Projelerinizin tüm dünyada benzersiz bir profili olsun

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Projelerinizin tüm dünyada benzersiz bir profili olsun"

Transkript

1 Projelerinizin tüm dünyada benzersiz bir profili olsun Dış uygulamalar için dekoratif yüzeyler

2 02 RENOLIT dış kullanım folyoları İÇİNDEKİLER: 02 RENOLIT dış kullanım folyoları 04 Kalite, Servis ve Destek 06 Solar Shield Technology 08 RENOLIT exofol fx 10 RENOLIT exofol Mx 12 Restorasyon Yenileme 14 Teknik hizmetler

3 RENOLIT firması RENOLIT Şirketler Grubu yüksek kaliteli plastik folyoların ve ilgili teknik uygulama ürünlerinin uluslararası düzeyde lider üreticilerindendir. Bu aile şirketi 60 yıldan uzun bir süredir kalite ve yaratıcılıkta kriterlerini belirlemiş ve günümüzde 30 u aşkın üretim lokasyonunda yaklaşık personel istihdam etmektedir. RENOLIT markası modern ürün tasarımı, teknik ihtisas ve müşteri odaklı servisi ile dünya çapında bir itibara sahiptir.

4 RENOLIT plastik folyoları ile mobilyaların, yapı elemanlarının ve hi-fi ürünlerinin yüzeyleri kalite kazanır, çatılar ve yer altı konstrüksiyonları yalıtılır veya yüzme havuzları kaplanabilir. RENOLIT in tıbbi uygulamalar için de folyolar ve tüp örneğin; kan torbalarını ürettiği gibi, ayrıca inşaat ve otomotiv sanayi için de doğal elyaftan lamine ürünler olarak geri dönüştürülebilen levhalar da üretim programına dahildir. Bunlara ilave olarak RENOLIT folyolar, büro organizasyonu için ürünler, motorlu araçların iç dekorasyonu, grafik ve etiket sanayi için kendinden yapışan ürünler ve teknik ürünlerden oluşmaktadır. Veka AG

5 RENOLIT dış kullanım folyoları 03 RENOLIT DIŞ KULLANIM FOLYOLARI. Dış değerler söz konusu ise. RENOLIT in dış uygulamalar için yüksek performans folyoları adlarının hakkını veriyorlar: Çok katmanlı yapıları, dış cephe kullanım için plastikten veya metalden profillerin ve levhaların yüzeylerini korur. Her türlü yapı biçimine uyabilecek geniş kapsamlı renk ve desene ait ürünler mevcuttur. RENOLIT EXTERIOR ürünleri pencerelerin ve katlanır kapakların, çitlerin ve ev kapılarının, panellerin, kış bahçelerinin ve garaj kapılarının profillerine yüksek kaliteli görünüm kazandırır. RENOLIT ve COVA markalarının kurumsal bir çatı altında birleşmesiyle ürün yelpazemiz önemli ölçüde genişlemiş bulunmaktadır. Bu broşürle size RENOLIT EXTERIOR folyolarının yeni dünyasını sunuyoruz. 30 yıllık tecrübemiz sonucunda emsalsiz kalitedeki her zaman güvenebileceğiniz ürünlerimizi keşfediniz.

6 04 Kalite, Servis ve Destek BAŞARINIZ İÇİN MAKSİMUM GÜVENLİK. Çünkü biz sözümüzü tutuyoruz. Folyolarımızın kalitesi ve hizmetlerimizin güveninirliği ile değerlendirilmek istiyoruz. Bu nedenle REnOlIT EXOFOL ürünleri için 22,5 yıla kadar bir güvence sunuyoruz. Bu emsalsiz bir taahhüttür. Daima en son teknoloji kullanılır. Folyolarımızı daha iyi ve daha başarılı yapabilmek için sürekli olarak yeni yollar arayışı içerisindeyiz. Yeni gelişmeler yüzeyleri kire ve zararlı maddelere karşı daha dayanıklı hale getirirken, aynı zamanda kızıl ötesi ışınları yansıtan boyaların kullanımı yüzey ısısının çoğalmasını da önler. Bütün araştırma ve geliştirme çalışmalarımız sadece laboratuvar ortamında değil, dış mekanda ve gerçek zamanda da test edilmektedir. Ayrıca, yapıştırıcı ve makine üreticileri, test kurumları ve çalışma grupları ile yoğun bir irtibat halindeyiz. Bu durum ürünlerimizin geliştirilmesinde son yenilikleri yakalamamızı sağlıyor. Kalite yönetim sistemimiz, hammadde seçimi ve üretim aşamalarında yapmış oldugu testler ile yüksek ürün kalite standardının devamlılığını sağlıyor. Bilgi Paylaşımı. Size mümkün olan en iyi desteği sağlayabilmek için güvenli tek yol direkt iletişimdir. Bu sayede sizin ihtiyaçlarınızın ve beklentilerinizin karşılanıp karşılanmadığını sağlıklı bir şekilde öğrenebiliriz. Ürünlerimizi hangi teknoloji ve donanım ile geliştireceğimizi birlikte belirliyoruz. Tüm dünyaya yayılmış olan ağımızdan faydalanabilirsiniz. Ülkenizdeki muhatabınız sorunlarınızla ilgilenir ve grubun sahip olduğu tüm mesleki bilgilere erişme olanağını sağlar. İhtiyaç halinde personel desteği de verilir. Uygulama teknisyenlerimiz folyo üretiminden monte edilmiş pencereye kadar deneyimlerini sizlerle paylaşır.

7 Kalite, Servis ve Destek 05 Müşteri servisimiz, ürünlerimizin çeşitli kullanım olanakları ile ilgili danışmanlık ve özel çözümler sunar.

8 06 Solar Shield Technology SST test sonuçlarını gördüklerinde tasarım ve planlamacılar hemen ikna oluyorlar. Mimar planlama açısından özgürlük kazanıyor. Pencere yapımcısı ise güven.

9 Solar Shield Technology 07 Solar Shield Technology. Isı ve güneş ışığına karşı koruma. RENOLIT EXOFOL ürünlerinin emniyet ve güvenirlilik özelliğine, profilin aşırı ısınmasını engellemek de dâhildir. Solar Shield Technology (SST) sayesinde, güçlü güneş ışınlarına karşı da profillerin deforme olmasını ve yalıtımın bozulmasını engellemekteyiz. Sıcaklık düşüyor. SST tüm profil üzerinde koruyucu bir kalkan görevi görmektedir. Poli metil metakrilat tabakası (PMMA) kızıl ötesi ışınlara karşı şeffafken, renkli baz folyonun pigmentleri bu ışınları geri yansıtmaktadır. Böylece profilin içindeki ısı oluşumunu düşürmekteyiz. Tüm profiller korunur. Kızıl ötesinin baz folyoda geri yansıtılması sadece folyoyu değil aynı zamanda yapıştırıcıyı ve profili de korur. Kızıl ötesi ışınlar profile kadar ulaşamadığından, bundan hem beyaz hem de koyu renkli profiller yararlanmaktadır. Benzersiz olan bu güvenlik özelliğini günümüze kadar kesintisiz geliştirmeye devam ettik ve bunu RENOLIT EXOFOL MX ve RENOLIT EXOFOL FX folyo çeşitleri ile sunmaktayız. Pencere ve kapıların ömrü uzuyor. SST, koyu renkler ve ahşap desenler dahil tüm folyolarda ısının geri yansımasını sağlamaktadır. Bu folyolar profildeki yaşlanma sürecini yavaşlatıp yapı elemanlarının ömrünü uzatmakta ve etkin enerji kullanımını iyileştirmektedir. Sonuç olarak kapı ve pencereler işlevlerini doğru olarak daha uzun süre yapmaktadır. Şeffaf PMMA tabakası SST içeren renkli baz folyo PVC profil Yüksek sıcağın hakim olduğu Arizona eyaletinde yapılan açık hava dayanıklılık testinde; koyu renk folyo ile kaplı profillerin bile 60 C nin altında kaldığı tespit edilmiştir.

10 08 RENOLIT exofol fx RENOLIT EXOFOL FX. Dünya için folyo. RENOLIT EXOFOL FX ile dış mekan folyosu artık sınır tanımıyor. Yeni teknolojiler sayesinde folyolarımız, yapı elemanlarına daha uzun ömür sağlamaktadır. Uzun vadeli düşünen her inşaat sahibini sevindiren bir gelişme. İlave tabaka ile daha güçlü. RENOLIT EXOFOL FX, toplam kalınlığı 180 μm olan çok katmanlı bir folyodur. En üst tabaka poli-viniliden florid (PVDF), ikinci tabaka şeffaf PMMA, baz folyo ise renkli poli metil metakrilat (PMMA) dan oluşmaktadır. Baz folyodaki kızıl ötesi ışınları geri yansıtan renk pigmentleri profilin ısınmasını önler. Kiri kabul etmez. RENOLIT EXOFOL FX hava şartlarına ve mor ötesi ışınlara karşı dayanıklıdır. Yüksek performanslı folyolarımız ömürleri boyunca yüzey kalitesini korurlar. Yüzey geriliminin düşük olması folyonun kir tutmamasını ve bakımının kolay olmasını sağlar. Grafitiler bile kolayca temizlenebilir. RENOLIT EXOFOL FX in kir tutmaz özelliği yapı elemanlarına yeni uygulama alanları açmaktadır; örneğin yüksek yapıların cephelerinin oluşturulması. Şeffaf PMMA tabakası SST li Renklendirilmiş PMMA baz folyo Folyonun yapısının açıklanması: Şeffaf PVDF tabakası Uzun vadede güzel ve güvenli. RENOLIT EXOFOL FX yapı elemanlarına yeni renkler kazandırıyor. Folyonun üç katmanlı yapısı, en yoğun mor ötesi ışınların altında bile, her rengin uzun süre sabit kalmasını sağlamaktadır. Solar Shield Technology içeren RENOLIT EXOFOL FX, profilleri güçlü güneş ışığına karşı da korumaktadır. RAL 716/1 ve EN kapsamında yapılan hava şartlarına dayanıklılık testleri, RENOLIT EXOFOL FX in RAL kalite yönergesindeki beklentilerini fazlasıyla karşıladığını kanıtlamıştır. Baskı rengi Primer Bu nedenle bu ürün için 22,5 yıla kadar güvence vermekteyiz; Bunun15 yılı folyo içindir. Ek olarak 7,5 yıl restorasyon servisimiz üzerindendir. Bu ek süre, Türkiye için geçerli değildir.

11 RENOLIT EXOFOL FX yeni ufuklar açıyor. Benzersiz uzun ömürlülüğü folyoyu her hava şartı için ideal kılıyor. RENOLIT exofol fx 09

12 10 RENOLIT exofol mx RENOLIT EXOFOL MX hayatı kolaylaştırıyor. Bakım gerektirmeyen özelliğiyle yüzey niteliğini koruyor. A. op t Hoog B.V.

13 RENOLIT exofol mx 11 RENOLIT EXOFOL MX. Dış cephe folyosunda bir klasik. Yüksek performans folyosu olan RENOLIT EXOFOL MX senelerdir profillere üstün renk ve yüzey kalitesi kazandırıyor. Özelleşen yüzey görünümü ve fonksiyonelliği yeni standartları belirliyor. Başarılı bir ağ. Müşteri, tutkal ve makina üreticilerinden oluşan ağ sayesinde endüstriyel kaplama sistemi gelişti. RENOLIT EXOFOL MX folyoları ile bu sistem 25 yıldır tüm Avrupa da kendini kanıtlamıştır. RENOLIT EXOFOL MT, kapı ve panellerde pres ile şekillenebilen bir folyo olarak ürün yelpazesini tamamlamaktadır. Kanıtlanmış teknoloji. RENOLIT EXOFOL MX iki katmanlıdır: Alttaki PVC tabaka düz baskı rengini veya ağaç desenini taşır, şeffaf olan üst tabaka renkleri ve desenleri korur. Bu tabaka poli metil metakrilat tan (PMMA) oluşur, Avrupa nın zorlu hava şartlarında bile mor ötesi ışınları minimum % 95 oranında etkisiz hale getirir. RENOLIT EXOFOL MX için on yıla kadar verilen garanti ek bir güvenlik sağlamaktadır. Folyonun yapısı: Şeffaf PMMA tabakası Renklendirilmiş SST içeren PVC baz folyo Baskı Kolay bakım. Tüm folyolarımızda olduğu gibi bakımı oldukça kolaydır: Evde kullanılan deterjan veya sabunlu su ile, sünger veya yumuşak fırça yardımıyla yapılacak temizlik, folyonun güzel görünümünü koruması için yeterlidir. Sürekli gelişim. Worms ve Cramlington merkezlerimizdeki mühendislerimiz ve tasarımcılarımız bu klasikleşmiş ürünün görsel ve teknik kalitesini en üst düzeyde tutmaktadırlar. Güncel olarak desen sunumu Classic ve Premier olmak üzere iki koleksiyona ayrılmaktadır. Toplam 70 den fazla rengi ve deseni kapsamaktadır.

14 12 Restorasyon Yenileme Eskiyi yeni yapar. Yeni bir çehre ile daha fazla ışıltı. Modern malzemeler eski binaların restorasyonunda önümüze çok sayıda seçenek sunmaktadır. Geri dönüştürülebilen, enerji tasarruflu ve ses yalıtımlı pencereler muadillerine göre daha uzun ömürlü ve estetik bir alternatiftir. RENOLIT Exofol ürünleri her yere uyum sağlar. Geleneksel biçim, renk ve yüzey farklılığı yaratmadan modern teknolojinin sunduğu avantajlardan yararlanılmasını sağlar. Dış mekan folyolarının çeşitli renk ve desen alternatifleri zengin tasarım imkanı sağlar. Doğal yüzey görüntüsü ile klasik veya modern tüm pencere uygulamalarında kullanılır. Dayanıklı ve uzun ömürlü. Üzeri folyo ile kaplanmış profilin onarımı gerekirse ne yapılmalı? RENOLIT EXTERIOR bu gibi durumlarda çok özel bir teknik ile profilin tekrar folyo ile kaplanmasına imkan sağlıyor. Bu uygulama için yeterli donanıma sahip teknik ekip şirket içinden veya eğitilmiş elemanlar tarafından yerinde onarılır. RENOLIT Profilin ömrünün sonunda da etkin rol üstlenir: PVC profil üreticilerinin bir araya gelmesiyle oluşan Vinyl 2010 projesini aktif olarak destekleyen Vinyl Derneğinin kurucu üyesiyiz. Bu dernege üye PVC üreticileri, yılda Ton PVC içeren tüketici atığının geridönüşümünü sağlama konusunda mutabık kalmışlardır. PVC pencereler evin içinde ve dışında sağladığı tasarruf kadar güzel görünümlüdür.

15 Restorasyon Yenileme 13 Yeni bir dış görünüm, düşük enerji tüketimi: Folyo ile kaplanmış pencere sistemleri ile yenilenen Berlin Markisches Viertel bölgesindeki konut binalarında önemli ölçüde enerji tasarrufu saglanmıştır. Profine GmbH International Profile Group Veka AG

16 14 Teknik hizmetler RENOLIT geniş ürün alternatifleri sayesinde, farklı tasarımlar ile her türlü bina stiline uygun dış cephe folyosu sunmaktadır.

17 Teknik hizmetler 15 Teknik hizmetlerimiz. Daima önde olmanız için. RENOLIT EXOFOL folyoları dünyanın lider dış cephe folyosudur. Bunun nedeni, sadece kalite odaklı üretim anlayışı değil, aynı zamanda araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin yoğun olarak sürdürülmesidir. Trend oluşturma. Renk, baskı ve dekor teknolojisindeki sürekli gelişme sayesinde ahşap dekorlarımız, gerçeğe çok yakın görünümde bir mükemmeliyete ulaşmıştır. Gözenekleri zımparalanmış ahşap etkisi, boyaya benzer dokular ve yüzeyde kumlanmış duygusunu yaşatır. Colour Road renk, dizayn ve trend servisimiz mimari alandaki son gelişmeleri takip ederken HORIZON araştırma birimi de yeni uygulama alanları açmaktadır. Fikir yaratma. RENOLIT AG firmasının fikir oluşturucuları vizyonlar yaratmayı ve bunları seri üretime kadar götürmeyi amaçlamaktadır. HORIZON araştırma birimi olusturduğu zeminde yeni malzemeleri, teknolojiyi ve işlevselliği birleştiriyor. HORIZON dan bugüne kadar oluşan en büyük başarı Solar Shield Technology olmuştur. Ürünlerin test edilmesi. Yaratıcı ürün fikirlerinin yanı sıra, kalite ve güvenilirlilik başarımızın temelini oluşturmuştur. Bu denenle folyolarımız üretim sonrasında çeşitli dayanıklılık testlerine tabi tutulmaktadır. Folyomuz Kuzey Amerika nın çöl güneşi altında binlerce saat kaldıktan sonra bu testten zarara uğramadan çıkmalı, ayrıca Avrupa nın zor ve değişken hava şartlarına dayanmalı Laboratuar ortamında oluşturulan güneş ısığı yoğunlaştırılmış olarak tatbik edilir. Xenon adı verilen bu test fasılalı olarak arı su ile yapılan yağmurlama sayesinde nemin folye üzerindeki etkisini de ölçer.

18 08/2010 tr Business Unit RENOLIT EXTERIOR RENOLIT AG Horchheimer Str Worms Germany Phone: Fax: RENOLIT Cramlington Limited Station Road Cramlington Northumberland, NE23 8AQ United Kingdom Phone: Fax: PARTNER FOR SUSTAINABILITY

Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri. Güvenilir ve Mükemmel Isı Yalıtım Çözümleri. İleriye yönelik fikirler.

Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri. Güvenilir ve Mükemmel Isı Yalıtım Çözümleri. İleriye yönelik fikirler. Baumit Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri Güvenilir ve Mükemmel Isı Yalıtım Çözümleri İleriye yönelik fikirler. Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri Her Açıdan Avantajlı Yaşam kalitesinin tadına varın Yüksek

Detaylı

Dekoratif, Kalıcı, Farklı Güzellik

Dekoratif, Kalıcı, Farklı Güzellik Baumit Hazır Dekoratif Kaplamalar Dekoratif, Kalıcı, Farklı Güzellik İleriye yönelik fikirler. Baumit Hazır Dekoratif Kaplamalar Renkli Kaplamalar: Avantajlarla dolu zengin ürün gamı. Eviniz için makyajdan

Detaylı

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı.

Viega bağlantı sistemleri. Daima doğru bağlantı. Viega bağlantı sistemleri Daima doğru bağlantı. 2 Viega. Çok daha iyi bir fikir! Bazı şeyler vardır ki, hiç geçmişte kalmazlar. Aradan 110 yıl geçse bile. Viega da inovasyon ve girişimcilik ruhu gecmiştekinden

Detaylı

AHŞABIN EN DOĞAL HALİ Novawood ÜRÜN KATALOğu

AHŞABIN EN DOĞAL HALİ Novawood ÜRÜN KATALOğu AHŞABIN EN DOĞAL HALİ Novawood ÜRÜN KATALOğu Novawood ÜRÜN KATALOğu Aqua Florya İstanbul, Türkiye İÇİndekİler Hakkımızda 06 Thermowood 10 Dış Mekan Deck 31 Novathermowood Dişbudak 37 Novathermowood İroko

Detaylı

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye

Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye Setaltı bulaşık makineleri UC Serisi Üç adımda sahip olmak istediğiniz makineye UC-XL UC-L UC-M UC-S Önsöz Değerli gastronomlar, Son yıllarda gastronomi dünya çapında hızla değişim ve gelişim gösterdi.

Detaylı

Tasarımdan seri üretime kadar maksimum esneklik

Tasarımdan seri üretime kadar maksimum esneklik ENGEL in plastik endüstrisine yönelik dergisi Şubat 2015 The ENGEL HL-Ödülleri 2015 Şimdi başvurun! Üç kategoride Sayfa 9 ENGEL NPE 2015 te Beş Yıldızlı Endüstri Yeterliliği Sayfa 10 Hızlı, esnek ve kompakt

Detaylı

Daha temiz motorlar için ileri teknoloji

Daha temiz motorlar için ileri teknoloji Daha temiz motorlar için ileri teknoloji aha az yakıt ve yağ ağ tüketimi CO2 emisyonlarını azaltma Daha az yakıt ve yağ tüketimi C Daha az yakıt ve yağ tüketimi CO2 emisyon Daha temiz ve daha dayanıklı

Detaylı

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle.

Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Her zorluğun üstesinden gelen. Tork Konvertörlü Forklift sizlerle. Hidrodinamik tahrikli Dizel ve LPG forkliftler (Tork konvertörü) 1.600 ile 3.500 kg arası taşıma kapasitesi sunar. 1 Neden bir Jungheinrich

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ İŞLETMELERİ (KOBİ LER)

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ İŞLETMELERİ (KOBİ LER) tmmob makina mühendisleri odası ODA RAPORU KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ İŞLETMELERİ (KOBİ LER) Genişletilmiş Dördüncü Baskı Hazırlayanlar Yavuz BAYÜLKEN Cahit KÜTÜKOĞLU Nisan 2012 Yayın No: MMO/583 tmmob

Detaylı

Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01

Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01 Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri Sanayi A. Ş. Velibaba mah. Ankara cad. No: 188 Dolayoba Pendik 34896 İstanbul Türkiye Telefon: +90 216 307 74 01 pbx Faks : +90 216 307 74 04 İçindekiler Genel Müdür ün

Detaylı

Dünyanın en uzun, en geniş ultra lüks mega yatlarının iç ve TERENCE DISDALE: DÜNYANIN EN ULTRA LÜKS MEGA YATLARI ONDAN SORULUYOR.

Dünyanın en uzun, en geniş ultra lüks mega yatlarının iç ve TERENCE DISDALE: DÜNYANIN EN ULTRA LÜKS MEGA YATLARI ONDAN SORULUYOR. yat tasarımı Ç TERENCE DISDALE: DÜNYANIN EN ULTRA LÜKS MEGA YATLARI ONDAN SORULUYOR RÖPORTAJ: ÜMMÜHAN KAZANÇ Dünyanın en uzun, en geniş ultra lüks mega yatlarının iç ve dış tasarımını gerçekleştiren ve

Detaylı

YOL GÖSTERİCİ İLKELERİMİZ

YOL GÖSTERİCİ İLKELERİMİZ YOL GÖSTERİCİ İLKELERİMİZ 50 yıldır, Yeşil Bülten serisinde John Deere'in iş yapma biçimi açıklanmakta ve değerlerini uygulamaya geçirmektedir. Bültenler, uzun süreli misyonumuzu veya hayatları toprağa

Detaylı

Alüminyum folyo kışın sizi sıcak tutar

Alüminyum folyo kışın sizi sıcak tutar NO. 38 SONBAHAR 2011 Alüminyum folyo kışın sizi sıcak tutar ----- Soğuğu dışarıda tutan diğer teknolojilerle beraber kullanılabilen kendine has özellikler: Isıtıcıların kullanılması, kat kat giysilerin

Detaylı

Kıymetli yükleriniz için: Sistemli güvenlik.

Kıymetli yükleriniz için: Sistemli güvenlik. 2014 Kataloğu Kıymetli yükleriniz için: Sistemli güvenlik. Tekstil yük emniyet sistemleri Mekanik yük emniyet sistemleri Güvenlik Kapı kilit sistemleri Tüm Avrupa genelinde yaygın uygulama Lütfen web sitemizden

Detaylı

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7.

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7. İçindekiler İnsan Kaynakları Hizmetleri 3 İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4 Neden PwC? 7 Uzman Ekibimiz 9 Hizmetlerimizden Örnekler 11 Eğitimlerimiz - Business School 17 İnsan

Detaylı

ANTAKYA TİCARET BORSASI KALİTE EL KİTABI

ANTAKYA TİCARET BORSASI KALİTE EL KİTABI ANTAKYA TİCARET BORSASI KALİTE EL KİTABI İÇİNDEKİLER 3-0-1-Giriş -2-Borsanın Görevleri 4-0-3-Borsanın Faydaları 0-4-Diğer Borsalarla Entegrasyon 5-0-5-Revizyon Takip Çizelgesi 6-0-6-Çapraz Çizelge 7-0-6-Çapraz

Detaylı

SEKTÖREL ARAŞTIRMALAR SERAMİK YER VE DUVAR KAPLAMALARI SA-05-03-09 TÜRKİYE KALKINMA BANKASI A.Ş. ARAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜ Mayıs 2005 ANKARA

SEKTÖREL ARAŞTIRMALAR SERAMİK YER VE DUVAR KAPLAMALARI SA-05-03-09 TÜRKİYE KALKINMA BANKASI A.Ş. ARAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜ Mayıs 2005 ANKARA SEKTÖREL ARAŞTIRMALAR SERAMİK YER VE DUVAR KAPLAMALARI SA-05-03-09 TÜRKİYE KALKINMA BANKASI A.Ş. ARAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜ Mayıs 2005 ANKARA TÜRKİYE KALKINMA BANKASI A.Ş. SEKTÖREL ARAŞTIRMALAR SERAMİK YER VE

Detaylı

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU HAZIRLAYANLAR Emel KÖŞKER Mukaddes EREL Ömer Faruk DAĞLIOĞLUGİL Haziran 2012 Not: Bu rapor T.C.

Detaylı

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi

1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi 1- Yaşar 2010 BM Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Bildirimi İçindekiler 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3 İcra Başkanı nın Mesajı 4 Yaşar

Detaylı

60 Nm den 150,000 Nm ye kadar Tork Aletleri

60 Nm den 150,000 Nm ye kadar Tork Aletleri YETERLİLİK ÜRÜNLER SERVİS EMNİYET AVANTAJLAR ÖDÜLLER BİLGİ 60 Nm den 150,000 Nm ye kadar Tork Aletleri YETERLİLİK Güvenli gerdi uygulamaları Biz ekipman üretmenizin yanı sıra, herhangi bir müşterimiz için

Detaylı

Orta yük taşıma. KUKA robotları

Orta yük taşıma. KUKA robotları Orta yük taşıma kapasiteleri için KUKA robotları KUKA GÜÇLÜ ORTAĞINIZ. Kalite "made in Germany", yaratıcılık ve en üst düzeyde müşteri odaklı çalışma: Bu ilkelere dayanarak KUKA onlarca yıldır üstün teknolojiler

Detaylı

STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU

STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU Akıllı Ulaşım Sistemleri OTOMOTİV TEKNOLOJİ PLATFORMU STRATEJİK ARAŞTIRMA EYLEM PLANI RAPORU VERSİYON 3.0 (08.2014) i Akıllı Ulaşım Sistemleri İÇİNDEKİLER I. YÖNETİCİ ÖZETİ... 1 II. OTOMOTİV TEKNOLOJİ

Detaylı

Berlin de başarılı bir girişimde bulunmak

Berlin de başarılı bir girişimde bulunmak Alman kökenli olmayan girişimciler için yol haritası Berlin de başarılı bir girişimde bulunmak Genel koordinasyon Bu etkinlik Senatonun Ekonomi, Teknoloji ve Kadınlar için Yönetim i ve Investitionsbank

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa ŞEKİL LİSTESİ... iv TABLO LİSTESİ...vii SEMBOL LİSTESİ... viii KISALTMA LİSTESİ... x ÖZET... 1 GİRİŞ...

İÇİNDEKİLER Sayfa ŞEKİL LİSTESİ... iv TABLO LİSTESİ...vii SEMBOL LİSTESİ... viii KISALTMA LİSTESİ... x ÖZET... 1 GİRİŞ... İÇİNDEKİLER Sayfa ŞEKİL LİSTESİ... iv TABLO LİSTESİ...vii SEMBOL LİSTESİ... viii KISALTMA LİSTESİ... x ÖZET... 1 GİRİŞ... 2 BÖLÜM 1 1 GÜNEŞ... 4 1.1 Güneş Enerjisi... 4 1.2 Türkiye de Güneş Enerjisi Potansiyeli...

Detaylı

Güvenebileceğiniz bir işaret!

Güvenebileceğiniz bir işaret! Tüketici bilgileri OEKO-TEX 100 Standardı etiketi ile bilinçli alışveriş Güvenebileceğiniz bir işaret! Sayfa 2 Güvende hissetmek güzeldir Tüm yaşamımız boyunca, gece ve gündüz, sürekli olarak tekstil ürünlerine

Detaylı

SEKTÖR LİDERİ OLUN! İÇERİK İŞİNİZİ DESTEKLEYEN ÇÖZÜMLER HEDEF: DEĞER YARATMAK BAŞARIYA DAHA HIZLI ULAŞIN HIZLI İLERLEYENLER 2011 SAYI 15

SEKTÖR LİDERİ OLUN! İÇERİK İŞİNİZİ DESTEKLEYEN ÇÖZÜMLER HEDEF: DEĞER YARATMAK BAŞARIYA DAHA HIZLI ULAŞIN HIZLI İLERLEYENLER 2011 SAYI 15 2011 SAYI 15 İŞİNİZİ DESTEKLEYEN ÇÖZÜMLER İÇERİK HEDEF: DEĞER YARATMAK İşinizin dayanağı olan yazılımlar yetersiz kalmaya başladığında ne yapabilirsiniz? BAŞARIYA DAHA HIZLI ULAŞIN Kurumsal sınıftaki kaynaklar

Detaylı

M E V C U T B T O R T A M I N D A O R T A Y A Ç I K A N D E S T E K Z O R L U K L AR I

M E V C U T B T O R T A M I N D A O R T A Y A Ç I K A N D E S T E K Z O R L U K L AR I A R A Ş T I R M A R A P O R U B T D ö n ü ş ü m ü i ç i n H e r Z a m a n A ç ı k D e s t e k D e n e y i m i n d e n Y a r a r l a n m a Sponsor: HP Rob Brothers Mart 2012 B U AR AŞ T I R M A R AP O R

Detaylı