ÖZEL ENKA ANADOLU TEKNİK LİSESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ÖZEL ENKA ANADOLU TEKNİK LİSESİ"

Transkript

1 ÖZEL ENKA ANADOLU TEKNİK LİSESİ Türkiye nin İlk ve Tek Özel Ücretsiz Anadolu Teknik Lisesi

2 ENKA SPOR, EĞİTİM VE SOSYAL YARDIM VAKFI Türkiye nin Dünya çapındaki İnşaat ve Sanayi Grubu ENKA, bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurmuş olduğu ENKA VAKFI aracılığıyla toplumumuz ve özellikle gençlerimiz için Spor, Kültür ve Eğitim alanlarında önemli projeleri yaşama geçirmektedir Yılında kurulan ENKA Spor Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı nın amacı Türk Gençliğini çağdaş uygarlık düzeyinde eğitmek, geliştirmek ve Türk toplumuna başarılı gençler kazandırmaktır. Vakıf olarak halen değişik üniversite ve okullarda okuyan 2500 öğrenciye karşılıksız burs verilmektedir. Bu doğrultuda İstanbul İstinye, Sadi Gülçelik Spor Sitesi nde m 2 lik arazi üzerinde; Enka Okulları, Enka Spor Kulübü ve Adapazarı Enka Okulları ile eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. Öğrencilerin zihinsel ve fiziksel gelişimi, sosyal sorumluluk bilinçlerini, etik ve estetik yönde geliştiren öğretim programları yetkin akademik kadrosuyla hizmet vermektedir Eğitim yılında hizmete sunulan Özel Enka Anadolu Teknik Lisesi ile Türkiye de Enka adına yaraşan öğretim programı, teknik olanakları ve yetkin öğretim görevlileri ile bir ilke imza atılmıştır.

3 ÖZEL ENKA ANADOLU TEKNİK LİSESİ 2008 yılında geçici binada hizmete başlayan ve 2010 yılında asıl binasına taşınan Özel Enka Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi; Endüstriyel Otomasyon, Makine Teknolojileri ve Kimya Teknolojileri alanlarında, 40 öğretmeni ve 310 öğrencisiyle eğitime devam etmektedir. Enka Teknik Okulları: Piyasanın ihtiyaç duyduğu meslek alanlarında en son teknolojiye sahip makine, cihaz donanımı ve çağdaş yöntemlerle eğitim vermek, Öğrencilerimizin hem sosyal hem de kültürel ihtiyaçlarını karşılayarak, sorumluluk bilinci, mesleki etik, ahlak değerleri ve duyarlılık aşılamak, Endüstriyel sektörlerin ve mesleki/teknik eğitim kurumlarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterlilikte bireyler yetiştirmek, Sanayide çalışan personele, meslek sahibi olmayan gençlere ve düz lise mezunlarına kurslar vererek Türk sanayine ve bir toplumsal problemin çözümüne katkıda bulunmak amaçlarını gerçekleştirmek üzere kurulmuştur. Vizyonumuz; okulumuzda "ENKA" ismine yakışır biçimde vereceğimiz eğitimle, kendi alanında Türkiye'de bir ilki gerçekleştirip yüklendiğimiz sorumluluğun farkında olarak, bizden sonraki kurumlara

4 iyi bir örnek teşkil etmek, onlardan alacağımız güç ve destekle Avrupa ve Dünyada mesleki/teknik eğitim alanında söz sahibi olmak olarak belirlenmiştir. Özgün eğitim programı, teknik olanakları ve yetkin öğretim kadrosuyla Türkiye de bir ilk olan projemizdeki 750 öğrenci kapasiteli okul binamız, İstanbul Makine İmalatçılar Sanayi Kooperatifi nin tarafımıza hibe ettiği metrekarelik bir yeşil alan içinde metrekare kapalı alanda hizmet vermektedir. Binamızda 19 derslik, 5 laboratuar, Makine CNC, Endüstriyel Otomasyon ve Kimya Teknolojileri alanlarına ait toplam 16 atölye ve yemekhane bulunmaktadır. Spor salonumuz 2012 yılında tamamlanacaktır. Okul mekânları, donanımı ve eğitim programı, yurt dışında (özellikle Almanya ve İspanya da) eğitim veren benzer kurumlar ile işbirliği içerisinde geliştirilmiştir. Kurulmuş olan bu karşılıklı ilişki, kardeş okul projesiyle güçlendirilmektedir. Kuruluş yönetmeliğiyle Türkiye de ilk ve tek olan okulumuz her alanda öncü ve örnek olmaya devam etmektedir Haziran ayı itibariyle ISO 9001:2008 kalite yönetim belgesi alınmış olup akreditasyon çalışmaları devam etmektedir.. Okulumuzda eğitim alan öğrencilerimizin tamamı karşılıksız tam burslu olarak okumaktadır. Eğitim, servis ve yemek gibi hizmetlerin tamamı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Öğretmen maaşları, bina giderleri ve diğer tüm giderler de Enka vakfı tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca 11 ve 12. Sınıflarda tüm öğrencilerimiz dershaneye gönderilmekte olup ücretleri vakfımızca ödenmektedir. Gündüzleri Anadolu teknik lisesi öğrencilerinin yararlandığı eğitim imkanlarından akşamları ve hafta sonları ise yetişkinler faydalanmaktadır. Yetişkin kurslarında, mesleklerinde ilerlemeleri yada yeni meslekler edinmeleri sağlanmaktadır.

5 OKULUMUZDA BULUNAN MESLEK ALANLARI: 1- Kimya Teknolojisi Alanı: Kimya programının amacı, kimya endüstrisinde, kimya mühendisleri ve kimyagerlerle işçiler arasında köprü görevi yapacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Kimya teknikeri, tüm kimyasal üretim tesislerinde, sağlık merkezlerinde, çevre ve halk sağlığı araştırma ve geliştirme laboratuvarlarında görev alabilir. Üniversitelerin kimya mühendisliği lisans programını tamamlayarak hastanelerde, MKEK, MTAE, TSE gibi kamu kuruluşlarında, ilaç ve gübre endüstrisinde görev alınabileceği gibi öğretmenlik formasyonu alındığında liselerde öğretmenlik de yapılabilirler. Kimya Teknoloji Alanından Mezun Olan Öğrencilerimiz Kazandıkları Yeterlikler Doğrultusunda; Cam Fabrikaları, Lastik ve Kauçuk Fabrikaları, Çimento Fabrikaları, Kağıt Fabrikaları, Şeker Fabrikaları, Boya Fabrikaları, Gıda sektörü, İlaç sektörü, Gübre Fabrikaları, Toprak sektörü, Kozmetik ve Temizlik sektörü, Enerji sektörü, Petrol sektörü, Otomotiv Fabrikaları, Metal sektörü, Deri sektörü, Tersaneler, Tekstil sektörü, Petrokimya, Sağlık sektörü, Maden sektörü, İnşaat sektörü, Ahşap sektörü vb. yerlerde çalışabilir.

6 2-Makine Teknolojisi Alanı: Bu alanımızda Bilgisayarlı Makine İmalatı (CNC) dalı üzerine eğitim verilmektedir. bilgisayarlı makine imalatçısı klasik ve bilgisayar kontrollü talaşlı imalat tezgâhlarını çalıştırıp sayısal kod üreterek kullanabilen, makine parçalarını işleyebilen, bu makinelerin her türlü ayar ve kontrollerini yapabilen, makinelerin üzerindeki tüm sistemlerin bakım ve onarımını yapabilen nitelikli kişidir. Bölümümüzde Tesviye atölyesi, Torna Atölyesi, Freze Atölyesi ve CNC atölyesi ile Teknik resim, bilgisayar ve Hidrolik pnömatik laboratuvarı yer almaktadır. Öğrencilerimiz temel el becerilerini geliştirecek tesviye işlemleri ile mesleğe ilk adımlarını atarlar. İki aylık bir süreçten sonra Torna Tezgahı, Freze Tezgahı, CNC freze, CNC torna, Matkap ve Testere tezgahının eğitimini alır ve zaman içerisinde bu takım tezgahlarını tamamen hakim olur. Aynı zamanda düzlem taşlama işlemlerini yapar, Dişli çarkları açabilirler. Solidworks programının eğitimini alır ve bu program ile atölyede imal ettikleri parçaların üç boyutlu resimlerini çizerler. CNC tezgahlarımız concept özellikte olmasından dolayı hem FANUC hem de Siemens panelinin eğitimi öğrencilerimize verilmektedir. Üç boyutlu parça tasarım programı olan İnventer programı ile Bilgisayar ortamında iş parçalarının imalatını gerçekleştirdiğimiz Cimatron Programı ve Hidrolik-Pnömatik eğitimi verilmektedir.

7 3- Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı: Bu alanda endüstride otomatik üretim yapan makinelerin bakımı, onarımı, programlanması ve temel olarak imalatını yapmaya yönelik eğitim ve öğretim verilmektedir. Otomasyon sistemlerinin ağ yapılarını kullanarak üretimin ölçümü, izlenmesi ve denetlenmesi için donanım ve yazılım işlemleri de yine bu alanımızın öğretim konuları içerisinde yer almaktadır. Atölyelerimizde Türkiye deki fabrikalarda en son ve en çok kullanılan marka ve malzemeler kullanılarak eğitim verilmektedir. Eğitim setlerimiz en son teknoloji kullanılarak tasarlanmıştır. Setler üzerinde fabrikada yapılabilecek bütün uygulamalar yapılabilmekte ve fabrikada kullanılabilecek bütün elemanlar bulunmaktadır. Bu malzemeler; Deney setlerinde yer alan PLC ler Siemens S7200 ve S7300 plc dir. Pnomatik ve hidrolik elemanlar SMC dir. Şalt malzemeler weidmüller, Schrack, Phoenix Contack, Legrand vb dir. Eğitimlerimizde PLC ler için Microwin ve Step7 yazılımları kullanılıyor ve öğretiliyor. Pic programlama, Siemens operatör panel eğitimi ve buna ait olan Winccflexible yazılımı, Scada eğitimi için Wincc ve Omrona ait olan CX Supervisor yazılımı. Servomotor eğitimi için SMC ve Delta servo motorlar ve yazılımları öğretilmektedir.

8 OKULUMUZDA YÜRÜTÜLEN ÖRNEK ÇALIŞMALAR: 1- Meslek alanlarının, gelişen teknolojiye paralel olarak içerikleri ve yeterlilikleri değişmektedir. Sanayinin arzuladığı meslek elemanlarının yetiştirilmesi de ancak bu gelişmelerin takibiyle mümkün hale gelmektedir. Meslek dersi öğretmenlerimizin meslek alanlarındaki gelişmeleri derslerine aktarabilmeleri için yurtiçi ve yurtdışında alanında başarılı firmalardan hizmet içi eğitimler alınmaktadır. 2- Her yazılı sınavdan sonra imtihan sonuçları analiz edilmekte, bu analizler raporlanmakta ve değerlendirilmektedir. Sınavlarda hangi konuların anlaşılmadığı, anlaşılmayan konular için ne tür tedbirler alınacağı bu analizlerde belirtilmektedir. 3- Öğretmenler boş derslerinde diğer öğretmenlerin derslerini ziyaret ederek kendi yeterliliklerini analiz etmektedirler. 4- Almanya da ki kardeş okulumuzdan öğrenciler okulumuzda misafir edilmekte, çevremizde bulunan fabrikalarda staj yapmaları sağlanmaktadır. Aynı uygulamanın devamı olarak ta her yaz tatilinde bizim öğrencilerimiz de Essen kentine giderek mesleki staj yapmaktadırlar.

9 5- Yıl sonunda, okul içerisinde dereceye giren öğrenciler İngiltere ye her yaz bir aylık dil eğitimine gönderilmektedir. 6- Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimiz için kendi sektöründe kabul görmüş dershanelerden hazırlık desteği vakfımız tarafından karşılanmakta ve öğrencilerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır. 7- Yabancı dil eğitiminde konuşma dersleri yabancı uyruklu bir öğretmen tarafından verilerek öğrencilerin diksiyonlarının gelişimi amaçlanmaktadır. 8- Öğrenci-veli-öğretmen bilgilendirme kitapçıkları hazırlanmıştır. 9- Okulumuzun beş yıllık stratejik planı hazırlanarak kitapçık halinde basılmıştır. 10- Yeni kayıt olan öğrencilerimizin uyum süresinin kısaltılması ve doğru yönlendirilmeleri amacıyla öğrenci koçluk sistemi uygulanmaktadır. 11- Okul öğrenci meclisi çalışmaları aktif bir şekilde devam etmektedir. Demokrasi meclis üyesi öğrenciler zümre toplantılarına katılarak öğrenci arkadaşlarının görüşlerini ve isteklerini dile getirmektedirler. 12- Sanayi temsilcileriyle periyodik olarak yapılan danışma kurulu toplantısı sayesinde sanayi ile bütünleşme sağlanmaktadır. 13- Mesai saatleri dışında istekli öğretmenlere yabancı dil geliştirme kursları verilmektedir.

10 Kimya Laboratuvarından bir görünüm PLC atölyesinden bir görünüm

11 Torna Freze atölyesinden bir görünüm Hidrolik- Pnomatik atölyesinden bir görünüm

12 ÖZEL ENKA ANADOLU TEKNİK LİSESİ İletişim Bilgileri: Tel: Fax:

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İÇİNDEKİLER Misyon - Vizyon... 5 Neden Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi... 6 Fen-Edebiyat Fakültesi... 10 Arkeoloji Bölümü...11 Coğrafya Bölümü...12 Matematik Bölümü...13

Detaylı

SİNOP ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU

SİNOP ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU SİNOP ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU GENEL BİLGİLER Sinop Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, 02.11.2001 tarihinde 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d 2 maddesi uyarınca Yükseköğretim

Detaylı

Kahramanmaraş Sütçü Imam Üniversitesi Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulu

Kahramanmaraş Sütçü Imam Üniversitesi Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulu Kahramanmaraş Sütçü Imam Üniversitesi Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulu MESLEĞİN SESİ E-BÜLTEN Haziran 2015 E-DERGI HAKKINDA E-Dergimiz Mesleğin Sesi ; Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulumuzun, hem bölümlerimizi

Detaylı

İcra eden, tatbik eden karar veren daima daha kuvvetlidir. İlim tercüme ile olmaz inceleme ile olur.

İcra eden, tatbik eden karar veren daima daha kuvvetlidir. İlim tercüme ile olmaz inceleme ile olur. Millete gideceği yolu gösterirken dünyanın her türlü ilminden, keşiflerinden, gelişmelerinden yararlanalım, ama unutmayalım ki, asıl temeli, cevheri kendi içimizden çıkarmak zorundayız. İcra eden, tatbik

Detaylı

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 1 RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 2 3 İÇİNDEKİLER Rektörümüzün Mesaji... Genel Bilgi... Misyon ve Vizyon... Sayılarla Üniversitemiz...

Detaylı

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014 İçindekiler 6 Rektörden Mesaj 8 Tarihçe 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü

Detaylı

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL

Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Türkiye karar verirse her şeyi başarır. Turgut ÖZAL Ulusal, Bölgesel ve Küresel Alanda İhtiyaçlara Cevap Verecek Bir Dünya Üniversitesi Eğitime hak ettiği değer ve

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler 4 Rektörden Mesaj 6 Tarihçe 8 İTÜ'lü Olmak 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü 24 Bilgisayar

Detaylı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Performans Programı 2015 İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... 3 ŞEKİLLER LİSTESİ... 3 SUNUŞ... 4 1. GENEL BİLGİLER...

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Performans Programı 2015 İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... 3 ŞEKİLLER LİSTESİ... 3 SUNUŞ... 4 1. GENEL BİLGİLER... İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... 3 ŞEKİLLER LİSTESİ... 3 SUNUŞ... 4 1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER VE MEVZUAT ANALİZİ... 5 1.2. İDAREYE İLİŞKİN BİLGİLER... 6 1.3. AKADEMİK HİZMETLER...

Detaylı

2010-2011 İÇİNDEKİLER

2010-2011 İÇİNDEKİLER 20102011 İÇİNDEKİLER 20102011 I. KOÇ ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA Koç Üniversitesi Tarihçesi Koç Üniversitesi nin Misyonu ve Vizyonu Neden Koç Üniversitesi Araştırma Olanakları 03 04 04 07 ii. İşletme Enstitüsü

Detaylı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdare Faaliyet Raporu 2014

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdare Faaliyet Raporu 2014 Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 7 I. GENEL BİLGİLER... 8 A- MİSYON, VİZYON VE TEMEL DEĞERLERİMİZ... 9 Misyon... 9 Vizyon... 9 Temel Değerlerimiz... 9 B- YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR...

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU Nisan 2014 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 2 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 8 TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9

Detaylı

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI FAALİYET RAPORU Nisan 2012 KIRKLARELİ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı K I R K L A R E L İ Ü N İ V E R S İ T E S İ İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I- GENEL BİLGİLER

Detaylı

Bilecik Üniversitesi 2008-2012

Bilecik Üniversitesi 2008-2012 Bilecik Üniversitesi 2008-2012 Bilecik Üniversitesi Rektörlüğü 11210 Merkez / BİLECİK Telefon : 0228 216 01 01 Belgegeçer : 0228 216 02 87 E-Posta : genelsekreterlik@bilecik.edu.tr www.bilecik.edu.tr Üniversiteler

Detaylı

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Gelecek elimizde KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Bişkek-2011 Düzenleme Tarihi: 2/101

Detaylı

ESKİŞEHİR İLİNDEKİ MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM VEREN OKULLARIN ALAN VE DALLARINI TANITAN MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM TANITIM EL KİTABI - 1 -

ESKİŞEHİR İLİNDEKİ MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM VEREN OKULLARIN ALAN VE DALLARINI TANITAN MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM TANITIM EL KİTABI - 1 - ESKİŞEHİR İLİNDEKİ MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM VEREN OKULLARIN ALAN VE DALLARINI TANITAN MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM TANITIM EL KİTABI 2007-1 - KOMİSYON ÜYELERİ KENAN TUĞAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI KENAN

Detaylı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdare Faaliyet Raporu

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdare Faaliyet Raporu Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdare Faaliyet Raporu Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 7 I. GENEL BİLGİLER... 8 A- MİSYON, VİZYON VE TEMEL DEĞERLERİMİZ... 9 Vizyon... 9 Misyon...

Detaylı

21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU

21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU 21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 4 I. GENEL BİLGİLER... 5 A. Misyon ve Vizyon... 5 B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar...

Detaylı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU i ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU İçindekiler... i Ekler Listesi... iv Kısaltmalar Listesi... vi Anadolu Üniversitesi EUA Özdeğerlendirme Ekibi... viii 1. Giriş... 1 2. Ulusal ve Kurumsal

Detaylı

Etkinlik 11 BAYOSB yatırımcısına özel kredi 36 EGEKOBİDER kahvaltı buluşmaları. İçindekiler

Etkinlik 11 BAYOSB yatırımcısına özel kredi 36 EGEKOBİDER kahvaltı buluşmaları. İçindekiler İçindekiler Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi İşletmeler Derneği EGE KOBİDER Adına İmtiyaz Sahibi Fettah GÜVENTÜRK Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ahmet KAPLAN Yayın Kurulu Aydın TELSEREN Prof. Dr. Edip TEKER Fahrettin

Detaylı

KÜNYE : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi : Uluslararası Özerk, ortak Devlet Üniversitesi

KÜNYE : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi : Uluslararası Özerk, ortak Devlet Üniversitesi Dil, bir köprüdür; tarih, bir köprüdür; inanç, bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz M. Kemal ATATÜRK KÜNYE Resmî adı : Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası

Detaylı

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU www.izu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Yazışma Adresi:

Detaylı

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU

KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ İLERLEME RAPORU İÇİNDEKİLER KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ... 3 RAPORUN KAPSAMI... 5 VİZYON VE MİSYON... 5 YÜRÜTME KURULU BAŞKAN YARDIMCISI NIN... 6 MESAJI:... 6 ABALIOĞLU HOLDİNG...

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Şubat 2015 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı İÇİNDEKİLER TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9 MİSYON 13 VİZYON 13 1. AKADEMİK VE

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna 2009-2010 eğitim öğretim yılında öğrenci alınmıştır. İlk olarak Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Çocuk Gelişimi Programlarında

Detaylı

İnş. Yük. Müh. Fahamettin Akıngüç Mütevelli Heyet Onursal Başkanı

İnş. Yük. Müh. Fahamettin Akıngüç Mütevelli Heyet Onursal Başkanı 1 Sevgili Gençler, 1997 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi ile yerimizi aldığımız akademik kulvarda, mesleki eğitime ve uzmanlaşmaya bakış açımızı canlı, özgün ve çağa uyumlu hale getirmek en önemli

Detaylı

2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI

2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI NİSAN 2014 ÜST YÖNETİCİ SUNUŞ Üniversitemiz "Türk ve Alman yükseköğretim geleneklerini eğitim ve araştırma alanlarında birleştirmek"

Detaylı

OKULUMUZ ALANLARI. - Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Programlarına kayıtlı öğrencilerimiz,

OKULUMUZ ALANLARI. - Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Programlarına kayıtlı öğrencilerimiz, OKULUMUZ ALANLARI 2013-2014 eğitim öğretim yılında açılması sebebiyle okulumuzda, sadece 9. sınıf öğrencileri bulunmakta olup, bu yıl için meslek alanlarında eğitim öğretim yapılamamaktadır. 2014-2015

Detaylı

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe merkezi olarak dünyanın sayılı üniversiteleri arasına

Detaylı