Poly Pad C504. Anafen Uygulamaları İndirme - kullanma

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Poly Pad C504. Anafen Uygulamaları İndirme - kullanma"

Transkript

1 Poly Pad C504 Anafen Uygulamaları İndirme - kullanma

2 PolyPad C504 model tabletinizi ilk açtığınızda karşınıza çıkacak ekran görüntüsü yukarıdaki gibi olacaktır.

3 Sistem ilk defa açıldığı için yapmanız gereken ilk iş tabletinizi bir Gmail hesabına bağlamak olmalıdır.

4 Biz burada Gmail hesabınız olmadığını varsayarak yeni bir hesap oluşturmayı ve bu hesaba tableti kaydetmeyi anlatacağız.

5 Ekranın altındaki sistem çubuğunda, üst-üste üç nokta bulunan düğmeye dokunarak, yukarıda, sağ altta görünen menüyü açıyoruz ve «Sistem ayarları»na dokunuyoruz.

6 Soldaki listeyi aşağı doğru sürükleyerek «Hesaplar ve senkronizasyon» menüsünü seçiyoruz.

7 Ekranın sağ-üst köşesinde açılan «HESAP EKLE» düğmesine basıyoruz.

8 Yeni pencereden «Google» seçiyoruz.

9 Eğer bir Gmail hesabınız varsa ve tableti bu hesaba bağlamak istiyorsanız sağ alttaki düğmelerden «Mevcut hesap» düğmesine dokunabilirsiniz.

10 Bir «Yeni hesap» düğmesine tıklayarak devam ettik. İşlemlerin devam edebilmesi için internet erişimi gerekli olduğundan tabletin wi-fi bağlantısı açıldı ve kullanılabilir ağlar listelendi.

11 Bağlanmak istediğimiz ağı seçerek, bağlantı şifremizi girdik ve «Bağlan» düğmesine tıkladık.

12 Sistemin internete bağlanma işlemi tamamlandığında seçtiğimiz ağın altında «Bağlandı» yazısı göründü ve ardından sağalttaki «İleri» düğmesine dokunduk.

13 Tablet internet üzerinden yeni hesap oluşturma durumunu denetlerken bekliyoruz

14 Açılan sayfada, hesabımızın sahibini tanıtacak Ad ve Soyad bilgilerini giriyoruz sağ-alttaki «ileri» düğmesine basıyoruz.

15 Sonraki uzantılı bir mail adresi oluşturmak için kullanılacak hesap adını yazıyoruz. Bu hesap adı daha önce başkaları tarafından seçilmiş olmamalıdır.

16 Kullanmak istediğimiz isimi yazıp «ileri» diyoruz.

17 Yazdığımız isim daha önce başka biri tarafından seçilmiş ise tekrar aynı pencereye dönerek kullanıcı adımızı değiştirmemizi istiyor.

18 «Öneriler için dokunun» ile açılan seçenekler sistemin izin verdiği kullanıcı adı örnekleridir. Dilerseniz başka bir isim deneyebilir veya bunlardan birini seçebilirsiniz.

19 Yeni kullanıcı adını seçtikten sonra ekranın sağında bulunan «Tekrar dene» düğmesine basarak sonraki adıma geçiyoruz.

20 Bu adımda hesabımıza bir şifre veriyoruz. Şifremiz en az 8 karakter olmadır. Mümkünse harf ve rakamları birlikte kullanınız.

21 Yazdığınız şifre için ekranın sağ kısmında «Yeterli» ibaresini göremezseniz şifrenizi değiştiriniz.

22 «yeterli» ibaresinin göründüğü bir şifre oluşturduğumuzda «ileri» düğmesine basıyoruz.

23 Ekranda yedek bir e-posta adresi ve bir güvenlik sorusu isteyen form açıldı. Tamamını görebilmek için klavyeyi gizlemeliyiz. Bunun için ekranın sol-alt köşesine dokunuyoruz.

24 E-posta adresi yazmak zorunda değilsiniz, fakat bir güvenlik sorusu seçmemiz gerekiyor.

25 Açılan seçeneklerden dilediğiniz bir soruyu seçip

26 Sorunun altındaki satıra dokunarak dilediğiniz bir cevap yazmalısınız. Ardından «ileri» düğmesine dokunuyoruz.

27 Son onay pencerelerimizden biri Dilerseniz yukarıdaki tik i kaldırabilirsiniz «ileri» deyip geçiyoruz.

28 Bu adımda beyaz zeminde bükülerek yazılmış güvenlik metnini, hemen yanına dokunarak klavyeden yazıyoruz

29 ve ardından «ileri» düğmesine dokunuyoruz.

30 Hesabımızın oluşturulması tamamlandı. Tabletimiz sisteme kaydediliyor

31 Son defa «ileri» diyerek

32 İşlemleri tamamladık! Ekranın sol-alt köşesine dokunarak ayarlar penceresini kapatabiliriz.

33 Artık Google Play üzerinden istediğiniz programları yükleyebilirsiniz.

34 Ekranın sağ-üst köşesinden tablette yüklü olan tüm programları görebilirsiniz

35 Google Play e dokunarak açıyoruz.

36 İlk çalışmada açılan pencereye «Devam» diyerek geçiyoruz

37 Bu penceredeki seçeneklerden «Reddet»e tıklarsanız Google Play den herhangi bir yükleme yapamazsınız. Mutlaka «Kabul et» demelisiniz.

38 Google Play açılıp, pencerelerin içerikleri yavaş yavaş yüklenirken, beklemeden sağ-üst köşedeki büyüteç simgesine dokunarak

39 Sol-üstte açılan kutuya «anafen z kitap» yazıyoruz

40 ve klavyeden «Enter» tuşuna basıyoruz.

41 Markette bulunan programımızın kısa yolu çıkınca, üzerine dokunuyoruz.

42 Programla ilgili yönergeleri incelebilirsiniz. Anafen papatyasının altındaki «indir» düğmesi ile program tabletinize indirilmeye başlayacaktır.

43 Program indirilmeye başlamadan önce açılan pencere, programın, tabletinizde kullanacağı özellikler için sizi uyarıyor. «Kabul et ve indir» düğmesi ile

44 Programın indirilmesi başlıyor. Yaklaşıl 900kilobayt olan programın indirilmesi yaklaşık olarak 20 saniye sürer.

45 İndirme işlemi bitince, yükleme yapılır ve Google Play penceresinde «indir» yazan düğme kaybolarak yerine «Aç» ve «Yüklemeyi Kaldır» yazan iki düğme gelir.

46 «Aç» düğmesi ile programı çalıştırdığınızda yukarıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekrandaki kullanıcı adı ve parola, Anafen Benim Sayfam için oluşturduğunuz kullanıcı adı ve paroladır.

47 Eğer daha önce bir kullanıcı adı ve parola oluşturmadıysanız, bir masa üstü bilgisayar ile sayfasına girmeli, kullanıcı adı kısmına Anafen Öğrenci Numaranızı, şifre kısmına da TC kimlik numaranızın ilk 6 basamağını yazmalısınız. Giriş düğmesi ile açılan üyelik formunu doldurduktan sonra tabletinizden Anafen Z Kitap uygulamasını kullanabilirsiniz.

48 Z kitap içeriğine ulaşabilmek için mutlaka internet bağlantınız olmalıdır. Giriş yaptıktan sonra ekrandan bir branş seçiyoruz.

49 Sistemde kullanıma açılmış kaynaklardan birini seçince

50 bu kaynakta, seçtiğimiz branşın konu başlıkları görüntüleniyor. Konu başlığına dokunursak

51 bu başlıkta bulunan testler listelenir. Testlerin yanında tik işareti varsa bu testi daha önceden çözmüşüz demektir. Test seçimini de yaptıktan sonra

52 bu testteki soruların ilki ekrana geliyor. Ekranın en üstünde soru kimlik bilgileri bulunuyor,

53 Sol sütunda bulunan araçlar sırasıyla, el(soruyu kaydırmak için), kalem(karalama), renkler, silgi ve süpürge

54 Alt satırda soruyu cevaplamak için kullanacağımız şıklar var. Beşinci seçenek soruyu boş bırakmak için işaretlenmelidir.

55 Sağ tarafta tüm soruları liste olarak görüyoruz. İşaretlemelerimiz buraya yansıtılacaktır. Sorular arasında dolaşmak için optik forma tıklayabilirsiniz

56 Kalemi seçerek

57 Soru üzerinde karalama yapabilirsiniz,

58 El simgesini seçerek soruyu, yukarı aşağı kaydırabilirsiniz. Soruyu kaydırmak için el simgesini seçmeden, aynı anda iki parmağınızı da kullanabilirsiniz.

59 Bir cevap seçeneğini alt satırdan işaretleyip sonraki soruya geçmek için alt satırdaki sağ ok düğmesini kullanabilirsiniz.

60 Testi bitirdiğinizde ekranın sağ-alt köşesinde bulunan «Değerlendir» düğmesine tıklayarak, testin kontrolünü yapabilirsiniz.

61 Bir testi değerlendirdikten sonra, o testin sorularında herhangi bir değişiklik yapamazsınız, çözmediğiniz sorular için işaretleme ekleyemezsiniz.

62 Değerlendirmeden sonra ekranın solunda sorunun geldiği konu ile ilgili konu anlatım videolarının listesini, alt satırda ise o sorunun çözüm videosunu izleyebilirsiniz.

63 Anafen Z Kitap uygulaması kurulduktan sonra ana ekranda bir kısa yolu oluşacaktır.

64 Ayrıca programı «uygulamalar» arasında da alfabetik sıralama ile bulabilirsiniz.

65 Tabletinizde yüklü olarak gelen Polypad Apps uygulaması, fabrika çıkışında tabletinize yüklenmiş fakat kurulmamış programları listeler..

66 İlk açılıştan sonra

67 Bu programlardan dilediğinizi, internet olmadan da kurabilirsiniz.

68 Burada anlatılan işlem basamaklarından herhangi birinde bir sorun yaşarsanız ve işlemlere en baştan başlamak isterseniz, Ayarlar menüsü içinde «Yedekle ve Sıfırla» başlığı altında «Fabrika verilerine sıfırla» seçeneği ile tabletinizi ilk açıldığı haline döndürebilirsiniz.

BuluTT Depo Kullanım Kılavuzu

BuluTT Depo Kullanım Kılavuzu BuluTT Depo Sayfa: 1/57 Bu doküman BuluTT Depo nun kurulmasını ve kullanımını tarif etmektedir: BÖLÜM-1: BULUTT DEPO KURULUMU BÖLÜM-2: BULUTT DEPO KULLANIMI BÖLÜM-3: DOSYALARINIZA İNTERNET ÜZERİNDEN ULAŞIN

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ADIM ADIM OKUL/KURUM WEB SAYFASI OLUŞTURMA

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ADIM ADIM OKUL/KURUM WEB SAYFASI OLUŞTURMA T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI OSMANİYE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ADIM ADIM OKUL/KURUM WEB SAYFASI OLUŞTURMA KASIM 2012 İçindekiler 1. Giriş... 3 2. Alan Adının Oluşturulması... 3 3. Mebpanel Kısmına Giriş...

Detaylı

1. WEBMAIL. 2. WEBMAIL GİRİŞ ve ÇIKIŞ. WEBMAIL Nedir? WEBMAIL Kullanımı İçin Gerekenler

1. WEBMAIL. 2. WEBMAIL GİRİŞ ve ÇIKIŞ. WEBMAIL Nedir? WEBMAIL Kullanımı İçin Gerekenler 1. WEBMAIL WEBMAIL Nedir? Sunucu üzerinde yer alan e-postalarınıza web üzerinden ulaşarak e-posta işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, Türkçe menüler ile işlem yapabileceğiniz yeni bir uygulamadır.

Detaylı

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU www.islonline.com /islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU 1 İ Ç İ N D E K İ L E R Sayfa Numaraları ISL Online Kullanıcı Kaydı 3 Uzaktan

Detaylı

Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalarına Giriş

Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalarına Giriş Bölüm 2: Bilgisayar Kullanımı ve Dosya Yönetimi / İşletim Sistemi Hazırlayanlar: Levent Emmungil ve Orçun Madran Bu konuyu bitirdiğinizde; Bilgisayarı nasıl kullanacağınızı öğrenebilecek, Dosyaların nasıl

Detaylı

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir?

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm, size sınırsız sayıda dijital fotoğraflarınızı internet ortamında senelerce saklama imkanı verir. Böylece albümlerinizi veya seçilmiş fotoğraflarınıza dünyanın

Detaylı

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız.

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız. BÖLÜM I PROGRAM KURULUMU Cihazınızla birlikte verilen CD de bulunan EceGöz_SenOku.msi ve Setup.exe dosyalarından herhangi birine çift tıklayarak EceGöz SenOku program kurulumunu başlatınız. Karşınıza aşağıdaki

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ WEB TASARIMI EDİTÖRÜNE GİRİŞ 482BK0175 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1

2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1 Kullanım Kılavuzu 2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1 Acer ICONIA TAB Model numarası: Seri numarası*: Satın alma tarihi: Satın alma

Detaylı

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ

İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ İçindekiler KISIM I: MICROSOFT OFFICE 2OO3'E GİRİŞ BÖLÜM 1: MICROSOFT OFFICE 2003 PROGRAMLARINI YÜKLEME Microsoft Office 2003 Programlarını Değiştirme - Kaldırma Uygun Office 2003 Paketini Belirleyin BÖLÜM

Detaylı

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz;

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Kurulum WEB UI Değerli Müşterimiz, Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Ethernet (LAN) kablosu takınız.

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar...

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 0 İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 5 Cihaz Yönetim Arayüzü... 6 İnternet Bağlantı Ayarları... 8 Kablosuz

Detaylı

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ E - POSTA KULLANIM KILAVUZU Kullanıcı Adı ve Şifrenin Öğrenilmesi E-Posta Hesabına Giriş Ad ve Soyad E-posta Hesaplarını Öğrenme ve Geçiş Hesabına Kolay Erişmek İçin

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VERİ TABANI HAZIRLAMA 481BB0123 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

reedera7 Kullanım Kılavuzu

reedera7 Kullanım Kılavuzu reedera7 Kullanım Kılavuzu BAŞLANGIÇ 1. Başlarken Tablet PC nizi kullanmaya başlamadan önce lütfen kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz ve belirtilen talimatlara uyunuz. 2. Şarj Etme Cihazınız şarj

Detaylı

WİKİSPACES KILAVUZ KİTABI

WİKİSPACES KILAVUZ KİTABI www.wikispaces.com WİKİSPACES KILAVUZ KİTABI Wikispaces nedir? Wiki nedir? Herkesin üzerinde istediği gibi düzenlemeler yapabilmesine izin veren web sayfaları topluluğuna ve bu tür siteleri oluşturmak

Detaylı

Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz.

Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz. Katipos cihazının montajı 2 Giriş 3 Kullanıcı tanımları ve yetkilendirme 3 Ürün (Stok) işlemleri 3 Stok tanımlama 4 Barkod ve raf etiketi yazdırma 4 Stok uyarı sistemi 5 Cari işlemleri 5 Cari tanımlama

Detaylı

Access 2000, bütün Windows 95/98 programları gibi çeşikli yollarla başlatılabilir.

Access 2000, bütün Windows 95/98 programları gibi çeşikli yollarla başlatılabilir. Eğer bana bilgisayar kullanımını haklı gösterecek tek bir şey şey derseniz, hemen Veritabanı derim. Veri-işlem. Ve ister telefon defterinizi oluşturun, ister firmanızın demirbaş envanterini tutun, Microsoft

Detaylı

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8 Cihazınızı şarj etme...9 Temel konuları öğrenme...10

Detaylı

Metin Düzenleyici Kullanım Kılavuzu

Metin Düzenleyici Kullanım Kılavuzu Metin Düzenleyici Kullanım Kılavuzu 2012 - Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi 1 İçindekiler LibreOffice Writer...7 LibreOffice Writer Ekranını Tanıyalım...8 Menü Çubuğu...9 Standart Araç Çubuğu...10 Biçimlendirme

Detaylı

Kütüphan-e Türkiye Projesi

Kütüphan-e Türkiye Projesi Kütüphan-e Türkiye Projesi Eğitici Kitaplar Serisi: 1 GOOGLE DRIVE GKA, ODTÜ ITS İçindekiler 1. Başlangıç...3 1.1 Google Drive...3 2. Uygulamalar...6 2.1 Form...6 2.1.1 Oluşturma...6 2.2 Sunu...8 2.2.1

Detaylı

ROUNDCUBE GİRİŞ ve ÇIKIŞ

ROUNDCUBE GİRİŞ ve ÇIKIŞ ROUNDCUBE Roundcube Nedir? Sunucu üzerinde yer alan e-postalarınıza web üzerinden ulaşarak e-posta işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, Türkçe menüler ile işlem yapabileceğiniz yeni bir uygulamadır.

Detaylı

BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU

BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU BİLGİSAYAR KULLANIMI II DERS NOTU B2K01: Microsoft Excel'e Giriş HESAP TABLOSU PROGRAMLARI 1 EXCEL İN TARİHİ 1 EXCEL KULLANIMI 2 SEÇME İŞLEMLERİ 3 GİRİŞ SEKMESİ 4 Giriş Sekmesi: Pano grubu 4 EGZERSİZ 4

Detaylı

AHBS KULLANIM KILAVUZU

AHBS KULLANIM KILAVUZU HelpAndManual_illegal_keygen Sâye AHBS KULLANIM KILAVUZU Sürüm No : 1.0.0.45 HelpAndManual_illegal_keygen Yasal Uyarı İşbu kullanım kılavuzu Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve bu kanun kapsamında

Detaylı

S U N UŞ. Kitabın, bilgisayarı yakından tanımanızı sağlamanın yanı sıra, sizlere gereken bilgileri de öğrenmenize yardımcı olacağını umut ediyorum.

S U N UŞ. Kitabın, bilgisayarı yakından tanımanızı sağlamanın yanı sıra, sizlere gereken bilgileri de öğrenmenize yardımcı olacağını umut ediyorum. ANKARA 2015 S U N UŞ Bilgisayar, günümüz bilgi toplumu insanının vazgeçilmez bir parçası durumuna gelmiştir. Günlük yaşamda bilgiye kolayca ulaşabilmek, bilgiyi depolamak, internet üzerinden kimi hizmetleri

Detaylı

ADOBE ACROBAT. X STANDARD Uygulamasını Kullanma

ADOBE ACROBAT. X STANDARD Uygulamasını Kullanma ADOBE ACROBAT X STANDARD Uygulamasını Kullanma bildirimler Yasal bildirimler için bkz. http://help.adobe.com/tr_tr/legalnotices/index.html. iii İçindekiler Bölüm 1: Yenilikler Yenilikler (Acrobat 10.1)...............................................................................................

Detaylı

NoorCM MT4 İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu

NoorCM MT4 İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu NoorCM MT4 İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu 1 2 Öncelikle yeni bir deneme hesabı oluşturmak için www.noorcm.com.tr adresine girerek deneme hesabı oluşturalım. Gerçek hesabınız var ise giriş yapmak için

Detaylı