T.C. DANIġTAY BAġKANLIĞI. Sayı :.. /.. / 2015 Konu : 2015 Yılı Manavgat Eğitim ve Dinlenme Tesisi Genelgesi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. DANIġTAY BAġKANLIĞI. Sayı :.. /.. / 2015 Konu : 2015 Yılı Manavgat Eğitim ve Dinlenme Tesisi Genelgesi"

Transkript

1 T.C. DANIġTAY BAġKANLIĞI Sayı :.. /.. / 2015 Konu : 2015 Yılı Manavgat Eğitim ve Dinlenme Tesisi Genelgesi Bilindiği üzere; Antalya ili, Manavgat ilçesi, Çengerköy mevkiinde bulunan ve Orman Bakanlığı nın tarih ve 1791 sayılı kararıyla m² lik kısmı 49 yıl süreyle Danıştay Başkanlığı na tahsis edilen ormanlık alan, adı geçen Bakanlığın tarih ve 505 sayılı oluruna istinaden turizm amacıyla kullanılmaya başlanmış ve söz konusu tesislerin işletilmesini teminen Başkanlığımız ile Aska Gıda Tekstil Kuyumculuk Emlak İnş. Tur. Tic. San. A.Ş. arasında tarihinde kira sözleşmesi imzalanmıştır. Bu çerçevede, Danıştay Tatil Köyü Aska Costa Holiday Club Manavgat Eğitim ve Dinlenme Tesisinden 2015 yılında yararlanılmasına ilişkin usul ve esaslar aşağıda açıklanmıştır. 1- TESĠSTEN YARARLANMA KOġULLARI ve ÖNCELĠK 2015 yılında aşağıda belirlenen tatil dönemleri için 7 (yedi) ve 10 (on) günlük devreler halinde rezervasyon yapılacaktır. Bu dönemler dışında tesisten yaralanma süresi, rezervasyon yaptırılması kaydıyla, günlük veya istenilen sürede olabilecektir. Yararlanma sırasında öncelik; Sayın Daire Başkanları, Üyelerimiz, Savcılarımız, Tetkik Hâkimlerimiz, personelimiz ve emekli mensuplarımıza ait olup; yer kaldığı takdirde, Bölge İdare Mahkemelerinde görev yapan hâkimlerin başvuruları da değerlendirilecektir. Çalışmaya ara verme döneminde ise; nöbetçi kalan meslek mensupları, savcı, hâkim ve memurlara, tesisten yararlanma isteğinde bulunmaları halinde öncelik tanınacaktır. Yukarıda anılan mensuplarımızın refakatinde olmaları koşulu ile eşleri, çocukları, yer kaldığı takdirde ana-babaları, evli çocukları ile onların eşleri de tesisten yararlanabilecektir. Sayın Daire Başkanları, Üyelerimiz, Savcılarımız, Tetkik Hâkimlerimiz ve emekli mensuplarımıza, refakatindeki yakınları ile birlikte en fazla iki oda (normal veya süit oda olabilir) tahsis edilecektir. 2- TATĠL DÖNEMLERĠ Tatil dönemleri aşağıda belirtilen tarihler arasında 7 (yedi) ve 10 (on) günlük devreler halinde olmak üzere toplam 14 dönemden ibarettir. 7 ve 10 günden kısa süreli konaklama taleplerinin başvuru formunda açıkça bildirilmesi zorunludur.

2 Çalışmaya ara verme döneminde (5,6,7,8,9 ve 10. dönemler) tesis, yedişer günlük devreler halinde Danıştay çalışanlarına tahsis edilecek olup; emekli mensuplarımız ve yakınları ile Bölge İdare Mahkemelerinde görev yapan hâkimler, kural olarak yalnızca çalışmaya ara verme dönemi dışında (1,2,3,4,11,12,13 ve 14. dönemlerde) tesisten yararlanabilecektir. Ancak Danıştay kontenjanına ayrılan odalarda yer kaldığı takdirde, bu dönemlerde de emekli mensuplarımız ve Bölge İdare Mahkemelerinde görev yapan hâkimler tesisten yararlanabileceklerdir. DÖNEMLER: 1. Dönem: 10 Haziran 20 Haziran 2. Dönem: 20 Haziran 30 Haziran 3. Dönem: 30 Haziran 10 Temmuz 4. Dönem: 10 Temmuz 19 Temmuz (Ramazan Bayramı) 5. Dönem: 19 Temmuz 26 Temmuz 6. Dönem: 26 Temmuz 03 Ağustos 7. Dönem: 03 Ağustos 10 Ağustos 8. Dönem: 10 Ağustos 17 Ağustos 9. Dönem: 17 Ağustos 24 Ağustos 10. Dönem: 24 Ağustos 31 Ağustos 11. Dönem: 01 Eylül 10 Eylül 12. Dönem: 10 Eylül 20 Eylül 13. Dönem: 20 Eylül 30 Eylül (Kurban Bayramı) 14. Dönem: 01 Ekim 11 Ekim Bu dönemler dışında tesisten yaralanma süresi bakımından bir sınırlama bulunmayıp, günlük veya istenilen sürede rezervasyon yapılabilecektir. 3- YARARLANILACAK HĠZMETLER Konaklama, gün aşırı oda temizliği, çarşaf değişimi, Açık büfe olarak; kahvaltı, geç kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ile yemek aralarında çay bahçesi, plaj büfe ve restoran bölümlerindeki ikramlar; yerli alkollü ve alkolsüz içecekler, (Türk kahvesi ve sıkma meyve suları ekstralara dâhil olup, bu hizmetlerden diğer konuklara uygulanan fiyat üzerinden % 50 indirimli olarak yararlanılabilecektir.) Odalarda TV-Klima, Sauna, Türk hamamı, fitness center, yüzme havuzu, animasyon ve aqua park hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanacaklardır. Uygulama sırasında saunanın belirli süre kendilerine hizmet etmesini isteyen mensuplarımızdan tesisçe ücret talep edilebilecektir. Diskoya giriş ücretsizdir. Ancak disko içerisinde sunulan alkollü ve alkolsüz içecekler ile yiyecekler ücrete tâbidir. Tesis yönetimi tarafından düzenlenen özel gecelere katılımdan ücret alınabilecektir.

3 Tesiste bulunan kuaför, berber, SPA ve güzellik merkezi, su sporları, doktor, telefon/faks, odalarda mini bar (su ücrete dahildir) ve kiralık kasa hizmetlerinden; -bu hizmetler anılan şirketle yapılan sözleşme gereği ekstra harcamalar sayıldığından- diğer konuklara uygulanan fiyat üzerinden % 50 indirimli olarak yararlanılabilecektir. 4- ÖDENECEK ÜCRET Tesisten yararlanmak isteyen sayın mensuplarımız için dönemlere göre ayrı ayrı konaklama bedelleri belirlenmiştir. Buna göre, her şey dahil, Mayıs ve önceki aylar için Haziran Ayı için Temmuz ve Ağustos ayları için Eylül Ayı için Ekim Ayı için 75,00.- TL/KiĢi 75,00.- TL/KiĢi 100,00.- TL/KiĢi 85,00.- TL/KiĢi 75,00.- TL/KiĢi olarak belirlenmiştir. 0-6 yaş arası çocuklar ücretsizdir yaş arasındaki çocuklar için nüfus cüzdanı ibrazı halinde % 50 indirim uygulanacaktır. Ödemeler, nakit veya kredi kartıyla yapılabilecek olup; kredi kartına taksit imkânı bulunmamaktadır. Konaklama olmaksızın, Danıştay mensuplarını günlük ziyarete gelen yakınlarının tesisin imkânlarından yararlanabilmesi için; mensubun ödediği günlük ücretini ödemeleri gerekmektedir. Aksi halde ziyaretleri resepsiyon bölümü ile sınırlı kalacak, bu kısmın dışındaki alanlara alınmayacaklardır. 5- BAġVURU Başvuruların, Ek-1 de yer alan matbu forma uygun olarak düzenlenmesi ve Sosyal Tesisler Müdürlüğüne iletilmesi gerekmektedir. Anılan Müdürlükçe başvuruların değerlendirilmesi sonucu tesise katılmaları uygun görülenlere tesisten yararlanabilmeleri için Ek-2 de yer alan Katılma Belgesi verilecek (katılma belgesinin hazır olduğu ilgiliye telefonla bildirilecektir) ve rezervasyon yapılacaktır. İlgili ve refakatindekiler bu belge ile tesise gidecekler ve kalacakları süreye ilişkin kayıtlar yapıldıktan sonra tesis yönetimince oda anahtarları teslim edilecektir. Oda sayısının sınırlı olması nedeniyle tesisten yararlanmak üzere yapılacak başvurularda birden fazla oda isteminde bulunulmamasına özen gösterilmesi gerekmekte olup; zorunluluk hallerinde, ancak aynı döneme yönelik diğer talepler karşılandıktan sonra boş oda kalması durumunda değerlendirme yapılacaktır.

4 Tesisten, yukarıda belirtilen tatil dönemlerinden çalışmaya ara verme dönemine rastlayan 5,6,7,8,9 ve 10. dönemlerinde yararlanmak isteyenlerin başvuru formlarını en geç Cuma günü mesai bitimine kadar; diğer dönemlerde tesisten yararlanmak isteyenlerin ise, tesiste kalacakları tarihten en az 15 (onbeş) gün öncesine kadar Sosyal Tesisler Müdürlüğüne göndermeleri ve katılma belgelerini aynı Müdürlükten almaları gerekmektedir. Belirtilen tarihlerden sonra yapılacak baģvurular dikkate alınmayacaktır. 6- DÖNEMLERĠN BAġLANGIÇ VE BĠTĠMĠ Dönemlerde odalara kabul saat da öğle yemeği ile başlayacak, dönem bitiminde sabah kahvaltısıyla sona erecektir. Tüm dönemlerde odaların anahtarı, dönem bitiş günü en geç saat da resepsiyona teslim edilecek; aynı gün saat da oda yeni gelene teslim edilecektir. Tesisten yararlanacakların belirtilen bu saatlere titizlikle uymaları gerekmektedir. Dönem baģında saat a kadar gelmeyen, haber vermeyen ve ücretini yatırmayan konukların rezervasyonları iptal edilecektir. Dönem başlangıç günü sabah kahvaltısı ile bitiş günündeki öğle yemeği ayrıca ücrete tâbidir. 7- DĠĞER HUSUSLAR Mensuplar otelde kalış ücretinin tamamını ödemek zorundadır. Kendilerine tahsis edilen döneme mazeretsiz olarak katılmayan mensuplarımız adına takip eden çalışmaya ara verme dönemi için rezervasyon yapılmayacaktır. Zorunlu nedenler dışında tesise geç gelme veya tesisten erken ayrılma durumlarında, tahsis edilen döneme ilişkin ücretin tamamı tahsil edilecektir. Tüm mensuplarımıza, emeklilerimize ve Bölge İdare Mahkemeleri, İdare Mahkemeleri ve Vergi Mahkemeleri başkan ve üyelerine duyurulur. Ekler : Ek-1 : Başvuru Formu Ek-2 : Katılma Belgesi İletişim Bilgileri : Tel : Faks :

5 DANIġTAY BAġKANLIĞI SOSYAL TESĠSLER MÜDÜRLÜĞÜ MANAVGAT EĞĠTĠM VE DĠNLENME TESĠSLERĠ BAġVURU FORMU Ek-1 BaĢvuru sahibinin Adı Soyadı Görev Yeri ve Ünvanı İş Telefonu Ev Telefonu Cep Telefonu Konaklama süresi (Gün ve gece sayısı) Tercih edilen tatil dönemini öncelik sırasına göre belirtiniz. Dönem No Giriş Tarihi Çıkış Tarihi 1. Tercih: Tercih: Birlikte Kalacakların Adı Soyadı Yaşı Mensuba Yakınlığı Yukarıda yer alan talebim doğrultusunda Manavgat Eğitim ve Dinlenme Tesislerinden yaralanmam için gerekli işlemlerin yapılmasını dilerim.. / / Başvuru Sahibinin İmzası

6 Ek-2 DANIġTAY BAġKANLIĞI SOSYAL TESĠSLER MÜDÜRLÜĞÜ MANAVGAT EĞĠTĠM VE DĠNLENME TESĠSLERĠ KATILMA BELGESĠ Tahsis Yapılan Mensubun Adı Soyadı : Blok No : Oda No : Dönem No : Refakatindeki Yakınlarının Adı Soyadı Yaşı Bu belge ile belirtilen dönemin ilk günü saat dan itibaren tesise başvurulması gerekmektedir. Oda anahtarı, tesisten yararlanmak istenilen süreye ait katılma belgesi karşılığında verilecektir. İlk gün 19:00 a kadar tesise gidilmediği takdirde, katılma belgesi geçerliğini yitirecektir. Munise KABAKULAK Hâkim Genel Sekreter Yardımcısı * Bu belge, Sosyal Tesisler Müdürlüğü tarafından düzenlenecektir.

KAMPA KATILACAK PERSONEL İLE İLGİLİ GENEL USUL VE ESASLAR

KAMPA KATILACAK PERSONEL İLE İLGİLİ GENEL USUL VE ESASLAR KAMPA KATILACAK PERSONEL İLE İLGİLİ GENEL USUL VE ESASLAR 1- Kampa katılmak isteyen personel yazımız ekinde gönderilen müracaat formunu doldurarak, doğrudan ilgili tesis veya tesisin bağlı bulunduğu İl

Detaylı

Yukarıda bilgileri not edilmiş olan kişi ve/veya kişiler için referans olmayı kabul ediyorum.

Yukarıda bilgileri not edilmiş olan kişi ve/veya kişiler için referans olmayı kabul ediyorum. SPA, TÜRK HAMAMI, SAUNALAR ve YÜZME HAVUZU ÜYE KAYIT FORMU Yetişkin 18 Yaş Altı Üye No Kart No Üyelik Tarihi Doğum Tarihi Ev Telefonu TC Kimlik Numarası Cep Telefonu E-Posta Adresi Adres 18 Yaş Altı Üyeler

Detaylı

T.C. BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi Başkanlığı

T.C. BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi Başkanlığı T.C. BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İSTANBUL KAYAŞEHİR 23. BÖLGE ALT GELİR GRUBU TOPLU KONUT UYGULAMASI SATIŞ DUYURUSU / ÖN BİLGİLENDİRME FORMU İstanbul Kayaşehir 23. Bölge Alt Gelir Grubu

Detaylı

HAYITLI MERADA TERMAL TATİL KÖYÜ & SPA DEVRE TATİL ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

HAYITLI MERADA TERMAL TATİL KÖYÜ & SPA DEVRE TATİL ÜYELİK SÖZLEŞMESİ Sözleşme No: Sözleşme Tarihi HAYITLI MERADA TERMAL TATİL KÖYÜ & SPA DEVRE TATİL ÜYELİK SÖZLEŞMESİ MD.1 TARAFLAR: Bir yanda MER-TUR MERSİN TURİZM İnş. Tar. San. Ve Tic. A.Ş. (SAĞLAYICI) ile diğer yanda

Detaylı

GENELGE 2008 85. Uygulama ve denetim esasları konulu 4 üncü maddesinde ise,

GENELGE 2008 85. Uygulama ve denetim esasları konulu 4 üncü maddesinde ise, T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü Prim Tahsilat Daire Başkanlığı Sayı : B.13.2.SSK.5.01.08.00/73 031 658475 Konu : Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi

Detaylı

SOMUNCU GRUP BÜNYESİNDE STAJ YAPACAK OLANLARIN BELİRLENMESİ İLE GÖREV VE SORUMLULUKLARI HAKKINDA YÖNERGE

SOMUNCU GRUP BÜNYESİNDE STAJ YAPACAK OLANLARIN BELİRLENMESİ İLE GÖREV VE SORUMLULUKLARI HAKKINDA YÖNERGE SOMUNCU GRUP BÜNYESİNDE STAJ YAPACAK OLANLARIN BELİRLENMESİ İLE GÖREV VE SORUMLULUKLARI HAKKINDA YÖNERGE BİRİNCİ BÖLÜM Genel Hükümler Amaç MADDE 1- (1) Bu yönerge, Somuncu Gruba bağlı birimlerde staj yapacak

Detaylı

İŞVEREN UYGULAMA TEBLİĞİ 1- AMAÇ, DAYANAK VE TANIMLAR

İŞVEREN UYGULAMA TEBLİĞİ 1- AMAÇ, DAYANAK VE TANIMLAR 1 Eylül 2012 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 28398 Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından; TEBLİĞ İŞVEREN UYGULAMA TEBLİĞİ 1- AMAÇ, DAYANAK VE TANIMLAR 1.1- Amaç Bu Tebliğin amacı, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar

Detaylı

G E N E L G E 2009-113

G E N E L G E 2009-113 T.C. SOSYAL GÜVENLĐK KURUMU BAŞKANLIĞI Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü Prim Tahsilat Daire Başkanlığı Sayı : B.13.2.SGK.0.10.04.00/73-031-790 11.09.2009 Konu : 4447 sayılı Kanunun geçici 9 uncu maddesinde

Detaylı

2015 YILI 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİNDE ADAY OLMAK İSTEYEN KAMU GÖREVLİLERİYLE İLGİLİ REHBER

2015 YILI 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİNDE ADAY OLMAK İSTEYEN KAMU GÖREVLİLERİYLE İLGİLİ REHBER 2015 YILI 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİNDE ADAY OLMAK İSTEYEN KAMU GÖREVLİLERİYLE İLGİLİ REHBER A- İLGİLİ MEVZUAT Türkiye Cumhuriyeti Anayasası nın 76. maddesinin son fıkrasında; hâkimler ve savcılar,

Detaylı

OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ BANKA PROMOSYONU İHALE ŞARTNAMESİ (EK-5)

OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ BANKA PROMOSYONU İHALE ŞARTNAMESİ (EK-5) OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ BANKA PROMOSYONU İHALE ŞARTNAMESİ (EK-5) MADDE 1- Kuruma İlişkin Bilgiler 1.1. Kurumun Adı : OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ Adresi : Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi

Detaylı

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Aktüerya ve Fon Yönetimi Daire Başkanlığı

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Aktüerya ve Fon Yönetimi Daire Başkanlığı T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Aktüerya ve Fon Yönetimi Daire Başkanlığı Sayı : B.13.2.SGK.0.15.030.03/244 08/04/2010 Konu : Kurumumuz ile Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. arasında imzalanan personel

Detaylı

SGK PRİM ÖDEME SÜRESİNİ 7 NİSAN 2015 GÜNÜ SONUNA KADAR UZATTI:

SGK PRİM ÖDEME SÜRESİNİ 7 NİSAN 2015 GÜNÜ SONUNA KADAR UZATTI: TARİH : 01/04/2015 SİRKÜLER NO : 2015/28 SGK PRİM ÖDEME SÜRESİNİ 7 NİSAN 2015 GÜNÜ SONUNA KADAR UZATTI: Ülke genelindeki elektrik kesintisi nedeniyle yapılan uzatmaya ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı

Detaylı

ÖZEL İSTİHDAM BÜROLARI GENELGESİ (2013/1)

ÖZEL İSTİHDAM BÜROLARI GENELGESİ (2013/1) TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İstihdam Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ÖZEL İSTİHDAM BÜROLARI GENELGESİ (2013/1) Genelge İçeriği 1 GENEL ESASLAR... 3 1.1 Giriş... 3 1.2 Yetki ve sorumluluk... 3 2 ÖİB

Detaylı

2014 YILI MAHALLİ İDARELER SEÇİMİNDE ADAY OLMAK İSTEYEN KAMU GÖREVLİLERİYLE İLGİLİ REHBER

2014 YILI MAHALLİ İDARELER SEÇİMİNDE ADAY OLMAK İSTEYEN KAMU GÖREVLİLERİYLE İLGİLİ REHBER 2014 YILI MAHALLİ İDARELER SEÇİMİNDE ADAY OLMAK İSTEYEN KAMU GÖREVLİLERİYLE İLGİLİ REHBER A- İLGİLİ MEVZUAT Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 76 ncı maddesinin son fıkrasında; hakimler ve savcılar, yüksek

Detaylı

DENİZLİ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI

DENİZLİ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI DENİZLİ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI 1- HEDEF KİTLE ve AMAÇ: İl Müdürlüğümüz tarafından katılımcıların, mesleki deneyim kazanmasını sağlayacak alanlarda düzenlenir. 2- GENEL

Detaylı

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır CUMHURBAŞKANLIĞINA VEKÂLET ETME İŞLEMİ BAŞBAKANLIĞA

T.C. Resmî Gazete. Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır CUMHURBAŞKANLIĞINA VEKÂLET ETME İŞLEMİ BAŞBAKANLIĞA T.C. Resmî Gazete Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce Yayımlanır 12 Haziran 2015 CUMA YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ Sayı : 29384 CUMHURBAŞKANLIĞINA VEKÂLET ETME İŞLEMİ T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI

Detaylı

TURİZM İŞLETMELERİNİN BAKANLIKLA BİRBİRLERİYLE VE MÜŞTERİLERİYLE İLİŞKİLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

TURİZM İŞLETMELERİNİN BAKANLIKLA BİRBİRLERİYLE VE MÜŞTERİLERİYLE İLİŞKİLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK TURİZM İŞLETMELERİNİN BAKANLIKLA BİRBİRLERİYLE VE MÜŞTERİLERİYLE İLİŞKİLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK Dayandığı Kanun Numarası ve Tarihi: 2634-12.3.1982 Resmi Gazete ile Neşir ve İlânı: 23 Mart 1983 - Sayı:

Detaylı

G E N E L G E 2008-9339393...

G E N E L G E 2008-9339393... T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü Prim Tahsilat Daire Başkanlığı Sayı : B.13.2.SSK.5.01.08.00/VIII-031-744137 13.11.2008 Konu : Malullük, yaşlılık ve ölüm sigortaları

Detaylı

T.C. BAġBAKANLIK Diyanet ĠĢleri BaĢkanlığı Sayı : 29209042/302.01-2722 13/02/2015 Konu : 2015 Hac Organizasyonu Talimatı D O S Y A

T.C. BAġBAKANLIK Diyanet ĠĢleri BaĢkanlığı Sayı : 29209042/302.01-2722 13/02/2015 Konu : 2015 Hac Organizasyonu Talimatı D O S Y A D O S Y A İlgi : a) Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulunun 04/02/2015 tarihli ve 2015/02 sayılı kararı, b) 28/01/2015 tarihli ve 1903 sayılı Başkanlık Talimatı. 2015 yılı hac organizasyonu hakkında Bakanlıklararası

Detaylı

ULUSAL BOR ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ BANKA PROMOSYONU İHALESİ DAVET MEKTUBU İLGİLİ BANKAYA

ULUSAL BOR ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ BANKA PROMOSYONU İHALESİ DAVET MEKTUBU İLGİLİ BANKAYA ULUSAL BOR ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ BANKA PROMOSYONU İHALESİ DAVET MEKTUBU İLGİLİ BANKAYA Aşağıda detayları verilen Enstitümüze ait Banka Promosyonu İhalesine katılmanızı dileriz. 1-Kurumun Adı Ulusal Bor Araştırma

Detaylı

XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ

XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ TÜRK MİKROBİYOLOJİ CEMİYETİ (TMC) XXXVII. TÜRK MİKROBİYOLOJİ KONGRESİ (2016) TEKLİF ŞARTNAMESİ 1. KONU Bu şartname esas olarak 2016 yılında düzenlenecek olan XXXVII. Türk Mikrobiyoloji Kongresi organizasyonu

Detaylı

Ocean Majestic Yunan Adaları: Öne Çıkanlar Detaylar

Ocean Majestic Yunan Adaları: Öne Çıkanlar Detaylar Dubrovnik Turu: Garanti maaş müşterilerine özel 22 Ağustos hareketli 4 gece 5 gün Dubrovnik turu 1.375 TL yerine Bonus'a özel peşin fiyatına 6 taksit imkanıyla sadece 899 TL! 18 Ağustos hareketli 4 gece

Detaylı

Sayı : 2015 / 24 Konu: Bilgilendirme 16 Ocak 2015

Sayı : 2015 / 24 Konu: Bilgilendirme 16 Ocak 2015 Sayı : 2015 / 24 Konu: Bilgilendirme 16 Ocak 2015 Değerli Üyemiz, Ertürk Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti. tarafından yayınlanan 13 nolu sirküler ilişikte sunulmuştur. Bilgilerinizi rica eder, çalışmalarınızda

Detaylı

FİNANSAL TÜKETİCİLERDEN ALINACAK ÜCRETLERE İLİŞKİN USÛL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM

FİNANSAL TÜKETİCİLERDEN ALINACAK ÜCRETLERE İLİŞKİN USÛL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM 3 Ekim 2014 CUMA Resmî Gazete Sayı : 29138 YÖNETMELİK Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan: FİNANSAL TÜKETİCİLERDEN ALINACAK ÜCRETLERE İLİŞKİN USÛL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM

Detaylı

YAP İŞLET DEVRET ESASLI KİRA SÖZLEŞMESİ

YAP İŞLET DEVRET ESASLI KİRA SÖZLEŞMESİ YAP İŞLET DEVRET ESASLI KİRA SÖZLEŞMESİ TMMOB Orman Mühendisleri Odası ve Türkiye Ormancılar Derneği ( Sözleşme metninde KİRALAYANLAR olarak anılacak veya OMO ve TOD kısaltmaları ile ifade edilecek) ile

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE HUDUT VE SAHİLLER SAĞLIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BANKA MAAŞ PROMOSYONU TEKLİFİ ŞARTNAMESİ

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE HUDUT VE SAHİLLER SAĞLIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BANKA MAAŞ PROMOSYONU TEKLİFİ ŞARTNAMESİ T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE HUDUT VE SAHİLLER SAĞLIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BANKA MAAŞ PROMOSYONU TEKLİFİ ŞARTNAMESİ Madde 1: Kuruma İlişkin Bilgiler Kurum Adı : Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü

Detaylı

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü Prim Tahsilat Daire Başkanlığı SAYI : B.13.2.SSK.5.01.08.00/73-031-540094 1/8/2008 KONU : 18-29 yaş aralığında olan erkek ve 18

Detaylı

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME İDARESİ BAŞKANLIĞI GENEL DESTEK PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI

KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME İDARESİ BAŞKANLIĞI GENEL DESTEK PROGRAMI UYGULAMA ESASLARI BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 - (1) Bu Uygulama Esaslarının amacı; ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında, küçük ve orta ölçekli işletmelerin payını ve

Detaylı

6552 SAYILI (TORBA) KANUNUN VERG VE SOSYAL GÜVENL K UYGULAMALARI YÖNÜNDEN DE ERLEND R LMES

6552 SAYILI (TORBA) KANUNUN VERG VE SOSYAL GÜVENL K UYGULAMALARI YÖNÜNDEN DE ERLEND R LMES 6552 SAYILI (TORBA) KANUNUN VERG VE SOSYAL GÜVENL K UYGULAMALARI YÖNÜNDEN DE ERLEND R LMES Hazırlayanlar: Uğur DOĞAN Ömer ERDAL Vergi Müfettişi Vergi Müfettişi 5510 SK. KAPSAMINDAK KURUM ALACAKLARININ

Detaylı

Nüfus Cüzdanı fotokopisi, (Nüfus cüzdanı aslı kontrol edilecektir.)

Nüfus Cüzdanı fotokopisi, (Nüfus cüzdanı aslı kontrol edilecektir.) ALT GELİR GRUBU (2+1) BAŞVURU ŞARTLARI Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Projeye başvuru yapabilmek için,

Detaylı