ICEC, ek kurallar ve düzenlemeler çıkarabilir. Bu ek kural ve düzenlemeler Lisans Sahibi için bağlayıcı olacaktır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ICEC, ek kurallar ve düzenlemeler çıkarabilir. Bu ek kural ve düzenlemeler Lisans Sahibi için bağlayıcı olacaktır."

Transkript

1 Kurallar ve Düzenlemeler Aşağıdaki belge tesiste gerçekleşen tüm etkinlikler için geçerli olan kural ve düzenlemeleri özetlemektedir. Bu kural ve düzenlemeler ayrıca etkinliğin bir parçası olarak görevlendirilen tüm yüklenici, etkinlik tedarikçileri ve sergiciler için de geçerlidir. Anlaşma Aşağıdaki kural ve düzenlemeler İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı (ICEC) ve bu anlaşma altında ICEC tarafından Etkinlik alanı olarak belirlenen herhangi bir alanın Lisans Sahibi arasında yapılan tüm lisans ya da etkinlik anlaşmaları için geçerlidir. Bu Anlaşmada kullanılan ve ayrıca tanımlanmayan tüm büyük harfli terimler ICEC ile Anlaşmada adı geçen Lisans Sahibi (Lisans Sahibi) arasında yapılan Lisans ya da Etkinlik Anlaşmasında (Anlaşma) ifade edilen anlama sahiptir. Ek Kurallar ve Düzenlemeler ICEC, ek kurallar ve düzenlemeler çıkarabilir. Bu ek kural ve düzenlemeler Lisans Sahibi için bağlayıcı olacaktır. Yapışkan Bant İşaret, afiş ve benzer malzemeler ICEC in izni olmaksızın tavan, duvar ya da boyalı yüzeylere çiviyle ve raptiye ile çakılamaz, asılamaz ya da tutturulamaz. Sergi salonu ZEMİNİNDE kullanılmasına izin verilen bantlar yalnızca aşağıdakilerdir: Çift taraflı bant Tek taraflı 7 ml vinil Maskeleme bandı Suretape (kumaş kanal bant) Yüksek yapışkanlı çift taraflı bant. Kabul edilebilir duvar yapışkanları Blu Tack ya da benzeri macun yapışkanlardır. Tüm yapışkan ürünlerin zemine ve bina cilasına zarar vermeden çıkarılabilmesi gerekmektedir. Tüm bant ve/veya yapışkan çıkarma hasarları için Hizmetlere Bakış ta sıralanan mevcut işçilik ücreti oranı geçerli olacaktır. Reklam Tanıtım Faaliyet planının bir parçası olarak Etkinlikle bağlantılı şekilde kullanılacak olan tüm tanıtım, reklam, simge ve diğer reklam malzemeleri için önceden ICEC ın yazılı onayı alınmalıdır. Lisans Sahibi kendisi tarafından satılan ya da dağıtılan tüm reklam ve tanıtım malzemelerinde ICEC a danışır. Lisans Sahibi bu tür malzemeler için onaylanan logo ve yazı türünü kullanmalıdır. ICEC tesisinde sürekli sergi reklamlarına ilişkin tüm münhasır haklarını saklı tutar ve bu reklamdan elde edilen tüm gelirler üzerinde hak sahibidir.

2 Hayvanlar ICEC ın önceden yazılı izni olmaksızın binaya herhangi bir hayvanın sokulması yasaktır. Rehber köpeklere izin verilir. Bina Saatleri ICEC, Lisans Anlaşmasında belirtilene ya da Lisans Sahibinin ayarladığı saatlere göre kullanım için uygun olacaktır. Bu programda yapılacak değişikliğin ICEC Yönetimi tarafından onaylanması gerekir. Kapasite Lisans Sahibi ICEC ın belirlediği kapasitelere ilişkin tesis kılavuzlarını almalıdır. Lisans Sahibi müsaade edilen azami kapasitenin aşılmasını engellemekle mükelleftir. (Ek 1 Salon Kapasite Çizelgesi) Hasar ve Tamirler Lisans verilen alanda ICEC Yönetimi ve Lisans Sahibi tarafından etkinlik öncesi ve sonrası bir denetim gerçekleştirilecektir. Hasar ve hasarlı alanlar not edilecektir. Lisans Sahibi tesisi kullanmasından kaynaklanan tüm tamir, yenileme ya da temizlik masraflarından sorumludur. Bu sorumluluk Lisans Sahibinin sergi katılımcıları, müşterileri ya da ziyaretçilerinin verdiği hasarı da kapsar. Elektrik Hizmetleri Tüm geçici elektrik ve aydınlatma ekipman ya da hizmetlerinin kurulumu esnasında aşağıdaki gerekliliklere uyulmalıdır. Tüm elektrik bağlantı, tesisat, tertibat, motor ve elektrikle çalışan teçhizat AT (CE) normları ve yangın yönetmeliklerine uyar. Tüm elektrikli aksesuar, bağlantı elemanı ve cihazların CSA onaylı olması gereklidir. Lateks kablo, ikili ve üçlü prizlere izin verilmez. Sergi katılımcıları elektrikli ekipman ya da bağlantıların üzerine ya da çevresine hiçbir türden malzeme koyamaz. Şirket mühendis ve teknisyenlerini gerektiren özel ekipman ICEC ın önceden yazılı izni ile kullanılabilir. Binanın çeşitli yerlerine dağıtılmış olan duvar ve sütun prizleri ICEC ın kullanımı içindir ve ICEC ın münhasır tedarikçisi tarafından belirtilmedikçe sergiciler tarafından kullanılamaz. Bu prizlerin kullanılması halinde Lisans Sahibine ücretlendirilecektir (Hiçbir şekilde stantlar arası elektrik bağlantısına müsaade edilmez. Her bir standın elektrik kullanımı ayrı olacaktır).

3 Sergiler Tüm sergiler Merkez içerisine binanın doğu kısmında bulunan yükleme rampalarından belirlenen içeri taşıma kapıları aracılığıyla alınacaktır. Sergi malzemeleri herhangi bir yangın ekipmanı, acil çıkış, sergi işareti, pencere ya da kapıları engellememeli ya da tıkamamalıdır. Sergi malzemeleri yalnızca Etkinlik kat planında gösterildiği şekilde belirlenen lisanslı alanlara kurulabilir. ICEC, girişlerin boyut, ağırlık ya da yükleme kapasitelerine uymayan sergi malzemelerinin kabulünden sorumlu değildir. Serginin Dışında Kalan Alanlar Sergi, tüm lobi alanlarında, belirlenen ayrıcalıklı alanlarda ve ICEC tarafından belirtilen tüm diğer alanlarda yasaktır. Yangın Düzenlemeleri Herhangi bir etkinlik sergileyen tüm müdahil taraflar yangın kural ve düzenlemelerine ilişkin tüm Ulusal yönetmeliklere uymalıdır. Binada yer alan yangın ve acil durum ekipmanı hiçbir şekilde gizlenmemeli/engellenmemelidir. Yangın yollarına park edilen araçlar masrafları sahibine ait olmak üzere çekilecektir. Sergi stantları arasındaki geçitler en az 2.5 metre olmalıdır. Tüm elektrikli ekipman CSA ya da UL onaylı olmalıdır. Bir etkinlikte kullanılan örtü, masa örtüsü, stant bölme ve halıları alevlenmeyi geciktirici malzemeden olmalıdır. Tüm malzemeler Yangın Birimi tarafından istenilen zamanda denetim ve alev alma testine tabi tutulabilecektir. Lisans Sahibi sergicilerine tüm yangın düzenlemelerini bildirmek ve uygulamalarını sağlamakla mükelleftir. Kutular, paketleme ya da diğer kullanılmayan sergi malzemeleri elektrik bağlantıları, bağlantı elemanları ya da transformatörlerin üzerine ya da çevresine konulmamalıdır. Tiner, yağlı boya vb. yanıcı ekipman ya da malzemelerin ICEC tesislerine getirilmesi yasaktır. Depolama güvenliği Lisans Sahibinin sorumluluğundadır. Depolanan öbekler 3.6 metre yüksekliği aşmamalıdır. Yangın Söndürme Ekipmanı Merkezin, tesisin her yerinde yangın söndürme sistemi vardır. En uçtaki yapı elemanı ya da söndürme başlığıyla öbeğin en üst noktası arasındaki boşluk en az 0.7 metre olmalıdır. Ek olarak el ile kullanılan yangın söndürme cihazları erişilebilir alanlarda tutulmaktadır. Havai Fişekler ve Diğer Piroteknikler Merkeze havai fişekler sokulamaz ve havai fişek ya da piroteknik cihazlar ICEC tesislerinde boşaltılamaz.

4 İlk Yardım Merkezde sınırlı ölçüde İlk Yardım malzemesi bulunmaktadır. İlkyardım setleri Ana Binanın alt katında bulunmaktadır. Lisans Sahibi ayrıca beklenen katılımcı sayısını karşılayacak kadar İlk Yardım malzemesini bulundurur. ICEC ayrıca masrafları Lisans Sahibine ait olmak üzere ambulans hizmetini çağırma hakkını saklı tutar. Zemin Yükü ICEC tarafından yazılı olarak izin verilmedikçe metre kareye 500 kg dan daha ağır bir malzeme taşıma ekipmanı ya da nesne Sergi zeminine konulamaz. Alışılmışın dışında malzemelerin gerekli olduğu etkinlikler için lisans sahibi taşıma tarihinden en az 4 hafta önce bina hizmetleri amirine gerekli olan araçların bir listesini verir. Lisans Sahibi tesisi eski temizlik durumuna getirmek için gerekli görülen tüm masrafları üstlenir. Kat Planları Tesiste gerçekleşen tüm etkinlikler için detaylı kat planları gereklidir. Daha sonra meydana gelebilecek sorunları önlemek için alanın satışından önce ön planlar onay için iletilmelidir. Nihai planlar taşınmadan önce ICEC tarafından yazılı olarak onaylanmalıdır. Aşağıdaki bilgiler onaya sunulan tüm planlarda yer almalıdır: Etkinliğin resmi adı, tarihler ve etkinlik hizmetleri şirketinin adı. Tüm planlar 1/16= 1 Ölçekle çizilmelidir. Koridor genişlikleri açıkça belirtilmelidir. Giriş kapıları ve acil çıkışlar açıkça işaretlenmelidir. Hizmet yüklenicisi depolama alanları açıkça işaretlenmelidir. Geçici yiyecek ve içecek hizmet alanları açıkça işaretlenmelidir. Zemin/Duvar Koruma Eşyaların içeri alınması ve dışarı çıkarılması esnasında eşyaların üzerinden geçirildiği tüm halı kaplı ve bitmiş zemin alanları ICEC ın tatmin olacağı şekilde kaplanmalı ve korunmalıdır. Bunun başarılamaması durumunda ilgili masraflar Lisans Sahibi tarafından karşılanacaktır. Eşyaların toplantı/kongre odalarına taşınması/odadan çıkarılması yalnızca ICEC ın gösterdiği kapılardan yapılacaktır. Bazı durumlarda bu kapılar dolguyla kaplanacaktır. Kongre alanında yalnızca poliüretan açık kasa/yük taşıyıcılara izin verilir metal köşeli yük taşıyıcılar içeri alınmaz. Yiyecek ve İçecek Merkeze dış bir tedarikçi tarafından sağlanan yiyecek ve içecekler kabul edilmez.

5 Çöp ve Atık Yönetimi Çöpler, masrafları Lisans Sahibine ait olmak üzere ICEC ın resmi yüklenicisi tarafından etkinlik katı ve binadan çıkarılacaktır. Çöp sıkıştırıcıyı çalıştırmaya yalnızca ICEC resmi temizlik yüklenicisi ve ICEC yönetimi yetkilidir. Geri dönüştürebilir çöpler (metal, cam ve kağıt) ayrılarak ICEC in yetkili ekibi tarafından ayrılıp biriltirilir ve belediye tarafından toplanır. İnşaat atığı etkinliğin hemen ardından bir dış yüklenici tarafından toplanacak ve ilgili masraflar Lisans Sahibine yansıtılacaktır. Aşırı ölçüde zemin temizliği gerektiren etkinliklerde (kir, toz, talaş) Lisans Sahibinin taşıma/çıkarma konusunda zemin temizliği ile ilgili ek masrafları ödemesi gerekebilir. Isıtma ve İklimlendirme Eşyaların içeri taşındığı ve dışarı çıkarıldığı süre içerisinde ısıtma ve iklimlendirme düşük seviyelerde gerçekleştirilecektir. Tam hizmet Etkinlik başlangıcından 1 saat önce ve Etkinlik bitiminden yarım saat sonra sağlanacaktır. Bakım ve Temizlik Konferans, toplantı, sergi için kullanılan salonların genel temizlik ve bakımı ve yiyecek ve içecek hizmetleri ICEC tarafından karşılanacaktır. Yukarıda sayılanlar dışındaki fazladan temizlik ihtiyacı (stant temizliği gibi) ek bir ücrete tabi olacaktır. Tazminat Lisans Sahibi, ölüm ya da kayıp (hırsızlık ya da başka şekilde) da dahil kişisel zarar ya da her ne şekilde olursa olsun mülkte zarar hakkındaki iddialardan kaynaklanan herhangi bir kayıp, zarar, masraf ya da harcama da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Etkinlik ile bağlantılı olarak ICEC ın maruz kaldığı yasal masraflar da dahil tüm kayıp, zarar, masraf ya da harcamalarda ICEC ı tazmin eder ve korur. Anahtarlar Lisans Sahibi ya da hizmet yüklenicilerinin ihtiyaç duyduğu üzerinde sözleşme yapılan tüm etkinlik alanlarının iç mekan anahtarları bir depozitoya tabidir. Anahtarlar Etkinliğin son günü saat 18:00 den önce iade edilmelidir. Anahtarlar iade edilmezse bir yenileme ücreti alınacaktır. Lisanslar Lisans Sahibi, Etkinliği sahnelemek ya da düzenlemek için gerekli olabilecek tüm lisans, izin ve onayları ilgili düzenleyici kurumlardan almakla mükelleftir. Bu tür lisans, izin ve onayların masrafı Lisans Sahibinin sorumluluğundadır.

6 Aydınlatma Seviyeleri Sergi Salonları için iki seviye aydınlatma mevcuttur: İçeri Taşıma/Dışarı Çıkarma seviyesi Etkinlik seviyesi İçeri taşıma, dışarı çıkarma sürecinde uygun seviyede bir aydınlatma sağlanacaktır. Tam aydınlatma etkinlik günlerinde sağlanacaktır. Malların Taşınması Etkinliğin güvenliği Lisans Sahibinin sorumluluğundadır ancak ICEC, Lisans Sahibine sergiciler ve diğer kişilerin malları etkinlik katından kaldırmasına imkan tanıyan bir yetkilendirme sistemi geliştirme konusunda yardımcı olabilir. Herhangi bir mevcut sistem yok ise, Lisans Sahibinden malları etkinlikten kaldıracak kişileri bularak bildirmesi istenir. ICEC tarafından izin verilmediği müddetçe mallar/yük taşıyıcılar herhangi bir camdan geçemez. Motorlu Taşıtlar İçten yanmalı motora sahip taşıtlarda çeyrekten (1/4) daha fazla yakıt deposu bulunmamalı ve taşıtlar bir kez yerini aldıktan sonra çalıştırılabilir vaziyette olmamalıdır (akünün çıkarılması gibi). Yakıt deposu kapağı kilitli ya da bantla kapatılmış olmalıdır. Araçların altında damla toplayıcı ve tüm tekerleklerin altında tampon bulunmalıdır. Sergi alanına ve/veya ICEC a giren tüm araçlar temiz ve kuru olmalıdır. ICEC ın tüm zemin alanları, masrafları Lisans Sahibine ait olmak üzere Araçlar Merkeze girmeden önce ağır iş plastik örtü ile kaplanmalıdır. Bina yönetimi tarafından özel izin verilmedikçe hiçbir motorlu taşıt ICEC içerisinde çalıştırılamaz. Tercih Edilen Tedarikçiler Lisans Sahibi, ICEC tarafından onaylanan yükleniciler listesinden seçilmediği sürece Etkinlik Alanında hizmet verecek hiçbir yüklenici ya da işçiyi istihdam edemez ya da istihdamına müsaade edemez. Lisans Sahibinin alanı kiralama amacı ya da kullanımı ile bağlantılı olarak hoparlör tertibatı, sahne geçidi, çevre düzeni ya da diğer aksesuar, mobilya ya da ekipmanın aydınlatılması, özel eklemeler ya da düzenlemeler yapılması da dahil koltuk düzenlemesi, özel elektrik ve yardımcı hizmetlerin taşınması ya da kaldırılması ya da kurulması ya da indirilmesi gerekirse, Lisans Sahibi Etkinlik sonunda taşıma ya da kaldırma ya da düzenleme ya da indirme ve önceki durumuyla aynı şekilde ve aynı yere koymak için gerekli masrafları ödemeyi kabul eder. Elektrik, gaz, hava, tesisat ve donanım hizmetlerinin tedariki Lisans Verenin dışındadır ve masrafları Lisans Sahibine ait olmak üzere doğrudan Lisans Verenin münhasır tedarikçisi ile yapılmalıdır.

7 Faaliyet Planı Lisans Sahibi bu Lisans Anlaşmasının süresi boyunca Etkinlik başlangıcından 30 gün önce ICEC tarafından kabul edilip onaylanan kat planı sınırlıdır. Aşağıdakilerle birlikte kat planının dört (4) nüshası iletilmelidir: Lisans Sahibi tarafından sözleşme yapılan güvenliğin program ve yeri, Etkinlik saatleri Araçlar, yardımcı hizmetler ve donanım için özel ihtiyaçlar Yasak Olan Eylemler Lisans Sahibi ve Sergiciler aşağıdaki eylemlerde bulunmamalıdır: İstanbul İtfaiye Teşkilatı nın ya da herhangi bir devlet kuruluşunun kurallarıyla çelişen ya da ICEC sigorta poliçelerini geçersiz kılan ya da primlerini arttıracak ya da Merkezin herhangi bir kısmına zarar veren ya da görüntüsünü bozan herhangi bir nesnenin Merkeze getirilmesi ya da Merkezde bu tür eylemlerde bulunulması ya da vekil ya da çalışanlarının Merkezde herhangi bir şekilde hasara sebep olacak, Merkeze zarar verecek ya da görüntüsünü bozacak eylemlerde bulunmalarına müsaade edilmesi. Etkinliğin eşyaların içeri taşındığı ya da dışarı çıkarıldığı evresinde Merkeze 18 yaşın altındaki çocukların kabul edilmesi ya da buna izin verilmesi. Huzuru bozan eylemlerde bulunmak ya da bu tür bir rahatsızlığın oluşması ya da oluşturulmasına sebebiyet veren bir faaliyette kasten bulunmak ya da bulunulmasına izin vermek ya da Merkezin herhangi bir kısmını kullanan kişileri tedirgin etmek, taciz etmek ya da müdahale etmek. Merkezin herhangi bir kısmına ya da Merkezde bulunan herhangi bir ekipmana çivi, kanca, vida ya da raptiye takılmasına izin vermek ya da Merkez ya da ekipmanlarında herhangi bir değişiklik yapmak ya da yapılmasına müsaade etmek. Merkezin herhangi bir kısmında alışılmışın dışında zararlı ve hoş olmayan gürültü, koku ya da ışık yayılmasına neden olmak, olunmasını sağlamak ya da bunları üretmek. Tesisin herhangi bir kısmını konaklamak ya da uyumak için kullanmak. Merkezdeki hizmet, ısıtma, havalandırma, asansör, elektrik, tesisat, gaz, basınçlı hava ya da klima sistemleri ya da bunların parçalarının etkinliğine ya da ulaşılabilirliğine mani olacak herhangi bir şey yapmak ya da yapılmasına izin vermek veyahut bunlara giden geçitler ya da bunlara yakın ortak alanlar ya da sokak ya da kaldırımlara serbestçe erişimi engelleyecek herhangi bir şey yapmak ve ya yapılmasına izin vermek. Sorumluluk Lisans Sahibinin herhangi bir yükümlülük üstlendiği durumlarda bu yükümlülük tüm vekillerini, görevlilerini, çalışanlarını, sergicilerini, ziyaretçilerini ve Lisans Sahibinin yasal olarak mesul olduğu diğer kişileri de kapsar ve Lisans Sahibi vekil, çalışan, sergici, misafir,

8 ziyaretçi ve diğer kişilerin Lisans Anlaşmasını çiğnemesi ya da ihlal etmesi halinde ICEC ı tazmin eder ve korur. Sabitleme ve Tavan Askıları Tavanlara ICEC yönetiminin önceden yazılı izni olmaksızın herhangi bir nesne asılamaz. Asılacak olan herhangi bir nesne yalnızca ICEC in münhasır yüklenicisi tarafından asılabilir. Sabitleme ile ilgili ICEC in onayını almak için aşağıdaki bilgilerin verilmesi gerekir: Asılacak nesnenin türü Tam ağırlığı Askının uzunluğu ya da çerçevenin boyutları Bağlantı noktalarının sayısı ve konumu Kullanılacak sabitleme türü Güvenlik Lisans Sahibi, Lisans Süresi boyunca masrafları kendine ait olmak üzere Etkinlik Alanında güvenliği sağlamakla yükümlüdür. Her bir etkinlik ICEC güvenliği tarafından yükleme rampası (24 saat erişim), ana lobi alanı, koridorlar/holler ve binanın çevresindeki alan gibi özel yerleri ve gerekli olan görev yerlerini belirlemek için tek tek incelenir. Etkinlikle ilgili tüm personel binaya belirlenen kapıdan girip çıkmalı ve uygun şekilde bir yaka kartı taşımalıdır. Etkinlik Alanı ve anahtarlar da dahil Merkez her zaman ICEC ın sorumluluğu ve kontrolü altındadır. Lisans Sahibi, Etkinlik süresi boyunca günde yirmi dört (24) saat bazında gerekli güvenliği sağlayacak ve düzenleyecektir. Tüm bekçiler ve diğer koruyucu hizmetlerin masrafı Lisans Sahibi tarafından karşılanacaktır ve güvenlik personeli sayısının ICEC tarafından kabul edilmesi gerekmektedir. Enerji tasarrufu için tüm yükleme kapıları kullanılmadıkları zamanlarda nöbetçiler tarafından kapatılacaktır. Merkez belirli bir etkinliğin kullanımına tahsis edilmediği zamanlarda yasak bölge olarak düşünülecektir bu sebeple ICEC yönetimi erişimi reddetme hakkını saklı tutar. Güvenliği ihlal teşebbüsü ya da gerçekten ihlali derhal tesisten çıkarılma ve gerekli görülürse takibat ile sonuçlanacaktır. Tüm güvenlik anlaşmalarının ICEC tarafından kabul edilmesi gerekmektedir. Güvenlik hizmetleri ile ICEC aracılığıyla bir anlaşma yapılıyorsa tüm bu hizmetler Lisans Anlaşmasında yer alan hüküm ve niteliklere göre verilir. Tesis (ICEC) Güvenliği, bir kriz durumunda güvenlik lojistiği ve eylem kılavuzlarını denetleyerek tüm bina(lardan) 24 saat sorumludur. Ancak Etkinlik Güvenliği anlaşma yapılan etkinlik alanına aittir.

9 Kurma/Sökme Gereklilikleri ICEC, sergicilerin kendi malzemelerini (belirli kapılardan) içeri/dışarı taşımalarına ya da kendi sergilerini kurmalarına/yerleştirmelerine kısıtlama getirmez. Motorlu ya da motorsuz hiçbir tekerli araç tesis içerisinde ICEC yönetiminin izni olmaksızın kullanılamaz. Boşaltıldıktan sonra tüm araçlar derhal kaldırılmalıdır. Eşyaların içeri taşınması ya da dışarı çıkarılması esnasında tesiste 18 yaşın altındaki çocuklara izin verilmez. Lisans Sahibi ve sergicilerin, sergilerini hazırlamak için kendi alet, merdiven, süpürge, yük taşıyıcı ve diğer gerekli nesneleri getirmeleri istenir. ICEC, bu eşyalardan hiçbirini ödünç vermez. Metal köşeli yük taşıyıcılara Kongre/Sergi alanında izin verilmez. Etkinlikte kurulum ve sökme işlemleri için gerekli tüm iş gücü Lisans Sahibi, sergiciler ve hizmet yüklenicilerinin sorumluluğundadır. Nakliyat ve Mal Kabul Etkinlik Esnasında İzinli Etkinlik süresince, eşyalar tesise belirli içeri taşıma süresi içerisinde ulaşmalıdır. Lisans Sahibi tarafından görevlendirilen personel nakliyatı yapılan eşyaları almak üzere hazır bulunmalıdır. Müşteriler için binaya gelen kargo (azami 40x45 cm ebatlarda) X-Ray cihazından geçmesi için güvenlik personeli tarafından Rumeli Ana Girişine yönlendirilecektir. Güvenlik kontrolünden sonra Lisans Sahibi lojistik firmasına tahsis edilen bölüme yönlendirilecektir. Bir lojistik firmasının bulunmaması halinde paket doğrudan Lisans Sahibine iletilecektir. Paketin boyutu 40x45 cm den daha büyük ise güvenlik kontrolü Rumeli Mal Girişinde yapılacaktır. İşaret ve Süslemeler İşaret ve süslemeler Merkeze ICEC ın izni olmadan alınmayacaktır. Onay alındıktan sonra işaret ve süslemeler belirlenen kişiler tarafından zorunlu malzemeler kullanılarak asılacak ve/veya tutturulacaktır. Müşteri lisans süresi içerisinde masrafları kendine ait olmak üzere tüm işaret ve süslemeleri sökecektir. Süslemelerin sökülmemesi halinde ek kira ücreti alınabilir ve/veya ICEC süslemeleri masrafları müşteriye ait olacak şekilde sökebilir. ICEC uygunsuz bulduğu işaret ya da süslemeleri kaldırma hakkını saklı tutar. İşaretler, ICEC tarafından belirlenen bir süre için yalnızca tesisin sağladığı normal panolara asılabilir. ICEC ın hiçbir alanında konfetiye izin verilmez. Dışarı asılan işaret ve afişler ICEC ın önceden izni ve gerekli yerel kurumların (belediye gibi) onayı olmadan binanın üst yapılarına asılamaz ve asılması halinde masraflar Lisans Sahibine aittir. Dışarı asılan geçici yön bilgisi, servis işaretleri vb. için önceden ICEC ın izni olmalıdır.

10 Sigara İçme Lisans Sahibi Merkezin tamamen sigara içilemez bir tesis olduğu konusunda bilgilendirildiğini kabul eder. Sigara içmek eşyaların içeri taşınması ve dışarı çıkarılması esnasında yasaktır ve etkinlik ve tesis güvenliği tarafından bu kural uygulanacaktır. Sigara içmek Merkezin tüm alanlarında daima yasaktır. Alan Tahsisi Herhangi bir Etkinlik depolama da dahil Lisans Anlaşmasında belirtilen alanla sınırlıdır. Yükleniciler ve Etkinlik Tedarikçileri Tüm Kongre ve Sergi Salonu alanlarının müşterilerimizin standartlarına uygun olmasını sağlamak için lütfen aşağıdaki kurallara uyunuz: Genel Kurallar Tüm ekipman Mal Girişi ve Rumeli Ana Girişi Güvenliğinden içeri ya da dışarı taşınmalıdır. Tedarikçiler Ana Giriş ve Rumeli Ana Girişinde giriş ve çıkışlarda imza atmalıdır. Bunun için gerekli personel sağlanacak ve ilgili masraflar Lisans Sahibi tarafından karşılanacaktır. Herhangi bir ihtiyaç olması halinde bu bilgi ICEC ın yetkili personeli ile paylaşılmalıdır. ICEC tesislerinde dışarıdan getirilen yiyecek ve içecekler tüketilemez. Tüm etkinlik hizmetleri ekibi görevde olduklarını gösteren bir yaka kartı takacaktır. Bu yaka kartları Lisans Sahibi ya da Lisans Sahibi tarafından görevlendirilen üçüncü bir tarafça sağlanacaktır. Tüm çalışanlar profesyonel bir şekilde davranacak ve kaba bir dil kullanmak, tükürmek ya da gürültücü davranışlarda bulunmaktan kaçınacaktır; işi olmayan giremez. Tüm ICEC yapı ya da tamir yüklenicileri şantiyede çalışırken ICEC teknik ekibi tarafından denetlenmelidir. Sıkı bir sigara içilemez politikası yürütülmektedir. Bu politika yükleme rampası alanını da kapsamaktadır. Salonlarda ya da kongre alanında ekipman/nesneleri duvarlara (cüruf betonu ya da alçı panel) yaslamak yasaktır. Hiçbir ekipman duvara 30 cm daha fazla yaklaştırılamaz. Bu durum kutuları, kasaları, paletleri, perde direkleri, masa, sandalye vb. kapsar. Bu kural katı bir şekilde uygulanacaktır. Yasak bölgede bulunan tüm yüklenicilerden alanı terk etmesi istenecektir. Toplantı Odaları Paket taşıyıcı, kızak ya da metal yük taşıyıcıların Kongre alanına girmesi yasaktır. Duvar ve pencerelere poster, resim, afiş, el ilanı vb. asılamaz. Siyah bandın kullanıldığı zemin kablo ve tel bandı dışında bant kullanılması yasaktır. Pim, raptiye, kanca Kongre alanında yasaktır.

11 Kongre alanında hiçbir zaman çöp, paketleme malzemesi ya da depolama kutusu bırakılmayacaktır. Yükleniciler temiz bir çalışma alanı bırakacaklardır aksi takdirde temizlik masrafları kendilerine yansıtılacaktır (Depolama alanı ICEC tarafından tahsis edilecektir). Temerrüt Herhangi bir temerrüt ya da Lisans Sahibi ya da ICEC in bildirdiği herhangi bir sergici tarafından Lisans Anlaşmasının ya da bu Kural ve Düzenlemelerin ihlali ve bu durumun düzeltilmemesi ya da duruma çözüm getirilmemesi halinde, ICEC herhangi bir yasal muameleye başvurmaya gerek olmaksızın tesisse yeniden girerek tüm kişi ve eşyaları çıkarabilir. Ayrıca ICEC, Lisans Sahibinden tazminat talep edebilir ve yasal ya da hakkaniyete uygun çareler arayabilir. Herhangi bir zarar meydana gelmesi durumunda ICEC bu zararları sorumlu olan tedarikçiye fatura edecektir. Lisans Sahibi, sergicileri yukarıdaki Kurallar ve Düzenlemelerden haberdar etmekle yükümlüdür.

TEKNIK YÖNETMELIKLER 12 19 KASIM FIERA MILANO RHO MILANO, ITALYA

TEKNIK YÖNETMELIKLER 12 19 KASIM FIERA MILANO RHO MILANO, ITALYA TEKNIK YÖNETMELIKLER 12 19 KASIM FIERA MILANO RHO MILANO, ITALYA TEKNİK İÇİNDEKİLER YÖNETMELİKLER B1 Genel 04 B2 Adresler ve İletişim 04 B3 Servis Formları 04 B4 Fuar Alanında Yönetim 05 B5 Fuar Standı

Detaylı

İSTANBUL PROHUNT 3. İSTANBUL AV SİLAH ve DOĞA SPORLARI FUARI 29 Mayıs - 1 Haziran 2014 İstanbul Fuar Merkezi Hall 9-10 KATILIMCI KILAVUZU

İSTANBUL PROHUNT 3. İSTANBUL AV SİLAH ve DOĞA SPORLARI FUARI 29 Mayıs - 1 Haziran 2014 İstanbul Fuar Merkezi Hall 9-10 KATILIMCI KILAVUZU İSTANBUL PROHUNT 3. İSTANBUL AV SİLAH ve DOĞA SPORLARI FUARI 29 Mayıs - 1 Haziran 2014 İstanbul Fuar Merkezi Hall 9-10 KATILIMCI KILAVUZU 1 Sayın Katılımcımız, Bu KATILIMCI KILAVUZU, katılımcısı olduğunuz

Detaylı

TEKNİK KATILIMCI KULLANIM KILAVUZU

TEKNİK KATILIMCI KULLANIM KILAVUZU 28.Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı 15-18 Ocak 2015 İstanbul Fuar Merkezi ( CNR) Hall 1-2-3-4 TEKNİK KATILIMCI KULLANIM KILAVUZU Sayın Katılımcımız, Bu KATILIMCI KILAVUZU, katılımcısı

Detaylı

Teknik Hizmetler ve Kurallar Bilgilendirme Kitapçığımızda fuarımız ile ilgili bilgileri bulacaksınız.

Teknik Hizmetler ve Kurallar Bilgilendirme Kitapçığımızda fuarımız ile ilgili bilgileri bulacaksınız. - 1 - Değerli Katılımcımız, Teknik Hizmetler ve Kurallar Bilgilendirme Kitapçığımızda fuarımız ile ilgili bilgileri bulacaksınız. Kitapçığımızda fuar kurulum, fuar esnası ve fuar sökümündeki çalışmalar,

Detaylı

Yap, nflaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuar. 24-28 Nisan. Kira Sözleflmesi

Yap, nflaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuar. 24-28 Nisan. Kira Sözleflmesi Yap, nflaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuar 24-28 Nisan Kira Sözleflmesi Fulya Mah. Yeflilçimen Sok. No:12/430 Fulya 34394 stanbul Tel: +90 212 266 70 70 Faks: +90 212 266 70 10 info@yapifuari.com.tr

Detaylı

V. Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuar 29 MAYIS - 1 HAZİRAN 2013 TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ. www.hightex2013.com KATILIMCI EL KİTABI

V. Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuar 29 MAYIS - 1 HAZİRAN 2013 TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ. www.hightex2013.com KATILIMCI EL KİTABI HIGHTEX 2013 V. Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuar 29 MAYIS - 1 HAZİRAN 2013 TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ BÜYÜKÇEKMECE - İSTANBUL/TÜRKİYE www.hightex2013.com KATILIMCI EL KİTABI işbirliği

Detaylı

2-A-1 Teslimler 2-A-2 Kiracı Paketi 2-A-3 Avan Proje 2-A-4 Uygulama Projesi ve Malzeme Tanımları 2-A-5 Bina Tanıtım/İsim Panosu Proje Teslimi

2-A-1 Teslimler 2-A-2 Kiracı Paketi 2-A-3 Avan Proje 2-A-4 Uygulama Projesi ve Malzeme Tanımları 2-A-5 Bina Tanıtım/İsim Panosu Proje Teslimi AKPLAZA OFİS BİNASI DEKORASYON ŞARTNAMESİ GENEL FİHRİST BÖLÜM 1_GİRİŞ VE AMAÇ 1.1 Giriş ve Amaç 1.2 Akplaza Ofis Binası Tasarım Felsefesi 1.3 Kriterlerin Kullanımı BÖLÜM 2_GENEL BİLGİ VE YÖNTEMLER Özet

Detaylı

Yap, nşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuar. 6-10 Mayıs. (Salı - Cumartesi) Kira Sözleşmesi

Yap, nşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuar. 6-10 Mayıs. (Salı - Cumartesi) Kira Sözleşmesi Yap, nşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuar 6-10 Mayıs (Salı - Cumartesi) Kira Sözleşmesi Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430 Fulya 34394 stanbul Tel: +90 212 266 70 70 Faks: +90 212 266 70 10 info@yapifuari.com.tr

Detaylı

Herhangi bir dernek üyesi misiniz? EVET: HAYIR : Dernek İsmi?... Lojistik Hizmetleri

Herhangi bir dernek üyesi misiniz? EVET: HAYIR : Dernek İsmi?... Lojistik Hizmetleri KATILIM SÖZLEŞMESİ 6-8 KASIM 015 İSTANBUL KONGRE MERKEZİ Kayıtlarınız için lütfen bir kopyasını saklayınız. KATALOG SİPARİŞİ İÇİN SON GÜN: 6 EKİM 015 GL events Fuarcılık A.Ş. Şerif Ali Mahallesi Pakdil

Detaylı

Ankara Üniversitesi Teknoloji GeliĢtirme Bölgesi ĠĢletme Yönergesi. ANKARA ÜNĠVERSĠTESĠ TEKNOLOJĠ GELĠġTĠRME BÖLGESĠ ĠġLETME YÖNERGESĠ

Ankara Üniversitesi Teknoloji GeliĢtirme Bölgesi ĠĢletme Yönergesi. ANKARA ÜNĠVERSĠTESĠ TEKNOLOJĠ GELĠġTĠRME BÖLGESĠ ĠġLETME YÖNERGESĠ ANKARA ÜNĠVERSĠTESĠ TEKNOLOJĠ GELĠġTĠRME BÖLGESĠ ĠġLETME YÖNERGESĠ MADDE 1 - YÖNERGENĠN AMACI Yönerge'nin amacı, Kiracıların ve Yönetici Şirketin birbirlerine ve ilgili yasal mercilere karşı olan yükümlülüklerini

Detaylı

İSTANBUL CEVAHİR ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ

İSTANBUL CEVAHİR ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ İSTANBUL CEVAHİR ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ KİRACI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Giriş 1.1. Hoş geldiniz 1.2. Bu Teknik Şartname neden okunmalı? 1.3. Teknik Şartnameyi nasıl kullanmalıyım? 1.4. Terimler ve Tanımlar

Detaylı

REPUBLIKA ACADEMIC APARTS EL KİTABI

REPUBLIKA ACADEMIC APARTS EL KİTABI İÇİNDEKİLER SEVGILI MISAFIRIMIZ,... 1 ADRES VE İLETİŞİM BİLGİLERİ... 2 REPUBLIKA ACADEMIC APARTS - ORTAKÖY... 2 REPUBLIKA ACADEMIC APARTS - BÜYÜKÇEKMECE... 3 MİSAFİR ODALARI... 3 ORTAK PAYLAŞIM ALANLARI...

Detaylı

Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği. Resmi Gazete: 05.10.2013 28786

Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği. Resmi Gazete: 05.10.2013 28786 Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği Resmi Gazete: 05.10.2013 28786 BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Madde 0001: Amaç (1) Bu Yönetmeliğin amacı, yapı işlerinde alınacak asgari

Detaylı

37-İNŞAAT İŞYERLERİNDE GÜVENLİK-1

37-İNŞAAT İŞYERLERİNDE GÜVENLİK-1 37-İNŞAAT İŞYERLERİNDE GÜVENLİK-1 Ülkemizin İş Güvenliği Konusunda Yeri Türkiye de her iş saatinde 32 iş kazası gerçekleşmektedir. Her 80 dakikada bir işçi sürekli iş göremez duruma gelmektedir. Her 2

Detaylı

İKİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler

İKİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler YAPI İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ TASLAĞI BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu Yönetmeliğin amacı, yapı işlerinin yapıldığı işyerlerinde alınacak asgari

Detaylı

SERGİ STANDI AÇMA BAŞVURU FORMU

SERGİ STANDI AÇMA BAŞVURU FORMU SERGİ STANDI AÇMA BAŞVURU FORMU www.wvcistanbul05.com SERGİ STANDI AÇMA BAŞVURU FORMU nd World Veterinary Congress İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı LÜTFEN BÜYÜK HARFLERLE DOLDURUNUZ

Detaylı

Dünya Su Sergisi 2009 a hoş geldiniz!

Dünya Su Sergisi 2009 a hoş geldiniz! Dünya Su Sergisi 2009 a hoş geldiniz! Katılımcı Kılavuzu,16-22 Mart 2009 tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Su Sergisi nde hazırlıklarınıza yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Fuar ile ilgili hazırlık

Detaylı

YÖNETMELİK. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: YAPI İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

YÖNETMELİK. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: YAPI İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM 5 Ekim 2013 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 28786 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: YÖNETMELİK YAPI İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç

Detaylı

Alt İşverenler Çalışma, İş Sağlığı ve Güvenliği Talimatı

Alt İşverenler Çalışma, İş Sağlığı ve Güvenliği Talimatı Alt İşverenler Çalışma, İş Sağlığı ve Güvenliği Talimatı Hazırlanma Tarihi: 18.09.2013 İÇERİK 1. Amaç 2. Uygulama Alanı 3. Sorumluluk 4. Tanımlar 5. İşlem 6. Taşeron Firmalardan İstenilen Belgeler 7. Referanslar

Detaylı

ASANSÖR VE YÜRÜYEN MERDİVENLERDE İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MUSTAFA TUTSAK

ASANSÖR VE YÜRÜYEN MERDİVENLERDE İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MUSTAFA TUTSAK ASANSÖR VE YÜRÜYEN MERDİVENLERDE İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MUSTAFA TUTSAK Genel İSG Mevzuatı Yasal Mevzuat, Kapsam, İstisnalar ve Amaç İşveren Yükümlülüğü ve Çalışanların Uymaları Gereken Kurallar Kazaların

Detaylı

T.C. MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞLETME BAŞKANLIĞI BİNA VE TESİSLERİN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNERGE

T.C. MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞLETME BAŞKANLIĞI BİNA VE TESİSLERİN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNERGE T.C. MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞLETME BAŞKANLIĞI BİNA VE TESİSLERİN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNERGE ANKARA 2013 (BU SAYFA BOŞ BIRAKILMIŞTIR) II T.C MİLLÎ SAVUNMA

Detaylı

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HUDUTLARI DAHİLİNDE BULUNAN ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALLERİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HUDUTLARI DAHİLİNDE BULUNAN ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALLERİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HUDUTLARI DAHİLİNDE BULUNAN ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALLERİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak, Tanımlar; AMAÇ: MADDE 1 Bu Yönetmeliğin amacı: a) Ordu Büyükşehir

Detaylı

DÜNYA SAĞIRLAR FEDERASYONU XVII. DÜNYA KONGRESİ

DÜNYA SAĞIRLAR FEDERASYONU XVII. DÜNYA KONGRESİ DÜNYA SAĞIRLAR FEDERASYONU XVII. DÜNYA KONGRESİ 8 TEMMUZ - 0 AĞUSTOS 0 İSTANBUL www.wfdcongress0.org SERGİ STANDI AÇMA BAŞVURU FORMU. Insan Çesitliliginin. Güçlendirilmesi SERGİ STANDI AÇMA BAŞVURU FORMU

Detaylı

KALİTE, ÇEVRE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

KALİTE, ÇEVRE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ KALİTE, ÇEVRE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 GENEL 1.1KAPSAM BOT-SPEC-KÇB-001 Bu şartnamede, Boru Hatları, İstasyon ve İnşaat yapım projelerine yönelik Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği

Detaylı

TBL SALON UYGUNLUK VE GÜVENLİK TALİMATI

TBL SALON UYGUNLUK VE GÜVENLİK TALİMATI TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU TBL SALON UYGUNLUK VE GÜVENLİK TALİMATI 2011 2012 SEZONU İÇİNDEKİLER BÖLÜM I GENEL HÜKÜMLER... 3 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. DAYANAK... 3 4. TANIMLAR... 3 BÖLÜM II SALON

Detaylı

BURDUR FUAR ALANI Belediye Pazar Yeri KATILIMCI BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

BURDUR FUAR ALANI Belediye Pazar Yeri KATILIMCI BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI BURDUR FUAR ALANI Belediye Pazar Yeri KATILIMCI BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Sayın Yetkili; Katılımcı Kılavuzu, TEKE YÖRESİ, HAYVANCILIK, TARIM TEKNOLOJİLERİ VE YEM FUARI ndan en iyi şekilde yararlanabilmeniz

Detaylı

1) Kamu veya özel, insan taşımacılığına yönelik asma kablolu demiryollarını da kapsayan kablolu havai hatları,

1) Kamu veya özel, insan taşımacılığına yönelik asma kablolu demiryollarını da kapsayan kablolu havai hatları, Asansör Yönetmeliği Asansör Yönetmeliği (95/16/AT) Sanayi ve Ticaret Bakanlığından BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu Yönetmeliğin amacı; İmar Kanunu ve buna bağlı imar yönetmeliklerine

Detaylı

İDARİ VE MÜTEFERRİK İŞLER... 5

İDARİ VE MÜTEFERRİK İŞLER... 5 İÇİNDEKİLER İDARİ VE MÜTEFERRİK İŞLER... 5 1 AMAÇ... 5 2 KAPSAM... 5 3 TABİRLER VE TARİFLER... 5 4 ŞANTİYE TESİSLERİ VE YOLLAR... 6 4.1 Şantiye Büroları... 7 4.2 Ulaşım ve Servis Yolları... 8 5 SU TEMİNİ...

Detaylı

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler, Tanımlar, Binaların Kullanım Sınıfları ve Bina Tehlike Sınıflandırması BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler 1.1 Genel hükümler 1.1.1

Detaylı

Fatura Adresi (adres bilgisinden farklı ise): Rekabet Lütfen standınız ile yan yana olmasını istemediğiniz firmaları listeleyiniz:

Fatura Adresi (adres bilgisinden farklı ise): Rekabet Lütfen standınız ile yan yana olmasını istemediğiniz firmaları listeleyiniz: SERGİ ALANI BAŞVURUSU INTERNATIONAL NO-DIG ISTANBUL 2015 33. ULUSLARARASI KAZISIZ TEKNOLOJİLER KONFERANSI ve SERGİSİ 28 30 Eylül 2015 WOW Istanbul Convention Center Firma Adı: Sipariş Numarası: Adres:

Detaylı