UMRE. Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT/MART/NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ MAYIS/HAZİRAN/RAMAZAN UMRESİ ARALIK (YILBAŞI) UMRESİ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "UMRE. Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT/MART/NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ MAYIS/HAZİRAN/RAMAZAN UMRESİ ARALIK (YILBAŞI) UMRESİ"

Transkript

1 UMRE 2016 Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT/MART/NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ MAYIS/HAZİRAN/RAMAZAN UMRESİ ARALIK (YILBAŞI) UMRESİ Üniversitelilere ve 25 yaş altı gençlere özel fiyatlar Çocuklu ailelere eğitmenler eşliğinde kreş hizmetleri Emeklilere belirli tarihlerde özel fiyatlar Okul tatilleriyle uyumlu tarihler Almanca ve Arapça rehberlik eşliğinde müstakil kafileler Türkiye den Hennes Tour aracılığıyla yakınlarınızla birlikte umre fırsatı

2 BÖLGE TEMSİLCİLERİ KAYIT İRTİBAT BÜROLARI Almanya BERLİN Mustafa Aşkın Kara BREMEN Erkan Çoban DÜSSELDORF Selahattin Cankur FREIBURG-DONAU Haluk Çimen GÜNEY BAVYERA Hayrullah Cansız HAMBURG Münir Çamlı HANNOVER Mustafa Yavuz HESSEN Davut Cambaz KÖLN Ömer Sert KUZEY BAVYERA Mükremin Özçelik KUZEY RUHR Kadir Çataklı RHEIN-NECKAR-SAAR Osman Sarı RUHR-A Fatih Kahraman SCHWABEN Cengiz Aslan WÜRTTEMBERG Kenan Sekban

3 BÖLGE TEMSİLCİLERİ KAYIT İRTİBAT BÜROLARI Avrupa BELÇİKA Bayram Gün ARLBERG Yahya Yiğit LİNZ Halil Varışlı VİYANA H. İbrahim Uyar İSVİÇRE Cumali Akça GÜNEY HOLLANDA Ramazan Lale KUZEY HOLLANDA Ali Kartal DANİMARKA Mustafa Arkın İSVEÇ Muammer Kılıç NORVEÇ Ahmet Karakoç ALPES Yusuf Çakır DOĞU FRANSA Adil Savaş GÜNEY FRANSA İbrahim Özcan GÜNEY BATI FRANSA İsmail Bülbül LYON Ahmet Yavuz PARİS Adnan Baştürk İNGİLTERE İbrahim Şahiner

4

5 UMRE NEDİR? Umre ile manevi temizliğe Umre, küçük hac dır. Niyet, ihram, telbiye, tavaf, sa y ve tıraşla tamamlanır. Şâfiî ve Hanbelî mezhebine göre ömürde bir kez yapılması farz, Hanefî ve Mâlikî mezhebine göre müekked sünnettir. Umre için belirli bir vakit yoktur. Ancak arefe ve bayram günleri içinde, yani bu beş gün umre yapılması Hanefî mezhebine göre tahrimen mekruhtur. Bunların dışında kalan her gün umre yapılabilir. Umrenin iki farzı vardır. Bunlar ihram ve tavaftır. Vacipleri ise Safâ ve Merve arasında sa y etmek ve sa ydan sonra tıraş olmak yahut saçları kısaltmaktır. Umre yapmak is teyenler, mîkât sınırlarından birinde niyet edip ihrama girerler. Bunun için, Allah ım! Senin rızan için umre yapmak istiyorum. Onu bana kolay kıl ve onu benden kabul buyur! der, telbiye getirir ve çeşitli dualar ederler. Sonra telbiye, tekbir, tehlil ve salavatlar okunarak Mekke ye gelinir. İhramın bütün yasaklarına dikkat edilir. Bu sırada koku sürünmek, avlanmak, ağaç veya otları koparmak, tır nak kesmek, dikişli elbise giymek, kavga ve münakaşalara girişmek gibi hareketler yasaktır. Kâbe ye varılarak huşu ve edep içinde umre tavafı yapılır. Bu tavafa başlamadan önce Hacerülesved önünde, Allah ım! Senin rızan için umre tavafı yapmak istiyorum. Bunu be nim için kolay kıl ve bunu benden kabul buyur! diye niyet edilir. Bu tavafın ilk üç şavtında ıztıbâ ve remel yapılır. Iztıbâ, sağ omuzu açık bırakmak, remel ise bu ilk üç şavtta biraz hızlıca yürümektir. Yedi şavtlık tavaf bittikten sonra, iki rekât tavaf namazı kılı nır. Dua edilir. Bolca zemzem içilir ve hemen Safâ Tepesi ne çıkılır. Burada, Allah ım! Senin rızan için Safâ ve Merve arasında sa y yapmak istiyorum. Onu bana kolaylaştır ve onu benden kabul buyur! diye niyet edilir. Yedi şavtlık sa y da Merve de tamamlandıktan sonra tıraş olunup ihramdan çıkılır. Umre için, Arafat, Müzdelife, Mina bölgelerinde yapılan ibadetler yapılmaz. Bu yerleri ziyaret etmek ise sevaptır.

6 ŞUBAT/MART/NİSAN UMRE PROGRAMLARI KAFİLE İsviçre 1 Fransa 1 Fransa 2 Hollanda 14 Günlük Hollanda 9 Günlük Fransa 3 Fransa Emekliler 3 Hafta Fransa Emekliler 2 Hafta Almanya Emekliler 3 Hafta Almanya Emekliler 2 Hafta Hamburg 1 Bremen Kuzey Ruhr 1 Viyana Görevliler Arlberg Linz Hannover Almanca Kafile Danimarka Norveç Köln GİDİŞ DÖNÜŞ Hessen Ruhr-A Berlin Düsseldorf Hamburg 2 Nürnberg Rhein-Neckar-Saar Stuttgart Freiburg-Donau Schwaben Münih Kuzey Ruhr 2 İsviçre 2 İsveç İngiltere Belçika Fransa 4 Fransa 5 Fransa 6 Hollanda 9 Gün Kuzey Hollanda Güney Hollanda 4 Yıldızlı Kafile **** 5 Yıldızlı Kafile ***** her tarihte gidilebilir her tarihte gidilebilir 01. Paket 1, 2 ve 3, 25 yaş altı gençler ve üniversite öğrencileri için geçerlidir. (Öğrenci belgesi Genel Merkeze takdim edilmelidir.) 02. Standart odalarımız 4-5 kişiliktir. 03. Tüm programlarımıza kahvaltı & akşam yemeği dâhildir. 04. Servisli paketlerimiz Harem e 3 km. uzaklıkta olup ulaşım hizmeti verilecektir. 05. Kayıtlar için en son müracaat tarihi, uçuş tarihinden üç hafta öncesine kadardır. (Kontenjan olduğu takdirde) 06. Ücretlerin tamamının, kayıtla birlikte IGMG Hadsch-Umra& Reisen GmbH banka hesabına havale edilmesi gerekir. 16 yaşından küçük olanlar, ebeveynlerinden biri olmadan programların hiçbirine katılamazlar. 07. Uçuş tarihlerinde 1-3 gün değişiklik olabilir. 08. Kayıtlarımız, tüm IGMG Hadsch-Umra & Reisen GmbH temsilciliklerinde yapılabilir hafta önceden müracaat etmek ve en az kişilik grup olunması koşuluy la, belirtilen program haricinde istenilen tarihte umre organizasyonu yapılır. 10. Vize Şartları: Uçuş tarihinden itibaren: En az 12 ay geçerli, çipli pasaport ve oturum müsaadesi gerekir. Pasaportun vize tat bik edilebilir sayfalarından en az iki sayfanın boş olması gerekir. Üç adet vesikalık fotoğraf. (Bir tanesi kayıt esnasında verilecektir.) Aşı defteri: Nimenrix veya Menveo A+C 135 (Aşılar 3 yıl geçerlidir.) Ev doktorunuzdan sağlık belgesi. 11. Ücrete dâhil hizmetler: Gidiş-dönüş uçak bileti Mekke + Medine otel Havaalanı, otel ve şehirlerarası transport Mekke ve Medine de kutsal mekânları ziyaretler Kutsal mekânların maneviyatına uygun irşat faaliyetleri Rehberlik hizmetleri 12. Verilecek umre eşyaları: Çanta, başörtüsü, umre rehberi, kimlik kartı, terlik çantası, seccade. 13. THY ile uçulduğu takdirde, aynı bilet ile umre dönüşü Türkiye de kalma imkânı vardır. (Biletler uçuş tarihi itibarıyla ile 6 ay geçerlidir.) 14. Belirli yaş gruplarındaki çocuklara, (belirli sayıya ulaşıldığı takdirde) kreş hizmeti verilecektir. 3 ile 8 yaş arası çocuklara hizmet verilir. 15. Umreye Türkiye den katılanlar için: Avrupa için geçerli olan fiyatlardan İstanbul kalkışlı uçuşlarda 150, diğer hatlardan kalkan uçuşlarda 100 indirim yapılacaktır.

7 Üniversiteliler ve 25 Yaş altı gençler 25 Yaş ve üstü Lüks 25 Yaş altı Paket kişilik oda Yaş altı Paket 2 3 kişilik oda Yaş altı Paket Yaş ve üstü Paket kişilik oda Yaş ve üstü Paket 5 3 kişilik oda Yaş ve üstü Paket Yıldızlı Paket kişilik oda Yıldızlı Paket Yıldızlı Paket kişilik oda Yıldızlı Paket İki yaşına girmemiş çocuklardan sadece 200, 2-11 yaş arası çocuklardan 950 alınır. IGMG e.v. Genel Merkez üyelerine 25 indirim yapılır. Hac ve umre yapanlar Allah ın misafirleridir. O ndan bir şey isterlerse, onlara cevap verir. Af isterlerse, onları affeder. (Hadîs-i Şerif)

8 MAYIS/HAZİRAN UMRE PROGRAMLARI KAFİLE Freiburg-Donau Schwaben Rhein-Neckar-Saar GİDİŞ DÖNÜŞ Stuttgart Nürnberg Münih Tüm Bölgeler Standart odalarımız 4-5 kişiliktir. 02. Kayıtlar için en son müracaat tarihi, uçuş tarihinden üç hafta öncesine kadardır. (Kontenjan olduğu takdirde) 03. Ücretlerin tamamının, kayıtla birlikte IGMG Hadsch-Umra&Reisen GmbH banka hesabına havale edilmesi gerekir. 16 yaşından küçük olanlar, ebeveynlerinden biri olmadan programların hiçbirine katılamazlar. 04. Kayıtlarımız, tüm IGMG Hadsch-Umra&Reisen GmbH temsilciliklerinde yapılabilir hafta önceden müracaat etmek ve en az kişilik grup olunması koşuluyla belirtilen program haricinde istenilen tarihte umre organizasyonu yapılır. 06. Vize Şartları: Uçuş tarihinden itibaren: En az 6 ay geçerli çipli pasaport ve oturum müsaadesi gerekir. Pasaportun vize tat bik edilebilir sayfalarından en az iki sayfanın boş olması gerekir. Üç adet vesikalık fotoğraf. (Bir tanesi kayıt esnasında verilecektir.) Aşı defteri: Nimenrix veya Menveo A+C 135 (Aşılar 3 yıl geçerlidir.) Ev doktorunuzdan sağlık belgesi. 07. Ücrete dâhil hizmetler: Gidiş-dönüş uçak bileti Mekke + Medine otel Havaalanı otel ve şehirler arası ulaşım Mekke ve Medine de kutsal mekânları ziyaretler Kutsal mekânların maneviyatına uygun irşat faaliyetleri Rehberlik hizmetleri 08. Verilecek umre eşyaları: Çanta, başörtüsü, umre rehberi, kimlik kartı, terlik çantası, seccade. 09. THY ile uçulduğu takdirde, aynı bilet ile umre dönüşü Türkiye de kalma imkânı vardır. (Biletler uçuş tarihi itibarıyla 6 ay geçerlidir.) 10. Umreye Türkiye den katılanlar için: Avrupa için geçerli olan fiyatlardan İstanbul kalkışlı uçuşlarda 150, diğer hatlardan kalkan uçuşlarda 100 indirim yapılacaktır. 11. Belirli yaş gruplarındaki çocuklara, (belirli sayıya ulaşıldığı takdirde) kreş hizmeti verilecektir. 3 ile 8 yaş arası çocuklara hizmet verilir.

9 Üniversiteliler ve 25 Yaş altı gençler 25 Yaş ve üstü 25 Yaş altı Paket kişilik oda Yaş altı Paket 15 3 kişilik oda Yaş altı Paket Yaş ve üstü Paket kişilik oda Yaş ve üstü Paket 18 3 kişilik oda Yaş ve üstü Paket Paket 14, 15 ve 16, üniversiteliler ve 25 yaş altı gençler için geçerlidir. Tüm programlarımıza kahvaltı ve akşam yemeği dâhildir. 0-2 yaş arası çocuklardan sadece 200 alınır. (İki yaşına girmemiş olması gerekir.) 2-11 yaş arası çocuklar için umre ücreti 950 dur. IGMG e. V. Genel Merkez üyelerine 25 indirim yapılır. Umre, daha sonraki umreye kadar, ikisi arasında işlenen günahlar için kefarettir. (Hadîs-i Şerif)

10 EMEKLİLER UMRE PROGRAMLARI KAFİLE Emekliler 2 Hafta Emekliler 3 Hafta Emekliler 2 Hafta Emekliler 3 Hafta GİDİŞ DÖNÜŞ Standart odalarımız 4-5 kişiliktir. 02. Emekliler için belirli tarihlerde özel fiyat uygulaması geçerlidir. 03. Kayıtlar için en son müracaat tarihi, uçuş tarihinden üç hafta öncesine kadardır. 04. Ücretlerin tamamının, kayıtla birlikte IGMG Hadsch-Umra&Reisen GmbH banka hesabına havale edilmesi gerekir. 16 yaşından küçük olanlar, ebeveynlerinden biri olmadan programların hiçbirine katılamazlar. 05. Uçuş tarihlerinde 1-2 gün değişiklik olabilir. 06. Kayıtlarımız, tüm IGMG Hadsch-Umra&Reisen GmbH temsilciliklerinde yapılabilir. 07. Vize Şartları: Uçuş tarihinden itibaren, En az 12 ay geçerli çipli pasaport ve oturum müsaadesi gerekir. Pasaportun vize tat bik edilebilir sayfalarından en az iki sayfanın boş olması gerekir. Üç adet vesikalık fotoğraf. Aşı defteri: Nimenrix veya Menveo A+C 135 (Aşılar 3 yıl geçerlidir.) Ev doktorunuzdan sağlık belgesi. 08. Ücrete dâhil hizmetler: Gidiş-dönüş uçak bileti Mekke + Medine Otel Yemek Havaalanı otel ve şehirler arası ulaşım Mekke ve Medine de kutsal mekânları ziyaretler Kutsal mekânların maneviyatına uygun irşat faaliyetleri Rehberlik hizmetleri 09. Verilecek umre eşyaları: Çanta, başörtüsü, umre rehberi, kimlik kartı, terlik çantası, seccade 10. Umreye Türkiye den katılanlar için: Avrupa için geçerli olan fiyatlardan İstanbul kalkışlı uçuşlarda 150, diğer hatlardan kalkan uçuşlarda 100 indirim yapılacaktır. 11. Bu programlar dışında gidecek olan (emeklilerin haricinde) umrecilerimiz standart fiyat ödeyeceklerdir. 12. Bu tarihlerin dışında gitmek isteyen emekliler standart umre ücreti ödeyeceklerdir.

11 Emekliler (2 hafta) Emekliler (3 hafta) Emekliler Paket kişilik oda 1230 Emekliler Paket 24 3 kişilik oda 1290 Emekliler Paket Emekliler Paket kişilik oda 1405 Emekliler Paket 27 3 kişilik oda 1475 Emekliler Paket Otellerimiz Harem e 3 km. uzaklıktadır. Servis hizmetleri verilecektir. Tüm programlarımıza kahvaltı ve akşam yemeği dâhildir. IGMG e.v. Genel Merkez üyelerine 25 indirim yapılır. Kayıtlar için en son müracaat tarihi, uçuş tarihinden üç hafta öncesine kadardır. THY ile uçulduğu takdirde aynı bilet ile umre dönüşü Türkiye de kalma imkânı vardır. (Biletler uçuş tarihi itibarıyla ile 6 ay geçerlidir.) Bütün insanların Allah a ibadet etmeleri için yeryüzünde kurulan ilk mabet, âlemlere hidayet, rahmet ve sevap kaynağı olan Mekke deki Kâbe dir. (Âl-i İmrân suresi, 3:96)

12 ARALIK (YILBAŞI) UMRE PROGRAMLARI KAFİLE Frankfurt/Rhein Saar Düsseldorf/Köln/Ruhr-A Hannover/Bremen/K-Ruhr Münih/Nürnberg Stuttgart/Freiburg/Schwaben Berlin/Hamburg Fransa Avusturya Hollanda Danimarka İsveç/Norveç İngiltere İsviçre GİDİŞ DÖNÜŞ Haccı ve umreyi Allah için tam yapın. (Bakara suresi, 2:196) 01. Paket 1, 2 ve 3, 25 yaş altı gençler ve üniversite öğrencileri için geçerlidir. (Öğrenci belgesi GM takdim edilmeli.) 02. Standart odalarımız 4-5 kişiliktir. 03. Tüm programlarımıza kahvaltı & akşam yemeği dâhildir. 04. Servisli paketlerimiz Harem e 3 km. uzaklıkta olup ulaşım hizmeti verilecektir. 05. Kayıtlar için en son müracaat tarihi, uçuş tarihinden üç hafta öncesine kadardır. (Kontenjan olduğu takdirde) 06. Ücretlerin tamamının, kayıtla birlikte IGMG Hadsch-Umra& Reisen GmbH banka hesabına havale edilmesi gerekir. 16 yaşından küçük olanlar, ebeveynlerinden biri olmadan programların hiçbirine katılamazlar. 07. Uçuş tarihlerinde 1-3 gün değişiklik olabilir. 08. Kayıtlarımız, tüm IGMG Hadsch-Umra & Reisen GmbH temsilciliklerinde yapılabilir hafta önceden müracaat etmek ve en az kişilik grup olunması koşuluyla belirtilen program haricinde istenilen tarihte umre organizasyonu yapılır. 10. Vize Şartları: Uçuş tarihinden itibaren: En az 12 ay geçerli, çipli pasaport ve oturum müsaadesi gerekir. Pasaportun vize tat bik edilebilir sayfalarından en az iki sayfanın boş olması gerekir. Üç adet vesikalık fotoğraf. (Bir tanesi kayıt esnasında verilecektir.) Aşı defteri: Nimenrix veya Menveo A+C 135 (Aşılar 3 yıl geçerlidir.) Ev doktorunuzdan sağlık belgesi. 11. Ücrete dâhil hizmetler: Gidiş-dönüş uçak bileti Mekke + Medine otel Havaalanı, otel ve şehirlerarası transport Mekke ve Medine de kutsal mekânları ziyaretler Kutsal mekânların maneviyatına uygun irşat faaliyetleri Rehberlik hizmetleri 12. Verilecek umre eşyaları: Çanta, başörtüsü, umre rehberi, kimlik kartı, terlik çantası, seccade. 13. THY ile uçulduğu takdirde, aynı bilet ile umre dönüşü Türkiye de kalma imkânı vardır. (Biletler uçuş tarihi itibarıyla ile 6 ay geçerlidir.) 14. Belirli yaş gruplarındaki çocuklara, (belirli sayıya ulaşıldığı takdirde) kreş hizmeti verilecektir. 3 ile 8 yaş arası çocuklara hizmet verilir. 15. Umreye Türkiye den katılanlar için: Avrupa için geçerli olan fiyatlardan İstanbul kalkışlı uçuşlarda 150, diğer hatlardan kalkan uçuşlarda 100 indirim yapılacaktır.

13 Üniversiteliler ve 25 Yaş altı gençler 25 Yaş altı Paket kişilik oda (Mayıs ayında belirlenecek) 25 Yaş ve üstü 25 Yaş ve üstü Paket kişilik oda (Mayıs ayında belirlenecek) 25 Yaş altı Paket 30 3 kişilik oda (Mayıs ayında belirlenecek) 25 Yaş ve üstü Paket 33 3 kişilik oda (Mayıs ayında belirlenecek) 25 Yaş altı Paket 31 (Mayıs ayında belirlenecek) 25 Yaş ve üstü Paket 34 (Mayıs ayında belirlenecek) Paket 29, 30 ve 31, üniversiteliler ve 25 yaş altı gençler için geçerlidir. Tüm programlarımıza kahvaltı ve akşam yemeği dâhildir. 0-2 yaş arası çocuklardan sadece 200 alınır. (Çocuğun 2 yaşına girmemiş olması gerekir.) 2-11 yaş arası çocuklar için umre ücreti 950 dur. IGMG e. V. Genel Merkez üyelerine 25 indirim yapılır. Şüphesiz Safâ ve Merve Allah ın işaretlerindendir. Böylece kim Kâbe yi hacceder veya umre yaparsa, artık bu ikisini tavaf etmesinde kendisi için bir sakınca yoktur. (Bakara suresi, 2:158)

14 Almanca ve Arapça rehberlik eşliğinde müstakil kafile... Üniversitelilere ve 25 yaş altı gençlere özel fiyatlar... Özel gezi turları... Otel içi alternatif programlar...

15 55 yaş üstü emeklilere belirli tarihlerde özel fiyatlar yaş arası çocuklu ailelere, eğitmenler eşliğinde kreş hizmetleri... Sağlık hizmetleri... Mekke ve Medine de çocuklara özel eğitim...

16 Arayı arayı bulsam izini İzinin tozuna sürsem yüzümü Yunus Emre nin bu dizelerini tekrarlayarak Hicaz yollarına düşmek, orada Kâbe nin, Mescid-i Nebevî nin gölgesine sığınmak. İşte Müslümanların gönlünde yatan en büyük arzu budur. Dünyanın dört bir köşesinden yola çıkan bu sevdalılar, kim bilir hangi niyazlar, hangi dualarla ihrama girip Mekke ye varır; orada Beyt-i Şerîf i tavafla işe başlayıp Safâ - Merve arasında sa y yaparlar. Sonra, Mina yı gezer, Müzdelife de Meş ar-i Harâm toprağına secdeye koşarlar. Arafat sıcağında kavrulmak pahasına Rahmet Dağı nın eteklerine ulaşırlar. Orada insanlığın atası Hz. Âdem in, insanlığın anası Hz. Havvâ ile nasıl buluştuğunu hayal edip Arefe nin sırrına erişirler. Aşıklar canhıraş niyazlarla koşup gelmişlerdir bu hazinelerin başına. Evet. Mekke ile Medine; iki eşsiz hazine deyip suya koşan susuzlar gibi, kimler koşup durmuştur bu diyarlarda... Bir kez gidip görenin yüreği kavrulur da, hasretten yerinde duramayıp, tekrar tekrar gitmek ister. Işığa vurgun pervaneler gibi, mükerrem Kâbe nin etrafında dönüp durmaya can mı dayanır? Bütün zerreler, seyyareler, bütün küreler döner Kâbe nin çevresinde. Semalar döner, melekler döner. Safâ - Merve arasında ayakları çıplak sevdalılar koşar. Herkes İsmâil ini arar o dağlarda, o tepeler üstünde. Size hangi bir güzellikten bahsedebiliriz ki şimdi? Onları bir bir nasıl sayıp anlatabiliriz? En iyisi, kurumuş dudaklarınıza bir yudum zemzem gibi sunulan bu umre seferine katılınız. Bundan sonra sizin de dilinizden koca Yunus un mısraları düşmez olacaktır. Türkiye Temsilciliği Hennes Tour T (Konya) T (İstanbul) T (Ankara) Islamische Gemeinschaft Millî Görüş Hadsch-Umra Reisen GmbH Boschstraße D Kerpen T F

UMRE. Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT UMRESİ NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ ARALIK (YIL SONU) UMRESİ

UMRE. Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT UMRESİ NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ ARALIK (YIL SONU) UMRESİ UMRE 2016 Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT UMRESİ NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ ARALIK (YIL SONU) UMRESİ Üniversitelilere ve 25 yaş altı gençlere özel fiyatlar 3-10 yaş arası çocuklu ailelere eğitmenler

Detaylı

UMRE. Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT/MART/NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ MAYIS/HAZİRAN/RAMAZAN UMRESİ ARALIK (YILBAŞI) UMRESİ

UMRE. Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT/MART/NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ MAYIS/HAZİRAN/RAMAZAN UMRESİ ARALIK (YILBAŞI) UMRESİ UMRE 2017 Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT/MART/NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ MAYIS/HAZİRAN/RAMAZAN UMRESİ ARALIK (YILBAŞI) UMRESİ İSLAM TOPLUMU MİLLÎ GÖRÜŞ HİZMETTE ÖNCÜ KURULUŞ EĞİTMENLER EŞLİĞİNDE

Detaylı

UMRE. Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT/MART/NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ MAYIS/HAZİRAN/RAMAZAN UMRESİ ARALIK (YILBAŞI) UMRESİ

UMRE. Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT/MART/NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ MAYIS/HAZİRAN/RAMAZAN UMRESİ ARALIK (YILBAŞI) UMRESİ UMRE 2017 Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT/MART/NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ MAYIS/HAZİRAN/RAMAZAN UMRESİ ARALIK (YILBAŞI) UMRESİ İSLAM TOPLUMU MİLLÎ GÖRÜŞ HİZMETTE ÖNCÜ KURULUŞ EĞİTMENLER EŞLİĞİNDE

Detaylı

YARIM ASIRLIK HAC VE UMRE TECRÜBESİ VE KÜLTÜREL GEZİLER İSLAM TOPLUMU MILLÎ GÖRÜŞ FARKI İLE

YARIM ASIRLIK HAC VE UMRE TECRÜBESİ VE KÜLTÜREL GEZİLER İSLAM TOPLUMU MILLÎ GÖRÜŞ FARKI İLE Umre 18 Hac 18 18 Efendimizi ziyarete gidiyoruz! Millî Görüş ile hac başkadır! Kudüs, Türkiye, Bosna ve Endülüs ü ziyarete gidiyoruz! YARIM ASIRLIK HAC VE UMRE TECRÜBESİ VE KÜLTÜREL GEZİLER İSLAM TOPLUMU

Detaylı

İSLAM TOPLUMU MİLLÎ GÖRÜŞ FARKI VE YARIM ASIRLIK HAC-UMRE TECRÜBESİ

İSLAM TOPLUMU MİLLÎ GÖRÜŞ FARKI VE YARIM ASIRLIK HAC-UMRE TECRÜBESİ Umre 18 Hac 18 18 Efendimizi ziyarete gidiyoruz! Millî Görüş ile hac başkadır! Kudüs, Türkiye, Bosna ve Endülüs ü ziyarete gidiyoruz! İSLAM TOPLUMU MİLLÎ GÖRÜŞ FARKI VE YARIM ASIRLIK HAC-UMRE TECRÜBESİ

Detaylı

İSLAM TOPLUMU MİLLÎ GÖRÜŞ FARKI VE YARIM ASIRLIK HAC-UMRE TECRÜBESİ

İSLAM TOPLUMU MİLLÎ GÖRÜŞ FARKI VE YARIM ASIRLIK HAC-UMRE TECRÜBESİ Umre 18 Efendimizi ziyarete gidiyoruz! Hac 18 Millî Görüş ile hac başkadır! 18 Kudüs, Türkiye, Bosna ve Endülüs ü ziyarete gidiyoruz! İSLAM TOPLUMU MİLLÎ GÖRÜŞ FARKI VE YARIM ASIRLIK HAC-UMRE TECRÜBESİ

Detaylı

ÖZEL BİLFEN İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRETİM YILI 8. SINIF DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

ÖZEL BİLFEN İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRETİM YILI 8. SINIF DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖZEL BİLFEN İLKÖĞRETİM OKULU 2016-2017 ÖĞRETİM YILI 8. SINIF DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ TEST: 16 1. Hac ibadeti ne zaman farz olmuştur? A) Hicretin 9. yılında B) Hicretin 6. yılında C) Mekke nin fethinden

Detaylı

TRABZON veya İSTANBUL KALKIŞLI. UMRE TURLARI REHBERi

TRABZON veya İSTANBUL KALKIŞLI. UMRE TURLARI REHBERi TRABZON veya İSTANBUL KALKIŞLI UMRE TURLARI REHBERi HAKKIMIZDA Torlak Turizm 1994 İsmail Torlak tarafından kuruldu. 1994 yılından itibaren her yıl düzenli olarak Hac ve Umre Organizasyonları gerçekleştiren

Detaylı

UMRE. Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT/MART/NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ MAYIS/HAZİRAN/RAMAZAN UMRESİ ARALIK (YIL SONU) UMRESİ

UMRE. Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT/MART/NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ MAYIS/HAZİRAN/RAMAZAN UMRESİ ARALIK (YIL SONU) UMRESİ UMRE 2017 Beytullahʼı ziyarete gidiyoruz! ŞUBAT/MART/NİSAN UMRESİ EMEKLİLER UMRESİ MAYIS/HAZİRAN/RAMAZAN UMRESİ ARALIK (YIL SONU) UMRESİ İSLAM TOPLUMU MİLLÎ GÖRÜŞ HİZMETTE ÖNCÜ KURULUŞ EĞİTMENLER EŞLİĞİNDE

Detaylı

HAC YÜCE ALLAH IN (c.c) EMRİDİR.

HAC YÜCE ALLAH IN (c.c) EMRİDİR. HAC YÜCE ALLAH IN (c.c) EMRİDİR. Hac Allah Teala nın (c.c) emri, İslam ın beş temel şartından biridir: Ona varmaya gücü yeten kimsenin Kâbe yi tavaf etmesi Allah ın insanlar üzerindeki hakkıdır. (Al-i

Detaylı

DİYANET UMRE. T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı

DİYANET UMRE. T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı DİYANET UMRE 2012 T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı DİYANET UMRE ORGANİZASYONUNDA ANA HEDEFİMİZ: > Usulune Uygun İbadet, > İrşad ve Rehberlik, > Güven ve Huzur, > Sağlıklı İntikal ve İkamet, > Zaman ve Mali

Detaylı

MERVE UMRE Kudüslü Umre dan itibaren Dubaili Umre dan itibaren Ekonomik Umre dan itibaren

MERVE UMRE Kudüslü Umre dan itibaren Dubaili Umre dan itibaren Ekonomik Umre dan itibaren 2007 m. / 1438 h. MERVE مروةللعمرة HAC KERVANI UMRE PROGRAMLARIMIZ Kudüslü Umre 1.750 dan itibaren Dubaili Umre 1.500 dan itibaren Ekonomik Umre 1.050 dan itibaren Aralık Başı Umrelerimiz 03.12.2016-17.12.2016

Detaylı

Hac ve Umre İle İlgili Mekânlar

Hac ve Umre İle İlgili Mekânlar Hac ve Umre İle İlgili Mekânlar Mikat Sınırları Kâbe (Beytullah) Makam-ı İbrahim Safa ve Merve Tepeleri Zemzem Kuyusu Arafat Müzdelife Mina 1 Hac ve Umre İle İlgili Mekânlar Mekke deki Önemli Ziyaret Mekânları

Detaylı

HAC ve UMRE. Memduh ÇELMELİ

HAC ve UMRE. Memduh ÇELMELİ HAC UMRE Memduh ÇELMELİ HAC-UMRE: AYET HADİSLER Şüphesiz insanlar için kurulan ilk mabet, Mekke deki çok mübarek bütün âlemlere hidayet kaynağı olan ev (Kâbe) dir. ( Âl-i İmrân suresi, 96) ) «Gücü yetenlerin

Detaylı

FİZİKİ HUKUKİ MANEVİ YOLCULUK ÖNCESİ HAZIRLIKLAR. Bedenimizi Hazırlama. Ruhumuzu Dinlendirelim. İbadet. Dua. Sabır

FİZİKİ HUKUKİ MANEVİ YOLCULUK ÖNCESİ HAZIRLIKLAR. Bedenimizi Hazırlama. Ruhumuzu Dinlendirelim. İbadet. Dua. Sabır FİZİKİ YOLCULUK ÖNCESİ HAZIRLIKLAR Yeşil Pasaport Sahiplerinin Yapması Gerekenler Gri Pasaport Sahiplerinin Yapması Gerekenler HUKUKİ Bedenimizi Hazırlama Yürüyüş Egzersiz Yanımıza Alacaklarımız İlaçlarımız

Detaylı

HAC ÖNCESİ DİNİ HAZIRLIKLAR

HAC ÖNCESİ DİNİ HAZIRLIKLAR HAC ÖNCESİ DİNİ HAZIRLIKLAR HAC YÜCE ALLAH IN (c.c) EMRİDİR. Hac Allah Teala nın (c.c) emri, İslam ın beş temel şartından biridir: Ona varmaya gücü yeten kimsenin Kâbe yi tavaf etmesi Allah ın insanlar

Detaylı

ÇİÇEK TURİZM 2012 UMRE REHBERİ Çiçek Turizm güvencesiyle, tecrübeli görevliler refakatinde, kutsal topraklara, huzura yolculuk. Aşkla yanan kalpleri yumuşatacak, unutulmaz bir hatıraya doğru. 27 YILLIK

Detaylı

ASKON ADANA UMRE PROGRAMI 31 OCAK 08 ŞUBAT 2013

ASKON ADANA UMRE PROGRAMI 31 OCAK 08 ŞUBAT 2013 ASKON ADANA UMRE PROGRAMI 31 OCAK 08 ŞUBAT 2013 Sayın üyemiz, ASKON Umre programımız, 31 Ocak - 08 Şubat 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Bu organizasyonla ASKON üyeleri, Umre'nin hazzını

Detaylı

2018 m. / 1439 h dan. itibaren. Kudüslü Umre dan. Yılbaşı Umresi dan. Mevlid Kandil Umresi Kasım Sonu

2018 m. / 1439 h dan. itibaren. Kudüslü Umre dan. Yılbaşı Umresi dan. Mevlid Kandil Umresi Kasım Sonu للعمرة 2018 m. / 1439 h. مروة Yılbaşı Umresi 1.400 dan Kudüslü Umre 1.850 dan Lufthansa Direk uçuş Ostern Umresi 999,- dan Mevlid Kandil Umresi Kasım Sonu 1.100 dan عمرة مولد النبي Mevlid Kandili Umresi

Detaylı

1. İHRAM YASAKLARI VE CEZALARI

1. İHRAM YASAKLARI VE CEZALARI 1. İHRAM YASAKLARI VE CEZALARI İhrama nasıl girilir? Umre ya da hac yapmak isteyen kişi, niyet ettikten sonra telbiye yaparsa muhrim olur. Yani ihrama girmiş olur. Niyet eder telbiye yapmazsa ya da telbiye

Detaylı

2018 m. / 1439 h dan. itibaren. Kudüslü Umre dan. Yılbaşı Umresi dan. Mevlid Kandil Umresi Kasım Sonu

2018 m. / 1439 h dan. itibaren. Kudüslü Umre dan. Yılbaşı Umresi dan. Mevlid Kandil Umresi Kasım Sonu للعمرة 2018 m. / 1439 h. مروة Yılbaşı Umresi 1.400 dan Kudüslü Umre 1.850 dan Lufthansa Direk uçuş Ostern Umresi 1.250 dan Mevlid Kandil Umresi Kasım Sonu 1.100 dan عمرة مولد النبي Mevlid Kandili Umresi

Detaylı

Hakkımızda. Yetki Belgelerimiz. Banka Hesap Numaralarımız

Hakkımızda. Yetki Belgelerimiz. Banka Hesap Numaralarımız Nura Doğru TURİZM SEYAHAT ACENTASI umre 2014 Hakkımızda Şirketimizin merkezi Aksaray olmak üzere Ankara ve Tokat-Turhal'da ki şubeleri ve Türkiye genelindeki anlaşmalı acentaları ile hizmet vermektedir.

Detaylı

Türkiye de İlk! Faizsiz 36 Ay Sabit Taksit ile 14 Gün Umre 149 TL!

Türkiye de İlk! Faizsiz 36 Ay Sabit Taksit ile 14 Gün Umre 149 TL! Türkiye de İlk! Faizsiz 36 Ay Sabit Taksit ile Gün Umre 9 TL! Umre ye Kayıt Yaptırana BEDAVA! İslami Tatil Fırsatı 950$ - Gün 1050$ - Gün 1150$ - 20 Gün Başlayan Fiyatlarla.. Kredi Kartlarına Peşin Fiyatına

Detaylı

DİYANET UMRE ORGANİZASYONUNUN TEMEL NİTELİKLERİ:

DİYANET UMRE ORGANİZASYONUNUN TEMEL NİTELİKLERİ: 2 2 Diyanet Umre (Ramazan) DİYANET ORGANİZASYONUNUN TEMEL NİTELİKLERİ: 1- Umre yolculuğunu manevi bir yenilenme vesilesi haline getirebilmek amacıyla irşat ve rehberlik 2- Görevlilerimiz nezaretinde usulüne

Detaylı

HAC 2015. www.facebook.com/beratturizm www.twitter.com/beratturizm www.youtube.com/beratturizm. Bilgi ve Rezervasyon 444 26 08 www.berat.com.

HAC 2015. www.facebook.com/beratturizm www.twitter.com/beratturizm www.youtube.com/beratturizm. Bilgi ve Rezervasyon 444 26 08 www.berat.com. HAC 2015 www.facebook.com/beratturizm www.twitter.com/beratturizm www.youtube.com/beratturizm Bilgi ve Rezervasyon 444 26 08 www.berat.com.tr BİZİ TERCİH ETME SEBEPLERİNİZ HAC VE UMRE DE 25 YILLIK TECRÜBE,

Detaylı

Türkiye de İlk! Faizsiz 36 Ay Sabit Taksit ile 14 Gün Umre 159 TL!

Türkiye de İlk! Faizsiz 36 Ay Sabit Taksit ile 14 Gün Umre 159 TL! Türkiye de İlk! Faizsiz 36 Ay Sabit Taksit ile Umre 159 TL! Erken Rezervasyonda 100$ İndirim! 900$ dan Başlayan Fiyatlarla! Kredi Kartlarına Peşin Fiyatına 6 Taksit İmkanı! www.evratur.com 2016 Umre ProgramlarI

Detaylı

2017 İlkbahar- Kandil ve Ramazan Umre Programları Fiyat Listesi

2017 İlkbahar- Kandil ve Ramazan Umre Programları Fiyat Listesi 2017 İlkbahar- Kandil ve Ramazan Umre Programları Fiyat Listesi Mekke Otelleri Krokisi 2 3 Medine Otelleri Krokisi 2017 İlkbahar - Kandil Umre Programları 401.Grup 14 Günlük Mirac Kandili Mekke Umre Programı

Detaylı

Hac & Umre Kültür Turları Uçak Bileti

Hac & Umre Kültür Turları Uçak Bileti Hac & Umre Kültür Turları Uçak Bileti İnanç odaklı bir firma olarak biz, Hz. Allah ın ve Resulullah Efendimiz in (s.a.v.) misafirlerine hizmet etme şuuruna sahibiz 29 yıllık tecrübemiz ve yüksek ilmi değerlerle

Detaylı

Turizm ve Seyahat Tic. Ltd. Şti. Beyti Şerife giderken, beytin sahibine gidebilmek ümidiyle... UMRE. 24.yıl. www.ozmerveturizm.com.

Turizm ve Seyahat Tic. Ltd. Şti. Beyti Şerife giderken, beytin sahibine gidebilmek ümidiyle... UMRE. 24.yıl. www.ozmerveturizm.com. Beyti Şerife giderken, beytin sahibine gidebilmek ümidiyle... 24.yıl UMRE www.ozmerveturizm.com.tr 20-2016 BİZE DAİR 1992 yılında kurulan Özmerve Turizm 24 yıldır siz değerli dostlarına mübarek Hac ve

Detaylı

2015-2016 UMRE ORGANİZASYONU 13 GÜNLÜK EKONOMİK KUDÜS BAĞLANTILI UMRE PROGRAMI

2015-2016 UMRE ORGANİZASYONU 13 GÜNLÜK EKONOMİK KUDÜS BAĞLANTILI UMRE PROGRAMI 2015-2016 UMRE ORGANİZASYONU 13 GÜNLÜK EKONOMİK KUDÜS BAĞLANTILI UMRE PROGRAMI (3 gün veya gece Kudüs, 3 gün veya gece Medine, 7 gün veya gece Mekke) Kudüs te İkamet : Holyland, St George, Royal Wings

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Sayfa. http://d-nb.info/860392090

İÇİNDEKİLER. Sayfa. http://d-nb.info/860392090 İÇİNDEKİLER Sayfa Önsöz: Bu kitabı niçin yazdım? 11 1. İslam'dan önceki Arabistan 13 1.1. İlk müslümanlar 13 1.2. Dünyanın en eski kutsal yeri: Kabe.... 16 1.3. İslam'dan'önceki Arabistan 17 1.4. Muhammed'ten

Detaylı

MUSTAFA KALYONCU

MUSTAFA KALYONCU MUSTAFA KALYONCU +90 552 218 55 95 YÜRÜME MESAFESİ Ajyad Crom - Saraya Süreyya ( 350-400 metre ) Ekonomik Oteller (50-350 metre ) 1.350 $ 1.300$ 1.250$ 1 YÜRÜME MESAFESİ 1 14 GÜN Ajyad Crom - Saraya Süreyya

Detaylı

ÜÇ AYLAR DÖNEMİ UMRE Medine (2) Mekke (4) Türk Hava Yolları ile 6 Gece

ÜÇ AYLAR DÖNEMİ UMRE Medine (2) Mekke (4) Türk Hava Yolları ile 6 Gece ÜÇ AYLAR DÖNEMİ UMRE Medine (2) Mekke (4) Türk Hava Yolları ile 6 Gece 04 Mayıs (Şaban), 25 Mayıs (Ramazan Programı), 01 Haziran (Ramazan) 2017 Hareket 7 Gece 5* OTELLER DE KABE YE 150 MT., MESCİDİ NEBEVİYE

Detaylı

ÖZEL OSMANGAZİ OKULLARI MİRAÇ KANDİLİ UMRE PROGRAMI DETAYLARI

ÖZEL OSMANGAZİ OKULLARI MİRAÇ KANDİLİ UMRE PROGRAMI DETAYLARI ÖZEL OSMANGAZİ OKULLARI MİRAÇ KANDİLİ UMRE PROGRAMI DETAYLARI 5 GECE 6 GÜN TARİHLER Gidiş: 19 Nisan 2017 Çarşamba, İstabul Medine-i Münevvere Transfer: 21 Nisan 2017 Cuma, Medine-i Mün. - Mekke-i Mükerreme

Detaylı

TURİZM SEYA Y HAT A A CENTA T SI

TURİZM SEYA Y HAT A A CENTA T SI Nura Doğru TURİZM SEYAHAT ACENTASI 2013 HAC PROGRAMLARI HAKKIMIZDA Şirketimizin merkezi Aksaray olmak üzere Ankara ve Tokat/Turhal'da ki şubeleri ile de hizmet vermektedir. Şirketimiz A grubu olarak 3735

Detaylı

CİHADA DENKTİR Evet, içinde savaş olmayan bir cihad var ki hac ve umredir Küçüğün, büyüğün, zayıfın, kadının cihadı hac ve umredir.

CİHADA DENKTİR Evet, içinde savaş olmayan bir cihad var ki hac ve umredir Küçüğün, büyüğün, zayıfın, kadının cihadı hac ve umredir. UMRE DİNİ SUNUM UMRENİN FAZİLETİ CİHADA DENKTİR Hz. Aişe (r.a) Efendimiz e (s.a.v) sorar: Ey Allah ın Resulü, kadınlara da cihad var mıdır? Efendimiz (s.a.v): Evet, içinde savaş olmayan bir cihad var ki

Detaylı

Diyanet 2013-2014 Umre

Diyanet 2013-2014 Umre 2 2 Diyanet Umre DİYANET ORGANİZASYONUNUN TEMEL NİTELİKLERİ: 1- Umre yolculuğunu manevi bir yenilenme haline getirebilmek amacıyla irşat ve rehberlik 2- Görevlilerimiz nezaretinde usulüne ve adabına uygun

Detaylı

HAC SEMİNERİ 2 HOŞGELDİNİZ

HAC SEMİNERİ 2 HOŞGELDİNİZ HAC SEMİNERİ 2 HOŞGELDİNİZ ARAFAT Hz. Adem İle Hz. Havva Validemizin yeryüzünde ilk buluştuklar tukları,, kavuştuklar tukları yerdir. Peygamber Efendimizin Veda Hutbesini söyledis ylediği yerdir. Orada

Detaylı

1. Taksit (USD) 1. Taksit (USD) 2 kiģilik odada kiģi baģına 2.000 2.000 1.000 5.000 3 kiģilik odada kiģi baģına 2.000 2.000 710 4.710. 1.

1. Taksit (USD) 1. Taksit (USD) 2 kiģilik odada kiģi baģına 2.000 2.000 1.000 5.000 3 kiģilik odada kiģi baģına 2.000 2.000 710 4.710. 1. 2015 YILI HAC ÜCRETLERĠ: 1-2015 yılı hac ücretleri $ olarak (135 USD kurban ücreti de dahil edilmek suretiyle) aşağıdaki tabloda gösterildiği şekilde tahsil edilecektir. ORGANĠZASYON ÇEġĠDĠ NORMAL HAC

Detaylı

Yazar Rehnüma Cumartesi, 20 Kasım 2010 11:00 - Son Güncelleme Cumartesi, 20 Kasım 2010 11:09

Yazar Rehnüma Cumartesi, 20 Kasım 2010 11:00 - Son Güncelleme Cumartesi, 20 Kasım 2010 11:09 VEDA (Sader) TAVAFI Mekke den ayrılmayı isteyince, yedi şavt olarak, remil ve sa y olmaksızın tavafı sader (ved a tavafı) yapar. Bu, Mekke de mukim olmayanlara vaciptir. Sonra zemzemden içer, sonra Kabe

Detaylı

Turizm ve Seyahat Tic. Ltd. Şti. TURİZM SEYAHAT ACENTASI yıl

Turizm ve Seyahat Tic. Ltd. Şti. TURİZM SEYAHAT ACENTASI yıl UMRE 2016-2017 25.yıl 2016-2017 UMRE TARİHLERİ KODU GÜN SAYISI GİDİŞ TARİHİ DÖNÜŞ TARİHİ VARIŞ YERİ AÇIKLAMA 1. 1 2 3 4 9 Gece Gün 14 Gece Gün 9 Aralık 9 Aralık 9 Aralık 9 Aralık 18 Aralık 23 Aralık 28

Detaylı

ANA HEDEFİMİZ: DİYANET UMRE ORGANİZASYONUNDA. Usulune Uygun İbadet, İrşad ve Rehberlik, Güven ve Huzur, Sağlıklı İntikal ve İkamet,

ANA HEDEFİMİZ: DİYANET UMRE ORGANİZASYONUNDA. Usulune Uygun İbadet, İrşad ve Rehberlik, Güven ve Huzur, Sağlıklı İntikal ve İkamet, İbadet aşkı ile kutlu iklime yolculuk... DİYANET 31 Yıllık Tecrübe... T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı DİYANET ORGANİZASYONUNDA ANA HEDEFİMİZ: Usulune Uygun İbadet, İrşad ve Rehberlik, Güven ve Huzur, Sağlıklı

Detaylı

Kutlu İklime Yolculuk...

Kutlu İklime Yolculuk... 1 1 2 2 3 Kutlu İklime Yolculuk... 3 4 4 5 5 6 1. Umre yolcularımızı Allah ın birer misafiri olarak görüyor ve Allah ın misafirlerine hizmet etmeyi en büyük şeref olarak değerlendiriyoruz. 2. Umre ibadetinin

Detaylı

LÜZUMLU İLAÇLAR. Ağrı kesici - Antibiyotik - Pişik kremi gibi ilaçları bulundurmanızda fayda vardır.

LÜZUMLU İLAÇLAR. Ağrı kesici - Antibiyotik - Pişik kremi gibi ilaçları bulundurmanızda fayda vardır. UMRE TEKNİK SUNUM YOLCULUK ÖNCESİ LÜZUMLU İLAÇLAR Ağrı kesici - Antibiyotik - Pişik kremi gibi ilaçları bulundurmanızda fayda vardır. İLAÇLAR VE RAPORLARI Sürekli kullandığınız ilaçlarınızı ve bunların

Detaylı

UMRE 2017 / 1438 UMRE PROGRAMLARI

UMRE 2017 / 1438 UMRE PROGRAMLARI UMRE 2017 / 1438 UMRE PROGRAMLARI Değerli Dostlar; 30 yıllık deneyimimiz ve tecrübeli çalışanlarımızla sizlere daha iyi hizmet verebilmek için 20162017 yılı Umre sezonuna başlamış bulunuyoruz. VAKFE TUR

Detaylı

$ 1250 $ 1150 $ 1500 $ 1400 $ 1400 $ 1300 $ 1300 $ 1200

$ 1250 $ 1150 $ 1500 $ 1400 $ 1400 $ 1300 $ 1300 $ 1200 NORMAL UMRE Emcad Ejyad - Uzaklık 500 M $ 1150 $ 1100 26 ARALIK EKONOMIK UMRE 25 GÜN Mekke Otel ----- 19 Gün Mekkede 25 GÜN $ 1500 $ 1400 $ 1300 10 OCAK EKONOMIK UMRE Mekke Otel ----- 14 Gün Mekkede $

Detaylı

Yüce Allah Buyuruyor ki:

Yüce Allah Buyuruyor ki: HAC 2017 Yüce Allah Buyuruyor ki: Haccı da umreyi de sırf Allah için tam olarak yerine getiriniz. (Bakara, 2/196) Kim Allah için hacceder de (Allah'ın rızasına uymayan) kötü söz ve davranıșlardan ve Allah'a

Detaylı

UMRE PROGRAMLARI 1 PROGRAM. Size Özel Umre. Bilgi İsteyiniz

UMRE PROGRAMLARI 1 PROGRAM. Size Özel Umre. Bilgi İsteyiniz 1 PROGRAM MEKKE OTEL ANJUM - ELAF MASHAER - LE MERIDIEN - AJYAD MEKARIM MEDİNE OTEL HAYATT INT. - ROYAL INN NOZOL - HARMONY TÜRKİYE NİN HER YERİNDEN THY İLE (İç hat bağlantı crete dahil) 1.350 $ 1.650

Detaylı

HAC VE ŞARTLARI İHRAM YASAKLARI

HAC VE ŞARTLARI İHRAM YASAKLARI 34 HAC VE ŞARTLARI İHRAM YASAKLARI İhrama girdikten sonra birtakım yasaklar başlar ki bunlara uyulmaması hâlinde hem haccın sevabında bir eksilme, hem de birtakım dünyevi cezalar söz konusu olur. İhramlının

Detaylı

fl.ttttzots Sayr :14335500.300/3st Konu 22015-2016 Yrh Umre Organizasyonu

fl.ttttzots Sayr :14335500.300/3st Konu 22015-2016 Yrh Umre Organizasyonu T.C. BERLIN sth.üker,qiliöi Din Hizmetleri Mügavirli[i Sayr :14335500.300/3st Konu 22015-2016 Yrh Umre Organizasyonu fl.ttttzots T.C. BA$KONSOLOSLUÖUNA (Din Hizmetleri Ataqelifi) T.C. Diyanet iqleri Bapkanhlr

Detaylı

AKSARAY ANKARA TOKAT

AKSARAY ANKARA TOKAT Nura Doğru TURİZM SEYAHAT ACENTASI 2012 HAC AKSARAY 0382 213 06 12 ANKARA 0312 309 76 40 TOKAT 0356 276 93 46 Hakkımızda Şirketimizin merkezi Aksaray olmak üzere Ankara ve Tokat/Turhal'da ki şubeleri ile

Detaylı

Lüx & Delüx Umre Fiyatları

Lüx & Delüx Umre Fiyatları Lüx & Delüx Umre Fiyatları 2015-2016 HİSAR TURİZM LÜX UMRE KONSEPTLERİ Mekke-i Mükerreme otelleri Le Meridien Makkah Medine-i Münevvere otelleri CROWNE PLAZA DYAR INT. ARAC AQEEQ HOLİDAY VİLLA Mekke-i

Detaylı

Özellikle uzman olduğumuz bir alanımız var. Umre ve hac

Özellikle uzman olduğumuz bir alanımız var. Umre ve hac UMRE PROGRAMI 1993 yılının sonbaharında Türkiye de Umre ve Hac yapmak isteyenlere daha kaliteli hizmet sunmak maksadıyla dört ortak tarafından, İstanbul'da kurulmuş ve faaliyetine başlamıştır. O yıllarda,

Detaylı

2015 YILI UMRE ORGANİZASYONU İLE İGİLİ USUL VE ESASLAR

2015 YILI UMRE ORGANİZASYONU İLE İGİLİ USUL VE ESASLAR 2015 YILI UMRE ORGANİZASYONU İLE İGİLİ USUL VE ESASLAR Müşavirliğimizce, Ataşeliklerimiz ve DİTİB lerimizin işbirliği ile düzenlenecek olan 2015 Yılı Umre Organizasyonu na dair usul ve esaslar aşağıda

Detaylı

"Rahmet ayında kutlu iklime yolculuk..." R A M A Z A N UMRE. T.C. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI 30 yıllık tecrübe...

Rahmet ayında kutlu iklime yolculuk... R A M A Z A N UMRE. T.C. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI 30 yıllık tecrübe... "Rahmet ayında kutlu iklime yolculuk..." v R A M A Z A N T.C. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI 30 yıllık tecrübe... Ramazan DİYANET ORGANİZASYONUNDA; Usulüne Uygun İbadet, İrşad ve Rehberlik, Güven ve Huzur,

Detaylı

Umre. Programı. Aralık-Ocak-Şubat-Mart. www.haremtur.com.tr. * Fiyatlarımız kişi başı fiyatlarıdır.

Umre. Programı. Aralık-Ocak-Şubat-Mart. www.haremtur.com.tr. * Fiyatlarımız kişi başı fiyatlarıdır. 2 01 6 20 15- Umre Programı EKONOMİK UMRE BROŞÜRÜ Aralık-Ocak-Şubat-Mart www.haremtur.com.tr 1 601 602 ARALIK UMRE / 19 GECE - 20 GÜN SERVİSLİ PROGRAM 2 Kişilik Oda 3 Kişilik Oda 4 Kişilik Oda Gidiş 1

Detaylı

Her nefis mutlaka ölümü tadacaktır. En acılı gününüzde sizinleyiz. IGMG Cenaze Yardımlaşma Derneği Cenaze Hizmetleri

Her nefis mutlaka ölümü tadacaktır. En acılı gününüzde sizinleyiz. IGMG Cenaze Yardımlaşma Derneği Cenaze Hizmetleri Her nefis mutlaka ölümü tadacaktır. [Enbiyâ suresi, 21:35] [Enbiyâ suresi, 21:35] En acılı gününüzde sizinleyiz. IGMG Cenaze Yardımlaşma Derneği Cenaze Hizmetleri IGMG Cenaze Yardımlaşma Derneği Cenaze

Detaylı

Diyanet 2013 Umre ANA HEDEFİMİZ: DİYANET UMRE ORGANİZASYONUNDA. Usulüne Uygun İbadet, İrşad ve Rehberlik, Güven ve Huzur, Sağlıklı İntikal ve İkamet,

Diyanet 2013 Umre ANA HEDEFİMİZ: DİYANET UMRE ORGANİZASYONUNDA. Usulüne Uygun İbadet, İrşad ve Rehberlik, Güven ve Huzur, Sağlıklı İntikal ve İkamet, Diyanet Umre DİYANET ORGANİZASYONUNDA ANA HEDEFİMİZ: Usulüne Uygun İbadet, İrşad ve Rehberlik, Güven ve Huzur, Sağlıklı İntikal ve İkamet, Zaman ve Mali Duruma Göre Konaklama Tercihleri, Tecrübeye Dayalı

Detaylı

UMRE SUNUMU 2014. www.safahacumre.com

UMRE SUNUMU 2014. www.safahacumre.com UMRE SUNUMU 2014 www.safahacumre.com ALİ BİN MUVAFFAK HZ. LERİ; Ali bin Muvaffak hazretleri, bir zaman Kâbe-i muazzamayı tavaf ettikten sonra Altın oluğun hizâsında oturup tefekküre daldı. "Acabâ Allahü

Detaylı

Hac - Umre Kültür Turları Uçak Bileti

Hac - Umre Kültür Turları Uçak Bileti Hac - Umre Kültür Turları Uçak Bileti Kataloğumuz içerisine Kâbe-i Muazzama ve Mescid-i Nebevî fotoğrafları hürmeten konulmamıştır. İnanç odaklı bir firma olarak biz, Hz. Allah ın ve Resûlullah Efendimiz

Detaylı

05 ARALIK 2015 CUMARTESİ 07 ARALIK 2015 PAZARTESİ 11 ARALIK 2015 CUMA 10 ARALIK 2015 PERŞEMBE 12 ARALIK 2015 CUMARTESİ 16 ARALIK 2015 ÇARŞAMBA

05 ARALIK 2015 CUMARTESİ 07 ARALIK 2015 PAZARTESİ 11 ARALIK 2015 CUMA 10 ARALIK 2015 PERŞEMBE 12 ARALIK 2015 CUMARTESİ 16 ARALIK 2015 ÇARŞAMBA 1980 yılından beri büyük Türk Turizmi nin; 1990 yılından beri ise hacılarımızın hizmetinde olan Sonarex Turizm olarak yepyeni bir heyecan ve farklı bir yaklaşım tarzıyla yolculukların en güzeli olan Umre

Detaylı

2.Dönem Umre Programları. Farkımız Rehberliğimiz. www.anadoluumre.com

2.Dönem Umre Programları. Farkımız Rehberliğimiz. www.anadoluumre.com 2015 2.Dönem Umre Programları Farkımız Rehberliğimiz www.anadoluumre.com NİSAN AYI UMRE PROGRAMI - 1 9 gece 10 gün 6 gece Mekke - 3 gece Medine 01.04.2015-09.04.2015 Anadolu Umre Grubu hac ve umre yapmak

Detaylı

UMRE YAPMANIN FAZİLETİ

UMRE YAPMANIN FAZİLETİ UMRENİN FAZİLETİ UMRE YAPMANIN FAZİLETİ İbn Mâce deki rivayet şöyledir: Hz. Aişe (r.a) der ki: Ey Allah ın Resulü, kadınlara da cihad var mıdır? Efendimiz (s.a.v): Evet, içinde savaş olmayan bir cihad

Detaylı

tarafından yazıldı. Pazartesi, 13 Ağustos :33 - Son Güncelleme Pazartesi, 13 Ağustos :52

tarafından yazıldı. Pazartesi, 13 Ağustos :33 - Son Güncelleme Pazartesi, 13 Ağustos :52 ASİLDER in organize ettiği ve çok sayıda genç üyemizin katılımı ile 2-16 Temmuz 2012 tarihleri arasında gerçekleşen ASİLDER Umre Organizasyonumuz güzel bir şekilde tamamlanmıştır. Rabbim, bu güzel organizasyona

Detaylı

DİYANET AMERİKA MERKEZİ 2017 YILI UMRE ORGANİZASYONU ŞARTLARI

DİYANET AMERİKA MERKEZİ 2017 YILI UMRE ORGANİZASYONU ŞARTLARI DİYANET AMERİKA MERKEZİ 2017 YILI UMRE ORGANİZASYONU ŞARTLARI Amerika Birleşik Devletleri nden umreye gitmek isteyenler için düzenlediğimiz umre organizasyonu geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da T.C.

Detaylı

1 İslam ne demektir? Hazreti Peygamberimiz in (sallallahu aleyhi ve sellem) getirdiği din olup bunu kabul etmek, Allah a ve resulüne itaat etmektir.

1 İslam ne demektir? Hazreti Peygamberimiz in (sallallahu aleyhi ve sellem) getirdiği din olup bunu kabul etmek, Allah a ve resulüne itaat etmektir. İBADET 1 İslam ne demektir? Hazreti Peygamberimiz in (sallallahu aleyhi ve sellem) getirdiği din olup bunu kabul etmek, Allah a ve resulüne itaat etmektir. 2 İslam ın şartı kaçtır? İslam ın şartı beştir.

Detaylı

Hac, sözlükte yönelmek, ziyaret etmek anlamına gelir

Hac, sözlükte yönelmek, ziyaret etmek anlamına gelir Hac, sözlükte yönelmek, ziyaret etmek anlamına gelir HAC İBADETİ NEDİR Hac ibadeti; İslamın şartlarından beşincisi olup, Kameri aylardan Zilhicce ayında İslam kurallarına uygun şekilde ihram denilen örtüye

Detaylı

"...Yoluna gücü yeten herkesin, Kabe'ye gidip hacc etmesi, Allah' n insanlar üzerinde bir hakk d r..." (Al-i mran-97)

...Yoluna gücü yeten herkesin, Kabe'ye gidip hacc etmesi, Allah' n insanlar üzerinde bir hakk d r... (Al-i mran-97) "...Yoluna gücü yeten herkesin, Kabe'ye gidip hacc etmesi, Allah' n insanlar üzerinde bir hakk d r..." (Al-i mran-97) Hacc 2006-2007 Hicrî 1427 Hacc ve Umre Milli Görüfl ile bir baflkad r slam ın befl

Detaylı

T.C. PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİ Din Hizmetleri Müşavirliği. Sayı : B.02.1.DIB.3.FR.430/ 20/02/2013 Konu : 2013 Yılı Hac Genelgesi

T.C. PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİ Din Hizmetleri Müşavirliği. Sayı : B.02.1.DIB.3.FR.430/ 20/02/2013 Konu : 2013 Yılı Hac Genelgesi T.C. PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİ Din Hizmetleri Müşavirliği Sayı : B.02.1.DIB.3.FR.430/ 20/02/2013 Konu : 2013 Yılı Hac Genelgesi DİN HİZMETLERİ ATAŞELİKLERİNE Fransa da ikamet eden vatandaşlarımızdan hacca gitmek

Detaylı

Neden Hisar Turizm? 2015 Hac ve Umre sezonunda bizi sektörün en zirvesine taşıyan, siz gönül dostlarımıza teşekkür ederiz.

Neden Hisar Turizm? 2015 Hac ve Umre sezonunda bizi sektörün en zirvesine taşıyan, siz gönül dostlarımıza teşekkür ederiz. Neden Hisar Turizm? Hisar Turizm; 29 Yıllık Hac ve Umre tecrübesi ve Türkiye nin en büyük Hac ve Umre seyahat acentası güvencesi ile Tam hizmet Tam ibadet anlayışı ile Sünneti Seniyye ye uygun Hac ve Umre

Detaylı

1800$ 2 li Odada Kişi Başı

1800$ 2 li Odada Kişi Başı İ1201.TUR 01 Aralık 2016 Per. 04 Aralık 2016 Pazar 10 Aralık 2016 C.tesi Grand Mercure- 108 (1315-1635) 093 (1800-2215) 1800$ İ1203.TUR 11 GÜN 02 Aralık 2016 Cuma 06 Aralık 2016 Salı 12 Aralık 2016 P.tesi

Detaylı

SEYAHAT ACENTALARININ HAC VE UMRE SEFERİ DÜZENLEMELERİNE DAİR ESASLARI BELİRLEYEN YÖNETMELİK. Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığından

SEYAHAT ACENTALARININ HAC VE UMRE SEFERİ DÜZENLEMELERİNE DAİR ESASLARI BELİRLEYEN YÖNETMELİK. Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığından SEYAHAT ACENTALARININ HAC VE UMRE SEFERİ DÜZENLEMELERİNE DAİR ESASLARI BELİRLEYEN YÖNETMELİK Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığından Resmi Gazete Tarihi : 01/05/2001 Resmi Gazete Sayısı : 24389 BİRİNCİ

Detaylı

T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı D O S Y A

T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı D O S Y A Evrak Tarih ve Sayısı: 19/11/2015-E.46458 T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı *BE5FFAN4* Pin: 51051 Sayı :12373329-300- Konu :Kudüs Umre Programı. Başkanlığımızca 2015-2016 umre sezonunda; D O S

Detaylı

HAC ÖNCESİ TEKNİK HAZIRLIKLAR

HAC ÖNCESİ TEKNİK HAZIRLIKLAR HAC ÖNCESİ TEKNİK HAZIRLIKLAR EVİMİZDE YAPILACAK H A Z I R L I K L A R ÇANTA VE VALİZLERE İSİM - ADRES BİLGİLERİ Valiz ve çantaların üzerine isim adres ve telefon bilgileri yazılmalıdır. Kaybolma durumunda

Detaylı

2013-2014 UMRE DİYANET RECEP- ABAN RAMAZAN. TUR PROGRAMLARI T.C. Diyanet leri Ba kanl Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlü ü

2013-2014 UMRE DİYANET RECEP- ABAN RAMAZAN. TUR PROGRAMLARI T.C. Diyanet leri Ba kanl Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlü ü İbadet aşkı ile kutlu iklime yolculuk... DİYANET RECEP- ABAN RAMAZAN TUR PROGRAMLARI T.C. Diyanet leri Ba kanl Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlü ü Ramazan) ve Şaban (Recep Umre Diyanet 2 DİYANET ORGANİZASYONUNUN

Detaylı

UMRE 2015. Bilgi ve Rezervasyon 444 26 08. www.berat.com.tr. www.facebook.com/beratturizm www.twitter.com/beratturizm www.youtube.

UMRE 2015. Bilgi ve Rezervasyon 444 26 08. www.berat.com.tr. www.facebook.com/beratturizm www.twitter.com/beratturizm www.youtube. UMRE 2015 www.facebook.com/beratturizm www.twitter.com/beratturizm www.youtube.com/beratturizm Bilgi ve Rezervasyon 444 26 08 www.berat.com.tr HAC VE UMRE DE 25 YILLIK TECRÜBE, 100.000 İN ÜZERİNDE MÜŞTERİ

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Takdim... 9 İTİKAD ÜNİTESİ. I. BÖLÜM Din Din Ne Demektir?... 11 Dinin Çeşitleri... 11 İslâm Dini nin Bazı Özellikleri...

İÇİNDEKİLER. Takdim... 9 İTİKAD ÜNİTESİ. I. BÖLÜM Din Din Ne Demektir?... 11 Dinin Çeşitleri... 11 İslâm Dini nin Bazı Özellikleri... IGMG Islamische Gemeinschaft Millî Görüş e. V. İslam Toplumu Millî Görüş Eğitim Başkanlığı İÇİNDEKİLER Ders Kitapları Serisi Takdim... 9 İTİKAD ÜNİTESİ Din Din Ne Demektir?... 11 Dinin Çeşitleri... 11

Detaylı

ARALIK-OCAK-ŞUBAT-MART UMRE PROGRAMLARI

ARALIK-OCAK-ŞUBAT-MART UMRE PROGRAMLARI ARALIK-OCAK-ŞUBAT-MART UMRE PROGRAMLARI Turizm sektörüne farklı bir soluk getirmek amacı ile 2005 yılında kurulan Hudeybiye Turizm A Gurubu bir Acenta Firması olup Yurt içi, Yurt Dışı, Kültür Turları,

Detaylı

NiSAN-MAYIS RAMAZAN UMRE PROGRAMLARI

NiSAN-MAYIS RAMAZAN UMRE PROGRAMLARI NiSAN-MAYIS RAMAZAN UMRE PROGRAMLARI NiSAN-MAYIS UMRE PROGRAMLARI 1.PROGRAM EKONOMİK SERVİSLİ PROGRAM RUYA MINA - AKHYAR AL BAIT V.B. EKONOMİK SERVİSLİ 3000 METRE 350 METRE 2'Lİ ODA 3 LÜ ODA 4 LÜ ODA KONAKLAMA

Detaylı

T.C. PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİ Din Hizmetleri Müşavirliği 2015 YILI HAC ORGANİZASYONU İLE İGİLİ USUL VE ESASLAR

T.C. PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİ Din Hizmetleri Müşavirliği 2015 YILI HAC ORGANİZASYONU İLE İGİLİ USUL VE ESASLAR 2015 YILI HAC ORGANİZASYONU İLE İGİLİ USUL VE ESASLAR Müşavirliğimizce, Ataşeliklerimiz ve DİTİB lerimizin işbirliği ile düzenlenecek olan 2015 Yılı Hac Organizasyonu na dair usul ve esaslar aşağıda belirtilmiştir.

Detaylı

T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı. DİYANET İŞLERİ Hac ve Umre BAŞKANLIĞI. Hizmetleri Müdürlüğü GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2015-2016 UMRE DİYANET 2015-2016 UMRE 1

T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı. DİYANET İŞLERİ Hac ve Umre BAŞKANLIĞI. Hizmetleri Müdürlüğü GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2015-2016 UMRE DİYANET 2015-2016 UMRE 1 T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı DİYANET İŞLERİ Hac ve Umre BAŞKANLIĞI Hizmetleri HAC ve Genel UMRE Müdürlüğü HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2015-2016 UMRE DİYANET 2015-2016 UMRE 1 2 DİYANET 2015-2016 UMRE Kutlu

Detaylı

Kutlu İklime Yolculuk...

Kutlu İklime Yolculuk... Kutlu İklime Yolculuk... Hac Diyanet 2 DİYANET HAC ORGANİZASYONUNDA ANA HEDEFİMİZ: Usulüne Uygun İbadet, İrşad ve Rehberlik, Güven ve Huzur, Sağlıklı İntikal ve İkamet, Zaman ve Mali Duruma Göre Konaklama

Detaylı

TAM RAMAZAN UMRE PROGRAMLARINA İLİŞKİN ÖZEL AÇIKLAMA. 521 25 25 www.ekremturizm.com

TAM RAMAZAN UMRE PROGRAMLARINA İLİŞKİN ÖZEL AÇIKLAMA. 521 25 25 www.ekremturizm.com TAM RAMAZAN UMRE PROGRAMLARINA İLİŞKİN ÖZEL AÇIKLAMA SON MÜRACAAT TARİHİ: 01 TEMMUZ 2012 UÇAK YERLERİMİZ SINIRLI OLUP, SON MÜRACAAT TARİHİNDEN ÖNCE DOLAR İSE RAMAZAN KAYITLARI KAPATILACAKTIR. UÇAK TALEPLERİMİZ

Detaylı

"...Yoluna gücü yeten herkesin, Kabe'ye gidip hacc etmesi, Allah' n insanlar üzerinde bir hakk d r..." (Al-i mran-97) Hacc 2006

...Yoluna gücü yeten herkesin, Kabe'ye gidip hacc etmesi, Allah' n insanlar üzerinde bir hakk d r... (Al-i mran-97) Hacc 2006 "...Yoluna gücü yeten herkesin, Kabe'ye gidip hacc etmesi, Allah' n insanlar üzerinde bir hakk d r..." (Al-i mran-97) Hacc 2006 1426 Hacc ve Umre Milli Görüfl ile bir baflkad r 1 slam ın befl temel esasından

Detaylı

Hac - Umre Kültür Turları Uçak Bileti

Hac - Umre Kültür Turları Uçak Bileti Hac - Umre Kültür Turları Uçak Bileti Kataloğumuz içerisine Kâbe-i Muazzama ve Mescid-i Nebevî fotoğrafları hürmeten konulmamıştır. İnanç odaklı bir firma olarak biz, Hz. Allah ın ve Resûlullah Efendimiz

Detaylı

Kutlu İklime Yolculuk...

Kutlu İklime Yolculuk... Kutlu İklime Yolculuk... Hac Diyanet 2 DİYANET HAC ORGANİZASYONUNDA ANA HEDEFİMİZ: Usulüne Uygun İbadet, İrşad ve Rehberlik, Güven ve Huzur, Tecrübeye Dayalı Kaliteli Hizmet, Sağlıklı İntikal ve İkamet,

Detaylı

2015-2016 Yılı Fiyat teklifleri

2015-2016 Yılı Fiyat teklifleri 2015-2016 Yılı Fiyat teklifleri 25.11.2015 19.01.2016 & 06.02.2016 29.02.2016 Tarihleri Arasındaki Geçerli Fiyatlar 4 Mekke + 3 Medine 8 Gün / 7 Gece 1210 USD 1180 USD 1150 USD 6 Mekke + 3 Medine 10 Gün

Detaylı

www.facebook.com/ahenktur Hayatın Ahenk ine Yolculuk HAC 2015 Bilgi ve Rezervasyon 444 30 13 www.ahenktur.com.tr kuruluşudur.

www.facebook.com/ahenktur Hayatın Ahenk ine Yolculuk HAC 2015 Bilgi ve Rezervasyon 444 30 13 www.ahenktur.com.tr kuruluşudur. www.facebook.com/ahenktur Hayatın Ahenk ine Yolculuk HAC 2015 Bilgi ve Rezervasyon 444 30 13 www.ahenktur.com.tr kuruluşudur. BİZİ TERCİH ETME SEBEPLERİNİZ HAC VE UMRE DE BERAT İLE 25 YILLIK TECRÜBE, 100.000

Detaylı

sağlık ve güvenlik şartları içinde yapmaları, Başkanlığımızın dolayısıyla da Din Hizmetleri Müşavirliğimizin öncelikli hedefleri arasındadır.

sağlık ve güvenlik şartları içinde yapmaları, Başkanlığımızın dolayısıyla da Din Hizmetleri Müşavirliğimizin öncelikli hedefleri arasındadır. GİRİŞ İslam ın temel şartlarından biri olup, uluslararası bir faaliyet özelliği arzeden Hac Organizasyonu, Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından 1979 yılından beri başarılı bir şekilde yürütülmekte,

Detaylı

HACCIN YAPILIŞI. Lebbeyk Allâhümme lebbeyk! Lebbeyke lâ şerîke leke lebbeyk! İnne lhamde ve n-ni mete leke ve l-mülk, lâ şerîke lek!

HACCIN YAPILIŞI. Lebbeyk Allâhümme lebbeyk! Lebbeyke lâ şerîke leke lebbeyk! İnne lhamde ve n-ni mete leke ve l-mülk, lâ şerîke lek! HACCIN YAPILIŞI Lebbeyk Allâhümme lebbeyk! Lebbeyke lâ şerîke leke lebbeyk! İnne lhamde ve n-ni mete leke ve l-mülk, lâ şerîke lek! Hacca ilişkin görevlerinizi benden öğreniniz. (Nesâî, Menasîk, 220) Hac,

Detaylı

T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı. DİYANET İŞLERİ Hac ve Umre BAŞKANLIĞI. Hizmetleri Müdürlüğü GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2015 HAC DİYANET 2015 HAC

T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı. DİYANET İŞLERİ Hac ve Umre BAŞKANLIĞI. Hizmetleri Müdürlüğü GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2015 HAC DİYANET 2015 HAC T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı DİYANET İŞLERİ Hac ve Umre BAŞKANLIĞI Hizmetleri HAC ve Genel UMRE Müdürlüğü HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2015 HAC DİYANET 2015 HAC 1 2 DİYANET 2015 HAC Kutlu İklime Yolculuk...

Detaylı

T.C. BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ Din Hizmetleri Müşavirliği DİN HİZMETLERİ ATAŞELİĞİNE DİN GÖREVLİSİNE DERNEK BAŞKANLIĞINA

T.C. BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ Din Hizmetleri Müşavirliği DİN HİZMETLERİ ATAŞELİĞİNE DİN GÖREVLİSİNE DERNEK BAŞKANLIĞINA T.C. BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ Din Hizmetleri Müşavirliği Sayı : B.02.1.DIB.3. DE.00.430/ 14/06/2007 Konu : 2007 Hac Organizasyonu. DİN HİZMETLERİ ATAŞELİĞİNE DİN GÖREVLİSİNE DERNEK BAŞKANLIĞINA Federal Almanya

Detaylı

T.C. BAŞBAKANLIK DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HAC VE UMRE HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HAC VE UMRE HAZIRLIK KURSLARI

T.C. BAŞBAKANLIK DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HAC VE UMRE HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HAC VE UMRE HAZIRLIK KURSLARI T.C. BAŞBAKANLIK DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HAC VE UMRE HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HAC VE UMRE HAZIRLIK KURSLARI YOLCULUĞA ÇIKMADAN ÖNCE MADDİ VE MANEVİ HAZIRLIK 2 HAC İBADETİ Hac ibadeti, İslam dininin

Detaylı

BİLGİ VE REZERVASYON: 0266 718 14 70. www.hacetturizm.com

BİLGİ VE REZERVASYON: 0266 718 14 70. www.hacetturizm.com TA ÖD KS EM E 3 İT İM KA LE NI www.hacetturizm.com HAC VE UMRE ORGANİZASYONU Hac ve umre organizasyonunda yılların tecrübesiyle her yıl binlerce kişiyi kutsal topraklara götüren deneyimli kadrosumuz her

Detaylı

Hac yolcusuna hizmet etmek şereftir.

Hac yolcusuna hizmet etmek şereftir. Hac yolcusuna hizmet etmek şereftir. Diyanet İşleri Başkanlığı; 1979 yılından bu yana hac ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımıza yurt içinde ve yurt dışında çok kapsamlı bir hizmet vermektedir.

Detaylı

Telbiye (Lebbeyk Allahümme lebbeyk, lebbeyke lâ şerike leke lebbeyk, innel hamde ve n-ni mete leke ve l mülk lâ şerike lek) demektir.

Telbiye (Lebbeyk Allahümme lebbeyk, lebbeyke lâ şerike leke lebbeyk, innel hamde ve n-ni mete leke ve l mülk lâ şerike lek) demektir. Haccın Eda Şekilleri Hac, hac ayları denilen zaman dilimi içinde yapılan bir ibadettir. Hac ayları Hicrî takvime göre Şevval ve Zilkade ayları ile Zilhicce ayının ilk on günüdür. Hac, bu aylar içinde umresiz

Detaylı

BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler

BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler HAC VE UMRE ORGANİZASYONU DÜZENLEYEN A GRUBU SEYAHAT ACENTALARINDA GÖREVLENDİRİLEN KAFİLE BAŞKANLARI, DİN GÖREVLİLERİ VE ACENTA GÖREVLİLERİNİN GÖREV VE YETKİLERİNE DAİR YÖNERGE (*) BİRİNCİ BÖLÜM Genel

Detaylı

31 MAYIS'A KADAR ERKEN KAYIT İNDİRİMİ! MASTER SUITE / KABİN BAŞI 300 EUR ORTA KAT SUITE / KABİN BAŞI 200 EUR

31 MAYIS'A KADAR ERKEN KAYIT İNDİRİMİ! MASTER SUITE / KABİN BAŞI 300 EUR ORTA KAT SUITE / KABİN BAŞI 200 EUR YILBAŞI TURU 31 MAYIS'A KADAR ERKEN KAYIT İNDİRİMİ! MASTER SUITE / KABİN BAŞI 300 EUR ORTA KAT SUITE / KABİN BAŞI 200 EUR 2016 YAPIMI 6*SUITE GEMİ 6*SUITE NEHİR GEMİSİ JOY ile YILBAŞINDA BUDAPEŞTE & TUNA

Detaylı

ORTAK HEDEFİMİZDİR...

ORTAK HEDEFİMİZDİR... 1 DİYANET ORGANİZASYONUNDA; n n n n n n Usulüne Uygun İbadet, İrşad ve Rehberlik, Güven ve Huzur, Sağlıklı İntikal ve İkamet, Zaman ve Mali Duruma Göre Tercih, Tecrübeye Dayalı Kaliteli Hizmet, 2 ORTAK

Detaylı

AVRUPA BİRLİĞİ VE ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ ŞUBESİ

AVRUPA BİRLİĞİ VE ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ ŞUBESİ İSTANBUL TİCARET ODASI AVRUPA BİRLİĞİ VE ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ ŞUBESİ ALMANYA ÜLKE RAPORU Mayıs 2009 İ.A 2 I. GENEL BİLGİLER Resmi Adı : Almanya Federal Cumhuriyeti Yönetim Şekli : Parlamenter Demokrasi

Detaylı