SAT VIEWER Kullanım Klavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SAT VIEWER Kullanım Klavuzu"

Transkript

1 SAT VIEWER Kullanım Klavuzu Güvenli Hayat Teknolojileri Elektronik A. Ş

2 1. IP KAMERA BAĞLAMA Adım 1: IP kamerayı network kablosuyla switch' e bağlayınız. Adım 2: IP kameraya enerji veriniz. DHCP (Otomatik IP dağıtma)' nin aktif olduğundan emin olunuz. 2. SAT VIEWER KAYIT Adım 1: (http://sat.qlync.com) Adresinden sayfaya gidiniz. Adım 2: Kullanıcı adı ve şifre ile oturum açınız. Veya hesabınız yoksa "Create Account(Hesap Oluştur)" a tıklayarak hesap oluşturun. Oluşturacağınız Google hesabınızı kullarak ta Sat Viewer' a giriş yapabilirsiniz.

3 3. SAT VİEWER HESAP AÇMA Sat uygulama sayfasına giderek 'Create Account' (hesap oluştur) bölümüne tıklayınız. Aşağıdaki ekran karşınıza geldiğinde, bilgilerinizi gireceğiniz alanları eksiksiz doldurduktan sonra kaydınız tamamlanmış olacaktır. Kayıt işleminiz tamamlandıktan sonra aşğıdaki şekilde üyeliğinizin onaylanmasını gerektirecek aktivasyon bilgisi mail adresinize gelecektir.

4 4. KAYIT Aşağıdaki linkten oluşturduğunuz hesapla Sat Viewer uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Sat Viewer Uygulama Sayfası Sat Viewer uygulamasına erişmek için diğer bir yöntem ise, Google hesabınızla oturum açmaktır. Bu işlem için yukarıdaki şekilde butonuna tıklayarak erişmektir. Google hesabınızdan Sat Viewer uygulamasına aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi 'Allow' (izin ver) seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

5 4.1. Şifre Yenileme Sat Viewer uygulamasına giriş şifrenizi unuttuysanız, aşağıdaki ekranda görülen 'Forgot Password' seçeneğine tıklarsanız şifreniz mail adresinize yeniden gönderilecektir.

6 5. NETWORK TESTİ Network testi kullandığınız network bağlantısı ile Sat Servisi arasındaki bağlantıyı test etmek için kullanılır. Bu uygulama size Sat servisine bağlanmadan önce olası problemlerin çözümü için yardımcı olur. Network test sonucu ekranda 3 farklı renk ile ifade edilir Yeşil Mesaj Network testine tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi yeşil mesaj karşınıza geldiyse, bu size Sat servis uygulamasına sorunsuz bir şekilde bağlandığını gösterir Sarı Mesaj Network test sonucu karşınıza sarı renkli mesaj geliyorsa, bu size Sat Viewer uygulamasının firewall koruma engelinde olduğunu gösterir. Firewall uygulamasının kaldırılması için sistem yöneticinizle iletişime geçmeniz gerekmektedir Kırmızı Mesaj Network test sonucu kırmızı mesaj ile karşılaştıysanız, bu durumda network bağlantınızın Sat Viewer uygulaması için hazır olmadığını ve bağlantınızın firewall tarafından engellendiğini gösterir. Bu durum için sistem yöneticinizle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

7 6. UYGULAMA MENÜSÜ Menüdeki butonlar aşağıdaki gibi ekranın üst kısmında yer almaktadır Dil Seçimi Dil seçimi Sat Viewer uygulamasının sağ üst tarafında aşağıda görüldüğü gibi yer almaktadır Oturum Açma/Sonlandırma Giriş yapmak için 'Login' ve çıkış yapmak için de 'Logout' seçeneklerini tıklamanız gerekmektedir Hesap 'Hesap, kullanıcıların bilgilerinin ve şifresinin oluştuğu bölümdür Şifre Değiştirme Şifrenizi değiştirdiğiniz zaman, yapabilirsiniz. butonuna tıklayarak yeni vereceğiniz şifrenin onayını

8 Şifre Resetleme Şifrenizi değiştirmek istemiyorsanız eski şifreniz ile erişim sağlayabilirsiniz Cihaz butonuna tıklayarak reset yapabilir işlemlerinize Cihaz butonu ( )cihazınızın 7.2 de ayrıntılı şekilde anlatılacağı gibi kameralarınızın ayarları hakkında açıklama sunar Yardım 'Help(yardım)' butonu tüm işlemler yapıldığı halde canlı izlemede sorun yaşandığında, network bağlantınızı görüntülemeyi veya sorunlarınızı görüntülemenizi sağlar. 'Default' fonksiyonu seçilerek bölüm 5 te anlatıldığı gibi network bağlantınızın yeniden kontrol edilmesini sağlar. Sat Viewer ekranında kameranızın görüntüsü gelmiyorsa ve bağlantıda sorun görünüyorsa, help kısmından kameranın MAC adresi seçilip test başlatılır. Kameranın bağlantı veya diğer nedenlerden kaynaklanan sorunları ekranda açılır. Test sonucu yeşil renkli bilgi görüyorsanız, Ip kameranızın bağlantısında sorun olmadığını ve izlemeye devam edebileceğinizi gösterir.

9 Tam tersi olarak test sonucu karşınıza aşağıda göründüğü gibi kırmızı mesaj geliyorsa, network bağlantınızda problem olduğunu gösterir. Bu konuyla ilgili problemin çözümü için report tuşuna basarak yurtdışından kamera bağlantınızla ilgili destek alabilirsiniz. Kırmızı mesajın ardından 'Report' tuşuna tıklayıp yukarıda görülen alanları girdikten sonra sorununuz yurtdışına iletilecek ve en kısa sürede çözüm için size mail atarak bilgi vereceklerdir. 7. MENÜ Menü çubuğu sayfanın alt kısmında 'Matrix' ve 'Setting' ayarlarının bulunduğu yerdir Matris Matrix oturum açtıktan sonra karşına çıkan sayfadır. Her sayfada maksimum 6 tane kameranın canlı görüntülenmesine izin verilir. IP kamera Sat Viewer' a sorunsuz bir şekilde eklendiğinde, kameraların görüntüleri otomatik olarak Matrix ekranına gelecektir.

10 Matrix ekranında 6 adet görüntülemeye izin verilir. Diğer kameralara erişmek için veya tuşlarıyla geçiş yapmanız gerekmektedir. butonu ilk sayfaya geçmenizi, butonu ise son sayfaya geçmenizi sağlar Ayarlar Ayarlar sayfası yeni cihaz ekleyebileceğiniz, google hesabınızı doğrulayabileceğiniz ve IP kameralarınızı yönetebileceğiniz sayfadır.

11 Yeni Kamera Ekleme Setting sayfasında butonuna tıklanınca aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi karşınıza eklemek için yapılması gerekenlerin olduğu görüntü gelecektir. Next tuşuna başarak MAC adresininb ve aktivasyon kodunun girileceği sayfaya geçiniz.

12 Kameraya ait MAC adresini ve aktivasyon kodunu girdikten sonra 'Apply' tuşuna basarak kameranızı sisteme ekleyebilirsiniz. Kameranızı ekledikten sonra Success yazısını ekranda gördüğünüzde, bu kameranızın başarılı bir şekilde eklendiği anlamına gelir ve ekleme sonrası karşınızda aşağıdaki ekran gelir. Eğer MAC adresi ve aktivasyon kodunu girdikten sonra "No matching device" yazısı karşınıza geliyorsa, bu size network kameranızın networke bağlı olmadığını gösterir. IP kameranızın network bağlantısını kontrol ederek tekrar deneyin. "Invalid activate code" yazısı ile karşılaştığınızda girmiş olduğunuz MAC adresi ile aktivasyon kodunun eşleşmediği anlamına gelir. Kontrol ederek tekrar deneyin. "Invalid MAC Address" uyarısı ile karşılaştığınızda yanlış MAC adresi girdiğiniz uyarısı görünür. MAC adresini kontrol ederek tekrar deneyin.

13 "The activation code has been used" yazısı ise kullandığınız aktivasyon kodunun başka bir IP kamera tarafından kullanıldığı anlamına gelmektedir. Aktivasyon kodunun doğruluğunu kontrol ederek tekrar deneyin Google Kimlik Doğrulama "Google Authentication" Google kimlik doğrulaması, Google Drive üzerinden canlı izlemenin süresini uzatmayı ve bunun yanı sıra kayıtlı videoların backuplarının kameranın SD kartından alınmasını sağlar. Google hesabınızı kullanarak Sat uygulamasına giriş yaptıysanız, tekrar kimlik doğrulamsına gerek duymadan tüm uygulamalar otomatik olarak gelir. Butonuna tıklayarak, Google Drive uygulamasına kimlik doğrulaması yapabilirsiniz. OK tuşuna basarak, işlemleri takip edebilir veya Later butonuna basarak bu işlemi geçebilirsiniz. OK tuşuna bastığınızda var olan Google hesabınıza gireceksiniz veya hesabınız yoksa kayıt olacaksınız. Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra Sat Viewer' a erişebilmeniz için izin istenecek ve gerekli bilgiler yönetilecek, Sat uygulamsı altında dosya sırası gerçekleştirilecek. "Erişmeme İzin Ver" butonuna tıkladığınızda erişmeniz için işlem tamamlanmış olacak, "Hayır Teşekkürler" butonuna tıkladığınızda ise bu işlemi geçmiş olacaksınız.

14 "Erişmeme izin Ver" butonuna tıkladığınızda, ayarlar sayfasına geri dönmüş olacaksınız. Her IP kameranızı kayıt ettiğinizde Sat hesabınızın altında Google Drive uygulamasına eş zamanlı olarak geçebileceksiniz, daha sonrasında extra ayar yapmanıza gerek olmayacak Ayarlar Tablosu Ayarlar tablosunda her IP kameranın kayıtlı bilgilerine ulaşırsınız.

15 "Modification" sayfası butonuna tıklayarak açılır. Burada kullanıcılar cihazlarına ait işlemleri gerçekleştirir.ler isim değiştirme gibi VİDEO ARAÇ ÇUBUĞU 'Video tool bar' (video araç çubuğu) matrix sayfasında her kameranın sağ üst köşesinde yer alan durum çubuğudur. 8.1 Sinyal Renkleri Yeşil Sinyal Yeşil sinyal IP kameranın online olduğunu ve canlı videonun başarılı bir şekilde geldiğini gösterir Sarı Sinyal Sarı sinyal ise IP kameranın online durumda olduğunu fakat, fakat görüntülerin henüz ekrana gelmediğini belirtir Kırmızı Sinyal Kırmızı sinyal IP kameranın online durumda olmadığını gösterir ve karşımıza boş ekran gelir.

16 8.2 Tam Ekran Tam ekran butonu videonun tam ekranda ve daha net görünmesini sağlar. Tam ekran modunda playback fonksiyonu da gözlemlenir. Görüntü tam ekrana getirildiğinde kullanıcıların video ekranında daha hızlı işlem yapabilmeleri için sağ tarafta butonlar yer alacaktır. Butonuna tıklayarak tam ekrandan bölünmüş ekrana geçersiniz. Başka bir işlemle tuşuna tıklayarak ta tam ekran modundan çıkmış olursunuz. Butonu canlı izleme ekranında görüntüden snapshot alınmasını sağlar. Çektiğiniz fotoğrafa isim verip, kaydedeceğiniz yeri belirleyebilirsiniz. Butonu sesi açıp kapatmanızı sağlar. Görüntü ekrana iyi bir şekilde gelmiyorsa butonuna tıklayarak ekranı yenileyebilirsiniz. Butonuna tıkladığınızda ise kameranın arayüzüne erişir, kamerayla ilgili istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Sol tarafta yer alan ve sembolleriyle ise, kameralar arasında geçiş yapıp, seçtiğiniz kamerayı tam ekran modunda izleyebilirsiniz Canlı İzleme & PTZ "Live View (Canlı İzleme)" butonu IP kameranın canlı görüntülenmesini sağlar. Sol

17 tarafta bulunan kamera listesinden istediğiniz kamerayı seçip canlı görüntüleme yapabilirsiniz. Seçilen IP kameranın PTZ desteği varsa, sağ tarafta bulunan PTZ paneli aktif olacak ve kamera üzerinde PTZ fonksiyonlarını gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kamera PTZ destekli değilse, PTZ paneli gri bir şekilde pasif olarak görülecektir. Butonuyla zoom yapabilir, Butonu orjinal ayarlarına geri dönmenizi sağlar. butonuyla ise görüntüyü küçültebilirsiniz Playback "Playback" fonksiyonu kamerada SD kart takılı olduğunda desteklenir. Kayıtlı videolar zaman çizelgesinde mavi bir ikonla görünür.

18 Kayıtlı bütün olaylar zaman çizelgesinde depolanır ve mavi ikonla gösterilir. Kayıtlı videoları saat, gün ve hafta seçeneklerini kullanarak farklı zaman uzunluklarında yönetebilirsiniz. Kaydedilmiş videoların detayları mouse ile mavi ikonun üzerine gelince turuncu şeklini alır ve videonun detayları görünür. Buradan istediğiniz videoya tıklayarak playback gerçekleştirebilirsiniz. Seçtiğiniz videoda playback gerçekleştirirken, videoyu istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Videonun istediğiniz yerinde durdurabilir, ileri ve ya geri alabilirsiniz. Bu işlemleri ekranın sağ alt tarafında bulunan media kontrol panelinden yapabilirsiniz veya kursorü layback çubuğunda istediğiniz noktaya sürükleyebilirsiniz.

19 Cloud "Cloud" yapısı kameranın SD kartında kaydedilmiş videoları sizin kişisel Google Drive' ınıza almanızı sağlar. Bu servisten yararlanmadan önce bölüm 7.2.2' de anlatıldığı gibi Google hesabınızı aktif etmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra bütün kayıtlı videolarınız otomatik olarak Google Drive sayfanızda yer alacaktır ve bu videolarla Cloud servisi oluşur. Artık Cloud bölümünden bu videoları izleyebilirsiniz Ayarlar Butonu seçtiğiniz IP kameranın arayüzüne bağlanmanızı sağlar Mute Butonu sesi kapatmanızı, butonu ise sesi açmanızı sağlar. Bu butonları kullanarak kameradan ses alabilirsiniz Yenile Yenile butonu sağlar. IP kameranın ekranda yenilenmesini veya tekrar yüklenmesini

OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ. (Sim kart takılabilir, Sadece Turkcell)

OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ. (Sim kart takılabilir, Sadece Turkcell) OZW / OZS WEB SERVER CİHAZININ DEVREYE ALINMASI TESİSE UZAKTAN ERİŞİMİN SAĞLANMASI VE KUMANDA EDİLMESİ Web Server OZS164... Sadece 1 adet cihaz kontrolü Web Server OZW672... 1, 4 ya da 16 adet cihaz kontrolü

Detaylı

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU

www.islonline.com www.fins.com.tr/islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU www.islonline.com /islonline KURUMSAL UZAKTAN MASAÜSTÜ DESTEK YAZILIMI (ENTERPRISE REMOTE DESKTOP SOFTWARE) KURULUM KILAVUZU 1 İ Ç İ N D E K İ L E R Sayfa Numaraları ISL Online Kullanıcı Kaydı 3 Uzaktan

Detaylı

İÇİNDEKİLER PLATAR WEB UYGULAMASI... 4 1. KURULUM... 4 2. KULLANICI GİRİŞİ... 4 3. ARŞİV... 4 4. ONLINE İZLEME... 4 5. İSTATİSTİK... 6 6. AYARLAR...

İÇİNDEKİLER PLATAR WEB UYGULAMASI... 4 1. KURULUM... 4 2. KULLANICI GİRİŞİ... 4 3. ARŞİV... 4 4. ONLINE İZLEME... 4 5. İSTATİSTİK... 6 6. AYARLAR... Page 1 of 17 İÇİNDEKİLER PLATAR WEB UYGULAMASI... 4 1. KURULUM... 4 2. KULLANICI GİRİŞİ... 4 3. ARŞİV... 4 4. ONLINE İZLEME... 4 Trafik... 5 Kamera... 5 Kameralar... 5 Kara Liste... 5 VIP Liste... 5 FOTOĞRAF

Detaylı

İçindekiler... Kutu İçeriği... Cihaz Üzerindeki Işıkların(LED lerin) Anlamı... Kolay Kurulum Programı ile Kurulum... WEB Arayüzü Üzerinden Internet

İçindekiler... Kutu İçeriği... Cihaz Üzerindeki Işıkların(LED lerin) Anlamı... Kolay Kurulum Programı ile Kurulum... WEB Arayüzü Üzerinden Internet İçindekiler... Kutu İçeriği... Cihaz Üzerindeki Işıkların(LED lerin) Anlamı... Kolay Kurulum Programı ile Kurulum.... WEB Arayüzü Üzerinden Internet Bağlantı Ayarları... IPTV Bağlantı Kontrolü... WEB Arayüzü

Detaylı

1.Adım: TradeAll masaüstü uygulamasını indirmek için, TradeAll web sitesine girip TradeAll Platformları butonuna tıklayın.

1.Adım: TradeAll masaüstü uygulamasını indirmek için, TradeAll web sitesine girip TradeAll Platformları butonuna tıklayın. KURULUM YÜKLEME VE SİSTEM GİRİŞ TradeAll ile Forex, Futures, CFD, Hisse Senedi ve EFT gibi tüm yatırım işlemlerinizi tek bir platform üzerinden hızlı, güvenli ve kesintisiz olarak gerçekleştirmek mümkün!

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4. Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4

İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4. Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4 femail İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4 Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4 Kutu içeriği 5 Donanım Kurulumu 5 Fiziki Kurulum Senaryoları 7 plugcam Mobil Uygulamasının Kurulumu

Detaylı

Kullanım Kılavuzu CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1

Kullanım Kılavuzu CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1 CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1 2 DVR CDD123-04 CDD123-08 KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5650 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

Kablosuz yaşam. 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 5450

Kablosuz yaşam. 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 5450 Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem Kullanım kılavuzu Air 5450 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza Genel Bakış 3 Güvenlik Ve Bakım 3 1 GİRİŞ 4 1.1 Minimum Sistem Gereksinimleri

Detaylı

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

Kurulum ve Kullanım Kılavuzu VGUARD PC TABANLI KARTLAR Görüntü Kartları Model : VG4C-RT4 VG4C-EXP VG8C-EXP VG4C + VG8C-VG8C-EXP-TV Kurulum ve Kullanım Kılavuzu UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5443 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

reedera7 Kullanım Kılavuzu

reedera7 Kullanım Kılavuzu reedera7 Kullanım Kılavuzu BAŞLANGIÇ 1. Başlarken Tablet PC nizi kullanmaya başlamadan önce lütfen kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz ve belirtilen talimatlara uyunuz. 2. Şarj Etme Cihazınız şarj

Detaylı

TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU

TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU UYARI Bu kılavuzdaki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kılavuzun

Detaylı

ADIM ADIM ANTI VIRUS ve CONTENT ACCESS CONTROL AKTİVASYONU

ADIM ADIM ANTI VIRUS ve CONTENT ACCESS CONTROL AKTİVASYONU ADIM ADIM ANTI VIRUS ve CONTENT ACCESS CONTROL AKTİVASYONU Not: İlk olarak Anti Virus üyeliği aktivasyonu ve ayarları Control üyeliği aktivasyonu ve ayarları anlatılacaktır. daha sonra Content Access 1-)

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

BuluTT Depo Kullanım Kılavuzu

BuluTT Depo Kullanım Kılavuzu BuluTT Depo Sayfa: 1/57 Bu doküman BuluTT Depo nun kurulmasını ve kullanımını tarif etmektedir: BÖLÜM-1: BULUTT DEPO KURULUMU BÖLÜM-2: BULUTT DEPO KULLANIMI BÖLÜM-3: DOSYALARINIZA İNTERNET ÜZERİNDEN ULAŞIN

Detaylı

FUJITRON STANDALONE DVR SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU H.264 DVR

FUJITRON STANDALONE DVR SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU H.264 DVR FUJITRON STANDALONE SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU 1 İçindekiler 1. Kurulum 2. Kontrol Seçenekleri a) Ön Panel Kullanımı b) Uzaktan Kumanda Kullanımı c) Mouse Kullanımı

Detaylı

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir?

Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm nedir, Güvenlimidir? Patates Albüm, size sınırsız sayıda dijital fotoğraflarınızı internet ortamında senelerce saklama imkanı verir. Böylece albümlerinizi veya seçilmiş fotoğraflarınıza dünyanın

Detaylı

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Dijital Video Kullanma Kılavuzu Kayıt Cihazı DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Baskı:1.3.0 DİKKAT! ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, CİHAZ ELEKTİK KAYNAĞINA BAĞLI İKEN AÇMAYINIZ. CİHAZ İÇİNDEKİ

Detaylı

TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU

TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU UYARI Bu kılavuzdaki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kılavuzun

Detaylı

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar...

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 0 İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 5 Cihaz Yönetim Arayüzü... 6 İnternet Bağlantı Ayarları... 8 Kablosuz

Detaylı

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu

YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu YereldeAB İnternet Sitesi İl Sayfalarına Yönelik İçerik Ekleme Kullanım Kılavuzu İçindekiler: İnternet Sitesine Kullanıcı Adı ve Şifre ile Giriş sayfa 3 YereldeAB İnternet Sitesi Haberler Sayfası sayfa

Detaylı

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ 1400 Sokak No : 9 D : 7 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 21 35 Pbx Fax : 463 08 04 web adresi : www.akbimkoc.com mail adresi akbimkoc@akbimkoc.com SDDOP Programı

Detaylı

DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU

DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU Ürün resmi gerçek üründen farklı olabilir. Lütfen ürünü kullanmaya başlamadan önce talimatları baştan sona okuyunuz. KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Detaylı

SC-9808 ve SC-9404 serileri Kartlar için KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU

SC-9808 ve SC-9404 serileri Kartlar için KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU SC-9808 ve SC-9404 serileri Kartlar için KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU ĐÇĐNDEKĐLER Giriş Pc Konfigürasyonu Sistem Gereksinimleri Donanım Kurulumu Sistem Mimarisi Sürücü ve Yazılım Kurulumu Canlı Đzleme

Detaylı

TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu

TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu P/N 1072767B-TR REV 1.0 ISS 16OCT14 Telif Hakkı 2014 United Technologies Corporation. Interlogix, United Technologies Corporation un bir birimi olan UTC Building

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A RENICA KAYIT CİHAZI KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A Modelleri için geçerlidir. İÇİNDEKİLER Çok Önemli Notlar Bölüm 1 Genel açıklama 1.1 Tanıtım 1.2 Aksesuarlar 1.3 Ana özellikler 1.4 Teknik parametreler

Detaylı

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U AÇIKLAMA Bu kullanım kılavuzu telif hakkı ile güvence altına alınmış bazı bilgiler içermektedir. Söz konusu kitapçık ve beraberindeki tüm donanım, yazılım ve ilgili

Detaylı