotiv,

Detaylı

Yolda... Bu ilk KSS raporumuz. Burada daha yolun başındayız. Ama kararlıyız. Yolculuğumuzu herkesle paylaşmak istiyoruz...

Yolda... Bu ilk KSS raporumuz. Burada daha yolun başındayız. Ama kararlıyız. Yolculuğumuzu herkesle paylaşmak istiyoruz... Yolda... Hareket hayatın dinamiğidir. Her gün ıssız yollardan, küçük köylerden, dağ başlarından, devasa kentlerden, festivallerden geçen kısa ya da uzun yolculuklar yaşanır.yollar değişir, ülkeler geçilir,

Detaylı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ 3. İLERLEME BİLDİRİMİ-2012 UNITED NATIONS GLOBAL COMPACT COMMUNICATION ON PROGRESS 3-2012 1 İçindekiler 1. Rapor Hakkında 2. Giriş 3. Başkan ın Mesajı 4.

Detaylı

Türkiye nin Sabancı sı...

Türkiye nin Sabancı sı... Türkiye nin Sabancı sı... 1 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Değer Yaratan... Sorumlu... 3 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Aktif Katılımcı... 5 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Yaratıcı...

Detaylı

Gedik Yatırım Kurum Profili 2015

Gedik Yatırım Kurum Profili 2015 PB / 1 Gedik Yatırım Hisse senetleri, fonlar, kaldıraçlı işlemler, sabit ve değişken getiriler, endeksler, opsiyonlar ve daha nicesi... Hakkımızda 04 Kısaca Gedik Yatırım 05 Rakamlarla Gedik 06 Hizmet

Detaylı

Herkes için teknoloji

Herkes için teknoloji Herkes için teknoloji 2012 FAALİYET RAPORU BİR BAKIŞTA TEKNOSA Teknosa, teknoloji ürünlerini en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesi ile tüketicilere sunmayı amaçlayan bir teknoloji perakende zinciridir.

Detaylı

Sürekli Gelişim ve İnovasyon 84. Organizasyon ve Süreç Gelişim 85. Ürün Geliştirme ve İnovasyon Yönetimi 86. Yenilikçiyiz

Sürekli Gelişim ve İnovasyon 84. Organizasyon ve Süreç Gelişim 85. Ürün Geliştirme ve İnovasyon Yönetimi 86. Yenilikçiyiz İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 - Sunuş 4. Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 5. Olağan Genel Kurul Gündemi Garantİ Hakkında 8. Kurumsal Profil, Ortaklık Yapısı 9. Vizyonumuz, Misyonumuz, Stratejimiz 10. Stratejimizin

Detaylı

GARANTİ HER YERDE her yerde G A R A N T İ B A N K A S I 2 0 1 3 F A A L İ Y E T R A P O R U

GARANTİ HER YERDE her yerde G A R A N T İ B A N K A S I 2 0 1 3 F A A L İ Y E T R A P O R U GARANTİ her HER YERDE yerde 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 - Sunuş 4. Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 5. Olağan Genel Kurul Gündemi Garantİ Hakkında 8. Kurumsal Profil, Ortaklık Yapısı

Detaylı