İhracatın rekortmenleri, Vestel, Arçelik ve Habaş oldu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İhracatın rekortmenleri, Vestel, Arçelik ve Habaş oldu"

Transkript

1 İhracatın rekortmenleri, Vestel, Arçelik ve Habaş oldu İMMİB, 2013 ihracatının yıldızlarını ödüllendirdi İSTANBUL - Türkiye nin toplam ihracatının yaklaşık yüzde 30 unu gerçekleştiren altı birliği bünyesinde barındıran İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri İMMİB bu başarıya imza atan yıldız şirketlerini ödüllendirdi. İMMİB in geleneksel hale getirdiği ve bu yıl yedincisi düzenlenen ödül gecesinde; Türkiye nin 2013 yılında gerçekleştirdiği ihracatta en çok paya sahip şirketlere toplam 168 ödül verildi. İşte ödül verilen şirketler: İMMİB Geneli 1. Vestel Ticaret A.Ş. 3. Habaş Sınai Ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstrisi A.Ş. ELEKTRİK, ELEKTRONİK, HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ Türkiye Geneli Elektrik-Elektronik 1. Vestel Ticaret A.Ş. 3. BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş. Beyaz Eşya 1. Arçelik A.Ş.

2 2. Vestel Ticaret A.Ş. 3. BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş. TV Alıcıları 1. Vestel Ticaret A.Ş. 3. Atmaca Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. Küçük Ev Aletleri 1. BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş. 3. Senur Elektrik Motorları San. ve Tic. A.Ş. Diğer Tüketici Elektroniği 1. Gülhan Denizcilik ve Tic. Ltd. Şti.-Dearsan Gemi İnşaat San. A.Ş. İş Ortaklığı 2. E.G.O. Elekt. Aletler San. A.Ş. 3. Electrifil Unifil Otom.San. ve Tic. A.Ş. Zayıf Akım ve Telekomünikasyon Kabloları 1. Corning Kablo ve Sist. Ltd. Şti. 2. Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. 3. Etabir Birtaş Kablo San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. Enerji Kabloları 1. Pamukkale Kablo San. Tic. A.Ş. 2. Nexans Türkiye End. ve Tic. A.Ş. 3. Atom Kablo San. ve Tic. A.Ş. Emaye Bobin Telleri 1. Bemka Emaye Bobin Teli ve Kablo San. Tic. A.Ş. 2. Erikoğlu Emaye Bakır Tel San. A.Ş. 3. Em-Tel Emaye Tel ve Kablo San. A.Ş. Bağlantı Parçalı İletkenler 1. De-Ka Elektroteknik San. ve Tic. A.Ş. 2. Kabel Kablo Elemanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. 3. Çağatay Kablo Pazarlama San. ve Tic. Ltd. Şti. Transformatörler, Endüktörler 1. Alstom Grid Enerji Endüstrisi A.Ş. 2. Schneider Enerji End. San. ve Tic. A.Ş. 3. Balıkesir Elektro Mekanik San. Tesisleri A.Ş. Sigortalar, Ayırıcı ve Kesici Cihazlar 1. Eltaş Elekt. Malz. San. ve Paz. A.Ş. 2. EAE Elektrik Asansör Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. 3. Siemens San. ve Tic. A.Ş. Panolar 1. Siemens San. ve Tic. A.Ş.

3 2. ABB Elektrik San. A.Ş. 3. Ekosinerji Elektrik San. ve Tic. AŞ. Diğer Elektrik-Elektronik Üretim ve Dağıtım Ekipmanları 1. Arçelik A.Ş. 2. Enpay Endüstriyel Pazarlama ve Yatırım A.Ş. 3. Aksa Jeneratör Sanayi A.Ş. ÇELİK İHRACATÇILARI BİRLİĞİ Uzun Mamüller 1. HABAŞ Sınai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstrisi A.Ş. 2. İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım San. A.Ş. 3. Diler Dış Ticaret A.Ş. Demir Çelik Kütük 1. Çolakoğlu Dış Ticaret A.Ş. 2. İçdaş Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım San. A.Ş. 3. Diler Dış Ticaret A.Ş. Demir Çelik Boru 1. Borusan Mannesmann Boru San. ve Tic. A.Ş. 2. Yücel Boru İhr. İth. ve Paz. A.Ş. 3. Erciyas Çelik Boru San. A.Ş. Demir Çelik Profil 1. Mescier Dış Tic. Ltd. Şti. 2. Çağ Çelik Demir ve Çelik Endüstri A.Ş. 3. Kibar Dış Ticaret A.Ş. Yassı Mamuller 1. Çolakoğlu Dış Tic. A.Ş. 2. Erdemir Grubu 3. Borusan Grubu Demir Çelik İnşaat Aksamı 1. Çimtaş Çelik İmalat Mon. ve Tes. A.Ş. 2. Alka San. İnşaat ve Tic. A.Ş. 3. Kibar Dış Ticaret A.Ş. Bağlantı Elemanları 1. Teknik Bağlantı Elemanları San. ve Tic. A.Ş. 2. Çetin Cıvata 3. Ak-Ar Kalıp Metal ve PL. Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. Orta Ölçekte En Fazla İhracat Artışı Yapan İhracatçılar 1. Demirsan Haddecilik San. ve Tic. A.Ş. 2. Tata Steel İstanbul Metal San. ve Tic. A.Ş. 3. Sarıtaş Çelik San. ve Tic. A.Ş.

4 En Fazla Ülkeye İhracat Yapan Orta Ölçekli İhracatçılar 1. Gedik Kaynak Sanayi ve Tic. A.Ş. 2. Ağır Haddecilik A.Ş. 3. Has Çelik Sanayi ve Tic. A.Ş. İSTANBUL KİMYEVİ MADDELER VE MAMÜLLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ Mineral Yakıtlar 1. Aygaz A.Ş. 2. Qlube Petrokimya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. 3. Shell & Turcas Petrol A.Ş. Plastik ve Ürünleri 1. Korozo Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. 2. Organik Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş. 3. Fırat Plastik Kauçuk San. ve Tic. A.Ş. Kauçuk ve Ürünleri 1. Polimer Kauçuk San. ve Paz. A.Ş. 2. Standart Profil Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. 3. Teklas Kauçuk San. ve Tic. A.Ş. Sabun ve Yıkama Müstehzarları 1. Colgate Palmolive Tem.Ürün. San. ve Tic. A.Ş. 2. Evyap International Dış Tic. A.Ş. 3. Sapro Temizlik Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. Renkli Kozmetikler 1. Erkul Kozmetik San. ve Tic. A.Ş. 2. Kosan Kozmetik Pazarlama ve Tic. A.Ş. 3. Ataç Dış Ticaret A.Ş. Kişisel Bakım Ürünleri 1. Evyap International Dış Ticaret A.Ş. 2. Coster Aerosol Valf Sanayi A.Ş. 3. Akat Kozmetik Sanayi ve Tic. A.Ş. Anorganik Kimyasallar 1. Eti Maden İşletmeleri Gen. Müd. 2. Eti Soda Üretim Pazarlama Nak. Elekt. Ür. San. ve Tic. A.Ş. 3. Egesil Kimya San. ve Tic. A.Ş. Organik Kimyasallar 1. MKS Marmara Entegre Kimya San. A.Ş. 2. Plastay Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. 3. Aktaş Dış Ticaret A.Ş. Boya, Vernik, Mürekkepler 1. Gizem Frit Pazarlama ve Dış Tic. Ltd. Şti. 2. Soma Kozmetik San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. 3. Kayalar Kimya San. ve Tic. A.Ş.

5 Eczacılık Ürünleri 1. Co-Re-Na Ecza Deposu Dış Tic. A.Ş. 2. Sandoz İlaç San. ve Tic. A.Ş. 3. Nobel İlaç Sanayii ve Tic. A.Ş. Kimyasal Gübreler 1. Bağfaş Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş. 2. Gemlik Gübre Sanayi A.Ş. 3. Black Sea Gübre Tic. A.Ş. İSTANBUL DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILAR BİRLİĞİ Demir Çelik Eşya 1. Arçelik A.Ş. 2. Vestel Ticaret A.Ş. 3. Candy Hoover Eurosia Ev Gereçleri San. ve Tic. A.Ş. Demir Çelik Döküm Mamül 1. Demisaş Döküm Emaye Mamülleri San. A.Ş. 2. Erku Dış Tic. Paz. ve Turizm A.Ş. 3. Körfez Döküm Sanayi ve Tic. A.Ş. Demir Çelik Mutfak Eşyası 1. Korkmaz Dış Ticaret Ltd. Şti. 2. İsfa Metal Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 3. Öztiryakiler Madeni Eşya San. Tic. A.Ş. Bakır Teller ve Örme Halatlar 1. Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Tic. A.Ş. 2. Mega Metal San. ve Tic. Ltd. Şti. 3. Özel Elektrolitik Bakır Mam. San ve Dış Tic. A.Ş. Bakırdan Saçlar, Levhalar, Yapraklar ve Şeritler 1. Altek Döküm Hadde Mamülleri San. Ve Tic. A.Ş. 2. Özer Metal Sanayi A.Ş. 3. Kayalar Bakır Alaş. San. Ve Tic. A.Ş. Bakır ve Alaşımlarından Eşyalar 1. Sarbak Metal Ticaret Ve Sanayi A.Ş. 2. Özer Metal Sanayi A.Ş. 3. Albaksan Alaşımlı Bakır San. Ve Tic. A.Ş. Alüminyum Çubuk ve Profiller 1. Alüminyum Sanayi Ve Ticaret A.Ş. 2. Saray Döküm Ve Madeni Aksam Sanayi Turizm A.Ş. 3. Erdoğanlar Alüminyum San. Ve Tic. A.Ş. Alüminyum Saç & Levha Ve Folyo 1. Kibar Dış Tic. A.Ş 2. Teknik Alüminyum Sanayi A.Ş. 3. P.M.S. Metal Profil Alüminyum San. Ve Tic. A.Ş.

6 Alüminyum İnşaat Aksamı 1. Aygün Alüminyum San. Ve Tic. A.Ş. 2. Alimex Alüminyum San. Ve Tic. Ltd. Şti. 3. Saray Döküm Ve Madeni Aksam Sanayi Turizm A.Ş. Alüminyum Mutfak Eşyası 1. Almesan Alüminyum San. Ve Tic. A.Ş. 2. Al-Co Alüminyum Bakır Ve Madencilik San. Tic. A.Ş. 3. Cem Bialetti Ev Ve Mutf. Eşya. San. Ve Tic. A.Ş. Alüminyum Eşyalar 1. Midal Kablo San. Ve Tic. A.Ş. 2. M.T. Reklam A.Ş. 3. Mes Makina Elektrik Kimya Sanayi A.Ş. Metallerden Eşyalar 1. Kale Kalıp Kilit ve Sanayi A.Ş. 2. Vorne Pencere Kapı Sistemleri Paz. Dış Tic. Ltd. Şti. 3. Samet Kalıp ve Madeni Eşya San. ve Tic. A.Ş. Metal Ambalaj 1. Sarten Ambalaj San. Ve Tic. A.Ş. 2. Crown Bevcan Türkiye Ambalaj San. Ve Tic. Ltd. Şti. 3. Sarıbekir Ambalaj Sanayi Ve Tic. A.Ş. İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ Endüstriyel Mineraller 1. Eti Maden İşletmeleri Gen. Müd. 2. Magnesit A.Ş. 3. Ekom Eczacıbaşı Dış Tic. A.Ş. Metalik Mineraller 1. Tüprag Eksport İhr. ve Tic. Ltd. Şti. 2. Ekin Maden Ticaret ve San. A.Ş. 3. Eti Krom A.Ş. Genel Müdürlüğü Doğal Taşlar 1. Alfa Mermer Sanayi ve Dış Tic. Ltd. Şti. 2. Kinan Dış Tic. Ltd. Şti. 3. Dimer Mermer İnşaat San. Ve Tic. A.Ş. Ferro Alyajlar ve Diğer Madencilik Ürünleri 1. Eti Krom A.Ş. Genel Müdürlüğü 2. Ak-Pa Teks. İhr. Paz. A.Ş. 3. Karbonsan Zımpara Taşı San. A.Ş. MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ Altından Mamul Mücevherci ve Kuyumcu Eşyası 1. Altınbaş Kuyumculuk İth. İhr. Sanayi ve Tic. A.Ş.

7 2. Arpaş İhracat İthalat ve Pazarlama A.Ş. 3. Onsa Mücevherat İmalatı ve Dış Tic. A.Ş. Gümüşten Mamul Mücevherci ve Kuyumcu Eşyası 1. Talay Deri Kuyum. San Ve Tic. Ltd. Şti. 2. CSF Grup Mücevherat San. Ve Tic. Ltd. Şti. 3. Akgün Kuyumculuk Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti. Bijuteri 1. Demir Bijuteri San. Ve Dış. Tic. Ltd. Şti. 2. Osmanlı Takı Kuy. Tur. İnş. Teks. Bijuteri Hed. Eş. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. 3. By Celali Takı Ve Tasarım Dış Tic. Ltd. Şti. Pırlantalı Mücevherat 1. Med-Art Sağlık Hizmetleri ve Kuyumculuk San. ve Tic. Ltd. Şti. 2. On Mücevherat San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. 3. Montür İş Hed. Eşya San. Ve Tic. Ltd. Şti. İMMİB En Fazla İhracat Gerçekleştiren Müteahhit Firmalar 1. Polimeks İnşaat Taahhüt ve San. Tic. A.Ş. 2. Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. 3. Enka İnş. Ve San. A.Ş. Saygılarımızla,Best Regards Evrim Haberleri; Gümrük mevzuatı, Dış Ticaret, Lojistik, muhasebe, vergi, yatırım, danışmanlık alanlarında veya diğer türlü profesyonel anlamda yayınlanan Kanun,Yönetmelik,Tebliğ,Genelge,Tasarruflu yazı, mevzuat taslakları en hızlı şekilde yayınlanmakta ve bilgileri sunulmaktadır. Yayınlanan Gümrük,Dış Ticaret, Haberler ile ilgili bilgiler belli bir konunun veya konuların çok geniş kapsamlı bir şekilde ele alınmasından ziyade genel çerçevede bilgi verme amacını taşımaktadır. Yayınlanan Bilgileri konusuna hakim profesyonel bir Gümrük Müşavirine, Mevzuat Danışmanına, başvurmanız tavsiye edilir. Bilgiler, oldukları şekliyle sunulmaktadır. EVRİM YAZILIM VE DANIŞMANLIK

TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2009

TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2009 TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2009 009 yılı 2008 500 Büyük yılı 500 Büyük Kuruluşlar Kuruluş Kuruluş Sıra No Sıra No Bağlı Bulunduğu Oda / Kamu Kamu Sıra No Özel Sıra No Üretimden Satışlar Net

Detaylı

LE 500 PIU GRANDI IMPRESE DELLA TURCHIA - 2010. Camera di Commercio /Ente Pubblico

LE 500 PIU GRANDI IMPRESE DELLA TURCHIA - 2010. Camera di Commercio /Ente Pubblico LE 500 PIU GRANDI IMPRESE DELLA TURCHIA - 2010 Camera dell Industria di Istanbul: www.iso.org.tr No in 2010 No in 2009 1 1 2 2 Aziende TÜPRAŞ-Türkiye Petrol Rafinerileri EÜAŞ Elektrik Üretim Genel Müdürlüğü

Detaylı

TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2008

TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2008 TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2008 2008 yılı 500 Büyük Kuruluş Sıra No 2007 yılı 500 Büyük Kuruluş Sıra No Kuruluşlar Bağlı Bulunduğu Oda / Kamu Kamu Sıra No Özel Sıra No Üretimden Satışlar Net

Detaylı

TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2011 (Kaynak: İSO Web Sitesi)

TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2011 (Kaynak: İSO Web Sitesi) 1 1 TÜPRAŞ-Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. Kocaeli - 1 27.409.868.901 2 3 Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. İstanbul - 2 8.533.757.811 3 4 Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş. İstanbul - 3 7.357.961.625 4 2

Detaylı

Türkiye' nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2014

Türkiye' nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2014 Türkiye' nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2014 500 Büyük Kuruluş Bağlı Kamu Özel Üretimden Satışlar (Net) Sıra No: Kuruluşlar Bulunduğu Sıra No: Sıra No: 2014 2013 Oda / Kamu (TL) 1 1 TÜPRAŞ-Türkiye Petrol

Detaylı

TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2013

TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2013 TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2013 500 SIRA NO KURULUŞLAR BAĞLI BULUNDUĞU ODA / KAMU KAMU SIRA NO ÖZEL SIRA NO ÜRETİMDEN SATIŞLAR (NET) (TL) 2013 2012 1 1 TÜPRAŞ-Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.

Detaylı

2012 YILI TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇERİSİNDE KOCAELİ NDE YERLEŞİK SANAYİ KURULUŞLARININ PROFİLİ

2012 YILI TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇERİSİNDE KOCAELİ NDE YERLEŞİK SANAYİ KURULUŞLARININ PROFİLİ 2012 YILI TÜRKİYE NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU İÇERİSİNDE KOCAELİ NDE YERLEŞİK SANAYİ KURULUŞLARININ PROFİLİ HAZIRLAYAN İŞ GELİŞTİRME SERVİSİ Kocaeli Sanayi Odası, Fuar İçi, 41040 İzmit / Kocaeli T. 262

Detaylı

TÜRKİYE'NİN İKİNCİ 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2008

TÜRKİYE'NİN İKİNCİ 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2008 TÜRKİYE'NİN İKİNCİ 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2008 2008 yılı İkinci 500 Büyük Kuruluş Sıra No 2007 yılı İkinci 500 Büyük Kuruluş Sıra No Kuruluşlar Bağlı Bulunduğu Oda / Kamu Kamu Sıra No Özel Sıra No

Detaylı

DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ AYLIK YAYINI

DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ AYLIK YAYINI AMBIENTE FUARI TÜRK FİRMALARINA DAR GELDİ ALÜMİNYUMUN DEVLERİ ALUEXPO 2015 TE BULUŞACAK ZÜCCACİYENİN İDEAL ADRESİ: İDEAL HOME İHRACATTA İLK SIRA ALMANYA NIN MART - NİSAN 2015 SAYI: 32 ihracatın en leri

Detaylı

FİRMA TEL K/R 1. Bölge 7. Bakım Merkezi Komutanlığı (216) 395 98 69 K ABB elektrik San. A.Ş. (216) 528 22 00 K Adalı Makine (282) 361 26 10 K Adel

FİRMA TEL K/R 1. Bölge 7. Bakım Merkezi Komutanlığı (216) 395 98 69 K ABB elektrik San. A.Ş. (216) 528 22 00 K Adalı Makine (282) 361 26 10 K Adel FİRMA TEL /R 1. Bölge 7. Bakım Merkezi omutanlığı (216) 395 98 69 ABB elektrik San. A.Ş. (216) 528 22 00 Adalı Makine (282) 361 26 10 Adel alemcilik (216) 389 58 84 R Adell Armatür 2124862000 Afyon Şeker

Detaylı

EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI NIN BAŞARILI SANAYİ KURULUŞLARI 2011 TAKVİM YILI BAŞARI ÖDÜLLERİ

EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI NIN BAŞARILI SANAYİ KURULUŞLARI 2011 TAKVİM YILI BAŞARI ÖDÜLLERİ 27 ARALIK 2012 EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI NIN BAŞARILI SANAYİ KURULUŞLARI 2011 TAKVİM YILI BAŞARI ÖDÜLLERİ Sanayileşmek; en büyük ulusal davalarımız arasında yer almaktadır. PROGRAM EGE BÖLGESİ SANAYİ ODASI

Detaylı

Yüzde Staj Türüne Göre Staj Yapılan İller ve İşletmeler

Yüzde Staj Türüne Göre Staj Yapılan İller ve İşletmeler Yüzde Staj Türüne Göre Staj Yapılan İller ve İşletmeler (%) Bilgisayar Uygulamaları Stajı Adıyaman 0,69% TPAO Adıyaman Bölge Müdürlüğü 0,69% Afyon 0,69% İl Özel İdare Dairsi 0,69% Ankara 2,76% BELSİS L.T.D.

Detaylı

Türkiye. 3d Enerji Ve İklimlendirme Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. Abhirashi Impex. Abs Yapı Elemanları San. Ve Tic. Ltd. Şti. Afyon Çağdaş Geri Dönüşüm

Türkiye. 3d Enerji Ve İklimlendirme Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. Abhirashi Impex. Abs Yapı Elemanları San. Ve Tic. Ltd. Şti. Afyon Çağdaş Geri Dönüşüm 3d Enerji Ve İklimlendirme Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. Türkiye Abhirashi Impex Abs Yapı Elemanları San. Ve Tic. Ltd. Şti. Afyon Çağdaş Geri Dönüşüm Altek Yapı Market San. Tic. Ltd. Şti. Arda Eczanesi

Detaylı

ACIBADEM BODRUM HASTANESİ

ACIBADEM BODRUM HASTANESİ A VE A DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. 3512 TA 2 1600 A VE A DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. C32 4 1100 A VE A DIŞ TİC.LTD.ŞTİ. 3516B HD 3 2500 A YAPIM RADYO VE TELEVİZYON YAYINCILIK A.Ş.-NTV 3512 TA 2 1600 ABALIOĞLU YEM-SOYA TEKS.SAN.A.Ş.

Detaylı

TÜRKİYE DE SANAYİ SEKTÖRÜNDE ULUSLARARASI SERMAYE Temmuz 2010 TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK 500 SANAYİ KURULUŞU ARASINDAKİ ULUSLARARASI SERMAYELİ ŞİRKETLERİN DEĞERLENDİRMESİ İstanbul Sanayi Odası tarafından 1968

Detaylı

SENE FİRMA ÖDÜL BEKO TEKNİK SAN. A.Ş. CAN TEKSTİL ENTEGRE TESİSLERİ A.Ş. PEG PROFİLO ELEKTRİKLİ GEREÇLER A.Ş.

SENE FİRMA ÖDÜL BEKO TEKNİK SAN. A.Ş. CAN TEKSTİL ENTEGRE TESİSLERİ A.Ş. PEG PROFİLO ELEKTRİKLİ GEREÇLER A.Ş. SENE FİRMA ÖDÜL BEKO TEKNİK SAN. A.Ş. CAMİŞ AMBALAJ SAN. A.Ş. CAN TEKSTİL ENTEGRE TESİSLERİ A.Ş. GOODYEAR LASTİKLERİ T.A.Ş. KARTONSAN KARTON SAN. VE TİC. A.Ş. NETAŞ NORTHERN ELECTRİC TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.

Detaylı

Sizleri ziyaret eder bir kahvenizi içeriz. sizi dinlemeyi seviyoruz...

Sizleri ziyaret eder bir kahvenizi içeriz. sizi dinlemeyi seviyoruz... arkheegitim.com Sizleri ziyaret eder bir kahvenizi içeriz sizi dinlemeyi seviyoruz... arkhe ile tanışın Arkhe Eğitim ekibi 2005 yılından bugüne Türkiye nin önde gelen firmalarına bireysel ve kurumsal eğitim,

Detaylı

ORTAK EĞİTİM YAPTIĞIMIZ ve EĞİTİMLERİMİZE KATILAN KURUMSAL REFERANSLARIMIZDIR.

ORTAK EĞİTİM YAPTIĞIMIZ ve EĞİTİMLERİMİZE KATILAN KURUMSAL REFERANSLARIMIZDIR. ORTAK EĞİTİM YAPTIĞIMIZ ve EĞİTİMLERİMİZE KATILAN KURUMSAL REFERANSLARIMIZDIR. TÜRK HAVA YOLLARI A.O. OYAK RENAULT OTOMOTİV FABRİKA A.Ş. EREĞLİ DEMİR ÇELİK FABRİKALARI T.A.Ş. LOGO ELEKTRONIK TICARET HİZMETLERİ

Detaylı

BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN VERİLEN AR-GE DESTEKLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN VERİLEN AR-GE DESTEKLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN VERİLEN AR-GE DESTEKLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında, 18.06.2014 tarihli Bakanlar Kurulu

Detaylı

DÖNEM SEÇİMLERİ. Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı na Nurettin Özdebir yeniden seçilirken, Oda Meclisi Başkanı Şerafettin Ceceli oldu.

DÖNEM SEÇİMLERİ. Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı na Nurettin Özdebir yeniden seçilirken, Oda Meclisi Başkanı Şerafettin Ceceli oldu. DÖNEM SEÇİMLERİ Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı na Nurettin Özdebir yeniden seçilirken, Oda Meclisi Başkanı Şerafettin Ceceli oldu. Ankara Sanayi Odası 15. dönem seçimleri 3-10 Mayıs 2013

Detaylı

1420 Sok. No: 77 D:2 Alsancak- İZMİR Tel : (0232) 463 85 88 - Faks : (0232) 463 85 38 e-mail: iletisim@resifcevre.com www.resifcevre.

1420 Sok. No: 77 D:2 Alsancak- İZMİR Tel : (0232) 463 85 88 - Faks : (0232) 463 85 38 e-mail: iletisim@resifcevre.com www.resifcevre. 1420 Sok. No: 77 D:2 Alsancak- İZMİR Tel : (0232) 463 85 88 - Faks : (0232) 463 85 38 e-mail: iletisim@resifcevre.com www.resifcevre.com FİRMAMIZ HAKKINDA Firmamız T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED

Detaylı

2009 FUAR TAKVİMİ. Seramik Ve Banyo

2009 FUAR TAKVİMİ. Seramik Ve Banyo 2009 FUAR TAKVİMİ BAŞLAMA BİTİŞ FUARIN ADI KONUSU BAŞLICA ÜRÜN HİZMET GRUPLARI TÜRÜ YER ŞEHİR DÜZENLEYİCİ 1 Nisan 09 5 Nisan 09 1 Nisan 09 5 Nisan 09 UNICERA 21. ı Seramik ve Banyo MUTFAK 2009 8.ı Mutfak

Detaylı

İZÇEV ÇEVRE HİZMETLERİ ŞUBESİ

İZÇEV ÇEVRE HİZMETLERİ ŞUBESİ İZÇEV ÇEVRE HİZMETLERİ ŞUBESİ www.izcev.com danisma@izcev.com ÇEVRE İZİN VE LİSANSLARI Yasal Yükümlülükler 2872 Sayılı Çevre Kanunu Ek Madde 2 kapsamında, 01.01.2011 tarihinden itibaren 12 Kasım 2010 tarih

Detaylı

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ 2 0 1 3 YILI FUAR TAKVİMİ

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ 2 0 1 3 YILI FUAR TAKVİMİ 1 9 Ocak 12 Ocak 2 9 Ocak 12 Ocak 3 9 Ocak 12 Ocak 4 10 Ocak 11 Ocak Avrasya Tarım 20 7. Tarım ve Tarımsal Tarım ve Tarımsal Mekanizasyon Mekanizasyon Avrasya Hayvancılık 20 Hayvancılık, Tavukçuluk ve

Detaylı

ÇALIŞMA YILI RAPORU İSTANBUL KİMYEVİ MADDELER VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

ÇALIŞMA YILI RAPORU İSTANBUL KİMYEVİ MADDELER VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2011 ÇALIŞMA YILI RAPORU İSTANBUL KİMYEVİ MADDELER VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ Değerli Üyelerimiz ve Kimya Sektörü Temsilcileri, Türkiye ihracatının Cumhuriyet Tarihi nin rekorunu kırdığı 2011 yılı,

Detaylı

Türkiye İhracatçılar Meclisi 2013 Yılı İhracat İlk 1000 Envanteri Sonuç Raporu. 21 Mayıs 2014

Türkiye İhracatçılar Meclisi 2013 Yılı İhracat İlk 1000 Envanteri Sonuç Raporu. 21 Mayıs 2014 Türkiye İhracatçılar Meclisi 2013 Yılı İhracat İlk 1000 Envanteri Sonuç Raporu 21 Mayıs 2014 İLK 1000 GENEL İHRACAT PERFORMANSI Türkiye nin 2012 yılında 152,5 milyar dolar olan ihracatı, 2013 yılında 151,8

Detaylı

r e f e r a n s L i s t e s i

r e f e r a n s L i s t e s i r e f e r a n s L i s t e s i 116 / 01. 03. 07 / 00 S.N. Firma Adı K.D. Sektör Şehir B.Trh. B.Firması 1 Ab İnşaat Yapı Kim.ve İzol. Ürün. Üretim A.Ş. 12 Yapı Kimyasalı Çorlu 2005 TSE 2 Abs Yazılım Eğitim

Detaylı

Kimya Sektörünün Değerli Temsilcileri,

Kimya Sektörünün Değerli Temsilcileri, Kimya Sektörünün Değerli Temsilcileri, 2013 yılı hem dünya hem de Türkiye ekonomisi açısından oldukça hareketli geçti. Yıl sonunu yavaş bir toparlanma ile bitiren küresel piyasalar ve döviz kurlarındaki

Detaylı

MEVZUAT BİLGİLENDİRME SERVİSİ

MEVZUAT BİLGİLENDİRME SERVİSİ 9 Şubat 2014 PAZAR Resmî Gazete Sayı : 28908 BAKANLAR KURULU KARARI Karar : 2014/5860 Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketinin görevlendirilmesiyle ilgili

Detaylı

ÇALIŞMA RAPORU İSTANBUL KİMYEVİ MADDELER VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

ÇALIŞMA RAPORU İSTANBUL KİMYEVİ MADDELER VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2010 ÇALIŞMA RAPORU İSTANBUL KİMYEVİ MADDELER VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ Değerli üyelerimiz ve kimya sektör temsilcileri, Bilindiği üzere, ihracatçı birlikleri, 03 Temmuz 2009 tarihinden itibaren

Detaylı